Hovory s Bohem

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
slavidan (2019-05-24 23:36:25)9marie04 (2019-05-24 22:11:04)senja (2019-05-23 23:28:08)krudox (2019-05-23 22:40:18)seth-mluvi (2018-12-25 21:44:43)Divobyj (2018-11-23 12:58:07)profesorateista (2018-11-22 18:38:27)007bronapodlaha (2015-10-31 12:11:15)
Hovory s Bohem
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 530 | Členů: 8
Správci: senja (hlavní)

Fórum nejen pro čtenáře a příznivce knih N.D. Walsche, ale pro všechny, kterým není lhostejný osud naší planety.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• intago
    intago, 23.5.19 22:29:59  

Hinduističtí mniši, kteří slouží bohu Šivovi. Tihle mniši – bábové, sadhůové – kouří ze svých kornoutovitých hliněných dýmek ne samotnou marihuanu, ale černý hašiš, kterému se v Indii říká čaras. Užívají konopí zcela stejně, jako křesťanský kněz při mši víno. Ona obluzenost, kterou substance přináší, je stavem, kdy je možné lépe komunikovat s Nejvyšším.
    https://www.vitalia.cz/specialy/marihuana/

• intago
    intago, 20.5.19 09:27:48  

Podobně jako Walsch Hovory s bohem I až III, Přátelství s bohem mnoho dalších knih obsahuje tzv.channeling:
    sv.Faustyna Kowalská Deníček. Boží milosrdenství v mé duši. Karmelitánské nakl. https://uloz.to/!pniQyxpE/sr-faustina-kowalska-dennicek-sk-doc
    a film o ní https://uloz.to/!hbvDhYXUb/faustina-sk-1994-avi
    Rodegastová Emanuelova kniha
    Sanya Roman Žít s radostí, Channeling, Duchovní růst - být svým vyšším Já
    Caddyová E. Vlny duše
    Zukav G. Sídlo duše
    Kardec A. Kniha duchů, Kniha médií
    dr.Weiss B.L. Mnoho životů, mnoho Mistrů
    McLeanová P. Kontakty s duchovním strážcem
    Jyoti, Anděl zavolal mé jméno
    Larsen J.A. Dveře dokořán
    Danrich K. Vzestup : nová zasvěcení : duchovní hierarchie Země

• intago
    intago, 16.5.19 13:07:13  

Celý problém křesťanství je v otázce, kdo je hlavní Autoritou. Chybně se uvádí, že je to kněz, papež či bible. Důvod je v tom, že to jsou pouze hříšná lidská vysvětlování. Člověk nemůže Boha postihnout, ani Jeho metody. Vždy se mýlí, o tom je celá bible. V tom byl problém farizejů a saducejů.
    Věčné spory mezi církvemi a křesťany se dají vyřešit jen jedním způsobem. Každý křesťan musí být ve stálém spojení se sv.Trojící, která mu ústy Ducha sv. bude vysvětlovat, co je potřeba. A tento boží projev musí být naprosto jasný, nikoliv jen jakési matné úvahy vytvořené na pochybných základech.

• senja
      senja, 16.5.19 18:21:04  

V tom s tebou nesouhlasím. Položila bych otázku jinak: Co je hlavní autoritou? To by vyřešilo otázku náboženství a duchovnosti. Neexistují žádné boží metody, jen přírodní/vesmírné zákony. Každý člověk, zvíře rostlina, nerost je jimi ovlivňován, protože je jeho nedílnou součástí. Jak už jsem psala jinde:
      Pod pojmem Bůh nevidím Stvořitele, ale organizované a inteligentní sjednocené pole samo v sobě obsažené, nekonečné, nezrozené, a tedy nesmrtelné. Toto pole je všude, je zdrojem všech věcí, všeho, co bylo, je a bude. Skvělé je, že ho člověk může poznat a využívat na všech úrovních své existence. Stává se tak tvůrcem svého osudu. Pro sebe tam nenacházím žádný náboženský podtext. Stejně vnímám Boha v knihách Hovory s Bohem.
      Jediná trojice, která mě jako člověka zajímá, je VĚDOMÍ, PODVĚDOMÍ a NADVĚDOMÍ.
      Bible je zajímavé čtení o člověku, jak vnímal svět před dvěma tisíci lety.
      Vesmír se ovšem neustále vyvíjí a mění. A člověk s ním. Přinejmenším na duchovní úrovní - tedy na úrovni sebeuvědomění.
      Takže nic takového, jako že náš bůh lepší než ten váš, neexistuje. To jen my, lidé, hodnotíme a škatulkujeme podle sebe. Hříšnost, vina, trest jsou pouhopouhé atributy lidství. Vesmír je Láska, která podporuje život.
      Ostatně i věřící tvrdí, že Láska je Bůh a Bůh je láska.
      Až budeš vědět, co jsou nepochybné základy, budeš vědět, že žádného boha netřeba hledat. Je však třeba žít v souladu s vesmírnými zákony. Možná je ten zákon jen jediný: Žij a nech žít, rozvíjej své schopnosti a totéž dovol všem ostatním.
      Zjednodušené? Možná. V jednoduchosti je totiž krása. :2:

• intago
        intago, 17.5.19 07:44:28  

Jenže ti nedošlo, že ty zákony musel někdo vytvořit, nespadly s nebe. Ostatně mohl stvořit zákony úplně jiné a i náš vesmír by byl jiný.
        Ostatně Stvořitel do Stvoření vtiskl sám sebe. Nakonec je ale skoro jedno,jak to bereš...
        Stejně jsme všichni v mateřské škole Stvoření, hlavní je, kdo je u tebe autorita. Podívej, učili nás rodiče a škola a nyní si naivně myslíme, že nás už nemusí nkdo učit, ale to je omyl. Stvoření a jeho zákonům prostě špatně rozumímne a neustále děláme chyby a dooplácíme na ně...
        Proto je tak dobré umět se Stvořitelem a Jeho hierarchii komunikovat. Ten ti řekne, jaké ty zákony jsou? Kdo jiný? My určitě ne.
        Když to uměl Walch a mnoho dalších, proč to neděláš ty??

• intago
        intago, 17.5.19 08:26:39  

a na tvých řečech o lásce je vidět, že jsi v naivních představách, protože si pleteš lidskou lásku s Láskou Boha, o které nevíš vůbec nic a ani se o Ni nezajímáš...
        Ona je totiž úplně jiná. Bůh není člověk, ani trochu ne...

• intago
          intago, 17.5.19 08:33:29  

ale až tehdy, když v meditaci vidíš Boha, jak je neuvěřitelně Jiný, podivný, nepopsatelný, paradoxní, pak se začneš smát dětinským lidským představám o Něm. :1:
          Vzbuzuje až strach svou Nekonečností, Věčností a Dokonalostí...

• senja
            senja, 17.5.19 18:57:40  

Jako my všichni, i ty ve čteném vidíš a vnímáš jen to, co tam vnímat chceš. Neustále mi podsouváš, jak mě vnímáš ty a je ti putna, co a jak píšu. Z toho, co píšeš zase já vnímám, že nemáš ani potuchy o tom, kdo jsi a vyděluješ se z "božího stvoření" jako něco mimo Boha, tedy vesmír. Přitom všechno tvoří spolu jednotu. nic a nikdo není lepší než kdokoliv nebo cokoliv jiného, jen je to jiné. Vibračně jiné, energeticky jiné, zdánlivé jiné, ale fungující podle zákonů Vesmíru. Pod pojmem zákon si nepředstavuji, že ho někdo vymyslel a někdo schválil, protože jak jsem napsala výše,jde o "organizované a inteligentní sjednocené pole samo v sobě obsažené, nekonečné, nezrozené, a tedy nesmrtelné. Toto pole je všude, je zdrojem všech věcí, všeho, co bylo, je a bude."

• intago
              intago, 17.5.19 20:46:59  

to je jen zjednodušení. Vlastně žto podstatné je Absolutno, to tvoří Vše a různá Stvořitelé jako entity tvoří co chtějí aby naplnily potencionalitu Absoltna. Alle to je moc vysoká filozofie.
              To hlavní je dostávat výuku šitou na tělo. To dělal Walch i jiní, proč to nedělají ostatní a jen se planě dohadují o filozofii? Je to přístup ke Guruovi, Učiteli a bez toho duchovní výuka není účinná. Co je žák bez Učitele? A my nejsme nic jen žáci obecné školy.
              Kurzů channelingu je na webu dost

• senja
                senja, 18.5.19 23:02:39  

Takovými entitami jsme i my. Také tvoříme i boříme. Jako "Bůh".

• intago
                  intago, 20.5.19 09:21:46  

ano,ale asi trilionkrát menšími schopnostmi :2:

• intago
    intago, 11.5.19 20:43:02  

podivousové Vesmířané stále existují http://vesmirni-lide.cz/default_cz.htm :2:

• intago
    intago, 11.5.19 19:57:23  

jak to tady čtu, umíte totéž co http://bozena-cibulkova.sweb.cz/ a Walsch? Pokud ne, na webu je spousta kurzů, stačí dát do gůglu heslo kurz channelingu a vybrat si, některé jsou drahé

• slavidan
      slavidan, 16.5.19 23:30:21  

To jsou různá poselství. :2:

• intago
        intago, 17.5.19 07:45:24  

jo, nejlepší je, když má každý ty svoje, protože jsou nám šity na míru

• slavidan
          slavidan, 17.5.19 08:53:36  

I když se obsahově vylučují? :4:

• intago
            intago, 17.5.19 20:48:41  

úplně ne, jen je každý jinde a proto musí dostávat jinou nauku, jež se časem mění, až se časem setkají...
            Je to prostě škola... Někdo je v pomocné, jiný je geniální, každý má jiné učivo.

• slavidan
              slavidan, 17.5.19 21:12:58  

Bůh lidem nelže.

• intago
                intago, 17.5.19 22:08:29  

ne, On je vychovává, ale každého jinak, jako Učitel...
                Ostatně zkus to sám zažít rozhovorem s Ním, jako ten Walsch...
                dělám to 25 let neustále a učím to :2:

• intago
                  intago, 17.5.19 22:11:20  

je to jak volání s mobilem- dáš kontakt, tedy Bůh a pžádáš o odpověd na otázku, kterou vyjádříš. No a odpověd přijde a tu analyzuješ a ptáš se dál, až je ti věc jasná.
                  Tak prosté to je... :4:

• 9marie04
                    9marie04, 20.5.19 12:52:34  

Ano, položím otázku a dostanu odpověď, dělám to 27 let a sděluji dál. A samozřejmě nejvíc otázek je těch, kterými se zabývám, což jsou vztahy a souvislosti se zdravím . Já ale Boha i JK Matku Marii potřebuji, protože na Ně směřuji otázky a pak dostávám odpovědi a moc za to učení na mé úrovni děkuji.

• slavidan
                  slavidan, 18.5.19 22:00:05  

Jsou to neslučitelná poselství.

• intago
                    intago, 20.5.19 09:23:11  

s čím neslučitelná? Nemá snad křestan komunikovat s Duchem sv,? Právě proto byl přece seslán

• intago
                    intago, 20.5.19 09:30:00  

je věcí každého, s kým komunikuje, jeho odpovědnost...
                    Problém je, že vůle k tomu je velmi malá i u věřících... Proč?

• slavidan
                    slavidan, 20.5.19 10:25:48  

Povinností křesťana je věřit, že Ježíš Kristus zemřel pro spásu lidstva ( odčinil prvotní hřích), a že jí může čerpat ten, kdo v něj věří jako spasitele (v souladu s Biblí). Podmínkou přijetí je i nenarušovat vztah s Bohem hříchy v každodenním životě. Bůh u Walsche a Bůh Bible jsou bytosti jiného druhu, Bůh nešíří o sobě nepravdivé informace. Duch Svatý nebyl seslán k povídání s věřícími, je to v Bibli.

• intago
                    intago, 20.5.19 20:25:44  

jasně jsem napsal, že je věcí každého s kým komunikuje. Možnost přece není jen pro křestany.
                    Je tedy věcí Walscheho, s kým komunikuje. Názory na jeho komunikaci se mohou lišit.
                    Každý by se měl soustředit na jeho vlastní práci. Proto se ptám: Co jste se od Ducha sv.dozvěděl vy?

• krudox
                    krudox, 20.5.19 20:55:27  

já komunikuju s šéfem v práci a zatím to vypadá dobře...

• slavidan
                    slavidan, 21.5.19 23:00:11  

Duch Svatý není k takovémuto povídání, viz Bible. :2:

• intago
                    intago, 22.5.19 07:25:11  

kdo tu mluví o vyprávění si? Má vysvětlovat tajemství Stvoření a to také dělá. Co řekl tobě?

• slavidan
                    slavidan, 22.5.19 09:12:31  

Duch Svatý není na odhalování, viz Bible.

• intago
                    intago, 22.5.19 09:53:41  

uveď konkrétní citát. Já jen tyhle, je jich daleko víc:
                    J.14.26 Avšak Utěšitel, ten Duch Svatý, kterého Otec pošle v mém jménu, ten vás naučí všemu a připomene vám všechno, co jsem vám řekl.
                    1k2.12 My jsme ovšem nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha, abychom věděli, co nám bylo od Boha darováno.
                    13 O tom také mluvíme (ne slovy, jimž učí lidská moudrost, ale slovy, jimž vyučuje Duch Svatý), když spojujeme duchovní věci s duchovními.
                    14 Ale přirozený člověk nepřijímá věci Božího Ducha, neboť jsou mu bláznovstvím, a nemůže je poznat, protože musí být posuzovány duchovně.
                    15 Kdo však je duchovní, posuzuje všechno, sám pak není posuzován od nikoho.
                    16 Neboť: "Kdo poznal Pánovu mysl, aby ho poučil?" A my máme mysl Kristovu!

• intago
    intago, 11.5.19 15:36:32  

helemese channeling, ale nějak to tu vázne, my jsme na
    https://www.diskutnici.cz/forum/2368-intuice-channeling-a-transcendentno/
    Zažádejte o vstup a pokecejte :2:

• senja
      senja, 11.5.19 23:01:21  

intago, díky za pozvání, ale tam bych byla málo platná.
      S channelingem nemám osobní zkušenost. Interpretuji jen to, co nějak vím bez vlastního přičinění. Pod pojmem Bůh nevidím Stvořitele, ale organizované a inteligentní sjednocené pole samo v sobě obsažené, nekonečné, nezrozené, a tedy nesmrtelné. Toto pole je všude, je zdrojem všech věcí, všeho, co bylo, je a bude. Skvělé je, že ho člověk může poznat a využívat na všech úrovních své existence. Stává se tak tvůrcem svého osudu. Pro sebe tam nenacházím žádný náboženský podtext. Stejně vnímám Boha v knihách Hovory s Bohem.

• Allegretto
        Allegretto, 12.5.19 00:15:29  

Naprosto skvěle jsi vystihla to, jak cítím pojem Bůh já. Ačkoliv jsem vyrostla přímo v náboženském prostředí na faře čs. církve, nestal se ze mně věřící člověk v tom náboženském pojetí.Absolutně souhlasím s tím, jak popsala svoji představu senja.

• intago
          intago, 12.5.19 17:43:51  

no dobře, ale když berete knihy Welcheho, proč se to nenaučíte i vy a nenapíšete další? Nic to není, mám praxi...

• Aitos
            Aitos, 12.5.19 23:36:42  

Právě, jsou i jiní autoři. https://www.databazeknih.cz/knihy/andelske-rozmluvy-202826 A zda jde o Ducha či Boha není nutné řešit, je celá plejáda božských, či vyšších bytostí, čí sfér, které mají co předat...

• intago
              intago, 13.5.19 08:13:32  

s tím jsem se setkal i u naší první kontaktérky Cibulkové, ta měla svou partu, ale nikdo jiný komunikaci neuměl. Nechápu proč :8:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 12.2.19 01:02:14  

napadla mě myšlenka...
    souvisí to s klinickou smrtí... co když po tom projitím tunelem atd. člověk skutečně zemre a žije už jen ve vzpomínkách a snech dalších lidí.. tedy skutečně nežije, i když vlastně žije... co myslíte? poznali bychom to?

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 12.2.19 03:31:08  

jako že prožiješ kl. smrt a tím už zemřeš a dál pokračuješ po probuzení z kl. smrti jako myšlenka, hmotná myšlenka,ale už ne skutečně žijící člověk... jen jako zhmotnělá představa - přemýšlím už nad tím tři hodiny a nevím si rady - prostě bych to nepoznal... :D :D :D nebo poznal??? a jak??? náhody, deja-vu, sny co se stávají skutečností.. kdo ví..

• senja
        senja, 12.2.19 10:18:24  

Ale poznal. Myšlenku nemůže nic bolet. Na druhou stranu jsme všichni svým způsobem "jen" zhmotnělé myšlenky, když to vezmu kolem a kolem. :15:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 12.2.19 10:25:49  

no dyt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :14:

• senja
    senja, 1.1.19 00:24:57  

Přeji všem lidem krásný rok 2019.♥

• krudox
      krudox, 1.1.19 00:59:54  

i Tobě :4:

• 9marie04
      9marie04, 1.1.19 07:08:43  

I já tobě.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 1.1.19 13:11:44  

my ještě nešli spinkat :15: :15: :15: :15:

• senja
    senja, 11.11.18 19:51:22  

„Nemůžeš si uvědomit sebe sama takového, jaký jsi, dokud se neutkáš s tím, kdo nejsi.“ — Neale Donald Walsch

Zdroj: https://citaty.net/autori/neale-donald-walsch

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 11.11.18 20:52:47  

Cítím v tom trochu dilema - někým jsem a zaroveň nejsem? Spíš bych řekl, že je třeba si uvědomit, že jsme víc, než si myslíme, že jsme...

• senja
        senja, 11.11.18 22:45:24  

Chápu to spíš tak, že jsi-li poctivec, uvědomíš si to v konfrontaci s nepoctivcem. Nic lepšího mě zrovna nenapadlo.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 12.11.18 19:55:16  

Vnitřní dilemata jsou původci onemocnění. Proto myslím, že nabádání k vnitřnímu boji není prospěšné..

• Divobyj
            Divobyj, 12.11.18 20:27:53  

Autoři Bhagavadgíty by museli být tak nemocní,že by se snad nemohli ani narodit! :7: :4: :1:

• 9marie04
              9marie04, 12.11.18 23:07:01  

Div..podle toho, jak Set myslí vnitřní dilemata. Je známo, že dlouhodobě narušená psychika je původcem oslabení imun.systému a tím mnoha nemocí. :2:

• Divobyj
                Divobyj, 14.11.18 20:35:01  

I psychicky zdravý člověk řeší vnitřní dilemata.
                Ovšem,je-li řeč o těch nemocných....

• 9marie04
                  9marie04, 14.11.18 23:24:51  

Div...samozřejmě když píši psychika, nemyslím tím lidi psychicky nemocné. Mám dlouhodobě s někým , něčím neřešitelný problém, odebírá mi to sílu, energii, což oslabuje můj im. systém a nemoc se může snadněji rozvinout, než u lidí, kteří mají problém krátkodobější nebo mají jinou povahu, podmínky pro řešení problémů, je to člověk od člověka, každý to máme nastaveno jinak. :2:

• Divobyj
                    Divobyj, 15.11.18 19:22:34  

Jistě,to je pochopitelné.Dík za upřesnění. :4:

• 9marie04
                  9marie04, 15.11.18 22:20:09  

Div...píši to na základě vlastní zlušenosti a doufám, že zatím nejsem psychicky nemocná / i když, to tvrdí všichni psych. nemocní :1: /. Mám neopravitelnou poruchu zraku a toto přináší stálé myšlenky a strach, co bude dál? O tom byl můj příspěvek. Strach je negace, která mi odebírá energii, z toho plyne únava a ospalost a dlouhodobější snížení obranyschopnosti im. s. oproti mikroorganismům zvnějšku.To ještě k těm očím a potom je to začarovaný kruh.A moc by nechybělo, , aby došlo k onemocnění nervů a psychiky. :2:

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 15.11.18 18:17:58  

Tak například "nějaký žák" ví o tom, že na něho pozítří čeká ve škole těžká písemka. Může se stát, že zrovna následující den uklouzne a vyvrtne si kotník a tak písemku nestihne. Může se stát, že příště až bude čekat test, tak se mu zase pro změnu zvýší teplota a písemku nestihne. Doktoři samozřejmě jednou budou řešit poraněný kotník a podruhé začínající chřipku. To dítě ale není vlastně nemocné ani psychicky ani fyzicky - to dítě pouze používá dostupné prostředky na řešení svého dilema.

• Divobyj
              Divobyj, 15.11.18 19:23:57  

Ano,nyní už rozumím tomu,jak to myslíte.Dík :2: .

• senja
            senja, 18.11.18 22:53:28  

Obávám se, že jsem nebyla pochopena. Ten příklad zřejmě nebyl šťastně zvolen. N.D.Walsch to zřejmě vysvětlil líp, ale to bych musela najít.

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 8.12.18 12:29:29  

já to vidím tak, že dokud si člověk nesáhne na svoje dno, tak v podstatě nemůže zazářit a rozsvítit svůj vlastní oheň.. ten věčný, který už nikdy nepohasne... právě díky tomu zápasu sama se sebou... tak je to asi myšleno, že? :15: ono je to i celkem logické - vystihuje to jedna scéna z jednoho filmu, kdy pilotka žádá kapitána, aby mohla přistát a kapitán ji říká, že i když je vycvičená, tak není připravená, že vycvičenost kapitána nedělá a později je v témže filmu naznačeno "vy jste zvyklá vyhrávat, nebudete kapitán (velitel) dokud neprohrajete" moc moudrá slova a přitom to bylo v tak tuctovém filmu jako je Jádro (cesta do středu země) - možná někdo z vás viděl, pokud ne, doporučuju, jsou tam hezké myšlenky, ale fil přitažený za vlasy (což je škoda)

• senja
                senja, 12.12.18 17:08:20  

To je lepší!

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 23.12.18 16:18:29  

Lidi, já přece vím, že všichni bojujeme sami proti sobě a chceme ten boj vyhrát.. Ale taky si myslím, že základním bodem nového náboženství by měla být HARMONIE. :15:

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 23.12.18 16:22:00  

používat tak nebezpečná sova jako harmonie, láska a přátelství teď o vánocích? že tě přinesla hvězda??? :1: :1: :1:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 23.12.18 16:46:10  

O vánocích jsem na měkko. :15:
                    Možná to dělá rodinka, mám tři puberťáky.. přeju pěkný svátky. :15:

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 23.12.18 16:56:16  

nápodobně :4:

• senja
                    senja, 25.12.18 18:37:14  

Hezké Vánoce jsem popřát nestihla, tak aspoň hezký večer božíhodový a veselého Štěpána. :2:

• krudox
                  krudox, 24.12.18 20:35:44  

a v chrámech by nebylo třeba přímo varhan, stačilo by HARMONIUM :4:

• senja
                    senja, 25.12.18 18:38:11  

To by mohlo stát na každém rohu, abychom byli stále harmonicky naladěni. :4:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 25.12.18 21:44:42  

Ani chrámů by nebylo třeba, kdyby bylo takové harmonium.. :1: a ani to náboženství by nebylo nakonec potřeba, jenom to harmonium nějak vymyslet.. :1:

• senja
                    senja, 12.2.19 10:22:21  

seth, a o tom to je. Má to jeden háček. Musí ho naladit každý sám v sobě. Když se dokážou sladit hudebníci v orchestru, proč by se nemohli sladit lidé na Zemi. Možná by to ale potřebovalo dirigenta, kterému by šli na ruku, tedy do noty, všichni. Vypadá to jako utopie, škoda.