Hovory s Bohem

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
9marie04 (2018-11-15 22:20:10)krudox (2018-11-15 20:20:46)KarelKeslly (2018-11-15 19:32:08)Divobyj (2018-11-15 19:23:57)senja (2018-11-15 19:05:29)seth-mluvi (2018-11-15 18:17:58)profesorateista (2018-10-23 16:34:03)slavidan (2018-05-02 22:20:23)
Hovory s Bohem
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 471 | Členů: 8
Správci: senja (hlavní)

Fórum nejen pro čtenáře a příznivce knih N.D. Walsche, ale pro všechny, kterým není lhostejný osud naší planety.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• senja
    senja, 11.11.18 19:51:22  

„Nemůžeš si uvědomit sebe sama takového, jaký jsi, dokud se neutkáš s tím, kdo nejsi.“ — Neale Donald Walsch

Zdroj: https://citaty.net/autori/neale-donald-walsch

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 11.11.18 20:52:47  

Cítím v tom trochu dilema - někým jsem a zaroveň nejsem? Spíš bych řekl, že je třeba si uvědomit, že jsme víc, než si myslíme, že jsme...

• senja
        senja, 11.11.18 22:45:24  

Chápu to spíš tak, že jsi-li poctivec, uvědomíš si to v konfrontaci s nepoctivcem. Nic lepšího mě zrovna nenapadlo.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 12.11.18 19:55:16  

Vnitřní dilemata jsou původci onemocnění. Proto myslím, že nabádání k vnitřnímu boji není prospěšné..

• Divobyj
            Divobyj, 12.11.18 20:27:53  

Autoři Bhagavadgíty by museli být tak nemocní,že by se snad nemohli ani narodit! :7: :4: :1:

• 9marie04
              9marie04, 12.11.18 23:07:01  

Div..podle toho, jak Set myslí vnitřní dilemata. Je známo, že dlouhodobě narušená psychika je původcem oslabení imun.systému a tím mnoha nemocí. :2:

• Divobyj
                Divobyj, 14.11.18 20:35:01  

I psychicky zdravý člověk řeší vnitřní dilemata.
                Ovšem,je-li řeč o těch nemocných....

• 9marie04
                  9marie04, 14.11.18 23:24:51  

Div...samozřejmě když píši psychika, nemyslím tím lidi psychicky nemocné. Mám dlouhodobě s někým , něčím neřešitelný problém, odebírá mi to sílu, energii, což oslabuje můj im. systém a nemoc se může snadněji rozvinout, než u lidí, kteří mají problém krátkodobější nebo mají jinou povahu, podmínky pro řešení problémů, je to člověk od člověka, každý to máme nastaveno jinak. :2:

• Divobyj
                    Divobyj, 15.11.18 19:22:34  

Jistě,to je pochopitelné.Dík za upřesnění. :4:

• 9marie04
                  9marie04, 15.11.18 22:20:09  

Div...píši to na základě vlastní zlušenosti a doufám, že zatím nejsem psychicky nemocná / i když, to tvrdí všichni psych. nemocní :1: /. Mám neopravitelnou poruchu zraku a toto přináší stálé myšlenky a strach, co bude dál? O tom byl můj příspěvek. Strach je negace, která mi odebírá energii, z toho plyne únava a ospalost a dlouhodobější snížení obranyschopnosti im. s. oproti mikroorganismům zvnějšku.To ještě k těm očím a potom je to začarovaný kruh.A moc by nechybělo, , aby došlo k onemocnění nervů a psychiky. :2:

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 15.11.18 18:17:58  

Tak například "nějaký žák" ví o tom, že na něho pozítří čeká ve škole těžká písemka. Může se stát, že zrovna následující den uklouzne a vyvrtne si kotník a tak písemku nestihne. Může se stát, že příště až bude čekat test, tak se mu zase pro změnu zvýší teplota a písemku nestihne. Doktoři samozřejmě jednou budou řešit poraněný kotník a podruhé začínající chřipku. To dítě ale není vlastně nemocné ani psychicky ani fyzicky - to dítě pouze používá dostupné prostředky na řešení svého dilema.

• Divobyj
              Divobyj, 15.11.18 19:23:57  

Ano,nyní už rozumím tomu,jak to myslíte.Dík :2: .

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 9.11.18 15:45:35  

Tak třeba tady souhlasím s většinou.. :
    https://citaty.net/autori/neale-donald-walsch/

• Divobyj
      Divobyj, 9.11.18 20:21:37  

„Chovat se k druhým láskyplně neznamená dovolit jim všechno.“ — Neale Donald Walsch

Zdroj: https://citaty.net/autori/neale-donald-walsch/
      :6: :4:

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 10.11.18 11:44:41  

Myslím, že se to hodně podobá tomu, že Seth doporučoval rozvoj ega. Zhruba bych řekl: můžu cítit i s tím nejmenším stéblem trávy a zároveň můžu žít život, ve kterém se moje záměry čím dál rychleji mění v realitu a tím si čistě energicky prosazuji svou...
        Tak bych to vysvětlil já, ale Walsch to podává určitě jednodušeji.

• senja
          senja, 11.11.18 19:52:30  

I tvé vysvětlení se mi líbí. :2:

• Divobyj
          Divobyj, 15.11.18 19:20:57  

:4: Jasně.Svým způsobem bytí jsme předurčeni k tomu,abychom ničili a zabíjeli.Mnohdy to ani nemůžeme registrovat(rozšlápneme,zalehneme hmyz,hnízdo,stavbu malých tvorů..)Lidé,kteří úzkostlivě chrání naprosto vše kolem sebe jsou pošetilí)

• senja
        senja, 11.11.18 19:51:51  

Hezký Zdroj.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 9.10.18 19:04:57  

pokračujem... představte si na okamžik, že velký třesk byla vlastně rána, která oddělila jiskru od dřeva z ohniště obrů... jak asi plyne čas v této jiskře (malém vesmíru), než se rozpadne do okolního prostředí... a co oni obrové, byla to pro ně jen jiskra, nebo je to někam navedlo? přišli na nějakou novou myšlenku... co myslíte? dal by se takto charakterizovat náš vesmír a oni "bohové" oni neuvidí nás (jsme titěrní) a my je (nesmírná hmota)... my neovlivníme je a oni zase nás, i když... :2:

• Divobyj
      Divobyj, 9.10.18 19:47:41  

Představy makro a mikrovesmírů jsou úchvatné.Dalo by se o nich psát neustále.Ne každý v tyto světy věří a spousta lidí to vůbec nepobírá( :8: )
      Já jsem o existenci multivesmírů již delší dobu přímo přesvědčen.

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 10.10.18 13:14:54  

když to vezmu z pohledu mikro, tak naše sluneční soustava je jako atom, nebo dosti jemu podobná.. dalo by se s tím spekulovat ve fyzice... a vůbec, veškeré makro je podobné mikru a naopak... platí podobné zákonitosti

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 10.10.18 13:16:01  

můžeme být jak ve vesmíru, tak v těle obra a to tělo by bylo pro nás vesmírem... :15:

• Divobyj
            Divobyj, 10.10.18 19:16:55  

Již delší dobu vím,že náš Vesmír je vlastně takovou obrovskou hmotnou formou.
            Pro veškeré hmotné formy platí jednotná pravidla,mimo jiné,že mají své hranice(prostor,který vyplňují)a svůj počátek a konec.Nelze tedy předpokládat,že náš Vesmír visí kdesi v prostředí,kde kolem něj není nic.Spíše je pravděpodobné,že je součástí nějakého většího celku.
            Až v poslední době je dáno lidem pozorovat,jak vypadají vesmírné dálavy-galaxie,hvězdokupy a jak vypadá mikrosvět.
            Ta podobnost je přímo logická a do očí bijící. :4:

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 16.10.18 21:29:32  

A co když Velký třesk jak si ho představujeme, vůbec nebyl. To označení předpokládá, že z "ničeho" vznikl hmotný vesmír, potom život, potom vědomí.atd. A co když je to obráceně - napřed bylo vědomí a potom hmota? Vědomí přece existuje bez hmoty nebo ne? Co když teda před tím, než vznikla hmota, existovalo nějaké vědomé Všechno, které si hmotu vysnilo, aby v ní mohlo projevit své "já jsem"??

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 16.10.18 22:05:35  

vědomí energie - vibrace - vlny... představuju si to asi tak, jakoby jsi vyslal paprsek laseru do koule, která bude zevnitř zrcadlem.. mám za to, že uprostřed se vlny sečtou a vznikne nová "hmota", ale s vlastnostmi onoho vlnění :15:

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 18.10.18 08:48:15  

Já si to představuju tak, že vědomí se shlukuje pomocí určitých bodů v prostoru. Někdy můžeme tyto body pozorovat jako pozitivní geo zóny. Skrze tyto body protéká psychická energie, která zde může pomyslně mizet nebo se objevovat. Viz např. orgonový akumulátor Wilhelma Reicha. Energie může tedy putovat skrze různé systémy a zákon entropie zde neplatí, protože neexistují uzavřené systémy. Zhruba řečeno.
          Skrze tyto body se pohybují myšlenky a pocity a ovlivňují organizaci hmoty (když třeba vyrobíme, co nás napadne). A toto ovlivňování hmoty nefyzičnem probíhá neustále, nebyla to pouze záležitost nějaké nanosekundy kdysi kdesi. Tak si to představuju.

• senja
            senja, 20.10.18 22:17:57  

Tak na to mám svou intuitivní, i když zcela nevědeckou teorii.
            V nekonečné prázdnotě dřímalo nekonečně malé JSOUCNO. Podobalo se drobnému semínku a stejně jako ono bylo plné nehybné energie.
            A protože ani NIC netrvá věčně, jednoho dne se probralo z dřímoty. Nadechlo se prázdnoty a začalo se rozpínat do všech stran, až tu prázdnotu docela vyplnilo.
            Jeho energie se začala přelévat z místa na místo a vytvářela tak prostor. Vzápětí na to vznikl čas. Jsoucno se převalovalo v prostoru a čase a velmi brzy se začalo ukrutně nudit.
            A to byla ta pravá chvíle pro myšlenku. Jakmile vznikla, proletěla jím jako střela a dotírala tak dlouho, až si JSOUCNO uvědomilo svou obrovskou potřebu využít své energie k tvoření.
            A díky tomu jsme tu i my, abychom mohli svými myšlenkami formovat svět, jehož jsme součástí.
            Jak se vám líbí? :4:

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 25.10.18 20:54:35  

Líbí. Jsou to zároveň naše příběhy poznání Boha, tj. sebe sama, které bude. Nebo bylo? Já jsem je neomezené. Ale nepoužíváme tu energii..

• senja
                senja, 25.10.18 23:03:45  

Bohužel. Měli bychom s tím zase začít, ať se dějí věci. :4:

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 26.10.18 14:42:48  

Taky myslím :2:
                  Podle mě je největší překážkou něco, co jsem ze Sethova materiálu přeložil jako křížové účely, ale s odstupem času bych tomu říkal spíš "křižující se úmysly". Jednoduše řečeno - něco chcem a nechcem zároveň. Např. jako junior mám možnost profesionální kariéry, ale okolí mě od toho odrazuje, začnu o tom taky pochybovat, potom přemýšlím o komplikacích tak dlouho, až tuto dráhu odmítnu. - čili nevyužiji tu energii myšlenky. Tím samozřejmě nechci říct, že bysme se měli teď všichni stát vrcholovými sportovci. Chtěl jsem tím říct, že bychom měli líp poznat myšlenky, které nás naplňují a nabít je energií a ne naopak.

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 26.10.18 18:35:14  

:4: :4: :4:

• senja
                    senja, 26.10.18 23:51:49  

S tím plně souhlasím. I jako seniorka to zakouším. A čas tak letí ...

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 27.10.18 15:06:46  

https://www.diskutnici.cz/forum/2138-sila-mysli/ zkus tohle - teď jsem tam zrovna přidal jedno zajímavé téma k diskuzi... mohlo by tě to k něčemu nakopnout a určit pro tebe ten správný směr kam dál... :15:

• Divobyj
        Divobyj, 21.10.18 22:26:15  

:1: Já bych si s dovolením vystačil se starou dobrou Biblí.
        Na úplném začátku byl Bůh.
        Bůh je nehmotná forma,a tak neexistovalo naprosto nic hmotného a Boží Duch se neměl v čem projevovat.Samozřejmě nebyl ani časoprostor,jelikož i ten je jen vlastností hmotných forem.
        Ovšem Bůh disponoval svým Slovem.
        Nebylo to jen tak obyčejné slovo.Bylo to kouzelné,kvantové( :7: )Slovo,zhmotňující princip.
        I Bůh řekl:Budiž kvantum hmoty,které je potřebné k vzniku Vesmíru.A tak se i stalo.Hmotný zárodek(kvantum)Vesmíru byl obohacen Duchem Svatým a tak získal vlastnosti,které potřeboval k expanzi :4:

• senja
          senja, 11.11.18 19:47:46  

Je to paralela toho, jak to vnímám já. :2:

• Divobyj
    Divobyj, 4.10.18 22:11:08  

Zdravím toto zajímavé forum!

• krudox
      krudox, 5.10.18 07:33:46  

zdar! HSB mám někde stažené...

• Divobyj
        Divobyj, 5.10.18 10:21:32  

Ve volných chvilkách si budu listovat dolů :2:

• senja
          senja, 6.10.18 00:01:15  

Vítám tě a přeji příjemný pobyt.

• Divobyj
            Divobyj, 8.10.18 17:40:43  

Děkuji,šéfová! :4:
            Mezi dobrými lidmi příjemně bývá...

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 2.10.18 21:34:56  

Dík moc za schválení. Je pravda, že toho o Walschovi moc nevím, knihu jsem od něho žádnou nečetl, ale z dávnýho brouzdání po netu jsem tak zhruba pochopil, že některý myšlenky z těch knih zhuba souhlasí s tím, co říkal Seth. Zkusím něco najít.

• senja
      senja, 4.10.18 16:55:18  

Přečetla jsem všechny jeho knihy, které u nás vyšly. O Sethovi jsem něco někde četla, ale ucelenou představu nemám.

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 14.10.18 13:26:27  

Představu o Sethovi si uděláš na mých stránkách sethmluvi.cz. Ale k tématu - stáhl jsem si Hovory s bohem z ulozto a musím říct, že se mi to nečte úplně nejlíp. Většinou souhlasím s větou, dlouho nic, na další stránce s další atd.
        Takže když shrnu to, s čím souhlasím, vypadá to asi takto:
        ...str.7 "Je tomu tak proto, že slova jsou jen slova. Jsou to pouhé zvuky, které symbolizují pocity, myšlenky a zkušenost. Jsou to symboly." ...
        ...str.8 "Všichni lidé jsou jedineční" ...
        ...str.9 "Naslouchejte svým pocitům"...
        ...str.11 "..myšlenka se stává vaší realitou"...
        atd.atd.
        Bohužel, některé věci mi přijdou úplně zavádějící - tak třeba str. 13 - "Veškerá lidská činnost je motivována buď láskou, nebo strachem. Ve skutečnosti existují jen dvě emoce - pouze dvě slova v jazyce duše." -
        To si myslím, že ukazuje, že autor asi moc emocí nemá, když uznává pouze dvě..

• senja
          senja, 14.10.18 13:35:50  

Vnímám to asi šířeji: Láska zahrnuje všechny emoce "příznivé", zatímco strach všechny "nepříznivé" pro duševní rozvoj. Ale tak to vnímám já. V jeho dalších knihách je tato myšlenka rozvinutější, ale všechno si samozřejmě nepamatuji.

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 14.10.18 15:26:13  

Mně to zas připadá, jako by mě nutil rozlišovat zážitek jakožto dobro nebo zlo, což může být ošemetné.
            Viz https://www.sethmluvi.cz/dobro-a-zlo/

• senja
              senja, 14.10.18 18:53:24  

Od doby, co toto fórum jakž takž funguje, už jsem tu napsala mnohé, a nejen já. Zkus se vrátit na 7.3.2015. Za 6) se týká toho o čem píšeš a je to rozvíjeno ve všech jeho knihách tak, že je nakonec všechno naprosto jasné. Tedy mně. :2:

• senja
                senja, 14.10.18 19:18:44  

Tvůj odkaz na výše uvedené stránky mě zaujal. Svým způsobem je to přesně o tom, o čem píše Walsch v Hovorech s Bohem III. Nenacházím tam žádný rozpor. Vzácně se shodují.

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 14.10.18 21:13:30  

"
                1. Všichni jsme jedno. Všechny věci jsou součástí jednoho celku. Existuje jen jeden celek a všechno je součástí tohoto jediného celku, který existuje. To znamená, že každý z nás má v sobě božskou podstatu. Nejste tím, čím je vaše tělo, nejste tím, čím je vaše mysl, a nejste ani tím, čím je vaše duše. Jste jedinečnou kombinací všech tří a právě tyto tři dohromady vás utvářejí ve vaší úplnopsti. Jste individualizací božského principu, projevem Boha na zemi.
                2. Všeho je dostatek. O zdroje, které máme, není nutné soupeřit – a už vůbec ne bojovat. Stačí se o ně jen podělit.
                3. Není nic, co byste museli dělat. Je toho spousta, co uděláte, ale nic, co byste museli udělat. Bůh po vás nic nechce, nic od vás nepotřebuje, nic nepožaduje a nic vám neporoučí.
                4. Bůh neustále promlouvá ke každému z nás. Otázka nezní, ke komu Bůh promlouvá, ale kdo jej poslouchá.
                5. Existují tři základní principy života: funkčnost, přizpůsobivost a udržitelnost.
                "
                Nebylo to tak hrozný, to prolistovat. Stručně řečeno s 1) až 4) souhlasím, 5) mě připadá nic neříkající, protože každé takové dělení, podle mě, vlastně rozděluje celek - tím myslím "Celek".

• 9marie04
                9marie04, 14.10.18 22:17:36  

Sen...i mně to bylo jasné, také jsem v mých počátcích kladla Bohu mnoho otázek, Proč toto nebo ono dopouští. Bylo mi vysvětlováno a když jsem dostala do ruky Hovory s Bohem, rozuměla jsem a chápala, že takové otázky lze Bohu klást rovnou, nemusí to být přes někoho. Tak to mám dodnes, kladu otázky a dostávám odpovědi. Velmi často na internetu nebo v televizi nebo mi něco je připomenuto, naposledy to byl předevčírem Job, jaké měl období, jak to zvládal. Už jednou jsem to prožívala a chápala, ale to se týkalo majetku, nyní jsem pozapoměla, že také mu šlo o zdraví a jak si zoufal, prožívám podobné, co on. Je to duchovní vývoj, kolik těch významných jmen a jejich nositelů, duch vůdců v historii Izraelitů si zoufalo, když tito odpadali od Boha a oni znali, co bude dál, kolik proroků bylo vysláno, aby lidem vysvětlovali a varovali a jak z toho byli nešťastní, že je lidé zpochybňovali či dokonce kamenovali. Kolikrát prosili, aby již li "odejít". Např. Mojžíš, když si udělali zlaté tele,ˇ nebo když mu zemřel bratr Aron, jeho opora a on zůstal na veškerou odpovědnost sám, jak i Ježíše ani vlastní nepřijali, zpochybňovali a jak zůstal sám poslední noc a bolelo ho, že všichni spali, zatímco On prožíval noc před svým ukřižováním se svými emocemi sám. DN :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 10.9.18 19:10:16  

Jedna stará legenda říká, "ŽE se JEDNOHO DNE, PRAVDA A LEŽ PŘEVLÉKLY"

"Dobré ráno", řekla lež.
    "Dobré ráno", řekla pravda. Odpověděla pravdu.
    "Je krásný den", řekla lež. Pravda se rozhlédla a zjistila že je to pravda. Byla. Den byl opravdu krásný. "Ano krásný den" , řekla tedy pravda.
    "Jezero je ještě krásnější", zalhala lež. Pravda se podívala na jezero a uviděla že tato lež je pravda a přikývla. "Voda je ještě krásnější", pravila tedy lež, pojd poplaveme. Pravda se dotkla vody prsty a voda byla opravdu krásná a tak duvěřovala lži. Obě se svlékly a plavaly klidně. O něco později lež vylezla z vody, oblékla šaty pravdy, a pravdu tam nechala. Pravda, neschopná obléknout šaty lži, začala chodit nahá a všichni byli zděšeni, když ji tak viděli!

Lidé nechtějí vidět nahou pravdu, dávají tak raději přednost krásně oblečené lži!