Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-07-18 18:24:10)simona.olga (2017-07-02 08:35:12)medo.vinka (2017-07-01 14:11:03)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)radim (2016-04-22 12:29:41)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 817 | Členů: 6
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• medo.vinka
    medo.vinka, 1.7.17 14:09:16  

Poslední hra v letošní sezoně měl být Othello na hradě, ale jako obvykle konec června hrám na hradě nepřeje a navíc nemoc v souboru to vyřešilo tak, že se sice hrálo, jak mělo v 21 hodin, ale v divadle, ne na hradě, a místo Othella, byla Noc bláznů, takže jsme to odpískali a nešli.
    Včera byl závěr sezony, Divadelní Banket, v rámci něho taky vyhlášení Zlatých Albrechtů. Nejoblíbenější herečkou je opět za roli Pepy v Ženy na pokraji nervového zhroucení- Vladka Vítová, a místo ní ji pro cenu přišel synek Adámek, jelikož ona je to onemocnění v souboru .M. Sabadin to vyhrál za Podivný případ se psem.Jago Vuk Čelebić skončil těsně za ním, zato na scéně banketu se dokonale vyřádil v několika kouscích, nejlepší byl jako Superman :1: , všichni se realizovali se svými replikami ze svých rolí daných do jednoho nového překvapivého díla ,rozloučení se s hrami které měli v sezoně své derniery, taky hodně povedené, něco písniček...A taky rozloučení skutečné, pan Prachař,zakládající člen ZDCH, po 56 letech skončil, to bylo hodně dojemné, a potlesk vestoje,a dlouho.A nakonec šup na jeviště si připít a popovídat.

• simona.olga
      simona.olga, 2.7.17 08:35:11  

Koukám, že Cheb divadlem fakt žije.

• simona.olga
    simona.olga, 27.6.17 20:42:58  

Hlásím, že jsem ukončila divadelní sezónu 2016/2017, a to v divadle pod Palmovkou. Divadelní společnost Indigo tam od 10 hodin zahrála hru Oscara Wilde Jak je důležité býti (s) Filipem. Nebylo to špatné, ale chtělo by to zkrátit
    Ovšem den předtím mi dávali v mém oblíbeném divadle Na Vinohradech od 10.30 Pygmalion od G.B. Shawa. Pěkná inscenace, výborně herecky obsazená. Šárka Vaculíková, Jan Šťastný, Tomáš Topfer, Svatopluk Skopal, Libuše Švormová, Naďa Konvalinková a další..

• medo.vinka
      medo.vinka, 1.7.17 14:11:02  

Pěkný, tak ted bude dividelní absták až do podzimka :4:

• medo.vinka
    medo.vinka, 18.6.17 12:40:55  

Včera poslední chebská premiera v této sezoně, Prostě to zařídíme , od Václava Štecha, hra, z roku 1908, 109 let stará a přitom překvapivě neobyčejně současná satirická komedie . Veselohra o realitní kanceláři, která jako tajný "vedlejšák" dohazuje politicky a finančně výhodné sňatky. Musíte ovšem znát správné heslo. Do toho se blíží obecní volby a lidé kolem majitele realitky (včetně něj samotného) by rádi zvítězili a ovládli radnici. Jak získat hospodské a učitelky? Čím přesvědčit živnostníky a odboráře? Stačí slíbit cokoli a hlavně - sehnat nefalšovaného šlechtice.Mimochodem toho šlechtice Revíra z Chotyše pěkně vystřihl se seriálu Ulice proklínaný všemi Robert- Vuk Čelebić . :2: Pěkný večer to byl :4: .

• simona.olga
      simona.olga, 19.6.17 15:19:42  

To byl dost originální námět.
      Mně se Vuk Čelebič líbí, jak hraje. Voděla jsem ho i Na Vinohradech.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.6.17 23:36:11  

Na Vinohradech mají Ucho! :15: Podle stejnojmenného filmu z r. 68. Tehdy jsem ho jednou viděl v TV; jak jsem šel kolem divadelních vitrín, hned jsem si vzpomněl na Brzobohatého a Bohdalovou! To se točily filmy!

Musím sehnat tu Rozvedenou paní :)))))) Já vím, ale jsem líný. Na wiki není nic, co by stálo za řeč! Perfektní recenze (?:))) jedině od Landy a Hodíka.

• simona.olga
        simona.olga, 23.6.17 09:05:33  

Co je Rozvedená paní?
        Ucho jsem dokonce i četla. Ale ve všední den přes den mi ho asi hrát nebudou. :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.6.17 10:37:29  

Rozvedená paní je opereta. 17. května jsi se mě ptala na autora :15:

• simona.olga
            simona.olga, 25.6.17 08:11:26  

A kdo je autor té operety? :15:

• simona.olga
    simona.olga, 17.6.17 06:54:50  

Amadeus
    Divadlo Na Vinohradech mi díky začátku představení v 10 hodin umožnilo shlédnout hru Amadeus.
    Ve hře zaznělo několik známých Mozartových melodií.
    Amadea zahrál nádherně Ondřej Brousek, také hrál skvěle na klavír.
    Jeho manželku ztvárnila Ivana Uhlířová, které by to asi lépe slušelo v nějakém malém divadle.
    Nastudování hry se mi však moc nelíbilo.
    Neustálý nepořádek na jevišti, mnoho dialogů pro mě o ničem....
    Když jsme byli na školení v Litoměřicích, dávali tam Amadea v provedení divadla z Příbrami.
    To bylo "jiné kafe".
    Ale jsem ráda, že jsem Amadea na Vinohradech viděla.

• medo.vinka
      medo.vinka, 18.6.17 12:44:23  

To byla hra od Petera Shaffera , jak ji zfilmoval Forman?

• simona.olga
    simona.olga, 8.6.17 16:31:58  

Tentokrát to bylo Pod Palmovkou od 10 hodin. Seděla jsem za 100 Kč v první řadě. Othello tam např. psal na notebooku. Pozor! Neodcházet o přestávce! Druhá část je mnohem poutavější. Ale scéna se mi vůbec nelíbila. Othella hrál Ondřej Veselý, Jaga Jan teplý. Jak se mohli ty role vůbec naučit? Jan Teplý má talent po tatínkovi.

• simona.olga
    simona.olga, 5.6.17 14:44:14  

Další divadlo
    Od 10 h mi dávali v divadle Na Vinohradech Její pastorkyni. Hlavní roli hrála Dagmar Veškrnová Havlová. Z dalších herců mě zaujal mladý Marek Lambora. Stává se z něj hvězda Vinohrad. Je fakt dobrý.

• simona.olga
    simona.olga, 25.5.17 18:30:27  

Tak další úlovek. Dnes mi v 10.30 :15: dávali generální zkoušku v mém oblíbeném divadle Na Vinohradech. František Langer - Periferie. Krásně zahrané představení s poutavým dějem, ale smutné.

• simona.olga
      simona.olga, 2.6.17 10:23:14  

V červnu se nečekaně s denními představeními roztrhl pytel. Shlédla jsem v divadle Rokoko generální zkoušku hry Čapek. Hra pojednává o posledních letech Čapkova života. Mám dotaz. Čapek byl silný kuřák. Jak je to teď prosím s kouřením na jevišti po novém zákoně?

• medo.vinka
        medo.vinka, 4.6.17 22:08:10  

Našla jsem : Kouření na jevišti není podle protikuřáckého zákona možné. „Zákon výjimku pro kouření ani používání elektronických cigaret jako součást uměleckého projevu v rámci divadelního představení neumožňuje," říká mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová. Ale prý se divadla to snaží přebít autorským zákonem, že se umělcům brání kompletní tvorbě,tak nevím.Neměli by, ale asi s tím hrají dál....

• simona.olga
          simona.olga, 5.6.17 14:37:37  

Můj manžel říká, že holt herci musí kouření na jevišti hrát. :15:

• evazeva
    evazeva, 14.5.17 11:31:28  

Národní divadlo, respektive Státní opera hraje v Hudebním divadle Karlín po dobu rekonstrukce budovy Státní opery, která má trvat 2 roky. V Hudebním divadle Karlín ( je jako jediný vyhovující prostor pro uvedení opery) se hrají pouze jen vybrané tituly jako Jeníček a Mařenka, Rusalka, La traviata, Netopýr Il trovatore, Romeo a Julie-opera, Romeo a Julie-balet, Rigoletto,Orfeus v podsvětí, které se dávaly ve Stání opeře. Ostatní tituly (Madama Butterfly, Macbeth, Aida, Sněhová královna,Tosca, La Bayadére se hrají v historické budově Národního divadla, nebo se po dobu rekonstrukce nehrají vůbec. :4:

• simona.olga
      simona.olga, 14.5.17 22:12:36  

Ale Státní opera snad není scéna Národního divadla. ???

• evazeva
        evazeva, 14.5.17 23:53:52  

Ale je!!! Již několik let!!! Stavovské divadlo, Státní opera, Nová scéna a historická budova Národního divadla. To vše patří pod Národní divadlo. Dřív do toho patřilo i divadlo v Paláci Kolowrat. Vím moc dobře o čem píšu, to mi věřte!

• simona.olga
          simona.olga, 15.5.17 09:27:47  

Koukám, že jsem zaspala dobu. V Paláci Kolowrat se už divadlo nehraje?

• simona.olga
    simona.olga, 8.5.17 11:33:50  

Viděli jsme s manželem moc pěkné představení Na Fidlovačce. Šugar (Někdo to rád horké.) Přesně podle filmu. Excelovala Aneta Krejčíková, Gábina z Ulice.
    Byla sobota odpoledne (jak jinak?), prodloužený víkend, přesto bylo divadlo hodně plné. Ale ta cena lístků !!! 718 Kč za dvě vstupenky, ty nejlevnější, to mi připadá hodně. Nebýt to má milá Fidlovačka, nedala bych to.
    Doporučovala bych první jednání trochu zkrátit.

• medo.vinka
      medo.vinka, 14.5.17 16:42:20  

Ale stálo to zato, přeci.Tu slečnu mám v Ulici ráda, a taky z filmu, kde hrála slepou- Láska je láska.
      My byli včera v Praze na muzikálu Ples upírů, V GoJa u Výstaviště, stejně tomu říkám porád pyramída, od tý doby, co to postavili pro výstavu.No a jeden lístek stál 699 Kč, plus autobus zájezdový, takže každýho nás to stálo 1000 kaček.A bylo to pěkný, seděli jsme v první řadě sektoru H, což je jakoby půl sálu vodorovně a je tam dost široká ulička, tak nám hráli i v ní,několikrát, pan hrábě okolo nás též prošel- Mariám Vojtko :4:

• simona.olga
        simona.olga, 14.5.17 22:18:08  

V Praze je tolik divadel !!!! Často s vysokým vstupným. A přesto se zaplní. Při tom málokdo z mých známých chodí do divadla. Moc to nechápu. Asi přijíždí do Prahy hodně lidí z Chebu. :13:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.5.17 21:51:16  

Jj :7: :1:
          Kamarád chodí často do Karlína. Dá mi vědět, až nastudují Rozvedenou paní :)

• medo.vinka
          medo.vinka, 4.6.17 22:12:25  

Jedůvky, jo ? :13: Ale jo, jezdí, a nejen z Chebu, tenhle zájezdák pořádá hlavně muzikály, v menší míře i na činohru prý, jezdí i Sokolov a K. Vary.My s ním byli prvně, kámoška už vícekrát a zrovna tak některé kolegynky :4:

• medo.vinka
    medo.vinka, 5.5.17 11:56:44  

V sobotu jsem byli na premieře Dva životy pana Perla. Jak bývám obvykle nadšená , tak todle je už druhá věc, co fakt nejsem.Prvních pár minut scéna v krámku se žužu povedená a pak do přestávky už nic, a po přestávce se to trochu rozjelo, a nakonec kdyby to do přestávky vůbec nebylo, ta druhá část by stačila.Když jsem četla jeden názor : krása, mysterie, něha, klid, bravurní vedení loutek, podmanivá hudba... pokud se chcete zklidnit, uvést do světa fantazie, pak vzhůru do divadla- přišlo mi, že paní byla na něčem jiném, než my. Nojo holt se někdy nazadaří.

• simona.olga
      simona.olga, 6.5.17 10:00:21  

A kdo byl autor?

• medo.vinka
        medo.vinka, 8.5.17 12:30:23  

Knihu, podle které to je udělané, napsal Timothée de Fombelle.

• simona.olga
          simona.olga, 9.5.17 08:35:38  

To je současný Francouz?

• medo.vinka
            medo.vinka, 14.5.17 16:29:54  

To je, koukám rok narození 1973

• simona.olga
    simona.olga, 3.5.17 12:18:55  

Hádanka
    Jak se jmenuje zpěvačka, která nazpívala Kočku ze Záběhlic?

• medo.vinka
      medo.vinka, 5.5.17 11:21:32  

Věra Nerušilová,úžasný hlas, zažila jsem ji naživo na koncertě Ohrožený druh :2:

• simona.olga
        simona.olga, 6.5.17 10:46:23  

Správně.
        Ona hraje i na Fidlovačce.

• medo.vinka
    medo.vinka, 25.4.17 19:45:04  

V pátek nám dojeli zájezdem zase Ústečáci- tentokrát opera, Verdiho Nabucco, to byla krása.Bylo vyprodáno a nádherný večer jsme si užili :4:

• simona.olga
      simona.olga, 25.4.17 20:15:10  

Mohu se zeptat, kolik stály vstupenky?

• medo.vinka
        medo.vinka, 25.4.17 22:04:14  

Přízemí 500, 1 balkon 250, a kolik byl 2 balkon, si nepamatuju, zato tyto dvě jsou nezapomenutelný -měla jsem zamluvený krásný prostředek 1 řadu přízemí,a tchýna to slušně řečeno popletla, a místo aby si přehlásila své jedno místo za jiná dvě, kvůli příteli, co nakonec taky chtěl jít, mi ty do první řady zrušila a když jsem si pro ně šla, si je koupil dávno někdo jiný a byly už jen přístavky na balkoně,vedle 1 řady, aspon že tak, viděli jsme taky nakonec dobře za půl ceny.

• simona.olga
          simona.olga, 26.4.17 09:15:41  

Tak v Praze stojí lístek na operu do přízemí přes tisíc Kč.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.4.17 17:16:42  

:7: :7:
          Tak to jsem ani nevěděl, kolik je to stálo. Koho? :)))
          Byli jsme mj. na Libuši - manželka, já, syn, skorosnacha a její rodiče - ti sehnali a zaplatili vstupenky. A já jsem si stýskal, že jsem třem lidem zaplatil kafe! :15: :15: Pravda, jak už to bývá v divadlech, bylo drahé a hnusné.

• simona.olga
            simona.olga, 28.4.17 19:47:37  

Mě představení netěší, je-li vstupenka příliš drahá. Třeba dnes jsem byla v divadle Na Vinohradech za 40 Kč. Žádná sleva. Normální cena vstupenky ba 2.balkón.
            A hráli od 10.30. :13: Ani nevím, proč. Představení Hašler vřele doporučuji.

• medo.vinka
              medo.vinka, 29.4.17 01:52:33  

Koukám, pěkný obsazení, to se povedlo, za tu cenu, je to možný? Koukám pan Žák fůrt hraje, a to mu to tu kdysi, když ho tu v době chebskýho angažmá skolil infarkt, tak mu hraní primař zakázal, tak tu rehabilitoval chůzí po okolí a učil se francouzky, což poději dokonale využil, napsal knížky o Funesovi, Belmondovi, s Maraisem pro ČT natočil snad poslední rozhovor s ním :4:

• simona.olga
                simona.olga, 29.4.17 09:58:03  

Ano. Jiří Žák tam hrál. Ale já jsem ho neznala. Obdivovala jsem pan Satoranského, který tančil, zpíval, klidně si lehl na zem a zase vstal. :13: A Petr Rychlý zatančil i kankán.

• medo.vinka
                  medo.vinka, 5.5.17 11:46:50  

Pěkný to tedy určitě bylo, chlapí šikovní. Jo a Rychlého taky pamatuju , když chvilku hrál u nás,na začátku 90 let, to už je let, vlastně :1:

• simona.olga
                    simona.olga, 6.5.17 10:57:16  

Je také herec, který v Chebu nehrál? :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.4.17 17:20:49  

Na Rusalce jsem mj. chytil chřipku nebo co. Už během odchodu jsem to cítil. To je holt nevýhoda divadel - velkých i malých. :5:

• simona.olga
            simona.olga, 5.5.17 07:37:50  

Nedávali tu Rusalku v Karlíně?
            Nevím, proč ND hraje v Karlíně.

• medo.vinka
              medo.vinka, 5.5.17 11:37:59  

Já jsem byla na Rusalce v amfiteátru v Lokti, bylo to nádherný v nádherným prostředí,co je součástí scény, skála, řeka, i hrad přes řeku, zpěváci na lodce na řece, živý koně jako součást princovy družiny, je to už no devět deset let zpátky. Ten samá rok jsme tam byli i Nabuccu a o rpk později na Verdiho Aidě, pro změnu, to tam zase hráli i velbloudi a velbloudice, co měla dovézt princeznu, si postavila hlavu a nechtěla hrát :3: ,a tak musela sesednout a jít pěšky, a pak a navíc ve scéně, kdy v překladu se zpívá.... Nebe se Vám pomstí......, začlo mocmoc lejt.Fakt pršet.
              Pak to na nějaký rok skoro přestalo, a letos koukám tam má být Rosssiniho Lazebník Sevillský a muzikál Tajemství, letos nabízí fakt dost tedy to další z mnoha jiných hudebních žánrů.

• simona.olga
                simona.olga, 6.5.17 10:59:59  

My jsme byli s manželem na Rusalce v Divoké Šárce. Tenkrát jsme tam oba normálně došli, bez holí, sedli jsme si klidně na zem, pak jsme zase klidně vstali....Ach jo.