Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
Palomita (2018-09-23 21:41:23)simona.olga (2018-09-23 21:21:59)medo.vinka (2018-09-22 20:43:28)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-06-01 20:51:14)bulldog (2018-03-30 10:53:50)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 980 | Členů: 7
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux, medo.vinka, Palomita

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 20.9.18 20:21:22  

Tak přece jen generální zkouška. Komorní Fidlovačka - Tučňáci na Arše. Seděli jsme v hledišti skoro samé babky. Režisér nás uvítal "Milé děti".

• medo.vinka
      medo.vinka, 22.9.18 20:34:35  

A líbilo? Podle názvu - podobnosti-bych řekla, že to bude , co dávali naši od roku 2010 několik sezon a bylo to supr, s písničkama, pod názvem V osm u archy :2: . https://www.youtube.com/watch?v=vMxAQi8YOTs
      Teda todle bylo pro "děti od 9 do 99 let", tedy i pro dospělý a hodně podařený :4:

• medo.vinka
      medo.vinka, 22.9.18 20:43:28  

No a já byla ve čtvrtek s 3 kolegynkama z práce, už zase,teda já už zase, ony prvně, na Sex na vlnách, krásný i hodně srandy zas to bylo, fajný večer, na chvílí jsme zašli pak do klubu, než jel Hanče bus do Frantovek, na panáčka Republiky a colu, pobyli tam s námi po odlíčení a převlečení pak i Vladka Vítová, Vuk Čelebič a Petr Nemeth :15:

• simona.olga
    simona.olga, 23.8.18 07:52:24  

Je to špatné. V září a v říjnu mi nějak divadla dopoledne nehrajou a nebo dávají věci, které jsem už viděla.

• medo.vinka
    medo.vinka, 31.7.18 20:16:30  

Když se nehraje, tak aspon jedna nová písnička od Petra Baťka :4: http://zivechebsko.cz/2018/07/30/videoklip-svetlo-na-konci-tunelu-se-vydava-na-cestu/

• simona.olga
      simona.olga, 1.8.18 17:18:07  

Dík za písnčku. Ani mi teď divadlo nějak nechybí.

• medo.vinka
    medo.vinka, 28.6.18 12:40:28  

A to jsem si myslela, že Banketem mi sezona skončila, včera tam byli skoro všichni divadelníci - kde? Výkřik motýla, druhá sbírka básní od Petra Baťka, včera měla kniha křest,ve víceúčelovém podniku Papírna , básně přednesli jeho kolegové z našeho divadla, on nám zahrál několik písniček od Petra Nováka se svým uskupením Pokoj 26, knížku pokřtili mimo jiný i jeho vydavatel, ilustrátorka, ředitel divadla, majitel pivovaru, toho co dělá i divadelní pivo Aplaus.Knížku mám i s věnováním. Fajný podvečer to byl :4:

• simona.olga
      simona.olga, 29.6.18 07:42:20  

To muselo být hezké.
      Já si docela ráda od divadel v létě odpočinu.
      Září bude za chvíli.

• medo.vinka
        medo.vinka, 8.7.18 11:30:02  

Bylo. Taky odpočívám od divadel, ale ne od kultury, a známé tváře se tu na chvilku občas objeví.Minulou neděli, na závěr FIJO, co tu v Chebu máme, mezinárodní festival dechových hudeb a maršbendů, ten nám uváděl Jan Čenský.No a v K. Varech byl filmfestival, zajela jsem juknout v úterý a u mobilního studia Radiožurnálu jsem se vyskytla právě v době hodinového vysílání s Jiřím Bartoškou, takže jsem ho měla na dva metry blízko :15: , v domě ČT pak byl ještě Arnošt Goldflam, takový pohodový výlet to byl :4:

• simona.olga
          simona.olga, 10.7.18 08:50:05  

Jiří Bartoška je úžasný. Klobouk dolů. Já si ho pamatuji, jak hrál v divadle Na Zábradlí s Karlem Heřmánkem a Pavlem Zedníčkem.

• simona.olga
    simona.olga, 27.6.18 09:00:59  

Konečně jsem v ABC shlédla hru 60´s aneb Šedesátky. Byla to velká show, ale příběh ani výběr písniček se mi moc nelíbly. Byla jsem trochu zklamaná.

• medo.vinka
    medo.vinka, 22.6.18 07:40:15  

Dala jsem si dva dividelní večery za sebou.
    V pondělí tu bylo dovozko- Ústečáci přijeli s Verdiho operou Aida, bylo to nádherný.
    V úterý byl Divadelní banket, zase souhrn toho co jsme viděli za sezonu v úplně jiných souvislostech pospojované a velmi veselé. Výsledky divácké ankety o Zlatého Albrechta:
    Nejzajímavější výkon - HEREC: Michal Švarc jako Bertie, vévoda z Yorku, v Králově řeči, Nejzajímavější výkon - HEREČKA: Radmila Urbanová jako Marie Stuartovna ve stejnojmenném dramatu ,
    Nejoblíbenější inscenace ve studiu d: Pravda,
    Nejoblíbenější inscenace v hlavním sále: Králova řeč . po programu jsme byli pozváni z hlediště na jeviště k přípitku šampíčkem a taky na nové divadelní pívo, specielně pro divadlo vytvořené, včetně etiket na lahvích s fotkami z her divadla, jmenuje se Aplaus :2:. pivko se povedlo, ochutnali jsme ,dali si další a průbežně si povídali a povídali, fajný večer a pohodička a čas plynul, dom jsme šli přes divadelní vrátnici, páč hlavní vchod byl už zavřený a dom došli v 23 hodin.
    Ještě se hraje o víkendu, ale to jsem v práci, tak pro mne sezona skončila, byla fajn :3:

• simona.olga
      simona.olga, 22.6.18 11:21:14  

Divadlo v Chebu ale žije !!! Pravdu dávali na Fidlovačce v pátek dopoledne. Já ale chodím v pátek odpoledne na ping pong, tak jsem si na to nějak netroufla. Škoda,

• simona.olga
    simona.olga, 21.6.18 20:21:22  

Divadelní sezóna ještě neskončila. Třeba dnes mi divadlo Rokoko zahrálo od 10 hodin Strýčka Váňu. Dost dobré to bylo.

• medo.vinka
      medo.vinka, 22.6.18 07:41:51  

Paráda, ty dopolední představení jsou výborný nápad :4:

• simona.olga
        simona.olga, 23.6.18 17:02:41  

Nejvíc se mi líbil herec Aleš Procházka. Je to manžel Miroslavy Pleštilové. Hrála druhou učitelku v Obecné škole.

• simona.olga
    simona.olga, 13.6.18 18:11:44  

Co říkáte tomu, že Miroslav Táborský hraje u Cimrmanů?

• medo.vinka
      medo.vinka, 22.6.18 07:44:12  

On je dobrý, tak proč by ne, ale stejně jsem na cimrmany naživo nešla ještě, jezdívaji jednou za rok do frantovek a bývaj hned vyprodaný

• medo.vinka
    medo.vinka, 13.6.18 13:27:18  

V neděli měla v K. Varech premieru Sněhová královna, pohádka- muzikál, u nás má mít premču taky v neděli- 24., je to společný projekt varského a našeho souboru, proto dvě premiery, no a tu následující neděli nemůžu, tak jsem to zkusila dnes,předpremierově, kdy to hráli v Chebu prvně, rovnou pro školy, zase dopolko od 10 hodin.Taková rokovější muzika, chytlavý melodie, moc se mi líbilo, a dětským divákům taky.Kdo z našich nehrál, byl se kouknout taky - i Vuk :4:

• medo.vinka
    medo.vinka, 8.6.18 19:54:13  

Zase máme Chebské dvorky,po městě spoustu výstav, instalací, koncerty i dividla, naši Chebští dali dnes Summit po skalinách, setkání vládců českých, moravských i slezských hor, bylo to parádní zasedání , chechtali jsme se celou hru :1: , Radegast - Vuk Čelebić , přišel s nůší plnou občerstvení a píva, a toto měl sem nejdál :1:

• simona.olga
      simona.olga, 9.6.18 06:50:11  

Vuk Čelebič se teď bude muset hodně snažit, aby si napravil reputaci z Ulice. To aby nebral žádné zápormé role. :15:

• veselaveverka
      veselaveverka, 10.6.18 14:27:49  

Tak vidíš, kdybys chodila včas, mohla si sedět v první řadě :13:

• medo.vinka
        medo.vinka, 10.6.18 16:33:18  

Já tam včas byla, ale ta bašta byla pro ostatní vládce hor- 3 metry od diváků, hrálo se jako obvykle na divadelním dvorku pod stromy -přes ulici naproti divadlu

• simona.olga
          simona.olga, 10.6.18 20:39:49  

A co kdyby pršelo?

• medo.vinka
            medo.vinka, 10.6.18 21:31:45  

Toť otázka, ale na programu se každoročně píše: Festival se koná za každého počasí, v případě intenzivního deště a větru můžou být některé výstavy a pořady přesunuty do krytých prostor s omezeným místem.Letos byl hic, a zapršelo jen včera odpoledne, někdo výstavu překryl igelity, někdo sklidil a kámoš fotograf, co vždy dává vzpomínkové fotky ze 70 let, co fotil jako kluk,je prozřetelně zalaminoval a tak měl na dvorku i v dešti návštěvníky, s deštníky si četli popisky a kochali se :4:

• simona.olga
    simona.olga, 6.6.18 21:11:16  

Dnes v poledne jsem shlédla na Komorní Fidlovačce hru švédského autora M Brunna Po Fredrikovi. Jednalo se o divadlo jednoho herce. Děj byl smutný. Dva homosexuálové se stali HIV pozitivní. Ale herecký výkon Jana Fanty byl vynikající. Diváci tleskali ve stoje.

• simona.olga
      simona.olga, 7.6.18 17:36:39  

A dnes jsem shlédla v ABC skvělou generálku. Jmenuje se to Tančírna 1918 - 2018. Je to průřez historií naší republiky. Hodně epizod se odehrává právě v tančírně. Hra je zajímavá pro nás dříve narozené, kteří pamatujeme roky 1968, 1989, Nagano a jiné. Pokud někteří diváci pamatují i první republiku, je pro ně hra ještě zajímavější.

• medo.vinka
        medo.vinka, 8.6.18 19:47:09  

To je pěkný, tolika zážitků, to první , byl mi titul povědomý a taky že jo, sice jsem na tom nebyla, ale hrál to tu v rámci Divadla jednoho herce Ivan Lupták v 2011 roce. A to druhý, určitě parádní zážitek to byl, něco v takovým stylu tu chystají i naši, podle toho, co je v popisu na příští sezonu, tak na to se těším :2:

• veselaveverka
    veselaveverka, 5.6.18 10:31:49  

Ahoj divadelníci, bavíte se i s ochotníky ? Pokud jo, mrkněte na naše stránky. Termíny představení nejsou aktualizovány, tak kdyby náhodou ............ , tak mi napíšte a já vám dám nejbližší termín a místo.

www.divadloulipy.cz

• simona.olga
      simona.olga, 5.6.18 10:41:21  

Nám se s manželem ochotnická představení moc líbí.

• veselaveverka
        veselaveverka, 5.6.18 23:13:57  

jenže to máte trošku z ruky :9:

• simona.olga
          simona.olga, 6.6.18 05:39:56  

Nepřijedete někdy do Prahy?

• simona.olga
      simona.olga, 5.6.18 15:44:31  

Stránky máte hezké.
      Olga.simona, to jsem taky já.

• veselaveverka
        veselaveverka, 5.6.18 23:14:56  

A proč už ho nepoužíváš ?

• simona.olga
          simona.olga, 6.6.18 05:40:45  

Používám ho moc. Ale me tady.

• Palomita
    Palomita, 30.5.18 14:58:32  

V sobotu jsme byli v Minoru na Robinu Hoodovi a bylo to moc povedené představení! Spousta hezkých písniček, pěkně vymyšlené kulisy, super herecké výkony, ale nechtěla bych po představení uklízet jeviště... :1: určitě půjdeme někdy znovu! A z Ulice tam hrála Zora (Zuzana Stavná) :6:
    https://www.minor.cz/repertoar/robin-hood/

• simona.olga
      simona.olga, 30.5.18 20:48:30  

To vypadá zajímavě. Hrají to někdy ve všední den dopoledne?

• Palomita
        Palomita, 31.5.18 06:29:09  

Dopoledne jsou představení pro školy a Robin Hood je psaný na konec června :4:
        https://www.minor.cz/skoly/

• simona.olga
          simona.olga, 31.5.18 06:36:34  

Já mám na konec června připravená dvě představení v MDP. To mi asi bude stačit. Do Minoru napíšu po prázdninách. Nebo na konci srpna. V září bývá v divadlech nejvolněji.

• medo.vinka
            medo.vinka, 1.6.18 15:55:19  

Dopoledne pro školy je fajn čas, měla jsem dnes volno a venku lilo, tak jsem šla znovu na Královu řeč od 10 hodin :2: .Měla jsem to dokonce s aktuálně přeobsazenou rolí- arcibiskup canterburský Vuk Čelebić nám ochořel, tak ho rychle zastal Petr Németh, a že to bylo hodně narychlo, tak s textem v ruce, za což byla před začátkem představení omluvit před oponu P. Janiššová :4:

• simona.olga
              simona.olga, 1.6.18 20:00:41  

Také jsem dnes dopoledne byla Na Fidlovačce na hře Cizinec. Bohužel přišlo dost málo diváků, tak nevím, jak často budou hrát dopoledne.

• simona.olga
    simona.olga, 29.5.18 19:53:42  

Byla jsem v divadle Na Jezerce. Saturnin. Samozřejmě generální zkouška. Film se mi zdá být o trochu lepší. Ale úžasný byl herec, který hrál Saturnina. Jmenuje se asi Michal Kern. Předváděl na jevišti akrobatické kousky.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 31.5.18 19:09:50  

Ve filmu bych si nedovedl představit jiné herce :)

• medo.vinka
        medo.vinka, 1.6.18 17:10:00  

To ano, film byl dokonalý.
        U nás to hráli před 10 roky, Saturnina Petr Batěk :-).Kámoška film ani neviděla, páč nemá ráda Víznera a ani knížku nečetla, a když si její tatík, pan Prachař, donesl dom roli Dědečka ,tak se divila, když jsem byla nadšená, že sůpr, bude Saturnin. A Supr fakt byl :-)

• simona.olga
    simona.olga, 28.5.18 07:44:04  

Právě říkali v rádiu, že dnes slaví 67. narozeniny Svaopluk Skopal. Je to můj nejoblíbenějšé herec. Už hodně dlouho. :15:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.5.18 09:32:40  

https://www.novinky.cz/domaci/473197-reportaz-jak-jsem-potkal-v-divadle-v-brne-ceske-fasisty.html

Brno zaperlilo. Je to skutečně na samostatnou recenzi, ne na demagogické primitivní blitky autora. Pod fotkou: ... následuje (po znásilnění muslimky) výzva k lásce všech bez rozdílu vyznání a ras. Takže takhle? Ať to zkusí kázat muslimům. Ti mají jasno. Jaké je vyznění? Vina křesťanů a muslimů ergo sbratřeme se? :14:
    Potkal české fašisty :1: Fašisté by se chovali trochu jinak ... Další blbost: jalová, nepatřičná zmínka o německých emigrantech v Československu 30. let. Kdekdo si je bere do huby, srovnává je s řízenou invazí z Afriky a z BV, obdobně české migranty na Západ z let 1948 a 1968.

Právo mohlo otisknout zprávu" někoho, kdo umí psát, a ne takového pišišvora.

• simona.olga
      simona.olga, 27.5.18 12:29:30  

Nevím, zda toto nepatří na jiné fórum.

• simona.olga
      simona.olga, 27.5.18 19:45:42  

Teď o tom mluvili ve zprávách na Nově.

• medo.vinka
      medo.vinka, 27.5.18 20:22:33  

No nevím, jestli ted nemají nějak divadelníci všeobecně zatmění mozků. Včera jsme byli na premieře Uhdeho hry zázrak v černém domě.V několika scénách se řešilo, že se kluk zblil, a nakonec tam jako jeho fotr hrál v hadrech od blitků, bylo to nechutný, hnusný, a to drámo v rodině to dost upozadilo, vočima ručičky na hodinkách jsem už hoodně dlouho takhle v divadle neposunovala , jak včera :9:

• simona.olga
        simona.olga, 28.5.18 19:54:22  

To asi dlouho dávat nebudou.

• medo.vinka
          medo.vinka, 28.5.18 21:19:11  

No ani bych se nedivila, a myslím že v tom nelíbilo se, nejsem sama, známá uvaděčka, bývalá kolegynka v důchodu se mě ptala, jak se se nám to líbí a na muj všeříkající pohled řekla, taky ne, to říka dost lidí, už asi podle generálky z pátka.

• simona.olga
        simona.olga, 28.5.18 19:56:27  

A Tobě jsem už hodněkrát snažila udělit správcovství. Ty ho nechceš?

• medo.vinka
          medo.vinka, 28.5.18 21:19:47  

Tak to vůbec nevím, kde bych to měla najít, nikde nic nevidím

• simona.olga
            simona.olga, 29.5.18 01:51:20  

Poslala jsem to znova. Mělo by to být někde ve vzkazech nebo okolo nich.

• medo.vinka
              medo.vinka, 29.5.18 08:08:35  

Ajo, přidat do správců a je to, ale dalo to práci, dík