Pes - nepřítel člověka

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
alusasilas (2019-04-22 12:53:15)Zidane (2019-04-07 07:16:28)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-04-06 17:39:32)starabodlina (2019-03-07 01:30:10)debri (2019-02-15 11:30:36)beLIEve (2018-12-08 22:52:29)amorek23 (2018-12-01 14:40:09)bulldog (2018-10-28 22:17:20)Jackie0004 (2018-09-11 22:42:36)xdexil (2017-12-27 14:46:00)
Pes - nepřítel člověka
Založeno: 8. 6. 2014 | Příspěvků: 7 854 | Členů: 10
Správci: Pavla.119 (hlavní), Zidane, bulldog, Carbon.de.Castel-Jaloux

Fórum na psy a pejskaře z druhé strany...

Můžete mít psy rádi, nemusíte, obé je váš názor a máte na něj právo stejně jako máte právo svůj názor sdělit ostatním.
Diskutujte ovšem slušně a bez vulgarit, kdo to neumí, není zde vítán.
Děkuji za pochopení.

Trefný a pravdivý článek od D-Fense: http://dfens-cz.com/pes-neni-clovek/ . Nebojte se, není to žádná antipsí agitka, ale pravdivé to je od začátku do konce.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 4.4.19 23:51:38  

https://www.novinky.cz/krimi/501717-casovana-bomba-a-odjistena-zbran-rekl-znalec-o-psovi-ktery-usmrtil-dite.html

Kříženci a amatérský výcvik...

• Zidane
      Zidane, 5.4.19 07:09:34  

I když pokud je pravda to, že dítě psa často otravovalo... to je pak i chyba rodičů, že dítě nehlídali a neusměrňovali, protože "tahat za ocas i za varlata", to by nesnesl dlouhodobě nikdo... ale kdo ví, jak to se psem bylo. Majitel (samozřejmě) říká, že pes byl vychovaný, ostatní lidi, že nebyl, i znalec říká jen cosi o amatérském výcviku, že uměl chodit na vodítku a slyšel na jméno a jinak si dělal, co chtěl... to je pak houby výcvik.

Taková plemena se třeba v Argentině podle něj používají k lovu pum či divokých prasat. „Mají to zakódované v genech. Kynolog by nikdy nepřipustil, aby takový pes byl s nezletilými dětmi sám.

Takhle to dopadá, když si plemena psů, která potřebujou pevnou ruku (a to nemyslím ve zlém, prostě potřebujou, protože když nad sebou nebudou cítit silného vůdce, budou se chtít vůdcem stát dotyční psi sami a pak to je o průser), může pořídit každej...

• 69beran
        69beran, 6.4.19 07:48:34  

Tohle už není o výcviku. I sebe líp vycvičený pes zaútočí, když mu spratek ubližuje. To nemá s výcvikem nic společnýho. Napadne tě i kráva, králík, kočka, ba i slepice tě klovne, když ji budeš dělat něco nepatřičnýho.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.4.19 13:32:42  

Jak vychovat psa, aby se nechal píchat do očí nebo tahat za varlata?

Kdysi jsem v souvislosti s podobným případem slyšel:- A ono se třeba ukáže, že v tom byla pastelka v uchu.
      Dodnes si to pamatuju.

• Zidane
        Zidane, 6.4.19 01:33:14  

Pod tím píšu, že pokud toho prostě pes měl časem "tak akorát", je to i chyba rodičů - měli dítě usměrňovat a nedovolit, aby psa furt nějak otravovalo.

V tom případě by to byla chyba na obou stranách - u rodičů, že dítě nehlídali a neusměrňovali a i u majitele - že dopustil, aby byl takový pes (jak v tom článku říkají, kynolog by nedopustil, aby takové plemeno bylo s malými dětmi samo) s dětmi bez dozoru.

• Pavla.119
      Pavla.119, 6.4.19 08:22:22  

Na to je jednoduchá prevence!

Prostě si takového psa nepořizovat!

Když pes není, nemůže nikomu ublížit.
      Jednoduché počty, nemyslíte? :7: :10:

• 69beran
        69beran, 6.4.19 12:33:46  

Přesně tak. Je třeba si to předem rozmyslet a zvážit všechna pro a proti.

• Pavla.119
          Pavla.119, 6.4.19 13:25:04  

Mně je to teď už sice putna, vnoučata mi odrostla, navíc nikdo z nich nebydlí ve městě ale špatné zkušenosti mi zůstaly, i když už 12-14 let staré. To bydlel ve městě můj syn a já chodila s vnoučkem na procházky, přes dvě sídliště až do městského parku. Zkušeností s pejskaři jsem získala neuvěřitelné množství :10: :10: :10:
          Naštěstí se přestěhovali na vesnici než se narodila jejich dcerka! Druhý syn a dcera také bydlí ve vesnicích a tam jsem takové problémy neměla.
          Ale když si na to vzpomenu, ještě dnes mi naskakuje husí kůže! Chuděry maminky!!!

• Andulka
    Andulka, 19.2.19 10:06:01  

Zidane to je něco pro tebe.
    http://www.muzskykruh.cz/myslite-si-ze-vite-co-znamena-alfa-samec-tito-vlci-vam-dokazou-ze-nevite/?fbclid=IwAR19MegRdMkcKiapIQRfiVZvC-s8D4PEzbuFYVUm2uMIwASXp_W5tQqiJg4

• Zidane
    Zidane, 17.2.19 04:21:49  

https://www.novinky.cz/krimi/497511-v-ceskolipske-nemocnici-zemrela-seniorka-kterou-napadla-doga.html

Opět zřejmě dement majitel, reakce typická:

Majtel psa podle vyšetřovatelů zdůrazňoval, že mu pes utekl poprvé.

„Někteří obyvatelé Pihelu však policisty informovali o tom, že tu doga pobíhala po veřejné cestě a naháněla lidem strach v minulosti už vícekrát,” uvedla Baláková.

Typické...

• Pavla.119
      Pavla.119, 17.2.19 08:46:28  

Opravdu - typické.
      Dokud pes, který takto bezdůvodně zaútočí na člověka byl majiteli odebrán, na jeho náklady utracen a majitel trestně stíhán - stejně jako je to u zbraní - dávali by si majitelé lepší pozor.

• Zidane
        Zidane, 17.2.19 15:40:41  

Přesně tak.

• 69beran
      69beran, 9.3.19 18:39:02  

Ona je otázka, jestli si doga jen tak nepobíhala 5 m od ty paní a paní nezačla mávat holema směrem k doze se slovy - jedeš ty bestie! Mazej nebo tě přetáhnu!
      Doga se cítila být v ohrožení a ...
      Nebyli jsme u toho, nevíme.

• Zidane
        Zidane, 9.3.19 22:37:27  

Útok se odehrál ve středu po poledni, žena šla po cestě s chodítkem, když ji argentinská doga napadla.

Šla v chodítku, tam berle nepředpokládám. Jak by je spolu s chodítkem pobrala?

• 69beran
          69beran, 10.3.19 14:00:22  

Neslovíčkař :1:
          Ano, tak je to napsáno. Realita může být malinko jiná.

• Andulka
            Andulka, 10.3.19 19:50:55  

Mohla se ohánět chodítkem.

• Pavla.119
              Pavla.119, 10.3.19 19:54:58  

:1: :1: Vyzkoušej si to :1: :1:
              to nedokážeš ani ty - zdravá :9: :10:

• 69beran
              69beran, 11.3.19 18:30:37  

Točila chodítkem nad hlavou :1:

• Andulka
                Andulka, 12.3.19 11:52:46  

Taky. Přesně. :2:

• Pavla.119
                  Pavla.119, 12.3.19 14:50:51  

:1: A skákala přitom přes švihadlo :1:

• Zidane
            Zidane, 10.3.19 21:18:06  

Může, ale nemusí. Nemám důvod tomu nevěřit. Četl jsem o chodítku už ve verzích, kdy babča byla "jenom" napadena a převezena do nemocnice a mezi chodítkem a berlemi je dost rozdíl, to si těžko spletou i čeští novináři :4:

Jak píšou ostatní - chodítkem se ohánět nemůžeš, to prostě nejde. Takže těžko mohla psa nějak ohrožovat, pokud tedy za ohrožení nebereme to, že se prostě v chodítku pohybovala, pes nevěděl, "co je to za obludu" a proto zaútočil...

Prostě majitel vypadá na typického blba, co si tímhle druhem psů něco kompenzuje, na výchovu a výcvik házi bobek, pes mu lítá po vesnici a takhle to dopadá...

Jistě, že realita může být malinko jiná, ale myslím, že kdyby jiná byla, už by dávno aspoň něco prosáklo na povrch. Takže momentálně nemám důvod nevěřit.

• 69beran
              69beran, 11.3.19 18:32:17  

Jistě, že nemáš. Úkol zněl jasně - pes musí být ten propadající! :1:

• 69beran
                69beran, 11.3.19 18:34:37  

Ona i babka s chodítkem může na psa zařvat, může i jednou rukou máchnout, apod. Je úplně fuk, zda měla berle, nunčaku, nebo chodítko. Mohla psa nějak vyprovokovat a ne že ne.
                Nemusela, ale mohla. Nebyli jsme tam, nevíme.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 11.3.19 21:17:24  

I kdyby psa provokovala.
                  Majitel je POVINEN mít psa zabezpečeného tak, aby nikoho nemohl ohrozit,

• Zidane
                    Zidane, 13.3.19 05:10:36  

Tak. A pokud skutečně pes utíkal opakovaně, jak prý říkali obyvatelé vesnice, je to hlavně chyba majitele - má se postarat, aby pes neutíkal. To je, pokud vím, majitelova povinnost, zajistit, aby pes nikoho (samozřejmě mimo majitelův pozemek) nemohl ohrozit.

• 69beran
                    69beran, 13.3.19 16:04:45  

To rozhodně. Však si taky myslím, že majitel psa, jehož si není schopen uhlídat a udržet na svým pozemku a ten někomu ublíží, musí být tr. stíhán, jako by to zranění lidem, nebo smrt, způsobil on sám. Podle stejných odstavců tr. zákona. Ovšem samozřejmě v případech, kdy je nade vší pochybnost dokázáno, že pes zaútočil skutečně bez příčiny a ne při své vlastní obraně.

• Zidane
                    Zidane, 14.3.19 07:56:26  

A tam bude potíž s "nade vší pochybnost" - pokud by mě napadl cizí pes a nebyli svědci, komu se bude věřit? Mně, když řeknu, že pes najednou přilít, skočil na mě a začal mě kousat nebo majiteli, kterej bude svatosvatě přísahat, že to by Ronánek neudělal, napadnout jen tak, on ne, ten napadený ho musel určitě něčím vyprovokovat?
                    Svědci žádní... takže to bude záležet na tom, kdo bude mít lepšího advokáta a zda soudce bude či nebude nekritický pejskař? :4:

• Zidane
                    Zidane, 14.3.19 08:01:46  

beran 13.3. 16:04

Tak pokud ke mně poběží cizí pes, jak se mám chovat, pokud nemám o kontakt s ním zájem? Může si jen chtít hrát, jak s oblibou tvrdí pejskaři místo aby si psa zavolali (zřejmě proto, že vědí, že by je neposlechl), takové to "nebojte se, on vám neublíží, on si chce jen hrát!" (ale já ne!!!) a nemusí, můžu se cítit ohrožen.

Tak se postavím do střehu, na psa zařvu něco jako "Fuj!" například - a pes se tím může cítit ohrožen a už by se tvrdilo, že na mě zaútočil při své vlastní obraně, protože já na něj zařval, pes se lekl... nebo jak by to bylo? :4: Pes se možná cítil ohrožen, ale já se cítil ohrožen dřív, tak jsem reflexivně reagoval...

• 69beran
                    69beran, 14.3.19 16:12:26  

Tak jako tak má majitel psa smůlu, protože jeho pes má být na jeho pozemku a ne pobíhat po městě či obci. Dokazování, zda na tebe zaútočil opravdu bez příčiny bude obtížné, ne li nemožné, pravda. Tak už to ale holt bývá i u mnoha jiných záležitostí. S tím nic neuděláme.
                    Pokud je tam majitel a zavolá na tebe, že ti pes nic neudělá /pokud ho neposlechne a běží k tobě/, pak je kravina, abys na psa řval, nebo dokonce projevil snahu ho nakopnout, apod. Tak prostě stůj a čekej co bude dál :15: Já to taky dělám. Ono to je fakt nejrozumnější a nezbývá ti, než věřit tomu majiteli. Zbytečným jančením si nepomůžeš, leda toho psa fakt vyprovokuješ a být toho svědkem, svědčil bych pro psa.

• Zidane
                    Zidane, 15.3.19 09:19:49  

Tak prostě stůj a čekej co bude dál :15:

A když na mě pes skočí, aby mě "přivítal" a zapráská mi kalhoty od bahna, majitel mi kalhoty vypere nebo dá peníze na vyprání? Proč si mám za svoje peníze prát kalhoty zašpiněné cizím psem, kterého si majitel není schopen/ochoten přivolat?

Mě nezajímá, že si chce pes "jenom hrát", já si hrát nechci! A majitel má být schopen si psa přivolat, tzn. pes na povel poslechne a vrátí se. A pokud to pes neumí, nemá ho majitel co pouštět z vodítka. Tečka. Anebo mi pak za zašpiněné kalhoty dát bez keců stovku na vyprání :14:

• Zidane
                    Zidane, 15.3.19 09:22:59  

Prostě a jednoduše - pes má být buď vychovaný a schopný se na povel okamžitě vrátit k noze anebo má být na vodítku. Nic mezi tím, aspoň tam, kde se dá předpokládat, že potkám jiného člověka. Někde v lese bych samozřejmě na psovi na vodítku netrval, ale na sídlišti není o čem.

• 69beran
                    69beran, 24.3.19 16:03:35  

Nic jinýho rozumnýho dělat nemůžeš, než stát, neprovokovat psa a čekat :6: Nebo co bys navrhoval lepšího? Rozeběhnout se proti němu? Myslíš, že to je lepší způsob jak psa sám nevyprovokovat? Tak to zkus až půjde někdo s dobrmanem, arg. dogou, apod :14:

• 69beran
                    69beran, 24.3.19 16:05:43  

Jinak ale s tebou souhlasím. Sám pes bez pána nemá mezi lidmi co pohledávat.

• 69beran
                    69beran, 24.3.19 16:09:57  

Pavlo, to ano, má tu povinnost. Ale holt když už tam ten pes je, nic nepomůže, že majitel by měl... :15:
                    Prostě je tam cizí neznámý pes, pak jde už jen o to, co dělat. Tady musím jen zopakovat - nehysterčit, neprovokovat byť i nevědomky. Třeba by pomohlo myslet na něco příjemnýho :6: :13:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 11.3.19 22:57:11  

To je z největší části otázka poslušnosti.

• 69beran
                    69beran, 13.3.19 17:19:18  

Ty babky?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.3.19 11:57:02  

Psovod rázně přivolá k noze psa i babku! Nekompromisně! :10:

• 69beran
                    69beran, 14.3.19 16:13:14  

Pro babku mám jediný povel - lehni! :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.2.19 12:16:35  

https://www.novinky.cz/krimi/497426-psi-nezavahali-oznacili-utocnika-na-kvitovou-jasne.html

Psa nejde oblbnout :1: :1:

• 69beran
      69beran, 9.3.19 18:42:27  

Rozhodně jde o věrohodnější a pádnější důkazy než v případě svědeckých výpovědí.

• Zidane
    Zidane, 14.2.19 12:02:19  

Život se psem se z 90 % skládá z pozorování, co ten druhý zrovna žere.

• Pavla.119
      Pavla.119, 14.2.19 12:18:34  

:1: :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.2.19 10:45:43  

• Dopaminka
      Dopaminka, 15.2.19 11:01:42  

Máme doma tedy asi kočkopsa.
      Kocour musí být u každé přípravy jídla. Každé je tedy díky jeho přítomnosti o (kočičí) chlup lepší. Ale pak to nežere. Je jen zvědavej.

• Zidane
        Zidane, 15.2.19 11:48:00  

Psi to mají podobně. Cpi se třeba suchým chlebem, bude tě hypnotizovat a somrovat. Dej mu - čuchne k tomu, opovržlivě se odvrátí a další tvé sousto bude opět hypnotizovat, protože v jeho představách si na ten suchej chleba ve chvilce nesení od stolu k ústům dáš minimálně slaninu, jinak by ti to přece nemohlo chutnat - a ten chleba se slaninou pes chce, ne ten suchej, co mu dáváš :1: :1: :1:

• Dopaminka
          Dopaminka, 15.2.19 11:51:07  

Jo, dyť říkám, do našeho Toma se Pánbůh na poslední chvíli rozhodl vložit duši psa.
          Chodí s námi, kouká do očí, vítá nás, aportuje, a když řežu cibuli na guláš, je schopen mi pod nůž strčit packy, jak ho to zajímá.
          Ale se žraním nic moc. Je to asketa.

To mi připomíná, musím objednat v zoohitu žrádlo.

• 69beran
          69beran, 16.2.19 18:30:43  

Ale houby. Jak kterej pes. A jak která kočka. Náš není rozmazlenej a žere všechno. Suchej chleba? No problem! :15: A to ne proto,že by chudák hladověl, že by nedostával nažrat. Granulí dostává svou dávku podle svoji váhy. Během dne tu a tam dostane něco navíc. Někdy sežere granule kočkám, když ho omylem pustíme a ony ještě žerou, nebo sežere co po nich zůstane. Odřezky masa dostane když krájíme maso. I kdyby po svých granulích dostal ještě přídavek, pak sežral kočkám to jejich, dát mu za hoďku půl kila masa a na to čtvrtku tvrdýho chleba-zhltá ho!!! :7: :1:

• 69beran
          69beran, 16.2.19 18:34:50  

A že je pes zmlsanej? No tak si ho neměli páníčci tak rozmlsat :15: Jejich chyba. Kočky to samý - odkulej se od granulí, už nechtěj. Dám jim kousky rohlíku - vrhnou se na to jak zběsilý, vrčej na sebe, zfackujou se vzájemně :1:
          Tím rohlíkem se dorazej a můžeš jim hodit kousky masa, očuchaj a jdou od toho. Vypustíme "uklízeče" a ten všechno vyluxuje do posledního drobku :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.2.19 12:19:18  

Včera návštěva přinesla našmu zvířeti sýr, dávala mu to v plátkách, čuba žrala až chrochtala :1: Když jsem přišel, podívala se na mě podezíravě, ale žrala dál, div jí neukousla ruku :)))

• 69beran
        69beran, 16.2.19 18:41:04  

Minulýmu psovi jsem mohl dát kousek masa z pusy. Pomalu opatrně si ho vzal. Tenhle? :7: Ukousnul by mi s tím masem i kus obličeje! :14: Ne, že by chtěl kousnout, ale prostě je takovej janek rozežranej, že všechno doslova zhltne aniž by to kousal. Granule někdy žere tak normálně, někdy je doslova bagruje - otevře tlamu a nahrne si do ní granule. Tak 2 x zkousne a polkne.

• Zidane
    Zidane, 14.1.19 22:21:47  

https://i.imgur.com/dTDXln3.png