Hovory s Bohem

Moderovaná diskuze | Kategorie: Literatura
9marie04 (2017-01-11 22:16:59)senja (2017-01-06 21:24:38)eremir (2016-12-31 22:36:18)KarelKeslly (2016-12-31 13:47:47)krudox (2016-05-24 09:30:50)profesorateista (2016-03-30 19:52:34)slavidan (2015-10-25 10:06:42)
Hovory s Bohem
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 253 | Členů: 7
Správci: senja (hlavní)

Fórum nejen pro čtenáře a příznivce knih N.D. Walsche, ale pro všechny, kterým není lhostejný osud naší planety.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • 9marie04
  9marie04, 28.12.16 23:19:36  
   

  Senja...dostala jsem k vánocům zajímavou knihu " Transformace vědomí", neslyšela jsi náhodou o ní? :2:

  • senja
   senja, 29.12.16 23:35:31  
    

   Tu neznám. Až ji přečteš, dej k dobru, čím tě obohatila. :2:

   • senja
    senja, 29.12.16 23:36:33  
     

    Možná bude lepší uvést to v Duchovní literatuře.

   • 9marie04
    9marie04, 29.12.16 23:41:24  
     

    Napíši.Jen nevím, kdy to přečtu, mám problém se čtením-oči. :2:

    • senja
     senja, 29.12.16 23:45:35  
      

     Však to nespěchá, oči radši šetři. Třeba narazíš na něco zajímavého hned zkraje. :2:

     • 9marie04
      9marie04, 30.12.16 00:06:30  
       

      To víš, vždycky člověk narazí na něco zajímavého, ale jak jsem tím listovala až nakonec, je tam napsáno, že to je jen teorie a praxi už musí prožívat každý podle svého . Kdysi dávno, asi před 18i lůety jsem dostala od mé známé kopii překladu knihy přepólování, ta současná kniha je velmi podobná. Myslím, že popisů teorie je hodně, ale popisů praxe, tedy praktikování v našem každodenním životě moc není. Oči šetřím, ale to čtení a vidění z dřívějška / ještě před rokem/ mi moc chybí. :2:

      • senja
       senja, 30.12.16 13:11:20  
        

       Rozumím ti, než mě zbavili šedého zákalu, bylo to dost kruté. Ať je líp, je-li to možné.

       • 9marie04
        9marie04, 30.12.16 19:09:46  
         

        Sen..mám to trochu komplikovanější, jedno oko vidí na blázko, druhé na dálku, výsledek je dvojité vudění. Aby toho nebylo málo , mám na obou očích zelený i šedý zákal. zelený operovat nejde a šedý, operovat v očích se zeleným je výsledek prý nejistý. Moc mne oslepuje slunce a protijedoucí auta, takže jsen večer přestala jezdit. Mám čtvery různé brýle. Je to rok, kdy se to začalo hodně zhoršovat. tehdy jsem byla 2 měs hodně psychicky oslabena tím, že jsem skončila v práci. Mám kapičky, poctivě 3x denně kapu, snad to co nejdéle udržím. velmi dobře vím, že naše myšlenky mohou stav zhoršovat tím, jak to máme v hlavě nastaveno. Zatím se mi ale nedaří na to nemyslet vždy, když mne to nějak omezí, vyjdu z domu na slunce,oslní mne a nic nevidím, nosím kšilt,brýle, které podle intenzity sluneč. svitu mění tmavost, zkouším kdeco, stále musím doma svítit atd. Protože jsi to zažila, alespoň trochu si to dovedeš představit, ale operací se ti to zlepšilo.Neuměla jsem se vcítit do potíží mé maminky, měla šedý, až po operaci jednoho oka se jí to hodně zlepšilo.:2:

        • senja
         senja, 30.12.16 23:14:24  
          

         Držím ti pěsti a v novém roce přeji štěstí. :2:

         • 9marie04
          9marie04, 30.12.16 23:33:23  
           

          Sen..děkuji, potřebuji ho a i já tobě a ostatním na tomto foru přeji totéž, lásku, zdraví, štěstí a v rodině pohodu. :2: . :2:

 • senja
  senja, 28.12.16 16:15:44  
   

  Jsem tu s další várkou:

  11. Ty a Bůh jste jedno. Není nic, co by vás oddělovalo. Bůh jsi ty, je v tobě jasně patrný. Bůh je totiž všechno. Není nic, co by nebylo jako Bůh.
       Pokud je pravda, že Bůh je stvořitel, znamená to, že i ty jsi stvořitel. Bůh stvořil veškerý život a ty jsi stvořil veškerý svůj život. Je to prosté.
       Ty i Bůh neustále tvoříte – ty na mikroskopické úrovni, Bůh na makroskopické úrovni.
       Život je Bůh vtělený do hmotného světa. Tvoje přítomnost je důkazem existence Boha.
   
  12. Někteří lidé tvrdí, že vidět znamená uvěřit. Já ti říkám, že uvěřit znamená vidět.
       A to, jak na svět kolem sebe pohlížíš, je volba, kterou jsi učinil sám. Je to svobodná volba, která definuje, kdo jsi, kým chceš být a jak chceš sám sebe prožívat.
       Vědomí, že ty a Bůh jste jedno a že tohle rozhodnutí podnikáte společně, tě uvede do stavu naprosté vyrovnanosti.
       Neexistuje nic jako „věc, kterou si nepřeješ“. Všechno je výsledkem tvé volby.
   
  13. Tvůj náhled utváří tvůj názor a tvůj názor utváří tvou zkušenost. To co nazýváš „pravdou“, je zkušenost, která vzniká na základě tvého názoru. Tvá pravda je tedy to, co jsi zažil. Všechno ostatní jsou věci, které zažil někdo jiný, a pak ti o nich pověděl. To s tebou nemá nic společného. „Objektivní skutečnost“ je protimluv. Tvé vnímání je založeno na tvém úhlu pohledu a ten není objektivní. Je subjektivní.
       Nic, co je pozorováno, nezůstává neovlivněno pozorovatelem. Toto tvrzení je dokonce základem kvantové fyziky.
       Celý tenhle rozhovor ti ukazuje cestu tam, kam jsi vždycky chtěl jít: domů. Pokud tam dospěješ dříve, než zemřeš, už nikdy se smrti  nebudeš bát. Už nikdy se nebudeš bát umírání. Ve skutečnosti totiž neexistuje nic jako „smrt“. Smrt neexistuje.
       Je to konec tvé současné hmotné existence, to ano. Tento zážitek okamžikem tvé smrti končí, ale život samotný rozhodně ne.
       To, o čem se tady bavíme, není nic menšího než kosmologie celého vesmíru. Tajemství života. Cesta duše po smrti. Tvůj náhled – to, z jakého úhlu pohledu se na věci díváš  - utváří tvou realitu jak v tomto životě, tak i po něm.
       Nejvyšší realitu nemůžeš změnit, ale můžeš změnit svůj vlastní prožitek z ní.
       Pravda je taková, že v okamžiku smrti prožiješ to, v co věříš, a tvá víra vychází z tvého názoru a tvůj názor vychází z tvého náhledu na svět. Stejně jako během života před smrtí můžeš svůj názor změnit i v životě po smrti.

 • senja
  senja, 11.12.16 19:16:21  
   

  Tak jsem tu zas a pokračuji, kde jsem skončila:

  10. Skutečnost, že každý člověk je příčinou ukončení vlastního života, neznamená, že se na vědomé úrovni rozhodne svůj život ukončit. Neznamená to ani, že to dělá s úmyslem uniknout nějakému stavu nebo okolnosti. Většina lidí to vědomě nevnímá.
       K tomu, abychom mohli nějaké úmrtí označit jako sebevraždu, musejí být naplněny dvě podmínky.
  1.       Musíš si být vědom toho, co děláš, tj. musíš učinit vědomé rozhodnutí zemřít.
                      2.    Musíš se rozhodnout zemřít proto, abys unikl, nikoli proto, abys dokončil svůj život.
        Útěcha může pramenit z toho, že ten, kdo spáchal sebevraždu, je v pořádku. Nic mu nechybí. Je milován a Bůh ho nikdy nezatratí. Jen prostě nedosáhl toho, co bylo jeho cílem. Je důležité, aby si to každý, kdo uvažuje o sebevraždě, uvědomil.
       V tom, co nazýváte posmrtným životem, neexistuje nic jako „trest“. Potrestání jsou jen ti, kteří zůstanou naživu. Ti prožijí nepředstavitelný šok, ze kterého se někteří z nich už nikdy úplně nevzpamatují. Všichni trpí pocitem hluboké ztráty.
       Ukončit svůj život proto, abys před něčím unikl, vytváří situaci, ve které neunikneš před ničím, protože duše přišla na svět si to prožít. Ve chvíli, kdy tenhle člověk zjistí, že zkušenost, která ho čeká, je bolestivá a nepříjemná, snaží se uniknout do prázdnoty. Nikde ve vesmíru neexistuje žádná prázdnota.  Prázdnota je nedosažitelná. Ano, protože právě to, s čím umíráš, je to, s čím musíš žít dál.
        To čemu říkáš „smrt“, je překrásné, ale není to o nic krásnější než život. Ve skutečnosti totiž smrt JE život, který jen pokračuje trochu jiným způsobem.
       Na druhé straně smrti se setkáš se sebou samým a všechny věci, které tě zatěžovaly zaživa, budou pořád s tebou. A potom uděláš něco, co ti nejspíš bude připadat jako ironie osudu. Dáš sám sobě nový život, aby ses v něm vyrovnal s tím, s čím ses v tom posledním životě vyrovnat nestihnul.
       Protože účelem hmotného světa je poskytnout ti kontext, v jehož rámci můžeš prožít to, co si v duchovním světě stanovíš jako svůj cíl.
       Opuštěním hmotného světa tedy před ničím neutečeš, jen se obratem vrátíš zpátky do hmotného světa a přesně do té situace, před kterou se snažíš uniknout… Jenom s tím rozdílem, že budeš začínat znovu od začátku. Není nic „špatného“ na tom, že si znovu vytvoříš tentýž život se stejnými zkušenostmi a výzvami. V tomhle, stejně jako ve všem ostatním, máš svobodnou vůli.
       Nic, co jsi v životě udělal, není tak strašné, nic, co se ti kdy mohlo stát, není tak vážné, aby se to nedalo uzdravit. Já ti mohu navrátit úplnost, a také to udělám.
       Ale ty musíš přestat sebe sama soudit. Ten kdo tě nejvíc odsuzuje, jsi ty sám. Ostatní tě mohou soudit jen zvenčí, ale oni tě neznají a jejich soudy jsou neplatné. Nedodávej jim platnosti tím, že by si je přijal za vlastní. Nemají žádný význam.
       Když na tebe hledím, mám jen jedinou myšlenku: „Tohle je můj milovaný, se kterým jsem velice spokojen.“
        

  • senja
   senja, 11.12.16 19:16:41  
    

     V Božím království nemá umění odpouštět žádné místo. Boha není možné nijak urazit nebo zklamat. V celém vesmíru existuje jen jediná opravdu důležitá otázka. Souvisí s tvou identitou. Víš, kdo opravdu jsi? Pokud ano, pak se všechen pocit osamění ztratí, všechen pocit nedostatečnosti vyvane, všechen pocit beznaděje se promění v úžasný prožitek zázraku, kterým je život. A zázraku, kterým jsi ty.
      Používej smrt jako nástroj tvoření, nikoliv jako nástroj ničení. Jako nástroj, kterým se posouváš kupředu, ne jako nástroj, jímž se vracíš nazpátek. Touto volbou složíš hold samotnému životu a dovolíš mu uskutečnit tvůj největší sen, ačkoli ještě stále obýváš své tělo: Dosáhneš usmíření se svou duší.
        Eutanazii nelze srovnávat se sebevraždou. Lidé, kteří se rozhodnou ukončit život, o němž lékařská věda jasně prohlašuje, že už beztak velmi brzy skončí, řeší poněkud odlišný problém. Ti, kteří mají nezvratné lékařské důkazy, že jejich život na tomto světě se rychle chýlí ke konci, se mohou sebe samých ptát: „Je nutné, abych prožil i tu poslední bolest a ponížení?“ Každá duše dospěje k odpovědi, která je pro ni správná, a žádná se v odpovědi na tuto otázku nezmýlí, protože neexistuje nic jako „nesprávná odpověď.
    

   • eremir
    eremir, 27.12.16 07:35:35  
     

    Krásné budu sem chodit číst častěji a opakovaně.

    • senja
     senja, 27.12.16 23:38:03  
      

     Dík! Tak to se musím víc snažit a nezanedbávat to tu. :2:

 • eremir
  eremir, 5.12.16 18:03:28  
   

  Předvánoční modlitba.
  Bože náš všemohoucí tak jak zmůžeš
  dej našim milím a dobrým ateistům moudrost a rozum
  ať vidí pravdu že pravý věřící nic zlého nespáchá
  že to jsou ateisté co podvádějí a hrají si na věřící, a podvádějí jak věřící tak i své dobré kolegy ateisty kterým schází ta moudrost aby to dokázali vidět v pravdě a reálně .
  Už nějaký čas na zkoušku táhnu tu Boží káru,
  jak těžké to bude s ateisty jsem neměl ani páru,
  proto prosím o Boží moudrost pro všechny ,či žádám jak píšou v Bibli svaté že stačí požádat ,tak přikládám prosbu svou ,ať co nejdřív ateisté a všichni moudří jsou,děkuji srdečně s láskou snad ne zbytečně.
  Amen.Amen.Amen.

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 22.11.16 05:57:02  
   

  senjo... nic? čekám že zas něco nadhodíš... :15: :4:

  • senja
   senja, 22.11.16 09:03:50  
    

   Neboj, já se zase rozhoupám, teď nějaký útlum mám. :4:

   • senja
    senja, 22.11.16 09:05:05  
     

    Včera jsem dostala od Walsche radu, ať nedělám nic. Vždycky mi radí dobře. :4:

    • KarelKeslly
     KarelKeslly, 22.11.16 09:37:09  
      

     :1: :1: :1: :1: :1:

    • 9marie04
     9marie04, 22.11.16 20:42:27  
      

     Sen...tak to znám také, aktivita a útlum-odpočinek. Než jsem se s tím smířila, že to je tak v pořádku, mrzelo mne to,chybělo mi to, ale potom jsem pochopila, to co přečteme a chápeme máme sdělit dál a potom to prožívat v praktickém každodenním životě . :2:

     • senja
      senja, 22.11.16 21:20:59  
       

      Tak, tak ... :2:

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 21.11.16 11:33:07  
   

  Milý Ježíšku. Píši ti, ač nevím, zda splníš mé vroucné přání. Chci, ať mají všichni tvorové ve vesmíru i všech dimenzích co nejmenší útrapy,mají domov i ty, kdož jim ukáží cestu a jsou tak jejich majákem na útesu, kterému se je třeba vyhnout. Prosím za všechny, jež jsou chudí duchem, dodej jim sílu, ať si víc věří, ať věří v zázraky, které svedeš jen ty. Prosím, za ty, jež mají slabou vůli k činům, ať si víc věří. Prosím za poraněná srdce, ať se rychle hojí rány, jež utrpěla. Prosím i za ty, k nimž život nebyl moc milostiv a opustili nás, aby došli věčného klidu. Chci a věřím v to, že nastane všude soulad zájmů a vše se správně vyváží, tak jak má. Ať se každý může ohřát v tvém světle a přitom se nespálit. Ty jsi má hvězda, můj maják na útesu. Děkuji ti, že pevně stojíš a varuješ tak moudré kapitány lodí před nebezpečím. Chci být také takový, ale nechť je tvá vůle jakákoli, přijmu ji. Na mě pramálo záleží, důležité je to, že vše se bude točit, tak jak se točit má, aby celé naše perpetum mobile běželo dál a život nezanikl. Byť jsem jen malým kolečkem, věřím, že jednoho dne budu stejně tak důležitý jako ty, nabo alespoň z poloviny, pro ty jež potřebují pomocnou ruku a potřebují vytáhnout z bahna na suchou zem. Věřím a chci tě poprosit, ať ta má podaná ruka je třeba, tam kde jí je třeba nejvíce. Děkuji ti za to, že jsi tuto moji prosbu a má přání vyslechl a prosím pošli je i dalším tvorům.

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 29.10.16 12:47:02  
   

  https://www.diskutnici.cz/forum/3737-nejen-nocni-proud-muziky/ muzika je teď můj bůh... pojďte zapařit a zaposlouchat se do svěžích rytmů muziky

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 30.10.16 13:12:38  
    

   Shaun Baker feat. Maloy - Could you, would you, should you (dance version)

   a kdo zná českou verzi? přiznetej se!!! :15: :15: :15: :15:

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 14.10.16 05:09:21  
   

  tak ti mám takový pocit senjo, že mluvím nejen s bohem,ale i s jinou civilizací... nebo to alespoň tak vypadá, dle toho,cose děje, když píšu román... svíčky zhsínají, prapodivné písničky mi k tomu v rádiu hrají... no ale schíza to není, to vím jistě... jen spousta náhod...

  • senja
   senja, 14.10.16 19:24:13  
    

   Buď v klidu, žádná schíza, jen věci mezi nebem a zemí. Já na náhody nevěřím. :2:

   • KarelKeslly
    KarelKeslly, 15.10.16 00:10:31  
     

    to víš píšu i o duchovních věcech.... tak to trochu nahání...

 • senja
  senja, 9.10.16 21:52:49  
   

  9. Lidské bytosti tvoří, také „vědí, že vědí“, na třech různých rovinách prožívání – na rovině podvědomé, vědomé a nadvědomé.
       Když umíráš, nemůžeš být neúplný, ale může se stát, že si to neuvědomuješ. Duše může na nadvědomé rovině vědět, že je pro tento život úplná, ale nemusí si toho být vědomá na vědomé nebo podvědomé rovině.
       Podvědomí je rovina prožívání, na které nevnímáš ani vědomě neutváříš svou realitu. Děláš to podvědomě, tedy aniž bys věděl, že to děláš, a tím méně proč to děláš. Je to dar, protože ti umožňuje dělat věci automaticky. Celé tvé tělo tak funguje – bez toho, že by sis k tomu dával vědomé pokyny. Na podvědomé úrovni vznikají také okamžitá řešení problémů.
       Vědomá rovina je ta, na které vnímáš a vědomě utváříš svou realitu. Tohle je hmotná rovina. To, jak velká část tvého života se odehrává na vědomé rovině, závisí na tvé „úrovni vědomí“.
       Nadvědomí je ta rovina, na které vnímáš a utváříš svou realitu s plným vědomím toho, co děláš. Je to rovina duše. Většina lidí si však na vědomé rovině neuvědomuje své vlastní nadvědomé záměry.
       Nadvědomí je ta část tebe samotného, na níž tvá duše naplňuje svůj vyšší záměr, kterým je dosáhnout úplnosti v tom, co jsi přišel na svět prožít a poznat.
       Sloučení všech tří rovin prožívání se nazývá supravědomí. Je to stav, kdy se všechny roviny sloučí a pak prostoupí. Tím dospíváš do stavu ryzího bytí. Toto bytí je nejvyšším zdrojem tvoření ve tvém nitru. Můžeš ho prožít před svou „smrtí“, nebo až po ní.
       Ty sám vytváříš všechny okolnosti ve svém životě. Pokud je vytvoříš na vědomé rovině, budeš si toho vědom. Pokud je vytvoříš na rovině podvědomí nebo nadvědomí, nemusí to tak být. Ale i přesto jsi ty okolnosti stvořil ty sám.
       Ale můžeš prožít cokoli, co chceš. Můžeš prožít to, co jsi přišel poznat, co ses přišel sám o sobě dozvědět a co vyplývá z tvého života v duchovním světě, který předcházel tvému narození, anebo můžeš prožít něco jiného, něco menšího než toto. V téhle věci, stejně jako ve všech jiných, máš svobodnou vůli.
         Vždycky jsi byl, jsi a budeš. Když přicházíš na svět, jednoduše se rozložíš. Přestaneš existovat jako jednota a rozdělíš se na tři části: na tělo, mysl a duši. Anebo také na rovinu podvědomí, vědomí a nadvědomí.
       Proto mysli jen na to, co chceš prožít, říkej jen to, co chceš učinit skutečným, a používej mysl k tomu, aby vědomě vedla tvé tělo k tomu, co chceš projevit jako svou nejvyšší realitu. Tak totiž tvoříš na vědomé úrovni.

 • senja
  senja, 7.10.16 19:50:26  
   

   8. Nemusíš s těmito slovy souhlasit, aby tě dovedla ke tvé pravdě. Najdeš cestu domů, protože pokud nesouhlasíš s těmito slovy, pak víš, s čím souhlasíš. Potom si najdeš jinou cestu. Až zjistíš, že tato cesta není pro tebe, zvolíš si jinou a pak zase jinou, až nakonec nalezneš cestu, která tě vyvede z toho zmatku a dovede tě domů. Tak to vskutku funguje. Celý život tě vede zpátky domů, zpátky ke mně. Proto žehnej každé události, každému člověku, každému okamžiku, protože každý z nich je posvátný.
       Na každé cestě čekají „značky na stromech“. Ty značky, které vidíš na stromech, jsou všechny tvoje. Není tu nic, co bys sem neumístil sám. Mluvíme samozřejmě o značkách ve tvém životě – zvlášť o těch, které bys nazval jizvami. Dávej si pozor a vyvaruj se pokušení myslet si, že je tam umístil někdo jiný. To by z tebe činilo oběť a z někoho jiného padoucha. Ale jak jsem řekl, v životě nejsou žádné oběti a žádní padouši. To si dobře zapamatuj.
       Takže když se sám na sebe budeš dívat jako na oběť, tak se jako oběť uvidíš. Budeš-li na sebe nahlížet jako na padoucha, uvidíš se jako padouch.
       Pokud budeš na každou událost ve svém životě, včetně smrti, pohlížet jako na dar, uvidíš ji jako poklad, který ti vždy bude sloužit a dávat ti radost. Pokud budeš na jakoukoliv událost ve svém životě, včetně smrti, pohlížet jako na tragédii, budeš kvůli ní truchlit a nedá ti nic jiného než věčné utrpení.
       Smrt není tragedie. Vždycky je to dar.
       Soustřeď se na tu myšlenku. Soustřeď se na událost, kterou nazýváš „smrt“. Protože když pochopíš, že to platí o smrti, snadno dospěješ k tomu, že to platí i ve všech ostatních událostech v životě. Ani pro tebe, ani pro nikoho jiného už nebude důvod truchlit. Jestliže všechny své „smrti“ prožiješ v dobrém, necháš i ostatní, aby s NIMI žili v dobrém. Jak s těmi malými, tak i tou velkou. A jestliže se bojíš i těch „malých smrtí“, které pro tebe představují porážky nebo ztráty, pak se bojíš i života. Bojíš se zemřít, bojíš se žít. To je nádherná existence!
       Když se přestaneš bát „velké smrti“, nebudeš se bát ani ničeho jiného. A pak již můžeš v pravém smyslu slova žít.
   

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 9.10.16 06:30:52  
    

   poslední věta!!! :6: :6: :6: :6:

   • KarelKeslly
    KarelKeslly, 9.10.16 06:35:36  
     

    tedy odstavec... :4:

    • senja
     senja, 11.10.16 21:56:22  
      

     Zdá se to jednoduché, ale není snadné tomu uvěřit, že? :4:

     • KarelKeslly
      KarelKeslly, 12.10.16 13:54:22  
       

      to chce prožitek... :4:

      • senja
       senja, 12.10.16 22:59:18  
        

       A ten je, bohužel, nepřenosný. :15:

       • KarelKeslly
        KarelKeslly, 13.10.16 14:00:46  
         

        ale dá se sdílet :15:

        • senja
         senja, 13.10.16 19:24:54  
          

         Ale jen s těmi, kteří mají zájem. :2:

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 28.9.16 20:16:35  
   

  dobrésenjo..ale nějak není čas nad tímtomoc přemýšlet.. mám jinou práci... píši román... více v dědečkova chaloupka

 • senja
  senja, 21.9.16 18:16:51  
   

  7. Cesta, která Ti nejvíce prospěje, je ta, která tě dovede k úplnosti – a není důležité jak je dlouhá. Ke stavu absolutního vědomí, tedy k pochopení a prožití a poznání toho, kým opravdu jsi, vede několik kroků. Každou pouť životem můžeme považovat za jeden takový krok.
  Žádná duše nedospěje k absolutnímu vědomí za jediný život. Až kumulativní efekt mnoha cest životním cyklem vytváří to, co bychom mohli nazvat úplnou úplností či absolutním vědomím.
  Je snazší jít cestou, na které je méně překážek. Mnozí lidé procházejí životem, aniž by si uvědomovali, že „kráčejí po cestě“. Nestudovali, nemodlili se, nemeditovali. Vůbec se nezajímají o svůj vnitřní život a nevěnovali pozornost tomu, co je přesahuje. Tím, že uvažuješ o věcech, o kterých se teď bavíme, vytváříš cestu, na které je méně překážek.
  Říkám, že ať si zvolíš přímou, nebo klikatou cestu, ať se prodíráš lesem, nebo ho obcházíš, až dospěješ k pravdě o životě a žití a smrti a umírání, budou překážky překonány a ty za sebou budeš mít méně svízelnou cestu k úplnosti.
  Až poznáš smrt v její úplnosti, budeš moci vést úplnější život. A pak můžeš zemřít pokojně a pokorně, s plným vědomím, že jsi úplný. To je podstatně méně svízelná cesta a vede k velmi poklidné smrti.
  Po smrti najde každá duše klid. Ne všem se to podaří před smrtí.
  Pojďme si znovu vyjasnit jednu věc. Vždycky jsi součástí božského principu. Ve skutečnosti jsi božským principem, který se projevuje jako individuální aspekt božskosti, známý jako TY. Neustále jsi doma u Boha. Ty vůbec nejsi na cestě k Bohu, nacházíš se uprostřed nekonečného procesu, ve kterém postupně poznáváš víc a víc z božského principu. Jak procházíš životem, poznáváš víc a víc z jádra vlastní existence, víc a víc z podstaty toho, kým jsi.
  Tenhle proces, který bychom mohli nazvat „plynutím“, je podstatou všeho života. Je to vztah mezi splýváním a vyplýváním. Právě to je podstatou smrti a umírání.

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 4.10.16 00:53:53  
    

   to by mě zajímalo tedy, jakjsem vlastně starý, když jsem si ve snu prožil vznik a zánik planety přes všechny civilizace až po to, že jsem se stal na chvíli "bohem" a byl i před božím "soudem" a vážil si na vahách svoji duši... :15:

   • senja
    senja, 5.10.16 14:06:38  
     

    Prý je každý tak starý, jak se cítí. :15:

 • senja
  senja, 20.9.16 17:42:41  
   

  6. Žádná cesta domů není lepší než kterákoli jiná cesta. Všechny cesty tě tam dovedou, protože to jediné, co potřebuješ, abys tam došel, je upřímná touha, čisté a otevřené srdce a víra, že Bůh nemá žádný důvod ti říci: „Ne, ty nemůžeš být vpuštěn do mého domu.“
       Všechna opravdová náboženství jsou překrásná. Na vrchol hory vede mnoho cest. (Je ovšem nutné oddělit duchovní obsah náboženství od církve a jejich projevů.)
       Zvolte si tedy každý svou vlastní cestu, kterou ke mně přijdete. Vydejte se na vlastní pouť domů. Nestarejte se o cesty, jimiž se ubírají ostatní, a nesuďte je.
       Poslechni si, co říkám, ale pak uvěř tomu, o čem ti tvé srdce říká, že je to pravda. Protože právě ve tvém srdci leží pravda a ve tvém srdci spočívá Bůh. Prosím tě, abys nezaměňoval to, co je ve tvém srdci, s tím, co je ve tvé mysli. To, co je ve tvé mysli, tam vložili jiní. To, co máš ve svém srdci je součást mě samotného, kterou si nosíš s sebou.
       Lidstvo nemusí projít peklem, aby se dostalo do nebe.
       Většina lidí je přesvědčena o tom, že „jít domů“ znamená vrátit se k Bohu. Ale vrátit se k Bohu je zhola nemožné, protože ses od Boha nikdy nevzdálil – a tvoje duše to ví.
       Život je proces, kterým duše proměňuje pochopení na prožitky, a tento proces je úplný ve chvíli, kdy se to, co znáš a co jsi zároveň prožil, stane poznanou skutečností.
       Z toho vyplývá, že domov je místo, které bychom mohli nazvat také Úplnost.
       Je to úplné poznání toho, kým jsi, skrze úplné pochopení a úplné pochopení a prožití a úplné procítění toho, kým jsi. Je to konec stavu, kdy jste ty a Bůh existovali odděleně. Toto oddělení je pouhou iluzí, což tvoje duše ví.
       V okamžiku splynutí se ve skutečnosti stane jen to, že si uvědomíš, kým opravdu jsi, a prožiješ to.
       Návrat k vědomí je proces, který se skládá ze dvou částí. Vědomí je dosaženo pochopením a prožitím, jejichž sloučení vede k poznání. Jedna věc je něco znát, ale úplně jiná věc je to prožít a ještě jiná je to poznat. Jen poznání vede k úplnému vědomí.
       Po cestě vedoucí duchovním světem dospěje duše k úplnému pochopení a po cestě vedoucí hmotným světem dospěje k úplnému prožití. Obě cesty jsou nezbytné, a proto existují dva světy. Spoj je dohromady a získáš dokonalé prostředí pro dosažení úplného poznání, jež plodí úplné vědomí. Z toho vyplývá, že „domov“ je místo, které bychom mohli nazvat Úplnost.
   

  • 9marie04
   9marie04, 20.9.16 23:53:17  
    

   Senja...pochopit a prožít, souhlas,něco znát a prožít je rozdíl. Znát je teorie, prožít je praxe. Ano, také to tak vnímám. :2:

 • senja
  senja, 19.9.16 22:27:41  
   

  3. Každý chce zemřít. Nic se neděje proti tvé vůli. Ani to není možné. Nemůžeš zemřít proti své vůli. Neděje se vůbec nic, co by sis nepřál.
       Můžeš si představovat, že se děje něco, co si nepřeješ, ale ve skutečnosti to tak není. Je to jen prostředek, který ti umožní cítit se jako oběť. Pocit, že jsi obětí, je nezaměnitelným znamením omezeného vnímání. Ve skutečnosti totiž nikdo nemůže být obětí.
       Samozřejmě by bylo kruté takhle mluvit s člověkem, který je právě ponořen do vlastního utrpení. V takových chvílích je vhodné mu být nablízku a nabídnout mu soucit, péči a upřímnou lásku. Proto je nutné nejprve vyléčit bolest, a až potom léčit myšlenku, která bolest vyvolala.
       Tvrdím-li, že ve skutečnosti nikdo nemůže být obětí, hovořím o zcela jiné úrovni vnímání. Ale této úrovně vnímání může každá lidská bytost dosáhnout, pokud se zbaví bolesti, kterou právě prožívá.
   
  4. Ty sám jsi jediný, kdo tě dokáže dovést k pravdě, protože pravda existuje jen na jediném místě.
       Není pravdy kromě té, která existuje ve tvém nitru. Všechno ostatní jsou jen věci, které ti namlouvají ostatní. Jen dávej pozor, aby to v ostatních nevyvolalo pocit, že pochopení leží někde mimo ně, a že musejí jít na určité místo, aby tam našli odpovědi.
   
  5. Nemusíš se učit vůbec nic. Musíš si jen vzpomenout. Život je růst. Růst je projevem Boží přítomnosti. Všechen život funguje právě takto. Všechno živé je navzájem provázáno. Žádný aspekt nebo jednotlivost Celku nejedná nezávisle na žádném jiném aspektu nebo jednotlivosti. Život neustále tvoří provázanost. A to je vlastně smysl celého „vnějšího světa“. Hmotný svět je navržen tak, aby ti poskytoval kontext, v jehož rámci můžeš navenek prožívat, co ve svém nitru znáš.
       Je jedno, kterým směrem jdeš. Bez ohledu na to, kterou cestou se dáš, nikdy nemůžeš nedorazit domů. Některé cesty jsou méně namáhavé.
   
  Pokračování příště. :2:

 • senja
  senja, 19.9.16 22:25:18  
   

  Pokračuji - Z obsahu knihy „Návrat domů k Bohu, v životě, jenž nikdy nekončí“.
       Do Božího plánu dokonale zapadá také proces reinkarnace, která je dobře známá a pochopena ve východních náboženstvích a byla dobře známá na počátku i křesťanům. Na křesťanském koncilu roku 553, při výběru evangelií, které patří do Nového zákona, byla reinkarnace vyřazena z tohoto učení a nahrazena posledním soudem. Ve skutečnosti dochází od našeho prvního hmotného života na některé planetě k opakovanému rození a životech v hmotných tělech, protože ve velké většině jsme porušili některá ustanovení vesmírného zákona, a tyto následky si musíme prožit a odčinit zpravidla i v následujících životech. Téměř všichni máme za sebou stovky inkarnací, protože něco napravit a odčinit lze jen v hmotných tělech. To co si máme napravit a odčinit se nazývá karmou.
        Novorozeně začíná svůj život s čistým štítem. Člověk je veden v životě svým svědomím, intuici a svou mysli.
       Úkolem člověka je tvořit svůj život, poznat co jsme, a vytvářet si tu nejkrásnější verzi té nejkrásnější představy o tom, čeho chceme v životě dosáhnout.
   
       Bůh nám radí:
  -abychom se pravidelně modlili, meditovali a tiše naslouchali své duši, protože největším
    přáním duše je splynout s Božstvím
  -zdravě jedli
  -denně cvičili
  -vystřihali se kouření, pití alkoholu, užívání drog
  -uvědomovali si posvátnost života a uctívali vše, co je inspirováno Bohem.
  V uvedeném stručném textu Bůh vysvětluje a odpovídá  N. D. Walschovi na jeho otázky:
   
  1. Je nemožné žít nebo zemřít bez Boha, ale není nemožné si to myslet.
      Pokud si myslíš, že žiješ nebo umíráš bez Boha, budeš cítit, že to tak je.
      Můžeš si tento pocit uchovat, jak dlouho budeš chtít. A kdykoliv budeš chtít, můžeš se ho zbavit.
      Každý dělá všechno sám pro sebe. Jakmile dojdeš k tomuto poznání, bude to pro tebe průlomový okamžik. Když pochopíš, že totéž platí i o smrti, už se jí nikdy nebudeš bát. A pokud se přestaneš bát smrti, přestaneš se bát i života. Budeš svůj život žít naplno až do posledního okamžiku.
   
  2. Každá lidská duše přichází na svět s veškerou moudrostí vesmíru vtištěnou do své duše. Je to jako DNA lidské duše. Můžeme to nazývat třeba přirozeným vědomím Boha.
       Každý živý tvor má v sobě tohle přirozené vědomí. Je součástí procesu, který nazýváme „život“.
       Smrt je největší záhadou života. Rozluštěním té záhady je vysvětleno všechno ostatní.
       Umírání je něco, co děláš sám pro sebe. Všechno, co se Ti děje, se děje SKRZE TEBE.
  A všechno, co se děje SKRZE TEBE, se děje PRO TEBE.
       Děláš to pro sebe, protože smrt je něco překrásného. Ano. To co nazýváš „smrtí“, je překrásné. Proto se nemusíš rmoutit nad tím, že někdo zemřel, ani se na vlastní smrt připravovat se smutkem a s obavami. Přivítej smrt tak, jak jsi přivítal život, protože smrt JE život v jiné podobě.
       Ty jsi příčinou své vlastní smrti. To platí vždycky – bez ohledu na to, kde nebo jak zemřeš.
   
  3. Každý chce zemřít. Nic se neděje proti tvé vůli. Ani to
   

 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 17.9.16 15:21:28  
   

  mám za to, že člověk je takový jako bůh, je jeho prodlouženou rukou, hůlkou, kterou kouzí a současně je tedy i bůh zlý nebo jak to jen říci ne vždy si uvědomuje následky svých činů, především v počátku svého tvoření, než se naučí zlo ovládat.. jak je to teď si neodvažuju přemýšlet...

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 17.9.16 15:41:50  
    

   svět je jako ďáblova zahrada, kde satan sází všechno možné a dle toho jak to roste a které kvítko má sílu vyrůst z plevele, či je něčím hezké o to se bůh stará a přesadí ho do své zahrádky, či kolem něj vymýtí to zlé, co mu dělá starost.. bůh se stará především o malé, květinky a stromečky... jakmile ale už povyrostou a najdou si k němu cestu - cestu ke slunci, tak už se o ně tak moc starat nemusí, jen zastřihnout větve stromů, aby byl krásně košatý a nesl dobré ovoce

   • KarelKeslly
    KarelKeslly, 17.9.16 15:52:16  
     

    dočasné zlo je dobrem pro budoucnost.. ustřihnutí větve a způsobení bolesti stromu je odměněno jeho následným krásným ovocem :15: :4: takže nežehrejte na život, když se vám něco nedaří.. má do bohulibý účel, aby vaše duše rostra a byla v božích očích krásná

    • KarelKeslly
     KarelKeslly, 17.9.16 16:03:39  
      

     úplně stejné je to s roubování takového stromu, tedy s lidmi, jež ti vesmír posílá do cesty... s některými se spojíš a vznikne něco nového a krásného.. unikát, jiné zavrhneš a větev uschne... ber život tak jak je a těš se, ze slunce, třeba zahrádkář pozná, k čemu si dobrý a jaké věci na tebe roubovat :4:

     • senja
      senja, 19.9.16 22:18:43  
       

      Pěkné úvahy. :2: