Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
simona.olga (2019-07-16 06:03:13)kira1 (2019-07-16 00:07:34)Palomita (2019-07-14 09:07:32)medo.vinka (2019-07-12 16:29:40)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-05-18 12:07:14)bulldog (2018-03-30 10:53:50)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 2 192 | Členů: 8
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux, medo.vinka, Palomita

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 13.7.19 09:05:13  

Ahoj. Já si asi teď nedokážu přečíst ty dlouhé příspěvky. Sešlo se mi toho hodně. Ale jak to teď vypadá v HDK, to by mě zajímalo. Denní představení, generální zkoušky, ceny vstupenek a tak.

• kira1
      kira1, 13.7.19 18:21:39  

tak to nemůžu sloužit...od povodní jsme tam byla asi 2x

• simona.olga
    simona.olga, 11.7.19 16:47:19  

K tomu HDK: Chodili jsme tam dřív hodně. Dobré spojení, v suterénu spousta záchodů, to bylo výborné...Lístky byly sice drahé, ale já je kupovala na druhý balkón. Tam byla široká, velmi pohodlná dvojsedadla, ze kterých bylo krásně vidět na jeviště. Vstupenky stály myslím 15 Kč. :13: Líbil se nám repertoár, našimi oblíbenci byli Pavla Břinková a René Gabzdyl, ale i další.
    Od povodní jsem tam nebyla. Jak to tam prosím vypadá teď?

• medo.vinka
      medo.vinka, 12.7.19 09:24:46  

Jéje drahý lístky za 15 kaček, to bych chtěla :4:

• simona.olga
        simona.olga, 12.7.19 09:33:47  

Možná, že to bylo 15 Kčs.

• veselaveverka
          veselaveverka, 12.7.19 13:09:52  

nevidím v tom rozdíl :14:

• veselaveverka
            veselaveverka, 12.7.19 13:11:12  

jo tááááák, jako že už je to před potopou - ahaá :14: :14: :14:

• medo.vinka
              medo.vinka, 12.7.19 16:29:39  

Jo, před potopou, psala , že po potopě už tam nebyla

• kira1
                kira1, 12.7.19 16:34:31  

:1:

• veselaveverka
                veselaveverka, 15.7.19 16:41:31  

Ten rozdíl je v měně, předtím to byly Kčs,- a pak Kč,-.

• veselaveverka
        veselaveverka, 12.7.19 13:09:19  

Nezapomeň, že to bylo před 20i léty :15: :15: :15:

• medo.vinka
          medo.vinka, 12.7.19 16:15:10  

Já vím, ale stejně je to hezký čísílko :4:

• kira1
          kira1, 12.7.19 16:35:42  

kčs? to přidej :1:

• simona.olga
            simona.olga, 13.7.19 09:00:03  

Mohlo to být 15 Kčs. Do ABC stály tehdy nejdražší lítky 18 Kčs.

• kira1
              kira1, 13.7.19 18:21:11  

tfuj drahota :1:

• veselaveverka
            veselaveverka, 15.7.19 16:43:59  

Přihazuju : +10

• medo.vinka
    medo.vinka, 8.7.19 19:31:51  

Včera jsme byli na zámečku Nový dvůr u Novýho Kostela, taková prdelka ani ne půl hodky autem od Chebu.Skoro ruina pomalu vstává z popela a dějí se tam různé zajímavé akce, letos to byly tři večery s muzikály skladatele Zdenka Bartáka,který tam celý tři večery byl osobně :2: , v pátek to byl výběr z jeho muzikálů, sobotu Casanova a včera Jedna noc na Karlštejně.Téma stejný, jako známý film, ale originál jiné písničky, celý muzikál měl tak trochu smůlu,vznikl na objednávku Karlínského divadla , když tam řediteloval Županič, pak přišla povoden a smetla jak ředitele, tak i rozestudovaný muzikál. Tak se aspon několik letních sezon hrál na zámku Hluboká, no a ted pro změnu na tomhle zámečku.Hrálo se na nádvoří pod širákem a moc se nám líbilo, písničky byly pěkný a dost chytlavý , Od hradu dále propánakrále se mi uhnízdilo v hlavě moc hezky :1: Fajný večer se nám povedl :4:

• kira1
      kira1, 8.7.19 21:05:21  

no to teda :4:
      jinak karlínský divadlo...to je moje bolest
      jediná operetní scéna a je z toho další muzikálovka..a přitom tam míval županic narváno
      kde jsou ty časy..maminka mě tam vodila od dětství..ve 13 letech jsem tam dostala první sklenku sektu..byla jsem za dámu :))) milovala jsme to tam, chodilo se tam ve svátečním..měli jsme to od domu asi 400m

• simona.olga
        simona.olga, 9.7.19 20:43:33  

O HDK tu ještě pohovořím.

• kira1
          kira1, 9.7.19 20:50:56  

:4:

• medo.vinka
        medo.vinka, 10.7.19 12:50:39  

To je hezká vzpomínka

• kira1
          kira1, 10.7.19 20:25:32  

:4:

• simona.olga
      simona.olga, 9.7.19 20:42:31  

Takže v muzikále děj zůstal a písničky se změnily? Čekala bych to opačně.

• medo.vinka
        medo.vinka, 10.7.19 12:49:41  

No jasně, děj je podle Vrchlickýho přeci, jo a tady v této verzi je i původní role šaška Rolničky, co ho do filmu nedali.

• simona.olga
      simona.olga, 9.7.19 20:44:41  

Jo, a jukla by ses na Cyklistiku?

• veselaveverka
        veselaveverka, 11.7.19 13:09:51  

Koukám, že je bez správce . . . . . . . a máš tam nejvíc příspěvků :15:

• simona.olga
          simona.olga, 11.7.19 13:30:23  

Tady je fór bez spráce !!!! Když to fórum není moderované, tak to moc nevadí.

• medo.vinka
          medo.vinka, 11.7.19 15:44:44  

Jo že by multi správcová ?

• veselaveverka
            veselaveverka, 11.7.19 21:44:17  

Nevím, co tím myslíš ? Jako že by měla hodně fór ?

• medo.vinka
              medo.vinka, 12.7.19 16:20:48  

No správcuje už jich 6, tak když je multikino v Brně ve špalku se 7 sály, třeba, tak Olga může být multisprávcová tamto by bylo taky sedmý :1: .

• veselaveverka
                veselaveverka, 15.7.19 16:57:33  

Tos mě dostala :1: :1: :1: :1: s brněnským kinem by mě to, do souvislosti, nikdy nenapadlo dát.

A teď jsem si uvědomila, že ani nevím, kolik sálů je u nás CineStaru. A ani to tam ,břidácy' nenapsali (v jiných městech to je).

https://goout.net/cs/kina/cinestar-ostrava/kst/

• veselaveverka
      veselaveverka, 11.7.19 13:02:29  

To by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby začalo pršet. ?

No a s tím Županičem bys mi to mohla trochu vysvětlit (pokud Ti to nevadí). Já ani nevím, za jak dlouho se dal Karlín znovu do provozu a jestli vůbec. ? . . . . .

• medo.vinka
        medo.vinka, 11.7.19 15:42:08  

Há, tak to netuším, ale zámeček má dost místností a část je opravená, tak možná do nějakýho sálu, ale deště nehlásili, ono jak všude jinde pršálo a padaly kroupy, u nás jen vedro a sucho, na dnes slibovali déšt, a spadlo pár kapek, co ani nestihly dopadnout na vyprahlou zem.

Já to nevím, jak to bylo s Karlínem, jen přesně tuhle větu, co jsem napsala, že to vzala povoden, tam na úvod říkali.A dohledala jsem něco málo :

Pan Županič tam působil v letech 1993–2003 jako ředitel. Za jeho éry získalo divadlo celkem osm Cen Thálie (1995 Yvetta Blanarovičová, 1996 Jitka Molavcová,1997 Lubomír Lipský, 1998 Ladislav Županič, 1999 Jan Ježek, 2000 Tomáš Černý, 2001 Lumír Olšovský a 2002 Daniela Šinkorová). Na pokyn tehdejšího primátora hlavního města Prahy Igora Němce byl údajně za nevyrovnaný rozpočet divadla po povodních v roce 2002 odvolán z funkce. Následná, Županičem plánovaná oprava Karlínského divadla byla realizována za výrazně vyšší cenu. V pozdější době již Hudební divadlo Karlín Cenu Thálie nezískalo.

Ředitel karlínského divadla byl odvolán
        31. ledna 2003 13:27
        Dlouholetý ředitel pražského Hudebního divadla v Karlíně Ladislav Županič byl odvolán. "Je to pravda, dozvěděl jsem se to v pondělí," potvrdil. "Pražský radní pro kulturu a bývalý primátor Igor Němec si mě pozval, abychom něco projednali. Pak přede mne položil dva papíry a řekl: Vyber si - odchod, nebo odvolání," popisuje Županič schůzku na pražském magistrátu.

"Pan Županič byl odvolán, protože neplnil ekonomické požadavky, jaké si město představovalo. V minulých letech bylo hospodaření divadla ztrátové, podobně je tomu letos - signalizovaná ztráta dosáhla už 1,7 milionu korun," vysvětluje Němec.

Dodává, že od 30. ledna Županiče v čele divadla nahradí Egon Kulhánek, podle Němce zdatný ekonom.

"Když jsem slyšel jméno svého nástupce, požádal jsem Němce, ať mě raději odvolá," reagoval Županič.

S ekonomickými důvody svého odvolání nesouhlasí. "Hrajeme v Kongresovém centru, kde platíme roční nájem 25 milionů korun. Proto jsme chtěli od magistrátu vyšší dotace."

Sedmatřicetiletý divadelní producent Egon Kulhánek se v minulosti podílel na muzikálu Dracula, byl manažerem taneční skupiny UNO, v roce 1993 pracoval i v karlínském divadle jako ekonomický náměstek.

On ani Županič nevzpomínají na společnou spolupráci v dobrém. Županič hovoří o Kulhánkově zradě, když s úspěšným představením West Side Story odjel po několika reprízách na devítiměsíční turné do Švýcarska.

Kulhánek oponuje, že musel zajistit obživu pro tanečníky skupiny UNO, které do karlínské West Side Story přivedl.

"Kulhánek byl jmenován bez výběrového řízení na dva roky. Důvody byly hlavně ekonomické, se svou koncepcí nás seznámí až v dubnu," prohlásil radní Němec.

Zatím oznámil, že žádné revoluční změny nechystá. "Nemíním nic bourat či dělat revoluci. Chci postupovat klidnými a umírněnými kroky, o propouštění neuvažuji," řekl ve středu Kulhánek.

• medo.vinka
          medo.vinka, 11.7.19 15:43:34  

Sám připustil, že by si v roli uměleckého šéfa představoval Petra Novotného, režiséra pražské inscenace Jesus Christ Super- star i řady karlínských titulů.

"Můj kamarád Novotný si to domluvil za mými zády. Chlapci mě zkrátka hodili přes palubu," posteskl si Županič, jehož divadlo zničila loni v srpnu povodeň a na opravu zatím čeká.

Ladislav Županič nastoupil do Hudebního divadla v Karlíně v roce 1969, ředitelem byl od roku 1993. Hrál v řadě hudebních komedií a muzikálů, za roli Albína v inscenaci Klec bláznů dostal v roce 1998 cenu Thálie.
          Glosa: Hlavně transparentnost. A nejen u Županiče!

Magistrát odvolal ředitele Hudebního divadla v Karlíně Ladislava Županiče. Důvod? Špatné hospodaření. Županič tak po 10 letech opouští ředitelské křeslo i "kormidlo" divadla, scéna nabere nový kurz. Na změně nemusí být nic špatného, alarmující je však způsob, jakým k ní došlo. Županič byl odvolán prakticky ze dne na den a na jeho místo hned nastoupil na dva roky jmenovaný Egon Kulhánek. Coby kvalifikace mu zřejmě postačila profese muzikálového producenta.

Novopečený ředitel se totiž nezúčastnil žádného výběrového řízení a nepředložil ani koncepci řízení divadla. Ba co víc, výběrového řízení se Kulhánek zúčastnit nemohl - žádné totiž nebylo. Radní scénu Kulhánkovi jednoduše za zavřenými dveřmi přiklepli. Producent úspěšného Draculy i neúspěšné Mise je prý zdatný ekonom, koště, které z Karlína vymete ekonomické nešvary. Třeba úředníci doufají, že je to spasitel, který zbaví město břemena platit stamilionovou rekonstrukci. Anebo promění divadlo na komerční muzikálovou scénu, případně ji zlikviduje nadobro. Podobných spekulací se nabízí celá řada. V prostředí, ve kterém rozhodnutí magistrátu zůstávají zahalena oparem tajemna, se jim daří především. A ruku v ruce s tím zůstává i pochybnost nad důvodem Županičova odvolání. Byť by chyboval sebevíc, úředníci v čele s bývalým primátorem Igorem Němcem nepředložili veřejnosti žádná konkrétní průkazná čísla ani analýzy. Jisté je tak jen jedno: radní se chovají jako zpovykaní vlastníci, nikoli jako správci veřejného majetku a financí. Ostatně neprůhlednost se táhne porevoluční kulturní politikou jako červená nit. Už by však bylo načase, aby se tohle škrtidlo důvěry v "ty nejlepší úmysly" přetrhlo.
          (MF Dnes, Kateřina Kolářová)

Autor: Jan Kábrt

• veselaveverka
            veselaveverka, 11.7.19 23:14:26  

Tak jsem se zase naštvala. Psala jsem delší odpověď, taky jsem hledala na netu a po kliknutí na Odeslat jsem už byla odhlášená a celé se to ztratilo, tak se to pokusím napsat znovu, jen na podruhé už to asi nebude ono :11:

Dík za sáhodlouhé vysvětlení. Já myslela, že to víš, ale když jsi to nevěděla, tak jsi to nemusela hledat a mohla jsi mne odkázat na Ladislav Županič. Docela by mne zajímalo, jestli jsi to celé psala nebo je tam něco zkopírované ?
            Raději to odešlu a budu pokračovat . . .

• veselaveverka
            veselaveverka, 11.7.19 23:24:09  

Taky by mne zajímalo, co kde pak dělal, když ho odvolali, tak jsem hledala na netu a tam o tom není ani zmínka, jen jsem našla, že byl v roce 2016 vyznamenán Cenou Thálie. Jestli ještě hraje nebo odešel do důch. taky nevím.

S tím odvoláním to je špinavá politika, do toho my nevidíme a nevíme, kdo s kým si myje ruce . . . . . . A když jsi zmiňovala Petra Novotného, tak to byl ten bavič, co je teď tak nemocný ? Doufám, že jsem nezapomněla na nic z toho, co bylo napsáno, než se mi to vypařilo :15: :15:

• medo.vinka
              medo.vinka, 12.7.19 09:04:55  

Dohledala jsem a zkopčila, takový romány psát nedokážu.Taky bych řekla, že není novotný jako novotný, todle by měl být ten dotyčný https://www.hdk.cz/umelci/174-novotny-petr/

• veselaveverka
                veselaveverka, 12.7.19 13:19:56  

Uf, tak to se mi ulevilo - tady toho neznám.

• medo.vinka
                  medo.vinka, 12.7.19 16:23:21  

Jak mám na FB Batka, tak právě Županiče ted u něj vidím na fotkách často, zrovna dodělávají tu batkovo poslední knížku na audioverzi.

• kira1
          kira1, 11.7.19 16:03:50  

byla to jedna velká sviňárna na županiče, cílená likvidace divadla..povodeň se jim hodila..v hlavní roli soukromé peníze a černoty..odešla půlka ansáblu :8:
          po jeho odchodu se tam prošustrovalo peněz, o kterých se nám nezdá..1,7mil jsou drobné proti tomu
          ale chtěli muzikálovou scénu pro lucii, tak ji maj, no...co na tom, že jich je po praze habakuk :9:
          jediná opereta byla pohřbena..ostuda..praha, město kultury
          člověku se z toho chce brečet ještě teď

• medo.vinka
            medo.vinka, 11.7.19 16:17:31  

No a taky proto nesnáším Bílou

• medo.vinka
    medo.vinka, 4.7.19 17:25:28  

K. Vary, festival a já. Nejezdím tam na filmy, ale na doprovodný akce.Výstava Český filmový plakát v letech 1931–1948, je v Muzeu, zajímavá výstava, doplněná o kostýmy z některých filmů a instalaci pokoje z Pytlákový schovanky.Vyfotila jsem si kroj paní Štěpničkové, v kterém hrála Maryšu / to jsem musela, když jsem vávrová, žejo :1: / nejnovější tam byl kostým z filmu Lída Baarová.V Becherově vile jsou nejen Broučci, tvorba pana Podhůrského, jsou to ti Broučci, večerníček mýho dětství z roku 1967,a taky je tam originál kolotoč z Pohádkových dívánek, později přejmenovaných na Rozmarýnek, prostě tam to bylo celý návrat do dětství :2: . No ale taky jsem viděla v Domě České televize na besedě jejího ředitele P. Dvořáka a Jiřího Suchého, Semafor divadla to šéfa :4: , a pak v Radiožurnálu autě- studiu u Mlýnské kolonády Viktora Preisse.Ještě že to mám tak blízko, tak jsem si to tam zas užila :4:

• kira1
      kira1, 5.7.19 03:00:20  

palec nahoru
      broučky jsem viděla letos na jaře v praze...super...taky jsem byla nadšená..kolotoč mě taky vrátil do dětsví 70.let...byla jsem hodně malá, ale vybavilo se mi to díky znělce :4: příští rok je plánovaná mnohem větší výstava v technickém muzeu v praze...určitě si to nenechám ujít
      https://www.brouccipodhursky.cz/inpage/vystava-broucci-2020/

jsem myslela, že sis to vyfotila, že jsi taky maryša :1:

• simona.olga
      simona.olga, 5.7.19 20:25:37  

To jsi měla krásný zážitek. Mohu jen závidět.

• medo.vinka
    medo.vinka, 29.6.19 13:15:41  

Divadelní banket včera byl a tak jsme zavřeli sezonu, něco písniček, něco sešitých replik z různých her do zcela nové hry, trochu nápovědy, co za premči nás čeká tu sezonu příští, Taky byl Pošta pro tebe, kdy Jago/ Vuk/ hledal a chtěl si promluvit Othellem , pošták ho našel a Petr Batěk ze záznamu měl taký proslov, že se ho větší část musela vypípat a samo že odmitl přijít, druhá hledající Marie Stuartovna, dopadla dost podobně, když si chtěla promluvit s Alžbětou. Zlatý Albrechty za nej hru ve velkým sále má Králova řeč, v déčku Sex na vlnách, herec Michal Švarc za roli Bertieho, vévodu z Yorku z Královy řeči,herečka Radmila Urbanová za Marii Stuartovnu.Rozloučili jsme se s odcházejícím Michalem Švarcem po 6 letech v souboru a Jarmilou Šimčíkovou po 38 letech / mimochodem je to děsný, když pamatuju, když u nás hrát začala/, ta odchází do hereckého důchodu a bude se dál věnovat jen dětem v Lidušce, i když možná se nechá na něco ještě časem přesvědčit. S každým jsme se rozloučili potleskem vestoje.Pak se z hlasovacích lístků vylosovali 3 , co vyhráli tím pádem předplatné, no my to nebyli.A pak pozvání na jeviště, kde nás čekalo klasicky šampáňo a vzhledem k vedru, divadelní pivo nejen točené, ale i pivní zmrzlina, tak jsem popili, postáli, popovídali si s kdekým známým, i hercema a pak už šli dom, tu zmrzku jsme si donesli dom, páč ta na nás sice vyšla, ale lžičky už né, no a byla dobrá, dneska jsem ji snědla, páč jsem si ji večer schovala do mrazáku.Jo a to pivko dostalo den před první cenu jako Regionální potravina našeho kraje.Tak ted budu chodit jen kolem divadla do centra, a do až na podzim. Tak vám přeji hezké léto.

• simona.olga
      simona.olga, 29.6.19 20:46:37  

To je úžasné, jak jsou v Chebu aktivní.

• kira1
      kira1, 30.6.19 00:04:20  

nemáte letní scény?

• medo.vinka
        medo.vinka, 30.6.19 09:52:45  

Hrávají tak dvě představení v druhý půli srpna na hradě, a taky začla být tradice jet hrát do Königsmühle na festival, tam jedou 24.8., a na hradě bude až 4.9. Letos jsou Valdštejnský slavnosti zas, tak jako každý lichý rok, tak bude trochu jiný divadlo na pokračování.Mamka na valdštejnky chodila ráda, my většinou byli pryč na dovče.

• kira1
          kira1, 30.6.19 13:25:34  

no vida :4:

• veselaveverka
      veselaveverka, 11.7.19 12:55:06  

Tak o pivní zmrzlině slyším prvně, vůbec si to nedovedu představit. Ale obdivuju Tě, jak si to tak všecko můžeš zapamatovat, jména všech herců, scénáristů, režiséru a ještě si pamatovat i jejich postavy, to já bych nedala.

• kira1
        kira1, 11.7.19 16:05:26  

ochutnala jsem i svíčkovou ..taky dobrá :)))