Ateistická vs. teistická inteligence

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
a.l.tereza (2016-12-04 01:37:06)visitor77 (2016-12-04 00:28:34)Ondi (2016-12-03 23:40:00)MimVig123 (2016-12-03 21:35:17)radkojaga (2016-12-03 21:11:13)Divobyj (2016-12-03 21:01:07)DalkoT23 (2016-12-03 20:56:42)Pavel.Hangurbadzo (2016-12-03 16:16:40)sirStanley (2016-12-03 15:59:29)Pavla.119 (2016-12-03 15:54:59)tom.sawyer (2016-12-03 11:33:40)eremir (2016-12-02 22:31:53)arecuk (2016-12-01 18:01:20)osoba (2016-12-01 12:58:20)TX.2010 (2016-11-30 11:52:20)Balu11 (2016-11-27 21:28:12)IDDQD (2016-11-21 15:35:59)strejczbrna (2016-11-12 07:33:41)profesorateista (2016-11-06 07:16:15)Honza.Vichr (2016-10-22 23:23:58)Paja.119 (2016-10-03 10:25:18)poutnicek777 (2016-10-02 16:37:49)Neutrix (2016-08-02 23:38:52)
Ateistická vs. teistická inteligence
Založeno: 10. 2. 2015 | Příspěvků: 13 822 | Členů: 29
Správci: profesorateista (hlavní), Hosamen, herbertboss, Pavla.119, Rusalka, tom.sawyer, a.l.tereza, sirStanley

Zde se může každý zeptat na co chce, vše se dá vysvětlit, přeji hezký den všem.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Ondi
    Ondi, 3.12.16 04:20:23  

Dneska jsem slyšel v TV filisofickou větu o původu člověka : "Původní předek člověka je švestka. Ze švestky se stane slivovice, ta přivodí opici a člověk pochází z opice".
    :1:

• Pavla.119
      Pavla.119, 3.12.16 07:16:40  

....aneb: fšeci ľudé pochodíjá z Valašska...

.......a fšeci Slováci z Hlohovca: tam je Slovakofarma!

(staré ale furt dobré vtípky :1: )

• radkojaga
        radkojaga, 3.12.16 08:28:24  

:1: :1:

• MimVig123
        MimVig123, 3.12.16 09:21:41  

:1: :1: :1: :1: :1: :1: I já má s Hlohovcem něco společné,mám tam celou rodinu :1: :1: :1:

• Pavla.119
          Pavla.119, 3.12.16 10:04:31  

Hlohovec je i na Moravě - mezi Valticemi a Lednicí :1:

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:18:55  

A taky je tam Slovakofarma? :8:

• herbertboss
              herbertboss, 3.12.16 23:47:07  

Jen když přijede pár ze Slovenska

• Divobyj
      Divobyj, 3.12.16 10:09:53  

Souhlasím.
      Vše souvisí se vším. :4:

• visitor77
      visitor77, 3.12.16 10:44:23  

ondi, sám ste sachytili do pasce: tu len vidíte, a sám podtvrdzujete, aký nezmysel je ateizmus!:-)

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:06:51  

Zase se pleteš, jako neustále. :15: Ateismus vychází z logických závěrů, ze známých historických skutečností. :15:

• tom.sawyer
        tom.sawyer, 3.12.16 11:15:25  

Tady zase někdo nepochopil vtip.
        Mně se líbí tento. Syn se ptá tatínka, jak vznikl člověk. Otec mu odpoví, že se vyvinul z opice. Pak jde syn za mámou a ta mu říká , že člověka stvořil Bůh. " Ale táta říkal, že se vyvinul z opice?" "On ti řekl historii své rodiny a já té mojí." :1:

• Ondi
        Ondi, 3.12.16 11:18:59  

To vravel jedemn Slovák na ulici. (v pořadu Nikto nie je dokonalý):1: :1: :1:

Ten si to asi představoval tak, že bůh udělal nejdřív slivky, pak si řek "zkvasí se to, vaří se to, skape se to a pije se to". Tím bohovi vznikla opice. Z DNA opice pak pámbíček naklonoval spolu s GI Neandertálce, z toho vydestiloval Gromagnona a toho zušlechtil na katolíka. :1:

• DalkoT23
        DalkoT23, 3.12.16 12:16:02  

Niečo menej vtipné pre visitor77: Na čo je dobrá církev??!?

Rwandská katolická církev, k níž se tehdy hlásila většina obyvatel země, byla blízká extremistickým Hutuům a někteří její kněží a další členové se na masakrech přímo podíleli. Od dubna do července 1994 se stalo svědkem masového vraždění mnoho kostelů, ve kterých se i s pomocí kněžích shromáždili bez možnosti úniku budoucí oběti z řad Tutsiů. Několik kněží a členů církve skončilo za účast na genocidě před mezinárodním, místním či belgickým soudem.

http://christnet.eu/zpravy/28305/rwanda_pozaduje_od_vatikanu_omluvu_za_roli_katoliku_v_genocide.url

• Ondi
    Ondi, 3.12.16 04:16:12  

Cituji : "Kardinálové způsobili otevřeným listem papeži velký vatikánský skandál".

Zdroj : https://www.novinky.cz/zahranicni/422538-kardinalove-zpusobili-otevrenym-listem-papezi-velky-vatikansky-skandal.html

Na co si to vlastně hrají? Je to ten největší problém lidstva?

Je horší, než tisíce tun zbraní hromadného ničení připravených zmáčknutím knoflíku nějakým šílencem v uniformě ničit nevinné lidi po milionech a učinit jejich vlast neobyvatelnou?

Jak pravil herec Postránecký "... a zase se mi chce blejt".

• sirStanley
      sirStanley, 3.12.16 08:34:47  

To, co udělali, je velmi vážný skandál, který by mohl Svatého otce vést dokonce k tomu, aby jim odebral jejich rudé klobouky.....

:1: :1: :1:

nemyslím že to je ke zvracení ,mě ta šaškárna spolehlivě rozesměje

• tom.sawyer
      tom.sawyer, 3.12.16 11:17:13  

Zlatý prciny! :1:

• Ondi
    Ondi, 2.12.16 20:20:51  

Eremíre, kam ty na tyhle bláboly jen chodíš?
    "A LEBO KAŽDÝ MOC DOBŘE VÍ KDYŽ KDYŽ JE V BOJI NEJHŮŘ tak se i největší ateisté začnou modlit."

Byl by nějaký důkaz? Nebyl, že? Vycucané z prstu, že? :1:

• eremir
      eremir, 2.12.16 21:45:16  

Tak si dokážu představit hrůzy války a v těch hrůzách mi neříkejte že každý se nemodlí.

• tom.sawyer
        tom.sawyer, 2.12.16 21:56:31  

A proč by se měl každý modlit? Budu se snad modlit k něčemu, o čem jsem přesvědčen, že neexistuje? Je vidět, že někdo vůbec ponětí, jak ateisté uvažují.

• eremir
          eremir, 2.12.16 22:02:12  

Tak to potom jste si jistý ale jelikož každý člověk je trochu moudrý tak je logicky na pochybách jen hlupák si bývá jak pravý známé přísloví jistý a není na pochybách a podle mého názoru totální hlupák i z hrůzy dostane rozum.

• tom.sawyer
            tom.sawyer, 2.12.16 22:07:33  

Tak když máš zkušenost, že modlení je stejně k ničemu, tak se z pochybností stane jistota. A nebudeš snad tvrdit, že moudrý člověk pochybuje o všem. A kdybych pochyboval, těžko bych mohl tvrdit, že chci být ihned rozežrán červi pokud lžu, když tvrdím, že žádný Bůh neexistuje!

• eremir
              eremir, 2.12.16 22:19:07  

Ano v tomhle si můžete být jistý ,ale budete si pořád jistý když vám půjde o život a jediná šance bude se zkusit pomodlit co kdyby to pomohlo ,tak buď budete pochybovat nic to nestojí můžete jen a jen získat tak zkusit to asi nebude hloupé ,opačně to bude jak co myslíte ale úpřimně.

• tom.sawyer
                tom.sawyer, 2.12.16 22:51:37  

Upřímně, mně už o život šlo a nemodlil jsem se.

• radkojaga
                  radkojaga, 3.12.16 08:30:02  

když šlo o život muži (těžká nemoc) začala jsem se modlit a od té doby s tím nepřestala :2: :2: Když jde o mě tak se soustředím...na přežití. a modlím se až potom. :1:

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 3.12.16 11:18:50  

Tedy se řeší, jestli se modlil on, pokud je ateista. Jistě jsou případy, kdy se tak stát může, a rozhodně to není vždy.

• radkojaga
                    radkojaga, 3.12.16 12:22:25  

podle mě se modlil... měl na to hodně času. V důsledku jsme se modlili společně za stejnou věc, akorát každý sám (v sobě)

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:05:54  

Přestat se aktivně bránit, a začít se modlit, znamená zhebnout.

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 3.12.16 12:13:31  

Když modlitba nefunguje, Gándhí "Prosazoval filosofii aktivního, ale nenásilného odporu satjágraha, založeného na jogínském principu ahimsá (nenásilnost), který nakonec dovedl Indii k vyhlášení nezávislosti 15. srpna 1947."
                  https://cs.wikipedia.org/wiki/Mah%C3%A1tma_G%C3%A1ndh%C3%AD :15:

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 12:17:25  

Zase netušíš o čem je debata.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 3.12.16 12:30:05  

Pořád máš plnou klávesnici toho že všechno je v hlavě a přitom to "v hlavě" nejsi schopen použít ve víře v Boha a v modlitbě, tady mně něco v té "inteligenci" nesedí...

Víra v Boha může dělat zázraky naprosto v jakémkoli kladném směru, v němž se rozhodneme transformovat. Zejména si ale můžete povšimnout, že opravdová víra v Boha zcela rozpouští strach z lidí, čímž agresivita vymizí a jsme tak přivedeni ke stavu nenásilí.

Modlitba je dalším nesmírně účinným nástrojem k prohloubení ahimsy, neboť když se přiblížíte Bohu, pochopíte skrze přímou zkušenost že Bůh je vše co jest. Toto základní pochopení vám pomůže nahlížet transfiguračně a s láskou na úplně vše, co ve vesmíru existuje.

http://www.jogin.cz/ahinsa-nenasili/

• DalkoT23
                    DalkoT23, 3.12.16 12:36:07  

"opravdová víra v Boha zcela rozpouští strach z lidí, čímž agresivita vymizí a jsme tak přivedeni ke stavu nenásilí."

Tomuto věříš??
                    Tak to asi nesleduješ celosvětové dění,že??!?
                    :4: :13: :14: :15:
                    Pokud by to platilo pro věřící,tak je tady celosvětový mír(a to zdaleka není)!!
                    :4: :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 3.12.16 12:40:00  

..z toho mně vychází, že "ateistcké inteligenci" schází: schopnost vyšší Inteligenci do "systému" zapojit.

• DalkoT23
                    DalkoT23, 3.12.16 14:18:37  

Věřící vysoce převyšují procentuálně ateisty!

Inteligence věřících je taková,že si nedokážou představit život v souladu se všemi a vším na Zemi v míru!!
                    :13: :14: :13:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 3.12.16 15:08:38  

Dovedou si to představit, proč by ne? Naopak od tvého tvrzení ten život v souladu se vším a se všemi očekávají!
                    Ale vědí, že to zatím není možné a vědí také, proč to tak je.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 15:25:22  

alt: Jenomže žádná vyšší inteligence neexistuje. To si jenom namlouvají nemyslící věřící.

• DalkoT23
                    DalkoT23, 3.12.16 15:53:36  

Pavla:
                    Ono šlo by to,kdyby si to uvědomili všíchni,co věří v jediného všemocného,věčného,všudepřítomného Boha!!
                    A je jedno jakém jazyku ho "vzývají"!
                    :13: :14: :4:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 3.12.16 15:54:44  

Oni si to uvědomují.

• DalkoT23
                    DalkoT23, 3.12.16 20:56:42  

Tak proč se odpalují??
                    Proč vybýjejí jiný národ??

Asi proto,že jsou závyslí na ZLU A MAMONU??!?
                    :4: :13: :14: :15:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 3.12.16 12:08:31  

tom.sawyer, 2.12.16 22:07:33
              Tak když máš zkušenost, že modlení je stejně k ničemu

alt: k ničemu je jen u nefunkční modlitby, komu modlitba funguje, u toho je funkční :15:

• Ondi
        Ondi, 3.12.16 03:00:59  

No, vlastně mááš pravdu. Muslimští vrazi volají bůh je velký při odpálení dynamitu kolem svého břicha. Za to se dostanou rovnou do nebe - věří. :1:

Jinak by stačilo, kdybys své nesmyslné tvrzení, svou víru, že to tak je, podpořil něčím, co by vypadalo jako důkaz. :2:

• visitor77
      visitor77, 3.12.16 10:52:15  

ondi, je to drvivo tak, takmer každý, i ateista, keď je zle, hlavne keď sa blíži smrť (skrz nejaké fatálne zranenie alebo chorobu, a pod.), sa začne modliť - je jedno ako, Boh vidí do jeho srdca, aktivuje mu svedomie, a tak aj v posledných hodinách/minútach jeho života mu dáva do srdca a svedomia vedomie a poznanie, že je tu, nablízku, a že ho chce spasiť - len žiada pokánie, ľútosť nad zlom, ktoré spáchal v živote, a vieru, že je pri ňom - ako málo stačí k spáse, že - ateisti! - a len zaťaté srdce sa tomu bráni, a nechce to pochopiť: - tu sa ukáže, či človek počúva duchovného nepriateľa alebo Boha zjaveného v Kristovi...

• tom.sawyer
        tom.sawyer, 3.12.16 11:23:30  

To je naprostá lež, kterou někteří neustále opakují! A není jediná. Já, když jsem mysle, že umřu, tak jsem si jen řekl. No co, nežil jsem špatně a měl jsem hezčí život, než mnoho jiných lidí a víc jsem to neřešil. Od té doby se smrti nebojím a i proto mi křesťanství nemá co nabídnout. Ale opravdu neopakujte už tu lež, že se k Bohu obracejí před smrtí i ateisté. Možná jen pár, ale jinak to není pravda.

• visitor77
          visitor77, 3.12.16 11:29:49  

netvrdím, že všetci, vy ste môžno výnimka, ktorá potvrdzuje pravdlo...- sú totiž iste aj takí, ktorým v hodine ich smrti diabol nedovolí sa modliť (má k tomu silu a moc), popletie im rozum, a stanú sa bláznami...iste, našeptá im: áno, mal si "dobrý" život (ale kto mal a má dobrý život? - je pýchou myslieť si, že som mal/mám dobrý život), a tak nie je potrebné obrácať sa k Boh (o ktorom diabol vie)...

• tom.sawyer
            tom.sawyer, 3.12.16 11:33:39  

Jistě, můj život ovlivňuje ďábel! Nebuďte směšný! Těch ateistů, kteří se obrátí, je minimum. Zkuste se už konečně smířit se skutečností a nevěřte všemu, co vám tvrdí ta Vaše církev. Otevřete už oči a choďte víc mezi lidi ateisty. Asi budete překvapen.

• visitor77
              visitor77, 3.12.16 11:39:17  

nesprávne ste ma pochopili, - život každého človeka ovplyvňuje ďábel, každého chce strhnúť do svojich "drápov" - u jedného viac, u iného menej - a u kresťana ďaleko viac; platí, ateistu nechá de facto na pokoji (ateista o ňom nevie, nezaoberá sa ním), ale kresťana dráždi a znepokojuje často až tak, že musí s ním mentálne a telesne bojojovať, a je to niekedy krutý boj (o tom by vedeli hovoriť a hovoria mnohí svätci RKC, ako aj tí, čo aktuálne prijímajú vieru v Boha)...

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:44:16  

Typické JPP. Ještě jsi existenci pánbíčka, a jeho pomocníka ďábla nedokázal, tak jak můžeš tvrdit takové nesmysly? :8:

• visitor77
                visitor77, 3.12.16 11:47:45  

píšem v súlade s Kristovými slovami, a ony majú väčšiu váhu, ako tie vaše...

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:54:45  

Jenomže Ježíšek byl podvodník, a na svoje "zázraky", používal hypnózu. Že je to pravda, dokazuje i to, že všechny jeho "zázraky", jde s použitím hypnózy - zopakovat! Pořád nic? Žádný docvak? :8: :15: :15: :15:

• Ondi
        Ondi, 3.12.16 11:47:57  

No, když je člověk už v posledním tažení, tak neví co říká. Musí se počkat, až vědci sestrojí stroj na čtení myšlenek, neboť lidstvo je plémě prolhané. Neodbytného kněze u smrtelné postele se lze zbavit buď hrubostí a nebo souhlasem.

Také jednou ke mě přijechal kněz ve špitále a děl "máte před operací, nechcete se vyzpovídat a smířit s bohem?" (mají mne v seznamu soudruhů katolíků, ale knížku jsem už vrátil :1: ) Jak si Visitore zajisté domyslíš, tak jsem ho poslal do háje - šel bez odmlouvání. Místo činu : Krankenhaus der barmherziger Brüder.

Také si vzpomínám na Nikiho Laudu, když po své nehodě na Nürburgringu bojoval o každý dech, orgány mu selhávaly a byl fakticky na prahu smrti. Pozděj líčil v jednom interview, že za ním naklusal také kněz a snažil se ho obracet na víru. :2: Niki se nemoh bránit a tak se kněz v získávání dušičky vyžíval. Kdyby to Niki nepřežil, tak by zajisté také tvrdil, že v okamžiku smrti se Niki modlil. Dopadlo to jinak, jakmile se Niki zotavil, aby moh mluvit, tak ho poslal tam, kam ani slunce nesvítí. :2:

Kdy si vy náboženští fanatici konečně uvědomíte, že existují lidé, kteří nevěří na to, co předkládají náboženské ideologie? A nejen že nevěří, ale ... nechci se nikoho, ani pobožných doknout přímým vyjádřením.

Takže milej Visitore, má víra v Ježíška a Mikuláše vzala za své kdysi v mém nevinném stáří snad pěti let. A to v K.Varech, abych byl přesný. :1: A už se nevrátila, díky bohu. :1:

• Ondi
    Ondi, 2.12.16 20:18:05  

Visitore, s tebou je opravdu sranda. Teď nadáváš všem božským a duchovním předkům tvé svaté trojice. Dovol abych se zasmál. :1:

O tom, že židovsko-křesťnsko-muslimský mono-bůh, popřípadě trojboží podle jiných představ je prostý kompilát dřívějších výmyslů, není sebemenších pochyb.

Chápu jaksi psychiku skalních fandů, kteří brání svou ideologii, popřípadě svůj klub, nebo nějaké symboly nějaké komunity ... ale všeho s mírou.

Dnes se fandové fotbalových klubů mezi sebou rvou a rozbíjejí si navzájem prázné šišky, jako i zastánci různých verzí náboženských ideologií. Na evropském kontinentu nevládne mír mezi irskými katolíky a irskými protestanty a poslední velký konflikt jsme zažili, když se jugoslávští pravoslavní nechtěli vzdát své představy o Velkém Srbsku proti požadavkům musliských Bosňáků a katolických Chorvatů na své suverenní státy.

Náboženství je droga, ovlivňuje lidskou mysl, někdy spráným směrem, ale někdy také směrem špatným. Lidi by si při konzumaci drog měli dávat bacha aby je ta droga neopanovala. Osobně jsem pro střídmou konzumaci, pro velmi střídmou.

• eremir
      eremir, 2.12.16 21:51:08  

Mi jsme to pochopili správně ,pan visitor nadával jen vymyšleným bohům s malým b a to je rozdíl
      vymyslet boha smalým b může jen ateista
      těžko si někdo boha vymyslí když ví že si ho právě vymyslel tak v něj logicky nemůže věřit.

• tom.sawyer
        tom.sawyer, 2.12.16 21:57:15  

Ale může přesvědčit jiné, aby uvěřili. :4:

• eremir
          eremir, 2.12.16 22:13:19  

No snad ano ale dotyčný by musel mýt mimořádné schopnosti ,vlastní zkušenost ,já si tu na diskuzích navymýšlel tolik teoriích a nikdy jsem nezaznamenal že by mi někdo ,někdy uvěřil taky takový malý test si můžete vyzkoušet snad budete úspěšnější.

• tom.sawyer
            tom.sawyer, 2.12.16 22:53:21  

Po světě chodí plno úspěšných podvodníků. A taky jim nenaletí všichni.

• Ondi
        Ondi, 3.12.16 03:41:13  

Může kliďánko nadávat i bohům s velkým b, mně to určitě vadit nebude. :1:

• visitor77
        visitor77, 3.12.16 11:00:17  

tak, tak, pohŕdam len vymyslenými (ale v mysli personifikovanými) bohmi pohanov (a tých, ktorých ateisti priraďujú a dávajú do jedného vreca s Bohom-naším nebeským Otcom), a preto ich častujem aj takými názvami ako je napr. "skurvení" (z nemčiny) (v tomto názve je vyjadrené všetko, aké ony sú - diablovi služobníci - pokrivení, nenávistní, smilní, lživí, lstiví, prefíkaní, hlúpi, šmirujúci, slídiči, a pod., a hlavne usilujúci o ľudskú dušu, aby ju vytrhli/ukradli z moci Boha)...

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:11:34  

Asi ti zase nedošlo, že i bohové podléhají evoluci. :15: Nejdříve byly celé hejna bohů, "na kde co". Potom prolhaný Mojžíš, přišel s jedním bohem "na všechno"! No a křesťané, z něj zase udělali trojjedinou obludu! :15: :15: :15:

• visitor77
            visitor77, 3.12.16 11:15:29  

infantilné a hlúpe, odmietam debatovať na tejto úrovni! - rešpektujte názov DF...

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:18:02  

Infantilně a hloupě popíráš historické skutečnosti. Inu věřící! :15: :15: :15: :15: :15: :15:

• visitor77
              visitor77, 3.12.16 11:24:39  

to nie sú historické skúsenosti, pretože historická skúsenosť hovorí o principiálnej pravde podstaty veci - a to u "bohov" nie je, to vie aj ditě na písku, že...

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 11:47:01  

Potom máš ještě menší znalosti, než to dítě na písku! :15: :15: :15:

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 3.12.16 11:26:25  

No a ateisté jen nevěří o jednoho Boha navíc.

• visitor77
            visitor77, 3.12.16 11:34:53  

tome, vidím, že žido/kreťanského Boha pořád miešate s vašimi skurvenými pohanskými Bohmi,...ak to nebudete rozlišovať (aj v elementárnej úctu ku žido/kresťanskému diskutníkovi), debata je len směskou infantility a hlúposti, na tom trvám...názov DF je o názoroch a tvrdeniach ateistickej a kresťanskej inteligencie, takže sa treba toho držať...

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 12:15:27  

Je pravda, že už od úsvitu dějin, si lidé vymýšleli bohy, na vysvětlení dějů v přírodě?
              Je pravda, že s jedním bohem na všechno, přišel prolhaný Mojžíš?
              Je pravda, že Ježíšek se vydával za syna toho boha, kterého si vymyslel Mojžíš?

• Ondi
                Ondi, 3.12.16 14:33:41  

Faktem je, že ten, který spojil všechny bohy a duchy do jednoho, nebo do trojice, byl pěkně mazanej. :2:
                Pochopitelně tvrdil, že mu to bozi samotní nakukali a tím se autorizoval oddělat každého, kdo by o tom pochyboval.

No a z tohoto konstruktu žije klérus už tisíciletí. Aby nebylo mýlky, nezávidím nikomu to, co si poctivě vysloužil, klamání a vydírání však považuji za zločin.

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 15:12:18  

Podepisuji.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 3.12.16 15:14:19  

Ó, děkujeme za starostlivost, laskavý muži.
                  Nemušelo bejt. :1:

• Ondi
                    Ondi, 3.12.16 15:20:15  

Rádo se stalo cituplná ženo. :2:

Každej jsme nějakej.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 3.12.16 15:28:30  

Ondi: Perfektní ironie! :15: :15: :15: :15: :15:

• Ondi
                    Ondi, 3.12.16 15:40:13  

My se Pavle neznáme s Pavlou, takže jsem to nemínil ironicky, akorát jsem jí vrátil poklonu.

Diskuzi tady na DF beru jako zábavu a studijní podklad soukromého bádání v náboženství.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 3.12.16 15:53:44  

Tak bádej, bádej....

... ve ValMezu máme "koľňu badajnu", je to dokonce národní kulturní památka :1: :1:
                    ale nahradila ji moderní hvězdárna. A víš, co má jako své motto?
                    Malé vědění dává lidem pýchu, velké skromnost.

• Ondi
                    Ondi, 3.12.16 22:14:17  

:1: A nulové vědění pocit nadřazenosti?