Vadí vám něco při vaření a co vás potěší

Otevřená diskuze | Kategorie: Gastronomie
Jackie0004 (2017-07-25 09:19:51)pametnik (2017-07-23 22:09:23)Zidane (2017-07-23 18:10:28)speranza57 (2017-07-23 18:08:38)Kansasska (2017-07-05 21:08:32)andyparker (2015-11-09 19:37:20)
Vadí vám něco při vaření a co vás potěší
Založeno: 13. 11. 2014 | Příspěvků: 464 | Členů: 6
Správci: pametnik (hlavní)

Kdo rád vaří má také radost ze svého díla a je rád, když strávníkům nejen chutná, ale je to hezké i pro oči. Při tom mi vadí, že když se otočím, tak mi někdo sní maso, které jsem právě nakrájel do polévky, když si večer upeču veky na chlebíčky, ráno udělám salát, uvařím vajíčka,okurky,sýr, nakrájím veky a z lednice místo 30dkg šunky vyndám jen zabalený prázdný papír.Co uděláte, taky se rozčilujete, nebo to berete jako legraci ?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• pametnik
    pametnik, 22.7.17 20:32:19  

Dneska k nám přijela vnučka s manželem a když sem viděl jak si přidávají, tak to byla radost. Byla hovězí s nudlemi ze dvou vajec a španělský ptáček s knedlíkem, nebo s rýží. Odpoledne nechtěli šunku ani sýry, ale na posezení snědli celý plech borůvkového koláče. :1:

• speranza57
      speranza57, 23.7.17 18:08:38  

Tak to bylo skvělé pohoštění ! :15:

• pametnik
    pametnik, 21.7.17 12:55:17  

A neochladí se a neochladí. :15:

• speranza57
      speranza57, 22.7.17 19:13:20  

Není to tak zlé, v Brně bylo jen asi 2-3 dny nad 30°C, dnes například jen 29°C. V noci mám všechna okna dokořán (tedy pokud zrovna neprší), vychladím byt a mám tady celý den kolem 22-23°C, což se dá vydržet.
      Pamatuju před pár lety, když tady měsíc nezapršelo a teploty byly nad 35°C, to už bylo fakt na mrtvici, ale teď je to myslím prozatím dobré.

• Zidane
        Zidane, 22.7.17 19:28:25  

Jo, panelák je v tomhle zlo, přes den natáhne horko a v noci topí a topí... fakt to chce na noc otevřít, vychladit co to jde a přes den mít zavřeno.

• speranza57
          speranza57, 22.7.17 19:34:29  

My už máme fasádu zateplenou, je to poznat v zimě i v létě, ale jak píšeš.....vychladit a přes den zatáhnout žaluzie a větrat minimálně. Však i kouřit chodím na lodžii. :1:
          Zatím jsou ty noci chladné, neměla jsem letos ještě noc nad 20°C a za chvíli bude sv.Anna, tak snad už nepřijdou ty teplé noci, kdy se ani nedá spát.

• pametnik
            pametnik, 22.7.17 20:22:16  

Dneska slibují bouřky, hodně deště a ochlazení na 15°C, tak sem zvědav, kde se jim to podaří taková předpověď (věštba). :1:

• pametnik
    pametnik, 30.5.17 13:47:00  

VEDRO a HIC :13:

• Zidane
    Zidane, 1.4.17 17:26:40  

https://www.novinky.cz/koktejl/433893-knedlikova-pizza-ci-smazena-tatranka-vitejte-na-festivalu-nejhorsich-blafu.html

Jo, mimibazar, tam jsou takových receptů tuny, bydlenka má rychle uvařeno, manža si čvachtá a ona zase může sedět u fejsbůčku :1: :1: :1:

• pametnik
      pametnik, 4.4.17 18:55:48  

Většina jídel vás neotráví, ale na to, aby je někdo jedl, je potřeba hodně odvahy. Nedoporučují se třeba kombinace "vepřová pečeně a k tomu jahodové knedlíky" i když jsou jednotlivá jídla dobrá. :15:

• Zidane
        Zidane, 4.4.17 22:54:09  

Již Josef Čapek věděl své:

"Také jsem dostala chuť na opravdivý dort," řekla kočička. "Víš co, vsak když mám zítra narozeniny a ty svátek, měli bychom si nějaký dort udělat! Jenomže nevím, jak se takový dort dělá."
        "To nic není," řekl pejsek, "to je lehké, to já vím, jak se takový pravý dort dělá! To se do takového dortu dá všecko, co je k jídlu nejlepší, všecko, co nejraději jíš, a pak je ten dort nejlepší. Když tam dáš takových nejlepších jídel pět, tak je pětkrát dobrý, když jich tam dáš deset, tak je potom desetkrát dobrý. Ale my si jich tam dáme sto a budeme mít stokrát dobrý dort!"

• pametnik
    pametnik, 20.3.17 07:26:23  

Přeji všem, hezký první jarní den. Dnes hodíme všechno co nám při vaření vadí za hlavu, budeme veselí a budeme na všechny hodní a milí :15:

• 69beran
      69beran, 20.3.17 07:31:08  

Ostatně jako po celý rok :2:

• komboj
      komboj, 25.3.17 12:02:14  

Nevadí mi při vaření pít pivo, ba naopak, inspiruje mě to.

• pametnik
        pametnik, 25.3.17 12:34:37  

Pivo při vaření musí být, jak bych mazal ochutnávací chutě ? Vodou by to určitě nešlo. :3:

• pametnik
    pametnik, 20.1.17 19:20:10  

Dáváte si taky pozor na to, co kupujete ? Včera sem dělal drožďové knedlíčky do polévky, droždí čerstvé ale nešlo udělat do potřebné konzistence a navíc bylo mírně cítit. Nebo mouka, některá nekyne a je to k vzteku. Babiččina mě už několikrát zklamala a přitom nevědí jak ji pojmenovat, pomalovat a co by za ni chtěli. Docela dobrá je z HavlBrodu (měli ji za 7,90 v Bille), předevčírem sem z ní pekl chlebík a byl jak namalovaný.

• speranza57
      speranza57, 20.1.17 19:46:16  

No snažím se, ale taky mě obchodníci kolikrát dostanou a sednu jim na lep.
      Droždí mívám vždy stejné kvality, ale asi bych si taky měla číst datum spotřeby, podle toho, co píšeš. Ale já ho kupuju pouze tady v malém obchůdku, kam chodím denně a mám v oku stav zásob v regálech. To bych asi hmatem zjistila, kdyby to droždí bylo nějaké seschlé.

• 69beran
      69beran, 21.1.17 14:23:58  

Droždí kupujeme v Kauflandu za 2,20 a vždycky bylo v pohodě. Už tam ale nekupujeme pomeranče. Za poslední rok jsme je tam koupili tak 8x a vždycky byly kyselý jak citrón. Někdy i byly zčásti dutý. Týká se to španělských a to jak balené, tak vážené. Od Lidla to samý. Naoko a na omak krásné, akorát zralé, uvnitř fakt běs a hrůza. Zato mandarinky posl tak 2 měsíce paráda! Sladký jak med, ani 1 jádro.

• SAMAN47
    SAMAN47, 20.1.17 12:59:31  

Mně strašně vadí, že už jdu kupovat asi 6 škrabku na brambory :12: . vždycky při škrábání jí zapomenu mezi slupkama a vyhodím jí do popelnice :12: . A to si vždycky říkám: Bacha, vole, ať nevyhodíš i tu škrabku :7: ...A včera - pic :11: ...a škrabka nikde. Tak jdu nakupovat :8: .

• speranza57
      speranza57, 20.1.17 15:20:10  

Takhle jsem si jednou vyhodila malý oblíbený nožík na zeleninu a jednu škrabku taky. Od té doby už nepoužívám noviny, ale různé plastové tácky od zeleniny nebo od hotových jídel. Do toho se nedá nůž ani škrabka zabalit. :1:

• speranza57
      speranza57, 20.1.17 15:23:20  

Tohle nesouvisí s vařením, ale je to podobné....já maluju kraslice a při tom mám na stole položené noviny jako podložku. Jednou jsem noviny sbalila a vyhodila do koše i se třemi zlatými prstýnky.....to byl fofr, když mi to došlo !!! :1: Naštěstí jsem nemusela ven do popelnice, jen jsem dolovala doma v odpadkovém koši. :1:

• SAMAN47
        SAMAN47, 20.1.17 16:01:13  

U nás se traduje, jak moje teta, když jí bylo 18 let dostala zlatý prstýnek. A najednou prstýnek nikde...Děda, hrozný neruda nadával jak špaček, kterýmu nápadníkovi ho dala a co dal on jí, teta vůbec nevěděla, kde mohla o prstýnek přijít a až asi za rok...Obrovská náhoda, na zahradě měli kompost, kam vylévali vodu z umývání nádobí, tehdy tam nebyla kanalizace...A ejhle, děda nabral kompost na pohnojení záhonků, najednou se něco zalesklo a prstýnek byl na světě. Asi jí při mytí ve škopku prstýnek sklouznul a bylo. :7:

• speranza57
          speranza57, 20.1.17 16:45:04  

Tak to byla klika, u strýca na vesnici se umývalo nádobí bez saponátů jen v horké vodě a ta voda se potom přimíchala prasatům do žrádla. To by se potom prstýnek hledal hůř ! :1: :1:

• Zidane
            Zidane, 28.3.17 13:13:45  

Dal by sis jitrnici a pak by se v kadibudce něco zalesklo? :1:

• 69beran
      69beran, 21.1.17 14:28:14  

To já tuhle nakrájel maso a odskočil si na malou. Přijdu a maso nikde :7: Ne že bych ho omylem vyhodil, ale pes si na pelechu už jen oblizoval fousy :8: :13:

• speranza57
        speranza57, 22.1.17 17:56:54  

:1: :1: :1:

• Zidane
        Zidane, 27.3.17 19:04:20  

To by teda mohl být rád, kdybych oběd nepořešil v rámci možností :1:

• Zidane
      Zidane, 28.2.17 23:52:42  

Proto mám škrabku se zeleným držadlem, to při balení slupek do novin nepřehlídnu... zato škrabky s držadlem klasicky dřevěným jsou na tohle asi peklo, barva jak ty šlupky... zatím se mi nestalo, naštěstí. Ale v dětství se mi docela často stávala věc "pikslu od termixu do dřezu a lžičku do odpadků" :1:

A k tématu klubu: Při vaření a nejen při něm mi silně vadí televizní kulisa, kterou jsem si nevybral, protože speciálně máma, dokud žila, si uměla vybrat ze všech dostupných programů největší číčovinu, obvykle nějakej nablblej seriál. No a protože já sice umím něco dělat, ale uši vypnout neumím, ty čipoviny z televize mě vždycky neskutečně vytáčely, tak jsem třeba se škrábáním brambor vždycky prchl do vedlejší místnosti.
      Jo, to šlo. Ale vzhledem k tomu, že máma obvykle posedávala či polehávala na gauči v kuchyni a měla tam i TV, s vařením se jaksi prchnout do obýváku nedalo...
      Ale teď jsem sám a tedy mi při vaření nic nevadí :1:

• 69beran
        69beran, 1.3.17 00:11:48  

No...tak to bych ti přál vařit u nás. TV kulisa někdy i 24 hod denně :13: Nevím co ti na tom může vadit. Ty si vaříš, v TV něco plkají. Nevěnuj tomu pozornost a vař si,ne? Jó, co by mi vadilo, to jsou ty kecy o rádoby "zdravém vaření". To přepínám jinam, jedno kam. Hlavně neposlouchat ty kecy,jak tohle je zdravý pro všechny, tamhleto je nezdravý taky pro všechny. Všichni víme, že to je blbost,že :13:

• 69beran
          69beran, 1.3.17 00:16:17  

No zkuste třeba cukrovkáři tvrdit, že cukr ho vždycky zabije! Zabije vás, páč ví, že cukr právě jemu zachránil tak tisíckrát život!
          A o to jde - nelze stanovit, co je globálně zdravé a co je globálně špatné. To jsou slova lékařů, ne moje. Vlastně...na základě svých zkušeností tato slova lékařů můžu potvrdit :6:

• Zidane
            Zidane, 1.3.17 00:21:46  

Táta se před nějakou dobou vztekal, že na jeho "začínající dnu" mu prý doktor to a to zakázal a tamto a onohle doporučil. Načež táta doma prskal, že to, co mu tenhle doktor doporučil, mu zase jinej, u kterýho byl teď nevím s čím, nedoporučil až zakázal a co že teda jako má jíst...

• 69beran
              69beran, 1.3.17 00:45:11  

Kdysi mě u nás doktoři poslali na podrobný vyšetření do Práglu na Karlák. Srdce. Tam mi udělali vyšetření a zeptali se-co vám to tam u vás naměřili??? Byli to vůbec lékaři?
              Když jsem jim pověděl, jak mě na ty jejich vrátnici chtěli zavolat zřízence,aby mě odvezli do třetího patra a já to odmítnul s tím, že tam vyběhnu dřív, než ti jejich páprdové přijdou, tamní primář se málem udusil smíchem :1:
              Ono je lékař a lékař. Je vyšetření a vyšetření. Někde je chyba. Jak je to možný??? A teď mě napadá...proč vůbec celoplošně přidávat lékařům na platech???! Buď ti na Karláku, nebo ti šmudlové u nás v nemocnici odvedli špatnou práci! Proč mají dostat stejně přidáno?! Neměl by jeden lékař mít životní minimum a druhý klidně 500 000,- měsíčně???

• Zidane
                Zidane, 1.3.17 00:47:52  

"Zavolala jsem sanitku a než jsem se votočila, von sednul na kolo a jel do špitálu sám. Že nemá čas, že suší seno! Natočili mu EKG a co myslíte? Měl ho tam! :1: :1: :1:

• 69beran
              69beran, 28.3.17 09:23:42  

Kazdy rekne neco jinyho. Znamemu /srdcar/ rekl doktor, ze kdyz kouri dvacku denne, tak neni kurak :15: Ze skutecnym kurakem z hlediska zdravotniho je od 40 cigaret vyse :15:

• Zidane
          Zidane, 1.3.17 00:20:46  

Závidím ti možnost "vypnout uši" a nevšímat si těch neskutečných televizních plků. Já bych si musel do uší narvat špunty :14:

• alka54
    alka54, 14.1.17 10:42:31  

Ahoj vám všem z této diskuze která mě zaujala,tak se ptám,zda mě vezmete mezi sebe.Alena

• pametnik
      pametnik, 14.1.17 15:23:58  

Vítám tě mezi námi, k nám může každý, kdo s dobrým úmyslem přichází :15:

• pametnik
    pametnik, 19.12.16 18:57:30  

U nás začíná předvánoční pečící horečka a manželka je opět víc aktivní, tu mi odnese půl lahve s pivem, tu mi uklidí nářadí, pořád se ptá co dělám a jestli sem tam dal všechno, prostě zábavička :1: . Dneska sem dělal zkušební vánočku a mám pár rad. Tak třeba citrony mám trvale v mrazáku a když potřebuji kůru do pečiva, tak se to dobře strouhá. Aby se vánočka nezbortila, tak na pekáč dám spodní nejširší díl a další patra nechám na vále, když to trochu nakyne 10 až 15 min., tak to na sebe opatrně opatrně naskládám a jen lehoučce přimáčknu. Za chvilku namáznu, ozdobím půlenými mandlemi a pomalu (150-180°) upeču. :15:

• anuste
    anuste, 17.12.16 11:58:57  

http://www.imagehosting.cz/?v=fotogrkck.jpg

• pametnik
    pametnik, 8.12.16 17:29:30  

K vaření patří i hezké stolování a naservírování na talíř. Manželka je opačného názoru a když mi začne říkat "na tom nezáleží, stejně se sní", tak jí musím vyhnat z kuchyně ke stolu :1:

• anuste
      anuste, 12.12.16 14:55:46  

Pamětníčku milý, tak to je moc hezký příspěvek. Tento názor má můj Matýsek a je fakt , že mi to vadí. Ale z lásky se tomu raději vyhnu, ale nádobí umývat, tak to je snad jeho zálliba. Jo moje štěstí, ten to nádobí umyje ohromně rychle a ještě mi říká, abych nemyla...A potom je to opravdu "paráda"... :11: :1: :1:

• pametnik
        pametnik, 12.12.16 18:43:21  

Nečetla jsi to náhodou v některém mém předchozím, protože u nás je obdobné. Manželka mně doslova hlídá a když dopiji kafíčko, posnídám, posvačím, nebo si odskočím z kuchyně, tak se vrhne na nádobí a něco jde do myčky, něco omyje jen ve dřezu. To, že mi vymyje hrnek s právě rozšlehaným vajíčkem, se stává běžně. :1:

• speranza57
          speranza57, 13.12.16 14:22:34  

Pamatuju, že jsi to tady psal ! :1: To by mě teda vomejvali, protože běžně piju kafe i 2-3 hodiny, mám velký hrnek a popíjím to potom i studené. :1: No možná by spíš vomejvali toho mého partnera, kdyby měl tuto obscesi. :1: :1: :1:

• anuste
            anuste, 17.12.16 11:52:15  

Ahojda přátelé, s tím nádobím je to fakticky ošemetné. Když vařím, tak si nádobí odmývám a sem tam něco otřu, zkrátka , když dovařím je kuchyň v pohodě.
            Můj milý muž nevaří , ale nádobí dokáže udělat dosti, a když opláchne talířek od snídaně, to je tedy chvály hodné, ale on jej neutře, ale ani nepoklopí, zkrátka jej položí na sektorku, tak já jej raději opláchnu... :1: :1:

• previt.na.entou
              previt.na.entou, 31.12.16 14:01:08  

Ahoj anuško, já když vařím, tak umývám a uklízím nádobí průběžně, když vaří má drahá polovička, vypadá to f kuchyni jako po výbuchu :1: :1: :1:

• Zidane
              Zidane, 1.3.17 00:27:27  

No tak my bychom se asi hádali. Já odmývání nádobí z duše nesnáším a třeba v dětství jsme s mámou dost bojovali ohledně umytí nádobí před obědem. Máma to chtěla, já říkal "proč? Umeju to po obědě všechno najednou", ale máma nééé, "musí" se to umýt teď, po obědě honem utřít, aby se mohlo umýt to od oběda... no kde je v tom logika, proč to neumýt všechno najednou, kor když jsem sám říkal, že to bez problémů udělám?

A ne, nebylo to z důvodu nedostatku místa. Bydleli jsme v rodinném domku a kuchyň tam měla rozměry jak menší panelákový obývák, takže se to nádobí "někam odložit" přes oběd vždycky dalo.
              No trvalo mamince pochopit, že to po obědě fakt bez řečí umeju, zatímco dělat to nadvakrát se mi prostě nechce a držkuju a nakonec to "vzdala" a mohl jsem mýt všechno po obědě.
              Nerad totiž dělám něco na pokračování, když to můžu udělat najednou :4:

• Zidane
      Zidane, 1.3.17 00:23:57  

Máš pravdu. I oči jedí. Ano, můžu se najíst rovnou z kastrolu lžící, "proč špinit talíř a příbor", ale nebude to to. Jen se zasytím, ale taky podívat se, co pěkného že si dám... pokud tohle někomu nechybí, tak bych mu dával amarouny jak Návštěvníkům :4:

• anuste
    anuste, 8.12.16 15:18:53  

Zdravím Vás přátelé po delší době. S vařením je to stále stejné, dnes jsem sehnala dýni "HOKAJDO" , tak bude polévka, já jí mám moc ráda...

• komboj
    komboj, 11.11.16 22:59:52  

Rád vařím a nic mi při něm nevadí.
    Možná jen trochu to nádobí, co po něm zůstane.

• anuste
      anuste, 12.12.16 14:53:06  

To i já nemusím... :4: