Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
beLIEve (2018-08-15 23:30:44)temeleke (2018-08-15 23:16:24)Dopaminka (2018-08-15 22:31:40)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-08-15 20:44:57)debri (2018-08-15 18:42:10)alusasilas (2018-08-14 23:55:09)Pavla.119 (2018-08-14 09:12:21)bulldog (2018-08-13 21:12:28)amorek23 (2018-08-13 18:21:55)Zidane (2018-08-12 22:50:59)starabodlina (2018-08-09 20:53:50)Jackie0004 (2018-07-27 10:07:32)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 7 197 | Členů: 13
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, bulldog, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jakub.vandrovec
    jakub.vandrovec, 15.8.18 18:32:05  

K debatě níže - úly ve městě jsou moderní záležitost.
    https://m.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=297814&TypeID=2
    https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/vcelareni-na-strese-vcely-vcelari-praha_1806241624_haf

• Zidane
    Zidane, 12.8.18 22:50:58  

Normálně jsem dneska potkal na ulici magora, co si povídal se psem.
    Když jsem to říkal doma kocourovi, mohl se pochcat smíchy.

• Dopaminka
      Dopaminka, 13.8.18 01:24:24  

Jsou tři stadia schizofrenie:
      1)Povídám si s kočkou
      2)povídám si s rostlinou
      3)sleduji,jak si povídá moje kočka s rostlinou.

Čili seš na tom ještě dobře. :1:

• Andulka
        Andulka, 13.8.18 10:58:05  

Jsem ve stádiu 2. :1:
        Ale ke trojce to asi nedojde, nemám kočku doma.

• Dopaminka
          Dopaminka, 13.8.18 13:14:44  

Myslím, že to na kočce vůbec závislé není...

• beLIEve
        beLIEve, 13.8.18 19:00:58  

Já si povídám i s autem a je i docela běžné povídat si s počítačem.

• debri
      debri, 13.8.18 07:03:29  

V poho taky s něma mluvím :1: :1:

• temeleke
      temeleke, 13.8.18 08:36:09  

:1:

• Zidane
    Zidane, 12.8.18 09:40:47  

Bylo nebylo, dávno již tomu, kdy psi žili na Měsíci.

A jak si tam žili! Měsíční bůh je nade vše miloval a podstrojoval jim seč mu jeho božské síly stačily. Psům stačilo pomyslet a otevřít mordu a již jim do ní přiletělo opečené holoubátko, kachnička, husička, buřtíček, prostě vše, na co si takový mlsný pes může vzpomenout...až jednou si tam nějaký nezbedný pes pšoukl. A to tak nehorázně, že se měsíční bůh rozzlobil a vyhnal psy na Zemi.
    Za trest zde musejí žrát zbytky, co jim páníček hodí od stolu nebo granule, u kterých se průměrný pes ve vlastním zájmu nestará o to, co v nich je, žijí na řetězu u boudy a musí hlídat páníčkův majetek. A když už mají to štěstí, že potkají jiného psa, navzájem si očuchají zadky. Chtějí totiž najít toho parchanta, co si tenkrát usral.

Tak proto vyjou na Měsíc - stýská se jim po domově :1: :1: :1:

• debri
    debri, 12.8.18 08:53:50  

Kleuščiny 2 PŘIVEZENINY

http://www.imagehosting.cz/?v=img201csc.jpg

http://www.imagehosting.cz/?v=img201vxv.jpg

• Duha
    Duha, 11.8.18 21:42:59  

https://www.youtube.com/watch?v=uwZPaNNbeeE

:8:

• Duha
      Duha, 12.8.18 05:00:53  

https://www.youtube.com/watch?v=Wf7yXJeak7g

Debustrol - Nasrat Vám všem :1:

• beLIEve
        beLIEve, 13.8.18 19:02:22  

Zvláštní, co některým lidem připadá pubertální a co ne. Asi to bude o tom, jestli ten člověk souhlasí s názory dotyčného. :1:

• beLIEve
    beLIEve, 10.8.18 13:52:57  

Koukala jsem na to video s tím psem, co ho otravují děti před sámoškou.

Jako sorry, ale když půjdou děcka píchat do úlu, budete taky obviňovat včelaře?

• Andulka
      Andulka, 10.8.18 16:29:01  

Jasně, má si včely hlídat a nenechávat je bez dozoru.

• 69beran
      69beran, 11.8.18 13:08:28  

Ne. Děcka by dostala po papulích :15: Stejně tak v případě toho psa.

• debri
        debri, 11.8.18 13:57:46  

Ten pes proč dost dlouho dával najevo že to chování děcek nelíbí..nepochopily ťafnul kdyby opravdu útočil vypadalo by to jinak

• 69beran
          69beran, 11.8.18 20:39:45  

Ne pes, ale ty děcka že by dostaly :15:

• beLIEve
      beLIEve, 13.8.18 13:17:27  

Ticho.

• Andulka
        Andulka, 13.8.18 15:21:30  

Snad jsi nečekala cokoliv jiného.

• beLIEve
          beLIEve, 13.8.18 15:22:44  

Třeba reakci, že tam ten úl neměl být. :1:

• Pavla.119
          Pavla.119, 13.8.18 17:50:59  

Já jsem si přečetla některé její reakce, a pak samozřejmě ten příspěvek na začátku vlákna a zastyděla jsem se, že se dohaduju s puberťačkou. Jenže dnes jsem našla na kterési diskuzi, že se chlubí několika semestry vysoké školy :7: takže to už puberťačka asi nebude :7: :11:

• beLIEve
            beLIEve, 13.8.18 18:53:25  

To je opravdu příspěvek na úrovni. Pořád tě tak hrozně pálí ten můj věk? Vidíš to, a já podle něj lidí nesoudím. Není to slušné

• beLIEve
            beLIEve, 13.8.18 18:57:44  

Jo a lhát se nemá. :4: Na urážlivý příspěvek, že prý nemám logiku, jsem odpověděla, že mám z logiky několik zkoušek. Abych tu překroucenou věc uvedla na pravou míru.

• Andulka
            Andulka, 13.8.18 20:42:17  

Jakože když není stará jako ty, tak nemá cenu se bavit jo? :8:

• beLIEve
              beLIEve, 13.8.18 20:50:22  

Počkej až zjistí, kolik mi skutečně je. :1:

• Andulka
                Andulka, 13.8.18 21:03:11  

Co s tím asi udělá. :1:

• beLIEve
                  beLIEve, 14.8.18 10:34:59  

Nic. Nicméně mě fascinuje, že moje názory se moc neliší například od tvých, ovšem mě si vybrala a pořád mi píše, že jsem puberťák.

• Andulka
                    Andulka, 14.8.18 11:13:29  

Hm a to já jsem ještě o něco mladší než ty.

• Pavla.119
      Pavla.119, 13.8.18 17:48:26  

Když ten včelař postaví úl před sámošku tak bude samozřejmě na vině ten včelař.
      Ale ještě jsem neviděla včelaře venčit včely ve městě - ty jo? :1:

• beLIEve
        beLIEve, 13.8.18 18:50:50  

Ve městě je zrovna spousta nástrah. Pes je zrovna to nejmenší. Blbé děcko bez dozoru dospělého, které dráždí psa... může stejně tak srazit tramvaj, nebo mu roztrhá pracky petarda.

• beLIEve
        beLIEve, 13.8.18 19:07:03  

Jo a kde že se ten pes smí pohybovat? Úly bývají v lesích a kolem luk a i tam do něj mohou píchat děti.

• Zidane
    Zidane, 8.8.18 20:33:57  

Jsou zvířata, která také podle nás svou kořit zbytečně týrají, než ji zkonzumují, ale vždy je za tím skryta nějaká potřeba.

Tomu věřím, akorát nechápu, k čemu to. Proč třeba kočka chytí myš, pak ji jako že pustí, myš se snaží utéct a kočka ji znova chytí a takhle si s ní hraje... nějaký důvod k tomu má, ale velmi by mě zajímalo jaký...

• jakub.vandrovec
      jakub.vandrovec, 8.8.18 20:58:46  

Trénink.

• temeleke
        temeleke, 9.8.18 07:37:50  

+1 !

• 69beran
        69beran, 9.8.18 20:11:45  

Přesně tak. Zkouší i jak daleko ji může pustit a opět chytit :15: Pozoroval jsem to mockrát. Pustí ji kousek, pak ji chytí. pak ji pustí dál, ještě dál... A taky učí koťata chytat myši. Občas koťata odvede mimo domov a učí je lovit v přírodě. Někdy jim i uteče, učí je vrátit se domů :15: Když se nějaké dlouho nevrací, dojde si pro něj a trénink se zopakuje příště :1:

• beLIEve
      beLIEve, 9.8.18 10:39:03  

Učení hrou.

https://www.facebook.com/OtterLovers/videos/1980303908679311/

• temeleke
        temeleke, 9.8.18 10:44:25  

❤️

• Andulka
        Andulka, 9.8.18 10:48:07  

Boží. :15:

• beLIEve
        beLIEve, 9.8.18 10:49:12  

Nejradši bych měla vydru doma, jsou super. :1:

• Jerry_71
      Jerry_71, 9.8.18 18:22:18  

Pokud má koťata, dělá to před nimi, aby se učily lovit. Pokud ne, koťata jí nahrazujeme my. Každopádně, dělá to instinktivně pokaždé.

• Zidane
    Zidane, 8.8.18 20:24:32  

Člověk tu půl dne není a stovka novejch? No potěš koště :1:

• beLIEve
    beLIEve, 8.8.18 11:00:00  

Pro pobavení

https://gfycat.com/gifs/detail/DaringPaltryCod

• Andulka
    Andulka, 8.8.18 10:56:38  

Stala se mi nedávno taková věc. Jela jsem se podívat za našima na hrad. Oni tam s sebou měli naši fenu. Je to kříženec jezevčíka, cca 14 kg. Je hodná, nechá se pohladit, když nechce, jde prostě pryč. Nikdy na nikoho nezaútočila. Drží se u našich, nikam necourá.
    Takhle seděla u mě pod stolem, když za ní přišlo dítě. Holčička tak 2 roky, možná o něco víc. Lezla po 4 pro tím stolem. Fena o její pozornost nestála a tak se zvedla a šla pryč. Jenže dítě za ní, začalo ji honit. Tak fena chvíli zdrhla, pak vyskočila na lavici a dítě za ní. To už na ní byla vidět dost zoufalost, tak jsem jí vzala a odvedla za mamkou za pult, kam lidi nesmí. Tam se schovala. Jenže holčička za ní. Za pult nesměla a tak stála ve vchodu a řvala a řvala. Řvala dobrých 10 minut než si ji někdo z rodičů všiml. No, měla štěstí, že pes nebyl bez dozoru. Protože si dokáži představit, že by se po té holce brzy ohnala, kdyby ji zahnala do nepříjemné situace. A předpokládám, že by to nebyla vína rodičů, kteří na své dítě vyloženě kašlali. Ale naší feny, která je tam v podstatě doma a dělala co mohla, aby se tomu otravnýmu spratkovi vyhnula.

• Dopaminka
      Dopaminka, 8.8.18 11:00:30  

To je věčný problém. Děti vs psi.

Někdy to jde dohromady, jindy ne.

Že se dítě boji psa, nemusí být rozmazlenecky rozmar.
      Někdo má strach z pavouků, třeba...

• Andulka
        Andulka, 8.8.18 11:03:55  

No jasně. To ano.
        My máme fenu v bytě a s ní teď půlroční holčičku. Teď to funguje a věřím, že to bude fungovat i dál. Fena má malou ráda. Zajde za ní, chce jí olíznout. Ale nechce, aby na ni malá šahala. Tak to respektuji a nenechávám ji.

Ta holčička na hradě se psa nebála, pes se bál jí.

• Dopaminka
          Dopaminka, 8.8.18 11:15:27  

No, a já mám prostě opačnou zkušenost. Pes, absolutně nevhodný k dětem, chodil za nimi při každém prudsim pohybu kousal. Děti měly naučené nevšímá si ho. Nepomohlo, on sivsimal jich. Naštěstí "jen" prokousnuta kůže. Ale doživotní zbytečně velký respekt ke psům. To ovlivní děti napořád. Taková zkušenost. A nejsou jediné, mnoho psů děti nemusí...
          Máme kočky, a bez problémů.

• Zidane
            Zidane, 8.8.18 20:43:29  

Já si takhle vzpomínám, že na chalupě měli sousedi lufťáci čubu a ta měla zvyk chodit za lidmi "mimo svou smečku", stát za nima - ano, za nima, zezadu - v určité vzdálenosti a čumět. Šlo se k ní - čuba couvala. Šlo se od ní - čuba za náma, prostě si držela svou vzdálenost a furt čuměla. A šla třeba i na náš pozemek (lufťáci neměli oploceno.

Až se takhle jednou otčím dožral a šel za lufťákama, že už mu to leze na nervy a že jestli si psa nedokážou naučit, aby nelez na cizí pozemek, ať ho to naučej nebo si oplotěj zahradu (neměli), on že kvůli tomu nebude pořád zavírat a otvírat vrata, ať si oplotěj oni nebo to řešej jinak.

A že prý jestli jednou malou (4 roky) ségru kousne, tak otčím veme vidle a bude to naposled.
            Lufťáci na to prej takové podiveně omlouvavé "to byste snad neudělal, pane Š...". Otčím prý jen řekl "ale udělal, to byste se divili, jednou mi dceru kousne a má to" a šel.

No a nevím jestli lufťáci začli psa držet na řetězu nebo jak, ale od té doby byl pokoj, psa prakticky nevidno. Ale podle mě měl pravdu - jejich problém, že neměli oplocenej pozemek, pokud nechtěli, ať psa trajdajícího kde ho napadne vč. cizích pozemků řešej jinak. Proč my máme zavírat vrata kvůli cizímu psovi, neměla by tohle být zodpovědnost majitele? Neudržím psa na pozemku, musím to řešit a ne aby to museli řešit sousedi, kterým na pozemek leze...

• temeleke
              temeleke, 9.8.18 07:40:26  

souhlas

• Dopaminka
              Dopaminka, 9.8.18 07:42:49  

Tohle bych viděla hodně podobně.

• debri
          debri, 8.8.18 12:30:16  

Bude to v poho.Když jim stanovíš hranice a budeš hlídat Já ti už ani nevím děcka malý psů povícero. Psům jsem věřila když něco provedli byli sprdnuti když je pokoušely děcka schytly to ony. Nikdy nic zavažnýho max zavrčení.

• temeleke
      temeleke, 8.8.18 11:01:27  

To bych vzala dítě za ruku a na celý krám bych zaječela "čí je to dítě, neuteklo někomu? Vemte si ho prosím" a rodičům vysvětlila, že si mají hlídat. Vaše pejska byla třeba hodná, ale na vodítku uvázaný dobrman s košíkem by tomu otravnému dítěti taky mohl urazit hlavu, než by si jeho majitel stačil všimnout, že mu dítě někudy vlezlo pod stůl. Co je to vůbec za chování rodičů, kteří nechají dítě takto lézt pod stoly, po zemi, kde se válí kdejaký nepořádek, dítě může někdo nakopnout nebo o něj zakopnout...

• Andulka
        Andulka, 8.8.18 11:05:33  

No přesně tak. O to mi šlo, že?
        Ona ta holčička pak předvedla ukázkový histerický záchvat ještě několikrát. To už jsem chtěla tatínkovi něco říct, naštěstí si ji odnesl a řešili to jinde.

• beLIEve
        beLIEve, 8.8.18 11:05:49  

Jo, přesně, nejlepší ten důraz na náhubky a košíky, a nakonec jsou z toho super úrazy taky.

• beLIEve
      beLIEve, 8.8.18 11:03:56  

Klasika. A pak se bude řešit pes, přitom si za to může děcko samo, přičemž ho rodiče neuhlídali.

• Andulka
        Andulka, 8.8.18 11:07:13  

Ano, to mi přesně vadí. Pes tam byl doma, ve svém prostředí. Dítěti očividně ublížit nechtěla, chtěla od něj pryč. Ale kdyby tu holku kousla, tak to nikoho nebude zajímat, že si tam dítě lezlo bez dozoru a psa prudilo.

• beLIEve
          beLIEve, 8.8.18 11:09:08  

Kdyby to ti rodiče právě brali jako výchovnou, dělals kraviny, tak sis odřel koleno, dělals kraviny, tak tě kousl pes, ale ne, že jo.

• Andulka
            Andulka, 8.8.18 11:12:37  

No a pak se ještě bojíš cizímu dítěti něco říct, že tě rodiče seřvou.

• beLIEve
          beLIEve, 8.8.18 11:10:21  

Mě když jako dítě kousl nás pes, tak jsem to našim ani nepřiznala, protože jsem se styděla, že jsem ho otravovala, když mi dával jasně najevo, ať ho nechám být. Dostala bych od našich ještě přidáno. A to mi byly čtyři roky.

• Dopaminka
            Dopaminka, 8.8.18 11:16:59  

Když kousou jen po otravovani, tak je to v pořádku.

• temeleke
            temeleke, 8.8.18 11:20:23  

však mně máti ještě přidala :1: :1:

• Pavla.119
      Pavla.119, 8.8.18 12:01:32  

To jsem nějak nepochopila...
      vaši bydlí na hradě? Když říkáš že je tam pes doma:
      a to dítě lezlo u vašich pod stolem a po stole?

a o jakém "pultu" to mluvíš?

• Andulka
        Andulka, 8.8.18 12:08:08  

No, jiní to pochopili.

Ale ne, nebydlí na hradě. Vypomáhají tam. Pes tam s nimi jezdí, tudíž je tam téměř jako doma.
        Pultem myslím pult, za kterým se prodává občerstvení.

• Pavla.119
          Pavla.119, 8.8.18 12:13:03  

Oni mají stánek s občerstvením a berou do něj s sebou PSA?
          Tak to jim rozmluv.
          Koledují si o průšvih :8:

• Andulka
            Andulka, 8.8.18 12:14:11  

Ne, nemají žádný stánek.
            No, dal asi nemá cenu něco vysvětlovat nebo rozebírat.

• beLIEve
            beLIEve, 8.8.18 12:24:31  

Očividně ho tam schovávají jenom před harantama. :1:

• Andulka
              Andulka, 8.8.18 13:18:01  

Přesně. Kdyby ji nepronásledoval bezprizorní harant, nemusela lést do stánku. Teda za předpokladu, že by nějaký stánek byl. :1: :1:

• beLIEve
                beLIEve, 8.8.18 13:28:06  

Já jsem jasně pochopila, že o žádný pult ve stánku nešlo, teda.

• Andulka
                  Andulka, 8.8.18 13:29:00  

Vždyť já vím. :4:

• temeleke
        temeleke, 8.8.18 13:25:32  

ono asi vlastně upe nejde o to, jestli tam pes byl "doma" nebo ne... Spíš o přístup nevychovaného dítěte a laxních rodičů...

• Andulka
          Andulka, 8.8.18 13:28:16  

Já myslím, že to Pavla pochopila. Jen nechce akceptovat to, že by pes byl v takové situaci nevinně. Tak hledá něco jiného, kde uvést psa jako špatného.

• beLIEve
            beLIEve, 8.8.18 13:29:33  

Taky mám ten pocit.

• Pavla.119
            Pavla.119, 8.8.18 14:07:44  

Špatně je to, že tam ten pes vůbec byl :8: :9:
            majitelé by měli předvídat že se něco takového může stát! A netahat psa tam, kde procházejí lidé!

Nezastávám se toho dítěte - a hlavně ne jeho rodičů - jenže to jsou nejspíš taky lidé zblblí pejskařským "pes je nejlepší přítel člověka" "pejsánku ťuťuťuňuňuňu" a protože sami o psech prd vědí, :9: :10: nechávají dítě s cizím psem! :9: :10: :10: "přece ten hodný pejsánek mu nic neudělá"!

Je to celé postavené na hlavu. :9: :10:

• beLIEve
              beLIEve, 8.8.18 14:09:57  

Jasně, mají ho zavřít do bytu a nepouštět, ne, vlastně ty nerada měšťáky, tak do kotce na zahradě a nepouštět!

Ty jsi fakt přehnaná. A rodiče s tím počítat nemají?

• Andulka
              Andulka, 8.8.18 14:17:01  

Proč by tam jako neměl pes být?
              Jak jsem psala. Pes nikoho neotravuje, lidem se spíše vyhýbá. Takže proč by tam neměl být? Kvůli cizím nevychovaným dětem nebude chudák pes trčet doma.

• temeleke
              temeleke, 8.8.18 14:21:45  

mně se líbí pohled "nechávají dítě s cizím psem! :9: :10: :10: "přece ten hodný pejsánek mu nic neudělá"!"

Stejně jako bych řekla, že ten pes má být na vodítku. Jenže.... kdyby byl skutečně na vodítku. - dítě by teď mohlo být taky na JIPce...

• Andulka
                Andulka, 8.8.18 14:25:32  

Věřím, že kdyby opravdu v tu chvíli byla na vodítku, tak to dítě leží s pokousaným obličejem v nemocnici. A kdyby měla košík, tak s pomláceným obličejem v nemocnici. Takže dobře, že byla na volno a mohla, od toho otravného prcka, odejít.

• debri
                  debri, 8.8.18 14:29:57  

Přesně. Na vodítku pes cítí že je omezen takže tomu čemu se bez vodítka vyhne na vodítku půjde

• debri
              debri, 8.8.18 14:23:24  

Nemají své nevychované děti pouštět na veřejnost nebo si je hlídat a předvídat že půjdou líbat cizího bulla

• temeleke
              temeleke, 8.8.18 14:35:33  

jinak spíš než že by rodiče byli něčím zblblí nebo nechávali dítě s cizím psem, si myslím, že vůbec netušili, kde to jejich robátko lozí, koho otravuje a kde na koho ječí. A nebo předstírali, že o tom nevědí a nevšímali si toho, aby měli od robátka na chvíli pokoj. Toliko k zodpovědným majitelům dětí (nadsázka).

• Andulka
                Andulka, 8.8.18 14:46:30  

Ta druhá verze je správně. Moc dobře viděli, kde jejich miláček histericky ječí.

• debri
                  debri, 8.8.18 14:52:56  

Miláček neječel miláček si zdravě a svobodně rozvijel svou osobnost

• temeleke
                    temeleke, 8.8.18 15:28:57  

na to rozvíjení si vždycky vzpomenu na hlášku nějaké paní u nás na sídlišti, že by jim rozvinula dlaň po prdeli :1:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 8.8.18 18:40:25  

Dvouletému dítěti? :7: :7: :7: ????? :7: :7:

• debri
                    debri, 8.8.18 20:08:26  

A to já klidně dlaň rozvinula pokud se mi dítko hrnulo někam kde by si mohlo ublížit a na to že nesmí nereaguje místo asertivních keců plácnutí přes plínu zabralo

• temeleke
                    temeleke, 9.8.18 07:47:58  

tak já osobně ne přímo dvouletému, na roky bych to asi nevztahovala, jako spíš na schopnost rozlišit povolené a nepovolené chování. Mně začít mezi lidmi takhle ječet dítě, tak se propadnu hanbou, že je ruší, a koukám s tím dítětem něco dělat. Neřku-li, že by moje dítě (nebo můj pes) lezlo bez dovolení k cizím lidem (pod stůl - k psovi - k dítěti). Takové dítě je ideál mít na vodítku. Můžete si odpočinout, nemusíte mu věnovat 100% pozornost, a víte, že se nikde nezatoulá, nikam nespadne, nikoho neprudí... pěkně kšíry a vodítko.

"V Anglii mají vodítka pro děti. To mě velmi šokovalo, protože jediné přirovnání, které mě napadlo, bylo se psy. Myslím, že potřebují vodítka, protože nejsou schopni své děti vychovávat a ukáznit" https://is.muni.cz/th/qobtb/DIPLOMKA_v_CELKU.pdf

• temeleke
                    temeleke, 9.8.18 07:49:35  

https://www.bibik.cz/bezpecnost-deti/clippasafe-voditko-pro-dite-cerna

• beLIEve
                    beLIEve, 9.8.18 10:17:20  

No a co by ne, dvouleté právě tím spíš houby pochopí, když se mu začne něco vysvětlovat.

• Andulka
                    Andulka, 9.8.18 10:30:04  

Vzhledem k tomu, jak dlouho tatínek tu holčičku prosil, aby šla s ním, je nějaké vysvětlování k ničemu. Být tam ještě o chvíli dýl, tak jsem jí odtáhla ven sama, aby si to vyřešili někde jinde. Prodávat v tom řevu se fakt nedalo.
                    No a pak ječela ještě znovu a déle, když chtěli jít domů a ona asi ne. Nebo nevím, co chtěla.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 9.8.18 10:40:57  

Tak jasně. Malé děti jsou malé proto, abychom je mohli vzít a přemístit kam potřebujeme. Bez velkého vysvětlování. V tomto věku se jedná, okomentujte, ale nenechá rozhodovat. Ve dvou letech dítě potřebuje oporu, lásku a jasný řád. Jinak se v tom světě nevyzná.

• Andulka
                    Andulka, 9.8.18 10:46:50  

Dop to si přesně myslím.
                    Já nejsem zastáncem nějakého bití a pod. Nemám to moc ráda. I když někdy jedna dobře mířená je víc než tisíc slov. Ale domlouvat malému dítěti, kterému je to očividně úplně jedno nebo tomu nejspíš nerozumí, no nevím.
                    Mě by, jako rodiči, hrozně vadilo, že moje dítě dělá takovou ostudu. A určitě bych to s ním řešila někde jinde.