Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Zidane (2019-11-16 20:33:26)Pavla.119 (2019-11-16 14:27:10)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-11-16 09:46:45)sirStanley (2019-11-16 09:35:14)alusasilas (2019-11-14 00:42:47)starabodlina (2019-10-12 22:48:20)debri (2019-09-11 14:59:20)Jackie0004 (2019-07-06 15:55:14)beLIEve (2018-12-08 22:52:29)amorek23 (2018-12-01 14:40:09)bulldog (2018-10-28 22:17:20)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 8 914 | Členů: 12
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• sarkan3
    sarkan3, 23.10.19 13:04:48  

https://svetkreativity.cz/oliznuti-od-psa-neni-jen-projev-lasky-pomuze-to-i-vasemu-zdravi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• Andulka
      Andulka, 23.10.19 14:43:07  

Pokud vás pes olízne až ve chvíli, kdy mu to dovolíte, tak podporujete vzájemný respekt. Když ho získáte u svého psa, tak ho můžete v budoucnu získat i u lidí. Jednoduše budete mnohem lépe vědět, jak na ně.

Jasný, přece mě cízí lidi nebudou olízávat jen tak. Prostě počkají, až jim dovolím a získám si tak jejich respekt.

• Zidane
        Zidane, 23.10.19 16:08:08  

To je samozřejmě myšleno na olíznutí od psa - a já to tak mám zásadně. Žádné olizování bez dovolení (že to znamená "žádné olizování", protože nedovolím, o to tu teď nejde :4: ) a pes ví (teda aspoň tátův starší, ta štěněcí trubička se to samozřejmě musí nejdřív naučit), co může a nemůže
        Například když se zvednu z křesla a po návratu obsazeno, stačí se na Lojzka podívat a už se klidí - ví, že nejsem páníček, u páníčka by mu to prošlo, z mého místa půjde dobrovolně nebo mu bude pomoženo :4: Takže jde dobrovolně, zatímco když obsadí místo tátovi, tak po jeho návratu po tátovi jen loupne okem :1: :1: :1:
        Žebrání u stolu dtto - prakticky si nedovolí, ví, že by byl odkázán, kam patří. U táty žebrákuje furt, protože ví, že vždycky něco upadne a často ani neupadne, dostane rovnou z vidličky... fuj :8:

• 69beran
          69beran, 23.10.19 20:42:25  

Nic moc teda, zidane. Čekal jsem hromy blesky z tvého trůnu a ty nic :8:
          Oni to někteří dorovnají do průměru :14:

• Zidane
            Zidane, 24.10.19 03:19:48  

Tak já ten článek hlavně ani nečetl, já reagoval na Andulku :1: :1: :1:

• 69beran
              69beran, 24.10.19 17:15:43  

Já už ho četl před tím na Seznamu.

• Zidane
                Zidane, 24.10.19 22:08:14  

Já to tam taky viděl, ale tak už nadpis mi stačil na "to zas bude hromada ..." a ani jsem neklikl :1: :1: :1:
                Jasně, na vlastní oči jsem viděl čubu bufetit na lidském průjmu a kdyby mě pak přiběhla olíznout, tak to prospěje mému zdraví... jasněěěěěěěěěěěěěěě :14: :14: :14:

• 69beran
                  69beran, 25.10.19 08:24:19  

Ty vždycky uvedeš příklad extrému.

• Andulka
                  Andulka, 25.10.19 08:59:49  

Moji psi nebufetí na lidském průjmu.

• Zidane
                    Zidane, 25.10.19 14:24:47  

Tamto taky nebyl záměr. Jen prostě byla tetina čuba na volno... ale to už jsem tu koneckonců několikrát popisoval. Pokud máš psa na volno, tak takovéhle věci prostě neuhlídáš, dříve či později se něco podobného stane... málo, málo pejskařů má psa vycvičeného tak, že pokud se někam rozběhne, na zavolání zastaví na pětníku a vrátí se. A pokud tví psi takhle vycvičení jsou, klobouk dolů a chválím :4:

• 69beran
      69beran, 23.10.19 20:12:51  

Právě jsem to sem šel dát :15:

• 69beran
      69beran, 23.10.19 20:14:57  

Z toho tady budou mít někteří infarkt :14: :14:

• sarkan3
        sarkan3, 23.10.19 20:32:54  

:1: :4:

• Andulka
        Andulka, 23.10.19 20:37:34  

A někteří jsou pravděpodobně nesmrtelní, díky psům. :1:

• 69beran
          69beran, 23.10.19 20:42:54  

My jsme kde? Asi někde mezi :1:

• Andulka
            Andulka, 23.10.19 20:50:32  

Asi budeme jen dlouho živy. :1:

• Zidane
              Zidane, 24.10.19 03:21:58  

Tak to má ale beran blbé, když "dlouho živy" - živy znamená ženy, muži by museli být "živi" :1: :1: :1:

• Andulka
                Andulka, 24.10.19 08:23:46  

A když už nevíme coby, začínáme rýpat do pravopisu, že?

• Pavla.119
      Pavla.119, 23.10.19 21:04:30  

Líbání má stejné pozitivní účinky (snad až na tu alergii na psí chlupy) a je daleko příjemnější.
      Zkuste to!
      Pak už nebudete mít potřebu nechat se olizovat psem.

• Zidane
        Zidane, 24.10.19 03:25:02  

Tak.

I když zažil jsem lidi, co si od pejska nechávají dát "pusinku" - tzn. oblíznout se přímo na ústa.
        Velebnosti, jdu blejt. Jistě víme proč, už jsem to tu několikrát psal - co jsem viděl a proč se od té doby nenechám olíznout od psa.

Ale tak komu to vyhovuje... ale prosím, jak je ctěná libost, řeklo sluchátko :4:

• sirStanley
        sirStanley, 24.10.19 10:56:50  

ono se to vzájemně nějak vylučuje nebo co?

pes mě olizuje, leží a chce být u mne prakticky kdykoliv, to však neznamená že bych se s manželkou nějak odcizoval

jestlipak spíš antipejskaři nezavidí i těm psům :15: jejich lásku ke své lidské rodině, jsou to zhusta samotářské trosky, takže by to odpovídalo :14:

• Pavla.119
          Pavla.119, 24.10.19 11:34:51  

Samotářské trosky bývají právě majitelé psů.... pes je jediný, koho mají.

• sirStanley
            sirStanley, 24.10.19 12:21:34  

psů u rodin je daleko víc, je to typicky další člen rodiny

ovšem jako pes tedy to že je u čtyřčlenné rodiny ten pátý z pěti

• Zidane
              Zidane, 24.10.19 13:02:07  

Tak. Pes členem rodiny - no dobrá, ale v "pořadí smečky" musí být vždy za všemi lidmi - jinak by tomu, o kom by si myslel, že mu je "podřízenej" mohl nedej Bůh ublížit, až by mu třeba chtěl "vysvětlit", že "křeslo je MOJE"... :4:

• Zidane
                Zidane, 24.10.19 13:03:35  

Prostě a jednoduše jak píše D-FENS:

Každý člen smečky má svoje pořadí. U lidí to je jedno, psovi do toho nic není. Pes je poslední. Více psů si svoje pořadí řeší mezi sebou.

• Andulka
                Andulka, 24.10.19 13:16:52  

Zidane už jsme to řešili. Není to pravda, je to přežitek kvůli kterému spousta psů zbytečně trpí.

• Zidane
                  Zidane, 24.10.19 13:23:13  

V tom se evidentně neshodneme, já na to mám svůj názor.

• Andulka
                    Andulka, 24.10.19 13:25:05  

Pak je dobře, že nemáš psa. Zbytečně by kvůli tomu, že "máš svůj názor" trpěl.

• Zidane
                    Zidane, 24.10.19 22:15:53  

A nejen proto taky psa nechci. Hlavní je - což se tu už kolikrát probíralo - že jsem línej na venčení.

Třikrát denně - minimálně - chodit venčit?
                    Nechce se mi v neděli vstávat? Jo, kamaráde, musíš, pejsek už má nohy křížem...

To je jedno s druhým a když se to sečte... rád pejskovi dopřeju lepšího páníčka než bych byl já :4:
                    Páníčka, kterej bude chodit venčit s radostí i třeba v sedm ráno a ne že bude venčit prostě proto, že musí...
                    Natolik psy respektuju, abych věděl, že proč je trestat páníčkem jako já - tedy páníčkem, kterej by chodil venčit z nutnosti, nikoliv s láskou? :4: :4: :4:

• 69beran
            69beran, 25.10.19 12:53:02  

Pokud těmi troskami myslíš ovdovělé přestárlé důchodce,pak na tom něco možná bude. Jinak souhlasím s názorem, že většina psů je v úplných rodinách.

• Zidane
          Zidane, 24.10.19 11:55:27  

Samotář nerovná se automaticky troska. To, že žiju sám a vyhovuje mi to, ze mě přece nedělá trosku. A pokud si to někdo myslí... jeho problém.

• sirStanley
            sirStanley, 24.10.19 12:19:29  

jsi si opravdu jistý že to že žiješ sám je tvé dobrovolné rozhodnutí a i kdyby se naskytla příležitost nebýt sám tak bys i tak neměnil?

• Zidane
              Zidane, 24.10.19 12:59:54  

Kdyby mi to nevyhovovalo, aktivně hledám. Ovšem nehledám, takže... :4:

• 69beran
                69beran, 24.10.19 17:19:12  

Někteří nehledají, protože rezignovali.

• Zidane
                  Zidane, 24.10.19 22:17:45  

Na internetových seznamkách se dá hledat vždycky :4:

• Zidane
                    Zidane, 24.10.19 22:28:36  

A kaneckanců poslední Vánoce mi ségra naznačila, že "ta teta Jíťa, co přijde na kachnu a za dětma" (ségřina kamarádka) nikoho nemá...

Nevím už, co ségra řekla přímo Jítě, ale tak pokecali jsme, zablbli jsme si s dětma (sestřiny děti) a i když tedy ne že bych si "nedal říct", tak jsem po Jítě nijak zvlášť "nevyjel".
                    I když tam možná hrálo roli to, jak ségra naznačila, že "nikoho nemá"... takže dohazuješ, jo? :14: :14: :14:

Teď aby čert věděl, co ta vopica řekla Jítě... a to máš jedno s druhým.
                    Možná hledám vědu, kde není a nic domluvenýho či "přidomluvenýho" nebylo a kdybych nahodil... kdo ví.
                    Čerti věďá a už je to fuk, beztak to je skoro dva roky :14:

• sirStanley
                    sirStanley, 25.10.19 06:53:25  

no, na nic nečekej a jdi do ní :14:

existuje totiž hnutí zvané Incels, tedy sdružení mužů v nedobrovolném celibátu - jistá konspirační teorie říká že to je líheň těch z nichž se rekrutují třeba nedávní střelci v Americe, na nechvalně proslulém fóru 8chan prokazatelně tito incelové píšou (vlastně psali, fórum je vypnuto) své manifesty proti primárně ženám a pak vlastně i proti všem, muslimům, Hispáncům a pak šli konat ..., takže... bacha na to :14:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 25.10.19 08:21:58  

Jů, Zidane - tak to je fakt hrozba, to nepodceňuj, Incels tě unesou a udělají z tebe bojovníka proti všem :9: :9: :9:

• sirStanley
                    sirStanley, 25.10.19 22:24:22  

ještě to pochopit a bude to dobrý ..

• 69beran
                    69beran, 27.10.19 09:52:14  

Dá se hledat, ale jak píšu - někteří /jste/ rezignovali.

• 69beran
          69beran, 24.10.19 17:16:48  

:4: :1: :1:

• 69beran
        69beran, 24.10.19 17:20:35  

Mno...poslední roky se dost píše o tom, že líbání /mezi lidmi :15: / má víc negativ ze zdravotních důvodů.

• Zidane
    Zidane, 20.10.19 17:53:41  

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/boj-o-zvirata-v-cirkusech-vrcholi-40300558

Zajímalo by mě, jestli si ti aktivisti uvědomují, co by se dost možná ve chvíli, kdy by byl "chov a drezura volně žijících zvířat" zakázáno, popř. by bylo zakázáno vystupování jakýchkoliv zvířat...

Co by se asi podle aktivistů s různými lvy, tygry atd. stalo? Vzali by si je domů a chovali je jako domácí mazlíčky? To asi těžko, že... a že by tu bylo tolik ZOO, aby tam zvířata mohla být umístěna, no nevím.
    Takže aby to nakonec nedopadlo tak, že "pro dobro zvířat a zamezení jejich zneužívání" budou nakonec zvířata utracena, protože majitelé nebudou vědět, co s nimi... to by pak počítám "ochránci" čuměli a dušovali se, že tohle nechtěli, tohle ne... :8: :8: :8:

• Zidane
      Zidane, 20.10.19 17:55:25  

Dle článku by "stát za zvířata v případě, že by si je majitel nechtěl ponechat", měl převzít zodpovědnost. Ale aby to nedopadlo jak s registrem psů - nejdřív vydat befel a pak řešit, co dál, co se zvířatama, které cirkusák chtít nebude...

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.10.19 19:09:03  

... idioti ...
      Doufám, že se cirkusáci nedají. Je to mocná lobby. Zločinecká :1: :14: Tak snad vědí, co mají dělat.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.10.19 19:10:55  

Představ si, že by to všechno s ohromnými náklady odvezli do Afriky nebo kam. Jako na svobodu ... Asi jako kdyby mě vysadili ve starší době kamenné :14: :14:

• Andulka
        Andulka, 20.10.19 19:51:53  

Tak to by asi určitě neudělali.

• Zidane
          Zidane, 21.10.19 14:36:43  

No právě. To by byl vlastně rozsudek smrti - cirkusová zvířata by se nedokázala "na svobodě" uživit.
          Takže jak by to asi dopadlo? Inu, utracením...

• Zidane
            Zidane, 21.10.19 14:41:32  

To taky kdysi kdesi psali, že nějací "ochránci" vypustili myslím norky nebo podobná kožešinová zvířata "na svobodu" a neměli páru o tom, že se to zvíře na svobodě neuživí, takže ho buď hodně rychle něco uloví nebo když bude mít to "štěstí", že uloveno nebude, nakonec zemře hlady... ale ochránci měli dobrej pocit, jak "ubohá zvířátka zachránili"...

• 69beran
          69beran, 21.10.19 18:16:11  

Určitě by to nebylo stylem - od 1.3.2020 /například/ nesmí v cirkusech být ani jeden...bla bla.
          Nechali by cirkusáky, aby se zvířaty mohli cvičit a vystupovat až do jejich "důchodového věku".

• Andulka
      Andulka, 20.10.19 19:52:37  

Doufám, že to už konečně zakážou. Kdo chce vidět lvy, tygry a medvědy jde do ZOO. V cikrusech mají být akrobati, ne divoká zvířata.

• Zidane
        Zidane, 21.10.19 02:46:43  

Hypoteticky.

Bude ti vyhověno a "konečně to všechno zakážou".

A co bude dělat majitel - co bude MUSET dělat majitel cirkusu s těmi zvířaty, která měl proto, aby je předváděl v cirkusu?

Dobře, bude zakázáno zvířata "drezúrovat"

Co s nima udělá v tu chvíli?
        Aha?
        Bude mít zvěřinec, kterej nemůže "předvádět" lidem, takže mu bude zvěřinec technicky k ničemu, ale živit ho musí...

• Andulka
          Andulka, 21.10.19 07:12:31  

Si mi připomněl scénu z Čechovo Dívčí války.
          "T, můj ubohý Přemyslovečku, co s tebou bude? Kdo se tě zastane? Kdo chutnou krmi tobě přihotoví?"

Spousta zemí už to zakázala, koukni se tam, jak to vyřešily. :4:

• Zidane
        Zidane, 21.10.19 02:55:04  

A ještě líp to přeženu - takoví ti řvouni, co by nejradši zakázali dostihy, protože na dostízích jsou chudáčkové koničkové trápení... uvědomuje si někdo, co by s "chudáčkama koníčkama" bylo, kdyby nebyly dostihy?

Majitel by si je choval jen tak pro radost?
        Nebo...

Uvědomte si, vy chytrolíni, co by asi bylo s dostihovými koňmi, kdyby nesměly býti dostihy... nebylo by důvodu, aby někdo choval dostihové koně!

To chcete?
        Zakážeme tedy dostihy a v tu chvíli nebude mít majitel důvod chovat dostihové koně... a vy si je vezmete, ochránci?
        Nebo jak si to představujete? Majitel bude MUSET nechat koně dožít, protože jste mu zakázali dostihy?

• Zidane
          Zidane, 21.10.19 02:59:43  

Pokud už něco, tak nechat "dožít" a "dozávodit" nynější dostiháky, ale zakázat výcvik nových hříbat.
          Sice je to dmsn taky chujovina, ale furt lepší než to zakázat plošně od Nového roku 2021 či podobně.

¨Když už příkaz, tak aby se s tím šlo srovnat a připravit se na to a ne aby to bylo ve smyslu "a co teď s hříbětem, když jsou dostihy zakázaný?"

• Andulka
          Andulka, 21.10.19 07:16:09  

Tak jo. Koně jsou domestikováni asi tak 4 000 let, možná dýl. Jak dlouho jsou domestikováni tygři? Lvi? Medvědi? Sloni?
          Odpovím si, ty chytrolíne, NEJSOU. Vidíš v tom rozdíl?

Zakazovat dostihy je blbost. Je to sport a tam se prostě nehody stávají.

A i kdyby dostihy zakázali, jakože spíš nezakážou, tak co? Pro koně se najde jiné využití. A víš proč? Protože je domestikovaný. Nemusí jen běhat dostihy. Může skákat, dělat na poli, dělat společníka, atd.

• Pavla.119
            Pavla.119, 21.10.19 08:17:29  

Jsi moc mladá, nic nevíš. Když se založila JZD, koupili si traktory, koně družstva nedokázala uživit a tak velice rychle skončili v salámu. V naší vesnici bylo 40 koňských potahů, tj 80 koní. Do tří let od založení JZD jich zbylo 5, slovy pět. Dva páry koní zůstaly dvěma sedlákům kteří do JZD nevstoupili, v JZD zůstal jeden kůň. Dobře si na něj pamatuji. V zimě svážel mléko z kravína na kopci dolů do vesnice, v létě dovážel zelené krmení z pole. Jezdil s ním starý strýc, který koně prostě zabít nenechal, nikdo s ním nic nenadělal. V sedmdesátých letech, při dosocializaci, nahnali do JZD i ty dva zbylé sedláky a v celé vesnici nebyl ani jeden kůň až do roku 2000, kdy jsem tam zase koně přivedla já. Dnes tam jsou koně čtyři, v bývalém prázdném kravíně je tam má starší paní, půjčuje je na projížďky. Ale je to ztrátový podnik, lidé z vesnice jí pomáhali se senem. Letos je o seno bída, nejspíš koně také půjdou na jatka.

• Zidane
              Zidane, 21.10.19 14:43:55  

Přesně tak. Tehdejší myšlení "máme traktory, kůň je přežitek" vedlo přesně k tomu, že souzi koně nechtěli, přišli jim zbyteční, takže co s nimi... inu, na jatka, ať je nemusíme zbůhdarma živit... :14: :14: :14:

• Pavla.119
            Pavla.119, 21.10.19 08:20:08  

:1: :1: :1: Jo, už vidím plnokrevníka jak dělá na poli :1: :1: :1: :1: nebo dokonce v lese, že? :1: :1: Ach jo, ty hlavo chytrá.... :1: :1:

• Andulka
              Andulka, 21.10.19 08:51:38  

Udělalo se ti lépe? Doufám, že ano.

• Zidane
                Zidane, 21.10.19 14:40:13  

V tomhle s Pavlou ale souhlasím. Dostihák a na poli? To mi přijde jako strčit modelku do kravína a předpokládat, že to tam bude zvládat.

Padesátá léta jsem sice nezažil, ale že to tam s koňma bylo jak píše Pavla, o tom jsem četl už mnohokrát.
                Soudruzi to brali stylem "k čemu koně, traktory jsou lepší a výkonnější, kůň už je přežitek", kůň jim přišel zbytečnej, takže co s ním... inu do salámu :14: :14: :14:
                K tomu, že jsou třeba v lesích místa, kde to bez koní nejde, pokud tam chceš třeba kácet, holt souzi museli dospět.
                Ale to se pak dostaneme k tomu, že už vidím bejvalýho dostihovýho koně jak tahá v lese kmeny - to by asi bylo na způsob jak píšu v první větě :4:

• Pavla.119
          Pavla.119, 21.10.19 08:18:41  

Proč by je musel nechat dožít? Prodá je na jatka.

• Zidane
            Zidane, 21.10.19 14:35:32  

No právě. To ochránci chtějí? Opravdu? :4:

• 69beran
            69beran, 21.10.19 18:23:47  

Proč by je prodávali na jatka??? Oni by si pouze od určitýho data nesměli pořizovat další zvířata, takže se stávajícími by mohli vystupovat dál.

• Pavla.119
              Pavla.119, 21.10.19 18:56:11  

:4: Ale v tomto vláknu se jedná o dostihové koně :1: :1:

• 69beran
                69beran, 23.10.19 12:55:56  

Od prvopočátku to je i o cirkusových zvířatech.

• 69beran
        69beran, 21.10.19 23:02:28  

Souhlas.

• Andulka
          Andulka, 24.10.19 08:24:40  

Děkuji.

• 69beran
      69beran, 21.10.19 18:11:31  

Jednoduše by s nimi ještě vystupovali a nepořizovali by si další zvířata. A máš po záhadě :1:

• Zidane
        Zidane, 21.10.19 18:28:34  

Pokud by to bylo takhle, je to nejrozumnější řešení.

• 69beran
          69beran, 25.10.19 08:25:58  

On by to nikdo ani jinak nevymyslel a myslím si, že ty i Pavla to víte moc dobře :15:

• 69beran
            69beran, 25.10.19 08:26:35  

Rádi píšete katastrofický scénáře :13:

• Pavla.119
              Pavla.119, 25.10.19 08:30:08  

My píšeme ze života. Tak, jak se to děje. Že se vám to nelíbí je věc jiná.

• 69beran
                69beran, 25.10.19 12:45:03  

Mytaky píšeme ze života a jak vidno, máme pozitivní zkušenosti.

• Zidane
    Zidane, 20.10.19 17:39:55  

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/pes-psi-cipovani-psu-registrace-zakon.A191007_115324_hobby-mazlicci_bma

Samotné očipování psa, které nařizuje zákon, je v praxi k ničemu. Problém spočívá v tom, že stát nebyl schopen zajistit, aby zároveň dokázal provést centrální registraci. Takže nálezce musí pracně hledat, komu zvíře patří, v množství soukromých registračních webů.

...

A také mají seznam webů, kde je možné číslo čipu vyhledat. Jen musejí zoufale prohledávat všechny registrační weby, které znají, místo aby zadali patnáctimístné číslo do jednotného národního registru. Komerční weby se totiž tváří – i podle názvu – jako národní, což neodráží skutečný stav.

Kdy už jsem to tu říkal, že hromada soukromejch registrů je k hovnu, že se radši měl nejdřív udělat jeden celostátní a pak to teprv spustit? :8: :8: :8:
    Ale chápu, jsme v Česku, tak si radši nejdřív vytřeme posaz a pak si sedneme na záchod, protože proč to dělat jednoduše, když to jde složitě :8: :8: :8:

• Zidane
    Zidane, 20.10.19 16:13:29  

https://www.kafe.cz/rodina-a-domov/pribeh-zena-irena-svatba-pes-20200101.html

Já chápu, že pro někoho je zvíře členem rodiny, ale nepřijít kvůli psovi vnučce na svatbu, to je, jak dotyčná říká, teda síla...

• Pavla.119
      Pavla.119, 20.10.19 20:14:14  

Pak se mi může někdo divit že těm čoklařům nemohu přijít na jméno :9: :9: :10: :10:
      Takových blbek je... nakonec může být děvče rádo že jí babizna na svatbu nepřišla. :10:

• Zidane
        Zidane, 21.10.19 14:46:58  

Jsem ještě tak ochoten pochopit, že "neměla náladu na nějaké veselé mecheche", ale tak aspoň přijít a poblahopřát snad mohla... pak se omluvit a jít domů. I to by bylo lepší než nepřijít vůbec :4:

• 69beran
      69beran, 21.10.19 18:26:35  

Já v tom nevidím žádnou tragédii. jsou holt důležitější věci než svatba vnučky. Co na tom nechápete?

• Zidane
        Zidane, 22.10.19 09:19:24  

Pro někoho jistě... ale jak té vnučce bylo, když babička zavolala, že nepřijde... o to jde a napsané je to tam dost jasně - probrečela večer, než se s tím srovnala.

Já bych tedy příbuzným, kdybych byl zván, na svatbu šel. I kdybych měl "jenom" přijít, pogratulovat a odejít. A to už bych musel mít sakra důvod, abych to udělal takhle na otočku.
        Ale ani nepřijít, to by mi přišlo ve smyslu "nestojíš mi za hodinu času"... ale to jsem holt já.

• Andulka
      Andulka, 22.10.19 07:51:21  

Lidi nechodí na svatby z různých důvodů. Nevim, proč zrovna z tohoto se dělá tragédie. :8:

• Zidane
    Zidane, 15.10.19 13:24:07  

http://extrastory.cz/pejsek-zustal-opusteny-na-silnici-ctyri-roky-cekal-na-sve-majitele.html

Pokud je to pravda, je to skutečně zajímavé - čtyři roky čekat na stejném místě a když majitelé po letech přišli, pes se k nim nevrátil a odešel k paní, která se o něj celou tu dobu starala? Že by, jak tam říkají, se možná chtěl rozloučit a odejít k nové paničce, která se o něj starala?
    To se s jistotou nikdy nedozvíme, to ví jen ten pes a ten nám to jaksi říct neumí :4: