Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Domecek (2019-09-17 11:08:48)slavidan (2019-09-16 18:41:29)Pavla.119 (2019-09-16 14:47:59)radkojaga (2019-09-16 14:27:45)9marie04 (2019-09-13 23:41:44)zenika (2019-09-12 19:49:59)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-09-08 22:41:52)Zidane (2019-09-02 03:03:42)kordusmark (2019-08-23 22:24:24)a.l.tereza (2019-08-04 11:49:34)MimVig123 (2019-08-02 17:08:36)VMerhaut (2019-07-29 19:08:54)Kostic33 (2019-04-10 21:30:02)paravan (2019-03-28 23:18:59)chenrezig777 (2019-01-04 17:21:12)poko (2019-01-01 18:26:47)jirka5 (2018-10-30 23:57:31)2442 (2018-10-12 18:44:53)bulldog (2018-09-17 07:56:39)stihac (2018-06-25 16:14:26)tank (2018-06-25 02:02:30)Honza.Vichr (2018-05-06 19:53:47)poutnicek777 (2018-02-05 23:52:25)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 19 792 | Členů: 27
Správci: Pavla.119 (hlavní), Domecek

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• slavidan
    slavidan, 16.9.19 14:08:29  

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/hindruras-jizni-amerika-drogovy-kartel-gang-nasili-vykoupeni-spasa-cirkev-katolici-protestanti-odcho.A190912_140115_zahranicni_dtt

Řeč je teď o vedení gangů (co je v nich a rozhodně z nich neodchází) Oni se bojí pekla za útok na církev? A pekla za několik set vražd se nebojí? Divní duševní mrzáci.

• Pavla.119
    Pavla.119, 11.9.19 06:17:16  

Věřím v Boha,
    Otce všemohoucího,
    Stvořitele nebe i země.

I v Ježíše Krista,
    Syna jeho jediného,
    Pána našeho;

jenž se počal z Ducha svatého,
    narodil se z Marie Panny,
    trpěl pod Pontiem Pilátem,
    ukřižován umřel i pohřben jest;
    sestoupil do pekel,
    třetího dne vstal z mrtvých;
    vstoupil na nebesa,
    sedí po pravici Boha,
    Otce všemohoucího,
    odtud přijde soudit
    živé i mrtvé.

Věřím v Ducha svatého,
    svatou církev obecnou,
    společenství svatých,
    odpuštění hříchů,
    vzkříšení těla
    a život věčný.

• zenika
      zenika, 11.9.19 09:20:23  

Amen.
      Jen se zamýšlím , jak kdo chápe "svatou církev obecnou"?
      Vizitor by ti vysvětlil , že to je ŘKC. Jiní zase tu , kde
      se cítí "doma". Já to vidím trochu jinak.

• Domecek
        Domecek, 11.9.19 13:08:24  

svatá církev obecná je pro mě společenství všech znovuzrozených křesťanů. Všech, pro které si Pán přijde. A Jemu nezáleží na denominaci, kterou ten či onen křesťan pravidelně navštěvuje.

• slavidan
          slavidan, 12.9.19 14:01:19  

Katoličtí charismatici by s tím nesouhlasili.

• zenika
            zenika, 12.9.19 17:30:48  

A jak to vidíš ty?

• radkojaga
              radkojaga, 12.9.19 17:33:32  

Ty Zeniko to taky vidíš jinak.

Já to vidím tak,že příslušnost je víceméně pomůckou a oporou nacestě. Někdy lepší a někdy méně, dle toho jak kdo touží.

• zenika
                zenika, 12.9.19 18:31:56  

Společnost ostatních věřících je důležitá , pomáhá nám prožívat křesťanství v praxi. Taky navštěvuji společenství věřících , kde se cítím dobře. Přesto věřím, že Kristova církev není organizace, ale tvoří ji lidi. Už jsem dříve psala, že v každé denominaci jsou ti, kteří Krista znají a také ti, kteří jen věří v Něho , tedy jen věří že existuje.
                Pán Ježíš řekl: "...znám své ovce a ony znají mne tak jako mně zná Otec a já znám Otce." Jan 10, 14.15.
                V takovou "svatou církev obecnou" věřím.

• radkojaga
                  radkojaga, 12.9.19 19:20:24  

On si snad nikdo nemyslí že je to organizace. No možná někdo jo. ale běžný katolík ne. Ten vidí lidi a taky vidí, že se na něm odráží (zjevují) skutky. Tím poznává. Kdyby byl sám, spoustu věcí by nevěděl, protože by je nezažil. Jen ti druzí mu dají vědět jaký je třeba, zda někoho nezraňuje nebo jaké to je být zraněný protože je součástí společenství.

• radkojaga
                    radkojaga, 12.9.19 19:21:36  

taky skutky Boží se zjevují skrze druhé lidi, ten kdo je sám mimo... vůbec netuší.

• zenika
                    zenika, 12.9.19 19:49:58  

Ano.Proto píšu ,že je důležité "někam patřit". Přesto znám dost lidí , kteří věří , že budou spaseni(zachráněni) už proto,že jsou členy té "správné" církve .

• radkojaga
                    radkojaga, 12.9.19 20:08:16  

já znám opačné případy... katolíci kteří i přes své skutky a přijetí Krista za svého Pána jsou skromní a nikdy by je nenapadlo že nějaká příslušnost je spasí. Ale vím že jsou pokorní a mají papeže i Církev v úctě. Neberou ji za spasitelnou ale respektují a váží si všech kteří slouží.

• radkojaga
                    radkojaga, 12.9.19 20:08:46  

Spasí nás je Pán Bůh.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 12.9.19 22:55:35  

Jj, také to tak cítím. Kristova Církev je prostě napříč všemi denominacemi.
                  Člověk by měl chodit tam, kde se cítí "doma", anebo - a to spíš - tam, kam jej Pán postaví, "nacpe", neprotestovat proti tomu a "nevyskakovat hned jak čert z krabičky, když se mu něco nelíbí".
                  Stačí si pročíst Epištoly, tam se jeden hodně poučí! Oni i ti první křesťané měli "své denominační problémy" a a apoštolové je napomínali a povzbuzovali!
                  Dnes to máme jednodušší a zároveň i složitější - můžeme si vybrat! Ale musíme přitom i pečlivě naslouchat, co nám Pán říká. Neprotestovat, když nám dá jasně najevo: "tady budeš, tady je tvoje místo", přijmout to a neremcat. (I když je to "jenom" u sporáku, že :4: :1: :1: prostě to tak je!!! (No a i u toho sporáku je někoho potřeba! A jak je tam dobře, když to jeden přijme! :1: :1: )

• radkojaga
                    radkojaga, 13.9.19 06:29:54  

Když se přijme malý úkol, třeba u plotny... Pán nás pověří dalším :2: :2: teprve až jsem přijala své chyby a litovala, dostala jsem možnost je napravit. A jezdím a mluvím, dělám lidem radost. :2: dříve jsem se lidí spíš bála.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 13.9.19 07:37:26  

:1: Já jsem se zase vždycky bála toho sporáku :1:
                    a trpěla kvůli tomu - úplně zbytečně - komplexem méněcennosti :9: vždycky jsem obdivovala kuchařky ale sama jsem si na větší úkol netroufla :9: až když jsem "byla hozena do vody" - před sebou namísto šesti dětí a tří dospělých najednou třicet!!! hladových lidí - "a plav!" Musíš je nakrmit!! :7: Dostala jsem dost síly že jsem neutekla :2: :1: a že všichni byli spokojení! Teď mne nepřekvapí ani padesát :10: Ale já tohle opravdu nikdy nechtěla dělat!!!

• radkojaga
                    radkojaga, 13.9.19 07:49:31  

tak to je podobné. až nato, že já vařím ráda a to pro jakékoliv množství lidí. Jsem ve vytržení během vaření, je to jako tanec. ráda vařím a ráda se dívám jak lidem chutná.

ale bála jsem se mluvit na veřejnosti, prezentovat se. Styděla jsem se a přesto jsem byla nucena z titulu práce mluvit i před 1000 lidí. Zpocená jsme byla a jímala mě závrať. Teprve až jsem si řipustila jak jsem nedokonalá, ustrašená, nedůležitá a průměrná, dala vše do rukou Božích najednou mluvím jak kniha :1: :1: a jsem zábavná, lidé se smějí a cítí se se mnou dobře.

• Domecek
    Domecek, 7.9.19 23:24:56  

Sice nerozumím slovům, ale ta hudba je nádherná:
    https://www.youtube.com/watch?v=EeGOvzqRDco

• Domecek
    Domecek, 7.9.19 17:10:57  

Noha už je skoro v pořádku, ale přece jen radši stažená elastickou ponožkou. Dneska jsem si už troufla vygruntovat. Tak jsem spokojená a mohu dát víc sil do Pánova díla. (Překládám denní duchovní zamyšlení od Wilkersona.) A netrápit se, že něco není úplně OK.
    Ještě si ale netroufnu řídit, takže zítřejší bohoslužbu si opět pustím až odpoledne za záznamu na sborovém webu.

• kiwiboy
      kiwiboy, 9.9.19 06:49:29  

Ahoj co mas s nohou?

• kiwiboy
        kiwiboy, 9.9.19 07:01:40  

uz jsem cet dole - zlomena hoha je pouze zlomena a ta se zahoji docela rychle a bez vaznych nasledku

• kiwiboy
          kiwiboy, 9.9.19 07:02:23  

noha - a ne hoha :1:

• radkojaga
          radkojaga, 9.9.19 07:51:40  

Musí se ale používat... hodně chodit.

• Domecek
          Domecek, 9.9.19 16:02:49  

Já měla kombinaci: zlomená kost + oboustranně vymknutý kotník

• Domecek
    Domecek, 28.8.19 18:30:10  

Zinkoklih mi sundali, nohu mám jen staženou v elastické ponožce a chodím už jen o jedné holi! A to ještě k tomu ne pořád. Nohu musím šetřit a ledovat.
    Ani jsem nedoufala, že mi ten zinkoklih už sundají. Pořád jsem se ptala Boha, proč... Proč musím vydržet skoro nic nedělat po celý měsíc. A Boží odpověď - už se nemusím tolik omezovat v činnostech, i když nohu samozřejmě šetřím - dělám si přestávky, kdy ji mám na kanapi a dávám si led. Sice mi všechno trvá dvakrát tak dlouho, ale to vůbec nevadí. Hlavně, že se :2: zlomenina zahojila!

• Domecek
      Domecek, 28.8.19 20:33:17  

Všem děkuji za modlitby. Bůh je úžasný! Poprvé jsem sice prožila Boží mlčení, ale ta radost, když všechno krááásně dopadlo. :4:

• zenika
        zenika, 29.8.19 17:21:41  

Chvála Pánu. Boží mlčení jsem prožila v životě už mnohokrát.
        A pak jsem zjistila , že v té době Bůh už dávno jednal.
        Připomíná mi to známý příběh "Stopy v písku". Když si člověk myslí , že ho Bůh opustil , tak právě tehdy ho nese v náručí. :2:

• 9marie04
      9marie04, 1.9.19 20:40:24  

Domečku, to je fajn, můj vnuk špatně šlápl se schodú, nárt jako ty, a má po 14 dnech druhou sádru, také se za něj modlím. :4:

• 9marie04
      9marie04, 13.9.19 23:41:43  

Domečku, psala jsem, že vnuk má také nohu v sádře, tak včera dělal Státnici na angl. VUT v Brně, v obleku, jedna noha polobotka, druhá sádra v ro :zstřižené ponožce. Dnes mu sádru sundali, má být ještě opatrný, pobolívá

• Domecek
        Domecek, 14.9.19 18:32:46  

Já už chodím bez holí, nohu mám staženou. V úterý jdu na kontrolu a zeptám se, jestli bych už mohla řídit auto.

• Zidane
    Zidane, 24.8.19 01:52:11  

Přejte mi Boží lásku a aby mi Pán konečně dopřál najít práci jakou si přeji a jakou bych s láskou dělal... protože to je s prominutím jak u blbečků na dvorečku.

Kde je ta "extrémně nízká nezaměstnanost"?
    Třetina obchodů, kam píšu, ani nenapíše "vyliž nám...", třetina jen napíše takovou tu automatickou odpověď "váš životopis jsme v pořádku přijali, teď jej posoudíme a pochopte, že to chvíli trvá, takže pokud do čtrnácti dnů neodpovíme, považujte výběrové řízení za ukončené"... a už se neozvou.
    No... tak jako dík, žádná odpověď taky odpověď, ale považuji tedy za základní slušnost aspoň napsat "nemáme zájem"...

A ta zbývající třetina znamená, že jsem na pár pohovorech byl, ale i tak "upřednostnili jiného uchazeče"...

Pane, kde je ta údajná extrémně nízká nezaměstnanost a ty firmy, co pláčou, že "nejsou lidi"? Zatím mi to přijde, že obchodní řetězce asi přehazují uchazeče o zaměstnání tam vidlema, když si teda takhle vybírají...

KDE???

Já bych i možná věděl o firmách, které "nemají lidi"... do fabrik k pásu ... ale tam nechci... tam ne :9: :9: :9:

Sedmnáct let zkušeností v obchodě a ono je to řetězcům málo nebo co, že už asi pátej "upřednostnil jiného uchazeče"? :9: :9: :9:

• Domecek
      Domecek, 24.8.19 14:53:18  

Budu na tebe myslet ve svých modlitbách. Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké sehnat nějaké to volné pracovní místo - natož pak, aby člověk dělal to, co mu jde.

• Zidane
        Zidane, 24.8.19 18:35:50  

Pracovní místa by byla, je tady hafo fabrik a podle toho, že to tam je samej Mongol, je jasné, že lidi nabírají konstantně a nemají až tak zoufale, že si musej "dovážet" právě Mongoly... ale někam k pásu se mi fakt nechce, ještě nějakou dobou zkusím hledat něco jiného, u pásu je to hrozná otročina. Dělal jsem to kdysi tejden brigádně a jako zkušenost stačilo. Proto se pokouším o obchody, tady na severu to je "do kšeftu nebo do fabriky"...

• zenika
      zenika, 29.8.19 17:14:57  

Boží lásku ti jistě přejeme z celého srdce. Modlím se, aby
      tě Bůh vedl , tak jak to bude pro tebe nejlepší. Někdy to vidí On trochu jinak než člověk. Víš , modlitba není kouzelné zaříkadlo. Nefunguje to jako automat , kde hodíš minci a vypadne to co sis přál. Předpokládám , že jsi opravdu křesťan (nejen papírový) , tak mi jistě rozumíš.
      Zkus se ptát Boha na jeho vůli a pak ji přijmi. Prosím za tebe .Opravdu . :2:

• Zidane
        Zidane, 29.8.19 17:39:25  

Rozumím. Někdy až s odstupem času pochopíme, že Pán ví, co dělá.

Například bych měl spolehlivou, i když nic moc placenou práci, nabízela by se mi práce v jiné firmě za dvojnásobek. Já bych se o tu práci ucházel, nevybrali by mě, tak bych byl naštvanej - a ta skvělá firma by za půl roku zkrachovala. A v tu chvíli člověku dojde, že to Pán už věděl a proto nechtěl, abych se do té firmy dostal a po krátké době zůstal bez práce...

Nestalo se mi to tedy, je to jen příklad, ale víme, co tím myslím - Pán ví, co dělá a proč to dělá :-)

• Domecek
    Domecek, 20.8.19 17:15:27  

Už se to asi přehouplo. Už mi sem tam nějaká ta špína nevadí. A občas někdo přijde a trochu zamete to nejhorší. Už je mi tohleto úplně šumák. :-)
    Spíš se bojím, jestli se mi dobře hojí noha. Aby nenastaly nějaké komplikace.

• Pavla.119
      Pavla.119, 23.8.19 16:23:13  

Myslíme na Tebe....

• Domecek
    Domecek, 17.8.19 18:23:27  

Prosím o modlitby. Těžce nesu, že už jsem několik týdnů neuklízela. Napřed vysoké horečky s kašlem, a potom, když jsem šla na kontrolu, jsem si zvrkla kotník a odštípla kousek nějaké kůstky u kotníku. Chodím o francouzských holích a musím dávat pozor, abych tou bolavou nohou neudělala nějaký špatný pohyb. Mám ji v zinkoklihu. Jsem úplně na dně. 27. srpna jdu na kontrolu.

• 9marie04
      9marie04, 17.8.19 20:55:32  

Domečku,budu se za tebe modlit, ale prosím můžeš mi sdělit tvé jméno, abych tě mohla zařadit do řady lidí, za které se denně modlím? Vždy si nějaké jméno zařadím podle abecedy,abych na nikoho nezapoměla. Děkuji a přeji brzké zlepšení až uzdravení. :4:

• zenika
      zenika, 18.8.19 19:14:43  

Právě mi odjely vnoučata něco mně nutí po dlouhé době otevřít počítač. To bude asi kvůli tobě, Domečku. Skláním se před Pánem a prosím za tebe , ať cítíš Jeho blízkost a lásku. Ať tě podpírá a posiluje. Nemusím znát tvoje jméno
      protože On tě zná i pod nickem. Víc než znáš ty sama sebe.
      On ti pomůže zvládnout tvoji nepříjemnou situaci. Důvěřuj mu a třeba se budeš divit , jak dokáže i nepříjemné věci
      proměnit v požehnání. :2:

• Domecek
        Domecek, 18.8.19 19:17:23  

Díky zeniko, ty vždycky pohladís duši.

• Kjara
      Kjara, 20.8.19 08:08:25  

Domečku, to je mi líto, že bolest v krku tehdy nepřestala a že se to rozrostlo až do odštípnuté kůstky v kotníku.

Modlila jsem se za tebe, ale je mi líto, že Bůh tehdy nevyslyšel.
      Možná si důvěřovala v můj dar uzdravení, ale tento dar, když je skutečně od Boha není něco co mohu vlastnit, jako to mají okultisté.
      Bůh dá dar, jak sám chce.
      Ale určitě se budu za tebe modlit dále.
      Třeba modlitby sestřiček už pomohly.

Bůh ti žehnej sestřičko milá Pánu i mně.

• kordusmark
    kordusmark, 15.8.19 14:44:41  

Kdo nalezne svou duši, ztratí ji; a kdo ztratí svou duši kvůli mně, nalezne ji.”
    Matouš 10:39 CSP

Požehnané dny vám všem.

• Domecek
      Domecek, 15.8.19 14:51:32  

Díky, požehnání potřebuji. Už jsem za letošní léto musela zrušit 3 pobyty. 2 s křesťany a 1 s mamkou. Vždycky kvůli nemoci, nebo teď ten s mamkou zase kvůli odštípnuté kosti na noze.

• Pavla.119
    Pavla.119, 3.8.19 15:41:59  

Vyřizuji pozdrav od Zeniky. Strávily jsme spolu báječný půlden, jak u nich ve sboru tak potom doma. Je to vzácná žena a má báječnou dceru - profesionální pěstounku. Něco takového bych nezvládla!!! Starat se s láskou o miminko o kterém vím, že půjde do jiné rodiny a už jej nikdy neuvidím... dávat mu lásku, všechnu péči... a pak jej nechat odejít a postarat se o dalšího potřebného človíčka... Klobouk dolů před takovými lidmi!

• radkojaga
      radkojaga, 3.8.19 17:57:20  

děkuji. u nás naproti sousedé (adventisté) si taky vzali miminko do pěstounské péče. je to úžasné dílo.

• Pavla.119
        Pavla.119, 12.8.19 17:01:44  

Tohle je ale něco úplně jiného: jde o děťátko (většinou brzy po porodu) které se ocitne bez rodičů, třeba uprostřed noci, v péči sociálních pracovnic.... nějak nemám sílu o tom psát, tak snad tady...
        https://www.rpp.cz/

• radkojaga
          radkojaga, 13.8.19 19:35:45  

v čem je to jiné?

• Zidane
            Zidane, 19.8.19 14:17:56  

Že tady VĚDÍ, že s nimi je dítě dočasně, zatímco u "klasické" pěstounské péče je určitá možnost, že si dítě nakonec budou moci adoptovat a bude "skutečně jejich"? Zatímco v prvním případě vědí, že se to nestane a dítě dříve či později skončí jinde? O to jde... o to vědomí, že mám to dítě jen na dočasně, že se s ním jednou budu muset rozloučit a už ho neuvidím...

• radkojaga
              radkojaga, 19.8.19 20:20:12  

ale já přece vím o tom, že VĚDÍ. Samozřejmě že vědí. Berou si dítě od narození do doby než jim naleznou vhodné rodiče či pěstouny. Tedy na krátkou dobu. Tedy úplně stejná situace.

• Pavla.119
                Pavla.119, 20.8.19 06:13:14  

Aha, takže víš o co jde.
                Já bych to nedokázala - s tím dítětem se rozloučit.
                Když jsem byla na mateřské s nejmladším synem, tak jsem rok "hlídala" sousedům synka, stejně starého jako byl můj. Když pak oba nastoupili do školky a sousedův Zdeneček k nám přestal denně chodit, nesla jsem to velmi těžce! A to jsem měla své vlastní děti čtyři :9: a Zdeneček mi pobíhal kolem baráku a mohla jsem se s ním každý den setkat! Ale už nebyl "u mne"! Možná nad tím zakroutíte hlavou a přijde vám to až směšné - jenže - bylo to tak a mně do smíchu moc nebylo :9: :9:

• radkojaga
                  radkojaga, 20.8.19 07:09:48  

proto jsem napsala že je to úžasné dílo, že je to něco mimořádného.

• Zidane
                  Zidane, 23.8.19 15:08:07  

Tak. Člověk si prostě na něco zvykne a odvykni si potom...

• kordusmark
      kordusmark, 3.8.19 18:11:19  

:2: Pán s Vami. :2: Děkuji.

• Domecek
      Domecek, 12.8.19 16:51:03  

Nevím, jak vyjádřit (hloubám nad tím už týden), že pro mě je to něco velice nepředstavitelného. Já jsem se nedokázala postarat ani o štěně čivavy. A teď mám zase nohu v zinkoklihu a starají se o mě jiní.