Papež František

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
a.l.tereza (2016-10-28 01:04:50)talk (2016-10-27 21:27:52)Carbon.de.Castel-Jaloux (2016-10-26 08:54:59)profesorateista (2016-10-25 08:39:28)eremir (2016-10-16 21:11:59)poko (2016-09-29 20:04:25)krudox (2016-09-23 15:48:24)slavidan (2016-05-23 19:49:40)beranek (2015-12-30 11:29:08)
Papež František
Založeno: 16. 1. 2015 | Příspěvků: 1 136 | Členů: 9
Správci: a.l.tereza (hlavní), eremir, Carbon.de.Castel-Jaloux

Jorge Mario Bergoglio SJ (*17. prosince 1936, Buenos Aires, Argentina)
266. papež katolické církve, římský biskup a suverén státu Vatikán

http://cs.wikipedia.org/wiki/František_(papež)

Další zdroje:
CZ - http://www.radiovaticana.cz/
CZ - http://pravednes.cz/PapezFrantisek.profil
EN - https://twitter.com/pontifex
EN - http://www.news.va/en

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • LVCRETIVS
  LVCRETIVS, 26.10.16 15:35:14  
   

  Toto je jeden z rysů možné budoucí homodiktátury, proti které se rozhodně Bergoglio jako ctitel modernismu, aggiornamenta, homosexualů a mocných finančních oligarchů po vzoru novodobé moderní etiky v samotném srdci církve stavět nebude.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418655-odsoudili-nas-za-nasi-viru-brani-se-krestane-kteri-odmitli-upect-dort-pro-gaye.html

  Co vy? Budete stejní jako on? Faráři a církevní hodnostáři, pro které je církev zaměstnaneckou a odborovou organizací, mají k tomuto postoji svůj důvod. Oni jsou jen obhájci svého zaměstnaneckého vztahu se zaměstnavatelem, který jím poskytuje chléb a střechu nad hlavou.
  Před II vatikánským koncilem byl Papež jen služebník, za kterým stály zástupy svatých. Nyní je papež osobnosti, za kterým stojí svět, kterému je on sám podřízen. Jsou to zástupy mocných tohoto světa. Islámští imámové, bankéři, světové seskupení svobodných zednářů, američtí a evropští politici, politický systém dnešní Itálie, který v Itálii prosadil registrované partnerství, dále zástupy gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů, podle kterých politické systémy postupně upravují svou ústavu. Koho a co chcete obhajovat Vy?

  • a.l.tereza
   a.l.tereza, 26.10.16 18:55:23  
    

   Přeháníte!

  • talk
   talk, 27.10.16 21:27:50  
    

   Neco na tom je. Neprehani, ale opomiji dobre krestany a lidi dobre vule.

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.10.16 18:44:45  
   

  Teď jsou všichni rozčílený z Jeho Svatosti. Nemyslím ministra Hermanna :)))))

 • nikdoinic
  nikdoinic, 16.10.16 07:36:02  
   

  Papež František dnes prohlásí sedm osob z historie za svaté, kdo vi o koho jde?

 • LVCRETIVS
  LVCRETIVS, 2.10.16 11:28:03  
   

  Dne 26. 7. 2016, v den započetí celosvětového setkání mládeže, vešli dva islamisté ve Francii do chrámu a při bohoslužbě brutálně podřezali hrdlo 85letému knězi. Ke zločinu se přihlásil IS.

  Ve dnech 26.-31. 7. 2016 proběhlo v Krakově setkání mládeže s Františkem. Téměř v každém kázání pro mládež manipulačním způsobem připomněl, že je třeba přijímat islámské imigranty.

  Tentokrát František před mládeží napodobil slavné protestantské evangelisty jako je R. Bonke či B. Hinn. Používal slovník charismatických kazatelů, takže jeho kázání byla osobní, vzbuzující živý dojem. Sugestivně se po jejich vzoru obracel k mládeži s otázkami. Odpovídáním padaly bariéry a mládež se otvírala duchu, kterého František vnášel. Nebyl to však Duch Kristův, ale antikristův.

  Položme otázku: Kdo je František a co jako prioritu prosazuje? Je to Kristovo evangelium? Je to kázání pokání a obrácení? Ukazuje na rafinovanost hříchu a potřebu pravdivého pokání? Podává vyzkoušené prostředky vyplývající z evangelia, učení svatých otců a hrdinství mučedníků? Vytyčuje bezpečnou cestu ke spáse? Ne!

  Postavil se někdy František proti ideologii homosexualismu, která ničí v kořenu křesťanství a má za cíl genocidu lidstva? Bojoval proti kradení dětí juvenilní justicí? Podpořil rodičovské 1,5 milionové manifestace v Římě proti adopci dětí homosexuály? Ne!

  • LVCRETIVS
   LVCRETIVS, 2.10.16 11:28:35  
    

   Neprojde ale den, aby František nepropagoval internáboženský dialog, který v kořeni vede k synkretismu s pohanstvím a k zničení podstaty křesťanství. Prosazováním internáboženského dialogu místo evangelia drží celou církev v hříchu proti Duchu svatému. Co pomohou jeho vznešené fráze v téměř charismatických kázáních na světovém dni mládeže, když duch, který je za ním, vyhání Ducha svatého? Co pomůže, že tentokrát mluvil o Ježíši výjimečně zdánlivě pravověrně, když v praxi Ježíše staví na stejnou rovinu s pohanskými démony a degraduje Jeho oběť, jako by už nebyla jedinou cestou ke spáse? Jeho kázání byla jen profesionálním podvodem k oklamání mládeže, k vzbuzení si sympatií ke své osobě, aby se jím prosazovaná apostaze brala jako norma. Homosexualismus, islamizace, multi-kulti i falešná cesta s oslnivými frázemi bez pravdivého pokání vede do záhuby. František zvěstuje jiného Ježíše, nabízí jiného ducha a jiné evangelium. (srov. 2Kor 11,4). Apoštol volá: „Kdybych já, nebo sám anděl z nebe přišel a hlásal vám jiné evangelium, než to, které jsme vám zvěstovali, budiž proklet.“ (Gal 1,8) František je „falešným apoštolem, nepoctivým dělníkem, přestrojen za apoštola Kristova a není divu, vždyť sám satan se převléká za anděla světla.“ (2Kor 11,13-15)

  • LVCRETIVS
   LVCRETIVS, 2.10.16 11:29:33  
    

   Cestou z návštěvy Polska 31. 7. 2016 František absurdně reagoval na brutální vraždu 85letého kněze, k níž se přihlásil IS.

   Citace Františka: „Nelíbí se mi, když se mluví o islamistickém násilí.“

   Odpověď: Ale vraždění kněží a věřících islamisty se Františkovi asi líbí. Jak to, že reaguje na brutální zavraždění svého kněze tak scestným a cynickým způsobem? Jak to, že se nedožaduje spravedlivého potrestání islamistů a nevaruje před nimi veřejnost? Místo toho je navzdory všem krvavým teroristickým útokům a zločinům vytrvale hájí a absurdně vyzývá veřejnost, aby nespojovala islám s násilím! Tak může reagovat jen největší zrádce a cynik.

   Citace Františka: „Myslím, že není správné ztotožňovat islám s násilím… Není to správné a není to pravda.“

   Odpověď: Je to pravda! František hrubě lže. Realitou je dennodenní násilí islamistů, nejen v Evropě. Bohužel, informace o něm masmédia cílevědomě minimalizují.

   Citace Františka: „…každý den, když se podívám do novin, vidím tady, v Itálii, násilí – někdo zabil svou dívku, někdo zabil svou tchyni. To jsou pokřtění katolíci.“

  • LVCRETIVS
   LVCRETIVS, 2.10.16 11:30:20  
    

   Odpověď: Pokřtěnému katolíku evangelium nepřikazuje, aby řezal hrdla nevěřícím, ale muslimům to Korán i šaría přikazuje. Pokud se katolík dopouští zločinnosti, pak je to proto, že je špatným katolíkem a zaslouží si spravedlivý trest od Boha i od lidí. Kdežto muslim je za to, že provádí teroristické útoky a odřezává hlavy kafírům (křesťanům a nevěřícím), kvalifikován jako dobrý muslim a je mu za to přislíbeno „sedmé nebe“. To je velká náboženská motivace k zločinnosti! Vyjádřil to i papež Benedikt XVI. citací císaře Manuela.

   Citace Františka: „Všechna náboženství mají malou fundamentalistickou skupinu… my ji máme tady“.

  • LVCRETIVS
   LVCRETIVS, 2.10.16 11:30:50  
    

   Odpověď: Muslimští fundamentalisté nejsou malou skupinou. Násilí je podstatou jejich náboženství. František v roce 2015 bojkotoval odřezání hlav 21 mladým egyptským křesťanům. Jim dali tři dny na rozmyšlenou, zda se zřeknou Krista. Protože Krista nezradili, všem uřezali hlavy. Totéž se stalo v Etiopii a opakovaně i v Libyi. Navíc, následovala série teroristických útoků – nad Egyptem, v Paříži, v Bruselu, masové znásilnění žen v Kolíně na Nový rok, masové rabování a vyhánění domorodého obyvatelstva z dánských měst… Ve fundamentu křesťanství není násilí, ale láska k Bohu a bližnímu. Paradoxem je, že liberální teologové a František pohrdají křesťany, kteří nechtějí zradit spasitelnou víru v Krista a v evangelium, a ocejchovali je jako fundamentalisty, kteří musí být trestáni. Záměrně vyvolávají asociaci s islámskými fundamentalisty – teroristy. To je hrubá manipulace a zločin!

  • LVCRETIVS
   LVCRETIVS, 2.10.16 11:31:13  
    

   Podřezali někdy katoličtí „fundamentalisté“ hrdlo islámskému imámovi v mešitě anebo připravili někdy sérii teroristických útoků a přitom se odvolávali na evangelium? To je nonsens! Pohanští a islámští fundamentalisté však mají na svědomí miliony křesťanských mučedníků. O tom František mlčí a jen cílevědomě manipuluje pojmy, aby přikryl zločiny a současně postavil nevinné do role zločinců. Je heretik, profesionální podvodník a lhář!

   • eremir
    eremir, 3.10.16 11:05:14  
     

    Člověče snadno druhé soudíš ,sám budeš nejvyšším souzen ,ukažte mi dokonalého člověka a ten by mohl jediný soudit a ten by byl tak moudrý že by věděl že když papež nemluví tak ví že by mohl rozpoutat ještě větší emoce a mohli by islamisté začít svatou válku ,vy si vůbec všechno představujete jak hurvínek co .

    • LVCRETIVS
     LVCRETIVS, 10.10.16 18:44:29  
      

     A z koho jste podělaný víc? Z té islamistické svaté války, nebo z toho možného dokonalého člověka, když už ne ze zrady křesťanských tradic a ztráty jednoty s Kristem?
     Přijetím a toleranci vůči šíření uctívání Mohammeda jako nového Krista, který přišel Krista napravovat a vylepšovat, mlčení a kritika každého kdo by se Goliáši vzepřel je jedinou Vaší obranou, kterou by jste mně i druhým doporučil?

     • eremir
      eremir, 16.10.16 20:08:04  
       

      Nesmíte si plést podělanost s opatrností ,opatrnost je matka moudrosti a to světčí o tom že svatý otec je moudrý.

   • izizub
    izizub, 4.10.16 13:18:36  
     

    Člověče kdo jsi, když odsuzuješ zlo? Kdo jsi, že se osměluješ povyšovat nad pána tohoto světa, kterým je zlý duch a mu se vzpírat? Jemu je podřízený papež i církev. Papež, kardinálové a kněží, tvořící s ním jednotu jsou poslušní vládci světa. Dej si z nich příklad a buď stejný jako oni a nedělej rozbroje. Vzorný katolík má mlčet i přestože vidí náznaky destrukce církve svaté v jejím samotném jádru.

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.9.16 09:07:08  
   

  http://www.lidovky.cz/papez-islam-neznamena-nasili-kazde-nabozenstvi-ma-sve-radikaly-i-zlocince-1rm-/zpravy-svet.aspx?c=A160801_121604_ln_zahranici_msl

  Tohle mi připadá dost "kontroverzní", jak říkají pisálkové (novináři apod.) Cožpak nemá přístup k informacím?

  Na mě osobně dost působí svědectví Čechů léta žijících ve Švédsku, v Německu, ve Francii ... Píšou přímo a bez pokrytectví.

 • Motreno
  Motreno, 21.9.16 23:59:48  
   

  Skutky 20:29 Vím, že po mém odchodu přijdou mezi vás draví vlci, kteří nebudou šetřit stádo.
  30 I mezi vámi samými povstanou lidé, kteří povedou scestné řeči, aby strhli učedníky na svou stranu.

  A tak vznikla Katolická církev a svojí dravost vlčí ukázala opravdu ve velkém.

  • krudox
   krudox, 23.9.16 15:48:24  
    

   a všechny ostatní církve jsou jejími potomky i s jejími chybmi, ne sice všemi, ale jo...

 • a.l.tereza
  a.l.tereza, 21.9.16 18:07:02  
   

  prosím pokud chcete vložit odkaz na něco protikatolického či protipapežského, využijte k tomu určená daná fóra, zde se diskutuje, ne "anti" propaguje

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.9.16 08:59:27  
    

   Tak ty chytráky maž s "vlčí dravostí" :1: :1: Ať se odeberou na příslušná fóra ignorantů, kde se mluví a neví co.
   Tohle je fórum o Svatém otci; není určeno pro různé výkřiky nedovzdělanců. Něco ocitují a přidají k tomu svůj slabomyslný žblept. Rozšafové :1: :14:

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.9.16 12:53:28  
   

  http://pravyprostor.cz/tri-omyly-meho-papeze/

  Tak nevím, posuďte to vy z těch chytřejších. Já mám dojem, že každé slovo sedí.

 • LVCRETIVS
  LVCRETIVS, 19.9.16 11:41:51  
   

  https://gloria.tv/video/vaehyuGaCz7A6aAZnuA3WwzsG

  • LVCRETIVS
   LVCRETIVS, 19.9.16 11:42:50  
    

   Galaťanům 1,8-9

 • a.l.tereza
  a.l.tereza, 18.9.16 11:11:39  
   

  Papež varoval před spiritualistickou zbožností a gnosticismem

  „Ptáme se, jaké bude nebe – pokračoval papež – a zda tam budeme všichni, ale nechápeme, co nám chce dát pochopit Pavel: logiku pozítřka. A tady – upozornil papež – vychází najevo určitý náš gnosticismus, když si myslíme, že všechno bude duchovní, a když máme strach z těla. Nezapomeňme – dodal – že toto byla první hereze, kterou odsoudil apoštol Jan: »Kdo říká, že Boží Slovo nepřišlo v těle, je z antikrista« (srov. 1 Jan 4,3).

  „Máme strach přijmout a vyvodit poslední důsledky z těla Kristova. Snadnější je spiritualistická zbožnost, stínová zbožnost. Vstoupit do logiky Kristova těla je obtížné. A to je logika pozítřka. Vstaneme z mrtvých jako vstal Kristus, se svým tělem.“

  „První křesťané se ptali, jak vstal Ježíš z mrtvých – pokračoval papež a poznamenal, že „víra ve vzkříšení těla je nejhlubším kořenem skutků milosrdenství, protože skýtá kontinuitu. Na druhé straně svatý Pavel zdůrazňuje, že všichni budeme proměněni, naše tělo a naše těla budou proměněna,“ řekl dále papež a znovu zmínil, že „Pán po vzkříšení chtěl, aby se Jej učedníci dotkli a jedli s ním. A toto je logika pozítřka, kterou obtížně chápeme a s obtížemi si ji osvojujeme.“

  http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=24388

 • a.l.tereza
  a.l.tereza, 4.9.16 00:16:22  
   

  Sestra Prema: Matka Tereza není svatý obrázek, je živá a činná

  Řím. Nedělní svatořečení bl. Matky Terezy bude – podle přání papeže Františka - jedním z vyvrcholení Svatého roku milosrdenství. Pro mikrofony Vatikánského rozhlasu hovoří třetí generální představená misionářek lásky sestra Mary Prema (foto):

  „Svatořečení naší Matky je pro nás velkou poctou. Je to příležitost pohlédnout z větší blízkosti na její život, práci a velkou pozornost věnovanou druhým, ale také na náš vlastní život. Je to skutečně chvíle zpytování svědomí, abychom hlouběji viděly, jak žijeme povolání, které jsme obdržely jako misionářky lásky, a především jak žijeme své spojení s Bohem v modlitbě a spojení s Ježíšem v nejubožejších.“

  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=24321

  Svatořečení Matky Terezy

  Přímý přenos bohoslužby, při které papež František prohlásí Matku Terezu za svatou.

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/11502909273-svatoreceni-matky-terezy/

  • talk
   talk, 4.9.16 12:42:37  
    

   :4: :3:

 • LVCRETIVS
  LVCRETIVS, 22.8.16 12:37:48  
   

  Papež František zcela přehlíží vraždění křesťanů muslimy

  Není to jen věc, která by byla propíraná v Katolické církvi, ale tohoto nového fenoménu si všímají i lidé mimo církev a ptají se, koho papež František zastupuje.

  Není to dávno, kdy papež František navštívil „uprchlíky“ na řeckém ostrově Lesbos odkud si sebou vzal do Itálie tucet těchto ztracenců. Na tom by asi nebylo nic divného, kdyby se nejednalo jen o muslimy. Pravda, papež František na Lesbu odsloužil Mši, ale poté se k syrským křesťanům obrátil zády. Byl to akt, který zarazil i nejvyšší představitele církve ve Vatikánu.
  Je chvályhodné, že papež má starost o uprchlíky, ale není chvályhodné, že ti co jsou nejvíce pronásledování a jsou součástí Církve, jsou mimo papežův zájem. Větší starost než o křesťany má o jejich pronásledovatele. Jako by neslyšel hlasy duchovních z Iráku, ze Sýrie, jako by neviděl, že křesťané jsou pronásledování i v uprchlických táborech v Německu a zatímco pro muslimy má vždy omluvu, tak pro křesťany jako by mu nezbylo nic jiného, než prázdná gesta. A někdy ani to ne.
  Křesťané v islámských zemích mohou znovu opakovat Kristova slova, tentokrát směřovaná k papeži….“Otče, proč jsi nás opustil.“
  Papež František je velice populární, taková popstar Katolické církve. Milují jej novináři, feministky, zastánci pohlavní rovnosti, homosexuálové, socialisté a komunisté. Citují jej liberálové, stejně jako novodobí hippies. Prostě, není to úžasné pro katolíky mít takového papeže, kterého miluje svět? Zvláště, když spolu s nimi odsuzuje katolíky, kteří se drží Tradice, Písma a lpí na učení církve. Svět papeže miluje, zvláště když říká, že v islámu není násilí, zvláště když papež potlačuje, kritizuje křesťany, kteří poukazují na to, že tomu tak není. Papež si nastěhuje do Vatikánu dvanáct muslimů, jak symbolické, ale odmítá křesťany, kteří se za něj modlí, nevnímá křik křesťanů, kteří umírají ve jménu islámského džihádu.
  Asi největší trapnost byla, když Kristův příkaz „Jděte do celého světa“ dal do jedné roviny s islámským džihádem, povinností muslimů ovládnou celý svět. Zatímco Kristův příkaz znamenal jít a kázat slovem, tak islám má povinnost dobýt svět pro Alláha a nastolit islám. Vlastně, ono to není podstatné. Podstatné je, že papež potvrdil, že islám je třeba vnímat, tak jak jej mnozí vnímat chtějí a ne takový jako opravdu je. A tak média tleskají. Pravda už nikoho dávno nezajímá a vlastně ani není žádaná. Proč také, když virtuální realita je tak krásná? Stačí ukázat pětileté dítě ušpiněné od prachu z písku na aranžované fotce a říci kdo za to může. Stačí ukázat Mohameda, jak pomohl stařence najít jablko a islám je v pohodě a pokud není, tak nejde o islám, ale psychické problémy jedince.
  Na druhou stranu, když se někdo postaví proti imigraci, když někde někdo vypálí ubytovnu, tak viník je vždy jasný. Pravicový radikál, xenofob, rasista a islamofob. A když tohle potvrdí i nejvyšší představitel katolické církve, tak to už musí být pravda.

  • LVCRETIVS
   LVCRETIVS, 22.8.16 12:38:11  
    

   Vlastně on ani nemusí nic říci. Stačí, když jako Tomáš Halík řekl v rozhovoru s otcem Milanem Badalem, že se jedná o předsudky. Proč a jak už není třeba vysvětlovat. Jedná se předsudky. Halík, by jako psycholog měl vědět, že předsudky nejsou nic jiného než získané zkušenosti a on to ví, ale také ví, jak manipulovat se svým obecenstvem a jak vytvářet svůj obraz „Mirka Dušína“ a stejně tak se chová papež František.
   Kdysi se tomu říkalo pokrytectví.

   • profesorateista
    profesorateista, 26.8.16 08:33:40  
     

    Snadné je soudit druhé ,moudrý člověk se snaží chápat ,asi vás nenapadlo že může být nesčíslně mnoho důvodů proč to tak je ,třeba má tolik práce že vše prostě nestihne ,a hned vidět pokrytecství kvůli tomu u člověka může jen snad ten kdo s tím má vlasiní zkušenost a tak to stejně hází na druhé.

  • a.l.tereza
   a.l.tereza, 31.8.16 21:02:38  
    

   To je zcela odvážné obvinění papeže Františka, zvláště když nechceme vidět a nebo nejsme schopní vidět do hloubky kde zní ono Ježíšovo "Milujte své nepřátele" a nechápeme sílu těchto slov.

 • eremir
  eremir, 5.8.16 14:27:57  
   

  Vážení přináším důkaz o Boží moudrosti.

  vyjmuto z Bible svaté.
  5 Schází-li někomu z vás moudrost, ať žádá Boha a ten mu ji dá - je přece štědrý ke všem a bez výhrad!

  Apoštol Jakub byl člověkem veliké moudrosti. Pouští se totiž na velice tenký led. Nikdo z nás totiž nechce slyšet nic o tom, že je hloupý, že dělá chyby a že potřebuje pomoc. Člověk je ve své podstatě nezávislý, chce sám řešit své problémy, chce dělat svá vlastní rozhodnutí. Jsme příliš pyšní na to, abychom si přiznali, že potřebujeme moudrost.

  Ale moudrost není něco, co by nám bylo vlastní. Bůh je zdrojem veškeré moudrosti. Jestliže máme nějakou moudrost, tak pochází od Boha. Jádro opravdové moudrosti je poznání Boha. Správný pohled na Boha, to je základ veškeré moudrosti. Bůh nám říká:

  Žalmy 111,10 Počátek moudrosti je bát se Hospodina; velice jsou prozíraví všichni, kdo tak činí.

  Tohle jsem kdysi objevil a požádal jsem zde na diskuzích o Boží moudrost,čekám ale jak poznám kdy jsem tu Boží moudrost dostal?Ptám se sám sebe,a hle dnes jdu do práce a bouřka kolem mě to třískalo až jsem si vzpomněl jak jsem se nachytal na článek o parazitovi který zbůsobuje lidstvu inteligenci a pocítil jsem strach CO KDYŽ JSEM BOHA URAZIL KDYŽ JSEM PSAL ŽE ZA INTELIGENCI MŮŽE PARAZIT A NE ON A HLE viz žalmy že..Žalmy 111,10 Počátek moudrosti je bát se Hospodina; velice jsou prozíraví všichni, kdo tak činí.
  A zajímavé je posuďte sami co mě dnes v práci napadlo moudrého takže až bázeň z Boha ve mně probudila moudrost?
  Dnes banky u nás nabízejí půjčky s libovolnou dobou splátky ,samozřejmně vydělají na úrocích a a co by se stalo kdybych si půjčil dva miliony našel si banku ve švícarsku kde když uložíte na jejich určitou dobu peníze a nebudete je vybírat dostáváte měsíční rentu ve švícarských francích ty přeměníte na naše a tím splácíte u nás půjčku a ještě vám zbyde a nakonec dva miliony jsou vaše bez práce ,co vy na to?

  • talk
   talk, 5.8.16 18:07:02  
    

   :1: Zrejme to tak hladce nepujde.

   • eremir
    eremir, 5.8.16 23:49:56  
     

    Tak zatím to je počátek Boží moudrosti tak snad to bude pokračovat ,uvidíme.

   • eremir
    eremir, 6.8.16 16:59:07  
     

    Píše se v žalmech a zajímavé je že se mi probudily investiční schopnosti až když jsem měl bázeň z Boha jak popisují v Bibli svaté žalmy.

 • Alam
  Alam, 27.6.16 07:44:24  
   

  Církev by se měla homosexuálům omluvit, prohlásil papež
  Římskokatolická církev by se měla omluvit homosexuálům za to, jak se k nim chovala. V neděli to prohlásil papež František. Církev by podle něj neměla homosexuály soudit, nýbrž je respektovat. Dodal, že stejně tak by církev měla žádat o odpuštění další lidi, které odsouvala na okraj - ženy, chudáky a děti nucené otročit. Musí se omluvit za to, že žehnala tolika zbraním“.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407615-cirkev-by-se-mela-homosexualum-omluvit-prohlasil-papez.html

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.6.16 10:47:49  
    

   Jsem opravdu zvědav na letošní Prague Pride.

  • krudox
   krudox, 27.6.16 12:42:11  
    

   ty omluvy by vydaly na stovky let, radši by to měli zabalit a přiznat, že jim vždy šlo jen o moc, často o víc než moc...
   samozřejmě, že homosexuálové za svou předurčenost nemohou, to si to církevní myslitelé "uvědomili brzo", tedy až v době, kdy celé slavné církvi odbíjejí poslední časy...
   stejně jako černoši nemohou za svou barvu a nestvořil je ďábel...
   papež františek se snaží oživit mrtvolu...

   • Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.6.16 13:17:06  
     

    Nikdo za nic nemůže vč. pedofilů, sexuálních vrahů - je jich mnoho druhů, atd. To ovšem neznamená, že je musím milovat nebo vůbec snášet. Je ovšem třeba rozlišovat, jistě.

    • krudox
     krudox, 14.7.16 15:20:57  
      

     ani upálené čarodějnice a pobití jinověrci za nic nemohli :1:

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.6.16 13:15:10  
    

   Nejsi maskovaný PH? :)))))

  • eremir
   eremir, 17.7.16 17:48:03  
    

   Největší chybou v myšlení u lidí je tohle
   náboženství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,křestanství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,
   církev je špatná když se tam najdou špatní jedinci,
   lidé takto uvažující by ale tak uvažovali ve všem stejně,
   česká repuplika je špatná protože se tam najdou špatní lidé a tak by se dalo pokračovat do nekonečna,
   svět je špatný protože se tam najdou špatní lidé
   a co vesmír je špatný když se tam najdou špatní lidé.
   Z toho se dá snadno poznat kdo taklhe uvažuje
   že má chybné myšlení a nemusí to být jen ateista ale i věřící.

   A teď si představte že s takovým chybným myšlením
   někdo řídí celou zemi a politiku jak to asi bude vypadat?

   • Tamir
    Tamir, 21.7.16 09:23:29  
     

    pak je všecko špatně, protože špatný jedinec řídí celou zemi :10:

 • Alam
  Alam, 3.6.16 17:41:45  
   

  http://svet.sme.sk/c/20181604/duchovny-vodca-pravoslavnej-cirkvi-vyzval-na-jej-jednotu.html
  KÁHIRA. Duchovné centrum pravoslávnej cirkvi vyzvalo v piatok na jednotu svojich jednotlivých odnoží. Výzva prišla pred blížiacim sa prvým stretnutím predstaviteľov 14 nezávislých odnoží tejto cirkvi, na ktorom majú rokovať o spoločnej budúcnosti pravoslávnej cirkvi a riešení takmer tisícročných rozporov s rímskokatolíckou cirkvou.
  Stretnutie, ktoré sa uskutoční 19.-26. júna na gréckej Kréte, zvoláva ekumenický patriarcha Bartolomej I., duchovný vodca 300 miliónov pravoslávnych kresťanov so sídlom v tureckom Istanbule.

  • talk
   talk, 3.6.16 18:04:10  
    

   :3:

 • Alam
  Alam, 18.5.16 13:32:52  
   

  Jste dar, nikoliv zátěž, řekl papež uprchlíkům. A prosil je za odpuštění
  19. dubna 2016 13:22
  Papež František v úterý prosil uprchlíky o odpuštění za to, že evropské státy před nimi uzavřely hranice a že jsou k nim lhostejné. „Zachází se s vámi jako se zátěží, přitom jste darem,“ prohlásil podle agentury ANSA papež.
  „Selháváme příliš často v tom, že vás nevítáme. Odpusťte uzavřenost a lhostejnost našich společností, které se obávají změny životního stylu a mentality, které vaše přítomnost vyžaduje,“ řekl papež.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/papez-uprchlici-vatikan-0wa-/zahranicni.aspx?c=A160419_132336_zahranicni_bur

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.6.16 20:56:11  
    

   Vždyť je spousta pošetilců vítá! Včetně těch neplacených, kteří jsou přiboudlí nějak sami od sebe.