Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
Carbon.de.Castel-Jaloux (2016-12-08 09:08:25)simona.olga (2016-12-05 06:54:12)medo.vinka (2016-12-04 21:19:59)olga.simona (2016-10-19 08:00:19)radim (2016-04-22 12:29:41)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 679 | Členů: 5
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• medo.vinka
    medo.vinka, 3.12.16 22:27:13  

Neplánovaně jsem včera šla na Studio mladých / Tomáš Zámečník, Radek Bár, Vojtěch Efler/,přijeli nám zahrát Eduard by to tak chtěl, bylo to pěkné, hoodně jsme se i nachechtali :3:

Na youtubu jsem našla i kousek ukázku https://www.youtube.com/watch?v=5mQRnSReQUo

• simona.olga
      simona.olga, 4.12.16 20:12:57  

To vypadá zajímavě.

• simona.olga
    simona.olga, 3.12.16 20:38:41  

Tak jsem si našla několik divadelních představení v prosinci, která divadla Na Fidlovačce a Na Vinohradech hrají přes den, A jako na potvoru mi všechna kolidují s rehabilitacemi. To je pech !!!!

• medo.vinka
      medo.vinka, 3.12.16 22:18:41  

to tedy , škoda, ale tak třeba se ještě nějaký termín najde

• simona.olga
        simona.olga, 4.12.16 20:14:55  

Prosím Vás, kdyby někdo objevil nějaké představení, které ZAČÍNÁ PŘED 19. HODINOU, informujte mě, prosím.

• simona.olga
    simona.olga, 25.11.16 20:14:12  

Zemřel Josef Peterka ve věku nedožitých 95 let. Byl výborný herec. Čest jeho památce.

• simona.olga
      simona.olga, 26.11.16 16:08:18  

František Peterka. Pardon.

• medo.vinka
      medo.vinka, 28.11.16 12:22:56  

Byl, nu tak nám z Krkonošských pohádek zbyla Anče s Kubou :5:

• simona.olga
        simona.olga, 30.11.16 09:00:22  

Hrál on v nějakém divadle?

• medo.vinka
          medo.vinka, 30.11.16 15:00:54  

Hrál,toto jsem našla na FDB :

František Peterka pochází z Prahy, jeho otec byl bankovním úředníkem. František začal studovat obchodní školu, kterou ale musel kvůli prospěchu opustit. Aktivně se věnoval atletice a vzpírání, jeho touhou bylo stát se profesionálním sportovcem, případně učitelem tělocviku. Na popud rodičů se ale přihlásil na konzervatoř, i když sám k divadlu neměl bližší vztah. Koncem války prošel totálním nasazením, takže studia dokončil až v roce 1946. Herectví se ale nezačal hned věnovat, prošel několika zaměstnáními, administrativním omylem byl však v roce 1947 přizván k angažmá do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Jeho divadelní začátky provázela obrovská tréma a celková nechuť k hraní, tuto profesi zcela vážně zamýšlel opustit. První úspěch se dostavil v roce 1949 v podobě ocenění na celostátní divadelní soutěži za roli ve hře Odveta. Počátkem 50. let spojil Peterka natrvalo svůj pracovní i soukromý život s Libercem, kde hrál v Divadle F. X. Šaldy (1951-1987; vyjma krátké přestávky v letech 1954-1956, kdy působil v Olomouci). V libereckém divadle se Peterka časem vypracoval mezi stěžejní opory zdejšího hereckého souboru a sehrál přes 250 rolí. Vynikl v klasice zahraniční i naší (Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy, Othello, Lucerna, Maryša, Hrátky s čertem). Jako stálý člen činohry hrál naposledy v roce 1987 ve hře Turecká kavárna, pohostinsky ale účinkoval až do poloviny devadesátých let. Herectví Františka Peterky vycházelo částečně z jeho mužného zjevu, ale prokázal i kvalitní charakterní herectví, dokázal ztvárnit role komediální i tragikomické.

• simona.olga
            simona.olga, 1.12.16 07:47:33  

Takže on v Praze nehrál. Že?

• medo.vinka
              medo.vinka, 3.12.16 22:17:18  

nejspíš ne, leda zájezdové s liberečákama

• medo.vinka
    medo.vinka, 23.11.16 06:52:25  

Noc divadel, jako vždy už , jak se stalo zvykem, třetí sobotu v listopadu, zase byla ted v sobotu,u nás začla už v 10 dopoledne, byly jsme s kámoškou, ve foyeru divadla byla tabule s reflektorem namalovaným a kdo chtěl, mohl si letos vybrat malý obrázek Komedie , či Tragedie , podepsat se a nalepit na desku, pro děti byla poznávací hra po divadle, jak se co dělá, práci osvětlovače- mohli si ozkoušet osvětlovací panel, samozřejmě že osvětlovač byl u toho, aby mu to pak ještě fungovalo :2: , zrovna tak u zvukaře, nápovědy, maskérky, garderoby,rekvizitářů, pozbírali tam razítka a dostali a za zaplněnou skládačku odměnu. Taky zase nazkoušet taneček či písničku metařů z teď nově uvedené Adély, prvně se sešlo víc tanečníků a podruhé zas víc zpěváků,a tanečníků pomálu, tak bylo dvakrát zase vystoupení na jevišti, taky byla možnost si vyzkoušet kostýmy , byly prohlídky po divadle , děti ze ZUŠ hráli svou nastudovanou hru, a divadlo uvedlo odpoledne pohádku Strach má velké oči a večer Noc bláznů.Fotky i videjko je na chebském deníku k vidění http://chebsky.denik.cz/galerie/noc-divadel-cheb-a-k-vary.html?mm=7364339 :2:

• medo.vinka
    medo.vinka, 13.11.16 14:17:52  

Na ČT ART každé pondělí po 20 hodině Rok regionálních divadel , zítra vysílají náš Cejch, jak tu na jaře natáčeli, koukla jsem čtčku na archiv, bohužel žádný ze záznamů se nedá přehrát, tedy ani ten od nás nepůjde, tak se můžete juknout jen při vysílání na artu.

• simona.olga
      simona.olga, 14.11.16 21:42:06  

Tak jsem se dívala. Ale bohužel jen do 21.30. Pak mi to manžel přepnul.

• medo.vinka
        medo.vinka, 14.11.16 23:28:04  

Taky jsme se dívali, a až do konce, a manža pravil, ještě, že jsme tam nebyli vidět, říkám, no ty né, tys podruhý nechtěl, byla se mnou kámoška a my taky né, ona se kameře plánovitě vyhýbala :1: . Taky že prý to vypadá úplně jinač, než když to bylo na vlastní oči, ale celkem se záznam povedl. A ten medajlonek před tím,ten se taky zadařil, překvapilo mě, že tam dali dost prostoru panu Prachařovi, i když v tom nehraje, v divadle hraje od začátku,co se dalo do provozu v 1961 roce a mimochodem je to mladší bratr Ilji- Trautenberka.Tak za mě- spokojenost. Jediný co je blbý, že to fakt nejde aspon na pár dní z archivu pustit, chtěla jsem vidět i jiný záznamy, ale povětšinou jsem měla pondělky noční a tím pádem smůlu.

• simona.olga
          simona.olga, 15.11.16 06:47:00  

To jsem se chtěla zeptat. Jak je pan Kamil? Prachař příbuzný s herci Prachaři. Ten medailonek se mi moc líbil. Manžel mi přepnul televizi, když probíhal odsun Čechů ze Sudet. Do kdy děj pokračoval?

• medo.vinka
            medo.vinka, 17.11.16 20:48:16  

Po válce Hildegarda zůstala s Janem a Josífkem na statku janovo rodiny, její rodiče byli odsunuti, Josef vystudoval na učitele, oženil se s Erikou, v 60 letech za nimi přijel Hildegardy bratr Lothar se synem a přivezl slepého Jakoba, kterému dovolili se přestěhovat na dožití do čech, Ten se chtěl ještě dostat na stará místa a Josef ho tedy vezme na Štajn, kde Jakob i po těch letech přesně odříká, kde kdo má dům, a Josef m vymluví, že se nemůžou podívat do jejich bývalého domu, když ve skutečnosti už nestojí ani on, ani ves Bach.Erika se s ním rozvede a odstěhuje se do němec s Lotharovo synem, v dalších letech má Josef zakázáno učit a dá se na dřevařinu do krušnohoří, v lesní práci potká Danielu ze slovenska i s jejími dětmi zakládá novou rodinu a znovu budují dům na starých základech původního rodinného domu předků v Bachu.

A k Prachařům,hercům: Ilja- starší z bratrů, jeho žena Jana loutkoherečka hlavně v ČT, syn David,jeho bývalá žena Dana Batulková a jejich děti, Mariana a Jakub, jeho současná žena Linda Rybová.Mladší Kamil tu u nás hraje od začátku zprovoznění divadla v 1961, hrál v pár filmech a seriálech,jeho vnuk Honza ted nedávno začal hrát s ochotníky v Fr. Lázních, ale obě dcery herečky nejsou ani jedna, tedy ne, že bych byla taková drbna vlezlá, ale s oběma se znám, jsme prostě takové si známé městečko :4:

Už jsem tu odpověd sepsala jednou včera ,ale než jsem to stihla odeslat, mě to tu odhlásilo, tak jsme to musela vypsat znova.

• simona.olga
              simona.olga, 20.11.16 20:18:34  

To vše je velmi zajímavé. Dík.

• simona.olga
    simona.olga, 8.11.16 20:29:59  

Skoro po roce jsme byli s manželem v divadle. Divadlo u Valšů, představení Už zase miluju.

• medo.vinka
      medo.vinka, 14.11.16 23:11:44  

Tak ten název vidím prvně, Praha je fakt plná dividel, a líbilo?

• simona.olga
        simona.olga, 15.11.16 06:49:58  

Docela je. Krásně tam hrála "rosnička" Michaela Dolinová Je jí 52 let a vypadá báječně.

• medo.vinka
    medo.vinka, 6.11.16 20:35:47  

První premiera v letošní sezoně byla až včera, ale stálo to za to čekání,upoutávka v záhlaví hry vystihuje s kým vším to představení je : Muzikál pro celou rodinu podle slavné filmové komedie. Navazujeme na Divotvorný hrnec, je to opět chebsko-karlovarská koprodukce. Vedle herců chebských a činohry Karlovarského městského divadla (ČKMD) navíc uvidíte a hlavně uslyšíte Karlovarský symfonický orchestr, který bude produkci živě doprovázet!
    Ano, byli jsme na premče muzikálu Adéla ještě nevečeřela , a mooc jsme si to užili, Adéla se vlnila, tančila , zpívala a baštila :1: , oproti filmové verzi zbaštila i svého stvořitele , barona Kratzmara, kterého hrál Petr Batěk, jako Květuška se nám představila nová posila chebského souboru Karolína Jägerová, musím říct, že zpívá krásně :2: , prostě skvělý večer to byl. :4:

• simona.olga
      simona.olga, 7.11.16 15:23:35  

Mám dojem, že se to dává i jinde než v Chebu. Po tolika letech od filmové premiéry. ???

• medo.vinka
        medo.vinka, 8.11.16 21:30:26  

Inu, tak premča filmová byla 1977, a to například autor hudby k tomuto muzikálu ani nebyl na světě, Ondřej Brousek se narodil až 1981. Muzikál byl prvně uveden v 2008 ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti a také pražské Broadvay, 2012 v DJKT v Plzni, ted se obnoveně hraje zase na Broadvayi a ještě v Jihlavě a u nás, a že je to spolu s Varským souborem, u nich v KV je jejich premiera 26.11. :4:

• simona.olga
          simona.olga, 9.11.16 20:13:48  

To musí být krásná představení!!! Když ona mi ta divadla hrají stále víc a víc jen večer...... :9:

• medo.vinka
    medo.vinka, 2.11.16 12:56:30  

Neplánovaně jsem byla včera v Praze v Hybernii na muzikálu Mefisto.A že jsem od toho moc neočekávala, byly to nakonec příjemně strávené skoro 3 hodiny.Překvapil mě Pepa Vojtek - bylo to nejen jak se dalo očekávat rokerskoďábelský,ale i skvěle zahrané.Moc pěkné.Takže ještě že moja tchýnka byla tak neodbytná a ukecala mě, abych jela - pořádala to pro svaz žen a holt najednou na všední den se to spoustě lidí nehodilo a zbývalo jí skoro 10 lístků a já po nočních volno měla, zbytek lístků taky udala, tak nás byl plný bus,co nás zase po půlnoci dovezl domů. :4:

• simona.olga
      simona.olga, 3.11.16 08:03:17  

V Praze máme tolik divadel !!!! Jak se vůbec uživí?

• simona.olga
    simona.olga, 28.10.16 19:55:59  

Ceny vstupenek
    Např. ma moji oblíbenou Fidlovačku stojí nejlevnější vstupenka 329 Kč. To je fakt hodně. Manžel mi tam za tyto peníze nechce jít.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.10.16 16:05:14  

Tak jsem byl v neděli u Cimrmanů, najednou mi to divadlo připadalo nějak malé. Dřív jsem tam dost byl, ale naposledy snad víc než před rokem.
    Vražda v salónním coupé! :1: Myslím, že jde o nejkratší hru z celého díla. Já jsem jim ovšem mohl napovídat (kazetu mám celou ohranou, ale pásek se ještě nepřetrhl!), až na některé jejich nové poznámky - např. Svěrák si pohladil své bílé vlasy a řekl:- Také jsem kdysi býval brunetem :)))))) Apod. Hlaváčka hrál Kotek ml. a hrál ho dobře. Trachtu Svěrák, stevarda Rumlena a oba továrníky, Majera a Bierhanzla, Penc a Hraběta.
    Žena tam nebyla žádná. Jen dvě oprsklé šatnářky. Na rozdíl od uvaděček, které jsou často velmi ochotné, je to ksindl.
    Seděli jsme dost blízko, takže bylo ještě zřejmější, jak už zestárli. Kdepak dneska Svěrák "jelení skok"! Sice se pokoušel o dřepy - s holí v natažených pažích jako přemýšlel, ale Kotek na něj raději dával pozor, aby nespadl z jeviště. Můj oblíbenec Hraběta se sotva vlekl ... už to není ten plantážník Krišna v Českém inženýrovi v Indii! I ten Rumlena měl zvrásněnou pleš - nevím, proč jsem si myslel, že ten nebude stárnout.
    Ale drželi se! Snažili se ze všech sil. Pochopitelně se s věkem mění i hlas. Také jim zestárnul, a také občas zapomínali. Ale toho si všiml asi jen ten, kdo tu hru dobře zná.

• olga.simona
      olga.simona, 19.10.16 08:00:19  

A bylo vyprodáno?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.10.16 10:18:14  

Bylo. Dost lidí, kteří si chtěli připomenout staré časy, pak ovšem jedinci, kteří tam zabloudili náhodou.
      O přestávce jsem seděl, nemám zájem se mačkat u bufetu a pojídat okoralé chlebíčky. Manželka si ale šla na dvůr zakouřit.
      Měl jsem sako! Sice takové levné, spíš jako symbol. Rozhodně lepší než pletený norský svetr s jeleny, co tam měl na sobě jeden divák.

• simona.olga
        simona.olga, 19.10.16 18:21:11  

Já pamatuji ještě Ungra. A taky Petišku. Ach jo.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.10.16 18:24:02  

No jo! :15:

• simona.olga
        simona.olga, 26.10.16 08:22:17  

Kolik tam teď stojí lístky?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.10.16 22:10:08  

Já nevím, to měl v ranku někdo jiný. Byli jsme tam čtyři - já, manželka, syn a jeho, řekněme, snoubenka. Už jsme byli párkrát i s jejími rodiči a vždycky to platil někdo jiný než já. (To se to chodí do divadla, když nám jiní seženou a zaplatí lístky! :)))

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.10.16 18:13:35  

Mám od syna teplý zimník. Tak mohu jít do divadla. :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 23.9.16 18:01:08  

Manželka mě vezme 16. října na Cimrmana. Ale neřekla na co.
    Já se toho tak nějak bojím. Vždyť už hrají 50 let!!! Někteří už tedy nehrají, umřeli, také přišli noví, ale stejně ... Můj oblíbenec Miloň Čepelka, milovník knih, slaví osmdesátiny! Jak chce hrát v Hospodě na mýtince toho vilného hraběte? Nebo ve Švestce ten "mladý vechtr". Už dlouho není mladý ... Všem nám běží čas.

• simona.olga
      simona.olga, 9.10.16 18:33:15  

A prý tam s nimi hraje už i jedna žena.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.10.16 08:51:43  

Ale ne, to se nemělo stát :5:

• anuste
        anuste, 13.10.16 15:12:30  

Ahojda Vám, já se musím přiznat ,že toto divadlo "Járy Cimrmana" - hodně moc nemám ráda, nemám a nevím proč. Je pravda , že p. Smoljaka , tak to ano, ale ne p. Svěráka...Tomu vůbec nerozumím, je takový suchý a "meteleskublesku", tam mne úplně rozhodil...

• medo.vinka
          medo.vinka, 13.10.16 16:12:17  

Ahoji, upřímně, mám se Svěrákem stejný problém,jinač - Cimrmani jezdívají zájezdovkama do Frantovek do divadla, a mě to dosud nenalákalo tam zajet, právě kvůli němu :8:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.10.16 18:11:37  

Mně se líbil v semináři u Švestky víc Svěrák.
          Měl jsem dvě (páskové) kazety MC; asi se nemohli dohodnout, tak v jednom balení vydali obě verze.

• simona.olga
            simona.olga, 15.10.16 18:29:12  

My máme s manželem Cimrmany moc rádi. I když už to není,co to bývalo.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.10.16 10:08:25  

Počítám, že s divadlem už skončí. Už teď je to klub důchodců. Před dvaceti lety ještě hráli s vervou.

• medo.vinka
    medo.vinka, 28.6.16 10:02:43  

Pod širým nebem a počasí nám přálo po několik večerů :4, už minulý týden ve čtvrtek byla Svatojánská noc v areálu Krajinky pod hradem, je to už každoroční záležitost, a letos se opravdu vydařila. Nejdřív nám v kamenném amfíku zahráli naši herci něco z pověstí obestírající tajemno svatojánské noci, bylo to tedy hlavně pro děti, ale bavili jsme se u toho všicí :3: pak na prostranství u hradeb hrála necelou hodku hudební skupina LUA -nejen -irské písně , mezitím si lidi mohli z připravených materiálů- kvítí- uplést věneček pak nám u ohně zahráli herci část Snu noci svatojanské- oprášili texty a kostýmy ze hry, kterou v divadle hráli před pár lety , pak došlo na házení věnečků přes ohen a pak i skákání :2: ,LUA dala druhou část koncertu, poté nám herci dohráli druhou část, tedy závěr, zkrácené hry a než se nachystala fireshow , jsme si ještě s kytarou poslechli a nebo i zazpívali něco písniček s hercem Jindrou Skopcem , na závěr tedy magická fireshow v podání skupiny Firelovers a my si užili skoro čtyři hodiny programu. Parádní večer to byl.
    Hned druhý večer v pátek byl Divadelní banket, ve veselém duchu jsme se rozloučili s uplynulou sezonou, se spoustou písniček z her,došlo i na imrovizace, soutěž diváků, a co se jim vždycky mooc povede, je že si každý řekne jednu větu z role,ale je to tak že si odpovídají různé role z různých her a je to sranda k popukání :1: ,rozloučili se s odcházející P.Štíbrovou a Janem Jedlinským- i když ten ještě bude jezdit dohrávat své role nadále z Liberce, a vyhlásili podle výsledků ankety, co se během jara odevzdává do hlasovací krabice,nejoblíbenějšího herce-potřetí vyhrál Tomáš Kolomazník za Cyrana, herečku za roli Pepy Marcosové - Vladka Vítová,ze hry Ženy na pokraji nervového zhroucení , a ta hra to vyhrála i jako inscenace v divadle, a jako inscenace na scéně v Déčku vyhrála Lázenská veverka.Na závěr nás čekal na jevišti přípitek, to už je neformální, hemžíme se tam diváci, herci, zaměstnanci divadla . Pěkné to bylo.
    No a včera v 21 hodin jsme se dočkali Cyrana na hradě, místečko se pro nás nakonec našlo, a bylo to opět nádherné,krásný večer :2:

• simona.olga
      simona.olga, 28.6.16 20:01:43  

To je úžasné, jak v Chebu divadlo žije.

• medo.vinka
        medo.vinka, 7.7.16 20:55:36  

Dík, jsem ráda, že žije, i když máme divadelní prázdniny, naše milé herce potkáváme i jinak.Ted od čtvrtka do neděle tu byl festival FIJO, mezinárodní festival dechových orchestrů mladých, takže koncerty, sobotní několikahodinový průvod městem, show bandová soutěž, několik společně zahraných skladeb- ono, když třeba Odu na radost hraje najednou 12 orchestrů, toje paráda :2: , zakončilo to celé čtyřhodinový program na stadionu,súpr, jo a co že to má společného s divadlem, je že se v moderování střídali Vladka Vítová a Petr Batěk :1: .
        Jindru Skopce zase pravidelně vídáme v televizní reklamě na Kofolu, ten tatík " Nic neříkej" :1: .
        No a dnešní volný den jsem využila na karlovarský film festival, v Becherově vile je zase výstava z Barandova,tentokrát z produkce Tří mušketýrů, Borgiů a seriálu První republika , krásné kostýmy , nábytek, rekvizity,tak mám z tama fotku v kostýmu dámy z mušketýrů :4: , a mám fotku z autogramiády k filmu Anděl páně 2, a taky podepsanou kartu od pánů herců Trojana, Dvořáka, Taclíka, malé slečny Anny Čtvrtníčkové a režiséra Stracha, ale do sálu České televize na jejich povídání bylo přeplněno, tam jsem to vzdala. Ale dvě hodky předtím bylo tamtéž o detektivním seriálu Rapl, co pojede v tv od září, jsem se dostala a bylo to pěkné. Jo a mám taky fotku se zpěvákem Voxelem.Jinak jsem si to tam fakt užila, bylo nádherně slunečno, no a Bartošku jsem nepotkala :1:

• simona.olga
          simona.olga, 8.7.16 20:22:37  

Na festivalu v KV jsem byla jednou. S podnikem nás tam vzali. Ale místo na film jsem šla chodit po městě. To mě víc lákalo. Stejně jsem byla ráda, že jsem tu atmosféru zažila.

• medo.vinka
            medo.vinka, 9.7.16 13:17:43  

Ano, právě, já si tam vždycky, už kolikátý rok za sebou, na jeden den zajedu zažít to změněné město filmových duchem , na film ne, a ty vary jsou fakt jiný,takový pozitivně naladěný, než normálně, mám to tam busem či vlakem necelou hodku, autem do půl hodiny, občas si zajedem na nákup, tak to fakt mám podle čeho posoudit :4:

• anuste
              anuste, 9.7.16 17:56:05  

Ahojda, tak jsem si moc početla a příjemně. Vaše příspěvky jsou bezvadné. Je pravda , že jsou hodně divadelní prázdniny, ale venku se hraje hodně a dnes jsme s mužem debatovali, jak je fajn pro kulturní akce město Praha.
              Já jsem v Praze rozená a bydliště naproti "Branickému divadlu", ale je to tam taková divočina, myslím celkově v Praze, jen ty kulturní akce, to jsme si s mužem říkali, že to nám tedy chybí. I když jsou zájezdy k nám a je tady toho hodně, ale Prahu tedy rozhodně nedostihneme...
              Přeji Vám hezké léto☼ :15:

• simona.olga
                simona.olga, 10.7.16 17:18:23  

Já jsem teď dlouho nebyla v divadle kvůli rúzným problémům. Nahrazují mi ho televizní seriály. Ulice, a teď o prázdninách Soudkyně Barbara. Obdivuji tam herecké výkony předstvitelů. A nebo taky neobdivuji. :15:

• medo.vinka
                  medo.vinka, 11.7.16 19:49:22  

Héézky řečeno :1:

• medo.vinka
                medo.vinka, 11.7.16 19:48:09  

Díky, jsem ráda, že co dělá radost nám na divokém západě, můžu poslat dál :2:
                Také přeji krásné léto :4: