Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
simona.olga (2017-03-28 20:24:58)medo.vinka (2017-03-26 11:53:58)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-03-15 11:20:48)olga.simona (2017-02-15 08:03:34)AlanS (2017-01-03 15:13:36)radim (2016-04-22 12:29:41)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 744 | Členů: 6
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 27.3.17 17:03:24  

Stavovské divadlo
    Využila jsem toho, že hráli ve všední den od 11 hodin a shlédla jsem hru belgického autora M. Maeterlincka Modrý pták. Docela zajímavé představení.

• simona.olga
      simona.olga, 28.3.17 20:24:57  

Branické divadlo
      Dnes to byla veřejná generální zkouška.
      Na správné adrese od francouzského autora Camolettiho.
      Nenáročná situační komedie v hlavní roli s Uršulou Klukovou.
      60 Kč za vstupenku, to jde. 250 Kč by se mi dávat nechtělo.
      Bylo samozřejmě plno, večerní představení od 19.30 moc zaplněná, zdá se, nejsou.

• medo.vinka
    medo.vinka, 23.3.17 12:28:42  

Tak jsme si dali další premieru,zas v pátek, na jevišti za oponou, Podivný případ se psem, sice je to kláda, neslézt přes dvě hodiny ze scény, role pro mladého Sabadina,chebského rodáka, ale nebylo to úplně ani pro mne, natož pro muže,ten pravil, že vědět o tom víc, ani by nešel.

• simona.olga
      simona.olga, 25.3.17 07:47:44  

Na jevišti za oponou? Tomu moc nerozumím.

• medo.vinka
        medo.vinka, 26.3.17 11:53:57  

To je na jevišti stupínkové sezení, my sedíme na jevišti i se tam hraje , v tomto případě zády k hledišti sezení , tady je fotka http://www.divadlocheb.cz /main.php?sess=aktual#prettyPhoto[aktualita1490094491]/3/ ,prostě je využito jen jeviště, někdy si tak vymyslí hru a posadí ji tam, někdy se sedí v hlouby jeviště a hraje se částečně na jevišti a částečně přes hlediště http://www.divadlocheb.cz/main.php?sess=archiv&kus=ZZV , a nebo byla udělaná plocha přes sedadla a hrálo se na něm a i na balkonech http://www.divadlocheb.cz/main.php?sess=archiv&kus=ZZ , třeba právě ta Legenda o křídovém kruhu byla takhle moc krásná, když ji hráli pak na hradě, ztratilo to to kouzlo, bylo to pěkně vymyšlená scéna právě do toho prostoru jeviště a balkonů.

• simona.olga
          simona.olga, 27.3.17 16:17:31  

My jsme seděli na jevišti, když se sešlo málo diváků.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.3.17 11:20:47  

V dubnu opět Cimrman na Žižkově. Už bych měl zabrousit někam jinam. Zastesklo se mi po nějaké lascivní operetě :))))))

• simona.olga
      simona.olga, 15.3.17 15:31:22  

A kde hrají Cimmrmani teď?

• simona.olga
    simona.olga, 9.3.17 11:33:23  

Navštívila jsem Kulturní centrum v Praze 4 na Jižním Městě. Dávali představené To všechno ona od nějkého běloruského autora. Krásně tam hráli Ljuba Krbová a amatér Jan Batěk. Představení trvalo hodinu - od 19 do 20. To jsem zvládla. :15: Paní Krbová se pak bavila s diváky a byla velmi milá. Bohužel přišlo dost málo lidí, tak jsme všichni seděli na jevišti. To je škoda. Obávám se, že už mnoho dalších představení se v KC neuskuteční.

• medo.vinka
      medo.vinka, 14.3.17 20:21:53  

Pěkný, i když já bych asi na Krbovou nešla, herečka je asi dobrá, když zahraje takovou svatou obětavou čůzu Andulu v Ulici, ale právě tou rolí je mi krajně nesympatická, nu

• simona.olga
        simona.olga, 14.3.17 20:34:09  

Mně se líbí. Znala jsem ji už jako dívenku.
        Dnes jsem byla na veřejné divadelní zkoušce v divadle Na Jezerce. Timur Vermes - Už je tady zas. V roce 2016 se do Německa vrátil Hitler. Z děje jsem byla trochu rozpačitá. Ale herci byli zase báječní. Hitlera hrál Ondřej Kavan, pošťák z Pošty pro Tebe

• simona.olga
          simona.olga, 14.3.17 20:35:59  

A v hledišti jsem viděla pané Bohdalovou a paní Zawadskou. Heč. :13:

• medo.vinka
            medo.vinka, 23.3.17 12:23:11  

Pěknýý, Zavadskou pamatuju, jak u nás v 80 letech hrála, kolegynka o ní mluví jako o Valině, páč se tu v době jejího působení zkámošily :2:

• medo.vinka
    medo.vinka, 6.3.17 14:20:02  

V pátek jsme byli na premieře nové francouzské komedie Pravda, - v níž se lže, jako když tiskne. Čtveřice Michal Švarc, Pavla Janiššová, Vladka Vítová a David Beneš pod vedením režiséra Jiřího Seydlera vyvolávala výbuchy smíchu až do překvapivého finále. Hra je vytvořena pro naši malou scénu, déčko / ofiko 60 míst/, a jak se samo divadlo na svých stránkách vyjádřilo : Málo vídaný, ale o to více potěšující jev: ovace vestoje ve studiu D. Šla jsem po denní šichtě, co končila v 18, doma ze sebe udělala "dámu" a v 19 to začínalo, po skončení jsme šli vedle do kafáčku déčka na jedno , byl to fajný večer :4:

• simona.olga
      simona.olga, 9.3.17 10:59:27  

Kteří z herců jsou příbuznými nějakých slavných předchůdců?
      My jsme s manželem chodívali do divadla rovnou z práce. Před tím jsme stíhali večeři. Obvykle nudle u Číňanů. To bývaly časy !!!!

• medo.vinka
        medo.vinka, 14.3.17 20:10:05  

Jejda, ted asi nikdo, když sáhnu do minulosti, začínala tu třebas - po škole Terez Kostková, tu pamatuji ve Fanfánu tuliupánovi, hrálo se na hradě, tehdy jsme měli divadlo po vyhoření, tak se hrálo po okolí a v létě venku

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.2.17 21:28:23  

http://www.galerie-art-praha.cz/prijem-del-do-aukce/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=galerie+art+praha.cz+-+OS+-+5299204809&utm_content=banner+-+z%C3%A1jmy&utm_term=

Máte tam taky tu reklamu na jarní aukci? Via Apia Zrzavého za 204. 000 !!! Pakatel. To si dneska může koupit kdejaký mamlas, který to ani neocení.

• simona.olga
      simona.olga, 16.2.17 18:25:12  

Ani si nevzpomínám na nějakou hru s kulisami podle Zrzavého. Ale viděla jsem dvě pěkná představení v poslední době. Sen noci svatojánské Na Fidlovačce a Drahá Mathilda U Valšů.

• medo.vinka
    medo.vinka, 6.2.17 22:58:05  

Dnes tu bylo zájezdem Severočeské divadlo opery a baletu, Ústí nad Labem, přivezli nám Čajkovkého - Louskáček.Bylo to nádherné představení.Moc se mi - nám líbilo , byla jsem s kámoškou a tchynkou, drahému se nechtělo jít. A bylo vyprodáno :4:

• simona.olga
      simona.olga, 13.2.17 08:56:08  

To byl zřejmě balet. Přiznávám, že jsem na baletu nebyla už léta. Chyba.

• medo.vinka
        medo.vinka, 6.3.17 14:07:23  

Ano, balet , pěkný balet :4:

• simona.olga
    simona.olga, 2.2.17 19:16:05  

Navštívila jsem generální zkoušku v Branickém divadle. Třetí do páru. Obsah průměrný, krásně zahráno. Hlavně Vendula Křížová byla vynikající. Ale zázemí divadla se mi moc nelíbilo.

• medo.vinka
      medo.vinka, 6.2.17 22:48:03  

To je dobře, vida jak se objevují dřívější časy začátků, než večerní.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.2.17 16:52:35  

Sakra, tam musím zajít, vždyť to mám blízko! Na co myslím?! :10: :1:

• IvanaMar
    IvanaMar, 28.1.17 22:47:54  

Zdravím :-) Já byla naposledy na představení "Ale co je pravda..." od Veselé divadelní společnosti v Brně (http://veseledivadlo.cz/), a i když je to takové malé amatérské divadlo, moc se mi to líbilo a moc mě to zaujalo. Jak provedení, tak i celé to představení a ta myšlenka, jakou to asi mělo přinést. Ale když jsem si je pak blíž prohlížela, zjistila jsem, že vyhlašují konkurz... já už s divadlem koketuji docela dlouho, tak mě napadlo v tu chvíli že tam zkusím jít a zkusím si taky zahrát. Ale když nad tím přemýšlím déle, nevím jestli může člověk který nikdy nehrál zkusit fungovat v takové divadelní společnosti... Co myslíte vy? Počítám že hodně lidí, co tu diskutují, má k divadlu vztah tak věřím, že mi poradíte :-)
    Ivana M. :-)

• simona.olga
      simona.olga, 29.1.17 12:36:17  

Kamarádka hraje amatérsky divadlo a dostává spoustu nabídek na různé role. Je ji přes 70.

• medo.vinka
      medo.vinka, 6.2.17 22:46:40  

Tak zkusit se má všechno, když se to nabízí, třeba je to znamení , že se ten konkurz zrovna objevil, a bude to paráda.

• medo.vinka
    medo.vinka, 28.1.17 15:00:01  

Zdravím Vás v novém roce, včera jsme byli na premieře Othello, a že to zrežírovala bývalá primabalerina , bylo to hodně pohybové,taneční a moc pěkné, Petr Batěk Othello a dokonale děsivý zloduch Vuk Čelebič jako Jago, moc se mi to líbilo. Premča byla už v pátek, kvůli Batkovi, dnes hraje 2 x Malého prince v Praze.Vuka nám jen podle fotky odsoudili tady na stránce Ulice,ani ještě tam nestih hrát- těm bych přála ho vidět :14: .
    No a já jsem ten moribumdus vánoční zakřikla a vono se to vrátilo, tak jsem se na poslední chvíli přeci jen před 14 dny rozhodla a šla na Divadelní ples, ale moc jsem z toho neměla,a navíc jsem šla mezi denníma šichtama, i když nás byla banda víc jak 10 lidiček. Téma exotický skleník bylo inspirováno Adelou, co nevečeřela, a masek bylo dost a pestro, od motýlů, slimejšů, spousty kytek a zahradníků až k hadovi, ale je fakt že ta chřipka se vyřádila , lidí bylo krapet mín , než obvykle.

• simona.olga
      simona.olga, 29.1.17 12:33:54  

A jak jsi tančila?

• medo.vinka
        medo.vinka, 6.2.17 22:43:17  

Jako co jsem byla za masku? Skleník. V látkách měli jednu co měla světle žlutou a světle zelenou kostku30x30 centáků vzorek a přes to se pnou květinky,vlasy sepnula do skřipce zdobeného kvítkem- měli u větnamců za pár peněz, tak když skleník tak skleník, doslova :1: .

• simona.olga
    simona.olga, 12.1.17 19:11:16  

Opět Divadlo Na Vinohradech, Romeo a Julie. Klasický Shakespeare, žádná moderna. Hrálo se od 11 hodin a bylo dost plno.

• simona.olga
      simona.olga, 19.1.17 05:23:02  

A ještě jedno. Karel Čapek - Loupežník. Moc pěkné. A taky dopoledne. Ten leden se povedl.

• medo.vinka
        medo.vinka, 28.1.17 14:35:21  

To se najednou povedlo parádního dividlení, super :4:

• simona.olga
    simona.olga, 5.1.17 17:23:08  

Hlásím, že jsem dnes byla na veřejné generálce Na Vinohradech. Georges Feydeau Když ptáčka lapají. Pěkné to bylo.

• AlanS
    AlanS, 3.1.17 15:12:21  

Zdravim. Můžu někde sehnat lístky na Cimrmany?

• simona.olga
      simona.olga, 3.1.17 20:32:36  

Teď už se dají sehnat v Žižkovském divadle. Ne?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.1.17 11:19:02  

Už na ně nejsou takové fronty jako dřív, když byl boom.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.1.17 16:50:43  

Nepatří to sem, ale ---
    Jakmile jsem si včera protřel oči, polil si hlavu vodou a propláchl ústa, pustil jsem si novoroční Vídeňské filharmoniky - v televizi i na internetu (rádio Vltava, přímý přenos). Naplno, byl jsem doma sám, tak jsem mohl :))) Hudba ze dvou místností, poslouchal jsem ve třetí :15: , v kuchyni.

• simona.olga
      simona.olga, 3.1.17 10:00:50  

A tančil jsi při té hudbě?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.1.17 14:05:14  

:1: :1:
      V kuchyni je málo místa, tak jsem aspoň při tom cvičil aerobik :))))))

• simona.olga
        simona.olga, 3.1.17 20:30:57  

Nazvěme to "Balet v kuchyni".

Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.1.17 19:38:45  

Raději se neptám, jak si to asi představuješ :))))))
        Budiž, já ti to odpustím :2: :2:

• medo.vinka
      medo.vinka, 28.1.17 14:36:10  

Jejda , na ty jsem letos zapoměla, škoda

• simona.olga
    simona.olga, 31.12.16 20:35:08  

Přežijeme rok 2017?
    Přeji Vám mnoho krásných divadelních zážitků. A sobě přeji, aby hodně pražských divadel hrálo přes den. :15:

• medo.vinka
      medo.vinka, 1.1.17 11:15:03  

Děkuji a také přeji. Šťastný nový rok a hlavně hodně zdraví, hodně kulturních divadelních pohlazení po duši. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.1.17 16:41:36  

... a co nejméně infekce. Beru si sebou na cucání Septilen + do druhé kapsy Tantum Verde ve spreji, také nasycené papírové kapesníčky k častému utírání rukou. Člověk na něco sáhne ... A je to tady! :10: :5:

• simona.olga
    simona.olga, 17.12.16 18:46:24  

Ještě jedno divadlo jsem dnes shlédla. Pokoj lidem dobré vůle na mé oblíbené Fidlovačce. Takže absťák částečně vyléčen.

• medo.vinka
      medo.vinka, 1.1.17 11:10:21  

Byli jsme na Silvestrovském představení, opět "Ženy na pokraji nervového zhroucení" , a bylo moc pěkné, a myslím, že jedinečné, páč ochořel pan Marek a místo něj hrál pan umělecký šéf Bartoš , a trochu i technika si postavila hlavu, stalo se několik maličkostí, co nás ještě víc rozesmálo, a dámy na jevišti dokonale odbouralo, no fáákt povedený konec roku :1: .Dostali jsme taky sklenku sektu na přípitek a pár milých vět nám k tomu konci roku řekl pan ředitel Svoboda.
      A pak jsme šupajdili dom, převčírem jsme zvítězili nad virozou, tak aby se nevrátila při nějakém tančení ve velké společnosti. byl to hezký závěr roku. :4: