Jak se odnaučit kouřit?

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
xroll (2016-11-30 19:30:04)freekarol (2016-11-30 10:37:15)Koukalka (2016-11-30 09:05:24)Yggdrasil (2016-09-04 12:42:34)vveri (2015-05-17 17:22:52)sseemmka (2015-03-17 21:03:15)glamour (2014-12-07 18:53:29)
Jak se odnaučit kouřit?
Založeno: 23. 11. 2014 | Příspěvků: 352 | Členů: 7

Někomu to jde jen silou vůle, jiný na to potřebuje čas, někomu pomáhají náplastě, jinýmu e-cigareta, či žvýkačky. Podělte se o své zkušenosti a pomozte tak ostatním s touto závislostí na nikotýnu.

Pište prosím věcně a bez urážek ostatních, či hádek a každý za sebe, ze své zkušenosti. Toto fórum je o pomoci, tak tak podle toho jednejte.

Dbejte pravidel webu a vyvarujte se osobních útoků!!!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Koukalka
    Koukalka, 30.11.16 09:05:18  

3 a půl roku zpátky jsem přestala kouřit úplně ze dne na den. Měla jsem z toho radost, chutě jsem neměla a zvládala jsem normálně sedět i v baru mezi kuřáky a nedat si. Teď v létě ale přišlo období, kdy jsem dostala šílenou, ale šílenou chuť na cigaretu. Prohulila jsem tak celou dovolenou s chutí, ale přitom jsem na sebe byla naštvaná a zklamaná. Po návratu to bylo takhle dál, tak proto jsem si koupila elektronickou Vapour 2, abych aspoň kouřila trochu zdravěji. Teď mi přijde, že ty chutě mizí, zkusím jí co nejdřív zamknout do šuplíku, ale minimálně jako pomocník do takovýho přechodnýho období je super.

• freekarol
      freekarol, 30.11.16 10:37:14  

Jaké chutě myslíš? Jinak zvolila jsi, co bych ti sám doporučil. Pokud už nevydržíš a musíš si zakouřit, elektronická cigareta je dobrá volba.

• mustang116
    mustang116, 24.11.16 19:11:02  

https://www.lowes.ca/ love- sov! lov! EEEeeeeeeeee Tý

• Yggdrasil
    Yggdrasil, 1.9.16 20:13:29  

Mám poslední dobou dost problémy s dýcháním, měla jsem i astmatický záchvat a celkově delší dobu chci kouření nechat, vadí mi to, stydím se za to a vlastně mi to ani nechutná, je to jen jakýsi zvyk a psychická závislost toho typu, že když jsem nějak rozhozená (naštvaná, smutná, cokoli), dám si cígo a ono to přejde. Astmatický záchvat byl poslední kapka a to jsem si řekla, že už vážně MUSÍM přestat. Ze svých cca 10 cigaret denně (někdy i krabička, jak kdy), jsem to stáhla na 4-5 denně. Bez problému. Ale co dál? Jak přestat úplně? Nejvgěrtší problém je, že mám přítele kuřáka(cca krabka denně) a jsme zvyklí chodit kouřit ven spolu, taková povídací chvilka. Mám dál postupně snižovat anebo s tím fláknout rovnou, ráz na ráz? Věřím, že stačí jen silná vůle a min. měsíc bez kouření vydržet, ale dopracovat se k tomu (když se dost často vídám s kuřáky a trávím třeba i víkendy v těžce kuřáckém prostředí) je těžké. Ale nechci se přestat vídat s přáteli jen kvůli tomu, že kouří, to vůbec.

• freekarol
      freekarol, 1.9.16 23:08:28  

Každému funguje něco jiného, postupné snižování počtu cigaret, vyžaduje silnou disciplínu, na druhou stranu, někdo přestane hned kouřit, ale za měsíc zase začne. Osobně bych doporučil návštěvu odborníka, který se na odvykání kouření specializuje, výsledek je pak často lepší než se o to pokoušet sám, obzvlášt, když člověk o tom nic neví.

Já přešel na elektronické cigarety, které můžou sloužit i k odvykání kouření(a je to mnohem levnější než jiné prostředky na odvykání kouření). Je to mnohem zdravější kouření, takže dobrá volba pro ty, kteří kouřit přestat nechtějí.

• Yggdrasil
        Yggdrasil, 2.9.16 12:28:34  

Nad elektronickou cigaretou jsem přemýšlela taky, doma jednu mám. Problém je, že se po ní často rozkašlu a to nemám nijak silnou náplň (9mg). Zas s ní mám problém, že se kolikrát nachytám, jak kouřím už půl hodiny, protože tam není to utnutí, konec, jak u běžné cigarety :D

• freekarol
          freekarol, 2.9.16 15:34:06  

Pokud jde o kašlání, hodně záleží na tom, jak kvalitní je ta ecigareta a jak kvalitní je ten liquid. Pokud je vše kvalitní, tak bych zkusil snížit sílu nikotínu.

Ecigareta se také musí čistit. Jinak právě chutná špatně, vydává málo kouře atd. Tzv. suché pálení je daleko lepší, než jen opláchnutí ve vodě.

To je jedna z nevýhod ecigarety, že je to jako dýmka. Člověk může kouřit velice dlouho. Někdo to řeší tak, že si spočítá, kolik potahů dělá u cigarety a to se pak snaží dodržovat i při kouření ecigarety. A to tak, že je počítá a nebo si pořídí baterii, kde se ukazuje, kolik potahů člověk udělal.

• xroll
      xroll, 3.9.16 09:13:37  

Základ je si uvědomit, že tvoje závislost se neliší od závislosti feťáka. A tak k tomu i přistupovat.

• jitule111
    jitule111, 27.3.16 00:03:43  

//www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=0&pv=3139846

• hawlinoff
    hawlinoff, 18.2.16 21:11:16  

Pred 5-i lety jsem se rozhodl,ze to omezim.......od te doby kourim jenom,kdyz piji alkohol.......jak rika moje zena cca 6 krat tydne.... :4:

• janko.luptak
      janko.luptak, 18.2.16 21:13:04  

otázka je, kolik u toho dáš.. znám lidi, co kouří jen když jdou do hospody, ale to pak klidně vyhulí krabku za večer.

• janko.luptak
    janko.luptak, 25.1.16 19:10:49  

Desmoxan - prodává se ale v Polsku, v ČR ne, jde o lék, který obsahuje výtažek ze zlatého deště, který obsahuje alkaloid, který blokuje chuť na nikotín - viz odkaz:
    http://www.osel.cz/7960-zlaty-dest-nabizi-pomoc-pri-odvykani-nikotinu.html
    Nemám to vyzkoušené, protože i tady potřebujete jistou dávku vůle, kterou teď nemám, ale co vím, tak polští kolegové, od kterých právě balení desmoxanu mám, s tím přestali bez větších komplikací a absťáků..
    Jinak to balení obsahuje tobolky s tou látkou a je přesně nadávkováno na 30-ti denní odvykačku, na začátku se bere co hodinu, pak po dvou hodinách, nakonec se to snižuje až k jedné na den. Prý to stačí

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.10.15 19:41:37  

slyšeli jste už o tomto? máte s tím nějaké zkušenoti?
    http://unikew.ru/cz-sxt-zs.php?sid=cz-sxt-zrs_m3&id=5

• freekarol
      freekarol, 21.10.15 20:30:21  

Pravděpodobně nikdo, protože zdroj není důvěryhodný a tudíž do toho strkat peníze bude jen ten, komu těch peněz nebude líto a nebude mu/jí vadit, že z něho/ní, někdo udělal hlupáka.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 19.9.15 00:26:02  

Od září jsem zkusil nekouřit.. nešlo to, přecijen 20 cig. je dost... tak jsem to alespoň omezil na cca 12cig/den do konce roku... na příští rok už chci nekouřit, nebo alespoň 3-5 denně, tak mi držte pěsti :15: není to lehké...

• xroll
      xroll, 19.9.15 02:23:03  

Já už nekouřím skoro 9 let a pořád mám chuť. Kouřil jsem rád a s chutí a chybí mi to. Tak aspoň chodím do zakouřených hospod. :1:

• freekarol
        freekarol, 19.9.15 10:34:39  

A není to stejné, jako kdyby jsi kouřil? Pokud ano, pak zbytečně nekouříš.

• xroll
          xroll, 19.9.15 23:07:03  

Měl jsem rekord 7 krabiček za 24 hod.

• freekarol
            freekarol, 19.9.15 23:28:13  

Tak tolik jsem nikdy nevyouřil, max dvě krabičky za den, ale to se moc často nestávalo. Ted jsem na ecigaretách a tam mám 30 ml na měsíc, takže ni ted nijak moc velká spotřeba. :15:

• xroll
              xroll, 19.9.15 23:56:26  

Za noc jsem se tak třikrát budil na cigáro.

• freekarol
                freekarol, 20.9.15 10:21:35  

Tak to u mne nehrozí. Jakmile usnu, tak spím až do rána. Aby mne chut na cigáro budilo, to bych snad nepřežil. :1:

• freekarol
      freekarol, 19.9.15 10:34:56  

Držím palce.

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 25.9.15 06:32:59  

byl jsem teď s miláčkem na výletě na 4 dny.. a vystačilo mi 22 cig. supééér, ale jakmile jsem dojel dom, tak jsem to zas pustil a rozkouřil se... s ní mi to jde omezovat, mám důvod, nemá to ráda, ale jakmile su sám, tak se těžko nutím... :8: :8:

• freekarol
          freekarol, 25.9.15 13:22:36  

Psychika je svina. To, co lidi drží při cigaretách, není ani tak závislost na nikotínu, jako spíše příjemné vzpomínky na cigaretu.

• pametnik
    pametnik, 22.5.15 08:19:43  

Nic proti kuřákům nemám a naopak jim fandím a říkám, kuřte více. Jako osoba pobírající apanáž od státu mám naději, že když stát vybere více peněz z daní za kuřivo, tak mi možná tu apanáž zvýší :1: .
    P.S. Já už dávno nekouřím.

• Krysa
      Krysa, 22.5.15 08:51:00  

Ráda ti vyhovím. :2:

• freekarol
      freekarol, 22.5.15 12:32:05  

Jen kdo může vidět do státní kasy ví, jestli kuřáci do té kasy více dávají a nebo naopak spíše berou. :4:

• Krysa
        Krysa, 22.5.15 15:43:24  

Nemůže. Ještě jsem v daňovým přiznání ani při nákupu v obchodě neudávala, jestli kouřím, nebo ne. Všechno to jsou jenom odhady.. a ty se píšou podle toho, jak se to zrovna komu hodí. :4:

• freekarol
          freekarol, 22.5.15 20:05:39  

Tak ale uečitě ví, kolik peněz češi utratí za cigarety a kolik stojí jejich léčba. To ale jen za předpokladu, že dostává přesná čísla viz kolik lidí kupuje cigarety na černo či jak přesná jsou čísla od doktorů, které léčí kuřáky.

• Krysa
            Krysa, 25.5.15 10:01:12  

To se samozřejmě neví, jestli dají v daních z cigár víc, než pak spotřebujou a je to nezjistitelný, pokud se nedá na 100% říct jestli by bez kouření neměli tu a onu nemoc.. Ovšem celkově je to scestný pohled na ty finance. Je potřeba brát člověka jako takovýho, ne jenom kuřák vs. nekuřák. Já třeba mám větší riziko onemocnění díky kouření, na druhou stranu nebudu poslouchat kecy o tom, kolik stojí moje rakovina stát, když celej život odvádím na daních a pojištění z víc než dvojnásobku průměrný mzdy a někdy i víc. Snad to píšu srozumitelně - nějakej nekuřák, kterej žije zdravě, ale celej život odvádí daně a pojištění třeba z 10-15 tisíc hrubýho, by měl dost zvážit, kdo je pro pojišťovnu větší zátěž.. Navíc rakovinu zřejmě budeme mít oba, jenom on trochu později. :2: :13:

• freekarol
              freekarol, 25.5.15 10:33:31  

Můžeš se podívat, kolik stojí léčba rakoviny a pak si spočítat, jestli jsi opravdu v daních na tu případenou operaci opravdu tolik zaplatil. Já osobně bych daně snížil, ale zvýšil poplatky za zdravotní pojištění a to nejen u kuřáků, ale i u těch, kteří jsou obézní vlastní vinou. A kdo by to nechtěl platit, tak by měl jen dvě možnosti, přestat si ničit tělo a nebo si to zaplatit z vlastní kapsy. To se ale tady sotva stane. :1:

• Krysa
                Krysa, 25.5.15 12:54:26  

S tímhle bych jako kuřák s nadváhou klidně souhlasila, na druhou stranu ovšem budu požadovat spravedlnost - zvýšit i pro magory, kteří to přehánějí se sportem, kteří někdy provozovali vrcholový sport (protože ti mají těla tak solidně dokur.., že to po zbytek života taky stojí pojišťovny velký peníze - bohužel vím, o čem mluvím).. Víc by měli platit taky ti, kteří přechází mimo přechody, kteří pijí alkohol, kteří jezdí na kole bez přileb, kteří provozují riskantnější sporty i rekreačně a vůbec.. kolik je vlastně lidí, kteří žijí opravdu zcela nerizikově? :9:

• freekarol
                  freekarol, 25.5.15 13:08:31  

Vyšší pojistku už mají ti, kteří své zdraví dobrovolně ohrožují viz adrenalinové sporty. Akorát se do toho nezahrnují i další. Zahrnout i ty, kteří si něco udělali úraz vlastní vinou, asi nemá moc smysl, přece jen, to si člověk nedělá denně, ale neřesti, ti děláme denně. A nebo to udělat jednoduše, zrušit státní zdravotní pojištění a dát soukromé, kdy si člověk může sám nastavit, kolik chce platit a přitom bude vědět, jakou léčbu za to dostane. Dodnes v ČR nemáme možnost si zaplatit lepší pojistku, která by aspon uhradila polovinu částky u zubaře. Ano, zubař je zdarma, ale kvalita...

• Krysa
                    Krysa, 25.5.15 13:10:23  

Odstupňovaný pojistky bych taky brala, ovšem dopadlo by to stejně jako nadstandardy - ti, co na to nemají, by začali vřískat, že to je nefér. :9: Jinak nevim jak s adrenalinovými sporty, ale já jako parašutista-amatér jsem nikdy nic navíc neplatila a při úrazu mi všechno proplatila pojišťovna úplně normálně..

• freekarol
                    freekarol, 25.5.15 14:20:42  

Nevím to přesně, jen jsem slyšel, že se tak někdo připojistil. Ona pojištovna se umí cukat, když pak přijde na placení...

U nás je zažité, nesprávné myšlení, že jsme si všichni rovni a tak si všichni zaslouží to samé, což je logicky nemožné. Chudý člověk prostě nemůže mít to, co má bohatý. Hloupý člověk se zase nemůže srovnávat s chytým člověkem...

Není problém mít skoro vše soukromé. To, že na to nebudu mít, lze snadno vyvrátit:

1.Konkurence znemožní, aby si někdo nastavoval nesmyslně vysoké ceny. Když půjdu někam, kde je draze, půjdu ke konkurenci, kde je levněji. Stát by měl zaručit, aby nevznikl monopol=aby někdo bránil tomu, aby vznikla konkurence. Ale v tomhle našemu státu moc nevěřím.

2.I ted, kdy si člověk myslí, jak naše zdravotnictví je pro všechny stejné, platí opak. Člověk, který má peníze, dostane lepší sádru či lepší plombu.

• Krysa
                    Krysa, 25.5.15 14:51:00  

Souhlas. Jenom s tou sádrou - jak v který nemocnici. Někde ti prostě řeknou, že nesmí dával lepší a nazdar.. leda načerno za úplatek. Což jsou prachy, který by mohl stát mít v kapse. Toho, kdo zrušil nadstandardy, bych nakopala do prdele (Ústavní soud?). :9:

• freekarol
                    freekarol, 25.5.15 23:36:11  

Ono to platí nejen u té sádry. Prostě klasicky na černo... Já bych spíše nakopal voliče, politik udělá jen to, co po něm jeho voliči chtějí, jinak by ho příště nezvolili... Je vidět, že to ještě u nás vezme asi několik generací, než se zbavíme toho zaostalého myšlení z dob totality.

• freekarol
    freekarol, 15.2.15 13:11:21  

JAK PŘESTAT KOUŘIT BĚHEM 21 DNŮ.
    http://goo.gl/PRzbrP

• fialovypetr
      fialovypetr, 16.2.15 13:22:09  

Mě hlásí noťas ACHTUNG akute Gefahr ! ! !

• freekarol
        freekarol, 16.2.15 15:18:36  

Tak to má závažný problém, protože je moc hysterický. Chtělo by to asi lepší antivir. :14:

• fialovypetr
          fialovypetr, 17.2.15 05:16:30  

....asi máš pravdu, je i alergický i na krávoviny ...a všechny tři booky co máme doma ! :8: :9:

• freekarol
    freekarol, 14.2.15 11:35:51  

PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA KE STAŽENÍ
    http://goo.gl/DazX8K

• freekarol
    freekarol, 13.2.15 13:30:18  

Pár rad ohledně toho, jak přestat kouřit. Sice pochybuji o sugescích, ale třeba o pilulkách usnadnujících léčení, je tam psáno dost objektivně: http://www.uznekourim.jatodam.cz/leky-champix.php

• Arabesque
      Arabesque, 21.5.15 13:19:53  

Champix jsem užíval a pomáhalo to nekouřil jsem, ale doma mám kuřáka tak jsem znovu začal, potom jsem dostal el cigaretu a po ní jsem přestal a už přes tři roky nekouřím.

• freekarol
        freekarol, 21.5.15 21:42:18  

Gratulace. Jsi důkazem pro věčné odvykovače kouření, že fakt přestat lze. :13:

• moci
    moci, 10.2.15 06:55:02  

Ahoj, jen jsem Vám tu přišel povědět jak se podařilo zahodit cigarety mně.
    V červenci roku 2013 jsem vyhledal pomoc při odvykání kouření a na druhý pokus se podařilo pomocí biorezonančního přístroje, zabránit tomu abych měl abstinenční příznaky, když přestanu kouřit.
    http://kourenistop.cz/kontakt

Po druhém hodinovém sezení s rukama na elektrodách jsem byl v pohodě a už po šesti dnech nekouření a bez absťáku jsem si dovolil jít na pivo a nekouřit mi nečinilo problém.
    Cigarety jsem navždy zahodil a už si na ně ani nevzpomenu. Musím ale varovat chuť na cigarety jsem měl asi měsíc pak to začlo slábnout, ale byla to chuť nikoli absťák, a chuť se dá potlačit snadno.
    Musíte být při této metodě rozhodnuti přestat a dodržet pokyny jaké při sezení dostanete, ale za těch 1200kč to stojí. Kouřil jsem 10-20 denně po dobu 25 let a znám osobně lidi co kouřili i 40 a po této terapii přestali. Žvýkačky , bombony, elektronické cigarety a další šidítka nebo postupné snižování počtu cigaret mi nepomohly, prostě to muselo být z minuty na minutu.

• freekarol
      freekarol, 10.2.15 10:40:32  

To mi zavání jako reklama a hlavne, jako scam. :14:

• fialovypetr
        fialovypetr, 10.2.15 13:44:23  

Mě jako velký podvod, že jsem o tom nikdy neslyšel a když je to tak úspěšné, že ještě v Česku a Německu je tolik kuřákůůůů....???? :15: :4: ............ :14:

• freekarol
          freekarol, 10.2.15 14:20:33  

Scam=prodej blbosti.

O biorezonanci jsem slyšel, kdyby to byl ale seriozní příspěvek, tak by neodkazoval na konkrétního prodejce, jen na tuto metodu. Jestli funguje či ne, těžko říct, na někoho možná ano, ale patří to mezi alternativní metodu no v ní je spousta podvodníků, kteří z důvěřivců jen tahají peníze.

• fialovypetr
            fialovypetr, 11.2.15 10:17:04  

Tak jako všechny tzv. potravinové doplňky, jen byznys farmaceutického průmyslu! :14:

• freekarol
              freekarol, 11.2.15 10:26:06  

Tak není doplněk jako dolněk. Rozumnější je samozřejmě to dostávat přirozeně než z laboraře. Však si stačí zjistit, co do sebe člověk dává, když si s ní třeba pomeranč, aby dostal do sebe nějaký vitamín C a když si místo toho vezme pilulku. :14:

• fialovypetr
                fialovypetr, 11.2.15 15:02:13  

:8: :8: :8: mluvím o doplňcích, ne o vitamínech.... :14:

• freekarol
                  freekarol, 11.2.15 19:40:01  

Jenže vitamínny jsou jaksi taky potravinové doplnky. ;)

• moci
      moci, 13.2.15 09:43:08  

Nikomu nic nenutím a jak si kdo poradí s informací pramenící z mé zkušenosti mi je celkem jedno, stejně tak mě nechávají chladným urážlivé vzkazy fialovypetře.