USA vs. Rusko a historie

Otevřená diskuze | Kategorie: Historie a vojenství
Ruslana (2018-05-27 15:52:54)Josef.z.hor (2018-05-26 13:57:50)p.jojo (2018-05-26 01:14:27)VoltePravyBlokWWW.CIBULKA.NET (2018-05-21 00:07:59)quashak (2018-04-22 18:00:55)Orlando82 (2017-12-29 23:30:34)Liska_obecna (2016-12-30 18:59:48)
USA vs. Rusko a historie
Založeno: 22. 6. 2014 | Příspěvků: 515 | Členů: 7

Svobodna diskuse o pusobeni techto supervelmoci

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 24.5.18 14:19:18  
   

  Veľvyslanectvo Ruska v USA pomenovalo ozajstnú príčinu útoku na Severný prúd-2

  Washington vystupuje proti výstavbe plynovodu Severný prúd-2 aby nanútil Európe svoj nekonkurenčný plyn, vyhlásilo veľvyslanectvo Ruska v USA.

  Veľvyslanectvo na Facebooku pripomenulo, že „modla súčasných republikánov“ prezident Ronald Reagan „vystupoval proti výstavbe sovietskeho plynovodu v Nemecku“ a zavádzal sankcie proti účastníkom projektu. Pričom dôvody boli rovnaké, ako dnes – „nedovoliť Rusku posilniť svoj vplyv na európskych spojencov USA“. „Dnes sme sa akoby vrátili 35 rokov späť,“ vyhlásili v diplomatickom zastupiteľstve USA, dodajúc, že Washington „bráni ten plynovod“, ktorý prechádza cez územie Ukrajiny.

  Moskva zdôraznila, že americká strana chce útokmi proti Severnému prúdu-2 vnútiť „svoj nekonkurenčný skvapalnený plyn“.

  Rusko poukázalo na to, že konanie USA „diskredituje heslá o diverzifikácii dodávok,“ pretože „geopolitika sa mieša do ekonomiky“.

  Reagan po pár rokoch zrušil svoje sankcie z dôvodu „ich úplnej nezmyselnosti,“ vyhlásili vo veľvyslanectve. Moskva vyjadrila nádej, že „súčasná administrácia sa poučí z dejín rýchlejšie“.

  Podľa vz.ru, 24. 5. 2018

  • Ruslana
   Ruslana, 25.5.18 09:28:11  
    

   Zanedlouho USA získají moc nad celým světem, do sedmi let bude zase SSSR.

   • Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 25.5.18 18:15:17  
     

    Tomu nevěřím. SSSR už nebude. Pouze RF.

    • Ruslana
     Ruslana, 25.5.18 20:39:20  
      

     kdo je podle vás tou šelmou?
     Zjevení 17:8
     "8Šelma, kterou jsi viděl, byla a není a má vystoupit z propasti a jít do záhuby. A obyvatelé země, ti, jejichž jméno není od stvoření světa zapsáno v knize života, užasnou, až uvidí tu šelmu, která byla a není, ale znovu se objeví."

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 23.5.18 23:11:29  
   

  Vzkaz USA: Rusko umístí ve Středozemním moři rakety „Kalibr"!

  17.5. 2018 První zprávy Lodě s řízenými střelami „Kalibr" budou mít ve Středomoří stálou vojenskou hlídku, nařídil ruský prezident Vladimír Putin na vojenském setkání v Soči.. Dosah „Kalibrů" je přibližně 2,5 tisíc kilometrů. Jsou jimi vyzbrojeny ponorky projektu 885 „Jasen“ a projektu 636, fregaty projektu 11356, další hladinové lodě. Toto opatření hlava státu vysvětlila „pokračující hrozbou útoků mezinárodních teroristů v Sýrii". Současně Putin ocenil dosavadní koordinované akce námořnictva v Sýrii. „Útoky řízenými střelami a efektivní práce letectva způsobily vážné škody teroristům, důležité objekty jejich infrastruktury byly zničeny," uvedl prezident. Putin také zdůraznil, že praxe dálkových námořních expedic, cvičení a výcviku by měla pokračovat. Podle něj je v tomto roce plánováno 102 expedic lodí a ponorek. Rakety "Kalibr" Rakety "“Kalibr" jsou produktem vývojové experimentální kanceláře „Novator". Dosah „Kalibrů" je přibližně 2,5 tisíc kilometrů. Jsou jimi vyzbrojeny ponorky projektu 885 „Jasen“ a projektu 636, fregaty projektu 11356, další hladinové lodě. Rusko obvinilo USA: Vytvářejí novou armádu ze zbytků militantů v Sýrii! NI: Ruské Kalibry – hrozba, s níž se USA nesetkaly od rozpadu SSSR Poprvé byly tyto střely v Sýrii použity v říjnu 2015. Tehdy raketová loď 11661K „Dagestán“ a malé raketové lodě projektu 2163 „Grad Svijažsk“, „Velikij Ustjug“ a „Uglich“ vypálily 26 střel z Kaspického moře. „Kalibry" se opakovaně použily proti militantům, a velmi se osvědčily. Zdá se však, že rozhodnutí Putina s sebou nese i očividný vzkaz západním státům, zejména USA, že i když se početně stav ruské armády v Sýrii snížil, nebude Rusko tolerovat žádné pokusy o obnovení teroristických jednotek v této zemi v boji proti vládním silám Damašku.

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 22.5.18 07:42:24  
   

  19.5.2018 DieWelt a PrvníZprávy Nová italská vláda se bude držet proruských názorů a bude mít kritický pohled na Evropu, píše Die Welt. Podle propočtu německých novin, to je šestý útok na základy EU, a může být „fatální“, protože v Evropě zůstalo příliš málo opravdových „Evropanů“, a politické elity jsou příliš vzdáleny občanům Nová italská vláda bude nepřátelská vůči Evropě a přátelská k ruskému prezidentovi Putinovi. Otázkou je, kolik z těchto „hrozeb“ může vydržet celý kontinent, napsal Alan Posener, politický komentátor Die Weltu. Výmarská republika se zhroutila kvůli nedostatku demokracie. Evropa může dosáhnout stejného výsledku kvůli nedostatku Evropanů, varoval německý novinář. S novou vládou v Římě se evropský skepticismus stane oficiální politikou jedné ze zemí, které založily Evropskou unii. Po neúspěchu ústavy, krizi eura, neúspěchu uprchlické krize, brexitu a povstání Visegrádské skupiny (Polsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko) je to šestý útok na základy EU, zdůraznil Posener - „a to může mít fatální následky“.

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 19.5.18 13:57:44  
   

  USA a zbytek světa:
  perspektivy globální konfrontace

  Situace na začátku 21. století:
  USA tvoří přibližně 5% obyvatel planety a spotřebovávají více než polovinu zdrojů z těch, jež se využívají pro podporu života lidstva celkově. A americká společnost, nenasytná ve své spotřebě, to považuje za své rodné právo.
  USA jsou lídrem vědecko-technického pokroku jak díky „skupování mozků“ po celém světě, tak díky kontrole (skrz finance, akcie, distribuce práv na „intelektuální vlastnictví“) nad firmami, pracujícími v oblasti vědecky náročných technologií, nezávisle na tom, na čím území se ty firmy nacházejí.
  Zbytek světa závisí na technosféře, vytvořené a rozvíjené při vedení a pod kontrolou USA, při zachování kryptokoloniálního statusu drtivé většiny států (včetně Evropy, Japonska i Ruska. Čína do tohoto seznamu nepatří, neboť se opírá „samu o sebe“), a nemá šanci vytvořit alternativní technosféru na základě alternativní fundamentální a aplikované vědy

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 17.5.18 21:59:07  
   

  1. Rusko už nevnímá Západ jako partnera, který zasluhuje důvěru.
  Kritika a výtky, vyslovené v „mnichovské řeči“ 2007 nebyly Západem uslyšeny a vzaty na vědomí. Pokusy znovu zatáhnout Ukrajinu do EU a NATO „západní partneři“ překročili červenou linii. Navdory prohlášením o ukončení „studené války“ a politiky rovnováhy sil fakticky prováděli a provádí starou politiku zdržování Ruska. Reálná politika Západu to jsou klamy, přijímání rozhodnutí za zády Ruska, postavení ho před hotovou věc, expanze. „Rusko pocítilo, že ho nejen jednoduše podvedli, ale vyplenili“. Nyní bude Rusko vycházet výlučně z toho.
  2. Rusko se nadále už nevnímá jako součást evropské nebo euroatlantické civilizace.
  Rusko je demokracie, ale zvláštního druhu. Rusko odmítlo komunistické a pseudodemokratické dogmy. Má novou identitu, kterou mimochodem není prosté zformulovat. Pokud téměř 100% obyvatel RF podporuje připojení Krymu, pak to znamená, že to rozhodnutí má pevnou demokratickou legitimitu. Putin vyzývá národ sjednotit se okolo nové ideologie a politiky, stát se jediným organizmem. Rusko už nevěří v univerzální hodnoty svobody, práv člověka a demokracie, stejně jako v jiné univerzální modely. Každá silná země je sama sobě systémem hodnot a modelem.
  3. Mezinárodní právo už není systémem pravidel a dokonce ani systémem koordinát.
  Mezinárodní právo je menu, ze kterého si každá silná země vybírá to, co se jí hodí.
  4. Oblastí činnosti „doktríny Putina“ je postsovětský prostor.
  Podklad: „historická kontinuita“, „ruský svět“, strategická bezpečnost Ruska. Suverenita postsovětských států je od nyní pevně podmíněna zohledňováním zájmů Ruska. S výjimkou třech pobaltských republik bývalého SSSR (i když to dnes už ani nemusí platit). V případě „překročení čáry“ bude Rusko konat (vtahování v NATO, v EU, pokusy rozmístění vojenských základen). Vnitřní destabilizace takové země, referenda v regionech o jejich oddělení nebo dokonce připojení, vstup vojsk (oficiálně nebo anonymně), ustanovení Moskvě loajální vlády. Zákon o právu vstupu vojsk do jiných zemí už existuje. Připravenost přejít od diplomatických metod k činům, to je hlavní změna nové doktríny, právě potvrzená připojením Krymu. V roce 2008 byla připravenost konat poprvé demonstrována v Gruzii. Nyní kdokoliv, kdo se rozhodne překročit čáru na postsovětském prostoru, musí být připraven k reálné konfrontaci s Ruskem, včetně vojenské.

  • Josef.z.hor
   Josef.z.hor, 17.5.18 22:00:02  
    

   5. Mění se hlavní Vestfálský princip – neměnnost státní suverenity a teritoriální celostnost.
   Nyní se to týká jen silných států, které dokáže ochránit vlastní armáda nebo vojensko-politický blok (NATO, OSKB). Suverenita a celostnost malých zemí (v první řadě zemí, které selhaly – failed states) se stává polem soupeření silných států a jejich bloků.
   6. Role mezinárodních organizací (OSN, OBSE, Rada Evropy a další) se snižuje.
   V jejich rámci je nutné pracovat, ale jen do okamžiku, než to začne překážet ochraně národních zájmů (právě takto se chovaly USA a jejich spojenci při provádění různých vojenských operací bez povolení OSN).
   7. Nová „doktrína Putina“ vychází z principiálně nové rovnováhy sil ve světě.
   Souhrnná vojenská, ekonomická, humanitární váha Západu se prudce snižuje a pokračuje v pádu. Prudce se zvyšuje váha a vliv Asie, Latinské Ameriky, Afriky. Nezápadní velké země (v BRICS, ŠOS a dalších org.) mají zájem na nových pravidlech hry, aby samy hrály, dělily a zabíraly. Budou souhlasit s výkladem mezinárodního práva nikoliv jako tabu, ale jako přitažlivého menu v restauraci. Ano, svět se stane nebezpečnějším, dokonce výbušným, ano, risky nového překrásného světa budou obrovské, ale vždyť každý spoléhá na výhru v té hazardní hře, ne snad?

   • Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 17.5.18 22:05:36  
     

    Špatně!

    To není žádná nová doktrína a určitě to není doktrína Putina. Je to pozice představitele jednoho z klanů v okolí Putina, který by chtěl, aby se ta doktrína stala Doktrínou Putina. Ale nepíšou tam to hlavní: Pro zformování strategie pro konfrontaci se Západem je třeba nejprve určit strategii samotného Západu. Ale ti, kdo to mají z titulu své pozice povinnost dělat, se bojí dokonce jen pomyslet o strategii Západu – Bibli. Proč se bojí? Protože uvnitř RF je ohromná „pátá kolona“, konající v rámci té strategie – Ruská pravoslavná církev, synagoga, tradiční islám, „ateisté“-tradicionalisté. Navíc ta „pátá kolona“ na každém rohu křičí:
    Ano, my jsme část Západu, ale tam na Západě jsou naši nepřátelé: katolíci, protestanti, jehovisti, adventisti šestého a sedmého dne, pederasti.
    Co je to, kromě masové schizofrenie? Ale i u Západu ve vztahu k Rusku není situace lepší. Jejich vědomí je také schizofrenní. Moc dobře vědí, že Rusko na ně nikdy nezaútočí první, ale na každém rohu počínaje olympijským a konče polským, litevským a anglickým křičí:
    Ano, my se bojíme, protože Rusové nás už už napadnou, všechny pochytají a znásilní.
    Bojíte se? A čeho se bojíte, když vojenské výdaje má Rusko 20x nižší než Západ?
    Stejně se bojíme!
    Bojíte se Rusů, když vás už znásilňují migranti z Blízkého Východu, nikoliv Rusové?

    Tj. Západ také, stejně jako politické vedení RF potřebuje určit strategii Ruska.
    Vnějškově je ta „strategie Putina“ (dostupná) po r.1991 opsána ze strategie Západu, ale oni se bojí nikoliv otevřené (dostupné), ale té skryté, která se 1000 let formovala na nevědomých úrovních psychiky národů Ruské civilizace a kterou VP SSSR koncem druhého tisíciletí vyvedl na úroveň vědomí.
    Problém je v tom, že se jí bojí nejen politické vedení Západu, ale i politické vedení RF, a také Biblí biorobotizované davy na jedné i druhé straně té nesmyslné konfrontace.

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 9.5.18 11:55:29  
   

  Putin: Nastal čas zbaviť ruskú ekonomiku dolára

  Portál RusVesna publikoval slová ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý potvrdil, že kurz zbaviť ruskú ekonomiku dolára je správny.
  “V princípe s týmto krokom súhlasím. Nie je to len odklon od dolára. Reč ide o nevyhnutnosti posilnenia ruskej ekonomickej suverenity a to je absolútne správne” uviedol ruský prezident Vladimír Putin v utorok v Gosdume, krátko po tom ako poslanci Gosdumy podporili Putinov návrh, aby sa ruským premiérom stal Dmitrij Medvedev.
  Ruský prezident Vladimír Putin potom uviedol: “V minulosti sme dúfali, že sa budú plniť proklamované princípy v medzinárodnom obchode, konali sme však naivne. Teraz vidíme, že pravidlá WTO sa neustále porušujú, ovplyvňujú ich politickými aktivitami a sankciami. Zavádzajú sa nové sankcie, aby sa zabezpečila konkurenčná výhoda”.
  “S ropou sa obchoduje na burzách v USD. Sme presvedčení, že je potrebné zbaviť sa tohto bremena. A naši partneri, ktorí zavádzajú rôzne sankcie, narúšajú princípy svetového obchodu, nám pomáhajú, pretože už dnes celý svet vidí, že monopol USD je nepotrebný a nebezpečný pre mnohé oblasti,” uviedol ruský prezident Vladimír Putin.
  Ruský prezident potom zdôraznil, že Rusko bude pokračovať v diverzifikácii svojich zlatých a valutových rezerv.

  HSP, 9. 5. 2018, Rusvesna

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 6.5.18 17:10:57  
   

  http://www.srspol.sk/clanek-giulietto-chiesa-americane-se-rozhodli-znicit-rusko-16611.html

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 23.4.18 13:45:50  
   

  Americkému veľvyslancovi v Moskve vysvetlili, prečo je neslušné podsúvať hostiteľskej krajine ultimáta

  Rusko nemá v úmysle poskytnúť USA žiadne garancie ani jednostranné záväzky nezasahovania do amerických volieb, vyhlásil osobitný predstaviteľ ruského prezidenta pre otázky medzinárodnej spolupráce v oblasti informačnej bezpečnosti Andrej Krutskich v reakcii na požiadavku, ktorú predniesol americký veľvyslanec v Moskve Jon Huntsman.

  „Pokiaľ si americký veľvyslanec v Moskve seriózne myslí, že by Rusko malo jeho krajine jednostranne garantovať nezasahovanie do volebného procesu v USA, tak si zjavne poplietol krajinu svojho pôsobenia“, uviedol Andrej Krutskich. Žiadne jednostranné garancie či záväzky Moskvy v tejto veci nepripadajú do úvahy. Andrej Krutskich v rozhovore pre denník „Kommersant“ rázne odmietol ultimatívne požiadavky veľvyslanca Jona Huntsmana, ktorý naznačil, že Washington by bol ochotný preskúmať možnosť obnovenia rusko-amerických konzultácií o kybernetickej bezpečnosti, pokiaľ sa Moskva zaviaže nezasahovať do volieb v USA.

  Andrej Krutskich zdôraznil, že Rusko opakovane vyvrátilo paranoidné lži a klamstvá o údajnom zasahovaní Moskvy do amerického volebného procesu. Naopak, aj podľa informácií amerických médií sú to práve USA, ktoré preukázateľne ovplyvňovali voľby v iných krajinách minimálne v 85 prípadoch. Ak sa Američania chcú v tejto záležitosti s Ruskom na niečom dohodnúť, musí ísť bezpodmienečne o vzájomné, recipročné garancie.

  Najoptimálnejšie by bolo prijatie univerzálnych pravidiel správania tak, ako to Rusko už celé roky navrhuje. Dožadovať sa však ultimatívnym spôsobom jednostranných záväzkov a garancií zo strany Moskvy je holý nezmysel, ktorý je podľa Andreja Krutskich absolútne vylúčený a Rusko na niečo také nikdy nepristúpi.

  Gabriel Gačko

  HSP, 23. 4. 2018

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 8.4.18 23:49:20  
   

  Prečo sa NATO bojí \\\"Hada Gorinyča\\\", čo je UR-77 Meteorit (video v ruštine)

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=Z0lAbyy2YNE

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 30.3.18 14:32:09  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=yzAgkofXTH0&bpctr=1522413962

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 15.3.18 11:21:30  
   

  Británia odmieta Rusku dodať stopy jedu, ktorý otrávil exšpióna Skripaľa

  Portál rusvesna konštatuje, že Británia odmieta ruským expertom predložiť stopy jedu, ktorý otrávil bývalého špióna GRU (vojenská rozviedka) Sergeja Skripaľa. Britská premiérka Theresa Mayová, ktorá spoločne s ministrom zahraničných vecí Johnsonom de facto otvorene obvinila Rusko z atentátu na bývalého ruského špióna sa tak sama dostáva do veľmi podozrivého svetla.

 • quashak
  quashak, 12.3.18 12:45:38  
   

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/465869-mladeho-rusa-roztrhali-psi-kdyz-zachranoval-zenu-na-kterou-se-vrhli.html

  Rusko, náš vzor!

  • Josef.z.hor
   Josef.z.hor, 13.3.18 11:00:40  
    

   U nás by se na každého vykašlali. Nikomu by na pomoc nepřispěchali. Jsou ovšem také výjimky.

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 6.3.18 18:31:52  
   

  Hrozivé mlčení západních prodejných médií na Putinův projev v ruské Dumě

  USA prohrály další kolo zbrojení a teroristicky okopávají Rusku kotníky. EU na hledí na mírovou iniciativu Putina a na jeho nové zbraně jak tele na nová vrata. Evropa se musí rozhodnout, zda chce válku s Ruskem za zájmy USA; nebo mír s Ruskem ve vlastním zájmu.

  Prezident Ruské federace měl dne 1. 3. 2018 dosti zásadní 2-hodinový projev o stavu Ruské federace k oběma komorám parlamentu. Všichni nezávislí komentáři a blogeři se shodují ve dvou věcech. Západ prohrál s Ruskem další kolo ve zbrojení, které svévolně rozpoutal. Putinovo oznámení a video-předváděčka pěti nových druhů zbraní už otestovaných a právě zaváděných do výzbroje je pro Západ naprostý šok. Korporátky dostaly jednotný příkaz mlčení v éteru, dokud nebude vypracována jednotná agenda na to, jak Putinův projev zmanipulovat do přijatelné podoby pro občana Nováka. Kdo nevíte, jak se to dělá, tak si klikněte na heslo “agent Novák” a “agenda setting”. Je to fantastická událost, to mlčení v etéru na Putinův projev, od Le Monde, až po Washington Post, včetně Britských listů a Deníku Referendum. Tak si pusťme z Putinova projevu klíčový přehled, než vypukne to korporátní mediální lhaní. Pro jistotu jsem to nahrál k nám do archivu, než to Youtube smaže.

 • quashak
  quashak, 6.3.18 09:42:18  
   

  вот это русская техника!

  https://magazin.aktualne.cz/veda/rusky-kosmicky-program-kosmodrom-vostocnyj-druzice/r~64fd57caff6011e786cf0cc47ab5f122/

  • Josef.z.hor
   Josef.z.hor, 6.3.18 18:37:14  
    

   A co americká technika neúspěch za neúspěchem to jsi bral také v úvahu? Zejména na vojenském poli? Bez ruské techniky by nebyla ani stanice s kosmonauty.

 • quashak
  quashak, 6.3.18 09:42:11  
   

  Josef, ještě ti nejebe z těch ruských webů???
  :8: :11:

  • Josef.z.hor
   Josef.z.hor, 6.3.18 18:33:44  
    

   Nikoliv . Je to jediná pravda kterou se dozví člověk u nás. Náš zaprodaný prohnaný mainsteam nám soustavně o Rusku lže.

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 5.3.18 19:18:34  
   

  Svet pripravuje obrovskú vzburu proti USA

  Svet sa kardinálne mení. Včerajší spojenci, ak už aj nevyhlasujú jeden druhému vojnu, tak minimálne začínajú stavať medzi sebou hrádze. Rozvinuté štáty, ktoré ešte včera hlásali potrebu smerovania k politike globalizácie, sú dnes pripravené zavádzať protekcionizmus.

  USA sa pripravujú prijať zákon, ktorý sa stane začiatkom celosvetovej obchodnej vojny. Prezident Donald Trump avizoval zavádzanie ciel na import ocele (25 %) a hliníka (10 %). V prvom rade na to utrpí Čína, ktorá je hlavným dovozcom kovov do Štátov.

  Pod úder sa dostane aj Európa. Brusel už vyjadril mimoriadnu nespokojnosť z konania amerických úradov a vyhlásil, že je rozhodnutý pripraviť balík odvetných opatrení. Dokonca aj susedná Kanada – zdalo by sa, že verný spojenec USA – kategoricky zareagovala na nový zákon.

  To, že protekčné opatrenia sú v protirečení so stanovami Svetovej obchodnej organizácie, to Donalda Trumpa netrápi.

  Topcor.ru, 3. 3. 2018

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 3.3.18 12:36:22  
   

  Západ o posolstve Putina: možno by sme mali prijať signál

  V zozname najdôležitejších a typických rečí Vladimíra Putina sa zvyčajne na prvé miesto dáva jeho vystúpenie v Mníchove v roku 2007.

  Práve pred 11-timi rokmi na každoročnej bezpečnostnej konferencii ruský prezident po prvý raz otvorene a verejne hodil rukavicu jednopolárnemu modelu sveta (Pax Americana), hovoriac o jeho hlbokej nespravodlivosti, principiálnej neprijateľnosti a nevyhnutnosti jeho reformovania.
  Pritom si však treba uvedomiť jeden rozhodujúci moment: Putinovo vystúpenie v Mníchove, ako epochálne, prijalo predovšetkým Rusko. Na Západe vyvolalo zdržanlivú a zmiešanú reakciu. Ba až pyšne a namyslene ironickú.

  Na toto existuje výborný dôkaz. Kamerový záznam z Putinovho vystúpenia a pohľad na prvý rad prítomných, osobitne na ironicky namyslený výraz tváre amerického senátora Johna McCaena. Dnes by som si neprial nič viac, ako opäť vidieť jeho výraz pri terajších Putinových slovách. Určite by ho mal rovnako zdesený, ako keď ho Vietnamci držali v zajatí v jame.

  Západ pre jedenástimi rokmi videl v Putinovej reči skôr posledné kŕče veľmoci, ktorá je už v agónii, ktorá stráca posledné pozostatky svojho vplyvu a možno aj súdnosti. Zodpovedali tomu aj komentáre západných lídrov, lietajúce od irónie po podráždenie. Všetko sa to nieslo „na nechápaní“, čo si to ten Putin, ako prezident rozvojového štátu, vlastne dovoľuje?

  Zreálňovanie vnímania jeho mníchovského vystúpenia z roku 2007 nastáva až v ostatnom období. K pochopeniu toho terajšieho príde určite podstatne skôr. Začne sa to v momente, ako sa Západ spamätá zo šoku, ktorý 1. marca 2018 zažil.

  Médiám to trvalo okolo hodiny. Až potom začali ako tak reagovať. Najdlhšie je v kóme Pentagon. Ten sa z toho nespamätal doposiaľ.

  Tí, ktorí už prišli k sebe, zbadali niekoľko nových momentov. Niekto v tom uvidel hodenú rukavicu (The Guardian, Evening Standard, televízia ABC, agentúra Reuters...). Iní akcentovali svoju „dôležitú“ pozornosť na druhoradé detaily. Napr. The Telegraph, ktorý sa podrobne venoval správaniu ruského prezidenta na tribúne, teda, že Putin bol asi nachladnutý.

  Klobúk dole pred médiami, ktoré hneď v prvotnej reakcii prekročili rámce banality a videli v Putinových slovách čosi viac ako imaginárnu bojachtivosť. Napr. Bloomberg a dokonca aj CNN spoznali v Putinových slovách „signál“ pre USA. Dopisovateľ Die Welt si všimol nadšenie, potlesky po stojačky, s ktorým prijalo Putinove slová prítomné ruské federálne zhromaždenie.

  Hlavný výsledok Putinovho vystúpenia a jeho vnímania Západom sa dá pomenovať ako irónia osudu. V roku 2007 V. Putin cestoval na územie Západu, aby sa neúspešne dovolal jeho pozornosti. V roku 2018 vystúpil v Moskve na evidentne vnútroštátnom podujatí a počúval ho celý svet. Či ho však počuli aj Putinoví západní partneri, to sa uvidí, keď sa precitnú.

  V. Mikunda s využitím ria.ru z 2. 3. 2018

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 1.3.18 19:01:22  
   

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=Zx0EGClTXg4

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 26.2.18 09:26:07  
   

  Pekelná ruská bomba zlikviduje „Abramsy“ i „Leopardy“

  zpravodajský portál „Russkoe oružije“ informuje, že v Rusku mají „zabijáka“ moderních tanků . Experti oznámili, že jde o zbraň, způsobilou zničit jakýkoliv tank na světě.

  Řeč je o samonaváděcích elementech , které přepraví na cíl letecké bomby nebo granáty. Výsledkem je, že v krátkém čase je zlikvidovaná celá kolona obrněnců . Ruský útok směřuje shora a proto je obrana vůči „moudré zbrani“ bezmocná. „Útočné jádro“ přiletí na nejzranitelnější část obrněné techniky rychlostí
  2 km/sec. (7200 km/hod.)

  Nová ruská zbraň už bola otestovaná v Sýrii.
  Podle ognyvo24.ru, 19. 2. 2018

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 17.2.18 18:07:26  
   

  Projekt Ukrajina

  https://www.youtube.com/watch?v=6YKvMjAjFJA

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 12.2.18 22:54:08  
   

  Harvardský projekt samozničenia Slovanov (české titulky)

  Video: https://youtu.be/LRC-FQX-R20

  youtube.com, 14. 11. 2017

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 10.2.18 19:23:08  
   

  http://www.srspol.sk/clanek-lavrov-spojenym-statom-sa-nepodari-z-ruska-spravit-svojho-vazala-15981.html

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 30.1.18 09:56:45  
   

  https://www.email.cz/web-office/txAGJGLaZDUtS4PL4oOxSzJJdEY8qfgaLdnwRDPSCX_nZxJcr7mCx4HUi54N4BeqqOyjmjQ/Pro%C4%8D%20USA%20zm%C4%9Bnily%20sv%C5%AFj%20n%C3%A1zor%20na%20Severn%C3%AD%20Koreu.docx

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 30.1.18 09:54:40  
   

  https://www.email.cz/web-office/Mxvaf1VCY8k-YSX6GJI0IH_uCb2-F5vRWEYivY14-Mhc2oQf6pYB7LxzhvXI_5KB5YueIfE/Rusko%20d%C3%A1l%20%E2%80%9E%C4%8Dist%C3%AD%E2%80%9C%20potraviny.%20Vl%C3%A1da%20schv%C3%A1lila%20n%C3%A1vrh%20z%C3%A1kona%20o%20ekologick%C3%A9m%20zem%C4%9Bd%C4%9Blstv%C3%AD.docx

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 2.1.18 09:19:39  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=nme4z_kWZJA

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 1.1.18 07:05:13  
   

  https://i.imgur.com/1T81Y2o.jpg

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 12.12.17 08:19:03  
   

  http://www.srspol.sk/clanek-plavajuci-kozmodrom-rusko-bude-odpalovat-rakety-z-mora-15622.html

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 5.12.17 19:50:33  
   

  http://www.srspol.sk/clanek-novy-americky-velvyslanec-objasnil-preco-sa-zhorsili-vztahy-medzi-usa-a-ruskom-15582.html

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 3.12.17 23:49:33  
   

  http://www.srspol.sk/clanek-rusky-velvyslanec-sa-v-usa-stretol-s-nacelnikom-indianskeho-kmena-15576.html

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 15.11.17 22:11:54  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=7dhE2q2Jn8A

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 31.10.17 12:45:51  
   

  http://www.srspol.sk/clanek-franc-klincevic-nato-nebude-utocit-proti-rusku-pretoze-sa-obava-ruskej-odvety-15360.html

  • Jaromir83
   Jaromir83, 25.2.18 18:44:19  
    

   teď (8. února 2018) rozmetalo v Sýrii letectvo+raketomety USA několik set As-sádovo vojáků (vč. ruských žoldnéřů z firmy Vagner) co táhli proti Kurdům zabrat vrt, čili...

   • Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 13.3.18 11:02:42  
     

    Toto je podvrh. Zabiti byli 4 lidé. Rusové jim to mnoho násobně vrátili.

    • Jaromir83
     Jaromir83, 31.3.18 08:01:45  
      

     zdroy?

    • Jaromir83
     Jaromir83, 3.4.18 18:14:52  
      

     vrátili, tím myslíš co? jak s As-sád-dem bombardují civilisty?

 • p.jojo
  p.jojo, 15.10.17 10:25:52  
   

  1. Prezident Ukrajiny Peter Porošenko má občanství Švýcarska a Izraele.
  2. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa.
  3. Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskij má občanství
  Švýcarska a Izraele .
  4. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele.
  5. Náčelník SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny)
  Valentin Nalivajčenko má občanství USA.
  ... a ministryně financí ... nejen že má občanství USA, její hlavní
  zaměstnavatel je min. financí USA !!!!!!!

  • Josef.z.hor
   Josef.z.hor, 15.10.17 13:35:07  
    

   O čem to svědčí? Žádný z nich není vlastenec, ale peněz a moci chtiví lidé. :1:

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 3.10.17 23:32:04  
   

  Nová nepriestrelná vesta výstroja Ratnik-2 zadržala guľku zo snajperskej pušky Dragunova zo 100 metrov

  „Rossijskaja gazeta“ uvádza, že guľka letela rýchlosťou 810 m/sec. (projektil zo samopalu má úsťovú rýchlosť cca 705 m/sec. – pozn. red. srspol.) no vestu i tak neprerazila.

  Testy boli vykonané za účasti predstaviteľov Pakistanu a prieskumníkov 34. brigády. Hostí z Ázie zaujala aj automatická pištoľ Stečkina.

  V tomto čase sa v ruských vojskách testuje asi 50 súčastí bojového výstroja druhej generácie „Ratnik“, vrátane nepriestrelnej vesty 6B45, bojový ochranný náprsník 6B46 a vševojskové helmy 6B47.

  Poznamenajme, že vojak môže byť smrteľne ranený aj v prípade, že guľka jeho vestu neprerazí. Kinetická energia projektilu môže totiž aj tak spôsobiť smrteľné zranenie.

  Podľa vz.ru, 3. 10. 2017

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 25.9.17 19:21:54  
   

  Experimenty dokazují, že 11. září bylo způsobeno kontrolovanou demolicí

  Ne pouze jediný z těch mnoha experimentů v níže uvedeném videu ukazuje, že skutečný model ukazující hladký směrem dolu se zrychlující průlom pater během pádu nemohl využívat pouze gravitace.

  A u WTC 7, ať se snaží, jak chtějí, stejně nenajdou přijatelný důvod, proč by se měla zhroutit během pár sekund. I když to samé platí i pro samotná Dvojčata, jak ukazují experimenty uvedené na tomto videu.

  Video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=TJNzaMRsN00

  ac24.cz, 24. 9. 2017

  • Jaromir83
   Jaromir83, 7.3.18 14:09:48  
    

   lol, kvalitní trolling, to dělal minule i JXD, ne? rozhovor s nějakou pacientkou co těmhle videím věří

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 22.9.17 19:54:06  
   

  http://www.srspol.sk/clanek-rusko-predstavilo-prvu-dopravnu-lod-z-plastu-vystuzeneho-uhlikovymi-vlaknami-15057.html

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 22.8.17 22:54:14  
   

  Charlottesville – odpudivá a odmaskovaná minulost Ameriky

  John White 17. 8. 2017 PaulCraigRoberts Ačkoliv události v Charlottestville mohou možná svádět k názoru, že z pohledu historie nejde o nic převratného, mám já na věc názor opačný. Protože ony ty události k nám dorazily jako přesvědčivý důkaz o společnosti, která se nachází ve válce sama se sebou. Ve válce, zrozené z ekonomického nárazu recese roku 2008 a z něj vyplývajícího strachu, nejistoty a vzteku, jež s sebou ten náraz přinesl. Je to situace, v níž jak Trump, tak Obama před ním, představují dvě strany téže vlády. Totiž vlády bohatých, bohatými uskutečňované a bohatým též sloužící. Doslova až zdivočelá nerovnost lidí doma, forzírovaná zahraniční politikou konfliktů a agrese v zámoří, stvořily národ, jehož vládnoucí třída není schopna poskytnout řešení chaosu, který způsobila a který dál a dál nepřestává zasévat. Říká se, že žádná velká civilizace se ještě nezhroutila dřív, dokud se sama vnitřně nerozložila. To je případ současných USA a z tohoto pohledu jsme národem v krizi. Překlad: Lubomír Man

 • Josef.z.hor
  Josef.z.hor, 22.8.17 22:51:17  
   

  Moskva zmařila globální plány Washingtonu a Londýna

  Irina Ťukačevová 16. 8. 2017 zdroj List The Guardian uveřejnil rozhovor s bývalým šéfem britské zpravodajské služby MI6 Johnem Scarlettem, v němž odhalil zajímavé detaily strategického plánu USA a Velké Británie proti Rusku. Článek byl později odstraněn, avšak přístup k němu je možný v cache. Scarlett hovořil o podrobnostech plánu, zaměřeném na rozpad Ruské federace. "Nejpropracovanější strategický plán Washingtonu a Londýna, který předpokládal rozpad Ruska, byl v posledních několika letech zcela zmařen", prohlásil bývalý šéf MI6. Podle něj Západ plánoval po příchodu k moci Michaila Saakašviliho umístění vojenských a výzvědných základen na území Jižní Osetie. Další plány zahrnovaly zapojení radikálních islamistů k destabilizaci situace. "Musíme však uznat, že válka v Gruzii v roce 2008 nám ukázala železnou pěst Moskvy proti našemu nejglobálnějšímu plánu na Kavkaze", řekl Scarlett. "I když krize Ukrajiny a Ruska eskalovala v několika fázích, Vladimír Putin zasadil třetí smrtelný úder tomuto strategickému plánu integrací Krymu do

  Ruska. Naděje na rozpad Ruska nezůstala a prakticky celá operace byla zastavena", dodal exšéf britské zpravodajské služby. Kromě toho plánovaly Washington a Londýn kroky k umístění základen na ukrajinském území, oznámila ren.tv. Kreml překonal všechny nastražené překážky a zabezpečil zemi před ničivým působením USA a Velké Británie. Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová