Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Pavla.119 (2018-12-09 09:54:12)Dopaminka (2018-12-08 23:11:14)beLIEve (2018-12-08 22:52:29)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-12-08 19:57:46)starabodlina (2018-12-06 00:47:25)debri (2018-12-05 14:52:45)Zidane (2018-12-05 14:09:40)temeleke (2018-12-05 13:47:50)alusasilas (2018-12-01 18:47:00)amorek23 (2018-12-01 14:40:09)bulldog (2018-10-28 22:17:20)Jackie0004 (2018-09-11 22:42:36)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 7 737 | Členů: 13
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, bulldog, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 3.12.18 06:32:11  

Kolegyně dneska prohlásila, když se bavila s mistrem: "No já o dovolené rodila."
    A myslela tím, že přišla na svět štěňata, která její pes udělal. Takže ani nemá čubu, jen psa, který si skočil. A "ona rodila"... tyvole kam se hrabou matky mluvící stylem "my jsme papali, my jsme kakali, už jsme řekli první slovo"... pak si nemám myslet, že někteří pejskaři mají místo mozku vodítko :8: :8: :8:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.12.18 07:42:04  

:1: :1:

• Andulka
      Andulka, 3.12.18 09:33:58  

My jsme to na škole, a i potom, běžně používali. "O víkendu jsem rodila jehňata." Nebo já jsem si třeba porodila tři kůzlata. Znamená to, že koza toho nebyla schopna sama a potřebovala pomoct. Pamatuji si to jako včera, jak jsem ta kůzlátka tahala ven.
      Asi záleží na kontextu, jak je to řečeno.

• temeleke
        temeleke, 3.12.18 09:43:43  

přesně tak. Je to běžný chovatelský výraz, říkají to i chlapi (veterináři běžně odrodí mnoho zvířat), laikovi to může přijít zvláštní, chápu, ale nemá to nic společného s citovou vazbou k tomu zvířeti (na rozdíl od pampers mozku)

• Zidane
          Zidane, 3.12.18 10:11:51  

Dobrá, ale nemá to nic společného s citovou vazbou k tomu zvířeti (na rozdíl od pampers mozku) bych si nebyl jistej. Dost lidí má (hlavně) psy místo dětí, berou je tak a chovají se k nim tak.

• temeleke
            temeleke, 3.12.18 10:35:23  

někteří lidé to tak mají, je třeba rozlišovat

• Andulka
            Andulka, 3.12.18 11:54:08  

Já to tak nemám. A stejně bych řekla, že jsem rodila štěňata.

• Zidane
              Zidane, 3.12.18 12:59:38  

Já ve výrazu "rodila jsem štěňata" prostě vidím dotyčnou v porodnici a...
              Je pravda, že veterináři to mají jako pracovní výraz, ale to beru jako něco jiného.

U neveterinářek prostě v tu chvíli vidím, s prominutím, "jak to z ní leze"... tak jsem asi divnej, nebyla by to první věc, ve které jsem divnej :14: :14: :14:

• Andulka
                Andulka, 3.12.18 13:23:51  

Jsi divnej.
                Jak píšu výše, a Temeleke také, je to běžný chovatelský výraz.
                Mě přijde, že se ti to hodí do tvé šablony, kdy majitelé psů nejsou normální.

• Zidane
                  Zidane, 3.12.18 13:29:15  

Měli jsme králíky. Například.
                  Nikdy bych neřekl, že "jsem rodil králíky". Prostě "máme malý králíky" nebo tak něco.
                  Měli jsme morčata. Taky jsem nikdy nerodil morčata, prostě "máme malý morčata, narodily se". Říct, že jsem něco "rodil" by mě ani nenapadlo.

Kočku jsme neměli, jen kocoura, takže nemůžu říct, zda bych někdy "rodil koťata", to je pravda. Protože je pravda, že jako zaťatý kočičář si o pejskařích myslím své - a pejskaři to o nás kočičářích mají stejně, to mi nikdo nevyvrátí :1: :1: :1:

P. S. To strejda měl talent, že jak prohlížel koťata a řekl "tohle je kocour, to si můžem nechat", tak to časem přišlo s outěžkem :1: :1: :1:

• Zidane
                    Zidane, 3.12.18 13:31:37  

Ale ano, kdybych u porodu fyzicky pomáhal, pak ano - v tu chvíli můžu říct, že "jsem rodil", nemusí to ze mě lézt. Ale pokud se mláďata prostě tak nějak objeví bez mého přičinění, ať už kuřátka, králíčci, koťátka, štěňátka (přičinění ala Verča, kdy "Luckyho neuhlídala" nepočítám :1: ), tak tam jsem to "nerodil". To prostě mám, resp. máme, narodilo se to :4:

• temeleke
                    temeleke, 3.12.18 14:49:26  

když u toho sedím, čistím mláďata a hlídám, aby vše probíhalo bez komplikací, veta v předvolbě na telefonu vedle sebe, tak "rodím" :13: teda... ještě jsem to nedělala, ale u psa už by to stálo za to si myslím. Kočky a králíci snad nemají tak komplikované porody...

• Zidane
                  Zidane, 3.12.18 13:33:30  

A další dotaz - jsem divnej i s tím, když se mi nelíbí, že někdo říká, že fena/kočka/jiná zvířecí samice je těhotná?
                  Zvířata jsou přece březí, ne?

• Andulka
                    Andulka, 3.12.18 13:36:14  

Ano, zvířata jsou březí. Také nemám ráda, když někdo řekne, že je fena těhotná.

• Zidane
                    Zidane, 3.12.18 13:50:58  

A to pak dojdeme k tomu, že to dost lidí má spojených - zvířátka jedí (v češtině žerou) a jsou těhotná (ve skutečnosti březí), protože je dotyční berou jako sobě rovná, ne-li nad sebou a vyjadřují se podle toho.

Já mám ke zvířatům respekt ve smyslu "je to živý tvor a zaslouží si patřičné zacházení, týrání tvrdě trestat", ale pořád to beru "já jsem člověk a pes/kočka/prase/králík/atd. je zvíře, tedy není na stejné úrovni se mnou".
                    A proto třeba dodržuju češtinářské "člověk jí, zvíře žere (že někteří lidi taky spíš žerou, to je druhá věc), žena je těhotná, zvířecí samice březí", i když za to, že si dovolím říct, že pes žere, už jsem párkrát dostal pěkně seřváno ve smyslu "žereš možná ty, Fifinka papá!" :14: :14: :14:

• temeleke
                    temeleke, 3.12.18 14:50:56  

také nemám ráda, když někdo zvířata polidšťuje. Nejhorší je, že oni to dnes lidé ani nepolidšťují, prostě ti zplozenci měst už netuší, jak se tomu u zvířat říká. Takže na chovatelských skupinách na fb běžně čtu, že má slečna těhotnou kobylu :8:

Zato s oblibou říkám o lidech, že jsou březí. A teď, kdo je divnej :6:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.12.18 20:12:09  

:1: :1:
                    Ta moje neteř je zase březí :14:
                    Tak se to dneska říká normálně :11:

• Dopaminka
              Dopaminka, 3.12.18 13:22:31  

asi hodně záleží na prostředí, ve kterém se pohybujeme.
              nekde je to norma, jinde to zní trochu uchylne

• Zidane
                Zidane, 3.12.18 13:34:35  

Tak. U veterinářů nebo třeba v kravíně to beru jako normu, ale mně osobně to zní divně.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 1.12.18 12:41:42  

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/405799/chovatelka-hlady-utyrala-nekolik-psu-kam-se-podeli-ti-co-prezili-a-jak-se-ted-maji.html

Nechápu :7: Fakt se nedali prodat?
    Je to dva roky staré, ale děje se to furt.

• temeleke
      temeleke, 3.12.18 09:47:54  

spíš ti lidé nejsou soudní, pořídí si zvířata, když na to nemají podmínky, a pak se stydí a nechtějí s nikým komunikovat, pak můžou být i agresivní kvůli tomu. Jsou to holt takoví blázni, kteří si nepřipustí zvíře byť i darovat, raději je umoří.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 29.11.18 15:38:43  

https://www.novinky.cz/krimi/490544-nemecky-ovcak-na-kralovehradecku-zautocil-na-bandoga-stalo-ho-to-zivot.html

Panejo! Tak holt narazil. Na YouTube existují videa s názvem NESER KOHO NEPOZNÁŠ (je to slovensky, takže Neser koho neznáš) :14:
    Ten chlap přišel o psa a ještě ho buzerují? :7: Že nezabránil úniku nebo co.

• Zidane
      Zidane, 29.11.18 15:41:33  

Evidentně tam jde o to, že kdyby tam byl jinej pes, dost možná zakousnutí bylo opačně a jak by k tomu majitel toho druhého psa, který se choval správně - měl psa na vodítku - přišel?
      Psa škoda, ale dědkovi dobře tak. Chci věřit, že pokud si pořídí nového, už to nebude mít tak na háku jako evidentně měl.

• temeleke
      temeleke, 30.11.18 07:53:30  

když mi utečou koně a vlk je mimo ohradu sežere, tak je moje chyba, že se koně pohybovali mimo můj pozemek a že jsem je neměla zabezpečené. Stát mi náhradu nevyplatí. Když mi utečou koně a povalí mamince kočárek, hradím škodu. Bez dozoru prostě nenechávám psa na volno, bez možnosti ho odvolat. Neexistuje.

• Zidane
        Zidane, 30.11.18 08:38:28  

Přesně tak. Psa škoda, ale dement je tu páníček a doufám, že bude po zásluze potrestán. Pokud nemám psa vycvičeného, aby na zavolání naklusal k noze, musím mít zajištěno, aby neutekl a nemohl něco vyvést. A pokud zajištěno nemám, musím si vyžrat důsledky. V tomto případě zakousnutý pes a doufám postih od policie/soudu, v horším případě by to mohlo být třeba pokousané dítě a jak k tomu to dítě přijde?

• Zidane
    Zidane, 29.11.18 07:20:21  

http://i.imgur.com/Fjrg7n5.jpg

Dobře, že jste tady, příslušníku Beagle! Ozbrojený muž je tamhle v budově!

Policie! Odhoď zbraň!

Odhoď ji znovu.

• Zidane
    Zidane, 22.11.18 21:17:07  

https://www.lui.cz/co-se-deje/14945-nejvetsi-hrozbou-pro-zivotni-prostredi-nejsou-plasty-ale-vas-pes

:6: :6: :6: :1: :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.11.18 09:55:16  

Babička dávala psům všechno možné, také všechno sežrali, třeba i zbytky zeleninového nákypu, ale stejně měli nejraději maso.

• debri
        debri, 25.11.18 10:40:33  

To je fakt šok

• Andulka
      Andulka, 25.11.18 12:13:42  

„Obchodníci se snaží majitele zvířat přesvědčit, že jejich psi jsou vlci a jejich kočky lvi. Ale to jen lidé jsou hlupáci, a tak vynakládají mnoho peněz za produkty, které jejich zvíře nepotřebuje. Z hlediska životního prostředí jsou navíc tyto výrobky horší než třeba levnější obilné výrobky,“ konstatuje Greg Okin, profesor z Kalifornské univerzity a autor studie o vlivu krmiv pro zvířata na životní prostředí.
      To zní, jako kdyby pracoval pro Pedigree nebo jinou podobnou firmu, která vyrábí granule se 4% masa.

• debri
        debri, 25.11.18 12:32:45  

Já krmim masem.. často obzvláště Kleuš obdivuji jakou má krásnou srst. Leckdo pak kouká když řeknu že je na syrovým mase. A ač je v bytě líná mi jednorázové sice děsně ale během +- 3tydnu

• temeleke
    temeleke, 15.11.18 08:22:44  

třeba moje kočka mi hlásí, když někdo ťuká na dveře. Sedím v pokoji, mám zavřeno, aby mi tam kočka nelezla, puštěný nějaký kravál z TV či PC, a najednou slyším určitý typ mňoukání, a je mi jasné, že kocour oznamuje nějakou nestandardní situaci. Upozornil mě takhle jednou na přetékající vanu, upozorňuje pravidelně na připalovaná jídla na plotně nebo v troubě (se "zamyslím" u televize, nooo :8: ) a upozorňuje, když si nevšimnu návštěvy. Občas ohlásí i podezřelý hluk na chodbě, třeba když sousedi stěhovali a běhali stěhováci po domě apod. Zlatá kočka. A to ho prosím nikdo neučil. Prostě to tak má nastavené. Ví, že běžím situaci uvést do normálu a nebo že mu vysvětlím, že je to v pořádku a nic se neděje.

• 69beran
      69beran, 17.11.18 08:38:09  

http://www.seznam.cz/r/https%253A%252F%252Fveda.instory.cz%252F539-mate-radi-kocky-tak-to-vas-moc-nepotesime.html/yKVTfs81BdA5SZuea6vFQQ?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• temeleke
        temeleke, 19.11.18 10:40:13  

"převážně ptáků" to nevím, kde tuhle informaci vzali, ale je to nesmysl. Kočka je u nás přirozený predátor, nic výjimečného, a naše fauna je na ně navyklá

• 69beran
      69beran, 17.11.18 08:39:18  

A to není nic proti tomu, na co všechno upozorní pes. Taky ho to netřeba učit :15:

• 69beran
      69beran, 17.11.18 08:45:35  

A když bude ta kočka venku, ona na tebe zaštěká, zamňouká hlasitě a upozorní tě??? Pes jo. Taky ta kočka běží ke vratům když je za nimi nějaký otrapa a vzbuzuje u něj respekt a dotyčný si nedovolí vstoupit na tvůj pozemek? :14: Srovnávat kočky se psy a tvrdit, že se VE VŠEM psům vyrovnají, to je...no, radši to nebudu pojmenovávat, dostal bych nejspíš trvalý BAN :1:

• Andulka
        Andulka, 17.11.18 11:19:11  

Srovnávat kočku a psa je jako srovnávat psa a delfína. Nebo cokoliv jiného. Je to blbost. Pes je pes, kočka je kočka. Každé zvíře je svým způsobem dokonalé a má svoje fanoušky.
        Někdo má rád psy, někdo kočky někdo hady. Tak to prostě je. Neexistuje žádný důvod, proč by měla kočka za plotem budit respekt. Což beztak spousta psů nedělá.

• Zidane
          Zidane, 17.11.18 11:27:29  

Asi tak. Nějaká motorová myš, kvůli které je na vratech nápis POZOR PES! tak akorát proto, aby návštěva věděla, že pozor nezašlápnout, budit respekt prostě nemůže a může si třeba hubu roztrhnout... o což se tyhle tryskomyši ve velké většině případů taky snažej, obvykle čím menší pes, tím uřvanější :1: :1: :1:

• Zidane
            Zidane, 17.11.18 11:34:08  

A ano, vím, že často to je zanedbanou výchovou, protože "malého pejska nemusíme cvičit" a pak to dopadne podle toho, ale to mě jako kolemjdoucího nebo v horším případě souseda nemusí zajímat. Co mně po tom, že sousedovic tryskomyš štěká prakticky furt, protože ji nenaučili držet hubu, pokud "to fakt nehoří"?
            A že sousedi, když jsem byl dítě, takového psa měli - v noci to bylo "ňaf...ňaf...ňaf...ňaf" že by se podle toho dal odměřovat čas, pač se zřejmě pes sám na dvorku nudil.
            Na domluvy sousedi nedali a řešit to začali (braním si psa do baráku) až ve chvíli, kdy nasranej otčím začal vyhrožovat, že si půjčí pušku od kamaráda myslivce a bude. Sousedka s vyvalenejma očima "to byste snad neudělal?" Otčím s klidem "to byste se divila. Je léto, nemůžeme mít otevřené okno, protože se nevyspíme. Už jsem vám to několikrát říkal a mám toho akorát dost." a šel.
            No a od té doby byl klid.
            Neříkám, že by takové řešení, jaké naznačoval otčím, bylo správné, ale chápu ho, že s tím přišel. Ten pes byl fakt jak na klíček a sousedi byli evidentně zvyklí, takže už to ani "neslyšeli".

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.11.18 16:18:36  

To jinak nejde. přicházel jsem z noční a naproti v baráku na dvoře furt řval čokl, takový žlutý ovčák. Jednou jsem ještě oblečený vyšel na balkon a ze třetího patra jsem ho přes ulici zasypal malýma tvrdýma jablíčkama a pak v náhlém hnutí mysli jsem tasil a vypálil. Střílet umím a zasáhl bych ho, kdybych si vždycky před odjezdem z práce domů neměnil náboje za slepé :1: Pes kupodivu pochopil a nějaká svědkyně jeho majitelům řekla, že jsem po jejich psovi střílel. Tak se mě ptali ... Od té doby ho měli buď v domě nebo za barákem.
              Ani mě neoznámili :15:

• temeleke
        temeleke, 19.11.18 10:41:53  

hele když by ta kočka byla na zahradě zavřená tak, aby nemohla ven (jako je tam zavřený pes) a někdo se dobýval dovnitř, tak věřím tomu, že některé kočky by hlásily. To záleží na povaze, stejně jako u psa. Na druhou stranu: málokterá kočka by řešila, že někdo běhá za plotem. I když možná je to také individuální, to ti ovšem zřejmě nikdo nepoví....

• temeleke
          temeleke, 19.11.18 10:44:18  

ani nevím, jestli tu někdo někdy tvrdil, že se psi vyrovnají ve všem kočkám... zkus psa nechat ručkovat po větvi :8: a zkus ho chovat na lov myší... a zkus po něm chtít, aby se ti umyl, když přijde špinavý zvenčí....

• Dopaminka
            Dopaminka, 20.11.18 01:26:14  

:4:

• Zidane
            Zidane, 20.11.18 06:35:00  

TOhle maj psi pořešený - zkus ho nemít vycvičenýho a očistí se hned - čím zasranější, tím rychlejší hop na kanape nebo rovnou tobě do postele a pořádně se tam vyválet :1: :1: :1:

• Zidane
              Zidane, 20.11.18 06:36:04  

Ale to je - jako u psů všechno - o výcviku. Táta měl v paneláku psa vycvičenýho, že stačilo za dveřma říct "tlapky", pes leháro na záda a počkal, až mu páníček otře hadrem tlapky. A časem už se naučil hodit záda i bez povelu a čekat :6:

• temeleke
                temeleke, 20.11.18 15:32:57  

naše dávala nohy jako kůň. Nechápu, proč musej lidi psům čistit nohy, stačilo by, aby chodili po bytě v botech přece....

• Andulka
                  Andulka, 20.11.18 18:38:38  

Sláva Americe, že? :1:
                  Já teda psici nohy nečistím a doma chodím bez bot. A je to divný, ale máme čisto.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 21.11.18 09:32:42  

Proč Americe?
                    Vytáhla jsi někdy paty z ČR? Třeba jen do Rakouska? A pokud ano - byla jsi v nějaké domácnosti? :9: :9:

• Zidane
                    Zidane, 21.11.18 09:50:59  

Nemusí to být jen o Americe, jde čistě o to, že lidi mají zakořeněno, že tak to je v Americe - nejvíc se o ní mluví.

A jestli to tak mají i v Rakousku, tak by mě zajímalo, jestli tam mají vychovanější pejskaře než tady a nemají to po chodníku často slalom mezi psími hovny. Ono dolovat takovej dáreček z podrážek bejvá pocuc a ač teda nenosím traktorky, abych toho měl v podrážkách půl kila, je to jeden z důvodů, proč se doma zouvám.
                    Jistě, mohl bych to z lina či dlaždic setřít, ale proč? To si to tam radši vůbec nenatáhnu, protože se zuju :4:

Ano, nucení návštěvy do dvacet let starých bačkor se mi taky dvakrát nezamlouvá, ale to je pak o tom, co kdo chce - riskovat zapráskané koberce od dárečku na podrážkách nebo návštěvu bez bot?

• Pavla.119
                    Pavla.119, 21.11.18 10:39:56  

Já jsem toho zcestovala hodně a je fakt, že tak posrané a poscané chodníky od psů, jako máme v ČR, jsem neviděla nikde :8: :8:

• Zidane
                    Zidane, 21.11.18 10:46:19  

A ještě ti často debi... páníčkové řeknou "tak to ukliď, když ti to vadí"... o hubu bych jim to omazal, hovadům. Nebo "ať to ukliděj městský policajti, aspoň k něčemu budou" - reagoval bych viz výše. Doma taky splachujou, tak ať koukaj uklízet.
                    A hlavně na jaře to je pocuc, dementíci si řeknou "je to ve sněhu, není to vidět" a ta krása, až roztaje...

• Andulka
                    Andulka, 21.11.18 10:50:16  

Pavlo, jdi si vrkat s Tondou a nech mě být, ano? :4:

Amerika byla první, co mě napadlo. Je to v každém jejich filmu, tak asi proto. V botách po bytě, do postele, všude. Přijde mi to krajně nehygienické.

Návštěvy většinou nezouvám. Máme dřevěnou podlahu, stačí setřít nebo vyluxovat a je to.
                    Ale mám zažité, že boty jsou na ven a domů se zouvám. Ale ať si každý dělá, co chce.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 22.11.18 07:24:00  

Anduličko, dovol abych ti připomenula že na téhle diskuzi jsem správcem.

• Andulka
                    Andulka, 22.11.18 08:19:29  

Já o tom vím. :4:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 22.11.18 11:03:22  

Tak si dávej pozor na to, co napíšeš. Všimla jsem si že velice ráda děláš dusno mezi diskutujícími, šmíruješ a pomlouváš... druhá Kikinka! A to jsi ještě mladá holka! Co tebe bude až budeš tak stará jako ona? Nechci domyslet!

• Andulka
                    Andulka, 22.11.18 11:25:23  

Lžeš.
                    Jenom proto, že nelezu do zadku tvému miláčkovi Tondovi, si o mě nebudeš vymýšlet nesmysly.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 22.11.18 11:57:15  

:1: Ono se nám to děvčátko čílí :1: :1:

Zklidni hormon.

• Andulka
                    Andulka, 22.11.18 13:06:03  

To mě mrzí, že ti kazím radost, ale já jsem úplně v klidu. :4:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 22.11.18 14:50:22  

Jj, to vidím :1:

• Zidane
                    Zidane, 22.11.18 15:35:15  

Nechcete si to řešit ve vzkazníku? :8:

• Zidane
                  Zidane, 20.11.18 23:55:44  

Ty nemáš doma koberce, že navrhuješ chození v botech? :4:

A psi ti nesměj na gauč, natož do postele, že se divíš, proč jim utírat packy? Nebo ti nevadí, když ti zasviněnej pes zasviní postel? A že pokud prší a venčila bys stylem táta - v lese a na poli, tak by pak neutírání pacek doma znamenalo pěknej svinčík :4:

• temeleke
                    temeleke, 21.11.18 09:02:22  

lino a dlaždice. Koberec se špatně udržuje, zejm. máš-li v bytě zvíře. Pes měl vlastní postel, do našich nelezl. Chodili jsme v přezuvkách. Jednou denně se zametalo. Venčilo se na louce.

• Zidane
                    Zidane, 21.11.18 09:11:14  

Budiž. Ale jsou lidi, kteří prostě koberce mají - i třeba z důvodu, že zvíře neměli a teď mají. Nebo proto, že mně osobně by obývák bez koberce přišel takový... nezabydlený. Nevím jak to popsat, ale je to podobné jako že prostě v bytě MUSÍM mít záclony, ač tu po minulé majitelce mám žaluzie. Takže bych záclony mít nemusel, ale bez nich by mi byt připadal smutný, nezabydlený, spíš noclehárna než byt.
                    Koberce, květiny a záclony, to prostě v bytě chci a hotovo. Proto taky v bytě nechodím v botech :4: Zuju se za dveřma a ač mám bačkory, obvykle chodím naboso :1:

• temeleke
                    temeleke, 21.11.18 10:23:18  

já mám v pokoji na zemi ovčiny. Po bytě chodím také na boso. A to v něm mám kočku, která se nevenčí, všude jsou chlupy, granule, kočičí stelivo, a navíc rozcvrnkané bláto z bot :1: :1: :1: Kytky také mám ráda. I když mou lásku přežijí jen ty nejsilnější.

• Zidane
                    Zidane, 21.11.18 10:26:20  

Tak s kytkama nemám problém - vedle PC mám fíkus benjamín a kdykoliv si všimnu, že nemá v misce vodu, zaleju ho a vezmu s tím všechny kytky v bytě :6:

A ovčiny - může bejt, to vlastně koberec nahrazuje :6:

• Dopaminka
                    Dopaminka, 21.11.18 10:28:56  

měli jsme doma dve takové předložky.
                    ale libilo se v nich brouckum. a já broucky doma nerada.

• temeleke
                    temeleke, 21.11.18 10:30:32  

broučky (motýlky) doma mám. Vraždím je. Ale mně osobně nevadí, potraviny ani oblečení neničí. Jednou za rok ovčiny vyperu. Možná se někdy donutím na motýlky pořídit lapač. Nebo diffusil. Nebo obojí.