Ateismus a věda nedává smysl

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Pavla.119 (2017-10-23 13:39:16)sirStanley (2017-10-19 21:26:50)Antony52 (2017-10-19 06:25:15)strejczbrna (2017-10-18 15:34:09)profesorateista (2017-10-18 15:12:28)Divobyj (2017-10-18 12:38:27)komanc06 (2017-10-17 21:50:51)DalkoT23 (2017-10-17 09:45:47)eremir (2017-10-16 23:16:10)paravan (2017-10-09 12:52:30)jaspim (2017-10-06 08:22:33)nordic.pride (2017-10-03 21:37:17)Kostic33 (2017-09-22 17:27:44)slavidan (2017-09-15 12:37:48)radiac (2017-08-15 09:43:41)arecuk (2017-07-27 00:03:30)Petr.Koenig (2017-06-08 10:07:36)Paja.119 (2017-05-25 15:37:58)IDDQD (2017-05-13 22:05:33)Franta (2017-03-02 18:02:45)barb19 (2016-10-01 10:10:42)mnavii (2015-07-24 09:27:39)AYA12 (2015-07-08 15:59:54)
Ateismus a věda nedává smysl
Založeno: 1. 6. 2014 | Příspěvků: 4 506 | Členů: 23
Správci: eremir (hlavní), strejczbrna, Pavla.119, sirStanley

Následek chybného myšlení některých ateistů.

Jde pán po ulici nabourá do sloupu a rozbije si nos ,
kolemjdoucí se ho ptá vy jste ten sloup neviděl?
Pán s rozbitým nosem odpoví.
Viděl ale nikdo mi ho nedokázal ten sloup
tak jsem myslel podle mé logiky že neexistuje.

A teď si představte že stakovým myšlením vědec dělá vědu
tak se ptám bude to mít nějaký smysl.
.
Chybná logika a myšlení některých ateistů spočívá v tom
že když Bůh nejde dokázat tak prý neexistuje
to samé je pod oceány nejde vše dokázat za suroviny zase to neexistuje to je opravdu chytré myšlení a chytrá logika a dokážete si představit s takovým myšlením vědce?
https://www.diskutnici.cz/forum/3065-ateismus-a-veda-nedava-smysl

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• eremir
    eremir, 16.10.17 23:13:37  

Noční chvilka poezie.

Ó Bože vážený a milý,
    kde by jsme bez tvého tvoření byli,
    těžko mohla chtít tvořit podle ateistů
    nic neříkající a na počátku nemyslící HMOTA...HMOT
    snad jim to Bože jednou dojde
    a pak jejich teorie bude patřit do říše anegnot,
    a pak mysl ateistů rosvítí se jako svíce
    a radovat se budou co nejvíce. :4:

• rose66
    rose66, 27.9.17 12:26:56  

Je evoluce skutečně vědecky prokázána?

„Vědeckou metodou“ rozumíme následující postup: Pozoruj, co se děje; na základě pozorování vytvoř teorii o tom, co by mohlo být pravda; ověř teorii dalším pozorováním a pokusy; a sleduj, zda se plní předpovědi založené na teorii. Řídí se touto metodou ti, kdo jsou přesvědčeni o evoluci a vyučují ji?

Astronom Robert Jastrow říká: „Ke svému zklamání nemají [vědci] žádnou vyhraněnou odpověď, protože chemikům se nikdy nepodařilo opakovat pokusy přírody se stvořením života z neživé hmoty. Vědci nevědí, jak se to stalo.“ — The Enchanted Loom: Mind in the Universe, New York, 1981, s. 19.

Evolucionista Loren Eiseley připustil: „Potom, co věda pokárala teologa za to, že spoléhá na mýtus a zázrak, octla se sama v nezáviděníhodném postavení, kdy si musí vytvořit svou vlastní mytologii: totiž předpoklad, že to, o čem po dlouhém úsilí nebylo možné prokázat, že to probíhá v současné době, skutečně probíhalo v pravěké minulosti.“ — The Immense Journey (Nesmírná cesta), New York, 1957, s. 199.

Podle časopisu New Scientist: „Rostoucí počet vědců, zejména rostoucí počet evolucionistů,. . . namítá, že darwinovská evoluční teorie vůbec není pravou vědeckou teorií. . . Mnozí z kritiků jsou nositeli nejvyšších akademických hodností.“ — 25. června 1981, s. 828.

Fyzik H. S. Lipson řekl: „Jediné přijatelné vysvětlení je stvoření. Vím, že to pro fyziky, a ve skutečnosti i pro mne, znamená uvržení do klatby, ale nesmíme zavrhnout teorii, která se nám nelíbí, jestliže ji podporují experimentální důkazy.“ (Kurzíva od nás.) — Physics Bulletin, 1980, Sv. 31, s. 138.

• Antony52
      Antony52, 27.9.17 19:38:56  

Evoluce je vědecky prokázaná. Vznik živého z neživé hmoty je vznik života, ale nikoliv evoluce. Evoluce je rozvoj, či vývoj již vzniklého života.
      Motáš věci ketré nesouvisí. :11:

• rose66
        rose66, 3.10.17 12:14:36  

evoluce je vedecky vyvracena, kecas! Nihil est nihil, pan Paster, z neziveho zive nevznikne!!~ Vice se uc!

• rose66
        rose66, 3.10.17 12:19:18  

JEDEN Z NÁZORŮ JE: Život vznikl samovolně z neživé hmoty.

PROČ NĚKTEŘÍ LIDÉ TAKOVOU ODPOVĚĎ NEPOVAŽUJÍ ZA USPOKOJIVOU: O molekulární podstatě života a o chemických reakcích v organismech dnes mají vědci víc informací než kdykoli předtím. Přesto stále nedokážou přesně definovat, co život vlastně je. Každopádně platí, že mezi neživou hmotou a i tou nejjednodušší živou buňkou je ohromná propast.

O tom, jaké podmínky na Zemi panovaly před miliardami let, mohou vědci pouze spekulovat. Nedokážou se shodnout na tom, kde začal život existovat – například jestli se zrodil v nějaké sopce, nebo pod mořským dnem. Další teorie zní, že základní stavební kameny nutné pro vznik života se zformovaly kdesi ve vesmíru a na Zemi se dostaly jako součást meteoritů. Tato teorie ale neodpovídá na otázku, jak život vznikl – pouze ji obrazně řečeno odsouvá někam do vesmíru.

Vědci spekulují o existenci molekul, které byly předchůdcem dnešního genetického materiálu. Podle jejich názoru je u těchto molekul pravděpodobnější, že vznikly samovolně z neživé hmoty a že byly schopné replikace. O tom, že takové molekuly někdy existovaly, však nenašli žádný důkaz a ani je nebyli schopni vytvořit v laboratoři.

Živá hmota je jedinečná tím, jak uchovává a zpracovává informace. Buňky předávají, vyhodnocují a provádějí instrukce, které obsahuje jejich genetický kód. Někteří vědci přirovnávají genetický kód k počítačovému softwaru a chemickou strukturu buňky k hardwaru. To, kde se informace v genetickém kódu vzala, však evoluční teorie vysvětlit nedokáže.

Pro fungování buňky jsou nezbytné molekuly bílkovin. Typická molekula bílkoviny je tvořena stovkami aminokyselin spojených v konkrétním pořadí. Pokud má tato molekula plnit svou funkci, musí být navíc poskládána do jedinečné trojrozměrné struktury. Pravděpodobnost, že by jediná molekula bílkoviny vznikla samovolně, je podle některých vědců extrémně nízká. Fyzik Paul Davies napsal: „Vzhledem k tomu, že buňky potřebují pro své fungování tisíce různých bílkovin, není rozumné se domnívat, že vznikly pouhou náhodou.“

ZÁVĚR: I po desetiletích výzkumů prakticky ve všech vědních oborech platí, že život vzniká pouze ze života již existujícího.

• DalkoT23
          DalkoT23, 3.10.17 13:22:59  

Uvedom si,že ty jsi tvožen taky z neživých atomů - de facto energie.
          :4:
          Nepleť si vznik života s evoluci - jak je to spomenuto i "nahoře"
          :13: :13:

• Pavla.119
      Pavla.119, 3.10.17 17:15:32  

https://www.loupak.fun/obrazky/vlastni/673383/?thx=loupak&utm_source=fb&utm_medium=right&utm_campaign=paul

Skutečný důvod, proč začala evoluce....

• rose66
    rose66, 27.9.17 12:26:27  

Co vlastně ukazují zkameněliny?

Bulletin Fieldova přírodovědného muzea v Chicagu uvedl: „Darwinova teorie [evoluce] byla vždy těsně spjata s důkazy ze zkamenělin a většina lidí pravděpodobně předpokládá, že zkameněliny tvoří velmi důležitou složku obecné argumentace pro darwinovský výklad dějin života. Naneštěstí to není tak docela pravda. . . geologické nálezy ani tehdy, ani dnes neposkytly jemně odstupňovaný řetěz pomalé a postupující evoluce.“ — Leden 1979, Sv. 50, č. 1, s. 22–23.

Kniha A View of Life říká: „Počínajíce kambriem a pak v rozmezí asi 10 miliónů let se poprvé objevily všechny hlavní skupiny bezobratlých s kostrami, a to v nejokázalejší rozmanitosti, jaká kdy byla na naší planetě zaznamenána.“ — Salvador E. Luria, Stephen Jay Gould, Sam Singer, Kalifornie, 1981, s. 649.

Paleontolog Alfred Romer napsal: „Pod ním [pod kambriem] jsou velice silné vrstvy usazenin, v nichž bychom očekávali předchůdce životních forem z kambria. Ale nenalézáme je; tyto starší vrstvy neposkytují téměř žádné doklady o životě, a dalo by se logicky říci, že celkový obraz odpovídá názoru, že na počátku kambria došlo k nějakému zvláštnímu stvoření.“ — Natural History, říjen 1959, s. 467.

Zoolog Harold Coffin konstatuje: „Jestliže je správná postupující evoluce od jednoduchého ke složitému, měli by se nalézt předchůdci těchto plně rozvinutých tvorů z kambria; nenašli se však a vědci připouštějí, že je malá vyhlídka, že se vůbec někdy najdou. Samotným faktům, tomu, co se skutečně nachází v zemi, nejlépe odpovídá teorie náhlého tvůrčího aktu, při němž byly založeny hlavní formy života.“ — Liberty, září/říjen 1975, s. 12.

Carl Sagan ve své knize Cosmos upřímně přiznal: „To, co dokládají zkameněliny, je v plném souladu s představou o velkém Konstruktérovi.“ — New York, 1980, s. 29.

• strejczbrna
    strejczbrna, 24.9.17 19:30:55  

Vážení s ateismem to jde z kopce a někteří už začínají tvrdit jako na téhle diskuzi že ateisty vlastně nebyli.viz https://www.diskutnici.cz/forum/2209-duchovni-diskuze/

Neboť vědci prokázali že duše neumírá a kolik ateistů na duši ani nevěří.

https://echo24.cz/a/wS6TV/duse-neumira-ale-odchazi-do-vesmiru-tvrdi-vedci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• DalkoT23
      DalkoT23, 24.9.17 19:59:27  

:14: Je potřeba taky nepřehlédnout slovo TEORIE :1:

• jaspim
        jaspim, 6.10.17 08:22:32  

Slovo.

• rose66
    rose66, 16.9.17 11:59:19  

Přemýšlel jste někdy o Bohu?

Dá se říct, že ano. Někdy jsem si kladl otázku, proč mnozí velmi vzdělaní lidé, včetně některých mých profesorů, v Boha věří — i když tajně kvůli komunistickému režimu. Já jsem Boha považoval za lidský výmysl. Také jsem byl znechucen zvěrstvy páchanými ve jménu náboženství.

Co vedlo k tomu, že jste změnil názor na evoluci?

O evoluci jsem začal pochybovat, když jsem studoval synapse. Hluboce na mě zapůsobilo, že tato údajně jednoduchá spojení mezi nervovými buňkami jsou ve skutečnosti úžasně komplexní. Říkal jsem si: Jak by synapse a genetické programy, kterými se řídí, mohly vzniknout pouhou náhodou? Nedávalo mi to smysl.

Začátkem sedmdesátých let jsem byl na přednášce jednoho slavného ruského vědce a profesora. Prohlásil, že živé organismy nemohly vzniknout nahodilými mutacemi a přírodním výběrem. Někdo z publika se ho zeptal, kde se dá najít vysvětlení. Profesor vytáhl z kapsy u saka malou ruskou Bibli, zvedl ji nad hlavu a řekl: „Přečtěte si Bibli — zvlášť příběh o stvoření v První Mojžíšově.“

Pak jsem se s panem profesorem setkal na chodbě a zeptal jsem se ho, zda tu zmínku o Bibli myslel vážně. Zjednodušeně řečeno mi odpověděl: „Obyčejná bakterie se dělí každých asi dvacet minut a může obsahovat stovky různých proteinů, z nichž každý se skládá z dvaceti různých typů aminokyselin uspořádaných do řetězců po několika stech. Kdyby se bakterie měla postupně vyvinout prospěšnými mutacemi, trvalo by to mnohem déle než tři nebo čtyři miliardy let, což je doba, po kterou podle mnoha vědců existuje na zemi život.“ Biblický záznam v První Mojžíšově mu připadal daleko rozumnější.

• Andreas.Baader
      Andreas.Baader, 16.9.17 13:01:38  

Neeeeeeeeeeee :1: :1: :1: :1: :1: :1:

• eremir
        eremir, 19.9.17 16:39:02  

Jestli nás někdo stvořil tak měl k tomu logicky důvod a stačí se snadno domyslet jaký ,vezmeme v potaz co je a proč to asi je ,dle mého názoru ,jestli nás stvořitel stvořil k obrazu svému a nechal nás tvořit tak tvoříme za něj jako systém a aby byl systém tvořící nejvíce rozmanitější v tvoření ,musí být podle mého názoru absolutní svoboda vývoje ,tím se dosáhne rozmanitosti v tvoření ,když někdo díky svobodě z hřeší,tak kdo chce se může spasit i na to je myšleno taky svobodně skrze Ježíše Krista a o nic jiného nemusí mít stvořitel strach vše je cyklické co se v prach obrátí tak se smíchání zase začne skládat to objevil vědec Miller a omylem si dodnes ateisté myslí že něco nového stvořily a přitom kdyby trochu víc mysleli tak jim dojde že to už existuje ,takže jak by řekl vážený pan Einstein DARVINOVA TEORIE JE OMYL NAD ENTOU.

• Andreas.Baader
          Andreas.Baader, 21.9.17 14:15:40  

Honimíre, proč se obtěžuješ? Nic chytrého z tebe stejně vyjít nemůže, tak se nenamáhej.

• eremir
            eremir, 22.9.17 08:45:57  

Po pravdě , můj sen je co nejvíce ateistů naučit se modlit a jednou mi poděkují no řekněte nebude to nádhera.

• Antony52
            Antony52, 23.9.17 19:45:41  

Andreasi ty si klidně můžeš podat s Eremirem pac. Stejnej fanatik, jen z opačné strany. Ale Eremir je na rozdíl od tebe alespoň slušněj. Ty jsi obyč. narudlý sprosťák. :11:

• eremir
              eremir, 24.9.17 09:14:16  

Ale já si dělám legraci. :1:

• rose66
        rose66, 6.10.17 10:36:24  

anooooooooooooooooooooo

• Antony52
      Antony52, 16.9.17 16:35:59  

Ofšem Avesta tvrdí něco jiného.

• strejczbrna
      strejczbrna, 17.9.17 16:38:55  

A JE TO JASNÉ.

• rose66
    rose66, 16.9.17 11:58:54  

PROFESOR František Vyskočil, který přednáší na Karlově univerzitě v Praze, je mezinárodně uznávaným neurofyziologem. Ačkoli dříve byl ateistou, nyní je pevně přesvědčen o existenci Boha. V interview pro časopis Probuďte se! vysvětluje, co ho přivedlo ke změně názoru.

Jak jste pohlížel na náboženství předtím, než jste nastoupil vědeckou dráhu?

Byl jsem vychován jako ateista a můj otec často zesměšňoval duchovní. V roce 1963 jsem vystudoval biologii a chemii. V době studií jsem věřil tomu, že rozmanitost živých organismů je možné vysvětlit evoluční teorií.

Řekněte nám něco víc o své vědecké dráze.

Po absolvování Přírodovědecké fakulty jsem studoval chemické a elektrické vlastnosti nervových synapsí. Také jsem se zabýval neurony, membránovými pumpami, transplantací a desenzitizací. Mnoho výsledků mého výzkumu bylo publikováno a některé mé články jsou považovány za klasické. Během doby jsem se stal členem Učené společnosti České republiky, což je úzká skupina vědců vybraných jejich kolegy. Po „sametové revoluci“ v roce 1989 jsem se stal profesorem Karlovy univerzity a začal jsem cestovat do západních zemí a setkávat se tam s kolegy, z nichž někteří byli nositeli Nobelovy ceny.

• eremir
    eremir, 12.9.17 16:45:21  

NEJVĚTŠÍ CHYBOU V MYŠLENÍ U ATEISTŮ JE TOHLE....

Známá pravda všem zřejmá a jasně viditelná z prachu jsi vzešel v prach se obrátíš viz Bible svatá,tak svatý grál ateistů známý Milerův pokus kdy namýchal chemickou polévku ,tedy v prach entropií rozložené tak když malou část se mu povedlo složit a ne stvořit ,tak je to jasný důkaz chybného myšlení když někdo to považoval za důkaz že vše vzešlo z vývoje evoluce. :4:

• DalkoT23
      DalkoT23, 12.9.17 22:01:39  

Uvědomuješ si,že ten proces,který opisuješ trval několik stovek miliónů let?? :1: :1: :1:

• Antony52
        Antony52, 13.9.17 14:05:35  

Co jsou to stovky milonů let pro fšemohoucího. :1:

• DalkoT23
          DalkoT23, 13.9.17 20:00:15  

:1: :1: :1:

• eremir
        eremir, 16.9.17 19:01:30  

Ano je snadné jak tak koukám na vás věřit kdejaký fantazii ale je snadné poznat co je reálné a co není , už dnes věda dokáže zatím díky klonování stvořit člověka ale těžko se někdy věda dočká aby hmotu bez mozku někdy napadlo se podívat a vyvinout zrak a na to se vsadím ,i kdyby věda udělala sebelepší laboratorní podmínky ,tomu na tuty věřte .

• rose66
        rose66, 6.10.17 10:32:24  

NEMOZNE NEBUDE
        ani za stvoky milionu let, za stovky milionu len vybuchem v tiskarne se nenapise nahodne cely webstruv slovnik, takova je pravdepodobnost vzniku jedne bunky!!!

• kwai.chang.caine
    kwai.chang.caine, 23.8.17 22:12:20  

Když vidím nicky jako eremir a strejczbrna, pak je ihned jasné, že s takovou hloupou arogantní svoločí je ztrátou času se vůbec jakkoliv zahazovat.

• strejczbrna
      strejczbrna, 25.8.17 15:33:56  

No jo Juro každý nemůže být dokonalý a moudrý jako ty,děkujem že jsi nás informoval že nedosahujem tvých kvalit a omlouváme se že jsme jaký jsme,promiń.

• rose66
        rose66, 25.8.17 17:23:47  

se hned necil a dej nejaky rozumny komentar, ukaz ze swi nad veci

• kwai.chang.caine
        kwai.chang.caine, 27.8.17 14:30:06  

Zlu není možné prominout. Proti zlu je nutné bojovat všemi prostředky.

• rose66
          rose66, 29.8.17 16:33:39  

a uz tu mame sicilskou vendetu, taky dobre dopadli!

• eremir
      eremir, 12.9.17 17:00:26  

Ty jsi důkazem že ateismus nenese pokud v něm není křestaňské odpouštění z dob minulých už daný jen nenávist a žádné pochopení a podobně ,křestansky založení ateisté dokáží odpouštět a tak mírnit nenávist a zlo mezi lidmi .

• sirStanley
        sirStanley, 12.9.17 17:28:17  

křestansky založení ateisté ....

:1: :1: :1: :1:

• Pavla.119
          Pavla.119, 13.9.17 06:18:31  

No ano, vycházíme z křesťanských kořenů. "Odpuštění" je křesťanský pojem! V jiných kulturách se nevyskytoval.

• sirStanley
            sirStanley, 13.9.17 15:57:58  

morálka tu byla dávno před křestanstvím

• kwai.chang.caine
              kwai.chang.caine, 20.9.17 09:53:52  

Křesťanství a morálka jsou dva dosti nesouměřitelné pojmy.

• Pavla.119
                Pavla.119, 20.9.17 13:12:35  

Co se ti nelíbí na křesťanské morálce?

• kwai.chang.caine
                  kwai.chang.caine, 21.9.17 01:13:02  

Nic takového neexistuje. Pokud někdo něco takového tvrdí, jedná se o pokrytectví.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 21.9.17 06:59:47  

Aha.

• eremir
                    eremir, 22.9.17 10:31:46  

Největší chybou v myšlení u lidí je tohle
                    náboženství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,křestanství je špatné když se tam najdou špatní jedinci,
                    církev je špatná když se tam najdou špatní jedinci,
                    lidé takto uvažující by ale tak uvažovali ve všem stejně,
                    česká repuplika je špatná protože se tam najdou špatní lidé a tak by se dalo pokračovat do nekonečna,
                    svět je špatný protože se tam najdou špatní lidé
                    a co vesmír je špatný když se tam najdou špatní lidé.
                    Z toho se dá snadno poznat kdo taklhe uvažuje
                    že má chybné myšlení a nemusí to být jen ateista ale i věřící.

A teď si představte že s takovým chybným myšlením
                    někdo řídí celou zemi a politiku jak to asi bude vypadat?

• Antony52
            Antony52, 13.9.17 16:11:32  

Ale vyskytoval. Třeba u buddhistů. :11:

• kwai.chang.caine
        kwai.chang.caine, 13.9.17 01:30:52  

Platí, co jsem napsal výše. Jinak tvůj blábol nestojí ani za reakci.

• Pavla.119
      Pavla.119, 13.9.17 06:15:13  

:1: Přesto tady ten čas ztrácíš a zahazuješ se. Zajímavé!

• kwai.chang.caine
        kwai.chang.caine, 20.9.17 09:56:36  

Nikoliv. Jen stručně upozorňuji na existenci hlouposti a zla, proti kterým je nezbytně nutné zakročit. A pokračuji zase dále.

• Pavla.119
          Pavla.119, 20.9.17 13:11:52  

:1: Je nezbytné zakročit proti eremirovi a strejcovi z brna? :1: :1: :1:

• kwai.chang.caine
            kwai.chang.caine, 21.9.17 01:11:49  

Podle používané rétoriky se zjevně jedná o jedno a totéž individuum. Na takové nevychované a drzé spratky se tradičně osvědčilo pár facek.

• Pavla.119
              Pavla.119, 21.9.17 07:02:33  

:1: Přes monitor? :1:

• kwai.chang.caine
                kwai.chang.caine, 26.9.17 02:04:58  

Ó nikoliv :15:.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 26.9.17 07:32:49  

Právě.
                  Je to z tvé strany jenom plané honění trika.