Hovory s Bohem

Moderovaná diskuze | Kategorie: Literatura
eremir (2017-09-12 16:35:47)korloid (2017-09-10 18:39:28)KarelKeslly (2017-09-09 18:28:47)senja (2017-08-31 16:10:28)9marie04 (2017-08-30 21:52:37)krudox (2017-08-30 20:47:23)profesorateista (2016-03-30 19:52:34)slavidan (2015-10-25 10:06:42)
Hovory s Bohem
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 298 | Členů: 8
Správci: senja (hlavní)

Fórum nejen pro čtenáře a příznivce knih N.D. Walsche, ale pro všechny, kterým není lhostejný osud naší planety.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • senja
  senja, 30.8.17 20:18:46  
   

  19. Představ si krásné, šťavnaté červené kulaté jablko. Pojmenuj to jablko „čas“ a jeho vnitřek nazvi „prostor“. A teď si představ, že jsi mikroskopický organismus, nepatrný, ale velmi živý a pohybuješ se tunelem v tomto jablku. V tomto přirovnání představují stěny tunelu „chodbu času“. Po celé chodbě jsou značky, díky kterým je každý milimetr jeho stěn odlišný od všech ostatních.
  Teď řekněme, že cestuješ z povrchu jablka do jeho středu. Z nejvzdálenější části do nejvnitřnějšího  Já.  Tohle je tvá cesta životem. Ty značky na stěnách tunelu ti ukazují, kde jsi. Tyhle značky jsou ve skutečnosti obrazy a každý z těch obrazů zachycuje určitý okamžik. Okamžik je jako sněhová vločka – v celé věčnosti nenajdeš dva, které by byly zcela totožné.
  Pozoruješ obrazy, které míjíš. Soustředíš se na každý z nich, sleduješ jeden obraz za druhým. Nakonec dospěješ do středu jablka. Ten byl po celou dobu tvým cílem. Tato část cesty je nyní u konce.
  To je okamžik, kdy zemřeš. Prošel jsi hmotným světem a došel k jádru té koule, která v sobě obsahuje veškerý čas a prostor. Jsi v jejím „mrtvém středu“. Získáš tam určité zkušenosti a pak jádro opustíš a vyrazíš směrem k protilehlému okraji časoprostorového kontinua – na opačný konec koule. Tím dospěješ na druhou stranu.
  Na druhé straně je jiná realita, plně odlišná, jako by se jablko najednou proměnilo v pomeranč. Budeme ji nazývat „duchovní svět“.

 • senja
  senja, 17.8.17 18:07:01  
   

  Jsem tu znovu pro ty, kteří čtou, ale mlčí:

  18. Ten nekončící cyklus putování tvého „já“ JE věčný život se mnou, který ti byl přislíben. Prožíváš svou „věčnost s Bohem“ právě teď.
  Všechno se děje zároveň, ačkoli „se zdá“, že se to děje postupně. Ten zážitek, kterému říkáš „smrt“, ti poslouží k označení začátků a konců těchto sekvencí a chvil mezi nimi, kdy tvá duše čerpá nové síly.“Smrt“ je přesun energie, který vytváří velké fluktuace, vibrující na frekvenci tvého „já“, a právě ty ti umožňují přesouvat se skrze hranici oddělující to, co nazýváš hmotným a duchovním světem.
  Tvým záměrem je poznat sebe sama skrze zkušenost úplně, ne jenom částečně. A k tomuto záměru by neposloužilo, kdybys zůstal po celou věčnost jen v jediné hmotné podobě.
  Změna podoby s sebou nemusí přinášet pocit ztráty, protože se můžeš do konkrétní podoby kdykoli vrátit.
  Smyslem věčnosti je poskytnout ti kontextové pole bezčasí, ve kterém ti bude nabídnuta příležitost nekonečného prožitku a neomezené proměnlivosti ve vyjádření toho, kým opravdu jsi.
  Můžeš se časoprostorem pohybovat po mnoha místech zároveň, a můžeš se také více než jednou vyskytnout na stejném místě – to znamená projít stejnou chodbou času.

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 17.8.17 22:21:51  
    

   :2:

   • KarelKeslly
    KarelKeslly, 17.8.17 22:37:47  
     

    " k tomuto záměru by neposloužilo, kdybys zůstal po celou věčnost jen v jediné hmotné podobě."

    připomnělo mi to tohle, co píšu...
    https://www.diskutnici.cz/forum/3853-placen-za-existenci/first/4/
    třeba zaujme :4: kuni,je to taková delší povídka, ale plánuji to rozšířit na román... nicméně teď to stagnuje... chybí ta správná múza

    • senja
     senja, 30.8.17 20:19:18  
      

     Neboj, až přijde správný čas, ona se dostaví. :2:

 • senja
  senja, 3.8.17 14:00:24  
   

  Je na čase popojet, i když se zdá, že to nikoho nezajímá. Přesto věřím, že i tato diskuze má své čtenáře, když už nemá diskutníky. :4:

  17. V nejvyšší realitě jsou věci skutečně na místě ještě dřív, než se na ně podíváš. Existují dokonce v mnoha různých možnostech zároveň. Každý myslitelný výsledek každé myslitelné situace existuje právě teď a právě tady – a děje se právě teď a právě tady. Skutečnost, že vidíš jenom jeden z nich, ho v pravém slova smyslu neumisťuje „tam“ – umisťuje ho „sem“, do tvé mysli.
  Co tě vede k tomu, aby sis vybral jedno na úkor druhého? Tvá představa o tom, jaký jsi ty sám. A nic z toho není skutečné. Vůbec nic. To všechno si vymýšlíš. Vytváříš svou zkušenost tím, že se rozhodneš, kterou část z toho všeho, čím jsi, chceš vidět.
  Umístil jsi sám sebe do těla v rámci času a prostoru, vidíš, vnímáš a můžeš se pohybovat v těch několika málo rozměrech, ve kterých je tvé tělo schopno pohybu. Ale tvé tělo není tím, kým opravdu jsi, je to jen něco, co máš.
  Čas Je. Říká se, že čas běží nebo letí, ale ve skutečnosti se vůbec nehýbe. To ty se hýbeš, ty běžíš nebo letíš skrze čas, ty si vytváříš iluzi „ubíhajícího času“, ale ve skutečnosti se sám pohybuješ „jediným okamžikem“, který existuje. A tento jediný okamžik, který existuje, je nekonečný, takže jim můžeš procházet a cítit, že ti čas utíká.
  Když procházíš chodbami času, začneš si uvědomovat, že časoprostor je obrovský. „Jediný okamžik, který existuje“, se nazývá časoprostorovým kontinuem, protože realita času a prostoru v něm zůstává kontinuálně přítomná. Sám tyhle cesty po časoprostorovém kontinuu znáš jako „životy“. Jsou to cykly, kterými tvé „já“ odhaluje podstatu tvého „já“ tvému „já“, a to tím, že prožíváš svůj průchod skrze „já“.

  • korloid
   korloid, 8.8.17 06:51:13  
    

   Ano, minimálně čtenáři jsou. Když tohle jsou texty natolik ucelené, že např.odpověď na Tvůj příspěvek z 3.8.14:02: "Všichni zanecháváme stopu a žádná není zanedbatelná." je: A žádná de facto neexistuje, protože není skutečná.
   Mně osobně se líbí teorie vrstvení tj. na nejvyšší vrstvě neexistuje nic krom já, stejně jako na vrcholu Everestu nejsou žádná další místa, na která by mohl někdo vylézt a rozhlédnout se, a popsat to, co vidí.
   Možná by se dal čas přirovnat zrovna k takové hoře: můžu si po ní lézt jak chci nahoru i dolu a popisovat, co vidím z toho kterého místa. Paměť a myšlení vůbec, které nám cesty nahoru i dolu umožňují. Na nejvyšší úrovni nejsou = tam je jen samotná existence. Jsem.
   A šupky dupky dolu a mazat do práce. :13:
   zas někdy ahooooj

   • senja
    senja, 8.8.17 22:18:34  
     

    A tak to je. :2:

   • 9marie04
    9marie04, 17.8.17 18:51:23  
     

    Ano, jen se na ten vrchol hory doškrabat a skrze ty pády a vzestupy poznat to JSEM. Co ale bude dál? :2:

    • korloid
     korloid, 19.8.17 13:43:00  
      

     Při JSEM přestává čas existovat, takže ta otázka "a co dál" nemá žádný smysl a tudíž ani odpověď. Nicméně lidi si myslí, že lineární čas bude pokračovat, takže chtějí další lineární vývoj, a tak se dají chlácholit například představou, že nyní jsme v simulátoru: po smrti tj.po skončení hry se jejich duše ocitne v prázdné tmavé místnosti (simulátor), a z ní se otevřou dveře na chodbu (světlo, které z chodby vychází, popisují lidičky, kteří zažili klinickou smrt), no a na chodbě se rozhodnou jestli si pustí další hru (vrátí se do simulátoru a znovu se narodí či přivtělí k někomu do těla, a hrají tj.žijí dál) nebo jestli půjdou dělat něco jiného. Nechci si vymýšlet co jiného by mohli dělat. :15:. Nebo jiná chlácholivá představa: lidé jsou čtenáři v knihovně, a tak až dočtou tuhle knížku (svůj život), mohou sáhnout po další. Pro tuhle chlácholivou myšlenku hlasují všichni ti, kteří zažili časovou dilataci. Časová dilatace je vjem, při kterém se ztratíš (duše přestane číst), a pak se zas objevíš (duše se ke čtení vrátila). Blbé je, když si chce připomenout, kde skončila a začne číst o pár řádek dřív než skončila, takže si lidské vědomí všimne časového nesouladu (ať už tím, že má najednou na hodinkách jiný čas než ostatní, a hodinky jsou v pořádku; nebo tím, že udělá krok, který již dělal předtím; nebo tím, že se v zorném poli najednou objeví někdo, kdo tam předtím nebyl a šíleně se lekne). Jakmile člověk párkrát časovou dilataci zažije, je schopen vnímat, že k ní došlo, i když se pokračuje přesně v přerušeném čase.

   • 9marie04
    9marie04, 20.8.17 20:56:04  
     

    Korl...abychom poznali JSEM, který Jsem-Boha , musíme poznat Ježíše Krista a projít Cestou Kříže-očištění. Už tou Cestou jdeš? Už neseš kříž na ní, na každého čekající? Chápeš teorii,jsi vyučený,což je dobré, ale abychom se stali Mistrem, musíme tu teorii uplatňovat v praxi.V našem každodenním životě. Až dlouhodobá praxe může vyučenému přinést mistrovství.Proto píši, co dál? Nevím, ještě jsem tu Cestu PJK nedokončila, je těžká a trvá dlouho, jdu jí 22 let, možná to někdo bude mít kratší, nevím, vím jen, co jsem prožívala a prožívám, o tom mohu pravdivě vypovídat a co bude dál..nevím, poznám, až dojdu na svou pomyslnou Gogotu. :2:

    • korloid
     korloid, 26.8.17 16:36:17  
      

     Jsem ateista, takže náboženství a jejich šílenosti se mi netýkaj. Taky jsem zářný příklad toho, že k osvícení vede zkratka, která žádné náboženství nepotřebuje.:1: Naopak bych řekla, že pokřtění či jiní věřící maj tak zaplevelenou mysl, že napřed se musí očistit, aby mohli přijmout skutečnost. A nebo mám jako nediagnostikovaný schizofrenik výhodu, protože schizofrenici vidí svět skutečnej, nemaj služebníkovu mysl, která by mu doplňovala vidění světa o morální či jiné zábrany. Anebo jsem si jen uchovala dětskou mysl, kdy nemám problém přijímat věci, které dospělí považují za nemožné. Vidím to kolem sebe, ale většinou respektuji to, že každý máme jinou vývojovou rychlost a držím tlamu.:15:

     • 9marie04
      9marie04, 26.8.17 22:45:37  
       

      Korl...omlouvám se, oslovila jsem tě jako muže. Každý jdeme svou cestou, souhlasím . :2:

    • korloid
     korloid, 26.8.17 16:54:56  
      

     Ještě dodatek:
     Asi proto se mi líbily Hovory s Bohem, i přesto, že je psal věřící člověk. N.D.Walsch dokázal pobrat, že si život řídí on osobně = jen on sám se může každičký okamžik rozhodnout, jakým způsobem bude ten okamžik a vlastně všechny okamžiky vnímat, on sám si řídí své emoce, své chápání, sebe. A tohle mají společné věřící i ateisté. Můžeš řídit sebe, být sám sobě Bohem. Být. Svoboda.

     • senja
      senja, 26.8.17 23:04:58  
       

      Pěkné shrnutí. :2:

      • korloid
       korloid, 30.8.17 18:38:36  
        

       :15: Kdybych měla popsat shrnutí Hovorů, tak bych začala osobou pisatele tj. Neal Donald Walsch je podle všeho pokřtěnej kacíř, protože kdyby byl skutečně věřící, tak si na svou počáteční otázku "Proč?" zapsal odpověď "Protože nedodržuješ přikázání!" Ehm, vlastně jako skutečně věřící by přikázání dodržoval a do té situace, ve které začal psát, by se vůbec nedostal.:2: Pokřtěnej kacíř snící svůj americký sen, na který jsme mu přispěly i my, zakoupením si jeho knih (ehm, já tedy jen menší částkou, protože jsem je posléze prodala, abych měla na svoje sny).:1: Ale jinak se mi asi nejvíc líbilo to upozornění na svobodu a názor, že nezáleží na podání, ale na přijetí: např: i když je někdo ve srabu, může se svobodně rozhodnout, jestli se bude utápět v alkoholu a sebelítosti, nebo to vezme jako příležitost dokázat si, že se zvládne odrazit ode dna a vystoupat kam bude chtít. V každém okamžiku se mohu rozhodnout, jestli se budu smát anebo plakat, protože u každé situace existuje celá škála možných emocí podle úhlu pohledu na danou situaci. Vztekat se nebo radovat. Dupat nebo tančit. Svou duší, svým tělem. Sednout si, čumět si, kochat se či přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta, protože zvířata přece neumírají (jak všichni víme z rozjitřených debat na FB i my, co FB nemáme).

       • KarelKeslly
        KarelKeslly, 30.8.17 19:14:10  
         

        :4: :4: :4: :4: :4: :4:

       • senja
        senja, 30.8.17 20:09:09  
         

        Aha! I já jsem pokřtěnej kacíř, proto mu tak dobře rozumím. I když raději bych byla jen kacíř, než jen pokřtěnej. Vím, co píšu. Já už mám svou "hranici" za sebou. :4:

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 11.6.17 13:46:30  
   

  vyšlo z vatikánu...
  bože můj,ó bože, bože... není modlitba pokud se dva milují...
  :1: :1: :1:

 • senja
  senja, 17.5.17 22:38:59  
   

  16. Všechny duše dojdou míru, radosti a lásky. Všechny duše dospějí do třetí fáze, kde splynou s Esencí.  Do té doby nepocítí v „posmrtném životě“ nic jako „bolest“ – ať už citovou, tělesnou nebo duševní. Jednoduše pro sebe vytvoříš prožitek, abys ho mohl prozkoumat a vytěžit z něj poznání, které ti nabízí, ale netrpíš. V životě po „smrti“ neexistuje nic takového jako utrpení.
  V okamžiku, kdy nastane něco, co duše vnímá jako nežádoucí, způsobí samotná myšlenka, že to je nežádoucí, okamžitou změnu vnitřního prožitku duše. Proto neexistuje žádné utrpení.
  Duše může pozorovat svou vlastní snahu trpět ve svém vlastním pekle, ale sama rychle pochopí, že takový prožitek nemá smysl vytvářet.
  Všechno to, co jsem ti právě popsal jako zážitky duše po smrti, se odehrává v jednom a tomtéž okamžiku. Zkus si představit realitu, ve které neexistuje čas. Aspoň ne v takové podobě, v jaké ho znáš. Je jen jediný okamžik, zlatý okamžik Teď.
  Všechno co se kdy stalo, co se děje a co se stane, probíhá právě teď.
  Ty si myslíš, že žiješ ve vesmíru, který má jenom tři rozměry? Vnímáte trojrozměrný svět, ale nežijete v něm. To znamená, že nejvyšší realita je mnohem komplikovanější než sis myslel. Znamená to, že se tu odehrává mnohem více, než je pouhým okem vidět. Věz, že v kterémkoli okamžiku jsou přítomny všechny možnosti. Tu, kterou chceš prožít, si vybíráš z mnohorozměrného pole nekonečných možností. A proto právě teď a tady existuje i jiný „ty“, který činí jiná rozhodnutí. Existuješ současně v mnoha dimenzích.
   

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 18.5.17 03:46:41  
    

   :2: zanecháváš stopu v prostoru a ta tam zůstane na věky :4:

   • KarelKeslly
    KarelKeslly, 23.5.17 00:18:22  
     

    náhoda přispěla k tomuto námětu - díky ... ještě netuším, jak to celé zkompletuji, ale námět na román je to parádní... sám se těším na to, co bude dál... a jak příběh pokračuje, tak vyvstávají další a další nápady... a co vy? jste placeni za existenci? Kdo ví, třeba ano, jen o tom nevíte... pojato jako sci-fi s trochou duchovna
    https://www.diskutnici.cz/forum/3853-placen-za-existenci/

   • senja
    senja, 3.8.17 14:02:06  
     

    Všichni zanecháváme stopu a žádná není zanedbatelná. :2:

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 14.5.17 03:17:08  
   

  Existují vyšší bytosti, nebo je to jen mýtus?

  Dle mě nejsou vyšší bytosti, ale váš názor vám neberu... všichni jsme si rovni a každý tu má svůj účel jak je důležité zrnko prachu, tak je stejně důležitý ten nejvýše postavený, který se v té pozici právě nachází (což se klidně může změnit a to jak ve zlomku vteřiny, tak i v řádu eónů, dle toho, z jakého pohledu se na to díváš)... všichni jsme právě tam, kde máme být, vždy je ten správný čas a náhody? někdy jsou, jako taková malá nedokonalost jsoucna (chaosu, ve kterém je řád) a jindy je to vedení vesmíru a ukázání správné cesty, po které je radno se vydat ;-) a jak jeden jde nahoru, tak druhý jde do hlubin, ať již to znamená cokoli... jen jako celek (všichni tvorové všude v celém universu) jsme dokonalí, takže je poměr sil vyvážen a je zastoupeno, jak to dobré, tak to zlé, aby se to celé nezastavilo život plynul dál... jen chybami se lze poučit a pokročit výš a také neposlechnout dobré rady, nezvážit je a tím se zas dostat níž... přesně jako jing a jang zlo v láce a láska ve zlu... cestu nám nikdo neurčuje, jen my sami a naše vyšší já si volí čeho chce dosáhnout a jak... jak by bylo možné, aby se lidem zdálo o budoucnosti, která ještě nenastala, ale která se posléze stala??? Jsme tedy ti, kdož si to prožili již dávno před věky jen v jiném těle? Co myslíš? Já si myslím obojí, ano i ne a to díky svým vlastním zkušenostem... něco ze snů se splní do puntíku, někde jsou odchylky, něco změníme, když si na to třebas vzpomeneme při tzv. deja-vu a něco zapadne v propadlišti dějin, ale naše duše si to pamatuje a až bude vhodná doba, tak nám to ukáže a buď to to změníme nebo ne a není to jen výsadou nás samých, je třeba k tomu i přispění vesmíru (jsoucna, universa, vyššího já, superega, boha - vše je to samé, jen jiná slova), pokud bude proti a daná věc se bude muset z nějakého nám neznámého důvodu stát, tak se stane a ať proti tomu budeme dělat cokoli, tak se na to místo dostavíme... náhoda nás tam dostane ani nebudeme vědět jak...

  • 9marie04
   9marie04, 14.5.17 07:37:11  
    

   Karel...napsal jsi to přesně, děkuji, jen s tou náhodou tak docela nemohu souhlasit, ono to, co se má stát má svou příčinu a důsledek a i místo a my , se tam musíme setkat s tím, s kým, čím se máme setkat a jakoby zvenčí viděno to bylo náhodou. Jedna holčinka jezdila autobusem ze sousední vesnice do našeho města do LŠU. Měla přísného tátu, který trval na návratu v určený čas.Hodně ji hlídal, měla 12 let. Jeden den byla poprvé dlouho / náhoda?/ u klamarádky, zapovídaly se a autobus jí ujel.Aby byla dříve doma, že se bude taťka zlobit,běžela pěšky a zkratkou v polích a lesem. A tam ji zastihlo to, co mělo, bohužel. Když nepřišla domů jako jindy, začali ji hledat, bylo ale pro ni pozdě. Kde se tam ocitl mladík na kole , který ji vůbec neznal? / náhoda/?Byl ze vzdálenější vesnice, student gymnázia,hodný kluk, žádný grázlík. Dlouho se nemohlo přijít na to kdo a proč jí to udělal.Až se v okolí objevila zdánlivě nesouvisející sebevražda studenta a /náhodou?/ se v jeho počítači v posledních záznamech našlo to, že musí zabít nějakou holčinu,že má hrozný strach, co se to s ním děje, svěřoval se tam, co a kdy musí udělat, jak ho to nutí. Tak se jakoby shluknou okolnosti / náhody?/. I tak působí karma, bohužel.Samovolně a my nic netušíme, v určitém čase se to, co se má stát stane. :2:

   • KarelKeslly
    KarelKeslly, 14.5.17 07:57:40  
     

    :2: no je to tvůj názor a tvá zkušenost... já měl po dva roky prorocké sny, co se plnily každý den, jen co jsem vstal... vymotat se z toho bylo nad mé síly, když jsem věděl, co se stane a jak... přišly bouračky, požáry... nikdo mi nevěřil... tak jsem se snažil mítům vyhnout, nepomohlo... byl jsem tam... až po dlouhé době se mi pár těchto věcí podařilo změnit, ale bylo v tom úsilí hodné koně... a jak to přišlo, tak to odeznělo... teď to mám tak, že sem tam deja-vu a vždy si vzpomenu na ten sen, co se mi zdál před 3-8lety a jak to tam bylo... a situace je přesně taková... nicméně jsem poprosil o zapomění a víceméně se povedlo... děje se to už jen výjimečně... a tam, kde je to opravdu hodně třeba...

    • KarelKeslly
     KarelKeslly, 14.5.17 07:59:59  
      

     jedna krásná náhoda:

     jdu si takhle s vozíkem na roznášku a nevím proč najednou mi do očí padnereklma - budete mít hezký den, tak si říkám jo, to by šlo... o kousek dál narazím na nápis velkým písmem 1+1 zdarma... hmhmm... žeby opravdu... a tak jdu dál... hodnou chvíli se neděje nic jen šlapu do kopce s nákladem... sem nahoře, vytáhnu letáky a nevím proč, otočil jsem si je a tam: "bude toho víc..." taksi říkám... žeby? a taky že jo.. co se za tu roznášku stalo je neuvěřitelné... potkal jsem tři kamarádky, ze základky, které se už dlouho předtím odstěhovali z brna kamsi do dáli a vrátili se právě v době, kdy jsm tam začal roznášet a všechny tři do mého okrsku kousek od sebe... náhoda? ok... tak jdu dál a říkám si... ajaj.. tady zase bude provoz (celkem ferkventovaná ulice), no nic poprosím vesmír... a tak jsm se soustředil na to, aby tam byl klid a taky že jo... nejelo jediné auto během půl hodiny... cesta do globusu.. vše jsem už skoro roznesl a mám před sebou posledních pár domků... dávám to do schránek a tu se otevřeli dveře... to je super že jdete, zrovna se chystáme na nákup... přijeli jsme před chvílí... vzal jsem tu cestu celou jinak, prostě takový pokus, jak tobude vypadat a heleď... tolik náhod... a tonení vše.. popsal jsem jen ty takové hezké... to že se mi ulomilo kolečko a já ho musel spravovat do toho nepočítám, zdržení, které bylo třeba, aby se stalo, co se stalo... zkrátka.. no řekni sam/a... nebylo za ten den náhod už nějak moc? chodí to opravdu takto, když člověk poslouchá vesmír a naslouchá mu? hm?

    • 9marie04
     9marie04, 14.5.17 08:30:58  
      

     Karel...no ty sny ti nezávidím, já sice také mám sny, ale mě přijde informace při vědomí a taky mne to mnohokrát vystrašilo každý dostává info tím způsobem, který jej hluboce zajímá, ty skrze sny, já skrze uvědomnění si souvislostí. Všechny hluboké zájmy mohou být použity pro sdělení info. Když vnímáme a připustíme, že jsme informování, pak je dostaneme a poznáme. A je to častokrát rychle a jakoby zázraky. A toto jsem si já pro sdělování pojmenovala shlukem okolností a pochopila, že když je něčeho hodně nahromaděno, mám si dávat pozor. Ale pokud se to má stát karmicky, pak se to stane i když se snažím o pozornost.Jsem ráda za tyto možnosti. :2:

 • senja
  senja, 15.3.17 19:55:52  
   

  Tak jsem se trochu zasekla, ale jede se dál:

  14. Jedna věc je pro všechny lidi společná, a sice ta, že svou smrt budete prožívat postupně, v několika fázích. Samotná první část je rovněž pro všechny lidi společná.
  V této první fázi, v momentě smrti, si okamžitě uvědomíte, že se život nezastavil. Tohle prožije každý z vás. Můžete prožít krátký okamžik dezorientace, pramenící ze zjištění, že už nemáte své fyzické tělo, ale že jste od něj odděleni.
  Vzápětí pochopíte, že ačkoli jste "zemřeli", nepřestali jste žít. Právě v tomhle okamžiku si uvědomíte a dokonale procítíte, dost možná úplně poprvé, že nejste svým tělem, že tělo je něco, co můžete mít, ale ne něco, čím jste.
  Okamžitě postoupíte do druhé fáze své smrti. Ale tam už se cesty jednotlivců rozcházejí.
  Pokud víra, ve které jsi před smrtí žil, obsahovala jistotu, že život bude pokračovat i po ní, bude stačit, aby sis uvědomil, že jsi "zemřel", a hned budeš vědět, co se děje, a budeš tomu rozumět. Druhou fází smrti pro tebe bude prožitek toho, co podle tvého přesvědčení po smrti následuje, ať už je to cokoli. A to nastane okamžitě.
  Pokud věříš v reinkarnaci, možná uvidíš výjevy ze svých předchozích životů, které sis dříve nevybavoval.
  Pokud věříš, že budeš přijat do náruče bezpodmínečně milujícího Boha, stane se právě toto.
  Pokud věříš, že nastane Soudný den nebo nějaký jiný okamžik zúčtování, po kterém tě čeká ráj nebo věčné zatracení, budeš souzen, přesně tak, jak sis to představoval a bude nad tebou vysloven rozsudek přesně takový, jaký sis představoval.
  Pokud jsi zemřel v přesvědčení, že si zasloužíš jít do nebe, okamžitě prožiješ právě to, a pokud si myslíš, že si zasloužíš peklo, okamžitě prožiješ právě to.
  V jedné věci musíš mít jasno: Peklo neexistuje. Žádné takové místo prostě není.
  Ovšem ptáš-li se, jestli si můžeš stvořit své peklo na základě vlastního rozhodnutí nebo pocitu, že si ho "zasluhuješ", pak odpověď zní: Ano. Můžeš tedy sám sebe poslat do pekla, a to peklo bude zrovna takové, jaké si ho představuješ. Nezůstaneš v něm ovšem ani o vteřinu déle, než sám budeš chtít.
  Spousta lidí žije v takovém náboženském systému, který je přesvědčuje o tom, že jsou hříšníci a musejí být za své "hříchy" potrestáni, a takoví lidé pak skutečně zůstávají ve své iluzi "pekla" v domnění, že si to zaslouží, že to je přesně to, "co jim patří", co si musejí vytrpět.
  Na ničem z toho ovšem nezáleží, protože ani oni nebudou vůbec trpět. Budou sebe samé z odstupu sledovat a pozorovat, co se děje – jako kdyby se dívali na instruktážní video. Bude to tak, že se jim bude zdát, že trpí, ale ta část jejich já, která tomu bude přihlížet, nebude cítit vůbec nic. Dokonce ani lítost.
  Tihle pozorovatelé tedy uvidí sebe samé ve svém vlastním "pekle", ale budou vědět, že to není skutečné. A až dospějí k poznání, ke kterému podle svých vlastních předpokladů mají dospět, "propustí" sebe samé a postoupí do třetí fáze své smrti.

  • senja
   senja, 15.3.17 19:57:15  
    

   V okamžicích po své "smrti" se všichni ocitnete obklopeni těmi nejlaskavějšími anděly, průvodci a dobrými duchy, včetně duchů těch, kteří pro vás byli v životě důležití. Ti, které jsi nejvíc miloval, ti budou nejblíže. Budou tě obklopovat. Všechno závisí na tom, čemu věříš. Tak jako v životě, platí i ve smrti to, že v co věříš, to také prožiješ.
        Je důležité mít jasno ve své víře ohledně všeho. Není to jen okamžik smrti, který sám ovlivňuješ tím, v co věříš, ale celý tvůj život.

   • korloid
    korloid, 18.4.17 16:42:07  
     

    Tohle velmi připomíná učení jehovistů. Nelze říct, že by to byla lež, třeba skutečně někde existuje paralelní vesmír, kde naši blízcí nezemřeli, a my se vrátíme k nim, otázka je v jaké podobě, jakém stavu. Nebo je normální, že i když pokračují ve svém dalším vývoji, nějaká jejich část v podobě, kterou znal se oddělila, a čeká na dotyčného. Poměrně drsná by byla jiná varianta: jít do paralelního vesmíru, kde jme byli malí a znovu prožívali svůj život - je o tom i pár filmů o časových smyčkách (hlavní hrdina zapomene, že den už prožil, a prožívá ho znova a znova).

    • senja
     senja, 18.4.17 22:50:25  
      

     Neznám učení jehovistů, tak to nemohu posuzovat, ale zažila jsem pár zajímavých věcí a přečetla knihy, které to nějakým způsobem potvrzují.

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 15.3.17 23:40:08  
    

   zajímavé pojednání :2:

   • senja
    senja, 16.3.17 19:39:30  
     

    To zdaleka není všechno, takže pokračuji:

    15. Pokud umíráš s pocitem hluboké jistoty, že po smrti NIC NENÍ, tak hned v okamžiku, kdy si uvědomíš, že jsi zemřel, postoupíš do druhé fáze, kterou pro tebe bude prožitek, že není žádný život.
    Dobrá zpráva je, že každý jednou procitne. Tak jako spánek v hmotném světě netrvá věčně, tak ani v posmrtném životě nikdo nezůstane spát na věky. Duše procitne s pomocí svých nejbližších a andělů. Začne se podivovat, kde to je, proč se nic neděje a co se s ní stalo. A ve chvíli, kdy to pochopí, vstoupí s plným vědomím do druhé fáze.
    Když se začneš cítit ztracený a zatoužíš po tom, aby ti někdo pomohl, okamžitě si uvědomíš přítomnost svých blízkých, andělů a dobrých duchů, kteří tě obklopují, pomáhají ti a jen čekají, až si všimneš, že tam jsou.
    Říkám ti, že jsem tu pro každého, abych ho uvítal. Je nemožné zemřít bez Boha. Vždycky tu budu.
    Přijmu tě, utěším tě, přivítám tě a ujistím tě o tom, že jsi dokonalý právě takový, jaký jsi, a naprosto připravený vstoupit do království nebeského. Pak tě předám do péče duší tvých bližních a andělů, kteří se stanou tvými průvodci na zbytku cesty a zavedou tě do duchovního světa … anebo do toho, co bys nazval "pravým" nebem, na rozdíl od toho, které sis vytvořil ve svých představách. A tam vykonáš to, co jsi tam přišel vykonat.
    Nemusíš se bát, bude to jako hra. Budeš si hrát v Zahradách Božích. Bude to opravdové "nebe". Slovo "práce" tu platí jen ve smyslu "dosažení toho, čeho je tvým cílem dosáhnout".
    Přijmu jakoukoliv podobu, kterou ode mne očekáváš nebo která způsobí, že se v mé přítomnosti budeš cítit dobře.
    Bez konkrétní představy budu pouhým pocitem. Bude to ten nejnádhernější pocit, jaký jsi kdy poznal. Bude se ti zdát, jako bys byl ponořen do měkkého, hřejivého světla. Jako by tě objímala samotná láska.
    A prozatím věz, že neopustíš mou přítomnost, dokud tě nepodrobím svaté zpovědi.
    Smrt je okamžik tvoření. V momentě, který nazýváš "smrt", dochází k vyrovnání energie, k vyladění energie, se kterou jsi do tohoto momentu vstoupil, a vytvoření efektu duplikace v nehmotném světě, do kterého právě přicházíš. Díky tomu můžeš i nadále prožívat to, co jsi sám stvořil, ačkoli jsi přešel do jiného světa. (Tentýž proces probíhá v okamžiku zrození, jen v opačném směru.) Smrt je brána a energie, se kterou touto branou procházíš, určuje, co najdeš na druhé straně.
         Bůh naplní okamžik smrti absolutní blažeností, protože není nic lepšího než akt ryzího tvoření, a Bůh ti umožní stvořit v okamžiku smrti jakýkoli zážitek, který chceš prožít. Právě to se odehraje ve druhé fázi smrti.
         Naděje hraje nádhernou roli ve „smrti“ i v „životě“. Nikdy se nevzdávej naděje. Nikdy. Naděje je vyjádřením tvé nejhlubší touhy. Je to předzvěst tvého největšího snu. Naděje je myšlenka povznesená na Boží úroveň.
        

    • senja
     senja, 16.3.17 19:41:57  
      

     Smysl veškerého života ve 100 slovech:

     Naděje je tvou branou vedoucí k víře, víra je tvou branou vedoucí k vědění, vědění je tvou branou vedoucí k tvoření a tvoření je tvou branou vedoucí k prožitku.
     Prožitek je tvou branou vedoucí k výrazu, výraz je tvou branou vedoucí k nabývání a nabývání je podstatou života a jedinou úlohou Boha.
     Díky své naději jednou uvěříš, to, čemu jsi uvěřil, jednou poznáš, to, co jsi poznal, jednou stvoříš, to, co jsi stvořil, jednou prožiješ, to, co jsi prožil, jednou vyjádříš, a tím, co jsi vyjádřil, se jednou staneš.
     To je smysl veškerého života. A život je tak prostý. :2:

     • korloid
      korloid, 7.4.17 18:18:47  
       

      Zkusme se na to podívat hmatatelněji alias jakožto potomci národa Mistra Jana Husa máme nárok na trochu toho kacířství: Každý z nás tím, co říká, a tím, co píše, se programuje tj.vytváří svou vlastní budoucnost.

      Ale také lze říci, že: Naděje není ničím jiným než touhou. Touhou po štěstí, touhou po lásce, po bezpodmínečné lásce. Láska vede ke vztahům. Vztah může být milostný, který vede k sexu. Při sexu se může stvořit dítě. A dítě umožní prožít bezpodmínečnou lásku. Nazí se rodíme a s prázdnýma rukama odcházíme - jen a pouze prožitky a pocity si bereme s sebou.

      • senja
       senja, 7.4.17 22:44:17  
        

       I tak se to dá vyjádřit. :2:

 • 9marie04
  9marie04, 28.12.16 23:19:36  
   

  Senja...dostala jsem k vánocům zajímavou knihu " Transformace vědomí", neslyšela jsi náhodou o ní? :2:

  • senja
   senja, 29.12.16 23:35:31  
    

   Tu neznám. Až ji přečteš, dej k dobru, čím tě obohatila. :2:

   • senja
    senja, 29.12.16 23:36:33  
     

    Možná bude lepší uvést to v Duchovní literatuře.

   • 9marie04
    9marie04, 29.12.16 23:41:24  
     

    Napíši.Jen nevím, kdy to přečtu, mám problém se čtením-oči. :2:

    • senja
     senja, 29.12.16 23:45:35  
      

     Však to nespěchá, oči radši šetři. Třeba narazíš na něco zajímavého hned zkraje. :2:

     • 9marie04
      9marie04, 30.12.16 00:06:30  
       

      To víš, vždycky člověk narazí na něco zajímavého, ale jak jsem tím listovala až nakonec, je tam napsáno, že to je jen teorie a praxi už musí prožívat každý podle svého . Kdysi dávno, asi před 18i lůety jsem dostala od mé známé kopii překladu knihy přepólování, ta současná kniha je velmi podobná. Myslím, že popisů teorie je hodně, ale popisů praxe, tedy praktikování v našem každodenním životě moc není. Oči šetřím, ale to čtení a vidění z dřívějška / ještě před rokem/ mi moc chybí. :2:

      • senja
       senja, 30.12.16 13:11:20  
        

       Rozumím ti, než mě zbavili šedého zákalu, bylo to dost kruté. Ať je líp, je-li to možné.

       • 9marie04
        9marie04, 30.12.16 19:09:46  
         

        Sen..mám to trochu komplikovanější, jedno oko vidí na blázko, druhé na dálku, výsledek je dvojité vudění. Aby toho nebylo málo , mám na obou očích zelený i šedý zákal. zelený operovat nejde a šedý, operovat v očích se zeleným je výsledek prý nejistý. Moc mne oslepuje slunce a protijedoucí auta, takže jsen večer přestala jezdit. Mám čtvery různé brýle. Je to rok, kdy se to začalo hodně zhoršovat. tehdy jsem byla 2 měs hodně psychicky oslabena tím, že jsem skončila v práci. Mám kapičky, poctivě 3x denně kapu, snad to co nejdéle udržím. velmi dobře vím, že naše myšlenky mohou stav zhoršovat tím, jak to máme v hlavě nastaveno. Zatím se mi ale nedaří na to nemyslet vždy, když mne to nějak omezí, vyjdu z domu na slunce,oslní mne a nic nevidím, nosím kšilt,brýle, které podle intenzity sluneč. svitu mění tmavost, zkouším kdeco, stále musím doma svítit atd. Protože jsi to zažila, alespoň trochu si to dovedeš představit, ale operací se ti to zlepšilo.Neuměla jsem se vcítit do potíží mé maminky, měla šedý, až po operaci jednoho oka se jí to hodně zlepšilo.:2:

        • senja
         senja, 30.12.16 23:14:24  
          

         Držím ti pěsti a v novém roce přeji štěstí. :2:

         • 9marie04
          9marie04, 30.12.16 23:33:23  
           

          Sen..děkuji, potřebuji ho a i já tobě a ostatním na tomto foru přeji totéž, lásku, zdraví, štěstí a v rodině pohodu. :2: . :2:

 • senja
  senja, 28.12.16 16:15:44  
   

  Jsem tu s další várkou:

  11. Ty a Bůh jste jedno. Není nic, co by vás oddělovalo. Bůh jsi ty, je v tobě jasně patrný. Bůh je totiž všechno. Není nic, co by nebylo jako Bůh.
       Pokud je pravda, že Bůh je stvořitel, znamená to, že i ty jsi stvořitel. Bůh stvořil veškerý život a ty jsi stvořil veškerý svůj život. Je to prosté.
       Ty i Bůh neustále tvoříte – ty na mikroskopické úrovni, Bůh na makroskopické úrovni.
       Život je Bůh vtělený do hmotného světa. Tvoje přítomnost je důkazem existence Boha.
   
  12. Někteří lidé tvrdí, že vidět znamená uvěřit. Já ti říkám, že uvěřit znamená vidět.
       A to, jak na svět kolem sebe pohlížíš, je volba, kterou jsi učinil sám. Je to svobodná volba, která definuje, kdo jsi, kým chceš být a jak chceš sám sebe prožívat.
       Vědomí, že ty a Bůh jste jedno a že tohle rozhodnutí podnikáte společně, tě uvede do stavu naprosté vyrovnanosti.
       Neexistuje nic jako „věc, kterou si nepřeješ“. Všechno je výsledkem tvé volby.
   
  13. Tvůj náhled utváří tvůj názor a tvůj názor utváří tvou zkušenost. To co nazýváš „pravdou“, je zkušenost, která vzniká na základě tvého názoru. Tvá pravda je tedy to, co jsi zažil. Všechno ostatní jsou věci, které zažil někdo jiný, a pak ti o nich pověděl. To s tebou nemá nic společného. „Objektivní skutečnost“ je protimluv. Tvé vnímání je založeno na tvém úhlu pohledu a ten není objektivní. Je subjektivní.
       Nic, co je pozorováno, nezůstává neovlivněno pozorovatelem. Toto tvrzení je dokonce základem kvantové fyziky.
       Celý tenhle rozhovor ti ukazuje cestu tam, kam jsi vždycky chtěl jít: domů. Pokud tam dospěješ dříve, než zemřeš, už nikdy se smrti  nebudeš bát. Už nikdy se nebudeš bát umírání. Ve skutečnosti totiž neexistuje nic jako „smrt“. Smrt neexistuje.
       Je to konec tvé současné hmotné existence, to ano. Tento zážitek okamžikem tvé smrti končí, ale život samotný rozhodně ne.
       To, o čem se tady bavíme, není nic menšího než kosmologie celého vesmíru. Tajemství života. Cesta duše po smrti. Tvůj náhled – to, z jakého úhlu pohledu se na věci díváš  - utváří tvou realitu jak v tomto životě, tak i po něm.
       Nejvyšší realitu nemůžeš změnit, ale můžeš změnit svůj vlastní prožitek z ní.
       Pravda je taková, že v okamžiku smrti prožiješ to, v co věříš, a tvá víra vychází z tvého názoru a tvůj názor vychází z tvého náhledu na svět. Stejně jako během života před smrtí můžeš svůj názor změnit i v životě po smrti.

 • senja
  senja, 11.12.16 19:16:21  
   

  Tak jsem tu zas a pokračuji, kde jsem skončila:

  10. Skutečnost, že každý člověk je příčinou ukončení vlastního života, neznamená, že se na vědomé úrovni rozhodne svůj život ukončit. Neznamená to ani, že to dělá s úmyslem uniknout nějakému stavu nebo okolnosti. Většina lidí to vědomě nevnímá.
       K tomu, abychom mohli nějaké úmrtí označit jako sebevraždu, musejí být naplněny dvě podmínky.
  1.       Musíš si být vědom toho, co děláš, tj. musíš učinit vědomé rozhodnutí zemřít.
                      2.    Musíš se rozhodnout zemřít proto, abys unikl, nikoli proto, abys dokončil svůj život.
        Útěcha může pramenit z toho, že ten, kdo spáchal sebevraždu, je v pořádku. Nic mu nechybí. Je milován a Bůh ho nikdy nezatratí. Jen prostě nedosáhl toho, co bylo jeho cílem. Je důležité, aby si to každý, kdo uvažuje o sebevraždě, uvědomil.
       V tom, co nazýváte posmrtným životem, neexistuje nic jako „trest“. Potrestání jsou jen ti, kteří zůstanou naživu. Ti prožijí nepředstavitelný šok, ze kterého se někteří z nich už nikdy úplně nevzpamatují. Všichni trpí pocitem hluboké ztráty.
       Ukončit svůj život proto, abys před něčím unikl, vytváří situaci, ve které neunikneš před ničím, protože duše přišla na svět si to prožít. Ve chvíli, kdy tenhle člověk zjistí, že zkušenost, která ho čeká, je bolestivá a nepříjemná, snaží se uniknout do prázdnoty. Nikde ve vesmíru neexistuje žádná prázdnota.  Prázdnota je nedosažitelná. Ano, protože právě to, s čím umíráš, je to, s čím musíš žít dál.
        To čemu říkáš „smrt“, je překrásné, ale není to o nic krásnější než život. Ve skutečnosti totiž smrt JE život, který jen pokračuje trochu jiným způsobem.
       Na druhé straně smrti se setkáš se sebou samým a všechny věci, které tě zatěžovaly zaživa, budou pořád s tebou. A potom uděláš něco, co ti nejspíš bude připadat jako ironie osudu. Dáš sám sobě nový život, aby ses v něm vyrovnal s tím, s čím ses v tom posledním životě vyrovnat nestihnul.
       Protože účelem hmotného světa je poskytnout ti kontext, v jehož rámci můžeš prožít to, co si v duchovním světě stanovíš jako svůj cíl.
       Opuštěním hmotného světa tedy před ničím neutečeš, jen se obratem vrátíš zpátky do hmotného světa a přesně do té situace, před kterou se snažíš uniknout… Jenom s tím rozdílem, že budeš začínat znovu od začátku. Není nic „špatného“ na tom, že si znovu vytvoříš tentýž život se stejnými zkušenostmi a výzvami. V tomhle, stejně jako ve všem ostatním, máš svobodnou vůli.
       Nic, co jsi v životě udělal, není tak strašné, nic, co se ti kdy mohlo stát, není tak vážné, aby se to nedalo uzdravit. Já ti mohu navrátit úplnost, a také to udělám.
       Ale ty musíš přestat sebe sama soudit. Ten kdo tě nejvíc odsuzuje, jsi ty sám. Ostatní tě mohou soudit jen zvenčí, ale oni tě neznají a jejich soudy jsou neplatné. Nedodávej jim platnosti tím, že by si je přijal za vlastní. Nemají žádný význam.
       Když na tebe hledím, mám jen jedinou myšlenku: „Tohle je můj milovaný, se kterým jsem velice spokojen.“
        

  • senja
   senja, 11.12.16 19:16:41  
    

     V Božím království nemá umění odpouštět žádné místo. Boha není možné nijak urazit nebo zklamat. V celém vesmíru existuje jen jediná opravdu důležitá otázka. Souvisí s tvou identitou. Víš, kdo opravdu jsi? Pokud ano, pak se všechen pocit osamění ztratí, všechen pocit nedostatečnosti vyvane, všechen pocit beznaděje se promění v úžasný prožitek zázraku, kterým je život. A zázraku, kterým jsi ty.
      Používej smrt jako nástroj tvoření, nikoliv jako nástroj ničení. Jako nástroj, kterým se posouváš kupředu, ne jako nástroj, jímž se vracíš nazpátek. Touto volbou složíš hold samotnému životu a dovolíš mu uskutečnit tvůj největší sen, ačkoli ještě stále obýváš své tělo: Dosáhneš usmíření se svou duší.
        Eutanazii nelze srovnávat se sebevraždou. Lidé, kteří se rozhodnou ukončit život, o němž lékařská věda jasně prohlašuje, že už beztak velmi brzy skončí, řeší poněkud odlišný problém. Ti, kteří mají nezvratné lékařské důkazy, že jejich život na tomto světě se rychle chýlí ke konci, se mohou sebe samých ptát: „Je nutné, abych prožil i tu poslední bolest a ponížení?“ Každá duše dospěje k odpovědi, která je pro ni správná, a žádná se v odpovědi na tuto otázku nezmýlí, protože neexistuje nic jako „nesprávná odpověď.
    

   • eremir
    eremir, 27.12.16 07:35:35  
     

    Krásné budu sem chodit číst častěji a opakovaně.

    • senja
     senja, 27.12.16 23:38:03  
      

     Dík! Tak to se musím víc snažit a nezanedbávat to tu. :2:

     • eremir
      eremir, 8.2.17 11:49:41  
       

      Tak nový rok jsem začal s motem ,že jdu do nového roku s Boží pomocí ,říká se kdo je s Bohem tak Bůh je sním ,říkám si vyzkouším to jako moudrý napúl věřící a napůl ateista,nic nemůžu ztratit jen získat a jen si pořád říkám, když do něčeho jdu tak z Boží pomocí,a tak plyne čas a trochu hodnotím ,pozoruji že se mi vše daří,čím to asi je ,nad ateisty v diskuzi ateistická chybná logika i jinde mám argumentačně pravdu, že by zázrak,mám mnohem více energie,více si hlídám zdravou stravu a co čert nechtěl stalo se že jsem si uvědomil jak si ateisté pletou pohádkové peklo s pravým a od té doby mě provází divné štěstí,přijdu domu za plotem forota dřeva zdarma,sousedi poráželi starý obrovský ořech , ten rozřezali ,měli to vyhodit ,tak mi to dali ,čekám tři auta ,nikdy se nestalo za deset let že by přijeli všechny tři najednou takže je nemusím vyhlížet no už se vám stalo že přijeli dva popeláři najednou ,plasty a směs a jěště k tomu pošta .No co k tomu dodat ,snad že hájit pravdu o peklu nese čertovské ,nebo snad náhodné štěstí,vsadil jsem sportku ,tak uvidím.

      • senja
       senja, 8.2.17 15:23:48  
        

       To, o čem píšeš, je v souladu s Hovory s Bohem, ale také se spoustou dalších velmi zajímavých a podnětných knih.
       Teď zrovna čtu jednu, ve které by ses dočetl, proč je to tak, jak píšeš. Požádej a je ti dáno od Esther a Jerryho Hickse.

       • eremir
        eremir, 8.2.17 16:46:23  
         

        Děkuji.

       • eremir
        eremir, 15.2.17 10:50:10  
         

        Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

        10. 06. 2016 | 13:30

        Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.

        Tachyony jsou hypotetické, dodnes neprokázané částice, které mají podivuhodné schopnosti. Mimo jiné se pohybují nadsvětelnou rychlostí. Oproti klasickým částicím by se tachyony chovaly paradoxně – se zvyšující se energií by se zpomalovaly a se snižující zase zrychlovaly. Je to jen teoretický koncept, který vědci zatím nijak neprokázali. Kaku s ním přesto operuje a tvrdí, že právě tachyony ukazují na existenci Boha.

        "Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.
        eremir
        eremir, 14.2.17 18:45:57 reagovatsmazat@!!!
        http://extrastory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

        • senja
         senja, 15.2.17 23:10:22  
          

         Jenomže to není o Bohu, jak ho vnímají různá náboženství. Je to o Zdroji veškerého bytí, a o tom jsou i Hovory s Bohem. Zvykli jsme si nazývat Bohem, co nás převyšuje, ale zapomněli jsme, že jsme toho nedílnou součástí.
         Rozhodně zajímavý odkaz. :2:

         • eremir
          eremir, 16.2.17 06:54:04  
           

          :4: