Windows 10

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
freekarol (2016-12-09 15:43:47)Aitos (2016-12-07 23:17:26)vestonickyw (2016-09-18 19:26:32)punisherr (2016-03-11 21:29:59)ekofein (2016-02-29 21:47:31)
Windows 10
Založeno: 21. 10. 2014 | Příspěvků: 100 | Členů: 5

Sorry, forum už je OTEVŘENÉ.

Už vyšla nová verze (zatím testovací verze) Windows 10. Tak pokud máte někdo Windows 10 nebo něco o něm víte tak pište. :-)
A pokud mi nevěříte tak tady vám dávám linku: http://www.youtube.com/results?search_query=Windows+10+CZ

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Aitos
    Aitos, 22.11.16 20:32:16  

Kručiš, nejde google, to se snad ještě nestalo? http://byznys.lidovky.cz/google-postihl-vypadek-nefunfuje-ani-youtube-fas-/media.aspx?c=A161122_194930_ln-media_bri

• petr741
    petr741, 23.7.16 14:58:39  

jo mám win 10

• petr741
    petr741, 23.7.16 14:57:12  

nevíte jak mám vrátit ikony na plochu?jenom mi probliknou a zmizí a zůstanou tam jenom 4 kousky...dík petr :5:

• Aitos
    Aitos, 18.3.16 19:22:04  

Zkušenosti s W10, instalace celkem v poho a docela rychle jde přechod z W7. Jen jak mám multiboot, nepodloženě jsem smazal starou partišnu kde se to rozhazovalo. A ani EasyBCD mi nepomohl nastavit bootování na W10. Mají jinou verzi bootu. Tak jsem obnovil z druhého disku W7 a hurá nová reinstalace. Jelikož z boot USB co jsem si nechal vytvořit na přechod jsem se opravami nikam nedostal, a reinstalaci to hrozilo, že zruší všechna data na disku, ale nenapsal na jakém??, a jelikož mám na něm i ty W7 na primary part, tak jsem něchtěl aby mi je zrušil taky. Ty co nechodili byly na druhé partišně. Nakonec jsem radši prohodil oboje win, aby 10ky byli na té první, někde jsem četl, že se to doporučuje.
    Jo ten boot umí opravit přes řádek a sadu příkazů instalační CD. ALe do toho jsem se nepouštěl, a nebo profesionální nástroj od firmy co dělá to EasyBCD, ale dát 20USD. Raději jsem obnovil druhé W7 a dal znovu update na 10.
    Co mě trochu štve, po aktualizacích se wokna sice vypínají ale skončí někdy černou obrazovkou a pc se nevypne /dělá to i jiným lidem/. A pak, jendou mi s jen spušteným winampem zničehož nic úplně zamrzly, takže tvrdý vypnutí. A při zapnutí si kupodivu na nic nestěžovaly, ale snad to nebude často. Jo a firefox tam jende normální, jen ten Nighlty. A samo horší grafika bez Aero, a ty hranaté rohy, jak to předělám?

• Aitos
      Aitos, 18.3.16 23:47:05  

Zkusím winaero tweaker http://www.makeuseof.com/tag/get-aero-glass-theme-windows-10/

• freekarol
      freekarol, 19.3.16 14:06:10  

Na Aero už jsi něco našel. Pokud jde o ty hranaté rohy, zatím není znám žádný zpúsob, jak se toho opravdu zbavit.

• cabballero
      cabballero, 19.3.16 22:48:17  

:1:
      Jojo, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že?

• Aitos
        Aitos, 22.3.16 09:08:44  

Jo, nejlepší zůstat u W7-32 bit, aneb kde jsou ty časy kdy wokna uměly takové krásně praktické efekty... http://www.nirmaltv.com/wp-content/uploads/2008/02/aero-effcts.gif
        ach... :6:
        Ale řešení je jednoduché, pro ty, co se chca/nechca nechali zlákat na 10ky. Je tu Hyper-V
        http://www.chip.cz/novinky/tipy-triky/windows-10-aktivace-skrytych-funkci/
        Mají to myslím už W8.1, běží v tom naistalovaný systém stejně rychle jako primární systém, nevím jak to dělají?, ale v tom jediném zatím vidím u W8/10 zajímavý pokrok. Nevýhoda oproti dualbootu je ovšem zřejmá, spadne prim. systém a jste v pr... Výhoda, dají se instalovat kreklé verze atp. a když blbnou, pokud neuložíte na konci nastavení, jste pořád v suchu i bez reinstalace.-)

• freekarol
          freekarol, 22.3.16 10:03:41  

Lepší by bylo, kdyby to uměli sedmičky(možná to umí vyšší verze). Alternativou je pak nainstalovat W10 jako VHD.

• Aitos
            Aitos, 22.3.16 12:17:06  

Jako virtualbox či tak něco, to bude vždy na polovině výkonu, teda můžeš dát větší ramku než prim. systému z celkové, ale nikdy to nebude k ovladačům zařízení přistupovat přímo, ale přes předchozí systém, to právě Hyper-V překonal, jestli dobře chápu? A tady nějaké srovnání VMware, snapshotem myslí obraz systému asi?

• freekarol
              freekarol, 22.3.16 12:54:17  

Co si takhle nejdříve vyhledat, co je to VHD? Právě VHD má výhodu oproti virtuálnímu stroji, že běží v podstatě stejně rychle, jako kdyby windows byly normálně nainstalovány. A když někdo nemá dostupnou funkci Hyper-V(většina lidí má Windows 7 Home, kde to dostupné není) a nemá dostatečně výkonný počítač, tak zbývá jen VHD.

• cabballero
    cabballero, 21.2.16 16:49:01  

No už aby to konečně bylo za prachy! Pak snad konečně MS přestane votravovat s tim, abych si je zadarmo stáhnul a při každym spuštění PC mi nasere na lištu ikonu ke stažení Win10. Zajímavý... možnost stáhnout u ikony je, ale když Win10 NECHCI, možnost odmítnout tam neni. Ať už s tim jdou do řiti, už jednou jsem jim naletěl, když jsem apgrejdoval z WinXP na Win7. Že prej hry, který mi šly na WinXP, půjdou v pohodě i na Win7. Velký kulový! Mam tu plno her, který mi teď na sedmičkách nemakaj. Že bych si sbírku nehratelnejch her rozšířil "vylepšenim" windowsu 7 na windows 10? Kašlu jim na to, stačí co čtu od hráčů PC her o Win10 na internetovejch diskuzích. Dokonce jsem někde slyšel, že prej se někomu na PC nasral Win10 sám v rámci automatický instalace aktualizací! Jasně že aktualizece se daj nastavit, popř. vypnout, ale i tak je ten šmejd MS pěkně vlezlej. Kdybych "nutně nepotřeboval" na PC hrát oblíbené hry, vysral bych se jim na celej windous, ovšem my "závisláci" to máme holt těžký :7:

• freekarol
      freekarol, 23.2.16 23:31:23  

Prehistorický hry by měli fungovat, pokud se ve W10 přepnou takové hry do kompatibilního režimu.

Na internetu je spousta návodů, jak se té ikony zbavit, nebo schovat. Pokud by jsi neměl zaplé automatické aktualizace, jen upozornění na ně, pak by jsi tu ikonu vůbec neviděl. Samozřejmě za předpokladu, že víš, kterou aktualizaci nenainstalovat, aby se ta ikona neobjevovala. V tom ale zase snadno poradí internet.

• padlolos
      padlolos, 28.2.16 13:29:36  

Normálním poklikáním se starý programy nespouštěji. Musí se na ikonku kliknout pravým tlačítkem a zadat úpravu kompatibility z předchozích režimů - tam se zadá v čem to chodilo dřív (třeba XP). Potom už se ty konkrétní programy s timhle nastavením poklikáním spouštěji. Já na nejnovější verzi Win10 64Bit používám programy z XP 32Bit běžně, tak nevidim důvod, proč by to nemohlo fungovat u her. Nevzpomínám si, jestli tahle možnost byla taky u sedmiček, měl jsem je jen krátce.

• freekarol
        freekarol, 28.2.16 15:54:16  

W7 to má taky viz http://s21.postimg.org/t892yp3h3/kompatibilita.png

• cabballero
        cabballero, 28.2.16 16:30:46  

Tohle pochopitelně vim a je to to první, co zkoušim. Bohužel teorie je věc jedna, praxe druhá. Např. tu mam několik her (origoš krabicovky na CD nebo DVD, žádnej waréz) z let 2000 až 2005, který na Win7 nemakaj ani s volbou kompatibility. A bohužel je smutný, že když ty samý hry stáhnu teď z netu, na Win7 ve většině případů fungujou. Nemam problém si hru koupit, ale když Billovo šikulové předělaj wokna do nový verze tak, že na nich přestanou makat originální hry, je to moje chyba, když na novou verzi Win nová verze hry nevyjde?
        Okej, starý hry vyházíme a budem kupovat nový. Ovšem to pak nejspíš nezůstanem jen u nákupu her, ale vzhledem k náročnosti novejch her na HW počítače bude třeba nasypat prašule i do apgrejdu železa :1: :7:

• cabballero
          cabballero, 28.2.16 16:36:54  

PS: Vim, že nejjednodušší by bylo zbavit se "závislosti" na PC-hrách. Pak je to v pohodě, neměl bych problém s jakymkoliv windousem na PC. Už jsem na tom pracoval a k omezení hraní už došlo, ovšem uplný odstavení se zatim nekoná. Ale co, plno lidí má nějakou tu úchylku nebo závislost. Já sice občas hraju hry na PC, ale zase nechlastam, nehulim, na koníčky nesázim, za děvkama nechodim... :6:

• freekarol
          freekarol, 28.2.16 20:08:23  

Rád bych věděl, které konkrétní hry na sedmičkách jdou, ale na desítkách už ne.

• cabballero
            cabballero, 28.2.16 22:51:26  

Já už to ani vědět nechci a nehodlam to zjišťovat. Stačila mi ta pakárna, když jsem si PC "vylepšil" z WinXP na Win7. Dokud si budu chtít na PC hlavně hrát, necham si Win7 dokud budou fungovat. Až jednou nastane okamžik, kdy nebudu chtít PC používat jen pro zábavu a hraní her a budu mít náladu na řešení problémů, můžu začít experimentovat s desítkama. Ovšem zatim na tohle náladu nemam, zatim se chci u kompu jen bavit :1:

• freekarol
              freekarol, 28.2.16 23:17:16  

Které konkrétní hry na XP jdou a na W7 ne? To by jsi snad měl vědět.

• cabballero
                cabballero, 28.2.16 23:37:55  

Nechce se mi teď prohrabávat všechny, ale na některý si vzpomenu: Rally Championship Xtreme (2001), Rally Trophy (2001), Trackmania (jedna z prvních, origo cz-verze, 2004), Colin McRae Rally (myslim verze ´03 a ´04), Michelin Rally Masters (2000)...
                *Původně jsi se ale ptal na funkčnost her Win7 vs. Win10 - na to jsem odpověděl obecně v předchozim příspěvku.

• freekarol
                  freekarol, 1.3.16 20:25:15  

Na Rally Championship Xtreme(nevím, který rok), jsem našel návod, kdy se nastaví ta zmíněna kompatibila+plus se stáhne nějaký kodek. Jestli to opravdu funguje, nevím. Přes angličtinu,se takhle, dají určitě, najít, i další návody pro ostatní hry.

Já osobně hry moc nehraju a i kdybych hrál, tak bych stějně měl jen 3 možnosti:

1.zůstat u nezabezpečeného OS(W7 podpora aktualizací končí za pět let)

2.přejít ke konkurečnímu OS(Linux, OS X)

3.přejít na W10

Vždy se hry, které nejdou spustit v nové verzi Windowsu, dají, spustit ve starých Windowsech, ale virtuálně=virtuální stroj, virtuální disk(VHD).

• cabballero
                cabballero, 1.3.16 19:28:49  

... mohl jsem konkrétní hry napsat už dřív rovnou, ale zdálo se mi to zbytečný. Osobně (co osobně! - ani skrz internet.diskuzní fóra!) neznam NIKOHO, koho by zajímaly jen závodní hry. Takže předpokládam, že moje info o konkr.hrách je ti stejně naprd :1: :4:

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 3.3.16 00:37:47  

Sice taky nejsem 2x nadšený z přístupu Microsoftu a jeho dost násilné vnucování desítek (tuším, že bez vypnutí automatických aktualizací nemá člověk moc šancí?), ale hry jsou podle mě ten poslední důvod, proč se jim bránit.
      Nejsem zase kdovíjaký pařan, ale zatím jsem nenarazil u her, které jsem používal ve W7, na nějaký problém. Co jsem zkoušel, tak ze starších her třeba Worms Armageddon, ba dokonce Flatout 1 (obojí ze steamu, flatout mám i krabicový, bohužel pomršená česká verze, která paradoxně nefungovala na ničem novějším jak WXP)

• freekarol
        freekarol, 3.3.16 10:13:11  

Novější verzi DirectX je dostupná jen pro Windows 10, tudíž kdo narazí na hru, která tu verzi DirectX bude vyžadovat, tak smůla. Je jen otázkou času, kdy vývojáři přestanou podporovat zastaralé verze Windowsu. XP se to už děje, Windows 7 se to stane, až skončí podpora od MS=za pět let.

• Aitos
        Aitos, 18.3.16 21:10:37  

Stačí odinstalovat nějaké to KB

• Aitos
          Aitos, 18.3.16 23:26:48  

Jo, a ještě vlastně potlačit něco v registrech, a nebo tady je jiný postup http://somit.cz/jak-vypnout-upgrade-na-windows-10/

• freekarol
          freekarol, 19.3.16 13:57:45  

Úplně stačí mít zaplé manuální aktualizování počítače. Samozřejmě, kdo už tu ikonu na Windows 10 má, ten musí odinstalovat potřebné aktualizace, popřípadě smazat složku, ve kterých jsou W10 už stažené.

• SandraSanchezova
    SandraSanchezova, 28.12.15 17:12:54  

Tipy pro Windows 10: Zlepšete výdrž notebooku bez dalších aplikací
    http://technet.idnes.cz/zlepseni-vydrze-02l-/software.aspx?c=A151125_194241_software_dvr

• cabballero
      cabballero, 1.3.16 19:33:10  

...a co ikonka vlnící se duhy? Tu už nemáš? :1:

• Aitos
    Aitos, 30.11.15 15:33:23  

Tak jaké jsou reálné pozit, i negativ. zkušenosti s 10kama??? Vraceli byste se k W7-8 či nikoliv a proč??

• freekarol
      freekarol, 30.11.15 20:22:59  

Já je ještě nemám, takže nemůžu říct. :14:

• Arabesque
      Arabesque, 18.12.15 14:58:39  

Já mám pořád Windows 7 a měnit jí nebudu, jsem s ní spokojený. :2:

• freekarol
        freekarol, 18.12.15 19:30:06  

Já mám také W7, ale přejdu na W10 na poslední chvíli. Nechce se mi pak za to platit. :14:

• Aitos
        Aitos, 21.12.15 17:35:29  

Jo, taky jsem spokojený, nevěřím na rychlejší 10ky, možná tak 1/2 roku rok, než přijde x dalších aktualizací, které je postupně ale jistě zasekají... Ale instalnu je v práci na starý server.-) A možná doma klukovi jako druhý systém, chce to kvůli hrám, tedy nějaký 64bit, prý nějaké hry jdou pak s lepší grafikou než na 32bit?, tak proč né rovnou ty 10ky?

• freekarol
          freekarol, 21.12.15 20:16:07  

10 startují rychleji, protože v nich je automaticky zapnutá kombinace spánku a hibernace.

W10 podporují Direct 10. Pokud to nějaká vyžaduje, tak logicky člověk musí šáhnout po W10.

W10 taky údajně zaberou méně místa na disku, protože se používá lepší komprese. Nemluvě o tom, že je v nich zabudovaná možnost obnovit počítač do továrního nastavení, takže se už ani nemusí počítač přeinstalovávat. To už ale je i v osmičkách.

• SandraSanchezova
            SandraSanchezova, 23.12.15 19:53:54  

W10 je v poho , spokojenost :2:

• freekarol
              freekarol, 23.12.15 20:09:15  

Tak to je jen dobře. :15:

• cabballero
            cabballero, 28.2.16 22:42:12  

Nevim, jak Win10 startujou rychle, mam v PC kromě klasickýho pevnýho disku ještě SSD, ze kterýho se Win7 podle mě taky neplouží, jak šnek. Tohle mě nikdy netrápilo, pokud tedy windows nenabíhá třeba čtvrt hodiny. Mam si snad dělat nervy z toho, že mi wokna naběhnou za minutu, když někomu za 10sekund? Blbost, pak u toho stejně dřepim třeba několik hodin, tak proč řešit nějaký sekundy při startu, že? :1:

Win10 podporujou DirectX 10? To asi nebude žádná novinka, na Win7 mam DirectX 11.

Velikost, kterou na disku wokna zaberou, asi taky moc nikoho netrápí vzhledem k velikostem dnešních pevnejch disků, kde už se jede v terabajtech a čim dál víc se používaj SSD o velikostech stovek gigabajtů (PC).

A s tim jak píše Aitos ohledně 64/32b. - ano, už jsem se setkal s hrou, která je dělaná jen na 64bitovej Win, nebo taky s hrou, která je jen na Win7 a novější (takže ikspéčkáři maj pak smůlu) :7:

• aldacz
      aldacz, 27.1.16 16:40:35  

Také mám 10ky, upgradoval jsem zdarma ze 7miček a zatím v pohodě, je tu i start vysouvací lišta - žádný okna i když ta možnost tu je..jsem spokojený velice

• padlolos
      padlolos, 28.2.16 13:56:21  

Napřed jsem se mohl nechat zaměstnat jako maskot hokejovýho klubu - čuměl jsem jak puk. Ale pak jsem se proklikal všemožnýma možnostma nastavení a konfigurací, odkopal jsem haldy zbytečných špionů a špehounů, upravil si menu START k obrazu svému, nastavil kompatibilitu starých programů, nastavení zvuků, písem, oken a dalších zobrazení a teď jsem naprosto spokojenej. Osobně si myslim, že drtivá většina lidí, co na Win10 nadává, jsou předevšim ti, co se s žádnýma konfiguracema nenamáhaji, žádný nastavení nedělaji a pak se diví, že jim to nedělá to, co chtěji.

Je třeba se řídit základní počítačovou zásadou:
      Každý počítač dělá to, co mu zadáte a ne to, co očekáváte že dělat skutečně bude.

Desítkám vyčítám, že odkoply plno funkcí, na který jsem byl zvyklej u XP. Vůbec v nich nejdou plynulý přechody mezi obrázkama ve spořiči, na ploše nejde dát pozadí z pohyblivý GIF animace, nejdou dávat zapínací a vypínací obrázky (→ Při zapínání jsem u XP měl místo modrý zapínací obrazovky rozšklebenýho smajlíka s nápisem »UŽ ZASE VOTRAVUJEŠ!«, potom naskočila normální plocha a při vypínání naskočila obrazovka se zničeným a servaným smajlíkem a nápisem »NO TO JE DOST, KONEČNĚ CHVILKA KLIDU«.),na rozdíl od XP mi ve Win10 nejdou zadávat vlastní upozorňovací zvuky (»chyba vole«, »tos posral« apod.) Na každou z těchto kravin se musí nainstalovat specielní program, aby se Win10 napřed naučil to, co bylo u XP naprosto normální.

Jinak naprostá spokojenost a obrovská škála možností úprav k obrazu svému! Odpůrci jsou pouze lidi, co se těm konfiguracím nevěnujou → jako kdybych nadával, že mi nechodí pošta na nenastavenej Outlook. :4:

• cabballero
        cabballero, 28.2.16 16:44:01  

No vidíš, jeden nechápe, že někdo může u PC ztrácet čas něčim tak stupidnim, jako je hraní her, druhej (třeba já) zase nechápe, že se někdo zabejvá takovýma kravinama, jaký popisuješ v tvym příspěvku - o obrázkách spořiče, gifech na ploše, "vtipná" bootovací obrazovka, nebo žertovné zvuky :1: :4: