Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
simona.olga (2017-01-19 05:23:03)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-01-07 13:47:36)AlanS (2017-01-03 15:13:36)medo.vinka (2017-01-01 11:15:04)olga.simona (2016-10-19 08:00:19)radim (2016-04-22 12:29:41)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 710 | Členů: 6
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 12.1.17 19:11:16  

Opět Divadlo Na Vinohradech, Romeo a Julie. Klasický Shakespeare, žádná moderna. Hrálo se od 11 hodin a bylo dost plno.

• simona.olga
      simona.olga, 19.1.17 05:23:02  

A ještě jedno. Karel Čapek - Loupežník. Moc pěkné. A taky dopoledne. Ten leden se povedl.

• simona.olga
    simona.olga, 5.1.17 17:23:08  

Hlásím, že jsem dnes byla na veřejné generálce Na Vinohradech. Georges Feydeau Když ptáčka lapají. Pěkné to bylo.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.1.17 19:39:50  

Neznám :10: :5:
      Ale něco si o tom zjistím :2:

• simona.olga
        simona.olga, 5.1.17 20:44:07  

Hlavně to bylo herecky perfektně obsazené.

• AlanS
    AlanS, 3.1.17 15:12:21  

Zdravim. Můžu někde sehnat lístky na Cimrmany?

• simona.olga
      simona.olga, 3.1.17 20:32:36  

Teď už se dají sehnat v Žižkovském divadle. Ne?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.1.17 11:19:02  

Už na ně nejsou takové fronty jako dřív, když byl boom.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.1.17 16:50:43  

Nepatří to sem, ale ---
    Jakmile jsem si včera protřel oči, polil si hlavu vodou a propláchl ústa, pustil jsem si novoroční Vídeňské filharmoniky - v televizi i na internetu (rádio Vltava, přímý přenos). Naplno, byl jsem doma sám, tak jsem mohl :))) Hudba ze dvou místností, poslouchal jsem ve třetí :15: , v kuchyni.

• simona.olga
      simona.olga, 3.1.17 10:00:50  

A tančil jsi při té hudbě?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.1.17 14:05:14  

:1: :1:
      V kuchyni je málo místa, tak jsem aspoň při tom cvičil aerobik :))))))

• simona.olga
        simona.olga, 3.1.17 20:30:57  

Nazvěme to "Balet v kuchyni".

Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.1.17 19:38:45  

Raději se neptám, jak si to asi představuješ :))))))
        Budiž, já ti to odpustím :2: :2:

• simona.olga
    simona.olga, 31.12.16 20:35:08  

Přežijeme rok 2017?
    Přeji Vám mnoho krásných divadelních zážitků. A sobě přeji, aby hodně pražských divadel hrálo přes den. :15:

• medo.vinka
      medo.vinka, 1.1.17 11:15:03  

Děkuji a také přeji. Šťastný nový rok a hlavně hodně zdraví, hodně kulturních divadelních pohlazení po duši. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.1.17 16:41:36  

... a co nejméně infekce. Beru si sebou na cucání Septilen + do druhé kapsy Tantum Verde ve spreji, také nasycené papírové kapesníčky k častému utírání rukou. Člověk na něco sáhne ... A je to tady! :10: :5:

• simona.olga
    simona.olga, 17.12.16 18:46:24  

Ještě jedno divadlo jsem dnes shlédla. Pokoj lidem dobré vůle na mé oblíbené Fidlovačce. Takže absťák částečně vyléčen.

• medo.vinka
      medo.vinka, 1.1.17 11:10:21  

Byli jsme na Silvestrovském představení, opět "Ženy na pokraji nervového zhroucení" , a bylo moc pěkné, a myslím, že jedinečné, páč ochořel pan Marek a místo něj hrál pan umělecký šéf Bartoš , a trochu i technika si postavila hlavu, stalo se několik maličkostí, co nás ještě víc rozesmálo, a dámy na jevišti dokonale odbouralo, no fáákt povedený konec roku :1: .Dostali jsme taky sklenku sektu na přípitek a pár milých vět nám k tomu konci roku řekl pan ředitel Svoboda.
      A pak jsme šupajdili dom, převčírem jsme zvítězili nad virozou, tak aby se nevrátila při nějakém tančení ve velké společnosti. byl to hezký závěr roku. :4:

• simona.olga
    simona.olga, 15.12.16 16:30:44  

Konečně jsem se dostala do divadla. Divadlo na Vinohradech, Maxim Gorkij, Děti slunce. Veřejná generální zkouška. Obsahově nic moc, ale herecky vynikající. Hráli např. Simona Postlerová, Igor Bareš, Zuzana Vejvodová, Ivan Řezáč, můj oblíbený Svatopluk Skopal, Carmen Majerová aj.

• medo.vinka
      medo.vinka, 15.12.16 20:06:49  

Vida, konečně odpolední představení, tak hlavně že se zadařilo aspon herecky :4:

• simona.olga
        simona.olga, 17.12.16 09:59:46  

Nějaké babky si tam říkaly, že představení od 19 hodin, to je na ně pozdě. Ale my důchodci holt nejsme pro divadla cílová skupina. Tou jsou mladí, pracující lidé.

• medo.vinka
          medo.vinka, 17.12.16 13:50:54  

Tady mají v rámci přdplatného skupinu S senioři a dvě skupiny M mládež, a těm vždycky hrají od 17 , nemají vyprodané celé divadlo, tak se dá jít normálně a jednou až dvakrát měsíčně je nedělni matiné od 16. Do pRahy je to holt složitější, s kolegynkou nás hodně láká Malý princ , lednové odpolední sobotní představení je ale už skoro vyprodané, tak počkáme na jaro,a uvidíme, snad dají i nějaký termín na 14 nebo max. na 16, jako v tom vyprodaném lednu , jinač nestíháme bus zpátky a tchynka hned tak nějaká zájezd pro "svazačky " po zkušenostech s Mefistem prý hned tak nechystá

• simona.olga
            simona.olga, 17.12.16 18:43:32  

Ano. Mimopražským divákům také nevyhovují večerní představení.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.1.17 16:36:54  

Rád bych věděl, od kolika let jsem pro divadlo senior :)))

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.12.16 14:43:09  

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bezte-do-prdele-umelcove-padlo-kvuli-dalsi-akci-Zdenka-Sveraka-na-ochranu-CT-467086

Dobrý! :1: :1:
    Zrovna dneska jdu na Švestku na Žižkov, tak se Svěráka zeptám, jak to myslel :15: :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.12.16 14:56:28  

Toho Lošťáka znal dobře můj dobrý a vzdělaný brněnský tchán.

• simona.olga
      simona.olga, 15.12.16 16:22:00  

A co Ti odpověděl?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.12.16 09:58:42  

Byl po představení dost unavený, není divu v osmdesáti. Snažil se, ostatně to všichni. Tak jsme si popřáli --- veselé Vánoce --- prozradil jsem mu, že se mi líbí Červená Karkule a jeho vlk - dá mi starou matraci, budu já vlk hlídací :))) , což ho potěšilo, a rozešli jsme se v dobrém. Já jsem byl také unavený :)
      Bolela mě tržná rána na ruce, nemohl jsem tleskat, byl to divný pocit! :10: Tedy sedět tam a netleskat.

• simona.olga
        simona.olga, 18.12.16 11:02:21  

Je úžasný.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.12.16 14:36:49  

Sváťu Pulce alias Bivaka hrál vždycky Jan Kašpar. Teď ho hraje plantážník Krišna - jak se jmenuje občansky, teď si nevzpomenu :( On nemůže už moc chodit, tak je lepší na tom kolečkovém křesle. Kulisák pan Plch hrál Kryštofa Nastoupila.

Svěráka jsem měl vždycky raději než Smoljaka, když se někde střídali. Třeba tady ve Švestce v semináři, v té přednášce o stáří, o zapomnětlivosti, jak začala Zdeňkem Nejedlým ... :1: :1: V podání Svěráka se mi zdála vždycky lepší.

• simona.olga
          simona.olga, 18.12.16 18:01:19  

Svěrák byl určitě lepší herec než Smoljak.

• medo.vinka
    medo.vinka, 3.12.16 22:27:13  

Neplánovaně jsem včera šla na Studio mladých / Tomáš Zámečník, Radek Bár, Vojtěch Efler/,přijeli nám zahrát Eduard by to tak chtěl, bylo to pěkné, hoodně jsme se i nachechtali :3:

Na youtubu jsem našla i kousek ukázku https://www.youtube.com/watch?v=5mQRnSReQUo

• simona.olga
      simona.olga, 4.12.16 20:12:57  

To vypadá zajímavě.

• simona.olga
    simona.olga, 3.12.16 20:38:41  

Tak jsem si našla několik divadelních představení v prosinci, která divadla Na Fidlovačce a Na Vinohradech hrají přes den, A jako na potvoru mi všechna kolidují s rehabilitacemi. To je pech !!!!

• medo.vinka
      medo.vinka, 3.12.16 22:18:41  

to tedy , škoda, ale tak třeba se ještě nějaký termín najde

• simona.olga
        simona.olga, 4.12.16 20:14:55  

Prosím Vás, kdyby někdo objevil nějaké představení, které ZAČÍNÁ PŘED 19. HODINOU, informujte mě, prosím.

• simona.olga
    simona.olga, 25.11.16 20:14:12  

Zemřel Josef Peterka ve věku nedožitých 95 let. Byl výborný herec. Čest jeho památce.

• simona.olga
      simona.olga, 26.11.16 16:08:18  

František Peterka. Pardon.

• medo.vinka
      medo.vinka, 28.11.16 12:22:56  

Byl, nu tak nám z Krkonošských pohádek zbyla Anče s Kubou :5:

• simona.olga
        simona.olga, 30.11.16 09:00:22  

Hrál on v nějakém divadle?

• medo.vinka
          medo.vinka, 30.11.16 15:00:54  

Hrál,toto jsem našla na FDB :

František Peterka pochází z Prahy, jeho otec byl bankovním úředníkem. František začal studovat obchodní školu, kterou ale musel kvůli prospěchu opustit. Aktivně se věnoval atletice a vzpírání, jeho touhou bylo stát se profesionálním sportovcem, případně učitelem tělocviku. Na popud rodičů se ale přihlásil na konzervatoř, i když sám k divadlu neměl bližší vztah. Koncem války prošel totálním nasazením, takže studia dokončil až v roce 1946. Herectví se ale nezačal hned věnovat, prošel několika zaměstnáními, administrativním omylem byl však v roce 1947 přizván k angažmá do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Jeho divadelní začátky provázela obrovská tréma a celková nechuť k hraní, tuto profesi zcela vážně zamýšlel opustit. První úspěch se dostavil v roce 1949 v podobě ocenění na celostátní divadelní soutěži za roli ve hře Odveta. Počátkem 50. let spojil Peterka natrvalo svůj pracovní i soukromý život s Libercem, kde hrál v Divadle F. X. Šaldy (1951-1987; vyjma krátké přestávky v letech 1954-1956, kdy působil v Olomouci). V libereckém divadle se Peterka časem vypracoval mezi stěžejní opory zdejšího hereckého souboru a sehrál přes 250 rolí. Vynikl v klasice zahraniční i naší (Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy, Othello, Lucerna, Maryša, Hrátky s čertem). Jako stálý člen činohry hrál naposledy v roce 1987 ve hře Turecká kavárna, pohostinsky ale účinkoval až do poloviny devadesátých let. Herectví Františka Peterky vycházelo částečně z jeho mužného zjevu, ale prokázal i kvalitní charakterní herectví, dokázal ztvárnit role komediální i tragikomické.

• simona.olga
            simona.olga, 1.12.16 07:47:33  

Takže on v Praze nehrál. Že?

• medo.vinka
              medo.vinka, 3.12.16 22:17:18  

nejspíš ne, leda zájezdové s liberečákama

• medo.vinka
    medo.vinka, 23.11.16 06:52:25  

Noc divadel, jako vždy už , jak se stalo zvykem, třetí sobotu v listopadu, zase byla ted v sobotu,u nás začla už v 10 dopoledne, byly jsme s kámoškou, ve foyeru divadla byla tabule s reflektorem namalovaným a kdo chtěl, mohl si letos vybrat malý obrázek Komedie , či Tragedie , podepsat se a nalepit na desku, pro děti byla poznávací hra po divadle, jak se co dělá, práci osvětlovače- mohli si ozkoušet osvětlovací panel, samozřejmě že osvětlovač byl u toho, aby mu to pak ještě fungovalo :2: , zrovna tak u zvukaře, nápovědy, maskérky, garderoby,rekvizitářů, pozbírali tam razítka a dostali a za zaplněnou skládačku odměnu. Taky zase nazkoušet taneček či písničku metařů z teď nově uvedené Adély, prvně se sešlo víc tanečníků a podruhé zas víc zpěváků,a tanečníků pomálu, tak bylo dvakrát zase vystoupení na jevišti, taky byla možnost si vyzkoušet kostýmy , byly prohlídky po divadle , děti ze ZUŠ hráli svou nastudovanou hru, a divadlo uvedlo odpoledne pohádku Strach má velké oči a večer Noc bláznů.Fotky i videjko je na chebském deníku k vidění http://chebsky.denik.cz/galerie/noc-divadel-cheb-a-k-vary.html?mm=7364339 :2:

• medo.vinka
    medo.vinka, 13.11.16 14:17:52  

Na ČT ART každé pondělí po 20 hodině Rok regionálních divadel , zítra vysílají náš Cejch, jak tu na jaře natáčeli, koukla jsem čtčku na archiv, bohužel žádný ze záznamů se nedá přehrát, tedy ani ten od nás nepůjde, tak se můžete juknout jen při vysílání na artu.

• simona.olga
      simona.olga, 14.11.16 21:42:06  

Tak jsem se dívala. Ale bohužel jen do 21.30. Pak mi to manžel přepnul.

• medo.vinka
        medo.vinka, 14.11.16 23:28:04  

Taky jsme se dívali, a až do konce, a manža pravil, ještě, že jsme tam nebyli vidět, říkám, no ty né, tys podruhý nechtěl, byla se mnou kámoška a my taky né, ona se kameře plánovitě vyhýbala :1: . Taky že prý to vypadá úplně jinač, než když to bylo na vlastní oči, ale celkem se záznam povedl. A ten medajlonek před tím,ten se taky zadařil, překvapilo mě, že tam dali dost prostoru panu Prachařovi, i když v tom nehraje, v divadle hraje od začátku,co se dalo do provozu v 1961 roce a mimochodem je to mladší bratr Ilji- Trautenberka.Tak za mě- spokojenost. Jediný co je blbý, že to fakt nejde aspon na pár dní z archivu pustit, chtěla jsem vidět i jiný záznamy, ale povětšinou jsem měla pondělky noční a tím pádem smůlu.

• simona.olga
          simona.olga, 15.11.16 06:47:00  

To jsem se chtěla zeptat. Jak je pan Kamil? Prachař příbuzný s herci Prachaři. Ten medailonek se mi moc líbil. Manžel mi přepnul televizi, když probíhal odsun Čechů ze Sudet. Do kdy děj pokračoval?

• medo.vinka
            medo.vinka, 17.11.16 20:48:16  

Po válce Hildegarda zůstala s Janem a Josífkem na statku janovo rodiny, její rodiče byli odsunuti, Josef vystudoval na učitele, oženil se s Erikou, v 60 letech za nimi přijel Hildegardy bratr Lothar se synem a přivezl slepého Jakoba, kterému dovolili se přestěhovat na dožití do čech, Ten se chtěl ještě dostat na stará místa a Josef ho tedy vezme na Štajn, kde Jakob i po těch letech přesně odříká, kde kdo má dům, a Josef m vymluví, že se nemůžou podívat do jejich bývalého domu, když ve skutečnosti už nestojí ani on, ani ves Bach.Erika se s ním rozvede a odstěhuje se do němec s Lotharovo synem, v dalších letech má Josef zakázáno učit a dá se na dřevařinu do krušnohoří, v lesní práci potká Danielu ze slovenska i s jejími dětmi zakládá novou rodinu a znovu budují dům na starých základech původního rodinného domu předků v Bachu.

A k Prachařům,hercům: Ilja- starší z bratrů, jeho žena Jana loutkoherečka hlavně v ČT, syn David,jeho bývalá žena Dana Batulková a jejich děti, Mariana a Jakub, jeho současná žena Linda Rybová.Mladší Kamil tu u nás hraje od začátku zprovoznění divadla v 1961, hrál v pár filmech a seriálech,jeho vnuk Honza ted nedávno začal hrát s ochotníky v Fr. Lázních, ale obě dcery herečky nejsou ani jedna, tedy ne, že bych byla taková drbna vlezlá, ale s oběma se znám, jsme prostě takové si známé městečko :4:

Už jsem tu odpověd sepsala jednou včera ,ale než jsem to stihla odeslat, mě to tu odhlásilo, tak jsme to musela vypsat znova.

• simona.olga
              simona.olga, 20.11.16 20:18:34  

To vše je velmi zajímavé. Dík.