Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Andulka (2018-07-18 11:16:09)Lin (2018-07-15 06:01:07)kobylatko (2018-07-14 12:18:11)EnnyForMe (2018-07-13 22:21:02)Monicicinka (2018-07-13 12:12:57)mat.yz (2018-06-30 16:52:35)avi.lut (2018-06-29 06:39:39)anaj (2017-02-02 17:26:38)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 900 | Členů: 8
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Monicicinka
    Monicicinka, 12.7.18 10:39:42  

Jeden rychlocvak kuřat :) když se jich vešlo všech 10 na fotku :D
    Do teď si nezvykly na to, že jsou spojené a tak se stejně většinu času drží ve skupinkách spí na 2 části, krmit se musí nejlépe odděleně, protože jinak je Araukany od misek odhání. A na krmení je teda stále zavírám do ohrádky, protože se jinak klidně stává, že já jim donesu krmení a ony se kvůli tomu ani nezvednou, aby se přišly podívat, co to je... :D

http://www.imagehosting.cz/?v=08177d7244.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 12.7.18 11:27:26  

Ona tam má každá skupinka kohoutka,ne?Chtělo by to výběh s loukou,aby měly co dělat :1:

• Monicicinka
      Monicicinka, 12.7.18 12:34:07  

Jak píšu, jsou zavření v ohrádce aspoň na jedno krmení denně, protože mě opravdu deptá, když jim donesu krmení a jim to nestojí ani za to, aby se zvedly a přišly podívat. Přitom když je k tomu přiženeš, tak jsou hned všechna žrát...

Jojo, každá skupinka má jednoho kohouta. Ale nečekala jsem, že když je mezi nimi měsíční rozdíl, jsou spolu relativně od mala a už dlouho, že se neshluknou do jedné skupinky :)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 13.7.18 11:45:00  

Taky mají mladé krmení v ohrádce,kam se staré neprotáhnou,jinak by jim to zbaštili.Už druhý den je strkáme večer z jejich boudičky do kurníku.Kvočna začala brzo nést a vyprdla se na ně.Ta bývalá stará kvočna už nenesla a tak se starala dlouho a do kurníku je zavedla ona.

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 3.7.18 13:33:59  

Včera jsem okroužkovala,letos jsou modré kroužky.Já je parádím a oni řvali jak když je vraždím :1: :1: :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg1003.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg10ovo.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg10bpb.jpg
    vůbec není možné ta torpéda vyfotit pohromadě,pořád jsou někde rozptýlený,ani u toho žrádla nevydrží pohromadě :1: :1:

• Lin
      Lin, 4.7.18 20:03:04  

no ty jsou povedené! vypadají jak lodičky, super :15:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 30.6.18 18:31:01  

Hlásím :7 slepiček,3 kohouti :15: Ani jsem tolik slepiček nepotřebovala.Kdyby někdo tady chtěl,udělám pěkný kmen 1,2 :4: :15:

• Lin
      Lin, 1.7.18 08:52:03  

jestlu jsou tak super jako první, tak beru!!! :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 1.7.18 10:08:04  

Mám z nich radost,jsou suprový.Ten pán je mistr v tomhle.Od prvního dne všechny čilé a zdravé,krásně opeřovali,rostli,no všechno OK.A šikovný :1: :1: :1: Průzkumníci,cestují všude :8: Znají všechny dírky,vylezou zrevidovat kurník a vědí sakra dobře že do jejich výběhu s boudičkou a žrádlem velké nemohou.Je sranda je pozorovat,ty jejich akce :7: ,a pak se řekne hloupé kuře,nebo že jsou slepice blbý :1:
        Já bych ti je strašně ráda dala,ale jak je k tobě dostat? :9: :9:

• Lin
          Lin, 1.7.18 19:48:50  

to neřeš, vyžebrám od tebe někdy vejce :4:
          úplně si to představuju, jak řáděj a zkoumaj, jsou super.
          já teď čučím na koťata. věčně sbírám pantofle, nebo sundavám horolezce ze zad :1:
          strašně mi ty zvířata pomáhají :4:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 1.7.18 21:03:45  

To ti závidím :2: Já měla dva kocoury za sebou/už jsem párkrát psala/Ferdinanda 25let,Mikešeka 17.Chyběj mi :9:

• Lin
              Lin, 4.7.18 20:02:06  

já vím a chápu. počítala jsem, že se ti tam něco přitoulá

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 4.7.18 20:19:23  

Nemaluj čerta na zeď! :14: :1: :1:mikešek byl taky nalezenec :2: Těžko by to člověk odstrčil.Ale,je to skoro k neuvěření,ale tady nic toulavého není a co vidím kolem po zahradách a tak,všechno to má oboječky a i sousedi,úplný tydýt :1: a mají kočky kastrované.

• Lin
                  Lin, 5.7.18 18:24:49  

hoď adresu, projedu se :1: :1: :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 5.7.18 18:43:09  

To je problém.Máme maringotku a jsme každou chvíli jinde :14: :1: :1: :1: :1:

• Lin
                    Lin, 5.7.18 20:06:35  

:1: :1:

• Lin
    Lin, 20.6.18 16:51:26  

enný? nevíš co za barvu může vypadnout z králíka činčily x žlutočerný po dalmatinech?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 20.6.18 21:03:15  

Jéžiši :1: ,všechno možné.To se takhle nedá přesně uhodnout,musíš se nechat překvapit :2: Ale mohl by některý i takhle nějak:
      http://www.imagehosting.cz/?v=0001044.jpg
      a nebo taky takhle :1: :1: :1: :1: :1: :1:
      http://www.imagehosting.cz/?v=0483kralik.jpg

• Lin
        Lin, 21.6.18 07:52:26  

tak toho druhýho beru!
        uděláme si na to monopol a rozdělíme se, ju? :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 21.6.18 11:47:08  

Mám pocit,že by jsme pěkně vydělávali a nestačili ani množit :1: :1: :1: A jsem ráda,že budeš první vlaštovka,hlavně si to včas patentuj :1: :1: :1: :1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.6.18 17:46:47  

http://www.imagehosting.cz/?v=uzoo92.jpg

Dobrý nápad děvčata.... já vyšlechtil a trochu pokřížil leguána a nestíhám to prodávat :14:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 28.6.18 09:34:37  

Tak to kam se hrabem s králíkem :1: :1: :1: :1: To hned dva tři zamlouvám.A to by v tom byl čert,aby mi dál kadili cizí psi před branku :1:

• mat.yz
                mat.yz, 30.6.18 16:49:34  

:1: :1: :1:

• mat.yz
          mat.yz, 30.6.18 16:52:34  

Jo,az vyleze neco jiného :-D

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 8.6.18 15:06:20  

Kuřátka :15: ,už zlobí,všude vlezou a hlavně na všechno.Pár odvážlivců už objevilo i kurník a po pár pádech ze žebříčku prozkoumalo :1:
    Po "snídani"seberu krmení a otevřu jim ohrádku.V tu ránu je tam četa uklízeček a do mrtě vyčití co kuřata vyházela z krmítka na zem.Kohout opět nadšen z těch dětí a žádná slepice si nedovolí po nich ohnat,tak jsou prckové pěkně oprsklí :1: :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0978.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0982.jpg
    v pravo bobci na žebříčku:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0972.jpg

• Lin
      Lin, 8.6.18 17:27:50  

drobátka krásný, jak pěkně se jim daří :15:
      kohout je fakt dobrej tatík :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 9.6.18 22:55:17  

A vidíš tam ty kohouty,jo :8: :1: :1: :1:

• Lin
          Lin, 10.6.18 06:13:12  

už jsou dost velký na barevnou metodu, ale vsadila bych gatě, že tam kohouta vidím. neopeřujou kluci pomalejc?

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 10.6.18 09:32:26  

Kohoutci mají hlavně už od začátku krátká křidélka.Na tom prvním obrázku,dvě uprostřed jsou jasné holky.Oni ti kohouti,jak mají v dospělosti to různé peří,tak jsou takoví střapatý :1:

• Lin
              Lin, 10.6.18 10:15:29  

jo, to jsem myslela, jsou střapatý. ty dvě taky vidím 100% holky. to kuře nalevo od nich bych podle barevné metody zaručila toho kohouta.
              ale víc už by bylo hodně hádání, barvy jsou věkem mázlé. možná naživo...no, v týhle době čekám už co se vyvrbí, nebo okukuju nohy a hřebínky, čekám na hřbetní závěs...kokrhání :1:
              jak to vidíš ty? kolik máš kohoutků? :15:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 10.6.18 10:25:04  

Hóóódně :14: Nějak vidím 6 z těch deseti kuřat,ale ještě to může být jinak.Mě by teda ty čtyři slípky stačily tak akorát.Ale těch kohoutů je mi pak líto.Sice nějaké na výstavě prodám,mám zájemce vždycky,ale ne zas tolik.Slepiček,těch by se prodalo hafo,ale kohouta si každý mění jednoho za nějaký ten rok.

• Lin
                  Lin, 10.6.18 10:50:31  

no jo no, když ono to nejde ovlivnit, viď?
                  co naděláme. taky je radši rozdám, než abych je kuchla. a kuchaný pak taky většinou rozdám.

• mat.yz
      mat.yz, 17.6.18 23:11:26  

Konečně jsem to otevřela,to jsou pozovačky,jak koukaj do objektivu :-) :-).Ja mam kvocnu s kuretem odděleně.Za jak dlouho je mužu bat k slepicim ? Kvocna uz snesla vejce,ale kure k slepicim se bojim dat,ze by ho uklobali,ta je necham spolu a az doroste,tak poputuje .Ty je máš společně,ze ? Jinak vysedela mi ho v kotci kralikarny,jak si tu psala,pze ji podnaseli a nedali ji pokoj ostatni slepice.To byl dibry napad :-).mj.kachna by tak za 7 dni mela mit vyklubano.Ma 6 vejec,vic toho nesnesla a vubec se k ni nemuzu priblizit,bo je pěkně a správně zlá :-)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 18.6.18 11:25:15  

To záleží jak oddělěné je máš.Já mám tenhle systém :1: Ve výběhu u slepic postavím tu voliéru s boudičkou a tam dám kvočnu s vylíhnutýma.Ostatní je vidí,zájímají je,očumují a tím se tedy taky znají.Po pár dnech,asi tak týden pouštím kvočnu s kuřaty ven mezi ně.To je čas,kdy si na ní nikdo netroufne a ani na to kuře.Později už je pouštím na celý den a mají pootevřená jen ta zašupovací okýnka,nebo vrátka,jen co kuře proleze a slepice ne,aby jim nesežrali krmení.K večeru tam pustím i kvočnu,aby mohli jít spát.Po čase začne kvočna chodit do kurníku a kuřata tam lezou za ní.Pak seberu boudičku a je to.
        Když si slepice zvyknou že tam to malé s mámou je od malička,tak mu nic nedělají.Jasně,že se některá po nějakém ožene,ale ne že by jim ubližovali.

• Lin
          Lin, 18.6.18 16:34:59  

převzala jsem tenkrát tvůj systém. kvočna je v boudičče, jedno okýnko z pletiva. takže se slyší trochu vidí. po pár dnech, jakmile kuřata jsou jistá na nohách, vypouštím natvrdo.
          letos jsem dokonce měla pár podstrčenců dva dny v kurníku na hnízdě (aby je kvočna přijala) a pustila je rovnou. naprostá pohoda.
          dodneška na tebe myslím, protože držet prcky měsíce mimo hejno je náročný.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 18.6.18 19:39:46  

A to jsem ráda,že jsem ti k něčemu :15: :1: :1: Mě tohle napadlo,když mi kvočna tajně vyseděla kuřata ve skalce u plotu vedle kurníku a rovnou s nima šla do hejna shánět něco k jídlu a nic se nědělo.Tak jsem jen trochu upravila detaily :1: :1: :1:

• Lin
              Lin, 19.6.18 08:27:26  

kolikrát nás ty zvířata převezou :1:

• mat.yz
            mat.yz, 18.6.18 22:31:08  

Aha,to mi přijde logické,tak budu pomalu to jedno kuře zvykat :-) :-)

• Lin
              Lin, 19.6.18 08:37:18  

je to dokonce šetrnější, než přidat odrostlé kusy.
              letos tu mám dokonce dvě kvočny na omezeném prostoru a vycházejí spolu parádně, což si myslím, že je skoro zázrak. nevím, jestli je to tím systémem, že jedna byla venku a druhá v boudičce, setkaly se až když byli kuřata větší...
              ale jsem ráda, že je nemusím složitě střídat.
              letos jsou ty potvory fakt nezvykle milé :1:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 19.6.18 10:33:51  

Taky se mi zdá.Ono taky to počasí.Je skoro pořád krásně a teplo.Takové antistresové pro ně :1: :1: Nemusí přes den hledat žádné úkryty před zimou a deštěm.Celý den courají,občas odpočívají rozložení někde na sluníčku,nebo ve stínu.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 27.6.18 17:47:30  

Ty máš jen jedno? :7: :15:

• mat.yz
                mat.yz, 30.6.18 16:50:41  

Ano,jedinačka :1:

• Monicicinka
    Monicicinka, 6.6.18 22:20:11  

Tak se Vám pochlubím i všem - dneska úspěšně zvládnuté státnice z 5 předmětů - všechny za A a stejně tak i obhajoba bakalářky :)

• Lin
      Lin, 7.6.18 08:44:48  

ty jo. smekám, hluboce se klaním a gratuluju, jsi úžasná :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.6.18 10:35:59  

No paráda!!!! :2: :2: To mám radost s tebou :4: :15: Jsi holka šikovná,všechna čest.Spousta iniciativ a ještě učení,a všechno na 100%,to je krásné :2: :2: :2: :2:

• Monicicinka
      Monicicinka, 7.6.18 18:27:41  

"pochlubím i sem" mělo být v tom původním příspěvku :D :D

Moc děkuju :)

• mat.yz
      mat.yz, 13.6.18 11:47:30  

Také velice gratuluji :-)

• mat.yz
    mat.yz, 1.6.18 20:14:22  

Holky,zabydlel se u nas jeden holub( jedno kuře,a asi jen jedno kachne :-D).Není plachý,vsimla jsem si,ze ma na noze barevný plast.krouzek v barvach nasi vlajky.To se asi zatoulal nějakému chovateli...normálně jsem se lekla,ze mi nekdo posílá zprávu :-) :-) :-) Nic o holubech nevim,ale je tu všude zrni,tak tu s námi je....akorát,ze z lesa na nej číhají dravci.....

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 1.6.18 21:55:36  

No úroda :8: ,jako já loni-4kohouty :1: :1: :1: taky úspěch jak hrom :1:
      A ten holub.Asi letěl někde závody.Někdy je to na ně moc a tak se někde ubydlí a nabírají síly a pak zas letí dál domu.A někdy taky ne.Už se mi stalo taky,chytla jsem ho a číslo kroužku jsem řekla holubářům u nás chovatelů.Ti podle čísla zjistili majitele.Byl až Ostravy a už ho nechtěl,když nedolétl.Ale jeden holubář si ho nechal.Loni taky,ale toho jsem jim zrovna dala,ať si to vyřeší :1:

• mat.yz
        mat.yz, 1.6.18 22:24:49  

Aha,tak nejak jsem si to myslela,ze holub se ztratil,nebo má toulavou :-P.Chytit nejde,tak uvidime..

Jo,letos se daří !!!!':-D furt lepší jedno,nez nic :-D smiiiich,rozjizdime se pomalu :-) :-) :-) ja ksem z toho kuratka unesena,vozi se na slepici a skáče jako žába :-) :-)

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 1.6.18 22:29:39  

Ale jo,i to je radost :4: Taky jsem měla jedináčka.
          http://www.imagehosting.cz/?v=eva153qcq.jpg

• mat.yz
            mat.yz, 1.6.18 23:28:09  

:-),no je hezké ,když je člověk skromný.A to jsem se tesila,že nebudu kupovat mladý slipky :-D....a jak se taky ta tvá kvocna nese s tim jedinackem :-D :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 2.6.18 09:48:54  

Já chápu o co ti jde :2: ,ale zase s kuřátkama je spousta práce a pak máš k tomu několik kohoutků :8: Já bych zase raději koupila tři čtyři odrostlé kuřičky bez té práce s tím vším,kdyby mi někdo prodal a šmitec :1: :1: Ale to nikdo neprodá,až třeba už dospělé a ty jsou dost drahé.Tak že buď se zadaří a nebo nemám nic,jako poslední dva roky ,to jedno kuře a ještě kohout, a loni čtyři a všichni kohouti :8: Tak letos jsem to vyřešila konečně takto.Kuřátka stála 300,- a zas nějaký ten rok to půjde.Až mě to jednou naštve,tak si koupím 5 pěkných hybridek,pro nás stačí a bude klid :1: :1: :1: :1:

• mat.yz
                mat.yz, 3.6.18 17:52:47  

:1: ,vsak ja mam taky hybridky :-),ale neni to kohout,ale slepička.Jo,prace je dost,to mas pravdu,teď kdyz je teplo tak to jde,kvocna se stará.Vim,odchovavala jsem takhle kachňata na vykrm a kvarku a svitili jsme jim.Ted jak jsem v praci,tak je to kmitačka.Ano,koupím zase nosnice a klid.Tentokrat ne klecovky,potrebuji omladit chov.A ja k tomu ještě pestuju zeleninu,kytky...takze nekdx toho je fakt dost.Jeste,ze delam jak mi to vyhovuje časově a hodiny mam taky jak muzu(4-7 h) ,to je super.A super je,ze jsem chytla praci ve vsi,nemusim dojizdet opet do mesta :-)

• Lin
                  Lin, 4.6.18 14:36:50  

jsi dobrá, že to všechno stíháš...

• mat.yz
                    mat.yz, 6.6.18 16:40:24  

Nestíhám :-) :-) :-),ale snažím se :-D,vsak ty rano ve 3 h vstavat,máš muj obdiv,dve děti...no,taky toho máš dost,co

• Lin
                    Lin, 6.6.18 17:26:37  

momentálně marodím, takže nevstávám :1: a nějak jsem si zvykla. nechápu, jak můžu už ve tři sedět v autě brrrr :1: :1:
                    ono s těma zádama už to stejně dělat nemůžu, tak uvidíme jak se to vyvrbí. ještě nemůžu na směny kvůli klukům, což je dost problém. nějak to dopadne :4:

• mat.yz
                    mat.yz, 13.6.18 11:58:32  

Ja taky,se zadama :-),ale v sobotu a nedeli jdu...uvidim jak to dam. Clovek ma den volna a lupne mu v zadech ,no ;-)

• Lin
                    Lin, 13.6.18 12:53:03  

se divíš? pořád v zátahu a když máš volno, uvolní se to a takhle to dopadne :1:
                    kolegyně z práce odešla v dobré kondici do důchodu a pak chodila půl roku v předklonu, než si tělo zvyklo na volnější režim, chudák

• mat.yz
                    mat.yz, 17.6.18 22:58:40  

A jo,jak jsem stará tak jsem bl...to mě nenapadlo :-) :-) :-) ale uz jsem jakžtakž v kondici ;-).Co ty,uz ok.Těším se,az bude mit syn prázdniny,nebudu muset tak brzy vstavat a vozit ho a privazet ze školy :-)..ale zase budu vlastně muset vařit :-D

• Lin
                    Lin, 18.6.18 07:46:11  

tak nějaký rychlovky, ať si užiješ trošku klídek :4:
                    ono to uteče...

• mat.yz
                    mat.yz, 18.6.18 08:07:30  

určitě , taky varim i kvuli nam :-)

• mat.yz
                    mat.yz, 18.6.18 08:08:50  

A mj.na zahrade je zelenina,tak je tam poslu :-) :-) :-)

• Lin
      Lin, 2.6.18 18:49:38  

zase jedináček? ojoj :15: no to, už se do toho dostáváš, příště bude líp :4: :1:
      třeba až nabere sílu, poletí holub zase dál

• mat.yz
        mat.yz, 3.6.18 17:54:08  

Jj.rikam,ze se to rozjíždí,hezky jak ma...holub je tu pořád :-)