Setkávání křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
osoba (2018-07-19 20:39:02)Domecek (2018-07-19 12:21:43)MimVig123 (2018-07-18 17:07:41)milada948 (2018-07-18 14:25:30)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-07-18 08:59:05)a.l.tereza (2018-07-17 21:07:47)VMerhaut (2018-07-17 19:21:54)radkojaga (2018-07-16 21:48:50)SAMAN47 (2018-07-15 19:42:34)9marie04 (2018-07-14 23:13:49)Pavla.119 (2018-07-14 22:01:59)visitor77 (2018-07-14 12:05:16)kordusmark (2018-07-14 00:34:57)Zidane (2018-07-12 09:37:08)Kostic33 (2018-07-10 09:15:48)paravan (2018-07-10 08:57:35)zenika (2018-06-22 21:48:51)slavidan (2018-06-01 21:08:41)Honza.Vichr (2018-05-06 19:53:47)profesorateista (2018-05-05 11:39:41)bulldog (2018-04-07 08:14:37)poutnicek777 (2018-02-05 23:52:25)jirka2 (2017-12-06 16:44:58)
Setkávání křesťanů
Založeno: 17. 2. 2015 | Příspěvků: 19 063 | Členů: 25
Správci: Pavla.119 (hlavní)

Na této diskuzi bereme existenci Boha jako fakt.

Jako křesťané se chceme sdílet se svou vírou i s tím, jak prožíváme křesťanství v praxi.
Používejme prosím slovník bez vulgarizmů, bez napadání diskutníků,
respektujme názory křesťanů jiných denominací.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• VMerhaut
    VMerhaut, 12.7.18 13:46:04  

visitor77, 12.7.18 11:17:31 @!!!
    Merhaute, vytáčate sa ako had na slnku - dávam jasné pripomienky a otázky...Ježiš založil na Petrovi inštitucionálnu Cirkev, ktorej dal aj svoju moc (Mt 16, 18, 19), a ap. Pavel v tejto Kristovej moci zakladal- a písal listy konkrétnym cirkvám, ktoré tvorili v jednote (v jednej viere) jednu svätú apoštolskú, univerzálnu Kristovu cirkev, že...poznáte Pavlove cirkvi, ktorým písal svoje listy? - alebo čo vlastne chcete tvrdiť?- znova otázka: v ktorej cirkvi prijímate telo Pánovo v podobe chleba tak, ako to imperatívne prikázal Ježiš?

Já nevěřím, že Pán založil svou církev na Petrovi, ale založil ji na zjevení kým je.
    No a to je ten rozdíl mezi námi. Vy chodíte do církve, která je založena na člověku a já chodím do církve, která jevzaložena na poznání kdo je Pán Ježíš Kristus.

• visitor77
      visitor77, 12.7.18 13:54:35  

to je váš problém...tak pozornejšie čítajte Písmo, a ak niečomu nerozumiete, dajte si vysvetliť, lebo ako vidím, ani netušíte, čo je v Písme...a s tou vašou "cirkvou" nešaškujte, a menujte ju, inak hádžete hrach na stenu, a tak chytili aj Jánošíka:-)...

• VMerhaut
        VMerhaut, 12.7.18 14:01:15  

O tak vážných věcech nežertuji. Vím, že jde o život. Vše co jsem psal myslím smrtelně vážně.
        Napsal jsem vám do, které církve patřím a dokonce jsem popsal jak jsem se do ní dostal. Teď znáte i na čem je mábcírkev založená a zjistili jsme že vaše církev je založená na něčem jiném než má. Nevím jinak co po mě chcete více.

• visitor77
          visitor77, 12.7.18 14:07:51  

nemyslíte smrteľne vážne, myslíte len egoisticky vážne, masírujete si svoje ego, Kristova Cirkev vám je ukradena...

• VMerhaut
            VMerhaut, 12.7.18 14:12:28  

To je váš názor.

• visitor77
          visitor77, 12.7.18 14:09:19  

to, na kom je založená moja Cirkev, každý vie, len vy nie...

• VMerhaut
            VMerhaut, 12.7.18 14:13:31  

Ale já vím na kom je založena vaše církev, sám jste to řekl na Petrovi. Je to tak?

• radkojaga
              radkojaga, 12.7.18 14:22:23  

tady slovíčkaříte, Církev je založena na Kristovi, někde tady byl dokonce výňatek z homílie papeže Františka, který to zdůrazňuje. Ať si otevřete jakoukoliv věroučnou pasáž ŘKC, tak se to tam dočtete...

• visitor77
                visitor77, 12.7.18 14:25:43  

problém, je v to, že RKC je Merhautovi ukradena, pre neho neexistuje, o tom je aj reč...

• VMerhaut
                VMerhaut, 12.7.18 14:26:57  

Já se ale nezabývám katechizmem ani papeži. Jen biblí. A jen jí považuji za slovo boží. V jiném oboru s vámi diskutovat nemohu.

• visitor77
                  visitor77, 12.7.18 14:31:44  

nikto tu nemluví o katechizmu KC, tak ho tu nepodsúvajte, a trápne sa nevymlouvejte - Cirkev je biblická vec, je v Písme NZ spomenutá asi 30x...

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 14:37:57  

Nevyznám se v knihách řkc, byla zmiňována nějaká homilie papeže, nevím co to je tak jsem to nazval katechismus.
                    Krom toho nepopírám, že církev je biblická věc. Dokonce píši, že do ní patřím. Jen je rozdíl co my dva považujeme za biblickou církev.

• visitor77
                    visitor77, 12.7.18 14:49:14  

neviem, či najprv píšete, a až potom myslíte - lebo píšete nezmysly...

• VMerhaut
                VMerhaut, 12.7.18 14:29:33  

Zde máte na čem Pán buduje svou církev:

Matouš 16:15-18
                Řekl jim: „A za koho mě pokládáte vy?“ Šimon Petr odpověděl: „Ty jsi Mesiáš, Syn živého Boha.“ Ježíš mu ⌈na to⌉ řekl: „Blahoslavený jsi, Šimone Bar–Jona, protože ti to nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec, který je v nebesích. A já ti pravím, že ty jsi Petr, a na té skále vybuduji svou církev a brány podsvětí ji nepřemohou.

• radkojaga
                  radkojaga, 12.7.18 14:36:15  

reagovala jsem na podsouvání, že "naše církev" věří něčemu jinému... všude naleznete, že úhelný kámen církve je Kristus Pán. Nic jiného.

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 14:40:05  

Mluvil jsem ne o tom co je Kristus v církvi, ale na čem je církev založena. A to je rozdíl. Možná jste to nepostřehla, ale přečtěte si znovu víňatek z písma co jsem sem dal.

• radkojaga
                    radkojaga, 12.7.18 14:44:41  

postřehla jsem že se snažíte dokázat že "vaše církev" je ta jediná správná a ŘKC ta špatná. sám píšete:
                    No a to je ten rozdíl mezi námi. Vy chodíte do církve, která je založena na člověku a já chodím do církve, která je založena na poznání kdo je Pán Ježíš Kristus.

Takže teď se stavíte do nepřátelské pozice, lsnažíte se zhodit to co píšu a udělat ze mne vola. O to nemám zájem. Klidně sse tady naparujte dál, jak jste úžasný.

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 15:13:42  

To že visitorova církev je založena na člověku řekl p. Visitor. Já přeci nestuduji řkc a ani se o ní nebavím. Já jen vím na čem je založena církev do , které chodím já. To je vše co jsem řekl. Nevím z čeho usuzujete že říkám že jen moje církev je ta pravá. To jste řekla vy ne já.

• radkojaga
                    radkojaga, 12.7.18 15:18:29  

napsal institucionální...

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 15:30:22  

Nechápu vás. Musel jsem si to slovo institucionální dát do viki a toto mi vyšlo:
                    Místo beznadějné snahy o dokonalé řízení by se elity měly soustředit spíše na to, jak zabrzdit bujení funkcí vlády a tomu odpovídající nárůst institucionálního, legislativního a procesuálního balastu.[1]
                    související

• visitor77
                  visitor77, 12.7.18 14:48:18  

iste, a popiera to niekto?, skopíroval som tieto texty už 1000x...pozorne čítajte...ak Ježiš založil Cirkev na Petrovi-skále, a iste to bola inštitucionálna Cirkev (božsko-ľudské spoločenstvo, v ktorom sa veriaci jednej viery budú stretávať na eucharistii, modlitbách a spevoch) urobil pre celé dejiny ľudstva/dejinyspásy (brány pekelné ju nepremôžu), nielen na pár rokov, ktoré žil Peter...

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 15:09:01  

A já čtu v M 16:15-18 něco jiného. Že Pán založil svou církev na tom zjevení, které měl Petr od Otce.
                    Proto každý z nás patříme do rozdílné církve.

• visitor77
                    visitor77, 12.7.18 15:14:12  

zrejme zle čítate, alebo nerozumíte o co biblicky jde...

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 15:15:32  

A nebo vy špatně čtěte.

• visitor77
                    visitor77, 13.7.18 09:54:39  

Cirkev nečte špatne...

• VMerhaut
                    VMerhaut, 13.7.18 13:54:39  

Vy jste církev?

• Pavla.119
                    Pavla.119, 13.7.18 14:21:12  

Ludvík XIV: "Stát jsem já!"
                    visitor77: "Církev jsem já!"

• MimVig123
                    MimVig123, 13.7.18 19:47:23  

:15: :15: :15: :15: :15:

• visitor77
                    visitor77, 13.7.18 21:02:47  

nie som Cirkev, píšem však v mene RKC, mám k tomu (ako vzdelaný aj na TF) oprávnenie Cirkvi...

• VMerhaut
                    VMerhaut, 14.7.18 06:04:28  

To je pěkné, že máte TF. Jistě to ve vaší církvi hodně znamená. V mojí církvi TF není třeba. Zde to řídí svatý duch a on si vybírá koho chce momentálně použít. U nás se členové církve starají o to, aby byli naplněný svatým duchem o to ostatní se stará Pán.

• SAMAN47
    SAMAN47, 12.7.18 13:36:56  

Jedním z největších projevů věřících v nedůvěru v Boha je hromosvod na střeše kostela. :9:

• visitor77
      visitor77, 12.7.18 14:11:37  

naopak, je to prejav dôvery, a nielen na kostole...každý vie, že Boh stvoril pre tento svet fyzikálno-chemické zákony, a necháva prírodu podľa nich sa riadiť:-)

• Pavla.119
    Pavla.119, 26.6.18 14:47:15  

Bohdan Mikolášek ...

Nikdo náš nenutí klít
    ani cenit kly mamutí
    ..že to che klid?
    Švejk nalit si na lid zakřičí!

Snad juknout občas pod jehličí
    třeba i tam včas něco zavz-klíčí
    ... a dřív než všechno zbalit
    to občas trochu zalít.

• Pavla.119
    Pavla.119, 25.6.18 15:06:33  

V popisku fóra je věta, napsaná zakladatelkami fora:

respektujme názory křesťanů jiných denominací

• Pavla.119
      Pavla.119, 11.7.18 13:31:30  

Prosím všechny aby to respektovali.

• Domecek
    Domecek, 24.6.18 16:33:30  

Dnešní kázání na krásné téma, téma láska . Můžete si ho poslechnout tady: http://www.ecmjihlava.cz/o-nas/nas-sbor/archiv-nahravek/

pod datem 24.6.

• MimVig123
      MimVig123, 24.6.18 16:57:55  

Jo je to moc hezké.....

• VMerhaut
    VMerhaut, 22.6.18 17:50:52  

Dobrý den. Dlouho jsem tu nebyl. Chci se vám s něčím svěřit. Pochopil jsem jednu věc. Ve víře v našeho Pána jde o jednu jedinou věc, aby zemřelo naše já, ego. Pavel píše již nežiji já ale Kristus ve mě. Do nebe nevstoupí žádné naše já, ale jen Kristus v nás.
    Nejdůležitější pro člověka když uvěří v Krista není teologie, ale aby se naučil svlékat starého člověka. Aby skoumal své pohnutky jsou li z boha nebo z nás samích. Aby rozlišoval jakou část oděvu na sobě nechal ze starého člověka. Protože za tudle část oděvu ho může ďábel chytit a vláčet s člověkem kam sám chce. Příznaky starého člověka jsou jasné, je to opak ovoce jenž nese člověk v Kristu.
    To je to první a základní co by si věřící měl osvojit, protože jen ten kdo nese hojné ovoce nebude odřezán.
    Pak může přijmout teologii, která završí vše v jedno.
    Co se ale děje dnes? Nikde se nekáže jak zemřít sám sobě. Jak sebe zapřít, co to je a co to obnáší. Proč? Protože to bolí. Protože je to nepopulární. Je to vlastní smrt.
    Jestliže teologie přijde dříve než smrt ega, co se stane. Naše ego tím náramě vzroste, naše pýcha vykvete a pak je nemožné pro Pána, aby s námi cokoli udělal. Ale ďábel má volné ruce a řádí. Chytí nás za pýchu, protože ji dobře zná, ona je mu vlastní, je to jeho dílo.
    Možná se mnou nebudete souhlasit, ale jiný důvod, proč je dnes církev v takovém stavu, mne nenapadl.

• VMerhaut
      VMerhaut, 22.6.18 17:56:27  

Dám sem ještě jeden text písně, myslím že vystihuje o co jde Pánovi:

Prosil jsem Pána, aby jsem mohl růst, ve víře, lásce a v každém milosrdenství, aby jsem směl více poznat Jeho spasení a hlouběji hledat jeho tvář.
      A věřím, že ten který mě naučil modlitbě, odpověděl na moji prosbu.
      Ale vyslyšel ji takovým způsobem, že mě to skoro přivedlo až do zoufalstvý.
      Doufal jsem, že v jednu chvíli (to si vždy přejeme) najednou splní moji žádost a velikou mocí své lásky si podmaní moje hříchy a daruje mi pokoj.
      Místo toho mi dal pocítit skrytá, temná zla mého srdce. A dovolil, aby rozhněvané moci pekla zaútočily na mojí duši z každé strany.
      Navíc ještě svojí vlastní rukou přitlačil na mojí bídnost.
      Zničil představy, které jsem měl, pokořil moje srdce a přitlačil mě níže.
      "Pane, proč se to všechno děje?" chvěl jsem se a plakal.
      "Přeješ si snad vydat svého červíčka na smrt??"
      "Právě tímto způsobem," říká Pán. " odpovídám na tvou modlitbu po milosti a víře."
      "Tyto tvoje vnitřní zkoušky, které působím, tě osvobodí od sobectví a pýchy. A jimi zničím tvoje představy o pozemské radosti, aby jsi našel vše jen ve Mě."
      Amen.

• 31.1.Marika
        31.1.Marika, 24.6.18 07:57:32  

Autor textu by mel znat svuj rodny jazyk, aby ho ve svem svatem nadseni takhle neprznil.

• VMerhaut
          VMerhaut, 24.6.18 08:34:03  

Nevím kdo to přeložil. Je to z anglického textu. Doufám, že vám to nebrání v pochopení textu, protože o to hlavně jde.

• 31.1.Marika
            31.1.Marika, 25.6.18 02:10:46  

Neverim, ze buh chce mit z cloveka nemysliciho blbecka, potacejiciho se v depresich.

• VMerhaut
              VMerhaut, 25.6.18 10:35:48  

Vy jste asi nikdy na sobě nepocítila přítomnost svatého ducha, jinak byste takto uvažovat nemohla.

• 31.1.Marika
                31.1.Marika, 25.6.18 16:44:17  

rozhodně si nemyslím, že duch svatý působí na lidi tak, že je úmyslně deptá a ničí, aby je přivedl k víře a milosti

• VMerhaut
                  VMerhaut, 26.6.18 05:48:24  

To nedělá svatý duch, ale ďábel, který lidi svede z cesty. Kdybychom byly jako Kristus nepotřebovali bychom výchovu. Ale ta výchova je jiná než u lidí na zemi. Bůh nás miluje a říká, dělej to ve svém životě tak a tak, ale my to děláme po svém. Bůh nám v tom nebrání, ale čeká až ho začneme v nesnázích volat, pak přijde a ukáže nám cestu ven. Ale opět nám to nevnucuje, ale dává nám svobodnou vůli se rozhodnout.

• 31.1.Marika
                    31.1.Marika, 26.6.18 07:22:09  

tak to asi špatně čtu:

VMerhaut, 22.6.18 17:56:27 reagovat@!!!

Prosil jsem Pána, aby jsem mohl růst, ve víře, lásce a v každém milosrdenství, aby jsem směl více poznat Jeho spasení a hlouběji hledat jeho tvář.
                    A věřím, že ten který mě naučil modlitbě, odpověděl na moji prosbu.
                    Ale vyslyšel ji takovým způsobem, že mě to skoro přivedlo až do zoufalstvý.
                    Doufal jsem, že v jednu chvíli (to si vždy přejeme) najednou splní moji žádost a velikou mocí své lásky si podmaní moje hříchy a daruje mi pokoj.
                    Místo toho mi dal pocítit skrytá, temná zla mého srdce. A dovolil, aby rozhněvané moci pekla zaútočily na mojí duši z každé strany.
                    "Pane, proč se to všechno děje?" chvěl jsem se a plakal.
                    "Přeješ si snad vydat svého červíčka na smrt??"
                    "Právě tímto způsobem," říká Pán. " odpovídám na tvou modlitbu po milosti a víře."
                    "Tyto tvoje vnitřní zkoušky, které působím, tě osvobodí od sobectví a pýchy. A jimi zničím tvoje představy o pozemské radosti, aby jsi našel vše jen ve Mě."
                    Amen.

• VMerhaut
                    VMerhaut, 30.6.18 12:52:07  

Ano čtete to špatně.

• Pavla.119
              Pavla.119, 25.6.18 15:36:29  

Jenže tady nejde o žádné deprese ani blbečkovství. To je poznání sebe sama a zároveň vstup do dalšího rozměru života.

• 31.1.Marika
                31.1.Marika, 25.6.18 16:40:59  

A k tomu poznání sama sebe a vstupu do dalšího rozměru života potřebujete tohle?

A dovolil, aby rozhněvané moci pekla zaútočily na mojí duši z každé strany.

Štastný a spokojený člověk nemůže věřit v Pána Boha? Chcete aby vám milost a víru předával vaším týráním?

Od sobectví a pýchy může být člověk osvobozen výchovou a poznáním, ne trápením. A moc bych chtěla vidět člověka, které by zničení všech jeho pozemských radostí nehodilo do depresí.

Vy snad nemáte žádné pozemské radosti? Nechcete je mít? Nepřipadá vám, že lžete sami sobě? Člověk má život žít, radovat se z maličkostí, z práce, z rodiny a ne myslet jen na to, jak se zalíbit bohu? Zalíbíte se mu tím, že budete normální a ne věčně ustrašení, jestli jste neudělali něco, co by se vašemu bohu nemuselo líbit.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 25.6.18 16:52:48  

Četla jsi knihu Věčně zpívají lesy?

• visitor77
                    visitor77, 25.6.18 18:34:35  

je to aj sfilmované, veľmi starý a dobrý film, videl som ho hodne dávno...

• Pavla.119
                    Pavla.119, 25.6.18 18:38:25  

Jenže ta filmová verze nevystihuje dostatečně Gulbrandsenovo vyznání, které do té knihy (trilogie) vložil. Je jenom popisem děje, nejde do hloubky. Škoda.
                    Pokud se někdo k té trilogii dostanete, přečtěte si ji.

• 31.1.Marika
                    31.1.Marika, 26.6.18 04:48:05  

Necetla, nevidela.

• visitor77
              visitor77, 25.6.18 15:40:52  

my kresťania ävšetci) veríme božstvo Ducha Svätého, nie svatého ducha...

• VMerhaut
                VMerhaut, 26.6.18 05:41:04  

Bůh je svatý duch. S malým s a d. Není to jeho jméno.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 26.6.18 06:19:56  

Napsat velké D a S není chybou!
                  Je to výraz náboženské úcty a v tom případě jsou velká písmena namístě.

• VMerhaut
                    VMerhaut, 26.6.18 17:07:35  

To chápu. Jen jsem chtěl vyjádřit pro p. Visitora můj postoj, víru.

• visitor77
                    visitor77, 26.6.18 18:32:47  

Duch Svätý nie je svatý duch, Duch Svätý je osoba, a rovnako, ako Otca, i Syna ho píšeme s veľkými píssmenami...akú cirkev (jméno) reprezentujete?

• VMerhaut
                    VMerhaut, 26.6.18 21:43:09  

Reprezentují tu církev, které jméno uvádí Pán ve svém slově.

• visitor77
                    visitor77, 26.6.18 21:47:34  

vy ste komediant!:-)

• Pavla.119
                    Pavla.119, 27.6.18 07:07:36  

Pokud je komediant Merhaut tak je komediant i Kristus!
                    To je odvážné tvrzení, Visitore!

• visitor77
                    visitor77, 30.6.18 13:47:37  

nereprezentujete žiadnú kresťanskú cirkev, preto tie vaše bludy, vymyslené doma v obývačke pri PC...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.7.18 10:49:44  

V Bibli se nikde nepíše že Duch Svätý je osoba, říkat o Duchu Svatém že je to osoba je proto hodně veliká opovážlivost neb ke Slovu Božímu se nemá nic přidávat.

• 31.1.Marika
                  31.1.Marika, 26.6.18 07:19:33  

VMerhaut, 22.6.18 17:56:27 reagovat@!!!

Prosil jsem Pána, aby jsem mohl růst, ve víře, lásce a v každém milosrdenství, aby jsem směl více poznat Jeho spasení a hlouběji hledat jeho tvář....

..."Právě tímto způsobem," říká Pán. " ...

PÁN JE JMÉNO? "Jeho" je jméno?

• Pavla.119
                    Pavla.119, 30.6.18 13:38:57  

To "P" není chybou - v tomto případě jde o výraz náboženské úcty. (viz Akademická pravidla pravopisu)

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 30.6.18 14:31:01  

Pán je ve smyslu totéž co Bůh, jak píše Pavla, jde o výraz náboženské úcty, kde Pán a Bůh je stejné jako něčí konkrétní jméno které též píšeme s velkým počátečním písmenem...

• 31.1.Marika
                    31.1.Marika, 2.7.18 06:01:04  

Mne to nerikejte, vim proc tam ta velka pismena jsou. Problemy s nimi ma vmerhaut, nekde je ve stejnem smyslu uziva, jinde se nad nimi pozastavuje.

• Domecek
        Domecek, 25.6.18 15:14:38  

úplně to vystihuje moje obrácení. Cítila jsem, že ze svých hříchů neuniknu. že nemůžu udělat nic, abych se jich zbavila. A potom - jsem zjistila, proč přišel Ježíš. Zjistila jsem, že On je všechny ode mě může odebrat.
        Asi Bůh některým lidem ukazuje jejich bídu a hříšnost, aby se mohli obrátit k Němu a nalézt v Něm své všechno.

• zenika
      zenika, 22.6.18 21:48:50  

Vím, že to dobře myslíš. Ale to už je obrazně řečeno "vysoká škola" . Každý není ještě tak zralý křesťan , aby to pochopil.
      Připomíná mi to slova Pána Ježíše : "kdo chce za mnou přijít,zapři sebe sám, vezmi svůj kříž a následuj mně."
      O nešení svého kříže se káže , ale o zapření sebe sama už méně. Asi proto , že se to není teologie, ale něco velmi osobního. To musí prožít každý sám. Nikomu to nemůžeš
      vnutit , nebo naučit. To je proces a je potřeba k tomu dorůst. Měj trpělivost s těmi, kteří nejsou tak daleko jako ty , jako měl a má trpělivost s tebou Pán.

• VMerhaut
        VMerhaut, 22.6.18 22:24:11  

Díky, velice moudrá slovs.

• MimVig123
        MimVig123, 23.6.18 08:16:31  

Děkují vám oběma.....rada čtu vaše příspěvky, jsou poučné a k věci, kterou všichni potřebujeme k poznání všeho co se nám někdy děje. Přeji vám všem krásný den.

• visitor77
          visitor77, 23.6.18 12:16:18  

len by m zaujímala tá ich cirkev (viackrát bol odo mňa tento dotaz, ale reakcia žiadna) , každý kresťan je v cirkvi, inak nie je kresťan...

• VMerhaut
            VMerhaut, 23.6.18 12:30:11  

Přesně tak každý věřící v Krista je v církvi, protože do ní se znovu narodí. Jen rozdíl je v tom jak každý chápe co je církev. Do církve, kterou vede Pán Ježíš se musí člověk znovu narodit. Kdežto do církve, kterou řídí lidé se musí nechat člověk zapsat. A teď se ptám na jakou církev se mě ptáte pane visitor?

• visitor77
              visitor77, 23.6.18 14:00:06  

:-) máte to popletené...

• MimVig123
              MimVig123, 23.6.18 18:42:04  

Dobře vysvětlené....

• visitor77
                visitor77, 25.6.18 18:35:24  

veľmi zle vysvetlené, bludy...

• Pavla.119
                  Pavla.119, 25.6.18 18:41:58  

To nejsou žádné bludy.
                  Žádný z lidí nemůže rozkazovat Ježíši Kristu, koho má ze spásy vyloučit. Kristus není lhář.

• visitor77
                    visitor77, 25.6.18 18:50:14  

veľmi zle vysvetlené - cirkev je božsko-ľudské spoločenstvo, ktorého Hlavou je Kristus, ale je tvorená ľuďmi jednej viery...Cirkev nie je nejaký imaginárny, či fiktívny fenomen, je to konkrétne spoločenstvo - len Cirkev krstí a vysluhuje eucharistiu (sviatosti, ktoré založil/inštalova Kristus)...Cirkev je teda heirarchické spoločenstvo s biskupmi/kňazmi/diakonmi + veriaci ľud,...rovnako hovoríme o vierouke a mravouke Cirkvi...

• krudox
                    krudox, 1.7.18 11:34:20  

visitor: církev je nejstarší firma na světě :1:

• visitor77
                    visitor77, 1.7.18 13:42:29  

myslím, že nemáte čo povedať...

• krudox
                    krudox, 4.7.18 05:58:19  

povedám, že nemáte čo myslieť... :2:

• MimVig123
                    MimVig123, 8.7.18 19:09:44  

Ja rikam,ze je cirkev nejstarsi politicka strana

• krudox
                    krudox, 11.7.18 05:56:54  

:2:

• visitor77
              visitor77, 25.6.18 18:52:59  

v ktorej cirkvi je VMerhaut?

• VMerhaut
                VMerhaut, 26.6.18 04:55:07  

Patřím k té církvi, které Pán je hlavou, kterou popisuje v bibli. Nevím co na tom nechápete.

• visitor77
                  visitor77, 11.7.18 21:40:33  

hmm, jaká je to církev? - každá má své jméno - takže neblábolit:-)

• Pavla.119
                    Pavla.119, 11.7.18 22:39:33  

Kristova Církev.

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 05:51:03  

Ukažte mi to jméno ve slově božím a já vám řeknu kam patřím.

• krudox
                    krudox, 12.7.18 06:03:52  

:2:

• visitor77
                    visitor77, 12.7.18 09:06:05  

Merhaute, nehrajte tu trápnu komédiu - kresťan bez Cirkvi je ako bludný holanďan...tulák...definujte svoju cirkev, musí byť nejako kodifikovaná, inštitucializovaná aj vo svetskom právnom systéme, inak ste imaginárny pseudokresťan (len si myslí, že je kresťan) z obývačky...kresťan prijíma telo Pána v Cirkvi pre spásu - v ktorej cirkvi to robíte?

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 09:31:36  

Visitor to co píšete tak být nemusí. Má církev je ta co je popsaná v písmu. Jestli chcete něco více než je v písmu, tak vám nemohu sloužit. To více já ke svému životu s Kristem Nepotřebuji.

• visitor77
                    visitor77, 12.7.18 10:20:29  

robíte si z diskutníkov volov, ale zo mňa sa vám to nepodarí...každá cirkev je božsko-ľudská inštitúcia, tak nám ju prezraďte...opakujem, Ježiš prikázal prijímať jeho telo (a krv) v podobe chleb (i vína) pre spásu, tak kde to praktizujete?...vidím, že nie ste v žiadnej kresťanskej cirkvi, takže vaše slovo tu nemá žiadnu váhu...bez cirkvi nie je spása, je to len akési imaginárne kresťanstvo, amen...kto pohŕda cirkvou, pohŕda Kristom, lebo on Cirkev založil pre spásu...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.7.18 10:55:21  

Jenom že co církev to nějakej jinej blud, tak že nevím proč by jsme měli sloužit bludům které se v nich učejí?

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 10:57:24  

Pane visitor, netoužím po tom, aby tady měla váhu má slova. Netoužím vůbec po mých slovech. Toužim jen po božích slovech. Proto vám říkám, že patřím do církve založenou Pánem Ježíšem. A jak jsem se tam dostal? Tak jak je to popsáno v písmu. Uvěřil jsem, činil pokání a nechal se pokřtít ve jméno Pána Ježíše a bůh to přijal a pokřtil mě svým duchem. Je to biblické Pane visitor? Nebo slovo říká něco jiného? O tom nic nevím.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.7.18 10:58:29  

Pro spásu jsou zcela určitě stvořeni i PC, internet a internetové diskuze, to je také Pánovo shromáždění a ne malé a tady jen tak nějaká lež a nebo blud neprojde.

• VMerhaut
                    VMerhaut, 12.7.18 11:02:03  

Nikdo nic, blud projde všude kde jsou lidé.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.7.18 11:15:55  

No a tady lidi nejsou, tady jsou jenom naše nicky:-).

• visitor77
                    visitor77, 12.7.18 11:17:31  

Merhaute, vytáčate sa ako had na slnku - dávam jasné pripomienky a otázky...Ježiš založil na Petrovi inštitucionálnu Cirkev, ktorej dal aj svoju moc (Mt 16, 18, 19), a ap. Pavel v tejto Kristovej moci zakladal- a písal listy konkrétnym cirkvám, ktoré tvorili v jednote (v jednej viere) jednu svätú apoštolskú, univerzálnu Kristovu cirkev, že...poznáte Pavlove cirkvi, ktorým písal svoje listy? - alebo čo vlastne chcete tvrdiť?- znova otázka: v ktorej cirkvi prijímate telo Pánovo v podobe chleba tak, ako to imperatívne prikázal Ježiš?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.7.18 11:17:47  

Povídají si tady naše duše?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.7.18 11:20:55  

On si visitor myslí že nás nažene do kostela:-).
                    Tůdle - nůdle:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.7.18 11:25:34  

visitor77, 12.7.18 11:17:31
                    "v ktorej cirkvi prijímate telo Pánovo v podobe chleba tak, ako to imperatívne prikázal Ježiš?"

On Ježíš kázal péct a rozdávat malé kulaté oplatky?
                    Vždyť on lámal chleba a to máme činit na jeho památku.

• visitor77
                    visitor77, 12.7.18 13:59:52  

je jedno, či sú to oplátky, alebo nekvasený chlieb (ktorý sa láme...mimochodom, aj oplátky sa lámu), - RKC pripúšťa oba spôsoby...oplátky sú vhodnejšie a výhodnejšie, lebo sú malé a ľahké, a prijímajúcich niekedy aj 2-3 milióny v priebehu 1 hodiny (pri pápežských návštevách), napr. pri návšteve p. Františka v Rio de Janeiro/Brazília pri celosvetovom stretnutí mládeže,...rekord sú 4 milióny prijímajúcich pri návšteve JP II. v Manille na Filipínach...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 13.7.18 01:09:42  

Lámat chléb je symbol, máme se dělit o svůj chléb.

• jonatan
      jonatan, 24.6.18 13:32:09  

ok skoro máš pravdu pleteš se ale ve dvou věcech že automaticky předpokládáš že pýcha vykvete a že teologie není schopna přivést člověka k Bohu.

• VMerhaut
        VMerhaut, 24.6.18 15:37:08  

Jak míníte. Vaše věc. :4: