Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
EnnyForMe (2019-01-20 08:26:01)Andulka (2019-01-14 12:42:16)avi.lut (2019-01-08 18:42:22)Monicicinka (2019-01-02 13:47:50)kobylatko (2018-12-31 12:08:05)Lin (2018-11-25 17:39:40)mat.yz (2018-10-12 20:10:34)anaj (2017-02-02 17:26:38)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 991 | Členů: 8
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Monicicinka
    Monicicinka, 1.1.19 17:16:39  

https://ibb.co/9HQtx2r

Já se musím pochlubit...tak na půl :D holoubátko zimu krásně zvládlo. Já měla pořád pocit, že je malý a drobný. A dneska místo toho čekal poprvé venku na bidle a je krásný. Teda kresbově to nejlepší zrovna není...ale nejhorší taky ne :D

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 1.1.19 18:22:07  

Nó,pěkný holoubek :2: :2: Měl docela štěstí,téměř žádná zima nějak nebyla.Sice by to asi taky přežil,ale takto to měl snažšší.Hezký je :4: :2: :2: :2:
      Já mám 6 těch beránků.Rostou jak z vody,vypadají dobře.3 div.zbarvené a 3 s plášťovou kresbou,tak to vyšlo krásně na dvě kolekce.Jinak div.+ str. v kolekci být nesmí.Nevím proč,když jsou to sourozenci :11:

• Monicicinka
        Monicicinka, 1.1.19 18:48:11  

No jako štěstí, že vyloženě zima nebyla měl, to zase jo. Ale napaječka jim už stíhala zamrzat.

Jo a nastěhoval se nám sem dravec. Teda naštěstí jen nějaký menší, loví si vrabce. Ale dneska jsem ho zahlídla i já, když jsem šla po dvoře a děda ten dokonce říká, že lítá skoro pravidelně, ve stejnou hodinu přes dvůr.

Akorát mu to vyšlo tak, že letí už od souseda, přes slepičí dvůr, nad plotem pak do hromady dříví, kde se ti vrabci schovávají a přes naši zahradu případně zase nabere výšku...Tak mají slepice každodenně poplach...

A ti králíci, tak nejsou stejného barevného rázu no. Pořád je to lepší než u Dalmatinů nebo ČS, kde si sice celobarevný zvíře nechat do chovu můžeš,ale na výstavy to není....maximálně, abys měla potvrzené, že je chovu schopen :D

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 1.1.19 19:09:33  

U těch beranů,tam se nemůže dát rodiče stejné dohromady,tam se ten plášť rozmaže.Musí se dávat div.+str. a pak se jasně rodí obojí,no a pak to často početně do kolekcí nevyjde.Tak se dají samostatně,ale s predikátem se lépe prodávají :1:
          Ten dravec,to asi bude poštolka,když jde po vrabcích a až do toho dřeva.Těch je tady strašná spousta.Jsou docela malé,ale když letí,tak to rozpětí,vypadá dost větší.A jsou i slyšet,dělají takové ostré dlouhé pííípíí.Ta by slepicím nebezpečná nebyla.Nevím,jak na holuby.Ale tady je párek hrdliček a taky po nich nejdou.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 1.1.19 19:19:40  

Tak jsem koukla,holuby taky neloví.Tak pokud to bude poštolka,tak možná i dobře,pochytá vrabce a myši :15:

• Monicicinka
              Monicicinka, 1.1.19 19:31:57  

Oni jsou holubi stejně ve voliérách a nepouští se, tak je to jedno. A teda jsou i výrazně větší než hrdličky.

I když přemýšlím o tom, že bych příští léto zkusila začít pouštět ty Lahory-vyklají mě na to i chovatelé tu ze ZO, že je škoda je mít jen ve voliéře. A samozřejmě, když pak dojedeš k ostatním, co mají holuby na střechách, má to svoje kouzlo... No uvidím, co bude. I tak bych je chtěla pouštět případně stylem třeba 2x týdně na odpoledne, ne je mít puštěné stále. Pak by se jim případně mohlo dávat i koupadlo ven. Sice by toho teda moc nenalítali ten den, ale aspoň by si zbytečně necachtali ve voliéře....

U těch beranů bych nečekala, že to takhle je, že se jim ta kresba kazí. Naopak jsem si myslela, že jsou jako ti strakáčci "stabilnější", podobnější si a takhle oproti českým a anglickým strakáčům :D

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 1.1.19 22:41:26  

Protože plášťová kresba není strakatost.A ti holubi pouštět,určitě by jim to i prospělo a je to hezké.Ale zas ti různí dravci i kde se nezdržují stále,tak při svých cestách občas něco uloví a pak sousedi :1: bývají alergičtí na to,že jim sedne na barák,nebo zahradu.Ale asi bych to stejně zkusila jim to dopřát.

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 31.12.18 11:48:37  

Do dalšího roku přeji hlavně zdraví a k tomu pohodu a samé úspěchy :2: :2: :2:

A hlavně svěže vykročit :1: :1:
    http://www.yoom.cz/img/mfroop_source.jpg

• kobylatko
    kobylatko, 1.12.18 13:00:11  

Tak to nemá chybu :1: :1:
    https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/46492458_2194719477462777_376263698047565824_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fprg1-1.fna&oh=387158ac19c1810b55f0073d54464bbf&oe=5C6D11CE

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 18.11.18 22:07:12  

Dneska se nám narodili králíčci.Pořád bylo i v noci + a na dnešek -6 :10: Já se prostě umím strefit :8: Tři byli vystydlí mimo hnízdo.Ale v hnízdečku se to mele a píská.Je to prvnička :5: ,tak buďto ještě nestihla uklidit,nebo jich bylo moc.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 30.11.18 12:57:11  

:8: Dnem kdy se narodili,skončilo příznivé počasí a mrzne.Kdyby to člověk potřeboval,tak se tak nestane :8: :14: Ale mají se k světu,máma prvnička se výborně stará,už je jim 14dní,spokojeně zachumlaní v hnízdečku,ani neceknou,mlíčka tedy dostatek,pohoda :2: :15:

• Monicicinka
        Monicicinka, 30.11.18 17:01:58  

Nám se teď v týdnu vylíhly holoubátka. Celé léto holubi nesnášeli a teď si vzpomněli....já se včera vrátila z Brna, tak jsem dneska kontrolovala - no jedno tam dneska bylo mrtvé, druhé krásně nakrmené, tak uvidíme. Mají tak 2-3 dny...

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 30.11.18 17:32:05  

A to mívají mladé v tento čas,nebo je to tím zmatkem v přírodě?

• Monicicinka
            Monicicinka, 30.11.18 21:56:09  

Jak kdy - ale většinou si staří drží volno. Třeba jen mladí, co šli čerstvě do páry, zasednou. Ale tohle je stará pára - teda holubička se kupovala v červenci, ale oni pak už nezasedli, protože nejdřív rozpelichal holub, potom ona a sedli až teď. A já jim zase nechtěla ty vajíčka vyhazovat :/ Zbytek pár v holubníku nesedí a odpočívá

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 30.11.18 22:09:52  

Aha.Tak držím palce,ať to zimni dítě zdárně odchovají :15:

• Monicicinka
                Monicicinka, 7.12.18 18:59:05  

Vypadá to nadějně :)

http://www.imagehosting.cz/?v=c747bfce97.jpg

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 7.12.18 19:45:36  

:7: ,zlatíčko krásný!! :2: Vypadá dobře,nakrmený,brčka už se klubou a nemrzne.To jsem na něj zvědavá,na mazánka :15: :15: :15:

• Monicicinka
                    Monicicinka, 7.12.18 19:49:41  

Kroužek už má, "chlupatý" nohy taky :D :D a rodiče si ho hlídají...

Jinak dneska jsme chystali holuby na zítřejší stolní ocenění, pojede i mladý lahořík (ten letní) a udělal mi radost - jak byl zvyklý se nosit na ruce a nechávat se hladit, tak jak začal lítat, tak postupně zdivočel a nebavil se. Ale dneska, jak jsem ho vzala domů, tak dokonce dědovi sedl na klín a koukal po okolí a byl v klidu. Pak odletěl na křeslo, ale hned se nechal chytit a zase byl na ruce hodný :) tak asi snad nezapomněl všechno :D

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 7.12.18 20:16:00  

Asi ne.Holubi mají pamatováka a nejsou hloupí.Já tady mít nemohu,kvůli dravcům a mám jen jednu vlastní zkušenost,s nalezenou vyčerpanou pošt.holubičkou.Hrozně mě chytla a s těžkým srdcem jsem jí odevzdala.Po třech dnech,se mi vracela,přisedávala ke mě a mazlila se. :2: :2:

• Monicicinka
                    Monicicinka, 7.12.18 20:30:51  

No jako samozřejmě, že vím, že hloupí nejsou.
                    Naopak mě spíš nemile překvapilo, že se tak rychle tvářil, že zapomněl vše. Tak dneska naopak udělal radost, i když to samozřejmě nijak zásadně využitelné není

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 8.12.18 11:05:23  

Tak to snad ani po nich člověk nechce.Ale je příjemné,když se takhle a podobně občas projeví.Je to známka,že se cítí dobře :4: :15: :15:

• kobylatko
    kobylatko, 12.11.18 13:55:34  

Pěkná slepička :2: :2: https://napady.iprima.cz/prima-napady/slepice-bielefeldska-rodobarva-plemeno-ktere-snasi-velka-vajicka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 12.11.18 16:45:41  

Jsou hezké.Jeden kamarád u nás v ZO je má.To se musím zeptat na ty klady co tady píší :1: :1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 25.10.18 21:02:44  

Staré už jsou přepeřené,a letošní kuřičky jsou nějak překvapené,kde že je to léto :1: Letos léto dlouhé a bez deště,v podstatě nic jiného nepoznali a teď tohle,zima,vítr,déšť.Koukaj na to divně :1: :1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 12.10.18 23:29:19  

Kohout.Jedni lidé,někdo jim dal telef.,že by chtěli kohouta,v srpnu.Tak jsem slíbila a ať ho tu ještě chvíli nechají,že by ještě chvíli potřeboval,než půjde do jiného hejna.No a od té doby nic.Kohoutek si udělal svou skupinku se ségrama,starý si chodil se svými a úplná pohoda.Navíc je neskutečně krásnej a hodnej :2: Běhá za mnou jak pejsek i s těma jeho ségrama.No a teď paní volala,jestli si mohou přijít a mě je ho líto :9: Ale dám jim ho,možná by se časem kluci stejně začali prát.Ale tak se mi nechce!! :9: :11: :1: :1:

• Lin
      Lin, 21.10.18 10:37:37  

to věřím. taky tu mám páreček co by měl zmizet. už jsou veliký a kohouti se škorpí občas.

• Monicicinka
    Monicicinka, 10.10.18 12:40:51  

Takže fotky :D a už dám s amrama zase chvíli pokoj :D

Náš kohout http://www.imagehosting.cz/?v=e687d9768d.jpg

Slepice :D v reprezentativnějším postoji než vedle poháru :D http://www.imagehosting.cz/?v=77ca5a25cd.jpg

A ten kpupený kohout. Je o půl kila lehčí, nemá dorostlý ocas a nemá ještě kroužek nad ostruhou....babička straší, že toho našeho ještě předroste :D
    Na výstavách měl jednou před koupí a podruhé u nás na krajské VD 93, tak špatný by být nemusel. I když na těch fotkách vypadají dost rozdílně:D
    http://www.imagehosting.cz/?v=f858f0f4c8.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 10.10.18 13:35:56  

Vypadá prostě mladší,ale pěkný jsou všechny,oba dva i slepičky.Holky jsou fešandy :4: :15: :15: :15:

• mat.yz
      mat.yz, 12.10.18 20:10:34  

:15: pěkné jsou a jak se naparují,slépky více než kohout. Krásné vybarvení :4:

• Monicicinka
      Monicicinka, 14.10.18 16:37:52  

Tak z výstavy si kohout dovezl 95,5b :D s pochválenou v typu, kresbě, barvě nohou a "hlavy jako celku" :D a jediná výtka byla nedorostlý ocas. A slepička šla jiná, dostala 94b, stejně jako u nás v srpnu :) A tím se pro letošní rok dovystavovalo :)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 14.10.18 16:43:15  

No tak vidíš,je pěkný :4: a nic by neměl zkazit :1:

• Monicicinka
    Monicicinka, 7.10.18 20:54:23  

My se dneska vrátili z předposlední výstavy letošního roku :) Už před 14 dny na krajské výstavě měla tahle slepice 95b, kohout 94b a ČC. A dneska si z výstavy Moravy a Slezska odvezli to stejné ohodnocení a dokonce Pohár (i když nespecifikováno, za co konkrétně :D )
    Bála jsem se, že když jsou z dubna, už budou pozdní a nestihnou dorůst. Ale očividně se to zvládlo i tak. už před 14 dny byly oceněné jako dospělé a dopeřené, tak jsem ráda.
    Jinak už máme doma kohouta do chovu na příští rok, ten je tedy asi o půl kila menší a ještě ani nemá kroužek nad ostruhou. A ten náš se bude asi v týdnu stěhovat do nového domova :) Na fotkách 2x ta 95b slepice a náš odchovaný kohout - ten 94b :)
    http://www.imagehosting.cz/?v=p1040474.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=4353427319.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=4156291927.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.10.18 22:03:58  

Krásné jsou a kohout taky :4: Já jsem včera mladému pracně přetahovala kroužek přes ostruhu.

• mat.yz
      mat.yz, 8.10.18 22:17:35  

Jůůů,ty jsou jak malovaný! A kohout taky. To jako nepelichají??? :7: :4: :15:

Já bych mohla vystavovat tak ty čtyři kočky co se mi letos namnožily.Tedy dva kocouři a dvě kočky už jsou po kastraci :9:),udala jsem jen jedno koťátko a zbytek si nechala :2: Ale nelituju,jsou legrační ve smečce :15: :4:

• Monicicinka
        Monicicinka, 9.10.18 00:59:35  

Ta fotka kohouta je asi měsíc stará. Zítra se ho ještě pokusím vyfotit, ale on se moc nedá, přestože slepice jsou celkem kontaktní a kolem člověka se motají, tak on se bojí. Už má přes 3.5kg a ve středu se bude stěhovat do nového domova :)
        A ne, teď nepelichají, právěže už jim dospělácké peří, včetně ocasů, dorostlo.

• mat.yz
          mat.yz, 9.10.18 22:36:17  

a jo,más pravdu. Má odchovaná slepice (jednen kus :1: ) je taky nádherně opeřená :15: :4:

• mat.yz
    mat.yz, 7.10.18 20:34:06  

Děvčata,jak vám nesou slepice :4: Mě už tyden každý druhý den jedno vejce :1: To jsem zakoupila ještě 10 ks. Tedy celkem mam 33 ks . Je fakt,že přepeřují a celý rok nesli výborně,takže ted mají dovču :)

• Monicicinka
      Monicicinka, 7.10.18 20:39:18  

Přehled mám jen o těch letošních kuřičkách :D Araukany březnové, 3 slepičky a snáší od půlky srpna teď 1-2 vajíčka denně (většinou) a Amroksky - 5 slepiček půlky dubna začaly snášet cca 25.9. a jsou schopný snést až 3 vejce za den a občas taky žádný...ty ještě začínají :D

• mat.yz
        mat.yz, 8.10.18 22:04:47  

super,na mladé slepičky vyborny :4:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.10.18 22:06:35  

Jj,taky.Sem tam jedno a pelichaj.Ale kuřata vypadají pěkně,počítám,že kolem vánoc už to zkusej,kohout už se o ně zajímá :14:

• mat.yz
        mat.yz, 8.10.18 22:12:56  

oni nesli celý rok super,teď ne. Taky potřebují oddych,jako my ..jinak to moje jedno kuře je nádherná slepicka,ještě jsem ji na hnízdě neviděla,ale mám z ní radost :))) A ještě mi sedí kvočna :1: ,nevím co z toho bude ,tak zatím se moc nezmiňuji :6: :1: :1:

Ale králíci,ti mi dělají radost.Koupila jsem samici a ta má už podruhé 11 ks velkých králíčků,ted už podslední vrh začíná vidět :4: Takže králíci po jarním špatném rozjezdu s ramlováním a koupi nového samce,jen vzkétají :2: :4:

Ehm,co jsem zdražila vejce ,přestali nést :1: :1: ,asi jsem chamtivá,no. Prodávám za 4 kč,teď. Zájemci zůstali,ale slépky stávkují :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 9.10.18 10:15:09  

To je fajn,že je to slepička :2: :2: No,dospělky potřebují tu dovču,nové šatičky,a nabrat "stavební materiál" :1: na dálší produkci.Letošní kuřičky,ty neprlichají a měli by ve snůšce pomalu zastoupit ty v oddechu.
          Králíci paráda :4: :2: Prý má být jaksi teplo až do konce roku,tak uvažuji,že připustím mladou.
          A nejsi hamoun.Jen si zpočítej na co tě přijde jedno vejce.A to nepočítám tu práci kolem toho.

• mat.yz
            mat.yz, 9.10.18 22:33:29  

že jo :),já taky to teplo předpokládam,podle zvířat :)jenže novou slepici mám jen jednu :1: :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 10.10.18 09:54:26  

A to jsi ještě klikař :1: ,já když měla taky toho jedináčka a nic víc,tak to byl kohout :8: :1:

• mat.yz
                mat.yz, 12.10.18 20:08:06  

:1: to si piš,že měla

• Andulka
    Andulka, 4.10.18 08:54:50  

Holky, kamarádka má problém se slepicí. Nevíte, co by jí mohlo být?
    Stoji zaprdnuta,zadek trochu posranej a moc nezere. Ale kdyz tam neco nesem,tak jako zajem o zradlo ma,jde se mrknout co pribylo a tak.. ma jakejsi dost tmavej hrebinek...

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 4.10.18 10:35:11  

Některé slepice vypadají jak nemocné při pelichání,což je zrovna čas a k tomu se hodně ochladilo.Ale samosebou jí může být cokoliv.Jestli to má hybridky,tak tam to může být vyčerpání živin intenzivní snůškou a s tím bývá spojená srdeční slabost.Těžko něco dělat.Do krmiva všem přidat nějaké slepičí vitamíny a buď se sbere nebo ne,ale ty vitamíny by asi potřebovaly i ty ostatní,co tu sezonu zvládly.Mohla by jí dát zvlášť někam do tepla s tím krmením,ale stejně prostě asi není jak by měla být.

• Andulka
        Andulka, 4.10.18 10:37:38  

Děkuji. Předám to dál. Snad se slepice sebere. Zabít ji právě nechtěla, tak jsem se zkusila poptat tady.

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 4.10.18 10:47:40  

http://www.dobra-miska.cz/nutri-mix-pro-nosnice-plv-1kg

https://www.kamir.cz/multivitaminovy-koncentrat-pro-drubez-nutri-mix-supervit-d-100g

• Andulka
          Andulka, 4.10.18 10:53:45  

http://www.imagehosting.cz/images/receivhjh.jpg
          Takhle vypadá. A už začala i druhá takhle sedět.
          Jsou to mladý slepice, nesou teprve od září.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 4.10.18 13:11:23  

No,to jim pak fakt může něco být,to by se měla poradit s veterinářem,nějaký rozbor trusu,krve.Můžou něco přinést ptáci,myši,stojatá voda,ledacos :11: :9:

• Andulka
              Andulka, 4.10.18 14:12:32  

Veterináře jsme taky radily, prý mu zavolá.

• kobylatko
            kobylatko, 4.10.18 14:08:09  

Naše tak občas stojí když jim je třeba zima .

• Lin
            Lin, 5.10.18 07:44:17  

v takových případech dost často radí sekyrkomicin.
            ale já klidně vezmu slépky k vetovi (z čehož mají vetky vánoce), některé tu mají důchodové pojištění,jiné to buď zvládnou nebo...
            nekašlou třeba? syngamoza ale většinou bývá na jaře.
            nebo červíci.
            nemá divné volátko? už jsem měla se zánětem volete, ta to nedala.
            nějaký výtok, otok?
            ten hřebínek je opravdu tmavý, může to znamenat i nedostatečné zásobení kyslíkem (plíce, srdce)
            při přepeřování můžou taky být celé divné,zaprdlé.
            na průjmík by to chtělo spíš dietku, žádné laskominy z domova.
            veti mi dívají vitamíny do vody, béčko, nějaké aminokyseliny...určitě předopovat céčkem neuškodí

• Andulka
              Andulka, 5.10.18 08:13:29  

Sekyrkomicin nechce. Prý je hezká. :4:
              Vyřídím, ale snad zavolá toho veta. Bylo by to nejlepší.

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 5.10.18 09:16:00  

:1: ,těhle věcí,co by slepicím mohlo být je spousta.I ze špatného prostředí.Třeba hodně suché a prašné,nebo t.zv.unavené/velká koncentrace such.trusu/.Letos bylo hodně sucho a teplo a když jsou na nějakém malém prostoru a hrabou se jen v tom suchém,mývají něco jako astma a při změnách počasí i hned nastydnou.I takové a podobné věci bývají.Je toho spousta i když ne nějak časté,ty slepičí problémy.

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 5.10.18 09:18:48  

To mě napadlo,protože na té fotce ta slepice zrovna na něčem takovém je.Žádná hlína,nebo dokonce tráva :5: