Environmentalistika

Otevřená diskuze | Kategorie: Příroda a přírodní vědy
kwai.chang.caine (2020-01-18 13:36:05)Mig_all (2019-01-01 12:29:25)eremir (2018-08-29 22:10:03)Yggdrasil (2016-05-22 09:28:33)
Založeno: 1. 10. 2014 | Příspěvků: 311 | Členů: 4

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 18.3.19 09:21:38  
   

  Minulý týden jsem viděl ve zprávách, jak studenti v ulicích stávkovali (místo učení) proti změnám klimatu. Patrně se domnívají, stejně jako řada jiných, že o přírodních zákonech se rozhoduje v parlamentu, referendu, na demonstracích či snad politických summitech nebo aspoň vědeckých konferencích.
  Měli by se raději vrátit zpátky do škol a doučit se přírodní vědy. Tím budou mnohem užitečnější, a někteří z nich se pak snad na základě svých vědomostí a vzdělání o něco skutečně pozitivního v oblasti ochrany ŽP zasadí.

  • delfinsk
   delfinsk, 5.5.19 05:06:25  
    

   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/503979-jsme-v-klimaticke-nouzi-hlasi-britanie.html
   Politici ani demonstranti atd.nerozhodují o přírodních zákonech, ani nemohou. Neznají je. S tím souhlasím. Ale ovlivňují jednání lidí, kteří ve svém důsledku své životní prostředí dokonale zlikvidují, stejně jako to dělají kvasinky s tím rozdílem, že po kvasinkách zůstane chutné víno nebo ocet k tlačence. Ale nechat se ovlivňovat malým dítětem a ještě s poruchou myšlení? Po tomto zbyde jen smetiště s nevyužitelnými odpady. K nápravě nestačí jen studium ve škole, ale je nutné i přímé pozorování v přírodě. A to nejde, protože v rámci sravedlnosti a Bůh ví čeho ještě je většina republiky pro všechny bez pardonu tabu pro bivakovaní či zatáboření. Ale přelidněné a přecivilizované kempy jsou propagovány jako správný pobyt v přírodě. To jsou praktické důsledky "moudrých výkřiků" duševně nemocných lidí.

   • kwai.chang.caine
    kwai.chang.caine, 21.8.19 19:54:42  
     

    Žijeme dnes bohužel v mediálním světě. A laická veřejnost, která je ve většině, si udělá obrázek na základě toho, co je jí předkládáno.
    Na pobytu a přespávání v přírodě není samo o sobě nic špatného, jen je potřeba vědět, jak se v ní chovat a nesmí se z toho stát masová záležitost. Většina lidí je na to ale "naštěstí" líná a pohodlná.

 • Mig_all
  Mig_all, 1.1.19 08:55:55  
   

  :1:

  • Mig_all
   Mig_all, 1.1.19 08:56:17  
    

   Jeste lze prispívat, admin to má pěkně posrané lol :1:

   • kwai.chang.caine
    kwai.chang.caine, 5.1.19 22:39:54  
     

    A teď?
    (v případě, že neodpovíš, nemáš asi tak úplně pravdu...)

 • standalk1
  standalk1, 19.8.18 23:53:38  
   

  Myslí si ještě někdo, že podivné počasí není výsledkem antropogenních jevů? Čím mladší pamětník, tím více mu odpouštím. Ne však těm 65 letým a více. Stručně příroda vypadala zcela jinak, mnohem krásnější s bohatou květenou různorodými bylinami, na které si pochutnávaly i sousedovic kozy.
  Hlavní zdroje současného typu počasí:
  1. Zemědělství
  2. Automobilismus
  3. Dosažení minimálních nákladů na úkor jejich externalizace.
  Psal jsem tento názor už před deseti lety a na něm si trvám. Pokud se chování nezmění, budou následovat další a asi ještě prudší výkyvy počasí,
  Ale hold maximalizace zisku je zlatý grál, tak pochybuji ve změnu k lepšímu.
  https://www.youtube.com/watch?v=mc6g8R2m3IM

 • Antony52
  Antony52, 2.8.18 20:13:09  
   

  Drobná zajímavost.
  https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 3.5.18 11:52:17  
   

  Kromě přírody je zjevně potřeba chránit i diskuzní fóra týkající se jejich ochrany. Poté, co bylo toto fórum již odstraněno, se mi ho podařilo zachránit, tak doufám, že má snaha nevyzní vniveč o občas tu proběhne i nějaká debata.
  Ochranou ŽP a přírody myslím samozřejmě skutečnou ochranu na vědeckém základě, a tedy znalostí podstaty mechanizmů fungování přírody. Nikoliv různé diletanty, kde se řídí výhradně pokřivenou ideologií, cenzurují a napadají odborníky. Takové diskuze bych zrušil hned, protože nic pozitivního nepřinášejí a jen matou laickou večejnost, což je přesně záměrem takových.
  Pokud tedy tato seriózní diskuzní fóra mohou nějak přispět k nápravě věcí, je to jen dobře a jejich účel bude splněn.

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 31.7.17 03:52:26  
   

  Zajímavá úvaha na téma sbírání plastových víček:
  http://jdem.cz/db88u3
  Nahlédl jsem pochopitelně i do diskuze, ale ta je zaplevelena především naprostým nepochopením. Což plně koresponduje s obsahem odkazovaného článu.
  Vzpomínám si, jak byly před časem vykupovány plastové láhve Číňany, kteří je pálili ve svých tepelných elektrárnách místo hnědého uhlí, které si šetřili na horší časy. Dejme tomu nic, s čím by se dalo souhlasit, ale aspoň pochopitelné. To však díky změně cenových relací skončilo, tedy alespoň dočasně.
  Otázkou je, kdo a proč tuto komoditu vykupuje, bude to nejspíš souviset s nějakým nesmyslným dotačním programem, který ničemu nepomáhá a je pro určité skupiny lidí akorát zdrojem obrovského byznysu na úkor včech ostatních. Ostatně opět nic nového.

  • Mig_all
   Mig_all, 31.7.17 16:12:33  
    

   Alfa a omega toho článku je fakt, že si ten "chytrý" pán myslí, že se do lahví zavíraných víčky stačí pouze čistá voda... Má cenu se dále tím výblitkem zabývat? Další komický atribut článku je, jak pán operuje s promněnnou času... :1: :1: :1:

 • 58ne-4.l
  58ne-4.l, 5.6.17 17:18:03  
   

  Dobrý den při 299. příspěvku.

  "Mají se o osud světových oceánů zajímat i lidé, kteří žijí daleko od jejich břehů? Jak na oceány působí klimatické změny? A k čemu bude Konference o oceánu, která dnes začíná v sídle OSN v New Yorku? Jan Moláček se zeptá oceánologa a vedoucího Centra polární ekologie při Jihočeské univerzitě Josefa Elstera."

  • Mig_all
   Mig_all, 6.6.17 07:25:06  
    

   O oceán by se samozřejmě meli zajímat všichni lidé na planetě, ale maličký a nikterak bohatý stát jako my, navíc uprostřed kontinentu by se nemel tímto tématem zabývat na úkor jiných "domácích" daleko palčivějších problémů. Toto by měli řešit především bohaté vyspělé velmoci a mocnosti které problémy oceánů způsobili...

  • kwai.chang.caine
   kwai.chang.caine, 31.7.17 02:08:26  
    

   Nerozumím smyslu tohoto příspěvku. Jedná se jen o jakýsi citát, chybí odpověď, odkaz na případnou odpověď, a není přítomna ani úvaha na toto téma, kterou by dal vkladatel najevo svou případnou znalost tématu, či alespoň názor. Zkrátka nic.
   Je to proto pouze nic neříkající grafický balast. Škoda, zdejší důležité téma si jistě zaslouží více.

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 21.4.17 21:22:52  
   

  Ať nějaký terorista zkusí přijít za ovocnářem či vinařem a začít mu blábolit něco o oteplování. Garantuji, že skončí s vidlemi v hlavě!

  • Mig_all
   Mig_all, 24.4.17 11:18:35  
    

   No tak asi by záleželo co presně by terorista blábolil, nejak nechapu na co konkretne narazis?

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 11.4.17 01:20:23  
   

  Protože osvěty není nikdy dost a opakování je matkou moudrosti, uvádím zajímavý odkaz:
  http://www.trideniodpadu.cz/myty-a-povery
  Líbí se mi na něm především, že uvedené informace jsou oproštěny od ideologického zabarvení a uvádějí vesměs známá a objektivní fakta. Jsou tam sice drobné chyby a nepřesnosti, ale právě o nich zde můžeme diskutovat. Od toho ostatně veřejná diskuzní fóra jsou.

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 21.1.17 00:52:18  
   

  No konečně!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/427103-konec-boje-s-globalnim-oteplovanim-alespon-na-strankach-bileho-domu.html
  Po té, co končí nejneúspěšnější americký prezident a jeho bývalá členka administrativy viní za svůj totální neúspěch Rusko, se snad konečně najdou peníze na výzkum a rozumná opatření.

 • standalk1
  standalk1, 25.12.16 11:25:35  
   

  Hezké Vánoce i když jako obvykle na blátě. Pokud by šlo o momentální výchylku o nic nejde, ale tohle je systematický trend.
  Nedávno jsem shlédl video o Švýcarsku, kde bylo ukázáno
  o kolik roztály ledovce za posledních padesát let. V některých údolích jsou to i desítky kilometrů. Jako své vánoční přání bych chtěl, aby lidé změnili svůj způsob života a skončili s drancováním přírody. Pro svou zábavu je většina lidí schopna obětovat vše. Jen několik příkladů: Lyžuje se má, když napadne přírodní sníh, velké náklady by se zásadně měly přepravovat po železnici, hnojít by se mělo tím, co vyprodukuje dobytek (který nemáme), osobní automobily nahradit z většiny veřejnou dopravou. Velké továrny by měly stavět domky pro své zaměstnance poblíž továrny (např. Baťa), aby se nemuselo cestovat za zaměstnáním 100 i více kilometrů atd. Každý, komu zbyl alespoň kousek zdravého rozumu, ví, že to takhle dál už nejde. Bohužel, chce to změnu ekologického, ale hlavně ekonomického systému, k čemuž není dostatek vůle.

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 9.12.16 19:56:11  
   

  http://oenergetice.cz/rychle-zpravy/nemecke-firmy-maji-kvuli-ustupu-od-jadra-narok-na-odskodneni/
  Německý odklon od jaderné energetiky nejen že je nesmyslný a v principu proti ochraně přírody, ale konečně i protiprávní. Již dlouho tvrdím, že kdo se pokouší porušovat přírodní zákony, toho ať zavřou.

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 3.9.16 10:36:49  
   

  http://brno.idnes.cz/hollana-a-stropnickeho-vyhodili-z-hospody-fi9-/brno-zpravy.aspx?c=A160902_104402_brno-zpravy_vh
  Soudím, že primární chybou bylo tyhle škůdce do té hospody už vůbec pouštět.

 • A.C.Dupin
  A.C.Dupin, 2.9.16 11:28:38  
   

  Čirou náhodou jsem narazil na tuto zprávu, která sice není úplně aktuální, ale místní by mohla zajímat: http://www.ox.ac.uk/news/2012-09-04-organic-farms-not-necessarily-better-environment

  • kwai.chang.caine
   kwai.chang.caine, 18.11.16 16:22:40  
    

   Všechny ty tzv. "eko"farmy a "bio"potraviny nejsou ničím jiným, než jen pouhou ideologií. Přesto a navzdory vědecky zjištěnému opaku tyto nesmysly ekologisté omílají pořád dokola v domnění, že se stokrát opakovaná lež stává pravdou.

   • herbertboss
    herbertboss, 26.12.16 10:25:16  
     

    To je pravda, teď už si to po sté zopakoval

    • kwai.chang.caine
     kwai.chang.caine, 3.1.17 17:34:04  
      

     Konkrétně tobě prolhaný lháři nelze věřit ani spojky a předložky. Tak jsi profláklý jako provokatér a rozvraceč slušných a seriózních diskuzí.

 • kwai.chang.caine
  kwai.chang.caine, 20.5.16 16:35:58  
   

  http://www.novinky.cz/ekonomika/404061-solarni-elektrarny-sasa-sun-a-zdenek-sun-prisly-o-licenci.html
  Jen tak dále, zakázal bych je všechny! A samozřejmě je nasnadě, aby tyto zlatokopecké hyeny vrátily všechen neoprávněně vyplacený zisk za celou dobu provozu včetně úroků a na vlastní náklady tato škodlivá zařízení a časované enviromentální bomby zlikvidovaly.

  • herbertboss
   herbertboss, 26.12.16 10:23:02  
    

   Já bych ty prachy dal tobě, byla by to jistota, že peníze pomůžou na správných místech

   • kwai.chang.caine
    kwai.chang.caine, 26.12.16 11:48:11  
     

    Vůbec se nedivím, že tě všude mažou a zakazují ti přístup. Rozvracet seriózní diskuze je přesně způsobem zločinných ekologistů. Naštěstí jsi byl včas odhalen, co jsi zač.

    • herbertboss
     herbertboss, 27.12.16 09:46:13  
      

     Bacha aby ti nepraskla cévka agente..., stejně už ses profláknul, nikdo ti neuvěří že to nemáš zaplacené

 • standalk1
  standalk1, 8.5.16 09:43:38  
   

  Vážení, už dlouho jsem sem nepsal, ale před lety jsem byl docela častý diskutér.
  Teď bych vám položil jen jednu otázku a předem děkuji za jakékoliv odpovědi.

  Je kompatibilní stálý růst produkce i produktivity (tedy životní úrovně)s alespoň udržením současného bídného stavu životního prostředí?
  Předem vám prozradím svůj názor, že je to nemožné v současném hospodářském systému.
  Stačí se podívat na čistotu moří při bouři přinese množství odpadků); dešťů, které obsahují dusík ve vázané podobě (např. dusičnanů) atd. Je toho ještě mnoho.

  Za KAŽDÝ váš názor budu vděčný

  • Yggdrasil
   Yggdrasil, 8.5.16 11:25:28  
    

   Dle mého je to možné. Ale museli by se využívat nové technologie a rozmoci se udržitelný způsob života. A vzhledem k tomu, že lidem je většinou udržitelnost jejich života ukradená, ať už těm vlivnějším nebo obyčejným, tak nám ani nové poznatky a technologie nepomohou. V konzumu se lidé z nějakého důvodu vyžívají :( takže ano, je to možné, ale museli by se primárně změnit lidé. Jak lépe cokoli dělat a to příznivě pro životní prostředí už víme. Jen ta realizace nějak pokulhává... a vlastně nechápu proč, když environmentální (ekologické) většinou bývá i finančně méně náročné.

   • jo_toto
    jo_toto, 11.5.16 19:13:32  
     

    Protože:
    Miloš Zeman
    Donald Trump
    a jiní.

    • standalk1
     standalk1, 12.5.16 11:57:11  
      

     Je třeba přidat sv. Mikuláše a Ježíška.

     • jo_toto
      jo_toto, 12.5.16 21:42:44  
       

      Nejspíš.
      .. i když s tím Mikulášem si nejsem tak jist..

    • kwai.chang.caine
     kwai.chang.caine, 21.12.16 00:32:40  
      

     Obě uvedená jména jsou evidentní zárukou změn k lepšímu, na rozdíl od současných pofiderních a sebevražedných trendů.
     Pokud někdo nerespektuje výsledky svodobných demokratických voleb, svobodné a demokratické jednání si nezaslouží, a podle toho by s ním také mělo být po právu zacházeno.

  • jo_toto
   jo_toto, 11.5.16 19:11:20  
    

   Stále malý růst životní úrovně bez zhoršování enviromentálních dopadů by možný byl za několika dnes nereálných předpokladů - např.:
   - nerůst či dokonce pokles lidské populace (v minulosti válkami, nemocemi, nebezpečnými povoláními a činnostmi, pokusy redukovat natalitu nařízeními shora ve středověku a v před/moderní Číně)
   - růst efektivity výroby a pokles materiální a energetické náročnosti výroby (jakož i dlouhá životnost výrobků a zlepšující se design) musí být větší(rychlejší) než růst nároků na zvyšování životní úrovně
   - ekonomický systém, který tohle všechno upřednostňuje před dnešním stavem

   Aleternativa pro Česko: Obrovské objemy pivíčka.. :6: :11:

   • standalk1
    standalk1, 12.5.16 12:01:22  
     

    Tak samozřejmě lidí je mnoho na to, aby všichni žili v takovém komfortu, jako ve vyspělých zemích. Kromě redukce počtu lidstva (které uvádíte jako alternativu) je možné i přesměrování hodnotové orientace lidstva z materiální na duchovní (k tomu není třeba VŠ - viz naši písmáci - obyčejní zemědělci). Ale jak správně podotýkáte, současný hospodářský systém to neumožňuje.
    Pozn.: Když jsem chodil do základní školy bylo lidstva 2,5 miliardy. Dnes 7 miliard.
    Ten, kdo nepamatuje přírodu před 60 lety, nedovede si rozdíl představit. Je to na dlouhé povídání.
    Závěrem, ani já, ani Vy se zlepšení nedočkáme. Přijde nepochybně nějaká apokalypsa, která problém "vyřeší"
    Neznám lepší knihu o destruktivním vlivu expanze průmyslové výroby na životní prostředí, než je kniha Josefa Čapka: Rodné krajiny; především tím, že se jedná o autentické vzpomínky. Kdybych to uměl, mohl bych napsat pokračování, neboť, kde jeho vzpomínky končí, moje začínají.

   • standalk1
    standalk1, 12.5.16 12:06:42  
     

    Já neznám význam smajlíků, takže nevím, co jste s nimi na konci příspěvku chtěl říci.

    • kwai.chang.caine
     kwai.chang.caine, 12.5.16 12:36:21  
      

     Toho hňupa si nevšímej. Rozvrací diskuze, kam vstoupí. Doporučuji zdejšímu správci jeho "příspěvky" mazat a pokud možno mu zamezit přístup, tak jako to dělají na všech slušných a seriózních fórech.

     • jo_toto
      jo_toto, 12.5.16 21:40:55  
       

      Fielen Dan/i/ken!
      :6:

      • kwai.chang.caine
       kwai.chang.caine, 12.5.16 22:25:45  
        

       Nemusíš všude neustále prokazovat, že nic neznáš a neumíš. To už dávno všichni vědí.

       • jo_toto
        jo_toto, 17.5.16 22:05:26  
         

        Opakování je matka (zřejmě vaše)

        • kwai.chang.caine
         kwai.chang.caine, 18.5.16 21:53:19  
          

         Taktéž nikdo již dávno nepochybuje o tom, že jsi arogantní drzý spratek. Takže neustále platí výše napsané, přičemž můžeš mlžit a psát mimo téma, jak se ti zlíbí, a nic na tomto faktu nezměníš.

         • jo_toto
          jo_toto, 18.5.16 21:58:43  
           

          Schází ti vtip ve tvé sebeironii.

         • kwai.chang.caine
          kwai.chang.caine, 18.5.16 22:04:34  
           

          To akorát tobě schází inteligence, znalosti a soudnost, o slušném chování ani nemluvě. I proto stále platí má výzva správci, aby s tebou jednal, jak zasloužíš.

 • drumn83
  drumn83, 21.1.16 20:51:26  
   

  Elektřina, topení, voda. Kdo na nich šetří, dřív nebo později může propadnout dojmu, že se mu to zas tak nevyplatí, že je to vlastně jedno, protože příslušně mastná faktura si ho najde tak či tak. Spotřebitelé jsou v schizofrenní situaci.

  Poslední novinka: účet za elektřinu bude mnohem víc záviset na kapacitě jističe a méně na tom, kolik wattů proteče vaším elektroměrem. Pro řadu lidí to bude znamenat zdražení, někdy i citelné, což je vzhledem k tomu, že velkoobchodní ceny elektřiny v Evropě vytrvale klesají, opravdu neuvěřitelná informace.
  Podezření, že ve skutečnosti jde o to, zabezpečit dominanci velkých energetických firem(ČEZ?) a chránit je před rizikem vadnoucích příjmů, je namístě. Ale hlavní zpráva zní: šetřit elektřinou, chovat se úsporně, dává menší smysl. Domyšleno: elektřiny bude muset být pořád hodně--

  http://nazory.aktualne.cz/komentare/elektrina-topeni-voda-slevu-zadarmo-na-setrilky-si-posvitime/r~715850e6c03e11e5bb3a0025900fea04/

 • jo_toto
  jo_toto, 30.10.15 15:21:01  
   

  Popravdě jsem sbírání víček od PET lahví nikdy nechápal, bohužel ani článek mi to nijak neobjasnil, budu se muset asi zeptat nějakých ministerstvem edukovaných dětí.. :6:
  http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/sbirky-vicek-od-pet-lahvi-jsou-neekologicke-tvrdi-ekoporadna-veronica

  • Mig_all
   Mig_all, 30.10.15 16:09:47  
    

   "Všechny tyto soutěže podporují nákup a spotřebu balených nápojů v PET lahvích." Dovolte abych se zasmál, autor výroku Petr Ledvina je s prominutím totální kretén, nikdo jiný by takovou hovadinu nevyslovil...

   • jo_toto
    jo_toto, 30.10.15 19:38:53  
     

    Pokud už žádáte dovolení se smát, rád bych, abyste mi před tím, než se do toho pustíte, vysvětlil, k čemu -krom toho že si zrovna na víčka někdo asi vymyslel osvětové kampaně- to sbírání víček zvlášť jako má sloužit. :4:

    • Mig_all
     Mig_all, 30.10.15 21:26:07  
      

     Můžete upřesnit dotaz? Co to jako má být za otázku, k čemu má sběr sloužit? Jestli nechápete, že se jedná o surovinu která má svou hodnotu, tak se asi nemáme dál o čem bavit. To je asi jako byste se zeptal k čemu má sloužit sběr papíru, nebo k čemu má sloužit sběr kovů... Nevím co je ted módní nebo co není módní a kdo si na jakém tématu založil jako kampaň, ale sběr pet víček navázaný na charitativní účely jsem zaregistroval a začal podporovat již pred několika lety...

     • jo_toto
      jo_toto, 30.10.15 23:31:53  
       

      Takže se zeptám potřetí:
      K čemu je dobré oddělovat od PETek dávaných do kontejnerů na plast víčka a sbírat je zvlášť? K čemu to je, když na recyklaci plastů nemá vliv jestli tam jsou petky i s víčky nebo bez nich.

      • Mig_all
       Mig_all, 31.10.15 08:28:28  
        

       Jednoduše proto, protože výkupny plastů to takto odděleně vykupují. Neslyšel jsem o tom, že by nějáká výkupna vzala od soukromé osoby balíky pomačkaných petlahví, ale samotná víčka vykoupí ochotně. Další technologické zpracování této suroviny neznám, ale nějáký důvod k tomu výkupny mít musí. Víčka jsou navíc malá a lehká pro přispívajícího jednotlivce, ale když je jich hodně dají se váhu dobře zpeněžit, a rozhodně mají lepší poměr cena/hmotnost než kdyby se sbíraly celé lahve nebo třeba takový papír. Dříve se sbíral ve škole papír pro rozpočty školy a nikoliv charitativní účel, pamatujete? No to bylo celkem nepraktické, děti se vláčely s tunami balíků papíru a hodnota toho všeho byla nula nula nic. Takto donesou v kapse pár víček za týden které by stejně skončili ve chřánu nenažraných odpadových firem. Ale ovšem, hodnota jednotlivých surovin se v čase mění, byly doby kdy se vyplatilo i pro soukromou osobtu sbírat a vracet kdejakou surovinu i ten papír, ale teď se prostě vyplatí PET. Už je vám to jasné?

       • Mig_all
        Mig_all, 31.10.15 08:29:13  
         

        respektive cena/hmotnost/objem...

       • jo_toto
        jo_toto, 31.10.15 11:50:36  
         

        Pár víček v kapse se nikomu nevyplatí - při ceně 3až 4Kč/kg. Chápu to tak, že prostě nějací úředníci MŽP vsadili na tuto formu osvěty a propagace třídění a tak si ji hájí, ikdyž věcně moc jinýho než propagačního smyslu nedává.
        http://www.plastozrout.cz/kategorie/pravidla-vykupu.aspx

        • Mig_all
         Mig_all, 1.11.15 12:03:40  
          

         Tak to je současná cena, dříve, před několika lety byla třeba vyšší, slyšel jsem něco kolem sedmi korun normálně za netříděná víčka. Ale to je prostě trh, ted je cena taková, zítra bude jiná, jestli se to vyplatí nebo ne asi my dva tady teď hodnotit nebudeme. Vy si pořád ignorantsky melete tu svoji, že par víček v kapse se nikoho nevytrhne, ale to nasbírá jedno děcko z jedné rodiny dejme tomu za týden. Prepočtěte to na stovky rodin z okolí školy nebo nějáké velké firmy za rok... Opakuji že o žádných úřednících z MŽP ani o žádné kampani nic nevím, a je mi to celkem u zadnice...

         • jo_toto
          jo_toto, 1.11.15 12:07:24  
           

          "Třeba" byla vyšší? "Slyšel jsem"?
          Hele připadáte si aspoň vtipný. Sám se přiznáváte k naprosto ignorantské nevědomosti a chcete mě obviňovat, že jsem vám sem nalinkoval pár věcí, ze kterých jste se mohl aspoň něco dozvědět, kdybyste se uráčil si je přečíst a zamyslet se nad nima?!

         • Mig_all
          Mig_all, 1.11.15 12:30:14  
           

          Dozvedet se co prosím vás, co jste zde nalinkoval??? Me je celkem u prdele kolik je soucasná výkupní cena, v které že to vlastně sběrně??? Sám pro sebe jsem víčka nikdy nesbíral ani nedávál na výkup. Mimochodem vy jste to taky pouze četl na netu, já to zase pouze slyšel od kamarákdy, která víčka ze sbírky fyzicky na výkup vozila, tak na co si to tady hrajete? Nad čím se proboha chcete zamýšlet? Jestli se to v současnosti někomu "vyplatí" je tak individuální tvrzení, že to opravdu vy nevyhodnotíte, tak laskavě zanechte svých úvah...

         • jo_toto
          jo_toto, 1.11.15 22:52:17  
           

          Tj.nemá to tu cenu, dík za potvrzení.

       • kwai.chang.caine
        kwai.chang.caine, 23.12.15 06:46:51  
         

        U člověka, jehož jediným životním posláním je škodit, jen stěží najdeš pochopení, píšeš-li něco o případné pomoci někomu jinému.