Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
sirStanley (2019-10-13 22:58:32)Zidane (2019-10-13 22:38:01)Pavla.119 (2019-10-13 19:11:50)alusasilas (2019-10-13 11:19:50)starabodlina (2019-10-12 22:48:20)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-10-05 23:36:20)debri (2019-09-11 14:59:20)Jackie0004 (2019-07-06 15:55:14)beLIEve (2018-12-08 22:52:29)amorek23 (2018-12-01 14:40:09)bulldog (2018-10-28 22:17:20)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 8 507 | Členů: 12
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Pavla.119
    Pavla.119, 13.10.19 19:11:49  

NIZOZEMSKO je první zemí na SVĚTĚ bez jediného toulavého psa. Toto je návod, jak to zvládli!

Svět bez toulavých psů by byl príma. V Holandsku našli na tento nekonečný problém konečné řešení.
    Vláda spustila projekt na eliminaci toulavých psů. Dobrovolníci je chytili, sterilizovali, provedli potřebné očkování a hledali pro ně nové domovy.
    Díky tomuto přístupu nejsou v Holandsku žádní další toulaví psi.
    Od počátku 21. století byl počet toulavých psů v Nizozemsku tak velký, že problém nabyl národního rozměru.
    Existují zde tresty pro ty, kteří vyhazují psy ze svých domovů – až do výše 15.000 eur a 3 roky ve vězení.
    Pokud si chce někdo koupí psa, bude muset zaplatit daň, ale v případě, že si vezme toulavého psa bude to zcela zdarma.
    Díky této kampani bylo adoptovaných více než milion toulavých psů.
    Myslíte si, že by se tento projekt mohl uplatnit i v naší zemi?

• Zidane
      Zidane, 13.10.19 22:32:24  

S tím se dá svým způsobem souhlasit.

Koupím si psa - tím vlastně podporuju množírny, které na tom brutálně vydělávají.

Proč si radši nevzít psa z útulku, kde jsou většinou rádi, že si vezmu a max si řeknou o dejmetomu dvě stovky "jako náklady na očkování"?

• Zidane
        Zidane, 13.10.19 22:34:08  

A s těmi "náklady na očkování" jsem slyšel, že to prý je obrana proti jistým spoluobčanům, co si takhle chodili pro maso zdarma, ovšem dát za pejska i blbou stovku už se jim příčilo... pokud to tak bylo či je, divil by se tomu někdo?
        Já teda ne...

• Andulka
    Andulka, 12.10.19 08:30:44  

Takže Zidane. Registry patří soukromým firmám. Tudíž žádné "aby měli úředníci co dělat." Jeden celostátní není z toho důvodu, že by to bylo moc složité a náročné na provedení a údržbu a na to má veterinární správa málo lidí. Naplánovaný je od roku 2022,jestli to projde. Pak bude krom čipování i povinná registrace přímo v něm.

• Zidane
      Zidane, 13.10.19 22:38:00  

Takže aspoň tak. Spustit jeden celostátní registr, kde prostě každej pes povinně bude a hotovo, přes to neletí parník.

To měli udělat, respektive na tom začít makat, od samého začátku, co o registrování psů vůbec začali uvažovat.

Času na to měli snad dopr... dost... ale chápu, jsme v ČR, tady to nejlogičtější řešení prostě fungovat nemůže :8:

• Andulka
    Andulka, 3.10.19 07:30:46  

http://www.yoom.cz/img/73h1wjo9_source.jpg :6:

• 69beran
      69beran, 9.10.19 18:40:39  

:1: :1:

• Pavla.119
    Pavla.119, 2.10.19 17:29:13  

Od 1.1.2020 musí mít každý pes čip. Jsem zvědavá jestli psů ubude.

• Andulka
      Andulka, 2.10.19 17:55:08  

Neubude.

• Zidane
        Zidane, 2.10.19 18:36:17  

Teď jsem to chtěl říct taky. Neubude. Aspoň ne hned od prvního, utrácet psy kvůli tomu snad nikdo nebude, to by byla síla i na mě.
        Druhá věc je, kdo si po "odchodu" původního psa třeba koupí dalšího, ale to podle mě nutnost čipování taky neovlivní.

Jen se mi to nelíbí tak nějak z principu - samotnej čip je k prdu, musí se zaregistrovat - a registr čipů prý není jeden celostátní, ale je jich víc - no pokud je to pravda, k čemu to je dobré? Ztratí se mi pes, budu ho mít v registru A, ale najde ho někdo s přístupem do registru B a stejně nezjistí, čí pes je...

Plus se mi to taky nelíbí jakožto první krok k tomu, že by časem mohli začít čipovat lidi, protože "u psů to funguje" a když bych se stavěl na zadní, že žádnej čip nechci, začli by "a proč nechceš, co se ti nelíbí? Slušnýmu člověku přece čip vadit nemusí a to, že podle čipu bude možno zjišťovat, kde se kdy pohybuješ, taky ne, co ti na tom vadí? Jsi snad nějakej zločinec?"
        Zločinec nejsem, ale nějaký takovýhle čipování se mi nelíbí už z principu... co takhle právo na soukromí? :10: :10: :10:

• Zidane
          Zidane, 2.10.19 18:37:18  

Já mám pocit, jestli to není tak trošku záměr, že je těch registrů víc... za zanesení psa do registru se musí platit a proč by člověk platil jednou za registr celostátní, když může být registrů pět a páníček zaplatit pětkrát, že... :14: :14: :14:

• Andulka
            Andulka, 2.10.19 19:12:33  

Placenej je snad jenom jeden, zbylé jsou zadarmo. A každý veterinář se čtečkou má přístup do všech registrů. Stejně jako každý občas může nahlížet do všech registrů.

• Zidane
              Zidane, 3.10.19 12:46:08  

Dobře, díky za informaci. Ovšem stále to nevysvětluje, proč "musí" těch registrů bejt víc, proč nestačí prostě jeden, kde budou všichni psi... asi prostě "protože byrokracie", úředník řekl, že to tak bude, tak to tak bude :14: :14: :14:

• Andulka
                Andulka, 3.10.19 17:04:51  

Tak máš možnost výběru, šmarjá. :8:
                Však nikdo nikoho nenutí, aby psa registroval do všech. Stačí si vybrat jeden. Třeba ten nejvíce používaný a je to.

• sirStanley
                  sirStanley, 4.10.19 09:19:38  

mám ho v iftaregistru, víc mě jich nezajímá

• Zidane
                  Zidane, 4.10.19 10:31:41  

Možnost výběru... mně to v tomhle případě přijde zbytečné, jeden registr, ve kterém budou všichni psi, by podle mě bohatě stačil.

• 69beran
                  69beran, 9.10.19 18:49:04  

V tomhle ale netřeba vybírat. Co si budu vybírat? Přijdu, psovi prsknou čip a odejdu. Není co vybírat. Jde jen o ten čip, víc nic od nich nepotřebuju, žádnej nadstandard, prostě NIC. Je mi fuk, kde je pes vedenej.

• Andulka
                    Andulka, 10.10.19 14:45:46  

Musíš si vybrat, kam si ho zaregistruješ. Nebo už to dělá veterinář? A stejně by asi bylo dobrý vědět ve kterým ho máš.
                    Já nevím teda, mně je to nějak jedno jestli je ten registr jeden nebo pět.

• 69beran
                    69beran, 10.10.19 17:36:49  

Taky je mi to jedno.

• Zidane
                    Zidane, 11.10.19 00:15:47  

A to pak dojdeme k tomu, k čemu je dobré mít víc registrů? Proč nemůže být jeden celostátní, kde prostě bude každej pes a basta? Protože by "nebyla možnost výběru"? Nebo proč a k čemu těch víc registrů kdo vymyslel? :8: :8: :8:

• 69beran
                    69beran, 11.10.19 15:48:06  

Jistě, že by stačil jeden registr. Tohle není služba, kde různý firmy poskytujou různý služby, nebo řekněme určitou službu v různých kvalitách. 1 registr by stačil a pak by bylo o to jednodužší vyhledávání. Proč projíždět 5 registrů? To je jako kdyby bylo 5 registrů aut třeba. Je jen jeden a ten stačí.

• Zidane
                    Zidane, 12.10.19 02:54:32  

No a to říkám celou dobu.
                    K čemu je pět nebo osm registrů?
                    Proč neudělat prostě jeden celostátní a hotovo? Však o to přece jde - aby všichni pejsci byli registrovaní, no ne?

Kterej kretén tuhle možnost "víc registrů" vymyslel a proč?

• Zidane
                    Zidane, 12.10.19 02:57:53  

(na "a proč" si odpovím sám - aby přece měli úředníci co dělat, proto musí být víc registrů...

• Zidane
    Zidane, 30.9.19 21:50:47  

https://www.diskutnici.cz/forum/3072-pes-nepritel-cloveka/post/8719

To už pak dojdeme k tomu, že to štěně je sice přešlechtěné až hrůza, ale nemůže s tím nic dělat. Prostě se tak narodilo, nemůže za to.

Ale pokud panička je pí.. vypatlaná, proč má trpět pes? :8: :8: :8:

• Andulka
      Andulka, 1.10.19 08:49:51  

Narodilo se tak, protože to někdo dovolil. V obou případech trpí pes proto, že lidi jsou bezmozci. Proč má trpět jakékoli zvíře kvůli lidské blbosti, chamtivosti a sobeckosti? Proč?

• Pavla.119
        Pavla.119, 1.10.19 10:19:06  

Protože to tak ti "milovníci psů" chtějí, proto! :10: :10:

• Andulka
          Andulka, 1.10.19 10:34:39  

Ale blbost. :14:

• Pavla.119
            Pavla.119, 1.10.19 10:38:08  

Žádná blbost! KDO vyšlechtil takové zrůdičky? Milovníci koní? Anebo odpůrci globalizace či vegetariáni?
            MILOVNÍCI PSŮ to byli! Nikdo jiný!
            No a cetky na psy také věšejí MILOVNÍCI PSŮ! :7: :7:
            Přece to nebude dělat někdo, komu jsou psi lhostejní!
            :9: :9: :9:
            Za všemi těmi zrůdnostmi stojí PEJSKAŘI!

• Andulka
              Andulka, 1.10.19 12:46:39  

Milovníci koní vyšlechtili taky pěkný zrůdičky.

A myslím si, že lidé, kterým jsou zvířata lhostejná dělají mnohem horší věci než ti, kteří je mají rádi.

• Zidane
            Zidane, 1.10.19 13:58:47  

To ale není blbost. Poptávka dělá nabídku, kdyby takovéhle přešlechtěné potvory, co jsou vinou přešlechtěnosti chodící nemoc a trpěj kolikrát už od narození, nikdo nechtěl, nikdo by to taky nevyšlechtil - proč by to šlechtili, kdyby o to nebyl zájem.

Takže chyba lidí, chyba těch "milovníků psů", co tyhle přešlechtěnce chtějí a za těžké peníze kupují.

Že ti, komu jsou zvířata lhostejná, dělají kolikrát horší věci, to dělají. Ale to tyhle "milovníky psů", o kterých je řeč, neomlouvá - ti dělají taky pěkné hovadiny. Jen to kolikrát dělají v dobrém úmyslu - myslej si, jak pejskovi prospívají a jak pro něj dělají to nejlepší... a že to tak ve skutečnosti není, to jim nedochází.

• Zidane
              Zidane, 1.10.19 13:59:48  

Resp. vyšlechtilo by se to, ale až by se třeba zjistilo, že o to není zájem, přestali by šlechtiči tyhle přešlechtěné potvory dál chovat - neměli by důvod.

• Andulka
              Andulka, 1.10.19 14:28:36  

Tyhle ty chodící nemoci, co trpí už od narození, ve velké většině produkují takzvaní množitelé. Kříží mezi sebou příbuzné psy, nemocné psy, fena má stěnata každé hárání.
              A proč? Protože nějaký chytrý někde vyblil, že psi s průkazem původu jsou přešlechtění, drazí a kdesi cosi.

• sirStanley
          sirStanley, 1.10.19 11:12:39  

proč? protože vystaváři s jejich vymyšlenými standarty jak by "měl" pes vypadat

tady je vidět 100 let "vylepšování"

http://barkthink.com/100-years-dog-breed-improvement/

• Zidane
            Zidane, 1.10.19 14:37:41  

S těmi výstaváři je to kolikrát pravda... není například pes dokonale černej, ač "by měl být", má pár bílejch chlupů? Už nevyhovuje nejpřísnějšímu standardu... určité standardy by být měly, o tom žádná, ale nehnat to zbytečně do extrému.

• Andulka
              Andulka, 1.10.19 14:42:13  

Co ty o tom víš? :7:
              Očividně nic moc, viď?

• Zidane
                Zidane, 1.10.19 14:57:58  

O psích výstavách fakt nic moc, ale stačilo mi pár hodnocení na výstavách králíků... co všechno se tam hodnotilo, co byla chyba či nedostatek... pro laika toho minimálně půlka byly hovadiny a to s "pár chlupů jiné barvy už je chyba, toto plemeno to mít nemá" mám právě z králičích výstav :14: :14: :14:

• Andulka
                  Andulka, 1.10.19 15:04:37  

A nemyslíš, že to má třeba svůj důvod? Kór u těch králíků?
                  Protože z 'pár bílých chlupů navic' se může stát 'hodně bílých chlupů navic' a už je z toho jiné plemeno.

• sirStanley
              sirStanley, 1.10.19 15:15:40  

http://barkthink.com/wp-content/uploads/2013/05/barkthink_100yearsofbreed_gsd.jpg

tohle je třebas důsledek toho když se ve škebli nějakého idiota,idiotů vymyslí "standard" který určí že tenhle nový,hrozný a nepřirozený postoj bude novým standardem

například

• Carbon.de.Castel-Jaloux
            Carbon.de.Castel-Jaloux, 1.10.19 18:41:54  

To je teda vylepšení! A v tom posunování rypáku chtějí pokračovat i u dalších bull plemen. Takový hovado pak třeba nechytí kousek žrádla, když mu to hodíš.

• Zidane
              Zidane, 2.10.19 13:49:03  

Asi tak. Nějakej myslitel řekl, že takhle má to plemeno správně vypadat, tak se postarají, aby tak vypadalo... a když by se člověk zeptal, PROČ má to plemeno tak vypadat, když jak pak říkáš, ani nechytí hozenej kus žrádla, tak se ti dostane odpovědi ve smyslu "protože to tak má být" a mezi řádky naznačení "když to nevíš, tak se neptej, blbče, stejně to nepochopíš, prostě to tak má být, nevzdělanče"... něco jako ponožky v sandálech. Taky to tak "má být" a když se zeptáš, proč, je ti naznačeno "pokud se na takovouhle věc musíš ptát, jseš buran" a tím to vadne...

• 69beran
                69beran, 9.10.19 19:40:32  

S některými plemeny je to opravdu na hranici týrání zvířat. Možná i za hranicí.

• 69beran
                  69beran, 9.10.19 19:42:48  

Konkrétně třeba ta plemena, co se dusí a chrčí i v klidu, tam bych zakázal jejich další množení a basta. S jejich "milovníky" bych o tom vůbec nediskutoval.

• Andulka
                    Andulka, 10.10.19 14:47:08  

Něco už je fakt moc o tom žádná.
                    Ale víte jak to....když je poptávka, je i nabídka. Bohužel.

• 69beran
      69beran, 9.10.19 18:44:55  

Debilní bezmozková slepice.

• Zidane
        Zidane, 9.10.19 23:02:22  

Tak. Psa má na úrovni kabelky čili módního doplňku a to, že pes je, na rozdíl od kabelky, živej tvor, to je nad její chápání :8: :8: :8:

• 69beran
          69beran, 10.10.19 10:45:50  

Protože tohle nejsou lidi, co respektujou, že pes je pes, ne módní doplněk.

• 69beran
            69beran, 10.10.19 10:50:09  

Mentálně podobní jim jsou ti, co si pořizujou plemeno, který tzv "frčí", nebo jestli jeho barva bude ladit s barvou auta, apod.

• Zidane
              Zidane, 10.10.19 13:32:57  

Popřípadě si pořizujou psa proto, že "to je in" - ne určitý plemeno, ale psa bez rozdílu prostě proto, že "je in mít psa" a pak to dopadá tak, že jim je i zatěžko venčit a takové vídáš chodit kolem paneláku a jejich výraz mluví jasně - "dělej, dělej, ať můžu zpátky k televizi" a o tom, že by se ohnuli pro to, co při venčení pejsek ztratí, ani nemluvit...
              Právě proto, že psa mají ne proto, že ho chtějí, ale že to "frčí", psa má každej, tak my taky a jsou líný dát mu, co potřebuje.
              Já jsem línej taky a proto psa nechci - rád mu dopřeju páníčka, kterej s ním bude chodit na procházky atd. s radostí a ne z povinnosti :4:

• Zidane
    Zidane, 28.9.19 16:25:26  

https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/cesko-plne-nepojistenych-domacich-mazlicku-jen-kazdy-paty-plati-co-mu-narizuje-zakon

Já teda nevím, ale co to melou o zákonu? Mám dojem, že není povinnost mít pojištění na škody způsobené zvířetem, jen se to doporučuje, protože když člověk pojištění nemá a pes něco vyvede, má páníček problém a může se stát, že se nedoplatí... ale povinné to není, co to melou o zákonu? :7: :7: :7:

• Pavla.119
      Pavla.119, 28.9.19 17:15:09  

Melou o tom, že "ze zákona" ODPOVÍDÁŠ za škody způsobené tvým domácím mazlíčkem a tudíž "ze zákona" musíš všechny škody způsobené tvým domácím mazlíčkem uhradit.

Že na to nestačí ústní omluva ale že vzniklou škodu musíš nahradit finančně.

"Ze zákona" (jako např. u vozidla pohybujícího se po pozemních komunikacích) sice odpovědnost za škodu způsobenou domácím mazlíčkem pojištěnu mít nemusíš - ale - pak se nesmíš divit že po tobě bud například zdravotní pojišťovna vymáhat úhradu ošetření zraněného člověka a ten zraněný bude vymáhat nejenom bolestné ale i ztížení společenského uplatnění, popřípadě doživotní rentu. No a v takových případech jdou ty škody do milionů.

• Zidane
        Zidane, 28.9.19 17:18:30  

To jo, s tím se musí, když se člověk nepojistí, počítat.
        Jenže on je ten nadpis společně s článkem napsanej poněkud nešťastně.

V nadpise "jen každý pátý platí, co mu nařizuje zákon" a hned první věta "Jen každý pátý chovatel psa nebo kočky má uzavřené pojištění občanské odpovědnosti, z něhož může hradit případné škody způsobené zvířetem." - no to zní jako kdyby to pojištění bylo nařízené zákonem - něco jako "povinné ručení na psa", což ovšem nařízeno není. Takže kdo se nepojistí, holt riskuje, že mu přistanou na bedrech, jak píšeš, třeba i milionové dluhy.

• 69beran
      69beran, 9.10.19 19:46:35  

O takovým zákonu nic nevím, nikdy jsem o něm neslyšel. Řekl bych, že ten zákon neexistuje. Leda, že by se jednalo o psy služební a majitel je povinnen mít psy pojištění proti škodám vzniklým při výkonu služby. To by dávalo i smysl. Celoplošně ale ten zákon nejspíš neplatí.

• Pavla.119
        Pavla.119, 9.10.19 20:02:35  

Ne, neexistoval a ani neexistuje.
        Pojištění je dobrovolné.
        Ale doporučila bych mít tu odpovědnost pojištěnou a to nejenom pro domácí mazlíčky. Já vím, namítnete - profesionální deformace :7: :9: ale právě proto! Viděla jsem spoustu případů, kdy jsem lidem nemohla nijak pomoci protože tu odpovědnost pojištěnou neměli, přitom by stačilo pár stovek ročně...

• Zidane
          Zidane, 9.10.19 23:05:34  

No právě.

Ono se řekne "dyť se nic nestane"... jo, pes na někoho vyletí, třeba mu podrazí nohy, dotyčnej se při pádu praští do hlavy, bude mít trvalý následky a páníčku budeš platit měsíční "rentu" do konce života, protože je vina tvého psa - a tedy tvoje - že dotyčný skončil v invalidním...

Jistě, přeháním, to já rád, ale stát se to může.
          Jistě, stane se to v jednom z milionu případů, ale chcete riskovat, že zrovna vy budete ten jeden případ? No tak riskujte... a pak, pokud se to stane, holt plaťte. Pes je pes, pes je zvíře a zvíře je prostě zvíře, tady by to pojištění odpovědnosti bylo fakt vhodné... náhoda je blbec.

• Pavla.119
            Pavla.119, 10.10.19 07:19:23  

To se dá řešit poměrně lehce: pojištění odpovědnosti za škody způsobené domácími zvířaty bývá součástí "odpovědnosti domácnosti" - tedy: pojištění za škody způsobené v občanském životě.
            Tu je také dobré mít protože nikdy nevíte, co se stane a kdo po vás bude požadovat úhradu za něco, co způsobíte či dokonce nezpůsobíte!
            Mám takovou (docela legrační) osobní zkušenost - aneb - jak byla kovářova kobyla málem bosa :4: :4:
            Bylo to týden po svatbě a odstěhování mé dcery. Domácnost se začala dostávat do nových kolejí, zůstala jsem sama ženská se třemi chlapy na krku. Měla jsem všeho plné kecky a do toho v neděli odpoledne přišli kluci s nápadem zajezdit si na motokárách. "Maminko, jedeš taky!" Dorazili jsme na místo. Já to viděla poprvé, na dráhu ze starých pneumatik jsem čuměla jak výr a na ta vozítka, se kterými jsme měli jezdit, ještě víc. (Tehdy to byly takové nízké příšerky s malými koly a slabým motorkem, co nás sotva uvezly.) Prostě: vyoraná myš. Takže mi trochu uniklo, jak jsem se na to vozítko vůbec dostala :1: a už jsem byla na dráze! Všechno bylo príma, líbilo se mi to, jenže po příjezdu do cíle mne čekalo nemilé překvapení. Přítelkyně mého syna byla v prekérní situaci: tomu vozítku upadlo kolo. Šmajdalo, když si do motokáry sedla, takže namísto na dráhu zajela zpátky a šla ke kůlně - "kanceláři" nahlásit závadu pořadatelům, kteří seděli v kůlně a chlastali, zatímco "vozítka" půjčovaly a obsluhovaly jejich(?) nezletilé děti.
            Vozítko bylo očividně poškozené a pořadatelé měli jasno: způsobila to Lucinka a musí to zaplatit! Chtěli po ní celkem dost peněz (nevím už přesně kolik), byli na ni docela drsní a Lucinka měla slzy v očích. Syn se s nimi hádal, tvrdil, že ta kára nebyla v pořádku už když do ní sedla, že vůbec na dráhu nevyjela, natož aby do něčeho narazila ale s pořadateli nebyla řeč. Já se nechtěla hádat, tak jsem vytáhla peněženku, že to zaplatím. Jenže můj nejmladší synek nebyl nadarmo pojišťovácké dítě :1: , vzpamatoval se dříve než jeho maminka :1: a chytil mne za ruku ve které jsem držela peněženku: "Mami, to by přece měla zaplatit pojišťovna, ne?" Praštila jsem se do hlavy: "Samozřejmě!" Namísto peněz jsem vytáhla vizitku :1: a podrobně vysvětlila pořadatelům další postup :4: (že musí dát písemně požadavek na úhradu škody a nesmí vozítko opravit, musí jej nechat v tomto stavu než si jej prohlédne likvidátor pojišťovny)- že jim sice mohu pomoci v tom, že tam likvidátor přijde už příští týden :4: ale víc udělat nemohu... Lucinka jim nechala adresu i s číslem občanky :1: - no a za dvacet let se ještě nikdo neozval....

• Zidane
              Zidane, 10.10.19 13:35:18  

Ten konec jsem předpokládal... jak v tom vtipu:

Říká vrchní hostovi: "Co ta propálená díra v ubrusu, pane? To bude stát sto korun!"
              "Ale ta díra už tam byla, když jsem přišel," brání se host.
              "Jo, to známe!", nedá se vrchní, "to říkal host před váma taky!"

Docela by mě zajímalo, v kolika případech to těm zmetkům na motokárách prošlo a penízky shrábli do kapsy...

• Pavla.119
            Pavla.119, 10.10.19 07:28:16  

Další, opravdu nemilou zkušenost mám z letošního roku: žáci sedmé třídy ZŠ včetně mé vnučky jely na školní výlet na koloběžkách. Po cyklostezce. Jenže na některá místa té cyklostezky mají možnost vjíždět i motorová vozidla :7: a parkovat tam :7:
            Jedna z holek koloběžku neubrzdila a narazila do takhle zaparkovaného auta. Údajně to byla nějaká audina. Holka vyvázla bez škrábanců, na rozdíl od té audiny. Škrábanec sice nebyl velký ale majitel po rodičích požadoval úhradu přelakování celého vozidla :7: :9: přes sto tisíc korun :9: Rodiče toho děvčete "odpovědnost" pojištěnu neměli :9: Sice se ředitel školy snažil, aby to "šlo z pojistky" školy, opravdu se snažili i pracovníci pojišťovny ale bylo to marné :9: Což mi připomíná že nevím, jak to nakonec dopadlo :9: musím se na to poptat dcery....

• Zidane
              Zidane, 10.10.19 13:37:30  

Majitel vychcan, mohlo a mělo by stačit přelakování poškrábaného dílu, na co celé vozidlo? Ale je jasné, že proč by si nenechal přelakovat celý auto, když to platí někdo jinej...

• Pavla.119
                Pavla.119, 10.10.19 16:37:33  

No právě! Když si najde právníka a dá je k soudu tak to prohrají (protože pokud má na audinu tak má taky dost peněz na právní zastoupení). Pokud by se měl soudit s pojišťovnou - jakoukoliv - tak by výsledek už nebyl tak jednoznačný.

• 69beran
              69beran, 10.10.19 18:18:46  

Pak to není cyklostezka v pravým slova smyslu. Na cyklostezce nemá co dělat motorový vozidlo. Ale holt někdo sii chtěl udělat čárku za vybudovanou cykloztezku, tak to vymyslel takhle.

• Pavla.119
                Pavla.119, 10.10.19 18:30:40  

Na Valašsku to jinak nejde :9: :9:

• Zidane
                Zidane, 11.10.19 00:17:18  

Silně bych tomu věřil... "klasická" cyklostezka, tedy bez motorových vozidel, by neprošla, to by nějakej místní starosta či jinej potentát, co tamtude určitě nutně potřebuje někam jezdit (nemá tam starosta nebo nějakej radní čistě nááááááááááááhodou chalupu či jinou nemovitost?), nikdy neschválil, tak se to udělá takhle...

• Pavla.119
                  Pavla.119, 11.10.19 08:27:04  

To je dáno členitostí terénu. Tady jsou totiž sídla kolem vodních toků, často jenom jedna ulice protože za tím je hned krpál :7: takže tu cyklostezku není kudy vést, pokud ji tedy nechceš udělat nahoru/dolů/nahoru/dolů :9: Prostě: teče řeka/potok, vede silnice (a někde ještě železniční trať), baráky ve dvou-třech řadách a hned svahy :9: :10: