Čas

Otevřená diskuze | Kategorie: Příroda a přírodní vědy
profesorateista (2018-04-25 07:48:56)krudox (2018-03-27 13:42:51)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-02-21 17:42:23)Spravec (2018-01-22 08:11:54)beastisbest (2017-12-02 09:02:12)Azazel-Andel (2017-11-16 20:25:03)
Čas
Založeno: 21. 8. 2014 | Příspěvků: 1 017 | Členů: 6
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní)

ČAS--A EKOLOGIE SPOLU SPOLU DOST SOUVISÍ
TAK ZDE JE POVOLENA DISKUZE O EKOLOGII A OCHRANĚ PŘÍRODY PROTOŽE ČAS NEÚPROSNĚ BĚŽÍ A KDYŽ SE TO NEZAČNE ŘEŠIT VČAS MŮŽE BÝT NAVŽDY POZDĚ VIZ DRUHÉ TÉMA VŠE O ČASE NÍŽE. http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy

Čas určuje okamžik události na časové ose, měří se jím vzdálenost mezi událostmi. Čas je také neprostorové lineární kontinuum, v němž se události stávají v nevratném pořadí. Jako takový je podstatnou složkou struktury vesmíru. Je velmi obtížné, až nemožné, si čas nějak představit. Uveďte své teorie o ČASU.

http://www.greenpeace.org/czech/cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jo_toto
    jo_toto, 29.5.16 10:31:59  

Když trefíte správný čas zde: http://video.aktualne.cz/dvtv/cesky-humor-je-nejlepsi-na-svete-amerika-je-moc-politicky-ko/r~57ca1eee23fc11e6abfa0025900fea04/
    ..tak něco o něm uslyšíte. :4:

• jo_toto
    jo_toto, 24.5.16 07:57:30  

Kdy myslíte, že byl změněn název tohoto fóra:
    https://www.diskutnici.cz/forum/2926-greenpeace-celosvetove-uznavani/?

• jo_toto
    jo_toto, 17.5.16 21:53:46  

Pokud nemáte rádi časosběr, tak ušetříte min. 127 sec: http://video.aktualne.cz/ze-sveta/chlapec-se-fotil-kazdy-den-nez-dospel-v-muze-po-osmi-letech/r~59bebad01c0d11e69d46002590604f2e/

• jo_toto
    jo_toto, 24.4.16 16:43:02  

No dobře.

A co je bezčasí? Ví to někdo?

• eremir
    eremir, 20.4.16 21:34:33  

"Úvahy o tom, že černá díra emituje částice, nasvědčují, že bůh nejenže v kostky hraje, ale občas je hází i tam, kde je nikdo nemůže vidět."

Stephen W. Hawking v narážce na Einstenův výrok

• Vlastik
      Vlastik, 3.5.16 14:47:28  

díky tomu, že černá díra emituje částice, emituje tím i čas???

• eremir
        eremir, 4.5.16 12:58:19  

Vše má svůj význam.

• Janek333
        Janek333, 5.6.16 03:03:22  

A co tohle..jak to, že má černá díra gravitaci a dilatuje čas? Pokud by se z jejího dosahu nic nedostalo, nedostala by se z ní ani gravitace ani čas a tedy ani energie.

• eremir
          eremir, 5.7.16 20:05:44  

Aby vám vše dávalo smysl musíte pochopit aspoň podobně systém světa
          a možné důvody proč to vše aby to dávalo smysl.

Bůh tvoří a tvoří a tvoří, ale kdo má ty nápady pořád vymýšlet a tak dostane nápad, co stvořit něco co by tvořilo za mně tak stvořil svět a lidi k obrazu, svému teď sedí u svého Božího počítače a sklízí co zasel a jen si dopřává nejlepší jídla dnešního dne,nejlepší příběhy dnešního dne,a co když lidé při tvoření zničí svět co pak? V pohodě jednoduše má vše zálohované hned několikrát... to objevil pan Einstein že se dá cestovat v čase, v časoprostoru
          Bůh by řekl cestování v systému zálohování,
          co máme s bohem společné když nás stvořil k obrazu svému, logicky se dá vyvodit že chtěl aby jsme tvořily podle jeho představ a proto
          musel nás stvořit k obrazu svému i s povahou a vlastnostmi
          on tvořil mi tvoříme... teď už jen my, on sklízí co zasel
          on stvořil systém zálohování v časoprostoru
          my zálohujem taky na počítačích no jsme holt po něm.
          A když nás stvořil k obrazu svému... tak se dá hodně pochopit on Bůh nerad prožívá války ale rád se na ně dívá
          my neradi prožíváme války, no kdo by je rád zažil
          ale jako pěkný film válečný se taky rádi podíváme
          Bůh nerad prožívá horory,dramata,krimi příběhy a tak dál
          ale rád se na to podívá
          mi neradi prožíváme horory,dramata,krimi a tak dál
          ale jako filmy se rádi kouknem co si budem nalhávat
          my nemáme rádi blbce když se snima srazíme,
          ale když se na jejich účet bavíme jako třeba ve filmu
          tak je naopak máme rádi to by vysvětlilo proč Bůh neudělal jen chytré no nebylo by to tak zábavný svět
          a má pěknou podívanou každý den kam se hrabou naše filmy
          když se dívá na skutečnost.
          Jo Bůh je dokonalý je rafinovaný ale není zlomyslný a nerad hraje v kostky jak pravil pan Einstein.

Za to dává vám smysl u teorie že kdysi dávno byla hmota,
          měla svatý klid a z nějakého neznámé ho důvodu se rozhodla miliardy let vyvýjet aby poznala bolest, hlad a mohla blbnou a pak se zabíjet ,to moc logiku a smysl nedává ,jaký měla důvod když na počátku měla svatý klid .

• jo_toto
    jo_toto, 9.4.16 11:19:13  

Jak šel čas: https://pbs.twimg.com/media/Cfli4ITWwAA_n4a.jpg
    #medialnimag(or)ove

• jo_toto
    jo_toto, 27.3.16 11:25:46  

Bůh stvořil svět prý za cca týden (otázka kolik milirad let týden před vynálezem hodin a juliánského kalendáře trval, že?), no vývoj větrných elektráren trvá roky:
    http://motherboard.vice.com/read/the-worlds-largest-wind-turbine-will-span-a-half-mile?utm_source=twitter&utm_medium=post&utm_term=wind&utm_campaign=Climate&__surl__=IgN0n&__ots__=1459070549921&__step__=1

• profesorateista
      profesorateista, 30.3.16 19:29:50  

Jen tak dál ,tohle je cesta k moudrosti pochopit svět a vše kolem něho.

• eremir
      eremir, 10.4.16 22:19:31  

Bože chraň nás prosím před ateisticky smýšlející
      společností,protože z jejich logiky vyplývá
      co jim nikdo nedokáže tak prý to neexistuje
      tak v tom ze svého chybného myšlení v lepší systém žití nikdy neuvěří,kdo jim dokáže že může existovat lepší systém žití ,v něj se musí věřit a zkoušet to až k němu vývojově dojdem a dokud jim nikdo nedokáže Boha tak vněj
      nevěří ,jsou skepticky smýšlející
      dokud jim nikdo nedokáže lepší systém než demokratický
      tak v něj nemůžou uvěřit a tedy nikdy k lepšímu systému
      nedojdou ,jsou odsouzeni být vývojovou brzdou a ke stagnaci,to samé vědci kteří mají chybné myšlení
      nevěřit ,takový vědec nevěří ani že něco objeví
      vždyť díky chybné logice přece nic jiného neexistuje
      co nejde dokázat ,takže kde je nevíra tam je chyba v systému myšlení,vývvoji a tak dál.
      Věřící vědec z předpokladu svého zdravého věřícího smýšlení věří ve svůj úspěch ,to samé jakýkoliv člověk
      se skepticky nevěřícným způsobem smýšlení ,bude společnost vývojově stagnovat a v krizi
      a přitom stačí si uvědomit že víra je hnací síla
      a vše špatné zmizí a neúspěch bude nám hned cizí.

• eremir
        eremir, 12.4.16 13:56:04  

Max Weber se ve svém sociologickém výzkumu náboženství soustředil na souvislost mezi náboženstvím a sociálními změnami a soudil, že náboženství může být hnací silou společenských změn. V protestantismu a zvláště pak v jeho puritánské variantě spatřoval zdroj kapitalistických názorů typických pro moderní západní společnost. Touha protestantských, zejména kalvínských podnikatelů dosáhnout hmotného úspěchu, která napomohla hospodářskému rozmachu západní civilizace, byla původně motivována záměrem sloužit Bohu. V kalvínském pojetí byl totiž úspěch na tomto světě považován za projev Boží přízně.
        Protestantská etika zbavila hromadění peněz středověké stigmatizace a omezením spotřeby podporovala systematickou akumulaci kapitálu. A tak podle Webera sloužila jako motivační základna rodícího se kapitalismu.

• jo_toto
          jo_toto, 12.4.16 21:25:04  

Ale ty nekřesťansky roznožkové konce.. :11: :8:

• jo_toto
    jo_toto, 25.3.16 13:56:11  

Nikdy nic neříkej...
    Stačilo říct, že ty a já
    jsme minulost pouhá.
    Stačilo říct
    už nejsme láska..
    https://www.youtube.com/watch?v=_pjQ33qJJog

"Farizeové, učitelé zákona, velekněží – ti všichni patřili k náboženské elitě židovského národa. My máme někde v sobě zakódováno, že to byli zlí lidé, kdoví jací, a ve své fantazii si vykreslujeme, že zřejmě měli blízko k zločincům. Avšak bojíme si přiznat, že lidé, kteří dovedli Ježíše na kříž, byli lidé věřící – dokonce oni o sobě tvrdili, že jsou „opravdu věřící“, „praktikující“… Přesto těmto věřícím lidem Bůh proklouzl mezi prsty a oni jej přibili na kříž. Z takového přirovnání nám může běhat mráz po zádech. Ale kdy jindy než na Velký pátek bychom měli nechat tento drsný fakt k sobě promlouvat.
    Pašije nám ukazují, že je možné o sobě tvrdit, že jsem hluboce věřící člověk, a přesto Bůh pouze projde kolem mne, já se s ním ve skutečnosti nesetkám, a ještě jej mohu usmrtit."
    https://www.kzamysleni.cz/nekolik-velikonocnich-kazani-nejen-pro-verici/

• strejczbrna
      strejczbrna, 25.3.16 14:28:24  

Král Šalamoun říkával: "Důvěřuj Hospodinu celým svým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Svěř Hospodinu své počínání a tvé plány budou zajištěny." Toto přísloví je plně pravdivé, neboť Bůh je poslední instance, na kterou se obracíme, když je nám nejhůře. Když člověka zklamali lidé a svět, a když zklamal dokonce i on sám sebe, pak zbývá Bůh. Ten, kdo naslouchá prosbě modlícího se člověka ve chvílích nejtěžších.
      Spoléhejme na Boží moudrost a na to, že náš Osud, byť trpký a zlý, má svůj skrytý význam. Bůh ví, co koná. Stane-li se v našem životě nějaké velké neštěstí, vznesme svoji stížnost k Bohu a v modlitbě jej prosme o nápravu. Bude-li naše modlitba upřímná a o dobrou věc, pak ji Bůh vyslyší. Protože však Jeho mlýny melou pomalu, můžeme se někdy nápravy dočkat až v dalších životech naší duše, a nikoli v našem životě současném.

• jo_toto
        jo_toto, 26.3.16 22:10:09  

Komu že to říkával? :4:
        A hlavně v kterém čase to říkával - resp. co by řekl dnes - resp. za týden, kdy si přečtete tuto doplňující otázku.. :6:

• eremir
    eremir, 25.3.16 10:27:52  

Když se ptáte na minulost,
    někdy vám odpoví budoucnost.
    Jednoho dne jsem seděl na vrcholu
    kopce a meditačně jsem rozjímal,
    v představách svých jsem se o budoucnost zajímal
    a jak medituji v představách do budoucnosti pluji,
    se mi náhle ..zjevila vize... lepší nežli televize,
    vše za nás dělali počítače s roboty,
    co neznají odpočinku ,neděle ani soboty
    a mi jsme měli automaticky se regenerující se těla,
    k tomu všemu nám počítačová hudba zněla
    a díky regeneraci a automatické replikaci do časoprostoru se pro člověka smrt nekonečně ztrácí
    a nastává jen zálohování života a všeho,
    v systému časoprostoru který objevil pan Einstein.

No budoucnost se dá předpokládat
    tak taky stvořitel je věčný
    díky regeneraci a časoprostorovým
    zálohám všeho se smrt ztrácí.

• strejczbrna
      strejczbrna, 25.3.16 11:47:29  

Omlouvám se že reaguji aby druzí mohli lépe pochopit Boží systém a nebloudily v dojmech že něco muselo vzniknout evolucí,evoluce může být proces
      věčného koloběhu hmoty a energie
      Bible to popisuje z prachu vše vzejde a vprach se vše zas obrátí ,je to podobné jako koloběh vody.

• jo_toto
    jo_toto, 20.3.16 12:19:08  

Ježíš tě, eremire, vidí, protože vidí i všechny pole, trávu a činžáky. Měsíc bude ti v patách, možná i dýl, jako Abdeslamovi!
    ANO, to si piš: https://youtu.be/qFiE4F8_Qzw?t=37

• eremir
      eremir, 22.3.16 18:29:27  

No to to. :1:

• jo_toto
    jo_toto, 8.3.16 20:42:01  

Taky sem přidám něco ke svátku žen!
    Bude to o důležitosti kopců pro toto volání pod oknem: "Děkuji ti za celoživotní výchovu a taky ti sděluju, že už jsem vysokoškolsky vzdělaný člověk."
    ..a s tímto voláním z okna: "Máš hlad? Pojď se najíst!"

A teď to absolutně nezbytné:
    ´Jako děti jsme vybíhaly na kopec, vlastně na hranice sídliště, a dívaly jsem se dolů za dálnici, jak tam jezdí auta a tramvaje. Pamatuju se, jak jsem se v devíti letech ptala táty, že když tam jezdí auta, asi tam taky budou žít nějací lidé. "To sedí," odpověděl mi. A na moje další otázky řekl, že tito lidé nejsou zlí, jen jiní než my. Že jestli je chci poznat, musím s nimi žít. A jestli chci s nimi žít, musím vystudovat. TO byl pro mě zásadní životní moment. Od té chvíle jsem věděla, že chci studovat a poznat ty lidi za kopcem.´
    1
    :2:
    :3:

• eremir
      eremir, 22.3.16 19:38:45  

Tak dnes jsem pochopil filosofii a moudrost slov křesťaňství a Ježíše když tvrdí miluj své nepřátele
      dnes jsem potkal člověka kterého jsem napomínal ať
      nedělá nepořádek ,ten si to pamatovala dnes se mě pokoušel urazit a vyhrožoval zabitím ,chvilku jsem byl napružen jít k němu ať mi ukáže jaký je to zabiják ale zvolil jsem nereagování a v klidu jsem pokračoval,po pravdě lásku k takovým lidem je těžké mít ,ale pak si to člověk přemítá v hlavě a přemýšlí zda by nebylo moudré se mu pokusit nějak rozumně domluvit a tak podobně ,mé představy ale o jakékoliv domluvě nemuseli být úspěšné a tedy ztrátou času,tak jsem začal přemýšlet proč jsou lidé takový ,můžou za to ,proč jim nefunguje mozek a nedojde jim že vždy na to doplatí a trestají se potom sami ,až mi došlo jaký bych měl klid kdybych ho dokázal mít rád takovýho jaký je ,a zajímavé je když mi tohle došlo najednou nade mnou bylo obrovský světlo které jsem tak nádherně zářící na místě kde jsem pořád nikdy neviděl i když to udělalo slunce přes chodbu a dvoje skleňené dveře,mělo to snad být znamení že jsem na správné cestě?

• eremir
    eremir, 6.3.16 08:55:34  

Pravda je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.

Bertrand Russell a spousta dalších osobností tohle tvrdí.

Všimněte si prosím .
    Pořád někdo tvrdí SEBEJISTĚ ŽE BŮH NEEXISTUJE,
    moudrý ateista je na pochybách, ale co když tu je,

• jo_toto
      jo_toto, 6.3.16 12:24:36  

Pokud někdo tedy sebejistě tvrdí, že Bůh existuje, je hloupý nebo nemoudrý?
      https://www.youtube.com/watch?v=NWZSCzgiuXw

• eremir
        eremir, 6.3.16 13:30:50  

Teď je otázka zda je uznána Boží existence.

• jo_toto
          jo_toto, 7.3.16 20:28:48  

Je otázka, jestli je uznána nepřítomnost Boha?

• eremir
            eremir, 11.3.16 09:37:24  

Tak to je dost zajímavé.

• jo_toto
              jo_toto, 11.3.16 21:57:01  

Že jo?! :3:

• strejczbrna
      strejczbrna, 11.3.16 12:23:31  

Další důkaz chybného myšlení ateistů
      je následující viz malý příklad.
      ATEISTÉ se požadují důkazů Boží existence
      a přitom si neuvědomují pravdivou skutečnost
      kdyby jim někdo představil pravého Boha
      tak stejně to neuznají ,tuhle skutečnost
      si díky svému chybnému myšlení neuvědomují
      a přesto většina důkazy Boží existence
      po věřících nesmyslně požadují . :4:

• strejczbrna
        strejczbrna, 11.3.16 12:44:30  

!

A teď si představte že ateista se svým chybným myšlením dělá politiku nebo vědu ,pak to tak vypadá.

• jo_toto
    jo_toto, 26.2.16 22:43:30  

Myslíte si, že jak čas prchá před minulostí (vlastně taky uprchlík teda), tak je Daniela lepší a lepší duchovní bytost?
    Nápověda zvláště od půlky pořadu: http://tinyurl.com/j4gafmv
    PS: Modlete se, aby si na to eremir udělal časík.

• eremir
      eremir, 27.2.16 10:51:38  

Udělám . :4:

• jo_toto
        jo_toto, 27.2.16 22:04:34  

Modlidby vyslyšeny :3:
        Bohu a diskutníkům díky! :6:

• eremir
          eremir, 28.2.16 19:52:43  

:1:

• eremir
    eremir, 25.2.16 11:07:04  

DALŠÍ OBJEVENÁ CHYBA V MYŠLENÍ ATEISTŮ
    NEUVĚDOMUJÍ SI SKUTEČNOST VIZ DOLE.

eremir, 24.2.16 22:10:02 @!!!
    "Naučíme-li své děti, aby v každém stromu a v každém květu, v každé molekule a v atomu všehomíra viděly a pociťovaly řízení Boží - když tato myšlenka, tento pozorující způsob pevně v nich jedenkráte zakotvily - potlačíme pro jejich celý život jejich pesimistické a probudíme jejich optimistické vlohy a svět bude se jim jevit vždy jako místo nádhery a radosti, nikoli jako bědné údolí."

Orison Swett Marden

Pavel.Hangurbadzo
    Pavel.Hangurbadzo, 24.2.16 22:13:07 @!!!
    eremir: Další pitomost! Do mne tyto voloviny hustili až do doby, kdy jsem si přečetl Bibli. Od té doby jsem ateista. Tolik nesmyslů a vyložených lží v jedné publikaci, prostě nejde přehlédnout! :15: :15:

eremir
    eremir, 25.2.16 10:52:51 @!!!
    Ale Pavle Bibli psali v dávné době a v dávné době to byly nejnovější poznatky co lidstvo znalo ,takže polopatě přeloženo že v té době psali pravdu co znali,
    dnes píšem taky co známe ,tudíž pravdu ale za tísíc let
    se mnohé změní ve vědě a pak bude se stejně poukazovat na nás že jsme lhali ...NESMYSL tvrdily jsme jen to co jsme znali.

eremir
    eremir, 25.2.16 11:00:42 reagovatsmazat@!!!
    https://www.diskutnici.cz/forum/2918-tolerance-a-intolerance-ateistu-a-teistu/

• eremir
      eremir, 25.2.16 12:34:01  

Ale pravda je taková kde by jsme byli bez teistické inteligence.

myslím, že treba zmeniť názov fóra na "Ateistická a teistická inteligence", pretože v poznávaní života dnes držia prím veriaci vedci, napr. Dr. Franciss Collins (director of the National Institutes of Health (NIH) in Bethesda, Maryland), ktorý so svojím tímom a vedeckými tímami z celého sveta (okolo 10000 vedeckých pracovníkov - molekulárnych genetikov, biochemikov a imunológov) prečítal po viac ako 10 ročnom úsilí v r. 2003 (časopis Nature) prvý genetický kód (okolo 20 000 génov, ktoré kódujú bielkoviny).

Dr. Collins also has written a number of books on science, medicine, and religion, including the New York Times bestseller, The Language of God: A Scientist Presents Evidence for Belief. In 2009, Pope Benedict XVI appointed Collins to the Pontifical Academy of Sciences.

https://www.diskutnici.cz/forum/3371-ateisticka-inteligence/

• jo_toto
      jo_toto, 25.2.16 20:29:55  

Jestliže se to někdo naučí, tak možná máš pravdu. Problém tvé teorie je jen v tom, že se to nikdo nenaučí..
      To už se spíš lidi naučí nehřešit. Leč kdo jsi bez viny, nahoď příspěvek právě teď! (čas upřesním v dalším příspěvku:)

• jo_toto
        jo_toto, 25.2.16 20:30:39  

20:30:00 SEČ 25.2.2016 :13:

• eremir
        eremir, 27.2.16 10:45:23  

:1:

• jo_toto
    jo_toto, 24.2.16 20:59:49  

Popsaná Pseudomonas gregormendelii patří mezi chladnomilné druhy, pohybuje se pomocí bičíků a je podobná bakterii, kterou jsme popsali před třemi lety - Pseudomonas prosekii.

Jméno zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela nese také celá polární stanice Masarykovy univerzity na ostrově Jamese Rosse.

• profesorateista
    profesorateista, 23.2.16 11:03:00  

Vážení kde kdo odsuzuje islámisty ale pravda je taková.

Snadné je odsuzovat ale umět soucítit a pochopit ,že nikdo se nenarodí zlý ,přestavte si čisté miminko ,může být zlé,
    takže pravda je taková že každý je obětí výchovy a tím je postižen celý život.

• jo_toto
    jo_toto, 20.2.16 13:30:30  

Když přesednete z auta do helikoptéry a pak z helikošky na koloběžku, tak jste v tu ránu zelení:
    http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecky-hamburg-prechazi-na-zelene-uradovani-a-prestane-kupovat-kavove-kapsle

• eremir
      eremir, 20.2.16 13:59:30  

Aspoň je vidět snaha.

• jo_toto
        jo_toto, 20.2.16 20:22:33  

Tak bezva. Tedy když si od zítra budu pro rohlíky místo svého kola posílat helikoptéru a po týdnu toho nechám, tak to taky oceníš a nominuje mě na cenu Josefa Vavrouška za ekologický počin roku 2016 (vyhlašovaný v první polovině roku 2017)?! :7:

• eremir
          eremir, 21.2.16 19:53:32  

No máte pravdu. :4:

• jo_toto
            jo_toto, 22.2.16 02:24:55  

To já docela nerad, většinou by bylo veselejší, kdybych se mýlil a někdo mě přesvědčil, že se mýlím. Co kdybychom si ale zkusili letos tykat? :4:

• jo_toto
    jo_toto, 19.2.16 01:45:39  

Bude budoucnost kulatá?
    http://themindunleashed.org/2013/12/glass-sphere-might-revolutionize-solar-power-earth.html