Hovory s Bohem

Moderovaná diskuze | Kategorie: Literatura
krudox (2018-09-13 20:06:12)KarelKeslly (2018-09-13 16:27:04)9marie04 (2018-09-11 03:57:27)senja (2018-09-10 23:39:22)slavidan (2018-05-02 22:20:23)profesorateista (2018-01-08 10:15:46)
Hovory s Bohem
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 417 | Členů: 6
Správci: senja (hlavní)

Fórum nejen pro čtenáře a příznivce knih N.D. Walsche, ale pro všechny, kterým není lhostejný osud naší planety.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 10.9.18 19:10:16  

Jedna stará legenda říká, "ŽE se JEDNOHO DNE, PRAVDA A LEŽ PŘEVLÉKLY"

"Dobré ráno", řekla lež.
    "Dobré ráno", řekla pravda. Odpověděla pravdu.
    "Je krásný den", řekla lež. Pravda se rozhlédla a zjistila že je to pravda. Byla. Den byl opravdu krásný. "Ano krásný den" , řekla tedy pravda.
    "Jezero je ještě krásnější", zalhala lež. Pravda se podívala na jezero a uviděla že tato lež je pravda a přikývla. "Voda je ještě krásnější", pravila tedy lež, pojd poplaveme. Pravda se dotkla vody prsty a voda byla opravdu krásná a tak duvěřovala lži. Obě se svlékly a plavaly klidně. O něco později lež vylezla z vody, oblékla šaty pravdy, a pravdu tam nechala. Pravda, neschopná obléknout šaty lži, začala chodit nahá a všichni byli zděšeni, když ji tak viděli!

Lidé nechtějí vidět nahou pravdu, dávají tak raději přednost krásně oblečené lži!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 6.9.18 13:04:00  

Tak trochu naběhnu... když tu zatím nic není...

Co když je osudem svobodná vůle... a nesvázanost... hm? Teď se vše urychluje, máme vůbec šanci posoudit, co je náš osud? Zabývali jste se tím někdy? Hledali jste odpovědi? Všichni jdeme po nějaké cestě a ty vedou do Říma... jenže, co je to ten Řím, každý má o tom jinou představu... a poznáme ho vůbec, když tam dojdem? nebude to to samé, co jsme potkávali na cestě, jen v jiném hábitu? nebo ta cesta nekončí a motáme se v kruhu? nehledě na to, aby bylo dobro poznat, tak musí být min. jeden z nás ten špatný... a naopak, aby bylo poznat zlo musí být jeden dobrý... a čím se to vlastně určuje? každá myšlenka má klad i zápor v sobě... pomůžeš, ale co když si dotyčný měl tím projít bez pomoci, aby se to naučil? nepomůžeš a zase je to špatně, měla jsi pomoct, jelikož jsi byla vybrána, aby jsi mu rozsvítila lucernu, aby mohl jít dál ve tmě, ve které se nachází...

mám za to, že už je vše dávno předurčeno, i naše myšlenky... a vše se opakuje již nespočet cyklů, bude nová zem, nové nebe, nová historie... ale lidi budou jednat stále stejně, každá duše tu má něco za úkol a nám nezbývá, než jednat podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí... to co jednoho posune, to druhého srazí k zemi... opět tu budou spokojení a nespokojení... a to proto, aby byl život, tedy akce, věčné perpepum mobile...

ano, měli by jsem přijímat karmu, ale podle toho, jak ji cítíme, každý sám za sebe... a nehodnotit (nebo naopak hodnotit?) vše má svůj klad i zápor a nebýt toho, tak není pohyb... jsme jen kolečka v soukolí, které se valí stále dál a dál...

mám za to, že postupem času si duše projde vším, všemi variacemi, i tím, být na okamžik bohem, vládcem toho všeho... a poté následuje dobrovolné zapomnění (moc informací je prospěšné, ale i zároveň škodí, nikdo to nevydrží věčně), kdy se duše opět vydává na novou cestu... hezky od začátku... jen z jiné situace...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 4.9.18 13:43:02  

sen... začneš zas s něčím? nebo už jako utrum??? :15: myslím, že bychom mohli probrat všechny walschovy knihy...

• senja
      senja, 4.9.18 16:50:50  

To bychom mohli. Zrovna mám jednu rozečtenou, ale času se nedostává :2:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 4.9.18 17:29:43  

:2: tak šupšup... dočíst a postovat :15:

• senja
          senja, 4.9.18 18:49:57  

:15:

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 6.9.18 11:26:55  

nesměj se a šup sem s něčím... :15:

• 9marie04
    9marie04, 19.2.18 21:53:48  

Sen..jak jsi mi napsala, já zkusila tu knihu vyhledat a už jsem si ji objednala, dnes mi přišlo, že chtějí potvrdit dvě mé objednávky, úplně stejné, tak jsem napsala, že jsem objednávala jen jednu a oni, že tedy tu jednu stornují. Už se na ni těším, jen mám problém s očima a čtení je pro mne problematické .Je pondělí, jsem zvědavá, kdy ta kniha přijde. :2:

• senja
      senja, 19.2.18 23:46:51  

I já jsem na ni zvědavá, ještě jsem se ke čtení nedostala. Budu ráda, když dáš vědět, jak se ti líbila. :2:

• 9marie04
        9marie04, 20.2.18 13:24:43  

Určitě dám. :2:

• senja
          senja, 20.2.18 16:42:30  

:2:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 4.9.18 15:10:17  

tak co? přečteno? jaká je? :15:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 17.2.18 03:53:07  

nic dalšího? všechno víme, všechno známe??? :15:

• senja
      senja, 17.2.18 10:16:34  

Moc nevíme, moc neznáme, ale času málo máme. :15:

• 9marie04
      9marie04, 4.9.18 23:48:46  

Kájo, zdraím po dloihé době, knihu jsem přečetla hned po dodání, ale musím konstatovat, že mne již tak neoslovila , jako první a druhé Hovory s Bohem. Před chvílí mi na netu blikala reklama na další dvě knihy, jedna z nich se jmenovala Přátelství s Bohem, druhá mi bohužel unikla. DN. :2:

• senja
        senja, 5.9.18 15:56:03  

Souhlasím s tebou. Kdyby mě zaujala, dávno bych ji měla přečtenou celou, ale nějak jsem se zasekla už na začátku.
        Přátelství s Bohem se ti bude líbit. :2:

• 9marie04
          9marie04, 6.9.18 00:41:21  

Sen...ty tu knihu máš a znáš? Já už moc nemohu číst, kvůli očím.Tak už ji ani nebudu kupovat.DN

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 6.9.18 13:11:37  

já už moc nečtu... spíš píšu... :1: :1: :1: :1:

• senja
    senja, 16.1.18 23:15:09  

Tak ještě něco na závěr:

32.  Ach, mé dítě, můj nejúžasnější výtvore, zatím jsem ti neodhalil téměř nic. Chtěl bych ti prozradit tajemství, vedle kterých ti to, co jsi právě slyšel, bude připadat zcela všední. A to první, co ti odhalím, když opustíš tento svět, je tvoje vlastní nádhera. Uvidíš sám sebe, jak jsi byl původně stvořen, v zrcadle své vlastní lásky. Neboť budeš sám sebe opět milovat právě tak, jak ses miloval, dokud jsi byl v nebi. A v tu chvíli budeš znovu úplný a znovu mladý a vstoupíš do duchovního života se vší energii a touhou, jakou jsi kdy cítil. Prožiješ sebe sama jako ve dnech pozemského mládí a bude to, jako by od té doby neuplynul ani jediný okamžik – a přesně tak to opravdu je.
    Svobodná volba je činem ryzího tvoření, znamením Boha a tvým darem, tvou slávou a tvou silou na věky věkův. 

Tolik k první knize Hovory s Bohem.
    Není jediná, její autor napsal ještě HSB II a HSB III.
    Knih na toto téma napsal celou řádku a stojí za to přečíst si je všechny.
    Malá kniha života je poslední, která se mi dostala do rukou, má podtitul To nejlepší z Hovorů s Bohem. Je to nově upravené vydání tří knih, které původně vyšly odděleně.
    Mě jeho myšlenky oslovily, protože podobné se mi honily hlavou už od dětství, jen jsem je neměla tak pěkně srovnané, jak se to povedlo jemu.
    Škoda, že každý hned ví, jaká je to "blbost", aniž by si knihy přečetl. Mně také dost dlouho trvalo, než jsem překonala svou nechuť zabývat se nějakým bohem.
    Zatím je to to nejlepší, co jsem o životě četla a sama za řadu desítek let zažila. :4:

• senja
      senja, 16.1.18 23:17:44  

Pokud jde o mě, budu s tou posledně jmenovanou knihou opakovat, co jsem četla v těch prvních třech před mnoha lety a k čemu se stále vracím.

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 16.1.18 23:21:38  

:2: :4:

• 9marie04
        9marie04, 18.2.18 00:08:20  

Sen...kde jsi se k ní dostala, také bych ji ráda sehnala, protože shrnutí bude určitě zajímavé, budu jej myslím číst s hlubším vhledem, uběhly nějaké roky od I. a II., III. jsem nečetla. Ale potvrzuji, i pro mne velmi, velmi poučné knihy. :2:

• senja
          senja, 18.2.18 14:30:02  

Já ji mám z Olomouce. Vydalo nakladatelství Dobrovský v roce 2016. Ještě jsem se k ní nedostala, ale už se těším. Walsch mě nikdy nezklamal. :2:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 16.1.18 23:22:49  

vidíš a já s tím tak trochu pokračuju v těch svých knížkách (Placen za život).. tak trochu humorně pojmuto a nazváno Cestovka aneb Božská cestovní kancelář :1: :1: :1:

• senja
        senja, 18.1.18 23:49:35  

Proč ne. Není třeba brát všechno vážně. :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 27.12.17 23:25:53  

Snad nebude vadit malé OT (taková vtěrka) :15: , aneb to, co tvořím po večerech... :1: :1: :1:

sci-fi s prvky duchovna - Placen za život
    https://www.diskutnici.cz/forum/3853-placen-za-existenci/
    první díl v tiskárně, na druhým pokračuju jako večerníček na dobrou noc - na výše zmíněném fóru... je tam i první díl - avšak kniha doznala několika málo změn - vždy mezi 22-23hod.

sci-fi sága Per-Zeus - určená pro hráče strategické hry X-Force: Figth for destiny - remake UFO z 90.let
    První díl: http://svetlonos.webnode.cz/news/per-zeus-cizaci-utoci/
    Druhý (rozpracovaný) díl: https://www.diskutnici.cz/forum/3804-x-force-pre-zeus/
    Třetí (rozpracovaný) díl https://www.diskutnici.cz/forum/3851-per-zeus-vlak-nadeje/

fantasy román (rozpracované)
    https://www.diskutnici.cz/forum/3866-serafe-zachran-nas/

Básně - přes 4000
    https://www.diskutnici.cz/forum/2393-vesele-povidani-pomoci-rymovani/
    https://www.diskutnici.cz/forum/687-skladame-basne/last/416/ - tady jich je něco kolem 3500

http://svetlonos.webnode.cz/news/pokorna-vrba-aneb-365-otazek-pro-zivot/ - do tisku půjde v příštím roce

p.s. sháním beta čtenáře (čtenáře pro kritiku, kopnutí a opravy, když je třeba)- ještě než to půjde do tisku...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 23.12.17 18:11:54  

vzkaz od ježucha... v neděli se nepracuje, je volno, proto i dárky od mě nečekejte... já do té zimy nejdu a pak... nikdo mě to nezaplatí...

• korloid
      korloid, 24.12.17 13:07:28  

:15: I tak klidné a pohodové prožití vánočních svátků, Kájí. ♥

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 24.12.17 18:17:13  

:15: :4:

• senja
          senja, 26.12.17 14:05:33  

Věřím, že si všichni svátky hezky užili. Přeji krásný zbytek roku. :2:

• senja
    senja, 18.12.17 22:35:33  

Tak něco málo k zamyšlení:

31.  Ve smrti tě uvítají všichni tví blízcí – ti, kteří zemřeli před tebou, i ti, kteří zemřou až po tobě. Tyto duše ti nabídnou útěchu, budou tě provázet na cestě, na které se odpoutáš od vazeb ke hmotnému světu, a jemně tě dovedou do duchovního světa. Už nikdy nemusíš být sám, nikdy, a dokonce ani teď nejsi sám. Tví předkové tě provázejí. Tví dědicové stojí po tvém boku a sledují tvá rozhodnutí, která činíš pro ně. Pokud chceš, aby tam byli, tak tam budou. Pokud věříš, že tam budou, pokud třeba jen doufáš, že tam budou, najdeš je všechny po svém boku. Stačí ti jen víra, abys věděl, že tu jsme.
    Taková je zázračná povaha nejvyšší reality. To, co pro tvé nejbližší, zůstávající v hmotném světě a uvnitř iluze času, může trvat několik let, nastane pro tebe, setrvávajícího v okamžiku věčného Teď, právě teď.
    A to je celkem výstižný popis království nebeského.
    Nestane se nic, co by sis nepřál. Celá teologie by si vlastně vystačila s touhle jedinou větou. Neexistuje nic jiného než nebe. 

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 18.12.17 22:44:45  

sám sobě si... :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 17.12.17 04:43:24  

Sen...co tam máš dál??? hoď zas něco do placu, jak budeš moci... :2: :4:

• senja
      senja, 17.12.17 16:40:41  

Zdravím. Je toho hodně, jen času se mi teď nějak nedostává. Ale polepším se. :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 24.11.17 03:58:11  

tak tak dumám nad vesmírem a biblí vůbec...asvými činy i nečiny... nějak tak hodnotím dosavadní vlastní cestu a musím konstatovat, že je to zajímavě zařízeno... připadám si teď jak adam vyhnaný z ráje... božská nevědomost říká se a je to pravda... poznání člověka změní a na furt a i lidé kolem si toho všimnou, že se něco stalo... nedokáží však pochopit myšlenky, ani činy dotyčného které následně po této změně koná... a co všechno vnímá... ty niance v náhodách a souvislosti přesahující lidské chápání... obavy jsou tu od toho, aby se člověk nedostal tam, kde je to nebezpečné... nebezpečí je všude kolem nás a přitom strach už z některých věcí nemáme, když už víme o co jde, ale také ho nemáme díky nevědomosti, což je přitom zásadní rozdíl... jak se asi dá vnímat svět v celé jeho celistvosti a porozumění mu (sníst to jablko celé)? je třeba se bát, či se zavrtat do země jako krtek, nebo lze cokoli a jakkoli a nemít z ničeho a nikoho strach? nejspíš jsem dospěl do situace shakespeara - být či nebýt... nejde zde už zdaleka o mé poznání, byť toho ještě může být hafo, škoda, že se mi nepovedlo vše dohledat a porovnat záznamy s nynější znalostí, dost věcí by se mi osvětlilo, ale třeba taky ne a mohlo by mě to zmást...kdo ví prostě... díky prožitkům dostáváme odpovědi na své otázky, protože jen je číst či slyšet člověka málo kdy někam posune..je to jak u dítěte... to se prvně musí spálit, aby poznalo, že to pálí a má si dávat pozor... a že si nemá hrát se sirkami atd. atp. a že až bude větší, tak že bude třeba moci na táborech zastávat velmi důležitou funkci ohniváka - toho, co zapaluje hranici ze všech světových stran - je to jakási pocta pro člověka - dítě, protože tonemůže dělat každý... pravda, někdy mě to pálilo, ale jindy když sem si šáhl i do rožhavených uhlíků tak ne... kolikrát jsem dával ruku do ohně a nebýt chlupů a smradu z toho, tak bych ji tam asi nechal i dýl :8: :1: :1: ale o tom psát ni tak nechci, jako spíš o tom, že ty chlupy jsou jako to poznání, to první kousnutí... první obava, první zakopnutí na kameni, první láska, první... smrt... ano, první smrt... člověk se totiž za život rodí víckrát... pokaždé když určitou věc pochopí...a věřte mi, stále jste mladými proutky pro vesmír... lze vás ohnout a nezlomit... to jen vy sami se dokážete zlomit a nikdo jiný... a to jedině tehdy, když nebudete naslouchat a zestárne vaše myšlení... narodili jsme se jako děti a jako děti se postupně učíme co je co... nezáleží, kolik kdo má škol, ale zda už alespoń rozumí tomu vesmírnému koloběhhu, který tu je a jež je jeho součástí a naopak - vesmír v těle, vesmír vně - podobné principy a stejné závislosti jen o něco jinak

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 24.11.17 04:05:36  

jen k tomu ještě dodám, že situace se opakují tak dlouho, dokud neuděláme žádanou změnu (čin, myšlenka, postoj) - je to jak ve škole... než se dostanete do dalšího ročníku, tak se musíte hodně učit, ale je toho skutečně tak moc,??? jen se podívejte na své sešity ze základky a porovnejte to s maturou.... co bylo lehčí, ci horší??? popravdě asi ani jedno, je to furt to samé... něco jde hůř, něco líp, každý dle toho, jak je stavěný... ale na konci cesty budeme všichni umět vše a zároveň nic :1: :1: :1: :1: :1: jen to dospění do toho konce, vlastně začátku bude trvat pro každého jinak :15:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 24.11.17 04:08:20  

i stání na místě a nic nedělání je činnost... bez které se ty vesmírné hodinky neobejdou...

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 24.11.17 04:14:43  

ale je to jen iluze protože vše se hýbe i stojí.. záleží na pohledu

• korloid
            korloid, 24.11.17 17:29:36  

Přesně tak. :15:

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 24.11.17 17:36:19  

ale to užý řekl kdosi předemnou (ach ta skleroza) -najdi mi pevný bod a já pohnu zemí/vesmírem

• 9marie04
            9marie04, 26.11.17 23:13:42  

Karel...když mluvíš o stálém pohybu, přijde stadium, kdy ten pohyb vidíme. :2:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 24.11.17 04:37:44  

něco k té první smrti...

O muži, který plivl Buddhovi do tváře.

Buddha seděl pod stromem a mluvil se svými žáky, když k němu přišel muž a plivnul mu do tváře. Buddha si tvář otřel a řekl: "Co dál?" Co povíš dál?" Muž byl reakcí zmaten, nic takového nečekal. V minulosti takto insultoval mnoho lidí a všichni nějak reagovali. Někteří s hněvem či vztekem, někteří zbaběle se strachem.

Ale Buddhova reakce byla jako žádná jiná. Nebyla vzteklá, ani podrážděná ani zbabělá. Pouze se věcně zeptal: "Co dále?" Z jeho strany nebylo reakce.

Nicméně buddhovi žáci reagovali. Ananda, ten nejbližší, řekl: "toto je příliš, to nemůžeme tolerovat, musíme muže potrestat, jinak to pak bude dělat každý."

Buddha Anandovi odvětil: "Zdrž se dalších slov, on mě nerozrušil, ale ty teď ano. On je zde nový. Asi o mně od lidí něco slyšel. Že jsem nebezpečný, zkažený, že měním lidem život. A udělal si o mně obrázek. On neplival na mě, ale na jeho vlastní myšlenku o mně. Neplival na mě, protože o mně nic neví."

"Když se nad tím zamyslíte", pokračoval Buddha, "plival na svoji vlastní mysl. Já nejsem její součástí a vidím, že ten muž chce něco říci. Plivání je forma komunikace. Existují chvíle, kdy slova nestačí. Když hluboce milujete, při vzteku, nenávisti či modlitbě. Když jste ve vzteku nebo hněvu, pak plivete. Rozumím mu. Chce něco sdělit a proto se ptám: co dále?"

Muž byl zmaten ještě více, když Buddha znovu promluvil ke svým žákům. "Jsem více rozrušen z vás, protože mě znáte. Žijeme spolu roky a vy stále reagujete."

Zmaten a rozčarován odešel muž domů. Zkušenost se svatým mužem mu nedala celou noc spát. Po setkání s Buddhou a jeho učením nelze spát jako dřív. Znovu a znovu se mužova mysl vracela k zážitku. Celou noc se třásl a potil. Setkání otřáslo celou jeho myslí, všemi vzorci a zkušenostmi.

Dalšího rána se muž k Buddhovi vrátil a vrhl se k jeho nohám. Buddha řekl: "Co dál? Toto je také forma vyjádření něčeho, co nelze sdělit slovy, na co jsou slova krátká. Podívej, Anando, ten muž je tu opět a snaží se něco sdělit. Je to muž hlubokých emocí."

Muž vzhlédl k Buddhovi a řekl: "Odpusť mi, co jsem včera udělal."

"Odpustit?" řekl Buddha, "ale já již nejsem ten, komu jsi plivl do tváře. Řeka teče stále dál a nikdy to není ta samá řeka. Každý člověk je jako řeka. Muž, který plival tu již není, ani poplivaný tu již není. Vypadám jako on, ale nejsem on. Mnoho vody uteklo za těch 24 hodin. Takže ti odpustit nemohu, protože nemám co odpouštět. Necítím žádnou křivdu."

"A ty jsi také nový. Nejsi stejný muž, který tu byl včera a plival. Ty jsi muž, který leží u mých nohou. Zapomeňme na to, co se stalo. Ti dva lidé tu již nejsou. Pojď blíže a pohovořme o něčem jiném..."