Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Domecek (2018-09-24 11:53:23)Pavla.119 (2018-09-24 09:24:39)visitor77 (2018-09-24 08:58:54)radkojaga (2018-09-24 08:52:18)Zidane (2018-09-24 08:45:20)a.l.tereza (2018-09-24 00:15:46)9marie04 (2018-09-23 21:26:12)osoba (2018-09-23 18:48:18)milada948 (2018-09-22 18:21:26)bubuhasis (2018-09-19 15:32:04)bulldog (2018-09-17 07:56:39)MimVig123 (2018-09-11 13:22:14)VMerhaut (2018-09-09 17:02:25)paravan (2018-09-07 19:03:30)kordusmark (2018-09-04 22:48:56)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-08-31 20:05:04)SAMAN47 (2018-08-04 14:40:08)profesorateista (2018-07-20 17:52:01)Kostic33 (2018-07-10 09:15:48)zenika (2018-06-22 21:48:51)slavidan (2018-06-01 21:08:41)Honza.Vichr (2018-05-06 19:53:47)poutnicek777 (2018-02-05 23:52:25)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 19 353 | Členů: 26
Správci: Pavla.119 (hlavní)

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Pavla.119
    Pavla.119, 22.9.18 21:54:52  

"Ježíš nejdřív uzdravoval všechny nemocné, ale když viděl, že za ním jdou další jenom kvůli tomu aby byli zdraví, odešel a při dalších uzdraveních přikazoval, aby o tom uzdravení lidé nemluvili veřejně. Lidé za ním šli, protože chtěli změnit okolnosti ve kterých žili. Chtěli být uzdravení, nasycení, chtěli aby vyhnal Římany. Ale Ježíš chtěl, aby se změnilo jejich srdce. Ale to lidé nechtějí. A dnes je to stejné jako v Ježíšově době. Chceme, aby Ježíš změnil okolnosti, které se nám nelíbí. Ale Ježíš chce, abychom měli proměněné srdce. Ale to zase nechceme my."

• nikdoinic
      nikdoinic, 23.9.18 04:57:00  

To asi že mluvíš za sebe že:-).

• Domecek
      Domecek, 23.9.18 17:41:25  

Mít proměněné srdce, to bych si přála místo té žumpy, kterou nosím v těle. Někdy se musím doslova držet zuby nehty, abych neprovedla něco nekřesťanského nebo abych alespoň po tom nekřesťanském jednání netoužila.

• visitor77
        visitor77, 23.9.18 17:43:12  

tú žumpu nosíme v tele všetci, to je v pohode - Ježišova vôľa je, aby sme ju dokázali kontrolovať pokáním:-)

• Domecek
          Domecek, 23.9.18 18:36:27  

Já vždycky se sebou hodně bojuju, než se konečně pomodlím (lépe řečeno než se konečně chci pomodlit) k Duchu svatému, aby ve mně jednal On a ne moje ego. A pak už to je OK.

• visitor77
            visitor77, 23.9.18 18:53:18  

tu pomáha eucharistia (naplnenie sa živým Kristom), čo je u vás (metodisti?) problém...

• Zidane
          Zidane, 24.9.18 08:45:19  

Taky si myslím - co je "lepší"? Nemít vůbec hříšné myšlenky nebo s nimi úspěšně bojovat a mít vůli se přemoci a neudělat něco nekřesťanského, i když bychom nejradši udělali? :4:

• Pavla.119
    Pavla.119, 18.9.18 13:42:21  

Žádný náš problém není tak malý, aby Boha nezajímal a ani tak velký, aby s ním nemohl něco udělat.

• visitor77
      visitor77, 18.9.18 13:50:05  

ide o to, čo je tým problémom - že nemám biele ponožky, či som kúpil menšie vajíčka do praženice (a je to môj problém), ho sotva zaujíma...

• nikdoinic
        nikdoinic, 18.9.18 19:43:10  

To by popíralo boží všudepřítomnost.
        http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=18&k=139&v=0

• visitor77
          visitor77, 18.9.18 19:51:25  

prítomný môžem byť všade, ale nemusím na všetko reagovať:-)

• nikdoinic
            nikdoinic, 18.9.18 20:30:57  

..jste v zajetí falešného učení o trojjediném Bohu, Bohu ve třech osobách a tak si myslíte že Boha nezajímá že nemáte biele ponožky, či že ste kúpil menšie vajíčka do praženice a proto se i vysmíváte ženám v kuchyni.

• visitor77
              visitor77, 18.9.18 20:54:24  

čo je/nie je falošné, to vy nemôžete vedieť, na to sú väčší mudrlanti:-)

• nikdoinic
                nikdoinic, 18.9.18 20:57:02  

Ale jo, mohu to vědět neb je mi dáno umět to rozlišit.

• Pavla.119
                Pavla.119, 19.9.18 08:17:20  

A ty víš, co je a co není falešné?

• osoba
              osoba, 19.9.18 21:27:17  

Tady někdo pořád omílá vsugerovaný blud a není schopen vidět a chápat, že Bible jasně představuje Boha ve 3 osobách!! Kdo nechce vidět, nevidí. Ježíš JE Bůh, Duch svatý je Bůh - stejně jako Otec. Stačilo by přemýšlet aspoň u 1. kapitoly Jana.

• nikdoinic
                nikdoinic, 19.9.18 21:41:46  

Osobo:-), slovo "osoba-y" se v Bibli vyskytuje sice 4x5x ale nikde ne v souvislosti z Bohem:
                http://www.biblenet.cz/app/bible/search?phrase=osoba&search=Hledat
                http://www.biblenet.cz/app/bible/search?phrase=osoby&search=Hledat

• osoba
                  osoba, 19.9.18 23:23:19  

Takže chceš pomateně předstírat, že Ježíš není Bůh, Duch svatý není Bůh - a nakonec snad ani Bůh Otec vlastně není Bůh. A hlavně "nikdo v Bibli není nic, co by božství všech tří OSOB potvrzovalo. Podle tebe je asi Bůh jen nějaká abstraktní energie a ne osoba, Ježíš je nějaký kříženec neosobní energie a člověka a Duch svatý je vlastně jen vzduch a ne osoba, že??? Jsi opravdu inteligentní!!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.9.18 14:58:22  

Milovati máme Boha svého, nikoliv trojjedinného, celým svým ...a bližní své tak jako sebe.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.9.18 14:59:46  

Najdi mi v Bibli slovo "trojjediný" a dám se na to:-).

• visitor77
                    visitor77, 20.9.18 16:35:23  

ak tri osoby majú tú istú božskú podstatu (Otec je Boh, Syn je Boh, Duch Svätý je Boh) a sú v jednom jméne, ide o troch v jednom = božská Trojica = jeden Boh...
                    Mt 29, 19
                    19Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.9.18 17:03:57  

Mt 29, 19
                    19Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého...

Ano a každým pokřtěným, pokřtěnou je toho jména o jednoho a nebo o jednu osobu víc.., tedy nikoliv trojice ale mnozí, tak jak je o tom v Bibli psáno na několika místech.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.9.18 17:07:10  

Efezským 4
                    4 Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání;
                    5 jeden Pán, jedna víra, jeden křest,
                    6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechny a skrze všechny a ve vás všech.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.9.18 17:08:02  

Jan 17
                    17 Posvěť je svou pravdou; tvé slovo je pravda.
                    18 Jako jsi poslal na svět mne, tak jsem i já poslal na svět je.
                    19 A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
                    20 "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
                    21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
                    22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
                    23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.
                    24 Otče, chci, aby i ti, které jsi mi dal, byli se mnou tam, kde jsem já, aby hleděli na mou slávu, kterou jsi mi dal; neboť jsi mne miloval před založením světa.
                    25 Spravedlivý Otče, svět tě nepoznal, ale já jsem tě poznal a i tito poznali, že jsi mě poslal.
                    26 A oznámil jsem jim tvé jméno a ještě oznámím, aby láska, kterou jsi mě miloval, byla v nich a já v nich."

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.9.18 17:09:57  

Trojice mohla být leda tak někdy před křesťanstvím, co se lidi křtěj tak je těch osob ve společném Duchu mnoho, nikoliv jenom tři.

• osoba
                  osoba, 20.9.18 23:05:21  

Tak nevím, jestli se snažíš předstírat inteligenci, nebo máš divný smysl pro humor a děláš ze sebe bezkonkurenčního pitomce. V Bibli je dostatek důkazů o jednotném božství tří OSOB. Zkus mi dokázat, že Bůh Otec "neexistuje" nebo není Bůh, že Ježíš (Boží Syn) "není Bůh" a Duch svatý podle TEBE asi taky ne.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.9.18 05:09:55  

Najdi mi v Bibli například to že Duch Svatý je osoba, někdo si to prostě jenom vymyslel ale věřit výmyslům kde koho to opravdu nelze, to by jsme opravdu neměli, je o tom v Bibli několikeré varování.
                    Tak ja chápu, přišla jsi někde do církve a tam Ti byl udělen dryl o trojjedinosti ale v Bibli opravdu nic takového není, slovo trojjedinost vzniklo až ve třetím století:
                    "V západní církvi se objevuje latinské slovo trinitas (trojice) na počátku 3. století u Tertulliana. Jedná se o neologismus, který Tertullianus vyvinul, aby zároveň postihl trojici i jednotu (tres + unitas). Tertullianus také zavádí pro Otce, Syna a Ducha svatého označení persona, osoba".
                    https://cs.wikipedia.org/wiki/Nejsv%C4%9Bt%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD_Trojice

Učení Ježíš Krista je opravdu něco jiného, než-li Tertullianovo matení:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.9.18 04:52:35  

Ale ty tam hold vidíš v Bibli uplně nějaké jiné věci asi že:-), které tam vůbec ale vůbec nejsou:-).. :15:

• osoba
                  osoba, 21.9.18 23:30:55  

S někým, kdo ani neumí číst Bibli, se nedá komunikovat. když nevidíš osobnostní rysy DS, jak je popisován v Bibli, nemá smysl ti něco vysvětlovat. Prostě zavíráš oči nebo vypínáš mozek, jen abys to neviděla a mohla si dál slepě trvat na svém blábolu. To líp pochopí malé dítě, než ty.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.9.18 04:54:03  

To že ty jsi osoba i opice to je tu napsané i viditelné a tak tomu věřím ale v Bibli se Bůh ani o Duch osobou nenazývají, není tam nikde nic takového napsáno a k Písmu Svatému se nemá nic přidávat, to v Bibli a ne jednou napsáno je, a tak to hodlám respektovat, Ježíš nás včas varuje před falešnými učeními které budou po něm přicházet a že jim nemáme v nijakém případě naletět a milovat nějaké tři osoby, vždyť je to nějaké pohanství, to se tak dříve dělalo, biblické učení je jiné:

Deuteronomium 5
                    6 Já jsem Hospodin Bůh tvůj, kterýž jsem tě vyvedl z země Egyptské z domu služby.
                    7 Nebudeš míti bohů jiných přede mnou..

Matouš 22
                    36„Mistře, které přikázání je v zákoně největší?“
                    37On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘
                    38To je největší a první přikázání.
                    39Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘
                    40Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“

Galatským 5
                    14 Vždyť celý Zákon se naplňuje v jednom slově, totiž v tomto: "Budeš milovat svého bližního jako sám sebe."

Ale ty tam hold vidíš v Bibli uplně nějaké jiné věci asi že:-), které tam vůbec ale vůbec nejsou:-).. :15:

• osoba
                  osoba, 22.9.18 22:27:02  

někdo TAK natvrdlý se opravdu hned tak nevidí. Nemá smysl s tebou diskutovat. Neuvěřila bys,i kdyby se ti Ježíš zjevil a řekl ti osobně, že JE osoba a Bůh, stejně jako Otec a Duch svatý. na to ti rozum nestačí, je důkladně opracovaný jehovistickým bludem.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.9.18 04:50:18  

Galatským 5
                    3 Milost vám a pokoj od Boha Otce a od našeho Pána Ježíše Krista,
                    4 který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,
                    5 jemuž buď sláva na věky věků. Amen.
                    6 Divím se, že se tak rychle uchylujete od Toho, který vás povolal Kristovou milostí, k jinému evangeliu.
                    7 Jiné evangelium není, ale jsou někteří, kteří vás zneklidňují a chtějí převrátit evangelium Kristovo.
                    8 Ale i kdybychom vám my anebo anděl z nebe kázali jiné evangelium než to, které jsme vám kázali, ať je proklet!
                    9 Jak jsme již řekli, tak to nyní říkám znovu: Jestliže vám někdo káže jiné evangelium než to, které jste přijali, ať je proklet!
                    10 Získávám si teď lidi nebo Boha? Jde mi snad o to líbit se lidem? Kdybych se ještě snažil líbit lidem, nebyl bych Kristův služebník!
                    11 Oznamuji vám, bratři, že evangelium, které jsem kázal, není podle člověka.
                    12 Já jsem ho totiž nepřijal ani se ho nenaučil od člověka, ale zjevením Ježíše Krista.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.9.18 04:54:38  

O Trojjediném Bohu ani o Bohu ve třech osobách v Bibli není zmíňka, je mi lito milá osobo ale natvrdlá jsi ty a to ne jenom proto že jakým soudem soudíš takovým se odsuzuješ, to nebyla jsi schopna z Bible pobrat ani to?

• nikdoinic
                nikdoinic, 19.9.18 21:46:21  

Bůh ve 3 osobách je tudíž nebiblický výmysl!

Ježíš Kristus se modlí aby všichni jedno byli a ne jenom tři!!!

• visitor77
                  visitor77, 19.9.18 22:40:51  

táradielko, ale mám vás rád:-)

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.9.18 15:00:52  

Nemohu přijímat nebiblické věci, Ježíš i Pavel nás varují před jiným učením než je v evangeliích..

• visitor77
                    visitor77, 21.9.18 09:09:21  

Je Ježiš Boh?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.9.18 11:33:44  

Neřekl to o sobě, řekl že je jedno s Otcem a v Jan 17 se modlí aby jsme všichni byli jedno:
                    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=42&k=17&v=
                    17 Posvěť je svou pravdou; tvé slovo je pravda.
                    18 Jako jsi poslal na svět mne, tak jsem i já poslal na svět je.
                    19 A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
                    20 "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
                    21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
                    22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
                    23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.

• Zidane
          Zidane, 19.9.18 06:25:54  

Nepopíralo. Bůh skutečně je všude, ale kdyby měl řešit všechno, co člověk vyoslil, nedělal by i při své všemohoucnosti nic jiného :4:

• nikdoinic
            nikdoinic, 19.9.18 14:35:21  

Tak že to jsi většinu svého času bezboha?

• Pavla.119
        Pavla.119, 22.9.18 10:01:44  

To je pitomost. Bůh je přece se mnou, ať si obouvám ponožky anebo dělám smaženici!

• Domecek
          Domecek, 22.9.18 13:53:49  

A je dobré Boha při těch "malých" problémech prosit. Třeba já si koupila nové boty. Ale nezeptala jsem se Boha na jeho názor. Boty jsou sice kvalitní a dobré, jenom se bojím, že se mi v nich bude blbě řídit. Ale žádná trága! Na řízení auta mám doma jedny děravé, ve kterých se řídí prima. A když už se přezouvám na řízení v zimě, můžu i na podzim. :4:

• Pavla.119
    Pavla.119, 15.9.18 07:57:42  

https://www.krestandnes.cz/co-zmenilo-zachea-a-kdo-ublizil-vam/

• nikdoinic
    nikdoinic, 12.9.18 06:01:12  

https://www.lidovky.cz/horici-bible-a-zavrene-kostely-cina-pokracuje-v-boji-proti-protestanstvi-1q9-/zpravy-svet.aspx?c=A180911_171347_ln_zahranici_mha&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

• bubuhasis
    bubuhasis, 1.9.18 12:46:36  

Pochválen buď Ježíš Kristus.
    Chci se zeptat, jaký rozdíl mezi jeruzalémskou a ekumenickou biblí.

• visitor77
      visitor77, 1.9.18 15:18:01  

...až na veky vekov, amen...
      žiadny, každá Biblia (jej preklad) vznikala pochopiteľne inak (nádete si to i vo wikine), ide o dva rôzne preklady, sú (preklady) takmer totožné (nie sú v nich žiadne rozdiely, ktoré by viedli k rôznej vierouke...
      - našli by sa však niektoré verše, ktoré sú v porovnaní s latinskou Hieronymovou Vulgátou inak preložené, napr. "milosti plná"(gratia plena) vo Vulgáte je v ČEP (robili ho hlavne protestanti) "milostí obdařena" (má to vieroučný význam (rozdiel) v tom, že RKC Pannu Máriu vieroučne definuje ako "milostiplnú" (a tým bezhriešnu), kým ostatné preklady ako "milostí obdařenou" (čo samozrejme "znižuje" jej svätosť, a tak aj úctu)...j
      - je viac takýchto detailov (rozdiely v preklade niektorých veršov), ktoré sú však pre kresťanskú vierouku nepodstatné, alebo menej podstatné...
      - ide teda o to, kto (aká cirkev, resp. aké zloženie tímov biblistov) tieto preklady robili - katolíci trvajú na Vulgáte, protestanti na iných "nekatolíckych" prekladoch, čím vnikajú určité polemiky a kontraverzie...

• bubuhasis
        bubuhasis, 1.9.18 15:22:38  

Děkuji za vysvětlení.

• Pavla.119
          Pavla.119, 11.9.18 01:18:08  

Dodnes je za nejpřesnější překlad uznávána Kralická Bible. Jenže dnes už lidé neumějí číst :9:

• visitor77
            visitor77, 11.9.18 10:14:37  

ale no! - Kralická bible je copy-paste Vulgaty s mečími protestantskými zmenami v staročeštine...ako hovoria biblisti, bez Vultaty si prekladateľ ani neuprdne, má ju vždy ako predlohu....každý preklad je "vykrádanie" know-how Vulgaty (bola prvá):-)

• Pavla.119
              Pavla.119, 11.9.18 15:25:29  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bible_kralická

• visitor77
                visitor77, 11.9.18 17:10:19  

jo, Wikipedia je v týchto údajpoch zmanipulovaná protestantami, píšu ju českí SŠ študenti...
                s Wikipedkou na mňa nechoďte...
                - bez Vulgaty (zač. 4. st.) by si v minulosti, ani dnes, nikto, sorry, ani neprdol (je to prvá Biblia s s bibl. kánonom, Hieronym/Vatikán ako jediný mal pôvodné biblickú zdroje), ostatní ju v neskorších storočiach a dodnes len kopírujú a prispôsobujú si ju podľa vieroúk daných denominácií,
                - Hieronymova/Jeroným (Hieronym-biblický génius) latinská Vulgata je vždy hlavný podklad/základ pre akýkoľvek biblický preklad vo všetkých jazykoch sveta, je jedno, čo ide o preklady katolíkov, pravoslávnych, protestantov, či laických necirkevných "biblistov" - a tak to bolo i s KB, hoci sa pokrytecky (český protestantský patriotizmus) tvrdí možno niečo iné. Protestantskí Češi boli (skrze stáročný antikatolicizmus) schopní privlastniť si hocičo, i biblický know-how Hieronyma - a ten, sorry, patrí Hieronymovi, či budete tvrdiť to alebo to, v tomto ste mimo pravdy...

• visitor77
                visitor77, 11.9.18 17:11:27  

ak to neviete, alebo neprijímate, je mi ľúto - hľadajte pravdu aj v podstate...

• visitor77
        visitor77, 1.9.18 17:54:03  

problém je však "preklad" Svedkov Jehovových ("Preklad nového sveta", PNS), ktorý skopmilovali ich neznámi autori (neudávajú presný zoznam autorov) z viacerých hotových anglických prekladov v r. 1950 tak, že si ho prispôsobili svojim doktrinárnym náukam, teda ide o paškvil, ktorý nemá nič spoločné s odbornou/vedeckou biblistikou, - tento preklad doslova "mrzačí" angličtinu, češtinu i slovenčinu...
        - odborná biblistika tento preklad (PNS) odmietla, ako nebiblický, hoci SJ lživo tvrdia, že je to verný preklad z originálov (ktoré však nikdy nemali a nemajú, lebo sú vo vlastníctve RKC, prípadne (kópie) vo vlastníctve niektorých múzeí)...
        - verným prekladom je len Hieronymova latinská Vulgáta (preložená do všetkých kazykov sveta), ktorú sv. Hieronym, génius v biblických jazykoch, ako vyslanec pápeža Damaza I. (zač. 4. st.), prekladal 30 rokov z pôvodín, ktoré (pre SZ) veľmi ťažko získal od rabínov v Izraeli, a ktorí mu robili veľké príkoria, - historické údaje hovoria, že ich musel aj aj podplácať...

• visitor77
          visitor77, 1.9.18 18:03:05  

datuje sa, že sv. Hieronym/Jeroným (narodený v Rímskej ríši, 4. st.), ovládal biblické jazyky ((staro)hebrejčina, gréčtina, aramejčina a latinčina) ako svoj rodný jazyk (latinčina), a tak jeho Vulgáta RKC považuje za jediný verný preklad, na základe ktorého vznikali všetky preklady Biblie v histórii (použili Vulgátu ako predlohu)...

• nikdoinic
          nikdoinic, 1.9.18 19:20:07  

Jenom že jenom PNS má v elektronické podobě odkazy do jiných veršů i ve Starém zákoně.
          https://www.jw.org/cs/publikace/bible-online/bi12/knihy/1-Moj%C5%BE%C3%AD%C5%A1ova/1/

• nikdoinic
            nikdoinic, 1.9.18 19:29:21  

V jiných překladech to chybí což je škoda: http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=0&k=1&v=0

• nikdoinic
            nikdoinic, 1.9.18 19:30:09  

Tedy když se chci něco více dozvědět musím do PNS.

• visitor77
            visitor77, 1.9.18 22:27:37  

to má aj Vulgata...

• nikdoinic
              nikdoinic, 1.9.18 22:35:12  

Tak dejte odkaz.

• visitor77
                visitor77, 1.9.18 23:40:45  

mám len link (online) na slovenský preklad Neovulgaty (revidovaná Vulgata), ktorý je vynikajúci, s vysvetlivkami a odkazmi na iné verše.

https://dkc.kbs.sk/
                postup:
                1. vľavo listuj: napíšete názov knihy, napr. Mk
                2. objaví sa vám v hornej časti popis (obsah) tejto knihy, ktorý môžete posunutím čiarovej línie smerom hore zakryť, a objaví sa vám celá kniha,
                3. úplne vpravo na boku knihy sú "živé" čísla, v ktorých (klik na ne) sú vysvetlivky veršov, ako aj odkazy na iné knihy Neovulgaty.

na českú Vulgatu/Neovulgatu nemôžem nájsť odkaz, neviem, či vôbec existuje v on line forme, ako je slovenská.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 1.9.18 23:45:37  

na PNS to nemá:-).

• visitor77
                    visitor77, 1.9.18 23:46:54  

ale má, to čo je potrebné je tam...PNS je paškvil, nie je to Písmo...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 2.9.18 06:04:34  

Ja tam ty odkazy do dalších veršů nemohu najít které jsou v PNS.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 2.9.18 06:24:45  

Takže už roky to dělám tak že chodím na odkazy do jiných veršů do PNS a potom ještě to vyhledávám v jiných překladech aby jsem těm veršům lépe rozuměla.
                    Nevím co maj církve za tajnosti z Biblí že nemohou vytvořit plnohodntnotnej překlad Bible, asi to není jejich priorota mít to pro obyčejné lidi volně přístupné komplekt k přečtení.

• visitor77
                    visitor77, 2.9.18 11:28:25  

plnohodnotné sú všetky preklady Biblie, ale len slovenská Neovulgata (o inom prekalde v našich jazykoch neviem) má aj odkazy na iné verše...
                    - PNS nie je Biblia, je to SJ (neznámymi autormi bez základov biblistiky) vyrobený na svoju zakázku kompilát z mnohých prekladov protestantkých Biblií (od Biblie krále Jakuba, zač. 17. st.), v ktorom si pomenili slová/verše, vytvorili slovné spojenia, aby im pasovali do ich náuk...momoiného, PNS v češtine je niečo strašné, prznenie jazyka, to nemá obdobu - myslím, že chystajú revíziu svojho prekladu (aj v angličtine, a potom v češtine), lebo sa to nedá čítať...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 2.9.18 11:54:00  

V tom vašem odkazu jsou v pravo akorád překlady z novovulgaty do starovulgaty, nikoliv však odkazy do jiných knih a veršů s tím souvisejích jako je tomu všude v PNS tak že ještě že ti Svědci vydali to co vydali, neb mám na to kam chodit.

• visitor77
                  visitor77, 1.9.18 23:55:36  

Hieronymova Neovulgata (revidovaná Vulgata - jazykovo upravená do moderných/dnešných jazykov) je najlepší preklad Biblie (slovenský preklad je perfektný, v dnešnej/modernej slovenčine), ostatné sú len pozmenené kópie Vulgaty...pochopiteľne, že by som ju najradšej používal, ale vzhľadom na české prostredie týchto DF, používam ČEP (je tiež dobrý, ale RKC má k nemu viaceré výhrady - robili ho hlavne protestanti, katolíci boli de facto bokom), pretože Češi nerozumejú slovenčine, resp. nechcú ju čítať...