Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Domecek (2017-02-22 20:58:35)Jackie0004 (2017-02-22 16:59:42)Pavla.119 (2017-02-21 19:41:41)Zidane (2017-02-21 12:22:40)xdexil (2016-12-31 12:07:22)doremila (2015-07-13 23:17:51)mazany.kocour (2014-07-31 14:34:53)
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 205 | Členů: 7
Správci: Pavla.119 (hlavní)

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 13.2.17 11:41:41  

http://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/77599/pes-ve-stridave-peci-jak-to-vypada-kdyz-o-domacim-mazlickovi-rozhoduje-soud.html

Bezesporu je ale skutečnost, že se o styku se psem rozhoduje vlastně podobně, jako kdyby šlo o styk s dítětem, hodně smutná. Něco to totiž vypovídá o stavu společnosti, ve které žijeme. Zmíněný případ totiž přestává být výjimkou, nebude trvat dlouho a podobné soudní spory budou naprosto normální.

Přesně řečeno. To už je demence, handrkovat se o psa natolik,že místo domluvení se po lidsku to ženou k soudu...

• Antony52
    Antony52, 30.1.17 07:55:53  

Tenhle pes má nějaká divná mláďata. :7: :8:

https://www.youtube.com/watch?v=_0nQeZrvatA

• sirStanley
    sirStanley, 28.1.17 15:16:11  

debilnější název diskuze jsem snad ještě neviděl

a můj Max souhlasí když jsem mu ho ted přečetl :1:

• Zidane
      Zidane, 29.1.17 07:03:42  

No pravda je, že "Pejskař..." by bylo lepší. Psi za to nemůžou, že mají pitomé a nekritické páníčky, kteří je neumějí vychovat a když někoho takový nevychovaný pes štve třeba neustálým štěkotem, ještě mu dají čočku, že "kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi"...

• Pavla.119
        Pavla.119, 29.1.17 07:10:17  

Pejskařství, či spíš "čoklařství", je náboženstvím dnešní doby a své čoklíčky považují za pánbíčky.

Vidíš že i ten sir tady čte svému psovi příspěvky :1: :1: :1: a snaží se nám namluvit že mu ten čokl rozumí :1: :1: a souhlasí s ním :1: :1: :1:

• Zidane
          Zidane, 29.1.17 07:11:25  

Přesně. Pes na piedestalu, oni mu pomalu nožičky líbají a kdo to nedělá, toho by nejradši roztrhali na cucky...

• Zidane
            Zidane, 29.1.17 07:15:12  

Pravda je, že kdesi kdosi spočítal, že ČR je "nejzapsenější" zemí v Evropě či aspoň na jednom z prvních míst. Dost lidí si psem často nahrazuje dítě a chovají se k němu stejně tak - považují ho za člověka.
            Jenže tak to není. Pes není člověk, nikdy nebyl a nikdy nebude.
            Je to pes a to není urážka.
            To je konstatování faktu. Je to pes a má psí myšlení, myslet jako člověk nikdy nebude a proto je hloupost jej za člověka považovat.

Například pes nedovede pochopit, co to je "být si s někým roven". Pes může být nadřízený nebo podřízený, tak to ve smečce je. "Být si s někým roven" nemůže, protože jak cítí, že "není podřízen", nevyhnutelně si začne myslet, že by mohl být tedy nadřízen a mohl by to dříve či později dát najevo. No a jak to pes dá najevo než vrčením či rovnou vystartováním na toho, komu chce dokázat svou nadřízenost?

Takže pes musí být vždy v "hierarchii" rodiny za všemi lidmi. Není-li, mohl by tomu, koho považuje za "v hierarchii pod ním" ublížit.

• Pavla.119
              Pavla.119, 29.1.17 07:16:54  

To nebere na vědomí žádný čoklař.

• Pavla.119
              Pavla.119, 29.1.17 07:18:13  

Jistě, existují i chovatelé psů, kteří to vědí a chovají se podle toho. A právě proto je běžně nepotkáš :1:

• Pavla.119
            Pavla.119, 29.1.17 07:15:46  

Zkus takového pejskaře napomenout, aby svému čoklíkovi nedovolil obtěžovat tě! To by byl oheň na střeše!

• Zidane
              Zidane, 29.1.17 07:21:30  

Přesně. Pes se ke mně rozběhne, já se postavím do střehu a páneček místo aby si psa zavolal, akorát řve "nebojte se, on si chce jen hrát!" - on si možná hrát chce, ale JÁ NE!
              A pokud pes neposlouchá a na zavolání se nevrací, nemá ho páneček co pouštět z vodítka. Ono je sice hezké, že "si chce jen hrát", ale když na mě takové padesátikilové tele "hravě" skočí, mám co dělat, abych to ustál a to jsem dospělej, jak v takovém případě dopadne dítě?
              A i když to ustojím, co špinavý oblečení, páneček mi to vypere nebo zaplatí čistírnu? :8:

• Zidane
                Zidane, 29.1.17 07:23:38  

Mě třeba fascinuje, co psů je schopnejch zavrčet na páníčka nebo po něm dokonce rafnout... totální nevychovanost.
                Jak by asi takový pes dopadl, kdyby jakožto vlk zavrčel či vystartoval ve smečce na vůdce? Zřejmě by dostal hodně jasně vysvětleno, že tohle teda ne... pes nemá na páníčka co vrčet. Prostě si to nesmí dovolit.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 29.1.17 07:28:07  

Taky jsem si toho všimla.

• sirStanley
                  sirStanley, 29.1.17 16:21:21  

alfou i omegou u psa je poslušnost a udržování ho ve vědomí že v hirarchii rodiny (smečky) je a vždycky bude pátý z pěti

• Zidane
                    Zidane, 29.1.17 16:22:41  

Tak. Pes musí být v rodině, což je jeho smečka, poslední v pořadí. Jinak by mohl někomu ublížit.
                    Výjimka je případ, kdy je ve "smečce" více psů. Ti si své pořadí řeší mezi sebou, ale všichni lidé jsou ve smečce nad psem. Musej bejt.

• sirStanley
                    sirStanley, 29.1.17 16:33:51  

jde o ruzná období kdy to třeba v pubertě zkouší nebo se chystá vyzkoušet ,je třeba zvýšené opatrnosti a i přísnosti ,už i při náznaky toho že by chtěl tu nejmladší "vystřídat" jde do parády

je třeba si ovšem uvědomit že některé věci mají v genech ,třeba když hárá fena je "mimo" ,i ono zkoušení postoupit v hierarchii je dané - s tím je třeba počítat

• Zidane
                    Zidane, 29.1.17 16:41:50  

No to je asi pak ne tím, že je to fena, ale že je to samice - u "člověčí samice" to je taky tak, že co je jindy v pohodě, za to by tě při menses nejradši přetrhla na tři půlky :1:

• Pavla.119
                Pavla.119, 29.1.17 07:27:00  

Přesně!
                Co je mi do cizího nevychovaného čokla?
                Že je roztomilý?
                Pro mne roztomilý být NEMUSÍ!
                Není to můj pes!

• Zidane
                  Zidane, 29.1.17 07:28:42  

Víš, co mají společného děti, psi a prdy?

Sneseš jen ty vlastní :1:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 29.1.17 07:29:54  

:1: Přesně! :1:

• Domecek
                Domecek, 21.2.17 11:00:42  

řeči o tom, že si pes chce jen hrát, jsem přestala brát vážně, když jsme si s bratrancovou rodinou vyjeli za Prahu k rybníku. Oni s sebou měli svého psa. Psa, který pokousal naši mamku a našeho psa. Jdeme po cestě a proti nám lidi. Pes se k nim rozběhl a bratrancova žena volala: "NEbojte, on nekouše." Byla jsem z toho úplně konsternovaná.
                Mám ale i jinou zkušenost. Šla jsem lesem a po cestičce přiběhl kokršpaněl. Nastavila jsem mu ruku, aby si mne očuchal. A pak jsem tomu psovi řekla: "Ty ke mně moc nechoď, ty koušeš." Choval se totiž netypicky. A po chvíli jdou jeho majitelé a volají: "Nechoďte k němu, aby vás nekousl." Chtělo se mi říci: "Právě mi sdělil, že kouše."

• Zidane
                  Zidane, 21.2.17 12:22:39  

Majitele toho kokra nechápu. Pokud vím, že můj pes kouše, má mít automaticky košík. I v případech procházky v lese atd., protože nikdy nevím, koho potkáme. Aspoň takhle bych to bral já a ne že každému kolemjdoucímu budu říkat "bacha kouše" :8:

• sirStanley
          sirStanley, 29.1.17 16:15:52  

tohle celé vaše žvatlání dokazuje že název fora je hloupě debilní a problém není v nepřátelství psů vůči člověku ale v blbejch lidech

• sirStanley
        sirStanley, 29.1.17 16:23:51  

já lidi moc rád nemám, zvířata mi jsou daleko milejší

• Pavla.119
      Pavla.119, 29.1.17 07:29:15  

:1: :1: Pohádky na dobrou noc mu čteš taky? :1: :1:
      Nebo mu předčítáš detektivky? :1: :1:

• Zidane
    Zidane, 30.11.16 21:50:04  

Pokud se dosud domníváte, že vás vaše žena miluje více než vašeho psa, zkuste se jí vychcat do bot :14:

• xdexil
    xdexil, 30.11.16 00:01:37  

nemáte někho štěně Pražskýho krysaříka ??,mám umřel bylo asi 9 let ,,,Plzeňský kraj

• Zidane
    Zidane, 19.9.16 20:17:06  

https://www.novinky.cz/krimi/415089-nechapeme-to-rika-majitel-psu-kteri-na-chlumecku-zabili-petileteho-chlapce.html

Problém je ten, že pes může být sebeposlušnější a sebelíp vycvičenej, ale jak jich je víc pohromadě, chovají se jako smečka a to pak jde veškerý výcvik do háje zelenýho...

• Antony52
    Antony52, 30.7.16 08:32:09  

Pejsci jsou velmi přátelská a přítulná zvířátka. Viz pejsci a kočičky. :13: :14: :15:

https://www.youtube.com/watch?v=hK4nlX1r9wg

https://www.youtube.com/watch?v=O5u3EqJEcA0

• lumirek
    lumirek, 13.7.16 13:53:42  

Kvíz plemena psů: http://www.qizy.cz/quizzes/plemena-psu/77

• Zidane
    Zidane, 23.6.16 05:14:21  

https://i.nyx.cz/files/00/00/12/69/1269051_06e1581e1ad28cc9cd60.jpg?name=pejsek.jpg

• Zidane
    Zidane, 28.5.16 04:18:38  

To se říká, že kočku nevycvičíš... všechno jde, když se (kočce) chce:

http://hobby.idnes.cz/aportujici-kote-0jt-/hobby-mazlicci.aspx?c=A140822_124223_hobby-mazlicci_mce

Kočku je podle Žertové přitom možné naučit i jiné triky: sednout si či lehnout na povel, válet sudy, nebo skákat přes překážky. „Záleží na tom, k čemu má přirozené nadání, ale také jak je komunikativní a motivovatelná. Kočku nelze k ničemu nutit, musí se sama rozhodnout, že právě teď chce dělat právě toto,“ vysvětluje, jak to kočky mají srovnané.

A proto mám kočky stokrát radši než psy.
    Pes udělá za buřta kotrmelec... tak to ať mi za buřta vleze do zadnice, co s něčím takovým, nechci to. Kočka je aspoň osobnost :4:

• Zidane
    Zidane, 23.4.16 17:50:40  

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/401362-pes-se-lekl-kdyz-zena-zakaslala-a-zabil-tridenni-dite.html

To je to, může se říkat, že psi jsou inteligentní a kdesi cosi, ale pořád to prostě je jen pes a nikdo neví, kdy a z jakého důvodu mu prdne v kouli...

• Zidane
      Zidane, 23.4.16 17:52:21  

"O osudu psa pak budou rozhodovat sami majitelé" - no těžko si ho nechají, aby každý den viděli toho, kdo jim zabil dítě... a pokud útulek, tak tam zřejmě bude do smrti, protože to bude mít "v rejstříku" a kdo si takového psa troufne vzít domů? Leda bezdětní.

• Zidane
    Zidane, 16.11.15 18:14:11  

http://www.novinky.cz/vanoce/385877-utulky-pred-vanoci-varuji-za-odlozene-zvire-muzete-zaplatit-az-500-tisic-korun.html

//Hrozí také pokuta za opuštění zvířete, která může být podle zákona stanovena až do výše 500 tisíc korun, nebo soud.//

Geniální nápad... takže přibude psů v popelnicích, protože do útulku to bude o ústa... který inteligent to vymyslel?

Můj názor:

Koupit zvíře jako dárek chce VELKÉ, VELKÉ PŘEMÝŠLENÍ. A hlavně nedat na dětské smutné oči a svatosvaté sliby, že se budou děti starat, budou poctivě venčit a tatínek s maminkou nebudou skoro vědět, že pejsek doma je.

Ne že by děti záměrně lhaly, z toho je nepodezírám. Ale kor ty menší si nedokážou uvědomit, že pes je zodpovědnost na klidně patnáct let. No a copak si desetileté dítě dokáže představit, co je to patnáct let? Vždyť to je delší doba než je to dítě na světě...
    Takže to pak obvykle dopadne tak, že dítě přes Vánoce poctivě venčí, ale po prázdninách zjistí, že se jaksi musí venčit i ve školní dny a mělo by vstávat před odchodem do školy o půl hodiny dřív a venčit, když to svatosvatě slíbilo... a obvykle nakonec sliby vyšumí a venčí kdo? Rodiče... jeden z důvodů, proč doma psa nechci. Když už zvíře, tak třeba kočku, ta se nemusí venčit :6:

• papouch1
      papouch1, 21.2.16 07:07:49  

kočku nebrat,je to nepřítel ptáků. :10: :10:

• Zidane
        Zidane, 21.2.16 12:45:42  

A pes je zase nepřítel přispávání si, pač se musí venčit :1:

• Zidane
        Zidane, 26.3.16 20:05:46  

Což je v paneláku fakt velký problém... a na vesnici je kočka i nepřítel myší, což je naopak zapotřebí. Ptáci holt mají smůlu, ale je lepší, když mi kočky budou držet myší populaci ve vesnickém baráku na uzdě a holt si občas přilepšej ptákem než aby mi pro starosti o ptáky ve špajzu rejdily myši :1:

• Pavla.119
    Pavla.119, 9.11.15 14:22:30  

http://nd06.jxs.cz/589/544/853d629c5f_102039591_o2.jpg

• Zidane
    Zidane, 26.8.15 15:50:43  

http://www.novinky.cz/koktejl/378640-american-roztocil-sveho-psa-na-voditku-a-pouzil-ho-jako-zbran.html

Pobavilo a na druhou stranu doufám, že mu psa odeberou, tohle si živý tvor nezaslouží.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.9.15 22:25:04  

Tam je plno cvoků :14: Už ve velkoměstech prý nejsou zóny "no go", říkal mi jeden Čechoameričan. Teď aby se člověk bál všude. MUDr. Auská ve své knize Český lékař v Americe si na jednom místě posteskla, že dříve to byla/byly spořádaná/é země, ale najednou se objevili všelijací vlasatí vandráci +++ a všechno šlo pryč. Měla na mysli konec 60. let :))) Studenti nestudovali, ale vzývali pro ně ovšem nepochopitelný marxismus, zbožňovali hromadné vrahy (Che Guevara apod.). A je to prý stále horší. Ale ne už děti květin, toje všechno pryč,ale kriminalita všeho druhu a všude. Co všechno "by si člověk nevymyslel". Mimochodem, všelijaké programy pro negry už stály miliardy, ale výsledky jsou asi tak stejné jako u nás --- v souvislosti s cikánama. Dokonce ještě horší. Ne že by se tam člověk nemohl někam uchýlit - podle svých kritérií si najít nějaké místo. Synovec to leckde projížděl, nebyla to obyčejná dovolená, byl tam asi 3/4 roku, a když pak setrval nějaký čas ve městech, ve své naivitě se hrozil +++++ Uvědomil si prý, v jakém byl bezpečí v pustých horách mezi medvědy :14: než v proslulém newyorském metru apod. Četl si různé příručky právě pro turisty a žasl. Copak mu hrozí tolik věcí?

"Pan Novák žije nebezpečně," píše někde Ondřej Neff . "Vychází z bytu skoro každý den, používá MHD vč. metra, i automobilu, neuvědomuje si (ještě ne) že ho doma může kdykoliv zabít jím používaná elektřina a plyn, že mu může kdekoliv nějaký asociál kudlu do břicha nebo ho zastřelit zdánlivě bezdůvodně ...." Jako toho kluka s kočárkem na Karláku.

Pořád je to lepší než V USA, ale nebojte se - ještě bude legrace. :14: :14:

• TX.2010
    TX.2010, 12.7.15 09:07:13  

http://prask.nova.cz/clanek/novinky/galerie-za-zabiti-psu-je-bili-9-hodin-pote-na-ne-privazali-mrtva-zvirata.html

Ne každý pes je k jídlu. :1: :1: Není nad rozhořčeného čínského venkovana ! U nás cikáni zabili a rozporcovali chovnou kobylu, rozporcovali jí a byli přistiženi když se to snažili dostat do auta . Co udělali lidé z chovné stanice? Tak akorát zavolali policii .... Co udělala policie? Hanba mluvit. Třeba i sepsali nějaký ten protokol? :14:

• Zidane
      Zidane, 12.7.15 11:44:46  

A co ti lidi z chovné stanice mohli? Vzít latě nebo něco a seřezat je? A měli by na krku napadení, ublížení na zdraví a protože šlo o chráněnou menšinu, ještě rasový podtext... a policie na tom byla mám pocit podobně :5:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.7.15 22:06:24  

Dr. Plzák jednou napsal: Zapírat, zapírat a zase zapírat. I když bude skutečnost očividná - např. v cikánském panděru budou čtyři dírky od vidlí.

"Uvidíte sám, vojáčku, že každé zapírání stěžuje přiznání," řekl strážmistr Flanderka Švejkovi. "To mají ouplnou pravdu, pane strážmistr - každý zapírání ztěžuje přiznání A NAVOPAK."

• Z.D.E.N.E.K.8
      Z.D.E.N.E.K.8, 9.8.15 23:14:45  

Vidíte a řezníky nikdo devět hodin nebije a neváže k nim rozporcovaná prasata. Číňánci dostali na držku jen kvůli kulturní zvyklosti nejíst psy. :8:

• Zidane
        Zidane, 9.8.15 23:27:34  

Doufám, že pachatelé byli obviněni a odsouzeni minimálně za těžké ublížení na zdraví.
        Možná i pokus vraždy by se na to dal napasovat, ale známe advokáty, nakonec by se to uhrálo na ublížení na zdraví a ani to "těžké" by tam třeba nebylo, protože "oni je chtěli jen potrestat, oni jim nechtěli opravdu ublížit", jako bych to slyšel...

• Z.D.E.N.E.K.8
          Z.D.E.N.E.K.8, 18.8.15 23:25:19  

Všechno ,,potrestání´´ je způsob alá zloděj volá chyťe zloděje.
          Co naděláš.
          U nás se pes nejí, u nich ano.V Indii je zas posvátná kráva.
          Tam by zase byl linč kvůli krávě.Že jde o drhnutí o sebe mezi kulturními rozdíly s tím nic nenaděláš.

• Zidane
            Zidane, 19.8.15 01:05:33  

Pozor ale! To bylo v Číně! Tam to není o tom, že "pes se nejí". Tam je pes lahůdka.
            Tam to bylo jako na celém světě - "MŮJ pes se nejí!!!

Viz Vesničané chytili dva překupníky, kteří zabili několik jejich psích miláčků. Muže čekalo lynčování jako ve středověku.

V Číně a "psích miláčků"? Když to tam (aspoň pro českého člověka) jedí jak my vepřové?
            No to asi ne...

Holt to tam zřejmě je tak, že "můj pes je můj, je to můj miláček a ten se nejí, ale psí maso v restauraci či u kamaráda si dám rád".

Věřím tomu, že kdyby si ti překupníci vzali psy z psích útulků a pak je sežrali, že by se nic nestalo, Takový pes není ničí, tak o co jde... toho sežeru, ale na mého Fufínka nikdo nešáhne! (a proto asi v Číně nejsou psí útulky - nemají "osazenstvo") :4:

Proto prý také, jsem slyšel už před lety, některé útulky dávají "některým lidem" (čtěme etnikům, ale říct to nemůžou, to by byl rasismus...) psy za "zpřísněných podmínek".

Prostě viděj žluťáska nebo cikána, tak jim dají psa jen za přísných podmínek a choděj kontrolovat, jak se pejsek má... a pokud se setkají s omluvou, že "on nám utekl...", tak už prý dotyční dalšího nedostanou...

• Zidane
    Zidane, 11.7.15 23:49:36  

Důkaz psí vypatlanosti:

http://tn.nova.cz/clanek/nechutne-podivejte-se-co-vsechno-nasli-v-zaludku-tohoto-psa.html

Dávám psovi měsíc, maximáááááááááálně dva, než ho povezou na veterinu znovu...

• TX.2010
      TX.2010, 12.7.15 08:41:50  

Tak až do příští operace :))))
      Gumičky (?) a ženské spodní prádlo? I psi mají různé úchylky. Majitelka by neměla nechávat své kalhotky jen tak ledabyle pohozené :1: :1: