Kdo bude dalším prezidentem?

Otevřená diskuze | Kategorie: Politika
Jessie (2019-09-18 14:07:55)Josef.z.hor (2019-09-18 11:09:27)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-09-18 10:00:18)klokan.Vendelin.u.D1 (2019-09-16 19:01:09)ala31 (2019-06-17 16:52:32)teticka.mary (2019-06-05 13:01:58)slavidan (2019-02-22 19:37:36)UweFiltr (2018-12-17 17:54:41)Divobyj (2018-11-24 23:13:33)Valika (2018-04-16 23:58:30)Orlando82 (2017-12-29 23:25:24)4stam_4strength_leather_belt (2017-02-17 09:24:34)anuste (2016-12-18 10:35:00)
Kdo bude dalším prezidentem?
Založeno: 22. 11. 2014 | Příspěvků: 8 046 | Členů: 13
Správci: Jessie (hlavní), klokan.Vendelin.u.D1

Koho byste chtěli mít za prezidenta po Miloši Zemanovi a proč?

Vítán je každý, kdo chce diskutovat rozumně a také naslouchat jiným.

Výkřiky typu "Nenávidím Zemana!" jsou povoleny maximálně v počtu jednoho na osobu.
Každý čtvrtek ve 20,00 na TV Barrandov Týden s prezidentem, repríza v neděli 11,55.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jessie
    Jessie, 13.9.19 17:01:31  

Tak, bomba vybuchla, a Babiš je osvobozený :15:. Upřímně je mi to srdečně jedno, jen se bavím tím popraskem. Jsem zvědavá, proti komu se bude demonstrovat? A co na to Milion SEkund :4:?

• klokan.Vendelin.u.D1
      klokan.Vendelin.u.D1, 13.9.19 19:09:03  

Líbí se mi stádový reflex některých diskutujících. Babiš nebyl žádným soudem uznán jako jako agent STB,ale pro většinu je agentem.

Vyvádění malých firem z velkého celku se dělo v celé EU, až se jim to přestalo líbit,tak změnili podmínky čerpání dotací. V době kdy Babiš "účelově" vyvedl Čapí hnízdo, tak to bylo legální. Dnes by toto již nešlo provést. Pro většinu diskutujících je to zase špatně, protože sami na to nepřišli.

Asi před 3 roky na ČT 24 jakýsi ekonom řekl, že si myslí, že to bude zastaveno a strhla se velká kritika, že je ekonom a nemá se plést do práva. Asi před rokem řekl v médiích státní zástupce Šaroch, že kauza Čapí hnízdo je důkazně slabá a zrušil stíhání u Faltýnka a další 3 obžalovaných s dodatkem, že na důkazní nouzi může časem dojet celý případ. Zase špatně.

Chtěl bych vědět, kolik diskutujících je obeznámeno ze stavem věcí, nebo je to jen pravá česká vlastnost, závidět bohatším. No. ať mu ta koza chcípně.. :15:

• klokan.Vendelin.u.D1
      klokan.Vendelin.u.D1, 13.9.19 19:10:36  

Když Babiš říkal, že jeho obvinění je na politickou objednávku, tak jeho oponenti tvrdili, že to podrývá autoritu nezávislé justice a že toto není možné... a titíž, když vše nedopadne po jejich (presumpci neviny nectící ulice bude rozhodovat o vině), tak najednou otočí a tvrdí, že objednávat/ovlivňovat lze... :1: :1:
      A nejúsměvnější je to, jak mnozí diskutující, tak horlivě brojící proti Benešové (kterou urážlivě nazývali "Rudou Marií, ač tato nikdy v KSČ nebyla - na rozdíl od Svěráka, jemuž na Letné obdivně tleskali) s tím, že dotyčná zničí nezávislost justice, tak tito najednou nejsou ochotni respektovat rozhodnutí nezávislého státního zastupitelství...

• klokan.Vendelin.u.D1
        klokan.Vendelin.u.D1, 13.9.19 19:18:09  

Ale jinak mě těší, že jsem měl zase pravdu.
        Když jsem už před víc než rokem (při zrušení stíhání Faltýnka) i zde veřejně na Diskutnících psal, že trestní stíhání Babiše bude také zrušeno, že je to jen otázka času.
        Babišovi by museli prokázat úmysl, a ten se sakra těžko u soudu dokazuje.... Podaří se prokázat naprosté promile z x případů.

Takže "Milion užitečných idiotů" na Letné v listopadu může shánět nová nátlaková témata. Oni si něco jiného vymyslí, že třeba syn jezdí na dovolenou na Krym, apod. :15: :6: :14:

• Jessie
          Jessie, 15.9.19 12:53:09  

Napsal jsi to celé naprosto přesně. Přitom Babiše obviňují ti, kdo nemají ani šajn o nějakém legislativním rámci pro daně a účtování. Člověk na něj může mít vztek, že je mazaný a využívá všech kliček, ale to je taková ubohá závist těch, co na to sami nemají.
          Klaus mladší dnes někde píše, že Chvilkaři a Piráti vracejí čas před listopad 89, ještě jsem to ani nečetla.

• Josef.z.hor
            Josef.z.hor, 15.9.19 23:42:00  

Dělají to na objednávku Soroše a residence USA.

• Jessie
              Jessie, 16.9.19 13:09:12  

To je pravděpodobné.

• Jessie
    Jessie, 12.9.19 13:13:41  

Člověk se táže, za jakým účelem Západ v čele s USA vojensky napadl Srbsko a proč prosadil odtržení Kosova, když na straně druhé kvůli odtržení Krymu od Ukrajiny vyhlásil vůči Rusku sankce? Navíc odtržení Krymu proběhlo bez krveprolití a za nadšeného jásotu obyvatel Krymu potvrzeného referendem.

Odpověď se přímo vnucuje:

No, přece, aby si USA mohly na tomto srbském území vybudovat velikou vojenskou základnu Bondsteel, kterou by Srbové Američanům nikdy nedovolili

Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=727689

Tohle sem tématicky nepatří, ale neodolala jsem. Dřív bych to dala na Politiku, ale nějak se mi nechce koexistovat vedle socana a jeho elaborátů :4:

• Jessie
    Jessie, 12.9.19 12:32:04  

Zemana prý před výroky o Kosovu jeho okolí zrazovalo, ale on stejně řekl, co říct chtěl. Je starý, nemocný, vysmívaný, má spoustu nepřítel, je vlastně skoro sám proti celé naší politické reprezentaci - a přesto má kuráž udělat to, co považuje za správné. Neproplouvá pohodlným životem na výsluní nejjednodušší možnou cestou, jak by jistě mohl. Měl by lehčí život, ale necouvne ani o píď. Moc si ho proto vážím.

• Jessie
      Jessie, 12.9.19 12:34:51  

A shodou okolností se nabízí srovnání se zastupiteli Prahy 6, kteří budou hlasovat o pomníku Koněva - tajně!!! Proti Zemanovi jsou to prostě jen takoví... sráči... Sorry, jiný výraz mě nenapadá :4:

• klokan.Vendelin.u.D1
    klokan.Vendelin.u.D1, 2.9.19 17:34:12  

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/reakce-politiku-hamacek-rakusan-ods-rozhodnuti-statniho-zastupce-babis-kauza-capi-hnizdo.A190902_092849_domaci_lre
    Gratuluji k zastavení trestního stíhání, volal prezident Andreji Babišovi

To bude dneska mrtvic a infarktů, v pražské kavárně :15: :15:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.9.19 19:58:58  

Novinky už jásaly ... a nic :1: :1:
      Neříkej hop!

• Jessie
      Jessie, 3.9.19 13:58:29  

No jo, Pospíšil včera prskal v televizi, že jim to tam celé poprskal :6:

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 2.9.19 08:52:58  

POLITICI POZOR, PŘICHÁZÍ ČAS PŘEVLÉKAT KABÁTY
    LUBOMÍR VYLÍČIL
    Ve Francii v tomto týdnu probíhala, podobně jako u nás, obvyklá každoroční porada diplomatů s vedením státu. Takové výroční shrnutí situace, kde nejvyšší velení země ujasní pozice a stanoví priority. Zde jsme a tam směřujeme. Takhle to presentujte.
    Ovšem zatímco u nás se ministr zahraničí omezil na ideologické fráze, že patříme na Západ, na Západ a na Západ, ve Francii to proběhlo úplně jinak. Žádná ideologie, žádné plané řečnění. Ale překvapivě akční brífing s konkrétními direktivami k razantnímu obratu od dosavadní politiky.
    K nečekané geopolitické otočce tam zavelel přímo president země, Emanuel Macron. Hned na úvod šokoval všechny přítomné otevřeným přiznáním, že éra naší hegemonie ve světě končí. Prohlásil, s jinde nevídaným realismem, že: “Vidíme konec západní hegemonie na světě.” Okolnosti se mění.” Což přičítá výraznému posílení nových a staronových hráčů. „Čína se posunula do první řady a Rusku se jeho strategie lépe daří….” (zde).
    Po tomto truchlivém úvodu se, jako šéf firmy v nouzi, pokusil o vyhlášení zásad „demage control”, o minimalizaci škod, vzniklých ze změněné situace. Konstatoval, že dosavadní politika vůči Rusku byla nebetyčná pitomost. Tedy, slovy diplomatickými, že „Vytlačení Ruska z Evropy lze považovat za hlubokou strategickou chybu”. A že „Bez Ruska není možné v Evropě vybudovat novou architekturu důvěry a bezpečnosti.”
    S neobvyklou otevřeností pak konstatoval, že nadále už nelze „vytlačovat Rusko z Evropy a dovolit tak USA, aby ji proměnily v divadlo strategické konfrontace s Ruskem.” A že „Obrození samotné evropské civilizace je nemožné bez hlubokého přehodnocení vazeb s Ruskem.” Což jsou slova, v Evropě dosud neslýchaná. A proto Vám je taky asi ČT nepřinese….
    Následně pak vyzval přítomné diplomaty k zahájení všestranného „partnerství s Moskvou” a k vypracování „společné strategie s Ruskem v oblasti kosmu a kybernetické bezpečnosti”.

• Jessie
      Jessie, 2.9.19 13:46:38  

Tohle někteří zabetonovaní těžko skousnou. Asi budou dál vězet v těch starých kabátech. Francie pořád není "náš vzor" :6:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.9.19 20:05:16  

Však Čína už dávno není "malý asijský tygr". Ale pěkně velkej macek :14:

• klokan.Vendelin.u.D1
        klokan.Vendelin.u.D1, 2.9.19 20:18:23  

Čína každoročně růst cca 6 až 8 % HDP.
        O tom se může EU a USA jenom zdát... :6: :6:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.9.19 20:10:38  

Islamizace Evropy je dohodnutá min. od r. 95, takže lidská práva v muslimských zemích jsou tabu. Leda jen tak jako ... Ale ten tuplovanej blb Petříček musí pokárat Čínu, že se u nich porušujou lidský práva! K posrání! :7: :1: Asi se adresát nasmál ... že spadl ze židle ... Ačkoliv my víme hovno o tom, jak to tam chodí. Kdo takové píkoviny čte a "vyřizuje" ... :14:

• Jessie
        Jessie, 3.9.19 13:54:46  

Takoví blbové, jak říkáš, bohužel beztrestně poškozují ČR. A další jim ještě tleskají. Neskutečné.

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 12.9.19 12:46:00  

Podstatně byla zanedbaná výchova ve školách, proto mají zelenou v oblbování dětí a mládeže.

• klokan.Vendelin.u.D1
    klokan.Vendelin.u.D1, 1.9.19 13:35:41  

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-rakousko-prezident-caputova-justice-migrace-volby.A190901_104613_zahranicni_luka
    Nemáme nezávislou justici, posteskla si Čaputová. Strach z cizinců chápe

Slovenská prezidentka si poplakala nad slovenskou justicí v zahraničí (Rakousko). Čekám, že jí slovenská kavárna pěkně zatleská.
    Když řekl Babiš (doma v Česku), že si lze objednat politické stíhání, tak se na něj spustily mediální plivance ze všech stran. A při tom Babišovi jeho domněnky částečně potvrdila Čaputová tím, že na SLovensku je situace totožná a justice je mafiánská (tj. není nezávislá) a trpí mnoha problémy..

• Jessie
      Jessie, 2.9.19 13:47:36  

Ta může říkat cokoli, prominou jí to.

• klokan.Vendelin.u.D1
    klokan.Vendelin.u.D1, 29.8.19 18:40:14  

Ode dneška začínají nové (premiérové) díly Týdne s prezidentem, na TV Barrandov. Od 20:15 h.
    Přes prázdniny byla pauza. :15:

• Josef.z.hor
      Josef.z.hor, 29.8.19 18:44:03  

Ano beru v úvahu. Dík.

• Jessie
      Jessie, 30.8.19 13:28:22  

To bylo včera... pustila jsem si začátek, ale zdálo se mi, že to je zase repríza, tak jsem to hned přepnula. Tak jak to tedy je?

• klokan.Vendelin.u.D1
        klokan.Vendelin.u.D1, 30.8.19 19:19:32  

Původně jsem si myslel (a v TV programu bylo avízováno), že to bude premiéra.
        Ale bohužel Soukup cca v 19.30 oznámil, že půjde ještě o reprízu. Že nové díly budou až od 5.září. Škoda, těšil jsem už včera se na komentáře Zemana.

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 31.8.19 20:58:20  

Mě se to zdálo také nenormální. Tak jsem to vypnul. Takže za týden??

• klokan.Vendelin.u.D1
            klokan.Vendelin.u.D1, 1.9.19 13:36:08  

za týden, 5.9.

• Jessie
              Jessie, 2.9.19 13:50:03  

Ale ne, včera v neděli už to byla premiéra, ne? Měla jsem to puštěné, ale mohla jsem to sledovat jen tak napůl, ale myslím, že to bylo aktuální.

• Jessie
    Jessie, 29.8.19 13:37:45  

Slyšela jsem krásnou Čaputovou pronášet projev k výročí SNP. Politicky korektní, národ nerozdělující, líbivý a bezobsažný. Ani zmínka o stínech, který na tomto výročí leží. Zeman by je vyslovil. A byl by oheň na střeše...

• klokan.Vendelin.u.D1
      klokan.Vendelin.u.D1, 29.8.19 16:29:48  

Za to v Německu se zanořila do zádele až po bačkůrky.. :15:

"Německo, potřebujeme tě!" :14: :14:

Já tedy Německo opravdu k ničemu nepotřebuji. Jsme kolonií Německa, dodáváme jim levnou a kvalifikovanou pracovní sílu, vyrábíme jim za levno elektřinu, odebíráme od nich podřadné potraviny, ... aj. A Německo se už po třetí snaží během 100 let dokurwit celou Evropu tím svým sociální inženýrstvím (multikulti, ekoterorismus, apod.).

A Čaputová tohoto potřebuje více, více a houšť? Opakuji, za sebe říkám, že já ne. :15: :15:

• Jessie
        Jessie, 29.8.19 17:32:19  

No, to pěkně začíná. Proto ji asi zvolili...

• Jessie
    Jessie, 17.8.19 13:52:06  

"Prezident Miloš Zeman neporušuje ústavu, když odmítl jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury. Ústava právo jmenovat ministry dává prezidentovi, který nemůže jmenovat někoho bez návrhu premiéra, ale navrhovací právo není silnější než jmenovací.

Prezident nemusí návrhu vyhovět. Ministři jsou jmenováni za shody prezidenta a premiéra. Hlava státu není podřízena předsedovi vlády a návrhy předsedy vlády prezidentovi republiky nejsou závazné příkazy."

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Doc-JUDr-Zdenek-Koudelka-Ph-D-120247/clanek/Prezident-nemusi-jmenovat-ministra-97176

Připadá mi to rozumné a jasné. Zeman ví, co dělá.

• Jessie
    Jessie, 14.8.19 17:41:39  

Tak Zeman odmítl jmenovat Šmardu. Teď jde do tuhého...

• klokan.Vendelin.u.D1
      klokan.Vendelin.u.D1, 14.8.19 19:24:29  

přesně, jak jsem pčedpokládal... Zeman chce poslat socdem na smetiště dějin.

• Josef.z.hor
      Josef.z.hor, 15.8.19 21:47:43  

Tak je to správné. Vlastizrádce nelze podporovat.

• Jessie
        Jessie, 16.8.19 14:40:18  

Já nevím, podle mě je v tom Šmarda nevinně. Celé je to špinavá hra ČSSD. Tady je o tom pěkný článek:

Hamáček by při prvním nátlaku kulturní fronty, která už nám ukázala své totalitní choutky a touhy chtít svými - těmi jedinými správnými a "demokratickými" vizemi ovládat chod země......, poradil na doporučení kupříkladu pana Onderky a spol., aby se pan Šmarda stáhnul - a umělcům dal prostor. A co by pan Šmarda pro blaho strany a chuti trochu vypomoct - neudělal. To takový bývalý ministr Staněk, to byl jiný oříšek. Ten jim, socanům, nasekal pěkné potíže.

Je vůbec myslitelné - zvážíme-li celou tuhle komedii, aby se prezident republiky snížil k něčemu takovému, aby jmenoval do funkce nasazeného Michala Šmardu? Vždyť je to celé do očí bijící - jako jedna obrovská sranda. A já se zde nesměji panu Šmardovi. Toho je mi svým způsobem líto, protože jeho pohnutky tak nějak lidsky chápu. Stydím se za postup České strany sociálně demokratické! Za ten amaterismus, zoufalství, průšvih v přímém přenosu, neschopnost, malost, pád. Za celý ten křivý postup vůči svému Antonínu Staňkovi, za zesměšnění Michala Šmardy, za drzost předložit bytostně inteligentnímu Zemanovi takový - nazvu to ještě jemně - úúúlet, v podobě toho, co vykonstruovali a ještě si za tím skálopevně stojí a bojují.

Něco tak absurdního se už dlouho na naší politické scéně neodehrálo

Zdroj: https://krusic.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=724481

• klokan.Vendelin.u.D1
    klokan.Vendelin.u.D1, 12.8.19 19:02:08  

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ceska-posta-ziska-narok-na-vyssi-kompenzace-tajne-sluzby-vice-prav-stvrdil-zeman-40292893?seq-no=6&dop-ab-variant=3&source=clanky-home
    Česká pošta získá nárok na vyšší kompenzace, tajné služby více práv, stvrdil Zeman

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal devět zákonů. Jde například o normu umožňující České poště žádat od státu kompenzace nákladů za své služby až do výše 1,5 miliardy korun. Další z podepsaných zákonů pak zvyšuje pravomoci tajných služeb ve vztahu k záznamům v informačních systémech.
    -----
    chyba, ten zákon o navýšení pravomocí tajné službě Zeman podepisovat neměl, v tom s ním bytostně nesouhlasím. Je to jen více šikany a šmírování na občana, v níž tuhle cestu do pekel nastolila ČSSD. :8:

• Jessie
      Jessie, 13.8.19 13:48:23  

Víš, co by se ZASE strhlo, kdyby to nepodepsal :6:? Asi mu to nepřipadlo tak důležité.