Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Andulka (2018-09-21 11:04:05)Monicicinka (2018-09-19 13:52:44)EnnyForMe (2018-09-03 11:25:56)kobylatko (2018-09-01 13:01:19)Lin (2018-09-01 12:22:29)mat.yz (2018-06-30 16:52:35)avi.lut (2018-06-29 06:39:39)anaj (2017-02-02 17:26:38)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 916 | Členů: 8
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 27.8.18 11:21:45  

Víkendy s výstavami:
    slepičky,s těžkým srdcem jsem je prodala :5: a ještě dva ml.kohouty.Kurník mám tak na 12ks a kluci kohoutí,ti by se už pomalu zabili navzájem :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg02csc.jpg
    A dala jsem si obodovat samičku,taky pěkné,jsem spokojená,králík s kresbou to se vždycky nepovede :15:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg1062.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=p10202zjz.jpg

• Lin
      Lin, 27.8.18 12:16:20  

gratulka, je vidět, že se vyznáš a víš co děláš :4:
      to já jsem plácal :13:
      samička má hvězdičku? princezna? :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 27.8.18 13:22:35  

Jen neříkej :4:,taky se staráš.Že já to okroužkuji,otetuji a někam s tím vyrazím,to už je jen o té zábavě a že když potřebuješ zředit a nechceš to zabít,tak to udělá zas někomu radost,nebo službu.
        A samička,no jsem zvědavá,po tom letošním neúspěchu s tou starou,co zmařila ta dvě hnizda,tak připustím tuhle a asi i teď napodzim.

• Monicicinka
      Monicicinka, 27.8.18 22:32:41  

Gratuluju! :)

My zvládli hody - amroksky i araukany dostali ČC, nejpovedenější amrokska vyhrála výstavu. Kohout araukan se prodal, amroksák je zamluvený. Byli jsme domluvení na výměně, ale zjistili jsme, že pán má chovné slepice od nás, tak to asi nebude to správné :/ Tím tedy výstavy se slepicema skončily. Letos u nás na výstavě ale jinak nebyla povedená drůbež
      Holubi - všechny 4 plemena dostaly ČC, i ty stříbrné lahory (ty mají mimochodem teď 1. odchované mládě, už venku ve voliéře). Já na černé pštrosy měla stejné bodové ohodnocení jak vítěz výstavy, ale přeci se o kousek víc líbili ti jeho holubi :)
      A králíci - jak kolekce albínů, tak strakáček dostali ČC. O albíny je letos hrozný zájem - jsme všechny jarní mladé prodali tetované i netetované už před výstavou. Tak nám zůstala jen 2 kolekce 1,3 a 3,0. No, už je doma jen jedna samice, co bude zůstávat do chovu a 2 samci :D
      A v hopu se celkem taky daří :) za letošek už máme 32 pohárů :D loni za celou sezonu jich bylo 34. Ale letos to hodně táhne Tim...Dibla oslavil 4. narozeniny a 3 dny po tom skočil po roce na závodech zase 90cm do výšky.
      https://www.facebook.com/khstepanov/videos/465056750676405/
      To už neskákal ani v tréninku :D A letos má i kvalifikaci na MČR v dálce, protože začal skákat 2metry :D

A letos na celostátní výstavě v Olomouci vystavovat nebudeme. Jen tam v sobotu i neděli budou závody...

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 31.8.18 18:06:49  

Pěkné všechno :4: :15: Výsledků jak za nějakou malou ZO :1: :1: :1:
        Tady drůbež taky nic moc.Začínají pelichat,nějak brzo,jako všechno letos,a už to bylo na spoustě vidět.Buď už jim ledacos chybělo,nebo jasně už staré peří ,co se chystá padat.

• radeksaman
      radeksaman, 27.8.18 22:59:33  

A co to je za kralika? Nejakej ten beran ze ?

• Monicicinka
        Monicicinka, 27.8.18 23:29:01  

Ten na videu? Sportovní králík - tenhle konkrétně ze čtvrtiny polish, ze čtvrtiny minirex, ze čtvrtiny zverimexák a ze čtvrtiny dánský sportovní beran :D

• radeksaman
          radeksaman, 28.8.18 00:30:13  

Ja myslel toho na fotkach....jednou delali tyhle zavody kraliku i v Praze, tak jsem se byl podivat a byla to docela legrace.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 28.8.18 11:24:33  

U mě a fotce to je beran. :15:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 12.8.18 14:10:22  

:1: :1: :1:
    https://www.novinky.cz/koktejl/480337-jihoafricky-vinohrad-strazi-pred-hmyzem-armada-1000-kachen.html

• radeksaman
    radeksaman, 1.8.18 18:09:18  

Já se ted zamiloval do perliček. Má někdo zkušenosti s chovem ?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 1.8.18 19:54:51  

Zdravím tě zde :2: :2: Jéjej perličky!! :15: Zatím tady nikdo neříkal,že by je choval.Ale sdílím tvé sympatie,pokud máš nějaký větší prostor, a vůbec se nedivím.Je u nich samé plus,jen problém hluk,kde to vadí a létají.Jinak parádnice to jsou a nic nezničí hrabáním.Moc by se mi líbily.
      Určitě se s námi poděl o zážitky,případné úspěchy i naopak.Nás zajímá i to,co třeba z nějakých důvodů sami chovat nemůžeme :4: :2: :2:

• Lin
      Lin, 3.8.18 18:48:55  

v rodině je mají. pravda je, že řvou. ale jen když mají důvod. jsou se slepicema, běžný plot nepřelétnou, jestli mají zastřežené křídlo, nevím.
      maso prý moc dobré.

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 3.8.18 20:18:58  

I vajíčka mají výborná.

• radeksaman
        radeksaman, 7.8.18 17:49:16  

Ja mam velkou zahradu, ale nechci ji mit rozhrabanou. Letos jsem si poridi kachny bezce a brzo pribude dalsi drubez. Tak budu informovat.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 7.8.18 18:03:00  

Jj,chce to vyzkoušet,co ti bude nejvíc vyhovovat.Vybírat je z čeho.
          Běžci jsou strašně milé kačenky :2: :2: Dej nějakou fotku,jestli máš :4:

• Monicicinka
    Monicicinka, 12.7.18 10:39:42  

Jeden rychlocvak kuřat :) když se jich vešlo všech 10 na fotku :D
    Do teď si nezvykly na to, že jsou spojené a tak se stejně většinu času drží ve skupinkách spí na 2 části, krmit se musí nejlépe odděleně, protože jinak je Araukany od misek odhání. A na krmení je teda stále zavírám do ohrádky, protože se jinak klidně stává, že já jim donesu krmení a ony se kvůli tomu ani nezvednou, aby se přišly podívat, co to je... :D

http://www.imagehosting.cz/?v=08177d7244.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 12.7.18 11:27:26  

Ona tam má každá skupinka kohoutka,ne?Chtělo by to výběh s loukou,aby měly co dělat :1:

• Monicicinka
      Monicicinka, 12.7.18 12:34:07  

Jak píšu, jsou zavření v ohrádce aspoň na jedno krmení denně, protože mě opravdu deptá, když jim donesu krmení a jim to nestojí ani za to, aby se zvedly a přišly podívat. Přitom když je k tomu přiženeš, tak jsou hned všechna žrát...

Jojo, každá skupinka má jednoho kohouta. Ale nečekala jsem, že když je mezi nimi měsíční rozdíl, jsou spolu relativně od mala a už dlouho, že se neshluknou do jedné skupinky :)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 13.7.18 11:45:00  

Taky mají mladé krmení v ohrádce,kam se staré neprotáhnou,jinak by jim to zbaštili.Už druhý den je strkáme večer z jejich boudičky do kurníku.Kvočna začala brzo nést a vyprdla se na ně.Ta bývalá stará kvočna už nenesla a tak se starala dlouho a do kurníku je zavedla ona.

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 3.7.18 13:33:59  

Včera jsem okroužkovala,letos jsou modré kroužky.Já je parádím a oni řvali jak když je vraždím :1: :1: :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg1003.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg10ovo.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg10bpb.jpg
    vůbec není možné ta torpéda vyfotit pohromadě,pořád jsou někde rozptýlený,ani u toho žrádla nevydrží pohromadě :1: :1:

• Lin
      Lin, 4.7.18 20:03:04  

no ty jsou povedené! vypadají jak lodičky, super :15:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 30.6.18 18:31:01  

Hlásím :7 slepiček,3 kohouti :15: Ani jsem tolik slepiček nepotřebovala.Kdyby někdo tady chtěl,udělám pěkný kmen 1,2 :4: :15:

• Lin
      Lin, 1.7.18 08:52:03  

jestlu jsou tak super jako první, tak beru!!! :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 1.7.18 10:08:04  

Mám z nich radost,jsou suprový.Ten pán je mistr v tomhle.Od prvního dne všechny čilé a zdravé,krásně opeřovali,rostli,no všechno OK.A šikovný :1: :1: :1: Průzkumníci,cestují všude :8: Znají všechny dírky,vylezou zrevidovat kurník a vědí sakra dobře že do jejich výběhu s boudičkou a žrádlem velké nemohou.Je sranda je pozorovat,ty jejich akce :7: ,a pak se řekne hloupé kuře,nebo že jsou slepice blbý :1:
        Já bych ti je strašně ráda dala,ale jak je k tobě dostat? :9: :9:

• Lin
          Lin, 1.7.18 19:48:50  

to neřeš, vyžebrám od tebe někdy vejce :4:
          úplně si to představuju, jak řáděj a zkoumaj, jsou super.
          já teď čučím na koťata. věčně sbírám pantofle, nebo sundavám horolezce ze zad :1:
          strašně mi ty zvířata pomáhají :4:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 1.7.18 21:03:45  

To ti závidím :2: Já měla dva kocoury za sebou/už jsem párkrát psala/Ferdinanda 25let,Mikešeka 17.Chyběj mi :9:

• Lin
              Lin, 4.7.18 20:02:06  

já vím a chápu. počítala jsem, že se ti tam něco přitoulá

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 4.7.18 20:19:23  

Nemaluj čerta na zeď! :14: :1: :1:mikešek byl taky nalezenec :2: Těžko by to člověk odstrčil.Ale,je to skoro k neuvěření,ale tady nic toulavého není a co vidím kolem po zahradách a tak,všechno to má oboječky a i sousedi,úplný tydýt :1: a mají kočky kastrované.

• Lin
                  Lin, 5.7.18 18:24:49  

hoď adresu, projedu se :1: :1: :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 5.7.18 18:43:09  

To je problém.Máme maringotku a jsme každou chvíli jinde :14: :1: :1: :1: :1:

• Lin
                    Lin, 5.7.18 20:06:35  

:1: :1:

• Lin
    Lin, 20.6.18 16:51:26  

enný? nevíš co za barvu může vypadnout z králíka činčily x žlutočerný po dalmatinech?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 20.6.18 21:03:15  

Jéžiši :1: ,všechno možné.To se takhle nedá přesně uhodnout,musíš se nechat překvapit :2: Ale mohl by některý i takhle nějak:
      http://www.imagehosting.cz/?v=0001044.jpg
      a nebo taky takhle :1: :1: :1: :1: :1: :1:
      http://www.imagehosting.cz/?v=0483kralik.jpg

• Lin
        Lin, 21.6.18 07:52:26  

tak toho druhýho beru!
        uděláme si na to monopol a rozdělíme se, ju? :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 21.6.18 11:47:08  

Mám pocit,že by jsme pěkně vydělávali a nestačili ani množit :1: :1: :1: A jsem ráda,že budeš první vlaštovka,hlavně si to včas patentuj :1: :1: :1: :1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.6.18 17:46:47  

http://www.imagehosting.cz/?v=uzoo92.jpg

Dobrý nápad děvčata.... já vyšlechtil a trochu pokřížil leguána a nestíhám to prodávat :14:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 28.6.18 09:34:37  

Tak to kam se hrabem s králíkem :1: :1: :1: :1: To hned dva tři zamlouvám.A to by v tom byl čert,aby mi dál kadili cizí psi před branku :1:

• mat.yz
                mat.yz, 30.6.18 16:49:34  

:1: :1: :1:

• mat.yz
          mat.yz, 30.6.18 16:52:34  

Jo,az vyleze neco jiného :-D

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 8.6.18 15:06:20  

Kuřátka :15: ,už zlobí,všude vlezou a hlavně na všechno.Pár odvážlivců už objevilo i kurník a po pár pádech ze žebříčku prozkoumalo :1:
    Po "snídani"seberu krmení a otevřu jim ohrádku.V tu ránu je tam četa uklízeček a do mrtě vyčití co kuřata vyházela z krmítka na zem.Kohout opět nadšen z těch dětí a žádná slepice si nedovolí po nich ohnat,tak jsou prckové pěkně oprsklí :1: :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0978.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0982.jpg
    v pravo bobci na žebříčku:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0972.jpg

• Lin
      Lin, 8.6.18 17:27:50  

drobátka krásný, jak pěkně se jim daří :15:
      kohout je fakt dobrej tatík :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 9.6.18 22:55:17  

A vidíš tam ty kohouty,jo :8: :1: :1: :1:

• Lin
          Lin, 10.6.18 06:13:12  

už jsou dost velký na barevnou metodu, ale vsadila bych gatě, že tam kohouta vidím. neopeřujou kluci pomalejc?

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 10.6.18 09:32:26  

Kohoutci mají hlavně už od začátku krátká křidélka.Na tom prvním obrázku,dvě uprostřed jsou jasné holky.Oni ti kohouti,jak mají v dospělosti to různé peří,tak jsou takoví střapatý :1:

• Lin
              Lin, 10.6.18 10:15:29  

jo, to jsem myslela, jsou střapatý. ty dvě taky vidím 100% holky. to kuře nalevo od nich bych podle barevné metody zaručila toho kohouta.
              ale víc už by bylo hodně hádání, barvy jsou věkem mázlé. možná naživo...no, v týhle době čekám už co se vyvrbí, nebo okukuju nohy a hřebínky, čekám na hřbetní závěs...kokrhání :1:
              jak to vidíš ty? kolik máš kohoutků? :15:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 10.6.18 10:25:04  

Hóóódně :14: Nějak vidím 6 z těch deseti kuřat,ale ještě to může být jinak.Mě by teda ty čtyři slípky stačily tak akorát.Ale těch kohoutů je mi pak líto.Sice nějaké na výstavě prodám,mám zájemce vždycky,ale ne zas tolik.Slepiček,těch by se prodalo hafo,ale kohouta si každý mění jednoho za nějaký ten rok.

• Lin
                  Lin, 10.6.18 10:50:31  

no jo no, když ono to nejde ovlivnit, viď?
                  co naděláme. taky je radši rozdám, než abych je kuchla. a kuchaný pak taky většinou rozdám.

• mat.yz
      mat.yz, 17.6.18 23:11:26  

Konečně jsem to otevřela,to jsou pozovačky,jak koukaj do objektivu :-) :-).Ja mam kvocnu s kuretem odděleně.Za jak dlouho je mužu bat k slepicim ? Kvocna uz snesla vejce,ale kure k slepicim se bojim dat,ze by ho uklobali,ta je necham spolu a az doroste,tak poputuje .Ty je máš společně,ze ? Jinak vysedela mi ho v kotci kralikarny,jak si tu psala,pze ji podnaseli a nedali ji pokoj ostatni slepice.To byl dibry napad :-).mj.kachna by tak za 7 dni mela mit vyklubano.Ma 6 vejec,vic toho nesnesla a vubec se k ni nemuzu priblizit,bo je pěkně a správně zlá :-)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 18.6.18 11:25:15  

To záleží jak oddělěné je máš.Já mám tenhle systém :1: Ve výběhu u slepic postavím tu voliéru s boudičkou a tam dám kvočnu s vylíhnutýma.Ostatní je vidí,zájímají je,očumují a tím se tedy taky znají.Po pár dnech,asi tak týden pouštím kvočnu s kuřaty ven mezi ně.To je čas,kdy si na ní nikdo netroufne a ani na to kuře.Později už je pouštím na celý den a mají pootevřená jen ta zašupovací okýnka,nebo vrátka,jen co kuře proleze a slepice ne,aby jim nesežrali krmení.K večeru tam pustím i kvočnu,aby mohli jít spát.Po čase začne kvočna chodit do kurníku a kuřata tam lezou za ní.Pak seberu boudičku a je to.
        Když si slepice zvyknou že tam to malé s mámou je od malička,tak mu nic nedělají.Jasně,že se některá po nějakém ožene,ale ne že by jim ubližovali.

• Lin
          Lin, 18.6.18 16:34:59  

převzala jsem tenkrát tvůj systém. kvočna je v boudičče, jedno okýnko z pletiva. takže se slyší trochu vidí. po pár dnech, jakmile kuřata jsou jistá na nohách, vypouštím natvrdo.
          letos jsem dokonce měla pár podstrčenců dva dny v kurníku na hnízdě (aby je kvočna přijala) a pustila je rovnou. naprostá pohoda.
          dodneška na tebe myslím, protože držet prcky měsíce mimo hejno je náročný.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 18.6.18 19:39:46  

A to jsem ráda,že jsem ti k něčemu :15: :1: :1: Mě tohle napadlo,když mi kvočna tajně vyseděla kuřata ve skalce u plotu vedle kurníku a rovnou s nima šla do hejna shánět něco k jídlu a nic se nědělo.Tak jsem jen trochu upravila detaily :1: :1: :1:

• Lin
              Lin, 19.6.18 08:27:26  

kolikrát nás ty zvířata převezou :1:

• mat.yz
            mat.yz, 18.6.18 22:31:08  

Aha,to mi přijde logické,tak budu pomalu to jedno kuře zvykat :-) :-)

• Lin
              Lin, 19.6.18 08:37:18  

je to dokonce šetrnější, než přidat odrostlé kusy.
              letos tu mám dokonce dvě kvočny na omezeném prostoru a vycházejí spolu parádně, což si myslím, že je skoro zázrak. nevím, jestli je to tím systémem, že jedna byla venku a druhá v boudičce, setkaly se až když byli kuřata větší...
              ale jsem ráda, že je nemusím složitě střídat.
              letos jsou ty potvory fakt nezvykle milé :1:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 19.6.18 10:33:51  

Taky se mi zdá.Ono taky to počasí.Je skoro pořád krásně a teplo.Takové antistresové pro ně :1: :1: Nemusí přes den hledat žádné úkryty před zimou a deštěm.Celý den courají,občas odpočívají rozložení někde na sluníčku,nebo ve stínu.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 27.6.18 17:47:30  

Ty máš jen jedno? :7: :15:

• mat.yz
                mat.yz, 30.6.18 16:50:41  

Ano,jedinačka :1: