Outsideři

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Deamon (2016-10-31 19:50:36)Yggdrasil (2016-09-15 17:37:25)osoba (2016-09-09 11:08:56)iica (2016-06-27 13:57:32)Gee (2015-05-30 17:38:53)
Outsideři
Založeno: 20. 1. 2015 | Příspěvků: 35 | Členů: 5

Cítili jste se někdy vyřazení ze společnosti? Máte někdy pocit, že se odlišujete od svého okolí, ať už z jakýchkoli důvodů? Zažili jste šikanu? Máte pocit, že vám dělá potíže normálně zapadnout do kolektivu? Nebo komunikovat s lidma? Pojďte si popovídat o svých zkušenostech, názorech na svět, na život a na cokoli dalšího.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Yggdrasil
    Yggdrasil, 8.9.16 22:50:59  

nejsem schopná se sehrát ani s vlastním přítelem. Po prvním měsíci společného bydlení na mě padla evidentně ponorka. Prostě mi vadilo být někoho každej den u sebe, i když to bylo třeba jen pár hodin, rozhodně spolu netrávíme všechen svůj volný čas. Chtěla jsem být sama. Za ty roky jsem se nějak naučila být sama se sebou, nemít s kým se bavit, a tak. A nevím, jak si to zvyknu.
    Mimo tohle mám problém s navazováním kamarádských vztahů. Jo, kamarády jistojistě mám, problém je v tom, že si nemyslím, že by oni brali mě jako kamarádku (a to k tomu nemám důvod). Neustále mám pocit, že jsem v cizích očích něco míň, jen trapná blbka , která je obtěžuje, ale trpí ji, protože slušnost. Tím pádem nikdy nikoho nikam nezvu a čekám, až se někdo ozve mně. Bojím se lidem svěřovat, protože mám pocit, že je tím obtěžuju a přitom spoustu věcí potřebuju někomu říct a ne je dusit v sobě.
    Už mě nebaví být sama.... ale přesto samotu vyžaduji.... a nevím, co s tím, protože je těžké snažit o šťastný a spokojený život, když nemám ponětí, co vlastně chci. Mám spoustu snů, přání, cílů o které se pokouším, to ano, ale mimo tohle vůbec nevím co chci. Chci přítele, který mě skutečně miluje, je mi věrný, je hodný, rozumíme si, ... anebo přítele, který má stejný životní styl, zájmy, hodnoty, ....? Nemám ponětí, co chci od života a neustále mám pocit, že si nic nezasloužím, kromě trestu.

• osoba
      osoba, 9.9.16 00:51:30  

TO moc dobře znám. Ale moje rada by zněla jako nějaká naučená fráze, které by ses zdráhala uvěřit, že to opravdu JE řešení. Třeba i proto, že tohle není populární. Víš, kolik lidí má podobný problém se sebou, jako ty, ale navenek se usilovně snaží vypadat, jako kdyby byli šťastní?? Jak závidí druhým jejich "štěstí v životě", které je ale stejně předstírané? Kolik lidí zkouší cokoli, aby utekli sami před sebou, protože si neví rady a neznají se - ale dorazí leda do ještě většího trápení a beznaděje? Napiš vzkaz.

• antidepresivnilentilka
    antidepresivnilentilka, 3.8.15 10:33:00  

ahoj,rád bych se přidal..
    téma je outsideři...
    co podle vás způsobuje,že se cítíte jako outsideři?
    u mě jsou to negativní zkušenosti s lidmi a duševní nemoc

• iica
      iica, 6.8.15 11:43:24  

Neschopnost se přizpůsobit (zapojit se i v kolektivu lidí, se kterými nás toho moc nespojuje) + stydlivost. Takže v kolektivu spojeném nějakou zájmovou činností to ještě nějak jde, ale třeba v práci jsem totální vydědenec. :2:

• antidepresivnilentilka
        antidepresivnilentilka, 6.8.15 16:39:39  

chápu..no,já byl vyděděnec všude,ve škole, v práci,v jednom případě i v zájmovém útvaru
        :8:

• Kennyska
          Kennyska, 6.8.15 17:17:06  

To znám...

• Carloss87
          Carloss87, 9.8.15 07:49:12  

Jo to vim asi jak ti je....ve škole jsem byl úpný vyděděnec až na pár výjimek a i v práci se takový našli a najdou se i teď.Nejlepší je opravdu si najít někoho,kdo tě prostě bere i takovýho jaký jsi a s kretény ignorovat.

• Carloss87
      Carloss87, 9.8.15 07:45:58  

Jo negativní zkušenosti které pak i vyůstiliy v úzkostnou poruchu,ale začal sem to tak před 4 lety řešit a nejlepší je se s borci,kteří musí dávat najevo jaký sou narozdíl odemně typani vůbec nebavit.

• antidepresivnilentilka
        antidepresivnilentilka, 9.8.15 11:13:39  

jj,nejlepší je držet se svého okruhu přátel a na ostatní kašlat

• Carloss87
          Carloss87, 9.8.15 19:00:57  

To teda.Jinak k tomu co máš na profilu píšu že máš pravdu,to že někdo s tím chodí k psychologovi a psychiatrovi není ostuda je to známka toho,že se sebou člověk chce něco dělat a ne jen chlastat a utápět se v tom.Vidim skoro každý den kolem sebe lidi co by taky aspoň toho psychologa potřebovali. :4:

• antidepresivnilentilka
            antidepresivnilentilka, 9.8.15 19:09:22  

dík,jj,já mám diagnózu deprese a nestydím se za to,nebudu přeci kvůli tomu chodit kanálama
            je to nemoc jako každá jiná,člověk si nemoci nevybírá

• antidepresivnilentilka
              antidepresivnilentilka, 9.8.15 19:10:44  

jen někdy se kvůli tomu cítím jako outsider,to bych lhal,že ne...
              ono je to dané tím,že na duševní nemoci se pořád pohlíží jinak a když byl někdo v blázinci a já tam byl několikrát,tak se na něj lidi dívají skrz prsty,přitom v blázinci jsou paradoxně mnohdy normálnější lidi,než co potkávám venku

• osoba
      osoba, 20.2.16 14:16:30  

Mívala jsem ten problém. Vyrůstala jsem s pocitem naprosté bezcennosti, pořád jsem doma slyšela jen negativní "proroctví", jak nic nejsem, všechno pokazím, nic ze mě nebude, jsem neschopná, ... Nikdy jsem nezapadala do kolektivu, byla jsem radši sama, aspoň jsem se vyhnula pohrdavým pohledům a posměškům okolí. Bývala jsem odstrkovaná i zneužívaná.
      ALE pak ... se objevil někdo zvláštní a obrátil můj život na líc (naruby původně byl). A dnes JSEM skoro opak svého starého já. Až se někdy musím sama sobě představit. JÁ už nejsem tamto NIC.

• antidepresivnilentilka
        antidepresivnilentilka, 21.2.16 19:48:55  

Pokud ti víra pomáhá,proč ne...nikomu to neberu..mně víra také v určitých chvílích pomáhá i když nejsem typický křesťan,tak v něco věřím

• osoba
          osoba, 21.2.16 20:14:43  

Úplně každý "v něco věří". Problém je v absurdní filozofii o rovnocennosti "vír". Není důležité, v co nebo čemu člověk věří, pokud TO, čemu věří není PRAVDA. Protože pravdu nezruší a nezmění postoj "JÁ tomu nevěří, JÁ si myslím něco jiného, ..." a je nebezpečné věřit atraktivnímu klamu. Rozčarování z takového tragického omylu bývá často pozdě a příliš kruté. není nic horšího, než poznat pravdu a vystřízlivět ze své falešné víry navěky POZDĚ.
          Mně nepomohla "nějaká víra", ale Ježíš Kristus OSOBNĚ a už tohle je rozdíl proti nějakým "vírám", které se staví na rovinu s pravdou. kdo by se v existenčních otázkách chtěl opravdu spokojit s pouhým názorem povýšeným na "pravdu" nebo nějakou filozofií. Není lepší (i když někdy ne moc příjemné) znát skutečnou pravdu??
          Co z outsidera udělá plnohodnotného sebevědomého člověka je poznání vlastní obrovské hodnoty a smyslu. A tohle rozhodně není otázka jen nějaké "víry", kterou má každý "svou". tady je důležitá PRAVDA, jde o život.

• Kennyska
    Kennyska, 16.6.15 19:11:28  

A že vás ještě přerušuji...

• Pavca
    Pavca, 2.5.15 10:02:07  

Zdravím, můžu se k vám přidat ? :4:

• Kennyska
      Kennyska, 5.5.15 20:20:35  

Jo...! (říkám to za sebe...)

Páji, jak se jmenoval ten chlupáš s hlasem Jiráka...? Jaksi si za boha nemůžu vzpomenout...!!! :14:

• Pavca
        Pavca, 21.5.15 21:15:22  

ALF a mimochodem : jsem mistr dlouhých vět :1:

• Kennyska
          Kennyska, 22.5.15 18:43:44  

Já jsem si pak vzpomněla, ale dlouho mi to trvalo...! :1:

"Osmahnem si kocoura...?" :14:

• iica
      iica, 7.5.15 12:54:10  

Samo :)

• Kennyska
    Kennyska, 16.4.15 12:41:31  

Zase jedno zbytečné fórum...? :14:

• singing.vort
      singing.vort, 27.4.15 21:39:59  

Dokud nezanikne nemůžeš to posoudit. Třeba se tady poprvé potká životní pár, kdo ví.

• Kennyska
        Kennyska, 5.5.15 20:17:49  

Tak to bych jim klidně přála...!♥

• iica
      iica, 7.5.15 12:53:20  

Já asi nejsem úplně vhodný člověk na roli moderátora, takže kdyby někdo chtěl, můžu předat... sice nevím jak, ale to se vymyslí :D

• Kennyska
        Kennyska, 6.6.15 10:08:03  

Nedělej paniku...! Zatím ti to jde náramně skvěle... :1:

• iica
    iica, 18.3.15 14:52:57  

Moc se omlouvám žadatelům o přístup, že mi to tak trvalo. Dlouho jsem na Diskutnících nebyla a neuvědomila jsem si, že jsou diskuse automaticky moderované. Takže situace je napravena, teď má přístup do diskuse každý.

• Kennyska
      Kennyska, 18.3.15 19:24:09  

Kdysi jsem sem nakukovala a nešlo se sem dostat... No a pak jsem zapomněla, kde to bylo a kde to hledat...:-) A pak se stalo, že se mi to fórum už úplně vykouřilo z palice...:-))

• alzbeta
        alzbeta, 21.3.15 08:14:42  

To je právě ta legrace. Správci se diví že na jejich zamčená fora nikdo nechodí. Proč žádat o přístup, když chci jen napsat jeden příspěvek, tak jdu raději dál. Změní se to až správcům dojde, proč na jejich fora nikdo nechodí, nebo jen málo. :4:

• iica
          iica, 23.3.15 08:53:33  

Spíš je to tak, že tohle pravidlo (fóra jsou automaticky zablokovaná od momentu jejich založení) se tady zavedlo teprve nedávno a jak jsem zjistila, ne každý si to přečetl. A já jsem na to pro změnu zapomněla. Jenže jelikož má správce přístup do diskuse tak jako tak, tak nevidí, že ostatní ho nemají, dokud si nevšimne hromady žádostí. :)

Jinak vás tady vítám :)

• milada948
            milada948, 1.4.15 17:39:28  

A něco k tématu nebude,zatím je to o v puštění.Ale to sbad není problém klepnout na vpustit a hotovo. :4:

• 69beran
          69beran, 3.4.15 20:05:21  

Presne tak. To zamknuti je konina. Jak pises-chci ted hned neco napsat a ne cekat 2 dny az dorazi spravce.

• alzbeta
        alzbeta, 21.3.15 09:19:09  

Pokud se správci vymlouvají že by čelili utokům debilů, tak k čemu mají další mocný nástroj - BL?

• Kennyska
          Kennyska, 22.3.15 17:49:00  

Jo je to tak a kdyby si s tím nevěděli rady, kdykoliv by mohli požádat nahoře... :1:

• iica
    iica, 20.1.15 12:55:16  

Tak. Vím, že podobně zaměřené diskuse tu jsou. Ale už na původních Lidech jsem měla pocit, že přesně tohle téma by neušikodilo, tak to zkouším. Když se diskuse nechytne, nic se nestane... :2: