Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
Palomita (2018-05-24 06:55:11)simona.olga (2018-05-24 06:39:42)medo.vinka (2018-05-20 10:49:42)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-05-20 10:34:56)bulldog (2018-03-30 10:53:50)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 919 | Členů: 7
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux, Palomita

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 21.5.18 06:54:40  

Jaroslava Obermaierová a Ljuba Krbová. Skvělé herečky. Obě hrály léta v divadle E.F.Buriana. Teď hrají léta v Ulici. Paní Nyklová a Anička jsou skvělé. Jen tak dál.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.5.18 10:55:20  

Koukám - samé nepříjemnosti :14: :5:

ND - V rytmu swingu buší srdce mé. O životě a díle Jiřího Traxlera. Ondřej Havelka - napsal, režíroval ...
    Nic moc ... Těžko popsatelné. Syn řekl skorosnaše, která nás pozvala, že na tohle není zvědavý, manželka mi to řekla šeptem. Tak když jí syn vysazoval u jejího bytu, musel jsem jí říct, že se mi to líbilo ... :2: Apod. řeči. Tak se trochu vzchopila. Ve skutečnosti jdu na všechno, svým způsobem se mi líbí všechno, pro mě jsou zajímaví také diváci :15:

• simona.olga
      simona.olga, 15.5.18 20:01:08  

Já na toto představení četla samou chválu. ??? Nejsi moc mladý?

• medo.vinka
    medo.vinka, 14.5.18 14:48:10  

V pátek 4.5. u nás hostoval Ústecký balet s Giselle, pěkné to bylo.
    Předtím tu měla být Janžurová, ale zrušila to, tak jsme vrátili lístky, i když dali náhradní termit na září, a další dovozku , jak zrovna napsali na dividle, na zítra taky ruší,pro změnu pro nemoc A. Jastrabana / uličník Béda/.
    No a ještě jedno připomenutí našeho Vuka, co nám ho uličníci nechali vybourat, ve čtvrtek jsem kukla na opakování Vyprávěj a on se tam mihnul :4:

• simona.olga
      simona.olga, 14.5.18 19:38:33  

Já si často říkám - jak ti herci vše zdravotně vydrží? Jak vidno, vše ne.

• Palomita
        Palomita, 18.5.18 20:50:53  

Někdy se jim holt taky něco stane... nějak na podzim 2016 jsme měli lístky na Velkou melu a pár dní před představením si Terka Bebarová zranila koleno, tak představení zrušili. Nakonec jsme na něj šli až letos v únoru :2:

• simona.olga
          simona.olga, 19.5.18 21:02:30  

Paní Terku Berbarovou jsem potkala na rehabilitaci v Medicentru. Pár dní po té jsem ji viděla Na Vinohradech v roli chůvy (Romeo a Julie). Chodila o holi, ale klidně si sedla na schod. V Ulici taky chvíli chodila o berlích.

• Palomita
            Palomita, 19.5.18 21:51:14  

Terka je moc fajn, dobře se s ní povídá :2: jsme i podobně naladěné, máme stejně staré dcery...

• simona.olga
              simona.olga, 20.5.18 05:48:50  

Kde se vídáte?

• Palomita
                Palomita, 20.5.18 08:27:55  

V Ulici

• simona.olga
                  simona.olga, 20.5.18 09:10:46  

Ty tam hraješ????

• Palomita
                    Palomita, 20.5.18 14:54:23  

Nehraju, to bych nezvládla :1: na hraní máme v rodině jiného šikulu, já mu jen dělám osobního řidiče a bodyguarda :6:

• simona.olga
                    simona.olga, 20.5.18 17:53:34  

Tak to tu máme informace z první ruky. :14:

• Palomita
                    Palomita, 20.5.18 20:33:40  

Dnes jsme byli po delší době natáčet, tak to bylo fajn. Hlavně na setkání s babičkou Nyklovou jsme se těšili :2:

• simona.olga
          simona.olga, 19.5.18 21:04:57  

A já se Ti pořád snažím přidělit správcovství a stále nic. ????

• Palomita
            Palomita, 19.5.18 21:35:32  

Teď jsem to tu objevila, díky :4:

• Palomita
    Palomita, 11.5.18 11:30:51  

Včera jsme byli už potřetí na představení Anežka chce tančit v divadle Minor. Tentokrát to bylo úplně jiné, protože se hercům při rozsvěcení lampy podařilo vyhodit pojistky... :1: naštěstí to nebyl nějaký větší problém, světla brzy nahodili a mohlo se pokračovat. Jen část s lampou nakonec museli úplně přeskočit, protože ani po výměně žárovky nesvítila :1:

• simona.olga
      simona.olga, 11.5.18 12:37:04  

To se povedlo.
      Také jsem měla zážitek. Vyrazila jsem na Komorní Fidlovačku. Těšila jsem se na pohádku Obušku z pytle ven. Jenže ouha! Ono to bylo loutkové představení. Sice pěkně udělané, ale já chodím do divadel hlavně na herce.

• Palomita
        Palomita, 18.5.18 20:53:54  

Představení s herci je fajn. Mně se v Minoru moc líbí Brum pro ty nejmenší děti, protože je tam jen pár diváků, hraje se v malé místnosti a herci mezi nimi chodí :2: tam si vždycky aspoň na chvilku můžu popovídat s Jirkou Knihou :2:

• simona.olga
    simona.olga, 16.4.18 20:14:21  

Tak jsem se dívala na divadlo Minor a ona je nějak pořád vyprodané. To dřív nebývalo.

• Palomita
      Palomita, 17.4.18 09:15:33  

Já to sleduju teprve od listopadu a nejlíp se rezervují lístky hned po spuštění rezervací - 15. den v měsíci v 00:01. I když jsem ale začátek rezervace propásla, tak se mi podařilo ulovit lístky dodatečně, protože nevyzvednuté rezervace se po týdnu uvolňují... Kdyžtak dej vědět, na co bys chtěla jít, a můžu ti zkusit s rezervací pomoct :2: jestli chceš vidět Jirku Knihu, tak na květen tam má Anežka chce tančit, Zahradu, Pinokia, Brum a O klukovi, který neuměl zlobit. Zahrada a Kluk budou mít derniéru, Anežka by měla končit v červnu, Pinokio měl teď v neděli premiéru, Brum je pro nejmenší děti (pro samotné dospělé to zrovna moc není) a ještě hraje v Nebojsovi, ale ten v programu na duben a květen není...

• simona.olga
        simona.olga, 19.4.18 06:58:43  

Moc Ti děkuji za odpověď. Pokusím se vnutit na nějaké představení pro školy. Ale asi až po prázdninách.

• simona.olga
    simona.olga, 11.4.18 16:53:22  

Konečně mi Stavovské divadlo zhrálo od 11 dopoledne. Klicpera - Mlynářova opička. Bývalý kolega byl nadšen, já méně.

• simona.olga
      simona.olga, 12.4.18 16:26:33  

Hrál tam "Otík" z Ulice. Jmenuje se Filip Rajmont, je to syn Kateřiny Rajmontové, tedy vnuk E.F.Buriana. Napsala jsem to na fórum Ulice. Zase jsem šlápla do vosího hnízda. Ale mně je to jedno. Já tam ty urážlivé příspěvky prostě ignoruji.

• medo.vinka
        medo.vinka, 12.4.18 19:32:29  

Jo, četla jsem i tam, a koukám, že je to představení plný hvězd,Štěpnička, Postránecký,Němec, a Uličnice Juříčková. Prý je to jakýsi slepenec i z jiných Klicperovo her? Tak to se tomu nenadčení ani nedivím.

• simona.olga
          simona.olga, 13.4.18 08:08:03  

Jiří Štěpnička tam nehrál, ale Vladislav Beneš a David Matásek ano. Hlavní hrdinka, jakási Pavlína Štorková, pořád jezdila po jevišti na dětské tříkolce. V publiku bylo spousta mladých lidí, zřejmě školy. Chovali se perfektně a velmi sváteční oblečení naprosto převažovalo.

• medo.vinka
    medo.vinka, 9.4.18 20:46:16  

Miluju tě, ale..., tak na premče toho jsme byli 24.3., spoustu kousků ze vztahů muže a ženy v mnoha podobách od prvního rande po společné stáří. Těch hodně rolí stačili hrát dva a dvě, humor, pěkná muzika a písničky s doprovodem klavíru a dvou houslí. Pěkné to bylo :2:

• simona.olga
      simona.olga, 10.4.18 09:16:38  

S tím by mohli přijet do KC Zahrada na Chodově.

• medo.vinka
        medo.vinka, 10.4.18 19:52:54  

No kdyby si je chodov domluvil, asi by mohli?

• simona.olga
          simona.olga, 11.4.18 16:50:33  

Také by se mohli Chodovu nabídnout. :15:

• simona.olga
    simona.olga, 26.3.18 17:12:30  

V Komorní Fidlovačce měli hrát pohádku Obušku z pytle ven, a to ve středu od 10 hodin. Ideální čas, určitě pěkně zahraná pohádka pro děti i dospělé. A za 100 Kč. Jenže představení pro nezájem zrušili. Je velká škoda, že aktivní všudypřítomné seniorky na něj nepřišly.
    Hraje se i v Chebu někdy přes den?

• medo.vinka
      medo.vinka, 26.3.18 19:48:35  

Dopoledne se hraje od 10 většinou pro školy, tak jak jsem se v lednu dostala na Královu řeč, a taky veřejný generálky ve stejný čas, ale to jsem nikdy nebyla, když chodíme na premiery večer. A jinak pro děti pohádky pro veřejnost, co jsou v neděli odpoledne, a pak hned v pondělí pro zařízení, školkové děti, tak taky když je místo, se vejdou i ti, co došli s rodiči, a to hrávají dvě představení za sebou,8,30 a 10 hod. Někdy hrají od 17, ale to moc často není a jednou za měsíc je matiné v neděli za snížené vstupné , většinou od 16 hodin.

• simona.olga
        simona.olga, 27.3.18 14:07:20  

Reaguji na příspěvek niže.
        Nějak mě nenapadlo jít na jedno představení dvakrát i vícekrát. Zajímavá myšlenka.

• medo.vinka
          medo.vinka, 28.3.18 13:43:05  

Ano, je to fajn zážitek, něco už vím, a tak si příště všimnu detailů, co mi při prvním shlednutí unikly, a v případě Krásky se během repríz vystřídalo víc herců v jedné roli, jak se nám po sezonach měnili herci v souboru, roli Bettertona po Janu Vápeníkovi přebral Pert Batěk, dvě role- slečny Freynové a pak hospodské Revelsové původně hrála Kateřina Pokorná, po ní Vladka Vítová nakonec Klára Štěpánková, no a roli sira Sedleyho Jan Čížek přebral po Lišákovi. Ale ten nápad,chodit na to , co se mi líbilo víckrát, musím přiznat,jsem přebrala od známé, ta si to v Praze dává repete už dlouhý roky :4:

• simona.olga
            simona.olga, 30.3.18 07:39:51  

Můj manžel byl na Mortovi asi 6x.

• medo.vinka
    medo.vinka, 15.3.18 20:22:11  

Tak jsme si s kolegynou dali včera zájezdové představení Kladenského divadla, Do naha, možná znáte film, líbilo se nám. Tedy já šla hlavně, že se kuknu na známou tvář, co se na chvilku vrátí na chebský prkna, Vaška Lišku, našeho Lišáka, hrál tu sezony 2009 -2012, a kupodivu nebyl jediný návrat, další byl Michal Maléř, zde 2008-2009 a taky Jaromíra Mílová, ta tu byla začátkem 80 let, to už je velká historie :1: . Navíc známé tváře ze seriálů, Martin Písařík z Ordinace, a teda aktuálně hodně známá Uličnice Vendulka- Anežka Rusevová.ta část hry občas hrála v hledišti u uličky, a že jsem seděla na kraji 4 řady, tak přímo u mě :2: . Kladenáci taky mají video takže zde https://www.divadlokladno.cz/cz/divadlo/inscenace-donaha-815

• simona.olga
      simona.olga, 16.3.18 09:38:52  

Do naha jsem kdysi viděla Na Vinohradech. Jaromíru Mílovou jsem měla moc ráda. Nevím, jak vypadá a hraje dnes. Její manžel je myslím režisér Krobot. Anežku Rusevovou bych ráda viděla na divadle.

• medo.vinka
        medo.vinka, 21.3.18 00:38:45  

Tak já Mílovou taky nemohla poznat, ale je to ta střapatá obrýlená klavíristka, a když už jsem u toho Lišáka, tak ted naskočil do Ulice jako milionář na koloběžce. No a ta koloběžka je jeho, koloběží už dlouho, s partou stejných nadčenců na ní jeli i trasu Tour de France a loni Giro di Italia :4: . A ještě se nepustím Ulice, ta okatá slečna nový objev hajzla Roberta, je jeho kolegyně od nás z divadla, třeba Květuška z hry Adéla, co ještě nevečeřela, Karolína Jägerová.

• simona.olga
          simona.olga, 21.3.18 10:15:24  

Takže Robert a okatá slečna jsou vlastně kolegové z divadla. S tou koloběžkou, to je zajímavé. O víkendu to s dovolením hodím na fórum Ulice. Přes týden tam je strašně moc příspěvků. To musí mít autoři seriálu radost.

• medo.vinka
            medo.vinka, 22.3.18 13:27:39  

Ale jo, klidně, jen já bych to tam nedala, páč mi přijde, že tam co zmínka o divadle je to jak červená pro býka v koridě, hned útok :1: . A ještě Malvína Pachlová/ z Ulice, servírka Šárka/ tu hrála u nás taky v sezoně 2014-15 pohostinsky :4:

• simona.olga
              simona.olga, 22.3.18 17:10:06  

Přistihla jsem se, že v divadle obvykle zkoumám, který herec hraje v Ulici a koho tam hraje. Činí tak i ostatní diváci.

• medo.vinka
                medo.vinka, 22.3.18 19:36:14  

Když tu u nás hrál Péťa Konáš,přišel sem vlastně na roli Romea a zůstal pět sezon, když hrál chvíli v Ordinaci, tak tím natáhl do divadla spoustu mladošek do hlediště, prostě přišli na hezkýho kluka :2: , nojo tv dělá známým, i když je to role blbá

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.3.18 17:47:24  

Zdravím příznivce divadla :) Já se konečně taky někam dostanu, v neděli jdeme do ND.

http://kulturio.cz/recenze-divadlo-v-rytmu-swingu-busi-srdce-me/

Zařídila to skorosnacha :)
    Z recenze nejsem chytrej ... Utěšuje mě, že Havelkovi Makers umějí hrát, tak aspoň něco, kdyby něco :)

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.3.18 17:50:32  

Doufám, že tam nebude někdo agitovat ... Jakub Šafr :))) jakože Česká televize musí zůstat nezávislá (jako by někdy byla) apod.

• simona.olga
      simona.olga, 13.3.18 20:18:46  

To je prý moc pěkné představení.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.3.18 10:44:53  

No, to jsem zvědav :) Zase nemám co na sebe, ale předpokládám, že jiní tam na tom budou hůř. Norský svetr a kecky ... :8:

• simona.olga
        simona.olga, 18.3.18 08:26:15  

A v čem by měli podle Tebe cizinci přijít?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.3.18 09:59:49  

Nemyslím etnické Nory! Jednou jsem viděl v divadle, snad Vinohradském, diváka v pěkném tzv. norském svetru s pádícími soby :) Evidentně Čecha.

• simona.olga
          simona.olga, 18.3.18 14:01:30  

Jednou jsem byla v Brně a dávali tam v sobotu odpoledne West side storry. Měla jsem na sobě pruhovaný svetr, jakési kamaše a botasky. Fakt jsem s sebou nic jiného neměla. Tak jsem šla do divadla v tom. Bylo to krásné představení.

• medo.vinka
            medo.vinka, 22.3.18 13:30:22  

Já jednou došla v slušivých tepláčkách a tlustý mikině a s polštářkem podprdelníkem, ale to nás bylo víc, co se chystali na hrad pod širák, na Romea a Julii a kvůli dešti a zimě přesunuli zpátky pod střechu do divadla :1:

• simona.olga
              simona.olga, 23.3.18 12:30:19  

To byla ale mimořádná situace.