Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
sirStanley (2019-11-15 04:48:44)Pavla.119 (2019-11-15 00:26:08)Zidane (2019-11-14 22:29:42)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-11-14 18:00:05)alusasilas (2019-11-14 00:42:47)starabodlina (2019-10-12 22:48:20)debri (2019-09-11 14:59:20)Jackie0004 (2019-07-06 15:55:14)beLIEve (2018-12-08 22:52:29)amorek23 (2018-12-01 14:40:09)bulldog (2018-10-28 22:17:20)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 8 911 | Členů: 12
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 14.11.19 18:31:18  

Andulka, 14.11.19 17:48:07

Tomu bych se nedivil, že zvířata bez volné možnosti pohybu takhle "zblbnou" - zvyknou si na to. Četl jsem to kdysi i snad o nějakém ledním medvědovi, že byl někde v cirkuse v kleci, kde mohl chodit jen dopředu a dozadu, ani se tam prý neotočil - musel couvat.
    A když ho pak zachránili a dopřáli mu dostatek prostoru, stejně pořád chodil dopředu-dozadu, dopředu-dozadu, jak byl zvyklej... už prostě v té kleci "přišel o rozum", oháněl se po ostatních medvědech a chodil si dopředu-dozadu, dopředu-dozadu...

Nevím, zda je to pravda, ale nedivil bych se. Když takováhle situace trvá dlouho, zvíře a i třeba člověk prostě "zblbne" a má potíže se toho pak zbavit a někdy se to ani nepovede...

• sirStanley
    sirStanley, 11.11.19 12:34:52  

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/veterinar-pes-kocka-lecba.A191024_104218_hobby-mazlicci_rik?zdroj=zpr_vybava

Všichni veterináři mi potvrdí, že nejsou ideální takzvaná brachycefalická plemena, která mají v důsledku přešlechtění plochý a nedostatečně vyvinutý čumák a zkrácenou lebku. Patří mezi ně například mopsové i buldočci. Ti se dusí v klidu, natož při anestezii. Lidé vyšlechtí tvora, který vůbec neodpovídá přirozenému výběru. Chovatelé a majitelé pejska si sice pochvalují, jak je roztomilý, ale to zvíře trpí až do smrti. Nemůže dýchat, má křivé nohy, v důsledku toho špatně chodí, oči mu koukají z lebky, takže má pořád záněty… Bohužel, snaha mít něco výjimečného a výstředního se na těch zvířatech podepisuje. Někteří psi jsou pak odsouzeni k lidské asistenci, aby vůbec žili. Tohle se ale týká i některých obřích plemen. Když máte dogu, která váží 80 kg, její kostra to prostě nezvládá, což vede ke zdravotním problémům. Ale proti přírodě je třeba i kilová čivava nebo jorkšír. Pro ně by byla ideální váha 2–3 kg, ale to už by se nevešli do dámské kabelky a nepůsobilo by to dostatečně roztomile. Dost často se zapomíná, že ta zvířata už ztratila životaschopnost a jejich množení hraničí s něčím, čemu se v Německu říká týrání chovem. Mají tam na to dokonce zákon.

skvělý rozhovor

btw: Premium se dá nastavit bez závazků na zkoušku do konce listopadu

• Zidane
      Zidane, 11.11.19 12:59:17  

"Někteří psi jsou pak odsouzeni k lidské asistenci, aby vůbec žili"... tak to je síla a důkaz toho, že se to v podobných případech se šlechtěním přehání :8: :8: :8:

• Pavla.119
        Pavla.119, 11.11.19 19:31:07  

"... ale to už by se nevešli do dámské kabelky a nepůsobilo by to dostatečně roztomile"
        další takový zločin! A jak s nimi ti páníčkové a paničky zacházejí! Jako s plyšovými hračkami! :9: :10: Děsběs! :10: :10:

• sirStanley
          sirStanley, 11.11.19 21:05:38  

Občas s nadsázkou hovoříte o takzvané „parkové univerzitě“.O co jde?
          To je sněm ženských v parku, které venčí své mazlíčky, a jste-li začínající pejskař, v průběhu procházky vám vysypou z rukávu, na co zaručeně váš pes bude trpět a jak se o něj starat. Ony už za život měly tři chlupáče, takže vědí lépe než všichni ostatní, co a jak. Že já mám v ordinaci denně desítky pacientů, pro ně vůbec není argument, protože ony mají svoje zkušenosti…Při venčení se tak od nich dozvíte, že fenka musí mít za život aspoň jednou štěňátka a pak bude spokojená, šťastná, dožije se vysokého věku a nebude mít nikdy žádné problémy…Tak to je lež! To už medicína dávno vyvrátila. Když má fena totiž štěňata jen jednou, je to stejné, jako by je neměla vůbec.

Jaké jsou další nejčastější mýty?
          Že se u kocourů nesmí provést kastrace před 9. až 12. měsícem věku. Jinak jim pak prý nenaroste penis a ucpou se močovým pískem. To už se také dávno vyvrátilo... Další mýtus je, že pes nesmí žrát brambory. To si pamatuji ještě z dětství, že se to říkalo. Ve skutečnosti je potřeba brambory jen tepelně upravit a před jídlem ohřát, pak je pes klidně může. Často se také říká: „Když pes líže zeď, chybí mu vápník!“ Možná to mohlo platit kdysi, ale dnešní disperzní nátěry asi nemají s vápnem nic moc společného. Zeď psi lížou jen tak, protože jim to chutná… A klasika, se kterou majitelé psů také často přicházejí, je, že štěňata nesmí běhat do schodů. A tak lidé nosí svého psa do schodů, ale v době růstu ho zároveň nechají hodinu lítat za balónem, což je zátěž na pohybový aparát stonásobně větší. Ve skutečnosti schody problém nejsou, jen jich nesmí být třeba osmdesát – prostě dělat vše s mírou. Také se setkávám s názorem, že psi malých plemen nesmějí mléčné výrobky, protože by pak příliš vyrostli. Což je také nesmysl. Psi mají geneticky danou nějakou velikost, a asi to neovlivní to, když sežerou jogurt.

....

jsem rád že se pan veterinář dotknul i tématu parkové univerzity, tedy těch co si myslí že "vědí" a přitom mohou působit podobné škody jako ti výše popsání co chtějí psa jako doplněk

• Zidane
            Zidane, 12.11.19 13:18:59  

Já to s těmi schody tedy slyšel ne o psech jako celku, ale o jezevčících, že jak jsou dlouzí a maj krátký nohy, je to pro ně záhul na páteř.
            Nevím, zda je to pravda, ale nedivil bych se tomu.

A připomnělo otcova jezevčíka. Z jakéhosi důvodu kdysi nechtěl do výtahu - jestli vycítil tu "díru" pod podlahou a bál se toho, nevím. No tak teda že pudem po schodech - jenže to se zas u schodů zastavil a koukal stylem "no tak mě snad odneseš, ne?" :14:
            No to narazil na pravýho :1: :1: :1: Nadal jsem mu do vyčuranejch pacholků a ať si nemyslí, že ho ponesu jen proto, že se mu nechce do výtahu, přitáhl jsem vodítko a do výtahu se šlo :1: :1: :1:

• Andulka
            Andulka, 12.11.19 14:07:21  

V oblasti chovu a výcviku psů stále přetrvává spousta mýtů.

• Zidane
          Zidane, 12.11.19 13:24:21  

Přesně. To je výstavní demence páníčků a paniček.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
            Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.11.19 17:11:03  

Nikde snad není taková adorace psů jako v euroatlantické civilizaci. A zvláště u nás :14: Paradoxně ta "péče" z nich dělá chcípáky - třikrát denně s čoklem obejít barák, to je zvíře úplně k ničemu. Pouliční nikomu nepatřící psi v Dillí apod. se musí sakra otáčet, aby zůstali naživu, příp. aby sehnali nějaké žrádlo :14:

• Zidane
              Zidane, 12.11.19 19:10:18  

A nejlepší je, když si člověk pořídí do paneláku tele typu rotvajler, či co jsem to před pár lety viděl vycházet z vedlejšího vchodu. A kdyby jednoho, dva. A holka je vedla na dvojvodítku, takže evidentně patřili k sobě, ne že by venčila svýho plus náhodně třeba pro tchyni... takovejhle velkej pes v paneláku, ten tam musí bejt fakt šťastnej a spokojenej... :4:

Možná se pletu, ale do paneláku spíš menší plemena, ne něco takovéhleho - nebo se pletu s logickým odhadem, že čím větší pes, tím víc potřebuje aktivitu a pokud mu páníček nedává kilometrové procházky, tak třikrát denně se vyvenčit a trošku proběhnout po nedaleké "kakací louce" psovi nestačí?

• 69beran
                69beran, 13.11.19 18:24:15  

Ještě jednou - je to především o tom, jestli majitel psovi dopřeje denně dostatečný vyběhání. O ničem jiným to není.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.11.19 17:30:14  

Běhat s ním v lese nebo zapřáhnout ho do auta ... :)
                Fakt je, že se musí unavit, taky aby měl kondici a figuru, jinak škoda psa (tady nemyslím gaučáky a křížence).

• 69beran
                  69beran, 14.11.19 17:43:38  

Tak venku u boudy pes běhat jaksi nebude, že :1: Ti, co ječej, že pes patří na zahradu si neuvědomujou, že i ten pes zahradní potřebuje denně na pořádnou procházku, aby se vyběhal. Jinak je na tom mnohem a mnohem hůř než pes z paneláku, kterýmu tohle majitel dopřeje. Ono je tak nějak jedno, jestli pes leží pod hruškou, nebo na sedačce v obýváku :1: Obojí je psovi k prdu úplně stejně. Navíc ten v paneláku má ten bonus, že dementní majitel ho nenechává mrznout v zimě ve shnilý boudě a v misce nemá tejden led místo vody k pití :8:

• Andulka
                    Andulka, 14.11.19 17:48:07  

Může třeba běhat na řetězu dokola. :8:
                    Dneska jsem o tom viděla nějaký dokument. Chudáci vlci přivázaní na řetězu u tyčky. Když je zachránili, trvalo jim týdny, než začali po výběhu chodit rovně. Neuměli normálně používat tlapky. :9:
                    Holt člověk, pán tvorstva. :14:

• 69beran
                    69beran, 14.11.19 17:54:14  

Ale byli venku! Takže OK! :1: Taková je logika lidí.Přesně tak je to s těmi psy - uvážou je na řetěz, ale pes je na dvoře, ne v paneláku, tak je mu přece hej.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.11.19 17:57:40  

To si zmrzačí páteř, všechno, jako ti oslíci u kolotoče. Naposled jsem je viděl u Anděla.

• Andulka
                Andulka, 14.11.19 17:33:41  

Jakože kříženci si nezaslouží nebo nepotřebují pravidelný pohyb?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.11.19 17:41:33  

Potřebují.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.11.19 18:00:04  

Rozdíl je v tom, že mně ani jejich majitelům na tom /na nich
                  nezáleží.

• Zidane
              Zidane, 12.11.19 19:11:30  

A že u nás, to máš pravdu... kdesi jsem četl, že je tu snad největší či minimálně jeden z největších počtu psů v přepočtu na obyvatele - prostě že jsme, a teď to nemyslím ve zlém, "nejzačoklenější" stát Evropy.

No, nedivil bych se. ČR... Čoklí republika.

• Pavla.119
                Pavla.119, 12.11.19 19:37:10  

:4: Před námi je ještě Rumunsko :1:
                https://www.sancedetem.cz/srv/www/content/pub/cs/clanky/pocet-psu-na-deset-obyvatel-v-eu-cechum-patri-2-misto-198.html

• Zidane
                  Zidane, 12.11.19 19:44:48  

Že zrovna Rumunsko, to mě překvapilo :1: I když vzhledem k tomu, koho je Rumunsko plné, není to tak divné - tohleto etnikum často bere psy jako večeři, takže se vlastně není čemu divit, že je chovají ve velkém. A taky bych se nedivil, kdyby se např. neobtěžovali s kastrováním fen, protože štěňata, vykrmit a ham mňam :1:

• sirStanley
                sirStanley, 12.11.19 19:43:30  

no to je tedy děs a hrůza ... :8:

v čem je problém ? že se k nim většina lidí nechová jak ty čínské prašiviny nebo v nějakém jiném polorozvinutém prdelákově?

• Zidane
                  Zidane, 12.11.19 19:52:28  

Problém je v tom, co se tu probírá dlouhodobě - že jak tu pomalu patří chov psa k "dobrému tónu" a kdo psa nemá, je "out" a pokud si dovolí například říct, že psa nechce a vyhovuje mu to tak, část pejskařů to hned vezme "kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi, odplivávám si před tebou, hajzle jeden!".
                  Přičemž tahle hláška je velmi obvyklá například když si člověk dovolí stěžovat, že ho štěkající pes ruší.
                  "No a co, je to pes, tak štěká, kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi, táhni, bručoune zaprděnej než na tebe toho psa pustím!" a že se například chci vyspat po noční, to takové nezajímá...

Kdo chce psa, ať si má, ale neměl by zapomínat, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Měj si psa, ale to ti nedává právo k tomu, aby mě tvůj pes rušil např. neustálým (!) štěkotem.
                  Chápu, že je to pes, tak štěká, ale pokud začne nudou štěkat minutu po páníčkově odchodu do práce a ňafe do chvíle než se páníček vrátí, popřípadě štěká na kdejakýho kosáka za oknem, protože opět - nudí se, to už je příliš.

A potíž je, že takovéhle věci se panelákem velmi nesou :10:

Opět se dostaneme k tomu, že by měl něco do sebe americký systém zákazu chovu zvířat v bytech, ovšem ne totální, ale třeba kdyby naše družstvo "roztřídilo" paneláky na "psi povoleni" a "psi zakázáni" dejmetomu v poměru dva "povolené" na jeden "zakázaný". V tu chvíli si jsem prakticky jist, že by se lidi mající rádi svůj klid a nejsoucí zvědaví na sousedovic pejsánečíčka rádi do "zakázaných" paneláků sestěhovali. Já bych tam třeba klidně šel, klid je klid. Klidně bych si vyměnil byt s nějakým pejskařem a když chceš, ať se tvůj nový domov štěkotem třeba otřásá, milerád ti to výměnou bytu umožním :4:

• Zidane
                    Zidane, 12.11.19 19:57:27  

Zkráceně řečeno problém je v tom, že část pejskařů je silně netolerantní a zkus něco proti jejich pejsánečíčkovi namítat, budeš rád, když tě jenom seřvou... a bohužel právě tihle militantní pejskaři jsou nejvíc slyšet :10:

• sirStanley
                    sirStanley, 12.11.19 20:14:03  

jo,ty myslíš ten neskutečně přestřelenej příměr Pavli? kdo není pejskař a ještě to veřejně přizná je na tom potom s pověstí stejně jako pedofil ?

to nic ,to je klasika ,co má říkat ateista ,ten je na tom podle P. ještě hůř než pedofil (prej) :1:

samozřejmě záleží jak se tvé negace vůči psům projevují navenek ,pokud si vystačíš s "nemám psy rád,nenutte mi je" tak ti prostě většina těch lidí dá pokoj ( další věc je u nepejskařů přehánění a hysterčení,když kolem tebe projde pes a koukne na tebe a ty chytneš hysterák? ...co dodat :8: ) ,pokud naproti tomu budeš chodit po parku s buřtama naplněnejma žiletkou ...a přijde se na tebe ..... :14: :14: :14: :14:

• Zidane
                    Zidane, 12.11.19 20:25:33  

Tak jako pedofil zrovna ne, ale že má část pejskařů hlášku "kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi" ve velké oblibě, to je bohužel pravda... taky už jsem to na svou adresu párkrát slyšel.

Hysterák ne, akorát nemám rád páníčky, co mají psa na volno, ten se ke mně rozběhne, já se stavím do střehu, kdyby hodlal skákat a páníček místo aby si psa zavolal, tak akorát řve "nebojte se, on vám nic neudělá, on si chce jen hrát!" - pes si možná hrát chce, ale já ne.
                    A pokud páníček ví, že když se pes rozběhne, nemá šanci ho přivolat, nemá ho mít co na volno. Nejdřív vycvičit, aby se na zavolání když už nevrátil, tak aspoň zastavil a pak pouštět na volno.

Prostě "psy nemám v lásce, nenuťte mi je" na mě sedí a pokud mě pes neotravuje, ignoruju ho.

• Zidane
                    Zidane, 12.11.19 20:28:19  

Pokud jde kolem páníček se psem na vodítku a pes mi čuchne k noze, je mi to jedno. Má to v přirozenosti a co si všímám, dost páníčků už s tím počítá, že je pes zvědavej a říkají např. "Betyno nesmíš". V tom případě prostě jdu dál, co bych to řešil - není důvod :-)

• sirStanley
                    sirStanley, 12.11.19 20:40:49  

takže v pohodě :6:

• Zidane
                    Zidane, 12.11.19 20:42:31  

Tak. Nejsem z těch, co by ke mně běžícího psa "preventivně" nakopli. To leda v sebeobraně, kdyby pes vypadal agresivně nebo tak něco :6:

• Zidane
                    Zidane, 14.11.19 01:22:53  

Akorát se vždycky koukám, jestli mi psék k noze JENOM čuchne.
                    Čuchnout si můžeš, pejsku, proti tomu nic.

Ale zkus jen naznačit, že zvedneš nožičku... a budeš rád, když stihnu uskočit a jen ti patřičnými slovy vynadám :14: :14: :14:

Zatím se mi to tedy nestalo, ale... co kdyby, desetkrát nic a po jedenácté... důvěřuj, ale prověřuj :-)

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.11.19 17:38:56  

To jsem ještě neviděl, že by někoho pochcal pes :1: :1: :1: :1: Snad si jen značkují hraniční kameny? :)

• Zidane
          Zidane, 12.11.19 20:49:21  

Připomnělo https://www.diskutnici.cz/forum/3913-eroticky-humor-a-vtipy/post/530 :1: :1: :1:

I když teda dávat nejen psa k Vánocům, ale živé dárky celkově... to by se mělo jen v případě, že darující ví, že obdarovaného takový dárek potěší a bude se o něj s láskou starat, ne jen brát to z povinnosti.
          Ale to je snad samozřejmé, aspoň by mělo být :6:

• Andulka
      Andulka, 11.11.19 13:49:04  

Ano, je to hrůza. Psi, co sotva můžou chodit. Psi, co sotva dýchají. Psi, co ani sami nezvládnou porod.
      Bohužel se to netýká jen psů.

• Zidane
      Zidane, 14.11.19 01:15:06  

btw: Premium se dá nastavit bez závazků na zkoušku do konce listopadu

No já ti nevím, ale četl jsem po netu milion nadávek, že leda houby "nastavit", že se to automaticky nastavilo každému, kdo se prostě přihlásil do idnes pod svým účtem zdarma a nějak to někde v nastavení vyloženě neodmítl...

Jestli je to takhle, tak s takovýmhle systémem bych je poslal doněkam... to se to pak idnesu počítá, že Premium používá sto padesát tisíc lidí... z toho sto tisíc lidí si to aktivovalo aniž o tom vědí, že, Andr... idnesáci?

Ale na to sereme, to nikoho nezajímá, Premium používá sto padesát tisíc lidí a tohle číslo budeme vytrubovat do světa... :14: :14: :14:

• Pavla.119
    Pavla.119, 11.11.19 11:03:11  

Málokdo z dnešní pejskařů ví, KDY začalo to zbožšťování psů a kdo s tím začal? (nápověda - bylo to v Evropě)

Protože do té doby byl pes, samozřejmě i v českých zemích, jatečným zvířetem....

schválně: ví to někdo?

• Zidane
      Zidane, 11.11.19 13:00:14  

Já někde četl, že psa jako jatečné zvíře zakázal Hitler, protože byl velký milovník psů. Což je paradox, pejsky miloval a lidi jen pro jejich původ posílal na smrt...

• Pavla.119
        Pavla.119, 11.11.19 13:11:33  

Ano, opravdu to tak je! Do třicátých let se lidé chovali ke psům stejně jako k jiným zvířatům, to "zbožšťování" začalo až s Hitlerem. Nejenom v Evropě! Zasáhlo to i Ameriku a tu snad ještě víc než Evropu. Je to paradox.

• Zidane
          Zidane, 11.11.19 13:15:48  

Amerika přehání víc věcí. Kdysi jsem viděl v jakémsi filmu americké činžáky, kde majitel vydal zákaz chovu zvířat a nechtělo se mi tomu věřit.
          A ono to tam fakt jde, majitel řekne "žádná zvířata" a nájemník se musí přizpůsobit, protože "ty tu chceš bydlet, budeš dodržovat moje podmínky. Jestli se ti to nelíbí, nikdo tě tu nedrží".
          Potíž v tom je, že to často berou vyloženě "žádná zvířata" a člověk nesmí mít doma ani křečka nebo rybičku v akváriu... přitom tato zvířata na rozdíl od psů nerušej hlukem ani jinak...

Ale tady se zákon udělá opačně, já jsem majitel, můj byt a nemůžu nájemníkovi dát podmínku do smlouvy, že "si nepřeju v bytě domácí mazlíčky", protože by to krátilo práva nájemníkova... takže v Americe jsou vlastně zlí a mají tam diskriminační zákony, když tam lze v bytě chov psů zakázat, že, pejskaři? :4: :4: :4:

• Zidane
            Zidane, 11.11.19 13:17:37  

Ať si lidi chovají psy, ale je velice "příjemné", když se po stoupačkách nese psí štěkot... to se u toho náramně spí po noční :14: :14: :14: Pes v paneláku je často k vzteku právě z tohoto důvodu - mizerná paneláková zvuková izolace a z toho vyplývající trpící sousedi :11:

• Pavla.119
              Pavla.119, 11.11.19 14:18:22  

Co naděláš? Mít psa je totiž in. Je to móda.

I tady je to moc dobře vidět: nemáš psa? Jsi, v nejlepším případě, nějaký divný!

A pronést ve společnosti názor "nemám rád psy a nestydím se za to" je stejná konverzační brzda jako bys řekl "jsem pedofil a nestydím se za to" :7: :8:

Trpící sousedé nezajímají NIKOHO. :9: :10:

• Zidane
                Zidane, 12.11.19 13:20:22  

Bohužel to je dost blízko pravdě - řekni, že nemáš psa a nestydíš se za to a pejskaři na tebe koukají jako na podivína a to v nejlepším případě, protože "kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi"... :8:

• Andulka
          Andulka, 11.11.19 13:52:51  

A máme tu konečně opravdový důvod, proč nenávidět Hitlera, že?
          Ne snad proto, že nechal zabít tisíce či dokonce miliony lidí. Ale proto, že zakázal psa jako jatečné zvíře.

• Pavla.119
            Pavla.119, 11.11.19 14:13:28  

Je to naopak.
            Někteří lidé přijali Hitlerovo myšlení.
            Pokud by žili o sto let dříve, měli by ke psům zdravý vztah, tj. stejný jako k ostatním zvířatům.

• Andulka
              Andulka, 11.11.19 14:52:34  

Jo, doba jde kupředu. Smutné, ano.

• Zidane
            Zidane, 12.11.19 13:20:53  

To tu někdo řekl? :7:

• Andulka
              Andulka, 12.11.19 14:07:48  

:8: :8: :8:

• Andulka
        Andulka, 11.11.19 13:50:46  

Mně to nepřijde jako paradox.
        Když vidím, jak se někteří lidé chovají. K ostatním lidem, ke zvířatům, k přírodě. Jenom ničit a ničit. Zvířata si svoje přirozené prostředí neničí. To jen člověk.

• Pavla.119
          Pavla.119, 11.11.19 14:21:12  

Má ty svatá prostoto!
          Zvířata si přece dovedou své prostředí zničit!
          Nepřemýšlejí o tom!

• Andulka
            Andulka, 11.11.19 14:50:36  

Ano? V takové míře jako to dělá člověk? Vážně? Mysli, proboha, mysli?
            Kdo kácí a vypaluje pralesy? Orangutani asi ne...
            Kdo málem vyhubil bizony v Americe? Vlci asi ne...
            Kdo vyhubil nosorožce? Kdo zabíjí slony jen pro kly? Kdo drancuje moře a oceány? Kdo loví zpěvné ptactvo?
            Vážně mám pokračovat?

• Pavla.119
              Pavla.119, 11.11.19 18:00:53  

Jo, doba jde kupředu. Smutné, ano.

• sirStanley
                sirStanley, 12.11.19 19:50:00  

to není dan za nějaký pokrok ,to je jen důkaz že lidstvo je přemnoženej druh kterej se vymkl kontrole a dělá si na Zemi co chce

redukce na jednu pětinu současného stavu by velmi prospěla

• Zidane
                  Zidane, 12.11.19 19:53:30  

Jenže kdo rozhodne, že tenhle má právo být ve vyvolené pětině a druhý ne?
                  To by musela příroda nějakou epidemií, aby to bylo "padni komu padni".

• sirStanley
                    sirStanley, 12.11.19 20:30:25  

ano, Yelownstoneská kaldera to rozhodne

• Zidane
                    Zidane, 12.11.19 20:41:24  

Taky možnost :1:

• 69beran
                  69beran, 13.11.19 18:41:44  

Bingo!!!
                  Člověk = zkáza planety Země.

• 69beran
            69beran, 13.11.19 18:38:52  

Zvířata ne. Lidi ho ničej. Tam, kde žije a zasahuje do přírody minimum lidí, tam je příroda naprosto OK. Navíc je tam čistá voda, čistý vzduch. Kanada, Aljaška...Tam je zvířat habaděj, člověka za dny pochodu nepotkáš. Je tam snad zničená příroda??? :7: Máš to pomotaný :1:

• Andulka
              Andulka, 13.11.19 19:04:18  

Má to pomotaný.

• sirStanley
          sirStanley, 11.11.19 14:37:31  

velmi přesné popsáno

• Pavla.119
          Pavla.119, 11.11.19 18:22:19  

Brečet nad ničením životního prostředí na internetu, prostřednictvím moderní techniky, je samozřejmě vrcholem pokrytectví. Zamyslela jsi se někdy nad tím, jak velkou ekologickou stopu zanechala výroba tvého počítače? Vývoj a výroba technologií, které ti umožňují komunikaci?

JAK si dovedou zvířata své životní prostředí zničit, když k tomu mají příležitost, je vidět například na králicích v Austrálii. Slyšela jsi o tom někdy?

• Andulka
            Andulka, 11.11.19 18:36:01  

A máš pocit, že ti králíci se tam dostali sami? :8:

• Pavla.119
              Pavla.119, 11.11.19 19:05:03  

To, jak se tam dostali, podstatné není. Podstatné je, jak se chovají, když se takto chovat smějí.

• Andulka
                Andulka, 11.11.19 19:06:45  

Naopak, to jak se tam dostali je velmi podstatné.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 11.11.19 19:19:23  

Ne, není.
                  Nejsi schopna to pochopit?

• Zidane
                    Zidane, 12.11.19 13:22:47  

Bohužel to v tomto případě podstatné je. Nebýt člověka, králík se do Austrálie nedostal a tu paseku, co tam dělá, by tím pádem nedělal.
                    Příroda věděla, proč králíka do Austrálie nedává a tím pádem proč nemá zapotřebí dávat tam nějakého predátora, aby králíky držel na uzdě.
                    Jenže člověka to nenapadlo, udělal si to po svým a výsledek známe... nebýt člověka, králíci se do Austrálie nedostali.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.11.19 17:20:57  

Taky tam jsou přemnožení divocí velbloudi, hovězí dobytek a další vylepšení kontinentu :14:
                    Ale co znamená, že příroda něco věděla ... V Austrálii byla megafauna, třeba lenochod jako barák ... :1: :1: Aj. Nikdo neví, kam se to podělo ... Doběhl jim čas :) Příroda nic neřídí, příroda strašně plýtvá.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 12.11.19 19:42:28  

Ne, Zidane, podstatné to není.
                    Debata se totiž vede o tom, že "Zvířata si svoje přirozené prostředí neničí. To jen člověk."

No a to není pravda.
                    I zvířata si dovedou své prostředí zničit a úplně zdevastovat, pokud k tomu dostanou příležitost.
                    Úplně stejně jako lidé.

• Andulka
                    Andulka, 14.11.19 16:22:41  

Víš Pavlo, já jsem přesvědčená, že pokud by se tam králíci vyskytoval přirozeně, tak by to tam nedevastovali takovým způsobem.
                    Dělají to ti králíci i někde jinde? Někde, kde jsou původní? Neslyšela jsem o tom....

Austrálie je krásným příkladem toho, když člověk nepoužívá mozek. Tam udělali největší bordel právě nepůvodní druhy dovezené člověkem. Nejen tam...

• Zidane
                    Zidane, 14.11.19 16:59:26  

To si myslím taky. Kdyby se tam králíci vyskytovali přirozeně, budou se tam přirozeně vyskytovat i predátoři, kteří budou králičí populaci držet tak nějak na uzdě. Jenže ti v Austrálii nebyli, takže králíky nic neohrožovalo.... a může za to člověk tím, že tam králíky dovezl.

Zvířata si dokážou prostředí "zdevastovat", pokud se přemnožej. No a to se v přírodě, pokud se do toho nemontuje člověk, sice může stát, ale pak si s tím příroda poradí tím, že ve zdevastovaném prostředí dotyčná zvířata nepřežijí, či aspoň ne v takovém množství, v jakém tam byla a tím se vrátí stav víceméně do rovnováhy.

• Zidane
                    Zidane, 14.11.19 17:01:17  

Popřípadě když se někde např. přemnožej králíci, znamená to hody pro predátory, tím se budou mít predátoři dobře, budou mít víc mláďat, stoupne jejich populace a zvýšená populace predátorů si s přemnoženými králíky přirozenou cestou poradí.

Ale to by tam ti predátoři museli bejt, že... a v Austrálii nejsou, protože s tím příroda nepočítala, že se tohle stane - králík v Austrálii.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 11.11.19 19:26:49  

A vůbec nemusíme chodit tak daleko: víš, jak dokáže zdevastovat své území přemnožená spárkatá či černá zvěř?

• Andulka
                    Andulka, 12.11.19 14:10:52  

Vím.
                    Dá se to, podle tebe, srovnat s tím, jak člověk zdevastoval Amazonský prales?
                    Nehledě k tomu, že můžeme jít do hloubky problému přemnožené spárkaté zvěře. A víš k čemu dojdeme? Že za to může člověk... Ano. Přirozené nepřátele tu nemá, ty úspěšně člověk vyhubil. Takže by se měl starat o to, aby nedocházelo k ničení prostředí přemnoženou spárkatou zvěří.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 12.11.19 19:49:06  

Samozřejmě že se to DÁ srovnávat!

Pokud mají zvířata příležitost, zdevastují si své životní prostředí úplně stejně jako jej devastují lidé, samozřejmě v rámci svých schopností a možností!

NEPLATÍ, že zvířata si své životní prostřední neničí!

Pokud bys měla pravdu tak by k takovým věcem nedocházelo!
                    Zvířata si své prostředí nijak nechrání! Naopak! Využívají všechny dostupné zdroje naplno!

Ty chováš koně, takže možná máš zkušenost s pastvou koní. Jak některé rostliny spasou a jiné ne, takže se pastvina musí ošetřovat, jinak by za pár let byla zaplevelená...
                    (ale to ty možná nevíš - o to se asi starají jiní - soudím podle těch nesmyslů co jsi napsala...)

• 69beran
                    69beran, 13.11.19 18:35:42  

Přesně tak, Andulko. Pokud je v přírodě vyváženost, je vše v nejlepším pořádku a příroda jen bují a vede se jí luxusně. Jakmile do těch přírodních zákonitostí zasáhne necitlivě člověk, pak teprv je zle. Moc zle. Jako třeba právě ta vysoká - člověk vyhubil její přirozené nepřátele. Tak že na vině je člověk, ne ta zvěř. Jenže...vykládej tohle těm, co se zajímají leda o plný talíř. Nepochopí.

• Andulka
                    Andulka, 13.11.19 19:03:31  

Pavlo, kdyby ti koně měli prostor, jaký potřebují a jaký si zaslouží, tak by si pastvu neničili. Víš? Takže jsme zase u toho, že člověk koně zavřel do ohrad a tak se prostě musí starat o to, aby si tu pastvu nezničili.

• Zidane
                    Zidane, 14.11.19 17:03:27  

Dokáže, ovšem taky za to dle mne může člověk - likviduje jejich predátory a tím pádem se zvěř přemnoží, protože je nemá co (krom opět člověka) držet na uzdě.
                    Dokud se do "lesního života" nemíchal člověk, přemnožení čehokoliv bylo víceméně pokaždé krátkodobé - predátoři si s tím dříve či později poradili. Jenže když je člověk likviduje... např. vlky proto, že mu napadají ovce, to je pak jasné, že málo vlků nezvládne držet na uzdě např. populaci spárkaté zvěře...

• Pavla.119
                    Pavla.119, 14.11.19 20:39:19  

Andulko, tak ty koně do těch ohrad NEZAVÍREJ!

Jsi to přece TY, ten člověk, který ty koně do ohrady zavřel, nebo ne?

• Andulka
                    Andulka, 14.11.19 20:42:35  

Jasně, že jo. Ale já se o ně starám. :4: Aby měli dostatek pohybu, podnětů, krmení, čistou vodu a aby si neničili pastvu.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 14.11.19 21:08:04  

Přesto si pastvu ničí! Tím nestejnoměrným spásáním (na tvých fotkách je to dobře vidět)

• Andulka
                    Andulka, 14.11.19 22:15:46  

Moc nechápu o co ti jde. Zřejmě si jen potřebuješ rýpnout nebo něco, budiž.
                    Jedno je ale jisté. O pastvu mých koní, se ty starat nemusíš.

• 69beran
                69beran, 14.11.19 13:32:02  

Je to vina lidí, že je tam přivezli. Ti králíci tam nemají přirozené nepřátele, proto se tak přemnožili. Za ničení tamní přírody jsou opět zodpovědní lidé, ne samotní králíci. Nebýt lidí, hloupých lidí, ti králíci by tam nebyli a příroda by byla OK. Příroda si umí zjednat rovnováhu. Člověk ji narušuje. Taková je pravda.