Bůh - existence

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
RybarJosef (2018-02-23 20:49:47)a.l.tereza (2018-02-23 20:41:15)Antony52 (2018-02-23 19:57:03)sirStanley (2018-02-23 19:54:49)eremir (2018-02-23 14:51:09)DalkoT23 (2018-02-23 10:25:14)Pavel.Hangurbadzo (2018-02-23 08:00:09)Josef.z.hor (2018-02-23 07:22:40)quashak (2018-02-22 09:48:15)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-02-21 15:43:34)komanc06 (2018-02-20 18:55:12)arecuk (2018-02-12 16:08:35)profesorateista (2018-02-08 14:57:50)Tokrol (2018-02-02 21:12:13)osoba (2018-01-25 21:12:53)Balu11 (2018-01-18 17:26:44)slavidan (2018-01-02 22:48:22)BET.TAY.BLUE (2017-10-20 17:10:03)Aitos (2017-09-27 22:06:10)Vojta.T (2017-08-16 16:13:08)radiac (2017-08-13 12:10:08)Story (2017-07-10 22:33:28)Noznoroch (2017-06-18 00:35:47)
Bůh - existence
Založeno: 16. 5. 2014 | Příspěvků: 38 983 | Členů: 32
Správci: DalkoT23 (hlavní)

Kdo,nebo Co je Bůh?
Je to jenom stav mysli,nebo může taky "fyzicky" působit na člověka/svět?
Existovali/existují i jiní bohové,kteří by se dali "odvodit" od přikázaní :
"Nebudeš mít jiné bohy mimo mne".
Teorie "všeho" druhu jsou zde vítány.
Polemika taky,ale prosím bez osobního napadání a vulgarismů.

A taky si tady můžeme "pokecat" na jakékoliv téma!!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• blablabla
    blablabla, 23.2.18 16:04:44  

Bonusova otazka. Pritahuje Cirkev pedofily nebo je vytvari?

• Antony52
      Antony52, 23.2.18 16:09:19  

Ani nepřitahuje, ani nevytváří. :11: Pedofilie je sexuální porucha, stejně jako homosexualita a podobně. Když si probereš zprávy tak byly na internetu rozkryté celé sítě pedofilů. Jen když se to náhodou povede u "duchovního" tak je z toho pozdvižení. :11: I pan farář je člobrdík jako každý jiný se fšemi nedostattky a chybami. :11:

• blablabla
        blablabla, 23.2.18 16:34:54  

Tak tenhle se ti vazne povedl. Ten je dobrej. "Jen když se to náhodou povede u "duchovního" tak je z toho pozdvižení" Uvedumujes si ze cirkev celi skoro v kazde zemi obvineni ze zneuzivani deti? Ze se to nestava vymecne ale takrka pravidelne. Muzes mi jmenovat jinou organizaci ktera je znama zneuzivanim deti jako cirkev? Porucha? Nevim jestli by s tebou homosexualove souhlasily? Takze se tak clovek uz narodi nebo chytne nejaky bacil?

• Antony52
          Antony52, 23.2.18 19:57:03  

Mě se nic nepovedlo.
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Pedofilie
          "...Ve statistickém manuálu DSM-IV je řazena mezi parafilie, MKN-10 ji řadí mezi poruchy sexuální preference, ...." :11

https://www.wikiskripta.eu/w/Pedofilie
          ".......Pedofilie, podobně jako poruchy sexuální identifikace, má povahu celoživotního zaměření, setrvalé vlastnosti. .....Je pravděpodobné, že většina pedofilních mužů nikdy nevyhledá lékaře ani sexuálního poradce. ....
          ..Není-li sexuální adaptace z nějakého důvodu možná (porucha osobnosti, mentální retardace) a hrozí další pedofilní delikty, pak je třeba uvažovat o krátkodobém nebo i dlouhodobém tlumení sexuální aktivity příslušnou terapií. ..." :11:

• blablabla
        blablabla, 23.2.18 16:39:17  

A co treba A. Shawcross o kterem jsem uz nekolikrat mluvil. Seriovy vrah, kanibal a pedofil narodil se uz tak nebo chytil nejaky bacil?

• blablabla
          blablabla, 23.2.18 16:42:24  

A take nekrofil a nevim ceho jeste fil.

• jaspim
        jaspim, 23.2.18 19:24:54  

https://zpravy.aktualne.cz/pedofil/l~i:keyword:1351/?redirected=1519409604

A těch je.

• sirStanley
      sirStanley, 23.2.18 17:48:48  

tady máš vysvětleno jak je to ve skutečnost s kat. církví

https://www.youtube.com/watch?v=y3Nbpy3fHu8

:15:

• RybarJosef
      RybarJosef, 23.2.18 19:01:47  

Jak už jsem psal v diskuzi níže, ani jedno náboženství není pravdivé a všechny slouží zodpovězení otázky, jak by vypadal život bez Boha, respektive s falešným bohem. To nám říká, že ani jedno náboženství na naší planetě nepochází od Boha, ale je z produkce pekel. Je proto pochopitelné, že pekelné bytosti velice rádi vyhledávají možnost působení v nějaké církvi, neboť z této pozice mohou nejlépe kazit všechno, co je svaté. A tady je právě zakopaný pes, pokud jde o výskyt pedofilie u duchovních. Děti totiž jsou symbolem svatosti a nevinnosti. Takže když se tu inkarnuje nějaká bytost z pekel za účelem prznění všeho svatého, má neodolatelnou touhu svatost a nevinnost pošpinit také u dětí. Čím nevinněji dítě vypadá, tím větší je jejich touha. Samozřejmě, že ne všichni duchovní jsou takoví. Je mnoho těch, kteří pro své církve pracují z upřímné oddanosti k Bohu.

A ještě jedna věc. Jelikož náboženství jsou produktem pekel, mají církevní hodnostáři sklon své soukmenovce z pekel, kteří zneužívají děti, či páchají jiné zločiny, krýt. Tím, že by takové duchovní církve vydávaly světské spravedlnosti by peklo střílelo do vlastních řad.

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 20.2.18 21:19:29  

http://www.b-a-n.cz/

Vřele doporučuji. Osvětluje mnohé neznalosti lidí, kteří mají pochybnosti o Bibli.

• blablabla
    blablabla, 19.2.18 16:55:33  

Existuje bozi plan? Co to je? Jak to funguje? A jak do boziho planu zapada treba Arthur Shawcross?

• eremir
      eremir, 19.2.18 17:32:23  

Podle mého názoru je to jak u lidí,
      když nás stvořil k obrazu svému ,
      tak když mi máme na něco plán ,
      něco necháme vývoji a na něco máme lidí,teda
      pokud je zaměstname.Tak by to podle mého
      názoru bylo se Stvořitelem .

• blablabla
        blablabla, 20.2.18 09:55:45  

Promin Eremire ale doufal jsem v odpoved od nekoho jineho. Nejlepe od krestana ktery zna bibli. Nemej mi to za zle ale tva odpoved mi nezodpovedela zhola nic.

• eremir
          eremir, 21.2.18 07:37:12  

Aha rozumím.

• DalkoT23
      DalkoT23, 20.2.18 08:37:15  

Zapadl jako ukázka Zla od Satana.
      (A jeho neschopnosti,jako všemocného,se s ním vyspořádat)
      :4: :13: :14: :15:

• blablabla
        blablabla, 20.2.18 10:24:45  

Chudak Satan. Vsichny na nej hazi vsechno svinstvo ale on nic neudelal. Jenom chtel pozornost sveho tatky. No Arthur Shawcross dikybohu bojoval za druhy tym. Za bozsky tym. Sam nekolikrat prohlasil ze k brutalnim vrazdam ho premluvil sam velkolepy Buh. Nechci si ani predstavit k jakym hruzam by doslo kdyby kopal za tym zla (Satan).

• Josef.z.hor
      Josef.z.hor, 20.2.18 10:02:48  

Jistě, že existuje. Pokud by nebyl dávno od věků by se o tom nepsalo. Je to plán na získání dětí božích. To jest takových, které Bůh chce za své děti považovat. Ty které jej nadevše milují a své bližní milují jako sebe samé. Ale dnešní skutečnost je taková, že zlo vítězí. Nemusíme daleko chodit a satanský projekt zařízení CZERN odpovídá spíše opaku. Již jednou byla lidským chováním zničena Atlantida. Dnes si lidstvo zahrává opět aniž může předpokládat, že zastaví něco o čem nic neví.

• jaspim
        jaspim, 20.2.18 11:46:29  

Jestli je bůh všechno ve všech a všechno působí ve všech, no tak všechno má a vystačí si sám na všechno.

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 20.2.18 11:52:24  

No ale k vlastnímu potěšení si člověka vytvořil a měl s ním právě, že ten záměr, že to budou jeho děti. Děti však zlobí a neváží si té milosti.

• jaspim
            jaspim, 20.2.18 12:27:26  

No tak je Adamem a působí v Adamovi všechno, no tak je Ježíšem a působí v sobě všecko.
            Jestli se zevnitřní ruší a vnitřní den ze dne obnovuje no tak je stále stejný zase jeden.

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 20.2.18 12:44:11  

A pak jsi se probudil, že? :8:

• jaspim
                jaspim, 20.2.18 12:55:48  

Pavolko slovo probudil je v bibli od Kniha Jobova až po Druhá Epištola S. Petra celkem 21x

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 20.2.18 15:44:11  

Ospalcu, koho taková pitomost zajímá? :8:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 20.2.18 20:45:06  

Mělo by tě to jako znalce Bible zajímat. Ale ty spíše jsi muž fantastických výmyslů než pravdy.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 21.2.18 13:37:28  

jzh: Nesmíš zapomínat, že všechno, to co tvrdím, čerpám z Bible. :15:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 21.2.18 21:33:28  

Už zase fantazíruješ. V Bibli nic z toho co tvrdíš není!!

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.2.18 04:40:21  

jzh: Zase si nic nepamatuješ? :8: Neustále tvrdím, že Mojžíš byl prolhaný, a Ježíšek podvodník, který na svoje "zázraky", používal hypnózu. Tak co, už si vzpomínáš? :8: :8:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 22.2.18 10:38:48  

Tím kdo si nic nepamatuje jsi ty. Doporučuji neurologické vyšetření případně CT na vyšetření mozku zda nemáš zanesený cévní systém který by mohl být příčinou těch excesů které zde předvádíš.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.2.18 11:31:00  

jzh: Takže pořád nic? Žádný docvak? :8: :8:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 22.2.18 11:45:12  

Ne můj ale tvůj docvak je potřeba!!!

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.2.18 12:27:19  

jzh: Jasně. Ty si nic nepamatuješ, a můžu za to já! :15: :15: Ty máš to nebe jisté, ani se nemusíš modlit! :1: :1: :1:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 22.2.18 22:13:54  

Neplácej hlouposti o něčem čemu nerozumíš a o čem nic nevíš.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 23.2.18 06:26:33  

jzh: Přesně takto, jak jsi právě předvedl, se provádí obrana přesvatých volovin, před rozumovou argumentací. :1: :1: :1:
                    Kritik těch přesvatých hloupostí, se označí ze nevidícího, nebo že ničemu nerozumí, nebo se rovnou označí za zločince, jehož názory nelze brát vážně.
                    A tak se dál může slastně rochnit, v tom přesvatém hnoji! :1: :1: :1:

• blablabla
        blablabla, 20.2.18 14:02:50  

Opravdu a vis jiste ze existuje? "Pokud by nebyl dávno od věků by se o tom nepsalo." Promin ale tohle ti opravdu dava smysl? A jak si k tomu dospel? To ti rekl Buh? A proc to cele tak komplikuje proc si je rovnou nevyrobi? "Ale dnešní skutečnost je taková, že zlo vítězí" ale kdysi davno dostavalo na frak ved hlavne v dobach krestanu ze jo? To je opravdu zajimave jak Satan porad tvori uzasne skvosty a jak se Buh zmohl jen na nejvetsi hovadinu co kdy clovek vypravel (Bibli). CZERN? Koukam ze ti hodne lezi v zaludku ale nemyslis nahodou CERN ale i tak tvuj prispevek moc nechapu? "Již jednou byla lidským chováním zničena Atlantida" ja vim ze jsem s tim uz otravny ale na to si prisel jak? Kdyz lidstvo dokaze uhodnout co si mysli neco o cem nic nevi tak zastavit neco o cem nevi nemuze byt problem.

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 20.2.18 20:46:35  

No proč bych neměl vědět, že existuje, když žiji v Bohu a s Bohem v denním životě?

• blablabla
            blablabla, 21.2.18 19:52:28  

Zijes v Bohu a s Bohem? A neni to jen tve z bozne prani? Jak se takovy zivot v Bohu s Bohem projevuje?

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 20.2.18 20:48:16  

To další co píšeš jsou nesmyslné nepřátelské bláboly vůči Bohu.

• blablabla
            blablabla, 21.2.18 19:56:39  

Prosim te jaky? Psal jsem jestli ti dava smysl posuzovat existenci neceho podle toho ze se o tom davno od veku psalo? Od veku? Ted nevim co tim chces rict ale lidstvo je malinko starsi nez bible. Pak jsem se ptal jak si dospel k tomu ze je to plan na ziskani deti? A proc to komplikuje a nevyrobi si je rovnou? Pak jsem se ptal jestli drive dostavalo zlo na frak? Treba v dobach krestanu? Co myslis je svet dnes krutejsi a horsi nez byl drive? Pak jsem napsal ze je zajimave ze Satan vytvoril ruzne teorie, vynalezy , vykopavky a podobne ale Buh jen bibli. Pak tu mame CZERN? Pak Atlantidu? Mozna pro bohomilce muze byt urazejci to o Satanovy ale jiank kde je ten problem? Kde je to nepratelstvi vuci bohu? I kdyz musim se ti priznat ze Buh neni muj kamarad. Potkat nekde takoveho blbce tak se asi neudrzim.

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 22.2.18 12:35:13  

To nevadí, že to nechápeš. Je to zcela vedlejší.

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 22.2.18 12:40:13  

Nechápat ty svaté hňupiny, to je dar, bystrého rozumu. :1: :1: :1:

• blablabla
                  blablabla, 22.2.18 12:46:37  

Je to dar od boha nebot je to jeho vule.

• blablabla
                blablabla, 22.2.18 12:45:25  

Nechapu co vlastne nechapu? A ty to chapes? A nejsi vedle?

• Antony52
      Antony52, 20.2.18 10:10:51  

Třebas je fšechno úplně, ale skutečně úplně jinak. :11:

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 20.2.18 20:49:10  

V každém případě je vše jinak než si lidé vymýšlí.

• blablabla
          blablabla, 21.2.18 19:57:13  

Nemuze se zbavit dojmu ze to zni od biblimilce ponekud smesne.

• blablabla
      blablabla, 20.2.18 12:41:06  

Ptali se mě, jestli jsem zabil? Ano, mockrát v porovnání s každým, kdo to dělal! Říká se, že jsem pojídal lidské maso. Vzpomeňte si na historii: uvidíte, že člověk lovil člověka (pořád se to děje ve vzdálených částech světa). Vzpomeňte si na zvířata, kterým říkáme prase nebo kanec. Proč se uvádí v některých knihách, že nemůžeme jíst tahle zvířata? Protože chutnají zrovna jako lidské maso. Já jsem ochutnal maso muže i ženy… Až si příště sednete, abyste pojedl slaninu, šunku nebo dobrou šťavnatou roštěnku či vepřovou kotletu, myslete na chuť, na vůni při pojídání lidského masa. Ale to na mě přicházelo, jen když jsem měl moc velký vztek – byl to hlad predátora.
      Byl jsem sám sobě bohem. Byl jsem si soudcem, porotou i katem. Já, vážený, za svůj život zabil, zmasakroval a úplně zlikvidoval 53 lidí. Proč?
      Představte si v mysli: svého času mě učili celé hodiny sedět a ani se nehnout, učili mě vyhledávat a likvidovat nepřítele, kterého mi určili.Ty prostitutky, kvůli nimž jsem obviněný ze zabití, byly pro mne svým způsobem nepřátelé, protože mohly s úspěchem zabíjet společenskými chorobami a AIDSem! Pak se mě ptali, jestli toho lituji. Moje odpověď zní: hodně moc toho lituji, až na to, že se ptám, proč jsem byl vybrán, abych nesl tenhle úděl.
      Vláda Spojených Států mě učila, jak mám zabíjet, co mě však nenaučila, byla touha nedělat to! Pořád mám tyto pocity – ale beru teďka prášky na útlum a ty pocity jsou potlačené. Proč to nešlo dřív?
      Proč jsem, jaký jsem? Studujte, hledejte odpověď, než bude zabito příliš mnoho lidí! Jsem jako dravec, schopný lovit a nemilosrdně zničit v každém čase a okamžiku… utiskovali mě, zastrašovali, ale ty pilulky nějak stoply nebo zpomalily moji touhu bojovat. Vím, že až skutečně budu bojovat, nebude už žádné ovládání, budu opět predátorem.
      Většina lidí říká, že umřu ve vězení. (No a co.) Můžete si snad zvolit vy, kdy a kde zemřete?… Mnoho lidí věří, že až umřou, půjdou do nebe. Kdepak! Vaše duše čeká, až bude povolána. Čtěte bibli, pokud to je to, čemu věříte. Co mě se týče, já budu žit znova a budu pokračovat k další přeměně života. Jsem spiritista… smrt je pouze proměna života. Ti lidi, které jsem zabil, jsou ve své další přeměně. Budou zase žít, ale daleko lepším způsobem než v předešlém životě, co nechali za sebou! Žil jsem v mnoha částech světa, dokonce v Anglii, v Kentu, abych byl přesný. Močály mi byly domovem už před sedmi sty lety.
      Co bylo doma, kde jsem vyrůstal, je lepší nechat nezodpovězené – ale nemůžu to udělat! Já jako mladý nebral moc na zřetel, kdo je mým momentálním sexuálním partnerem. Nemůžu říct, že mě to netěšilo, ať šlo o sestřenici, sestru nebo o nějakou starší holku.
      Každý muž, žena či dítě od 10 let nahoru, je schopný vědomě zabít. Stejně jako já zabíjel bez použití drog nebo větší námahy. Vysvětlím to: tělo má hodně tlakových bodů, některé vás uvolní, některé vzruší, některé způsobí bolest, nebo ji naopak odstraní. Pár míst na vašem těle vás ochromí, podle okolnosti taky zabije!

• blablabla
        blablabla, 20.2.18 12:41:41  

Mnoho z vás lidí mne vykresluje jako šíleného blázna. To je vaše svobodná vůle. Co si ale myslíte, nemusí být doopravdy.
        Podívejte se do nebe, odtamtud jsem přišel! Taktéž i vy, jenže vy to neuznáváte! Blíží se můj čas přeměny. Už brzy přejdu, vím co vím. Kdyby si to připustil každý muž, každá žena a každé dítě, stejně jako kdokoli jiný, pak by zločin a války přestaly existovat.
        Pamatujte: sledujte nebe, přicházíme vás zachránit před vámi samotnými. Já jsem, nebo jsem já?
        Podepsán Arthur Shawcross,
        19. září 1994

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 20.2.18 20:49:59  

Takže byl to zřejmě šílenec.

• blablabla
            blablabla, 21.2.18 19:58:24  

Proc?

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 22.2.18 22:15:45  

Je to v rozporu s životem a jeho principem.

• RybarJosef
      RybarJosef, 21.2.18 12:23:16  

Boží plán samozřejmě existuje. Každý, pokud není úplný blázen, si napřed promyslí, co udělá, a jak a kdy to udělá. A protože se Bůh stará o celé Stvoření, tak Jeho diář je pěkně nabitý.

Jak známo, plánuje se na různá časová období. V případě Boha tě asi zajímá nejobecnější plán současného věku. Ten se týká poznání zla. Na tvoji otázku, co to je, lze odpovědět tak, že jde o harmonogram událostí, které se musí postupně uskutečnit, aby zlo mohlo vzniknout, aby mohlo být prožíváno a tím mohlo dojít k jeho poznání, a nakonec, aby zlo mohlo být natrvalo odstraněno.

Každý, včetně toho pána, kterého jsi jmenoval, se svým životem určitým způsobem podílí na naplnění tohoto plánu.

Ještě k tomu, jak Boží plán funguje. Pro každý věk Bůh stanoví speciální sadu duchovních zákonů, které umožní uskutečnění Božího planu a současně, aby se události nemohly odchýlit mimo stanovený pán. Čili duchovní zákony tvoří mantinely, za které nelze jít. Tím je zajištěno, že se stane všechno, co se stát má a nestane se, co se stát nemá.

• blablabla
        blablabla, 21.2.18 20:44:55  

Pockej to mi chces rict ze Buh neni blazen? Cetl si bibli? Kouknul ses nekdy kolem sebe?

Me zajima jak si k tomu dosel? Co o tom treba rika bible? A jak si to vykladas? Co je zlo? Kdo ho tvori? A existuje?

Tak me je jasny ze bez Arthura Shawcrosse a dalsich seriovych vrahu by se svet neobesel ani si to radsi nechci prestavit svet bez nemoci, utrpeni a blaznu. No fuj! To by bylo strasny a zadny milujci otec by to svym detem rozhodne nepral. Uz toho Boha chapu jeste ze ho mame.

Tak je dobry ze vsechno to zlo ma vlastne smysl? Nebo teda jednou bude mit? Vis co asi hned pujdu nekoho zabit abych to zlo lepe pochopil.

• RybarJosef
          RybarJosef, 22.2.18 11:18:49  

Bůh blázen rozhodně není. Tvoje frustrace z existence zla je způsobena nevědomostí ohledně důvodů, které vedly Boha k tomu, že dovolil, aby zlo po určitý čas existovalo. Bůh mnoho na výběr neměl. Buď se dívat na to, jak v důsledku nedovolení poznání zla se rozpadá a hyne celé Boží Stvoření a nebo na krátký čas dovolit existenci zla a umožnit tak Stvoření, aby existovalo navěky. Čili z pohledu Stvoření bylo dovolení existence zla otázkou života a smrti. Takže blázen by byl Bůh v tom případě, kdyby existenci zla nedovolil.

A kde se o tom píše v Bibli? Jak známo, poznáním zla Bible začíná. A to v příběhu o Adamovi a Evě. Dále je v Bibli příslib věčného života a na konci Bible je popisován svět bez existence zla, tzv. Nový Jeruzalém.

Takže existence zla má velice hluboký smysl. Znovu opakuji, že bez existence zla by všechny stvořené bytosti zahynuly věčnou smrtí. To by bylo zlo takového rozsahu, že si to nedovedeme ani představit.
          Je to podobné, jako u některých lékařských zákroků. Také bývají hodně nepříjemné, ale zachrání člověku život.

• blablabla
            blablabla, 22.2.18 12:33:26  

Mas pravdu Buh neni blazen ale lide kteri za nej mluvi jsou. Moje frustrace? Co je vubec zlo? Kdo ho vytvari? Jaky mel teda Buh duvod? Urcity cas? Jak vis ze nemel na vyber? "v důsledku nedovolení poznání zla se rozpadá a hyne celé Boží Stvoření" ? Pred zakazanym ovocem bylo vse dokonale a lide nesmrtelny. Nevim teda jak ty ale ja bych od vsemocneho Boha cekal trochu lepsi vzdelavaci program. Takze blazen by byl clovek v tom pripade kdyby sdilel tvuj nazor na existenci zla.

Promin moje chyba. Me zajima jak si dosel k existenci boziho planu a jeho smyslu? Co o tom rika bible? A jak si to vykladas? Ano dobro zvitezi nad zlem a zazvoni zvonec a pohadky bude konec. Padousi hniji v pekle a bohomilci zpivaji v nebesich. Jak hloupa to pohadka. Otazka navic. Zaslozi si nekdo vecnost v utrpeni a kdo? Nebyl nahadou jen bozi nastoj? Ucebni pomucka?

Jaky ma existence zla teda smysl? Jak nam bozi plan A. Shawcrosse pomohl pochopit zlo? Znovu opakuji kde si to vzal? V raji meli lide vse a byly nesmrtelny pak jim tam zvrhly tatka vykouzlil mluviciho hada a vse bylo v riti. Ja tam teda zadnou podobnost nevidim. Doktor zachranuje zivoty a to je velice zle. Oddalovat setkani s bohem. Jak krute. Hrozne co je dnes legalni.

• RybarJosef
              RybarJosef, 22.2.18 16:29:57  

Lidé hovořící za Boha jsou za blázny ostatními lidmi považováni, to je svatá pravda. Je to dáno všeobecným nedostatkem informací o duchovních věcech u naprosté většiny lidí. Takže pokud se lidé setkají se skutečnou pravdou, tak ji považují za šílenost. Jinak tomu ani nemůže být, neboť lež a nepravdy jsou velebeny jako nejsvětější pravda. Takový už je náš lidský svět.

Co je zlo? Za zlo můžeme považovat všechno, co je opakem Boha. Takže jestliže Bůh je Absolutní láska a Absolutní moudrost, tak zlo je nenávist a pošetilost, hloupost a nevědomost.
              Je jasné, že jestliže je Bůh Absolutní láskou a moudrostí, tak zlo od Boha pocházet nemůže. Zlo mají na svědomí lidé, kteří kdysi žili v ráji, a kteří začali experimentovat s myšlenkou, je-li možný život bez Boha. A pokud ano, tak jak by takový život vypadal. Za tím účelem odešli z ráje, aby mohli vytvořit svůj vlastní svět, který by se neodvíjel od Boha. Tento jejich svět se začal nazývat peklo.
              V Bibli je ta myšlenka označovaná jako plod ze Stromu poznání dobrého a zlého a odchod určité skupiny lidí jako vyhnání z ráje.

Důvodů, proč Bůh toto vše dovolil je mnoho. Předně, pokud by Bůh lidem zakázal najít odpovědi na zmíněnou otázku, tak by docházelo k tomu, že ta otázka by se všem lidem neustále vracela do jejich mysli jako bumerang. Lidé by nakonec došli k závěru, že pokud je tu oblast zakázaného poznání, tak nemá smysl pokračovat v životě.
              Další věcí je to, že před poznáním zla nikdo neměl jistotu, zda to, co žije, je skutečný život a ne jen nějaká iluze. Zda život, který žije, je skutečně pozitivní. Ptali se, jak to Bože máme vědět, když nemáme nic, s čím bychom mohli náš život srovnat?
              To jsou všechno vážné otázky, které, pokud by zůstaly bez odpovědi, by způsobily zkázu celého Stvoření.

Pokud jde o to věčné utrpení, tak sám plně chápeš, že to je nesmysl. Od počátku této diskuze upozorňuji na to, že existence zla byla Bohem dovolena jen na určitý čas, který je ohraničený naším věkem. Každý, kdo se nachází v pekle, bude, až se naplní čas, vrácen do Božího království. Zklamaní budou hlavně křesťané, kteří věčné utrpení v pekle přejí kdekomu. Dokonce si usurpovali právo rozhodovat o tom, co je a co není smrtelný hřích. Je to důsledek doslovného chápání Božího slova. A právě i toto je odpovědí na jednu z otázek, jak vypadá život, když je Bůh nesprávně uctíván.

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 22.2.18 19:26:53  

A kdy si už konečně zapamatuješ, že bohy si lidé začali vymýšlet, od počátku dějin?
                Tak a teď by ti už mělo dojít, že žvaníš ničím nepodložené nesmysly. :1: :1: :1:

• Josef.z.hor
                  Josef.z.hor, 22.2.18 22:12:55  

Přestaň už blbnout. Jsi snad mentálně zaostalý, že i přes všechno co jsi slyše stále nesmyslně trváš na své hloupé myšlence?

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 23.2.18 06:32:29  

Ty vážně nevíš, že všichni antičtí bohové, byli do jednoho - vymyšlení? :8: :8: Tak to jsi na tom ještě hůř, než jsem si myslel! :1: :1: :1:

• blablabla
                blablabla, 23.2.18 10:06:19  

A neni to dano tim ze blazny skutecne jsou. Tak hlavne ze ty jses odbornik na duchovno. Tak to verim ze skutecna pravda muze cloveka uzemnit hlavne kdyz se jedna o krestanskou, muslimskou nebo nejakou jinou zvrhlou idelogii ktera ma jako jedina pravdu a naznak jahekoli jineho tvrzeni se znacne tresta. "neboť lež a nepravdy jsou velebeny jako nejsvětější pravda. Takový už je náš lidský svět." Jako promin ale tady se opravdu musim zasmat asi si to neuvedomujes a hlavne to nebyl tvuj umysl ale ted si krasne popsal krestanstvi. Uplna hovadina ktera je velebena jako jedina pravda a to za jakoukoliv cenu. Kdyz jsme u ty pravdy zkusim to jinak co si myslis o Islamu, Koranu a muslimech? Ty nemaji pravdu?

Takze znovu co je zlo? Normalni smyslplnou odpoved prosim. "Bůh je Absolutní láska a Absolutní moudrost" Jako vtip to beru ale myslet tohle vazne to chce upravdu kuraz. Tohle snad nemuze rict normalni clovek. Buh je v bibli popisovan jako zvrhly primitivni sadista ale je veleben jako laska a moudrost. Jak musi byt clovek zvrhly aby presto vsechno co se o Bohu rika tvrdil ze je laska. Ikdyz mozna je chyba u me vzpominam si ze A. Shawcross take svym obetem rikal jak moc je miluje v momente kdy je vrazdil a ja mu to verim. A. Shawcross byl plny bozske lasky jak nam mnohokrat ukazal. "zlo od Boha pocházet nemůže" Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci.“(Izajáš 45, 7) Opravdu? Jo a aha takze se lidi rozhodly samy. Buh je nevyhnal a neupustil je? Jo takze zijem v pekle?

Venovat pozornost o vterinku dele takovym hovadinam tak je muj mozek nenavratne pozkozen. Vymyvani mozku v praxi. Pokracovani az po reklame.

• blablabla
                blablabla, 23.2.18 12:06:22  

Tak a muzeme pokracovat. Jmenuj aspon jeden duvod? Jediny duvod ktery by to vysvetloval je ze je Buh zvrhly primitivni sadista a nehorazne si v tom libuje. "Předně, pokud by Bůh lidem zakázal najít odpovědi na zmíněnou otázku, tak by docházelo k tomu, že ta otázka by se všem lidem neustále vracela do jejich mysli jako bumerang. Lidé by nakonec došli k závěru, že pokud je tu oblast zakázaného poznání, tak nemá smysl pokračovat v životě." tohle ti vazne dava smysl? Chran nas to boze! "Další věcí je to, že před poznáním zla nikdo neměl jistotu, zda to, co žije, je skutečný život a ne jen nějaká iluze" Pockej takze dnes uz maji vsichy jistotu? Ze ziji skutecny zivot? Kde si to prosim te vzal? To nevis ze zijem v Matrixu? A prosim te znovu se musim zeptat. Kde a jak si k necumu takovemu dosel? A jake jsou odpovedi na ty vazne otazky? A neprijde ti ponekud zvraceny tvrdit ze by neexistence zla zpusobila zkazu celeho stvoreni? Pokracovani zase priste.

• blablabla
                blablabla, 23.2.18 15:31:11  

Tak a dostavame se do finale. Myslis ze jsto vylepsil? Ale mozna jo. Uz to neni nesmysl ale supernesmysl. Vis predtim ten nesmysl daval o malinko mensi nesmysl. Prijde ti to fer? Clovek co zemre zitra tam ztravy mene casu nez ten co dnes a co teprve ten co uz zemrel pred tisici a tisici lety a nebo Satan pouziva kouzelne hodiny? Takze jaky to ma smysl kdyz se dobry i zly dostanou do kralovstvi? Kde je ta spravedlnost? Koukam ze si jeden z tech co cekaji na armaggedon tedy na druhy prichod krista? Pak ty nejlepsi pujdou do nebe jenom par a zbytek bude vecne zit v bozim kralovstvi. Takze kolik tak bylo celkem uz lidi? Jak je velke bozi kralostvi? Nekonecne? Jestli ne tak to je problem kapacita ponekud preteka a to se jeste ani nezacali mnozit. A jak mame spravne Boha uctivat? A ktery z tech tisicu vykladu je ten spravny? Nerikej ze ten tvuj?

• RybarJosef
                  RybarJosef, 23.2.18 18:19:15  

bl: Jako promin ale tady se opravdu musim zasmat asi si to neuvedomujes a hlavne to nebyl tvuj umysl ale ted si krasne popsal krestanstvi.

JR: Pokud jsi dočetl můj příspěvek až dokonce, tak ti muselo dojít, že výše jsem popisoval křesťanství. Ale nejen to. Týká se to všech náboženství, která tu máme. Všechny slouží poznání zla, takže pravdy je v nich poskrovnu. A pokud obsahují nějaké pravdy, tak je jejich chápání pokroucené a zdeformované.

bl: Buh je v bibli popisovan jako zvrhly primitivni sadista ...

JR: Ano to je pravda. Bible skutečně Boha takto popisuje, zejména Starý zákon. Jenomže tento popis nepopisuje, jaký Bůh skutečně je, ale jak lidé v té době Boha chápali. Takže není to obraz Boha, ale obraz lidí, jací v době Starého zákona žili. Šlo o projekci lidských vlastností do přirozenosti Boha. S tím se setkávám i v dnešní době. Týká se to i té citace z Izajáše. Význam toho verše spočívá v tom, že Bůh dovolil, aby zlo po určitou dobu existovalo.

bl: Prijde ti to fer? Clovek co zemre zitra tam ztravy mene casu nez ten co dnes a co teprve ten co uz zemrel pred tisici a tisici lety

JR: Předně bys měl vědět, že do pekla se nechodí za trest, ale do pekla chodí ti, kteří si ho sami zvolí. A dále bys měl vědět to, že obyvatelé pekel život v pekle milují a nedovedou si představit, že by žili někde jinde. Pokud se ale někomu život v pekle přejí, má možnost peklo opustit tak, že podstoupí proces spásy, během něhož je z takové pekelné bytosti odstraněno veškeré zlo a nepravdy a je nahrazeno dobrem a pravdou. Tím také odpovídám na tvoji další otázku, kde máš takovou představu, že dobří i zlí budou v jednom nebi. To není možné. V nebi nemůže existovat žádné zlo a nepravdy, stejně jako v pekle nemůže existovat dobro a pravda. Takže pokud chce někdo vstoupit na nebesa, musí se napřed zbavit veškerého zla ve své mysli a všechny pokrouceniny nahradit pravdou.

bl: Pak ty nejlepsi pujdou do nebe jenom par a zbytek bude vecne zit v bozim kralovstvi.

JR: Nebe a Boží království lze považovat za jedno a totéž.

bl: A jak mame spravne Boha uctivat? A ktery z tech tisicu vykladu je ten spravny? Nerikej ze ten tvuj?

JR: Bůh by se měl správně uctívat tak, že budeme žít svůj život, jak nejlépe dovedeme a všechny dary, které máme od Boha v podobě svých schopností a talentů budeme používat pro blaho všech. Všechny ty obřady, rituály a všelijaké pobožnosti jsou nesmysly nemající v sobě nic svatého.

Z těch tisíců výkladů, pokud máš na mysli všechna pozemská náboženství, není správný žádný.

Vše, o čem píšu, nikomu nevnucuji jako jedinou pravdu, ale dávám to ke zvážení. Je na každém, jak s těmi informacemi naloží.