Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Lin (2017-11-16 19:54:03)kobylatko (2017-11-16 16:27:02)EnnyForMe (2017-11-16 12:41:19)Monicicinka (2017-11-16 12:18:11)avi.lut (2017-11-15 17:01:33)Andulka (2017-11-09 13:33:23)mat.yz (2017-10-29 19:28:39)anaj (2017-02-02 17:26:38)Liberec (2016-01-20 17:06:01)veri (2015-09-28 23:03:53)Ryzetka (2015-02-25 11:22:09)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 447 | Členů: 11
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Lin
    Lin, 12.11.17 15:53:00  

to je mazec. koupila jsem pár vajíček, co zas blbnou s tou cenou? nejlevnější kolem pěti korun? a to jsou od chudinek klecovek, z podestýlky stojí deset :8:
    musím s nima šetřit a pevně doufám, že soudružky začnou snášet a za dva týdny už pojedem na domácích.
    je pravda, že po úplné pauze teď obden jedno pidivejce :15:
    soudružek je mi líto jak jsou některé skoro nahaté, klepaj kosu a schovávaj se v kurníku. ale aspoň to nebudou řešit v mrazech jako loni :2:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 12.11.17 17:51:49  

My už jsme komplet převlíknutý :1: a teď sbírám od 6ti tři denně.Začaly ty co si sezonu prokvokaly.Tak snad jim to vydrží :15: :15: A maj za co se snažit.Vyprdnout 6 kohoutů to je vzpoura :14: Počítala jsem alespoň se čtyřmi slepičkami,aby jich zase bylo deset :9: Měla jsem posadit alespoň dvě a ne jen jednu :11:

• Lin
        Lin, 13.11.17 11:48:58  

kohouti se fakt povedli, to se často nevidí :1:
        tohle jsi fakt nemohla tušit :15:
        tři vajíčka jsou paráda a vypadá to, že by jim to fakt mohlo vydržet.

• avi.lut
      avi.lut, 13.11.17 20:16:56  

Ahoj devcata,cena se zvysuje pravdepodobne ze v rade zemi je karantena v chovech protoze se pouzivala nejaka spatna desinfekce a objevila se ve vejcich myslim ze dokonce se nejake chovy i likvidovali poridte si k tem svym paradnicim i neco co snasi za kazdych okolnosti ja mam take v hejnu par slepic ktere lahodi oku ale snuzka nestoji za rec i kdyz v lete nejake to vajicko snesli aby se nereklo

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 14.11.17 14:26:28  

Zdravím :2: :2: A jj,máš svatou pravdu,proč by s nimi v hejnu nemohly běhat dvě tři hezké hybridky.Já proti nim vůbec nic nemám,naopak, případným zájemcům o slepičky vždycky nejdřív vysvětlím klady a zápory obojího.Taky jsem měla dvě,ale už jsem nové nepořídila,ale to jen proto,že jsme dva a bylo těch vajíček nějak dost navíc.Ty zdr.Velsumky mají velice dobrou snůšku a vege.přestávku zajistí kuřice.Ovšem pokud si nenalíhnu hordu kohoutů :8: :14: ,jako letos :1:

• Lin
        Lin, 14.11.17 16:39:54  

já si nestěžuju, mám co jsem chtěla a dokonce víc, než jsem původně zamýšlela :1:
        tyhle soudružky nenesou špatně a vydrží opravdu dlouho (když je nevytřídím), "šlechtím" si vejce, beztrestně odchovávám, experimentuju a to mě baví.
        ne, že by mě nenapadlo přibrat nějakou "průmyslovou" vejconošku. hlavně, když myslím na širší rodinu, určo by se nějaká výkonná prdka hodila.
        nicméně nechci ten průmysl zmořených slípek moc podporovat.
        a momentálně mám těch pipek dost a mladých, ty teprv musí ukázat, co v nich je :1: :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 14.11.17 18:29:12  

Taky mě to baví :15: ,ale když někdo jen výhradně pro vejce,tak ty kuřičky.Ale tady často kupují ty dospělé vyřazené klecovky,prodávají je za 10-20Kč,tak to.... :9: Ony se zmátoří,když se o ně stará,ale to bych ne ne.

• Lin
            Lin, 14.11.17 18:32:05  

jedna babča právě jenom ty vynesený a je strašně spokojená léta. občas je nějaká strhaná, většina ale že dobře nese a jsou hodně "vděčné".
            proč ty nee?

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 14.11.17 18:44:04  

Vypadají hrozně chudinky a mě to bere.Dcera mojí kamarádky/měla 5 slepiček/a loni se k tomu autu přichomýtla a koupila jich dvacet z lítosti nad těma ubožátkama.Nakoupila vitamíny a spec.krmení,vystlala starý kurník v kůlně senem atd.První dny šly ven jen s ní a byly jak v Jiříkově vidění.Zašla jen jedna.A teď má vekoprodej s vejcema a spoustu práce :1: :1: :1: Ani jsem se neptala,jak to chce,ona cíťa, řešit dál,za rok,možná dva.

• Lin
                Lin, 14.11.17 18:51:00  

jo takhle. mě se právě nechce kupovat chuděrky z rozhicovanýho auta, s bůhvíjakýma breberkama a za bůhvijaký peníz (často prý nesouhlasí ani uvedená cena)
                to už mi přijde lepší dopřát trochu radosti těm vynešenkám a možná někdy...
                nicméně kamarádka je duše dobrá :15: nějak se s tím bude muset popasovat no, to je blbý

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 14.11.17 19:14:51  

Tak ono záleží kdo to produkuje a prodává.Tady jezdí nějaký drůbežářský závod.Předem je ve schránkách nabídka, cena a tel číslo,kde si objednáš,co a kolik chceš a máš už pak bedýnku se jménem připravenou.Ty kuřičky vypadají dobře a zdraví tam garntují.Jsou očervené a očkované,ale taky stojí 150,- A ty klecovky,to vozí někdo jiný,nevím kdo to je.Nikdy tam nejdu ani kouknout.

• avi.lut
                    avi.lut, 14.11.17 19:57:01  

Ja beru jen kurice beru je pravidelne od 1 dodavatele a jsem s nim spokojeny cena je ponekud vyssi ale vyplati se to

• Lin
                    Lin, 15.11.17 12:29:44  

tak 150 je levný za kuřičky a ještě v top stavu. pokud se k nim chovají dobře (a to je na slípkách vidět), tak jim i fandím.
                    to je jak nebe a dudy :4:

• avi.lut
              avi.lut, 14.11.17 20:04:28  

U nas ty vynesene take nekteri lide berou ale chovaji to na volno a vetsina se nedozije podzimu protoze je pochytaji dravci

• Lin
                Lin, 15.11.17 12:20:11  

tak u mě jsou v relativním bezpečí :15:
                ani k sousedovi nic neleze. ten má jenom snáškový hybridy a vajíčka taky kupovali :1: :1:

• avi.lut
                  avi.lut, 15.11.17 17:01:32  

Na hybridech je dobre to ze si muzes koupit 20 tydenni kurice tenkrat kdyz se ti to hodi a kdyz je koupim v srpen-zari tak jsou pred vanoci v plne snasce a kdyz to delam pravidelne tak mam vajicka celorocne ono nezalezi co chovas ale jak to delas

• Lin
                    Lin, 15.11.17 19:18:56  

no a to je ono. zaprvé se stářím zde prodáváných kuřic by se dala hrát ruleta a zadruhé každý rok kupovat zvířata...se mi nechce.
                    nehledě na počet, který by se musel točit. to už bych musela některým zdejším soudružkám zrušit důchodové připojištění a vlastně bych točila jenom hybridy, "chov" bych tím pádem mohla zrušit.
                    a proč? abych si nekoupila plato vajec :15:
                    děvčata si na tu svojí zaslouženou pauzu přes léto vydělala :4:
                    jen jsem se podivovala ceně vajec, protože běžně jsou prostě levnější, tak jestli jde zas o nějakou hysterii.
                    naposled jsem kupovala vejce před dvěma lety, loni soudružky zásobily dvě rodiny a svatbu, na zimu jsem měla i vejce naložené a ani jsem je nestihla sdělat.
                    já to fakt nehrotím, je to hobby. jestli mi tu žere nadbytečný kohoutek, nebo fláká snášku absolutně spolehlivá kvočna, dyť je to fuk :1: :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 16.11.17 12:11:12  

Ano ,záleží jak to děláš.Jestli čistě konzumní záležitost,pak to děláš dobře a je opravdu jedno co chováš.Pak jsme my nadšenci chovatelství a tam není jedno co,ale co uspokojuje nejen ten užitek,ale i tu zájmovou činnost.Ani jedno není lepší,ani horší.Záleží jak kdo chce.Mě by právě vadilo to časté obměňování a žádný jiný výsledek z té činnosti,krom vajec.A tak je to úplně se vším,co lidi používají,živé i neživé.Mě je třeba úplně jedno jaké mám auto,hlavně že je v pořádku,nežere a slouží.Někdo musí mít svou značku.Ale proč ne,že jo? :1: :1:

• avi.lut
          avi.lut, 14.11.17 19:49:32  

To co ty delas se slipkama jsem sveho casu delal s kralikama krizil,slechtil vazil zapisoval ale slipky ne jinak to byla reakce na vajicka za 5-10kc

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 8.11.17 17:56:18  

Dneska šli ti moji 4 kohouti do světa.Mi jich je líto :9: Chodili pořád spolu,takoví spokojení a já jim tohle,no.
    Jo a strakule byla taky kohout :8: :14: ,ale krásnej :15:

• Lin
      Lin, 8.11.17 19:12:38  

jsem to říkala, že to bude najust kohout :8: :1:
      škoda no.
      tvoji kohouti skončili ještě dobře :15:
      jsem dneska po delší době našla jedno mrňavý vajco.

• Monicicinka
      Monicicinka, 9.11.17 00:19:54  

My v sobotu poslali do světa slovenského kohouta a 6 slepiček (2 letošní a zbytek starší). Zalíbily se na jedné z výstav a teď budou mít luxus v podobě vlastního dvorku, kurníku a pokud jsem to dobře pochopila, tak když bude nějaká ochotna, tak si vysedí vlastní kuřátka :D :)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 9.11.17 16:00:48  

To je pěkné :2: ,to je oboustranná radost.Že se vypiplanci dostanou do pěkného prostředí a oni,to je nejlepší co si může člověk přát ,takhle koupit krásný a zdravý kmen,nebo dokonce až takhle hejno.Paráda,jj :15: :2:

• Lin
        Lin, 9.11.17 18:29:19  

no vida, tohle potěší že jo :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 4.11.17 23:26:22  

Dneska ráno na balkóně,asi nějak brzo,nebo v noci se mi vys... nějaký pták,že pštros by se za to nemusel stydět.To bylo něco,takhle z rána :8: :8: A bylo tam pírko,hnědé s černým vzorem,to vypadá na dravce.Tak jsem hned zavřela slepice do zasíťovaného.Letos byl od dravců pokoj,to byla úleva.Snad se tu zas něco nazabydlí :9:

• Lin
      Lin, 5.11.17 10:32:42  

jeminkote, to snad ne.
      aspoň, že máš tu síť, se nenaučí na pipiny. těch by byla fakt škoda

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 5.11.17 11:14:18  

Ono je škoda každé slepičky, když se o to staráš,krmíš a pak ti to někdo sezobne.Tady už nemá skoro nikdo.Vždycky nakoupili a když to mělo začít nést,ty mladé takhle z podzima,tak o ně přišli.A najednou letos klid.Co se stalo a kam se ti dravci poděli,to je mi záhada.Ale nestýská se mi po nich :14: :1: :1:

• Lin
          Lin, 5.11.17 13:04:21  

zajímavý, že v době, kdy to běhalo volně po vsi, rybníku a polích, nepamatuju, že by si lidi stěžovali na nějaký větší ztráty a už vůbec likvidační.
          teď kolikrát nějaká potvora vybere celý chov. jsme tý přírodě asi dali pěkně na prdel.
          tvých by byla větší škoda, jsou kvalitní.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 5.11.17 13:10:44  

Určitě dali.Drobná zvěř,kterou se hlavně živili nevidíš.A tady,hory, jedna velká Matějská pouť celoročně,pole louky až k okr.městu samý hangár,a řetězce.Co by tu taky žilo v tomhle :9:

• Lin
    Lin, 1.11.17 12:02:16  

se snažím chytit morčáka. už jsem ho měla v kotci, ale po pár dnech mi vyskočil (což normální morče prostě neudělá).
    je chytrej až vyčůranej, rychlost a má postřeh, potvora :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 1.11.17 12:09:25  

To je ten na volno,se nediv,že se mu nechce do arestu :1: :1: Blbeček neví,co mu venku hrozí přes zimu :5:

• Lin
        Lin, 1.11.17 12:22:57  

hlavně s ním chci na jaře připouštět :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 1.11.17 12:28:30  

Kdyby tušil,co ho čeká za odměnu,tak tam vleze sám :1: :1:

• Lin
            Lin, 1.11.17 13:07:46  

se tu bavím jak se vyhýbá pastím :1:
            a číhá z úkrytu :1: :1:

• Lin
            Lin, 1.11.17 18:14:33  

a dočíhal. slečně se holt odolat nedá.
            teď je, chudák, zavřenej v kotci. a ještě dostal pepinu (králíka) :15:
            eh, to zavření se mu vůbec nelíbí

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 1.11.17 19:34:10  

Hlavně žes ho ulovila :15:Zima jako období mě vadí,už aby bylo jaro :9: :1:

• Lin
                Lin, 1.11.17 19:48:55  

taky to špatně nesu. co je teď stačí a mohlo by zas naskočit jaro. když je hezká zima, tak se aspoň vyblbnem ve sněhu a ták, ale taky by stačil nějaký týden.
                zima mě bolí a ty marasty ubíjej. a je tma. a napaječky zamrzaj. a bláto.

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 1.11.17 19:56:04  

A je drahá/topení,el. :8: Ségra tam kousek od vás,protopí polovinu,co já tady.

• Lin
                    Lin, 1.11.17 20:07:45  

fskt jo? tak to je mazec. my máme taky spotřebu větší, ještě není pořádně zatepleno.
                    vy máte spoustu sněhu, větší zimu...brrrr

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 1.11.17 20:12:01  

Větší a sníh,to by snad ani rozdíl v topení nebyl.Ale delší.Topíme dřív a dýl.

• Lin
                    Lin, 1.11.17 20:40:23  

no, mě je zima, takže buď topíme taky proti sousedům brzy, nebo drkotám :1:
                    zbytek rodiny nedrkotá :1:

• Lin
    Lin, 30.10.17 12:29:09  

Jsme bez proudu od vcera rano. Svicky, baterky, samozrejme vybite telefony a zima :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 30.10.17 20:18:08  

A do pr....,sakra :9: :10:

• Lin
        Lin, 31.10.17 07:13:44  

už dobrý a hlavně na nikoho nic nespadlo :15:
        škoda, že tu nejsou kamna

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 31.10.17 09:35:26  

Nějak bývá jak nebývalo :5: a alternativy ani nebylo potřeba.Když jsme stavěli tenhle dům,nebyl v projektu žádný komím a topení parovod.Napadlo mě,že komín by být měl a že chci do obýváku krbovky ,protože je to hezký :1: :1: Ani jsem si neuvědomila,jak spásný nápad to je!!Poslední leta každou chvíli něco,a ty krbovky,nejen že hned teplo ale i se na nich dá ledacos uvařit.I světlo je od nich :1: :1:

• Lin
            Lin, 31.10.17 19:34:13  

no viď? :1:
            to jsi měla fakt super nápad, protože přesně, je teplo a něco se ukuchtí.
            tady se to musí nějak pořešit nějakým náhradním zdrojem a asi bych brala i plynový vaříček, pokud by se nepořídila rovnou nějaká elektrocentrála :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 31.10.17 19:59:05  

Agregát jo,pokud máš na tom závislé topení a pak taky mrazáky.Koukni na Kuchařka Mařka,tam o tom píšeme a mám tam fotku.Jinak plyn.vařič na bombu,nějaký malý,to není od věci.Copak nám je to fuk,vezmem si chleba,nebo nic.Ale těm dětem alespoň čaj,polévku a tak.
              Ale nej je mít kamna.My bydleli kdysi v úplném začátku v nájmu a tam byla malá kachlová kamna.
              Přesně takhle to tam bylo,jen byly bílé:
              http://www.imagehosting.cz/?v=starehamry.jpg
              Nemohu na ně zapomenout,já bych je s chutí narvala i do tý mojí moder kuchyně :1: :1: :1: :1: :1:

• Lin
                Lin, 1.11.17 10:32:35  

obrázek nejde.
                jak tam dámy píšou, my nemáme autom.kotel, ale nucený oběh čerpadlem. takže není teplo, ale kotel se přehřívá a to dost, pokud to vypadne.
                pulťák vydržel víc než 24 hodin úplně v pohodě, lednička je horší, zase když je venku zima, tak si člověk chvilku poradí.
                vy jste byli tři dny bez elektriky? tak to fíha, to bych v momentální situaci tady neustála. nedivím se, že jste šli do centrály

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 1.11.17 10:40:33  

Mě obrázek jde normálně,dám na profil. A jo tři dny :8: .Centrály v tu ránu všude vyprodaný,půjčil nám kamarád,co má hospodu a pak jsme hned objednali na netu.

• Lin
                    Lin, 1.11.17 11:58:22  

tak tyhle kamna jsou parádní, určo by šlo i do moderny zakomponovat.
                    babči maj ty varný, neobkládaný a dneska se taky prodávají.
                    a mě se strašně líbilo, že se přitopilo, navařilo, ohřáli zbytky pro prasata...i placky opečené nasucho byly :1:
                    centrála si myslím, že fakt není špatný nápad, kor teda u vás, když vás nechaj tak dlouho bez proudu

• Monicicinka
    Monicicinka, 26.10.17 23:32:11  

Holky, tak dneska večer jsme vezli první část věcí na zítřejší závody na výstaviště a rovnou zkontrolovali i zvířata.
    Děda má na české strakáče Čestnou cenu na kolekci. Táta dostal na holuba Giganta 96b a Čestnou cenu. A u slepic bylo největší překvapení -> opomíjené araukany mají ČC, kohout 94b a mimo jiné pochvalu za hřeben (ale je to ten nižší, pěkně trojřadý, zítra vyfotím) a amroksky-dvě voliéry 1.1- v první voliéře oba 95b, nejlepší kohout výstavy a v druhé volieře kohout 94b, slepice 95b a nejlepší slepice výstavy! Oproti sestře má totiž pochvalu za kresbu letek. Všichni mají pochvalu za plemenný typ a kresbu. Myslím i za hřebeny. Ale detailně jsem to nezkoumala, až zítra...přidám detailní popis i s fotkama, výsledky hopu a výsledky soutěže organizací :)

• Lin
      Lin, 27.10.17 09:24:45  

tak to je paráda a araukany fakt překvapily :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 27.10.17 09:55:07  

Takové výsledky,to se teda opravdu vidí jen ojediněle.Nejen že tentokrát,ale vy ty výsledky máte průběžně a to je to,zač vám opravdu vážně, velká gratulace a zasloužený obdiv. :2: :2: Za tím je spousta mnohaleté práce a zkušeností dosáhnout takhle špičkové a ustálené chovy a jestě dost náročných plemen.Třeba ti králíci Český strakáč.To je tak náročné,že tam už je úspěch 93b :1: ,a sestavit kolekci sourozenců,třech špičkových zvířat z jednoho vrhu,a s takovým ohodnocením,to už musí být chovatel machr. :4: :2: :2:

• mat.yz
      mat.yz, 28.10.17 20:14:57  

Uzasny !!!'ja se blbě zeptam,jakou maji snušku ???a jakou barvu maji vajíčka u tech cernych slepic s temi černými hrebeny ?

• Monicicinka
        Monicicinka, 29.10.17 22:07:19  

Černá slepice je jen jedna u nás a není jisté, že je čistokrevná (spíš není). Přesto, jak jsem se letos dozvěděla, si zachovala vlastnost, že má silné sklony ke kvokání a snášce tolik nedá. Přesnou snášku ti ale neřeknu, protože v počtu slepic, co máme doma, se zkoumat nedá...

• Monicicinka
      Monicicinka, 29.10.17 22:19:59  

Takže fotky :) http://hanackepsisko.rajce.idnes.cz/Moravska_vystava_Olomouc_-_rijen_2017/
      Sebritky nejsou naše, ale jiného chovatele z naší organizace :) A jako organizace jsme vyhráli soutěž drůbeže :)
      Snažila jsem se vyfotit toho araukana kohouta, že právě tenhle měl nižší, ale pěkný trojřadý hřeben. Možná ještě seženu fotku seshora :)
      Nakonec jsme dostali ještě ČC i na Albíny :D
      A králíkům se taky dařilo -> Tim vyhrál 2. místo ve střední rovince a 1. ve středním parkuru, Dibla 3. místo v těžké rovince a 2. ve středním parkuru a Fly 2. v těžké rovince a 3. v těžkém parkuru :)

Jediné, co mě zklamalo, tak to, že se prodal ten vítězný amroksák už v pátek ráno, ale pán si pro něj došel v sobotu večer. A araukaňák na poslední chvíli v sobotu odpoledne a pro oba si přišli jen s pytlem :( že si ani krabici nesehnali....já bych tak zvíře vézt nemohla :(

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 29.10.17 22:28:46  

Moc pěkný.A podle kroužků jsou letošní.No jo,chce to líhnout brzo,já to mám ještě takové puberťáky.
        Klika,že to nemáte ty klece venku v tomhle počasí.

• Monicicinka
          Monicicinka, 29.10.17 22:37:21  

Ano, vše letošní :)
          Ale letos vážně rostli pěkně, proti fotkám loňských kuřátek, které byly jen o nějaký den mladší (maximálně 14 dní) byli nesrovnatelní :)
          Hala je dobrá -> je nová, má mnoho oken a dobrou klimatizaci, takže tam není ani teplo ani nějaký nesnesitelný smrad :)

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 29.10.17 22:47:23  

No to jsem si právě všimla,že to vypadá jako nové.Pěkný prostor,světlo.To je radost dělat výstavy.

• Monicicinka
              Monicicinka, 29.10.17 23:10:33  

A všechny slepice byly naprosto nadšené z té slámy :D neustále to tam přehrabovaly, hledali v ní zrní, ležely různě zahrabané...měly zábavu :) :)