Čas

Otevřená diskuze | Kategorie: Příroda a přírodní vědy
krudox (2019-06-29 10:42:47)beastisbest (2019-03-03 11:57:11)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-02-28 08:18:22)Azazel-Andel (2019-01-05 08:23:04)harodd (2019-01-01 01:34:30)Spravec (2018-01-22 08:11:54)
Čas
Založeno: 21. 8. 2014 | Příspěvků: 1 026 | Členů: 6
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní)

ČAS--A EKOLOGIE SPOLU SPOLU DOST SOUVISÍ
TAK ZDE JE POVOLENA DISKUZE O EKOLOGII A OCHRANĚ PŘÍRODY PROTOŽE ČAS NEÚPROSNĚ BĚŽÍ A KDYŽ SE TO NEZAČNE ŘEŠIT VČAS MŮŽE BÝT NAVŽDY POZDĚ VIZ DRUHÉ TÉMA VŠE O ČASE NÍŽE. http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy

Čas určuje okamžik události na časové ose, měří se jím vzdálenost mezi událostmi. Čas je také neprostorové lineární kontinuum, v němž se události stávají v nevratném pořadí. Jako takový je podstatnou složkou struktury vesmíru. Je velmi obtížné, až nemožné, si čas nějak představit. Uveďte své teorie o ČASU.

http://www.greenpeace.org/czech/cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.11.18 23:07:51  
   

  Mohl by někdo říct pár slov o vzniku času? Něco jsem četl v pop. nauč. lit., ale mám děravou hlavu. To už je srozumitelnější geologie :15:

  • korloid
   korloid, 2.12.18 06:36:39  
    

   To se zas jednou jeden nudil, a tak vymyslel nic. A pak se zeptal: Jak dlouho trvá nic? A tak vznikl čas.

   Jak se tvoří nic? Snadno. Principem je rovnováha nebo chceč-li superopozice: láska-nenávist, mono-poly, černá-bílá, žár-led atd. No a pak si stoupneš doprostřed na mrtvý bod, kde jsou všechny tyto síly vyváženy, a tím pádem na Tebe působí všechny. Takže všechno=nic, tedy univerzum. Jsme a nejsme. Iluze pohybu, kdy jeden leží a nic nedělá, ale sní svůj sen o světě, o nás.

  • harodd
   harodd, 1.1.19 01:34:29  
    

   Někde jsem četl hypotézu, že čas se jednou možná zastaví, že vesmír se nerozpíná, jen se zpomaluje čas.

 • Vlastik
  Vlastik, 25.9.18 10:37:46  
   

  jak se šíří čas??? viz v OTR se s gravitací šíří čas rychlostí c... a v elektromagnetismu taky rychlostí c s těmito poli!!! v těchto polích ( při jejich šíření v časové "slupce" ) pak čas musí??? zamrznout???zatímco uvnitř této "slupky" se šíří "rychlostí" časoprostoru...???

 • Hana123
  Hana123, 21.8.18 08:06:03  
   

  https://youtu.be/zPcufhgjxI8

 • nikdoinic
  nikdoinic, 9.7.18 00:39:33  
   

  Čas neexistuje. Všechno probíhá najednou, tvrdí respektovaný fyzik https://www.national-geographic.cz/clanky/cas-neexistuje-vsechno-probiha-najednou-tvrdi-respektovany-fyzik-20180708.html

 • kovanova
  kovanova, 27.3.18 02:00:24  
   

  Zapomnela jsem si pretocit budik na letni cas, tak cekam na 2:00 hod., abych si ho mohla pretocit aspon dnes.
  ß:7:ß
  Dobrou noc.

 • profesorateista
  profesorateista, 1.2.18 08:27:28  
   

  Je třeba přepsat evoluci, lidé z Afriky odešli dřív, tvrdí izraelští vědci
  26. ledna 2018 18:52
  Izraelští antropologové na základě analýzy úlomku čelisti nalezeného v jeskyni Misliya na severu země přišli na to, že se moderní lidé vydali na pouť z Afriky mnohem dříve, než se dosud vědci domnívali. Zhruba o 50 až 80 tisíc let dříve. Výsledky své studie zveřejnili v odborném časopise Science.

  https://zpravy.idnes.cz/izrael-objev-homo-sapiens-celist-evoluce-afrika-jeskyne-misliya-p84-/zahranicni.aspx?c=A180126_121613_zahranicni_kha

 • eremir
  eremir, 18.1.18 08:52:37  
   

  Tak vážení podívejte se na svět , že existuje inteligence je jasný , vědci tomu říkají elektrochemické impulsy, myšlení,udělejme stejnou chemickou polévku jako Miller

  aparatura která měla tehdejší podmínky napodobovat, tvořila uzavření okruh skleněných nádob,kde podle mého názoru se simulovanými blesky vytvořily elektrochemické impulsy ,jinak dle mého názoru umělou inteligenci , takže ne náhoda tvořila ale umělá inteligence.V nádobách koluje voda, společné s metanem ,amoniakem , dusíkem,oxidem uhličitým a vodíkem viz schéma na videu v angličtině na internetu takže nic tak moc složitého.
  Že v chemické polévce kde probíhá proud dochází k elektrochemickým impulsům je zřejmé,co jsou elektrochemické impulsy v našem mozku... myšlení až do stupnů různého stavu inteligence.

  NÁHODNÝ VÝVOJ V CHEMICKÉ POLÉVCE BY se choval asi takhle jako míčky ve sportce pokaždé se namíchají stejné míčky a při losování vždy vyjdou jiná čísla.... takhle funguje fyzikální zákon v náhodném vývoji.... tak by to muselo být i s prebiotickou polévkou kdyby tam hrála roli náhoda .Kor když pokusy byli opakované tak by se při náhodném vývoji vždy v chemické polévce vždy musely složit jiné a pokaždé jiné základní stavební kameny jako viz příklad fyzikální zákon v náhodném vývoji ,ten se popřít nedá ,takže dle mého názoru v tom hrála roli nevědomky stvořená umělá inteligence ,která se rychle učí viz se to dá vygooglovat na internetu a tak následně skládala vždy dle fyzikálních zákonů základní kameny života.

  Takže věřící budou vědoucí až se prokáže že ne náhoda ale inteligentní stvořitel ....tady by to byla umělá inteligence za kterou může stát zase vyšší inteligence Bůh stvořitel.

  • profesorateista
   profesorateista, 24.1.18 06:43:20  
    

   Ano i vědec Machio Kaku tvrdí tohle

   Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

   Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.
   Tachyony jsou hypotetické, dodnes neprokázané částice, které mají podivuhodné schopnosti. Mimo jiné se pohybují nadsvětelnou rychlostí. Oproti klasickým částicím by se tachyony chovaly paradoxně – se zvyšující se energií by se zpomalovaly a se snižující zase zrychlovaly. Je to jen teoretický koncept, který vědci zatím nijak neprokázali. Kaku s ním přesto operuje a tvrdí, že právě tachyony ukazují na existenci Boha.

   "Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.

   http://extrastory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

   • korloid
    korloid, 2.12.18 07:10:33  
     

    Tachyony lidem prokázat podle mne nepůjdou, protože díky nadsvětelné rychlosti je nejde prokázat na přístrojích, které jsou vyrobeny ve světě s podsvětelnou rychlostí. To není žádnej paradox, to je prostě fakt. To samé je fakt, že se zvyšující se energií se zpomalují a se snižující se zrychlují. Pouhý fakt, žádnej paradox. Velmi výstižně selským rozumem tohle vysvětluje pan Pratchett u trollů: Čím je nižší teplota, tím je troll schopen rychlejšího myšlení a naopak. Taky žádného boha bych do toho netahala nebo přesněji řečeno, když už jsme v Evropě a máme tady křesťanství s větičkou "Vy všichni jste mými bratry a sestrami.", vezměme jako fakt, že v každém z nás je obsažen kousek tzv.božství, a tahle energie nebo chcete-li inteligence s tachyony pracuje běžně, možná že je dokonce tachyony přímo tvořena, to nevím. Ale vím, že potřebuje prvek křemík. Lidské tělo samozřejmě křemík obsahuje a umí s ním pracovat. A doplňuje ho potravou. Kdo chce víc, buď baští tabletky nebo si vaří čaj. Nejvíc křemíku z léčivých bylinek má přeslička. Přeslička, která v dobách dinosaurů dosahovala úctyhodných rozměrů. Tož tak.

 • eremir
  eremir, 15.1.18 07:51:20  
   

  Vážení važte si KŘESTANSTVÍ a církve neboť kdyby v minulosti nebyly tak silní a chytří aby získaly moc a majetky aby měli moc a mohli uhájit Evropu před muslimským náboženstvím ,dneska by jste museli třikrát denně mlátit hlavou o zem uctívat Alláha ,nesměli by jste pít alkohol a vůbec proti víře muslimů by jste se neodvážili ani kecnout jinak by vás srovnali raz dva.

 • eremir
  eremir, 22.9.17 10:34:26  
   

  Největší chybou v myšlení u lidí je tohle
  náboženství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,křestanství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,
  církev je špatná když se tam najdou špatní jedinci,
  lidé takto uvažující by ale tak uvažovali ve všem stejně,
  česká repuplika je špatná protože se tam najdou špatní lidé a tak by se dalo pokračovat do nekonečna,
  svět je špatný protože se tam najdou špatní lidé
  a co vesmír je špatný když se tam najdou špatní lidé.
  Z toho se dá snadno poznat kdo taklhe uvažuje
  že má chybné myšlení a nemusí to být jen ateista ale i věřící.

  A teď si představte že s takovým chybným myšlením
  někdo řídí celou zemi a politiku jak to asi bude vypadat?

  • profesorateista
   profesorateista, 24.9.17 10:46:30  
    

   Ano uznávám že jsme se mi ateisté mýlily.

   • strejczbrna
    strejczbrna, 24.9.17 19:35:55  
     

    Vážení s ateismem to jde z kopce a někteří už začínají tvrdit jako na téhle diskuzi že ateisty vlastně nebyli.viz https://www.diskutnici.cz/forum/2209-duchovni-diskuze/

    Neboť vědci prokázali že duše neumírá a kolik ateistů na duši ani nevěří.

    https://echo24.cz/a/wS6TV/duse-neumira-ale-odchazi-do-vesmiru-tvrdi-vedci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   • eremir
    eremir, 26.9.17 10:13:26  
     

    Začnem u lidského těla . Jeho základem je krev, životodárná tekutina, bez které bychom nepřežili. V současnosti známe u lidí čtyři krevní skupiny, A, B, AB a 0. Napadlo vás ale někdy, proč jsou čtyři? Vědce také, odpověď ale opět nemají.

    Nevyřešené záhady se ale netýkají pouze lidí. I krávy jsou pro vědce záhadou. Zjistili totiž, že drtivá většina z nich při přijímání potravy otáčejí hlavu směrem na sever nebo na jih. Není jen otázkou, proč tak konají, ale i, jak poznají, kde se která světová strana nachází.

    Máte doma kočku? Zkuste ji pohladit po hlavě a uvidíte, jak začne příst. Tímto způsobem dávají kočky najevo svou spokojenost, nikdo z nás ale zřejmě do hloubky nepřemýšlel na to, jakým způsobem předení vlastně probíhá. Jde o zvuk, který kočky vydávají pomocí hlasivek. Jak? Opět to nikdo přesně nezjistil.

    Obrovská nevyřešená tajemství se týkají i našeho vesmíru. Dodnes vlastně nevíme, kolik je v naší Sluneční soustavě planet. Stejně tak jsme dosud nezjistili, jestli existují i jiné vyspělé civilizace, nebo jestli jsou i další planety, na kterých jsou podobné podmínky pro život, jako ta naše.

    proč přemýšlejte logicky by se hmota tak složitě vyvíjela když logicky by měla jít nejsnajší cestou....HA.....

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.3.17 09:33:00  
   

  https://www.novinky.cz/domaci/433152-prichazi-letni-cas-noc-na-nedeli-bude-o-hodinu-kratsi.html

  Teď něco praktického a velmi aktuálního. Zítra dvě hodiny po půlnoci!
  Osobně to považuji za velmi příjemné.

 • eremir
  eremir, 22.2.17 22:06:41  
   

  Teoretičtí fyzici Tom Weiler a Chui Man Ho ve své nové práci tvrdí, že se LHC - Velký částicový urychlovač - může stát i prvním strojem času, který přemístí hmotu do minulosti nebo budoucnosti. Ovšem jejich teorie má několik háčků. Tím prvním je předpoklad, že se podaří v urychlovači vytvořit, či zachytit Higgsův boson, který se mediálně označuje, jako božská částice.

  http://www.national-geographic.cz/clanky/stroj-casu-uz-existuje-ale.html

  • strejczbrna
   strejczbrna, 28.2.17 08:15:13  
    

   Jak tak koukám po diskuzích ,tak s ateismem to jde zkopce,
   včera jsem potkal ateistu jak Brno samo,říkám mu ,člověče ty pořád věříš že je země placatá ,a on na mně spustil ,nějakou povědomou ,jo já chodím po placaté zemi a dokud mi někdo nedokáže že je země kulatá tak neuvěřím ,to co je v televizi ,to můžou být triky a věda se může plést ,takže DOKUD MI NĚKDO NEDOKÁŽE ŽE ZEMĚ JE KULATÁ TAK TOMU NEUVĚŘÍM.A jejda na co přišel z BRNA strejda ,ateista taky tvrdí že Bůh neexistuje dokud mu ho někdo nedokáže,tak se ptám ,kam až vede to nevěření?

   • profesorateista
    profesorateista, 28.2.17 08:36:36  
     

    Ano jako ateista musím uznat ,že ateismus ,tedy nevěření je brzda ve vývoji.

 • eremir
  eremir, 15.2.17 10:33:25  
   

  Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

  10. 06. 2016 | 13:30

  Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.

  Tachyony jsou hypotetické, dodnes neprokázané částice, které mají podivuhodné schopnosti. Mimo jiné se pohybují nadsvětelnou rychlostí. Oproti klasickým částicím by se tachyony chovaly paradoxně – se zvyšující se energií by se zpomalovaly a se snižující zase zrychlovaly. Je to jen teoretický koncept, který vědci zatím nijak neprokázali. Kaku s ním přesto operuje a tvrdí, že právě tachyony ukazují na existenci Boha.

  "Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.
  eremir
  eremir, 14.2.17 18:45:57 reagovatsmazat@!!!
  http://extrastory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

 • eremir
  eremir, 8.2.17 11:48:58  
   

  Tak nový rok jsem začal s motem ,že jdu do nového roku s Boží pomocí ,říká se kdo je s Bohem tak Bůh je sním ,říkám si vyzkouším to jako moudrý napúl věřící a napůl ateista,nic nemůžu ztratit jen získat a jen si pořád říkám, když do něčeho jdu tak z Boží pomocí,a tak plyne čas a trochu hodnotím ,pozoruji že se mi vše daří,čím to asi je ,nad ateisty v diskuzi ateistická chybná logika i jinde mám argumentačně pravdu, že by zázrak,mám mnohem více energie,více si hlídám zdravou stravu a co čert nechtěl stalo se že jsem si uvědomil jak si ateisté pletou pohádkové peklo s pravým a od té doby mě provází divné štěstí,přijdu domu za plotem forota dřeva zdarma,sousedi poráželi starý obrovský ořech , ten rozřezali ,měli to vyhodit ,tak mi to dali ,čekám tři auta ,nikdy se nestalo za deset let že by přijeli všechny tři najednou takže je nemusím vyhlížet no už se vám stalo že přijeli dva popeláři najednou ,plasty a směs a jěště k tomu pošta .No co k tomu dodat ,snad že hájit pravdu o peklu nese čertovské ,nebo snad náhodné štěstí,vsadil jsem sportku ,tak uvidím.

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.1.17 21:30:13  
   

  Dneska mám čas akorát na to, abych si zalez do pelechu. Ta inaugurace mi dala zabrat! A to všechno teprve začíná! :7:

 • 58ne-4.l
  58ne-4.l, 16.1.17 11:45:08  
   

  JE ČAS NAPSAT 1001. PŘÍSPĚVEK.
  Zároveň letos už není čas na blbosti.

 • 58ne-4.l
  58ne-4.l, 29.12.16 01:35:07  
   

  Jedna generační teorie a jedno vnímání času generací:

  http://manipulatori.cz/dnesni-mladez-zkazena/

  • profesorateista
   profesorateista, 12.1.17 08:43:19  
    

   Ano musíme s politováním dnes uznávat že za dob kdy náboženství mělo větší vliv na výchovu to bylo lepší.

   • 58ne-4.l
    58ne-4.l, 14.1.17 02:26:29  
     

    (šetřit i blbým časem krade příliš skutečného času):8:
    O tom se tam nepíše, naopak.. :4:

 • 58ne-4.l
  58ne-4.l, 28.12.16 17:23:01  
   

  Přijde čas, začneme spolu (a skončíme spolu):
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/1996517-235960-novy-rok-2017-zacne-o-sekundu-pozdeji

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.12.16 17:32:26  
   

  "Je čas vypadnout."

  (John Irving - Syn cirkusu.)

  Četl to tu někdo?

  Já jsem si vždycky říkal, když mě omrzelo nebo začalo srát nějaké místo/zaměstnání, že je čas jít o dům dál :))) A dělal jsem leccos - v redakci VP nějakou černou kroniku, v jazykovém oddělení vyd. a nakl. korektora, rok zootechnika :), vychovatele v děcáku, sociálního bezďákům v Naději, ředitele ostrahy v BMW ...
  Vždycky přišel čas jít o dům dál! :1:

  • eremir
   eremir, 11.12.16 11:52:43  
    

   Tak ateisté věří že evoluce je mutační vývoj
   a hle světe div se nejnovější výzkum ve fyzilogii
   potvrzuje že zdravá buňka díky autofágii recykluje kolem sebe odpad a zmutovaná to nedokáže a tím dochází k patologickým jevům a tedy nemocem jako je cukrovka a podobně .Takže mutace je prokázaná chyba a tedy padá celá teorie o EVOLUCI?

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 11.12.16 13:27:11  
    

   Vypadá to, že mutace je vždycky něco špatného.
   Ateisté vůbec věří různým nesmyslům :1: :1:

   • eremir
    eremir, 11.12.16 20:09:56  
     

    Genetické mutace v evoluci
    19. října 2008 v 12:31 | sagan (zavináč) email (tečka) cz | Stvoření a evoluce
    Byl to náš krajan -- Johann Mendel -- kdo nalezl pravidla mutací, které jsou základním pilířem evoluční teorie, když položil základ genetice. Charles Darwin jasně viděl, že u živočichů dochází ke změnám, ale neznal jejich základní pravidla, která právě Johann Mendel odhalil.
    http://sagan.blog.cz/0810/geneticke-mutace-v-evoluci

 • eremir
  eremir, 5.12.16 18:05:34  
   

  Předvánoční modlitba.
  Bože náš všemohoucí tak jak zmůžeš
  dej našim milím a dobrým ateistům moudrost a rozum
  ať vidí pravdu že pravý věřící nic zlého nespáchá
  že to jsou ateisté co podvádějí a hrají si na věřící, a podvádějí jak věřící tak i své dobré kolegy ateisty kterým schází ta moudrost aby to dokázali vidět v pravdě a reálně .
  Už nějaký čas na zkoušku táhnu tu Boží káru,
  jak těžké to bude s ateisty jsem neměl ani páru,
  proto prosím o Boží moudrost pro všechny ,či žádám jak píšou v Bibli svaté že stačí požádat ,tak přikládám prosbu svou ,ať co nejdřív ateisté a všichni moudří jsou,děkuji srdečně s láskou snad ne zbytečně.
  Amen.Amen.Amen.

 • jo_toto
  jo_toto, 3.12.16 09:34:32  
   

  Nad lotosovým květem
  na vteřinu zastavil se čas

 • jo_toto
  jo_toto, 27.11.16 10:34:48  
   

  Čas je nejvyšší!
  # http://www.in-cas.cz/

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.11.16 21:01:15  
   

  Kontrolní otázka:
  Co jsou "časosběrné motory", resp. pohon, u kosmických lodí u O. Neffa?

  • eremir
   eremir, 26.11.16 18:48:39  
    

   To vypovídá už sám název časo sběrné motory ,
   buď motory co pohání sám čas takže sbírají čas k svému pohybu nebo tak nějak.

   • jo_toto
    jo_toto, 27.11.16 10:35:40  
     

    anebo ANO
    :6:

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.11.16 21:00:01  
   

  Kontrolní otázka:
  Uveďte, kdo první použil výrazu časoprostor resp. prostoročas a co tím vlastně myslel! :15:

 • jo_toto
  jo_toto, 15.11.16 08:01:17  
   

  Je čas, vlastenci.
  https://drive.google.com/file/d/0B6mYpuUIyXHBcERPX0dOeEVTNkxPTm1FZzRuMUZJVTZCd2hV/view

 • strejczbrna
  strejczbrna, 10.10.16 14:21:10  
   

  "Vyjadřuji svůj obdiv odvážnému budovateli této originální věže, neboť mám velkou úctu ke všem budovatelům, největší pak k vrcholně geniálnímu budovateli - k Bohu."

  Thomas Alva Edison, americký vynálezce, nejslavnější v dějinách; patentoval 1200 vynálezů

  Pan Edison moc dobře ví jak těžké bylo vymyslet a stvořitt pouhou žárovku ,tak těžko by mohl uvěřit
  že člověk na rozdíl od žárovky se vyvinul sám bez vymyšlení a stvoření ,tak naivní můžou být jen největší snílkové.

  • profesorateista
   profesorateista, 25.10.16 08:43:00  
    

   Ano musím uznat že víra že se vše vyvinulu je pro lidstvo škodlivá ,když člověk věří že se vše vyvine tak se nesmíme divit že je světě tolik lenochů a nemakačeněk když věří že se vše vyvine co by dělali ne.

   • strejczbrna
    strejczbrna, 25.10.16 14:54:23  
     

    Mějme pochopení s lidmi prostými kteří byli vzati na zcestí vírou že jsou dětmi obyčejné hmoty co je učily a učí ve škole ,pak se nejde se divit že když v této zemi je dle výzkumů většina ateistů a ty mají díky výchově vzor prapředka hmotu ,tak jak mají mít vzor osobnosti se ptám,jaká bude jejich výchova s vzorem prapředka HMOTA.

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 22.9.16 18:29:57  
   

  "Kolegové, je čas na čaj," řekl potěšeně děkan.

  (Viz T. Prattchett Neviditelná univerzita)

  • eremir
   eremir, 3.10.16 10:50:30  
    

   :1:

 • gombur
  gombur, 21.9.16 01:02:51  
   

  pane učiteli, už je čas

 • Carbon.de.Castel-Jaloux
  Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.9.16 10:08:00  
   

  Koukám, že tady se zastavil čas :1: :1:

  • eremir
   eremir, 16.9.16 12:42:47  
    

   :1: