Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
simona.olga (2019-01-22 16:45:43)Palomita (2019-01-22 16:44:04)kira1 (2019-01-22 16:43:27)medo.vinka (2019-01-13 20:54:05)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-01-12 14:05:10)bulldog (2018-03-30 10:53:50)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 1 274 | Členů: 8
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux, medo.vinka, Palomita

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 22.1.19 15:49:10  

Tentokrát to byla generální zkouška v divadle Na Jezerce. Jaromír Rašín - Sláva strojů a měst.
    Herec Jaroslav Dušek četl asi 2 hodiny jakýsi text a dva muži vytvářeli různé světelné a zvukové efekty.
    Jedna divačka prohlásila:
    "Pro tento druh umění jsem ještě nedospěla".
    Já také ne.

• kira1
      kira1, 22.1.19 16:27:21  

jo, tomu rozumím :14:

• simona.olga
        simona.olga, 22.1.19 16:41:32  

Ten text třeba někoho zaujal. Mě tedy ne.

• kira1
          kira1, 22.1.19 16:43:26  

mě celkově ne :1:

• simona.olga
    simona.olga, 19.1.19 12:06:26  

Mohli bychom se bavit o jednotlivých divadlech? Pražských i mimopražských? Já mám táda divadlo Na Vinohradech.

• veselaveverka
    veselaveverka, 19.1.19 09:19:18  

Včera jsem se dívala v TV na film ,Šestý smysl'. Bylo to o malém chlapci, který trpěl silnou poruchou schizofrenie, byl pořád vyděšený, protože se mu zjevovali lidé, kteří si něco udělali, třeba oběšenci, sebevrazi nebo kterým bylo ublíženo, autonehoda, vražda a tak. Viděl prostě mrtvé i kteří zemřeli normálně a mluvil s nimi . . . . Viděly jste to některá ? Už to dávali kdysi, některé situace mi to připomněly, ale dodívala jsem se do konce, bo to bylo zajímavé a nepamatovala jsem si konec. Nakonec jsem se ho ani nedověděla, bo to byl takový ten film, který končí nejasně nebo bez konce. Ten psycholog se snažil tomu chlapci pomoct, ale nakonec to vzdal asi to nešlo vyléčit a tak to skončilo bez konce. Ale pokud jste to některá viděla, tak bych potřebovala vysvětlit ten konec. Nechápala jsem, jestli ta jeho manželka byla mrtvá a ten kluk mu měl vnuknout myšlenku na to, aby s ní mluvil nebo se z toho kluka zcvoknul . . . . . Nevím jestli to byl psychologický film.

• simona.olga
      simona.olga, 19.1.19 09:49:13  

Tak to jsem se nedívala. Mám duševně nemocného bratra, proto se podobným filmům vyhýbám.

• kira1
        kira1, 19.1.19 10:05:32  

to je mi líto
        ale tohle bylo o schizofrenii a má to celkem dobrý konec
        klučinu hrál stejný herec jako v "pošli to dál"..jestli jsi to viděla, ten kluk je fakt dobrej
        ale chápu...úplně odpočinkovej film to není

• simona.olga
          simona.olga, 19.1.19 10:22:49  

Musím říci, že lékaři bratrovi hodně pomohli. Nebýt léků, on by už taky asi nebyl. Medicína dokáže v dnešní době fakt hodně.

• kira1
            kira1, 19.1.19 10:29:41  

:4:

• kira1
            kira1, 19.1.19 10:30:18  

hlavně, když je ve svém světě šťastnej, to je taky hodně :4:

• simona.olga
              simona.olga, 19.1.19 10:33:11  

Jsem ráda, že není v ústavě. Ťuky ťuk. Byl tam dřív velmi často.
              Však mnoho divadelních her je z blázince.

• kira1
                kira1, 19.1.19 10:52:40  

fakt? jakože je tam napsali nebo že se tam odehrávají?

• simona.olga
                  simona.olga, 19.1.19 11:00:31  

Odehrávají. Známá hra je Přelet nad hnízdem kukačky- Dávali ji léta v ABC.

• kira1
                    kira1, 19.1.19 11:46:24  

jo na todle nechodim

• veselaveverka
                    veselaveverka, 20.1.19 11:18:12  

To je myslím i název filmu - něco mi to říká, ale já mám smůlu v tom, že si zapamatuju název filmu a nevím o čem je nebo naopak mi utkví děj a některé situace, ale zase nevím název.

• simona.olga
                    simona.olga, 21.1.19 15:32:02  

Film se jmenuje Přelet nad kukaččím hnízdem. Režíroval ho Forman, myslím, že v Americe.

• veselaveverka
                veselaveverka, 20.1.19 11:37:36  

Na ty taky nechodíš ?

• kira1
      kira1, 19.1.19 10:03:31  

holka, holka..
      ten psycholog kdysi léčil schizofrenika, kterému nedokázal pomoci..a pak mu do "života" vstoupil ten malý chlapec, co ho děsili mrtví, které vídal..psychologovi připomínal toho pacienta z minulosti a rozhodl se mu pomoci a chodil za ním a mluvil s ním, až mu chlapec začal důvěřovat a svěřil mu své tajemství..matka chlapce o tom nevěděla a byla zoufalá t toho, jak byl pořád ustrašený a samá modřina..ty měl od těch mrtvých, kterří se mu zjevovali a pronásledovali ho..doktor časem přišel na to, že asi po něm něco chtějí, proto za ním chodí...chlapec překonal strach a začal poslouchat duchy, kteří za ním přicházeli..třeba jedna holčička, která zemřela na otravu ho prosila, aby šel k nim domů, protože se bála o svoji sestru..otravovala ji její nevlastní matka..ta mrtvá ji ale natočila na video, jak ji dává do jídla savo...jenže už kazetu nestihla ukázat, zemřela...chlapec tedy šel i s doktorem k ní domů a kazetu v pokoji našel a předal jejímu tátovi...zachránil mu druhou dceru..a přestal se bát a naučil se s tím žít a s některými se i "přátelit"..nakonec se s tím konečně svěřil i matce..přes důkaz vzkazu ze záhrobí od své babičky, mu pak maminka uvěřila..malý si oddechl a začal si život užívat...už nepotřeboval psychologa
      psycholog vycítil, že svoji roli splnil a že půjde dál
      a pokusí se zachránit svůj soukromý život..pořád měl pocit, že se mu rozpadá manželství, že se mu žena odcizila..že spolu nekomunikují
      chlapec mu řekl, aby na svou ženu mluvil, když ona spí...že ho uslyší
      také mu řekl, že mrtví nevědí o tom, že jsou mrtví a že vidí jen to, co chtějí vidět
      když doktor přišel domů, našel svou ženu spící a schoulenou v křesle u jejich svatebního videa..mluvil na ní a ona mu ve spánku odpověděla "proč jsi mě opustil?"..on jí oponoval, že ne, že ji miluje a bude stále s ní..najednou ona upustila jeho snubní prten, který měla celou dobu v ruce..doktor se podíval na svou ruku a překvapilo ho, že ho nemá..od úst jeho ženy šel mrazivý dech..najednou mu vše dávalo smysl, že na něj nikdy neragovala, že mluvila sama k sobě...stejně jako matka toho chlapce..on myslel, že spolu mluví..vzpomněl si na slova chlapce, který mu řekl, že mrtví o sobě nevědí, že jsou mrtví a že vidí jen to, co chtějí...doktorovi došlo, že on sám nežije a když si sáhl na záda, měl tam krev...ten bývalý pacient byl totiž vážně nemocný a vinil doktora, že mu nepomohl (i když ten se snažil)..v jedné hádce na doktora vystřelil..doktor si myslel, že je to čistý průlstřel (to se odehrálo na začátku, pak byl střih na další dění, aby divákovi nebyl prozrazen konec dříve než si s ním projde děj a uvidí vše jeho očima)..doktorovi došlo, že tu byl jen proto, aby napravil dávný případ chlapce, kterému nedokázal pomoci..a mohl odejít na věčnost :4:

• veselaveverka
        veselaveverka, 20.1.19 11:35:21  

Aha, dík za vysvětlení, ten začátek, cos psala, jsem chápala i o té holčičce, jak předával to video jejímu otci.
        Já jsem to totiž neviděla úplně od začátku . . . takže on byl vlastně celou dobu mrtvý a ten kluk to věděl ?

Na druhou stranu jsem uvažovala nad tím klukem, jak to pro něho muselo být náročné natočit v takovém věku takový psychologický film a jestli mu z toho nezůstal šrám na duši.

• kira1
          kira1, 20.1.19 11:42:24  

jo, kluk to věděl, ale divákovi to bylo celou dobu skryto..aby nepřišel o pointu
          jo, ten kluk je výjimečný talent :4: natočil toho víc

• veselaveverka
            veselaveverka, 20.1.19 11:57:27  

no to jsi už psala výše, nevím ve kterém roce to bylo natočeno, takže si netroufám hádat, kolik mu je asi nyní ?
            A myslíš, že tak malý chlapec, to mohl natočit v pohodě ?

• kira1
              kira1, 20.1.19 12:15:38  

jj..kdysi jsme s ním viděla nějaký rozhovor :4:

• kira1
                kira1, 20.1.19 12:17:00  

a tím bych tuhle debatu uzavřela...přece jen je to tu o dovadle :4:

• veselaveverka
                  veselaveverka, 20.1.19 13:01:23  

Tak jo, budeme dovádět :15: :15: :15:

• medo.vinka
    medo.vinka, 12.1.19 23:07:38  

Nebezpečné vztahy, před chvílí jsme se vrátili z premiery, líbilo se mi, Valmonta hrál Vuk.
    Dá se kuknout tady, snad odkaz bude fungovat, akorát nevím,nákej šotek ve videu vztahy překřtil na známosti. https://www.facebook.com/divadlocheb/videos/627288254355115/

• simona.olga
      simona.olga, 13.1.19 07:14:58  

Á. Tlamokniha. Vidím tam Vuka. Ale nemohu si vzpomenout, odkud ten název znám.

• medo.vinka
        medo.vinka, 13.1.19 19:33:22  

Několikrát zfilmované, pod názvem N.známosti a nebo taky film Valmont od Formana

• simona.olga
          simona.olga, 13.1.19 20:12:52  

Myslím, že to hráli Pod Palmovkou.

• veselaveverka
      veselaveverka, 14.1.19 10:47:52  

Krásné kostýmy, už kvůli nim bych šla. Škoda, že místo toho propagačního kecání raději kousek nepřehráli.

• simona.olga
        simona.olga, 16.1.19 08:45:40  

Taky bych šla. Teď to budu mít s divadly slabší.

• veselaveverka
          veselaveverka, 19.1.19 09:07:05  

Jak to ?

• simona.olga
            simona.olga, 19.1.19 09:46:59  

Potřebuji chodit k lékařům sama se sebou a hlavně - manžela čeká operace kyčle. A to bude pro všechny velmi náročné.

• kira1
              kira1, 19.1.19 10:07:23  

tak držím palce..a i když to bude mít manžel i ty těžké, až bude po všem, strašně se mu uleví..a bude líp...a pohoda :4:

• veselaveverka
              veselaveverka, 20.1.19 11:53:43  

Tak já chodila po operaci rok o berlích, ke konci už jen s jednou a myslela jsem , že už ji snad ani neodložím, ale až po dvou létech jsem se začala cítit bezpečně i v tramvaji, autobuse . .. Snad to byla jen psychika, oni mě tam tak strašili, že to nesmím nebo ono, tak jsem byla opatrná, aby mi to dobře srostlo. Teď už i běhám, to mi taky nedoporučovali, taky dám koleno až k břichu, když si stříhám nehty a strašili mě, že nesmím překročit úhel 90° . . . . . jen ze židle už neseskočím, ale opatrně slezu, aby nenastal nějaký problém. Nechci Tě strašit, ale aspoň víš, co ho čeká.

• simona.olga
    simona.olga, 12.1.19 16:26:31  

Dojmy z divadel
    Mám adresář Divadlo. Když přijdu z divadla domů, pošlu své dojmy lidem z adresáře ve slepé kopii. Zpravidla mi zareagují tak dva lidé, pokaždé někdo jiný. To mi stačí. A pak také napíšu své dojmy na toto fórum.

• simona.olga
    simona.olga, 10.1.19 08:09:23  

Jasně, že jsem to poznala podle té jedné věty. Bohužel tu teď asi moc velká frekvence nebude. Musela jsem divadla omezit z důvodů rodinných a zdravotních. Ono také záleží na tom, jak často mi hrají dopoledne.

• kira1
      kira1, 10.1.19 11:07:23  

se večer bojíš? :1:

• simona.olga
      simona.olga, 10.1.19 12:53:17  

To ne. Ale jednak by manžel neviděl mé courání po nocích rád, a také bývám večer velmi unavená.

• kira1
        kira1, 10.1.19 13:07:34  

ale di ty..přece bys nešla sama :4:

• kira1
        kira1, 10.1.19 13:08:13  

a v devět večer není noc :4:

• veselaveverka
          veselaveverka, 10.1.19 13:19:21  

je rozdíl jít večer ve třiceti anebo v sedmdesáti

• kira1
            kira1, 10.1.19 14:20:03  

ale není...chodim i s osmdesátiletou :4:
            spíš to je vo remcavejch dědkách :1:

• simona.olga
              simona.olga, 10.1.19 16:53:03  

Chodím do divadla většinou sama. Vyhovuje mi to. Když je hra blbá, a to často je, nemusím se nikomu omlouvat.

• kira1
                kira1, 10.1.19 17:00:37  

:1: :1: :1: :1: :1: tj fakt

• simona.olga
                  simona.olga, 10.1.19 17:06:57  

Když jsme chodili do divadla s manželem, často mě hnal o přestávce domů. Nebo trávil druhé jednání na chodbě, popř. v antikvariátu. :15:

• kira1
                    kira1, 10.1.19 17:09:31  

:14: ti chlapi

• kira1
                    kira1, 10.1.19 17:10:18  

choď s jinym dědkem :1:

• simona.olga
                    simona.olga, 10.1.19 17:23:55  

Tak on by se nějaký kamarád asi našel. Nebo i kamarádka. Ale jak jsem psala výše, chodím do divadla nejraději sama.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
                    Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.1.19 14:05:09  

Taky bych chodil rači sám, ale to bych si musel sám kupovat lístky :11: Kromě toho - komu bych pak sděloval své dojmy? :1: Oni se brání, jen skorosnacha se ještě neodvažuje odporovat :)))

• veselaveverka
                veselaveverka, 12.1.19 11:35:23  

Choď na ochotníky, ti nastudují jednu, nanejvýš dvě hry do roka a tak se snaží vybrat takovou, aby zaujala a byla zábavná.

Ale zase bys šla jednou za rok :15: :15:

• kira1
                  kira1, 12.1.19 11:50:14  

jo..tak to můžu doporučit dobřichovickou divadelní společnost..ty mě bavěj :4:
                  ale ono na ochotníky, no..řekla bych, že ochotníků je tu hodně...i v kamenných divadlech :4:

• simona.olga
                    simona.olga, 12.1.19 16:21:46  

A kde hraje dobřichovická divadelní společost?

• kira1
                    kira1, 12.1.19 16:58:53  

v dobřichovicích? :1: občas hostují v abc :4:
                    ale v létě je najdete na dobřichovickém létu...jsem zvědavá, co připraví na letošek..dycky se bavim :4: dělaj to lidé. které to baví a je to vidět :4:

• kira1
                    kira1, 12.1.19 17:01:06  

http://www.divadlodds.cz/wp/

• simona.olga
                    simona.olga, 12.1.19 17:25:22  

Díky. Dej mi prosím vědět, až něco bude.

• kira1
                    kira1, 12.1.19 17:27:31  

dávám ti odkaz, tak občas sleduj stránky :4:
                    ale kdybych je zaregistrovala v praze, tak písnu :4:

• simona.olga
                    simona.olga, 12.1.19 18:11:29  

Na ping pomg k nám jezdí kamarád z Dobřichovic. Nic neříkal.

• kira1
                    kira1, 12.1.19 18:17:22  

ask není divadelní nadšenec :4:

• simona.olga
                    simona.olga, 12.1.19 20:21:13  

Docela ano.

• veselaveverka
                    veselaveverka, 12.1.19 21:43:16  

Třeba neví, že Ty chodíš ráda do divadla. :13: :13:

• simona.olga
                    simona.olga, 12.1.19 21:49:38  

Tak to ví moc dobře.

• simona.olga
                  simona.olga, 12.1.19 16:20:38  

Já chodím na ochotníky do KC Zahrada. To i od 19 hodin. S manželem jsme chodivali třeba na Dostavník nebo do Radaru. Třeba zase budeme, až dostane novou kyčel.