Jak se zbavit závislosti?

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
osoba (2016-11-02 15:18:23)krudox (2016-10-31 12:54:24)radim (2016-10-19 22:32:03)veri (2016-10-14 16:21:51)martindoubrava (2016-08-04 12:25:30)vsemohouci (2016-04-24 14:43:14)Ryzetka (2014-06-14 22:27:14)
Jak se zbavit závislosti?
Založeno: 2. 5. 2014 | Příspěvků: 180 | Členů: 7
Správci: veri (hlavní)

PROČ BEZ DROG?

Drogy jen přispívají k udržování dosavadního stavu. Ti, kteří se staví proti obvyklému systému, často věří, že na užívání drog je něco vzbouřeneckého, rebelského. Pravda je však taková, že nákupem a užíváním drog sami podporují ty podniky, které tak nenávidějí. Užívání drog také oslabuje veškerou jejich chuť k aktivitám. Zdravotní a sociální dopady jsou však ještě horší. Politické problémy mohou být nakonec překonány, ale nikdo už nevrátí životy milionům lidí, kteří ročně ve světě umírají na následky kouření, alkoholu a ostatních drog.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• osoba
    osoba, 8.10.16 18:13:17  

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/316298380030003-faktor-jezis/

• radim
      radim, 19.10.16 22:32:02  

Znám člověka, který jim uvěřil a chtěl se tam léčit. Vydržel tam týden a po týdnu to vzdal. Ráno se modlili, potom 8 hodin pracovali zdarma, a ještě museli za vše platit, asi kolem 4 tisíc. Mizerná strava, žádný program, chaos. Nevím, proč bych mu to neměl věřit. Ten člověk teď pracuje a chodí do Advaity. Snad se mu to podaří.

• osoba
        osoba, 20.10.16 00:21:13  

Jestli chce jen přežívat, může. Ale spousta lidí prošla kdečím v iluzi, že to "pomůže" nebo "stačí" a skoro je to stálo život. Pak konečně dali přednost vysvobození.

• krudox
      krudox, 24.10.16 11:55:06  

jedna závislost (drogová) nahrazená druhou (na juchající komunitě, halelůjááá), proč ne, to funguje, vyhánět čerta ďáblem, ale lepší je se z toho dostat... :13: :6:

• osoba
        osoba, 24.10.16 14:11:51  

Jsi jako obvykle mimo, umíš jen kritizovat a soudit, čemu nerozumíš. A já nemluvím o závislosti na nějaké komunitě. ALe to je něco, co tě přesahuje.

• krudox
          krudox, 31.10.16 12:54:10  

vtip je v tom, že tomu rozumím, a jináč, co by Bůh taky namítal proti nezávislosti, že?
          přestaň si už myslet, že tomu rozumíš nejlíp... :2:

• veri
    veri, 15.7.16 08:20:56  

Je tu někdo, kdo úspěšně přestal fetovat?

• osoba
      osoba, 17.7.16 11:49:20  

Můj bráška a několik dalších dokonale vysvobozených.

• veri
        veri, 30.9.16 10:48:41  

Myslíš TEEN ChALLENGE ?

• osoba
          osoba, 30.9.16 22:20:00  

Ne, ti sice pomáhají, ale bráška tam nikdy nebyl. A mnozí ostatní, dnes dokonale svobodní, taky ne.

• veri
            veri, 1.10.16 22:44:21  

A kde byl bráška? :11:

• osoba
              osoba, 1.10.16 23:13:10  

Poflakoval se po brně a spadl do Boží náruče. Setkal se s Ježíšem a byl úplně vysvobozenej a obnovenej. To už si píchal heroin 10x denně a nic v jeho organismu nebylo zdravé (hlavně ne játra a krev). Je to úplně nový člověk, žádné absťáky, žádné zdravotní problémy.

• veri
                veri, 2.10.16 20:19:33  

Jak jednoduché. :2: A na toho Ježíše narazíš jen v Brně?

• osoba
                  osoba, 2.10.16 21:05:51  

Samozřejmě, že ne. Ale tehdy se tu Jirka poflakoval, na konci svých sil a zabloudil na výstaviště, kde zrovna byla evangelizace. je z něj úplně jinej člověk, dokonale svobodnej a zdravej.
                  Je to tak jednoduché, až je to pro spoustu lidí nepřijatelné, i kdyby jim šlo o život (což jde, aniž by si uvědomovali). Zavolej!

• veri
    veri, 19.6.16 09:23:38  

Neumím si představit závislost na drogách, ale určitě bych s ní bojovala. Byla jsem závislá na cigaretách, ale nijak mi tato závislost nevadila, neobtěžovala mě a s kouřením jsem přestala v okamžiku, kdy jsem čekala dítě. Ani po narození jsem už nezačala, sice jsem s tím trochu zápasila, ale asi tak, jako dnes si zmrzlinu nedám, ještě mě trochu bolí v krku a po roce byl klid. :13:

• veri
    veri, 10.6.16 14:05:36  

Jaká forma léčení závislosti je podle vás lepší, léčba v psych. léčebně, nebo léčba prací?
    Já si myslím, že pokud závislý člověk chce se svoji závislostí skoncovat, je lepší, když mu někdo pomůže a začne pracovat. Ale to musí opravdu chtít. Jenže jestliže se jde léčit, také musí chtít, ale je to pro něj pohodlnější.

Prezident Asociace malých a středních podniků, Karel Havlíček, připojuje své:
    „Dlouhodobě chybějí některé technické profese a firmy nemají problém zaměstnat kohokoliv, kdo prokáže fortel, navíc se zaměstnáváním cizinců má většina zkušenosti“.

V léčebnách je spousta mladých a jinak zdravých mužů a žen, kteří jsou schopni pracovat. Proč toho léčebny nevyužijí a nezaměstnají své pacienty. Alespoň na 6 hodin, přivydělali by si na své dluhy a zároveň by si mohli zaplatit alespoň stravu a nocleh.

• dymbo
    dymbo, 26.2.16 17:14:18  

Děkuji za přijetí,závislost je zlá,je třeba si nechat poradit…..co mám dělat,miluji černou barvu,černý humor a černou kávu :14: :14: :14: :14:

• dymbo
      dymbo, 26.2.16 17:21:42  

…navíc mám černé často myšlenly :14: :14:

• veri
      veri, 28.2.16 22:18:28  

Ale tady o takovou závislost nejde, buď jste se spletla, nebo chcete toto téma trochu zlehčit.
      Drogy nejsou tak zábavné a nikomu nepřeji zažít peklo, které způsobují. Ztratíte nejen úsměv, ale i dobrou náladu. Jeden závislý dokáže zničit celou rodinu. :11:

• dymbo
        dymbo, 29.2.16 08:28:29  

Omlouvám se,jn jsem chtěla lehce zažertovat….zatím jsem žádnou zhoubnou závislostí netrpěla,snad jen jízdou na motorce,což je jistě spíše závislost spíše příjemná,neležíte li na silnici rozkouskovaná,tudíž se omlouvám,pro tuto diskuzi jsem tedy přebytečná….přeji všem úspěšné bojování s každou ošklivou závislostí a dobré zdraví a hlavně mysl... :15:

• veri
          veri, 2.3.16 11:57:52  

Buďte ráda, že touto závislostí netrpíte a přeji vám i vaší rodině, aby se i nadále vyhýbala. Omluvu přijímám. :13:

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 4.3.16 14:57:34  

U alkoholika se počítá, že jeho excesy, přímo či nepřímo zatahují do hry v průměru patnáct lidí. U těch nejbližších je to kruté. Ze začátku věříte v dobrý konec, pak se propadáte. Nakonec ztrácíte hodně. Kvalita života upadá. Je to život s koulí na noze. Těší máloco a jen na chvíli.

• veri
          veri, 14.3.16 19:05:55  

A co drogy?

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 22.3.16 07:23:05  

...samozřejmě stejná, ne-li horší hrůza.

• veri
    veri, 26.10.15 16:17:12  

Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že vše je na dobré cestě. Syn abstinuje a po léčení se přihlásil ještě do komunity. Už bude mít 3 měsíce léčby za sebou. Úplně se změnil. :4:

• abuka
      abuka, 26.10.15 22:16:57  

To je dobrá zpráva. :2:

• krudox
      krudox, 27.10.15 08:54:58  

:4: :2:

• veri
      veri, 28.10.15 19:30:26  

Snad mu to vydrží. :13:

• abuka
        abuka, 29.10.15 10:44:59  

Doufejme. Z toho člověk v podstatě nikdy není venku.

• osoba
          osoba, 31.10.15 11:13:00  

Asi neznáš nikoho takového. Ale ti, kdo jsou z toho opravdu venku, nejsou vyléčení, ale vysvobození. Každá "léčba" může mít jen dočasné výsledky, vysvobození je definitivní a pár takových dokonale svobodných lidí znám.

• abuka
            abuka, 31.10.15 12:45:38  

Věř mi, že o drogové problematice toho vím dost na to, abych mohl zodpovědně tvrdit, že jediná cesta je doživotní abstinence
            Vysvobození, které zmiňuješ, je jeden ze způsobů, jak doživotně abstinovat. I zde to vyžaduje vědomé úsilí a sebeovládání.
            A i zde platí Pavlovo varování: "Kdo si myslí, že stojí, ať dá pozor, aby nepadl".

• osoba
              osoba, 31.10.15 16:20:54  

Vysvobození je dokonalejší a perspektivnější než všechny lidské pokusy. vyléčený člověk je vždycky náchylnější na návrat k závislosti, protože žádná léčba neřeší skutečnou podstatu závislosti. vysvobození je zaměřené právě na tu příčinu. Vyléčený se musí snažit vyvarovat se situací, v nichž by se dostal zase do závislosti. Vysvobozený je svobodný od těchto svodů. Ten verš se k tomu opravdu nehodí.

• abuka
                abuka, 1.11.15 08:30:35  

Žádný člověk není svobodný od svodů.
                Těm, kteří si myslí opak, adresoval Pavel citovaný verš.

• osoba
                  osoba, 1.11.15 14:28:01  

Jen proto, že nic takového neznáš a nevěříš Bohu, že je schopen DOKONALE vysvobodit??

• abuka
                    abuka, 1.11.15 14:44:05  

Je nějaký biblický záznam o člověku, který byl od něčeho dokonale vysvobozen?

• osoba
                  osoba, 1.11.15 17:19:01  

Ježíš vysvobozuje dokonale. Nikdo z lidí, které osobně uzdravil nebo vysvobodil, se ke své nemoci nebo posedlosti nevrátili. Nebo si to dovolíš zpochybnit JEN proto, že SI MYSLÍŠ, že uzdravení a vysvobození nemůže být trvanlivé??

• abuka
                    abuka, 1.11.15 21:51:23  

Já si to nemyslím, já to vím.
                    Lazar nakonec zemřel jako všichni ostatní, které Ježíš uzdravil. :4:

• osoba
                  osoba, 8.11.15 19:58:59  

Samozřejmě, že Lazar později zemřel. Žádný člověk není nesmrtelný v tomto těle. Absolutně nerozumíš tomu, co to je být VYSVOBOZEN z nějaké svázanosti nebo závislosti Ježíšem, a dokud to nezažiješ, tak to nepochopíš. Takže se radši už ani nevyjadřuj, tlacháš mimo.

• krudox
                    krudox, 8.11.15 20:09:43  

původní Lazar:

A přicházejí do Betanie. Byla tam jakási žena, jejíž bratr umřel. Přišla a klaněla se Ježíšovi a řekla mu:

"Synu Davidův, smiluj se nade mnou."

Ale učedníci ji napomínali.

A Ježíš, jsa rozhněvaný, odešel s ní na zahradu, kde byl hrob, a hned byl z hrobu slyšet silný křik. Ježíš přistoupil blíž a odvalil kámen od vchodu do hrobu. A hned vstoupil dovnitř, kde byl ten mladík, vztáhl svou ruku, uchopil ho za ní a zvedl ho.

Avšak mladík se na něj podíval, zamiloval se do něho a začal ho prosit, jestli by s ním nemohl zůstat. Vyšli z hrobu a vešli do mladíkova domu, protože byl bohatý. A po šesti dnech mu Ježíš řekl, co má udělat. A večer mladík přišel k němu. Nesl plátno přes své nahé tělo. A zůstal s ním tu noc, neboť Ježíš ho vyučoval v tajemství království Božího.

Odtud vstal a vrátil se na druhý břeh Jordánu.
                    http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005070001

• osoba
                  osoba, 1.10.16 23:17:01  

Biblické záznamy vysvobození jsou minimálně 2 konkrétní a kromě toho zmínky o mnohém vymítání démonů (což je podstata svázaností a závislostí).

• veri
          veri, 31.10.15 16:40:14  

Já jsem před 25 lety přestala kouřit, ze začátku to bylo trochu náročnější, na cigaretu jsem chuť měla, ale překonala jsem to, ted už mi cigarety smrdí. Vím že se to nedá srovnat, ale já jsem se z kouření vyléčila nadobro.

• abuka
            abuka, 1.11.15 08:29:28  

To já také.
            Ale tohle je skutečně něco jiného.

• veri
              veri, 2.11.15 12:31:22  

Asi ano, to nemůžu posoudit, ale princip je stejný, přestat a nikdy s tím už nezačít.

• abuka
                abuka, 2.11.15 13:35:25  

To ano, v tom je to stejné.

• veri
    veri, 25.8.15 13:52:23  

Ženský to prý mají jednodušší, když jim prý začnou tikat hodinky, přestanou, protože chtějí dítě. Chlapi s tím většinou skončí až když je zavřou. Ale někdy pomůže i léčba, není to jednoduché. Nejlepší je si s tím vůbec nezačínat.

• abuka
      abuka, 25.8.15 21:53:53  

Myslím, že to neplatí paušálně.
      Jsou případy novorozenců, kteří během dvou dnů po porodu dostali regulérní absťák.

• veri
        veri, 3.9.15 21:34:16  

Já vím, že to neplatí paušálně, to neplatí ani u kouření, jsou ženy, kterým ani nevadí, kdy před dětmi kouří, jdou s kočárkem a v ruce cigáro. Většinou ale těhotným ženám kouření nechutná, naopak, je jim zle a to je dobře. Asi to tak příroda zařídila. :13:

• krudox
          krudox, 4.9.15 09:14:23  

aha, tak proto ty těhotné tak lehce přestanou! :2:

• veri
            veri, 4.9.15 21:38:26  

Jenže když porodí, tak už jim kouření zase nevadí. :5:

• veri
    veri, 6.8.15 14:27:11  

Pervitin - kdo má dítě s tímhle problémem? Kdo to zažil? Já už s tím bojuji víc jak 5 let - 5 let od prvního nástupu v léčebně a nic nepomáhá, je to pořád dokola. Jeden psycholog mi řekl: jeden závislý dokáže zničit celou rodinu, ani jsem tenkrát netušila, jaká je to pravda. Narkoman se dostane do vězení až něco provede, do té doby ničí celou rodinu a nikdo s tím nic neudělá.

• osoba
      osoba, 9.8.15 16:42:19  

Vážně je takový problém vzít vážně zkušenosti lidí, kteří měli ten problém a jsou DOKONALE vysvobození?? Copak tu lidi zajímají jen názory a prožitky závisláků a problémy, které s tím mají jejich blízcí?

• abuka
        abuka, 9.8.15 20:45:26  

Jenže k tomu si musí každý dojít sám.

• osoba
          osoba, 11.8.15 20:11:56  

Kam až musí člověk padnout, aby byl konečně chopen přijmout opovrhované řešení své závislosti? Když se někdo zeptá na řešení a dostane TU jedinečnou odpověď, která se mu nelíbí, dokáže pak i urážet. Takový člověk asi ve skutečnosti nehledá žádnou pomoc.

• krudox
            krudox, 17.8.15 11:25:09  

ne každý feťák se hned roztřese před Ježíškem, že zemřel pro jeho hříchy a začne chodit mezi skupinku prdlých halelujáků a chválit Pána, jen proto, že mu o tom řekne nějaký šášula na ulici...
            ostatně, je to jen přestup na měkkčí drogu, až mu Ježíšek nevyhoví, tak si zase šlehne... :8:

• osoba
              osoba, 17.8.15 14:11:11  

Nauč se číst, chudáku! Něco tak stupidního může vyplodit jen důkladně vypatlaný mozek samolibého egoisty, který vůbec nic nechápe. každopádně TY se před Ježíšem BUDEŠ třást strachy, nejpozději u Soudu, který marně popíráš.

• krudox
                krudox, 17.8.15 14:17:23  

:1: jenže jej to ve skutečnosti neurazilo, to jen tebe, nevyrovnanou a závislou osobu :6: prošel jsem si tím halelujákováním, pár let, takže moc dobře vím, o čem mluvím...

• osoba
                  osoba, 17.8.15 14:19:13  

Kecáš, Ježíš neznáš. Neopovažoval by ses takhle se vyjadřovat, kdybys měl ponětí, jak důležité je to, co pro tebe udělal. Mě nemůžeš urazit ani nasrat, jen sám sobě škodíš a namyšleně se povyšuješ.

• krudox
                    krudox, 17.8.15 14:24:52  

mám to blbnutí už za sebou...
                    On řekl, co je nejdůležitější přikázání, zbytek je omáčka...

• osoba
                  osoba, 17.8.15 15:03:36  

Zjevně Ho neposloucháš, nevyjadřoval by ses takhle.

• krudox
                    krudox, 17.8.15 15:16:29  

neposlouchám potrhlé církve, jakých se tu po totalitě vyrojilo jako hub po dešti, ale radši hledám sám, a to vždy církvím vadilo...

• osoba
                  osoba, 26.8.15 00:45:56  

Nemusíš poslouchat "potrhlé církve", ale Boha. A to kdybys opravdu dělal, nepletl by sis tak nadutě Ježíše a "Ježíška".

• krudox
                    krudox, 27.8.15 08:40:27  

Boha může poslouchat každý ve svém nitru - počínaje nejupřímějším svědomím, o poklonkování a teatrální uctívání (chválení) stojí egregory, Bůh na nich nezávisí a nemá je zapotřebí...
                    největší poctou Bohu, kterou člověk může dát, je život v lásce k druhým...

• osoba
                  osoba, 27.8.15 14:28:53  

Copak ty ho posloucháš? Degradovat Ježíše na Ježíška může jen tupý člověk, který Ho nezná a nerespektuje. KAŽDÝ člověk ho ve svém nitru poslouchat nemůže, nespasení lidé Jeho hlasu zásadně nenaslouchají.

• krudox
                    krudox, 27.8.15 14:39:04  

Ježíška zná každé malé dítě, nosí dárečky, neříkal náhodou "buďte jako děti"?
                    :2:

• osoba
                  osoba, 27.8.15 14:43:39  

Žádné dítě nemůže ZNÁT ježíška, když ve skutečnosti neexistuje, na rozdíl od Ježíše. Existenci Ježíška dětem nalhávají blbí rodiče, kteří jim popírají existenci Ježíše. Aspoň ty bys mohl být inteligentní a neplést si pojmy. Ježíš není Ježíšek. To asi nevíš, že? Na tom je vidět, jak posloucháš Boha, když si Ho pleteš s lidským výplodem.
                  Jako dítě máš být prostý v důvěře Bohu, ne ve víře lidským nesmyslům.

• krudox
                    krudox, 28.8.15 08:23:47  

tak osůbka zřejmě taky neexistuje, narozdíl od osoby :1: :1:
                    v důvěře Bohu máme být prostí jako děti, ano a ne k lidským nesmyslům, jaké mimo jiné tu hlásáš i ty...
                    :6:

• osoba
                  osoba, 28.8.15 14:21:03  

Žádný lidský nesmysly nehlásám, to se dá říct o tobě, když si pleteš Ježíše s imaginárním ježíškem. To je asi zbytečné vysvětlovat ti ten rozdíl.

• krudox
                    krudox, 4.9.15 09:15:02  

hlásáš nesmysly...