Hovory s Bohem

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
seth-mluvi (2019-10-31 13:14:30)senja (2019-10-29 17:47:37)slavidan (2019-10-25 22:36:27)krudox (2019-09-30 05:45:33)9marie04 (2019-09-24 21:38:57)Aitos (2019-07-12 19:29:53)KarelKeslly (2019-07-10 01:49:25)Divobyj (2018-11-23 12:58:07)profesorateista (2018-11-22 18:38:27)007bronapodlaha (2015-10-31 12:11:15)
Hovory s Bohem
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 735 | Členů: 10
Správci: senja (hlavní)

Fórum nejen pro čtenáře a příznivce knih N.D. Walsche, ale pro všechny, kterým není lhostejný osud naší planety.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• soucet
    soucet, 7.9.19 13:41:35  

Kdo si tu povídá s Bobem?

• senja
      senja, 7.9.19 15:33:05  

Nikdo, leda bys byl Bob. :4:
      O Hovorech s Bohem by se dalo, ale to by je musel někdo číst a přemýšlet o nich.

• soucet
        soucet, 7.9.19 16:08:07  

jo tady se mluví o té knížce? :4:

• senja
          senja, 7.9.19 16:27:03  

O všech, které na toto téma napsal N.D. Walsch. :2:

• soucet
            soucet, 7.9.19 18:54:27  

Já četl jenom pár úryvků

• senja
              senja, 7.9.19 20:19:09  

Abych si udělala představu, o čem ty hovory vlastně jsou, musela jsem si přečíst celou knihu, která mě navnadila na všechny další.

• senja
                senja, 7.9.19 20:51:08  

Seznam knih N.D.Walsche, které byly přeloženy do češtiny:

Hovory s Bohem (1.díl)
                Hovory s Bohem (2.díl)
                Hovory s Bohem (3.díl)
                Přátelství s Bohem
                Přijímání Boha
                Nová proroctví
                Bůh, na kterého čekáme
                Co si Bůh přeje
                Návrat domů k Bohu v životě, jenž nikdy nekončí

Život je změna a změna je život
                Bouře před klidem
                Jediné, na čem záleží

Co řekl Bůh - z této knihy je většina úryvků, které tady uvádím. Je vlastně shrnutím myšlenek ze všech předcházejících knih.

• intago
                  intago, 14.9.19 21:21:03  

napiš i Ty svou knihu rozhovorů s Bohem, já už jich pár vydal... :2: Ostatně je to intuice, a kdo by ji chtěl zpochybnit?... to je ten Duch...

• slavidan
                    slavidan, 15.9.19 14:54:23  

Intuici? Kdekdo.

• soucet
                    soucet, 16.9.19 04:54:19  

Ne všechno, co vychází z vnitřku člověka, je intuice. Duch není intuicí.

• intago
                    intago, 16.9.19 11:22:54  

jak to můžeš vědět? Co to vlastně intuice je?
                    Ale co bych se hádal, intuice-Duch mi to zakazuje... :5:

• soucet
                    soucet, 16.9.19 11:37:05  

Vim to, tak jako dokážu rozlišit mezi žádostí a inspirací. Analýzou, jež je základem schopnosti rozlišovat (být si vědom).

• intago
                    intago, 17.9.19 09:50:12  

Intuice je přece zdrojem inspirace. Je to lidský pojem, o kterém se vlastně nic neví...
                    Něco vyššího nad námi...

• soucet
                    soucet, 17.9.19 10:16:55  

Přesněji něco neznámého (neuvědomělého) v nás. A v nás je více neznámých "zdrojů". (Analýzou je lze do určité míry zvědomit.) Proto ne všechno co zevnitř vychází je intuice.

• intago
                    intago, 17.9.19 20:12:10  

pochopitelně ne vše, něco je podvědomí, intuice je nadvědomí

• soucet
                    soucet, 17.9.19 20:40:46  

Žádné nadvědomí neni, je jenom podvědomí, resp. nevědomí (není žádné "nad" ani "pod").

• intago
                    intago, 17.9.19 21:01:21  

hmmm a s kým komunikuju denně přes 20 let a neustále mi ukazuje o kolik je chytřejší? I do budoucna vidí.
                    Ostatně ten termín nadvědomí je na webu častý, např. https://celostnivzdelavani.cz/podvedomi-nadvedomi-a-vedomi

• soucet
                    soucet, 17.9.19 21:25:25  

S ničím jiným než s nevědomým komplexem.
                    To jsou kraviny a fantazie. V psychice existují pouze dvě oblasti: jedna je zalitá světlem uvědomění a tudíž se nazývá vědomí, druhá setrvává v temnotě neuvědomění a tedy je nasnadě jí nazvat nevědomí. Nic třetího logicky není.

• senja
                    senja, 17.9.19 22:51:20  

Troufám si tvrdit, že se mýlíš.

• soucet
                    soucet, 17.9.19 22:53:21  

Na základě čeho si to troufáš tvrdit?

• intago
                    intago, 18.9.19 12:09:45  

my máme praxi, o které nemáš tuchy, ale dost už marné debaty...

• soucet
                    soucet, 18.9.19 12:13:54  

Já mam praxi, o které vy nemáte tuchy. Proto nedebatuji marně, naslepo, nýbrž to co tvrdím umím podkládat argumenty.

• intago
                    intago, 18.9.19 22:03:57  

tak jo, necháme si každý svou praxi, to bude nejlepší. Nám komunikace s božským funguje dokonale... jako prorokům i jasnovidcům

• soucet
                    soucet, 18.9.19 22:43:57  

Praxi můžeš mít jakoukoli, ale tady jde o to, jestli rozumíš tomu, co se při ní děje. Komunikace s komplexem funguje bezproblémově každému. Jenom ne každý se hned odívá do představy proroka a jasnovidce.

• senja
                    senja, 19.9.19 20:11:02  

Nejsem ani prorok, ani jasnovidec, ale mám zkušenosti, které se dají zařadit k termínům vědomí, podvědomí i nadvědomí. U toho vědomí si nejsem zcela jista, jestli opravdu všichni jsou tak vědomí, jak si myslí. Navíc jsem si téměř jistá, že vědomí je tím, co přežívá po smrti těla. Spousta podvědomých impulzů se mi plete do života, přestože si jich nejsem vědoma. Oheň mě fascinuje, z větší vody mě jímá děs. Proč asi? nejspíš špatná zkušenost. Intuice je očividně z oblasti nadvědomí, kam nedohlédnu žádným ze smyslů, které jsou běžně známé a všemi běžně používané. Samozřejmě se to všechno dá zpochybnit a spojit pouze s mou fantazií, ale i ta zřejmě pochází odjinud než jen z mojí hlavy.

• soucet
                    soucet, 19.9.19 21:05:28  

Právě z tohohle důvodu C. G. Jung preferoval termín nevědomí než podvědomí, protože druhý termín evokuje představu, že tak jako je něco pod vědomím, tak by také něco mělo být i nad ním. :4: Což je samozřejmě omyl, ne-vědomá oblast, nevědomí, je všude okolo vědomí: vědomí je ostrůvek v moři nevědomí.
                    Pokud nic z toho, co tvrdíš, nemůžeš dokázat, pak to bude fantazie.

• senja
                    senja, 19.9.19 21:32:13  

A jsme tam, kde už jsme byli. :15:

• soucet
                    soucet, 20.9.19 05:18:21  

Ano, akorát teď jsme bohatší o poznání, proč tomu tak je :4:

• soucet
                soucet, 8.9.19 07:31:21  

no mě to přišlo takový naivní, sluníčkářský

• krudox
                  krudox, 8.9.19 13:34:20  

jo, ten Walshův Bůh je příliš moc hodnej na vkus křesťana, žádný peklo a ďábel a věčné zavržení, žádná nasranost a žárlivost, ani píchání vidlema, prostě nemá koule, naivní havloidní sluníčkář :2:

• soucet
                    soucet, 8.9.19 15:03:28  

ne jeho Bůh, ale samotný Walsh :4: je to taková ta typická ezoterická dětinská představa, která se líbí hlavně ženským

• soucet
                    soucet, 8.9.19 15:05:18  

mimochodem, ty jsi ani v minulosti nebyl křesťan?

• krudox
                    krudox, 8.9.19 19:04:53  

byl, psal jsem to víckrát i na SJ versus Bible...

• soucet
                    soucet, 8.9.19 19:41:39  

To nevim, to jsem asi zrovna běhal s oběžníkem :4:
                    Já tě mam právě jako křesťana zaškatulkovanýho, tak mi přošlo divný, že bys tehdy nebyl. A co se stalo, žes ho opustil?

• senja
                    senja, 8.9.19 19:53:35  

Přečetla jsem je všechny. To, o čem píše, mi zapadá do nejnovějších vědeckých "poznatků". Pojem Bůh je pro mě díky náboženství velmi zavádějící, ale asi nejvíc lidí na něj slyší. Sama se nepřikláním k žádnému náboženství. Nejblíž mám k představě světa, jak ho viděl Lao-c´. Tao je mi sympatičtější než Bůh, ale taoista nejsem, zatímco ženská určitě, nicméně bez ezoterických dětinských představ. Aby bylo jasno. :4:

• krudox
                    krudox, 8.9.19 19:53:45  

prostudoval jsem to pořádně... :2:

• krudox
                    krudox, 8.9.19 19:57:20  

a došel jsem k tomu, že je to náboženství založené na strachu z Boha, člověk je od narození špatný, hříšný a zatraceníhodný, proto musí dávat oběti a nebo musí přijít nějaký ten spasitel, který se obětuje, aby rozzlobeného Boha uklidnil a ten pak možná některým lidem odpustil...

• soucet
                    soucet, 8.9.19 20:56:34  

ano a co se ti na tom nezdá Krudoxi?

• soucet
                    soucet, 8.9.19 21:01:17  

Jaké jsou nejnovější vědecké poznatky? :2: A jakou představu světa měl Lao-c?

• krudox
                    krudox, 8.9.19 22:41:33  

je to smyšlené, člověk zdělil špatné sklony po svých zvířecích předcích, ne díky nějakému "odpadnutí od Boha" pojezením ovoce stromu poznání :2:

• krudox
                    krudox, 8.9.19 22:44:20  

https://zoom.iprima.cz/porady/prvni-clovek/1-cast-1

• soucet
                    soucet, 9.9.19 08:30:01  

No to zdědil, ale díky odpadnutí od Boha je nemá pod kontrolou. (A tady platí, že to co neovládám já, to ovládá mě.) Ten biblický příběh může být smyšlený ve smyslu historickém, ale rozhodně není ve smyslu filosoficko-psychologickém, protože líčí příčinu problému člověka. A Bible pak po jeho prozkoumání nabízí i jeho řešení.

• krudox
                    krudox, 9.9.19 20:41:43  

ano, ten mýtus bývá většinou smyšlený, ačkoliv demonstruje vznešené ideje, proti tomu nic nemám...
                    ale to´odpadnutí od Boha nastalo kdy? už u australopitéka nebo až u kromaňonce? :2: :4:

• soucet
                    soucet, 9.9.19 23:45:19  

Tak mýtus je vždycky smyšlený, protože je to obrazné vylíčení skutečností, které se přímo vyjádřit nedají (zpravidla proto, že k tomu nejsou dostupné pojmy). Ale smyšlená je jenom forma, ne obsah (významové jádro), ten je pravdivý.

Odpadnutí od Boha nastalo při vzniku vědomí sebe sama. U kterého z nich k tomu došlo, to vážně nevim. :2:

• krudox
                    krudox, 10.9.19 05:12:39  

docházelo k tomu postupně, mrkni na ten dokument "První člověk"...

• soucet
                    soucet, 10.9.19 10:13:24  

Jo kouknu se. K nabývání vědomí dochází postupně, to ano, ale postupně po krůčkách.

• senja
                    senja, 10.9.19 15:07:57  

Asi tomu nerozumím, ale myslím si, že odpadnout mohu od víry, nikoliv od Boha. Náboženství se pořád snaží přesvědčit lidi, že existujeme my a On. Ten, kdo je mimo, může ovládat, nebo být ovládán, což se děje právě díky té zcestné představě.

• soucet
                    soucet, 10.9.19 16:15:10  

Proč by ta "představa" měla být scestná?

• senja
                    senja, 10.9.19 17:53:24  

Mám na mysli představu, že jsme odděleni od boha či tvůrce.

• soucet
                    soucet, 10.9.19 18:51:36  

Řeč byla o tom, že nejsme s Bohem v jednotě a tím jsme odloučeni od jeho Ducha a přízně.

• senja
                    senja, 10.9.19 20:05:37  

Tak to mi něco uniklo. S tím souhlasím. :2:

• soucet
                    soucet, 11.9.19 05:36:32  

Na ztrátu společenství s Bohem v důsledku svévole (pýchy) se odkazuje jako na odpadnutí od Boha.

• soucet
                    soucet, 11.9.19 05:44:42  

Tak jsem to zkouknul Krudoxi a konkrétně o vědomí tam nebylo nic, bylo tam jenom, že určité duševní schopnosti se nabývali postupně, což určitě ano.

• krudox
                    krudox, 15.9.19 20:09:41  

tak zkoukni druhý díl a popřemýšlej o složitosti vzniku vědomí a s tím související nesmyslnosti mýtu o hříchu a zatracení... :4:

• krudox
                    krudox, 15.9.19 20:09:54  

https://zoom.iprima.cz/prvni-clovek/2-cast-2

• soucet
                    soucet, 16.9.19 04:51:40  

Složitost či jednoduchost vzniku vědomí tu nehraje žádnou roli. Ale kouknu na to.

• krudox
                    krudox, 16.9.19 05:51:00  

samozřejmě, že hraje, stejně jako nebyl v historii žádný jedinečný okamžik stvoření člověka, nebyl ani žádný jedinečný okamžik "odpadnutí od Boha"...

• soucet
                    soucet, 16.9.19 07:12:36  

O to taky nijak nejde, jestli odpadnutí od Boha proběhlo v jednom okamžiku nebo v nějakém časovém úseku. Člověk sice vědomí nabývá pozvolna, tzn. že jeho vědomí se postupně rozšiřuje, ale zároveň po krocích či částech. Teprve až vznik vědomého já uschopnil člověka jednat samostatně a nezávisle na Bohu (tj. v rozporu se svou přirozeností).

• krudox
                    krudox, 16.9.19 20:20:54  

není žádný okamžik vzniku vědomí a není žádný okamžik odpanutí od Boha, jsou to nesmysly, představy starověkých mudrců...

• soucet
                    soucet, 17.9.19 04:19:27  

Je (musí být) takový okamžik, kdy se dostavil už kritický přírůstek uvědomění, po němž si člověk řekl "hle, JÁ jsem!". Tak jako je okamžik, kdy o sobě dítě začne mluvit v 1. osobě.

• intago
    intago, 23.8.19 10:46:51  

ago, 23.8.19 10:45:37
    reagovatsmazat@!!!

V kapli sv Eustacha na hradu Rostejn mi bozske řeklo. Vstan. Nedotknes se nikoho ani slovem a to platí i pro tvoje příští životy.
    ... No to bude těžký