Vadí vám něco při vaření a co vás potěší

Otevřená diskuze | Kategorie: Gastronomie
Jackie0004 (2017-11-17 13:28:45)pametnik (2017-11-17 12:39:24)Zidane (2017-11-16 20:40:59)69beran (2017-11-16 20:25:13)Kansasska (2017-07-05 21:08:32)anuste (2016-12-17 11:58:58)andyparker (2015-11-09 19:37:20)
Vadí vám něco při vaření a co vás potěší
Založeno: 13. 11. 2014 | Příspěvků: 606 | Členů: 7
Správci: pametnik (hlavní)

Kdo rád vaří má také radost ze svého díla a je rád, když strávníkům nejen chutná, ale je to hezké i pro oči. Při tom mi vadí, že když se otočím, tak mi někdo sní maso, které jsem právě nakrájel do polévky, když si večer upeču veky na chlebíčky, ráno udělám salát, uvařím vajíčka,okurky,sýr, nakrájím veky a z lednice místo 30dkg šunky vyndám jen zabalený prázdný papír.Co uděláte, taky se rozčilujete, nebo to berete jako legraci ?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• pametnik
    pametnik, 14.11.17 11:59:00  

Co mi ještě vadí ? Když za mnou někdo stojí a říká, to tam nedávej, to mi tam vadí, nech to jak to je, já už mám hlad... a ve finále si dá nášup a pak říká to se ti povedlo, jak si to dělal. Zpravidla se to opakuje při každém vaření. :15:

• Zidane
      Zidane, 14.11.17 15:22:56  

Mně takhle někdo kecat do vaření, nejpozději napotřetí tím fláknu a udělej si to sám, chytrolíne... máma to, když špatně chodila a často jsem musel vařit já, věděla taky, že když budu chtít poradit, zeptám se :14:

• 69beran
      69beran, 14.11.17 18:20:56  

Zamnou ani nikdo stát nesmí :2: S výjimkou toho, když ho něco učím. Kybice nesnáším u čehokoliv. Kdysi jsem málem vysadil svou matku z auta. Už jsem brzdil... :2:

• Zidane
        Zidane, 14.11.17 18:26:03  

Máma věděla, že do řízení mi taky nemluvit, akorát navigovat jo (zprava dobrý) a stejně jsem se obvykle pro jistotu podíval. Ale kibice taky nemám rád.
        Pokud mám něco udělat a hodláš mi do toho kecat, udělej si to rovnou sám! :14:

• 69beran
          69beran, 14.11.17 18:47:02  

Ona do řízení kecala stylem-jééé co děláš?! jeď pomalu! no on nás snad zabije...jede jako blázen. Nepředjížděj ho dyk už tak jedeš jako blázen! Jeli jsme necelých 70 po krásný silnici, kde bych s kýmkoliv jiným nebo sám jel v pohodě 110-120.
          Jedeš pro ní skoro 30 km, abys ji odvezl k doktorovi, potřebuješ ten den dodělat akci a předat ji, do toho ještě za odměnu poslouchat kecy a sejčkování, že se v nějakých 65-70km/hod zabijeme :12: :15: Ale to bys hlavně musel slyšet v tu chvíli ten její styl alá Keliška. A vidět to lomení rukama, atd, což ještě umocňovalo ten "zážitek a teror" :1:

• Zidane
            Zidane, 15.11.17 00:21:47  

No tak to jsem naštěstí nezažil, máma tak nějak věděla, že nejsem magorřidič, že jsem, to mi říkal už instruktor v autoškole "řidič defenzivní".
            Instruktor to řekl jasně "jezdíte podle mě dobře, před semaforem uberete a dojedete setrvačností", tak mu říkám "protože tady ty semafory znám a vím, že bych to stejně neprojel" a on "já vás chápu, ale Michal (majitel autoškoly a druhý instruktor) by vám nadával, že jste to mohl stihnout, ale děláte to dobře, ten jeho systém brzda plyn by vás mrzel, až byste každou chvíli tankoval...

• 69beran
              69beran, 15.11.17 08:11:54  

Semnou matka jela autem tak 5 x v životě. Ona takhle vyšilovala s každým. Byla zvyklá celej život na autobusy a vlaky. Jeden z mých švagrů se kdysi zařekl, že jí už do svýho auta nikdy nevezme, páč jestli by se fakt mělo něco stát, tak jedině její vinou. Ona to byla super ženská, ale jak sedla k někomu do auta, byl to jiný člověk! Vystrašená už při nastartování, v očích smrt už jak zjistila, že se auto rozjíždí. Neuvědomovala si, že i nejflegmatičtějšího řidiče může tak vydeptat, že udělá fatální chybu.

• Zidane
                Zidane, 15.11.17 22:41:38  

Asi tak. A až by tu chybu udělal, házela by to na něj a řvala by, že proč s ním do toho auta lezla a neviděla by, že za to může ona, protože ho vydeptala, to ne, to TY za to můžeš, to TY, já dobře věděla, že s tebou do toho auta nemám lízt, já to věděla...

• 69beran
                  69beran, 15.11.17 22:57:49  

Přesně tak to v životě chodí.

• pametnik
                    pametnik, 16.11.17 10:00:34  

Já si myslím, že sme na tom všichni stejně :1: . Víte co se říká, "S ženskou je to hrozný, ale bez ní ještě horší" :1:

• 69beran
                    69beran, 16.11.17 13:50:39  

Asi tak :2:

• Zidane
                    Zidane, 16.11.17 15:52:21  

"Moje stará si vystačí. Nejdřív se mě na něco zeptá, pak si sama odpoví a nakonec mi půl hodiny nadává, že zase nemám pravdu."

anebo

"Se ženskou to stojí za hovno a bez ní za dvě" :1:

• pametnik
                    pametnik, 16.11.17 18:01:08  

Udělali ste mi radost, že mám vaši podporu a nejsem v tom sám :1:

• Zidane
                    Zidane, 16.11.17 18:36:23  

Co je lepší, pes nebo manželka?
                    No to záleží na tom, jestli chceš mít posranej koberec nebo život :4:

• 69beran
                    69beran, 16.11.17 20:18:31  

Ale tak já si v tomhle nemůžu stěžovat :2: Manželka je jedna z mála žen, která nikomu nestraní. Nepatří k té drtivé většině žen, které ze všeho viní chlapy a za chudáčka je u nich téměř vždycky žena. Spíše jsem od ní často slyšel, že ženský dokážou být mnohem větší svině než chlapi. To jsem o ní slyšel i od několika lidí nezávisle na sobě. Nebo když u nich v práci některá nadávala na chlapy, dokázala říct-všechny na ty svoje chlapy jen nadáváte! Tak se sima rozveďte, ale nepomlouvejte je!
                    Nejednou jsem se i dozvěděl, že jsem od ní jen a jen chválen :6: Jo a taky to, že je jedna z mála vyjímek mezi ženami, které si hledí své práce a nestará se o drby a naopak drbny umí usadit.
                    Taky je velice tolerantní :4: :2:
                    V podstatě když to tak vezmu, my se spolu celé dny smějeme, neustále komunikujeme, na všem se nějak dohodneme, nebo uděláme bez problémů kompromis. My hlavně neřešíme ptákoviny a záležitosti na kterých krachuje spousta manželství /páč ono se jim to nasčítá/, považujeme za malichernosti, nad kterými mávneme rukou, nebo je prostě vůbec neřešíme. A vo vo vo tom to je! :4: :6:

• Zidane
                    Zidane, 16.11.17 20:21:24  

Tak chlapi když "mezi sebou něco mají", daj si přes hubu a je to. Ženská naopak "škodí po straně" - pomlouvá, podjebává, nasazuje psí hlavu...

• 69beran
                    69beran, 16.11.17 20:25:13  

Ano. A to je přesně to, co manželka nesnáší stejně jako ty, já a další :2: Nesnáší slepicismus a kecy typu - nojo chlapi. Ale i - nojo ženský. Má stejnej názor jako já-vše je o jedincích, nikoliv o pohlaví.

• minoki
    minoki, 6.10.17 22:20:55  

Kdyz neni uvareno...

• 69beran
      69beran, 8.10.17 15:54:52  

Lehká pomoc...zapnout sporák a vzít do ruky vařečku pro začátek :1:

• minoki
        minoki, 10.10.17 08:42:35  

Na zlobiveho chlapa,co neuvaril? :14:

• 69beran
          69beran, 10.10.17 09:19:08  

Zbít, zkopat do kulata a vyměnit! :1:

• minoki
            minoki, 11.10.17 01:41:28  

Postavit ke sporaku na tyden!To by mel moc lehke jinak.

• Zidane
      Zidane, 10.10.17 14:07:21  

"Slavný soude, žádám o rozvod! Manžel prodal veškeré kuchyňské nádobí a peníze propil!"
      "Slavný soude, já taky žádám o rozvod! Manželka si toho všimla až za tři neděle!"

• minoki
        minoki, 11.10.17 01:40:28  

:1:

• 69beran
        69beran, 11.10.17 13:59:51  

Nebo jak u soudu manžel mj zdůvodňuje rozvod: Manželka je hrozný prase! Jdu se ráno vyčůrat do dřezu a tam ještě nádobí od včerejšího oběda! :7:

• Zidane
    Zidane, 21.9.17 14:23:45  

Jo, to jsem kdesi četl taky, že když cejtíme ve vietnamském obchodě myšinu, že to může být právě jasmínová nebo jaká to rejže, nemusí to prej znamenat, že tam je zahlodavčeno :1: :1: :1:

• minoki
      minoki, 21.9.17 14:39:23  

Jo smrdi to tam fest a k tomu ta umelotina z bot :1: :1:

• 69beran
        69beran, 21.9.17 20:37:58  

Umělotina z bot, koberce,lina...mě to strašně voní :1: Hlavně ty koberce.
        Jinak ten vietnamský puch z vaření a kdovíčeho ještě, to je běs a hrůza. Občas jezdím do večerky k Vietnamce pro drobnosti. Jednou kolem poledne byl u kasy její manžel a ona vařila vedle. Měla otevřené dveře do prodejny, sporák hned za dveřma. To byl puch!!! :7: Příště, když byla na prodejně sama a manžel byl dle auta odjet, zeptal jsem se jí, co to vařila. Zeleninu a nudle!
        Naznačil jsem jí, že to zrovna moc nevonělo. Smála se tomu a říkala, že jim zase nevoní některé naše ingredience. Dál jsme se nedostali, páč dorazil její manžílek /tydýt jeden :10: / a ona automaticky zapíchla oči do mobilu a nahodila neutrální, až znuděný výraz :1: Tak je to vždycky-manžel není, je s ní sranda, manžel je, čumí do mobilu, někdy něco štěbetá

• Zidane
          Zidane, 21.9.17 20:49:38  

Chápu... manžel je, musí být znuděná, protože debaty se zákazníkem - "ty potvoro, ty po něm jedeš! A pokud nejedeš, co se s ním bavíš, zákazníkovi máš odpovědět a nic víc!" a má problém...

• 69beran
            69beran, 21.9.17 21:15:24  

No mě bylo několikrát divný, proč se chová pokaždý jinak. Někdy laškovná, milá, zeptám se na něco a ona to jde semnou hledat, je veselá, rozvrkočená :2: Jindy sotva pozdraví a mlčí. Jednou asi 10 lidí v prodejně, ona si mě mezi nimi všimla a nahodila úsměv, že si toho někteří všimli a hned pohledy na mě :1:
            A tak pořád dokola, pokaždý jinak. Jednou jsem jí řekl, že by ji víc slušely rozpuštěné vlasy, než stažené dozadu. Druhý den je měla rozpuštěné :13: Pochválil jsem jí to a že je to tak moc sexy. Asi měsíc je měla tak pořád.
            No ale ty změny chování trvaly. Pak mi to teprv došlo s tím manželem a kamerami na prodejně...
            Myslím že si jednou,nejednou?, něčeho všiml a dal ji kázání...
            Tvl ona je tak nádherná! Je jí 27 a vypadá na 19
            No ale smrad z hrnců jí jde neuvěřitelnej, to zas jo! :15:

• minoki
              minoki, 22.9.17 00:26:02  

To si rozmyslis mit to doma :1: :1:

• Zidane
                Zidane, 22.9.17 00:50:52  

No to jo. Mají prostě jinou povahu, my je a oni nás chápeme jen s vypětím všech sil, dlouhodobě se to nedá :14:

• 69beran
                69beran, 22.9.17 19:57:53  

Tak jasně že domů tohle nebrat :6:

• minoki
                  minoki, 23.9.17 03:14:15  

:1: :1: :1:

• minoki
          minoki, 22.9.17 00:23:50  

:7: ..oni bydli v tech prodejnach a smrdi to skoro vsude.Ty tem zenskejm nedas pokoj :1: Vsak by asi dostala po tlame...

• 69beran
      69beran, 21.9.17 18:04:49  

Myšinu jsem cítil z té basmatky. U Vietnamců je to něco ještě horšího. Jako kdyby pach z kanálů před deštěm. Já zase slyšel, že to je z jejich zeleniny.

• minoki
        minoki, 22.9.17 00:24:45  

Ale vzdyt zeleninu kupuji ceskou...

• 69beran
          69beran, 22.9.17 20:05:04  

Ale mají i vietnamskou. Posílají jim to z Vietnamu a vozí si ji když se vracejí z dovči :1:

• minoki
            minoki, 23.9.17 03:14:56  

Nechci vedet,co si jeste vozi..hovada

• Zidane
              Zidane, 23.9.17 14:18:33  

Tak ale třeba nějaké ty jejich vietnamské chilli omáčky (odhaduju to z toho, že když mi to v hospodě přinesou k jídlu, je na tom psáno akorát vietnamsky a podobně, český návod to nemá, což kdyby chtěli prodávat nebo to i "jenom" bylo odsus, mít musí, jsou dobrá věc, to jen ať si vozej. A nějakých mražených nutrií a podobně bych se nebál, to by počítám bylo odhaleno na hranicích, Vietnam není ve Schengenu :1:

• minoki
                minoki, 23.9.17 21:59:26  

Do USA se take nesmi vozit masicko a klobasky.Celnici vse zabavi a sezerou.

• 69beran
                  69beran, 23.9.17 22:23:51  

Takže ne že se nesmí dovážet, ale prostě NO PASSARAN! Neprojdou! :13: :14:

• minoki
                    minoki, 23.9.17 23:18:18  

Nekdo jo :1: :1: :1: Ja vezla sejry a mne nekonrolovali.Kontrolujou jen podezrely :1: :1: :1: :1:

• 69beran
                    69beran, 23.9.17 23:26:09  

Jdou po čuchu...klobásky se neutají :1:

• minoki
                    minoki, 23.9.17 23:37:33  

Ani sunkova pena....ten cernoch to navsteve zabavil.pak asi zkoumal,co to je :1:

• pametnik
      pametnik, 21.9.17 19:30:38  

Je to tam cejtit Vietnamsky. Občas tam zajdu koupit něco z drgerie, nebo průmyslového zboží. Už se ale dostali na srovnatelné ceny s našimi obchody. Textil tam už dávno nekupuju, Kik má za stejné ceny lepší a nepáchnoucí.

• 69beran
        69beran, 21.9.17 19:48:07  

Vietnamsky... :1: Ano, tak se to dá shrnout :2:

• 69beran
      69beran, 23.9.17 23:45:00  

Jasmínová rýže se tady roky běžně prodává a v český kuchyni používá. Já ji nikdy nezkoušel. U mě rýže je prostě rýže a basta fidli. Když budu mít zájem, můžu si ji ochutit sám. Já ale nevidím důvod, proč by měla rýže vonět po jasmínu či nečem jiném.
      Lidi už nevědí co by vymysleli za krávoviny. Kedlubové zelí...No kua zelí je zelí, náhražky patří do koryta leda, ne na talíř :6: To říkám...gurmáni, no. A mají na to celý fóra na ty blafy :13:

• minoki
        minoki, 24.9.17 02:28:11  

Jasminovy caj je prijemny a mam ho rada..

• 69beran
          69beran, 24.9.17 22:19:24  

Čaj, ale ne rýže. To je jak brambory s vůní vanilky. Čaj je konečný produkt a různé chutě jsou žádoucí. Rýže je součástí nějakého pokrmu, který si ochutím jako celek dle potřeby a chuti. Rýže má sama o sobě chutnat a vonět prostě jako rýže. Brambor jako brambor, špagety jako špagety, maso jako maso.

• Zidane
            Zidane, 25.9.17 00:53:23  

Jo, to mi připomíná jak jsem kdesi četl, že "kuchaři" chválili, že ryba nechutná jako ryba... tak když si dám rybu, tak proto, že chci rybu, až budu chtít vepřový, dám si vepřový :14:

• pametnik
              pametnik, 25.9.17 12:33:46  

Co si budeme nalhávat, právě sem dojedl zbytek kachny od včerejška. Bohužel, buď ztrácím chuť, nebo už to není co to bývalo. Kachna je za hodinku pečená a rozpadává se pod rukama, chuť to nemá a je z ní cítit všechno, jen ne kachna. U ostatní drůbeže je to stejný, kuře jde po 30 dnech od vylíhnutí na stůl, krůta "voní" rybama, husa má jen hodně kostí... :8:

• Zidane
                Zidane, 25.9.17 13:50:53  

Nebyla to kachnička z Vodňan? To by dost vysvětlovalo :4:

• 69beran
                  69beran, 25.9.17 15:44:55  

Vodňanská kachna je snad jediná, která mi chutná. Domácí kachny nechci už nikdy. Stačí mi vidět, jak je lidi chovají. V blátě, smradu, maso smrdí bahnem. A hlavně-žádný maso, jen sádlo! Vypeče se sádlo, zůstane kostra potažená kůží. Masa je na vykrmený domácí kachně asi tolik, kolik na půlce kuřete. Na vodňanský kachně si pochutnám, je masitá, masíčko jen se rozpadá, což se mi právě líbí. Já chci maso, ne sádlo!

• 69beran
                    69beran, 25.9.17 15:48:38  

Jasně že kachna má chutnat jako kachna. Ale většina těch domácích kachen fakt smrdí bahnem a to je hnus, který naopak přebíjí tu žádoucí chuť kachny.

• Zidane
                    Zidane, 25.9.17 17:06:00  

A jak myslíš, že chovají drůbež v drůbežárnách? A čím to krměj? Honem honem, samej granulát, aby to bylo rychle... doma aspoň vím, čím to krmím a vím, že tomu neleze z uší chemie.

• 69beran
                    69beran, 25.9.17 17:08:21  

Nojo, jenže ty domácí kačeny jsou kost,kůže a sádlo. Já chci maso. A smrdí to bahnem. To radši ty granuláty

• pametnik
                    pametnik, 25.9.17 17:55:23  

Bylo to koupeno v Lidlu a našel sem tam jen, že je to z české produkce. Obchody by měli uvádět viditelně také kromě země původu, výrobce i vlastníka, u označení zboží. Řeznictví "Zeman" je známé, ale že patří Agrofertu už nikde neuvádí.

• 69beran
                    69beran, 25.9.17 18:03:21  

Brzy tam bude už jen-vyrobeno v EU

• Zidane
                    Zidane, 26.9.17 14:30:10  

To už na dost výrobcích je. Vyrobeno v EU a žádná specifikace, kde přesně. Takže nějaké Polsko či něco podobného, když se styděj tam napsat přesnou zemi původu... asi tušej, že polské a podobné věci by lidi moc nekupovali, tak to schovaj pod "vyrobeno v EU"...

• minoki
                    minoki, 27.9.17 10:52:51  

Tady zas hrde pisou vyrobeno v USA,aby bylo jasne,ze to neni z Ciny :1:

• Zidane
                    Zidane, 27.9.17 17:26:41  

A vtipné by bylo, kdyby to bylo "vyrobeno v USA" ve smyslu sestaveno, zkompletováno, přičemž jednotlivé součásti (například střeva u televizí) by stejně byly z Číny :1: :1: :1:

• 69beran
                    69beran, 27.9.17 20:24:17  

Značkové výrobky se už celkem běžně kompletují v Číně. Tím pádem by měla být správně uváděna země původu Čína. Kde byly vyrobeny jednotlivé díly není podstatné. Zkompletovala to Čína, je to čínský výrobek a basta fidli i kdyby se ty Adidasy a další firmy na hlavy stavěly :6:

• Zidane
                    Zidane, 28.9.17 01:47:14  

No právě. Jenže tohle se právě nikdy nestane, protože firmy vědí, že MADE IN USA zní o hodně lépe než MADE IN CHINA a proto budou uvádět MADE IN USA i v případě, že to v USA jen někco sestaví dohromady - součástky vyrobené v Číně... ale bylo to dáno dohromady v USA, tedy je to MADE IN USA...

• minoki
            minoki, 25.9.17 04:57:21  

Dnes to zas varili,se pobleju...

• 69beran
              69beran, 27.9.17 16:33:56  

Zase králík...se pobleju! Aby ses neposral!!! /Slunce seno :1: /