Kudlanky

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
bulldog (2016-11-16 19:17:03)Orlando82 (2016-11-07 19:08:31)Nessy (2016-10-27 06:57:01)
Kudlanky
Založeno: 6. 11. 2014 | Příspěvků: 219 | Členů: 3
Správci: Nessy (hlavní)

Taky milujete tyto rozličné hmyzí dravce?
Podělte se o zkušenosti ;-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Nessy
    Nessy, 26.10.16 22:02:03  

Uf, to bylo těsné... Měla jsem u kudlanky cvrčka a nějak se mi nezdála, tak jsem ho radši vyndala a za cca 15 minut se začla svlékat :1:

• ezilifreda
    ezilifreda, 30.8.16 21:26:11  

hezký večer, včera jsem našla na zahradě takovou umorousanou unavenou kudlanku, na Českomoravské vrchovině - asi tu nemá být, nebo nevím, vzala jsem ji do terárka, odpočinula si, pookřála, dnes slupla cvrčka a tak nevím co dál - mám ji pustit?

• Nessy
      Nessy, 31.8.16 21:00:22  

Ono je to asi celkem jedno - nejspíš bude od jara a brzy zahyne stářím :4:
      Pokud by ale měla klást, bylo by lepší ji pustit, aby mohla najít vhodné místo. Je to kudlanka nábožná předpokládám?

• ezilifreda
        ezilifreda, 1.9.16 09:18:19  

je to kudlanka nábožná cca 9cm a baští malé koníky jak divá, je to fakt, asi ji pustím, ať si jde svým životem :-)

• Nessy
          Nessy, 3.9.16 19:32:53  

Ona by ti stejně dlouho nevydržela, ale asi jsi jí ten život o něco prodloužila :4:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 26.7.16 14:11:22  

Kudlanka se včera svlékla a už má křídla...je to macek

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 8.7.16 17:48:02  

Mám tu na prázdninách malou neteřinku..... Včera jsme šli ven a já lovil na louce luční kobylky pro kudlanku. malá to viděla a koukala......
    Dnes jsme ji vzal do města do zverimexu a měli tam krabičku se cvrčkama za 40 kč a ona to viděla a na celý obchod nahlas řekla...strýýčku divej se....oni tu draho prodávají ty koniky a nám toho skáče za barákem plno :1: :1: :1:
    Prodavačka byla evidentně pobavená :1:

• Banaltruth
    Banaltruth, 1.7.16 23:37:05  

Když je dravec čím je krmíte ? cvrčkama ? dlabou i mouchy či pavouky (těch mám ve sklepě dost :15: ). protože si doma cvrčky nepěstuju tak problém mám když mám, když něco co žere jen malé (mikrocvrčky), to se shání hůře. Pak už je to O.K. a v pohodě je přeberu a každému podle přidělím dle jeho tlamy :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 3.7.16 10:24:02  

Jak byla malinká tak jsem chytal mouchy......
      nyní už je kudlanka veliká a začínají na louce sarančata a kobylky - nikdy jsem nekupoval nějaké cvrčky atd
      Vloni jsem měl kudlanku od Nessy - viz to co píšeme dole a letos mám mládě koupené na fauna trzích v Ostravě...je to jedna z největších a nejdravějších kudlanek a opravdu na ty kobylky přímo skáče... mazec

• Nessy
      Nessy, 4.7.16 10:58:28  

Ty malinké čerstvě vyklubané se krmí nelétavýma octomilkama. To je problém, když je nemáš, burza daleko a ve zverácích neseženeš :8:

• Banaltruth
        Banaltruth, 4.7.16 22:47:00  

Terarijní burza bývá (v rozumném dojezdu) tak 1xměsíčně, akvaristická je defakto každý týden. Tak to je kapánek problém ... to je skoro horší než jak jsem uváděl krmění žabiček mikrocvrčkama. I když předpokládám, že roste rychle a je to otázka max. dvou měsíců...

• Nessy
          Nessy, 5.7.16 17:11:58  

Jo, rostou rychle a za chvíli už zvládají ty mikrocvrčky :4:
          Taky ale rychle chcípaj, když to krmení nemáš :8: A spíš chcípaj, než aby se žraly, což je ještě blbější - kdyby se žraly, tak aspoň některé dojdou do velikosti mikrocvrčků...

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 6.7.16 07:26:49  

Tohle ale řešíš pouze jak je chceš odchovat jako Nessy....
          Já si koupím vždy jednu mladou na jaře a stačí.... krmím malýma mouchama a pak až vyrostou sarančata a luční kobylky....Nikdy jsem nic nekupoval.

• Banaltruth
            Banaltruth, 6.7.16 19:46:24  

jojo to by mě taky stačilo co sklep, dům a zahrada dá :15:
            ani jsem nevěděl co je druhů ... té na nástěnce se říká orchideová nebo jen mladá po svlečení ?
            Já mám nejblíž asi tyto burzy:
            https://terrabazar.cz/

• Nessy
              Nessy, 6.7.16 23:43:14  

Jo, to je orchidejka :4:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 15.7.16 17:18:12  

těch druhů je fakt moc. Já tehdá jel na burzu že si dovezu kudlanku a víc jsme nezjištoval. Měli tam ale několik druhů a já nevěděl co vzít. tak jsem jednu vzal a fičel...
                Pak jsem až na netu vyčetl že mám nyní jednu z největších a nejdravějších kudlanek světa a je fakt že jak ji srovnám s tou co jsem měl vloni od tebe tak šílený rozdíl jak ve velikosti ale hlavně povaze...
                Ta tvoje ale byla o mnoho více vybarvená a taková barevná

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 28.6.16 10:19:19  

Nyní jsem si všiml že kudlanka se opět svlékla a je teda opravdu veliká...macek!!! :7:
    A to zdaleka není ještě dospělá a pár svleků ještě bude. Co jsme vyčetl na webu tak jde o jednu z největších a zároveň nejdravějších kudlanek..... tato je z Ásie....někde z Bornea

• Banaltruth
    Banaltruth, 26.6.16 16:32:35  

Řecko-Chalkidiki..
    http://www.imagehosting.cz/?v=kudlanka.jpg

• Nessy
      Nessy, 26.6.16 17:52:51  

Jů, moc pěkná. Já ještě kudlanku v přírodě neviděla...

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 28.6.16 10:20:46  

Já jednou jako kluk na jihu moravy. Tam jich je asi nejvíc - pokud mluvíme o ČR

• Nessy
          Nessy, 28.6.16 17:02:18  

Jo, vím, že na Moravě jsou víc. Tady u nás mám asi smůlu :4: Pokud někomu nezdrhne...

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 29.6.16 09:53:28  

Tady u nás na severu moravy taky prd......
            je ale fakt že se to umí krásně maskovat.....takže i tam kde jsou je frajeřinka je vidět
            Kamarád mi říkal že nejvíc jich viděl okolo Lednice a Hodonína na jihu......

• Nessy
              Nessy, 30.6.16 07:52:45  

Jo, ségra chce furt do Lednickovaltického areálu, ale vždycky jedem na tu Moravu někam o dost dál a ještě nám to nevyšlo... Já už tam byla, takže to nehrotím :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 28.6.16 10:19:49  

Hezké foto......

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 17.4.16 10:50:00  

Dnes jsem si koupil mladou kudlanku. Měli tam více druhů a já nevěděl kterou jelikož nejsem až tak znalec ale jednu jsem vzal, nafotil štítek a neumím to najít ani na netu.
    Na lístku je psáno: H.Kalimantan L4/L5 - 90kč
    Je zelená..... Nessy kdybys našla odkaz na netu o tomto druhu dej to sem prosím......

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 28.4.16 17:17:16  

dnes se svlékla...je krásná

• Nessy
        Nessy, 28.4.16 19:13:14  

Já už mám jednoho dospělého kluka :4:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 4.5.16 19:14:18  

ten druh co jsme měl vloni od tebe a nebo jinej druh?

• Nessy
            Nessy, 5.5.16 14:44:26  

Jinej. Neříkej, že to nepoznáš :1:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 5.5.16 16:29:50  

Já u tebe nebyl tak nevím - píšeš že máš dospělého kluka..... a já nevěděl jakej druh tak se optal.

• Nessy
                Nessy, 5.5.16 19:18:50  

Ježíš vždyť já si to blbě přečetla :1:
                Jo, je to ten samej :4: Můj odchov.

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 6.5.16 11:53:54  

Ono to už vypadalo že u tebe přespávám nebo bydlím tak aby nebyly kecy..... :14: :1:
                  Jinak ten tvůj (co sjem měl od tebe vloni) tak to byla krásná barevná kudlanka... ta nyní je jen čistě zelená ale o to bude prý větší a dravější... (jsem vyčetl)

• Nessy
                    Nessy, 6.5.16 20:26:46  

Jo, každá má své :4:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 18.12.15 09:10:48  

Nessy jak jsi na tom nyní s kudlankama? Máš něco ještě?

• Nessy
      Nessy, 18.12.15 13:34:52  

Mám tři dospělé a teď jednu malou - měla jsem víc, ale nezvládla jsem koupit žrádlo :9:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 15.10.15 09:36:46  

Tak mi dne zemřela kudlanka od Nessy :9: Koukal jsem na netu a prý se tak nějak dožívají..... Měla se hezky... možná jsme ji i dost krmil a dopřával ji a i proto odešla...
    Byl to moc ok živočich...... terárka mám nyní doma 2 tak na jaro si zase nějakou pořídím......

• Nessy
      Nessy, 15.10.15 12:05:20  

No jo, není to dlouhověký tvoreček...
      Já mám ještě dvě nedospělé a jednu dospělou samici jsem "připustila", takže už mám jeden kokon. :4:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.10.15 13:05:27  

Já tu mám po ní v terku 2 kokony ale jelikož jsem neměl samce a byla sama, tak to asi nic neznamená...
        No na jaře zas něco vymyslím..... jsou to hezcí tvorečkové....

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 21.8.15 16:35:22  

Už mám 2 kokony s vajíčkama ale jelikož mám jen samičku a bez samce asi z toho nic nebude - ale je krásná......

• Nessy
      Nessy, 23.8.15 15:22:07  

A já ještě nemám ani jednu kudlanku dospělou :1:

Ale teď jsem dala dvě synovcům, tak jsem na ně zvědavá, jak se k tomu postaví. Jednomu jsem musela vymlouvat krmení vosama, tak snad mu vydrží :8:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 1.8.15 07:54:26  

Nessy už máš nějaké dospělce sourozence té moji kudlanky?...A kolik asi jich máš?
    Té moji se krásně daří, je bombasticky vybarvená a dravá.... krmím sarančatama a občas moucha

• Nessy
      Nessy, 1.8.15 14:20:58  

Ne, dospělé ještě nemám. Mám tři větší a asi deset menších. Ale co jsou sourozenci už nevím. :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 1.8.15 15:35:06  

Ty brdo... ta moje je nějaká urychlená. :7:
        Jo a dnes mi zdrhla...... jsem ji rosil terko a nechal otevřené a zapoměl na to... za půl dne dojdu a ona nikde.... před terkem je velké kvitko a tam taky ne.... bylo otevřené okno tak letím ven a ona sedí na fasádě nad oknem a kouká....... :1:

• Nessy
          Nessy, 2.8.15 07:29:19  

No vždyť jsem ti psala, že já tolik nekrmím :8:

Ty jo, no tak tos měl štěstí :1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 2.8.15 11:22:51  

Já ji přeju no.... nechci aby byla hladová. Nyní měla saranče

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 13.7.15 16:04:54  

Dnes se mi svlékla kudlanka a už má křídla. ....je dospělá!!! :15: