Bůh - existence

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Antony52 (2017-08-24 10:25:39)Pavel.Hangurbadzo (2017-08-24 07:39:11)RybarJosef (2017-08-24 06:56:20)sirStanley (2017-08-23 23:50:30)a.l.tereza (2017-08-23 23:36:05)Josef.z.hor (2017-08-23 19:41:34)quashak (2017-08-23 18:10:57)Aitos (2017-08-23 15:13:11)komanc06 (2017-08-20 23:47:33)DalkoT23 (2017-08-18 22:18:55)Vojta.T (2017-08-16 16:13:08)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-08-16 08:24:19)eremir (2017-08-15 11:27:50)radiac (2017-08-13 12:10:08)Balu11 (2017-08-07 19:00:32)osoba (2017-08-03 15:01:21)arecuk (2017-07-27 00:46:43)profesorateista (2017-07-12 00:32:27)strejczbrna (2017-07-12 00:30:18)Story (2017-07-10 22:33:28)Noznoroch (2017-06-18 00:35:47)tondatonda (2017-03-10 22:02:20)slavidan (2016-12-31 21:03:23)
Bůh - existence
Založeno: 16. 5. 2014 | Příspěvků: 36 618 | Členů: 32
Správci: DalkoT23 (hlavní)

Kdo,nebo Co je Bůh?
Je to jenom stav mysli,nebo může taky "fyzicky" působit na člověka/svět?
Existovali/existují i jiní bohové,kteří by se dali "odvodit" od přikázaní :
"Nebudeš mít jiné bohy mimo mne".
Teorie "všeho" druhu jsou zde vítány.
Polemika taky,ale prosím bez osobního napadání a vulgarismů.

A taky si tady můžeme "pokecat" na jakékoliv téma!!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 23.8.17 23:12:43  

to intago: otevři své srdce nám všem ostatním a měj nás rád, uvidíš, že to nepochopení které od nás cítíš neexistuje :4:

ODHALENÍ GNOSTICKÉ MOUDROSTI (mystický dokument)
    https://www.youtube.com/watch?v=qjPNRM8pdLU

• Antony52
      Antony52, 24.8.17 10:25:38  

Až na malou a bezvýznamnou závadu že Gnose bylo pesimistické učení podbné buddhismu, beroucí boha stvořitele jako zlého pána tohoto světa ze kterého je potřeba uniknout rozplynutím duše v prapůvodní "propasti Bythosu".....Viz pro příklad Matoušek - Gnose a další chytré knížky s překlady originál starých gnostických textů. :8:

• intago
    intago, 21.8.17 08:14:01  

Vida, už je tu i Aitosh. Ještě TRIA a byli bychom tu všichni. Jenže ona nechce, že to nemá cenu a má pravdu.
    Takovéhle debaty byly 90.letech běžné, ale pak vymizely. Takže jsem se nyní vrátil do té doby a uvědomil si, že se vše opakuje.
    Jak se objevilo to, s čím jsme se setkávali i tehdy, s tzv.duchovním romantismem. To je laický názor na duchovní otázky. Je to vlastně selanka, krajina splněných přání, jak by to mělo být. Jsou nereálná, takhle to prostě nefunguje. Přesto se toho dotyční drží a nezmění se, spíše se na celou duchovnost časem vykašlou. To zjišťuji, když se s dávnými debatníky setkám. V podstatě se nechtějí ni učit, jen si opakovat své názory. Jsou prý již vlastně rovni Bohu!
    Náš přístup je ale totálně odlišný. Je založen na denním kontaktu s Bohem, intuici, či Duchem, jak Ho chcete nazvat. A ten je přijat jako Učitel s neomezenou Autoritou učí nás v rozhovorech i meditacích. Proto je praxe komunikace s ním, také nazývaná channeling, tak důležitá.
    Jenže to romantici nechtějí. Myslí si, že už vše umějí. Nechtějí se od nikoho učit. Jisté duchovní zkušenosti mají, ale jsou na začátku Cesty, nikoliv na konci, jak si myslí. Duchovnost je škola a ta potřebuje učitele a jejich autoritu, ne? Co je to za školu bez učitelů?
    Léta mi to vadilo, že nikdo o náš způsob nestojí. Sice jsme komunikaci naučili skoro 200 lidí, ale snad všichni to brzy přestali dělat. Kdepak si nechat mluvit do svých názorů, byť od samotného Boha... Nyní už léta zájem není vůbec žádný.
    Přesto se stal zázrak. Objevila se mladičká Tria před 4 lety, která má přístup, jaký má být. Několik jejich meditací je ke konci http://intago.sweb.cz/meditace.htm pod názvem Meditace Triiny.
    Tak si říkám, aspoň jí můžeme naše zkušenosti předat.
    Proto už nemám chuť stále vyvracet někomu jeho romantické názory. Pokud bude chtít někdo pomoci s komunikací s božským, nebo jak do meditace, jen pak mu pomohu.

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 21.8.17 13:19:40  

Ty vaše "meditace" nejsou mým šálkem kávy, ne že bych si i těmi neprošla a nebyly mi v nich zjevené věci jinak běžné mentalitě skryté, tedy někde tam za fyzickými smysly, za samotnými myšlenkami, za samotným já..., viděním o Božím řádu, síle lásky, vůli, milosti, milosrdenství, plánu spásy, různosti světů, bytostí a pod., za což jsem svému Učiteli a Mistru vděčná, ale poznala jsem i meditace, kontemplace, které nic nepříjemného s tělem a myslí nedělají a přesto ke stejnému poznání ve smyslu výše jmenovaných vedou..., nevím, třeba jsem to přehlédla, ale nic takového u vás - na vašich stránkách - k přečtení nevidím, tedy jakou praxi doporučujete lidem, kteří o třesy těla či vytržení (kde se ocitají v beznaději, nemohoucnosti, bez jasného a zřetelného pod ochranou svého Učitele a Mistra vedení) na své cestě nestojí, kde naopak, k takovým "tripovým" zážitkům mají odpor neboť jsou to bytosti na zcela jemné úrovni?

• Aitos
        Aitos, 21.8.17 15:49:54  

Každý je má podle toho jaký je jeho přístup a kam až vstupuje, i jaké s ním má záměry jeho vnitřní božská Hierarchie, Tria mi zrovna v noci psala: TY VÍŠ, CO VYPRÁVĚJÍ N…. UŽ NEMOHU MLUVIT.. PRMIŇ. ALE BŮH JE VŠECHNA MÁ TOUHA, MÁ LÁSKA, MŮJ SMUTEK, JE TO TÁLNĚ VŠÍM, JÁ V NĚM, AMEN..ZDRŽUJE MĚ TO /psaní/, FUJ.. POSLOUCHÁME DÁL NA JINÝÝÝCH FREKVENCÍCH.. M., JE TO CELÉÉ NEVYSLOVNÉ, VÍŠ, ŽE VÍM, CO TO JEEEE...

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 21.8.17 16:03:32  

nevím co je Trie, avšak období kdy člověk po Bohu volá a celým svým srdcem po něm touží a tzv. již bez Něj nemůže žít, protože Boha okusil, je na Cestě jevem známým a nejednou ho doprovází stav kdy je až nemožné psát a mít kontakt s vnějším světem, můj Učitel mě z takového stavu vyvedl tím že mi sdělil ať Mu odevzdám vše, tedy i tu touhu cítit onu Jeho přítomnost, odevzdat i to vzájemné spojení, odevzdat vše a stát se naprosto sám opuštěným jen s tím vědomím že i když Ho necítím tak tu stále se mnou je, že právě ten stav kdy nic ani Jeho necítím je moment kdy je se mnou nejvíce a takto nyní na své Cestě jít...

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 21.8.17 20:43:00  

http://www.jogin.cz/vyznam-uvedomovani-v-joze-4-ticho/

• Aitos
              Aitos, 21.8.17 22:24:36  

Jo, dát prostor vyššímu, to je základ komunikace i channelingové meditace, kde už nejsou ani otázky, necháš se prostě božským v podstatě posednout-) Samo ne vždy to jde stejně, jinak o pauze v práci, jinak při třeba večerním rituálu s hudbou, a jinak třeba s HD, nebo při pobytu ve tmě.

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 21.8.17 22:36:26  

..proč to nemůže jít čtyřiadvacet hodin denně - vědět že bez Jeho vůle by zde nevzniklo ani jediné písmeno, jediné slovo, mrknutí oka...?

• Aitos
                  Aitos, 22.8.17 11:57:36  

Tohle uvědoměmí třeba na pozadí asi jde udržet, nevím, touto cestou já nejdu. Ale mít kvalitu, sílu nadhledu i schopnost hlubokého pochopení a všech souvislotí kolem, i ten božský pocit k tomu. To jako lidé nemůžeme mít stále, právě proto, že jako lidé na to nemáme nárok. A už jen svázanost "fyzičnem" a starost o tělo, vlastně skoro nic jiného neděláme, nám to ani neumožňuje.

• gabo
                gabo, 22.8.17 09:43:14  

Spíš posednout ďáblem.

• Aitos
                  Aitos, 22.8.17 11:58:58  

Kdo není posedlý Božkým, je posedlý Omezeností.. A to jestli má milý či dábelský charakter je skoro vedlejí, jedni vrařdí třeba i pro myšlenku, druzí nikoliv...

• Aitos
                  Aitos, 22.8.17 15:21:37  

I tom někdy člověk uvažuje, žvláštně když je toho na něj v meditaci občas moc, zrovna posledně Tria:"A jednou: Dimenze přišla, dimenze tak strašná, že nevíš, jestli se na tebe podíval Bůh, nebo ďábel, toho se lidi děsí a já také. Věčná hrůza v tom všem skrytá. A tak si lidé, při pohledu na hrozného Boha řeknou: To nemůže být Bůh, jedině ďábel to musí být. Takhle hrozný může být jen ďábel. Ale není, je to Bůh, jen hrozný.

Někdy pak však také ukazují, že temné síly jsou prostě součástí celku a mají nárok na svůj prostor, projev. Něco mi o nich řekly, ale zároveň řekli, že si to nezapamatuju, je to moc ezoterní informace.

Že se člověk nechová podle toho, jak Bůh chce? Že je něco nějak špatně? Původní hřích? Kecy, kecy, kecy. Bůh je živost, žij, žij, jsi-li ostrá, tak ostře, jsi-li magická, tak magicky, ale žij, a hlavně opravdově, hlavně v tom měj srdce a vášeň, buď tam ty, celá, tím prodchnutá, pak je to správně.

A znovu: Viděla jsem toho tolik, svou osobnost, přesto nic není špatně. Všechno je takhle dobře, já se nemusím za nic stydět, snažit se něco zakrýt, je to dobře, jak to je, božské mě přijímá takhle a ještě mi říká: Prožij to všechno plně, opravdově. "

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 21.8.17 16:28:44  

..a když už tě tu Aitoši mám, ráda bych věděla, kde berete ta čísla - jak víte že meditace byla na konkrétně vámi zadávaných procent? mohl bys to nějak - a co konkrétně je tím číslem v procentech vyjádřené - vysvětlit? ..děkuji.

• Aitos
            Aitos, 21.8.17 22:20:42  

To na kolik to bylo nám intuice sdělí, podobně jako dimenzi, ale po zkušenostech se to i dost pozná. procenta jsou míra vědomí božského ve tvém vědomí, přes 50 už si vlastně více božským něž svým já a egem. Mění se tím rádikalně, náhled, vnímání i pocitomyšlení na vše, na co se zaměříš... Není v tom stavu už oddělená tvoje vůle o té vyšší. Ale taky není nikdo, kdo z lidí by tom byl trvale, už by vlastně ani nemohl být člověk... A dimenze, naše je 4, intuice 5 - polobohové, karmické Já 6., božsky Nirvanická 7 a dále. To je prostě míra dokonalosti, a každá má svůj charakter, Jako není totěž bavit se s Pannenkou Marii, Duchem sv., či Anděly nebo dokonce Archanděly. A v meditaci je to ještě daleko větší rozdíl, jako rozdíl jít na návštěvu ke knížeti, králi, císaři či papeži.

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 21.8.17 23:37:15  

ad "Ale taky není nikdo, kdo z lidí by tom byl trvale, už by vlastně ani nemohl být člověk..."

A jak to vidíš s těmi, kteří žili či žijí v přítomnosti božství a přesto jsou i člověkem, např. Mahariši, Eckhart, Mata Amritanandamayi, E. Tomáš, Mooji, Nisargadatta, Spira a další jiní, těm bys dal kolik procent přebývání v Bohu? ..totiž nepřijde mi že by "v tom" nebyli trvale a že by nebyli i člověkem...

• Aitos
                Aitos, 22.8.17 12:03:33  

Nechci ti brát iluze, ale i Ježíš, ač byl zároveň synem člověka jako i svého Otce, Kristem se stal až po smrti a vzkříšení... A to už se pak nezjevoval /a to se snad i opravdu materializoval/ zrovna moc dlouho mezi lidmi. A se podívej jak lidé zbožňují ty či ony vůdce, a to na nic není nic svatého... i historii kvůli tomu přepisují.

• RybarJosef
                  RybarJosef, 23.8.17 12:47:47  

Mýlíš se. Stejně jako Bůh vždy jest, tak i Ježíš Kristus byl Kristem vždy. Už i proto, že Bůh a Ježíš Kristus je jedna a tatáž entita.

Jinak podle toho, co tady prezentuješ, jsi jednoznačně ve spojení s bytostmi z negativního stavu. Jednoduše řečeno, komunikuješ s peklem. Vřele bych ti doporučil se podle toho zařídit, pokud ovšem sám po tom peklu netoužíš.

• Aitos
                    Aitos, 23.8.17 14:19:57  

:1: :14: A nejsi ty Svěděk Jehovův? Co ty o Bohu víš? Kolikrát ses s ním bavil jinak než přes faráře? Kolikrát si zažil vyržení Ducha? ... však i později sv. byli jednou nohou na hranici, i v min. st. Páter Pio... viz dvoudílný film o něm.

• Aitos
                    Aitos, 23.8.17 14:45:31  

Nikoliv, nejsem jeji znalec, ale prostuduj lépe Bibli, i třeba zde je patrné, že nebyl jako Ježíš stále stejný... http://www.vira.cz/Texty/Tema-tydne/Setkani-ktere-nas-muze-promenovat.html
                    http://www.vira.cz/Texty/Tema-tydne/Modlitba-nas-promenuje.html
                    I zde je zřejmé, že nebyl stále osvícen.-)
                    ..nám se ta vnitřní proměna v meditacích děje, dejte taky své popisky, ať můžeme taky posuzovat, soudit nebudeme, to lidem podle bible ani nepřísluší... Jinak zde taky už končím, dost bylo slov, ať promlouvá srdce a Duch,-)

• Aitos
                    Aitos, 23.8.17 15:13:10  

Ot. vnitřní pro tebe, zda ty jsi křesťanem v tomto duchu...? http://www.teologicketexty.cz/casopis/2009-2/Nasledovat-Krista.html

• RybarJosef
                    RybarJosef, 23.8.17 16:22:28  

Komu není rady, tomu není pomoci.

• RybarJosef
                    RybarJosef, 23.8.17 16:51:08  

Mluvili by snad andělé Božího království o tom, že mají děs a hrůzu z Boha? Vždyť Bůh je Absolutní láskou a Absolutní moudrostí. To jenom v pekle vnímají Boha jako někoho strašného. Byl by snad nějaký rozdíl mezi nebem a peklem, kdyby v nebi prožíval každý hrůzu z Boha? V nebi Boha nadevše milují, jak by se ho mohli potom bát?

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 23.8.17 17:00:56  

rybarJosef: A proč je tam to tvrzení o absolutní moudrosti? Nemá to nakonec vyrovnávat absenci moudrosti věřících? :8: :1: :1:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 23.8.17 19:41:33  

Zdravím tě Josefe. S tím chanelingem to je sféra démonů. Znám několik takových kteří tomu propadli a špatně skončili.

• Aitos
        Aitos, 21.8.17 22:35:12  

A kdo je vlastně ten tvůj Mistr teď?? Závěry tvého ega, nebo nějaká jogínská nauka?? Nebo zase jen nějaký človíček, co se vydává za něčí prostřední-ček?
        Jak už napsal Ingago výše, lidé chtějí boha, i jeho nauku podle sebe, tak si mohou snít, i učit o ní, i se v ní pasovat na mistry. Ano písku je tu pro všechny dost, však jsme děti boží-) Každý vlastně má, co ve svém nitru nejvíce chce...

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 21.8.17 22:46:38  

Můj Mistr teď je tentýž který vede i Tvou ruku, hovoří Tvými ústy, dívá se Tvýma očima..., někdo mu říká Bůh, někdo Univerzum, někdo Vědomí..., a kdo je Tvůj teď Mistr? :15:

• Aitos
            Aitos, 22.8.17 12:07:38  

Jedno jak mu říkám, důležité když cítím alespoň to moře energie co mnou prochází a jde z Něho, a že ve vědomí rozliším kvalitu a hloubku toho co se zjevuje, zda je omezené či z rozšířeného vědomí intuice. Za intuici můžeš dosadit ze svého co chceš, intuice je jakási forma jakou to nabere v naší mysli, v našem lidském vědomí. Nikdy nemáme plně to úplné dokonalé Já, v neJá, neb jeho jako osobnost ani nejde dosáhnout. Nemá žádnou specifiskou osobnost, je všemi současně a žádnou z nich.

• intago
    intago, 20.8.17 20:14:32  

pískle, koukej jak to bylo:

intago, 20.8.17 09:57:49

smazat@!!!

Kde mas ty tripreporty?

piskle

piskle, 20.8.17 09:59:47

@!!!

zeptej se svýho boha :4:

intago

intago, 20.8.17 10:30:55

smazat@!!!

to mi neřekne, ale na tebe se optat mohu, Kde máš fotku nebo obrázek? Stačí cokoliv načmárat.

---takže jsem ti nesliboval, že ti nějaké info dám, ale že se zeptám na své otázky

• piskle
      piskle, 20.8.17 20:22:12  

a já načmáral a ty nic, teda vlastně "oni" nic.. nj tak to se holt nedá svítit, musím se s tim zkrátka srovnat, ani nevim jestli to přežiju :1: :1:

• intago
        intago, 20.8.17 20:29:33  

vždyt píšu, že jsem neměl nikdy v úmyslu ti něco říkat

• piskle
          piskle, 20.8.17 20:33:46  

protože nic nevíš, intago, škoda že nepřiznáš barvu.. víš co, mě už je to fuk, už mě to nezajímá

• Aitos
            Aitos, 20.8.17 23:13:14  

Jak ho znám, pokud jsi duchovně zajímavý, tak už něco zjistil. Ot. jak by ses na to tvářil ty? ...To víš, vyšší síly jednak ctí soukromí a taky jsou diplomaté...

• piskle
              piskle, 21.8.17 17:58:02  

duchovně zajímavej? doufam že ne, leda by intago byl nějaká roštěnka :1:

• Aitos
                Aitos, 21.8.17 22:26:18  

Ty máš teda kidy. :1: Ty asi vyznáváš boha smíchu a boha puberty, ne? :7: :2:

• piskle
                  piskle, 22.8.17 04:45:51  

jo oba jsou děsně fajn :6:

• Aitos
                    Aitos, 22.8.17 12:09:11  

To jo, ale nejsou to všechny tváře boha.-)

• intago
    intago, 20.8.17 14:00:36  

Ted mi tikaji. Piskle. Ze tvoje cikcak cary znamenaji ze nechces abych do tebe videl.
    Takze Oni vedi ale me nereknou. Neva.
    Clovek si ani nepospi....

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 20.8.17 16:55:18  

nic nevidíš tak napíšeš že nechce on abys viděl.., tak to zas vidím já :15:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 20.8.17 16:57:32  

pískle, pošli mně ten obrázek, něco ti k němu uvidím-li - když intago v něm nic nevidí - napíšu :2:

• piskle
        piskle, 20.8.17 19:31:20  

jojo :1: já nevim andy, je to jen taková čmáranice ale když chceš... :1:

• piskle
          piskle, 20.8.17 19:39:35  

pošli mi mail (piskle30@seznam.cz) pošlu ti to, ale je to fakt kravina :1:

• intago
        intago, 20.8.17 19:54:17  

V Choceradech bylo dobře, tam by se mi žilo líp, tady v Praze je všeho moc, jen přírody málo.
        Zase ale musím konstatovat, že nechápeš situaci. Já jsem jako medium, na obrázku nic nevidím, jsem odkázán na to, o mi k němu řeknou. A to jsem napsal.
        Tak ze mě nedělej blba.
        Ostatně z toho, co už napsal, je dostatečně zřetelný.

• piskle
          piskle, 20.8.17 19:58:05  

proč asi nechtějí abys do mě viděl? možná bys třeba pak mohl upadnout do "bezdějovosti" a oni by přišli o hráče :1: :1:

• intago
            intago, 20.8.17 20:01:23  

člověk nemůže upadnout do bezdějovosti. To Bůh nedovoluje jen tak... Až v nirváně a výš, a ta je moc daleko... miliony, ba miliardy let...
            To už je stav Boha, tedy základní...

• piskle
              piskle, 20.8.17 20:12:09  

ne je to tady a teď, jen to přes ty svoje "boží fraktály" nevidíš :6:

• intago
                intago, 20.8.17 20:24:01  

a ty takového znáš? Co by tu chudák dělal? jen trpěl jako kůň... Tak moc by se lišil, vždyt by vlastně ani neexistoval... nemohl by tu být

• piskle
                  piskle, 20.8.17 20:32:42  

nojo vlastně máš pravdu, nemohl by tu být ani tu vlastně neni, ale přesto tu je a je dokonce i v tobě (je totiž ve všech) jen je různě v každym zahrabanej pod vrstvou konceptuálního bordelu :6:

• intago
                    intago, 20.8.17 21:48:27  

jo, ale to je součást gamesy, má to tak být...

• intago
          intago, 20.8.17 19:58:50  

ostatně to, že mu nešlo nic poslat, protože to v nitru ani nechtěl, odpovídá tomu jeho obrázku. Prostě ho přečmáral ze strany na stranu, jako by chtěl zablokovat k němu přístup.
          To se musí respektovat. Kdo by chtěl, abych se mu podíval do duše? Jistě nikdo. :4:

• piskle
            piskle, 20.8.17 20:00:59  

:1: :1: se tady fakt bavim :1: :1: řikal si že chceš cokoli ode mě.. já já to chci, aby ses mi podíval do duše, ale zřejmě na to nemáš koule :6:

• intago
              intago, 20.8.17 20:03:30  

hele mě to zas až tolik nezajímá. Nejsem od toho abych nškomu zadara dělal jasnovidce, ani za prachy ne.
              ONI SE NA TEBE CHTĚLI NAPOJIT, NE JÁ.

• piskle
                piskle, 20.8.17 20:05:30  

aha tak najednou oni se na mě chtěli napojit, a vono to nejde co? :1:

• intago
                  intago, 20.8.17 20:07:47  

pro Ně to není problém, i bez obrázku prokouknou webem. Říkaji mi, že tě vnímají na 99%

• piskle
                    piskle, 20.8.17 20:09:12  

webem? :1: :1: :1: aha tak to jo :8:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.8.17 21:42:51  

a kdo jsou to ti ONI? svatá Trojice Boží? :15:

• intago
                    intago, 20.8.17 21:49:18  

ne, pracuji s mnoha částmi Boha, intuice má složitou strukturu :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.8.17 22:10:23  

a jaké části má Bůh?

• intago
                    intago, 20.8.17 22:14:51  

to mám v knize, dost složité..

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.8.17 22:27:51  

nejsi schopný je vyjmenovat?

• Aitos
                    Aitos, 20.8.17 23:18:54  

Struktura je složitější, chce to nějaký ten diagram, i tak to většina lidí i co to četlo moc nechápe. Málo kdo i z duchovně pracujících lidí vůbec přijímá princip božské Hierarchie, přitom je i z bible jasně patrný...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.8.17 23:46:09  

když je z Bible tak jasně patrný, proč ho nevyjmenovat?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.8.17 23:55:12  

např. Evžen Štekl, žák Františka Drtikola, světy a bytosti ve svém díle Síla moudrosti (str. 132. - 136.) vyjmenované má http://silamoudrosti.unas.cz/cs/texts/sm.php

• intago
                    intago, 21.8.17 08:23:19  

už 20 let to máme na stránkách. Třeba kapitola Hierarchie sfér http://intago.sweb.cz/channeling.htm a dál

• piskle
              piskle, 20.8.17 20:04:42  

bůh mi přece musí vidět do duše, radši ti to neřekne, asi na to ještě nejsi připravenej :1: (né kecam dělam si srandu, mě je to přece uplně fuk, intago dělej co cejtíš že máš dělat a na mě ser) k obrázku ti nic neřekli, ok, já to beru, přežiju to, neřeš to.. :6:

• intago
                intago, 20.8.17 20:06:21  

o mě je dokonale Bohem postaráno, pomoc od lidí nepotřebuju...

• piskle
                  piskle, 20.8.17 20:08:18  

tak to tady snad nikdo nerozporuje :4:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 20.8.17 21:30:12  

..jsem ten písklete obrázek viděla a cítím z něj jednoduše svobodu a lehkost bytí, tahy jsou volné, plynulé, zaoblené a vzájemně v harmonii, na obrázku vidím lotosový květ odrážející se na hladině vody a to vše zalité (umístěným vlevo nahoře) sluncem :15: ..nádherné... :2:

• intago
              intago, 20.8.17 21:50:13  

to říkáš ty, ale jaký je názor Boha? To mne zajímá

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 20.8.17 21:53:44  

..nemůže být jiný než ten můj i ten Tvůj...

• intago
                  intago, 20.8.17 22:16:37  

to snad ne, Bůh nemá naše omezené názory, to by nebyl Bohem, ale člověkem...
                  Je Dokonalostí neuvěřitelnou, ohromující...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.8.17 22:29:11  

nerozlišuješ-li co pochází z člověka a co z Boha, nemůžeš být schopen znát ten Jeho...

• quashak
                    quashak, 21.8.17 07:28:05  

Dr. Chocholoušek z vás musí mít radost!!! :8:

• intago
                    intago, 21.8.17 08:25:01  

co říkám obsahují všechny svaté knihy a mají pravdu...

• piskle
              piskle, 21.8.17 04:43:18  

:1: :1: neblázni andy, je to čmáranice :1:

• piskle
          piskle, 20.8.17 19:59:15  

"Ostatně z toho, co už napsal, je dostatečně zřetelný."
          ---------------------
          takže co? dozvim se to teda? :1:

• intago
            intago, 20.8.17 20:04:06  

ODE MNE NE

• piskle
              piskle, 20.8.17 20:06:40  

:1: :1: ok

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 20.8.17 21:14:42  

nic nic nic, takže jedno velký něco :1:

• piskle
              piskle, 20.8.17 21:22:19  

jedno velký hnědý něco :1: :1:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 20.8.17 21:40:16  

ale chápu že když v něm nic nevidí a není s tím "nic" spokojený a neumí si to "nic" přiznat, že si potom vymyslet něco musí :1:

• sirStanley
      sirStanley, 20.8.17 20:50:57  

potvrzeno,další Napoleon - klecové lůžko,Pavilon C ,druhé dveře zleva :1: :1:

• Aitos
        Aitos, 20.8.17 23:22:02  

Ty bys tam asi zavřel i Ježíše... Vždyť i z něho se kněží i římané snažili udělat raději blázna a pomatence. :8: :1:

• quashak
        quashak, 21.8.17 07:29:12  

jj, taky přijel vodovodem... :14:

• intago
        intago, 21.8.17 08:27:17  

každý by měl mluvit jen do branže s kterou má delší zkušenosti, ne? Mluvím já snad do francouzštiny? Nikoliv. Umím jen Bon jour, ale nevím, zda je to dobré jitro nebo dobrý den :1:

• intago
        intago, 21.8.17 08:34:12  

za 23 let naší existence neměl nikdo duševní problémy, a ani nebude :2:

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 24.8.17 07:39:10  

Za duševní problém, se počítá i víra v hlouposti.