Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Zidane (2018-11-16 16:34:01)visitor77 (2018-11-16 16:11:03)Domecek (2018-11-16 15:54:46)radkojaga (2018-11-16 15:52:30)MimVig123 (2018-11-16 13:09:32)9marie04 (2018-11-12 15:44:55)Pavla.119 (2018-11-12 11:30:16)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-11-12 11:30:08)a.l.tereza (2018-11-09 00:51:16)kordusmark (2018-11-07 17:59:14)zenika (2018-11-07 08:38:49)VMerhaut (2018-11-06 17:50:29)jirka5 (2018-10-30 23:57:31)profesorateista (2018-10-23 17:06:18)osoba (2018-10-10 23:44:07)bulldog (2018-09-17 07:56:39)paravan (2018-09-07 19:03:30)SAMAN47 (2018-08-04 14:40:08)Kostic33 (2018-07-10 09:15:48)slavidan (2018-06-01 21:08:41)Honza.Vichr (2018-05-06 19:53:47)poutnicek777 (2018-02-05 23:52:25)jirka2 (2017-12-06 16:44:58)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 19 420 | Členů: 25
Správci: Pavla.119 (hlavní)

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.11.18 11:30:08  

https://www.vira.cz/texty/clanky/autenticka-vzpominka-na-svatoreceni-anezky-ceske-v-r-1989?fbclid=IwAR04AO4f2aojiF-EOLWR0qKwoEu8IhCSLtK1RXcvfxR5Lazy7t4qzNeT4sA

sv. Anežka česká

• visitor77
      visitor77, 16.11.18 11:14:15  

je to obľúbená a veľmi vážená svätica českého národa (i na Slovensku) - spomínam si, že za revolúcie sa Češi k nej na Václaváku modlili o prímluvu: "sv. Anežko, oroduje za nás! - sú milé zábery mamičiek s deťmi v kočíkoch, - i mojej rodiny, manželka si robí k nej deviatnik:-)

• zenika
    zenika, 7.11.18 08:38:48  

Ve Francii, v Pyrenejích , je místo - jakási kaplička v přírodě. Lidé tam přicházejí , aby se modlili za uzdravení.
    Po 2. světové válce se tam objevil člověk, který ve válce přišel o nohu. jak se tak belhal po chodníku cestou ke kapličce, někdo řekl: Podívejte se na toho hlupáka! Snad si nemyslí, že mu Bůh vrátí nohu?" Muž zaslechl uštěpačnou poznámku ,otočil se k tomu člověku a řekl :" Nečekám, že mi Bůh vrátí nohu. Jdu ho poprosit, aby mi pomohl žít bez ní."

Na některé naše modlitby Bůh odpovídá i takovým způsobem,
    že nám dá sílu, abychom danou situaci zvládli. Jen On
    přece ví,co je pro nás to nejlepší.

• Domecek
      Domecek, 7.11.18 13:43:08  

Ano, někdy Bůh odpoví zcela nečekaně. A my potom zpětně zjišťujeme, že Jeho odpověď byla lepší než to, co jsme od Něho očekávali.

• MimVig123
        MimVig123, 7.11.18 21:07:37  

Plne s tebou souhlasim

• 9marie04
        9marie04, 7.11.18 23:45:47  

:2: :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 1.11.18 10:33:06  

Připomínám: dnes je Slavnost Všech svatých, zítra "dušičky". Vzpomínka na všechny věrné zemřelé.

• VMerhaut
      VMerhaut, 2.11.18 04:24:51  

Zajímalo by mě kdo jsou ti "věrní zemřelí".

• Zidane
        Zidane, 2.11.18 08:48:28  

Mě taky, ale odhaduju, že tím jsou myšleni "Bohu věrní zemřelí" - že v Něj a Jeho lásku věří i po smrti, tedy jejich duše.

• visitor77
        visitor77, 2.11.18 16:30:43  

u Boha, v očisci, alebo v pekle...

• Domecek
          Domecek, 2.11.18 16:45:14  

Bohu věrní zemřelí nebudou přece v pekle.

• visitor77
            visitor77, 2.11.18 17:13:16  

aha, to "verní" mi ušlo...to "pekle" som myslel na tých, ktorí neboli verní Bohu, zhrešili proti Duchu Svätému, a nerobili pokánie...

• radkojaga
              radkojaga, 2.11.18 17:34:12  

zajímalo by mě, na jakou otázku jsi odpovídal :1: :1: asi kde jsou zemřelí :2:

• visitor77
                visitor77, 2.11.18 18:18:09  

jo...

• visitor77
                visitor77, 16.11.18 11:20:29  

mnohokrát som na týchto DF uviedol, kam pôjdu zomrelí (ich duše) po smrti - do:
                - neba,
                - očisca,
                - pekla,
                - to závisí od stavu (hriešnosti/ospravedlnenia) duše, viery a skutov lásky a milosrdenstva, konania/nekonania pokánia - teda aká bola duša (a v momente smrti tela) počas života ...

• radkojaga
                  radkojaga, 16.11.18 11:22:20  

otázka ale zněla, kdo jsou "věrni zemřelí" :2: :2:

• visitor77
                    visitor77, 16.11.18 11:25:56  

to je predsa jasné, že - sú to takí, ktorí zomreli vo vernosti Bohu (vo viere, konali skutky lásky a milosrdenstva, a konali pokánie)...

• radkojaga
                    radkojaga, 16.11.18 11:44:30  

včera jsem byla navštívit příbuznou z manželovy strany. Byla to moc hodná žena, bývala zdravotní sestra, milovaná...která činila skutky lásky a milosrdenství. Dostala plicní embolii, padla do komatu a je v něm již 1 rok. Stará se o ni dcera, vzala si ji domů. Cele je to zvláštní, od manžela se odstehovala k mamince do pokoje, v noci kní vstává, obrací ji a odsáva hleny. Druhý syn je zcela bezradný... nemůže pomoci nijak, jen se dívá, vnoučata jsou zdešena a celá situace může tako běžet i celá desetiletí. Dcera chodí i do práce, je porodní sestra...takže kmitá mezi porodnicí a maminkou. Vzorně o maminku pečuje, umývá ji, krmí sondou i nitrožilně etc....jen život kolem jakoby se zastavil.

• radkojaga
                    radkojaga, 16.11.18 11:45:29  

Vůbec nevím co je správné... :5:

• visitor77
                    visitor77, 16.11.18 14:38:21  

tam je to jasné, život v láske a milosrdenstve sa nikdy nezastaví...ak sa zastavil iným, je to ich vec, do tejto starostlivosti sa majú zapojiť svojím spôsobom všetci, nie se jen dívat, a rovnako vnoučata nemůžou být zděšeni, aj oni majú proíložiť ruky k dielu...treba sa zapojiť do veci, a nebudú mať zastavený život...a prečo sa odsťahovala od manžela? - to ju nemohli prijať k sebe?
                    - existuje vždy poradie skutkov lásky a milosrdenstva - najprv nezištná pomoc núdznemu, a potom všetko ostatné step by step, problém je vždy riešiteľný - a je to aj otázka viery a charakteru zúčastnených - iste, sú to tvrdé skúšky, ale evanjeliové rady sú v tomto prípade jasné...

• visitor77
                    visitor77, 16.11.18 14:57:24  

na druhej strane všetci vieme, ako ťažko sa riešia tieto rodinné situácie (nemocný rodič/rodičia vs deti/príbuzní), keď sa o rodičov v rodičovskom dome nemá kto (po)starať (hoci majú aj 5 detí), - všetci (i ich deti) sa vymlouvajú, že nemôžu, lebo pracujú, a pod.
                    - aj v mojej rodine to bolo tak, keďže sme všetci (deti) odišli z rodičovského domu a sme rozptýlení po celom Slovensku...našťastie jeden z bratov so ženou sa podujajal postarať sa o rodičov, - matka nám zomrela skôr a otca si tento brat zobral do svojho domu a opatroval ho až do smrti: - otec to (po dohode aj so žijúcou mamou) pochopiteľne riešil tak (a my ostatní sme s tým museli súhlasiť), že ten, kto ho doopatruje dostane polovicu majetku (včetne rodičovského domu) - a tak sa aj stalo (hoci ho opatroval len 2,5 roka) - brat tento majetok potom predal a peniaze investoval do svojej rodiny (rekonštrukcia celého jeho domu, a pod.)...

• radkojaga
                    radkojaga, 16.11.18 15:51:20  

Je rozdíl mezi obyčejným opatrováním a odbornou péčí, tedy zakládáním kanyl, odsáváním a jinými úkon které jsou v rukou odborných pracovníků - sester. Toto těžko nahradí jiný člen rodiny, když nemůže dcera přicházejí odborné zdravotní sestry. Určitě by ostatní členové rádi přiložili ruku... ale mohou jen slovem či povzbuzením.

• Domecek
    Domecek, 30.10.18 10:34:32  

Zastav se v tichu

Tvé srdce bije v skrytu
    za slunečního svitu.
    Všechno je velmi křehké
    a nikdy není lehké.
    Snad Bůh se právě sklání,
    tak vyslov svoje přání.
    Na chvíli zastav svoje kroky,
    vždyť tak rychle běží roky.
    Jsi obklopený zázraky,
    jen se podívej na mraky,
    jak v podmanivé kráse
    tisíce beránků se pase...
    A miliony květů nosí denně nové šaty,
    do kterých obléká je z nebe sám Bůh svatý.
    Tolik živých tvorů z Tvojí lásky žije
    a také díky Tobě moje srdce bije.
    Do stvoření vložils tolik něhy a krásy,
    až dech se tají, Bože odvěký a spásy.
    Krása nás dojímá někdy až k pláči,
    třeba když slunce se za obzor ztrácí.
    Tak potichu šeptám k Tobě do mraků,
    díky za kouzelnou Zemi zázraků...

• zenika
    zenika, 29.10.18 16:26:31  

Co od Boha očekáváš?

Byl jednou jeden muž,který vyzval Boha, aby zase začal jednat.
    "Zapal keř, jako jsi to udělal pro Mojžíše, Bože.
    A já tě budu následovat.
    Zboř zdi, jako jsi to udělal pro Jozua, Bože, a já
    budu bojovat.
    Utiš vlny, jako jsi to udělal v Galilei - a já budu naslouchat."
    Pak si sedl ke keři, vedle zdi, blízko moře a čekal
    až Bůh promluví a udělá zázrak.
    Bůh toho muže slyšel a odpověděl.
    Zapálil oheň - ne v keři, ale v církvi.
    Zbořil zeď - ne z cihel, ale z hříchu.
    Utišil bouři - ne na moři, ale v srdci člověka.
    A čekal na mužovu reakci.Čekal...A čekal...a čekal...
    Ale protože se ten muž díval na keře ale ne na srdce,
    na cihly ale ne na životy, sledoval moře a ne lidi,
    dospěl k názoru, že Bůh neudělal nic. Nakonec pohlédl
    k nebi a zeptal se :"Ztratil jsi svou moc, Bože?"
    A Bůh mu odpověděl:"Ztratil jsi svůj zrak a sluch,člověče?

M.LUCADO

• Domecek
      Domecek, 29.10.18 17:09:25  

Četla jsem před lety od M. Lucada knížku Nebojte se.
      Líbila se mi a líbí se mi i tenhle příběh. Často čekáme na nějaké znamení, abychom vyšli evangelizovat, ale Bůh už všechno připravil a čeká jen na nás, kdy začneme. Z Jeho strany je už všechno dokonáno.

• MimVig123
      MimVig123, 30.10.18 13:54:22  

Děkují za krásný poučný příspěvek.....Často jsem se k Bohu obracela s prosbou pomoc a sílu zvládat nelehké situace, zdálo se mi,že nic mi nejde,že nic nezvládám.Ale najednou jsem tou sílu dostala tam, kde jsem ji nejvíc potřebovala. Kde by jsem bez jeho pomoci nezvládla udělat ani krok.

• Domecek
    Domecek, 21.10.18 17:37:30  

Chystám se, dlouho už se chystám říct sousedovi, že Ježíš přišel proto, aby mohli do kostela lidi, kteří se bojí, že když tam vkročí, tak kostel nejspíš spadne.
    Ale když ho potkám, nenapadne mě to; nebo napadne, ale nedá se na to převést řeč (bavíme se úplně o něčem jiném.)
    Přemýšlím, čím to bude. Buď se ten Zlý snaží, aby soused nebyl spasený, anebo se mi Bůh snaží říct, že takováhle informace by pro souseda neměla žádnou cenu (nic by se nezměnilo). Ale i tak se k tomu stále chystám.

• zenika
      zenika, 21.10.18 18:03:09  

Mluv o tom s Pánem. Denně. On ti může připravit tu
      vhodnou příležitost a taky vhodný způsob , jak to tomu
      sousedovi říct. :2:

• MimVig123
        MimVig123, 22.10.18 07:36:55  

Přeji všem požehnaný den.Tvoje příspěvky mě vždy posílí. Moc ti za ně děkují. Hodně jsi mi chyběla.

.Dobré ráno všem. Trochu nám přituhlo je -1. Dnes jedu na kontrolu k doktorům, hned ke třem. Hezky postupně a jedním vrzem.Mějte se krásně, přeji vám krásný vydařený den. :15: :15:

• VMerhaut
      VMerhaut, 24.10.18 19:32:36  

Promiňte, myslím, že to nemůžete říci, protože Ježíš nepřišel aby lidi přivedl do kostela. Ale aby je navrátil k otci, k bohu.

• visitor77
        visitor77, 24.10.18 20:52:43  

aj Ježiš chodil do chrámu...Ježiša prijímame živého (telo a krv) v chráme pri liturgickom slávení jeho umučenia a zmrtvýchvstania - takže Ježiš nás priváza do chrámu/kostola...

• VMerhaut
          VMerhaut, 26.10.18 05:09:40  

Ježíš nás nepřivedl do chrámu, ale k otci. Znovu navrácení k věcem před pádem. K věčnému životu.
          A osvobodil nás od lidských tradic. Tradice je mrtvá věc. Bůh tradice nemá.
          Ježíš chodil do chrámu, protože to byl dům jeho otce. Ale po vzkříšení Krista je otcovým chrámem naše tělo.

• zenika
            zenika, 26.10.18 08:58:19  

Ano, je psáno že naše tělo je chrámem Ducha Svatého. Ale ty
            jistě taky chodíš do nějakého společenství věřících nebo sboru. Zkus se na to podívat z pohledu člověka, který nemá
            takové poznání jako třeba ty. První setkání s Bohem může prožít kdekoli, tedy i v kostele kterékoli církve. Bude-li
            upřímně hledat dál, Bůh si ho povede.
            Víš, poznala jsem mnoho upřímných Božích dětí různého
            náboženského vyznání. Ale také dost těch, kteří mají plná
            ústa Krista a Ducha .Žel že jenom ústa . Ale i takové Bůh miluje a dává jim mnoho příležitostí, aby Ho vpustili též do srdce.

• visitor77
              visitor77, 26.10.18 10:47:03  

v chráme/kostole (v angl. je to výstižné: church/cirkev/chrám/kostol) prijímame telo Pánovo na odpustenie hriechov a večný život, toto je dnešná/kresťanská podstata chrámu...inak nemôžeme prijať telo Pána...

• VMerhaut
                VMerhaut, 26.10.18 17:38:02  

Pane Visitora, s vámi o této věci nemohu vést rozhovor. Vy věříte, že církev Krista je budována na člověku, sic by to byl i apoštol. A já věřím že církev je budována na poznání kdo je pán Ježíš.
                Pokud bych měl s vámi mluvit o dalších věcech, museli bychom vyřešit nejprve tento první rozdíl a pak bychom mohli jít dále.

• VMerhaut
              VMerhaut, 26.10.18 12:07:47  

Ano chodím do shromáždění. Ale já již věřím. Krom toho, který kostel je od boha? Nikde není čisté učení a nikde to není jak na počátku. Vše je skažené a překroucené. Minim tím denominace.
              Když věřící člověk má charakter Krista, pak on sám je tím chrámem. Skrze takový chrám může bůh oslovit a volat k pokání.
              Struktura dnešních denominací je čistě lidská a světská. Zde duch boží nemůže vyučovat. A pokud zde nemůže duch boží vést, co se stane s nově příchozími? Zemřou. Denominace jsou pohřebištěm věřících lidí. Oni zde nerostou do podoby Krista, jsou jen vyučováni liteře, která jim naplní hlavu, ale srdce zůstane nezměněné. Tam kde není duch je jen falešná láska bez touhy po pravdě.
              To je má zkušenost.

• visitor77
                visitor77, 16.11.18 11:27:04  

kresťania sú v Cirkvi, nechodia "do zhromaždenia"...Cirkev je o niečom inom...

• Zidane
      Zidane, 24.10.18 21:47:15  

Spíš to druhé - Pán naznačuje, že to nemá smysl.

Pán má přece větší moc než Zlý, takže i kdyby ti Zlý něco naznačoval a Pán měl jiný názor a chtěl ti ho sdělit, sdělí ti ho a Zlý s tím nic neudělá - takže dle mne tím Pán chce říct, že to nemá cenu a nic se nezmění.

• nikdoinic
      nikdoinic, 25.10.18 08:04:04  

Skutky 17
      24 Bůh, který stvořil svět i všechno, co je v něm, ten, který je Pánem nebe i země, nebydlí v chrámech udělaných rukama.

• 9marie04
    9marie04, 19.10.18 22:44:39  

Zeniko...velmi, velmi krásné a děkuji. už je to dávno, kdy jsem to četla a jsem ráda, že jsem si to dnes mohla zopakovat , připomět a zamyslet se, kolik mi chybí. Hodně síly .M :2:

• zenika
      zenika, 21.10.18 18:05:09  

Díky.Opravdu teď hodně síly potřebuju. Ale mám v srdci
      pokoj.

• MimVig123
        MimVig123, 22.10.18 07:38:27  

Moc ti přeji tvojí sílu, rozdáváš ji i nám dalším. Děkují.

• zenika
    zenika, 19.10.18 15:00:36  

Kapitola lásky pro dnešního člověka.

1.Přestože mluvím pěti jazyky a dokážu se inteligentně
    bavit na tucet témat, jestliže nemám dost lásky k tomu,
    abych nešířil pomluvy a neshazoval ostatní, nedělám
    nic jiného než neužitečný hluk.
    2.Ačkoliv čtu pravidelně Bibli a dokonce znám její části
    nazpaměť, denně se modlím, mám silnou víru a spoustu
    duchovních darů,jestliže nemám dost lásky abych obětoval
    některá svá přání pro dobro druhých , pak všechno moje
    "duchovno" je ničím.
    3.Ačkoliv mám dvě zaměstnání, abych zabezpečil rodinu,
    přispívám na charitu a dobrovolně veřejně pomáhám,
    jestliže neprokazuji dost lásky těm, se kterými žiji a
    pracuji, všechna má tvrdá práce a oběť jsou zbytečné.
    4.Láska není popudlivá a nabroušená ani po náročném a
    frustrujícím dni. Láska je šťastná, když se daří druhým.
    Láska netouží být vždy první,ani mít vždy poslední slovo.
    5.Láska není sobecká a nemanipuluje. nenutí ostatní aby
    tancovali jak ona píská. Stará se víc o potřeby druhých,
    než aby ztrácela čas starostmi o sebe.
    6.Láska neposlouchá pomluvy ,o ostatních mluví s úctou.
    7.Láska je vždy připravená odpustit.Lásce nikdy nedojde
    trpělivost s těmi, kdo jsou pozadu a zdržují.
    8.Láska nikdy neselže.Všichni se můžeme někdy zmýlit.
    Naše slova a činy často nedokážou vyjádřit naše
    myšlenky tak, jak bychom chtěli.
    9.Jsme křehcí a omylní a naše chápání světa ve kterém
    žijeme, neřku-li "onoho" světa je přinejmenším
    jenom částečné.
    10.Když v nás bude Boží duch lásky může se mnohé změnit.
    11.Dojde-li na uskutečňování opravdové lásky, jsme
    jsme vskutku jen děti, ale Bůh nám může pomoci
    vyrůst z našich dětských způsobů.
    12.Když přijde na lásku a nejdůležitější věci v životě,
    jsme bez Boha bezradní. Pokud však žijeme s Ním,
    můžeme se naučit správně volit priority.
    13.V životě je mnoho hezkých a dobrých věcí, ale
    žádná není tak dobrá a důležitá , jako láska!

Podle 1.Kor. 13 kap.

• MimVig123
      MimVig123, 19.10.18 20:13:20  

Krásné. Srdečně zdravím.

• zenika
        zenika, 21.10.18 18:07:31  

Taky tě zdravím Mim.

• Pavla.119
    Pavla.119, 16.10.18 21:56:19  

Do Betléma se vydali původně čtyři mudrcové z východu, kteří vyčetli z hvězd, že se má narodit Spasitel světa. Všichni nesli převzácné dary pro maličké dítě.

Jeden mudrc se však cestou zdržel. Potkal vdovu s maličkými dětmi, kterou chtěli vyhnat vojáci z jejího chudého domu, protože její nedávno zesnulý manžel dlužil mnoho peněz. Mudrc ženě daroval peníze na zaplacení dluhu a pokusil se ji i její děti potěšit v bolesti.

Pokračoval v cestě, ale všude potkával žebráky a malomocné. Jejich bída, která se zračila ve smutných očích ho dojímala a každému daroval vzácné perly a drahokamy.
    Pak potkal mladého muže, kterého právě chtěli prodat do otroctví. Muž naříkal, protože nedávno se narodilo jeho manželce děťátko. Mudrc již neměl co by otrokářům nabídl a proto obětoval svou svobodu za svobodu mladíka. Přece se nemohu poklonit Dítěti za cenu, že svolím, aby jiné dítě přišlo o otce.

V otroctví strávil desítky let. Jeho pán mu pak daroval svobodu. Coby si také počal se starým nemocným otrokem? Takového darmožrouta nemohl potřebovat.

Mudrc se vydal na cestu. Nevěděl kam jde. Slovo domov v jeho případě dávno ztratilo svůj význam. Věděl ale, koho musí najít.

Vstoupil do velkého města, kde se právě chystala poprava nějakého velkého zločince. Mudrc kráčel s běsnícím davem. Když kolem něj prošel zbičovaný muž, který nesl na zádech těžký kříž a když se setkal jeho pohled s pohledem odsouzeného, uvědomil si, že před sebou má člověka, kterému se před dávnými lety vydal poklonit a slíbit lásku i věrnost.

S nesmírnou bolestí se díval na ukřižování nevinného muže a cítil hlubokou beznaděj. Jeho život byl zbytečný a ztracený. Uvěřil sebeklamu a jeho život byl pošetilým bláznovstvím. I v otroctví ani na okamžik nepochyboval o tom, že nastane chvíle, kdy se setká s Králem všech králů. Celá desetiletí nacházel sílu v té naději. A hle... Král židovský s trnovou korunou na hlavě z kříže volá k samotnému Bohu: „Bože můj, proč jsi mě opustil?“ Mudrc si klekl u kříže, rozplakal se a v zoufalství lomil rukama nad umírající nadějí.

Najednou na jeho dlaň dopadlo několik kapek krve ukřižovaného muže a ty se proměnily v rubíny. Mudrc si uvědomil, že vše je, jak má být a že se stihl poklonit svému Králi v ten pravý čas.

• kordusmark
      kordusmark, 16.10.18 22:13:17  

Teď je ten čas.

• zenika
      zenika, 17.10.18 09:41:26  

Je to pouze vymyšlený příběh, ale ukrývá vzácnou myšlenku.
      ten člověk se svému Králi vlastně klaněl celý život.
      Protože Pán Ježíš řekl : Co jste učinili jednomu z mých
      nejmenších , učinili jste pro mně.
      Já se to teprve učím - vidět ve svém bližním Krista a chovat se k němu s láskou , kterou bych chtěla prokázat Jemu.

• MimVig123
        MimVig123, 17.10.18 17:31:57  

Ahoj zeniko. Moc na tebe myslím. Jsem na Slovensku tak na net jdu jen občas. To musím jít do hotelu. Měj se hezky

• Pavla.119
    Pavla.119, 25.9.18 18:10:59  

https://dvojka.rozhlas.cz/host-vendula-glancova-fararka-ceskobratrske-cirkve-evangelicke-a-vezenska-7622926

Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.9.18 19:03:31  

Při tom jsem si všiml, že Toulky českou minulostí stále na Dvojce žijí :2: Složení týmu je sice trochu jiné ... Však to je let, co to dělají.