Ateistická vs. teistická inteligence

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
krudox (2019-11-17 12:56:17)a.l.tereza (2019-11-16 19:00:30)Pavla.119 (2019-11-16 14:14:15)radkojaga (2019-11-16 11:47:42)necroczar (2019-11-15 10:46:14)jonatan (2019-11-14 22:54:11)tom.sawyer (2019-11-14 21:36:00)Ondi (2019-11-13 15:53:53)Kolenik (2019-11-13 13:43:13)sirStanley (2019-11-13 11:47:51)VMerhaut (2019-11-13 11:40:25)DalkoT23 (2019-10-14 20:22:16)slavidan (2019-07-25 00:12:42)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-07-04 08:13:20)eremir (2019-05-16 18:43:46)jano (2019-04-22 10:32:46)Kostic33 (2019-04-10 21:28:43)paravan (2019-03-28 23:23:45)arecuk (2019-02-08 18:00:52)poko (2019-01-30 19:33:12)Honza.Vichr (2019-01-17 11:39:47)chenrezig777 (2019-01-12 19:24:57)beastisbest (2019-01-09 20:43:42)
Ateistická vs. teistická inteligence
Založeno: 10. 2. 2015 | Příspěvků: 43 504 | Členů: 37
Správci: Pavla.119 (hlavní), tom.sawyer

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• soucet
    soucet, 18.10.19 08:18:15  

https://plus.rozhlas.cz/joe-navarro-tri-minuty-do-soudneho-dne-8091144

• intago
    intago, 16.10.19 14:24:08  

Což trochu vědy?
    https://www.psychedelickeforum.cz/?idU=3
    Česko-Slovenské Psychedelické Fórum - Praha

Změněné stavy vědomí ve 21. století.

18. - 19. října 2019

• intago
    intago, 8.10.19 11:01:42  

Zdravím Terezu a popišu můj dnešní sen:
    Měl jsem poslední týden, dva dost těžké období. Slabá chřipka, únava, bolesti, i žena to měla. A do toho dvě složitější neodkladné montáže na autě a dvě na vodoinstalaci doma. Trubky jsou skoro sto let staré a s mědí už dneska neumí skoro nikdo pracovat. Byl jsem trochu naštvaný, že mi Bůh dává tak zabrat.
    Dneska se mi zdálo, jak proud světla sestupoval z nebes na zem, ale po čase opět stoupal, až se v mraku se objevilo boží oko. Ptal jsem se božského režiséra snu, tedy své intuice, na význam snu.
    Prý končí moje ztížené období a pojede se zas jako dřív... Opravdu se mi podařilo opravu potrubí zvládnout bez maléru a je mi i lépe.
    Jak je praktické umět s vlastní intuicí komunikovat. Radí mi ve všem... Kurzů na webu i učebnic a knih je hafo. Heslo channeling, hovory s bohem atd.

• intago
      intago, 8.10.19 11:08:08  

Naučil jsem to spoustu lidí a zadara. Vždy se chechtám, když vidím jejich udivený kukuč- ONO TO FAKT FUNGUJE :7: :7:
      Už od dob proroků, odpovídám :1:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 12.10.19 20:10:50  

Jsi šikula, ale to už o tobě dávno vím, taky jsem se od tebe toho hodně přiučila. :2:

jj, intuice je velký pomocník v životě, dává možnost správně porozumět tomu co je Boží řád a jak funguje spousta jiných věcí, i co se týká vývoje duše, působení různých entit či božských emanací a existencí jiných světů, či minulých životů a pod., paleta barev je velmi pestrá :2: ..jinak mi dnes řekli že ta Gréta nebo jak se jmenuje ta ekologická aktivistka je něco jako tisková mluvčí Matky Přírody a že se hned pozná kdo má k Matce Přírodě jaký vztah, někteří se chovají jako mimina a jen sajou a vysávají její prsy plné mléka a víc nevidí, další že už jsou starší, tam probíhá větší interakce a zájem o Matku jako o někoho kdo sám má své potřeby a ti nejvyzrálejší už mají ke své Matce i úctu..., řekli mi že z Gréty hovoří duch Gaiy a že přírodní katastrofy co se na Zemi dějí jsou viditelné projevy imunitního systému Matky Země (kde člověk se chová jako škůdce) a že tedy chování lidí k Matce Přírodě je už do nebe volající..., víc jsem se neptala, jen mi vysvětlily jak stále se zvyšující počet přírodních katastrof souvisí s chováním člověka a lidstva jako takového a že se nemám divit proč jich je tolik...

• intago
        intago, 13.10.19 09:51:25  

mě říkají, že zatím lidi připravuji, co bude. A problémy s klimatem budou trvalé....i za tisíc let.
        Což takhle udělat něco pro naše mizející lesy? Je pěkně, škoda sedět doma.
        Máma - 94 let- chtěla konské kaštany, že bude vařit konskou mast. Tak jsme ji nasbírali, ale kilo zbylo.
        Vzal jsem je do lesa a tam, kde byl prostor a vlhčí půda jsem kladivem vykopl jamku, nacpal tam kaštan a zahrnul. Kde byla méně vlhčí půda, tak jsem zalil vodou.
        Dál se musí snažit sami. :6:
        Pěkný výlet to byl, jiní hledali houby a trhali šípky, ale já něco přírodě dal.

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 5.11.19 18:38:29  

my nevíme co bude zítra ani za hodinu, na tož za 1000 let..., jinak p. Cílek přirovnal Grethu k Johance z Arku...

https://www.televizeseznam.cz/video/prostor-x/vaclav-cilek-greta-ma-pravdu-nebude-jidlo-a-nase-deti-se-budou-mit-hur-nez-my-musime-se-uskromnit-63985246

• Ondi
            Ondi, 5.11.19 22:08:20  

Ano, musíme se uskromnit, neboť pobožná kancléřka ze sousedního Německa řekla "to zvládnem" a myslela na ty miliardy Afričanů, Asiatů, kteří putují do "bohaté" Evropy ze svých přelidněných domovin.
            I papež nařizuje svým ovečkám nabídnout invazorům své domovy - z křesťanské lásky k bližnímu a ke vzdálenému.

Vatikán kdysi vypočítal, že Země uživí lehce 100 miliard lidí. :2:

• Kolenik
              Kolenik, 6.11.19 06:21:41  

Lidská blbost nemá hranice, blbost Vatikánu obzvlášť. Američtí futurulogové vypočítali, že Země dokáže uživit 20 miliard lidí. Ale to musí být potravinové zdroje "na doraz". Potom stačí nějaká malá neúroda, a začne bratrovražedná válka o potraviny a vodu. Aby se udržela trvalá možnost přežití, musí být výkon potravinových zdrojů maximálně na deseti procentech, to znamená pro dvě miliardy lidí celkem. Už teď je jasné, že člověk se svojí "humánní" politikou, stal ekologickou katastrofou celoplanetárního rozsahu.

• Ondi
                Ondi, 6.11.19 08:21:11  

Kruté a hrozné.

Miliarda lidí žije na pokraji hladomoru. Polovina lidstva nemá dostatek nezávadné vody, žije v zamořeném prostředí, nevidí perspektivu a snaží se odejít ze své vlasti někam, kde je lépe. Lidé nakrmeni falešnými iluzemi se srotí a vydají se na pochody směr ráj na Zemi. Teď zrovna v Indii nefouká vítr a lidi se dusí ve vlastní šťávě.

Není nás ještě 8 miliard a ekologové hlásí pravidelně v létě, že od teďka žijeme na dluh.

Si myslím, že stabilní populace na Zemi by neměla překročit 2 miliardy a to ještě za uskrovnění potřeb a nároků.

Stačí větší přírodní katastrofa a ta příjde jistě, je to jen otázka času, kdy se jeden, nebo dva roky nic neurodí. To bude pak teprv šrumec. Sociální systémy, tam kde ještě existují, kolabují, piráti a jiné zločinecké bandy se chopí zbraní a nikdo si nebude svým životem jist. Tím se pak lidstvo samo sebe redukuje násilím na rozumné množství.

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 12.11.19 14:00:30  

no a máš na výběr věřit, že bys pomoct měl a věřit, že je to nenápadná invaze těch nejchudších a nejprimitivnějších (co ještě pořád vedou nějaké primitivní války) obyvatel Země do zemí a mezi obyvatelstvo bohatší a vyspělejší, kde např. války se vedou už jen na poli kybernetiky...

• Ondi
                Ondi, 12.11.19 14:38:29  

:2: Ne, neéé, na výběr nemám, ten výběr za mne obstarává smetánka lidstva. :1:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 12.11.19 15:11:18  

a tou "smetánkou lidstva" máš na mysli koho? :2:

• Ondi
                    Ondi, 12.11.19 15:16:31  

To jsou ti, kteří žijí z mozolů a krve lidstva. Učili nás ve škole. :1:
                    A jen tak mimochodem skupují pozemky, jezera, pobřeží ... a vyhánějí lidi z jejich vlastí.

• jonatan
            jonatan, 13.11.19 11:07:04  

Šestnáctiletá Thunbergová se odmítá do USA přepravit letadlem, které produkuje obrovské množství emisí. Proto se rozhodla plout na jachtě. „Přes Atlantik lítá spousta lidí ročně a kdyby všichni jeli na té lodi, na které jede ona, zničili by tisíckrát víc přírody než když letí letadlem. Kdyby sedla do dřevěné veslice a plula na druhou stranu, tak ještě budiž,“
            Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunberg-ekologie-aktivistka-plavba-jachta-lod-atlantik-atlantsky-ocean-milan-kolacek-rudolf-k.A190814_120701_zahranicni_klf

• jonatan
            jonatan, 13.11.19 11:17:24  

Cilek trochu kecá s příkladem o vodě je totálně mimo spotřebu vody
            je třeba zvýšit a ne snížit musí se totiž dostat do oběhu více vody aby bylo více vody v přírodě jen je třeba tuto vodu vyčistit a vrátit zpět než vteče zpátky do moře a přečerpat ji tam odkud odtekla.

• Pavla.119
    Pavla.119, 17.9.19 16:18:20  

ČESKÝ ROZHLAS VLTAVA·PONDĚLÍ 16. ZÁŘÍ 2019

Miloš Rejchrt: Nebudeš se jim klaněti, ani jich ctíti

Byl jsem u toho, když se v Praze odhaloval Stalinův pomník.
    Slavnost to byla velkolepá, nejsilněji na mne, devítiletého kluka, zapůsobily kužely světla vrhané na sochu vojenskými reflektory z druhého břehu Vltavy. Okouzlení světelnými efekty ale bylo jen chvilkové. Záhy jsem od rodičů i dvou starších sourozenců převzal hodnocení, že ten pomník je modla a platí o ní druhé Boží přikázání „neučiníš sobě rytiny ani jakéhokoli podobenství těch věcí, nebudeš se jim klaněti, ani jich ctíti“.
    „Ten pomník bude tak veliký, jak veliká je naše láska k Sovětskému svazu,“ poeticky zdůvodnil jeho 22 metrů délky a 15 metrů výšky Zdeněk Nejedlý. Jenže stalo se, s čím nikdo nepočítal. Sovětští soudruzi z ničeho nic přišli na to, že kult osobnosti je úchylka a není omluvitelný ani láskou k Sovětskému svazu.
    A tak sedm let po odhalení byl pomník s vytesaným věnováním „Svému osvoboditeli – československý lid“ zase zahalen, ohrazen jakýmsi bedněním a záhy se začaly z toho místa ozývat dunivé detonace. Žulové a betonové monstrum bylo zdemolováno na padrť a odklizeno prý do slepého ramene řeky Vltavy.
    V druhé třídě základní školy jsme se učili písničku „Nepojal by tolik vod Dněpr, jak je širý, co má Stalin rozumu, moudrosti a síly“. Někdy v páté třídě jsem v souvislosti s osobností tohoto opěvovaného jedince poprvé slyšel slovo kult.
    Z mimoškolních zdrojů jsem byl později poučen, že kult je prostě náboženská úcta, ctění něčeho, co je větší než my lidé a Francouzi slovem kult označují bohoslužby v kostele. Takový kult je v pořádku, tak jsem si to v hlavě uspořádal, zatímco kult soch, obrazů a jiných artefaktů vytvořených lidskýma rukama je modlářství. Hříchem proti druhému přikázání je ale hlavně kult nějakého lidského jedince, jenž nadměrně uctíván a oslavován, přestává být člověkem jako my a stává se božstvem.
    O mnoho let později jsem v knize Karla Poppera „Otevřená společnost“, napsané již v roce 1943, objevil větu, která mé zážitky a objevy z dětství a mládí výstižně shrnuje. „Má-li naše civilizace přežít, musíme se zbavit zvyku uctívat velké osobnosti. Velké osobnosti se dopouštějí také velkých chyb.“
    Ano, je to tak, zvláště pak velcí vojevůdci a osvoboditelé se dopouštějí velkých chyb a nejen chyb, neboť války, i ty svaté a osvobozenecké, jsou ze své podstaty provázeny zločiny a zvěrstvy. Sochy vojevůdců do naší civilizace nepatří: svádějí ke kultu vítězného násilí, snadno se stávají modlami a probouzejí vášně známé z náboženských válek. Je proto lepší jim žádné sochy nestavět.
    A když už byly postaveny, nechť jsou decentně uloženy někde v depozitáři, pokud se tam vejdou; třeba další generace si s nimi poradí lépe než my. Ale i naše generace si alespoň v případě proluky po pomníku na Letenské pláni poradila výtečně: stojí tam teď metronom, a tomu nehrozí, že by se někdy stal modlou, byť jeho kyvadlo, tiše odměřující čas, je ještě vyšší, než byl Stalinův pomník.

• Ondi
      Ondi, 17.9.19 19:14:18  

Má-li naše civilizace přežít, musíme se zbavit zvyku uctívat velké osobnosti. Velké osobnosti se dopouštějí také velkých chyb.

Ježíš, Marie, apoštolové, ostatní svatí, muslimští prorokové a centrální bytost monoteistického náboženství ... pro pobožné lidičky samé velké a silné osobnosti. Tak je to na světě, velká osobnost pokrčí prstík a lidi se začnou vzájemně masaktrovat. Vše pro slávu oné osobnosti. Že jsou ty osobnosti neskutečné, virtuální, vysněné? Nevadí, vždy se najdou chytrolíni nařizující svým ovečkám, co jim ten bůh jejich prostřednictvím vzkazuje.
      Opakovaná lež se tak stane pravdou. :1:

• 69beran
        69beran, 22.9.19 20:12:51  

Píšeš kraviny.

• Ondi
          Ondi, 23.9.19 00:56:39  

A jo berane?
          Takže Ježíš, apoštolové, dvě tisícovky svatých, bůh a jiné podivné bytosti neovlivňují negativně mozky pobožných lidí?
          :1:

Už jsi někdy slyšel jak jdou zbožní lidé rádi do války s svěcenou vodou posvěcenými zbraněmi, aby vyhubili ty jiné zbožné lidi? Víš berane, nábožensko-růžové brýle dost zkreslují realitu.

• Kolenik
          Kolenik, 23.9.19 08:03:16  

To si myslíš jenom ty.

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 5.10.19 20:49:30  

a proč ne ctít si a brát si za vzor takové osobnosti jako Ježíš, Marie,.....a zachovat si přitom zdravý rozum??? myslíš že je to nemožné? nebo že každá úcta k nějaké takové osobnosti vede ke slepé posušnosti a dělání blbin? myslím že co píšeš není na každého poplatné ani pravidlo univerzální - jo pravidlo univerzální, to by byla jiná diskuze, jiný kafčo :15:

• Ondi
          Ondi, 6.10.19 00:24:58  

Nuže, odmítám ctít Breivika, odmítám ctít Mašínovy, odmítám ctít jakékoliv zločince ...
          a ten údajný křesťanský Ježíš byl po zásluze popraven a sice tím nejkrutějším způsobem. Zřejmě se skrýval, jako kdysi Bin Ládin před spravedlností, skrýval a maskoval se, protože bylo potřeba Jidáše, zrádce ve vlasních řadách, který musel vojákům na Ježíše prstem ukázat, aby věděli koho sejmout. Proč ho Jidáš prásknul? Toť otázka, ale nabízí se možnost, že se na něm Ježíš něčím hrozným provinil.

Marie, ta se jako jiné miliony dívek a hochů, nijak o lidstvo nezasloužila. Ani to, že zplodila a vychovala nemakačenka a potulného kazatele, který zřejmě jen bouřil lidi a tím produkoval nenávist a zlobu.

Nehledě na fakt, že se o Ježíšovi, o Marii a ostatních bájných postavách ví zaručeně asi to samé jako o praotci Čechovi, nobo Ctiradovi a Šárce z Dívčí války.

Koho vlastně ctít? Myslím si, že pocty zasluhují lidé, kteří přispěli k vývoji lidstva a lidství. Uršitě to byl někdo, kdo přišel na to, jak zapálit oheň, jiný, jak vypálit hliněné nádobí, jak učít oděv a boty, vynálezce kola ... a toho nejdůležitější věci - pásma. To jsou neznámí lidé, naši dávní předkové.

Bratři Veverkové vynalezli pluh, vědci antického Řecka položili základy fyziky. Galileo, Koperník, Giordano Bruno, Keppler a stovky dalších vytáhli lidstvo z doby temna. Nezapoměňme na Guttenberga, ten si zaslouží také veliké pocty.

Když nastal konec náboženského sebevraždění v Evropě a moc církve byla zlomena, tak se s lidmi zasluhující pocty přímo roztrhl pytel. Nejen na poli astronomie, fyziky. geologie, ale i medicíny .

Tak nějak k otázce, kdo si zaslouží poctu, Terezo.
          Poctu si zaslouží každý slušný člověk.

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 7.10.19 20:44:53  

myslím, Ondi, že máš pomíchané jablka s hruškami, přečti si Junga a další z plejády těch, kteří se zajímali a zajímají o lidskou mysl a mysl jako takovou, dozvíš se o archetypálních světech jako součást lidské psyché, kde fungují postavy a bytosti pro psyché zcela reálné a obývají rozmanité světy a projevují se rozmanitým způsobem, mají svou minulost přítomnost i budocnost, tak to v lidské mysli funguje a projevuje i ve vnějším světě, nelze říct že Marie a dokonce ani červená karkulka jsou jen bytosti vymyšlené když v lidské psyché působí jako bytosti existující ve smyslu lidskou mysl přetvářející - formující...

nelze říct že co se o jiných říká že je pravda, dokud se sám o ní nepřesvědčíš nebo si sám na vlastní oči neviděl neslyšel nebo není samozřejmou součástí kolektivního vědomí...a pod. (moc hezké historky :-)) ..zřejmě každý má i jen tu svou vlastní...

"moc církve zlomena", trochu to zní jako spadla opona, nebo zeď, finíto kambiáre.....a nový věk nového archetypu lidstva :4: :1:

• Ondi
              Ondi, 7.10.19 21:25:48  

"moc církve zlomena", trochu to zní jako spadla opona, nebo zeď, finíto kambiáre.....a nový věk nového archetypu lidstva

Ale kdež, církev, klérus a ani ostatní bohomilové nejsou archetypy druho Homo Sapiens. Lidé jsou naštěstí rozmanití, tedy nejsou mašinkami jedné výrobní série. Proto se každý chová jinak, myslí jinak a má odlišné přání a choutky než nějaký průměr, nebo dokonce nějaký vysněný vzor. Evoluce je přírodním procesem a postupuje vytrvale, i když drobnými krůčky měřenými v délce generací lidí.

Moc církví byla zlomena v tom směru, že církve nevyvolávají války přímo, nanejvějš ovlivňovaly svou podloudnou ideologií myšlení a jednání jim podřízených lidí. Ale spíš v tom, že pozbyly možnosti slepé poslušnosti bohomilů.

Pochopitelně se církve opět snaží o renezanci. Je to smutné, že jim na vějičku sedá tolik lapených ptáčků, ale s tím se nedá skoro nic dělat.

Opakovaně se tu dočtu, že boží lidé se chovají podle svého vzoru, podle pohádkového boha. Pochopitelně si mohou lidé zvolit libovolný vzor, který jim svítí na cestu životem. Může to být i ta Karkulka, nebo Jeníček a Mařka.

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 7.10.19 21:00:41  

jak to tu píše pan Kolovrátek? "kdo věří blbinám, chová se jako blb"? ..zřejmě záleží na tom v co člověk věří a co ta víra v to z něj za člověka dělá, co je dobré k uvěření jednoho, nemusí být dobré pro druhého a naopak... :2:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 7.10.19 21:12:37  

a kdo si zaslouží poctu? ..třeba moje máma že mi byla celý život mámou v tom pravém slova smyslu, pokud bych jí měla přirovnat k nějakému archetypu, tak panně Marii, alespoň v mé mysli nejsou moje máma a panna Marie nijak bytosti od sebe oddělené, nevím kde se bere výsměch některých lidí když jsou Marie nebo Ježíš považováni za bytosti zcela reálné a existující tak jako na zemi tak i v nebi :15: asi nemají schopnost takové věci chápat, nebyly by pro ně v životě nijakým přínosem...

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 7.10.19 21:15:02  

a každý má Ježíše, takového, jakého si zaslouží! :4: :2:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 7.10.19 21:16:12  

někdo má nemakačenka a buřiče :1: jiný má Ježíše svatého :2: a jiný ani neví kdo to Ježíš je :1:

• Ondi
              Ondi, 7.10.19 21:33:13  

:2: neví kdo to Ježíš je .... a neví kdo to je Jan Hus, Julda Fučík, nebo Robinson Crusoe.

O těchle figurkách víme jen to, co "jedna paní povídala to, co jí jiná paní povídala".

Do vybájené postavičky Ježíš si každý promítne své idealizující představy. Píšu už nahoře - každý šlověk je individuum, někdo miluje kačera Donalda, jiný Obelixe a zase jiný Winnetoua. Těch, lidskou fantazií stvořených postav, jsou tisíce a tisíce, nebo miliony a miliony.

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 7.10.19 22:05:33  

nemyslím si že by ty postavy - a to ať už hovoříme o postavách reálných či nereálných - byly stvořené jen z lidské fantazie, ale že reálně v lidské mysli existují, jako bytosti i samostatně myslící jako bytosti ve smyslu i osoby autonomní...

• Ondi
                  Ondi, 7.10.19 22:39:39  

To je právě dané vlastností mozku osoby, jestli připustí, nebo získá přesvědčení, že se jedná o reálné, nebo o irreálné bytosti.

Lidský mozek je komplikovaná "mašina" a jsem přesvědčen, že neexistují dvě stejné v Univerzu. Mnohý ze spolulidiček považují pohádkové bytosti za reálné, za takové, které žijí a se kterými lze komunikovat a rozčilují se nad spolulidmi, kteří nesdílí jejich víru.

Osobně jsem poznal jednu dívku, dnes jí bude už 40 let, která byla/je na každém svém kroku doprovázena zlou osobou. Pochopitelně nikdo jiný tu zlou osobu nikdy neviděl, ale naše dívenka z ní měla/má strach a podřizovala své jednání představě následujícího trestu za "prohřešky". Ta dívenka cítila (snad fyzickou) bolest, když byla "trestána". Proto potřebovala přítomnost dobré osoby, která ji chránila před tou zlou. Tou dobrou osobou byli její bratři, rodiče a třeba i moje manželka, nebo já.
                  Já vím, duševně zaostalá, či chorá, a to, že pochází z katolické rodiny snad není relevantní.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 12.10.19 20:20:25  

nenašel se nikdo, kdo by z ní tu zlou osobu vyhnal? neumí to exorcisti vyháňet ďábly a pod.? neměla tu příležitost? tak co je to potom za katolickou rodinu že nevěděla jaké kroky pro její uzdravení podniknout?

jinak jedna věc je s těmi osobami komunikovat a jiná zas že se pro něco rozčilují, komunikace s jinými bytostmi při zdravém rozumu může mnohému a hlavně v porozumění a uzdravení ducha napomoci, ale neumí to každý a ne každý je i zdravého rozumu, myslím že takových je jako šafránu, i když předpokládám že na duchovních diskuzích je jejich procento přeci jenom vyšší :1:

• Ondi
                    Ondi, 13.10.19 03:52:21  

Jsem přesvědčen, že o uzdravení psychiky (o "normalizaci") prosili boha, svaté i nebe. Třeba se utěšovali, že by to bez těch modliteb bylo ještě horší. Její otec umřel před 14. lety na cirhózu jater a maminku postihla před asi osmi lety mrtvice. Jestli její maminka ještě žije nevím, byla skoro kompletně paralyzovaná.
                    Smutný osud.
                    To, jak jsem (naposledy tak dvacetiletou) dívenku poznal, byla milá, poslušná a bezkonfliktní. Vidíš, ani nevím, jestli uměla/umí číst, bylo mi nevkusné se na takové věci ptát. Ráda malovala pastelkami. Asi se o ni starají její bratři.
                    Matka Tereza, odměněna nobelovkou za světový mír, by ji určitě potěšila průpovídkou, že tohle vše je dotek Ježíše a že se z toho má radovat.

• Kolenik
      Kolenik, 17.9.19 19:42:02  

To potvrzuje lidovou moudrost: Jestliže se lidská hloupost dostane k moci, zákonitě následují zločiny, aby se u moci udržela.

• Pavla.119
    Pavla.119, 13.9.19 17:15:00  

Bohdan Mikolášek (- září 2019)

Haškovy Líp-nice

Tak prý nám...
    ...z USA vrátili Švejka.
    Bez fajfky
    zamlklý
    chodí a žvejká

Je nám to nějak podivné
    ať už to konečně vyplivne:
    co navzdor světu - marodu
    radí teď náš vzor národu?
    Stačil by malý tip.

Vytáhl drze žvýkačku
    a řekl špatný vtip:

Dobře nám není - ve stínu lip
    a brzo možná
    nám nebude líp.

Proto mi dali tu
    "zvykačku"

• Pavla.119
      Pavla.119, 13.9.19 17:16:03  

Pro spisovatele

Kdo nemá co psát
      ať si pořídí psa
      a opisuje po něm patníky

• Pavla.119
      Pavla.119, 13.9.19 17:16:37  

Řešení

Řeklo Nato Natu
      nechcem válku svatú
      pošleme tam Sváťu Karáska
      v hospodě se s nima napráská

společnou žížní stanou se bližní
      a spát pujdou spolu na slámu

to bude konec islámu
      tak skončí taky Taliban
      jo a taky Sváťa, k smrti ulíbán

• Pavla.119
      Pavla.119, 13.9.19 17:17:48  

Co dál?

i malé štěně
      štěká
      znejištěně

• necroczar
      necroczar, 13.9.19 22:32:41  

Celkem kreativni to slovni hratky :4:

• necroczar
    necroczar, 28.8.19 16:38:41  

"zajimava" to studie..
    https://digest.bps.org.uk/2018/01/26/are-religious-people-really-less-smart-on-average-than-atheists/

• herbertboss
      herbertboss, 12.9.19 05:52:53  

Nepotřebuješ studii, z tebe ta inteligence normálně teče :)

• necroczar
        necroczar, 12.9.19 10:49:57  

bez obdobne studie by sis jeji zaver mohl maximalne tak vycucat z prstu, takze se obavam, ze z tebe ta "inteligence jiz odtekla" :1:

• herbertboss
          herbertboss, 12.9.19 12:38:04  

Bez obdobné studie by sis honil egonka bez papíru

• necroczar
            necroczar, 12.9.19 13:33:41  

temer basnicky to primer "kamarade", takze ti velmi rad dam prostor pro osvetleni/znemozneni se.. :1:
            ozrejmi mi tedy prosim pricinnou souvislost mezi nedisponovanim touto studii a "honenim egonka bez papíru" - jiz se toho nexu nemohu dockat :1:

• Kolenik
      Kolenik, 12.9.19 08:30:47  

K tomu jde dojít jednoduchou úvahou. Co mohli vymyslet starověcí neználci, než kravinu? :15:

• herbertboss
        herbertboss, 12.9.19 12:39:48  

Cos vymyslel za moudra ty Pájo?

• Kolenik
          Kolenik, 12.9.19 17:40:56  

Třeba to, že každé náboženství, má atributy - největší podvod všech dob. :1: :1: :1:

• Ondi
      Ondi, 12.9.19 14:22:32  

V náboženských ideologiích nacházejí refugium lidé neschopní se smířit s realitou. Tedy například i s realitou zakončení vlastní existence neodvratnou smrtí.

To vede především nevzdělané a omezené lidi k holdování takovým ideologiím. I lidi příliš pohodlné převzít zodpovědnost za vše co činí, a za vše co je postihne. Ti lidé potřebují imaginární bytost, které tu zodpovědnost delegují. To vede i k takovým absurdnostem, jakým je třeba výrok "bolest je dotykem Ježíše" (albánka Tereza, která byla odměněna nobelovou cenou za to, že nasbírané peníze určené na léčení nemocných, věnovala Vatikánu).