Boží plán s lidstvem

Moderovaná diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Josef.z.hor (2018-11-15 08:31:49)9marie04 (2018-11-14 02:03:41)VMerhaut (2018-11-06 17:54:52)osoba (2018-10-10 23:44:10)talk (2018-06-06 18:23:38)Martin (2016-05-18 20:03:33)
Založeno: 12. 7. 2014 | Příspěvků: 4 256 | Členů: 6
Správci: VMerhaut (hlavní)

Toto fórum není založeno pro diskuzi o existenci Boha. Respektujte to prosím.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 12.11.18 22:35:57  

Aleluja,zpívá dětská pěvecká skupina z Ruska

a nahání husí kůži po těle.
    Čistá intonace. Nádherný text (ikona titulky).

https://www.youtube.com/watch? v=Q7C2MKoBL7Q

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 11.11.18 21:49:43  

http://tn.nova.cz/clanek/vojaci-planovali-den-x-chteli-masakrovat-uprchliky-i-politiky.html

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 11.11.18 21:07:45  

https://www.youtube.com/embed/v1mQT1u_45I

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 5.11.18 07:49:40  

U Nikodéma.
    Časně z rána v našem druhém dni velikonočním) šli opět učedníci s Lazarem a s přáteli k Nikodémovi a vyprávěli těm, kteří tam zůstali o zjevení Vzkříšeného.
    Všichni naslouchali zbožně těmto podivuhodným slovům – potom nastalo hluboké ticho – a nikdo již se neodvažoval ani otázky. -
    Tu – pojednou – stojí Mistr mezi nimi!
    Jeho zářící oko, jeho jasný pohled vniká hluboko do srdce – a ženy se nemohou ubrániti slzám.
    Tu praví Ježíš:
    „Pokoj! – Svatý pokoj budiž s vámi! Váš bol – budiž – proměněn v radost, všechen váš zármutek nechť zmizí – jelikož Já jsem opět mezi vámi! Avšak takto viditelně nemohu vždy u vás prodlíti a to proto, abyste byli opět zcela svobodni (bez mocného vlivu Ježíšovy osobnosti) - a vnitřně upevněni jakožto moji svědkové, nositelé Mého Ducha – abyste konali – čemu jsem vás tak často učil! Můj Duch – ve vás – bude vám v každé době zvěstovati: co smíte konati a jak působiti – ve Jménu Mém!
    Zůstávejte v lásce! Zůstávejte spojeni v Duchu Mém – a služte si navzájem (to jest: pomáhejte každému, aby nalezl cestu k vnitřnímu životu.)Tehdy se dozvíte, že Já to jsem – Jenž vám také nyní slouží – jako jsem to činil jako člověk!
    Netažte se: „Kde jsi byl? – Můj Duch dá o tom zvěst – duchu vašemu. On vás do vší pravdy a moudrosti uvede! – A všichni, kdož plní vůli Mou – dozví se totéž!
    Nyní však již nemlčte – před lidmi, abyste vy byli – dokonavateli!
    Nebojte se! Vždyť já jsem za vás vše přemohl! Má láska – ve vás budiž vždy vaše síla! Buďte všichni požehnáni – a pozdravujte ostatní bratry! – Pokoj vám!“ – Jeho žehnající pohledy spočinuly na přítomných a jak se rychle objevil – tak rychle se stal opět neviditelným!

• poko
    poko, 17.8.18 19:43:05  

Josef.z.hor, 17.8.18 08:30:09 @!!!
    Ty až začneš myslet tak si odpočineš. Zatím nemyslíš a jen papouškuješ.
    ...........................................

poko, 17.8.18 19:41:32 smazat@!!!

Zatím je to pro mne takto výhodnější.

Nemusí se vymýšlet co je dávno vymyšlené.
    Má to lepší slovní zásobu.
    Nikdo nemůže obvinit, že jsem si něco vycucal z prstu, když se stejně papouškuje to cizí-¨

a hlavně to nebolí.

• Josef.z.hor
      Josef.z.hor, 17.8.18 22:35:04  

Ty jsi vůbec nic nepochopil. Zde je řeč o tom, že neplníš to co hlásáš. Jen mlátíš slova a cituješ. Do krve ti to zatím nepřešlo.

• poko
        poko, 18.8.18 01:49:12  

Můžeš klidně spát u Tebe to taky není vidět jen žvaneni které by nikdo ani do Bible nezařadil

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 18.8.18 06:59:30  

Spím, klidně, protože žiji v Bohu a s Bohem, takže ty nevíš co bys mohl mít kdybys nebyl takový fanatický neználek Písma. Kdo má lásku k Bohu nadevše má vše.

• poko
            poko, 18.8.18 17:25:34  

Ty,žadnou nemáš proto není vidět, ty maš jen kecani o ní,to je rozdil

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 19.8.18 07:56:35  

Je to tvůj názor. Neberu ti jej, ale zamysli se nad sebou. Vše co jsem ti připomněl bylo míněno vážně a nebyla to žádná legrace. Ty prostě nevěříš, že láska je vše co můžeš udělat pro sebe abys splnil svoje pozemské určení. Stále číst návod k použití Bibli a nedělat nic pro to podle ní žít??? Nevím jak to chápeš?

• poko
                poko, 19.8.18 08:17:01  

Nepoučuj o něčem co vím a co u Tebe vidět neni

• Josef.z.hor
                  Josef.z.hor, 19.8.18 08:20:34  

Nevztahuje na sebe ve své ješitnosti to co tvé není!!!!

• poko
                    poko, 19.8.18 08:47:29  

A Ty nepoučuj pořad o lásce o které se dávno ví a která u Tebe vidět není.

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 19.8.18 22:55:11  

Co to plácáš za hloupost? Co není vidět? Jak by mohla být vidět. Lásku je nutno žít a celý život jí podřídit. O tom od tebe nikdy nebylo mimo citace z Písma nic.

• poko
                    poko, 20.8.18 10:00:02  

Josef.z.hor, 19.8.18 22:58:24 @!!!
                    To je ale hloupá reakce. To je jen papouškování které neprokazuje žádné skutky lásky

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 20.8.18 18:42:50  

Ty jsi skutečně mimo Boha jen světský člověk, který se vydává za něco co není.

• poko
                    poko, 20.8.18 21:13:24  

Josefe
                    máš tam málo lásky asi neviš co to je Láska
                    To není cesta k Bohu bez lásky. Ty jsi jenom světský člověk který se vydává za něco čìm vůbec neni

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 22.8.18 18:47:11  

Musíš kopírovat můj příspěvek? Nemáš na něj odpověď? A ještě tak blbě. Promiň, ale zřejmě ti nabylo shůry dáno!

• poko
                    poko, 22.8.18 21:00:20  

Josefe máš tam málo lásky to je pohanské to není cesta k Bohu málo lásky zasivaš

• poko
                    poko, 22.8.18 21:01:28  

sef.z.hor, 20.8.18 18:42:50 @!!!
                    Ty jsi skutečně mimo Boha jen světský člověk, který se vydává za něco co není.

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 23.8.18 06:59:51  

No a proč jsi pouhý mlátič a papouškovač nauky Ježíše Krista? Proč ti jméno Ježíš nic neříká? To jsi tak hluboko poklesl, že jsi element který odpuzuje ostatní kteří by chtěli následovat Krista???

• poko
                    poko, 23.8.18 07:10:54  

Už zase máš málo lásky ,to není cesta k Bohu
                    No a proč jsi pouhý mlátič a papouškovač nauky Ježíše Krista? Proč ti jméno Ježíš nic neříká? To jsi tak hluboko poklesl, že jsi element který odpuzuje ostatní kteří by chtěli následovat Krista??? Málo lásky zasivaš budeš málo sklízet

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 24.8.18 09:09:13  

No položil jsi si tuto otázku? Snad ti něco dojde co není v souladu?

• poko
                    poko, 24.8.18 11:24:59  

Nepoložil, nevím nic o tom, že bych takto něco u Tebe položil. Asi jde zase o účelově zavádějící překrucování

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 25.8.18 07:13:07  

Prosím tě nelži. Je to zde černé na bílém. Nebo snad již jsi tak stupidní, že zneužíváš Písmo vlastní interpretací ???

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 26.9.18 08:23:31  

Láska k Bohu a Boha k člověku se nevystavuje na obdiv. Je skrytá a pokorná.

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 14.8.18 18:01:11  

Demografie mluví o vývoji lidstva a má své zákonitosti, které nelze slučovat a porovnávat s Biblí.

• osoba
      osoba, 14.8.18 23:54:06  

Demografii a cokoli jiného NELZE považovat za nadřazené autoritě Božího slova.

• poko
        poko, 15.8.18 10:33:19  

I takoví se najdou,,, lidí jsou různí a tak můžeme i poznat jejich priority ,oni sami se odhalí i projevený názor je skutek a vlastní skutky usvědčují

• Josef.z.hor
      Josef.z.hor, 15.8.18 11:43:26  

Bible hovoří o něčem jiném než demografie. Nejde o věci srovnatelné.

• poko
        poko, 15.8.18 20:19:12  

To se stává i lidem že neposlouchají jednoho stejného ducha

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 16.8.18 08:45:12  

Každý jedinec má duši které buď respektuje učení Ježíše Krista a neb jej odmítá.

• poko
            poko, 16.8.18 13:24:10  

Otázka je co pro koho znamená to učení Ježíše zda ten záznam v Písmu co pochází z Božího Ducha a nebo jiné teologické záznamy z jiného ducha záznamy které ani Písmo nezná proto ani nepochází ze stejného Božího Ducha a jestli si nějaký teolog co přinesl to jiné toho svého pojmenoval Duchem svatým, to nehraje roli. Je jiný protože přináší jiné informace, které vydává účelově za slova Ježíše

• osoba
              osoba, 16.8.18 13:32:32  

Vysvětluj to katolíkům, že většina jejich "absolutně pravdivých" nauk nemá absolutně NIC společného s Bohem a autoritou Jeho slova!!

• poko
                poko, 16.8.18 14:02:27  

Když už to ani s nimi jinak nejde.
                Učil Ježíš něco stále jen vysvětlovat nebo učil ,otřít si opánky na svědectví proti jim a jít dál?

• Josef.z.hor
                  Josef.z.hor, 17.8.18 22:36:24  

To jsou slova lidská. Je to jinak.

• poko
                    poko, 18.8.18 17:32:09  

Matouš 10:14 A když vás někdo nepřijme a nebude chtít slyšet vaše slova, vyjděte ven z toho domu nebo města a setřeste prach svých nohou.

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 14.9.18 23:18:58  

Poko to nejsou slova, tvá která jsi napsal to jsou slova Bible.

• poko
            poko, 16.8.18 13:28:12  

I falešné učení nějakým teologem prohlášené za učení Ježíše se dá následovat. Záleží jestli je takové učení v jednotě a souladu s Písmem aby bylo jasné, že to pochází z jednoho stejného autora.

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 17.8.18 22:37:09  

Zbytečná slova. Skutek utek.

• poko
                poko, 18.8.18 17:36:50  

Skutky usvědčují

• Josef.z.hor
                  Josef.z.hor, 22.8.18 18:49:45  

Nikoli mě, ale tebe! Už jsi to sem kdysi psal. Já si to přesně pamatuji. Za ta léta jsi se nijak nepoučil ze slova Božího.

• poko
                    poko, 24.8.18 17:43:24  

Všechny i Tvoje

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 6.9.18 09:04:35  

Cože???

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 24.8.18 09:11:41  

U většiny schizofreniků je to běžné. Ale tím tě nechci obviňovat ,že posloucháš jiného ducha než toho svého.

• poko
            poko, 24.8.18 17:44:16  

NBJŠZČ

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 9.9.18 16:56:18  

Co to je? To je v Písmu?

• osoba
    osoba, 14.8.18 14:19:27  

https://www.youtube.com/watch?v=iL-qwJT45ZU

• poko
    poko, 12.8.18 12:31:07  

Samochvála smrdí