Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
starabodlina (2018-10-22 02:12:51)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-10-21 22:04:18)Pavla.119 (2018-10-21 20:29:15)amorek23 (2018-10-19 17:21:32)Dopaminka (2018-10-19 10:55:40)debri (2018-10-18 22:21:59)alusasilas (2018-10-18 17:04:01)temeleke (2018-10-18 09:40:11)Zidane (2018-10-18 09:13:50)bulldog (2018-09-23 19:00:38)beLIEve (2018-09-23 12:23:13)Jackie0004 (2018-09-11 22:42:36)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 7 580 | Členů: 13
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, bulldog, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 17.10.18 12:20:58  

Trošku se to sem hodí, řekl bych aneb i Zidane dokáže uznat, že pes může být za jistých okolností užitečný :1: :1: :1:

http://i45.tinypic.com/2jezbs7.jpg

• 69beran
      69beran, 17.10.18 13:42:59  

Pes je užitečný za mnoha okolností a z různých hledisek.
      Kdo nemá psy rád, nikdo mu je nenutí :13:

• Zidane
    Zidane, 17.10.18 07:19:31  

nezamykám, ani nemám doma nic, co by mi nějak zásadně chybělo. Asi by nějaký ten zlodějíček smutně odkráčel...

Ony by stačily "jenom" doklady a po nějaké době bys nechápavě zírala do schránky, jaká upomínka, jaká půjčka, ty sis přece nic nebrala... ale zlodějíček na tvé doklady ano :14: :14: :14:

• Zidane
      Zidane, 17.10.18 07:22:14  

Nebo by si na doklad založil bankovní účet, ten pak používal k trestné činnosti a ty bys to zjistila až při návštěvě uniformovaných přátel, kteří by se tě ptali, co jim povíš třeba k tomu, že na účet na tvé jméno chodí peníze za podvodné inzeráty, kdy někdo nabízí to a tamto, nechá si zaplatit a pak nic nedodá... no a peníze jdou na "tvůj" účet, tak copak nám k tomu řeknete, mladá paní? :14: :14: :14:

A zrovna tady vím, o čem mluvím, takovéhle založení si účtu na cizí jméno a pak ho používat k trestné činnosti je v době možnosti založení účtu online bez nutnosti jít na pobočku (stačí sken OP a ještě jednoho dokladu) velmi jednoduché... mám to naštěstí jen z doslechu, ale že je to jednoduché jak facka, to je. A to nechceš :4:

• 69beran
        69beran, 17.10.18 10:53:15  

Tak by se prokázalo, že si to nezaložila ona, ale zloděj. Hlavní je, nahlásit ztrátu těch dokladů. Pak ať si na mě bere kdokoliv co chce.

• Andulka
      Andulka, 17.10.18 08:32:50  

Běžně člověk nosí doklady u sebe, když není doma.

• Zidane
        Zidane, 17.10.18 10:39:12  

Všechny?
        Tak jsem asi divnej, já mám ozkoušeno, že jak policajtům (náhodná kontrola totožnosti) tak na poště při vyzvedávání korespondence stačí řidičák, takže nosím jen peněženku, ve které řidičák mám. Držím se hesla "občanku a řidičák mít odděleně, když mi jedno ukradnou, zbyde mi aspoň to druhé".
        To za prvé.

A za druhé bavíme se tu i o zamykání v případě, že jsi doma. Mnohokrát jsem totiž už četl o zlodějích, kteří si v noci otevřeli zabouchnutý byt (lidi si mysleli, že je zabouchnuto a to stačí) a v klidu v jedné části bytu kradli, zatímco v ložnici majitelé spali.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/az-stovky-lidi-rocne-okradou-zlodeji-ve-spanku_416194.html

Často nahrávají zlodějům svou neopatrností sami poškození. "Setkáváme se s případy, kdy pachatel využívá situace, že jsou vstupní dveře do bytu či domu pouze zabouchnuté a pachatel pouze zatlačí západku zámku a vnikne do domu či bytu," říká Ladislav Beránek z pražské policie.

Asi tak. Otevření pouze zabouchnutých (nezamčených) dveří zvenku je, když se to umí, otázka pár sekund...

• Andulka
          Andulka, 17.10.18 10:42:53  

Nosím občanku i řidičák u sebe. Že zkušenosti mi na poště řidičák nestačí.

A jsem si jistá, že v noci k nám nikdo nevleze. Holt výhoda psa (psů) na dvoře i v baráku.

• Zidane
            Zidane, 17.10.18 10:59:33  

Já ti můžu odpřisáhnout, že na poště řidičák stačí. Opakovaná zkušenost. Pokud tedy máš tu novou kartičku, kterou mám já.

To totiž bylo takhle - jdu si jednou pro rekomando, baba po mně chce občanku. Já sáhnu do kapsy - a místo pouzdra s doklady tam peněžěnka s řidičákem. Tak babě ze zoufalství povídám "občanku jsem zapomněl, řidičák by nestačil?" - stačil. prý "Jméno, fotka a rodné číslo tam je, stačil".

A od té doby u sebe občanku prakticky nenosím právě proto, že vím, že řidičák stačí - aspoň tedy u nás na poště :1: . Hodně doporučených dopisů už jsem si takto vyzvedl - jak přímo od pošťáka tak u přepážky. To mi věř :4:

Jestli tobě ne, máte asi nějaké zkostnatělé úřednice - anebo my tady ochotné, to je taky možné :1:

• Zidane
            Zidane, 17.10.18 11:00:52  

Ono taky jde o to, ze kdy tu zkušenost "řidičák na poště nestačí" máš. Ona je to totiž, jak mi na poště řekli, když jsem se jednou na férovku zeptal, relativní novinka. Dřív nestačil, teď stačí, tak mi to bylo řečeno :4:

• 69beran
              69beran, 17.10.18 11:32:34  

No nevím, ale tak před rokem jsem si šel na poštu pro zásilku a omylem jsem babě podal řidičák. Neprošlo to. Musel jsem zpátky do auta a vzít OP. Někdy ti to vydají na řidičák, ale to spíš jen tehdy, když tě vyloženě zná ta baba za přepážkou. A ještě se kroutí :15:

• Zidane
                Zidane, 17.10.18 11:38:30  

Mě znaj možná tak po ksichtě, pač to je pošta tady na sídlišti, někdy se zeptá "občanku nemáte?", načež řeknu "mám, doma, mám ozkoušeno, že řidičák stačí, tak chodím s řidičákem", baba to neřeší a zásilku vydá. Anebo se vůbec neptá a stačí jí řidičák rovnou.
                A pošťák/pošťačka v baráku se taky občas kroutí, ale i když jsem jim na férovku řekl "občanku mám, v bytě, musel bych si pro ni dojít, tady mám řidičák", tak jim zatím vždycky řidičák stačil - asi nechtěli čekat na občanku :1:

Takže je to možná člověk od člověka, ale já už na poště s občankou nebyl minimálně rok. Vždycky stačil řidičák. Možná i proto, že když se kroutěj, na férovku řeknu "vím, že řidičák stačí, minule stačil" a nehádaj se - zřejmě pochopěj, že vím svý a radši se se mnou nehádat :1:

• 69beran
          69beran, 17.10.18 10:51:32  

Já mám řidičák a OP pořád v autě :15: Beztak mám u sebe pořád auto :1:

• Andulka
            Andulka, 17.10.18 10:53:45  

Tak to budeš bez auta i bez dokladů. :1:

• Zidane
              Zidane, 17.10.18 10:57:34  

Přesně tak. Nechávat v autě doklady je hovadina nejvyššího zrna. Ukradnou auto a mají tam ještě jak na zlatém podnose doklady...

• Zidane
                Zidane, 17.10.18 11:02:54  

Jo leda by beran vždy důsledně parkoval v zamčené garáži, pak už je to trošku jedno, zda má doklady doma nebo v zamčené garáži. Ale nechávat komplet doklady v autě volně přístupném - zaparkovaném někde na ulici... ech :1: :1:

• 69beran
                  69beran, 17.10.18 11:06:51  

Garáž nemám, auto je venku. I když třeba jsem někde dál-Praha, apod, auto zaparkovaný kdesi, že ho pak hledám :1: a v autě doklady, jen OP si NĚKDY beru do kapsy.

• Zidane
                    Zidane, 17.10.18 11:14:00  

Tak to ti přeju, aby ti nikdy auto nevykradli/neukradli. Oni totiž zloději dokážou bejt sakra rychlí a pokud by si v těch třeba dvou hodinách, než krádež zjistíš, stihli vzít půjčku... máš problém, policie totiž hlášení krádeže dokladů eviduje na minuty, takže pokud bys nahlásil ve tři a pak tě začla banka nahánět, že v půl třetí sis vzal půjčku, hodně štěstí dokazovat, že to ne ty, to zloděj :4:

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 11:22:17  

Vlastně už mi ho ukradli :8: VPraze před lety. No a bylo zamčený :7: :14:

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 11:28:29  

Už jen podle podpisů by se to poznalo. +někdo z banky, apod. by mohl dosvědčit, že mě nikdy neviděl-pokud to bude kratší doba.
                    Vlastně musela by mi přijít nějaká žádost o splácení úvěru, apod. Ta nepřijde za 5 let. Ta přijde v podstatě za pár dnů. V OP je bydliště.
                    Nemluvě o tom, že chtějí všude dneska už víc dokladů, chtějí potvrzení o průměrné mzdě, nebo kopii daňového přiznání za několik let zpět, atd atd.

• Zidane
                    Zidane, 17.10.18 11:28:55  

Švára policajt mi kdysi poradil "parkuj auto v garáži, ale zamykej jen garáž, auto už ne. Když se ti dostanou do garáže, dostanou se i do auta a akorát při otvírání udělaj škodu, takže když nezamkneš, budeš mít šanci, že se auto najde nepoškozený" - pak jsme se sice shodli, že šance na "najde se" není moc velká, ale stejně mi radil parkovat v zamčený garáži, protože většina zlodějů jsou náhoďáci, kteří ukradnou, co viděj a tomu garážování zabrání.
                    S čímž souhlasím. Aby se mi někdo vloupal do garáže, to už by musel jít na jistotu, mladé blbečky, co se třeba chtějí jen projet, tohle odfiltruje dost spolehlivě :6:

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 11:29:35  

A hlavně!!! Ten zloděj by ti musel bejt sakra podobnej!!! :14:

• Zidane
                    Zidane, 17.10.18 11:35:33  

Už jen podle podpisů by se to poznalo. +někdo z banky, apod. by mohl dosvědčit, že mě nikdy neviděl-pokud to bude kratší doba

Účet - bankovní - jde založit i online - bez podpisu, stačí sken dvou dokladů - OP a řidičák, OP a pas, řidičák a pas... stačej, pokud vím, dva doklady s fotkou. Následně účet zneužije k trestné činnosti a když stihne založení v té mezírce, než ty nahlásíš ztrátu dokladů... máš problém :4: Dokazuj pak policajtům, že ten účet není tvůj, založen byl ve 14:45, ztrátu dokladů jsi nahlásil v 15:12, co když sis účet založil záměrně a pak nahlásil ztrátu/krádež dokladů, abys mohl tvrdit, že účet není tvůj?
                    Jistě, zřejmě by se to pak nakonec prokázalo, ale můžeš si být jist? Já bych si jist tedy nebyl...

• Zidane
                    Zidane, 17.10.18 11:46:16  

Zloděj podobnej... houby leda, ti říkám, že lze založit u určitých bank účet online na základě skenu dokladů, tam se žádná podobnost nezkoumá. Kámoš přesně tohle dělal. Akorát pak prskal, že když si na ty účty nechal následně posílat "černý" peníze, tak do čtrnácti dnů to banka blokla pro "podezřelou aktivitu" a majitel účtu byl vyzván k "identifikaci na pobočce", čili pro kámoše byl ten účet v tu chvíli odepsanej - ale při troše štěstí tím pár desítek tisíc prohnal a pak převedl bůhvíkam, aspoň to tvrdil.

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 13:26:15  

Pak jde o hrubou chybu těch bankovních úředníků. má zkontrolovat podobu, zda to jsi skutečně ty na OP. Pokud nejsi, měl by okamžitě volat policii. Nějak nenápadně :1: Třeba ti říct - OK, vše v pořádku. Pak jakože pro něco odejít a zavolat poliše.

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 13:27:17  

Na to tam ty fotky jsou, aby se tyhle podvody nedělaly.

• temeleke
                    temeleke, 17.10.18 13:29:41  

berane, když sjednáváš půjčku online, tak u toho fyzicky nejsi přítomen. Ty doklady není s čí podobou porovnat. Ten úředník netuší, zda to sjednává dotyčný nebo třeba migrant z Etiopie. Prostě musí věřit tomu, že když dodáš skeny dvou dokladů identické osoby (ty doklady jsou to jediné, co mezi sebou může ten úředník porovnat), tak se to u těchto společností považuje za dostatečný důkaz, že to zakládá dotyčný.

• temeleke
                    temeleke, 17.10.18 13:30:50  

zamotala jsem moc dlouhou větu se závorkou, ale snad pochopíš :1: :1: :1:

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 13:31:07  

Polišům by mělo být umožněno posílat volavky na tyhle debily a pokud by dle nich bylo vše OK a nic údajně nebrání vydat "volavce" prachy, hned bankovního úředníka sbalit. Do roka by se naučili kontrolovat podobu žadatelů o prašule, lízingové smlouvy, odběr zboží na faktury, atd. Stačilo by jen chtít. Není ale politická vůle. Nikdo neví proč.

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 13:32:48  

Temeleke, v tomhle máš pravdu. Tenhle způsob bych zákonem zrušil.

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 13:37:13  

Všechno jedině řešit v místě finančních společností. A ještě by mělo být stanoveno, že peníze budou k dispozici až poté, co se poštovní cestou ověří, že žadatel opravdu fyzicky bydlí na uvedené adrese.
                    Takže - smlouvu zaslat na adresu uvedenou v OP, žadatel si ji převezme, podepíše a pošle zpět. Nebo už ji může přinést osobně, to je fuk. Zase by bylo o jednu překážku podvodníkům danou do cesty víc.

• 69beran
                    69beran, 17.10.18 13:41:45  

Osoba, která by toto porušila a nezaslala dotyčnému smlouvu na jeho adresu doporučeně do vlastních rukou a umožnila by podvodníkovi podpis smlouvy na místě, by dostala pokutu 1 milión kč - pěkně jednotná sazba pro všechny takové šlendriány + okamžitý vyhazov se záznamem do zápočtového listu, případně oznámení na finanční a živnostenský úřad.
                    Jak jednoduché! :6:

• temeleke
                    temeleke, 17.10.18 14:12:58  

víš, že je možné bydlet dlouhodobě někde jinde, než kde máš trvalé bydliště? Tohle banka prostě nemůže sledovat. Nebudu jezdit do Phy do svého trvalého bydliště pro smlouvu na úvěr.... ale sjednání po netu mi také nepřijde ok, to je pravda

• Zidane
                    Zidane, 18.10.18 09:08:55  

beran
                    Všechno jedině řešit v místě finančních společností.

Takže když bych si chtěl založit účet třeba u AirBank, tak bych musel z České Lípy buď do Ústí nad Labem nebo do Liberce, nikde blíž pobočka není. To ti teda dík :14: :14: :14:

Ony totiž banky nabízející např. "účty zdarma" si to můžou dovolit právě proto, že nemají výdaje spojené s pobočkou v každém větším městě, tedy ušetřej a nemusej peníze na financování poboček tahat z klientů.

Tím neříkám, že sjednávání půjček online na základě skenu dokladů je OK, ale ono by to šlo řešit i jinak. Smlouvu si klidně vytisknout a když nemám v dosahu pobočku a tedy je podepsání osobně na pobočce mimo úvahu, poslat ji třeba poštou s úředně ověřeným podpisem (to jde díky CzechPointu na každé poště) do banky. To by podvodníkům způsobilo problémy.

Ale povinné sjednávání všeho osobně na pobočce... jsme v jednadvacátém století, kurňa :4:

• Zidane
                    Zidane, 18.10.18 09:13:49  

Nebo jak zde bylo i řečeno - smlouvu poslat na adresu - nemuselo by ovšem být trvalé bydliště - a v tom případě trvat na úředně (CzechPoint) ověřeném podpisu. V tu chvíli by měl podvodník problém. Tedy není nutno vše povinně na pobočce a vlastně ani posílat do trvalého bydliště - to by bylo "potřeba" přesně proč, ověřovat, zda na té adrese fyzicky žiju? A co když bych bydlel v Brně u přítelkyně, ale z nějakého důvodu si chtěl ponechat trvalé bydliště v České Lípě, to bych se pak musel trepat přes celou republiku pro smlouvu? K čemu to? :7: :4:

• 69beran
              69beran, 17.10.18 11:05:25  

Nikdy se mi to nestalo. A o tom to je :4: :1: Bez aut a bez dokladů jak píšu jinde, přicházejí ti, co poctivě zamykají a neustále se třesou, že je někdo vykrade :13:

• 69beran
                69beran, 17.10.18 11:08:31  

Jsou věci mezi nebem a zemí :6:

• Zidane
                Zidane, 17.10.18 11:14:41  

Co se do dneška nestalo, může se zítra stát.
                Tvou logikou bych nemusel při odchodu zamykat byt, protože "vykradou toho, kdo poctivě zamyká" :1: :1: :1:

• 69beran
          69beran, 17.10.18 11:34:30  

Jo Beránek? :7: To je syn, on vždycky strašně přeháněl :8: :1:

• Zidane
            Zidane, 17.10.18 11:48:24  

Mi tak došlo - pradědeček po prababiččině smrti pak nějakou dobu žil s jakousi Beranovou, ale to už je skoro čtyřicet let :1:

• 69beran
      69beran, 17.10.18 11:04:05  

Zidane, ono to chodí tak, že kdo úpěnlivě zamyká byt, auto, apod, ten je každou chvíli vykradenej :1:
      Kdo lehkomyslně na všechno kašle, tomu štěstí přeje a nic se mu takovýho nestane :6: :15:
      Já už bych musel mít stokrát ukradenej mobil z auta a spoustu dalších věcí. I peníze. V kasliku 100 litrů, mobil na sedačce pod mikinou, auto u benzínky na parkovišti, nebo někde za rohem-nezamčený samozřejmě a nikdy nic se neztratilo. Synovec je to samý. Ani nemůžu napsat, co ten nechá na sedačce v nezamčeným autě, páč za to by asi přišel o práci :1:
      Víc takových znám. Nikdy nikomu nic neukradli.
      Pak znám lidi /např. švagr/ co až trapně dbají na uzamčené auto a ještě ho pokud možno mít na očích a každou chvíli se jim něco z auta ztratí :1: :14: :14: Na stavbách to samý - já naházím věci někam do kouta, přes to nějaký hadry a pohoda. Jiní to zamykají i pod několik drahých visacích zámků a každou chvíli co? No každou chvíli přijdou o všechno :14:

• 69beran
        69beran, 17.10.18 11:09:52  

Vím, proč to tak je. To tady ale psát nebudu, to je na úplně jinou diskuzi :15:

• Zidane
        Zidane, 17.10.18 11:17:55  

Já ale stejně radši zamykám.
        Jistě, garáž/bouda zamčená na tři bytelné zámky zloděje přiláká, protože "tam asi bude něco zajímavého", ale to neznamená, že nebudu zamykat.
        To je spíš o tom, že zabezpečení nesmí řvát na dálku, že to a to je bytelně zabezpečený - to pak každej zloděj nadskočí.
        Například bezpečnostní dveře od bytu nesmějí vypadat jako bezpečnostní dveře - měly by vypadat navenek "úplně normálně" a příliš se neodlišovat od klasických panelákovek, aby si event. tipař neřekl "hele, bezpečáky, tam bychom se měli podívat" :4:

• Zidane
          Zidane, 17.10.18 11:19:13  

Proto mě třeba bavěj sousedi mající na dveřích klasický zámek, nahoře bezpečák, dole bezpečák a ještě bezpečnostní závoru, takže čtyři zámky. No tohle když uvidí kolemjdoucí zloděj, zapíše si to za uši jako "vykrást nejlíp hned zejtra, ti musej bejt napakovaní" :1: :1: :1:

• Andulka
        Andulka, 17.10.18 11:25:04  

Co máš za auto a kde se pohybuješ? :14: :1:

• temeleke
      temeleke, 17.10.18 11:47:52  

půjčka mě nenapadla... no a nakonec.. ať si vezme. A moje dveře opravdu vypadají velmi obyčejně. Navíc je na nich jméno mojí babičky, takže by si zloděj mohl myslet, že tam je důchodkyně (alá čorkaři, kteří chodí že jsou elektrikáři a jdou opravit jističe, zatímco kámoš prolézá šuplíky, ti vyhledávají jména jako Květa, Marie, Anna...). Co naděláš. Když se budou chtít vloupat, vloupají se.

• Zidane
        Zidane, 17.10.18 11:52:02  

To ano, když se budou chtít vloupat, vloupají se. Ale to neznamená, že se nebudu zamykat či tak něco. Protože to bych mohl rovnou nechávat otevřeno - když zloděj bude chtít, dostane se i přes dveře od trezoru. Ale zas na druhou stranu - ve chvíli, kdy vykrade souseda a ne mě, protože soused měl zabouchnuto a já zamčeno, jsem se zamykáním dobře udělal :1:

A mimochodem proto jsem byl velmi proti, když si maminka chtěla dát na dveře od baráku jmenovku Š...á. Vysvětloval jsem jí to tak, že podle toho každej pozná, že tam bydlí samotná ženská a zloděj se nebude muset bát, že tam narazí na chlapa, kterej by ho mohl seřezat do krychličky a v té krychličce předat policajtům, tak ať si dá na dveře Š...i, aby to vypadalo jako že tam bydlí rodina a tedy je tam riziko setkání s chlapem.
        Kroutila očima, ale nakonec mě poslechla :1:

• Zidane
          Zidane, 17.10.18 11:52:43  

A jméno na zvonku ani na dveřích nemám, jen přijmení. HOuby každému po tom, příjmení stačí :1:

• Dopaminka
    Dopaminka, 16.10.18 12:33:42  

"Zidane, 16.10.18 09:46:07 @!!!
    To máš pravdu. Někteří si na zvířatech typu pes dokazují sílu, obvykle takové typy, co jsou schopní mlátit ženskou a děti, protože aspoň tady můžou někoho dostat do situace, že se jich bojí a oni se cejtěj jako bohové... Chlapovi by se takovej nepostavil, protože by dostal, tak zmlátí ženu nebo psa..."

• Dopaminka
      Dopaminka, 16.10.18 12:35:03  

to jsou asi velcí ubožáci.
      Možná proto miluji chlapa, co ho milujou kočky...
      přestože jsem kočky přinesla já se synem...

• 69beran
        69beran, 16.10.18 15:05:44  

Ne asi, ale určitě jsou to velcí ubožáci. Ti z nejubožejších ubožáků.

• Zidane
          Zidane, 17.10.18 05:51:20  

Přesně. Ubožáci typu "vesnická mlátička - kdo ho potká, ten ho zmlátí", tak si ve své ubohosti dokazují sílu na slabších. Řezat takové každej den a kdykoliv bych se dověděl, ež manželku seřezali "tak ty sis stěžovala? Tak tumáš, ať máš proč!, tak okamžitě znova mimo plán.

• Zidane
            Zidane, 17.10.18 05:52:16  

A mstitele netrestat, kdyby seřezaný ubožák měl tu drzost jít na policii, že byl napaden. Spíš by se policajti měli začít starat o to, pročpak dostal a až by se to dověděli, ještě ho osolit.