Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
simona.olga (2017-12-08 19:06:46)medo.vinka (2017-12-06 22:04:15)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-11-14 09:48:09)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)radim (2016-04-22 12:29:41)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 838 | Členů: 6
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 5.12.17 12:02:10  

Ladislav Stroupežnický - Naši Furianti
    Manžel chtěl vidět představení, které hrály společně tři ochotnické spolky v divadle Mana ve Vršovicích.
    Hrálo se AŽ od 19 hodin. Hra trvala 3 hodiny.
    Celý den jsem odpočívala, abych toto NOČNÍ představení zvládla.

Cestou tam jsme se stavili v galanterii.
    Zakopla jsem o regál a upadla. Tekla mi krev z obličeje.
    Sanitka naštěstí nepřijela, byla proto zrušena.

Představení bylo zahráno úžasně. Kam se hrabou mnohá profesionální divadla.
    KONTROLNÍ OTÁZKA: Kdo byl zvolen ponocným? Krejčí Fiala nebo vysloužilý voják Bláha?

Poučení č.1 - Není dobré chodit do galanterie před představením.
    Poučení č.2 - Nevycházím z domova po 19 hodině. :15:

• medo.vinka
      medo.vinka, 6.12.17 21:43:16  

Tak jestli to nebylo nějaký experiment, tak snad podle klasika Bláha.
      Start večera teda nic moc, zato finále za to zcela jistě stálo :4: , ......... a možná stačí zrušit bod 2 a zachovat bod 1 a příště i to večerní zas vyjde dobře :4:

• simona.olga
        simona.olga, 7.12.17 20:09:53  

Byly doby, že jsem pilně pracovala v zaměstnání, potom jsme šli s manželem na večeři, projít se, pak do divadla. A ráno zase do práce. Tenkrát to byla samozřejmost. :9:

• simona.olga
    simona.olga, 18.11.17 08:56:03  

A co divadelní noc?

• medo.vinka
      medo.vinka, 21.11.17 13:30:06  

Program mě nenadchl a po noční jsem to ani nestíhala, páč stejně zase Noc začínala dopoledne, celý dopoledne se na jevišti realizovali děti z Lidušky,tedy ZUŠ, s jejich vystoupeními, odpoledne dvě komentované prohlídky zákulisí a zase dílna pro děti, naučte se s loutkami z představení Dva životy pama Perla, a pak toto přestavení hráli, tedy normálně představení, aby bylo vidět loutky v akci. No nám to jednou stačilo, prostě. A večer improvizace, to jediný bychom bývali šli, ale bylo to hned vyprodaný, než jsme se rozmysleli. Takže domácí program byl taky fajn.

• simona.olga
        simona.olga, 28.11.17 04:44:15  

Divadelní noci se mi zdají být nesmysl.

• medo.vinka
          medo.vinka, 30.11.17 20:19:05  

Tak ta první v 2013 byla u nás velmi vydařená a byla to opravdu noc, začla v 19 a končila popůlnoci, pak ji na další roky přesunuli na dopolední začátek, kvůli dětem a rok od roku stále víc zaměřenou hlavně na děti a letoškem to zabili. Jak je to jinde, nevím a jet někam nelze, když sem nic, jako vlak či bus, na noc prostě nejezdí a mužovi se zas tak někam za dividlem jinam jet ani náhodou nechce a kámoška, se kterou jsem chodívala na noce,zase auto nemají.

• simona.olga
            simona.olga, 2.12.17 14:24:45  

Já teď neměla divadelní noci, ale divadelní dny. Hodně pražských divadel hraje přes den, tak si to užívám. Ani dojmy sem nestihnu psát. :15:

• medo.vinka
              medo.vinka, 6.12.17 21:37:05  

Jo, četla jsem zážitek na Ulici, tam to všechny děsně nezajímá, o divadle psát, je jak házet perly sviním, řečeno klasikem, já jsem to tam kdysi zkusila a záhy smazala a raděj nepíšu nic, jen občas přečtu :8:

• medo.vinka
    medo.vinka, 12.11.17 14:06:21  

Absolvent, včera byla premča a my na ní byli :-).Známá pravila, že film se ji nelíbil a totok ano, no já film s D. Hofmannem neviděla a dividlo se mi líbilo, takže tak :4:

• simona.olga
      simona.olga, 16.11.17 12:58:43  

Kdo je autor?

• medo.vinka
        medo.vinka, 21.11.17 13:19:07  

Tak,je jich povícero: Charles Webb- autor románové předlohy,Calder Willingham +Buck Henry -spoluautoři filmového scénáře a Terry Jonhson vefinále autor divadelní adaptace.

• simona.olga
    simona.olga, 28.10.17 13:16:43  

Hlásím, že v září a říjnu jsem shlédla toto:
    Pam Valentine - Mezi nebem a zemí - Na Fidlovačce
    Květa Legátová - Želary - Rokoko
    Gustav Flaubert - Paní Bovaryová - Pod Palmovkou
    Aldo Nicolaj - Nebyla to pátá, byla to devátá - KC Zahrada
    Henrik Ibsen - Nora - Pod Palmovkou
    Josef Holcman - Lámání chleba - Švandovo divadlo
    beseda s Ivankou Devátou - KC Zahrada

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.11.17 11:12:48  

Tak na to se nezmůžu, i kdybych se ...
      Mám pocit, že všestranně zaostávám :5:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.11.17 11:15:25  

Byl jsem se v Bandi podívat na obleky. Tak na to já nemám. Že jsem já blbec nepřijal nabídku manželky, že mi nechá ušít oblek (když jsem studoval spec. pedagogiku) :5: :6: Člověk holt má hned hrábnou po všem ...

• simona.olga
          simona.olga, 7.11.17 19:55:58  

Já teď vidím v divadlech málo mužů v oblecích. Vůbec vídám v divadlech málo mužů. :15:

• medo.vinka
            medo.vinka, 12.11.17 14:07:08  

Manžel chodí v kvádru, a sluší mu to v něm :4:

• medo.vinka
    medo.vinka, 22.10.17 11:10:42  

Tak nám v Chebu začla sezona a na začátku října byly opět 4 dny Divadlo jednoho herce, i když jsemv plánu měla toho vícero, nakonec zůstalo jen u už v srpnu zakoupeného- Shylock , hrál Milan Kňažko . Hodně dobré to bylo, zaslouženě za tuto roli dostal Thalii. Jo a jen tak mimochodem, chvíli sešel pod jeviště k nám před první řadu, tak nám hrál na půl metru.Měla jsem v plánu i izraelského herce- Smím prosít, hrál a tančil Yoav Bartel, a Terezu Hofovou, ale nevyšlo to časově, těch jednoherců tu mělo celkem 14 představení.A prý povedená byla všechna.
    Taky byly dvě chebské premiery, a to jsme taky ještě nestihli vidět, Všechny báječný věci a Králova řeč.Tak snad výhledově to doženeme.

• simona.olga
      simona.olga, 23.10.17 07:34:23  

Našla jsem, že Milan Kňažko je ročník 1945. Mladý kluk. :15:

• simona.olga
    simona.olga, 10.10.17 12:01:04  

Tak co pěkného jste viděli?

• medo.vinka
    medo.vinka, 1.7.17 14:09:16  

Poslední hra v letošní sezoně měl být Othello na hradě, ale jako obvykle konec června hrám na hradě nepřeje a navíc nemoc v souboru to vyřešilo tak, že se sice hrálo, jak mělo v 21 hodin, ale v divadle, ne na hradě, a místo Othella, byla Noc bláznů, takže jsme to odpískali a nešli.
    Včera byl závěr sezony, Divadelní Banket, v rámci něho taky vyhlášení Zlatých Albrechtů. Nejoblíbenější herečkou je opět za roli Pepy v Ženy na pokraji nervového zhroucení- Vladka Vítová, a místo ní ji pro cenu přišel synek Adámek, jelikož ona je to onemocnění v souboru .M. Sabadin to vyhrál za Podivný případ se psem.Jago Vuk Čelebić skončil těsně za ním, zato na scéně banketu se dokonale vyřádil v několika kouscích, nejlepší byl jako Superman :1: , všichni se realizovali se svými replikami ze svých rolí daných do jednoho nového překvapivého díla ,rozloučení se s hrami které měli v sezoně své derniery, taky hodně povedené, něco písniček...A taky rozloučení skutečné, pan Prachař,zakládající člen ZDCH, po 56 letech skončil, to bylo hodně dojemné, a potlesk vestoje,a dlouho.A nakonec šup na jeviště si připít a popovídat.

• simona.olga
      simona.olga, 2.7.17 08:35:11  

Koukám, že Cheb divadlem fakt žije.

• simona.olga
    simona.olga, 27.6.17 20:42:58  

Hlásím, že jsem ukončila divadelní sezónu 2016/2017, a to v divadle pod Palmovkou. Divadelní společnost Indigo tam od 10 hodin zahrála hru Oscara Wilde Jak je důležité býti (s) Filipem. Nebylo to špatné, ale chtělo by to zkrátit
    Ovšem den předtím mi dávali v mém oblíbeném divadle Na Vinohradech od 10.30 Pygmalion od G.B. Shawa. Pěkná inscenace, výborně herecky obsazená. Šárka Vaculíková, Jan Šťastný, Tomáš Topfer, Svatopluk Skopal, Libuše Švormová, Naďa Konvalinková a další..

• medo.vinka
      medo.vinka, 1.7.17 14:11:02  

Pěkný, tak ted bude dividelní absták až do podzimka :4:

• medo.vinka
    medo.vinka, 18.6.17 12:40:55  

Včera poslední chebská premiera v této sezoně, Prostě to zařídíme , od Václava Štecha, hra, z roku 1908, 109 let stará a přitom překvapivě neobyčejně současná satirická komedie . Veselohra o realitní kanceláři, která jako tajný "vedlejšák" dohazuje politicky a finančně výhodné sňatky. Musíte ovšem znát správné heslo. Do toho se blíží obecní volby a lidé kolem majitele realitky (včetně něj samotného) by rádi zvítězili a ovládli radnici. Jak získat hospodské a učitelky? Čím přesvědčit živnostníky a odboráře? Stačí slíbit cokoli a hlavně - sehnat nefalšovaného šlechtice.Mimochodem toho šlechtice Revíra z Chotyše pěkně vystřihl se seriálu Ulice proklínaný všemi Robert- Vuk Čelebić . :2: Pěkný večer to byl :4: .

• simona.olga
      simona.olga, 19.6.17 15:19:42  

To byl dost originální námět.
      Mně se Vuk Čelebič líbí, jak hraje. Voděla jsem ho i Na Vinohradech.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.6.17 23:36:11  

Na Vinohradech mají Ucho! :15: Podle stejnojmenného filmu z r. 68. Tehdy jsem ho jednou viděl v TV; jak jsem šel kolem divadelních vitrín, hned jsem si vzpomněl na Brzobohatého a Bohdalovou! To se točily filmy!

Musím sehnat tu Rozvedenou paní :)))))) Já vím, ale jsem líný. Na wiki není nic, co by stálo za řeč! Perfektní recenze (?:))) jedině od Landy a Hodíka.

• simona.olga
        simona.olga, 23.6.17 09:05:33  

Co je Rozvedená paní?
        Ucho jsem dokonce i četla. Ale ve všední den přes den mi ho asi hrát nebudou. :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.6.17 10:37:29  

Rozvedená paní je opereta. 17. května jsi se mě ptala na autora :15:

• simona.olga
            simona.olga, 25.6.17 08:11:26  

A kdo je autor té operety? :15:

• simona.olga
    simona.olga, 17.6.17 06:54:50  

Amadeus
    Divadlo Na Vinohradech mi díky začátku představení v 10 hodin umožnilo shlédnout hru Amadeus.
    Ve hře zaznělo několik známých Mozartových melodií.
    Amadea zahrál nádherně Ondřej Brousek, také hrál skvěle na klavír.
    Jeho manželku ztvárnila Ivana Uhlířová, které by to asi lépe slušelo v nějakém malém divadle.
    Nastudování hry se mi však moc nelíbilo.
    Neustálý nepořádek na jevišti, mnoho dialogů pro mě o ničem....
    Když jsme byli na školení v Litoměřicích, dávali tam Amadea v provedení divadla z Příbrami.
    To bylo "jiné kafe".
    Ale jsem ráda, že jsem Amadea na Vinohradech viděla.

• medo.vinka
      medo.vinka, 18.6.17 12:44:23  

To byla hra od Petera Shaffera , jak ji zfilmoval Forman?

• simona.olga
    simona.olga, 8.6.17 16:31:58  

Tentokrát to bylo Pod Palmovkou od 10 hodin. Seděla jsem za 100 Kč v první řadě. Othello tam např. psal na notebooku. Pozor! Neodcházet o přestávce! Druhá část je mnohem poutavější. Ale scéna se mi vůbec nelíbila. Othella hrál Ondřej Veselý, Jaga Jan teplý. Jak se mohli ty role vůbec naučit? Jan Teplý má talent po tatínkovi.

• simona.olga
    simona.olga, 5.6.17 14:44:14  

Další divadlo
    Od 10 h mi dávali v divadle Na Vinohradech Její pastorkyni. Hlavní roli hrála Dagmar Veškrnová Havlová. Z dalších herců mě zaujal mladý Marek Lambora. Stává se z něj hvězda Vinohrad. Je fakt dobrý.

• simona.olga
    simona.olga, 25.5.17 18:30:27  

Tak další úlovek. Dnes mi v 10.30 :15: dávali generální zkoušku v mém oblíbeném divadle Na Vinohradech. František Langer - Periferie. Krásně zahrané představení s poutavým dějem, ale smutné.

• simona.olga
      simona.olga, 2.6.17 10:23:14  

V červnu se nečekaně s denními představeními roztrhl pytel. Shlédla jsem v divadle Rokoko generální zkoušku hry Čapek. Hra pojednává o posledních letech Čapkova života. Mám dotaz. Čapek byl silný kuřák. Jak je to teď prosím s kouřením na jevišti po novém zákoně?

• medo.vinka
        medo.vinka, 4.6.17 22:08:10  

Našla jsem : Kouření na jevišti není podle protikuřáckého zákona možné. „Zákon výjimku pro kouření ani používání elektronických cigaret jako součást uměleckého projevu v rámci divadelního představení neumožňuje," říká mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová. Ale prý se divadla to snaží přebít autorským zákonem, že se umělcům brání kompletní tvorbě,tak nevím.Neměli by, ale asi s tím hrají dál....

• simona.olga
          simona.olga, 5.6.17 14:37:37  

Můj manžel říká, že holt herci musí kouření na jevišti hrát. :15:

• evazeva
    evazeva, 14.5.17 11:31:28  

Národní divadlo, respektive Státní opera hraje v Hudebním divadle Karlín po dobu rekonstrukce budovy Státní opery, která má trvat 2 roky. V Hudebním divadle Karlín ( je jako jediný vyhovující prostor pro uvedení opery) se hrají pouze jen vybrané tituly jako Jeníček a Mařenka, Rusalka, La traviata, Netopýr Il trovatore, Romeo a Julie-opera, Romeo a Julie-balet, Rigoletto,Orfeus v podsvětí, které se dávaly ve Stání opeře. Ostatní tituly (Madama Butterfly, Macbeth, Aida, Sněhová královna,Tosca, La Bayadére se hrají v historické budově Národního divadla, nebo se po dobu rekonstrukce nehrají vůbec. :4:

• simona.olga
      simona.olga, 14.5.17 22:12:36  

Ale Státní opera snad není scéna Národního divadla. ???

• evazeva
        evazeva, 14.5.17 23:53:52  

Ale je!!! Již několik let!!! Stavovské divadlo, Státní opera, Nová scéna a historická budova Národního divadla. To vše patří pod Národní divadlo. Dřív do toho patřilo i divadlo v Paláci Kolowrat. Vím moc dobře o čem píšu, to mi věřte!

• simona.olga
          simona.olga, 15.5.17 09:27:47  

Koukám, že jsem zaspala dobu. V Paláci Kolowrat se už divadlo nehraje?

• simona.olga
    simona.olga, 8.5.17 11:33:50  

Viděli jsme s manželem moc pěkné představení Na Fidlovačce. Šugar (Někdo to rád horké.) Přesně podle filmu. Excelovala Aneta Krejčíková, Gábina z Ulice.
    Byla sobota odpoledne (jak jinak?), prodloužený víkend, přesto bylo divadlo hodně plné. Ale ta cena lístků !!! 718 Kč za dvě vstupenky, ty nejlevnější, to mi připadá hodně. Nebýt to má milá Fidlovačka, nedala bych to.
    Doporučovala bych první jednání trochu zkrátit.

• medo.vinka
      medo.vinka, 14.5.17 16:42:20  

Ale stálo to zato, přeci.Tu slečnu mám v Ulici ráda, a taky z filmu, kde hrála slepou- Láska je láska.
      My byli včera v Praze na muzikálu Ples upírů, V GoJa u Výstaviště, stejně tomu říkám porád pyramída, od tý doby, co to postavili pro výstavu.No a jeden lístek stál 699 Kč, plus autobus zájezdový, takže každýho nás to stálo 1000 kaček.A bylo to pěkný, seděli jsme v první řadě sektoru H, což je jakoby půl sálu vodorovně a je tam dost široká ulička, tak nám hráli i v ní,několikrát, pan hrábě okolo nás též prošel- Mariám Vojtko :4:

• simona.olga
        simona.olga, 14.5.17 22:18:08  

V Praze je tolik divadel !!!! Často s vysokým vstupným. A přesto se zaplní. Při tom málokdo z mých známých chodí do divadla. Moc to nechápu. Asi přijíždí do Prahy hodně lidí z Chebu. :13:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.5.17 21:51:16  

Jj :7: :1:
          Kamarád chodí často do Karlína. Dá mi vědět, až nastudují Rozvedenou paní :)

• medo.vinka
          medo.vinka, 4.6.17 22:12:25  

Jedůvky, jo ? :13: Ale jo, jezdí, a nejen z Chebu, tenhle zájezdák pořádá hlavně muzikály, v menší míře i na činohru prý, jezdí i Sokolov a K. Vary.My s ním byli prvně, kámoška už vícekrát a zrovna tak některé kolegynky :4:

• medo.vinka
    medo.vinka, 5.5.17 11:56:44  

V sobotu jsem byli na premieře Dva životy pana Perla. Jak bývám obvykle nadšená , tak todle je už druhá věc, co fakt nejsem.Prvních pár minut scéna v krámku se žužu povedená a pak do přestávky už nic, a po přestávce se to trochu rozjelo, a nakonec kdyby to do přestávky vůbec nebylo, ta druhá část by stačila.Když jsem četla jeden názor : krása, mysterie, něha, klid, bravurní vedení loutek, podmanivá hudba... pokud se chcete zklidnit, uvést do světa fantazie, pak vzhůru do divadla- přišlo mi, že paní byla na něčem jiném, než my. Nojo holt se někdy nazadaří.

• simona.olga
      simona.olga, 6.5.17 10:00:21  

A kdo byl autor?

• medo.vinka
        medo.vinka, 8.5.17 12:30:23  

Knihu, podle které to je udělané, napsal Timothée de Fombelle.

• simona.olga
          simona.olga, 9.5.17 08:35:38  

To je současný Francouz?

• medo.vinka
            medo.vinka, 14.5.17 16:29:54  

To je, koukám rok narození 1973