Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Pavla.119 (2017-07-25 10:41:18)Divobyj (2017-07-25 10:33:48)milada948 (2017-07-25 10:19:27)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-07-25 09:56:02)kordusmark (2017-07-25 09:31:48)radkojaga (2017-07-25 07:57:14)Zidane (2017-07-25 03:21:12)poutnicek777 (2017-07-25 03:11:26)a.l.tereza (2017-07-25 00:03:02)visitor77 (2017-07-24 18:42:11)Domecek (2017-07-24 17:26:52)VMerhaut (2017-07-21 17:06:07)MimVig123 (2017-07-19 21:04:27)poko (2017-07-19 19:26:39)Kostic33 (2017-07-17 08:22:18)eremir (2017-07-15 15:20:26)Balu11 (2017-07-06 21:11:25)jirka2 (2017-07-05 21:30:33)osoba (2017-06-27 15:29:16)zenika (2017-06-21 18:09:28)paravan (2017-06-19 14:59:43)Paja.119 (2017-05-25 15:38:54)Honza.Vichr (2017-03-08 21:50:42)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 12 982 | Členů: 30
Správci: poutnicek777 (hlavní), Pavla.119, zenika

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Domecek
    Domecek, 22.7.17 19:22:37  

citát: "se po noční bouřce pročistil vzduch a kapičky se třpytí na listech rostlin i na ovoci. Bůh tu přírodu ale uměl krásně udělat!
    Když vás v životě zaskočí nečekané těžké věci, zkuste jít na procházku a povídat Bohu o tom, co prožíváte. V přírodě je tak blízko… každé stéblo trávy o Něm mluví…i větve stromů vysoko nad hlavou…a vidíme, jak jsme proti Němu nepatrní, jak nás Jeho záměry převyšují…" (Libuše Hajčiarová)

• hrdy.moravak
    hrdy.moravak, 22.7.17 18:50:09  

Jo jo, k matce Boží, k Panně Marii sa každý nemodlí...!
    A je to veliká škoda. Pro něho, samozřejmě!

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 22.7.17 18:58:26  

To já se k mamince modlím, a není u mě rozdílu mezi ní a Pannou Marií.

• Divobyj
        Divobyj, 22.7.17 19:02:29  

Marie byla jistě statečná žena,která si vytrpěla své.
        Ale nevím,proč bych se k ní měl modlit?
        Ona je Stvořitel? :7:

• visitor77
          visitor77, 22.7.17 20:44:02  

modlíme sa k nej inak, ako Bohu/Kristovi, nejde o modlitby k Bohu, ide spíš o prosby a orodovanie u jej Syna...Panna Mária nie je bohyňa, nie je ani prostrednica medzi Bohom a človekom ako je jej Syn, neklaniame sa jej, ctíme si ju ako našu nebeskú Matku, ktorej jej Syn nič neodmietne (vždy sa za nás primluví u svojho Syna). V tomto zmysle si ju aj ctíme, ale je to iná úcta (tzv. dulia) ako je úcta k Bohu (úcta v zmysle chvály a veleby)...

• poutnicek777
            poutnicek777, 22.7.17 21:14:06  

Vidis, visitore, to je take jedna z tech "drobnosti", ktere berou katolici jinak nez ostatni denominace. Tedy modleni se k Marii, ci za jeji primluvu i syna

• visitor77
              visitor77, 22.7.17 21:58:32  

o pomoci Panny Márie (skrze modlitby za jej orodovanie) sú milióny svedkov (ich skúsenosť, napr vojaci vo válkach, váleční zajatci, ktorých mučili a štvrtili), kedy ich zachránila z úplne beznádejných situácií, dokonca keď ju prosili v beznádejnej situácii o pomoc i muslimi, ateisti, hinduisti, a i...

• Divobyj
            Divobyj, 22.7.17 21:54:09  

Já velmi dobře chápu vaši úctu k Marii,matce Ježíšově.
            Dokáži i pochopit,že ve svých modlitbách na Marii myslíte.
            Ale modlit se přímo k ní,jak to tu naznačil Moravák,to zkrátka technicky není možné. :4:

• visitor77
              visitor77, 22.7.17 22:00:11  

áno, modlíme sa přímo k ní, ako som vyššie vysvetlil...a môžem vám s istotou potvrdiť, že to funguje...

• Divobyj
                Divobyj, 22.7.17 22:13:40  

Na to mohu jen napsat,že tomu nevěřím.
                Při svých meditacích aktivuji svého ducha,který je spojen přímo se Stvořitelem.
                Žádné mezičlánky tam nejsou.
                Můj duch není z Marie,matky Ježíšovy.
                Při meditaci mohu prosit za přímluvu pro někoho(nebo třeba pro celé lidstvo,nebo pro ohrožené druhy zvířat a rostlin),ale nemohu při tom komunikovat(prosit) s nikým jiným,než se Stvořitelem. Tohle nemá jinou alternativu.

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 22.7.17 23:01:21  

Ne, je maminka a já mám svou maminku ráda, ona mě vždy milovala bezpodmínečnou láskou, vždy na mě myslela dříve než na sebe, život by za mě dala a na takovou maminku by nikdo neměl zapomínat, měl by na ní myslet a vědět že je stále s ním a že její láska ke svým dětem je nesmírná.

• Divobyj
            Divobyj, 23.7.17 00:12:54  

Svou maminku mohu milovat,ctít,podporovat,vzpomínat na ni.
            Ale prostě se k ní nemohu modlit.Tohle je prostě za hranou,tečka.

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 23.7.17 00:32:36  

No a já se k ní modlit můžu. :1:

• Divobyj
                Divobyj, 23.7.17 00:54:07  

o.k.nechme toho :2:

• milada948
              milada948, 23.7.17 10:52:12  

Já se k mamince nemodlím,spíš se za ni modlím,ale když mě něco špatného potká,tak jdu na hřbitov,kde si postěžuji a uleví se mi.A jak píše Tereza,maminka byla to nejlepší,co mě v životě potkalo.

• Divobyj
                Divobyj, 23.7.17 11:06:37  

Ano,souhlasím a tomuhle naprosto rozumím

...spíš se za ni modlím....

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 23.7.17 12:20:26  

:2: moje maminka je u Boha v nebi, takže se modlím k ní a ona se za mě u Boha přimlouvá, a taky když u něj potřebuji něco vyžehlit :1:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 23.7.17 12:21:31  

..ona je prostě moje láska :15:

• Divobyj
                    Divobyj, 23.7.17 16:00:20  

Snad mne pochopíš,nemyslím to zle,ale žádný člověk není bez hříchu a zvláště ten,který prožil dlouhý život.O těch případných selháních našeho milovaného objektu třeba nemáme ani tušení....
                    Jsem přesvědčen o tom,že duše zemřelých potřebují naši duchovní podporu a je pravděpodobné,že se tak děje i obráceně.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 23.7.17 17:52:00  

maminka byla už od peřinky křtěná v ŘKC, jmenovala se Eva Anna Marie, když se její rodiče rozvedli, nepraktikovala, i když její maminka která pocházela z Moravy ano, přesto svůj život, ve kterém (a zvláště když se jí objevila stigmata na těle) neustále tvrdila že je zde skrze utrpení, žila ve víře v Krista a Pannu Marii jako svou nebeskou matku nesmírně milovala, nikdy o sobě netvrdila, že je bez hříchu, ale přirozeně co hříšné je a co se nemá dělat věděla, také mě, kam má paměť na ní sahá, učila, že mám vždy mluvit pravdu a že se mám držet pravdy, cítila jsem, že se tak nikdy nezapletu do něčeho z čeho bych nevyšla jako ta která říká pravdu, ještě než zemřela jsem od ní jela z nemocnice a náhle v metru na nám. Míru hlásili že vlak již dále nejede, najednou se mi dostalo vnuknutí zajít do kostela sv. Ludmily k faráři aby mamince poskytl svátost nemocných, hned druhý den o Bílé sobotě jsme za maminkou jeli a pan farář jí udělil svátost smíření a svátost nemocných, ale protože spala tak mě pověřil až se vzbudí jí udělit i svátost eucharistie, kterou také odpoledne přijala, z posledních sil mě poprosila abychom se za ní modlili, to než usnula jsem s ní naposledy mluvila..., když jsem si jela do nemocnice pro její pozůstalost, šla jsem se ještě na její tělo podívat, bylo v koupelně a tak se mi to nějak i promítlo do snu který se mi tu noc o ní zdál, přišla domů, usměvavá jako vždy (tatínek jí říkal usměvavé Slovensko, byl Slovák, na Slovensku vyrůstala...) a já celá ohromená jí říkám "Ty jsi vzkříšená i s tělem!" měla jsem velkou radost, zeptala jsem se jí "A kde jsi se probudila?" a ona se smíchem "V helikoptéře!" ...když jsem šla potom na poštu poslat parte, paní za okýnkem se omlouvala že mají jen známky "Veselé Velikonoce", tak říkám a tak jo, vždyť je to symbol vzkříšení..., a potom jsem požádala ještě o známku na Slovensko, paní po nich sáhla a říká, "Tak tu máme jenom s helikoptérou." :15:

..omlouvám se že jsem se tak rozepsala, ale chtěla jsem tím vlastně říct, proč tomu, jak píše Divobij že "Po smrti duše se duch navrací ku Stvořiteli." nemůžu jinak než věřit, kam jinam by taková duše která pochází z Boha šla než zpět k Bohu?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 23.7.17 19:41:08  

Svátost pomazání nemocných má tyto účinky:
                     Spojuje nemocného s Kristovým utrpením k jeho vlastnímu prospěchu i k prospěchu celé
                    církve.
                     Přináší mu útěchu, vnitřní pokoj a odvahu, aby snášel kříž své nemoci nebo stáří
                    s odevzdaností a křesťanskou zralostí.
                     Odpouští hříchy nemocného, pokud jejich odpuštění nemohl obdržet ve svátosti smíření
                    (např. je už v bezvědomí).
                     Dává mu sílu k uzdravení, pokud to prospívá ke spáse duše.
                     Připravuje ho na přechod z života časného do věčného.

• Divobyj
                    Divobyj, 25.7.17 10:33:48  

:2:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 23.7.17 12:23:00  

a kde myslíš že je tvoje maminka?

• milada948
                  milada948, 24.7.17 00:09:30  

Protože bydlím v domě,kde jsem se narodila,vyrostla a i když jsem se vdala,bydleli jsme tady až do její snrti,tak věřím,že tady všude.

• poutnicek777
                    poutnicek777, 24.7.17 15:18:59  

Miladko, vetsina krestanu veri, ze duse zemrelych, tech, kteri milovali Boha, jsou s Nim v kralovstvi nebeskem a nepotuluji se kolem domova. Ovsem, tobe asi pripomina v rodnem dome maminku vsechno, nac sahnes, ale ona bude nejspis s Jezisem v nebi.

• radkojaga
                    radkojaga, 24.7.17 15:35:09  

taky to cítím podobně... s tatínkem. v mnoha situacích se mijeví jako kdyby se díval on nikoliv já. jakoby byl se mnou... mojí součástí.

• milada948
                    milada948, 24.7.17 18:00:18  

Přesně ve všem ji vidím,někdy mám dojem,že tam pořád někdo ještě s náma je.

• milada948
                    milada948, 24.7.17 18:03:05  

Uplně,někdy se až leknu,že tam nejme s mužem sami :5:

• radkojaga
                    radkojaga, 24.7.17 18:18:25  

už to beru jako samozřejmost, tedy nedivím se tomu :2: :2:

• poutnicek777
                    poutnicek777, 24.7.17 20:54:23  

Domnivate se tedy, obe, ze duch vasich rodicu je tam s vami a ne v nebi a nebo proste mate pocit pritomnosti svych drahych? To je zajimava otazka a je videt, ze nase vnimani je velice ruznorode.

• radkojaga
                    radkojaga, 24.7.17 21:19:17  

nevím kde a co je duch mých rodičů, tedy nedomnívám se v tomhle směru vůbec nic. Pouze jsem si něčeho všimla... změny ve vnímání různých jevů, rozumím věcím a jevům jinak než dřív, jakobych vnímala i tak jak vnímal můj tatínek... sammozřejmě zůstal i můj způsob ale navíc také způsob tatínkův.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 24.7.17 21:58:12  

..to je zajímavé Radko, já to mám úplně jak popisuješ s tatínkem stejné s maminkou, jako bychom najednou byly jedna, nebo jak to říct, jsem to já i ona a přesto jsem to jen já.

• poutnicek777
                    poutnicek777, 24.7.17 22:15:32  

Tak mam tak trochu pocit, ze jsem zabloudila na nejake jine nez krestanske forum :2:

• milada948
                    milada948, 24.7.17 23:34:43  

Tak to jsme tři,jsem křesťanka i rodiče nás k tomu vedli,ale taky si myslím,že jsou tady s náma. :5:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 24.7.17 23:59:13  

tak když jsou u Boha a Bůh s námi, tak co by tu i oni s námi nebyli? :15:

• poutnicek777
                    poutnicek777, 25.7.17 03:11:25  

Zajimave nazory, no kazdy ma pravo na ten svuj :2:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 25.7.17 07:47:57  

Já osobně pevně věřím, že všichni moji milí, kteří mi už odešli, tady se mnou NEJSOU.

• radkojaga
                    radkojaga, 25.7.17 07:57:13  

Pavli, nedokážu to takhle kategoricky tvrdit... co když jsme lidé mezi sebou nějak provázani, tedy v řadách generací odpočátku světa až dosud. co když nejsme izolovaní nýbrž součástí jednoho těla, těla Kristova. A u těch milovaných...a milujíích je to takže skrze srdce jsou spolu. stejně tak jako skrze srdce Kristovo.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 25.7.17 08:24:33  

Jenže to by byli nuceni s námi prožívat nejen naše radosti ale i naše bolesti a trápení jak tělesná tak duševní: rozbitá kolena i rozbité vztahy.... a jsem přesvědčena že takto své milé Bůh netrestá.

• milada948
                    milada948, 25.7.17 09:09:05  

Já nemyslím všechny lidi s rodiny,jenom rodiče,kteří ten dům postavili,na každém kousku vidím ,že tam ta přítomnost je a taky si dokáži s něma vykládat,prostě tu přítomnost tam cítím.Ale je to jenom můj pocit,nikomu to nenutím.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 25.7.17 09:20:05  

Pro mne je ta představa nepřijatelná. Maminka ještě žije, tatínek zemřel před rokem. Také vidím všude, na každém kroku, výsledky jeho práce. A jeho myšlenky. Ale to, že by i teď nyl nucen sdílet se mnou a mými sourozenci naše dnešní starosti? To by opravdu byl trest! :8: :10:

• milada948
                    milada948, 25.7.17 10:19:27  

Mám jen sestru,která už léta bydlí na jiném konci republiky,takže ta s něma nebyla až do jejich uplného konce,takže ji to nic nepřipomíná.A myslím,že každý člověk má jiné cítění.Mému muži to taky nic neříká,on nevěří v nic,jen sám sobě.Asi jsem na ně byla hodně fixovaná.

• Pavla.119
    Pavla.119, 20.7.17 12:02:12  

Dostala jsem dnes zajímavý email - podělím se:

Řekl jim: "Ale kdo říkáte, že jsem?" Petr mu odpověděl a řekl: "Ty jsi Kristus."

Mark 8:29

Kdo říkáte, že Ježíš je?
    Víte, že to, jak vidíte Ježíše, určuje, co od Něho obdržíte? Pokud uvidíte Ježíše jako svého spasitele dostanete spasenia nebo jako léčitele, dostanete uzdravení. Pokud uvidíte Ježíše jako své útočiště a pevnost, dostanete ochranu.

Lidé z Nazaretu, Ježíšovo rodné město, viděli Ježíše v přirozeném stavu. Řekli o něm: "Není to ten tesařův syn? Není jeho matka Marie? A jeho bratři Jakub, Joses, Šimon a Judás? A jeho sestry, nejsou všechny s námi? "(Matouš 13: 55-56) Viděli Ježíše v přirozeném stavu. Neviděli ho jako Boha v těle. Jako výsledek, nemohl tam udělat zadny velky zazrak. (Matouš 13:58)

Dnes mnoho lidí, včetně některých filozofů, vidí Ježíše z Nazaretu jako dobrého člověka, který vedl příkladný život. Cítí, že kdybychom všichni mohli žít ve svém životě jako on, svět by byl lepší místo.

Nevidí Ježíše jako Boží chleba, který přišel z nebe, aby dal život světu. (Jan 6:33) Nevidí ho jako toho, který přišel, aby jim dal živou vodu, aby už nikdy nemuseli žíznit. (Jan 4:14) Nevidí ho jako Beránka Božího, který vzal hřích světa. (Jan 1:29) Nezískali od Něho to, co potřebují, protože ho správně nectí.

Ježíš nepřišel jen proto, aby dal člověku dobrý příklad. On přišel být náš Vykupitel. (Galatským 3:13) Přisel nám dat spravedlnost. (1. Korintským 1:30) Přisel být náš pastýř, abychom vnicem nemeli nedostatku. (Žalm 23: 1)

Ježíš se jednou ze svých učedníků zeptal: "Ale kdo říkáte, že jsem?" Jak jste odpověděli na tuto otázku, závisí na tom, jak vidíte Ježíše. A jak vidíte Ježíše, určuje, jak a co od Něho obdržíte. Takže ho vnimejte jako svého Boha, jako ten co tvrdí že je ve svém Slovu, a ve tvém životě udělá mocné dílo

• kordusmark
      kordusmark, 20.7.17 13:23:25  

Ano děkuji. :2:

• poutnicek777
        poutnicek777, 20.7.17 14:29:46  

Jen jednu malou opravu, Pavlo. Jezis mohl delat zazraky uzdraveni i v Nazaretu, On nepotreboval nici svoleni, problem byl v tom, ze jeho spoluobcane v nem videli jen teasarova syna a tudiz mu zadne nemocne neprivedli, ci nedonesli, jako vsude jinde.

• rose66
        rose66, 21.7.17 20:03:49  

velka chyba, NEBYL TO BUH V TELE!
        Urcite spasitel, ale Bozi syn!!! Tam si udelej opravu, pred smrti se modli k Bohu a prosi at odejme ten pohar, ale ne ma vule, ale Tva. Tyto 2 bytosti zde meli ruznou vuli, nejsou totez!!!

• visitor77
          visitor77, 21.7.17 20:56:36  

tento človek (SJ) vandruje po všetkých DF a provokuje, zastavte ho!

• poutnicek777
          poutnicek777, 21.7.17 22:46:45  

Nevim, kde sbiras rozumy, ale v Bibli zcela urcite ne.
          Mas pravo mit vlastni nazor, ale zde jsi na krestanske diskuzi a urcite veci zde bereme jako fakta. Takze pokud mas nazory protichudne tomu, co je bezne v krestanstvi, jsi asi na nespravne diskuzi.

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 22.7.17 01:43:43  

ty si to oprav..., osoba Ježíše, tedy Syn, se modlil k osobě Otce, oba jsou však stejné podstaty bytí Bůh, Bůh je stejně tak Otec jako i Syn, Bůh je jen jeden.
          ..je třeba chápat že se já dcera modlím ke své matce, že se Syn modlí ke svému Otci, nelze do toho míchat že člověk k člověku nebo Bůh k Bohu když jde o to která osoba ke které kde podstata je věc jiná...

• poutnicek777
            poutnicek777, 22.7.17 12:54:39  

Ty se modlis k nejake matce? Pokud vim, tak Buh je jeden, ale ve trech osobach, Otec, Syn a Duch Svaty. O zadne matce zde neni rec.

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 22.7.17 16:17:24  

..byl to jen příklad - srovnání - kdo ke komu a z jaké pozice...

• Divobyj
          Divobyj, 22.7.17 19:20:23  

V tuto chvíli souhlasím s rose 66.
          A to především proto,že jsem si od vás,jeho oponentů nepřečetl žádný věcný argument proti jeho tvrzení.

• poutnicek777
            poutnicek777, 22.7.17 21:11:03  

Tady nejde o agrumentaci, spis o to cemu verime. Je nam jedno, jestli si rose veri v nejake vlastni napady, krestanska vira je v podstate stejna,a at jde o katoliky ci protestanty. Tedy ty zkladni pravdy, ne nejake drobnosti. Ty s nim muzes souhlasit, ponevadz nejsi krestan, aspon to rikas, takze jsou ti jeho napady asi blizsi.

• Divobyj
              Divobyj, 22.7.17 22:02:29  

Máš pravdu,nejsem křesťan,i když věřím v Boha-Stvořitele.
              Myslím,že jeho zdůvodnění by chtělo nějak biblicky vysvětlit,přímo citovat ty věty,které zde rose66 naznačil....
              Promiňte,ale toho jsem se zatím nedočkal :5: