Kutilové aneb raději svépomocí

Otevřená diskuze | Kategorie: Koníčky
petr. (2017-04-28 22:07:12)Frisby (2017-04-28 21:05:51)avi.lut (2017-04-26 20:04:50)od10k5 (2017-04-24 19:20:33)Spravec (2017-04-21 22:21:56)Kaiserwalder (2017-04-19 17:04:52)flegma1 (2017-04-03 16:17:52)janko.luptak (2017-03-29 08:10:33)pvdmk (2017-03-23 13:54:13)plachej.d (2017-03-05 17:13:39)hlava22 (2017-03-04 19:41:55)Dvanactboduvridicaku (2017-02-28 20:52:36)kafrast (2017-02-15 06:38:31)helena.manova (2017-01-12 08:12:02)pavucina.k (2016-12-19 11:13:46)teta.karolina (2016-09-29 00:04:04)misamacke (2016-09-19 17:09:41)libela (2016-04-09 02:24:35)BOB.vojak (2015-06-30 16:25:41)Domovnik-317 (2014-10-01 05:00:04)Ryzetka (2014-06-16 01:23:48)
Kutilové aneb raději svépomocí
Založeno: 20. 5. 2014 | Příspěvků: 9 051 | Členů: 21

Rady, návody, nápady, exteriér, interiér, stavby bez povolení :-D, tedy psí boudy, kurníky, a opravy všeho druhu. Ať už kutíte ze zábavy, z nutnosti anebo z donucení, jste vítáni. Mnohdy se dá improvizovat!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• PPP
    PPP, 22.4.17 00:55:42  

Ondi, a co měřit vlhkost v každém květináči?
    A použít černé hadičky, ten zelený sliz potřebuje k životu světlo, ne?

• Ondi
      Ondi, 24.4.17 14:24:36  

Díky, za rady.
      Já mám za sebou už mnohaleté zkoušení a trápení. Ano, černé hadičky od Gardeny, zelené nejdou ani týden a transparentní jsou za týden zelené :1: . Ale zřejmě nejsou ani ty černé úplně světlotěsné, nebo se ten bakteriální sliz tvoří až v těch odkapávátkách, ty jsou šedé a červené. Ty musím čas od času odšroubovat a vyčistit. Zkusím to přikrýt černou stříškou, aby byly aspoň ve stínu.

• flegma1
    flegma1, 29.3.17 01:10:48  

:2: pozdrav ke kutilům..vzhledem k blížící se rekonstrukci asi budu brzo škemrat.. :4:

• Ondi
      Ondi, 29.3.17 03:12:46  

Copak budeš rekonstruovat?

• flegma1
        flegma1, 29.3.17 23:56:51  

1/2 bytu.. :5: :4:

• Frisby
          Frisby, 30.3.17 19:06:08  

Se neboj, jak ne celej, je to dobrý... Půlka bytu ještě nikomu na hlavu nespadla :1: aspoň teda o nikom takovým nevím. :1:

• flegma1
            flegma1, 30.3.17 20:26:00  

já tu nebudu, tak nespadne, ale bojím se průtahů, tzv. prostojů...aby se to nenatáhlo do podzimu. :8: :15:

• Frisby
              Frisby, 31.3.17 14:39:23  

Stavební dozor není nic až tak drahýho... To bys měl vědět... hezky víst stavební deník a ono se to poddá :13:

• flegma1
                flegma1, 3.4.17 16:17:51  

no, já nevím, jestli by byl z toho pan stavitel nadšenej..já chci dělat dozor sám, ale voblbnout mě může.. :1:

• Pauleo
                Pauleo, 17.4.17 15:34:20  

Stavební deník, to je taková ta knížečka, kam si zapisuje dělník, kolikrát si skočí během šichty na pivo, když už se na to nemůže koukat jak mu všechno padá z rukou a tak?

• Frisby
                  Frisby, 17.4.17 15:41:05  

Nene. To je takovej ten papír, kde jsou rozepsané etapy. Co se dělá jako první, co potom a tak. Dá se z něj vyčíst, které věci se dají dělat případně současně a kolik práce ještě zbývá. Dřív se vedl docela běžně, ale dnes už ho někteří "stavaři" ani neum zpracovat(a ti právě patří k těm, u kterých se dá čekat spousta doplatků za vícepráce a prodlevy)

• Pauleo
                    Pauleo, 17.4.17 17:39:22  

Tak např. plánování se dělalo běžně dřív u lecčeho, ale dnes už asi nikdo nedělá, a taky to podle toho vypadá. Jinak známého známý právník vždycky říká, největší škodič na stavbě je zedník, nevím co je na tom pravdy. :)

• Frisby
                    Frisby, 17.4.17 18:42:24  

Něco na tom pravdy je... Přinejmenším z praxe můžu potvrdit, že nejhorší možnost je ta, kdy si zedník sám sobě současně šéfuje. :4: Chlap to o sobě taky věděl, takže jemu a pár kamarádům jsme jeden čas právě stavební deníky zpracovávala.
                    Když nic jinýho, tak to bylo pokaždé super vodítko pro zálohové placení na etapy. Zákazník věděl za co platí a zedník věděl, co musí udělat do té doby, než si řekne o další peníze.

• Pauleo
                    Pauleo, 19.4.17 17:03:58  

No jo, prostě to máš vychytané. A to se mi líbí, když něco funguje.

• avi.lut
                    avi.lut, 26.4.17 19:21:23  

Za meho mladi partak zapisoval do stavebniho deniku co se delalo z ceho se to delalo a jak se to delalo a jaky materil se dovezl a v jakem mnozstvi a kazdy patek prisel majitel si to zkontrolovat ale ted je to asi jinak

• Frisby
                    Frisby, 28.4.17 21:05:50  

Jj, ani.lut... taky tenhle typ deníku znám. Když se někde platí hodinovka a píše se část celkové zakázky(třeba pro někoho práce na kuchyni v celkové stavbě domě pro developera). Ale řeč je o řemeslníkovi na část práce, na rekonstrukci. V dnešní době, kdy je zakázka rizikem pro řemeslníka i pro zákazníka, tak se holt muselo leccos změnit. Stavební deník se vede k jinému účelu. Proto i jinak vypadá. V tom, který popisuješ ty, tak by bylo těžké se zorientovat pro zálohování plateb. Aby zákazník platil vždycky jen část práce(na etapy). takže když se práce z jakéhokoli důvodu a z jakékoli strany zavinění nedokončí, ani jedna strana celkově neprodělá a nebo ne moc.

• flegma1
    flegma1, 12.3.17 22:30:19  

tady žádný pořádný problémy, koukám.. :1:

• Ondi
      Ondi, 16.3.17 04:01:42  

Problémy by byly, jak udělat zavlažování pro dvacet - třicet květináčů a kořenáčů na týden, dva, aby to neuschlo, ale aby se to neutopilo?

• Frisby
        Frisby, 16.3.17 17:41:42  

dostatečně velkej barel na odstátou vodu(a taky pro jistotu, aby se nenechávala puštěná z řádu)... jezírkové čerpadlo cca za pětistovku, mechanická časovací zásuvka a pár hadiček, rozdvojek a koncovek sloužících původně jako vzduchování do akvárek... taky položka v řádu korun za jednotku :4: kapková závlaha na pár minut denně by kytkám ublížit neměla

• Ondi
          Ondi, 18.3.17 03:57:48  

Dík za odpověď. :2:
          Experimentuji s tím už leta, s odkapávátky mám spíš negativní zkušenosti -
          Používám děšťovku, papírovej filtr (jako na koupací bazénky a pumpu. Za pumpou je ta voda průzračná a zbavená nečistot, ale ne zárodků. A tyhle potvory v těch trubičkách tvoří slizký povlak a ten se dřív, nebo pozděj dostane až k odkapávátku s velejemnou štěrbinkou ... a je po odkapávání. Nad to se množství vody na těch levných odkapávátkách nedá regulovat, mám akorát typy 2litry / hod a 4litry / hodinu, jenže i tohle je značně nepolehlivý údaj, nehledě, že nemohu zaručit konstantní tlak vody v trubičkách.

Nejlepší výsledky jsem docílil takovejma mikrosprchama (jsou dost drahé) na kterých se dá individuálně nastavit průtok. Ty kuličky z nich mající funkci zpětných ventilků jsem musel všechny vyndat - zalepení tím slizem po čase. To bylo neustálé štelování, kytky buď přetekly nebo strádaly. A když přetekly, tak to bylo na podlaze. Ten problém jsem řešil zase senzorama, v každé misce pod květináčem jeden, na předčasné vypnutí pumpy.

No a pevné časovací hodiny, se na zálivku nedaj použít, páč kytky potřebují proměnnou zálivku závislou na počasí, teplotě, větru atd. A někdy zaprší a kytky na dešti pak nemohu znova zalít.

Původně jsem chtěl zakoupit pro květináč jednu pumpu a přes senzor zálivku precízně řídit. Nakoupil jsem na zkoušku asi pět kusů (před lety), kus tehdá tak pod 10€, pumpa na 12V, tlak 0,8bar, množství vody za časovou jednotku dostačující - jenže zase ouha - pumpy nepřežily dva roky provozu, uvnitř motorku totální koroze.

Takže bastlím na motorem řízeným rozdělovači - jedna pumpa - rozdělovač na 8 až 12 vývodů a pumpa pak zalévá určený sektor květináčů, či rostlin podle potřeby, pak je na řadě další sektor atd.

Akorát nevím, jestli tohhle dovedu kdy do použitelného stavu. :2:

• Frisby
            Frisby, 18.3.17 19:46:28  

No páni, ty jsi hračička... jen aby nakonec nebyl nejlepší způsob ten nejjednodušší... Bába, když onemocněla a musela trávívat hodně času ve špitále, tak si uměla kytky zařídit i na měsíc dopředu... Používala obyčejnej knot co se dává do lamp, pletací jehlici a takový ty podlouhlý nádoby. Nevím odkud to měla, ale bylo to tak deset patnáct centimetrů vysoký, přes metr dlouuhý a šířka akorát na parapet... Vždycky vzala květináč, na konec pletací jehlice uvázala knotek, propíchla kytce kořenáč shora až do toho otvoru dole a pomocí té jehlice protahovala knoty... no a pak si naskládala dřívka přes tu nádobu s odstátou vodou a na to nastavěla květináče jak kuželky jeden vedle druhýho... knot byl furt vlhkej, dokud byla voda a v parným létě jí to vydrželo dva tejdny s přehledem vždycky... jedinou nevýhodu co to mělo, tak že jak to našel komár, stih se za tu dobu i nalíhnout další :15: ale to pak dávala přes vrch tý podmisky gázu nebo něco takovýho... No a šlo to i bez elektroniky :8:

• Ondi
              Ondi, 19.3.17 03:39:49  

Jo už jsem knotové zalejvání vyzkoušel. To funguje o nenáročných kytek, jako třeba u "zelence". "tradeskancie", "plektrantusu" a podobných.
              Já tu mám i kořenáče s jahodama, pár citrusů, nějaký paradajky, papriky, cuketty a tak podobně.
              Plaménky a phalenopsis vyžadují speciální pěči. No ještě nenáročnou tlustici (hoyu)a náročné popínavky.

No pokusím se s tím letos zase servat, ale asi to bude zase plané snažení. Budu muset opět zapřáhnout rodinu a přátele kolem, jenže jsou to diletanti a zase něco utopí a nebo nechají uschnout. :2: To jsem po návratu už taky našel suchý kytky a v květináči bahno.

• Frisby
                Frisby, 19.3.17 07:30:31  

Já jsme spíš jen přes ty jedlý kytky... a ty naštěstí tolik náročné nejsou... držím palec a přeju dost fantazie k vynalézání :4:

• hlava22
    hlava22, 4.3.17 19:41:54  

Domácnost na mě zírá. Já zírám na ni. Aniž bych přerušil oční kontakt, vsunu si do úst kousek čokolády. Vyhrál jsem!

• hlava22
    hlava22, 4.3.17 17:49:35  

Když chlap řekne, že to spraví, tak to spraví. Není nutné ho kvůli tomu každého půl roku prudit.

• Davidovich
    Davidovich, 2.3.17 22:39:47  

Zdravím, mám trochu problém a potřeboval bych poradit. Máme doma pračku http://nejpracky.cz/pracka-electrolux-ewt-1366-hgw-recenze/ a když ji manželka otvírala, prasknul úchyt horních dvířek. Ne že by se úplně ulomily, ale už to není taková jistota a hlavně nedrží stoprocentně. Myslíte, že se to dá nějak svépomocí opravit, nebo volat servis? Já bych radši po svém, servisákům úplně nevěřím, ale přiznávám, že si nejsem moc jistý co s tím.
    Trochu se bojím, abychom nemuseli kupovat novou pračku, měli jsme teď celkem vydání a nevím, jestli bychom na novou měli...

• Frisby
      Frisby, 4.3.17 06:52:41  

Jsi jak můj chlap. :1: Co si člověk může udělat sám, to si udělá a až když to nejde, dá práci jinejm...
      Zkus tady, osobně s nima máme moc dobrý zkušenosti
      https://nahradni-dily.elektrometal.cz/pracky/?gclid=CKfmgoOTvNICFQ0z0wodTe0NOQ
      Ideální je pokud nenajdeš potřebný díl sám na těch stránkách, tak vyfotit dvě tři fotky toho "rozbitýho místa" a napsat přesný název výrobku a rok výroby(aspoň přibližný). Občas umí sehnat i díly, které nemají na stránkách.
      Zavolanej opravář by podle mě neudělal nic jinýho :4:

• Frisby
        Frisby, 4.3.17 06:53:31  

Jinak vrchem plněná pračka dokáže fungovat i úplně bez víka. Hlavní je, když funguje západka, která spojuje okruh, který uožní aby se spustila :4:
        Přeju hodně zdaru.

• flegma1
          flegma1, 12.3.17 22:29:10  

u tatramatky byl na horní desce u pantu víka spínač a stačilo ho šprajcnout.. :4:

• Frisby
            Frisby, 13.3.17 18:44:43  

na podobným principu fungujou i ty současný :4: jen u některejch je ten spínač hůř přístupnej.
            Jsme předloni jednu starší (tuším to byla Candy) kuchli... Známej si dělal sekvenční zalívání do skleníku :1:

• Ondi
          Ondi, 16.3.17 03:58:57  

A když nastane odstřeďování? Je ohozenej strop?

• Frisby
            Frisby, 16.3.17 17:36:54  

Pračka jako taková se vůbec nevyužívá. jen prograqnátor a voda teklka přes tělo pračky... Prostě dvouhodinoví zálivka rozdělená do pěti úseků :4:

• Frisby
              Frisby, 16.3.17 17:40:54  

Dneska už to tak ale dávno nepoužívá. Na skleníky co už má by jeden výmysl nestačil. Ale na zahradě u nich tohleto sloužilo pěknejch pár let.

• MichF
        MichF, 17.3.17 10:43:32  

Díky moc, stalo se mi něco podobného u této https://www.arecenze.cz/recenze-pracek/zanussi-zwq61215wa/ a já jsem zas takový že bych hned volal servis, co se s tím štvát, ale dal jsem si trochu práce u googlu a díky diskutníkům budu mít náhradní :1: akorát to nejsou uplně levné součástky, dám za to asi kolem 500 a to tu pračku máme chvíli po záruce :7:

• Frisby
          Frisby, 17.3.17 18:36:35  

není zač. Nám se oprava vyplatila. Tak nějak věřím na ona pověstná "kurvítka" v každém výrobku, která zaviní závadu nejlíp krátce po záruce... my kupovali naposledy jen obyčejný zámek do Boshky s bočním plněním. Sice stál přes čtyři stovky i s dopravou, ale pračka drží další dva roky naprosto bez závad. U nové by se při mé smůle mohlo pokazit po té záruce něco závažnějšího. takhle pohoda... a hlavně spolehlivý dodavatel na těch stránkách. Dokonce jsme jednou vraceli součástku, protože se objednal špatný typ a vyměnili bez řečí.

• Dvanactboduvridicaku
    Dvanactboduvridicaku, 28.2.17 20:52:35  

Dobrý večer.

• helena.manova
    helena.manova, 12.1.17 08:12:01  

Dobrý den,no těpíc ,tady nikdo nechodí? Potřebuji rady na malování a plíseň zdí??????Kdo poradí nebo pomůže. :15:

• flegma1
      flegma1, 22.1.17 00:06:49  

tady to nemá ani správce, jak vidíš.. :8:

• petr.
        petr., 22.1.17 10:14:21  

taky jsem se ptal, prý není potřeba (nejsou hlášeny závadné příspěvky...)

• petr.
      petr., 22.1.17 10:13:28  

chodí, jen členové ubývají.
      savo nebo jiný přípravek proti plísním, a hlavně se podívat proč ta stěna pravděpodobně vlhne

• flegma1
        flegma1, 22.1.17 18:09:34  

jj..ale jsou i snad nějaký nátěry..jde ale o to, nejdřív zjistit, jak moc to je mokrý a od čeho... :8:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 3.3.17 18:00:13  

Jj musí se vyřešit PROČ to je.... já jak maluju tak min kuchyn beru primalexem mykostop - je stejně bílý jako sněhový polar ale je obohacen o nějakou sračku proti plísni. Nyní jsem koukal v obchodě že dělaj i nějakou penetraci proti plísním která by se měla použít ještě před malbou.

• Frisby
      Frisby, 23.1.17 21:17:31  

Rozdrásat omítku, pak použít hloubkově penetrační nátěr a nakonec novou vrstvičku omítky. Ale je třeba použít takzvanou "sanační" omítku. Cenově to není o nic moc rozdíl oproti normální, ale o trošku hůř se s ní pracuje. Pokud je to ze´d třeba v kuchyni nebo v pokoji blízko chladné chodby, tak se vlhkost sice bude dál tvořit, ale nebudou mapy a hlavně nezačne znovu plíseň. Pokud je to starší dům a už vyšší vrstva malby na omítce, tak je lepší malbu oškrábat a pak teprv ten sanační postup.
      Ze zkušenosti na zdejším zámku i přímo v mým baráku, tak ani po víc než čtyřiceti letech se problém s plísněma znovu neobjevil. :4: Držím palec.

• Frisby
    Frisby, 19.11.16 17:28:02  

Starý šroubovací okna, dřevěný. Mezi sklama žaluzie. A teď dotaz. Příští rok chci do vnějších křídel osadit dvojskla. Čím je ale zajistit? Prostor na to okna mají, ale dvojnásobnou váhu jenom tmel neudrží. Takže nějaký přesahový lišty, ale jaký a čím připevnit?

• janko.luptak
      janko.luptak, 20.11.16 18:51:34  

snažil jsem si to nakreslit a vyšel mi drak :9:

• Frisby
        Frisby, 20.11.16 19:26:07  

:1: No, mně vyšlo zase okno, ale s osmimilimetrovým prostorem pro vnější začíštění místo skoro dvou cenťáků co tam jsou teď při jednoskle... No, ještě je do jara čas, snad se něco povede vymyslet...
        Akorát co oknař, to jinej tip, tak se v tom začínám ztrácet trochu.

• janko.luptak
          janko.luptak, 20.11.16 19:46:46  

co to osadit do nějakého profilu, např. http://www.ehlinik.cz/prilohy/kategorie/14/18.jpg
          jen nevím jak by to vypadalo, ale kdyby se to hezky začistilo tmelem, tak by to ani nemuselo být vidět, ten profil ukotvíš do rámu vrutama, do toho osadíš to dvousklo a kolem zamázneš tmelem. např.

• Frisby
            Frisby, 20.11.16 19:50:20  

To dvojsklo už profil má... pak už se osazuje do ráfku okna stejně jako klasické sklo... jenže je víc než dvojnásobně těžší na váhu, takže doporučujou zajistit... ale čím? napadly mě dřevěný lišty z vnějšku okna. vypadalo by to i slušně a drželo celkem určitě... ale čím je připevnit na rám a jak vymezit tu mezeru co bude mezi novým sklem a okrajem rámu.

• flegma1
              flegma1, 26.11.16 01:18:36  

nějak si to nemůžu dát dohromady..jaký vnější křídla-vnitřní křídla?..když mám dvojsklo, tak stačí jedny plastový okna, ne?...vylámou se starý okna včetně rámů a osadí se novými.. :7: :5:

• Frisby
                Frisby, 26.11.16 09:54:55  

Tenle druh oken, jen máme jiný typ
                http://img6.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/12285/12285553-drevene-okno-172x156-cm-3.jpg
                Prostě už to není kastlové okno, ale klasicky otvíravá křídla. Ale není v nich dvojsklo jako v panelákových. jak tam jsou vidět ty šrouby na rámu, když se povolí, jsou v okně ještě druhé panty a otevře se jen půl okna (vnitřní křídlo)... No a do vnějšího křídla je možné osadit dvojsklo jak znáš z paneláku... jenomže dvojsklo má víc než dvojnásobnou váhu, tak je ho potřeba zajistit víc než sklenářským tmelem. Panty to unesou, to už mámě zjištěný.
                No, jenže většina těchto oken má buď vnější rám hlubší, takže se vejdou "vnitřní lišty"(nevadí, že se o cca centimentr na každé straně zmenší průhled, okna jsou velká dost)... No a pak bývají okna s vnějším rámem mělkým a používají se lišty krycí... jenže naše okna mají oba rámy stejně silné, takže na vnitřní lišty není dost prostoru a na vnější je moc místa na dvojsklo, takže je potřeba tu asi centimetrovou mezeru vyplnit... jenže čím, aby to bylo stálopružné, mělo aspoň podobné termoizolační valstnosti jako dřevo a současně dost pevné na to, aby se osazená dvojskla neuvolnila.

• flegma1
                  flegma1, 26.11.16 11:11:42  

jo, rozumím. Ale nic mě nenapadá. Podle mě by to musel ten tmel s pomocí trojhránků ale udržet. To by s tím oknem musel denně 5x někdo bouchnout, aby to vypadlo. :7:

• Frisby
                    Frisby, 26.11.16 16:48:46  

Není udržet jako udržet... Ono to udrží, na první pohled... ale tmel drží, klínky drží a dřevo vlivem klimatických změn během roku pracuje... a pár lidem už to tu prasklo. To sklo sice stojí pár korun, o to nejde, ale že by se mi to chtělo opravovat a nebo dávat opravovat co pár let? To se mi právě moc nechce... a jen se tmelem by nic jinýho nezbejvalo.

• flegma1
                    flegma1, 26.11.16 16:58:12  

no, dobře..ty vybereš vždycky tu krizovou variantu. Vzhledem k tomu, že ty okna nejsou nový, tak i tak bych se toho nebál. Ale když myslíš, že je třeba to řešit jinak, možná by věděl truhlář jak. :5: :4:

• Frisby
                    Frisby, 26.11.16 17:00:58  

až mi nebudou jezdit tři metry od oken přeložený kamiony se dřevem, tak taky nebudu muset řešit chvění :8: ale to se jen tak nestane

• flegma1
                    flegma1, 26.11.16 17:42:48  

:5: hmm..pořád se mi zdá, že to vidíš černějc, než to ve skutečnosti je.. :8:

• Frisby
                    Frisby, 26.11.16 19:32:23  

Ono to není černé. Co na tom je černého? jen chci větší tepelnou pohodu doma, nechci měnit okna ani za euro ani za plastová, protože zkušenosti lidí ze stejné dědiny nejsou nejlepší a nechci zopakovat chyby těch, kteří ty blbý kamiony co vozí nonstop dřevo na zdejší pilu, tak podcenili.
                    Rady se od tebe stejně nedočkám a jak omezit počet kamionů skutečně tři metry od oken do ulice nemám páru ani já a že jich denně projíždí okolo dvou set. :15: Takže si tu píšu co mě čeká na jaře a známe to, jak je něco už nahlas, víc se přemýšlí a třeba se do té doby něco vyvrbí.

• janko.luptak
              janko.luptak, 28.12.16 23:55:49  

ten profil zajistit dalším profilem, protože ten osazený nepřipevníš. neasi.

• Frisby
                Frisby, 29.12.16 09:04:48  

Dodává se k tomu originál osazovanej zvenčí... ale na ty naše divný není do čeho přichytit... No, bude to zajímavý, ale kvůli hluku odnaproti a ledovejm sklům v zimě s tím budem přes léto muset něco udělat tak jako tak.

• delfinsk
      delfinsk, 28.12.16 17:19:37  

A co místo dvojskla nalepit na sklo folii. Váhově to nic neudělá, tepelná izolace se zlepší, pokud sklo praskne - nevysype se, pokud to máš do ulice a dáš tam zrcadlovou folii, tak Ti nikdo nekouká do bytu.

• Frisby
        Frisby, 28.12.16 17:29:23  

Zkusím se poptat.

• Frisby
          Frisby, 22.1.17 05:43:41  

Už poptala. bylo by to ideální a nejlevnější řešení. Ale všichni výrobci co ty folie dodávají doporučují nerosící se povrch... No a my řešíme ty okna právě proto, že se rosí a pak jsou ledový :15: