Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Carbon.de.Castel-Jaloux (2020-01-20 09:48:53)starabodlina (2020-01-17 00:52:53)Pavla.119 (2020-01-13 17:57:18)debri (2020-01-13 15:52:38)Zidane (2020-01-13 15:02:04)sirStanley (2020-01-13 10:29:29)Ondi (2020-01-13 02:07:05)alusasilas (2020-01-01 03:05:27)Jackie0004 (2019-07-06 15:55:14)beLIEve (2018-12-08 22:52:29)amorek23 (2018-12-01 14:40:09)bulldog (2018-10-28 22:17:20)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 9 066 | Členů: 13
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 13.1.20 00:10:05  

http://kuvaton.com/kuvei/guess_who_is_the_dumb_brother.jpg

A pak si nemá člověk myslet, že jsou psi pitomí... copak tam ten pejsek vlevo tak zajímavého vidí? :14: :14: :14:

• Zidane
    Zidane, 11.1.20 17:01:21  

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zenu-na-chrudimsku-zabil-pes-manzel-ji-nasel-na-zahrade-40309636

Podle televize útočil sousedův pes, který se na zahradu dostal snadno, protože mezi pozemky není plot. Majitel nechal psa po incidentu utratit.

A doufám, že aspoň začal stavět plot, když tam doteď nebyl.

Připomnělo mi to psa "lufťáků" vedle naší chalupy, mám dojem, že už jsem tu o tom kdysi psal.
    Náš pozemek oplocenej byl, sousedi oploceno neměli.
    Vrata z našeho vedla na společnou přístupovou cestu a otčím je, když jsme tam byli, nezavíral.
    Lufťákovic pes (mimochodem štěně otčímovy čuby, které takto otčím udal) si navykl chodit našimi otevřenými vraty za kýmkoliv, kdo u nás na zahradě zrovna byl.
    Včetně tehdy asi čtyřleté sestry. Neštěkal, neskákal, nic, jen se držel pár metrů za člověkem a čuměl.

Proč jen čuměl, jestli na něco čekal či jen sledoval, co bude, nevím, ale je to dost nepříjemnej pocit, když víš, že máš za zádama cizího psa. A ještě ke všemu když se člověk otočil, aby na psa viděl, pes ho dříve nebo později obešel a zas zezadu čuměl.
    No pak člověk nemá mít obavu, kdy na něj pes zezadu skočí, když je zásadně za ním...

• Zidane
      Zidane, 11.1.20 17:05:03  

Takže se otčím jednou nakrkl, šel za lufťákama a ať si laskavě udělaj plot nebo držej psa doma. Že pes u nás na zahradě nemá co dělat, kor když tam je malý dítě, že i otčím z toho, že má furt psa za zádama má blbej pocit. A jestli že prý ségru ten pes napadne, otčím vezme vidle a bude.
      Načež lufťáci vykulili oči "to byste snad neudělal?". Otčím na to "to byste se divili, jestli mi napadne dítě, tak se neznám."
      Lufťáci na to zkoušeli argument "tak si zavírejte vrata". Argument zdánlivě logický, ale otčím na to "a proč já si mám zavírat vrata, udělejte si kolem zahrady plot a zavírejte vrata vy, je to váš pes. Jestli mi napadne někoho z rodiny, bude po něm, to vám garantuju" a šel.

Nevím, jak by to bylo z hlediska zákona, ale v debatě o vratech souhlasím s otčímem. Aby zvíře nelezlo, kam nemá, má zajistit jeho majitel. A pokud nemá oplocenej pozemek, tak ať oplotí, proč bychom měli zavírat vrata my? Je to váš pes, vy si ho hlídejte a postarejte se, ať neleze kam nemá.

• Zidane
        Zidane, 11.1.20 17:07:33  

Nevím, jestli by tu výhrůžku splnil, ale v případě napadení dítěte bych se nedivil, otčím byl v tomhle dost od rány.
        Kdysi jsem tu psal, že v podobném stylu "kamarád myslivec, malorážka a bude ticho" přišel i za sousedama v bydlišti (řadové domky), ale tam si myslím, že jen dělal bububu. Ovšem kdyby pes napadl jeho či někoho z nás, kor malou ségru, no, tam už bych si jen na "bububu" nevsadil :4:

• Ondi
          Ondi, 11.1.20 23:29:26  

Moh sousedovi také poradit dlouhý kozí řetízek na drátu s kladkou. To má pes trochu volnost pohybu.

Osobně se pejsků nebojím, ale když jsem byl před lety v lesíku pro černej bez, tak se ke mně přihnal dospělej, ale asi mladej vlčák a moc se se mnou kamarádil. No, měl jsem z toho ze začátku trochu žaludek na vodě. Skoro určitě se někomu při venčení zaběhl. Po mém sběru se vydal se mnou k nám, ale domů jsem ho nepustil, už kvůli kočkám, dal jsem mu akorát k plotu z venku lavór vody. Ten pejsek tam byl aspoň dvě hodiny, až jsem si začal dělat výčitky. Přemýšlel jsem, že bych ho naložil do auta a zajel s ním k veterináři, aby se podíval jestli nemá náhodou čip a nedal by se tak zjistit majitel. Ten pes neměl kolem krku řetízek se známkou, nebo se jménem, či tel. číslem.

Tady chodí hodně pejskařů venčit s pejsky ven z vesnice do polí a většinou je pustí z obojku. To není dobře, protože ti (podle rasy) pak honějí zajíce a srnky a také je i pokoušou. To psali myslivci v okresním týdeníku, že pak ty poraněné a zmrzačené kusy musí utratit.

• Zidane
            Zidane, 12.1.20 07:05:05  

Musej utratit poraněné kusy a pokud vím, tak můžou snad ve vzdálenosti min 200 metrů od nejbližšího obydlí psa nahánějícího zvěř picnout jako škodnou.

• Zidane
            Zidane, 12.1.20 07:05:53  

Kladku bych neradil, ale s plotem souhlasím. Když ti pes utíká, oploť si pozemek. Je to tvůj pes, ty se starej.

• Ondi
              Ondi, 12.1.20 14:21:17  

Samozřejmě nechci radit, my měli psa, když jsem byl malej a naši ho měli na relativně krátkém řetěze. protože honil slípky a žral vajíčka ze slepičího hnízda.

To s tou kladkou jsem viděl tehdá u souseda. Ono to vlastně kladku nemělo, ale jen ocelový kroužek. Ten vodící drát měl délku takovejch deset metrů a pochopitelně nesměla být v prostoru výběhu žádná překážka ve které by se ten řetízek mohl zadrhnout.

Plot je pochopitelně lepší, ale dražší varianta. Musí mít betonovou zídku, jinak se pes podhrabe. Soused měl drátěnej plot, snad metr a půl vysokej a jeho vlčák se přes něj vyškrábal (ne k nám, ale k jinému sousedu a tomu málem zadávil kočku).

• Zidane
                Zidane, 12.1.20 14:30:19  

Tak táta to má ve smyslu "buď jsou slepice venku a psová v kotci nebo naopak", tohle se ohlídat dá.
                Podhrabávání se je problém, proto je plot dražší a složitější varianta, ale přece jen pro psa lepší, aspoň je pes na volno.

A ten pes, co přelez plot... je to jisté, že přelez? Metr a půl je sice dost, ale nemohl to přeskočit? Slyšel jsem, že psi jsou, hlavně když je třeba někde v dosahu hárající fena, neskutečnejch "sportovních" výkonů... metr a půl mi přijde dost, u drátěnýho je problém, že to pes neodhadne a napíchne se, ale tak víme jak to samci mají - začnou s nima třískat hormony a chtěj si vrznout, ať to stojí co to stojí :14: :14: :14:

• Ondi
                  Ondi, 12.1.20 15:27:32  

:2:
                  Jo, už jsem viděl na videích jak se psi dostanou přes plot, třeba tak, že se soukají nahoru zády opřeni o strom, nebo někde v rohu. Jak se to stalo u mých sousedů nikdo neviděl. Viděli jen psa s jejich řvoucí kočkou v jeho mordě na svém pozemku. Tak jsem ten plot přeměřil, má na výšku asi 1,2metru. A nahoře je napínací drát, takže se nelze napíchnout. Kočky, nejen naše, ten plot s rozběhem běžně překonávají.

• Zidane
                    Zidane, 13.1.20 00:30:19  

Takže pokud to dá kočka, věřím tomu, že pes, minimálně větší plemeno, to zvládne ani si u toho nepšoukne.
                    A je mi jedno kudy a jak.
                    Jde mi jen o to, že to dotyčné zvíře překoná.

Opět se vracíme k tomu, že "je to tvůj pes, tak se starej, ať se nedostane z tvýho pozemku", ať se to majiteli líbí nebo ne.
                    Pokud se mýlím, nechám se rád opravit.

Čili to se opět dostaneme k tomu, že "je to tvůj pes, ty se postarej, aby nelezl, kam nemá". :4:

• Ondi
                    Ondi, 13.1.20 02:07:05  

V tom máš samozřejmě pravdu, souhlasím.

• Zidane
    Zidane, 11.1.20 10:23:21  

https://styl.instory.cz/4269-kocka-misto-partnerky-pro-muze-v-britanii-realita.html

A proč svobodní britští muži volí raději kočky než psy? Podle mužů spočívá výhoda v pořízení koček například v tom, že kočky nepotřebují každodenní procházky a umí si samy říct, když chtějí pomazlit nebo poškrábat.

Pes si sice taky umí říct, když se chce pomazlit (ono mezi náma, pokud nespí, tak se chce mazlit furt, zvlášť gaučák neběhající venku, tady se páníček nemůže "netrefit"), ale to, že kočky nepotřebují každodenní procházky, do kamene tesat, zlatěnkou vybarvit, to je jeden z hlavních důvodů, proč jsem zaťatý kočičář :4:

• Ondi
      Ondi, 11.1.20 13:54:21  

A neštěkají, nesmrdí, neslintají.

• Andulka
        Andulka, 11.1.20 14:47:24  

Smrdí.

• Ondi
          Ondi, 11.1.20 15:48:02  

Mno, my máme kočky evropské a ty nesmrdí a dokonce i příjemně "voní". Z tlamy jim ovšem páchne. Dcera má abesinské kočky, ty dostáváme párkrát v roce na hlídání, a ty páchnou v kožíšku. Mají jiný druh kožíšku, než naše kočky a nemohu si jej tak pečlivě čistit.

No a co se týče bytových koček, tak jsme na to přišli už dávno, že se kočičí záchod musí několikrát denně čistit a místnost (třeba záchod, nebo koupelna) pravidelně větrat. A dvě kočky potřebují minimálně dva záchody.

• Pavla.119
            Pavla.119, 11.1.20 16:00:34  

Moje nějaká vzdálená pratetička v Praze měla doma kocoura, který nechodil ven nikdy! Ani coby kotě - nikdy nebyl venku! Byl kastrovaný, kočičí záchod neměl. Teta mu vždycky položila vrstvu novin na podlahu na WC. On udělal potřebu (max. 2x denně ale většinou jenom jednou) a začal mňoukat. Teta to hned uklidila (žádné takové ty savé granule tehdy nebyly) - spláchla to do záchodu. :4: :1: (starý činžák, kanalizační potrubí půlmetrové :1: :1: ) a v bytě nebylo nikdy nic cítit! Dožil se téměř dvaceti let a když pošel, tetička za pár týdnů zemřela taky.... ve věku 93 let...

• Ondi
              Ondi, 11.1.20 23:07:28  

Můj otec to praktikoval podobně, s radostí podkládal Rudé právo, kterým se zásoboval ve fabrice. V zimě to měl v koutku před balkónem a jinak na balkónu. :2: A kocour to také pravidelně "ohlásil", takže bezprostřední úklid. Člověk nabyl dojmu, že kocour věděl, že bude uklizeno a dostane nový denní tisk, takže to "odmňouknul" kvůli tomu úklidu.

U nás mají kočky volnou cestu z bytu do zahrady a nejraděj dělají na kypřenej nebo zrytej záhonek. Posledně jsem doloval křen k ovaru a kočka mi při tom pomáhala koukáním. Než jsem oklepal ten kořen, tak byla v jamce a hned ji vydatně pohnojila.

• Zidane
            Zidane, 11.1.20 16:47:22  

Tak páchnutí z tlamy není jen doména koček, psům taky dokáže z tlamy slušně zavánět... ale to je tak nějak logické, copak si zvířata čistěj zuby? A mám dojem, že ani takové ty "kosti na čištění zubů" pro psy tomu moc nepomůžou, ale zkušenosti s tím nemám.
            U zvířete se holt s nelibým odérem z úst musí počítat :6:

• Zidane
          Zidane, 11.1.20 16:45:47  

Nekastrovaní kocouři prý někdy smrdí až to hezký není.

My sice nekastrovanýho měli (sedmnáct let, kočičí kmet), ale jestli smrděl, si nevybavuju.
          Možná proto, že jsem ho dostal ve třech letech, to si to dítě neuvědomí a pak jsem si možná za ty roky zvykl, kdo ví...

Co se kočičího záchoda týče, měli jsme to podobně jako Pavla, akorát s tím, že chodil na noviny do lavoru - měl na to vyčleněný umělohmotný lavor, tam se dal dolů dvoulist novin a na to se natrhal další jeden až dva, aby to sálo.
          Tam chodil kdykoliv potřeboval, denně se to, obvykle večer, vynášelo a sice si pamatuju, že tam byla trošku cítit moč, ale koneckonců ten lavor byl hned vedle záchoda, tak se s tím tak nějak počítalo :1:

• Pavla.119
            Pavla.119, 11.1.20 17:23:25  

aha... já jsem nenapsala že ty noviny byly na takovém tácu na podlaze :8: :9: :9: promiň... :9: :9: to se hned opláchlo a bylo po smradu! Rozhodně to kocouří hovno smrdělo míň než moje :1: :1: :1:

• Zidane
              Zidane, 11.1.20 17:35:43  

Jasně, takže jsme to měli prakticky stejně. Akorát že kocour nebyl "na pérko", chodil, kdy se mu chtělo a nedával vědět, kdy byl, to si člověk prostě musel všimnout. Ale jinak jak říkáš, občas jsme opláchli a bylo. Mně to přijde, že díky savým novinám to ani moc nesmrdělo - vsáklo se a bylo. No a když tam bylo bobo, už to bylo naznačení "vynést". Obvykle se vynášelo k večeru, akorát když měl kocour dejmetomu srajdu, tak častějc :1:

• Zidane
    Zidane, 4.1.20 00:15:49  

Tentokrát se to psů týká jen zběžně:

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/zena-zkusila-obelhat-test-na-drogy-prinesla-vzorek-psi-moci-40308739

To si fakt myslela, že jí to projde?

No, vzato kolkolem, podle fotky je dotyčná slušné vyfetlo, takže bych tomu i věřil...

Inu, komu není shůry dáno, ten má v hlavě vymr... no a když tomu ještě pomáhá drogama...

• Zidane
    Zidane, 31.12.19 17:13:48  

Šťastný nový rok 2020 a co nejméně nepříjemných setkání se psy a jejich páníčky přeju - příjemných přeju přesně tolik, kolik si jich přejete vy :6:

• Zidane
    Zidane, 25.12.19 19:28:13  

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/ukradli-ji-psa-pro-jeho-nalezeni-dela-vic-nez-byste-cekali-40308134

Jsem divnej, když si říkám, že to musel bejt asi opravdu "inteligentní" pes, když se nechá jen tak odvést cizím člověkem a zřejmě ani neštěkne?
    Takže hlídač typu "dobrý den, pane zloději, podrbejte mě za ouškem a na bříšku a za odměnu si vezměte, co se vám jen zalíbí"? :14: :14: :14:

• Pavla.119
    Pavla.119, 25.12.19 13:54:02  

Na FB jsem teď našla toto:
    (včera 13:43)
    Vánoční pejsek cestovatel!
    Tohle malé přítulné stvoření dnes někdo nechal ve vlaku z Prahy, pejsek docestoval až do Horního Lidce! Městská policie Šumperk, Olomouc a Valašské Meziříčí neochotni pomoci. Až městská policie Vsetín si ho bez jakýkoliv výmluv jela vyzvednout k vlaku, pánové byli moc ochotní a milí, tímto bych jim chtěla poděkovat a byla bych ráda za sdílení příspěvku, ať se to dostane nejen k nim ale i k jejim nadřízeným! ????Pejsek bude umístěn v útulku na Vsetíně, je to strašný mazel, vděčný a zasloužil by jen to nejlepší!!

• Pavla.119
      Pavla.119, 25.12.19 13:56:36  

(na FB to dal vlakvedoucí z mezinárodního rychlíku, který pejska našel. Majitelka vystoupila pravděpodobně v Pardubicích...)

• Zidane
      Zidane, 25.12.19 19:34:56  

Už se asi nedozvíme, zda to byl od majitelky záměr či blbá náhoda (pokud náhoda, snad by se po pejskovi sháněla a v tom případě bych to tedy já vzal přes dráhy, že jsem jel tím a tím vlakem... a nehovorte mi, že by se to do vlaku nedoneslo a minimálně by o tom byla zmínka), ale hlavně že to pro pséka dobře dopadlo.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.12.19 11:05:12  

Včera manželka uvázala naší čubě kolem tlustého buldočího krku růžovou stuhu :8: :14:

• Zidane
      Zidane, 25.12.19 15:20:03  

Taky bych kroutil očima. Ale tak když se to madam líbí...

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.12.19 10:39:26  

Copak tohle ... Horší byl anglický stafouš, kterého jsem viděl naparáděného na Prague Pride :1: :1: Pruhovaný pes plný idiotských ozdob ... A pochopitelně vystresovaný z tolika lidí ...

• Zidane
        Zidane, 26.12.19 14:06:24  

To i to je znak vypatlaného páníčka považujícího psa za člověka a chovajícího se k němu podle toho.
        To je to, co říkám furt. Pes není člověk. Nebyl a nikdy nebude. Je to PES.
        Když ho někdo bere jako parťáka sobě rovného, jeho věc, i když na to mám svůj názor.
        Ale ať si uvědomí, že ač parťák, není to člověk a nelze se k němu tak chovat. Je to pes a to se nezmění i kdyby se páníček na hlavu stavěl.

• Zidane
    Zidane, 24.12.19 12:06:12  

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/silna-boure-otevrela-podvyzivene-fene-dvere-k-nove-rodine-40308078

Zřejmě Pán Bůh věděl, které dveře větrem otevřít :-)

I když přiznejme si, že jeden příspěvek z diskuse má něco do sebe až nepříjemně:

Je to krásný příběh, ale tak mě napadá... kdyby do oněch otevřených dveří vstoupil stejně zubožený a podvyživený střízlivý bezdomovec... - zpráva by byla daleko stručnější, zněla by úplně jinak a objevila by se tak nanejvýš ve svodce místní policie. Ale pravda, fenka za to nemůže a přeju jí hodně štěstí.

Pravdivé od začátku do konce. Ale jak řečeno v poslední větě - ta fenka za to nemůže, tak aspoň že to pro ni dobře dopadlo.

• Zidane
      Zidane, 24.12.19 12:07:43  

A další, co mi mluví z duše:

Dobře to dopadlo a to je hlavní. Já bych sice fenu vypakoval do nejbližšího útulku, o psa v bytě nestojím, ale to je třeba jeden z důvodů, proč se otevřely dveře zrovna tam a ne moje :-)

Inu, jak jsem řekl výše - Pán Bůh zřejmě věděl, kde má vítr zafoukat :-)

• Pavla.119
    Pavla.119, 24.12.19 11:05:49  

Přeji všem krásné Vánoce.

• Zidane
    Zidane, 18.12.19 17:54:34  

https://www.novinky.cz/vanoce/clanek/co-psovi-pod-stromecek-tipy-na-netradicni-darky-40307514

Nedávno byl na těch samých Novinkách článek, že matka samoživitelka, ač pracuje, vinou otce neplatícího alimenty nemá na dárky pro dítě ( https://www.novinky.cz/domaci/clanek/i-kdyz-matka-pracuje-bez-alimentu-na-darky-nema-40306540 ) a tady se naděluje psům...

Ale chápu, reklama, vydělávat se musí. Osobně si ovšem myslím, že by pes víc než nějaké sekty pro psy a podobné eňo ňuňo dárky ocenil, kdyby si s ním páníček šel pořádně zablbnout na louku. Ale na to se nedá dělat reklama, natož na tom vydělávat, chápu...

• Zidane
      Zidane, 18.12.19 23:09:04  

Z diskuse:

Anna Dostálová

Jsem milovnice zvířat a psů obzvlášť, sama jednoho mám. Ale po přečtení článku mám pocit, že jsem "macecha"!
      Náš pes dostane obojek a prasečí ucho.
      Vyhřívaný pelíšek nebo podložku?!
      Na co, je doma, válí se a spí na svém křesle a gauči. Určitě nenastydne.
      GPS? Venčíme na vodítku, poslouchá na povel.
      A speciální sekt?!
      No tak to už je vrchol!
      V misce má pořád čerstvou vodu, nevím, proč bych měla vyhazovat v přepočtu skoro 6 stovek za litr "sektu".
      To si raději za to koupím šampáňo a šnaps pro sebe! Vitamíny a minerály pejsek dostane ve vhodné stravě.

Rozumná to paní. Například "sekt pro psy" už je fakt rozežranost, kdy už páníček neví, co by ještě pejsánečíčkovi dopřál a zároveň neví, či dost možná nechce vědět, že pes spíš ocení čistou vodu než nějaký "sekt pro psy".
      Pes stejně nepochopí, co do misky dostal a je to jen gestíčko pro páníčky, na kterém samozřejmě někdo pekelně vydělal...

Sekt pro psy... tyvolenakole :7: :7: :7: :8: :8: :8:

• Zidane
        Zidane, 18.12.19 23:41:48  

A do třetice a naposledy z diskuse:

Zvířata neuvažují o tom, co bylo anebo co bude, žijí přítomností. Takže pokud jim k Vánocům Ježíšek nic nepřinese, vůbec vám to vyčítat nebudou. Ze všeho nejvíc ocení vaši pozornost a pohlazení.

Asi tak. Než vyhřívaný pelíšek, to vždycky pejsek víc ocení pohlazení a když si s ním páníček při venčení "zablbne" :4:

• Zidane
      Zidane, 18.12.19 23:20:27  

Další z diskuse - a souhlasím s tím:

Michal Appelt, Most
      Dnes 18:49

Co koupit psovi pod stromeček? Nic. Psovi je úplně u zádele jestli jsou Vánoce nebo ne.
      Ten vidí jen plný stůl jídla a čeká co upadne.
      Domácí mazlíčci jsou fajn, ale nedělejme z nich něco, co nejsou.

Asi tak. Pes prostě vidí, že si páníčkové debužírujou, tak čeká, co upadne. Nic víc a nic míň.

Proto taky psa nepouštět ke stromečku.
      Nechápe, nemůže pochopit, že to jsou dárky, které se musí nechat, než se dovečeří - pes to bere jako hračky a taky tak se k tomu zachová - hned, jak může, skočí na to a začne to škubat - dle něj si s tím hrát, baví ho to.

• Zidane
    Zidane, 18.12.19 15:26:59  

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nad-agresivnim-psem-hul-nezlomila-40306853

Myslí to dobře, ale za mě zbytečný hazard.
    Ten pes si jednou užil své, v hlavě to má a člověk nikdy nemůže vědět, jaké gesto či akce psovi připomene to, co zažil a pes třeba pudově vystartuje a někoho napadne...
    Kdo to tu relativně nedávno psal o psech startujících na lidi v klobouku, protože předchozí majitel psa týral a nosil klobouk, takže si pes zafixoval, že člověk v klobouku je zlej a startoval po něm?
    Například. Prostě člověk nikdy neví, co přesně ten pes zažil a jak se v které situaci zachová...

• Zidane
      Zidane, 18.12.19 15:29:28  

A z diskuse - důkaz, že pejskař s IQ tykve je pro okolí za trest:

Chceš li vytáčet souseda do bezvědomí, pořiď si psa. Deset let jsem to v bytovce musel snášet( probdělé noci, podělané schodiště, věčně otevřený vchod přes noc aby mohl pejsek sám se vyvenčit atd.) od sousedů nad námi. Když jsem něco řekl, koukali na mě přiblble, pokrčili rameny a s arogantním výrazem odešli. Museli jsme se odstěhovat, už šlo o zdraví. Pes do bytovky nepatří!

Páníček dotyčného psa všech debilů futrál a sousedi trpte, páníčka to nezajímá, páníček má psa zřejmě proto, že je to IN... což vyplývá mj. z těch otevřenejch dveří, aby se mohl pejsek sám vyvenčit. Když jsem línej na venčení (můj případ), psa si prostě nepořizuju, kor do paneláku.

• 69beran
        69beran, 18.12.19 21:27:20  

Pes do bytovky patří, ale páneček musí mít rozum. Když budou dělat puboši z nějaký povedený rodinky pobaráku brajgl, taky asi neřekneš, že puboši do bytovky nepatří.

• Zidane
          Zidane, 18.12.19 21:57:01  

Neřeknu, že puboši do bytovky nepatří, ale páníč... otec v tu chvíli snad bude "srozumitelnější" a dětičky srovná.

O tohle jde... děti a jejich brajgl si člověk obvykle srovná.
          Budou si mi sousedi stěžovat na děti, tak dětičky srovnám, že tohle teda ne.

Ale potíž dosti pejskařů je, že ti řeknou "je to pes, tak štěká, nevotravuj, kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi" a nehodlají pochopit, že když už si stěžuju (aspoň teda já), není to jednorázová záležitost a štěkání jejich miláčka mě už fakt ale štve...

• Zidane
            Zidane, 18.12.19 23:22:03  

Neboli jak říkáš, berane, páníček musí mít rozum. A to často bývá problém :11:

• 69beran
              69beran, 19.12.19 14:05:54  

O tom žádná.

• Andulka
    Andulka, 18.12.19 11:38:43  

No... :14:
    https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za-tyrani-zvirat-nebudou-hrozit-tvrdsi-tresty-rozhodli-poslanci-40307497?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=sFo8sWpemSl-201912180929&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

• sirStanley
      sirStanley, 18.12.19 11:50:13  

debilové

no nic ,já budu dál vždy připraven ubližovat lidem ...kteří ubližují zvířatům

• Zidane
      Zidane, 18.12.19 12:21:08  

Mají sice trošku pravdu, že by tresty neměly být stejné jako u lidí, ale zpřísnit by se to mělo. Klidně ať zpřísněj za týrání zvířat a na to konto zpřísněj za týrání lidí, proti tomu nic.

A

Sněmovna však rozhodla, že soudy budou moci uložit samostatný trest zákaz chovu zvířat až na deset let, když se někdo dopustí trestného činu v souvislosti s chovem nebo péčí o zvíře.

Jsme v Česku, takže se to počítám bude obcházet, že Vonásek dostane za týrání psa trest zákazu chovu, tak si nového psa pořídí Vonásková na své jméno a jsme tam, kde jsme byli...

• Zidane
      Zidane, 18.12.19 12:35:32  

Ono taky na druhou stranu... k čemu by bylo zvýšit maximální sazbu z pěti let na šest, když soudy stejně v drtivé většině případů dávají podmínky... hezké gesto, ale v praxi žádná změna. To by nejdřív museli mít soudci "gule" a nebát se za týrání dávat klidně basu, jinak budou vyšší tresty k ničemu. A vzhledem k přeplněnosti českých věznic to na tresty natvrdo moc nevidím, to už bude muset bejt případ jako ten příspěvek ze šestnáctýho...

Dokud soudci budou dávat v 99,9999 % případů podmínky, moc se toho nezmění. Klidně tresty nechat jak jsou a soudy ať jsou přísnější a bude to lepší věc než zvýšit tresty a soudy mírné jako dosud... takový systém "vlk se nažral a koza se válí v chlívku vychechtaná jak lečo" je k ničemu.

• Zidane
    Zidane, 16.12.19 19:33:44  

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/slovensky-cuvac-se-zakousl-zene-do-nohy-majitele-ceka-soud-40307296

Majitel moula, špatně zavřená branka se může stát. Soud ano, ale vyřešil bych to nějakou kratší podmínkou a odškodným dotyčné. Tady zavírat páníčka nemá smysl, to byla fakt nedbalost a spravilo by to nějaké peněžní bolestné.

• Pavla.119
    Pavla.119, 16.12.19 16:25:01  

Tohle mi uniklo!
    21 měsíců je málo :9: :9: tohle bych soudila jako týrání a pokus o vraždu :9: :10:
    https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-blesk-tlapky/592457/prulomovy-rozsudek-tyran-ktery-malem-k-smrti-ubil-ronyho-jde-sedet-natvrdo.html?fbclid=IwAR088n18lTee7C_IACm3o_uETrKbthV9ci8eeFwT6AalnqHC4xgG0Fruutk

• sirStanley
      sirStanley, 16.12.19 17:17:00  

já bych mu dal i míň, třeba hodinku, dvě... se mnou (a mými noži) v jedné místnosti

na oplátku by mi stačila jen.. beztrestnost :14:

• Zidane
      Zidane, 16.12.19 18:05:21  

Bohužel pokus o vraždu atp. se vztahuje jen na lidi, u zvířat to použít nejde... někdy fakt bohužel. Pejskař nejsem a nebudu, ale tohle... pes je živej tvor a zaslouží si patřičné zacházení a ne tohle.

• Andulka
      Andulka, 16.12.19 18:41:21  

Je to málo, ale lepší než ty podmínky, co padaly do teď.

• Zidane
        Zidane, 16.12.19 18:43:31  

Vzhledem k tomu, že se na místě odvolal (koneckonců nemá co ztratit, když se odvolá obžalovaný, trest může být maximálně potvrzen, zvýšen ne, to by se musel odvolat státní zástupce), bych se ještě neradoval, klidně se může stát, že mu to odvolací soud zmírní...