Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Pavla.119 (2019-06-18 19:49:52)Zidane (2019-06-17 23:48:40)alusasilas (2019-06-17 01:06:23)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-06-13 21:22:01)debri (2019-06-10 14:58:18)starabodlina (2019-05-07 15:39:51)beLIEve (2018-12-08 22:52:29)amorek23 (2018-12-01 14:40:09)bulldog (2018-10-28 22:17:20)Jackie0004 (2018-09-11 22:42:36)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 7 972 | Členů: 11
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 17.6.19 13:32:25  

Tak bych se měl tátovi omluvit - to štěně je plánováno jako pes na zahradu kvůli kunám a prý i liška tu minimálně jednou řádila a odnesly to slepice a kachny.
    Tak to je jiná, pes na zahradu potřeba je, kor v takovémhle případě. Prý dokud žil "minulej" jezevčík, tak kdykoliv vyběhl ven, řval jak prokoplej a nikdo pořádně nevěděl, na co furt. Ale všechno v pohodě, slepice, kachny, bez problému.
    Pak už nebyl, druhej pes je postelák a když se venčí, je ticho - a od té doby už prej táta za toho asi půl roku třikrát přišel o pár kachen a aspoň jednou o slepice.
    Sám říkal kuna a liška, prý tu šmejdí oboje, tak psa ven kvůli tomu.

Tak to jo, to je jiná :6:

• Zidane
    Zidane, 14.6.19 16:31:33  

Ten táta si nedá pokoj... zítra tam jedu a po odkývání, že můžu a dotazu, v kolik dorazím, ještě napsal, ať ve vlastním zájmu dám hned po příchodu boty do vejšky a pořád koukám pod nohy... takže vsjo jásno, má málo psů, potřeboval dalšího :8: :8: :8:
    Ale tak jeho věc, kdo jsem já, abych mu kecal do života :14:

• Andulka
      Andulka, 14.6.19 17:10:53  

My máme čtyři kousky.... :1:

• Zidane
        Zidane, 14.6.19 23:05:22  

Viz poslední věta.

Ale to zas bude... koneckonců už to věděl Karel Čapek:

Všichni, kdo žijí v domě, jsou nuceni dílem se vznášet, dílem klást nohy opatrně jako na tenkém ledu; člověk nikdy neví, kdy mu to zoufale zakvičí pod botou. To byste, pánové, nevěřili, jak je takového štěněte všude plno. :14: :14: :14:

• 69beran
          69beran, 15.6.19 17:58:14  

Jenže ten Čapek to psal s láskou k těm štěňatům. Ty to bereš malinko /spíš víc/ jinak. On to bral - jééé to je rozkošný štěňátečko a je ho plný dům krasavce :15:
          Ty to bereš - ten hajzl je všude kam šlápnu, tady se pro toho zmetka nedá normálně žít!!! :3: :10:

• 69beran
            69beran, 15.6.19 17:59:44  

Já jsem ten první případ :15:

• Andulka
              Andulka, 16.6.19 14:23:05  

Já také. :1: Štěňata jsou super. :2:

• Zidane
            Zidane, 17.6.19 23:48:40  

Na toto nemohu ničehož nic namítati, to jest přesné.
            Čapek to skutečně myslel tak, že se před každým došlapem s láskou dívá, zda nešlápne někomu na nožičku či ocásek či o to něco rovnou nezakopne, zatímco já to beru tak, že to něco tady si zaslouží respekt jako každý živý tvor, ale vorat to se mnou (na rozdíl od táty) nebude..

A že ta tátova ště... jak je ženský rod od štěněte? Já bych řekl štěnice, ale byl bych asi zase nařčen z nelásky k těmto... si sedne ale fakt přímo mezi dveře a čumí...

Nebejt to z lidskýho hlediska miminko, rovnám ji víc než tento víkend.
            Takhle jsem jen hlídal např. to, když Majka (tátova partnerka) řekla, že Amča má zákaz na gauč pokud to jde, protože ta potvora štěněcí se tam jednou vyčurala a od tý doby furt... běhá venku třeba hodinu, pak naběhne do bytu, šup na gauč a hned kaluž... inu musí se nejdřív naučit, kam se chodí a kam se nesmí.

Takhle jsem jen při každém šustění u gauče zaostřil a když náhodou někdo zkoušel vyskočit, bylo mu to zatrhnuto a koukej si psíma očima jak chceš, prostě nesmíš.
            Dva tři pokusy a odebrala se do pelíšku... a tam si nenach... nikdy, no tak to asi zadržela :14:

• 69beran
              69beran, 18.6.19 18:21:00  

Já si taky nikdy nenach.... do pelíšku :6: A že se mi kolikrát chce, až mám dojem, že mi praskne bok :8: Nejdu! :15: Zaspím to a jdu až opravdu chci vstávat :15:

• Pavla.119
                Pavla.119, 18.6.19 19:49:52  

Neboj se, i to přijde... :9: :9:

• Zidane
    Zidane, 10.6.19 00:33:16  

Bylo nebylo, dávno již tomu, kdy psi žili na Měsíci.

A jak si tam žili! Měsíční bůh je nade vše miloval a podstrojoval jim seč mu jeho božské síly stačily.
    Psům stačilo pomyslet a otevřít mordu a již jim do ní přiletělo opečené holoubátko, kachnička, husička, buřtíček, prostě vše, na co si takový mlsný pes může vzpomenout...až jednou si tam nějaký nezbedný pes pšoukl. A to tak nehorázně, že se měsíční bůh rozzlobil a vyhnal psy na Zemi.
    Za trest zde musejí žrát zbytky, co jim páníček hodí od stolu nebo granule, u kterých se průměrný pes ve vlastním zájmu nestará o to, co v nich je, často dokonce žijí na řetězu u boudy a musí hlídat páníčkův majetek.
    A když už mají to štěstí, že potkají jiného psa, navzájem si očuchají zadky.

Chtějí totiž najít toho parchanta, co si tenkrát usral.

• Zidane
    Zidane, 8.6.19 04:20:17  

http://www.lamer.cz/quote/13033

Jo, tohle uměj kočky i psi, pomstít se, resp. zkoušet dokazovat, kdo je tu šéf... už je pak na člověku, aby ukázal, že šéf je on :4:

• Andulka
      Andulka, 8.6.19 12:10:59  

Blbost.

• Zidane
        Zidane, 8.6.19 14:51:03  

Opět příklad "tátovi psi" - jeho minulej pes jako takové větší štěně byl zvyklej, že může skoro kamkoliv. Takže jsem seděl na křesle, šel na WC, vrátím se - křeslo obsazený, protože bylo vyhřátý, že.
        No a já nejsem z těch, co by se nechali psem vypudit, to už ti asi došlo. Táta vždycky ustoupí a sedne si jinam, pak se zvedne... a může si zase po návratu z oné místnosti sedat jinam :1: No a pejsánek si zvykl... :4:
        Takže párkrát pes z křesla vyfrčel a pak najednou na křesle nasráno... přitom měl volnej přístup ven, přes léto jsou dveře celej den otevřený a normálně v bytě nekadil, už věděl a chodil ven. Tak co to hovno na křesle mělo znamenat, pokud nechtěl ukázat "tady je moje místo"? :14:

• Andulka
          Andulka, 12.6.19 12:28:43  

Sestra si pořídila psa. Takovej voříšek menšího vzrůstu. Bydlel s náma v baráku s přístupem na zahradu. Uměl normálně vykonávat potřebu venku. Ale občas sem našla bobek v místnosti, kterou používám na sušení prádla. Takže minimálně. To by mně teda zajímalo, co tam komu dokazoval.

• Zidane
            Zidane, 12.6.19 18:28:15  

Něco tím dokazoval.

Proč by to jinak dělal?

Já jsem šéf a naseru do pelechu tomu, koho mám za svého podřízeného... já jsem tvůj šéf a nasráním do pelechu ti to dokazuji...

Ajvaj jajvaj, nejvyšší šéf smečky mi moje hovna omlátil o hlavu, že tohle nesmím.... já vím, že tohle a tohle ti udělat nesmím, ale jen pokud mě nejvyšší páníček nevidí... my si to vysvětlíme, kdo je tady šéf :14: :14: :14:

No a v tu chvíli musí člověk pejskovi ukázat, že JÁ jsem tady šéf a co řeknu, to platí... o tom to je!

• Zidane
              Zidane, 12.6.19 18:36:11  

http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/

Nejsem pejskař a nikdy nebudu,ale tohle do kamene tesat!

Když si nebudete jistí, jak jednat, vzpomeňte si na pravidlo vlčí smečky. Jak by jednal alfa samec, kdyby si k němu podřízený člen dovoloval, to co váš pes k vám?

• 69beran
                69beran, 12.6.19 18:39:07  

Ano...pes není člověk -to si zapiš za uši :15:

• Zidane
                  Zidane, 12.6.19 19:02:06  

Ano, pes není člověk.

Já jsem šéf nebo on je šéf.

Pes nechápe - nemůže chápat, psí myšlení toho prostě není schopno - že jsme si rovní, já a on. Jsme kamarádi, já a ty.

To dělá psovi zmatek.

Smečka může mít jednoho jediného šéfa.
                  Já nebo on

Já nebo on

Nedám-li pejskovi jasně najevo, že šéf jsem tady já, dříve či později si zkusí bejt šéfem on a to bude bolet.

Mě třeba ne, ale moje děti, synovce, neteře, prostě kohoholiv, kde se zrovna pejsek usnese, že ten někdo je až pod ním a měl by mu to tedy vysvětlit... no tak mu to, zrovna ve chvíli, náhoda je svině, pejsek per hubam vysvětlí a vysvětli ty pak pejskovi, že to je moje ditě a proto ho nesmíš kousnout... hodně štěstí v tomhletom :14: :14: :14:

• Andulka
                    Andulka, 12.6.19 21:06:47  

Když jsem v Národním parku Yellowstone pozoroval volně žijící smečky vlků, viděl jsem, že způsob vedení hlavního samce nespočívá ve vynucování, dominaci, ani v agresi vůči ostatním členům jeho skupiny.

Hlavní charakteristikou vlčích alfa samců je tichá sebedůvěra, tiché sebe-ujištění.

Poentou je, že alfa samci nejsou agresivní. Nepotřebují to.

Takže alfa samec může být hlavním hráčem při úspěšném lovu, ale po skolení kořisti klidně poodstoupí a prospí se, zatímco jeho smečka se nasytí.

Já vím, že si ti to moc nehodí do krámu, protože tvojí modlou je ten článek od D-Fense. Ale zcela upřímně ti říkám, že je to jen snůška keců.

Tvoje oblíbené pes není člověk si zapamatuj. Plus k tomu to, že pes to ví, že není člověk a stejně tak ví, že člověk není pes. A nasráním do postele ti určitě neodkazuje to, že je tu alfa. Protože psi s náma tu hru na alfu nehrají. A víš proč? Protože nejsme psi....

• Zidane
                    Zidane, 13.6.19 13:42:24  

Já to vím, že pes není člověk. Ale dost pejskařů to neví či spíš nechce vědět a chová se ke psovi jako k člověku - myslej si, že pes má lidské myšlení a když něčemu rozumí či to chápe člověk, chápe to úplně stejně i pes.
                    Ovšem to není pravda.
                    Pes lidské myšlení nemá - nemůže mít. Pes má myšlení psí - právě proto, že je to pes.

Tím neříkám, že psí myšlení je horší než myšlení lidské. Je prostě jiné - právě proto, že to je myšlení psí.
                    Pes nemůže přemýšlet jako člověk - pes přemýšlí jako pes. Některým "fanatickým" pejskařům se to nebude líbit (nenavážím se do nikoho konkrétního), ale prostě je to tak. :6:

• 69beran
        69beran, 8.6.19 15:46:56  

Jistě, že je to blbost. Kočka či pes nějaký nechtěný počůrání neřeší, neberou to jako lidi. Natož aby pak se pomstili podobným způsobem :1: To už je zhovadilost totální.

• alusasilas
          alusasilas, 12.6.19 14:58:38  

Není to kravina. Dokážou se mstít.
          Měla jsem mopsici, co byla naučená chodit čůrat do koupelny na lino, pokaždý přišla, štěkla, zavedla mě, abych to uklidila.
          No a když na mě byla naštvaná, třeba když jsem ji vyhodila z klína, cvrkla si vedle koupelny na koberec, opravdu jen cvrkla, nevyčůrala, bylo to kolečko jako pětikačka. Měl bys vidět ten její výraz, který doslova říkal: "To máš za to!" :1:
          Stát se to jednou, řeknu si, náhoda. Ale ne, ona to dělala pravidelně.

• 69beran
            69beran, 12.6.19 18:36:12  

Je to kravina. Nepřisuzujte psům lidské vlastnosti jako je promyšlená msta, apod. No msta by možná byla,ale ne tímhle způsobem. Spíš by někoho pokousal. Třeba. Rozhodně ale pes neuvažuje tímhle způsobem co zidane popisuje. To je přímo nebetyčná kravina. Ještě to i rozebírá, jak ti psi sáhodlouze přemýšlejí a kombinují, co by bylo jako msta nejlepší :14:

• Zidane
            Zidane, 12.6.19 18:43:54  

A o tom mluvím.
            Pes i kočka se skutečně dokážou pomstít - a počkat si na to.
            Věř mi.
            Jsou to svině, dokážou se mstít... dokážou. Nevěřil jsem, ale je to tak :11:

• Andulka
              Andulka, 12.6.19 21:08:09  

Ne a ne a ne. Jak píše Beran. Je to blbost. Vyrovnej se s tím jak chceš. Oni takhle opravdu neuvažují.

• alusasilas
                alusasilas, 12.6.19 22:33:10  

Tak mi vysvětli, proč to a Betynka dělala? A to fakt, pokaždý, když jsem ji něčím naštvala.

• Andulka
                  Andulka, 13.6.19 07:59:36  

Alus, dělala to proto, že si ji naštvala. Byla to pro ni nějakým způsobem stresová situace, kterou takhle řešila. Ale určitě si u toho nemyslela 'když si mě vyhodila, tak se ti tu vyčůrám, a máš to'. Chápeš?
                  Stejně tak pes, který ničí věci když je sám doma. Nedělá to proto, aby se pomstil, že byl sám doma. Ale proto, že tak ventiluje nějaké špatné pocity. A nebo proto, že není naučený být sám a neví, co jiného dělat.
                  Oni ti psi nemyslí stylem 'Aha, tak ty si mě nechala samotnýho doma? Tak já ti za to sežeru koberec.'

• alusasilas
                    alusasilas, 13.6.19 15:09:16  

A stejně mně to nevymluvíš :1: :1:

• 69beran
      69beran, 8.6.19 15:44:20  

Ale houby. To je kravina. Ten diskutující si nejspíš to s postelí vymyslel, aby měl co napsat. Ty se taky hned chytíš každý pitomosti, která se ti hodí a okamžitě to použiješ. Skoro bych se vsadil, že jsi si taky dost přidal s tím příkladem tátovýho psa :1:

• Zidane
        Zidane, 8.6.19 16:00:43  

Je možný, že si to ten diskutující přidal, pravdu ví jen on. Ale já si to své nepřidal, to se fakt stalo.

Minimálně jednou s křeslem a co pamatuju, tak jednou s matrací, na které jsem jednou z nutnosti (rodinná slezina a spalo se, kam se lidi vešli vč. země) spal - odhazuju deku a pod dekou "dáreček". A Toncek už nebyl štěně, aby to ještě byla nehoda, už to byl spíš psí puberťák a normálně se chodil "venčit", když potřeboval. Takže i tátovi bylo v tu chvíli jasné, odkud vítr vane a plesk Toncka novinama. Což to už musí bejt, aby něco takového táta udělal, obvykle maximálně vynadá.

• 69beran
          69beran, 9.6.19 21:47:14  

Pod tvou dekou...Jsi si jistej, že to nebylo tvoje? :14:

• Zidane
            Zidane, 10.6.19 00:33:38  

Zcela jist :1:

• Zidane
    Zidane, 8.6.19 02:26:50  

http://zidanecl.sweb.cz/albert.jpg

Já to nebyl, já v Albertu nedělám a ani tam nechodím - daleko :1: :1: :1:

• Andulka
      Andulka, 8.6.19 12:11:29  

Tohle je vtipný. :1:

• 69beran
    69beran, 2.6.19 08:52:54  

Udělám radost Zidanemu :14:
    Před pár dny nám pes zrušil 2 řádky ředkviček, když je vyhrabal, odnosil opodál na trávník, ředkvičky sežral a lupeny nechal na hromádce.
    Chvíli před tím stál opodál a sledoval, jak si vytrhávám několik ředkviček. Tak to zopakoval hned jak jsem zalezl do baráku :1:
    Ale neboj, zidane, to víš, že jsem mu vynadal a dokonce jsem se na něho i mračil :6: :14:
    Ale jen chvíli...on je prostě zlatej ňuňínek náš dalmatínek :13:

• Andulka
      Andulka, 2.6.19 11:58:07  

Náš první pes si vytahával ze záhonku kedlubny. Ty si oloupal a pak sežral. :1: :1: My už pak jen sbírali listy a šlupky. :1:

• 69beran
        69beran, 2.6.19 14:48:28  

Jak budou dozrávat jahody, nesmí nás vidět je trhat :15: Teda on i tak si nějakou zralou utrhne, ale vidět nás, to by rozjel velkou akci :8: :14:

• Andulka
          Andulka, 4.6.19 10:39:59  

A pak ti někdo řekne, že pes je výlučný masožravec. :8: :15:

• Zidane
            Zidane, 5.6.19 21:48:34  

To není. Ale stejně tak není býložravec nebo vegan a takové ty blbky (většinou s tím blbnou ženské, ale nic proti ženám), co krmí ať už psa nebo kočku veganskou stravou, bych nejradši žaloval za týrání zvířat. Ani kočka ani pes nejsou výluční masožravci a ani býložravci. Jsou to prostě všežravci a vegani třeba se vztekněte :14: :14: :14:

• Andulka
              Andulka, 6.6.19 06:58:59  

Bohatě stačilo napsat ty první dvě slova. :4:

• Zidane
                Zidane, 6.6.19 13:30:19  

Nestačilo, z toho by nevyplývalo, že dle mne je pes všežravec, někdo by si mohl domyslet přesně to, co tam zmiňuju :1:

• 69beran
              69beran, 7.6.19 08:03:48  

Stejně tak ty ještě 100 x větší blbky, co krmí děti vyloženě veganskou stravou. V některých zemích jsou za to dost tvrdý pálky. Kéž by to už dorazilo i do Česka.

• 69beran
                69beran, 7.6.19 08:05:07  

Už se o tom nejednou jednalo, tak snad brzy.

• Zidane
                Zidane, 7.6.19 10:33:02  

To těžko projde, to budou řvát, že to je omezování a kdesi cosi... vidíš to na obchodech.
                V půlce Evropy si nekoupíš v neděli ani housku a taky to jde, houfné umírání hlady se nekoná, ale v Česku to je "omezování podnikání" a řetězce se můžou podělat... a že takhle nevyskakujou třeba v Německu?

Odpovím si sám - v Německu by jim řekli "když se vám to nelíbí, nikdo vás tu nedrží, vaše místo na trhu mileráda zaplní konkurence, která se našim podmínkám přizpůsobí" a bylo by.
                Ono taky tohle otevřeno v neděli ve svátek a nejradši celej rok bez přestávky je podle mě nápad ne vysokého vedení z ciziny, ale nejvyššího českého, které leze cizině do zadnice a v honbě za zisky prostě v neděli otevřeno být musí, musí a ještě jednou musí, cizina o tom víkendovém otvírání kolikrát ani neví, že to tu tak je :14: :14: :14:

• 69beran
                  69beran, 7.6.19 14:18:14  

Řvát můžou jak chtějí. Veganská strava je pro děti nezdravá a není schopna zajistit správný vývoj organismu. Zdravý rozum by měl zvítězit nad tupostí a pomateností několika bláznivých matek a otců. Odborníci především z řad lékařů stále více mluví o týrání dětí, nezajištění správného vývoje dětí, atd. Už v současný době by se dalo právně zakročit proti těm mimoňům. Ani netřeba upravovat či doplňovat současné právo.

• 69beran
                  69beran, 7.6.19 14:27:52  

Ty obchody - ještě se pamatuju, jak lidi záviděli západním zemím, že mají otevřeno i o víkendech a někde dokonce i nonstop. Pak se to zavedlo po r. 89 i tady a lidi zase mrmlají. Proč to řešit??? Ať si každej otevírá a zavírá jak chce a basta. Není snad demokracie? No a kdo nechce makat o víkendech, může jít jinam, kde se pracuje PO-PÁ Jak jednoduché!
                  Nikdo nemá co pindat soukromým firmám do jejich otevírací doby, pokud nejde třeba o hluk z diskotéky na celý sídliště, apod. Ale markety? Ať maj třeba otevřeno nepřetržitě od 1.1. do 31.1. Každýmu to může bejt fuk. Nebo ať si otvírá někdo třeba jen ve čtvrtek od 03.00 do 04.00 hod. Zase je každýmu do toho prd.

• Zidane
                    Zidane, 7.6.19 14:44:37  

No a kdo nechce makat o víkendech, může jít jinam, kde se pracuje PO-PÁ Jak jednoduché!

Jednoduché, ale... kde najdu? Mluvíme-li o obchodech (nejsem vyučený prodavač, ale mám za sebou přes deset let práce v tomto), jenom PO-PÁ mají otevřeno tak jeden z tisíce, obvykle nějaké hodně specializované.

Já osobně bych nechal v sobotu otevřeno celej den. Kdo nemá čas v týdnu, dobře, ať si nakoupí v sobotu.
                    Ale v neděli ať je zavřeno, resp. otevřeno ať mají malé obchůdky, kde si stojí za pultem sám majitel.

Ono se totiž řekne "zaměstnavatel může na víkend najmout studenty brigádníky, kteří si rádi přivydělají a kmenoví zaměstnanci mohou mít volno". Ano. To je ideální stav. Ve skutečnosti to většinou bývá "budete chodit do práce jak vám napíšu nebo nemusíte chodit vůbec" a je to.

Ona totiž s brigádníky je potíž, že když nepřijdou, co jim uděláš?
                    Tedy krom vyhazovu, ale to študáka nebolí. Záznam v zápočťáku mít nebude, tak co by se tím trápil... se mi dneska nechce, tak na to kašlu, telefon vypínám a nezájem... já když hodím áčko, mám problém a musel bych zaměstnavatele hodně, hodně uprošovat, aby mi dal odchod dohodou a nenapsal třiapadesátku nebo jaké číslo ten paragraf dneska má... takže z logiky věci se v tomto zaměstnavateli hodí spíš kmenový zaměstnanec než brigádník - zaměstnanec se bojí vyhazovu podstatně víc :4:

Neříkám, že nemáš pravdu, svým náhledem máš, ale to, o čem mluvíš, je prostě ideální stav, který ve velkém nikdy nenastane.

Něco jako když mi bejvalka tvrdila, že zaměstnanec a zaměstnavatel mají rovnocenné podmínky při vyjednávání nástupu do práce... jo, možná tak nějakej velkej odborník, o kterého firma fakt stojí. Ten si vyjednávat ve smyslu "pod padesát čistýho nejdu" skutečně může, ale obyčejnej makáč k pásu? Tomu šéf řekne "chodí to u nás tak, tak a tak, vy budete chodit tak a tak, výplata je taková a maková" a jediné "vyjednávací podmínky" v tu chvíli mám "beru" nebo "nashledanou", protože za bránou čeká deset dalších.

• 69beran
                    69beran, 7.6.19 17:16:41  

Každá druhá prodejna shání prodavačky a prodavače a sehnat nemůže.
                    A vůbec - leckde se ty baby málem servou, která může jít o svátku do práce kvůli příplatkům. A nejen prodavačky.

• 69beran
                    69beran, 7.6.19 17:24:33  

Ono to je trochu jinak než co lidem nakukávaj média. Je potřeba slyšet ty prodavačky, ne blbečky, co za ně rozhodují a vnucují jim, že makat o svátku je jejich útrpná povinnost. Je to jak u koho. Někomu to vadí, někomu je to fuk, někdo by nejradši zavraždil toho, kdo mu vyžral směnu o svátku.
                    To samý noční směny - někdo si sám od sebe žádá o stálou noční. Ani se na všechny nedostane většinou. V noci je klid, neotravujou šéfové, nikdo nebuzeruje, leckde se z noční dá odejít už po půlnoci, aniž by se šéfstvo něco dozvědělo. Další věc - příplatky! A ty práce co doma po noční, po pár hodinách spánku někteří nadělají!!!
                    Je to jak se vším - nejde globalizovat.

• Zidane
      Zidane, 2.6.19 15:05:45  

Poslední slovo jsem viděl "dementínek" a nedivil se :1: :1: :1:

• 69beran
        69beran, 2.6.19 20:57:30  

Naopak je velmi inteligentní.

• Zidane
          Zidane, 3.6.19 00:08:47  

O tom se nehádám.

Já jen říkám, co jsem na první oko viděl, řekl jsem si "cože?", podíval se podruhé... aha :14: :14: :14:

• Zidane
            Zidane, 7.6.19 14:46:56  

A třeba jezevčíci jsou skutečně inteligentní. Z případu "tátovi psi" vím, že se dokážou podívat tak, že je člověku zcela jasné, kam ho právě poslali :1: