Až nyní přečteno

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
Marieta (2018-07-15 16:38:00)Yunnan (2018-07-14 07:03:24)promenlivynick (2018-07-13 09:47:35)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-06-01 20:29:29)777_kolemjdouci (2018-06-01 19:17:50)saxana.nycolka (2018-04-26 08:08:39)Jarunkakorunka1 (2018-01-25 15:48:37)K.Janca (2017-05-20 15:21:06)Indianska (2017-03-01 16:19:51)lafytka (2017-02-05 13:49:40)kobra-16 (2016-01-07 13:50:04)
Až nyní přečteno
Založeno: 9. 8. 2014 | Příspěvků: 1 276 | Členů: 11
Správci: Marieta (hlavní), promenlivynick

Doufám, že i přes všechny elektrotechnické vynálezy jsou ještě lidé, kteří čtou knihy. Když se mi dostane do ruky kniha, která mne upoutá tak, že jí věnuji každou volnou chvilku, mám povznášející pocit a ráda bych se o něj podělila. Pojďme si o těchto knihách povídat.
1 kniha = 1 příspěvek
........
čtenářská výzva na červenec:
přečti CESTOPIS...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Yunnan
    Yunnan, 13.7.18 06:57:00  

Anna Gavalda - Citlivá místa
    Nová povídková kniha od Anny Gavaldy.

• Marieta
      Marieta, 15.7.18 16:37:59  

To vypadá dobře. ...a máš v plánu si přečíst nějaký cestopis v červenci, abys vyhověl čtenářské výzvě na tomto foru?

• Marieta
    Marieta, 6.7.18 22:11:02  

Čtenářská výzva na červenec - CESTOPIS.

Já jsem ho nejdřív napsala (bude asi nejkratší, který přečtete) a pak si nějaký přečtu.

• Marieta
      Marieta, 6.7.18 22:11:16  

Moje cesta do práce

Asi nebude moc lidí, co rádi chodí do práce. Já se do práce někdy těším, někdy vím, že toho bude moc a někdy tam řeším samé problémy. Ale cestu do práce se snažím vychutnat si vždycky. Je totiž krásná v každém ročním období. Hned, jak vyjedu ze dvora, otevře se přede mnou celá vesnice a okolní lesy nad údolíčkem. Sjedu k potoku a při cestě blízko jeho meandrovitého koryta si užívám v zimě mrazíky a v létě chládek mezi stromy kolem silnice. Míjím krásné místo s lurdskou jeskyní vytesanou ve skále. Okolo je pár obrovských balvanů. Hned nato se objeví strmý les se vzrostlými smrky a za zatáčkou rovná loučka zakončená strmou strání. Tady jsem už několikrát potkala zajíce nebo srnku. Protože si cestu užívám, jezdím pomalu a kochám se, zvířata mají dost času opustit vozovku.

Pokračuji podél potoka a mohu sledovat jeho nálady a proměny. Za parných letních dní se jeho voda jen líně pohybuje a ztrácí se mezi kameny. Na podzim se skrývá v mlze jako pod peřinou nebo se všude kolem třpytí jinovatka. V zimě se na něm tvoří rampouchy, občas zamrzá celý a tvoří se na něm ledopády. Na jaře je dravý jako malá říčka a jeho hladina šplhá až k okraji břehu, při povodních se vylévá a bere vše, co cestou jeho proud potká.

Na křižovatce odbočuji a opouštím potok v místech, kde jsou vybudovány dva rybníky. Na jejich břehu rostou kosatce a tak mne na jaře těší jejich rozkvetlé žluté květy. Mohu se těšit i z jiných vodních rostlin, které dělají z menšího rybníka příjemné zátišší. Od rybníků stoupám serpetinami do kopce, kde mne přivítají po levé straně borovice. Některé stojí rovně jako svíce, jiné se jakoby při pozdravu naklánějí a tančí. A než se s nimi stačím rozloučit, vnořím se do stromořadí. V zimě jsou větve holé a já mám chuť namalovat jejich kontury, v jiných ročních obdobích si jejich listy hrají se slunečními paprsky a vytváření na silnici mihotavé obrazce.

Projedu vesnici, minu po pravé straně kamenný křížek a už se těším, až se na kopci objeví obzor. Zpomalím a někdy zastavím, protože se náhle otevře krásný výhled lemovaný pásem hor v dáli. Pohled je pokaždé jiný, protože ho často doplňují mraky, které jsou velmi variabilní. Někdy jsou šedomodré s obrysy, takže nepoznám, kde končí šumavské kopce, jindy krásně nadýchané jako šlehačka nebo z nich východ slunce nadělá červánky. Sotva se na obzoru objeví věže Temelína, celý výhled se začne zavírat a já projedu další vesnicí. Čeká mne rovná silnice, „houpák“ dolů a nahoru, který profrčím až k borovici, která mne upozorní, že se blížím k lesu. Ten je krásný obzvlášť na jaře, když raší na listnatých stromech listí a na podzim, když se listí barví různými barvami podle druhu stromů.

• Marieta
        Marieta, 6.7.18 22:12:06  

Opustím les, ale stromy mne provázejí okolo silnice až do města. Jsou to jeřáby, kaštany, třešně a borovice. Nezapomenu pozdravit po pravé straně starou třešeň – bojovnici, kterou asi před třemi lety rozčísl blesk, lidé půlku jejího kmene odřízli a druhá půlka žije dál a statečně se napřimuje. A to už se otvírá krásný pohled na město, které se rozkládá po celém obzoru. Jsem v práci. Co mne tam dnes čeká….?

• promenlivynick
          promenlivynick, 9.7.18 17:20:52  

naprosto skvěllý cestopis.
          Moc se ti to povedlo a chválí před v řadě nastoupenými knihami :4:
          .......
          moje cesta do práce je neúměrně kratší.
          Zvážím, jestli o tom zvládnu cestopis. :4:

• Marieta
            Marieta, 15.7.18 16:34:25  

:13: Díky. Už se těším na tvůj cestopis. :4:

• Yunnan
    Yunnan, 5.7.18 08:07:49  

Jean-Luc Bannalec - Bretaňský příliv
    Tak, a jsem v háji! Nemám co číst :1: . Pokračování je údajně již napsáno, ale kdo ví, kdy vyjde v ČR.

• Marieta
      Marieta, 6.7.18 22:06:14  

Dala jsem ti tip, co číst v létě. V popisu fóra je čtenářská výzva. S rychlostí, jakou knihy konzumuješ by těch cestopisů mohlo být víc.

• Yunnan
        Yunnan, 13.7.18 06:58:21  

Cestopisy tak moc nečtu, ale ten Tvůj je super :15: :4: .

• Marieta
    Marieta, 31.5.18 12:31:33  

Tilly Bhshawe - Sláva
    Docela dobrý, až na ten echt americkej konec.

• Yunnan
    Yunnan, 27.5.18 17:57:44  

Jean-Luc Bannalec - Bretaňská pýcha

Dokonalé! Líbily se mi všechny předchozí případy, ale třetí a tento čtvrtý zatím jasně vedou. Opět skvěle popsána Bretaň, její krásy, lidé a zvyky a k tomu, jakoby mimochodem, komisař Dupin řeší složitý případ mrtvoly, která zmizí.

• Yunnan
    Yunnan, 20.5.18 07:51:11  

Jean-Luc Bannalec - Bretaňské zlato

• Yunnan
    Yunnan, 20.5.18 07:50:30  

Rjú Murakami - Čáry
    No, tak to bylo něco :1: !! Sice jsem tušil, že to bude asi mazec, ale až takový... Je to velmi zajímavá sonda do hlubin japonské duše. U jedné povídky mně bylo fakt docela špatně :4: . Ale jinak se mi to moc líbilo. Ovšem na chvíli si dám od Rjúa pauzu :15: .

• promenlivynick
      promenlivynick, 25.5.18 07:21:59  

to je příspěvek podle mého gusta !
      ..
      četl .. chutnalo/nechutnalo
      :4:

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 12.5.18 12:23:36  

Robert Bryndza: Temné hlubiny
    Doporučuji všem!

• Marieta
    Marieta, 11.5.18 09:42:24  

Harlan Coben - Cizinec

• saxana.nycolka
    saxana.nycolka, 26.4.18 08:08:39  

Hedvábník ... všichni o tom básnili, no, dobrý no.

• Marieta
      Marieta, 11.5.18 09:44:47  

Jo, to jsem četla. Harry Pottera fakt nemusím, ale tohle bylo hodně poutavý. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. ....a hrozně jsem se bála....a o to asi jde.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.4.18 09:35:34  

Sterling - sobě jsem koupil Vidím to jinak, synovi k svátku Schizmatrix plus - ale v angličtině, když pořád machruje! :14: :14:

• Yunnan
      Yunnan, 17.4.18 07:07:08  

:1: :1:

• Yunnan
    Yunnan, 14.4.18 19:13:38  

Alejandro Jodorowsky - Bílý Láma

• Marieta
    Marieta, 11.4.18 17:14:55  

Tak už mám zase upozornění, že jsem neaktivní správce. Nějak mi díky vnoučatům nezbývá čas na povídání na netu.

• Yunnan
    Yunnan, 2.4.18 23:31:08  

Antonín Líman - Tři země, tři domovy

Vzpomínky na smutné i humorné zážitky ze života význačného japanologa se vztahují k místům ve třech zemích na třech kontinentech – k Čechám, Japonsku a Kanadě. Výborné to bylo, občas docela smutné.

• Yunnan
    Yunnan, 1.4.18 18:44:50  

Robert Fulghum - Opravář osudů

Trochu netypický Fulghum, ale líbilo se mi to docela dost :4: .

• Yunnan
    Yunnan, 1.4.18 18:43:45  

Ludvík Armbruster, Aleš Palán - Tokijské květy

Vynikající. Kniha nabitá informacemi. Jeden život, který by vydal za tři :4: .

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.4.18 13:10:40  

Spousta informací, bohatý život ...
      Vzal jsem to náhodou v knihovně do ruky a pak jsem si to přečetl dvakrát velice pozorně :)

• Yunnan
    Yunnan, 1.4.18 18:42:32  

Ladislav Zibura - Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Dobré, sice podobné jako jeho předchozí, ale pořád mě to baví :1:

• Yunnan
    Yunnan, 20.3.18 16:17:54  

Jan Folný - Víkend v Londýně

Byla to opravdu jízda a zážitek. Skvěle napsáno! To, jak jsou popsány myšlenkové pochody všech zúčastněných je prostě dokonalé. O klíčové události se nemohu zmiňovat, ale šok to byl velký. A spoustu věcí jsem si díky ní uvědomil. Doufám...

• Yunnan
    Yunnan, 19.3.18 19:50:12  

Stanislav Wabi Daněk, David Laňka - Neublížit (… a neposrat se)

• promenlivynick
    promenlivynick, 17.3.18 13:46:24  

toto forum je skvělá záležitost. ale ještě lepší by bylo, pokud by se k titulu knihy přidal krátký osobní popis ve velikosti do jednoho odstavce jako například tady
    ...
    http://www.forbes.cz/7-knih-ktere-byste-si-podle-billa-gatese-meli-precist-tohle-leto/

• Yunnan
      Yunnan, 17.3.18 15:11:09  

Souhlasím, ale já třeba moc psát komentáře neumím :15: .

• Yunnan
    Yunnan, 16.3.18 18:24:49  

Jean-Luc Bannalec - Bretaňský příboj

• Yunnan
    Yunnan, 10.3.18 22:57:42  

Olivier Bourdeaut - Čekání na Bojanglese

• Marieta
    Marieta, 9.3.18 16:38:38  

Zdeňka Fantlová - Klid je síla, řek tatínek

....hodně drsný, ale musela jsem číst až skoro do rána, jak to bylo napnuté.

• Yunnan
    Yunnan, 18.2.18 22:55:35  

Jean-Luc Bannalec - Bretaňské poměry

• saxana.nycolka
    saxana.nycolka, 15.2.18 09:29:36  

https://www.databazeknih.cz/serie/josephine-4616

• Evina
    Evina, 6.2.18 10:34:26  

Jeffery Deaver celej

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.2.18 23:02:32  

Neznáte někdo něco nového a dobrého z neokyberpunku? :5:

• saxana.nycolka
      saxana.nycolka, 15.2.18 09:33:05  

https://www.databazeknih.cz/stitky/kyberpunk-32

• saxana.nycolka
        saxana.nycolka, 15.2.18 09:34:14  

hezký popisek knihy :1: :1:
        Vrazi. Násilníci. Prznitelé psů. Zloději DNA. O těch všech psal zuřivý reportér Spider Jerusalem během své dlouhé a těžce zamedikované kariéry. Jenže i takové hrůzy působí jako kotec dovádivých koťátek v porovnání s ryzím zosobněním lidské degenerace: totiž s politiky.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.2.18 21:21:17  

Díky :) Prohlédnu si to v Krakatitu.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.3.18 21:29:42  

Nejprve Bruce Sterling, to jinak nejde :)

• Marieta
    Marieta, 2.2.18 13:36:27  

Emil Hakl - O rodičích a dětech

Mám chuť se podívat i na ten film.

• Yunnan
    Yunnan, 24.1.18 19:34:01  

Martina Formanová - Skladatelka voňavého prádla

• saxana.nycolka
    saxana.nycolka, 15.1.18 15:36:15  

Spad, Poločas rozpadu, Rázová vlna - František Kotleta

všechny tři božské

• Buteobuteo
    Buteobuteo, 10.1.18 09:34:26  

Buteobuteo, 10.1.18 09:33:20

reagovatsmazat@!!!

Krásný den,

jdu podat informaci o mé nově vydané knize, která je již v prodeji zde:

http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/0/5/1201-Kanova-Lea-Pameti-Destive-panny

A o co vlastně jde ? Eleonora je mladá dívka- sirotek, který žije stranou od lidí na vysokém kopci, kteří místní nazvali Deštivá panna, neboť na jeho vrcholku vládne ruka věčného deště. Jednoho dne ji překvapí nečekaná návštěva – dva poutníci z Bratrstva dobra a cti, kteří putují krajem a už jsou velmi dlouho očekáváni. Jejich příchod spustí lavinu dějů, které jsou prorokovány v jednom dávném svitku. Nyní nastal čas k jeho rozluštění. Rozluštit ho dokáže ale pouze vyvolený. Nikdo ovšem netuší, kdo by to měl být a kde se vůbec onen záhadný svitek nachází. Na svitek má zálusk žena s velmi nekalými úmysly. Před Eleonorou stojí těžký úkol – vylézt ze své ulity a zachránit své přátelé a možná i celou vesnici před útoky jedné podlé ženy. Najde svitek ten správný člověk a rozluští ho včas, než nastane hodina mrtvého psa?

Pár úryvků z knihy zde: http://www.novaforma.cz/index.php?stranka=knihy&id=516

• Jarunkakorunka1
      Jarunkakorunka1, 25.1.18 15:39:33  

:1:
      nějak si nemůžu představit ten most. Je dřevěný, kluzký a bez zábradlí. Ta (zřejmě kladná ) holka se naštěstí v poslední chvíli zachytila DLAŽBY, jinak letěla za kopím, které necinklo.

• Yunnan
    Yunnan, 7.1.18 11:02:08  

Ota Kars - Jmenuju se Tomáš