Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Domecek (2019-07-18 21:39:38)radkojaga (2019-07-18 17:29:47)9marie04 (2019-07-17 23:20:41)zenika (2019-07-17 19:35:46)Zidane (2019-07-17 14:12:04)Pavla.119 (2019-07-17 10:22:38)slavidan (2019-07-16 22:01:27)kordusmark (2019-07-16 06:35:44)VMerhaut (2019-07-13 14:17:11)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-07-04 08:14:58)a.l.tereza (2019-06-06 22:35:34)MimVig123 (2019-06-04 16:26:30)Kostic33 (2019-04-10 21:30:02)paravan (2019-03-28 23:18:59)chenrezig777 (2019-01-04 17:21:12)poko (2019-01-01 18:26:47)jirka5 (2018-10-30 23:57:31)2442 (2018-10-12 18:44:53)bulldog (2018-09-17 07:56:39)stihac (2018-06-25 16:14:26)tank (2018-06-25 02:02:30)Honza.Vichr (2018-05-06 19:53:47)poutnicek777 (2018-02-05 23:52:25)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 19 698 | Členů: 27
Správci: Pavla.119 (hlavní)

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• zenika
    zenika, 17.7.19 09:05:48  

Víra je...

Víra je vzepřít se strachu ,když nemám ani ponětí,co
    po mně Bůh v životě chce.
    Víra je radovat se z toho , že moje schopnost cítit ,
    komunikovat,myslet , něčeho dosáhnout ,rozhodovat se,
    tvořit a mít společenství s Bohem vychází z toho ,že
    mne stvořil k svému obrazu.
    Víra roste skrze strasti, zklamání, rozčarování, konflikty
    frustraci, selhání ,ztráty ...nikoli na kostelních oknech
    nebo uprostřed okouzlujících náboženských rekvizit.
    Víra je pouze iluze , jestliže se neprojevuje v mém
    jednání s lidmi.

(Víra je...Nakladatelství Samuel 2007)

• zenika
    zenika, 15.7.19 19:35:03  

Mám radost , o kterou se musím podělit:
    Jedna úžasná ,milá a laskavá žena se po 15 letech členství
    u SJ , stala mojí drahou sestrou v Pánu Ježíši. Dovolím si
    napsat aspoň několik jejích slov.

Děkuji Bohu, že mi dal pochopit dvě pro mne hodně důležité věci. že mé spasení NIKDY nemohu ovlivnit svými , byť sebelepšími výkony , a že vyjití z Babylónu neznamená opustit nějakou konkrétní církev a přejít do jiné, ale
    změnit celý náš způsob myšlení , hledat a dát na první místo Boží názor výmysly lidí.
    Pochopila jsem, že je možné být křesťanem a při tom si nelibovat ve vlastní bezúhonnosti. Je možné být křesťanem,
    milovat Boha a zároveň milovati ty v rodině, kteří říkají
    že Ho nepotřebují.Pochopila jsem, že být křesťanem znamená milovat bez podmínek. Pochopila jsem, že být skutečným křesťanem znamená mít jistotu spasení v Kristu.

• zenika
      zenika, 15.7.19 19:37:33  

oprava : Dát Boží názor PŘED výmysly lidí.

• kordusmark
      kordusmark, 15.7.19 21:05:20  

To je radostné sdílení! Díky!

• kordusmark
      kordusmark, 15.7.19 21:19:37  

'vyjití z Babylónu neznamená opustit nějakou konkrétní církev a přejít do jiné, ale
      změnit celý náš způsob myšlení "

Amen!

• Zidane
        Zidane, 16.7.19 00:55:39  

Tak.
        Není církev, která jediná vzývá našeho Pána správně a "jedině, když jsi náš, má tě náš Pán rád".
        Každá církev se jen domnívá, že ona vzývá Pána správně a tak, jak si Pán přeje.
        Ale ve skutečnosti Pán pozná, kdo Ho miluje a dodržuje Jeho přikázání a je Mu jedno, v jaké církvi ten dotyčný je a zda chodí každou neděli (či jiný den) poctívě do kostela.

Náš Pán totiž nepřebývá v kostelích, chrámech ani jiných obydlích postavených člověkem, byť k Jeho slávě.
        Náš Pán přebývá jen a pouze v našich srdcích.
        Pokud si Ho tam pustíme, Pán to ví a ocení to. A je Mu jedno, zda jsme římští katolíci, řečtí katolíci, protestanti, pravoslavní či Ho vzýváme jinak.

Pro Pána je důležité, zda Ho milujeme a máme Ho ve svém srdci.
        Pokud ano - Pán to ví a ocení to.
        A pokud ne - Pán to také ví a jednou se nám to vrátí.

• kordusmark
          kordusmark, 16.7.19 06:35:43  

Je velmi povzbudivé, že i dnes Bůh mluví k lidem, a uvádí je do své lásky, na cestu Pravdy.

• Zidane
    Zidane, 14.7.19 21:09:43  

Jsem si tak vzpomněl.
    Jsem odjakživa "patkovej".
    Patky chleba, patky od knedlíků, to bylo a je moje a nechápu, co na tom komu nechutná :4:

No a když babička načínala celou šišku chleba a tím pádem ukrajovala patku, to mi ji vždycky MUSELA dát, víme jak :4:

No a jsme v jádru věci.
    Když jsem patku spucnul a chtěl přidat, ale chtěl jsem "tu druhou patku" - však šiška chleba má dvě patky, no ne? :4: , tak mi to babička zatrhla, že to je "jako když se Pánu Bohu ukrajují paty" a proto že se to nesmí a druhou patku dostanu teprv až sníme celej chleba, dřív ne.

Setkali jste se s tímhle někdy někdo nebo to babička (ač sama, pokud vím, nevěřící) použila jen aby mi dala vysvětlení, proč se to nesmí a nechci slyšet žádný další "proč"... 4:

Osobně si to odhaduju na to, že chtěla mít pokoj od věčného vysvětlování, byl jsem totiž zvědavej jak sto opic odmala a "protože" pro mě nebyla odpověď :1: :1: :1:

• Domecek
      Domecek, 15.7.19 05:10:20  

To samé říkala babička Boženy N2mcové v knize Babička

• zenika
      zenika, 15.7.19 13:05:52  

Asi si lidi mysleli, že ty výchovné rady budou mít větší
      efekt , když se to nějak spojí s Bohem.
      Naše babička říkávala : když děvče píská , Maria pláče.
      nebo : které matce zemře dítě, nesmí už jíst jahody ,protože
      Maria v nebi rozdává dětem a tomu zemřelému by nedala nic
      a řekla by mu " matka ti to snědla".
      Je to prostě hrozné , co si lidi dokážou vymyslet a ještě
      hroznější , že jim to jiní baští...

• Zidane
        Zidane, 15.7.19 13:39:41  

Taky si myslím. Co za logiku mají ty jahody, to by mě teda fakt zajímalo...

U chleba dokážu aspoň pochopit, že to "blbě vypadá", chleba krájenej z obou stran, ale ty jahody... nevím, nechápu a nepochopím :7: Ale jak říkáš, sebevětší výmysl se líp podepírá, když se to propojí s Pánem Bohem - když se tě dítě nebo prostě ten druhý zeptá PROČ, řekneš "Pán to tak chce/nechce a kdo jsi ty, abys o Pánově vůli diskutoval?" a je hotovo...

• Zidane
        Zidane, 15.7.19 13:49:55  

K tomu pískání jsem možná důvod našel... aby děvčata nepískala na kluky, tak se to takhle zaobalí - dneska si dívka jen tak píská, zítra bude pískat na kluky a pozítří s nimi zhřeší a Maria pláče proto, že ví, že pískající dívka je na cestě k hříchu... dejme tomu.

Ale ty jahody... kdyby to bylo "výchovné" pro matku ve smyslu "ne abys to dětem sežrala, dej hlavně jim", tak dejme tomu, ale proč tam pak montovat to zemřelé dítě? Aby to bylo "silnější"?
        Nehledě na to, že se pamatuju, když se u nás doma cokoliv dělilo, abychom měli já a malá ségra stejne, tak se to rozpočítávalo "každej jeden" a když náhodou byl lichej počet a něco zbylo, tak to zbylé sezobla mamča, abychom se my děti nehádaly, kdo to má dostat :1:

A vzhledem k tomu, že rok po mé mladší sestře měla mít mamča dvojčata, ovšem jedno zemřelo ještě v děloze (pupeční šňůra kolem krku), takže bleskově vyvolávanej porod a pokus o záchranu aspoň druhého, ovšem po týdnu neúspěšný - přišlo to příliš brzo...), tak by vlastně mamča taky neměla... ještě že to až takhle nebrala a neberu ani já.

Byla tu sice možnost ten přebytečný bonbon, jahodu a tak dát jednomu dítěti s tím, že příště až něco zbyde, dostane ten zbytek to druhé, ovšem... kdo ví, kdy zas takhle co zbyde a je riziko, že by si mamča nepamatovala, kdo má zbytek dostat... takže řešení "dělíme půl napůl a když jeden kousek zbyde, je můj" mi přijde nejlepší :6:

• Pavla.119
          Pavla.119, 15.7.19 14:03:24  

Já to znám jenom z knihy Chudá přadlena od Jarmily Glazarové :4: z reálu ne.
          Ale hodně jsem nad tím uvažovala protože se mne to týká - i když mé dítě se dožilo téměř 27 let, stále je to moje dítě! Pro maminku je to jakási připomínka toho dítěte... aby na něj nezapomněla.... je to jakási forma oběti, kterou matka podstoupí z lásky k mrtvému dítěti...

• Pavla.119
        Pavla.119, 15.7.19 13:58:33  

Ten zákaz byl ovšem omezen datem 24.6., tedy Svatým Janem.
        A byl asi endemický - jinde než na Lašsku jsem se s tím nesetkala.

• Zidane
          Zidane, 15.7.19 14:00:27  

Tak aspoň to, že to bylo omezené, protože v tomhle nedokážu logické zdůvodnění, proč to tak má být, najít ani já, leda by to bylo hodně přitažené za vlasy.

• Pavla.119
            Pavla.119, 15.7.19 14:05:11  

Já jo.

• Zidane
              Zidane, 15.7.19 14:14:51  

Vidím výše, ale stejně... opravdová matka na své dítě nikdy nezapomene a nemusí si to připomínat oběťmi ve stylu "nesmím už jíst jahody" - opravdová matka takovéhle připomínky nepotřebuje :4:
              Ale tím neříkám, že to je špatné, když to tak někdo dělá.

A pokud je to omezené časově, jak píšeš, tak dobrá, ale aby si třeba moje maminka někdy od třiceti let, kdy zemřela kousek vedle zmíněná dvojčata, už celý život "nesměla" dát jahody, to už mi přijde dost síla :7: Už proto, že to neuhlídáš - počítají se do toho např. i jahodové knedlíky? Jahodová marmeláda? Atd. atd., ale to už se v tom příliš rejpu, já vím :4:

• zenika
                zenika, 15.7.19 16:49:39  

Moje babička byla upřímná , ale velmi přísná katolička (přísnější než vizitor :1: ) a takových průpovídek měla poruce nepřeberné množství...

Stejně je zajímavé , že člověk ty lidské výmysly je schopen přijmout , nebo aspoň si je nějak vysvětlit či omluvit,
                ale Boží "výchovu" často přijímá těžko, nebo ji úplně ignoruje.

• Domecek
                  Domecek, 15.7.19 17:30:32  

Jj, taky někdy zírám, že Židé znali Hospodina, viděli a zakoušeli jeho zázraky, a potom stejně sklouzli k uctívání Baala. Přitom se opakovaně přesvědčovali, že Baal jim nikdy nepomohl a že to byl naopak Hospodin, kdo je vysvobozoval, když k němu volali.

• kordusmark
                    kordusmark, 16.7.19 06:27:05  

Vše v Písmu bylo napsáno k našemu ponaučení.Srdce Židů je srdce lidské.

Neodvracejte se, abyste šli za marnostmi, které neprospějí ani nevysvobodí, protože jsou to marnosti.
                    1 Samuel 12:21

• Domecek
    Domecek, 13.7.19 18:33:08  

Můj kamarád katolík má vždycky promodlené návštěvy u mě. Chodí totiž do naší vesnice na páteční bohoslužby. A vždycky se staví. Někdy se semele, že zrovna uklízím. A to já když vytírám, tak natahám všechny koberečky do zádveří, čili se nedají otevřít vchodové dveře. Ale ať vstanu, jak vstanu, vždycky to stihnu a vítám ho s uklizenou podlahou. Když jsem mu to říkala, tak mě informoval, že se za to vždycky modlí. Že svěřuje ráno Pánu všechny svoje plány, aby vyšly. No, a já jsem ho doteď nepovažovala za příliš horlivého křesťana, protože má některé zlozvyky (kouření třeba), se kterými nechce nic dělat. Od tohohle pátku už ale vím, že Boží děti lze najít v každé církvi a že Boží Duch může jednat i v člověku, který na to na první pohled třeba nevypadá.

• krudox
      krudox, 13.7.19 18:40:29  

on se modlí, abys do jeho příjezdu stihla uklidit? :2: :4:

• Domecek
        Domecek, 13.7.19 18:42:39  

Spíš, abych mu mohla udělat kafe. :2:

• slavidan
    slavidan, 12.7.19 22:18:25  

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/uganda-falesna-lekarka-smrt-operace-afrika-deti.A190708_131158_zahranicni_dtt

• Pavla.119
    Pavla.119, 11.7.19 21:04:38  

https://www.e-cirkev.cz/clanek/6514-Duchovni-pece-ve-zdravotnictvi-dostane-jasna-pravidla/index.htm?fbclid=IwAR015ump2JqzD3FDoW_Gp6g71WAIoFRgIf2lTR-HJWAWdqYC8u4JhXoiHHE

• slavidan
    slavidan, 1.7.19 22:04:33  

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/odbornici-vyzvaly-aby-nedoslo-k-obnove-marianskeho-sloupu/r~369be7a89c0c11e9be22ac1f6b220ee8/

• Zidane
      Zidane, 3.7.19 23:47:33  

Pokud "odborníci vyzvaly", tak si o tom myslím své už z principu.

Za tohle by mě tenkrát ještě souška učitelka vytahala za uši už někde v šesté třídě.

• Domecek
        Domecek, 4.7.19 11:46:24  

:1: Jj, taky na to koukám jak bejk!

• krudox
          krudox, 4.7.19 20:07:15  

zjevně to vzniklo zkomolením a nedbalostí autora článku, páč dále čteme:
          dvě desítky odborníků vyzvaly

• radkojaga
            radkojaga, 5.7.19 07:00:36  

to mohly být odbornice a mělo být správně Odbornice vyzvaly :2: :2:

• Zidane
            Zidane, 5.7.19 17:10:51  

Zřejmě. Upravovali článek za pochodu a nevšimli si, co tím vzniklo.

• Domecek
              Domecek, 5.7.19 18:43:38  

To už se mi taky stalo; při korektuře jsem změnila "dívky" na "děvčata" a nenapadlo mě změnit sloveso.

• Domecek
    Domecek, 1.7.19 21:41:05  

Konečně přišel toužebně očekávaný déšť! No, měla bych vynést odpadky, ale do toho deště přece nepůjdu; počkám, až přejde. Prší vytrvale a koš "nepřetéká," asi ho vynesu až zítra. Po nějaké době vyhlédnu z okna na rybníček. Už neprší! No, tak můžu jít s těmi odpadky do popelnice. Po dešti je nádherně. Lepší vzduch, sousedi sedí na schodech svého domu a nejspíš si také užívají to příjemné ochlazení vzduchu. Vrátím se domů, a za několik okamžiků zjistím, že zase leje. Děkuji Bohu, že předtím déšť na chvíli ustal a já mohla jít s odpadem. Bůh přece vždycky ví, na jak dlouho přestane pršet a za jak dlouho zase začne. Napadá mě, že ví, i kdy bude mít jaký spoj zpoždění. Být tak napojená na Ducha svatého a vědět tyhle detaily! Člověk by se zbytečně nehonil a nemusel by občas pozměňovat své plány. Proč jen často nevím, že... "Ještě stihnu tohle, protože autobus přijede na zastávku později.", nebo "Dneska bych mohla jet na skupinku na kole, protože pršet začne, až se vrátím domů." apod. No jo, ale sloužím já Bohu, anebo Bůh mně? Já tu jsem přece, abych byla Boží služebnicí. Bůh není od toho, aby mi posluhoval. Jasně, má-li něco Bůh v plánu a je proto důležité, abych se kvůli tomu dozvěděla nějakou takovouhle podrobnost, dozvím se to. Ale rozhodně není služebníkem na vyslýchání mých modliteb a přání! Kolikrát se ho ale člověk do takového postavení snaží dostrkat.

• zenika
      zenika, 2.7.19 15:39:57  

Jj, taky jsem občas uvažovala, jak by bylo dobré kdyby....
      Ale náš Pán dobře ví , že bychom brzy začali spoléhat sami na sebe a rozhodovali se bez něj. A tak nám dává podobné zkušenosti a učí nás spoléhat na Něho i v maličkostech.
      A to je moc dobře. :2:

• Domecek
    Domecek, 23.6.19 17:28:56  

Citát: Jana Frantíková:
    Žiješ-li život ve
    vděčnosti za to, co máš, a ve svobodě od
    porovnávání se s druhými (pochopitelně
    movitějšími) lidmi, pak se toho vytouženého
    štěstí aspoň trochu dotkneš.

• krudox
      krudox, 26.6.19 20:46:56  

:4: to je dobrý...

• slavidan
    slavidan, 22.6.19 10:06:21  

https://www.dotyk.cz/byznys/stopnete-serial-good-omens-zada-americka-petice-netflix-ten-ho-ale-nevysila-20200621.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• zenika
      zenika, 22.6.19 15:19:10  

Myslím si, že tohle nemá vůbec co dělat s křesťanstvím.
      Je to čistě byznys.
      Kdo nevěří Božímu slovu, vymýšlí si podobné fantazie.
      Dobro a zlo nemůže nikdy spolupracovat . Lidi se prostě
      baví a ďábel se směje. Boží Slovo se považuje za sbírku
      nesmyslů a tohle jsou někteří schopni zhltnout i s navijákem.

• krudox
        krudox, 22.6.19 17:30:26  

Seriál Good Omens vypráví o Andělovi s ďáblem, kteří začnou spolupracovat, aby zabránili konci světa

k: to mi připomělo Anděla Páně, jak anděl Petronel musí spolupracovat s čertem Uriášem :2:

• slavidan
        slavidan, 23.6.19 10:13:33  

Seriál ani předlohu neznám, jenom z recenzí. Tak mě připadá horší Lovec z podsvětí. :2:

• zenika
          zenika, 23.6.19 12:59:58  

Slavidane, jestli jsi křesťan , proč se zajímáš o takové
          věci? I když toto jsou pohádky a fantazie , všechno o čem
          přemýšlíš a čím se zabýváš ,se ti ukládá do podvědomí a když to budeš nejméně čekat , zas se ti do mysli vrátí.
          Otvíráš tomu zlému dveře svého myšlení i srdce .

• krudox
            krudox, 23.6.19 13:05:10  

není to poněkud pověra?

• zenika
              zenika, 23.6.19 13:35:22  

Myslíš podvědomí? To je realita. Pověděl by ti o tom
              každý seriózní psycholog. Funguje na tom principu i
              obyčejná reklama.

• krudox
                krudox, 23.6.19 13:39:53  

nemyslím, myslím pověru...

• krudox
                  krudox, 23.6.19 13:42:18  

třeba když fundamentální křesťanští rodiče (jedny takové znám) zakazují svým dětem například na čarodějnice přijít do školy v čarodějnickém převleku a jakkoliv se toho účastnit, lebo je to satanské...

• zenika
                    zenika, 23.6.19 14:56:02  

No, to záleží na těch rodičích , jak to vidí a jak
                    chtějí vést svoje děti.
                    Dospělý člověk rozhoduje sám o svých zájmech. A že duchovní
                    svět existuje , to pověra není. Vím o lidech , kteří začínali se zdánlivě nevinnou zábavou a zabředli do
                    okultizmu . Pak chtěli z toho ven a nevěděli jak.

• Zidane
                Zidane, 23.6.19 13:47:54  

O reklamě ani nemluv. To je vidět na malých dětech, vliv reklamy... v TV běží film, dítě si v klidu hraje a nezájem. Začne reklama a dítě totální štronzo a oči fixovaný na obrazovku... my dospělí už to umíme odfiltrovat, děti ještě ne...

• krudox
                  krudox, 23.6.19 14:48:42  

to je pravda...

• krudox
          krudox, 23.6.19 13:04:34  

to taky neznám...

• slavidan
            slavidan, 24.6.19 12:42:00  

Ten seriál jsem také neviděl, znám ho jen z recenzí. O spáse tam prý spolurozhoduje Satan a spása může být na základě skutků na čistě výkonostní bázi.

• Domecek
              Domecek, 24.6.19 13:24:08  

Jj, jak o něčem rozhoduje satan, tak určitě ne podle biblických měřítek.

• krudox
                krudox, 25.6.19 19:12:31  

satan je Bohu podřízen a nedělá, co by Bůh nedovolil:

6Jednoho dne, když synové Boží přišli, aby předstoupili před Hospodina, přišel s nimi i satan. 7„Odkud jdeš?“ zeptal se Hospodin satana.
                „Toulal jsem se po zemi sem a tam,“ odpověděl mu satan.
                8„A všiml sis mého služebníka Joba?“ řekl mu na to Hospodin. „Na zemi mu není rovného – ten muž je bezúhonný a poctivý, bohabojný a prostý všeho zla.“
                9„Copak Job ctí Boha zadarmo?“ namítl satan Hospodinu. 10„Copak jsi kolem něj, kolem jeho domu a kolem všeho, co má, nepostavil hradbu ze všech stran? Všemu, co dělá, žehnáš a jeho stáda se množí po kraji. 11Zkus ale vztáhnout ruku a sáhnout mu na všechno, co má – uvidíš, že ti pak bude do očí zlořečit!“
                12„Tak dobrá,“ řekl Hospodin satanovi. „Všechno, co má, ať je ve tvé moci. Jeho samotného se ale nedotkneš!“

• Domecek
                  Domecek, 25.6.19 19:35:14  

Bůh sice dopouští satanovy útoky, které ale nejsou zbožným jednáním.

• slavidan
                slavidan, 28.6.19 13:34:55  

Já četl pouze recenzi. Hlavní hrdina je v pekle a dostane od Satana (!) možnost být spasen, pokud pochytá asi deset mimořádně zkažených duší, co právě utekly (spása od Satana za skutky).

• Domecek
                  Domecek, 30.6.19 17:40:28  

Číst recenze je moudré. Našla jsem si film s pěkným názvem a bez přečtení jediné recenze jsem na něj šla do kina. Zůstala jsem do konce jen díky tomu, že jsem seděla uprostřed řady a měla pod sedačkou velká zavazadla, se kterými bych se těžko protahovala mezi sedícími.

• Zidane
                    Zidane, 1.7.19 21:18:03  

Ty nevíš, že kina mají šatnu, kde si můžeš zavazadla uložit?
                    Byť pravda, za uložení čehokoliv v šatně se plati... nebo v jakém vesnickém kině jsi to byla, že tam nebyla šatna?

• Zidane
                    Zidane, 1.7.19 21:24:06  

Samozřejmě může se stát, že jsou kina, kde není šatna, ale to se pak dostaneme k mému "vesnickému kinu", protože šatna byla i za (těch zlých, hnusných a ošklivých :4: ) komunistů i v jediném kině tady v CL.

Že se na to kašlalo, protože kdo bude platit za šatnu, když nemusí, to je druhá věc...
                    Jasně, jdu do kina s taškou a radši si tu tašku podržím přes celej film na klíně než abych platil za šatnu (však jsem stejnej :14: ), ale tak když už šetřím, tak si nestěžuju :14: :14: :14:

• Domecek
                    Domecek, 1.7.19 21:42:52  

Bylo to kino v Jihlavském City Parku. A na šatnu jsem se ptala. Žádnou nemají, jen pár malých skříněk, kam bych ale obrovskou tašku z Kauflandu nenacpala.

• Zidane
                    Zidane, 1.7.19 22:00:13  

To potom ano. Malé kino bez šatny, to chápu.