Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Domecek (2019-03-26 18:26:29)Pavla.119 (2019-03-24 16:48:22)Zidane (2019-03-24 13:52:11)kordusmark (2019-03-24 08:45:39)radkojaga (2019-03-23 09:41:01)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-03-21 20:48:14)zenika (2019-03-19 13:53:29)9marie04 (2019-03-14 20:59:14)VMerhaut (2019-03-05 10:45:27)Paja.119 (2019-02-24 19:04:08)MimVig123 (2019-02-23 19:04:55)slavidan (2019-02-18 15:18:16)paravan (2019-02-14 15:29:54)a.l.tereza (2019-01-19 15:57:40)jirka5 (2018-10-30 23:57:31)bulldog (2018-09-17 07:56:39)Kostic33 (2018-07-10 09:15:48)Honza.Vichr (2018-05-06 19:53:47)poutnicek777 (2018-02-05 23:52:25)jirka2 (2017-12-06 16:44:58)radiac (2017-09-12 16:45:36)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 19 544 | Členů: 21
Správci: Pavla.119 (hlavní)

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.3.19 12:03:12  

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kardinal-duka-znal-svedectvi-o-sexualnim-zneuzivani-tvrdi-jeho-podrizeny-roky-se-nic-nedelo-68796?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

Někdo potřebuje něco na kardinála, tak najali ty dva špinavce.

• Domecek
    Domecek, 17.3.19 13:27:53  

Citát: Pavel Kosorin - Biblické aforismy
    “Kolik stran by měla tvoje Bible, kdybys vytrhl všechno, čemu nevěříš?”

• zenika
      zenika, 18.3.19 16:57:53  

Dobrá myšlenka. Ještě mně napadá...Velmi rádi přijímáme z Bible Boží zaslíbení , ale co poslušnost? Jak tak čtu náboženské diskuze, vidím, že jestliže se někomu některý Boží příkaz nevyhovuje, tak to omlouvá tím, že to platí nebo platilo pro jiné .
      Takže : Kolik stran by měla moje Bible , kdybych vytrhla všechno , co se mi zdá nepohodlné , co by narušilo mé zaběhnuté zvyky , v čem prostě Boha poslouchat nechci ?

• Domecek
        Domecek, 18.3.19 18:09:04  

:4: Někdy to může zaznít i z kazatelny, že něco platilo dřív a teď je to už jinak. Nejlepší je nekoukat na slova, ale ptát se : Proč Bůh dal tenhle příkaz - zákaz? Jak zkvalitní můj život poslušnost tohohle? Jaký Boží princip je za tím? Jak můžu poslouchat tohle nařízení v podmínkách, ve kterých žiju? (Třeba něco ohledně života starozákonních Izraelitů, když putovali pouští a nesli si svatostánek). asi těžko budu vykupovat prvorozené dítě ptáky nebo jinými zvířaty. Zrovna tak zemědělec dneska nebude obětovat prvorozené z dobytka - myslím si, ale co já vím. Slyšela jsem, že ve staré smlouvě jsou dva druhy zákonů, jedním druhem jsou rituální zákony, které naplnil Ježíš, a ty vlastně křesťan dodržuje vírou v Ježíše.

• zenika
          zenika, 18.3.19 21:00:43  

Ano, to je mi naprosto jasné. Nemyslím rituály.
          Naprosto se ztotožňuji s větami, které jsi ukončila otazníky. Jde mi o to, jestli si opravdu tyhle otázky v praktickém životě klademe. Protože někdy je pohodlnější "jít s davem ". Bylo mi řečeno : " Je jiná doba , tyhle věci se dnes už za hřích nepovažují. Je to normální." Pro upřesnění - názor člověka ,který svou víru v Ježíše jinak velmi zdůrazňuje.

• Domecek
            Domecek, 19.3.19 00:11:04  

Jo, něco podobného jsem taky zažila. Že prý je jiná doba a že smilstvo dneska není hřích řekla v nějakém interview i jedna věřící (teď nevím jestli modelka nebo zpěvačka).

• Zidane
        Zidane, 19.3.19 12:07:22  

Nebo židovské oddělování masa od mléka - to chápu ve starozákonních souvislostech, aby se jídlo nekazilo rychleji než musí. Ale dnes v době ledniček a úplně jiné úrovně hygieny mít dvojí nádobí, aby se ani nepřímo nedostalo do styku maso s mlékem, protože "nebudeš vařit kůzle v mléce jeho matky"?
        Není to poněkud s kanónem na vrabce?
        O ultraortodoxním "dvě ledničky, jednu na masné a druhou na mléčné" ani nemluvím, to už se dle mne jde na vrabce s atomovou bombou :1:

Kdesi jsem slyšel, že Starý zákon by se prý ani neměl doslovně dodržovat, protože je tam např. normální prodat dítě do otroctví či zabít člověka za to, že porušil nějaký Boží příkaz... že Starý zákon je jen příprava na příchod Spasitele a dodržovat by se měly věci z Nového, které už nám řekl a přikázal přímo Ježíš.
        A něco na tom je, však co mi dává právo zabít souseda za nějaký hřích, kde to Starý zákon dovoluje či přikazuje? Není to náhodou v rozporu s přikázáním Nezabiješ? Jen Bůh má právo soudit a trestat, nikoliv já. Dopustil se soused cizoložství? Ano, ve SZ je za to trestem smrt. Ale neměl by dotyčného hříšníka potrestat sám Bůh? Já přece musím dodržovat Desatero vč. "Nezabiješ!" :4:

• zenika
          zenika, 19.3.19 13:53:28  

To vaření kůzlete v mléku jeho matky (dokonce zaživa),
          byl krutý pohanský rituál na přivolání deště. Protože izraelité mezi těmi pohany žili , bylo jim přísně zakázáno tyto věci napodobovat. S jídlem to nemělo nic společného.

Další některé věci nemůžeme pochopit ,ale nezapomeň, z jakých poměrů Bůh Izraelity vyvedl . Byli v Egyptě otroky , zabíjení tam bylo na denním pořádku. Byli zvyklí poslouchat jen "pod bičem". Vůbec by nebyli schopni přijímat a řešit věci v lásce. Bůh je tomu musel učit postupně ,jak byli schopni chápat. On věděl co dělá. Lidem mělo stačit už to varování , připomínka takového trestu.

V dnešní době nepůjdeš toho souseda zabít , ale jistě ho nemáš napodobovat. :4:

• Zidane
            Zidane, 24.3.19 13:52:10  

To ano. Pokud soused krade a zahejbá manželce (nesesmilníš), rozhodně ho nemám napodobovat. Ale trestání je na Pánu, v tom se shodneme :6:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.3.19 20:59:01  

Dnes, 6. března, je to 7 let, kdy mi umřela máma. Ještě dopoledne jsem za ní byl a než jsem došel domů, volala doktorka, že umřela. Byl jsem dnes na mši sv., je Popeleční středa, farář o ní při kázání ztratil několik slov. (Pochopitelně jsem ho o to nejdřív požádal.)

• Pavla.119
      Pavla.119, 6.3.19 21:53:35  

Pokoj její duši.

• zenika
      zenika, 7.3.19 08:50:25  

A pokoj tobě. Já vím, že při každém výročí člověk víc vzpomíná než jindy .Tak vzpomínej na to krásné a dobré co ti maminka dala. Ať tě Bůh potěší , posílí a dá pokoj do srdce.

• 9marie04
      9marie04, 8.3.19 23:09:24  

Je taková krásná píseň...Jenom jednu, mamičku máš, v světě širém, musíš si jí považovat, dokud žije, až jedenkrát mamku ztratíš... Tak na maminku jistě vzpomínáš v dobrém a jestli tam i někdy bylo něco , tak jí vše odpusť když už je to 7 let. :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.3.19 12:30:15  

Děkuji vám. Vzpomínám už jen v dobrém. A syn na svou babičku - tuhle řekl:- Takové kremrole už mi nikdo neudělá :)

• 9marie04
        9marie04, 14.3.19 00:07:40  

Car...já peču každou neděli svým vedle bydlícím vnoučatům nějaké buchtičky a také ty trubičky, když měl syn 45 let, dostal mj. ozdobnou krabici se 45i trubičkami.Vánoce a velikonoce jsem je 50 let pekla, letošní poprvé ne, kvůli Z zákalu očí. A moje snacha ještě za mého života již slyšela, babička má táč lepší, sama mi to říkala. A to už mají vnuci 20 s 24let. Třeba si na mne později skrze tyto každou neděli čerstvé buchtičky také vzpomenou :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.3.19 12:08:40  

Samozřejmě, že si vzpomenou :4:

• 9marie04
          9marie04, 14.3.19 20:59:13  

Carbon...Děkuji, byla bych ráda, ale to už nebudu bohužel vědět. Myslím, že to byl Sovák, kdo říkal že se smrti nebojí, akorát prý blbé na ní je to, že je to nafurt. :4:

• zenika
            zenika, 15.3.19 08:17:45  

Pán Ježíš řekl:"Já jsem vzkříšení a život" . Takže nafurt to nebude.Ale pan Sovák to asi nevěděl , nebo tomu nevěřil.

• radkojaga
              radkojaga, 15.3.19 13:21:02  

jj. díky Zeniko. :2: :2:

• Domecek
            Domecek, 16.3.19 01:17:10  

Když je někdo nafurt v nebi, blbé to nemá. Ale když je někdo nafurt v pekle...

• zenika
    zenika, 3.3.19 09:22:26  

Podělím se o dnešní zkušenost. V albertu u pokladny jsem byla tak nešikovná, že jsem při ukládání nákupu upustila tašku a většina věcí se mi rozkutálela .Za mnou byl v řadě kluk s batůžkem - asi tak 16 nebo 17... Ochotně mi začal všechno sbírat a na mé poděkování odpověděl s úsměvem :
    "to je v pohodě , pošlete to dál".
    Už jsem tuto větu někde slyšela, nebo četla ,ale prožít to takhle naživo bylo moc příjemné.
    Ať ti Bůh žehná, neznámý chlapče , určitě to budu posílat dál , různým způsobem a co nejčastěji... :2:

• Pavla.119
      Pavla.119, 8.3.19 07:12:17  

Já teď jsem v situaci kdy potřebuji pomoc a pomoci se mi opravdu dostává. Od lidí, pro které jsem nikdy nic neudělala, ani jsem neměla příležitost! A když jim děkuji tak říkají: "Ty jsi taky pomohla, pokud někdo pomoc potřeboval!"
      Je to pro mne těžké přiznat si, že pomoc potřebuji, že už leccos nezvládám! :9:

• zenika
        zenika, 9.3.19 16:35:33  

Jj, taky to tak cítím. Ale je třeba si pokorně přiznat , že sil ubývá a naučit se i pomoc přijímat. Snažím se pomáhat v mezích mých možností , ale když někdo pomůže mně , beru to jako Boží pohlazení a jsem vděčná. :2:

• Pavla.119
          Pavla.119, 9.3.19 21:29:44  

Taky to tak beru.

• zenika
    zenika, 26.2.19 08:49:05  

Na jiném fóru se ptá diskutník , jak poznat že člověka vede nebo oslovuje Bůh. Nechcete se podělit o svou osobní zkušenost?

• Pavla.119
      Pavla.119, 27.2.19 07:42:22  

Že mi zavře všechny jiné cesty :9:

• zenika
        zenika, 1.3.19 14:21:24  

A když se potom podíváš zpět , zjistíš že to bylo dobře, nebo špatně?

• Pavla.119
          Pavla.119, 8.3.19 06:51:45  

Vždycky dobře.
          Koneckonců: tento týden jsem to měla "v přímém přenosu" s jehovisty. Trochu jsem s nimi začala koketovat. Ne na diskuzích, bylo to v reálu!
          No a odpověď jsem dostala na diskuzi, úplně jasnou: "Nelez mezi ně! TAM není tvoje místo!"

• zenika
            zenika, 9.3.19 16:48:59  

Pavli, nezlob se na ně. Oni prostě věří , že mají tu jedinou pravdu. I mezi nimi je mnoho upřímných lidí a já věřím ,že ty upřímně věřící si Bůh povede. Ti z nich, kteří poznali,čím pro ně chce být Kristus říkají , že teprve teď pochopili co jim chybělo. Hodně věcí z Písma znají a respektují , jen si je musí vyložit tak jak je jim předkládáno.

• Pavla.119
              Pavla.119, 9.3.19 21:30:48  

Já nikoho neodsuzuji, to přece už víš.
              Pro mne je to "nakopnutí" - "touto cestou NE".

• zenika
    zenika, 25.2.19 18:33:17  

https://www.hlas-mucedniku.cz/pnp.php?datum=2019-02-21

Když čtu tyhle zprávy a modlím se za ty drahé bratry a sestry , napadá mně, jestli si dostatečně vážíme toho,
    že můžeme v současné době v naší zemi svobodně mluvit o Kristu a prožívat svou víru bez úzkosti o život.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.2.19 20:00:54  

Važme si toho, že u nás ještě můžeme a hlavně si uvědomme, že nic není zadarmo.

• zenika
    zenika, 24.2.19 18:25:10  

Četla jsem dnes krásnou báseň , tak ji tu k slávě Boží napíšu.Snad někoho pohladí po duši :2:

Pro krásu země chci ti díky vzdávat,
    pro louky rozkvetlé jak paleta,
    za to, že mohu ráno vstávat
    do ranní rosy za léta,
    pro záři slunce v ranních červáncích,
    kdy nový den je vítán ptačím zpěvem,
    pro vítr, co mně hladí po spáncích,
    když krajinou jdu tichým podvečerem.
    Pro píseň horských bystřin dík ti vzdávám,
    pro ticho lesních pěšin ve stínu.
    To tobě Pane srdce svoje dávám
    když najdu v hloubi lesa tišinu,
    kde hlavy stromů slunce tiše laská
    a oči moje hledí v nebes dál...
    Tu poznávám a vnímám , co je láska,
    již člověku jsi Pane věnoval...

František Bukvaj

• Pavla.119
      Pavla.119, 24.2.19 19:20:46  

Děkuji Ti.

• Domecek
      Domecek, 24.2.19 19:35:25  

Díky, Zeniko, moc mě to povzbudilo.

• zenika
    zenika, 24.2.19 18:13:38  

Tak jsem to tu chtěla "zabalit", ale nějak se mi po vás všech stýská :2: Škoda, že to tu nějak usíná. Neprobudíme to?

• Pavla.119
      Pavla.119, 24.2.19 19:01:48  

Já to mám do 25. 4. a uvažovala jsem o tom že to tady taky "zabalím" úplně, hodně lidí odešlo... Evička už mezi nás nepřijde... a hodně lidí si účet nezaplatilo... tak ještě nevím. Pokud se to tady trochu rozjede tak zůstanu, taky by se mi stýskalo!

• zenika
        zenika, 25.2.19 11:07:14  

Jj, Evička poutníček...ani se mi nechce věřit že je to už
        rok co odešla... chybí mi, děvče...

• Zidane
        Zidane, 27.2.19 10:42:32  

Tak tak, dost lidí nezaplatilo a tím pádem nechoděj, na to se nabalilo to, že někteří zaplatili, ale taky jsem je viděl naposled dejme tomu před měsícem... prořídlo to tu :9:

• radkojaga
          radkojaga, 28.2.19 19:46:50  

Mně trvalo dlouho než jsem se dostala na poštu, neměla jsem možnost. Platila jsem složenkou.

• zenika
            zenika, 1.3.19 14:22:55  

Ráda tě vidím . Myslela jsem, že jsi to vzdala :-)

• radkojaga
              radkojaga, 1.3.19 16:37:41  

nemohla jsem se sem dostat... konto spravuje manžel :2: :2: těžko bych vysvětlovala kam jsem poslala peníze, musela jsem na poštu a musela jsem mít příležitost dostat se tam.

• Domecek
    Domecek, 13.2.19 14:08:17  

https://www.youtube.com/watch?v=b3xsn6db2iI

Ještě lepší anglická chvála o Bohu, který hýbe horami. Kéž pohne i vašimi, našimi, horami v životě.

• Domecek
    Domecek, 11.2.19 11:07:26  

https://www.youtube.com/watch?v=in0SMYdZXs0

slovenská chvála, ať se vám líbí :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.1.19 14:31:23  

Dnes je Svátek Křtu Páně a konec Vánoc.
    Musíme udělat něco se stromem.

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 19.1.19 14:51:01  

aha, tak já ten stromeček už schovám :2:

• Domecek
        Domecek, 19.1.19 15:03:11  

:1:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 19.1.19 15:49:54  

žiju v přítomnosti, no, lidmi vymyšlené kalendáře jaksi u nás moc nefungují :1:

• Pavla.119
    Pavla.119, 11.1.19 14:50:18  

Někdy se ptám, kdo do nás vidí,
    kdo naše spletité osudy řídí.
    Je to sám Bůh, či někdo jiný,
    kdo viní nás, i odpouští nám viny?
    Někdy se ptám, kdo nám osud píše,
    že někdo šťastně žije,
    jiný sotva dýše.
    Že někdo žije život ve štěstí,
    druhému do vínku dáno neštěstí.
    Ptám se, kdo osudy nás řídí,
    kdo v naše žití vidí?
    Svých osudů jsme mnohdy strůjcem sami,
    v západu slunce, i ve tmě pod hvězdami.
    Kdo však určuje délku našich životů,
    je to Bůh, či zprávce osudů?
    Někdy se ptám, toho kdo to řídí
    proč bere mi, srdci milé lidi.
    Co společného mají s mým osudem?
    Ano, vím a chápu, jednou tu stejně nebudem.
    Jednou se všichni sejdem v chrámu andělském,
    spojíc své osudy v království nebeském.
    Tak netrapme se, co nám osud píše
    a napijme se ze života číše.
    Vím, říká se to lehce,
    nešťastný být nikdo nechce.
    Proto buďme k sobě laskaví,
    co špatné bylo, to se snad napraví.
    Ať naše slzy nekanou jen na polštář,
    ať kanou občas také na oltář.
    A doufejme, že ten kdo osudy nás řídí
    a v životy nás vidí,
    že odpustí nám naše možné viny,
    tak jako odpustit sobě, máme i my...
    autor: Svatava Kobart

• Pavla.119
    Pavla.119, 10.1.19 09:01:35  

UDÁLOSTI SE OPAKUJÍ, ČTVRTÝM KRÁLEM MŮŽE BÝT KAŽDÝ Z NÁS.
    V době, kdy se tradiční "tři králové" Kašpar, Melichar a Baltazar vydali na cestu za hvězdou, vypravil se na podobnou cestu i "čtvrtý král", jménem Melknazar. Také on nesl pro Krále, nově narozeného v Betlémě, bohaté dary. Avšak Melknazar měl velmi citlivé a milosrdné srdce. A tak se místo přímého putování za hvězdou pořád zastavoval s chudými, nemocnými, opuštěnými, smutnými a jinak potřebnými lidmi. A vše, co měl, jim rozdal. Nakonec se takto toulal světem po celých třicet tři let. Nakonec dorazil ušlý, vyčerpaný, s úplně prázdnýma rukama ne do Betléma, ale do Jeruzaléma. A tam se dozvídá, že se s Ježíšem již nepotká - právě byl ukřižován.
    Celý smutný odchází z Golgoty, od kříže s bezvládně visícím Ježíšovým tělem, když tu se najednou všechno kolem něj rozzáří a v srdci uslyší hlas Kristův hlas: "Melknazare, Melknazare! Nebuď smutný, že jsi nestihl navštívit Krále! Neplač, že máš úplně prázdné ruce! Opravdu, Melknazare, vše, cos rozdal, dal jsi mně. Protože já jsem v těch, se kterými ses setkal. Všechno, co dobrého učiní lidé někomu chudobnému, trpícímu, nešťastnému, mně učiní. Děkuji ti, Melknazare!"