Samy a šťastné

Moderovaná diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Krysa (2016-12-02 13:50:41)Marieta (2016-11-25 18:20:27)IVCA.1988 (2016-10-23 20:17:56)osoba (2016-09-23 13:31:26)Nessy (2016-09-21 12:55:55)Nechcideti.cz (2016-09-21 11:00:53)MutoDolore (2016-09-20 07:31:27)lafytka (2016-08-16 19:28:05)slavidan (2016-07-21 12:27:39)tssunami (2016-03-24 13:43:12)devillfemale (2015-08-17 15:01:05)fulcrum (2015-08-09 19:30:20)
Samy a šťastné
Založeno: 9. 9. 2014 | Příspěvků: 872 | Členů: 12
Správci: Nessy (hlavní)

Vítám všechny ženy, které nemají partnera a přesto jsou šťastné. Toto fórum je klub dam, které k životu partnera nepotřebují, tedy alespoň zatím. Je jasné, že žádná z nás nechce zůstat sama navěky, ale proč si to teď neužít? :) Pány z této diskuse samozřejmě nevyhazujeme ;)

Toto fórum je volné- můžete si sem přijít popovídat o čem jen chcete. Ale nadávky a urážky tu netrpíme ;)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• osoba
    osoba, 30.6.16 00:11:22  

Po dlouhé době měl zase někdo "strašně chytrý nápad", že mi musí najít partnera. Prý abych poznala život i z jiné stránky a užila si, měla se o koho starat, ... Jenže jaksi zapomněli, že o mém soukromí prakticky nic nevědí. Jestli a jak znám život i z jiné stránky? CO když někoho mám? Nebo co když jsou jejich představy o "nutnosti někoho mít a užívat si" opravdu jaksi mylné?? On je opravdu všehoschopný (když si něco usmyslí, dotáhne to do konce). Snad během dovolené porozumí, že je to přece jen poněkud bezohledný nápad.

• Marieta
      Marieta, 13.7.16 17:08:22  

No to je fakt. Proč bychom měli někoho mít, abychom se o něj mohli starat. To je totální kravina. Někoho máme, abychom měli oporu, měli s kým sdílet radosti i starosti. A když to ten druhý bere jinak, shání kuchařku, uklízečku a ošetřovatelku, tak bacha. Nejsme 3 v 1, jsme inspirující bytosti hodné obdivu, protože zvládneme práci, domácnost, děti atd...... a ještě si jdeme zaplavat, zaběhat, zatančit, atd....

• osoba
        osoba, 14.7.16 00:05:38  

Nějak jsi nepochopila, oč jde.

• Marieta
          Marieta, 10.8.16 16:01:38  

Aha, a oč tedy jde?

• osoba
            osoba, 14.8.16 14:43:32  

1. Tohle fórum se jmenuje "Samy a šťastné" - tedy týká se žen bez partnera (mají důvod, proč je jim líp samotným).
            2. Většinový názor ve společnosti vnucuje "nutnost" někoho mít, s někým žít, ...
            3. Ti lidé, kteří mi chtěli někoho najít, nevědí o mém soukromí nic (jestli někoho mám nebo proč nikoho nehledám).
            4. Pro spoustu lidí je vztah jen snahou o naplnění vnitřní prázdnoty, pokoušejí se najít v tom uspokojení a "smysl života" ve skutečnosti marně.
            5. Mnohé vztahy jsou postaveny na pomíjivých "hodnotách" a taky na nich zkrachují.
            6. Mnohé vztahy existují účelově (kvůli dětem, pro peníze a zaopatření, proti samotě, ...)
            6. Většina partnerských vztahů není založena na skutečně hodnotném trvanlivém základě a podle toho i vypadají.
            "Někoho máme, abychom měli ..." je špatně!!

• Nechcideti.cz
              Nechcideti.cz, 14.8.16 15:16:40  

Moudře píšeš. Nechceš se stát mou partnerkou? :1:

• osoba
                osoba, 14.8.16 18:17:07  

To jsi uhodl.

• Nechcideti.cz
                  Nechcideti.cz, 14.8.16 19:15:48  

A sakra, jde to rychleji, než jsem si vypočetl :11:

• Krysa
              Krysa, 15.8.16 09:06:22  

Někoho máme většinou proto, že nás od dětství straší, že nejhorší ze všeho je být sám. Přitom "sám" zdaleka nemusí znamenat, že je člověk nešťastně osamělý. Jakožto samotář-profesionál bych skoro řekla, že kolikrát jsem víc sama v bandě lidí, než když jsem opravdu fyzicky sama. Těžko se to vysvětluje. :15: Mám pocit, že spousta lidí neumí být sama se sebou, že pak neví, co si se sebou počít, neumí se zabavit, bojí se třeba trochu se zklidnit a poznat víc sama sebe. Mají strach, co uvidí. A tak jsou radši s někým, kdo je nijak extra nenaplňuje, dokonce je často i přímo sere. To je podle mě špatně, ale na druhou stranu - proti gustu.. :4:

• osoba
                osoba, 15.8.16 11:41:59  

To je krásně vystižené, rozumím dobře. Zažívala jsem samotu i uprostřed davu a "zábavy", bývala jsem spokojenější o samotě. Lidé často utíkají před samotou do davu a zábavy ve snaze vyhnout se prázdnotě v sobě, kterou ale ani zábava a partner nebo rodina NEMŮŽE skutečně naplnit, jsou to taky jen náhražky pravého obsahu, který zoufale chybí. Už ho mám.
                Možná jsi radši sama právě proto, že ve společnosti a zábavě je ten kontrast mnohem výraznější - pořád je to místo prázdné, nic tam nepasuje. Ale poznat sama sebe nemůžeš dobře bez toho, kdo tě zná mnohem líp než ty (natož než rodiče a kdokoli jiný). Já poznala člověka, který mě "měl přečtenou" (jednal se mnou podle toho, jak mě nikdo nezná, natož já) a představil mi toho, kdo mě zná dokonale a naplnil tu prázdnotu.

• Krysa
                  Krysa, 15.8.16 12:08:51  

To je teda fakt, že nevím, nakolik bych byla schopná se dobře poznat, kdybych neměla od někoho jinýho zpětnou vazbu. Od rodičů, ač jsou fajn, jsem tohle nezískala, ale mám pár hodně dobrých přítelkyň, a je pravda, že díky nim mám občas tak krutě nastavený zrcadlo, že se mi to teda pranic nezamlouvá. :1: A pak si to právě o samotě pěkně snažím v sobě probrat a dobrat se k nějaký nápravě. :15: To jsou ty vlastnosti, který mám ve vztahu k ostatním. Na druhou stranu ty vlastnosti, takový to moje opravdový "já", který je slovně neuchopitelný a nepopsatelný, to podle mě nikdo nikdy nemůže se mnou sdílet. To je taková nějaká moje hlubina, do který se ráda nořim, a která prostě je a bude jen a jen moje. V podstatě, když si to tak po sobě čtu, jsem dost možná cvok. :1: :1: :1:

• osoba
                    osoba, 15.8.16 12:59:20  

Jenže všichni lidé kolem tebe ti řeknou jen dojem, jakým působíš, jak jim připadáš, co se jim na tobě líbí nebo nelíbí. TO není totéž, jako když tě někdo zná líp než ty sama (nikdo z lidí ve tvém okolí tě tak samozřejmě nezná). Takže se pak přebíráš v něčích subjektivních dojmech o tobě a ne v tom, jaká skutečně jsi.

• Krysa
                    Krysa, 15.8.16 13:06:14  

To je určitě pravda, ale zrovna ty moje přítelkyně mě znají skoro dokonale. :1: Někdy mě s tím až štvou, protože dopředu vědí, co udělám a já se pak můžu vzteknout. :13:

• osoba
                    osoba, 15.8.16 13:21:02  

Neznají tě dokonale, jen prostě mají zkušenosti s tím, jak jednáš a jak na co reaguješ, tak to samozřejmě očekávají předem, že to zase bude tak, jak to už u tebe zažily. TO není dokonalá známost.

• Krysa
                    Krysa, 15.8.16 13:52:57  

Ale tak to jasně, dokonale se neznám ani já sama. :15:

• osoba
                    osoba, 15.8.16 14:07:26  

No právě, dokonale tě nezná žádný člověk, dokonale se neznáš ani ty sama. Byla jsem na tom tak, dokud jsem nepoznala někoho, kdo mě zná a naučil mě sebevědomí vlastní skutečné totožnosti a hodnoty. zajímá tě to? Napiš mi zprávu.

• Krysa
                    Krysa, 15.8.16 14:25:52  

Díky moc, já jsem zastáncem svojí vlastní cesty. Dokonale mne může podle mě znát jenom ten nahoře. :4:

• osoba
                    osoba, 15.8.16 14:34:56  

Taky že ON tě dokonale zná, ale ty potřebuješ znát Ho i Jeho pohled na tebe. Na tom závisí to, jak před Ním obstojíš. To rozhodně není otázka nějaké vlastní cesty, jen Jeho cesta je správná.

• Krysa
                    Krysa, 15.8.16 15:31:45  

Jde o mojí vlastní cestku k němu, a ta je čistě na mně. Ale to už se dostáváme někam úplně jinam, než je téma tohohle fóra. :4:

• osoba
                    osoba, 15.8.16 16:03:49  

Pokud půjdeš po nějaké vlastní cestě a nebudeš dbát na Jeho "směrovky", nedojdeš k Němu a krutě si uškodíš. Spousta lidí má nějakou "vlastní cestu", ale ta vede k úplně jinému cíli. Poznala jsem člověka, který mi představil mě a přivedl k Němu.

• Krysa
                    Krysa, 16.8.16 08:33:22  

Nezlob se, ale tvoje příspěvky se mi přestávají líbit.

• osoba
                    osoba, 16.8.16 15:36:27  

Samozřejmě, že se ti mé příspěvky přestávají líbit, protože začínají být nepohodlně přímé a nenechávají prostor pro kompromis a vlastní názor odporující pravdě. Chceš si vystačit se svým názorem a vlastním způsobem, bez ohledu na to, zda je správný, a odmítáš si připustit, že cokoli jiného může být lepší a taky bezpečnější. Je to jako říkat, že se nenecháš omezovat dopravními značkami a nikdo tě nemůže nutit dodržovat zákony.

• Krysa
                    Krysa, 16.8.16 16:23:41  

Narozdíl od tebe si připouštím, že nemusím mít pravdu. To je základní předpoklad pro duchovní rozvoj. Víc už k tomu fakt nemám co dodat.

• osoba
                    osoba, 18.8.16 11:28:26  

Existuje logický rozdíl mezi názorem nebo představou a skutečností. A když tu skutečnost znáš, můžeš si s tím být jistá. Když něco víš (jako třeba kudy se někam jede), nemáš důvod nebýt si jistá a domnívat se, že se třeba mýlíš. Když někoho znáš osobně, znáš pravdu o tom, jak vypadá a jaký je, na rozdíl od těch, kteří mají jen názory a představy, protože ho neznají. Takže ti vadí, když ti říkám o tom, co ZNÁM, protože to odporuje tomu, co ty si myslíš a představuješ.

• Krysa
                    Krysa, 18.8.16 12:18:36  

A když já ZNÁM na 100% něco jinýho? :4:

• osoba
                    osoba, 18.8.16 13:07:18  

Na 100 % znáš něco jinýho - než pravdu. Buď znáš Ježíše (nebo kohokoli, ale tady jde o Něj) osobně, nebo o Něm má své představy a názory, které se 100% jistotou liší od reality. Dokonale tě zná jen On a pokud se znáš nějak jinak (máš 100% zkušenosti, že jsi "taková", jak se znáš), neodpovídá to skutečnosti.

• Krysa
                    Krysa, 18.8.16 13:12:16  

Potvrzuješ mi to, co píšu od začátku - že je to mezi mnou a Bohem. Neexistuje jediný důvod, proč by mi do toho měl někdo s prominutím kecat, radit a vnášet do toho svoje osobní postoje. Tohle je poslední věta, kterou na tohle téma napíšu, podle mě je úplně jasná a jestli ne, tak to holt nechme otevřené.

• osoba
                    osoba, 18.8.16 13:19:45  

Z toho, co píšeš, je znát, že se neznáš tak, jak tě zná On. Takže ani to, že jen On tě zná dokonale, je u tebe pořád jen teoretický fakt, ale neprožitý. A v tom je taky ten 100% rozdíl.

• lafytka
              lafytka, 15.8.16 23:37:02  

To s ním jedeš na dovolenou, aby pochopil???

• osoba
                osoba, 16.8.16 00:01:23  

S kým, proč??

• lafytka
                  lafytka, 16.8.16 19:28:05  

...On je opravdu všehoschopný (když si něco usmyslí, dotáhne to do konce). Snad během dovolené porozumí, že je to přece jen poněkud bezohledný nápad.

• osoba
                    osoba, 18.8.16 11:30:06  

To by asi bylo zajímavý, někam spolu jet. Každopádně by mě mohl víc poznat a hodně pochopit. Ale nebylo to tak, samozřejmě. Jel sám (teda asi s rodinou), ale mohl to být čas na rozmyšlení toho nápadu. Zatím se k tomu tématu nevracel, nebyl čas.

• MutoDolore
          MutoDolore, 20.9.16 07:28:16  

a co vlastně chceš?

• Dadenka
    Dadenka, 12.1.16 18:42:48  

Baf! Kdopak se to vrátil? Vzpomínáte si někdo na Doriee? :) KOukám, že forum pořád existuje, ale nefrčí :15:

• Nechcideti.cz
      Nechcideti.cz, 12.1.16 19:23:07  

Není pro koho. Buď jsou šťastné či zadané nebo muži. Brečí zcela na jiných hrobech.

• Nessy
      Nessy, 12.1.16 20:29:23  

Někdo si matně vzpomíná :1:

• MutoDolore
      MutoDolore, 22.5.16 07:24:01  

jsem zjistil až dnes,že ses vrátila..moc už sem nechodím..kdybych jen tušil.. :)

• Marieta
      Marieta, 28.6.16 09:05:39  

Taky jsem měla pauzu a najednou zjišťuju, že je to tak na všech forech, kam chodím. Pusto prázdno, všude to skomírá.

• MutoDolore
        MutoDolore, 28.6.16 09:23:44  

jj bývalo lépe :)

• MutoDolore
      MutoDolore, 28.6.16 09:23:03  

nefrčí,no...samy a šťastné jsou někdě úplně jinde a ne tady :))))

• Krysa
        Krysa, 28.6.16 10:08:06  

Já tu jsem. :15:

• Nessy
      Nessy, 28.6.16 16:58:57  

Já jsem teď sama a šťastná budu po přestěhování :4:

• MutoDolore
        MutoDolore, 20.9.16 07:31:27  

tak co?už i šťastná? :)

• Nessy
          Nessy, 20.9.16 12:37:41  

Ale jo :2: I když tu jsem v maximálním bordelu a nevím, co s ním :4: Ale hlavně, že jsem tu sama :4:

• Krysa
            Krysa, 20.9.16 12:39:39  

:1: Musíš svůj bordel milovat. Z vlastní zkušenosti vím, že bordel je nejlepší přítel - nikdy tě neopustí a vždycky je ti nablízku. :14:

• Nessy
              Nessy, 20.9.16 12:42:53  

Což o to, mně bordel nijak nevadí :1: Jen teda teď to není můj organizovaný bordel, ale bordel "nahažtodokrabiceajedem", takže nemůžu nic najít, což mi krapet vadí.
              Ale nemůžu si pozvat návštěvu, to je blbý...

• Krysa
                Krysa, 20.9.16 13:15:35  

JJ, stěhovací bordel je děs, páč ačkoliv člověk zamýšlí v tom mít nějakej systém, tak to stejně nakonec musí naházet hlava nehlava do beden.. :1: Já jsem takhle žila napůl v bednách skoro rok. A návštěvy chodily se mnou do hospody.

• Nessy
                  Nessy, 20.9.16 19:38:05  

No já se právě, když se vše zvládne, budu příští rok opět stěhovat, tak se mi do ničeho nechce...

• Krysa
                    Krysa, 21.9.16 10:20:08  

Tak to se nedivim..