Divadlo

Otevřená diskuze | Kategorie: Divadlo
medo.vinka (2016-10-27 22:59:22)Carbon.de.Castel-Jaloux (2016-10-27 22:10:08)simona.olga (2016-10-26 18:50:35)olga.simona (2016-10-19 08:00:19)radim (2016-04-22 12:29:41)
Divadlo
Založeno: 14. 12. 2014 | Příspěvků: 645 | Členů: 5
Správci: simona.olga (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux, anuste

Pojďme si povídat o divadle.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.10.16 16:05:14  
   

  Tak jsem byl v neděli u Cimrmanů, najednou mi to divadlo připadalo nějak malé. Dřív jsem tam dost byl, ale naposledy snad víc než před rokem.
  Vražda v salónním coupé! :1: Myslím, že jde o nejkratší hru z celého díla. Já jsem jim ovšem mohl napovídat (kazetu mám celou ohranou, ale pásek se ještě nepřetrhl!), až na některé jejich nové poznámky - např. Svěrák si pohladil své bílé vlasy a řekl:- Také jsem kdysi býval brunetem :)))))) Apod. Hlaváčka hrál Kotek ml. a hrál ho dobře. Trachtu Svěrák, stevarda Rumlena a oba továrníky, Majera a Bierhanzla, Penc a Hraběta.
  Žena tam nebyla žádná. Jen dvě oprsklé šatnářky. Na rozdíl od uvaděček, které jsou často velmi ochotné, je to ksindl.
  Seděli jsme dost blízko, takže bylo ještě zřejmější, jak už zestárli. Kdepak dneska Svěrák "jelení skok"! Sice se pokoušel o dřepy - s holí v natažených pažích jako přemýšlel, ale Kotek na něj raději dával pozor, aby nespadl z jeviště. Můj oblíbenec Hraběta se sotva vlekl ... už to není ten plantážník Krišna v Českém inženýrovi v Indii! I ten Rumlena měl zvrásněnou pleš - nevím, proč jsem si myslel, že ten nebude stárnout.
  Ale drželi se! Snažili se ze všech sil. Pochopitelně se s věkem mění i hlas. Také jim zestárnul, a také občas zapomínali. Ale toho si všiml asi jen ten, kdo tu hru dobře zná.

  • olga.simona
   olga.simona, 19.10.16 08:00:19  
    

   A bylo vyprodáno?

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.10.16 10:18:14  
    

   Bylo. Dost lidí, kteří si chtěli připomenout staré časy, pak ovšem jedinci, kteří tam zabloudili náhodou.
   O přestávce jsem seděl, nemám zájem se mačkat u bufetu a pojídat okoralé chlebíčky. Manželka si ale šla na dvůr zakouřit.
   Měl jsem sako! Sice takové levné, spíš jako symbol. Rozhodně lepší než pletený norský svetr s jeleny, co tam měl na sobě jeden divák.

   • simona.olga
    simona.olga, 19.10.16 18:21:11  
     

    Já pamatuji ještě Ungra. A taky Petišku. Ach jo.

   • Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.10.16 18:24:02  
     

    No jo! :15:

   • simona.olga
    simona.olga, 26.10.16 08:22:17  
     

    Kolik tam teď stojí lístky?

   • Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.10.16 22:10:08  
     

    Já nevím, to měl v ranku někdo jiný. Byli jsme tam čtyři - já, manželka, syn a jeho, řekněme, snoubenka. Už jsme byli párkrát i s jejími rodiči a vždycky to platil někdo jiný než já. (To se to chodí do divadla, když nám jiní seženou a zaplatí lístky! :)))

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.10.16 18:13:35  
   

  Mám od syna teplý zimník. Tak mohu jít do divadla. :15:

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 23.9.16 18:01:08  
   

  Manželka mě vezme 16. října na Cimrmana. Ale neřekla na co.
  Já se toho tak nějak bojím. Vždyť už hrají 50 let!!! Někteří už tedy nehrají, umřeli, také přišli noví, ale stejně ... Můj oblíbenec Miloň Čepelka, milovník knih, slaví osmdesátiny! Jak chce hrát v Hospodě na mýtince toho vilného hraběte? Nebo ve Švestce ten "mladý vechtr". Už dlouho není mladý ... Všem nám běží čas.

  • simona.olga
   simona.olga, 9.10.16 18:33:15  
    

   A prý tam s nimi hraje už i jedna žena.

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.10.16 08:51:43  
    

   Ale ne, to se nemělo stát :5:

   • anuste
    anuste, 13.10.16 15:12:30  
     

    Ahojda Vám, já se musím přiznat ,že toto divadlo "Járy Cimrmana" - hodně moc nemám ráda, nemám a nevím proč. Je pravda , že p. Smoljaka , tak to ano, ale ne p. Svěráka...Tomu vůbec nerozumím, je takový suchý a "meteleskublesku", tam mne úplně rozhodil...

    • medo.vinka
     medo.vinka, 13.10.16 16:12:17  
      

     Ahoji, upřímně, mám se Svěrákem stejný problém,jinač - Cimrmani jezdívají zájezdovkama do Frantovek do divadla, a mě to dosud nenalákalo tam zajet, právě kvůli němu :8:

    • Carbon.de.Castel-Jaloux
     Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.10.16 18:11:37  
      

     Mně se líbil v semináři u Švestky víc Svěrák.
     Měl jsem dvě (páskové) kazety MC; asi se nemohli dohodnout, tak v jednom balení vydali obě verze.

     • simona.olga
      simona.olga, 15.10.16 18:29:12  
       

      My máme s manželem Cimrmany moc rádi. I když už to není,co to bývalo.

     • Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.10.16 10:08:25  
       

      Počítám, že s divadlem už skončí. Už teď je to klub důchodců. Před dvaceti lety ještě hráli s vervou.

 • medo.vinka
  medo.vinka, 28.6.16 10:02:43  
   

  Pod širým nebem a počasí nám přálo po několik večerů :4, už minulý týden ve čtvrtek byla Svatojánská noc v areálu Krajinky pod hradem, je to už každoroční záležitost, a letos se opravdu vydařila. Nejdřív nám v kamenném amfíku zahráli naši herci něco z pověstí obestírající tajemno svatojánské noci, bylo to tedy hlavně pro děti, ale bavili jsme se u toho všicí :3: pak na prostranství u hradeb hrála necelou hodku hudební skupina LUA -nejen -irské písně , mezitím si lidi mohli z připravených materiálů- kvítí- uplést věneček pak nám u ohně zahráli herci část Snu noci svatojanské- oprášili texty a kostýmy ze hry, kterou v divadle hráli před pár lety , pak došlo na házení věnečků přes ohen a pak i skákání :2: ,LUA dala druhou část koncertu, poté nám herci dohráli druhou část, tedy závěr, zkrácené hry a než se nachystala fireshow , jsme si ještě s kytarou poslechli a nebo i zazpívali něco písniček s hercem Jindrou Skopcem , na závěr tedy magická fireshow v podání skupiny Firelovers a my si užili skoro čtyři hodiny programu. Parádní večer to byl.
  Hned druhý večer v pátek byl Divadelní banket, ve veselém duchu jsme se rozloučili s uplynulou sezonou, se spoustou písniček z her,došlo i na imrovizace, soutěž diváků, a co se jim vždycky mooc povede, je že si každý řekne jednu větu z role,ale je to tak že si odpovídají různé role z různých her a je to sranda k popukání :1: ,rozloučili se s odcházející P.Štíbrovou a Janem Jedlinským- i když ten ještě bude jezdit dohrávat své role nadále z Liberce, a vyhlásili podle výsledků ankety, co se během jara odevzdává do hlasovací krabice,nejoblíbenějšího herce-potřetí vyhrál Tomáš Kolomazník za Cyrana, herečku za roli Pepy Marcosové - Vladka Vítová,ze hry Ženy na pokraji nervového zhroucení , a ta hra to vyhrála i jako inscenace v divadle, a jako inscenace na scéně v Déčku vyhrála Lázenská veverka.Na závěr nás čekal na jevišti přípitek, to už je neformální, hemžíme se tam diváci, herci, zaměstnanci divadla . Pěkné to bylo.
  No a včera v 21 hodin jsme se dočkali Cyrana na hradě, místečko se pro nás nakonec našlo, a bylo to opět nádherné,krásný večer :2:

  • simona.olga
   simona.olga, 28.6.16 20:01:43  
    

   To je úžasné, jak v Chebu divadlo žije.

   • medo.vinka
    medo.vinka, 7.7.16 20:55:36  
     

    Dík, jsem ráda, že žije, i když máme divadelní prázdniny, naše milé herce potkáváme i jinak.Ted od čtvrtka do neděle tu byl festival FIJO, mezinárodní festival dechových orchestrů mladých, takže koncerty, sobotní několikahodinový průvod městem, show bandová soutěž, několik společně zahraných skladeb- ono, když třeba Odu na radost hraje najednou 12 orchestrů, toje paráda :2: , zakončilo to celé čtyřhodinový program na stadionu,súpr, jo a co že to má společného s divadlem, je že se v moderování střídali Vladka Vítová a Petr Batěk :1: .
    Jindru Skopce zase pravidelně vídáme v televizní reklamě na Kofolu, ten tatík " Nic neříkej" :1: .
    No a dnešní volný den jsem využila na karlovarský film festival, v Becherově vile je zase výstava z Barandova,tentokrát z produkce Tří mušketýrů, Borgiů a seriálu První republika , krásné kostýmy , nábytek, rekvizity,tak mám z tama fotku v kostýmu dámy z mušketýrů :4: , a mám fotku z autogramiády k filmu Anděl páně 2, a taky podepsanou kartu od pánů herců Trojana, Dvořáka, Taclíka, malé slečny Anny Čtvrtníčkové a režiséra Stracha, ale do sálu České televize na jejich povídání bylo přeplněno, tam jsem to vzdala. Ale dvě hodky předtím bylo tamtéž o detektivním seriálu Rapl, co pojede v tv od září, jsem se dostala a bylo to pěkné. Jo a mám taky fotku se zpěvákem Voxelem.Jinak jsem si to tam fakt užila, bylo nádherně slunečno, no a Bartošku jsem nepotkala :1:

    • simona.olga
     simona.olga, 8.7.16 20:22:37  
      

     Na festivalu v KV jsem byla jednou. S podnikem nás tam vzali. Ale místo na film jsem šla chodit po městě. To mě víc lákalo. Stejně jsem byla ráda, že jsem tu atmosféru zažila.

     • medo.vinka
      medo.vinka, 9.7.16 13:17:43  
       

      Ano, právě, já si tam vždycky, už kolikátý rok za sebou, na jeden den zajedu zažít to změněné město filmových duchem , na film ne, a ty vary jsou fakt jiný,takový pozitivně naladěný, než normálně, mám to tam busem či vlakem necelou hodku, autem do půl hodiny, občas si zajedem na nákup, tak to fakt mám podle čeho posoudit :4:

      • anuste
       anuste, 9.7.16 17:56:05  
        

       Ahojda, tak jsem si moc početla a příjemně. Vaše příspěvky jsou bezvadné. Je pravda , že jsou hodně divadelní prázdniny, ale venku se hraje hodně a dnes jsme s mužem debatovali, jak je fajn pro kulturní akce město Praha.
       Já jsem v Praze rozená a bydliště naproti "Branickému divadlu", ale je to tam taková divočina, myslím celkově v Praze, jen ty kulturní akce, to jsme si s mužem říkali, že to nám tedy chybí. I když jsou zájezdy k nám a je tady toho hodně, ale Prahu tedy rozhodně nedostihneme...
       Přeji Vám hezké léto☼ :15:

       • simona.olga
        simona.olga, 10.7.16 17:18:23  
         

        Já jsem teď dlouho nebyla v divadle kvůli rúzným problémům. Nahrazují mi ho televizní seriály. Ulice, a teď o prázdninách Soudkyně Barbara. Obdivuji tam herecké výkony předstvitelů. A nebo taky neobdivuji. :15:

        • medo.vinka
         medo.vinka, 11.7.16 19:49:22  
          

         Héézky řečeno :1:

       • medo.vinka
        medo.vinka, 11.7.16 19:48:09  
         

        Díky, jsem ráda, že co dělá radost nám na divokém západě, můžu poslat dál :2:
        Také přeji krásné léto :4:

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.6.16 21:16:58  
   

  Rád bych šel zase do divadla, třeba i na nějakou blbost.

  • simona.olga
   simona.olga, 28.6.16 20:03:58  
    

   Já jsem teď na neschopence, takže nemám přehled, která divadla nyní hrají. Ale nějaká určitě ano.

  • anuste
   anuste, 9.7.16 17:57:08  
    

   Carbone, i já bych šla moc ráda do divadla...

 • medo.vinka
  medo.vinka, 21.6.16 21:18:10  
   

  Tak jsme měli ted v sobotu premieru hry Noc bláznů / Mladý režisér Lewis dostane svou první práci: režírovat hru v blázinci v rámci terapie pro místní pacienty. Jeden z nich navzdory vší logice prosadí, že se nazkouší Mozartova opera Così fan tutte. Mezi herci-blázny jsou pyromaniak, závislá na drogách, pianista na lithiu, koktající právník a další, což zkoušení poněkud znesnadňuje./ australská komedie a bylo to fajn.
  A předtím 7.5. hry Jméno - francouzká konverzační komedie - Čtveřice příbuzných a přátel je postavena před zdánlivě banální úkol: vysvětlit pátému členu společnosti a nastávajícímu otci Vincentovi, že pojmenovat synka Adolf není dobrý nápad. A přitom se porádně pohádají, no bylo to nejen k smíchu, ale i k zamyšlení a toto představení se mi líbilo ještě víc.
  V pátek nám ofiko končí sezona Banketem s vyhlášením Zlatých Albrechtů, to se též chystáme jít, a v pondělí se má hrát na hradě zas po roce Cyrano a už je vyprodáno, k mý smůle, ale ještě se uvidí :4:

  • simona.olga
   simona.olga, 22.6.16 20:49:53  
    

   Ty se na toho Cyrana určitě nějak dostaneš.

  • anuste
   anuste, 25.6.16 12:12:22  
    

   Ahoj, moc by se mi asi líbilo představení "Noc bláznů". I ráda čtu knihy tohoto žánru.
   Medovinko, napiš nám - zdali jsi se dostala na Cyrana, moc bych Ti to přála.
   Teď v létě jsou hodně divadla v přírodě, když vyjde počasí, tak je to pohoda. Mějte hezké léto, u nás bude Dáša Bláhová se svým divadlem...

   • simona.olga
    simona.olga, 26.6.16 07:53:49  
     

    Dahmar Bláhová - Hra o jablko, Kalamita. Že?

 • anuste
  anuste, 12.6.16 10:52:50  
   

  Ahoj a hezkou neděli. U nás budou na hradě "Střekov" , hrát "Noc na Karlštejně"...Budou to členové našeho divadla z Ústí nad Labem. Myslím, že to bude pěkné, když to vyjde, tak se půjdeme juknout...

  • simona.olga
   simona.olga, 12.6.16 20:41:44  
    

   To by mohlo být krásné.

  • medo.vinka
   medo.vinka, 12.6.16 21:56:57  
    

   Byli jste? a líbilo?

   U nás byly zase Chebské dvorky a v rámci toho byly v pátek v 14 hodin na divadelním dvorku Improvizace, našich 5, tedy 4 herci a 1 herečka se tam pěéékně vyřádili a my se nachechtali , to jsme si prodloužili život :1: , no a večer v pro změnu v rámci Noci kostelů zas v jednom kostele hráli naši a k tomu historický šerm Rectus, ze života Karla IV, a hodku nato ještě další vystoupení , to už zvládli jen dvá, ale zato si k tomu vybírali z publika spoluherce, třebas sochy na Karlův most, taky pěkný večerní program :4:

   • simona.olga
    simona.olga, 15.6.16 10:53:03  
     

    To je úžasné, jak se v Chebu žije kulturně.

 • simona.olga
  simona.olga, 26.4.16 05:07:03  
   

  Viktor Preiss prý končí na Vinohradech.

  • anuste
   anuste, 5.5.16 17:00:13  
    

   Ahoj, také jsem to slyšela, ale hodně mě překvapilo, že p. Eliška Balzerová již není šéfkou Fidlovačky, ale řadovou členkou divadla. Je stále výborná.

  • anuste
   anuste, 5.5.16 17:04:22  
    

   Pan Preiss ukončí své divadelní vystupování na herecké scéně Vinohradského divadla v létě.

 • simona.olga
  simona.olga, 23.4.16 19:19:48  
   

  Kamarád mi vyprávěl, jak vzal svoji maminku na operu. Zaplatil za lístky 2 100 Kč.

 • simona.olga
  simona.olga, 14.4.16 19:55:48  
   

  Zemřela Věra Kubánková.
  Byla to zajímavá herečka.

  • medo.vinka
   medo.vinka, 14.4.16 20:17:22  
    

   Ano, byla, sice filmových rolí nevelkých, ale zapamatovatelná a jedinečná.Její poslední rolí byla Slečna Marplová v detektivní hře Agathy Christie Vražda na faře, v Městském divadle Mladá Boleslav. Na začátku roku tu s tím představením byla zájezdem i u nás, ale já byla v práci, tak jsem to neviděla, prý bylo pěkné.

   • simona.olga
    simona.olga, 16.4.16 14:57:01  
     

    Mně zaujala v Realistickém divadle v představení Jak umřít na lásku od Jana Jílka. Hrála tam milenku Zdeňka Buchvaldka. Ten už taky dávno nežije.

    • medo.vinka
     medo.vinka, 17.4.16 12:50:37  
      

     Buchvaldek, Muž na radnici, to je první co mě napadne s jeho jménem a pak seriál / dost děsný na tehdejší dobu, a dost lepší, než se točí ted, ale stejně jsem se s našima dívala/ Rodáci, kde už se nedožil postsynchronů a namluvil ho někdo jiný, už nevím kdo, ale nesedlo mi to k němu, prostě.

     • simona.olga
      simona.olga, 17.4.16 15:12:13  
       

      Buchvaldek umřel mladý. Bylo mu asi 59. Ale hrál dobře.

      • anuste
       anuste, 18.4.16 08:22:09  
        

       Hrál dobře, toho jsem mohla... :15:

     • anuste
      anuste, 18.4.16 08:21:28  
       

      To jsi moc dobře vystihla, asi také chodíš do divadla na současné autory a nové hry. Jak se Ti líbí? A co jsi viděla naposledy?

      • medo.vinka
       medo.vinka, 18.4.16 16:37:14  
        

       Cejch, to bylo to co tu ČT natáčela, ale bylo to normoš představení, podle knihy Zdenka Šmída, taková rodinná sága z Krušnohorské vsi , mě se to líbilo :4: a naše Chebská televize z toho natáčení dneska vydala videjko, tak můžete nahlédnouti , ba i mě zahlédnouti/ krajní sedadlo dvoubarevná hlava dlouhovlasá kolem 0,40
       http://chebskatelevize.cz/?p=3338

       • anuste
        anuste, 24.4.16 10:51:24  
         

        To se tedy juknu Medovinko a díky.
        Chci se zeptat, u Vás v Chebu již hráli "Dívčí válku"? Myslím teď někdy v tuto dobu, prý se velmi líbila a já tomu věřím, on pan Ringo i Sandra Pagodová jsou bezvadní, tak napiš... :1:

        • medo.vinka
         medo.vinka, 25.4.16 22:12:13  
          

         Jojo, hráli to tu, den před tím natáčením, a ne v divadle, ale kulturním centru, prý bylo plno, jsem se dneska musela zeptat kolegynky, ona na tom byla a ted má dovču a potkali jsme se až večer , tak pro změnu v divadle :1: , prý to docela bylo dobrý, no mě to nelákalo, já Čecha dost nesnáším, prostě.
         Zato mě lákalo a proto jsme na to šly, byly tu Tři holky jako květ , z Fidlovačky, tři úžasné dámy Balzerová,Pazderková a Doležalová / pro mě doted byly poslední dvě Blbá blondýna a Maruška ze Stardance a Kafe a cigárka/ mooc pěknéé to bylo , no zase jsem krapet pobrečela, líbilo :4: