Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
a.l.tereza (2017-08-19 21:35:55)poutnicek777 (2017-08-19 21:30:24)visitor77 (2017-08-19 20:36:25)Domecek (2017-08-19 20:17:43)radkojaga (2017-08-19 20:00:36)Divobyj (2017-08-19 19:52:58)Balu11 (2017-08-19 14:05:42)kordusmark (2017-08-19 10:32:11)Pavla.119 (2017-08-19 07:30:16)milada948 (2017-08-17 18:42:07)paravan (2017-08-17 09:32:39)MimVig123 (2017-08-16 10:13:19)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-08-16 07:36:20)poko (2017-08-16 02:13:42)osoba (2017-08-15 14:49:36)Zidane (2017-08-13 16:25:29)Kostic33 (2017-08-12 08:33:39)radiac (2017-07-28 14:19:24)VMerhaut (2017-07-21 17:06:07)eremir (2017-07-15 15:20:26)jirka2 (2017-07-05 21:30:33)zenika (2017-06-21 18:09:28)Paja.119 (2017-05-25 15:38:54)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 13 435 | Členů: 31
Správci: poutnicek777 (hlavní), Pavla.119, zenika

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• hrdy.moravak
    hrdy.moravak, 18.8.17 21:24:43  

Jako křesťan odmítám výzvu k modlitbě za to, abysem si nekeho držel od těla!
    Je to proti evangeliu!!

• poutnicek777
      poutnicek777, 19.8.17 00:52:53  

Co kdybys nam tu cast evangelia ocitoval, at se poucime?

• hrdy.moravak
        hrdy.moravak, 19.8.17 06:53:16  

Dobře, a nešlo by to bez té ironie?

..."Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa.
        Neboť jsem hladověl, a dali jste mi jíst, žíznil jsem, a dali jste mi pít, byl jsem na cestách, a ujali jste se mne,
        byl jsem nahý, a oblékli jste mě, byl jsem nemocen, a navštívili jste mě, byl jsem ve vězení, a přišli jste za mnou."
        Tu mu ti spravedliví odpovědí: "Pane, kdy jsme tě viděli hladového, a nasytili jsme tě, nebo žíznivého, a dali jsme ti pít?
        Kdy jsme tě viděli jako pocestného, a ujali jsme se tě, nebo nahého, a oblékli jsme tě?
        Kdy jsme tě viděli nemocného nebo ve vězení, a přišli jsme za tebou?"
        Král odpoví a řekne jim: ‚Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.‘
        Potom řekne těm na levici: ‚Jděte ode mne, prokletí, do věčného ohně, připraveného ďáblu a jeho andělům!
        Hladověl jsem, a nedali jste mi jíst, žíznil jsem, a nedali jste mi pít,
        byl jsem na cestách, a neujali jste se mne, byl jsem nahý, a neoblékli jste mě, byl jsem nemocen a ve vězení, a nenavštívili jste mě.
        Tehdy odpovědí i oni: "Pane, kdy jsme tě viděli hladového, žíznivého, pocestného, nahého, nemocného nebo ve vězení, a neposloužili jsme ti?"
        On jim odpoví: "Amen, pravím vám, cokoliv jste neučinili jednomu z těchto nepatrných, ani mně jste neučinili."

• poutnicek777
          poutnicek777, 19.8.17 13:07:10  

Ja to nemyslela ironicky, to bude ta ma cestin a poucit jsem se chtela. I kdyz jsi ted citoval Pismo, nevim, jak to souvisi s tim drzenim si od tela.
          Neni mi totiz jasne, ktery z prispevku ti pripada jako modlitba za drzeni si od tela. Asi budu natvrdla, ze to sama nevidim, tak mi s tim, prosim, pomoz.

• radkojaga
            radkojaga, 19.8.17 13:28:28  

naopak! Ježíš nenabádal k tomu držet si někoho od těla. Předpokládám že někde jinde se toto nabádání objevilo.

• radkojaga
              radkojaga, 19.8.17 13:47:19  

zjišťuji že taky nevím na co moravák reagoval :1:

• hrdy.moravak
                hrdy.moravak, 19.8.17 13:50:00  

poutnicek777, 18.8.17 13:06:08
                Modleme se za ty, kteri zahynuli v Barcelone po tom jihadskem utoku a take za to, abyste vy, ve vychodni Evrope byli schopni si je udrzet od tela. Zatim se vam to dari.

• radkojaga
                  radkojaga, 19.8.17 14:01:08  

týjo, a hned dole. mám nějakou komentářovou slepotu. máš pravdu. :2: :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.8.17 14:02:30  

řekla bych že každý se modlí za to co mu je drahé... já třeba za svoji rodinu, ale také za různé lidi.

• hrdy.moravak
                    hrdy.moravak, 19.8.17 15:52:13  

:4:

• poutnicek777
                  poutnicek777, 19.8.17 14:03:01  

Diky, zes to sem dal, ja opravdu nevedela odkud to je. Jenze, to neni nic proti evengeliu, modlit se mame i za nase nepratele, ale proto, aby prohledli a obratili se ke Kristovi. Do te doby je nutne si je drzet na distance, ponevadz, jak vis, kouka z nich jen zabijeni, jak to vidime v Evrope a nakonec i zde.

• hrdy.moravak
                    hrdy.moravak, 19.8.17 16:00:05  

A to je to, s čím nesouhlasím a co odmítám. Takovéto "koukání z očí", s tým na mě nechoď. Ty žiješ v Americe, že? A taky jsi přistěhoalec! Všichni Američané sů přistěhovalci, nebo potomci přistěhovalců, původní obyvatelstvo bylo zdecimované na minimum. A přistěhovali sa do Ameriky různí výlupci, co taky okrádali vraždili indiány! Jak by se ti líbilo, kdyby všecky obyvatele Ameriky po tomto vzoru nekdo hodil do jedneho pytla a prohlásil, že jim násilí kouká z očí? Nebyla bys nadšená počítám, že?
                    Tak buď tak hodná a nepiš podobné kraviny o tech, co sa ženů do Evropy proto,že už majů života v bídě a válkách po krk! Já to dokážu docela dobře pochopit
                    Podobné moudra mě dokážů vytočit!

• Divobyj
                    Divobyj, 19.8.17 19:52:58  

Máš pravdu.Statisíce křes´tanů položilo život za to,aby Evropa nebyla muslimská.
                    Dnes stačí horda nezodpovědných blbů,a rázem jsou všechny jejich oběti zbytečné.
                    To zase mne dokáže vytočit,ta drzost některých takékřesťanů,jak dokáží kálet na hroby našich hrdinných předků :10:

• poutnicek777
    poutnicek777, 18.8.17 13:06:08  

Modleme se za ty, kteri zahynuli v Barcelone po tom jihadskem utoku a take za to, abyste vy, ve vychodni Evrope byli schopni si je udrzet od tela. Zatim se vam to dari.

• visitor77
      visitor77, 18.8.17 13:26:29  

problém je v tom, že aktéri týchto barbarstiev si myslia a sú presvedčení, že idú rovno do raja, kde budú mať hárem žien - preto by sa k tomu mali konečne celosvetovo vyjadriť imámovia pre celý islamský svet (vešetky jeho sunitské i šítske vetvy), ako a či sa tento terorizmus spája s posmrtným životom v raji, a ako si predstavujú život v Európe (a inde vo svete) so židovskou, kresťanskou- a inými kultúrami, resp. s neveriacimi...ale oni to nikdy neurobia, a tak začína v Európe neskutočná válka slobodný svet vs terorizmus, nech je akýkoľvek jeho pôvod a spojenie...

• poutnicek777
        poutnicek777, 18.8.17 13:48:41  

No, to bude pro jihadisty dost velke prekvapeni, kdyz ani Allah ani haremy v nebi nebudou a oni se tak snazive postarali, aby hodne "nevericich psu" bylo zabitych.
        V zapadnich statech je uz skoro pozde, tam na mnoha mistech jihadisti maji navrch, diky Merklove a tomu novemu francouzskemu presidentovi, ktery je muslimum velmi naklonen. Ve Franci bezi vsechno, jen ne krestanstvi.

• visitor77
          visitor77, 18.8.17 14:03:04  

iste, ale islam má zrejme svoje celosvetové plány, netreba hovoriť aké...

• poutnicek777
            poutnicek777, 18.8.17 14:53:50  

To tedy skutecne netreba :9:

• visitor77
              visitor77, 18.8.17 15:00:27  

v tomto marazme kolotočov terorizmu, vraždenia nevinných, nastupuje Božie právo zasiahnuť proti zlu - a to krute! - vinník si zaslúži krutý trest, Pán to má pod kontrolou, vie, čo urobí...

• poutnicek777
                poutnicek777, 18.8.17 15:11:22  

To mame skutecne stesti, ze nas Buh to ma pod kontrolou. Umis si predstavit takoveho kapricoveho allaha jak ma neco pod kontrolou?

• 31.1.Marika
      31.1.Marika, 18.8.17 13:53:26  

Daří? A co teroristické útoky v Moskvě a v Petrohadu v loňském a letošním roce? + další připravované a překažené?

Moskva - Loni se tajným službám a bezpečnostním složkám v Rusku podařilo odvrátit přes čtyři desítky teroristických zločinů, včetně pokusu o atentáty během hokejového mistrovství světa. Jeden z útoků se prý chystal u francouzského velvyslanectví v Moskvě.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/181152-rusku-se-podarilo-odvratit-radu-teroristickych-akci-policie-zneskodnila-200-bomb/

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/181152-rusku-se-podarilo-odvratit-radu-teroristickych-akci-policie-zneskodnila-200-bomb/

• Domecek
      Domecek, 18.8.17 15:58:10  

Modleme se i za islámisty, ať se obrátí k Ježíši. Je mi jich líto. Dělají džihád, aby dosáhli nebe, a přitom netuší, že směřují do pekla.

• poutnicek777
        poutnicek777, 18.8.17 16:21:53  

Mas pravdu, je nutne se modlit i za ne, aby uvideli svetlo a poznali Jezise jako sveho S[astele. Jinak zel, asi skonci tam, kde pises.

• visitor77
        visitor77, 18.8.17 16:27:51  

tak, tak, vo videniach bl. Kataríny Emmerichovej popísané vknihe "Život a hořské umučení našeho Pána Ježíše Krista" uvádza, že peklo je najviac naplnené dušami teroristov (je tam presne popísané, ktorí sú to), ktorí zobrali a berú životy nevinným...

• poutnicek777
          poutnicek777, 18.8.17 17:03:09  

No, nevim co videla Katerina, ale dovedu si dost dobre predstavit, ze Buh nebude asi moc milosrdny k temi, co utratili nevinne zivoty. Jenze to take nevime presne, jen se muze spolehnout na Jezisovo tvrzeni, ze do nebeskeho kralovstvi lze vejit pouze skrze Neho. Coz patrne pro jihadisty neplati, jelikoz Ho neuznavaji za sveho Spasitele.

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 18.8.17 18:05:04  

..ti kteří zahynuli jsou již u Boha, těm je hej, raději se modlím za ty kteří po nich zůstali, aby se s tím odchodem svých blízkých vyrovnali...

• Divobyj
      Divobyj, 18.8.17 20:58:45  

U nás je jich ještě málo,takže je lze celkem úspěšně monitorovat.
      Snad to i tak zůstane.

• poutnicek777
    poutnicek777, 15.8.17 13:24:09  

Jak jsem si tak precetla vcerejsi a dnesni prispevky vidim, ze tu neni moc tolerance mezi ruznymi denominacemi, coz me mrzi. Mnohe z tech prispevku jsou, zel, pravdive az az, ale snad bude namiste ulozit stare nevrazivosti a snazit se najit spolecneho jmenovatele. Tato diskuze ma za ukol pomahat vzajemnemu porozumeni. Vsichni se dopoustime kritiky a i kdyz je mnohdy spravedliva, nicemu to nepomaha.
    Tak zkusme obratit list.

• osoba
      osoba, 15.8.17 14:49:35  

Někdo tu umí "obrátit list"? když sem dám nějaký příspěvek k pouhému zamyšlení, automaticky se tu vyskytnou popuzené reakce kritizující domnělé vyvyšování nějakého kazatele nebo učení víry, aniž by se autor komentáře namáhal se s obsahem příspěvku dostatečně seznámit, a obhajuje vlastní nekonfrontovatelné (nedotknutelné) teorie nebo výroky vlastních"nadlidí". To je pak těžká komunikace.

• poutnicek777
        poutnicek777, 15.8.17 22:11:37  

Vis, obratit list znamena, mj, zacit se bavit o tematech, ktere lidi zajimaji. Tedy o tematech z oblasti viry a nasich zkusenosti

• Balu11
      Balu11, 15.8.17 22:03:12  

Tak já to zkusím. :4:

V břiše těhotné ženy se ocitla tři embrya. Jedno z nich bylo malý věřící, druhé malý pochybovač a třetí malý skeptik.
      Malý pochybovač se táže: "Věříte vlastně v život po porodu?"
      Malý věřící: "Ano, samozřejmě, je přece zcela zjevné, že život po porodu existuje. Náš život tady tu je jenom proto, abychom rostla a abychom se připravila na život po porodu, abychom byla dost silná na to, co nás čeká."
      Malý skeptik: "To je blbost, žádný život po porodu přece neexistuje. Jak by měl vlastně takový život vůbec vypadat?"
      Malý věřící: "Ani já to nevím přesně. Ale určitě tam bude, mnohem více světla než tady. A možná, že dokonce budeme běhat a jíst ústy."
      Malý skeptik: "To je úplný nesmysl. Běhat, to přece nejde. A jíst, to je úplně směšná představa. Máme přece pupeční šňůru, která nás živí. A mimo to je nemožné, aby existoval život po porodu, protože pupeční šňůra je krátká už teď."
      Malý věřící: "Určitě je to možné. Jen bude všechno kolem trochu jinak, než jak jsme tady zvyklí."
      Malý skeptik: "Vždyť se ještě nikdy nikdo zpoza porodu nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život je jedno velké trápení v temnu."
      Malý věřící: "Připouštím, že přesně nevím, jak bude život po porodu vypadat, ale v každém případě pak uvidíme maminku a ona se o nás postará."
      Malý skeptik: "Máma?!? Ty věříš na mámu? A kde má jako být?"
      Malý věřící: "Vždyť je tu všude kolem nás. Jsme a žijeme v ní, prostřednictvím ní. Bez ní vůbec nemůžeme existovat."
      Malý skeptik: "To je pěkná hloupost! Z nijaké mámy jsem neviděl ještě ani kousíček, takže je jasné, že nemůže existovat."
      Malý věřící: "Někdy, když jsme úplně zticha, můžeš zaslechnout, jak zpívá. Nebo cítit, jak hladí náš svět. Pevně věřím tomu, že náš skutečný život začne až potom!"

Zdravím Poutníčku.

• Pavla.119
        Pavla.119, 15.8.17 22:06:56  

Poutníčku, tohle kdysi hrály dcery od Kolohnáta :4: na nějakém sborovém dnu! A Kolohnát nám to pak napsal do diskuze... to už je let...

• poutnicek777
        poutnicek777, 15.8.17 22:09:22  

Diky balu, vystihl jsi to velmi dobre.

• Balu11
          Balu11, 15.8.17 22:22:30  

Není zač děkovat Poutníčku, rádo se stalo. :4:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 15.8.17 22:59:39  

Nádherné, to už je Bible. :2:

• poutnicek777
          poutnicek777, 16.8.17 15:43:15  

Jak to myslis, to uz je Bible? :2:

• Balu11
          Balu11, 16.8.17 16:37:05  

Ale né. :1: Je to moc hezký povídání a vystihuje to podstatu. Si teda myslím. :4:

• poutnicek777
            poutnicek777, 16.8.17 17:04:14  

Ano, to vystihuje, ale s Bibli to opravdu nema nic spolecneho :2:

• Balu11
              Balu11, 16.8.17 17:38:40  

Já jsem to také nikde a nikdy netvrdil. Tohle povídání jen ukazuje na vnímání sporu věřící versus nevěřící. :4:

A trošku jiné povídání:

Jednoho jasného a větrného říjnového rána nechalo dítě, kterému pomáhal dědeček, vystoupat na nebe nádherného papírového draka.
              Drak nesený větrem stoupal a stoupal stále výš, až z něj zbyla jen malá tečka.
              Šňůrka se odmotávala a sledovala draka vzhůru, ale dědeček přivázal její konec pevně k zápěstí dítěte.
              Pokojný a sebejistý drak se pohupoval ve větru vysoko v azurové modři. Dva rozpustilí upovídaní holubi, kteří tu zahálčivě poletovali, se připojili k drakovi a začali dělat poznámky o jeho barvách.
              „Jsi opravdu pěkně vyparáděný, příteli,“ povídá ten první. „Pojď, poleť s námi, dáme si vytrvalostní závod,“ povídá druhý.
              „Nemohu,“ odpověděl drak.
              „Proč?“
              „Jsem přivázaný ke svému pánovi tam dole, na zemi.“
              Oba holubi se podívali dolů.
              „Nikoho nevidím,“ řekl jeden.
              „Ani já ho nevidím,“ odpověděl drak, „ale jsem si jistý, že tam je, protože i přes to že mi dává volnost občas cítím, jak zatáhne za šňůru.“

• Alam
                Alam, 16.8.17 18:28:53  

Dobrý :1:

• poutnicek777
                  poutnicek777, 16.8.17 18:50:32  

Ja vim balu, ze ty jsi nic o Bibli nerikal, to je od Terezky.
                  Ta povidka je moc hezka, kam ty na to chodis. Obdivuji te, ja na psani nemam trpelivost

• Balu11
                    Balu11, 16.8.17 19:25:32  

Tak občas narazím na takové věci, když čtu. Já nejsem autorem těchto řádků, omlouvám se, ale mám to archivované takových let, že autor mi zmizel.
                    Mám třeba doma knihu, kde je sebraných více jak 3 500 latinských citátů či citátů moudrých lidí, včetně překladu. Už se mi ta kniha skoro rozpadá, jak v ní pořád listuji.
                    Nebo krásná kniha od Ivana Olbrachta " O mudrci Bidbajovi a jeho zvířátkách". Jsou to sebrané bajky a na konci je vždy veršované ponaučení.

Já vím Poutníčku, Bible je úžasná kniha, a nikdy nemůžeš říct, žes ji dočetla. Ale nejen chlebem je člověk živ. Občas se mi stane, že hledám jakýsi průsečík mezi moudrostí Bible, moudrostí moudrých lidí, která je nějakým způsobem zaznamenaná, ať už psanou formou či mluveným slovem a životem jako takovým, který žiju. Pak narazíš na takové věci, jaké jsem zde uvedl. :4:

• poutnicek777
                    poutnicek777, 16.8.17 20:47:08  

Tu knihu p mudrci Biddajovi take vlastnim uz od detskych let, asi jsem ji dostala kdysi od rodicu za dobre vysvedceni.
                    Kdysi jsem take mela vselijake vypisky s citaty, ale to uz je moc davno, asi jeste pred potopou :15:
                    Bibli ctu porad, mas pravdu, ze ji nelze precist jen jednou. A pokazde v ni najdu neco "noveho", co mi predtim uniklo.
                    Rovnez ctu i jine knihy, pokud mozno v originalu, pokud tu rec ovladam.

• paravan
                paravan, 17.8.17 09:32:38  

Hezké příběhy.

• MimVig123
        MimVig123, 16.8.17 10:13:18  

Zářný příklad Děkují....

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 16.8.17 22:30:49  

Ten příspěvek je z časopisu YOU (3/2002, str.30), jehož zakladatel Paul Lauer je i iniciátor devadesáti minutového filmu "Ježíš VR - příběh Krista".
        :2: https://www.youtube.com/watch?v=SF1fRsGp2Mw