Hovory s Bohem

Moderovaná diskuze | Kategorie: Literatura
KarelKeslly (2017-02-21 19:48:50)9marie04 (2017-02-16 13:21:26)senja (2017-02-16 09:30:04)eremir (2017-02-16 06:54:05)krudox (2016-05-24 09:30:50)profesorateista (2016-03-30 19:52:34)slavidan (2015-10-25 10:06:42)
Hovory s Bohem
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 259 | Členů: 7
Správci: senja (hlavní)

Fórum nejen pro čtenáře a příznivce knih N.D. Walsche, ale pro všechny, kterým není lhostejný osud naší planety.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 9marie04
    9marie04, 28.12.16 23:19:36  

Senja...dostala jsem k vánocům zajímavou knihu " Transformace vědomí", neslyšela jsi náhodou o ní? :2:

• senja
      senja, 29.12.16 23:35:31  

Tu neznám. Až ji přečteš, dej k dobru, čím tě obohatila. :2:

• senja
        senja, 29.12.16 23:36:33  

Možná bude lepší uvést to v Duchovní literatuře.

• 9marie04
        9marie04, 29.12.16 23:41:24  

Napíši.Jen nevím, kdy to přečtu, mám problém se čtením-oči. :2:

• senja
          senja, 29.12.16 23:45:35  

Však to nespěchá, oči radši šetři. Třeba narazíš na něco zajímavého hned zkraje. :2:

• 9marie04
            9marie04, 30.12.16 00:06:30  

To víš, vždycky člověk narazí na něco zajímavého, ale jak jsem tím listovala až nakonec, je tam napsáno, že to je jen teorie a praxi už musí prožívat každý podle svého . Kdysi dávno, asi před 18i lůety jsem dostala od mé známé kopii překladu knihy přepólování, ta současná kniha je velmi podobná. Myslím, že popisů teorie je hodně, ale popisů praxe, tedy praktikování v našem každodenním životě moc není. Oči šetřím, ale to čtení a vidění z dřívějška / ještě před rokem/ mi moc chybí. :2:

• senja
              senja, 30.12.16 13:11:20  

Rozumím ti, než mě zbavili šedého zákalu, bylo to dost kruté. Ať je líp, je-li to možné.

• 9marie04
                9marie04, 30.12.16 19:09:46  

Sen..mám to trochu komplikovanější, jedno oko vidí na blázko, druhé na dálku, výsledek je dvojité vudění. Aby toho nebylo málo , mám na obou očích zelený i šedý zákal. zelený operovat nejde a šedý, operovat v očích se zeleným je výsledek prý nejistý. Moc mne oslepuje slunce a protijedoucí auta, takže jsen večer přestala jezdit. Mám čtvery různé brýle. Je to rok, kdy se to začalo hodně zhoršovat. tehdy jsem byla 2 měs hodně psychicky oslabena tím, že jsem skončila v práci. Mám kapičky, poctivě 3x denně kapu, snad to co nejdéle udržím. velmi dobře vím, že naše myšlenky mohou stav zhoršovat tím, jak to máme v hlavě nastaveno. Zatím se mi ale nedaří na to nemyslet vždy, když mne to nějak omezí, vyjdu z domu na slunce,oslní mne a nic nevidím, nosím kšilt,brýle, které podle intenzity sluneč. svitu mění tmavost, zkouším kdeco, stále musím doma svítit atd. Protože jsi to zažila, alespoň trochu si to dovedeš představit, ale operací se ti to zlepšilo.Neuměla jsem se vcítit do potíží mé maminky, měla šedý, až po operaci jednoho oka se jí to hodně zlepšilo.:2:

• senja
                  senja, 30.12.16 23:14:24  

Držím ti pěsti a v novém roce přeji štěstí. :2:

• 9marie04
                    9marie04, 30.12.16 23:33:23  

Sen..děkuji, potřebuji ho a i já tobě a ostatním na tomto foru přeji totéž, lásku, zdraví, štěstí a v rodině pohodu. :2: . :2:

• senja
    senja, 28.12.16 16:15:44  

Jsem tu s další várkou:

11. Ty a Bůh jste jedno. Není nic, co by vás oddělovalo. Bůh jsi ty, je v tobě jasně patrný. Bůh je totiž všechno. Není nic, co by nebylo jako Bůh.
         Pokud je pravda, že Bůh je stvořitel, znamená to, že i ty jsi stvořitel. Bůh stvořil veškerý život a ty jsi stvořil veškerý svůj život. Je to prosté.
         Ty i Bůh neustále tvoříte – ty na mikroskopické úrovni, Bůh na makroskopické úrovni.
         Život je Bůh vtělený do hmotného světa. Tvoje přítomnost je důkazem existence Boha.

12. Někteří lidé tvrdí, že vidět znamená uvěřit. Já ti říkám, že uvěřit znamená vidět.
         A to, jak na svět kolem sebe pohlížíš, je volba, kterou jsi učinil sám. Je to svobodná volba, která definuje, kdo jsi, kým chceš být a jak chceš sám sebe prožívat.
         Vědomí, že ty a Bůh jste jedno a že tohle rozhodnutí podnikáte společně, tě uvede do stavu naprosté vyrovnanosti.
         Neexistuje nic jako „věc, kterou si nepřeješ“. Všechno je výsledkem tvé volby.

13. Tvůj náhled utváří tvůj názor a tvůj názor utváří tvou zkušenost. To co nazýváš „pravdou“, je zkušenost, která vzniká na základě tvého názoru. Tvá pravda je tedy to, co jsi zažil. Všechno ostatní jsou věci, které zažil někdo jiný, a pak ti o nich pověděl. To s tebou nemá nic společného. „Objektivní skutečnost“ je protimluv. Tvé vnímání je založeno na tvém úhlu pohledu a ten není objektivní. Je subjektivní.
         Nic, co je pozorováno, nezůstává neovlivněno pozorovatelem. Toto tvrzení je dokonce základem kvantové fyziky.
         Celý tenhle rozhovor ti ukazuje cestu tam, kam jsi vždycky chtěl jít: domů. Pokud tam dospěješ dříve, než zemřeš, už nikdy se smrti  nebudeš bát. Už nikdy se nebudeš bát umírání. Ve skutečnosti totiž neexistuje nic jako „smrt“. Smrt neexistuje.
         Je to konec tvé současné hmotné existence, to ano. Tento zážitek okamžikem tvé smrti končí, ale život samotný rozhodně ne.
         To, o čem se tady bavíme, není nic menšího než kosmologie celého vesmíru. Tajemství života. Cesta duše po smrti. Tvůj náhled – to, z jakého úhlu pohledu se na věci díváš  - utváří tvou realitu jak v tomto životě, tak i po něm.
         Nejvyšší realitu nemůžeš změnit, ale můžeš změnit svůj vlastní prožitek z ní.
         Pravda je taková, že v okamžiku smrti prožiješ to, v co věříš, a tvá víra vychází z tvého názoru a tvůj názor vychází z tvého náhledu na svět. Stejně jako během života před smrtí můžeš svůj názor změnit i v životě po smrti.

• senja
    senja, 11.12.16 19:16:21  

Tak jsem tu zas a pokračuji, kde jsem skončila:

10. Skutečnost, že každý člověk je příčinou ukončení vlastního života, neznamená, že se na vědomé úrovni rozhodne svůj život ukončit. Neznamená to ani, že to dělá s úmyslem uniknout nějakému stavu nebo okolnosti. Většina lidí to vědomě nevnímá.
         K tomu, abychom mohli nějaké úmrtí označit jako sebevraždu, musejí být naplněny dvě podmínky.
    1.       Musíš si být vědom toho, co děláš, tj. musíš učinit vědomé rozhodnutí zemřít.
                        2.    Musíš se rozhodnout zemřít proto, abys unikl, nikoli proto, abys dokončil svůj život.
          Útěcha může pramenit z toho, že ten, kdo spáchal sebevraždu, je v pořádku. Nic mu nechybí. Je milován a Bůh ho nikdy nezatratí. Jen prostě nedosáhl toho, co bylo jeho cílem. Je důležité, aby si to každý, kdo uvažuje o sebevraždě, uvědomil.
         V tom, co nazýváte posmrtným životem, neexistuje nic jako „trest“. Potrestání jsou jen ti, kteří zůstanou naživu. Ti prožijí nepředstavitelný šok, ze kterého se někteří z nich už nikdy úplně nevzpamatují. Všichni trpí pocitem hluboké ztráty.
         Ukončit svůj život proto, abys před něčím unikl, vytváří situaci, ve které neunikneš před ničím, protože duše přišla na svět si to prožít. Ve chvíli, kdy tenhle člověk zjistí, že zkušenost, která ho čeká, je bolestivá a nepříjemná, snaží se uniknout do prázdnoty. Nikde ve vesmíru neexistuje žádná prázdnota.  Prázdnota je nedosažitelná. Ano, protože právě to, s čím umíráš, je to, s čím musíš žít dál.
          To čemu říkáš „smrt“, je překrásné, ale není to o nic krásnější než život. Ve skutečnosti totiž smrt JE život, který jen pokračuje trochu jiným způsobem.
         Na druhé straně smrti se setkáš se sebou samým a všechny věci, které tě zatěžovaly zaživa, budou pořád s tebou. A potom uděláš něco, co ti nejspíš bude připadat jako ironie osudu. Dáš sám sobě nový život, aby ses v něm vyrovnal s tím, s čím ses v tom posledním životě vyrovnat nestihnul.
         Protože účelem hmotného světa je poskytnout ti kontext, v jehož rámci můžeš prožít to, co si v duchovním světě stanovíš jako svůj cíl.
         Opuštěním hmotného světa tedy před ničím neutečeš, jen se obratem vrátíš zpátky do hmotného světa a přesně do té situace, před kterou se snažíš uniknout… Jenom s tím rozdílem, že budeš začínat znovu od začátku. Není nic „špatného“ na tom, že si znovu vytvoříš tentýž život se stejnými zkušenostmi a výzvami. V tomhle, stejně jako ve všem ostatním, máš svobodnou vůli.
         Nic, co jsi v životě udělal, není tak strašné, nic, co se ti kdy mohlo stát, není tak vážné, aby se to nedalo uzdravit. Já ti mohu navrátit úplnost, a také to udělám.
         Ale ty musíš přestat sebe sama soudit. Ten kdo tě nejvíc odsuzuje, jsi ty sám. Ostatní tě mohou soudit jen zvenčí, ale oni tě neznají a jejich soudy jsou neplatné. Nedodávej jim platnosti tím, že by si je přijal za vlastní. Nemají žádný význam.
         Když na tebe hledím, mám jen jedinou myšlenku: „Tohle je můj milovaný, se kterým jsem velice spokojen.“

• senja
      senja, 11.12.16 19:16:41  

V Božím království nemá umění odpouštět žádné místo. Boha není možné nijak urazit nebo zklamat. V celém vesmíru existuje jen jediná opravdu důležitá otázka. Souvisí s tvou identitou. Víš, kdo opravdu jsi? Pokud ano, pak se všechen pocit osamění ztratí, všechen pocit nedostatečnosti vyvane, všechen pocit beznaděje se promění v úžasný prožitek zázraku, kterým je život. A zázraku, kterým jsi ty.
         Používej smrt jako nástroj tvoření, nikoliv jako nástroj ničení. Jako nástroj, kterým se posouváš kupředu, ne jako nástroj, jímž se vracíš nazpátek. Touto volbou složíš hold samotnému životu a dovolíš mu uskutečnit tvůj největší sen, ačkoli ještě stále obýváš své tělo: Dosáhneš usmíření se svou duší.
           Eutanazii nelze srovnávat se sebevraždou. Lidé, kteří se rozhodnou ukončit život, o němž lékařská věda jasně prohlašuje, že už beztak velmi brzy skončí, řeší poněkud odlišný problém. Ti, kteří mají nezvratné lékařské důkazy, že jejich život na tomto světě se rychle chýlí ke konci, se mohou sebe samých ptát: „Je nutné, abych prožil i tu poslední bolest a ponížení?“ Každá duše dospěje k odpovědi, která je pro ni správná, a žádná se v odpovědi na tuto otázku nezmýlí, protože neexistuje nic jako „nesprávná odpověď.

• eremir
        eremir, 27.12.16 07:35:35  

Krásné budu sem chodit číst častěji a opakovaně.

• senja
          senja, 27.12.16 23:38:03  

Dík! Tak to se musím víc snažit a nezanedbávat to tu. :2:

• eremir
            eremir, 8.2.17 11:49:41  

Tak nový rok jsem začal s motem ,že jdu do nového roku s Boží pomocí ,říká se kdo je s Bohem tak Bůh je sním ,říkám si vyzkouším to jako moudrý napúl věřící a napůl ateista,nic nemůžu ztratit jen získat a jen si pořád říkám, když do něčeho jdu tak z Boží pomocí,a tak plyne čas a trochu hodnotím ,pozoruji že se mi vše daří,čím to asi je ,nad ateisty v diskuzi ateistická chybná logika i jinde mám argumentačně pravdu, že by zázrak,mám mnohem více energie,více si hlídám zdravou stravu a co čert nechtěl stalo se že jsem si uvědomil jak si ateisté pletou pohádkové peklo s pravým a od té doby mě provází divné štěstí,přijdu domu za plotem forota dřeva zdarma,sousedi poráželi starý obrovský ořech , ten rozřezali ,měli to vyhodit ,tak mi to dali ,čekám tři auta ,nikdy se nestalo za deset let že by přijeli všechny tři najednou takže je nemusím vyhlížet no už se vám stalo že přijeli dva popeláři najednou ,plasty a směs a jěště k tomu pošta .No co k tomu dodat ,snad že hájit pravdu o peklu nese čertovské ,nebo snad náhodné štěstí,vsadil jsem sportku ,tak uvidím.

• senja
              senja, 8.2.17 15:23:48  

To, o čem píšeš, je v souladu s Hovory s Bohem, ale také se spoustou dalších velmi zajímavých a podnětných knih.
              Teď zrovna čtu jednu, ve které by ses dočetl, proč je to tak, jak píšeš. Požádej a je ti dáno od Esther a Jerryho Hickse.

• eremir
                eremir, 8.2.17 16:46:23  

Děkuji.

• eremir
                eremir, 15.2.17 10:50:10  

Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

10. 06. 2016 | 13:30

Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.

Tachyony jsou hypotetické, dodnes neprokázané částice, které mají podivuhodné schopnosti. Mimo jiné se pohybují nadsvětelnou rychlostí. Oproti klasickým částicím by se tachyony chovaly paradoxně – se zvyšující se energií by se zpomalovaly a se snižující zase zrychlovaly. Je to jen teoretický koncept, který vědci zatím nijak neprokázali. Kaku s ním přesto operuje a tvrdí, že právě tachyony ukazují na existenci Boha.

"Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.
                eremir
                eremir, 14.2.17 18:45:57 reagovatsmazat@!!!
                http://extrastory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

• senja
                  senja, 15.2.17 23:10:22  

Jenomže to není o Bohu, jak ho vnímají různá náboženství. Je to o Zdroji veškerého bytí, a o tom jsou i Hovory s Bohem. Zvykli jsme si nazývat Bohem, co nás převyšuje, ale zapomněli jsme, že jsme toho nedílnou součástí.
                  Rozhodně zajímavý odkaz. :2:

• eremir
                    eremir, 16.2.17 06:54:04  

:4:

• eremir
    eremir, 5.12.16 18:03:28  

Předvánoční modlitba.
    Bože náš všemohoucí tak jak zmůžeš
    dej našim milím a dobrým ateistům moudrost a rozum
    ať vidí pravdu že pravý věřící nic zlého nespáchá
    že to jsou ateisté co podvádějí a hrají si na věřící, a podvádějí jak věřící tak i své dobré kolegy ateisty kterým schází ta moudrost aby to dokázali vidět v pravdě a reálně .
    Už nějaký čas na zkoušku táhnu tu Boží káru,
    jak těžké to bude s ateisty jsem neměl ani páru,
    proto prosím o Boží moudrost pro všechny ,či žádám jak píšou v Bibli svaté že stačí požádat ,tak přikládám prosbu svou ,ať co nejdřív ateisté a všichni moudří jsou,děkuji srdečně s láskou snad ne zbytečně.
    Amen.Amen.Amen.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 22.11.16 05:57:02  

senjo... nic? čekám že zas něco nadhodíš... :15: :4:

• senja
      senja, 22.11.16 09:03:50  

Neboj, já se zase rozhoupám, teď nějaký útlum mám. :4:

• senja
        senja, 22.11.16 09:05:05  

Včera jsem dostala od Walsche radu, ať nedělám nic. Vždycky mi radí dobře. :4:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 22.11.16 09:37:09  

:1: :1: :1: :1: :1:

• 9marie04
          9marie04, 22.11.16 20:42:27  

Sen...tak to znám také, aktivita a útlum-odpočinek. Než jsem se s tím smířila, že to je tak v pořádku, mrzelo mne to,chybělo mi to, ale potom jsem pochopila, to co přečteme a chápeme máme sdělit dál a potom to prožívat v praktickém každodenním životě . :2:

• senja
            senja, 22.11.16 21:20:59  

Tak, tak ... :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.11.16 11:33:07  

Milý Ježíšku. Píši ti, ač nevím, zda splníš mé vroucné přání. Chci, ať mají všichni tvorové ve vesmíru i všech dimenzích co nejmenší útrapy,mají domov i ty, kdož jim ukáží cestu a jsou tak jejich majákem na útesu, kterému se je třeba vyhnout. Prosím za všechny, jež jsou chudí duchem, dodej jim sílu, ať si víc věří, ať věří v zázraky, které svedeš jen ty. Prosím, za ty, jež mají slabou vůli k činům, ať si víc věří. Prosím za poraněná srdce, ať se rychle hojí rány, jež utrpěla. Prosím i za ty, k nimž život nebyl moc milostiv a opustili nás, aby došli věčného klidu. Chci a věřím v to, že nastane všude soulad zájmů a vše se správně vyváží, tak jak má. Ať se každý může ohřát v tvém světle a přitom se nespálit. Ty jsi má hvězda, můj maják na útesu. Děkuji ti, že pevně stojíš a varuješ tak moudré kapitány lodí před nebezpečím. Chci být také takový, ale nechť je tvá vůle jakákoli, přijmu ji. Na mě pramálo záleží, důležité je to, že vše se bude točit, tak jak se točit má, aby celé naše perpetum mobile běželo dál a život nezanikl. Byť jsem jen malým kolečkem, věřím, že jednoho dne budu stejně tak důležitý jako ty, nabo alespoň z poloviny, pro ty jež potřebují pomocnou ruku a potřebují vytáhnout z bahna na suchou zem. Věřím a chci tě poprosit, ať ta má podaná ruka je třeba, tam kde jí je třeba nejvíce. Děkuji ti za to, že jsi tuto moji prosbu a má přání vyslechl a prosím pošli je i dalším tvorům.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 29.10.16 12:47:02  

https://www.diskutnici.cz/forum/3737-nejen-nocni-proud-muziky/ muzika je teď můj bůh... pojďte zapařit a zaposlouchat se do svěžích rytmů muziky

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 30.10.16 13:12:38  

Shaun Baker feat. Maloy - Could you, would you, should you (dance version)

a kdo zná českou verzi? přiznetej se!!! :15: :15: :15: :15:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 14.10.16 05:09:21  

tak ti mám takový pocit senjo, že mluvím nejen s bohem,ale i s jinou civilizací... nebo to alespoň tak vypadá, dle toho,cose děje, když píšu román... svíčky zhsínají, prapodivné písničky mi k tomu v rádiu hrají... no ale schíza to není, to vím jistě... jen spousta náhod...

• senja
      senja, 14.10.16 19:24:13  

Buď v klidu, žádná schíza, jen věci mezi nebem a zemí. Já na náhody nevěřím. :2:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 15.10.16 00:10:31  

to víš píšu i o duchovních věcech.... tak to trochu nahání...

• senja
    senja, 9.10.16 21:52:49  

9. Lidské bytosti tvoří, také „vědí, že vědí“, na třech různých rovinách prožívání – na rovině podvědomé, vědomé a nadvědomé.
         Když umíráš, nemůžeš být neúplný, ale může se stát, že si to neuvědomuješ. Duše může na nadvědomé rovině vědět, že je pro tento život úplná, ale nemusí si toho být vědomá na vědomé nebo podvědomé rovině.
         Podvědomí je rovina prožívání, na které nevnímáš ani vědomě neutváříš svou realitu. Děláš to podvědomě, tedy aniž bys věděl, že to děláš, a tím méně proč to děláš. Je to dar, protože ti umožňuje dělat věci automaticky. Celé tvé tělo tak funguje – bez toho, že by sis k tomu dával vědomé pokyny. Na podvědomé úrovni vznikají také okamžitá řešení problémů.
         Vědomá rovina je ta, na které vnímáš a vědomě utváříš svou realitu. Tohle je hmotná rovina. To, jak velká část tvého života se odehrává na vědomé rovině, závisí na tvé „úrovni vědomí“.
         Nadvědomí je ta rovina, na které vnímáš a utváříš svou realitu s plným vědomím toho, co děláš. Je to rovina duše. Většina lidí si však na vědomé rovině neuvědomuje své vlastní nadvědomé záměry.
         Nadvědomí je ta část tebe samotného, na níž tvá duše naplňuje svůj vyšší záměr, kterým je dosáhnout úplnosti v tom, co jsi přišel na svět prožít a poznat.
         Sloučení všech tří rovin prožívání se nazývá supravědomí. Je to stav, kdy se všechny roviny sloučí a pak prostoupí. Tím dospíváš do stavu ryzího bytí. Toto bytí je nejvyšším zdrojem tvoření ve tvém nitru. Můžeš ho prožít před svou „smrtí“, nebo až po ní.
         Ty sám vytváříš všechny okolnosti ve svém životě. Pokud je vytvoříš na vědomé rovině, budeš si toho vědom. Pokud je vytvoříš na rovině podvědomí nebo nadvědomí, nemusí to tak být. Ale i přesto jsi ty okolnosti stvořil ty sám.
         Ale můžeš prožít cokoli, co chceš. Můžeš prožít to, co jsi přišel poznat, co ses přišel sám o sobě dozvědět a co vyplývá z tvého života v duchovním světě, který předcházel tvému narození, anebo můžeš prožít něco jiného, něco menšího než toto. V téhle věci, stejně jako ve všech jiných, máš svobodnou vůli.
           Vždycky jsi byl, jsi a budeš. Když přicházíš na svět, jednoduše se rozložíš. Přestaneš existovat jako jednota a rozdělíš se na tři části: na tělo, mysl a duši. Anebo také na rovinu podvědomí, vědomí a nadvědomí.
         Proto mysli jen na to, co chceš prožít, říkej jen to, co chceš učinit skutečným, a používej mysl k tomu, aby vědomě vedla tvé tělo k tomu, co chceš projevit jako svou nejvyšší realitu. Tak totiž tvoříš na vědomé úrovni.

• senja
    senja, 7.10.16 19:50:26  

8. Nemusíš s těmito slovy souhlasit, aby tě dovedla ke tvé pravdě. Najdeš cestu domů, protože pokud nesouhlasíš s těmito slovy, pak víš, s čím souhlasíš. Potom si najdeš jinou cestu. Až zjistíš, že tato cesta není pro tebe, zvolíš si jinou a pak zase jinou, až nakonec nalezneš cestu, která tě vyvede z toho zmatku a dovede tě domů. Tak to vskutku funguje. Celý život tě vede zpátky domů, zpátky ke mně. Proto žehnej každé události, každému člověku, každému okamžiku, protože každý z nich je posvátný.
         Na každé cestě čekají „značky na stromech“. Ty značky, které vidíš na stromech, jsou všechny tvoje. Není tu nic, co bys sem neumístil sám. Mluvíme samozřejmě o značkách ve tvém životě – zvlášť o těch, které bys nazval jizvami. Dávej si pozor a vyvaruj se pokušení myslet si, že je tam umístil někdo jiný. To by z tebe činilo oběť a z někoho jiného padoucha. Ale jak jsem řekl, v životě nejsou žádné oběti a žádní padouši. To si dobře zapamatuj.
         Takže když se sám na sebe budeš dívat jako na oběť, tak se jako oběť uvidíš. Budeš-li na sebe nahlížet jako na padoucha, uvidíš se jako padouch.
         Pokud budeš na každou událost ve svém životě, včetně smrti, pohlížet jako na dar, uvidíš ji jako poklad, který ti vždy bude sloužit a dávat ti radost. Pokud budeš na jakoukoliv událost ve svém životě, včetně smrti, pohlížet jako na tragédii, budeš kvůli ní truchlit a nedá ti nic jiného než věčné utrpení.
         Smrt není tragedie. Vždycky je to dar.
         Soustřeď se na tu myšlenku. Soustřeď se na událost, kterou nazýváš „smrt“. Protože když pochopíš, že to platí o smrti, snadno dospěješ k tomu, že to platí i ve všech ostatních událostech v životě. Ani pro tebe, ani pro nikoho jiného už nebude důvod truchlit. Jestliže všechny své „smrti“ prožiješ v dobrém, necháš i ostatní, aby s NIMI žili v dobrém. Jak s těmi malými, tak i tou velkou. A jestliže se bojíš i těch „malých smrtí“, které pro tebe představují porážky nebo ztráty, pak se bojíš i života. Bojíš se zemřít, bojíš se žít. To je nádherná existence!
         Když se přestaneš bát „velké smrti“, nebudeš se bát ani ničeho jiného. A pak již můžeš v pravém smyslu slova žít.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 9.10.16 06:30:52  

poslední věta!!! :6: :6: :6: :6:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 9.10.16 06:35:36  

tedy odstavec... :4:

• senja
          senja, 11.10.16 21:56:22  

Zdá se to jednoduché, ale není snadné tomu uvěřit, že? :4:

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 12.10.16 13:54:22  

to chce prožitek... :4:

• senja
              senja, 12.10.16 22:59:18  

A ten je, bohužel, nepřenosný. :15:

• KarelKeslly
                KarelKeslly, 13.10.16 14:00:46  

ale dá se sdílet :15:

• senja
                  senja, 13.10.16 19:24:54  

Ale jen s těmi, kteří mají zájem. :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 28.9.16 20:16:35  

dobrésenjo..ale nějak není čas nad tímtomoc přemýšlet.. mám jinou práci... píši román... více v dědečkova chaloupka

• senja
    senja, 21.9.16 18:16:51  

7. Cesta, která Ti nejvíce prospěje, je ta, která tě dovede k úplnosti – a není důležité jak je dlouhá. Ke stavu absolutního vědomí, tedy k pochopení a prožití a poznání toho, kým opravdu jsi, vede několik kroků. Každou pouť životem můžeme považovat za jeden takový krok.
    Žádná duše nedospěje k absolutnímu vědomí za jediný život. Až kumulativní efekt mnoha cest životním cyklem vytváří to, co bychom mohli nazvat úplnou úplností či absolutním vědomím.
    Je snazší jít cestou, na které je méně překážek. Mnozí lidé procházejí životem, aniž by si uvědomovali, že „kráčejí po cestě“. Nestudovali, nemodlili se, nemeditovali. Vůbec se nezajímají o svůj vnitřní život a nevěnovali pozornost tomu, co je přesahuje. Tím, že uvažuješ o věcech, o kterých se teď bavíme, vytváříš cestu, na které je méně překážek.
    Říkám, že ať si zvolíš přímou, nebo klikatou cestu, ať se prodíráš lesem, nebo ho obcházíš, až dospěješ k pravdě o životě a žití a smrti a umírání, budou překážky překonány a ty za sebou budeš mít méně svízelnou cestu k úplnosti.
    Až poznáš smrt v její úplnosti, budeš moci vést úplnější život. A pak můžeš zemřít pokojně a pokorně, s plným vědomím, že jsi úplný. To je podstatně méně svízelná cesta a vede k velmi poklidné smrti.
    Po smrti najde každá duše klid. Ne všem se to podaří před smrtí.
    Pojďme si znovu vyjasnit jednu věc. Vždycky jsi součástí božského principu. Ve skutečnosti jsi božským principem, který se projevuje jako individuální aspekt božskosti, známý jako TY. Neustále jsi doma u Boha. Ty vůbec nejsi na cestě k Bohu, nacházíš se uprostřed nekonečného procesu, ve kterém postupně poznáváš víc a víc z božského principu. Jak procházíš životem, poznáváš víc a víc z jádra vlastní existence, víc a víc z podstaty toho, kým jsi.
    Tenhle proces, který bychom mohli nazvat „plynutím“, je podstatou všeho života. Je to vztah mezi splýváním a vyplýváním. Právě to je podstatou smrti a umírání.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 4.10.16 00:53:53  

to by mě zajímalo tedy, jakjsem vlastně starý, když jsem si ve snu prožil vznik a zánik planety přes všechny civilizace až po to, že jsem se stal na chvíli "bohem" a byl i před božím "soudem" a vážil si na vahách svoji duši... :15:

• senja
        senja, 5.10.16 14:06:38  

Prý je každý tak starý, jak se cítí. :15:

• senja
    senja, 20.9.16 17:42:41  

6. Žádná cesta domů není lepší než kterákoli jiná cesta. Všechny cesty tě tam dovedou, protože to jediné, co potřebuješ, abys tam došel, je upřímná touha, čisté a otevřené srdce a víra, že Bůh nemá žádný důvod ti říci: „Ne, ty nemůžeš být vpuštěn do mého domu.“
         Všechna opravdová náboženství jsou překrásná. Na vrchol hory vede mnoho cest. (Je ovšem nutné oddělit duchovní obsah náboženství od církve a jejich projevů.)
         Zvolte si tedy každý svou vlastní cestu, kterou ke mně přijdete. Vydejte se na vlastní pouť domů. Nestarejte se o cesty, jimiž se ubírají ostatní, a nesuďte je.
         Poslechni si, co říkám, ale pak uvěř tomu, o čem ti tvé srdce říká, že je to pravda. Protože právě ve tvém srdci leží pravda a ve tvém srdci spočívá Bůh. Prosím tě, abys nezaměňoval to, co je ve tvém srdci, s tím, co je ve tvé mysli. To, co je ve tvé mysli, tam vložili jiní. To, co máš ve svém srdci je součást mě samotného, kterou si nosíš s sebou.
         Lidstvo nemusí projít peklem, aby se dostalo do nebe.
         Většina lidí je přesvědčena o tom, že „jít domů“ znamená vrátit se k Bohu. Ale vrátit se k Bohu je zhola nemožné, protože ses od Boha nikdy nevzdálil – a tvoje duše to ví.
         Život je proces, kterým duše proměňuje pochopení na prožitky, a tento proces je úplný ve chvíli, kdy se to, co znáš a co jsi zároveň prožil, stane poznanou skutečností.
         Z toho vyplývá, že domov je místo, které bychom mohli nazvat také Úplnost.
         Je to úplné poznání toho, kým jsi, skrze úplné pochopení a úplné pochopení a prožití a úplné procítění toho, kým jsi. Je to konec stavu, kdy jste ty a Bůh existovali odděleně. Toto oddělení je pouhou iluzí, což tvoje duše ví.
         V okamžiku splynutí se ve skutečnosti stane jen to, že si uvědomíš, kým opravdu jsi, a prožiješ to.
         Návrat k vědomí je proces, který se skládá ze dvou částí. Vědomí je dosaženo pochopením a prožitím, jejichž sloučení vede k poznání. Jedna věc je něco znát, ale úplně jiná věc je to prožít a ještě jiná je to poznat. Jen poznání vede k úplnému vědomí.
         Po cestě vedoucí duchovním světem dospěje duše k úplnému pochopení a po cestě vedoucí hmotným světem dospěje k úplnému prožití. Obě cesty jsou nezbytné, a proto existují dva světy. Spoj je dohromady a získáš dokonalé prostředí pro dosažení úplného poznání, jež plodí úplné vědomí. Z toho vyplývá, že „domov“ je místo, které bychom mohli nazvat Úplnost.

• 9marie04
      9marie04, 20.9.16 23:53:17  

Senja...pochopit a prožít, souhlas,něco znát a prožít je rozdíl. Znát je teorie, prožít je praxe. Ano, také to tak vnímám. :2: