Hra na klávesy

Otevřená diskuze | Kategorie: Hudba
adelanka (2016-03-17 11:09:34)
Založeno: 24. 9. 2014 | Příspěvků: 82 | Členů: 1

ahojky, velmi ráda bych se chtěla naučit hrát na klavír nebo klávesy. Myslíte že by jste mi mohli poradit co je potřeba a tak? Byla bych moc ráda. Předem moc děkuji všem za zapojení do diskuze a za vaše rady a tipy. Vůbec se v tom nevyznám a nerada bych kupovala něco co bude zbytečné a nekvalitní. ;)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• adelanka
    adelanka, 17.3.16 11:09:32  

přemýšlím o tom že si pořídím nějakou sadičku, ale ještě se musím pořádně rozhonout kterou jo a co a jak :D ale to bude už vyřešené hned jak vyberu, takže no problémo, snad teda :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 25.2.16 11:20:31  

tamburíny jsou fajn, teda pokud se mají kde a jak využít a jestli jo, tak prostě do ní jdi a kup si ji a nebo si kup rovnou nějakou sadu a budeš to mít v klídku ;) a taky jich budeš mít víc :D

• adelanka
    adelanka, 23.2.16 13:52:57  

právě jsem se koukala a docela mě zaujala tahle tamburína :D http://kytary.cz/meinl-ta2aab/HN110944/ ale nevím jestli jo nebo ne, ale asik nejspíš ji koupím :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 22.2.16 13:50:25  

když není čas, tak to se prostě nedá nic dělat… které pořídit? No ty které se ti budou hodit nejvíc ;) ale to se hodí každé, protože jsou na rytmy nejlepší..

• adelanka
    adelanka, 21.2.16 14:10:44  

nehnulo se nikam nic, neměla jsem moc času.. ale to prostě musí přijít a našla jsem teď tady nějaké bubínkové nástroje http://kytary.cz/bici/perkuse/ ale nevím které z toho pořídit a které ne ;) tak snad se nějak dobře rozhodnu a konečně něco vyberu a budu mít :D tak snad se to podaří a co u tebe něco nového nebo nic?

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 20.2.16 17:04:05  

to je tak každý měsíc a snad u všech , neb mám ten pocit… no a co máš už něco nového nebo zatím stále nic? :D to jsem zvědavec :D jestli se to někam hnulo nebo ne :D

• adelanka
    adelanka, 31.1.16 12:34:58  

ještě nevím co dál ještě nakoupit :D zatím asi stačí protože čekám až mi přijdou penízky a pak zase můžu znova nakupovat takže teď je to takové ke konci měsíce o ničem :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 30.1.16 22:50:18  

tak to je dobře a co ještě teda chceš mít? Nebo už je to konečně všechno? :D ona to není žádná sranda něco takovho odkupovávat to si člověk pak vzpomene co všechno mu ještě chybí, já to měl taky tak jen jsem to stihl nakoupit teda mnohem rychleji :D a tím nechci nic říct, to tak prostě někdy je…

• adelanka
    adelanka, 29.1.16 13:16:18  

taky si myslím, však jsem to taky udělala hezky jsem si to zaklikla na internetu a pěkně mi to snad už brzo přijde. Zaklikla jsem to včera, tak si nějaký den ještě počkám :D ale to bude hned :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 26.1.16 12:00:12  

no tak šup na ně… to není takový problém sehnat ne? :D to bych normálně koupil a ani neřešil, teda ten stojan, na adaptér bych se trochu možná více zaměřil.. ale dá se to hezky sehnat.

• adelanka
    adelanka, 25.1.16 14:08:27  

potřebuji ještě nový adaptér a nějaký super stojan na noty a texty k hraní ;) to je pro mě teď priorita koupit si :D takže to koupím a myslím že by to nemuselo ani být tak drahé ;)

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 24.1.16 17:34:47  

no a jakou výbavičku ještě potřebuješ? Já myslel že už snad máš všechno, tak když bude potřeba tak klidně ještě pomůžu s výběrem, nebo aspoň radou ;)

• adelanka
    adelanka, 2.1.16 10:45:10  

jasně že jsou v klidu, ještě aby nebyly když jsem je poctivě vybírala já, a osobně :D a mám všechno už doma, teda zatím. Ještě musím dokoupit jiné výbavičky k nástroji, ale to se musím nejdřív podívat..

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 31.12.15 21:43:49  

ty jsou uplně v pořádku, teda pokud fungují tak jak mají ;) jsou v klidu? Teda jestli už i ty druhé došly :D ale myslím že teď přes svátky si asi možná počkáš, i když kdo ví…

• adelanka
    adelanka, 29.12.15 19:56:28  

no koupila jsem nakonec tyhle sluchátka http://kytary.cz/shure-srh145/HN161191/ a dala jsem si je pod stromeček, takže jsem vlastně naprosto spokojená :D a od ježíška jsem druhé sluchátka nedostala, tak ještě že jsem si ty svoje koupila a zabalila :D takže spokojenost co ty??

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 21.12.15 21:55:43  

no však takhle si to měla udělat už dávno a né až teď :D no a máš je teda? Nebo sis koupila nějaké obyčejné sluchadla? :D abys je měla vůbec na vánoce od ježíška nebo při nejhorším aby ti je ten ježíšek nedonesl a ty si o nich nevěděla a koupila si druhé :D to bys měla dvoje :D ale k čemu by byly dvoje to nevím…

• adelanka
    adelanka, 16.12.15 14:25:27  

no dobře, tak to teda udělám podle sebe a vyberu ty které jsou mi nejvíce sympatické :D tak to jsem zvědavá jak tohle dopadne :D teda co vyberu a jestli budu spokojená :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 14.12.15 14:44:38  

no asi jsou o něco lepší než ty co si sem dávala před tím ;) :D ale uplně teda sluchátka nejsou moje gusto ;) takže se kdyžtak ještě na to pokoukni a uvidíš co ti hodí nebo nehodí ;)

• adelanka
    adelanka, 30.11.15 10:04:48  

no porozhlídla jsem se. To víš že jo. narazila jsem na tyhle sluchátka. Co na ně říkáš? Lepší? Nebo byly lepší ty před tím? http://kytary.cz/vox-amphones-twin/HN134667/ já si myslím že tyhle by už mohly stát za to!! Nebo ne? :O vždycky se prostě musím radši zeptat ještě někoho na názor.

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 29.11.15 12:47:07  

no však to děláš jenom dobře. A už ses teda po nich porozhlídla? Nebo ještě čekáš? :D jsem teda zvědavý jakou kvalitku najdeš tentokrát :D

• adelanka
    adelanka, 26.11.15 11:01:30  

no právě, tak proto jsem poslala tyhle a uvidím jestli do nich pudu nebo ne ;) proto jsem je ještě nekoupila a kouknu se po dalších sluchátkách když už do nich budu investovat…

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 17.11.15 19:25:16  

no tak si hlavně kup nějaké pořádné když už si je budeš kupovat, ať ti nějakou dobu vydrží… víš jak to je se životností sluchátek obecně? :D hned se každé zničí, ale tyhle by neměly…

• adelanka
    adelanka, 12.11.15 13:15:07  

no jasně že už jsem s tím trochu hnula :D hnula jsem se sluchátkama, tak se koukni jak moc hezké tam mají… http://kytary.cz/klavesy/prislusenstvi-pro-klavesy/sluchatka/ mám tam vybrané tři mezi kterýma se opět a zase rozhoduji, jsem prostě hrozná no, ale to už víme dávno :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 8.11.15 21:47:08  

no však jasně až bude čas tak se mrkni, jestli nikam nespěcháš, tak je to v naprostém pořádku a nemusí se vůbec nic uspěchat :D takže tak no ale přece se zeptám tak co? Už víš? :D

• adelanka
    adelanka, 29.10.15 08:41:59  

no ještě se něco najde… :/ pořád se dá něco najít. Hned jak budu mít čas tak na to mrknu, teď mám docela fofry, takže se k tomu dostanu tak příští týden…

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 28.10.15 18:55:43  

no já tomu rozumím… no a co teda potřebuješ ještě dokoupit a dovybavit ke klávesům. Myslím že už toho není snad tolik ne? Nebo se pletu? :O

• adelanka
    adelanka, 25.10.15 21:27:07  

no koukala jsem se a to víš že ještě nemám všechno :/ prostě to tvá a ještě bude, peníze jsou potřeba pořád, ale blíží se i vánoce a já tam našla docela pár tipů, ale nejdřív si to asi dovybavím a budu spokojená.. a pak až budu myslet na jiné. Dnešní doba je prostě taková :D možná se zdám být sobecká, ale není to tak…

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 23.10.15 13:31:33  

no to já nevím, to musíš spíš vědět ty než já ne? ;) tak si to sepiš co všechno máš a koukni do příslušenství a zjistíš jestli ti ještě něco chybí nebo ne… je to jednoduché :D ale já osobně si myslím, že už bys toho na základ mohla mít dost… ale spíš mě zajím jak jde hraní, vidíš pokroky?

• adelanka
    adelanka, 19.10.15 16:49:18  

no však jo, taky jsem si už koupila a jsem spokojená a ráda :D takže uplně v klídečku a koukala jsem se a myslím že už bych mohla mít snad všechno nebo myslíš že ne? :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 17.10.15 22:11:01  

to jsem rád že se v tom už líp orientuješ… jinak lampička je hezká, ale myslím že o to nejde, hlavně aby dobře svítila ;) o tom to je!! Takže to je na tobě co koupíš…

• adelanka
    adelanka, 29.9.15 09:25:20  

no to víš že už se v tom trochu orientuji, jen je to náročné takhle všechno hned o tom všem vědět ;) jinak jsem se koukala a asi koupím lampičku, protože většinou hraji večer a už prdlajsky na to vidím, takže nejspíš do ní půjdu http://kytary.cz/stagg-spled-10-2-bk/HN144528/ pěkná že? :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 28.9.15 14:50:01  

jaktože nevíš co jo a co ne? :D to už by ses mohla orientovat trochu… a našla jsi něco? Tady je všechno příslušenství pro klavír a klávesy, http://kytary.cz/klavesy/prislusenstvi-pro-klavesy/ mají tam teď super věci v oblečení, tak to by třeba taky stálo za to ;) jinak je to asi všechno co bys mohla potřebovat nebo ne? ;)

• adelanka
    adelanka, 27.9.15 22:00:20  

no taky jsem se koukala a jsou fakt super :D já bych pořád něco nakupovala, ale už pořádně ani nevím co jo a co ne ;) tak se ještě pokouknu co by se mi mohlo hodit :D ale myslím že něco určitě najdu ;)

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 22.9.15 21:45:09  

no rozumím tomu ;) můj starší brácha je zase přeborník na auta, ale nikdy mi taky moc neporadil :D jinak teda už máš vše co potřebuješ nebo můžu ještě nějak poradit či co? Abych tady zbytečně nepsal.. a byl brácha s ladičkou spokojený? Zkus se ještě kouknout na trsátka, mají je tam super s motivama, třeba tyhle http://kytary.cz/perris-leathers-ep2/HN155093/ ;)

• adelanka
    adelanka, 27.8.15 13:11:59  

no on rozumí jenom kytarám a říkal že mám koupit na www.kytary.cz ale víc mi neřekl ;) brácha no :D asi to možná znáš ;) a obchod měl stejný to je pravda :D takže tak. no a už umím hrát i nějaké skladby :D

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 24.8.15 18:35:41  

fakt? tak to jsem ráda že je spokojenost a jak dlouho hraje na kytaru? ti mohl poradit on ne? i když to asi znám, sourozenecké vztahy jsou vždycky nějaké pochmurné či jak to říct :D a taky jestli hraje na kytaru, tak nemusí hrát na klávesy že :D ale tak obchod na nástroj měl asi stejný ne?

• adelanka
    adelanka, 19.8.15 20:45:07  

héíééj ty jsou moc dobré no koukala jsem se vybrala jsem mu tuhle ladičku http://kytary.cz/swiff-cartoon-et-cerny/HN156372/ a je z ní uplně hotový… takže dobrá volba, moc děkuji za tip to jsem fakt ráda že jsem mu tím udělala radost.

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 5.8.15 11:45:14  

no tak jasně že se můžeš tímhle zavděčit ;) hele ale když jsem se teď koukal tak tam mají teda zajímavější ladičky, ;) nevím teda jak moc je brácha úlet nebo ne ;) ale tyhle jsou super http://kytary.cz/swiff-komiks-sob-hnedy/HN156366/ :D je jich tam víc na výběr, ale s takovým motivem je to super ne? ;)

• adelanka
    adelanka, 29.7.15 11:04:45  

no ona ladička pro bráchu bude super!!! http://kytary.cz/blond-bt-23c/HN115011/ co myslíš že tahle? mohla bych se tímhle mu zavděčit nebo ne? abych věděla jakým směrem aspoň jít nebo ne…

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 26.7.15 14:55:44  

no to se vlezeš do 500 uplně s přehledem a se vším všudy… tak se koukni na těch kytarách… tak seženeš ladičku uplně skoro zadarmo.. a je tam skvělý výběr.. tak se tam pokoukni…

• adelanka
    adelanka, 23.7.15 13:00:06  

do kolika ? no tak maximálně jsem ochotná teď do ní vložit 500 páč jsou prázdniny a přece jenom bych si je trochu s tím létem i užila… takže do pětistovky by to bylo nejlepší, ale to se dá v pohodě sehnat ne? Když jsem se jen tak namátkou koukala tak jsem našla ladičku i za 250, ale nevím teda jak moc bude dobrá nebo ne ;)

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 20.7.15 11:16:05  

no tak se teda vrhneme na tu ladičku… tak řek ni do kolika penízků by měla stát a podle toho vybereme. To můžeš taky koupit přes net a nemusíš jezdit do prodejny ;) a pak teda na ty struny :D

• adelanka
    adelanka, 29.6.15 16:40:54  

no to víš že chci pořád pomoci :D ;) sama bych to nedala. No tak začneme tím co je nejdůležitější… takže bych volila variantu asi ladičky, strun nebo nevím čeho všeho…

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 26.6.15 10:26:30  

néé to je v pohodě to dáš za chvíli ;) a není to zas tak drahé… tyhle věcičky k nástroji jsou prostě potřeba, ale dá se to zvládnout ;) tak na co se teda vrhneme teď? Teda jestli chceš ještě pomoci.

• adelanka
    adelanka, 23.6.15 14:20:18  

týjo tak to je docela dost věci jak tak na to koukám :O tak to budu mít co dělat abych všechno sehnala... myslím teď teda po finanční stránce :/ i když to asi nebude celkvoě tak moc drahé ne? No a asi na to půjdu stejně jako ty... to vybavení co máš.. když stačilo tobě tak musí stačit i mně ne? ;)

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 21.6.15 14:39:21  

dobrá tak to můžu zkusit… trsátka, struny, ladičku, noty, knihy, obal, kufr, stojan… no je toho hodně, ale je na tobě co si určíš jako priority a koupíš… já jsem potřeboval struny, ladičku, obal na cestování a taky i trsátka… stojan jsem třeba nikdy nepotřeboval a nemám ho do dnes…

• adelanka
    adelanka, 27.5.15 12:25:35  

týjo děkuji moc… koukala jsem se na to a musím uznat, že mi toho ještě hodně chybí :/ ale po penízkové stránce to nemůžu vůbec zvládnout… takže jestli by si byl tak hodný a napsal mi co teda jo a co ne? ;) přece jenom nechci zatím nikde vystupovat, tak si myslím že asi všechno uplně potřebovat nebudu ne?

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 23.5.15 14:05:43  

no to teda budeš… tak jestli máš všechno tak už by to mělo být v pohodě ne? Nebo co teda schází? Kdyžtak tady http://kytary.cz/kytary/prislusenstvi-pro-kytary/ je veškeré vybavení pro kytary (základní) nebo jak bych to nazval… tak se koukni a uvidíš jestli ještě něco schází nebo ne ;)

• adelanka
    adelanka, 18.5.15 19:25:52  

no nakoupeno :D a splněno, snad už teda všechno a už nebudu muset nic shánět a bude to všechno v pohodě a už budu jenom hrát a užívat si příjemné hudby ;)

• janicekpanicek
    janicekpanicek, 14.5.15 12:35:23  

no a jak to teda dopadlo? Nakoupeno? Pedály v pohodě nebo stále nic? :D příjde mi to jako nekonečný maraton… ;) :D a pasovat a hrát se bude… neboj ;)

• adelanka
    adelanka, 29.4.15 13:30:28  

no koukala jsem a nevím které.. jsem z toho zmatená.. :D protože tam píšou jako takové informace kterým moc nerozumím... takže asi budu msuet jít do prodejny a tam to vyřešit a rovnou odnést domů... nebo prostě aby mi někdo řekl co přesně koupit k tomu aby to šlo, pasovalo a hrálo :D