Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
EnnyForMe (2018-11-12 20:14:17)Monicicinka (2018-11-12 19:30:52)kobylatko (2018-11-12 18:31:54)avi.lut (2018-11-06 19:44:12)Lin (2018-10-26 07:50:26)Andulka (2018-10-24 17:20:06)mat.yz (2018-10-12 20:10:34)anaj (2017-02-02 17:26:38)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 967 | Členů: 8
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• kobylatko
    kobylatko, 12.11.18 13:55:34  

Pěkná slepička :2: :2: https://napady.iprima.cz/prima-napady/slepice-bielefeldska-rodobarva-plemeno-ktere-snasi-velka-vajicka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 12.11.18 16:45:41  

Jsou hezké.Jeden kamarád u nás v ZO je má.To se musím zeptat na ty klady co tady píší :1: :1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 25.10.18 21:02:44  

Staré už jsou přepeřené,a letošní kuřičky jsou nějak překvapené,kde že je to léto :1: Letos léto dlouhé a bez deště,v podstatě nic jiného nepoznali a teď tohle,zima,vítr,déšť.Koukaj na to divně :1: :1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 12.10.18 23:29:19  

Kohout.Jedni lidé,někdo jim dal telef.,že by chtěli kohouta,v srpnu.Tak jsem slíbila a ať ho tu ještě chvíli nechají,že by ještě chvíli potřeboval,než půjde do jiného hejna.No a od té doby nic.Kohoutek si udělal svou skupinku se ségrama,starý si chodil se svými a úplná pohoda.Navíc je neskutečně krásnej a hodnej :2: Běhá za mnou jak pejsek i s těma jeho ségrama.No a teď paní volala,jestli si mohou přijít a mě je ho líto :9: Ale dám jim ho,možná by se časem kluci stejně začali prát.Ale tak se mi nechce!! :9: :11: :1: :1:

• Lin
      Lin, 21.10.18 10:37:37  

to věřím. taky tu mám páreček co by měl zmizet. už jsou veliký a kohouti se škorpí občas.

• Monicicinka
    Monicicinka, 10.10.18 12:40:51  

Takže fotky :D a už dám s amrama zase chvíli pokoj :D

Náš kohout http://www.imagehosting.cz/?v=e687d9768d.jpg

Slepice :D v reprezentativnějším postoji než vedle poháru :D http://www.imagehosting.cz/?v=77ca5a25cd.jpg

A ten kpupený kohout. Je o půl kila lehčí, nemá dorostlý ocas a nemá ještě kroužek nad ostruhou....babička straší, že toho našeho ještě předroste :D
    Na výstavách měl jednou před koupí a podruhé u nás na krajské VD 93, tak špatný by být nemusel. I když na těch fotkách vypadají dost rozdílně:D
    http://www.imagehosting.cz/?v=f858f0f4c8.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 10.10.18 13:35:56  

Vypadá prostě mladší,ale pěkný jsou všechny,oba dva i slepičky.Holky jsou fešandy :4: :15: :15: :15:

• mat.yz
      mat.yz, 12.10.18 20:10:34  

:15: pěkné jsou a jak se naparují,slépky více než kohout. Krásné vybarvení :4:

• Monicicinka
      Monicicinka, 14.10.18 16:37:52  

Tak z výstavy si kohout dovezl 95,5b :D s pochválenou v typu, kresbě, barvě nohou a "hlavy jako celku" :D a jediná výtka byla nedorostlý ocas. A slepička šla jiná, dostala 94b, stejně jako u nás v srpnu :) A tím se pro letošní rok dovystavovalo :)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 14.10.18 16:43:15  

No tak vidíš,je pěkný :4: a nic by neměl zkazit :1:

• Monicicinka
    Monicicinka, 7.10.18 20:54:23  

My se dneska vrátili z předposlední výstavy letošního roku :) Už před 14 dny na krajské výstavě měla tahle slepice 95b, kohout 94b a ČC. A dneska si z výstavy Moravy a Slezska odvezli to stejné ohodnocení a dokonce Pohár (i když nespecifikováno, za co konkrétně :D )
    Bála jsem se, že když jsou z dubna, už budou pozdní a nestihnou dorůst. Ale očividně se to zvládlo i tak. už před 14 dny byly oceněné jako dospělé a dopeřené, tak jsem ráda.
    Jinak už máme doma kohouta do chovu na příští rok, ten je tedy asi o půl kila menší a ještě ani nemá kroužek nad ostruhou. A ten náš se bude asi v týdnu stěhovat do nového domova :) Na fotkách 2x ta 95b slepice a náš odchovaný kohout - ten 94b :)
    http://www.imagehosting.cz/?v=p1040474.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=4353427319.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=4156291927.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.10.18 22:03:58  

Krásné jsou a kohout taky :4: Já jsem včera mladému pracně přetahovala kroužek přes ostruhu.

• mat.yz
      mat.yz, 8.10.18 22:17:35  

Jůůů,ty jsou jak malovaný! A kohout taky. To jako nepelichají??? :7: :4: :15:

Já bych mohla vystavovat tak ty čtyři kočky co se mi letos namnožily.Tedy dva kocouři a dvě kočky už jsou po kastraci :9:),udala jsem jen jedno koťátko a zbytek si nechala :2: Ale nelituju,jsou legrační ve smečce :15: :4:

• Monicicinka
        Monicicinka, 9.10.18 00:59:35  

Ta fotka kohouta je asi měsíc stará. Zítra se ho ještě pokusím vyfotit, ale on se moc nedá, přestože slepice jsou celkem kontaktní a kolem člověka se motají, tak on se bojí. Už má přes 3.5kg a ve středu se bude stěhovat do nového domova :)
        A ne, teď nepelichají, právěže už jim dospělácké peří, včetně ocasů, dorostlo.

• mat.yz
          mat.yz, 9.10.18 22:36:17  

a jo,más pravdu. Má odchovaná slepice (jednen kus :1: ) je taky nádherně opeřená :15: :4:

• mat.yz
    mat.yz, 7.10.18 20:34:06  

Děvčata,jak vám nesou slepice :4: Mě už tyden každý druhý den jedno vejce :1: To jsem zakoupila ještě 10 ks. Tedy celkem mam 33 ks . Je fakt,že přepeřují a celý rok nesli výborně,takže ted mají dovču :)

• Monicicinka
      Monicicinka, 7.10.18 20:39:18  

Přehled mám jen o těch letošních kuřičkách :D Araukany březnové, 3 slepičky a snáší od půlky srpna teď 1-2 vajíčka denně (většinou) a Amroksky - 5 slepiček půlky dubna začaly snášet cca 25.9. a jsou schopný snést až 3 vejce za den a občas taky žádný...ty ještě začínají :D

• mat.yz
        mat.yz, 8.10.18 22:04:47  

super,na mladé slepičky vyborny :4:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.10.18 22:06:35  

Jj,taky.Sem tam jedno a pelichaj.Ale kuřata vypadají pěkně,počítám,že kolem vánoc už to zkusej,kohout už se o ně zajímá :14:

• mat.yz
        mat.yz, 8.10.18 22:12:56  

oni nesli celý rok super,teď ne. Taky potřebují oddych,jako my ..jinak to moje jedno kuře je nádherná slepicka,ještě jsem ji na hnízdě neviděla,ale mám z ní radost :))) A ještě mi sedí kvočna :1: ,nevím co z toho bude ,tak zatím se moc nezmiňuji :6: :1: :1:

Ale králíci,ti mi dělají radost.Koupila jsem samici a ta má už podruhé 11 ks velkých králíčků,ted už podslední vrh začíná vidět :4: Takže králíci po jarním špatném rozjezdu s ramlováním a koupi nového samce,jen vzkétají :2: :4:

Ehm,co jsem zdražila vejce ,přestali nést :1: :1: ,asi jsem chamtivá,no. Prodávám za 4 kč,teď. Zájemci zůstali,ale slépky stávkují :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 9.10.18 10:15:09  

To je fajn,že je to slepička :2: :2: No,dospělky potřebují tu dovču,nové šatičky,a nabrat "stavební materiál" :1: na dálší produkci.Letošní kuřičky,ty neprlichají a měli by ve snůšce pomalu zastoupit ty v oddechu.
          Králíci paráda :4: :2: Prý má být jaksi teplo až do konce roku,tak uvažuji,že připustím mladou.
          A nejsi hamoun.Jen si zpočítej na co tě přijde jedno vejce.A to nepočítám tu práci kolem toho.

• mat.yz
            mat.yz, 9.10.18 22:33:29  

že jo :),já taky to teplo předpokládam,podle zvířat :)jenže novou slepici mám jen jednu :1: :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 10.10.18 09:54:26  

A to jsi ještě klikař :1: ,já když měla taky toho jedináčka a nic víc,tak to byl kohout :8: :1:

• mat.yz
                mat.yz, 12.10.18 20:08:06  

:1: to si piš,že měla

• Andulka
    Andulka, 4.10.18 08:54:50  

Holky, kamarádka má problém se slepicí. Nevíte, co by jí mohlo být?
    Stoji zaprdnuta,zadek trochu posranej a moc nezere. Ale kdyz tam neco nesem,tak jako zajem o zradlo ma,jde se mrknout co pribylo a tak.. ma jakejsi dost tmavej hrebinek...

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 4.10.18 10:35:11  

Některé slepice vypadají jak nemocné při pelichání,což je zrovna čas a k tomu se hodně ochladilo.Ale samosebou jí může být cokoliv.Jestli to má hybridky,tak tam to může být vyčerpání živin intenzivní snůškou a s tím bývá spojená srdeční slabost.Těžko něco dělat.Do krmiva všem přidat nějaké slepičí vitamíny a buď se sbere nebo ne,ale ty vitamíny by asi potřebovaly i ty ostatní,co tu sezonu zvládly.Mohla by jí dát zvlášť někam do tepla s tím krmením,ale stejně prostě asi není jak by měla být.

• Andulka
        Andulka, 4.10.18 10:37:38  

Děkuji. Předám to dál. Snad se slepice sebere. Zabít ji právě nechtěla, tak jsem se zkusila poptat tady.

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 4.10.18 10:47:40  

http://www.dobra-miska.cz/nutri-mix-pro-nosnice-plv-1kg

https://www.kamir.cz/multivitaminovy-koncentrat-pro-drubez-nutri-mix-supervit-d-100g

• Andulka
          Andulka, 4.10.18 10:53:45  

http://www.imagehosting.cz/images/receivhjh.jpg
          Takhle vypadá. A už začala i druhá takhle sedět.
          Jsou to mladý slepice, nesou teprve od září.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 4.10.18 13:11:23  

No,to jim pak fakt může něco být,to by se měla poradit s veterinářem,nějaký rozbor trusu,krve.Můžou něco přinést ptáci,myši,stojatá voda,ledacos :11: :9:

• Andulka
              Andulka, 4.10.18 14:12:32  

Veterináře jsme taky radily, prý mu zavolá.

• kobylatko
            kobylatko, 4.10.18 14:08:09  

Naše tak občas stojí když jim je třeba zima .

• Lin
            Lin, 5.10.18 07:44:17  

v takových případech dost často radí sekyrkomicin.
            ale já klidně vezmu slépky k vetovi (z čehož mají vetky vánoce), některé tu mají důchodové pojištění,jiné to buď zvládnou nebo...
            nekašlou třeba? syngamoza ale většinou bývá na jaře.
            nebo červíci.
            nemá divné volátko? už jsem měla se zánětem volete, ta to nedala.
            nějaký výtok, otok?
            ten hřebínek je opravdu tmavý, může to znamenat i nedostatečné zásobení kyslíkem (plíce, srdce)
            při přepeřování můžou taky být celé divné,zaprdlé.
            na průjmík by to chtělo spíš dietku, žádné laskominy z domova.
            veti mi dívají vitamíny do vody, béčko, nějaké aminokyseliny...určitě předopovat céčkem neuškodí

• Andulka
              Andulka, 5.10.18 08:13:29  

Sekyrkomicin nechce. Prý je hezká. :4:
              Vyřídím, ale snad zavolá toho veta. Bylo by to nejlepší.

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 5.10.18 09:16:00  

:1: ,těhle věcí,co by slepicím mohlo být je spousta.I ze špatného prostředí.Třeba hodně suché a prašné,nebo t.zv.unavené/velká koncentrace such.trusu/.Letos bylo hodně sucho a teplo a když jsou na nějakém malém prostoru a hrabou se jen v tom suchém,mývají něco jako astma a při změnách počasí i hned nastydnou.I takové a podobné věci bývají.Je toho spousta i když ne nějak časté,ty slepičí problémy.

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 5.10.18 09:18:48  

To mě napadlo,protože na té fotce ta slepice zrovna na něčem takovém je.Žádná hlína,nebo dokonce tráva :5:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 27.8.18 11:21:45  

Víkendy s výstavami:
    slepičky,s těžkým srdcem jsem je prodala :5: a ještě dva ml.kohouty.Kurník mám tak na 12ks a kluci kohoutí,ti by se už pomalu zabili navzájem :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg02csc.jpg
    A dala jsem si obodovat samičku,taky pěkné,jsem spokojená,králík s kresbou to se vždycky nepovede :15:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg1062.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=p10202zjz.jpg

• Lin
      Lin, 27.8.18 12:16:20  

gratulka, je vidět, že se vyznáš a víš co děláš :4:
      to já jsem plácal :13:
      samička má hvězdičku? princezna? :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 27.8.18 13:22:35  

Jen neříkej :4:,taky se staráš.Že já to okroužkuji,otetuji a někam s tím vyrazím,to už je jen o té zábavě a že když potřebuješ zředit a nechceš to zabít,tak to udělá zas někomu radost,nebo službu.
        A samička,no jsem zvědavá,po tom letošním neúspěchu s tou starou,co zmařila ta dvě hnizda,tak připustím tuhle a asi i teď napodzim.

• Monicicinka
      Monicicinka, 27.8.18 22:32:41  

Gratuluju! :)

My zvládli hody - amroksky i araukany dostali ČC, nejpovedenější amrokska vyhrála výstavu. Kohout araukan se prodal, amroksák je zamluvený. Byli jsme domluvení na výměně, ale zjistili jsme, že pán má chovné slepice od nás, tak to asi nebude to správné :/ Tím tedy výstavy se slepicema skončily. Letos u nás na výstavě ale jinak nebyla povedená drůbež
      Holubi - všechny 4 plemena dostaly ČC, i ty stříbrné lahory (ty mají mimochodem teď 1. odchované mládě, už venku ve voliéře). Já na černé pštrosy měla stejné bodové ohodnocení jak vítěz výstavy, ale přeci se o kousek víc líbili ti jeho holubi :)
      A králíci - jak kolekce albínů, tak strakáček dostali ČC. O albíny je letos hrozný zájem - jsme všechny jarní mladé prodali tetované i netetované už před výstavou. Tak nám zůstala jen 2 kolekce 1,3 a 3,0. No, už je doma jen jedna samice, co bude zůstávat do chovu a 2 samci :D
      A v hopu se celkem taky daří :) za letošek už máme 32 pohárů :D loni za celou sezonu jich bylo 34. Ale letos to hodně táhne Tim...Dibla oslavil 4. narozeniny a 3 dny po tom skočil po roce na závodech zase 90cm do výšky.
      https://www.facebook.com/khstepanov/videos/465056750676405/
      To už neskákal ani v tréninku :D A letos má i kvalifikaci na MČR v dálce, protože začal skákat 2metry :D

A letos na celostátní výstavě v Olomouci vystavovat nebudeme. Jen tam v sobotu i neděli budou závody...

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 31.8.18 18:06:49  

Pěkné všechno :4: :15: Výsledků jak za nějakou malou ZO :1: :1: :1:
        Tady drůbež taky nic moc.Začínají pelichat,nějak brzo,jako všechno letos,a už to bylo na spoustě vidět.Buď už jim ledacos chybělo,nebo jasně už staré peří ,co se chystá padat.

• mat.yz
        mat.yz, 22.9.18 10:59:38  

Konečně vidím v akci....to jsou tzv.kraličí dostihy :)))

• radeksaman
      radeksaman, 27.8.18 22:59:33  

A co to je za kralika? Nejakej ten beran ze ?

• Monicicinka
        Monicicinka, 27.8.18 23:29:01  

Ten na videu? Sportovní králík - tenhle konkrétně ze čtvrtiny polish, ze čtvrtiny minirex, ze čtvrtiny zverimexák a ze čtvrtiny dánský sportovní beran :D

• radeksaman
          radeksaman, 28.8.18 00:30:13  

Ja myslel toho na fotkach....jednou delali tyhle zavody kraliku i v Praze, tak jsem se byl podivat a byla to docela legrace.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 28.8.18 11:24:33  

U mě a fotce to je beran. :15:

• mat.yz
      mat.yz, 22.9.18 10:52:05  

Ahojte všichni,po delší pouze jsem tu :2: . Letos chov nic moc,ale kralíkum se dařilo.Nekolik jsem jich prodala a zbytek snime sami.Jo a ještě mi sedi slepice na vejcích :2:

Přikoupila jsem klecové slepice na vejce,neboť poptávka je vysoka a holky už nestihali :4: Vezli mi je až z Pelhřimova ä docela jsem prodělala :1: :1: ,ale už nesou a o to jde.Jsou sice opelichané,jak to bývá,ale mam pocit,že se tu budou mit dobře :)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 22.9.18 11:12:58  

Ahoj děvče!!! :2: :2: :2: :2: Bylo za tebou smutno :15:
        Klecovky,to je co? :9: Ale jak dostanou tvou péči,to bude fofr jak se zmůžou a budou pěkné :4: :2: Já když to viděla u kamarádky,první dva dny nevěděly co se to děje,v údivu,a pak,nevím jestli může slepice vypadat šťastně,ale byla to radost se na ně dívat :2: :2:
        A kuřata teď, :11: :1: Jen aby se nepo... to počasí.

• mat.yz
          mat.yz, 22.9.18 11:31:41  

Ano,vypadají bídně,tak jsou z Pelhřimova :1: :1: (zajeď do Pehřimova,ať vidíš do čeho jdeš :1: ). Beru je každý rok a dají se brzo do kupy.

No,slepice začala kvokat,tak v touze mít ta kuřatka,jsem ji vejce dala. Počítám s tím,že je odchovám pod světlem,nebo u kamen :15: Pokud tedy bude mít opět jen jedno,tak to dám :1: a možna je obě nastěhuji do baráku. :1: :1:

• mat.yz
            mat.yz, 22.9.18 11:35:38  

Víš co,já sháněla nejlepší připojení na inet,vzhledem k tomu,že tu máme mizerný signál. Proto jsem oddalovala koupi notebooku....ale pak jsem řekla ,že ho syn bude stejně potřebovat a koupila ho. Připojení je obstojné,mám ho 14 dní na zkoušku a vypadá to docela dobře.Má inet i v mobilu,takže jsem jela přes mobil...ale tohle je větší a lépe na to vidím :)))))) :1: :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 22.9.18 11:58:32  

To je fajn.Ono nejen na tu zábavu,ale hlavně na všechno co dneska člověk potřebuje.Mob.,i ten nejlepší to je jen alernat.řešení.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 22.9.18 11:52:29  

Je mi to úplně jasný s těma kuřatama :1: :1: :1: :1:Co by člověk neudělal.
            Jak jsem prodala ten kmen na výstavě,tak PD pořád přemýšlí,jak se mají.On s Enčou a kuřata,to je věc :8: :1: :1:
            http://www.imagehosting.cz/?v=obrzkydwd.jpg
            A Pelhřimov,jo,taky mě hned napadlo :1: :1:

• mat.yz
              mat.yz, 22.9.18 21:19:55  

:1: :1: :1: nádhera

• mat.yz
      mat.yz, 22.9.18 10:55:03  

Mám nový notebook,konečně vidím obrazky :)))) Slepičky a kohouta máš moc hezky,čestná cena,výborně :)