Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Andulka (2019-11-19 16:29:19)Monicicinka (2019-09-24 00:18:42)EnnyForMe (2019-09-21 14:19:00)Lin (2019-02-13 10:44:21)avi.lut (2019-01-08 18:42:22)kobylatko (2018-12-31 12:08:05)mat.yz (2018-10-12 20:10:34)anaj (2017-02-02 17:26:38)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 21 025 | Členů: 8
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 21.9.19 14:19:00  

Dneska jsme přivezli toho kohouta.Dala jsem ho na seznámení do klece,aby si ho prohlédli,ale kdybych ho tam pustila rovnou,asi by se nic nestalo.Ty potvory "vdovy"z něj byly nadšený,halt mladej,krásnéj,no :14: :1: :1:
    http://www.yoom.cz/img/32ugpsdm_source.jpg

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 18.9.19 10:40:09  

Něco mi zakouslo kohoutka :9: ,ve dne ve velkém výběhu a byla jsem venku poblíž a nic jsem neslyšela.Ani ho to neodtáhlo,nežralo,jen zakouslý u hlavy na krku.Tak nevím co to může být zase.
    Byl sice už starý,asi 8let,ale zlatíčko.Hned jsem volala chovateli,co je od něj mám a i doplňuji od něj.Má,ale jdou na výstavu na Slovensko,tak musí holky počkat.Jsou smutný.Jestli se mi to jen nezdá :1: :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 18.9.19 10:41:24  

http://www.yoom.cz/img/36qtf562_source.jpg

• Monicicinka
      Monicicinka, 18.9.19 19:13:10  

To mě mrzí. Tak ať je jeho nástupce stejný charakter jako byl tento...

Já jsem letos naštvaná. Amroksky se vůbec nepovedly, teda kromě toho, že krásně snáší - kuřata líhnutý březen-duben, je tam 7 slepiček, snáší od půlky srpna a někdy na začátku září bylo v jeden den 5 vajíček, jinak zvládají 2-3 za den
      Mají nějaký divoký letky v křídlech, chybí jim, tak potom nemají křídla dobře složená, některým křídla odstávají od těla...ale to by bylo jedno. Horší je to, že kohouti jsou letos agresivní potvory, tak už zase na ten dvůr já chodit nemůžu. Na tátu si nedovolí, já jen přijdu k brance a už čekají. Tváří se "nenápadně" :8: volají slepice na každý volně položený kamínek...naštěstí teda dokud jsem čelem, tak si nedovolí..stejně je to nepříjemné. Přitom zrovna letos to byly takový od mala rozmazlený kuřata, starý kohout je taky hodný...
      A na příští rok byly do "chovatelského plánu", pro změnu přidány Wyandotky...ideálně zdrobnělé, stříbrné vlnité..uvidíme :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 18.9.19 21:35:34  

No právě,hodný,starostlivý.Jestli ten nový bude nějaký prevít,odchovám si z jarních svého.Kdybych to tušila,měla jsem tři bezvadný,od "táty" vychovaný :1: prodala jsem je :5:
        A zdr.Wyandotky :7: ?Jsou krásné a milé,ale třičtvrtě roku prokvočou :8: Mám dvě,bez kohouta,používám jako kvočny.Jsou spolehlivé.Ty Velsumy nějak nemaj čas sedět cácory :1:
        http://www.yoom.cz/img/31khg6qv_source.jpg

• Monicicinka
          Monicicinka, 18.9.19 22:32:26  

Já si to myslela, že jsi tu někdy psala, že jsou to dobré kvočny...jo, přesně tu, co je na fotce bych chtěla :D :D
          Respektive, to má složitější kontext - můj bratr, který se ke zvířatům nemá, chodil na školní praxi k předsedovi naší ZO. A ten ho samozřejmě začal ukecávat, ať si taky něco pořídí. No, holuby jsem mu zatrhla, protože 4 plemena doma víc než stačí, ale že pokud chce tak ať si vybere teda slepice, ideálně nějaké menší než amroksky. A po různých hloupých nápadech typu zdrobnělé faverolky natožpak zdrobnělé brahmánky, jsme se shodli na těch wyandotkách...

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 19.9.19 09:45:35  

Já jsem původně měla jen ty W,z důvodu že jsme bydleli dost výš v horách a jim vůbec nevadí mráz,když mají suchý kurník a nemají hřebínek který by omrzal.Nejdřív bílé,ale byly furt pošlapané od kohouta :1: ,pak koroptví,ty byly fajn i snůšku měli nejlepší,ty pak nebyly k sehnání a měla jsem tyto.Pak jsme se odstěhovali níž a zde už ty Velsumy přežívají úplně v pohodě.A jsem s nimi moc spokojená.Hodné,krásně nesou a dost velká vajíčka.Jen se jim nechce sedět :1: :1:

• Monicicinka
              Monicicinka, 19.9.19 14:50:05  

Zdrobnělý velsumky jsou skvělý. Ještě máme pár zasloužilých babiček na dvoře. Ale ty nám tu z okolí taky úplně vymizely. A když už se objeví, tak mi přijdou hrozně drobné. Ty tvoje vypadají takové zavalité, jak si je pamatuju :D :D

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 19.9.19 19:51:36  

Jo jsou,ale jsou jak mají být.Mám je od toho pána a když potřebuji něco do chovu,beru jen od něj.On je dokonce "Mistr" v tom plemeni.Má to krásně vychytané v pozicích i povahově i produkčně.Paráda,co ti mám říkat :2: ,jsem ráda že se mnou kamarádí :1: :1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 12.5.19 12:21:04  

První letošní výstava a radost :15: Úspěch,čestná cena na kolekci dospělých sourozenců 95,94,5 a 95b.
    http://www.yoom.cz/img/988zb9rk_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/83uj7y3x_source.jpg

• Monicicinka
      Monicicinka, 13.5.19 23:37:13  

Gratuluju k úspěchu! :)

Nás to čeká až srpen - září :)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 14.5.19 00:02:14  

Radost jsem měla,hlavně z toho jak vyšli.Byl to vrh 6,z toho tři div.a tři str.Tak se dali udělat dvě kolekce z celého vrhu. První,ty div.dostali to nahoře a ti str.95,94,5 a 91.Teda celý vrh úžasný.hlavně ti dva str.mi udělali radost,u těch když se podaří :8: :1: .Ta 91b měla všechny pozice OK ale hodně bílé v plášti.A byla první prodaná :1: :1: :1:

• Monicicinka
          Monicicinka, 14.5.19 13:10:50  

Já si říkala, kde se strakáčci zapomněli :D :) To jsou taktéž krásné body. Ty strakáčci se holt ovlivnit nedají.

Já o víkendu musela napsat rodokmeny pro celou ZO. Na počítači, v programu. Vždy tam musíš aktualizovat chovný zvířata, opsat tam jejich rodokmeny/založit rodokmeny vlastních odchovů. A pak už se jen vybírají rodiče a generuje ti to samo. Jen pak musíš dávat správně papíry do tiskárny, aby to bylo správně oboustranně vytisknuté atd. Tak tam byly vrhy českých albínů a VSS, to se píše v pohodě, že jo. 9 odchovaných, 8 se tetuje, pohoda...
          No a pak přišli na řadu čeští strakáči, to už bylo horší a úplně na konec dalmatini...2 noví samci, 14 samic a na tetování tak 3 mláďata v průměru....jsem ráda, že mám snad aspoň na čtvrt roku hotovo :D :D

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 14.5.19 18:24:22  

Ten program na rodokmeny je fajn.Dělám registraci a českých str.pár chovatelů.To vždycky obdivuji tu jejich výdrž.Klidně 10 připoušťáků na 12 mláďat :1: Ani jsem se nikdy neptala,co dělají s tím"odpadem",to musí být pro domácnost až nad hlavu :11: :1: U těch beranů je dobré,že máš ve vrhu jednobarev.i str. a když se nějaký nevyvede a to není pravidelně,tak jsem i ráda,že je něco do kuchyně.Proto je mám ráda.Líbí se mi barevní a s tou kresbou u nich tak moc problémů není.

• Monicicinka
    Monicicinka, 6.4.19 23:56:10  

Však uznávám, že si za to můžu sama. I když její pach....však se tvrdí, že ptáci necítí.... :D

Na druhou stranu už jsem asi vyměkla a představa, že bych je tam nechala do rána, bez kontroly se mi nelíbila :D

Jinak ale to se povedlo tátovi před 3 lety - kvočně jsme sehnali 3 kuřátka, protože sama si nic nevyseděla. Já byla přes týden v Brně, dovezlo se přes 10 kuřat z líhně, táta je kvočně vysypal na chodbu (kvočna se stihla zatvářit mírně překvapeně) a odešel :D :D no a za chvíli spali kuřata pod kvočnou....ale to byla šťastná výjimka no.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.4.19 12:14:50  

Takovou kvočnu jsem jednou taky měla.Jednou si vyseděla svoje a pak,kdykoliv jsme před ní vysypali kuřátka tak se starala.Ale jinak s tím pachem se to tak říká,ale spíš si v té nečinnosti v noci zvykne na to že je pod sebou má a nějak to probudí ten mateřský pud.Já to tak dělám,že když je v klidu a sedí večer,tak je pod ní nastrkám,třeba jen dvě tři a chodím pár hodin opatrně,jen s malinkým světýlkem kontrolovat.Když to dobře dopadne,tak druhý večer nastrkám ostatní.Zatím snad jen kjednou se stalo,že stejně po chvíli stála vedle.

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 27.2.19 21:03:12  

Prý jaro.No tady teda ani ne :8: :1: :1:
    http://www.yoom.cz/img/ddpmekkh_source.jpg

• Monicicinka
      Monicicinka, 1.3.19 12:26:18  

Ale už se to blíží -> ve středu by se měly líhnout kuřátka! :D :D takže podle tvé poučky, že když jsou u nás kuřátka, je jaro, snad zbývá posledních pár dnů :D

Zkoušíme letos i araukany, ale nijak jsme je nestříhali nic. Navíc jsme na ně krapet zapomněli, respektive odkládali, odkládali a pak se nestíhalo.
      Takže z 24 vajec v líhni všech 8 araukaních čistých, ze 16 amroksích je 13 dobrých. Snad se budou líhnout dobře.

Za týden v sobotu máme MČR v hopu, Jindřichově Hradci, tak bude doma od pátku jen bratr, takže líheň už v tu dobu musí být vypnutá, péči o 2-3 denní kuřátka by mohl zvládnout :D

A Lahore máme 7 pár, všechny holuby stříbrné, holubičky, bohužel, 4 černé. První letošní holoubátko už má víc než 14 dnů, další 2 páry týden sedí a ostatní se ještě do rodičovství moc nehrnou :D Ale jsou moc hodné - komu jsme kde přiřadili budku, tu si během 1-2 dnů zapamatovaly, nijak si nechtěli prohazovat páry...nejhodnější holubové, co máme doma :D

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 1.3.19 14:42:33  

Jasně že jsi zase první :1: Nebýt tebe ,tak je to jaro až Bůn ví kdy. :1: :1:
        A holoubci :2: :2: :2: :2:
        Na Hopík jsem zvědavá,je to první po přestávce,ne?

• Monicicinka
          Monicicinka, 1.3.19 15:45:05  

https://hanackepsisko.rajce.idnes.cz/Zima_2018
          pár fotek přes celou zimu až po dnešní větší focení :)

Hop - ony jsou závody průběžně i přes zimu, ale teda převážně v Čechách. No mně se poslední dobou moc na závody jezdit nechce. Byli jsme v listopadu, potom v půlce ledna. A od té doby jsme trénovali jednou na 3 překážkách a jednou s Diblou a Timem výšku. Dneska jsem chtěla trénovat, naposledy před mistrovstvím, ale celý den tu prší. Už mi to až trochu chybí. Jenže krytý prostor nemáme a na ledu nebo blátě s nimi trénovat nechci...

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 1.3.19 20:01:57  

Krásný,krásný všechno!!!! :4: :2: :2: :2:

• Monicicinka
        Monicicinka, 5.3.19 18:43:43  

Tak první kukuřička vylíhnutá a další 4 na cestě, dle zpráv z domova :) Já je uvidím až ve čtvrtek v noci...

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 5.3.19 20:09:29  

:2: :2: :2:

• Monicicinka
          Monicicinka, 7.3.19 13:00:57  

Tak konečný stav je asi snad 5 :/
          4 v průběhu umřely - 2 neměly stažený žloutek, 2 měly rozjeté nohy. A 4 vejce prý neudělaly nic.

Ta líheň je nějaká pochybná. Správně by se na ní teplota neměla nastavovat, je tam automatický termostat. Ale vše vypadá, jakoby ty kuřata byly přehřátý asi :/

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 7.3.19 15:52:35  

No může být,špatné funkce.Škoda :9: To víš,kvočna je kvočna,ale čekat až se jim zachce a taky kolik bys jich musela mít na tvůj plánovaný odchov :8: :1:

• Monicicinka
              Monicicinka, 8.3.19 01:17:00  

Ani nevíš, jak mě to mrzí. Ono by nebylo třeba těch kuřat moc ani pod kvočnou. jenže donuť nějakou sedět v únoru nebo aspoň na začátku března. V červnu nám kvoká půl dvora, ale to už je na nic.

No jsou tam asi 4 slepičky a 2 kohouti. Jedna slepička je krásná pohodářka na dlani spící a vážící 37g. Pak je tam jeden kohout, trošku menší kuře. A ostatním v různé míře nedrží prstíky rovně. To je jak v té televizní reklamě na ten recenzní portál "ale očička by to chtělo trochu seštelovat":/ :D

https://hanackepsisko.rajce.idnes.cz/Zima_2018#B77E9C81-9EDD-4E8E-A4E4-7FEB912EDD00.jpg

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 8.3.19 10:31:04  

Krásná buchtička :2: :2: :2: Tak alespoň něco,no.Někdy se prostě nezadaří,přesně podle plánu.Ještě pořád by se dalo líhnout,ale co s tou líhní?V tom byl asi problém.Je na to nějaký servis,nebo něco?

• Monicicinka
                  Monicicinka, 4.4.19 22:47:16  

Zkusili jsme snížit teplotu podle jedné z rad na ifauně k této líhni...
                  Ode dneška se líhnou - jedno už je na světě, další alespoň 3 rozklubané...tak uvidíme, co bude dál. Dohromady je jich tam 11 amroksích.

Minulé úterý dostala kvočna vejce do psí boudy :D je tam zátaras, aby na ni psi nemohli a ona ven ano a zatím to vypadá, že sedí krásně. Je hodná, nechá se sebou cokoli, tak by bylo super, kdyby to zvládla. Má 9 amroksích vajíček.

A z těch 5 minulých je jeden kohout a 4 slepičky nakonec to tak vypadá :D

A to se nám ještě podařila jedna super věc - s kohoutem bylo zavřených 6 araukan a tak jim ten klidný dvorek vyhovoval, že byly schopné snášet víc než 14 dnů tempem 5 vajíček jeden den a 3 vajíčka druhý....teď už jsou puštěné volně, jedna se rozkvokala, tak pod tu zkusíme dát ty aktuální kuřátka, až budou na světě všechny...

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 5.4.19 09:57:59  

Tak to jsou samé dobré zprávy :15: A ty araukany :7: ,to byl nápad jim udělat "entre séparé" :1:,asi jim ostatní kecaly do vztahů a šly jim na nervy :1: :1: :1:

• Monicicinka
                    Monicicinka, 6.4.19 22:52:27  

Tak konečný počet je 8 kuřátek z 11 vajíček. Zdravý, krásný, neplakající...mám radost :D

Jen ta kvočna je nepřijala, i když jsem to možná zavinila já. Chystala jsem věi pro kuřátka v té místnosti, kde měli být. A kvočna vylezla z bedny, začala se kolem mně motat načepýřená, volala kuřata - ty "její" imaginární...tak jsem jí donesla ty naše, dala na místo hnízda a ona se jich bála. Nešla za nimi, koukala, jak se jim vyhnout, ale volala je dál. No a když jí kuřata šly naproti, tak je klovala. Tak jsou doma....

https://hanackepsisko.rajce.idnes.cz/Zima_2018#8B0CA045-E518-45D3-A1C3-AFB5D2D11780.jpg

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 6.4.19 23:37:50  

Takhle málokterá,to se musí pod ní nastrkat když sedí a nejlépe večer za tmy.Potmě nic nedělá a ráno už mají její pach.
                    Ale jsou krásný :2: :2: :2: :2:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 6.4.19 23:39:00  

Neplakající kuřátka :1: ,to je hezké :2: :2:

• Lin
    Lin, 13.2.19 10:44:20  

ahoj děvcátka :2:
    chci vás pozdravit a pochválit, jak jste šikovné :4: :4:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 13.2.19 11:55:30  

No ahoj!!! :7: :15: Probíráš se ze zimního spánku? :1: ,je na čase,jaro za dveřmi :15:
      Jak přežili morčáci těch pár dní mrazu? :5:

• Monicicinka
    Monicicinka, 1.1.19 17:16:39  

https://ibb.co/9HQtx2r

Já se musím pochlubit...tak na půl :D holoubátko zimu krásně zvládlo. Já měla pořád pocit, že je malý a drobný. A dneska místo toho čekal poprvé venku na bidle a je krásný. Teda kresbově to nejlepší zrovna není...ale nejhorší taky ne :D

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 1.1.19 18:22:07  

Nó,pěkný holoubek :2: :2: Měl docela štěstí,téměř žádná zima nějak nebyla.Sice by to asi taky přežil,ale takto to měl snažšší.Hezký je :4: :2: :2: :2:
      Já mám 6 těch beránků.Rostou jak z vody,vypadají dobře.3 div.zbarvené a 3 s plášťovou kresbou,tak to vyšlo krásně na dvě kolekce.Jinak div.+ str. v kolekci být nesmí.Nevím proč,když jsou to sourozenci :11:

• Monicicinka
        Monicicinka, 1.1.19 18:48:11  

No jako štěstí, že vyloženě zima nebyla měl, to zase jo. Ale napaječka jim už stíhala zamrzat.

Jo a nastěhoval se nám sem dravec. Teda naštěstí jen nějaký menší, loví si vrabce. Ale dneska jsem ho zahlídla i já, když jsem šla po dvoře a děda ten dokonce říká, že lítá skoro pravidelně, ve stejnou hodinu přes dvůr.

Akorát mu to vyšlo tak, že letí už od souseda, přes slepičí dvůr, nad plotem pak do hromady dříví, kde se ti vrabci schovávají a přes naši zahradu případně zase nabere výšku...Tak mají slepice každodenně poplach...

A ti králíci, tak nejsou stejného barevného rázu no. Pořád je to lepší než u Dalmatinů nebo ČS, kde si sice celobarevný zvíře nechat do chovu můžeš,ale na výstavy to není....maximálně, abys měla potvrzené, že je chovu schopen :D

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 1.1.19 19:09:33  

U těch beranů,tam se nemůže dát rodiče stejné dohromady,tam se ten plášť rozmaže.Musí se dávat div.+str. a pak se jasně rodí obojí,no a pak to často početně do kolekcí nevyjde.Tak se dají samostatně,ale s predikátem se lépe prodávají :1:
          Ten dravec,to asi bude poštolka,když jde po vrabcích a až do toho dřeva.Těch je tady strašná spousta.Jsou docela malé,ale když letí,tak to rozpětí,vypadá dost větší.A jsou i slyšet,dělají takové ostré dlouhé pííípíí.Ta by slepicím nebezpečná nebyla.Nevím,jak na holuby.Ale tady je párek hrdliček a taky po nich nejdou.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 1.1.19 19:19:40  

Tak jsem koukla,holuby taky neloví.Tak pokud to bude poštolka,tak možná i dobře,pochytá vrabce a myši :15:

• Monicicinka
              Monicicinka, 1.1.19 19:31:57  

Oni jsou holubi stejně ve voliérách a nepouští se, tak je to jedno. A teda jsou i výrazně větší než hrdličky.

I když přemýšlím o tom, že bych příští léto zkusila začít pouštět ty Lahory-vyklají mě na to i chovatelé tu ze ZO, že je škoda je mít jen ve voliéře. A samozřejmě, když pak dojedeš k ostatním, co mají holuby na střechách, má to svoje kouzlo... No uvidím, co bude. I tak bych je chtěla pouštět případně stylem třeba 2x týdně na odpoledne, ne je mít puštěné stále. Pak by se jim případně mohlo dávat i koupadlo ven. Sice by toho teda moc nenalítali ten den, ale aspoň by si zbytečně necachtali ve voliéře....

U těch beranů bych nečekala, že to takhle je, že se jim ta kresba kazí. Naopak jsem si myslela, že jsou jako ti strakáčci "stabilnější", podobnější si a takhle oproti českým a anglickým strakáčům :D

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 1.1.19 22:41:26  

Protože plášťová kresba není strakatost.A ti holubi pouštět,určitě by jim to i prospělo a je to hezké.Ale zas ti různí dravci i kde se nezdržují stále,tak při svých cestách občas něco uloví a pak sousedi :1: bývají alergičtí na to,že jim sedne na barák,nebo zahradu.Ale asi bych to stejně zkusila jim to dopřát.

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 31.12.18 11:48:37  

Do dalšího roku přeji hlavně zdraví a k tomu pohodu a samé úspěchy :2: :2: :2:

A hlavně svěže vykročit :1: :1:
    http://www.yoom.cz/img/mfroop_source.jpg

• kobylatko
    kobylatko, 1.12.18 13:00:11  

Tak to nemá chybu :1: :1:
    https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/46492458_2194719477462777_376263698047565824_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fprg1-1.fna&oh=387158ac19c1810b55f0073d54464bbf&oe=5C6D11CE

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 18.11.18 22:07:12  

Dneska se nám narodili králíčci.Pořád bylo i v noci + a na dnešek -6 :10: Já se prostě umím strefit :8: Tři byli vystydlí mimo hnízdo.Ale v hnízdečku se to mele a píská.Je to prvnička :5: ,tak buďto ještě nestihla uklidit,nebo jich bylo moc.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 30.11.18 12:57:11  

:8: Dnem kdy se narodili,skončilo příznivé počasí a mrzne.Kdyby to člověk potřeboval,tak se tak nestane :8: :14: Ale mají se k světu,máma prvnička se výborně stará,už je jim 14dní,spokojeně zachumlaní v hnízdečku,ani neceknou,mlíčka tedy dostatek,pohoda :2: :15:

• Monicicinka
        Monicicinka, 30.11.18 17:01:58  

Nám se teď v týdnu vylíhly holoubátka. Celé léto holubi nesnášeli a teď si vzpomněli....já se včera vrátila z Brna, tak jsem dneska kontrolovala - no jedno tam dneska bylo mrtvé, druhé krásně nakrmené, tak uvidíme. Mají tak 2-3 dny...

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 30.11.18 17:32:05  

A to mívají mladé v tento čas,nebo je to tím zmatkem v přírodě?

• Monicicinka
            Monicicinka, 30.11.18 21:56:09  

Jak kdy - ale většinou si staří drží volno. Třeba jen mladí, co šli čerstvě do páry, zasednou. Ale tohle je stará pára - teda holubička se kupovala v červenci, ale oni pak už nezasedli, protože nejdřív rozpelichal holub, potom ona a sedli až teď. A já jim zase nechtěla ty vajíčka vyhazovat :/ Zbytek pár v holubníku nesedí a odpočívá

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 30.11.18 22:09:52  

Aha.Tak držím palce,ať to zimni dítě zdárně odchovají :15:

• Monicicinka
                Monicicinka, 7.12.18 18:59:05  

Vypadá to nadějně :)

http://www.imagehosting.cz/?v=c747bfce97.jpg

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 7.12.18 19:45:36  

:7: ,zlatíčko krásný!! :2: Vypadá dobře,nakrmený,brčka už se klubou a nemrzne.To jsem na něj zvědavá,na mazánka :15: :15: :15:

• Monicicinka
                    Monicicinka, 7.12.18 19:49:41  

Kroužek už má, "chlupatý" nohy taky :D :D a rodiče si ho hlídají...

Jinak dneska jsme chystali holuby na zítřejší stolní ocenění, pojede i mladý lahořík (ten letní) a udělal mi radost - jak byl zvyklý se nosit na ruce a nechávat se hladit, tak jak začal lítat, tak postupně zdivočel a nebavil se. Ale dneska, jak jsem ho vzala domů, tak dokonce dědovi sedl na klín a koukal po okolí a byl v klidu. Pak odletěl na křeslo, ale hned se nechal chytit a zase byl na ruce hodný :) tak asi snad nezapomněl všechno :D

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 7.12.18 20:16:00  

Asi ne.Holubi mají pamatováka a nejsou hloupí.Já tady mít nemohu,kvůli dravcům a mám jen jednu vlastní zkušenost,s nalezenou vyčerpanou pošt.holubičkou.Hrozně mě chytla a s těžkým srdcem jsem jí odevzdala.Po třech dnech,se mi vracela,přisedávala ke mě a mazlila se. :2: :2:

• Monicicinka
                    Monicicinka, 7.12.18 20:30:51  

No jako samozřejmě, že vím, že hloupí nejsou.
                    Naopak mě spíš nemile překvapilo, že se tak rychle tvářil, že zapomněl vše. Tak dneska naopak udělal radost, i když to samozřejmě nijak zásadně využitelné není

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 8.12.18 11:05:23  

Tak to snad ani po nich člověk nechce.Ale je příjemné,když se takhle a podobně občas projeví.Je to známka,že se cítí dobře :4: :15: :15: