Boží plán s lidstvem

Moderovaná diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Josef.z.hor (2017-06-27 06:14:12)9marie04 (2017-06-25 16:43:25)Divobyj (2017-06-25 10:44:59)VMerhaut (2017-06-15 20:06:29)talk (2017-06-09 08:32:55)osoba (2017-03-30 13:16:36)Martin (2016-05-18 20:03:33)poko (2016-04-26 17:47:53)
Založeno: 12. 7. 2014 | Příspěvků: 4 018 | Členů: 8
Správci: VMerhaut (hlavní)

Toto fórum není založeno pro diskuzi o existenci Boha. Respektujte to prosím.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 17.6.17 12:53:07  

Boží plán s lidstvem této Země se týká ducha ne hmotných těl. Proto debaty o genech, dědičnosti apod. jsou zcela bezpředmětné.

• 9marie04
      9marie04, 21.6.17 13:17:13  

JzH...DNA člověka není jen záležitostí těla, je záležitostí duše, těla i ducha, je jimi spolutvořena a je součástí Boží DNA. CELÁ BOŽÍ DNA jsou všichni lidé na této planetě. Po této Boží DNA jdeme ve svém duchovním vývoji a dle stáří duše a stupně tohoto duch. vývoje je naše místo narození , stupeň učení a úkoly, které tam budeme plnit. :2:

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 22.6.17 06:45:10  

To je tvůj výmysl. Není to pravda. Duše jsou postaveny na principu lásky a ne DNA. Dědičnost se na duších neprojevuje, ale je svobodná postavená na svobodné vůli duše konat jak uzná sama za hodné.

• 9marie04
          9marie04, 22.6.17 12:03:21  

JzH.. kdo staví naši DNA? Ano, Bůh ji celou nastavil v lásce, dal Pravidla / nejezte ze stromu poznání dobrého a zlého - Desatero a ze stromu života a smrti - 5. přik. Nezabiješ /, ale my tu lásku nedodržujeme, pravidla porušujeme sami, Bůh věděl , že jak se chováme -sejeme,tak budeme sklízet,chtěl nás toho ušetřit . To porušování má na naši DNA velký vliv,každé chování se v ní zapisuje a budeme jej muset opravovat sklízením stejného, to je SZ, zákon musu - musíme nejdříve dosklidit. Ideální by samozřejně bylo, kdyby už naše DNA byla námi stavěna jen z lásky. Ale oprava nejde tak rychle, vidíme, že jsou lidé, kteří nezapisují do Knihy života - DNA jen lásku,/ je to jejich stupeň duch.vývoje,také k tomu dojdou/, takže ji nemohou sklízet. O tom je teprve Učení - Cesta Pána Ježíše Krista,Cesta Spásy, Cesta do B. království, návrat ztraceného syna domů, k Otci, k Lásce, ale ta musít jít přes ..NAŠE.. znovunavrácení k lásce v nás. Od Boha-Lásky jsme odešli a k Bohu do Lásky se každá duše navrátí. Tak učí Ježíš Kristus... abychom vzali svůj kříž a následovali Jej V lásce k Bohu a bližnímu svému. DNA je zápis do Knihy života, Akáši,.Dokud tam zapisujeme chování z nelásky /a porušování Desatera je z nelásky /, dotud budeme sklízet nelásku. Spása je v tom, že sklízíme nelásku a... nevracíme stejným,.... tudíž zápisy do DNA v nelásce jsou již vymazány - opraveny v lásce. A prosím, nepiš nikomu, že je to jeho výmysl, je to velká pýcha, myslet si... jen já... mám pravdu....všechno ostatní u těch, kdo to mají jinak je výmysl. Každý jsme na nějakém stupni poznání a zda je to výmysl tobě ani nikomu nepřísluší hodnotit, nech to na Vyšším posouzení. Jinak tím dáváš najevo, jak málo rozumíš souvislostem i v tom, jak se tvoří DNA, co je to Spása, co je to návrat ztraceného syna a že k tomu návratu může dojít jen tak, že padneme na samé dno a sklízeníém nelásky získáme poznání, jak je dobře v Otcovské lásce, jak je dobré dodržovat Boží pravidla ... a svobodně se rozhodneme pro návrat domů, pro Cestu PJK /nikdo nevejde k Otci, než skrze MNE - Já jsem ta Cesta, Pravda, Život -JK /. Tedy ještě jednou, napiš své poznání a nikoho nehodnoť, co jsou nebo nejsou jeho výmysly. Už jsi poprosil Pána Ježíše Krista o možnost jít po Jeho Cestě? Už jsi Ho přijal jako svého Spasitele? Vyznal jsi MU to před lidmi? / Kdo MNE vyzná před lidmi, toho i já přiznám před Otcem - JK /. Jestli ne, tak to můžeš nyní udělat . Děkuji..Pěkný den. :2:

• Josef.z.hor
            Josef.z.hor, 22.6.17 19:13:05  

Co to plácáš o mé pýše. Uvedl jsem fakta která nejsou má ale obecná. Vidím, že jsi dosud na stejné úrovni poznání jako před 8-ti až l0 léty. Nebudu se již k tomu vyjadřovat.Je to tvůj osud starej se proto o něj a ne o druhé . Nic ve zlém, ale máš to dosud velmi komplikované.

• 9marie04
              9marie04, 23.6.17 00:02:19  

JzH...nemohu si pomoci, ale ty to máš stejné , jak před 8i-10i lety. Lorber, zastavil jsi se na něm. O Cestě PJK zatím nic nevíš , natož, aby jsi jí procházel. Máš to komplikované. Když se o někom vyjádříš, že je to jen jeho výmysl a nemá pravdu nebo reaguješ ..co to plácáš ...pak takovou máš lásku k bliž. svému, je to pýcha a povyšování se nad jiného. Umíš vůbec někomu přiznat, že by to mohl mít jinak, než to víš ty? V reakci to potvrzuješ, ...co to plácáš..je podle tebe "laskavý výraz"? Hodnocení, kde jsem ti nepřísluší a odpovídá stavu tvé lásky k bliž. svému a chápání souvislostí. Nebudeš-li reagovat, pak už ani já nebudu.Starej o sebe,aby jsi šel Cestou PJK a chápal, jak probíhá duchovní vývoj v duchovní škole a že všichni lidé nemohou být ve stejném čase na stejné duchovní úrovni, jako je tomu ve škole světské, všechny děti jí projdou, ale ne najednou, vše probíhá postupně od první třídy, od jednoduššího ke složitějšímu. :2:

• Josef.z.hor
                Josef.z.hor, 24.6.17 14:30:29  

Netahej sem Lorbera, který s tím nemá nic společného. Od té doby jsem přišel k dalšímu hlubšímu poznání.

• Josef.z.hor
                Josef.z.hor, 24.6.17 14:33:34  

Tvoje reakce odpovídá tomu, že s tím egem máš problém především ty ne já. S takovými věcmi se nezabývám.

• 9marie04
                  9marie04, 24.6.17 18:46:51  

JzH...psal jsi, že už nebudeš reagovat,ale reaguješ, takže i já reaguji. Už prosím nikoho, ani mé ego nehodnoť,smíme hodnotit jen každý sám své ego,zodpovídáme jen sami za sebe. Napsal jsi, co jsi chtěl a měl, jako i já napsala, co jsem chtěla a měla napsat,máme odpouštět svým vinníkům, tak mi odpusť a já odpouštím tobě. Přeji vše dobré. :2:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 25.6.17 09:15:22  

Zase jsi nepochopila co jsem napsal. Chceš se hádat? Děkuji nechci.

• Divobyj
                    Divobyj, 25.6.17 10:44:59  

Ale no tak,přátelé!
                    Proč se o takovém zajímavém tématu nebavit bez těch faulů? :2:

Já vidím DNA jako hmotné úložiště informací,tedy ducha.
                    Těsně před smrtí těla se tyto informace soustředí(přemístí,nahrají)do duše,která pak opustí mrtvé tělo.
                    Tož...asi tak nějak :8:

• VMerhaut
    VMerhaut, 27.5.17 22:26:21  

Doporučuji:
    https://www.youtube.com/watch?v=zl-sp_-Kvj4

• VMerhaut
      VMerhaut, 28.5.17 07:49:36  

Jen k poznámce o genech, která zazní ve videu. Podle mne není přesná. Proto uvádím citaci o dědičnosti z viki:
      "Je-li gen uložen na Y chromozómu, znamená to, že znak je vyhrazen pouze mužům a dědí se z otce na syna. Vzhledem k velikosti chromozómu Y je těchto znaků dost málo (vlastně se u člověka ví jistě o jednom a v podezření je jen pár dalších, veskrze se netýkajících důležitých věcí)."

• 9marie04
        9marie04, 28.5.17 23:30:46  

Vl...jak se ukládá gen? Kdo /co/, kdy a čím jej ukládá? Proč některý na Y mužský a jiný na X ženský chromozom? :2:

• VMerhaut
    VMerhaut, 6.5.17 14:10:50  

Doporučuji:
    https://docs.google.com/document/d/1Fs-A4EChhyeHoxHo8ZHOKoPQZAiyq6nl3pmz1z_y7tM/edit?usp=sharing

• VMerhaut
    VMerhaut, 6.5.17 14:06:15  

Doporučuji:
    http://www.apologet.cz/files/attachments/file/483-3-tak_to_ale_nebude_mezi_vami.pdf

• osoba
    osoba, 25.3.17 20:40:01  

http://www.7den.cz/film-menic-casu-en-sk-titulky/

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 25.3.17 07:02:33  

Činnosť Svedkov Jehovových v Rusku je zastavená

Činnosť organizácie Svedkov Jehovových v Rusku je zastavená kvôli extrémistickým aktivitám, uvádza sa na portáli Ministerstva spravodlivosti.

Náboženská organizácia Administratívne centrum Svedkov Jehovových v Rusku je teraz na zozname verejných a náboženských združení, ktorých činnosť je zastavená v súvislosti s extrémistickými aktivitami.

Konečné rozhodnutie o tom, či organizácii v Rusku zakážu činnosť vydá Najvyšší súd RF 5. apríla.

Administratívne centrum Svedkov Jehovových v Rusku je popredná organizácia riadená pobočkami Svedkov Jehovových na ruskom území. Náboženská organizácia má pravidelne problémy so zákonom, od súdnych príkazov o zákaze činnosti a likvidácii oddelenia, po pokuty za uchovávanie extrémistických materiálov.

Ako sa uvádza na webovej stránke Svedkov Jehovových v Rusku, zodpovedajúci dokument o žalobe zo strany Ministerstva spravodlivosti organizácia nedostala.

“Ak žalobe bude vyhovené, bude to mať za následok katastrofálne dôsledky pre slobodu vyznania v Rusku, priamo sa toto rozhodnutie dotkne asi 400 registrovaných miestnych náboženských organizácií Svedkov Jehovových v Rusku, a tiež 2 277 náboženských skupín v celej krajine, ktoré združujú 175 tisíc stúpencov tejto viery,” uvádza sa v oznámení.

hlavnespravy.sk, 24. 3. 2017

• osoba
    osoba, 24.2.17 15:23:32  

https://www.youtube.com/watch?v=F5zDYCPb82Y

• 9marie04
    9marie04, 19.2.17 23:26:43  

Vl..kde si myslíš, že to peklo bude a jak tam budou žít ti lidé, kterým Bůh nemohl odpustit / jaké provinění?/ nebo neodpustil, protože nečinili pokání. Souhlasím s tím, že pro odpuštění je pokorné pokání nezbytné.

• osoba
    osoba, 10.2.17 13:06:02  

„universalismus“.
    Universalisté říkají, že když je všem odpuštěno, tak všichni půjdou do nebe. Jenže to porušuje svobodnou vůli. Pokud nechci Boží odpuštění, tak právě toto je rouhání proti Duchu Svatému – že odmítáte Jeho odpuštění. To je jediná věc, kterou vám Bůh nemůže odpustit, protože Mu to nedovolíte. Rouhání proti Duchu Svatému je odmítnutí odpuštění. A proč vám to nemůže odpustit? Protože Mu to nedovolíte. Takže každému je sice odpuštěno, ale vy to musíte vírou přijmout! Já to podávám takto: „Peklo bude plné lidí, kterým Bůh odpustil, ale oni se rozhodli odpuštění nepřijmout.“

• Josef.z.hor
      Josef.z.hor, 10.2.17 22:27:21  

Toto je v kritickém rozporu s učením Ježíše Krista o znovuzrození lidského ducha a jeho přeměnu v božího ducha.

• osoba
        osoba, 11.2.17 00:12:42  

Zjevně jsi to nepochopil. není divu.

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 13.2.17 08:13:40  

Proč myslíš? Ježíšovo učení je jasné a jednoznačné s tím nelze čachrovat podole vůle člověka. Učení o pekle je věc lidská. To má zcela jiný význam.

• osoba
            osoba, 16.2.17 15:05:38  

Tak s ním nečachruj a nedělej se chytřejším, než je Bůh. kromě toho, lidský duch se nepřemění v Božího ducha, to je jen tvoje formulace.

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 17.2.17 12:59:11  

"Nebuď labuť" Nezodpovídám za tvůj nedostatek informací. Zde nejde o tvoji domnělou mou chytrost. S tou přeměnou jsem se skutečně přeřekl. Jde o znovuzrození čili sjednocení s Božím duchem.

• VMerhaut
      VMerhaut, 19.2.17 14:13:01  

Myslím, že přesnější je říci. Peklo bude plné lidí, kterým Bůh neodpustil nebo nemohl odpustit, protože neučinili pokání.

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 28.2.17 14:03:27  

Oni ti lidé sami sobě neumějí odpustit, proto ani Bůh jim neodpustí. Je to na každém.

• osoba
          osoba, 4.3.17 19:32:47  

Nemůžou sami sobě odpustit, když odmítají Boží odpuštění. není to naopak. Bůh jim odpustil, ale oni to odmítají Proto nebude pro ně Jeho odpuštění mít žádnýá efekt pro věčnost a skončí v pekle, protože odmítli Boží milost.

• Josef.z.hor
            Josef.z.hor, 4.3.17 22:12:55  

Vztahy jejich vědomí jim nepřeji.

• osoba
              osoba, 4.3.17 22:42:42  

Jaký vztahy jejich vědomí? CO je to za blábol? Drž se reality a nefantazíruj o pitomostech.

• Josef.z.hor
                Josef.z.hor, 4.3.17 22:52:22  

To peklo je skutečně jen v jejich vědomí.

• VMerhaut
    VMerhaut, 24.1.17 17:45:45  

Takto dopadne i celá Evropa. https://www.youtube.com/watch?v=FEKGoi24Kg8&feature=share

• Divobyj
      Divobyj, 24.1.17 18:42:30  

Díky,tato otázka začíná být opět aktuální.
      Vzpomněl jsem si při této příležitosti na našeho"Humanitárního Bombardéra".Stydím se za to,že něco takového mohlo být kdy naším prezidentem. :10:

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 24.1.17 23:35:28  

Bohužel k tomu došlo a napravit to nebude jednoduché.

• Divobyj
          Divobyj, 25.1.17 09:55:07  

To,co se na Zemi dělo bylo už přes čáru.
          Za neustále rostoucím bohatstvím úzké skupinky lidí už začala být vysloveně spálená země.Zničené,roztrhané státy(včetně Československa),hromady mrtvol a migrace katastrofálních rozměrů. :10:
          To,co ti zločinci napáchali se bude napravovat sto let!
          Kdoví,jak dlouho ještě bude trvat,než začnou pozitivní změny v EU :9:

• VMerhaut
            VMerhaut, 26.1.17 17:08:19  

V bibli je napsáno že tou poslední říší bude římská říše. Migrace muslimů je cílená a řízená, přesně tak jak to bylo v Kosovu. Připadá mi že Kosovo byla taková zkouška před premiérou v celé Evropě.

• Divobyj
              Divobyj, 28.1.17 01:31:00  

Ano také to tak vidím.
              Např.třeba pochody homosexuálů Prahou jsou také takové zkoušky.Jestliže občané neprotestují,rozvrat naší společnosti úspěšně pokračuje... :10:

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 19.12.16 18:25:06  

Evropští lidovci již úplně zešíleli! Oplakávají porážku syrských islamistů, kteří vraždili křesťany!
    Evropští lidovci se už úplně zbláznili! Vraždění syrských křesťanů protiasadovskou opozicí jim nevadilo, ale porážení povstalců podporovaných Saúdskou Arábií jim vadí ....
    Převzato z veřejného profilu europoslance KDU-ČSL Pavla Svobody:
    "Musíme velmi jasně prohlásit, že situace v Aleppu se vyvinula, jak se vyvinula, jedině kvůli ruskému bombardování žen a dětí. Prezident Putin má krev na svých rukou. Proto usmiřování s Ruskem nepřichází v úvahu. Podporujeme proto rozšíření sankci vůči Rusku." Manfred Weber, předseda frakce Evropské lidové strany v Evropském parlamentu. Plně podepisuji (Pavel Svoboda).

eurabia.parlamentnilisty.cz, 18. 12. 2016

• Divobyj
      Divobyj, 19.12.16 22:13:54  

Jak se to říká?
      Asad s Rusy šlápli světovému zlu na kuří oko.
      Kvílení v síle pořádně rozladěného symfonického orchestru lze logicky v těchto dnech očekávat.

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 23.11.16 22:13:02  

https://www.youtube.com/watch?v=BCpZjmwFXbI

Zajímavé povídání o smyslu života.

• VMerhaut
    VMerhaut, 6.11.16 18:32:55  

Kritické sepsání náboženských dějin dokázalo, že původní znění „příkazu
    ke křtu“ v Mat.28:19 znělo následovně: „Proto jdouce, učte všecky národy,
    křtíce je ve jméno Mé (onto onomati mou), učíce je zachovávati všecko,
    cokoli jsem přikázal vám.“ Tak je to v poznámce pod čarou „Novum Testamentum
    Graece et Germanice“ od Nestle–Aland ve vydání z roku 1973 potvrzeno.
    Ta v celém světě známá verze „ve jménu Otce, Syna a Ducha svatého“,
    jak se užívá ve všech náboženských institucích při veškerých úředních aktech,
    nestojí v žádném původním manuskriptu, to je zjištění kritického biblického
    bádání. V Lutherově překladu je v poznámce pod čarou k Mat.28:19: „Přesně
    ta slova zní: Proto jděte a čiňte učedníky ve všech národech, tím, že je pokřtíte
    na jméno Otce a Syna a Ducha svatého a učíte je zachovávat …“ Než můžeme
    křtít na to jméno, ve kterém se nám Bůh jako Otec v Synu a skrze Ducha
    svatého zjevil, musí nám být zjeveno. V překladech Elberfeldera a Mengeho
    je též řečeno: „Křtěte je na to jméno …!“ Přesně to dělali apoštolové. V
    Bibli trojiční formule není ani jednou, skutečně ani jednou užita. To nachází-
    me potvrzeno v „Interlinearübersetzung Griechisch–Deutsch“ (Interlineární
    řecko–německý překlad).
    Petr ve svém prvním kázání v den založení novozákonní církve nedal
    dlouhé vysvětlení o křtu: Jemu, který slyšel původní slova z úst svého Mistra,
    bylo jasné, jak má být křest vykonán. Tak jednal na základě misijního pově-
    ření zmrtvýchvstalého Spasitele a přikázal všem, kteří uvěřili, aby se nechali
    pokřtít na jméno PÁNA Ježíše Krista (Sk.2:37-41).

Tolik výňatek z knihy Bible-nejčtenější kniha na Zemi od E.Franka. Doporučuji přečíst. Zde odkaz:https://www.svobodnalidovamisie.cz/soubor/bible-nejctenejsi-kniha-na-zemi/

• VMerhaut
      VMerhaut, 6.11.16 19:41:13  

Ještě dodám že jsem šťastný, že při vyvražďování jinak věřících KC nebylo vražděno ve Jménu Pána Ježíše, ale ve jménu satanské trojiční formule. Myslím že je to Boží účel k napravení církve Kristovy, že to zjevil až na konci. Tak nemůžou být tomu Svatému Jménu Ježíš připisovaná žádná zvěrstva.

• MimVig123
        MimVig123, 6.11.16 19:46:20  

Díky rada jsem si vás přečetla.

• VMerhaut
          VMerhaut, 6.11.16 20:22:27  

Bůh neopustí upřímné hledající srdce a požehná vám ve vaší upřímnosti. Pán s vámi.

• MimVig123
            MimVig123, 6.11.16 20:55:18  

I s Vámi a Děkují.

• MimVig123
            MimVig123, 7.11.16 09:34:24  

Pozorně jsem četla.Děkují.. nenašla jsem naprosto nic, proč je kolem toho dusno. Osobo..pokud víte, kde je něco špatně, tak mi na to upozorněte, "díky".Já jsem tam nenašla nic, jen to co je v Písmu...Bibli.

• VMerhaut
              VMerhaut, 7.11.16 20:22:37  

Je mi líto, oni vám na to neodpoví, protože to ani nečtou. Je to pro vás, hleďte na slovo že je jen jeden Bůh a všechno vám zapadne. Přeju vám Boží požehnání.

• MimVig123
                MimVig123, 8.11.16 06:13:49  

Děkují i Vám.

• osoba
        osoba, 6.11.16 20:04:01  

Doplň si vzdělání, pořád se nadutě navážíš do učení o Trojici, protože nesedí tvé filozofii, a ignoruješ její prokazatelnost v Božím slově. Ale zjevně nemá smysl se snažit něco ti vysvětlovat, jsi zaseklý gramofon, který oslovsky omílá dokola stejný refrén milionkrát. Takže nechápeš souvislosti, protože nemáš ve své zaujatosti proti Trojici ani čas je vidět. Vlastně se dá říct, že se rouháš proti Duchu svatýmu. Ale to je nad tvé chápání, ty máš svou pravdu a jdeš za ní přes mrtvoly (včetně osoby DS).

• VMerhaut
          VMerhaut, 6.11.16 20:19:10  

Nestojím o tvé posuzování sebe ale pokud ti to uleví tak si posluž. Teď posuzuj sama sebe jestli je to co jsi napsala z Krista nebo ne.Přemýšlej o tom proč ti to vadí a proč na mne útočíš.

Abych doplnil, proč jsem to sem dal. Jde mi o lidi, a je každého věc co věří, a pokud si to přečtou pak se sami rozhodnou.

• osoba
            osoba, 16.2.17 15:09:14  

Nejde ti o lidi, ale o prosazení vlastní teologie agresivně zaměřené proti REALITĚ Boží trojice, kterou se snažíš za každou cenu popírat, navzdory biblickým důkazům, které samozřejmě odmítáš respektovat. SVým rouhavým postojem k Duchu svatému soudíš z domnělého rouhání ty, kdo respektují, co ty ignoruješ.