Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
medo.vinka (2018-11-16 16:02:26)Palomita (2018-11-16 10:46:07)simona.olga (2018-11-16 10:00:11)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-06-01 20:51:14)bulldog (2018-03-30 10:53:50)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 1 040 | Členů: 7
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux, medo.vinka, Palomita

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 13.11.18 21:17:47  

Arnošt Goldflam - Dámská šatna
    Navštívila jsem divadlo U Valšů. Samozřejmě proto, že hráli v úterý od 16 hodin.Docela dobrá hra o čtyřech herečkách a jejich problémech.Zase vhodné spíš pro ženy.200 Kč za vstupenku, to jde.Skvěle hrála Daniela Kolářová. Už není nejmladší.
    Znáte divadlo u Valšů? Olga

• veselaveverka
      veselaveverka, 14.11.18 08:40:26  

200,- se mi zdá dost. Je sice pravda, že jim to dlouho trvá, než to dají dohromady, ale na ten počet diváků, kteří přijdou se jim toho nahromadí dost a taky to nehrají jen jednou.

A ty další tři herečky byly taky známé ?

Tak vidíš, jak jsi to napsala stručně a mi to prostě nejde.

• simona.olga
        simona.olga, 14.11.18 20:41:37  

V Praze stojí lístky třeba i 400 Kč. I více. Ty já ale nekupuji.

• simona.olga
        simona.olga, 14.11.18 20:44:45  

Ještě tam hrály Dana Batulková, pak dvě mladé holky Pacoláková a Tenorová, které neznám.

• veselaveverka
          veselaveverka, 14.11.18 22:14:31  

No tak ty taky neznám, ale Batulkovou mám ráda a na svůj věk vypadá velmi mladistvě. Kolářovou jsem si oblíbila, jak hrála v tom seriálu, ale teď si nevzpomenu název, ale Tříska tam hrál jotidoma a chodil za její sestrou s ochrnutou rukou . . . a v Noci na Karlštejně byla přímo božská.

• simona.olga
            simona.olga, 15.11.18 09:37:49  

Dana Batulková byla první manželka Davida Prachaře. Je to skvělá herečka.

• medo.vinka
            medo.vinka, 15.11.18 13:59:37  

Kolářová nehrála v seriálu Kamenný řád, roli Jotidoma nehrál Tříska, ale Svatopluk Matyáš

• veselaveverka
              veselaveverka, 15.11.18 23:36:53  

Aha dík Kamenný řád se to jmenovalo. Ten seriál se mi moc líbil, byl mi blízký asi i tím, že jsem v podobném prostředí vyrůstala. A nevíš, jak se jmenovala herečka, která se té mladší sestry zastávala ? Teda i ta druhá s ochrnutou rukou ? Ta se mi moc líbila . . . .

Jsou filmy, které si člověk uchová dlouho v paměti a pak jsou takové, které se vypaří z hlavy jak pára z hrnce a to jsou podle mne ty, které nestojí za nic.

• veselaveverka
              veselaveverka, 15.11.18 23:57:15  

S. Matyáše jsem si prohlédla na Wikipedii a zjistila jsem, že jak je tam na tom vozíčku v pyžamu, tak jsem taky myslela, že je to Tříska. A v Kamenném řádu mu už bylo vlastně 45 let a ještě hrál zamilovanou roli a byl štramák.

• medo.vinka
          medo.vinka, 15.11.18 13:58:29  

Petra Tenorová? Hrála v několika pohádkách princezny, mám ráda pohádky filmový, tak jestli je to ona ? https://www.csfd.cz/tvurce/49734-petra-tenorova/galerie/filtr-304513-snezny-drak/?type=film-1

• veselaveverka
    veselaveverka, 11.11.18 13:57:00  

Tak tady Ti posílám rozpis toho, co všecko se tam hrálo.

https://www.petrvald-mesto.cz/aktuality/kalendar-akci/?ftshow=185#ka185

Koupila jsem si permanentku na všechna představení, ale dnes už jsem to vzdala a vynechám to dětské představení a půjdu až na 19:00 na : ,Babička v trenkách.' Je mezitím tříhodinová pauza a to se mi tam nechce tak dlouho tvrdnout . . . .

• simona.olga
      simona.olga, 11.11.18 20:56:50  

A jaká byla Babička v trenkách?

• veselaveverka
        veselaveverka, 12.11.18 21:55:04  

Jééé, to bude dlouhé, pokusím se to napsat zkráceně, ale to mi moc nejde. Já když se rozepíšu, tak chci napsat i své dojmy a pak čtenář čeká, kdy už bude konec a mnohdy si nejsem jistá, zda to vůbec dočetl do konce.

Bylo to vaudeville alias bláznivá aprílová hudební komedie a děj zasadili do roku 1928. To vaudeville je pro mne nový pojem, ale je to prý předchůdce muzikálu.
        Než se to vyvinulo. tak to bylo trochu nudné, ale pak to nabralo spád a měli tam hodně veselých situací, ale hlavní pointa byla v tom, že manželova maminka žila v Londýně a snacha ji ještě neviděla i když už byli spolu 20 let. Měla přijet na návštěvu k synovi do Čech, ale omluvila se, že je nemocná, ale mezitím přišel známý aby ho tam manžel schoval, že nic neprovedl, ale jde po něm policie. On nechtěl, ale vyslechla to dcera a přišla s tím, že ho převleče za ženu a on může v klidu odejít, ale co čert nechtěl, mezitím se vrátila manželka (a matka) a myslela, že je to maminka z Anglie, tak ji srdečně uvítala a pohroma byla na světě. Pak už musel soused hrát, že je to ona, jinak mu vyhrožoval manžel, že ho vydá policajtům . . .

• veselaveverka
          veselaveverka, 12.11.18 22:10:22  

A byla sranda, jak měnil hlásek na ženský a pak jako brečel/a a když zvedl/a sukni, aby usušila oko, tak vykoukly trenky. Snacha byla z toho v šoku, ale pohotová ,babička' si vymyslela, že je to v Londýně nejnovější móda atd., atd.

Autobus mi jel zpátky co hodinu a už v sobotu jsem vymrzla, tak jsem odešla 5 minut před 21: hodinou a počítám, že to tak i s děkovačkou mohlo skončit 21:10 a kvůli tomu, abych si zatleskala tam pak nebudu 50 minut mrznout. Všechna představení byla pojata humorně. Ochotníci většinou nastudují jednu hru za sezónu a ví, že lidé se chtějí bavit, tak proč by studovali nějaký těžký a složitý kus, který stejně málokdo pochopí. Proto mám raději ochotníky než jít do opravdového divadla a taky se nemusím oblíkat svátečně, to se mi nechce zvláště v zimě a pak mrznu . . . .

Rozepsala jsem to do dvou příspěvků, protože se mi často stává, že když tady píšu dlouhý text, tak to pak nejde odeslat a prostě to zmizí. A to mě na . . . . štve :11:

• simona.olga
          simona.olga, 13.11.18 10:55:43  

Takže to byla situační komedie. Že?

• veselaveverka
            veselaveverka, 14.11.18 08:51:03  

Těch humorných point tam bylo samozřejmě víc, ale já jsem napsala jen tu hlavní, jinak nevím, kdy bych skončila :15: . A ten hlavní manželský pár, to byli vlastníci obchůdku s deštníky a pláštěnkami a měli dvě děti - tu dceru (o které jsem se již zmínila) a ještě syna, který měl pubertální nápady vždycky někomu něco provedl včetně zákazníků. No švanda to byla veliká, smáli jsme se skoro v jednom kuse . . . . .

• simona.olga
    simona.olga, 5.11.18 20:10:07  

Podařilo se mi proniknout do ABC na představení pro školy, Jan Werich, Divoká Bárka. Hra byla dost dobrá, pěkné kulisy, skvělé výkony herců. Většinu diváků tvořili žáci ZŠ. Byli dost hodní.Ale před začátkem a o přestávce - to byl kravál !!!!
    Když jsem koncem osmdesátých let učila, nezdály se mi být děti tak hlučné.

• medo.vinka
      medo.vinka, 8.11.18 20:22:58  

Od Wericha znám Lakomou Barku, divokou ne, o čem to bylo?

• simona.olga
        simona.olga, 8.11.18 20:34:39  

Jasně že Lakomá Bárka. To jsem si asi spletla s Divou Bárou. :15:

• medo.vinka
          medo.vinka, 15.11.18 14:01:20  

Barka jasně, tak to jo, werichovky pohádky jsou skvělý, naši tu Barku taky hrají :4:

• veselaveverka
      veselaveverka, 11.11.18 13:43:41  

No, nechci se Tě dotknout, ale v mladším věku ten kravál asi člověk tolik nevnímá, je proti němu imunní.

• simona.olga
    simona.olga, 3.11.18 19:44:09  

Tak jsem se dozvěděla, že za každé odehrané představení se musí agentuře DILIA zaplatit 3 tisíce Kč. I amatéři. To je kruté.

• medo.vinka
    medo.vinka, 29.10.18 09:48:46  

My jsme byli včera na premieře Boryš umí po skalinách. Nejlepší horolezec Boryš se dík svému umění lézt po skalinách dostal až do hymny :1: Je to letem stoletím naší republiky tanečně-pohybově-činoherní kaleidoskop, společné představení chebských a karlovarských herců, Projekt vzniknul ke stému výročí samostatného státu a volně navazuje na inscenaci Od praotce k tatíčkovi –
    začíná tam, kde se tehdy skončilo, v roce 1918. Na praotcovi jsme byli několikrát, to se mi moc líbilo, tak to nový proti tomu už není tak úžasný, ale docela povedený to je.

U nás se sice od začátku sezony dělali čtyři scénická čtení, pod společný název Res publika - shrnuté, ale nebyli jsme na ničem z toho, na co bych šla, jsem měla noční, a na volné dny mi vyšla díla, co mě nelákala. Jak jsem byla na začátku léta na pro mě nepěkném Zázraku v černém domě, tak ho tuhle dávali zas a přijel sám autor M.Uhde, měli po představení s ním besedu, byla na tom kolegynka , teprv prvně a i když já to zdrbala, jí se to líbilo.

Takže tak.
    Jo a je to pravda, není nad to si popovídat sama se sebou, šak ono pokecat si s někým inteligentním je občas potřeba :4:

• simona.olga
      simona.olga, 30.10.18 20:41:04  

Chodí v Chebu do divadla taky nějací muži? :15:

• medo.vinka
        medo.vinka, 30.10.18 22:13:18  

Jasně, že chodí, třá můj muž, tady důkaz z premiery v neděli, fotka č. 15
        http://www.divadlocheb.cz/main.php?sess=aktual#prettyPhoto[aktualita1540823721]/14/

• simona.olga
          simona.olga, 31.10.18 08:29:55  

Šedivý fešák a elegantní dáma v brýlích, to jste Vy dva s manželem?

• medo.vinka
            medo.vinka, 31.10.18 12:33:00  

Nene, druhá řada prostředek, za holčinou s culíkem v první řadě, dlouhý melír vlasy já a drahý má černý kvádro

• medo.vinka
              medo.vinka, 31.10.18 12:34:52  

Jo a ty dvě volný místa před náma v první seděli mláďata, co na jevišti v tu chvíli předávali květiny

• simona.olga
                simona.olga, 31.10.18 18:18:59  

Jak to, že pustli diváky na jeviště? To v Praze se nesmí.

• medo.vinka
                  medo.vinka, 31.10.18 20:37:59  

Po premierach chodí s kvítkama, právě většinou nějaká mládata, myslím, že jsou z dramatáku z lidušky,dokud byl Petr s Vladkou ještě ve štastném manželství, nosil ji na každou premču obrovskou kytici sám na jeviště, jinač po reprízách nosí eventuelní kvítí a dárečky většinou uvaděčky

• simona.olga
              simona.olga, 31.10.18 18:17:26  

Bohužel tam moc vidět nejste.

• medo.vinka
                medo.vinka, 31.10.18 20:38:58  

Inu důležitý je, že máme místo, ze kterého je parádně vidět :1:

• veselaveverka
                veselaveverka, 11.11.18 14:06:34  

Ne, ne, já to vidím krásně (podle popisu). Jste ještě mladíci oproti nám :15: , ale je vidět, že ženy to víc baví, všechny se usmívají, ale chlapi se tváří netečně.

• medo.vinka
                  medo.vinka, 15.11.18 14:04:10  

Jé, dík, ale ono to chlapy taky baví, no je fakt, že jich je mín, ale jsou.

• simona.olga
      simona.olga, 30.10.18 21:00:26  

Říjen se mi divadelně povedl.
      Dnes se jednalo o generální zkoušku hry Nalevo od výtahu v divadle Palace. Znáte toto divadlo?
      Diváci - muži tvořili asi 5% publika. Možná i méně.
      Docela se mi líbilo první dějství. Bylo vtipné, mělo švih. Druhé dějství se mi už moc nelíbilo.
      Jako kdyby autor nevěděl, co s tím.

• simona.olga
    simona.olga, 25.10.18 16:47:07  

Ve středu jsem shlédla od 11 hodin za 100 Kč ve Vršovickém divadle MANA generální zkoušku hru Šťastný vyvolený. Autorem je jakýsi Eric Assous. Hráli: David Matásek - Kendy z básníků, Linda Rybová - manželka Davida Prachaře, Jana Janěková ml. - biologická dcera Petra Svojtky, Igor Chmela - manžel Jany Janěkové ml., a Matouš Ruml - David z Ulice. Znáte tyto herce?

• simona.olga
      simona.olga, 25.10.18 16:47:54  

Příští den ve čtvrtek jsem též od 11 hodin viděla za 150 Kč generální zkoušku Moliérova Lakomce. Byli jste už v Divadle Radka Brzobohatého? Herci hráli výborně, ale znala jsem jen Jana Rosáka. Hrál sluhu a na 71 let vypadá báječně.

• simona.olga
        simona.olga, 28.10.18 10:01:39  

Není nad to si popovídat sama se sebou. Josef Topol, Konec Masopustu.
        Nedostala jsem se na generální zkoušku, což mě velmi mrzelo. Tak jsem poprosila manžela, aby mě výjimečně pustil do divadla v sobotu odpoledne. Koupila jsem si rozmařile vstupenku za 80 Kč a program za 50 Kč. Ale mohla jsem si koupit vstupenku za 40 Kč a program ne.
        Na II.galerii se nás sešlo málo, takže žádné fronty na WC. Obsah hry jsem vůbec nepochopila. Herci se sice jako obvykle snažili, ale některým jsem nerozuměla.
        Kdyby šel se mnou do divadla manžel, určitě bychom museli o přestávce odejít. Nebo by si četl na chodbě.
        Chodím ráda do divadla sama. Když není představení dobré, a to se teď bohužel stává velmi často, nemusím se nikomu omlouvat.

• medo.vinka
          medo.vinka, 29.10.18 09:26:03  

Jejda, to je kulturních zážitků.
          Odejít o přestávce, no to jsem nikdy neudělala,i když prvních 15 minut jsem si říkala, co že tu sedím, neměla bych být raději jinde, no skousla jsem to,s tím, že to už nikdy nemusím - ale zažila jsem že po přestávce bylo hlediště značně prořídlé, havlovo Spiklenci to byly. A zrovna včera jsme mluvily se sousedkama v divadle, a říkaly, že byly na Janžurce, co na jaře nepřijela a tak jsem vrátila lístky, tak ony šly na to přeložené představení před měsícem, a nelíbilo se jim to, a zažily to samý, sposta lidí už po přestávce zmizla pryč.

Jasně že z Ulice znám všechny herce, jako že z tv, naživo né, Chmelu z Partičky.Pro změnu v Ordinaci se mihnul jako zkolabovaný správní rada nemocnice náš Jindřich Skopec. No a v Ulici si stále sem tam užívám Lišáka, stále pozitivně naladěnýho koloběžkaře milionáře :15:

• simona.olga
            simona.olga, 30.10.18 20:20:29  

Co tam hrála paní Janžurová?

• simona.olga
    simona.olga, 16.10.18 16:48:56  

Tentokrát se mi podařilo shlédnout veřejnou generální zkoušku v divadle Pod Palmovkou - Sedmé nebe.
    Znáte někdo autorku Caryl Churchill? Já ne.
    Herci hráli výborně. Žádného z nich jsem neznala kromě Jana Teplého. To je jejich stálice.
    I jeho otec hrál v tomto divadle mnoho let.
    Nedokážu však odhadnout, jak dlouho se hra na repertoáru udrží. Někteří diváci odešli o přestávce nebo i během představení.

• medo.vinka
    medo.vinka, 15.10.18 09:54:12  

Zajeli jsme na začátku října do Prahy na muzikál, do Hybernie, na motivy J.Verna. Doktor OX .Hudbu složil Jiří Škorpík ze 4TETu, v jedné roli David Uličník, další 4TET. Sice jsem doufala v hlavní roli Korna, a byl místo něj M.Pošta, ale dobrý. Aspon že hrál Andrej Hryc, to potěšilo.Docela povedený večer to byl. Jen jsem zapoměla za ty dva roky, že sedadla jsou v hybernii strašný, sedačky se vrklají ještě víc a hlavně málo místa na nohy, po přestávce jsem se přesunula na kraj o nějakou řadu výš, abych si natahla koleno, byla to předpremiera, tak bylo pár řad nahoře částečně volných.Fajný výlet, dom jsme dojeli po půlnoci :4:

• simona.olga
      simona.olga, 15.10.18 17:52:04  

Já jsem zatím v Hybernii nebyla.

• simona.olga
    simona.olga, 13.10.18 07:28:28  

Přišel mi program divadla Minor. Ale oni hrají ve čtvrtek mebo v pátek od 18 a pak o víkendu. Takže Jiřího Knihu naživo asi neuvidím.

• Palomita
      Palomita, 13.10.18 07:57:34  

A jaký den by se ti hodil víc? Koukala jsem, že na neděli je tam Nebojsa, tak na toho nám zkusím ulovit lístky :2:
      starší syn byl nedávno na představení To byl jen vtip! a líbilo se mu to. Za pár dní jdou do Minoru znovu, tentokrát na Pinokia, kterého už jsme spolu viděli, tak snad se mu to bude líbit i podruhé :2:

• simona.olga
        simona.olga, 13.10.18 09:04:25  

Mně vyhovují pondělí až čtvrtek přes den. Ale to asi hrají jen pro školy a v programu se to neuvádí. Před léty jsem mívala v práci občas volná dopoledne a dvakrát jsem si zašla do Minoru. Bylo to pěkné. Nepřijede pan Kniha náhodou někdy hrát na Chodov?