Alergie jako součást života

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
osoba (2016-12-08 00:15:59)Cho (2016-10-30 12:51:39)Domovnik-317 (2014-10-27 05:11:10)
Alergie jako součást života
Založeno: 6. 8. 2014 | Příspěvků: 97 | Členů: 3
Správci: Cho (hlavní)

Alergie se stává stále více součástí našeho života. Vzniká především v důsledku delšího působení alergenu na náš organismus.
I člověk,který má dostatečně vyvinutý obranný mechanismus a žije zdravě, se této civilizační nemoci nevyhne.
Máte-li, někdo zkušenost s tím, jak alergii utlumit, nebo úplně odstranit, podělte se o své zkušenosti.
Máte-li někdo ponětí o tom,jak alergie vznikla a z jakého důvodu, nebo jen podezření proč k této situaci došlo, bude moc přínosné i pro ostatní, aby měli návod, jak a čemu se vyvarovat.
Děkuji

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Irrenn
    Irrenn, 7.12.16 17:49:43  

Já mám alergického chlapce na roztoče, sháníme mu vhodnou matraci, máte někdo zkušenosti s tímto eshopem
    http://www.kvalitni-matrace.eu/
    tam prodávají matrace pro alergiky

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 22.11.16 07:43:25  

http://svetlonos.webnode.cz/alergie-a-astma/
    třeba zaujme - vlastní zkušenost (a nejen má, i otec měl alergii a dostal se z inhalátoru až na čistej vzduch)
    p.s. pokud to někoho osloví, tak pište do vzkazů...

• osoba
    osoba, 23.8.15 22:29:22  

Měla jsem alergii na pyly a sennou rýmu do 25 let. Pak KDOSI přišel a alergie utekla.

• chenrezig777
      chenrezig777, 2.10.15 00:29:07  

jasne, vylecil Te panbicek)

• chenrezig777
        chenrezig777, 2.10.15 00:30:43  

tomu se rika leceni autosugesci...

• osoba
        osoba, 7.2.16 16:22:26  

Pánbíček ne, nic takového neexistuje. Ale Ježíš jo a dělá to.

• nezlomnaXena
    nezlomnaXena, 18.4.15 12:15:57  

Věřím všem,co píší o tom,že mě uzdraví z čehokoliv. Ovšem jen imponuji.-))) nikdo nevyléčí duši a vlastně psychikou a následným selháním imunity jste na dně.-))) nemoc je odrazem , ať chtěným,nebo nechtěným psychiky,kterou neovlivním:-) Já si můžu neustále říkat,že jsem OK,ale tělo ví své:-)))

• Cho
      Cho, 14.5.15 00:41:00  

dobrý postřeh... ale špatný závěr...

• osoba
      osoba, 23.8.15 22:28:50  

NIKDO nevyléčí duši?? Dovolím si oponovat, Někdo to dokáže. A proč by sis měla říkat, že jsi OK, pokud nejsi?

• chenrezig777
        chenrezig777, 2.10.15 00:28:48  

protoze vytvaris novou realitu zpritomenim ve vedomi. Timto lze menit mnohe.

• nezlomnaXena
    nezlomnaXena, 18.4.15 12:12:55  

Alergie začala:-))) Kdo mě snižuje mojí imunitu???:-)))

• Cho
    Cho, 1.3.15 20:40:48  

Mam zkusenosti se snizenim ci uzdravenim z alergie apod...
    Uvazuju o praktickem kurzu vikendovem nebo tydennim...
    Prosim dejte vedet kdo by se chtel ucastnit a pomoci s organizaci

• nezlomnaXena
      nezlomnaXena, 2.4.15 18:44:12  

Jak snížíš riziko alergie?:-)) kurz je asi výborný:-) Ale každý problém i alergie je v hlavě:-))) dej vědět,jakým způsobem umíš tohle dělat. Děkuji:-)

• Cho
        Cho, 3.4.15 14:52:17  

jsou to změny ve všem.. strava, cvičení,jogova terapie, atd.je to opravdu na víkendový kurz na seznámení..
        ne na pár příspěvků na diskutnících..
        a po tom víkendu to ten kdo se chce uzdravit musí provádět ....
        ale funguje to...

• Mary321
        Mary321, 3.4.15 20:01:46  

Riziko alergie se snizi napriklad posilovanim imunity, a to nejde bez zmeny v jidelnicku, tedy nejdriv v hlave. :1:(Nehledat duvody, proc to nejde :13: )

• nezlomnaXena
          nezlomnaXena, 4.4.15 13:53:56  

Ano,souhlasím. Alergie je nemoc a vzniká dlouhodobým a nepříznivým působením "něčeho", co pak ovlivní náš život. Proto si myslím,že vše je v hlavě a změna životního stylu, odhození starostí, které nám přijdou takové,že je musíme vyřešit apod.... je důvod k tomu, že se člověk uzdraví. Kurz asi nepomůže, ale napomůže. takzvaně by mohl nakopnout,ale dlouhodobé problémy tím těžko okamžitě odstaním. Jednorázově ANO, ale tyhle problémy mají schopnost se vracet :-(

• Mary321
            Mary321, 5.4.15 23:53:40  

Pises o Dlouhodobych problemech, tzn.neco chronickeho. Vsechno ma sve reseni. Kdyz jsem se dokazala zbavit alergie na penicilin i na orechy, dokaze to kazdy, tomu verim. Jenze to vyzaduje nejake odrikani. Vim, ze co je pro mne obycejna disciplina v jidle, to muze byt pro druheho tvrda a neprekonatelna drina s dietou. Potom si povoli to, co by jist nemel, dela ustupky...a pak konstatuje, ze to nefunguje a pujde zpatky k doktorovi. :15:
            Drzim kazdemu palce, kdo se snazi na sobe pracovat.

• nezlomnaXena
              nezlomnaXena, 11.4.15 00:20:25  

ani sama v sobě neumíš udělat ústupky:-)) Člověk je prostě jedinečná bytost:-))) Ale pravidla by pomohla:-)

• nezlomnaXena
    nezlomnaXena, 30.12.14 19:38:53  

Všem bych chtěla do nového roku 2015 popřát hodně zdraví, štěstí,lásky a úspěchů :4:

• nezlomnaXena
    nezlomnaXena, 11.9.14 23:19:05  

Myslíte,že léčba antialergiky a kortikoidy je trvalá??? Myslím si,že člověk potřebuje duševní pohodu a pak se bude s alergií vyrovnávat líp!

• Bajaja
      Bajaja, 11.9.14 23:31:08  

Já za rok nespolknu ani celaskon, hlavní je ta dušvní pohoda :4: :15:

• nezlomnaXena
        nezlomnaXena, 11.9.14 23:36:45  

a jak tu pohodu získat???.-))

• Bajaja
          Bajaja, 11.9.14 23:48:41  

To není lehké. Musíš mít rodinné zázemí, zdraví, práci která tě baví a užívat si pohody podle tvých přání :15:

• nezlomnaXena
            nezlomnaXena, 12.9.14 00:14:23  

Jedna věc z toho mě trápí!! Hodně! Děkuji.

• Bajaja
              Bajaja, 12.9.14 00:17:51  

To vidím :9:

• wolf
            wolf, 13.9.14 12:05:30  

Ideální je být bohatý a nechodit do práce vůbec! :1: :14:

• nezlomnaXena
              nezlomnaXena, 12.4.15 01:31:21  

Bohatá jsem.-))) a pracuji ráda:-))) Divný:-)))

• nezlomnaXena
        nezlomnaXena, 14.10.14 01:32:53  

asi jsi v pohodě???????Myslíš,že je to řešení???

• wolf
      wolf, 13.9.14 12:04:19  

Kortikoidy pomáhají rozvinout nevyvinuté plíce. Není to lék proti alergii.
      Možná by mohl pomoci astmatikům, jelikož mají slabý dech.

• Antony52
        Antony52, 30.9.14 06:06:05  

U kortikoidů velký pozor. Mohou více uškodit než pomoci.
        http://www.stefajir.cz/?q=kortikoidy-nezadouci-ucinky

• nezlomnaXena
          nezlomnaXena, 31.12.14 17:04:19  

Vím co je kortikoid a do jaké míry pomáhá. O to je to horší,protože nic silnějšího, co by pozastavilo průvodní projevy není :-((( Jde o to, najít správnou příčinu. A na to nejsou ve zdravotnictví finance! To mě mrzí!

• osoba
            osoba, 11.6.16 17:39:03  

Ale JE!!

• nezlomnaXena
        nezlomnaXena, 31.12.14 17:05:00  

i astmatik je vlastně alergik.

• 69beran
          69beran, 17.2.15 19:11:38  

Astma je typickym prikladem alergie. Je to jedna z nejhorsich alergii

• nezlomnaXena
            nezlomnaXena, 18.2.15 21:07:22  

Všechny alergie jsou zatěžující a čím dál víc mají horší průběh a čím dál hůř se léčí jejich příznaky:-(

• F.Koudelka
    F.Koudelka, 28.8.14 16:13:58  

já mám alergii na blbce :2:

• Mary321
      Mary321, 28.8.14 17:53:16  

Tak ta je opravdu soucasti zivota. :1: :1:

• nezlomnaXena
      nezlomnaXena, 4.9.14 23:09:02  

To je zajímavé téma!

• pikewoman
    pikewoman, 25.8.14 15:31:40  

Ze všech dětí je 25% alergiků a 10% astmatiků.
    Z neočkovanými děti je pouze 2,9 % alergiků a 0% astmatiků. ;)

http://apostol.webnode.cz/o-zdravi/ockovani-nici/

• Mary321
      Mary321, 25.8.14 15:43:04  

Panejo, to je alarmující - ze začátku dobrá věc se obrací proti člověku. Všechno se dá zneužít, hlavně když je z toho zisk.

• wolf
        wolf, 31.8.14 09:22:49  

A to není vše - virus HIV byl přenesen ze zvířete na člověka prostřednictvím očkovací vakcíny!
        Totiž na zvířecím mase se kultivují viry a bakterie pro přípravu vakcín, jenže nikdy si nikdo nemůže být jistý jestli tam je ještě další bakterie/virus mimo ten záměrně kultivovaný!
        Kdyby nevzniklo očkování, tak neexistuje lidská verze nemoci AIDS!!!!

• Mary321
          Mary321, 31.8.14 18:37:15  

Aha, takhle. Ovšem jasné je, že za to nikdo nemůže, nikdo nebyl potrestaný, to se vsadím. Potom to vypadá jako úmysl.

• Franz.Josef.I
    Franz.Josef.I, 23.8.14 22:06:34  

Prevence = žejdlík slivovice.

• pikewoman
      pikewoman, 25.8.14 15:26:52  

nevím, jak to může pomoci zrovna proti alergii, ale svůj význam to má

statistiky uvádí, že lidé, kteří mírně pijí, se dožívají vyššího věku, než lidé, kteří nepijí vůbec

avšak důrazně varuji před pitím těhotné ženy, protože alkohol narušuje vývoj mozku

• nezlomnaXena
    nezlomnaXena, 15.8.14 18:42:23  

Já se svojí alergií skončila v nemocnici:-)Ale už jsem zpět a děkuji za všechny zajímavé příspěvky:-) Měla jsem dost času nad tím i přemýšlet, proč,jak,kdy a příčina:-) Nikdo mě z lékařů odpověď nedal:-) Sama musím přemýšlet, kde byl ten startovací moment:-) Lékaři léčí příznaky. Příčina je vážně složitá:-)Ale svoje poznatky ráda sdělím:-)Třeba bude někdo mít podobný problém a dostaneme se k jádru věci:-)

• Mary321
      Mary321, 20.8.14 00:44:30  

Já si myslím, že příčiny bývají celkem jednoduché, ale v naší složité době se ze všeho dělá děsná věda, a na problémech se přiživuje tolik lidí a tolik institucí, že potom prostě jednoduché být nemohou. Není šance. Systém zdravotní péče nemá rád jednoduchá a levná řešení (jako je například dieta).

• nezlomnaXena
        nezlomnaXena, 23.8.14 01:27:48  

já si právě myslím opak:-) Léčba je jednoduchá:-)Léčí se zjevné příznaky a po vyléčení jdeme domů,je nám fajn a příčina??? Kde byla?:-))))) To jsou je dohady !!! Zná vůbec někdo příčinu své alergie???

• Mary321
          Mary321, 25.8.14 01:11:50  

Já ano. :-)) Když mi bylo divné, že mám nějaké zdravotní problémy obvykle kolem vánoc, došla jsem k poznání, že na vině jsou sladkosti, cukroví. Větší příjem cukru než bylo obvyklé způsobil poničení imunity. Cukr je spolehlivý zabiják imunity, může také za množení plísní a kvasinek.

• wolf
            wolf, 31.8.14 09:35:39  

Rafinovaný cukr odčerpává z těla zásoby vitamínů B. Vitamíny se spotřebuvávají při zpracování cukru.
            Hnědý cukr je na tom lépe, protože tyto vitamíny současně i obsahuje.

Prostě, kdo žere hodně rafinovaného cukru, tak trpí nedostatkem vitamínů B - což se podepíše mimo jiné i na slabším imunitním systému.

• nevimzevim
              nevimzevim, 31.8.14 16:23:18  

Nejenom vitamínu, ale taky vápníku, který se spotřebovává při štěpení sacharózy, proto je dobré omezit spotřebu řepného a třtinového cukru na minimum - jestli je rafinovaný nebo hnědý NENÍ PODSTATNÉ. Tělo bohužel potřebuje i jednoduché cukry (hlavně mozek), a dle mých zkušeností je výborným řešením glukóza, která při trávení nezaměstnává játra, ale vstřebává se rychle přímo do krve. Ale ani s ní se to samozřejmě nesmí přehánět. :2:

• Mary321
                Mary321, 31.8.14 18:33:36  

Ahoj, jednoduché cukry si přece tělo vyrobí trávením např. chleba a pečiva, cereálií, navíc jednoduché cukry jsou v ovoci. Žádný problém vyhnout se průmyslově zpracovanému cukru.

• nevimzevim
                  nevimzevim, 8.9.14 22:08:32  

Ten příspěvek není o tom, jestli je cukr půmyslově zpracovaný. Glukóza prodávaná v obchodě je přece taky průmyslově zpracovaná, obvykle se vyrábí hydrolýzou kukuřičného škrobu.

(jinak viz níže)

• nevimzevim
                    nevimzevim, 8.9.14 22:10:43  

Ještě doplním, že glukóza se obvykle prodává pod starším (a podle mě zavádějícím) označením hroznový cukr.

• Mary321
                    Mary321, 9.9.14 01:46:51  

Předmětem diskuze nebylo téma "učení", takže pomalu odbouratelné sacharidy jsou dostatečným zdrojem glukózy. Ostatně nízký glykemický index je žádoucí ukazatel, že ano.

• nevimzevim
                    nevimzevim, 9.9.14 23:39:45  

Asi si stojíš na vedení - předmětem diskuse je wolfovo doporučení hnědého cukru (pro nechápavé: sacharózy) výše. Tu glukózu si přece jen dej, zoufale ji potřebuješ. :8:
                    (co se týká nízkého glykemického indexu a doporučování pečiva ap., viz můj příspěvek níže) :P

• wolf
                wolf, 1.9.14 23:11:28  

Mozek se bez glukózy neobejde. Naštěstí je zdrojů glukózy hodně.
                Škroby z pečiva, všech obilovin, rýže, brambor se štěpí na glukózu.

• Mary321
                  Mary321, 3.9.14 20:20:31  

Presne tak. O cukr se fakt nebojim.

• nevimzevim
                    nevimzevim, 8.9.14 22:03:17  

Bát se o cukr rozhodně nemusíš, ale glukóza by ti výrazně pomohla v přemýšlení, a třeba bys pak na první pokus pochopila i to, o čem byl ten můj příspěvek výše. Tak tedy ještě jednou - glukóza se vstřebává rovnou do krve a je využitelná jakožto výrazný zdroj energie řekněme v řádu sekund mj. proto, že jde o monosacharid. Polysacharidy takto přímo vstřebatelné nejsou a odbourávají se v těle postupně. Co se týká disacharidu sacharózy (neboli řepného a třtinového cukru), doporučované výše nickem wolf, tak ta se metabolizuje hlavně v játrech a štěpí se za přítomnosti vitamínu B a vápníku, který se tím pádem při jejím trávení spotřebovává.
                    Takže - nejde o to, jestli je v těle dostatek cukru/sacharidů, ale také o to, o jaké sacharidy se jedná. Polysacharidy (jinak samozřejmě žádoucí jakožto pomalý zdroj energie) příliš nepomůžou ve chvíli, kdy se člověk potřebuje třeba učit - v takovém přpadě je glukóza vhodným řešením - na rozdíl od hnědého cukru doporučovaného výše.

Co se týká pečiva, tak to bych jako zdroj čehokoliv ROZHODNĚ nedoporučila. Zrovna tak cereálie a jiné průmyslově zpracované obiloviny (instatní kaše apod.). Moučné výrobky pouze omezeně a když už, tak jen ve vařené formě (např. knedlíky, těstoviny). Nejideálnější jsou vařená celá zrna, ale to už jsme se stravitelností a rychlostí využitelnosti energie někde jinde - proto to doporučení glukózy výše jakožto méně škodlivé varianty k sacharóze/ hnědému cukru. Doufám, že teď už je to jasnější.

(a ještě pozn. k ovoci - syrové nejlépe vůbec a tepelně zpracované jen příležitostně)

• wolf
          wolf, 31.8.14 09:39:35  

Za léčbu se především inkasují peníze. Zatímco na prevenci, jako je třeba dieta, si nikdo nevydělá.

Všichni lékaři a výrobci léčiv chtějí mít co nejvíce pacientů, to znamená, že chtějí, aby co nejvíce lidí onemocnělo. Je to drsné, ale je to realita.

• Mary321
            Mary321, 31.8.14 18:39:33  

MLuvíš mi z duše. Naše zdraví je jen předmětem kšeftu, pokud to dopustíme.

• wolf
      wolf, 31.8.14 09:30:34  

Příčiny lékaře nikdy nezajímá a to u jakékoliv nemoci - to je největší problém dnešního zdravotnictví. Hledají se účinnější léky proti rakovině, ale že by někdo hledal odpověď na otázku, proč je rakovina stále častější a častější a častější, tak to ne!
      Lékaři se zajímají o řešení akutních stavů, kdo akutní problém, tak ho pošlou do prdele.

• Mary321
        Mary321, 31.8.14 18:44:43  

Účinnější léky proti rakovině se možná hledají, ale tak pomalu, aby z toho všichni zúčastnění (kromě pacientů samozřejmě) měli celoživotní zaměstnání, nekonečně vzdálený výzkumný cíl- přece se dobrovolně nestanou nezaměstnanými. :15: