Velká americká krádež

Otevřená diskuze | Kategorie: Politika
quashak (2017-07-22 17:00:53)Liska_obecna (2016-02-21 00:49:53)
Velká americká krádež
Založeno: 29. 8. 2014 | Příspěvků: 105 | Členů: 2

Tou kráděží bylo zavedení a následné zrušení brettonwoodského měnového systému, čím byly okradeny ostatní státy.
Jednalo se o systém,jehož podstatou napojení amerického dolaru na zlato a všech ostatních měn na dolar. Dolar sám byl fixován jako 1/35 unce zlata.

Dolar se tak stál mezinárodní měnou a státy tvořily devizové rezervy v dolarech.

Konverze dolaru za zlato nebyla vymahatelná jednotlivcem, ale měly na ni nárok centrální banky jiných zemí. V důsledku to znamenalo, že centrální banka Spojených států (Federální rezervní systém) byla povinna na žádost bank jiných zemí směnit dodanou sumu dolarů za odpovídající množství zlata.Vlády Spojených států však postupně produkovaly více papírových peněz, než by odpovídalo tomuto kurzu.Ostatní země, zvláště Francie, na to reagovaly požadavky na směnu dolarů za zlato, což vedlo k odčerpávání zlata drženého americkými bankami z území Spojených států.

V srpnu roku 1971, kdy o splnění závazku podle brettonwoodské dohody zažádaly Francie a Velká Británie, jim tehdejší prezident Richard Nixon nevyhověl a 15. srpna tzv. uzavřením zlatého okna brettonwoodský systém zrušil.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • Radollko
  Radollko, 21.1.16 17:24:31  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=jl2Ppq4U5pw

 • Radollko
  Radollko, 1.1.16 19:27:03  
   

  Co ukradou USA v roce 2016? :1: To ví jen pánbů a CIA... :1:

 • hlava22
  hlava22, 23.7.15 06:31:40  
   

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/375711-nemci-si-do-usa-berou-uz-jen-jednorazove-mobily.html
  :14:

 • hlava22
  hlava22, 13.7.15 07:32:01  
   

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/374851-hrdost-americanu-na-usa-vyznamne-klesla-tretina-by-odesla-jinam.html

 • hlava22
  hlava22, 12.6.15 10:43:00  
   

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/372121-podporte-obamu-v-nuklearnim-utoku-na-rusko-vyzyvala-fiktivni-petice-vetsina-byla-pro.html
  no comment!

 • hlava22
  hlava22, 9.5.15 09:24:28  
   

  z diskuse:
  " Amikum dochazi napady protoze krome provokaci a vyvolavani valek neumi ten narod vubec nic. Upln ejim unika podstata zivota na planete. Tupost arogance s namyslenosti vladcu sveta jim ted kdyz zacinaji padat na papulku otvira desivou predstavu novych zitrku bez nich. Umite si predstavit ze na cele planete by najednou byl klid ? Lidstvo by mohlo zacit tvorit a prestalo by se bat valek a Americkych vyhruzek?? To by byl zivot."

 • Shadow_of_Krak
  Shadow_of_Krak, 17.4.15 10:13:28  
   

  A ještě k tomu "ekonomickému specialistovi a dluhu USA"

  Je to samozřejmě nesmysl. Dokonce v tom článku by měly být (pokud je to ten, který jsme četl i já), formulace typu : "pokud bychom přičetli ještě i" ....

  No tak takhle to samozřejmě nefunguje :-))
  Co tvoří státní dluh je prostě dáno metodikou výpočtu a sledování toho dluhu a opravdu si k tomu kdejaký antiami amater nemůže přičítat vše, co si usmyslí, co ve skutečnosti dluhem vůbec není a nebo je to započitatelné proti něčemu jinému .-))))

  Pravda je dokonce opět skoro opačná :
  U USA se uvádí dluh asi kolem 116 % HDP, zatímce průměr EU dluhu je někde kolem 86 % HDP (nemíním se dohadovat o preocenta)

  Jenže - v těch 116 % USA jsou i dluhy vešjených sociálních systémů, které v těch dluzích EU započteny nejsou. Kdyby USA odečetly uvedené závazky, které se v EU vůbec nepočítají, byl by dluh ku HDP kolem 82 %

  Jinak být vyděšen částkou dluhu je sice pochopitelné, ale na druhé straně úsměvné. Směrodatnější ukazatel je % ku HDP, protože to nám říká, kolik ze za rok státem vyprodukovaného by ten dluh zaplatilo.

  Takže 80% státní dluh ku HDP znamená, že bpokud by daná země chtěla ten dluh zaplatit, musela by 9,6 měsíce vše vydělané odevzdávat na splácení.
  To je jistě dost a nerealizovatelné během jednoho roku.
  Ale co třeba za 10 let?
  Pokud by ten dluh chtěli splatit za 10 let, a pokud by přijali vyrovnaný státní rozpočet, už by museli každý rok dát jen "výdělek" státu za 1 měsíc. To už je lepší.
  A co to splatit za 50 let (50 let v životě státu je epizodka).
  To by znamenalo dávat ročně už jen 1,6 HDP na splacení dluhu - a to je hodnota, kterou může v naprostém klidu vykázat samo HDP jako růst, takže by se to lidí vlastně vůbec nedotklo, vyjma toho, že by se jim 50 let nezvyšovala životní úroveň o možných 1,6 %.

  Jsou to samozřjmě vše jen teorie, ale jako východisko se teorie vždy používají. Každopádně je z toho patrné, že tady
  1. vycházíte z ne úplně férových faktů a informací
  2. třeštíte nad něčím úplně zbytečně

  :-))))))))))))))))

  Tak se zase mějte :-))))))))

  • Liska_obecna
   Liska_obecna, 17.4.15 11:30:23  
    

   tak on není zájem aby státy splatily své dluhy...to by na tom bankéři pěkně prodělali.

   • Shadow_of_Krak
    Shadow_of_Krak, 17.4.15 12:00:47  
     

    O bankéře nejde, ti se na přístupu levicých států jen spolehlivě pakují.

    Máš pravdu, že ten zájem moc není.
    Důvod je prostý - každé splácení dluhů znamená zátěž, výdaj - a to znamená dopad na společnost, tedy voliče. Kdo by chtěl, aby rozumné hospodaření nějaké vlády způsobilo, že ta vláda bude svržena a dostane se do problému s voliči?
    Max pravicové vlády a dopadají zcela podleočekávání (viz pravicové vlády v ČR).

    Lidé sice velmi často hovoří o "efektivním hospodaření" se společnými penězi, doma si dluhy třeba vůbec nepořizují, ale kvůli prebendám od státu by si npůjčovali biliony, však to budou platit jen ti pracující. Mnozí občané si prostě jaksi neuvědomují, že největší nehospodárnost státních rozpočtů způsobují (jsou) oni sami požadavky na "sociální stát". Sociální stát je totiž takový stát, který rozdává bez očekávané návratnosti, o efektivitě ani nemluvně.

    Ale běda, když se těmhle vyžírkáma parazitům sáhne na to "zadarmo od státu k prožrání". A vzhledme k tomu, že takových je - logicky, nastává to při každém přemnožení čehokoli - stále víc a víc, jsou na uvedneém politické strany přímo životné závislé - jen od toho, jak vyjdou vstříc těmhle parazitům odvisí, zda budou vládnout a mít přístup ke korytu a kohoutkům. Tak postupují levicové politické strany.

    No, a ty pravicové zase jen horkotěžko sbírají odvahu s tím bordelem po levičácích něco dělat, protože i z historie víme, že to pro ně nekončí šťastně - ať jsou to pravicové vlády v ČR nebo pravicová vláda Řecka, která, i když o problémů se zadlužením po levicové věděla, tutlala to ještě asi 2 roky, než to musela přiznat - a padla.

    Takže se vlády prostě spléhají na to, že to zaplatí z růstů HDP - proto levice má růst růstu HDP jako modlu a je schopna si kvůli tomu i půjčovat. Stejně se ale nikdy neodhodlá, ani když ten růst má, aby ty peníze vzala a zapaltila jimi ten dluh - zas a znova je jen rozhází mezi parazity.

    Čemu s ev takovém světě divit, že bankéři a všichni, kdo pracují s penězi, mají nehorázné žně? Když si vlády od nich půjčují, aby mohli paraziti mít plnější bříška?

 • Shadow_of_Krak
  Shadow_of_Krak, 17.4.15 09:56:52  
   

  V záhlaví fora je uveden popis, co to byl ten Brettonwoodský měnový systém. Nic proti tomu, ale myslím si, že když už kopíruju, asi bych měl kopírovat všechno :-)))
  Ta vysvětlivka z Wikipedie na Wikipedii totiž ještě pokračuje a já se nemohu zbavit dojmu, že pokračování dává trošičku jiné vysvětlení a interpretaci, než je uvedeno zde, totiž jako "Velká americká krádež" .-))))

  • Shadow_of_Krak
   Shadow_of_Krak, 17.4.15 10:01:18  
    

   Takže kopíruji celé :
   *******
   Konverze dolaru za zlato nebyla vymahatelná jednotlivcem, ale měly na ni nárok centrální banky jiných zemí.[5] V důsledku to znamenalo, že centrální banka Spojených států (Federální rezervní systém) byla povinna na žádost bank jiných zemí směnit dodanou sumu dolarů za odpovídající množství zlata.[5] Vlády Spojených států však postupně produkovaly více papírových peněz, než by odpovídalo tomuto kurzu.[5] Ostatní země, zvláště Francie, na to reagovaly požadavky na směnu dolarů za zlato, což vedlo k odčerpávání zlata drženého americkými bankami z území Spojených států

   (zde končí místní citace, který na Wikipedii ale pokračuje)

   a USA o své měnové zlato přicházely.[5] Vzhledem k tomu, že Spojené státy americké měly po druhé světové válce značné zásoby zlata, se držel systém poměrně dlouho, ale koncem 60. let (zejména po programu „zbraní a másla“ prezidenta Lyndona Johnsona) se začal rozpadat.[5]

   **************
   Nemohu se zbavit dojmu, že správnější interpretace je tedy takováto :
   Ano, USD se stal světovou měnou, kotvenou ke zlatu a ostatní měny byly kotvené k USD. Když USA začaly tisknout víc USD, než odpovídalo kurzu měnového zlata, některé země, hlavně Francie, ten přebytek začaly používat je skupování měnového zlata, čímž připravovaly USA i o jejich vlastní měnové zlato.
   Jinými slovy : jim nikdo nic nevzal, jediný, kdo byl "bit", byly naopak USA, tím, že tiskly víc USD než odpovídalo se připravovaly o vlastní zlaté rezervy (protože za ty navíc natištěné USD koupily něco od Francie a ta za ten přebytek odkoupila americké měnové zlato)

   Nikomu tedy nebylo nic ukradeno, pokud byl někdo poškozen, tak USA :-))))))

   • Liska_obecna
    Liska_obecna, 17.4.15 11:29:45  
     

    Aha.....takže USA koupily něco od francie a zaplatily dolarama. Ale když francie chtěla od USA něco za ty dolary (kterých bylo natištěno víc než odpovídalo), tak USA to už se USA moc nechtělo vyměňovat zlato za ty bezcenné papírky.

    • Shadow_of_Krak
     Shadow_of_Krak, 17.4.15 11:51:08  
      

     Když něco chtěla francie, tak to taky dostala - ale už nemohla chtít automaticky americké měnové zlato

     prostě se nejednalo o žádnou krádež, ale pouze ukončení nějaké dohody, možná jednostranné, ale pouze ukončení dohody, která s epro jednu stranu stala nevýhodnou - pro USA

     na to si tady můžete naříkat do alelujá, ale nevydávejte to za krádež.

     • Liska_obecna
      Liska_obecna, 17.4.15 11:55:34  
       

      a co francie dostala?

      nemůžeš vypovědět dohodu zrovna když někdo požaduje plnění.

      To je jako kdyby nějaká firma prodala poukázky na zboží a pak odmítla dané zboží za ty poukázky vydat.

      • Shadow_of_Krak
       Shadow_of_Krak, 17.4.15 12:09:39  
        

       1. Francie nemusela dostat NIC - malě ty dolary a za ně si mohla nakoupit co chtěla i kdekoli jinde. TY DOLARY JÍ PROSTĚ NIKDO NEUKRADL.

       2. O tom vypovězení té dohody byl ten můj závěr - o tom si tady naříkejte až do alelujá, nakolik se to dělá nebo nedělá, nakolik byly USA oprávněni to v podstatě už ZNEUŽÍVÁNÍ toho Brettonwoodského systému např. Francií ke skupování UŽ AMERICKÉHO!!! zlata vypovědět nebo ne, alespoň morálně.

       Každopádně se nejednalo o žádnou krádež. Když to přirovnám trochu extrémě, je to jako označovat z akrádež situaci, kdy obchoďák prodává kilo cukru za 6,- Kč ale omezí množtví na osobu třeba jen na 10 kg - a principielně o tom bylo vypovězení BWS .... a toudíž to nebyla krádež.
       Nikdo nepřišel o svůj majetek. Přišel jen o MOŽNOST si něco NAPROSTO KONKRÉTNÍHO koupit - přičemž to vlastně byla jen "výměna" směnečného atributu, něco na způsob výměny dolaru a koruny

       S těma poukázkama je to jinak : pokud firma ty poukázky PRODALA, tudíž za ně již STRŽILA PENÍZE, a zboží pak odmítala vydat, to by krádež byla - ukradla ty peníze
       V případě BWS šlo ale pouze o dohodu, slib, že něco za něco bude vyměněno, když na to přijde.
       Nebylo to tak, že by Francie poslala peníze a USA ji nedaly ani zlato, ani nevrátily peníze.

       USA prostě jen v určitý okamžik řekli DOST, měnové zlato už neprodáváme. D"vod k tomu měly, uvedl jsme ho. Rozhdoně nebyl zlodějský.
       Zbytek si klidně řešte.

       • Liska_obecna
        Liska_obecna, 17.4.15 12:54:31  
         

        1) ale snížil jejich hodnotu tim že tiskl další + nedostala co bylo slíbeno
        2)USA za ty dolary stržila protihodnotu
        3)vše již bylo řečeno a ty buďto nechceš za žádnou cenu přiznat jak to je, nebo si děláš prdel nebo obojí

        • Shadow_of_Krak
         Shadow_of_Krak, 17.4.15 21:28:44  
          

         1, Snížil jejich hodnotu a za tu sníženou hodnotu si Frantíci nakupovali americké zlato

         2. USA za ty dolary stržila protihodnotu odpovídající ceně těch dolarů

         3. Když nevíš, kudy kam, aspoň se nepouštěj do blábolení :-)))

         A už mne nevotravuj .-)))))))))))) :15: :15: :15:

         • Liska_obecna
          Liska_obecna, 18.4.15 00:12:25  
           

          1) no právěže byl původně stanoven pevný kurz vůči zlatu. A slib nebyl dodržen.
          2) no to právě ne. USA jenom ostatním nakecali, že tu hodnotu ty dolary mají

         • Shadow_of_Krak
          Shadow_of_Krak, 18.4.15 18:11:08  
           

          1) Slib byl porušen až v době, kdy ty státy mimo USA už za ty peníze navíc skoupily část zlatých rezerv USA. Skoupily ho dle dohody za řádný všemi přijatý kurz USD. Takže znova opakuji . o tom, jestli se lsiby mají dodržovat nebo ne si každej můžete myslet svoje, do toho já se míchat nebudu, já si jen dovolil podotknout, že ho porušily (USA) až když na to začaly doplácet ony samy, na tu jejich chybu s uvolněním vícero USD do oběhu - zbytek je na každém, ale KRÁDEŽ to nebyla.

          2) To sice ne, ale jde o to, že i kdyby to tak bylo, tak ono zaplatily USD s vyšší hodnotou, než měl ve skutečnosti, ano, ale přesně za tu samou zkreslenou vyšší hodnotu USD kupoval Frantík to měnové zlato. Čili pořád jaksi není nikde prostor pro nějakou "krádež". Ty USD se prostě používaly se stejnou hodnotou v obou směrech. Pro nákupy američanů i francouzů a dalších. Nebylo to tak, že američan nakoupil za USD s reálnou hodnotou 0,8 v kurzu 1, a frantík musle nakupovat už za těch 0,8. Ten USD měl pořád ten pevný kurz, co před "dotiskem", akorát ho už mít neměl - to je jediné. A v jendu chvíli už za ten USD prostě měnové zlato nebylo k mání, ne že by bylo k mání za kurz 0,6 - znova opakuji, poté, co USA prodali kus svých zásob měnového zlata už za ten ne úplně správnej kurz.

          A všechno následný už bylo stejný jako dneska, když se s kurzy spekuluje, a nikdo to za krádež taky neoznačuje.

         • Liska_obecna
          Liska_obecna, 19.4.15 00:43:56  
           

          "že ho porušily (USA) až když na to začaly doplácet ony samy, na tu jejich chybu s uvolněním vícero USD do oběhu"
          ....

          a o tom to je :) (i když teda nevím, zda bych to nazvala chybou)
          ---------
          " tak ono zaplatily USD s vyšší hodnotou, než měl ve skutečnosti, ano, ale přesně za tu samou zkreslenou vyšší hodnotu USD kupoval Frantík to měnové zlato. Čili pořád jaksi není nikde prostor pro nějakou "krádež"."

          Ano, krádež to byla až když odmítli to zalto prodávat za tu ujednanou cenu.

         • Shadow_of_Krak
          Shadow_of_Krak, 19.4.15 23:42:29  
           

          No, a na tomto místě by se měl opakovat můj první příspěvek v tomto vlákně, vysvětlující, že se samozřejmě o žádnou krádež nejedná.

          Krásně se nám to uzavřelo a zacyklilo, takže to konečně může skončit :-)))))

         • chenrezig777
          chenrezig777, 2.5.15 13:02:56  
           

          v podstate se jedna o tezko postizitelny spatny umysl. usa meli zlato vratit. mohla se pak zavist nezavisdla rezervni mena... diky tomu usa parazituje na kazdem.

     • chenrezig777
      chenrezig777, 12.5.15 20:07:16  
       

      usa evidentne se spatnym umyslem natahly ostatni zeme na $, jako rezervni menu a pak zrusily zlaty standart a zacli si tisknout $. a $ se zacal znehodnocobvat. jeste v roce 74 byly 4 kurata za $. dnes s bidou jedno....

      Vsechny zeme, ktere uzivaji $ jako rezervni menu splaci dluhy, ktere nnadelalo usa....

     • chenrezig777
      chenrezig777, 2.4.16 06:37:46  
       

      ten $ se neustale znehodnocuje....

      Nejakou dobu po vytisteni novych $ vlada usa nakupuje, pak se zacnou hybat ceny a ostatni prodelavaji, takze dotuji dluh usa

 • Shadow_of_Krak
  Shadow_of_Krak, 17.4.15 09:49:09  
   

  :1:

  • Shadow_of_Krak
   Shadow_of_Krak, 17.4.15 09:53:55  
    

   Děkuji za vpuštění :-)))
   Já bych zde chtěl napsat jen maličkost :-))))

 • hlava22
  hlava22, 13.4.15 11:04:32  
   

  Drzý mopslík Šapiró
  utrpěl své Watrló
  podržtašku Obamy
  čutnul Zeman do tlamy
  ať radši střádá do kasičky
  Obamovi pro voličky
  Obama by tuze rád
  měl v česku protektorát

 • hlava22
  hlava22, 27.3.15 22:36:04  
   

  Doufal jsem, že Američané uctí památku zabitých civilistů následkem strategického (v dnešní mluvě humanitárního) bombardování Prahy, Kralup, Č.Budějovic či Č.Velenic americkými bombardéry na přelomu března a dubna 1945, kdy válka už byla rozhodnutá.

  • Radollko
   Radollko, 14.4.15 23:33:26  
    

   :1: :1: :1:

  • Radollko
   Radollko, 14.4.15 23:34:29  
    

   Neměli čas, hrdinové... :4:

 • chenrezig777
  chenrezig777, 6.1.15 14:57:07  
   

  http://www.investicni-zlato-tv.cz/zpravy/fedu-bude-trvat-7-let-aby-vratil-nemecku-pouhych-300-tun-zlata-1404042223.html

  • hlava22
   hlava22, 6.1.15 14:58:26  
    

   že by je prošustrovali??? :1:

 • hlava22
  hlava22, 20.12.14 10:19:53  
   

  Člověk, který má něco proti jiným rasám, je rasista. Kdo je ten, kdo má něco proti jiným národům?
  Američan! :14:

  • Radollko
   Radollko, 23.3.15 07:03:13  
    

   To se ti povedlo.... :4:

 • hlava22
  hlava22, 20.12.14 01:36:49  
   

  Strašili mě Amerikou, teď mě straší Rusama,
  strašáky mám v konečníku,šéfuje jim Obama.
  :14:

 • hlava22
  hlava22, 18.12.14 00:10:42  
   

  http://s8.postimg.org/5fi5edsrp/obama_and_franklin.jpg

 • hlava22
  hlava22, 24.11.14 13:16:53  
   

  http://2.bp.blogspot.com/-W8Ak1BAMICs/VG98edVP-tI/AAAAAAAAEJE/3gT4qnJE_Vs/s1600/televize.jpg
  :1:

 • Puss
  Puss, 7.10.14 10:39:13  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=WFP-2_iDYMU
  **********************************************
  To je panečku dluh, z toho se už nikdá nelze vyhrabat, proto se to musí zařídit válkou. :8:

  • chenrezig777
   chenrezig777, 19.10.14 14:18:58  
    

   http://www.dailymail.co.uk/news/article-2380987/Leading-economist-says-US-national-debt-actually-86-8TRILLION.html

   86.000.000.000.000$ je realny dluh... vlada nezapocitavala urcite polozky., tedy 4x takovy

   • Puss
    Puss, 19.10.14 17:08:16  
     

    To bylo 2012. Kdo ví kolik je teďka. Ale 86 US trilionů je vlastně našich 86 bilionů.....musejí mít vždycky nějaký jiný stupnice a přepočty.

    • Braddock
     Braddock, 26.10.14 16:29:54  
      

     Všim sis někdy, že short scale, tu "jinou stupnici" používá většina světa včetně ruska a dalších ex-sovětskejch zemí? By v tomhle případě bylo přesnější říct, že kontinentální evropa musí mít jiný škály a přepočty :13:

     • Puss
      Puss, 28.10.14 18:46:20  
       

      Ne, nevšiml. Celá EU požívá long scale a to i Jižní Amerika a kromě arabášů taky zbytek světa, tak proč bych si měl něco přepočítávat. Ať si přepočítávají oni. USáci si nebyli schopní si přepočítat metrickou soustavu když ji tam v 73 zavedli, tak ji museli po měsíci zrušit. :7: :7:

    • chenrezig777
     chenrezig777, 29.11.14 19:58:58  
      

     i my jsme to melin tak, francouzi v 17 stoleti zavedli miliardu. za to americane nemohou.

 • ukacko
  ukacko, 4.10.14 13:54:15  
   

  Usa ukradly co se dalo

  • Puss
   Puss, 7.10.14 10:35:53  
    

   A furt nemaj dost. :4:

  • socanovocerne.svedomi
   socanovocerne.svedomi, 13.10.14 10:21:37  
    

   a vy dva jste podělaní jen z toho, že..na vás nezbyde :1: :1:

   • Puss
    Puss, 13.10.14 15:43:06  
     

    No....socane musím ti zdělit, že na mě osobně toho zbylo, že to ani nemůžu utratit. A na tebe zbylo?

 • hlava22
  hlava22, 27.9.14 09:16:22  
   

  Američan je dobře oblečený rus! :14: