Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Domecek (2019-08-19 10:33:32)Pavla.119 (2019-08-18 21:09:08)9marie04 (2019-08-18 20:50:20)radkojaga (2019-08-18 19:37:47)zenika (2019-08-18 19:14:44)kordusmark (2019-08-15 14:44:41)slavidan (2019-08-13 20:03:29)a.l.tereza (2019-08-04 11:49:34)Zidane (2019-08-04 01:14:15)MimVig123 (2019-08-02 17:08:36)VMerhaut (2019-07-29 19:08:54)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-07-04 08:14:58)Kostic33 (2019-04-10 21:30:02)paravan (2019-03-28 23:18:59)chenrezig777 (2019-01-04 17:21:12)poko (2019-01-01 18:26:47)jirka5 (2018-10-30 23:57:31)2442 (2018-10-12 18:44:53)bulldog (2018-09-17 07:56:39)stihac (2018-06-25 16:14:26)tank (2018-06-25 02:02:30)Honza.Vichr (2018-05-06 19:53:47)poutnicek777 (2018-02-05 23:52:25)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 19 749 | Členů: 27
Správci: Pavla.119 (hlavní), Domecek

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Domecek
    Domecek, 17.8.19 18:23:27  

Prosím o modlitby. Těžce nesu, že už jsem několik týdnů neuklízela. Napřed vysoké horečky s kašlem, a potom, když jsem šla na kontrolu, jsem si zvrkla kotník a odštípla kousek nějaké kůstky u kotníku. Chodím o francouzských holích a musím dávat pozor, abych tou bolavou nohou neudělala nějaký špatný pohyb. Mám ji v zinkoklihu. Jsem úplně na dně. 27. srpna jdu na kontrolu.

• 9marie04
      9marie04, 17.8.19 20:55:32  

Domečku,budu se za tebe modlit, ale prosím můžeš mi sdělit tvé jméno, abych tě mohla zařadit do řady lidí, za které se denně modlím? Vždy si nějaké jméno zařadím podle abecedy,abych na nikoho nezapoměla. Děkuji a přeji brzké zlepšení až uzdravení. :4:

• zenika
      zenika, 18.8.19 19:14:43  

Právě mi odjely vnoučata něco mně nutí po dlouhé době otevřít počítač. To bude asi kvůli tobě, Domečku. Skláním se před Pánem a prosím za tebe , ať cítíš Jeho blízkost a lásku. Ať tě podpírá a posiluje. Nemusím znát tvoje jméno
      protože On tě zná i pod nickem. Víc než znáš ty sama sebe.
      On ti pomůže zvládnout tvoji nepříjemnou situaci. Důvěřuj mu a třeba se budeš divit , jak dokáže i nepříjemné věci
      proměnit v požehnání. :2:

• Domecek
        Domecek, 18.8.19 19:17:23  

Díky zeniko, ty vždycky pohladís duši.

• kordusmark
    kordusmark, 15.8.19 14:44:41  

Kdo nalezne svou duši, ztratí ji; a kdo ztratí svou duši kvůli mně, nalezne ji.”
    Matouš 10:39 CSP

Požehnané dny vám všem.

• Domecek
      Domecek, 15.8.19 14:51:32  

Díky, požehnání potřebuji. Už jsem za letošní léto musela zrušit 3 pobyty. 2 s křesťany a 1 s mamkou. Vždycky kvůli nemoci, nebo teď ten s mamkou zase kvůli odštípnuté kosti na noze.

• Pavla.119
    Pavla.119, 3.8.19 15:41:59  

Vyřizuji pozdrav od Zeniky. Strávily jsme spolu báječný půlden, jak u nich ve sboru tak potom doma. Je to vzácná žena a má báječnou dceru - profesionální pěstounku. Něco takového bych nezvládla!!! Starat se s láskou o miminko o kterém vím, že půjde do jiné rodiny a už jej nikdy neuvidím... dávat mu lásku, všechnu péči... a pak jej nechat odejít a postarat se o dalšího potřebného človíčka... Klobouk dolů před takovými lidmi!

• radkojaga
      radkojaga, 3.8.19 17:57:20  

děkuji. u nás naproti sousedé (adventisté) si taky vzali miminko do pěstounské péče. je to úžasné dílo.

• Pavla.119
        Pavla.119, 12.8.19 17:01:44  

Tohle je ale něco úplně jiného: jde o děťátko (většinou brzy po porodu) které se ocitne bez rodičů, třeba uprostřed noci, v péči sociálních pracovnic.... nějak nemám sílu o tom psát, tak snad tady...
        https://www.rpp.cz/

• radkojaga
          radkojaga, 13.8.19 19:35:45  

v čem je to jiné?

• kordusmark
      kordusmark, 3.8.19 18:11:19  

:2: Pán s Vami. :2: Děkuji.

• Domecek
      Domecek, 12.8.19 16:51:03  

Nevím, jak vyjádřit (hloubám nad tím už týden), že pro mě je to něco velice nepředstavitelného. Já jsem se nedokázala postarat ani o štěně čivavy. A teď mám zase nohu v zinkoklihu a starají se o mě jiní.

• kordusmark
    kordusmark, 3.8.19 12:57:34  

Mohlo by se zdát, že sem nepatří, ale... K upřímnému se má Pán upřímně.
    "Fandím" tomu člověku.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vezeni-vrazda-miloslav-cerny-cistic-graffiti-karluv-most-zdenek-hrib_1908030839_dok

• Zidane
    Zidane, 1.8.19 03:51:03  

Mohu si dovoliti menší reklamu?

https://www.diskutnici.cz/forum/2742-vira-a-humor/

a příklad:

Co dokazuje, že v nebi nebyla kdysi dávno žádná žena?

"A když Beránek rozlomil pečeť sedmou, nastalo na nebi mlčení téměř na půl hodiny." (Zj 8,1)

:1: :1: :1:

• kordusmark
    kordusmark, 31.7.19 19:10:32  

O 3000 metrů blíže Bohu :2: Krásný rozhovor s panem Markem (102 let) .
    Ať potěší srdce a povzbudí....

https://video.aktualne.cz/dvtv/ve-102-letech-skocil-padakem-nic-uz-me-neprekvapi-rika-byval/r~7aef26e2b14f11e9a305ac1f6b220ee8/

• kordusmark
    kordusmark, 27.7.19 11:06:00  

Jásejte, spravedliví, v Hospodinu, přímým přísluší chvála. Chvalte Hospodina na lyru, opěvujte jej při harfě o deseti strunách . Zpívejte mu novou píseň, dobře hrajte s radostným křikem. Neboť Hospodinovo slovo je přímé, každé jeho dílo se děje v pravdě. Miluje spravedlnost a právo, země je plná Hospodinova milosrdenství. Hospodinovým slovem byla učiněna nebesa a dechem jeho úst všechen jejich zástup. Hromadí jako val mořské vody, do skladů dává hlubiny vod. Boj se Hospodina, celá země! Třeste se před ním, všichni obyvatelé světa! Vždyť on řekl a stalo se. On přikázal a uskutečnilo se. Hospodin ruší rady národů, maří lidské plány. Rada Hospodinova obstojí navěky, plány jeho srdce z pokolení do pokolení. Blahoslavený je národ, jehož Bohem je Hospodin; lid, který si vyvolil za dědictví. Hospodin hledí z nebe, vidí všechny lidské syny. Ze sídla svého přebývání pozoruje všechny obyvatele země. Ten, který všem jim vytvořil srdce, rozumí též všem jejich skutkům. Král se nezachrání velkým vojskem, hrdina se nevysvobodí velkou silou. Kůň je k záchraně nespolehlivý; svou velkou silou nezachrání. Hle, Hospodinovo oko hledí na ty, kdo se ho bojí, na ty , kdo očekávají na jeho milosrdenství, aby vysvobodil jejich duše od smrti, aby je zachoval při životě v čas hladu. Naše duše očekává na Hospodina. On je naše pomoc i náš štít. Vždyť v něm se raduje naše srdce; vždyť spoléháme na jeho svaté jméno. Kéž je s námi tvé milosrdenství, Hospodine, protože na tebe očekáváme.
    Žalmy 33:1‭-‬22 CSP

• Domecek
      Domecek, 27.7.19 13:16:22  

Jj, Hospodin je záchrana. Jeho požehnání vidím všude kolem sebe. Třeba jen to, že existují léky, po kterých se člověk může uzdravit. To taky beru jako Boží požehnání, že člověk neblouzní celý život v horečce.

• zenika
    zenika, 22.7.19 15:40:53  

Na modlitební skupině jsme se mimo jiné zamýšleli nad
    veršem Mat.16,24 ." Kdo chce jít za mnou , zapři sám
    sebe...." Už jste někdy přemýšleli o tom, co to obnáší ,
    nebo jste to už prožili nebo prožíváte?

• Domecek
      Domecek, 22.7.19 16:42:03  

Někdy chci vzít nějakou situaci do svých rukou. A pak si vzpomenu na tenhle verš a dám tu věc Pánu, protože mě úplně ohromí, jak nekřesťansky bych celou záležitost řešila, a taky si uvědomím, že o té věci nevím všechno.

• kordusmark
      kordusmark, 23.7.19 14:42:04  

Jak píše Domecek...
      Není to pouze podmínka zapřít sám sebe... Jde o celoživotní
      postoj, bez kterého nelze následovat.Zapřít sám sebe je rozhodnutí ne má vůle, tvá vůle se staň.
      Zapřít sám sebe je neotevírat se sobectví, sebestřednosti,neposlouchat svoje ego, které jde vždy proti Božímu vedení.

• zenika
        zenika, 23.7.19 21:17:01  

Teď jsem o tom něco četla :
        Zde jde o poddanost mého JÁ Ježíši , o jeho pokoj v
        samotném srdci mé bytosti. Říká :" chceš -li být mým učedníkem, musíš se pro mně vzdát práva na svůj život."
        Jakmile to učiníte, bude zbytek vašeho života odrazem této oddanosti a už nikdy se nebudete starat o to, co pro vás chystá budoucnost. Ať se ocitnete v jakékoli situaci, Ježíš pro vás bude naprosto dostatečný.

Osvald Chambers : To nejlepší pro jeho slávu.

• Pavla.119
          Pavla.119, 23.7.19 21:30:55  

Čím víc se o to člověk snaží, tím méně se mu to daří :4:

• zenika
            zenika, 23.7.19 21:48:25  

To samé se mi honí hlavou jako tobě.

Ještě pokračování od stejného autora :
            " Než se k tomu člověk dostane, musí se zřeknout vlastních
            práv a musí si uvědomit , kdo je Ježíš Kristus.
            pohřbít svoji nezávislost je vlastně oběť.
            Každý z nás má ve svých rukou vše, co je k tomu zapotřebí.
            Není to otázka modliteb , ale oběti - tedy ochoty k činění
            Boží vůle."

• kordusmark
              kordusmark, 29.7.19 19:47:35  

Ano. Nezávislost :"Udělám to sám. Dokážu to. Jak já chci."

• kordusmark
            kordusmark, 23.7.19 22:29:42  

Nemůžeme docílit snahou. Musíme se vzdát. Jakákoliv vůle snaha je zase jen koňem hnaným v dál od Pána...

• kordusmark
          kordusmark, 23.7.19 22:27:45  

Ano ano ano

• Kjara
            Kjara, 29.7.19 10:45:12  

Já se musím připojit, že to není o tom, psát si za prvé, zadruhé, zatřetí......musím udělat a pak to lámat vůlí.....
            Kdysi jsem to tak dělala dlouhá leta, ale od chvíle, kdy Kristus sám přišel do mého života, je to nějak naprosto jiné.....
            Já sama jsme ve své podstatě jiná, Kristus je můj celý život a vlastně vůbec nemusím myslet na odříkání svého života....zapírání svého života....., prostě ho žiju...

Spíše něco může vyčouhnout a pak to s Pánem řeším, spíše ale modlitbou a prosbou o pomoc, protože vím, že má snaha to nevyřeší. Samozřejmě se rozhodnu proti, vyznávám to jako hřích a čekám na Boží pomoc.
            Někdy to není příjemné, protože Pán Bůh může dovolit i důsledky mého jednání, pokud mi to nějak nejde, ale i tím dopomáhá k tomu, že tu věc odhodím i s rukama. A pak to uzdraví..., odřízne kořeny toho počínání, protože Pán Ježíš nás vyvázal z ...OTROCTVÍ....hříchu !

Díky Bohu za to...

• kordusmark
              kordusmark, 29.7.19 19:33:33  

Ano. DÍKY Bohu.
              Léta snahy lámat vůlí, bylo v čase touhy následovat Krista?

• Pavla.119
      Pavla.119, 23.7.19 21:41:20  

Měla jsem před několika dny možnost setkat se osobně s jedním člověkem. 17 let nás pojilo pouze "virtuální" přátelství, které vystihuje nejvíc příkaz/rada: "Jedni druhých břemena neste".
      ...kdo nezažil - neuvěří....
      Nebylo to poprvé, co jsem se s někým takto setkala a vždy to bylo velmi.... jaké? Čeština pro to asi nemá slovo :1:
      děkuji Bohu za tato setkání.
      Všechna.
      I za ta, která se již nemohou zopakovat....

• zenika
        zenika, 24.7.19 09:08:08  

To je hezký...
        Pán Bůh má zvláštní cesty, že jo?

• Pavla.119
          Pavla.119, 26.7.19 19:34:09  

Pán Bůh mně hodně milých lidí vzal ale zase mi poslal jiné :4: a- daleko víc...
          Nějak v poslední době dostávám plno naprosto nezasloužených darů!

• zenika
            zenika, 26.7.19 19:43:46  

To je důvod k vděčnosti a chvále Pána.
            Raduji se s tebou. :2:

• Zidane
            Zidane, 27.7.19 00:48:32  

No... na tom něco je.
            Pán mi kdysi vzal babičku, ale vzápětí (a bylo to rychlý!) mi dal otčíma a sestřičku... takže to tak chtěl. Babička mi chyběla, ale zase, neboť jsem byl o osm let starší než sestřička, jsem zase byl hodně rychle rád (nebo jak to říct), že tu ségru mám, takže se to vlastně asi tak nějak vyrovnalo.

I když, pravda... já chtěl bráchu a když jsem se dověděl, že mám sestřičku, tak jsem prý probrečel celý večer, že "ségru nechci, holky jsou ubrečený, užalovaný, hrajou si s panenkama a tak", až prý maminka, když jí o tom "probrečeným večeru" otčím referoval, měla strach, abych sestřičce něco neudělal, až přijedou domů...

No ještě to tak, prý jsem mimčo zahlíd a okamžitě nedám, moje ségra, nešahat... a že ze ségry nakonec vyrostl polokluk, to je jedno s druhým, inu dámy, pokud by vás "vychovával" o osm let starší brácha, myslíte si, že byste si hrály s panenkama a podobně? :14: :14: :14:

• Zidane
              Zidane, 27.7.19 00:52:17  

Ale co jsem tím chtěl říci a vidím, že jsem to neřekl... Pán mi tím evidentně ukázal, že nemám koukat na pohlaví a podobné nepodstatné věci... se sestřičkou jsme si náramně vyhráli a co na tomm, že já kluk a ona holka, prostě si to musí sednout... a díky Pánu si to sedlo a já pochopil, že i s "malou" (inu, je-li staršímu dvanáct a mladšímu čtyři, je ten mladší SAKRA malej :4:) sestřičkou se dá si hodně hrát... prostě že na věku nezáleží :4:

• radkojaga
                radkojaga, 27.7.19 07:17:12  

To je moc pěkné povídání, užil jsi si dětství s malou holčičkou ještě jednou a sestřička to nikdy nezapomene, tento poklad si nese sebou do života

• Pavla.119
                Pavla.119, 27.7.19 13:37:43  

Díky!

• Zidane
                Zidane, 27.7.19 23:41:21  

No hele... já si to začal uvědomovat až se zpožděním.

Si to představ, tobě je dvanáct, tříská s tebou puberta, cejtíš se jako hrozně velká ženská... a máš si hrát se čtyřletým (pro tebe) dítětem... nějaký hry na prodavačku a podobně tě nezajímají, ale malá si na to hrát chce... v tu chvíli hroznej vopruz, to mi věř :4:

Že to je vlastně hezký a užívej si to, dokud můžeš (a užívej si i to, že když tě to přestane bavit, můžeš toho votravnýho prcka vrátit mamince a sama někam zmizet :14: :14: :14: ), to si uvědomíš až o několik let později, kdy už jsi mimo pubertu a srovnáš si dvě a dvě :4:

Děti jsou Boží dar, o tom nediskutuji, ale... je tu někdo, kdo např. ve chvíli, kdy ho dítě vzbudilo ve čtyři ráno, protože už nechce spinkat a pojď si hrát, mami/tati, neměl myšlenky, jejichž naplněním by porušil přikázání "Nezabiješ"? :14: :14: :14:

• Pavla.119
                  Pavla.119, 27.7.19 23:47:34  

:1: Taky mám mladší sourozence :1:

• Domecek
                  Domecek, 28.7.19 13:20:26  

Nemám děti, ale zažila jsem to se štěnětem.

• Zidane
                  Zidane, 28.7.19 22:32:39  

Tak já měl ohledně buzení mladší sestrou výhodu, že jsme byli v rodinným domku, já svůj pokoj v přízemí a malá byla s rodičema v ložnici - a kolem takového toho "nejlepšího" vstávacího věku (tři až čtyři roky) měla zakázáno sama chodit po schodech, aby neslítla.
                  Tedy tak to bylo vysvětleno jí, s odstupem času mi došlo, že to mohlo být elegantní řešení, jak mě nechat spát :1: :1: :1:

• Pavla.119
            Pavla.119, 28.7.19 14:13:38  

No a dnes zase! Měla jsem možnost setkat se s někým, o kom jenom vím že existuje a u něj to bylo stejné :4: mám další spřátelenou mladou rodinu :1: :1:

• zenika
              zenika, 28.7.19 15:58:22  

Taky jsme měli možnost se seznámit s milými lidmi.
              Jsou z Čech a Sam ,(náš syn) prý s nimi mluvil o Kristu a otvíral s nimi Bibli. Teď jsou tady v okolí na dovolené , věděli
              že Sam odtud pocházel , tak nás vyhledali. Moc nás to
              potěšilo.

• Domecek
                Domecek, 28.7.19 16:57:12  

:4:

• Pavla.119
                Pavla.119, 29.7.19 19:54:56  

Pobývám teď jenom 17 km od Tebe, pokušení veliké... :8:

• kordusmark
              kordusmark, 29.7.19 06:08:40  

:2:

• 9marie04
      9marie04, 1.8.19 21:23:20  

Zamýšlela často a prožívám velmi často.

• 9marie04
      9marie04, 15.8.19 21:05:33  

Prožívala a prožívám situace, kdy abych milovala bližního svého je třeba zapřít sama sebe,, a těch situací je nepočítaně, když jsme opravdově přijali Pána Ježíše za svého Spasitele a dodržujeme, ta dvě přikázání Lásky, jak učil Pán Ježíš Kristus. Např milovat bližního svého, který nás trápí, okrade, podvede ap. To Ježíš vysvětloval, že máme milovat i své nepřátele. :4:

• kordusmark
    kordusmark, 21.7.19 08:50:14  

Nejde o denominaci,Boží děti nepatří Pavlovi, Timoteovi ani Františkovi. Patří Bohu, který je život, pravda i cesta.

Hospodin je má síla a můj štít, v něho doufá mé srdce. Dostalo se mi pomoci, proto mé srdce jásá, proto mu budu vzdávat chválu svou písní. Hospodin je silou svého lidu, je spásnou záštitou svému pomazanému. Zachraň svůj lid, žehnej svému dědictví, pas jej, nos jej stále!
    Žalmy 28:7‭-‬9 CSP

• Domecek
      Domecek, 21.7.19 19:23:41  

Ano, a to je na tom nejkrásnější. že všichni patříme Bohu, který nás svou vlastní krví vykoupil. "Nejsme otroky lidí - byli jsme koupeni za cenu."

• kordusmark
        kordusmark, 21.7.19 22:19:39  

To je naše jediná hodnota v které máme milost, v lásce, úctě a pokoře přistupovat jeden k druhému....ostatně i sami k sobě.