Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
EnnyForMe (2017-09-22 18:23:58)Monicicinka (2017-09-22 15:52:45)Lin (2017-09-22 15:24:13)kobylatko (2017-09-19 17:15:21)mat.yz (2017-08-31 13:09:08)Andulka (2017-07-24 18:09:32)avi.lut (2017-04-29 20:21:18)anaj (2017-02-02 17:26:38)Liberec (2016-01-20 17:06:01)veri (2015-09-28 23:03:53)Ryzetka (2015-02-25 11:22:09)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 316 | Členů: 11
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Monicicinka
    Monicicinka, 21.9.17 00:47:08  

Holky, konečně jsem se dokopala dostat fotky do počítače, ať vám tu o kuřatech stále jen nepíšu bez důkazů :D
    http://hanackepsisko.rajce.idnes.cz/Kurata-zari/
    Samozřejmě, dojít na dvůr s foťákem se rovná dvěma typům reakcí -> naprostý ignor a nespolupráce nebo naopak extrémní zvědavost :D ale tak aspoň trochu ilustračně. Sem tam je nějaká rozpelichaná starší slepice - taky to letos vzaly hopem :D
    Jinak máte tam označené kuře 1 a kuře 2, to jsou ti slovenští kohouti. Ten první se bude prodávat, druhý případně zůstane doma. Ale na to, že mají být stejně staří, jak ti naši :/
    Povídalka je jedna extrémně vlezlá arakuše, která vždy přiběhne a buď chodí půl kroku za člověkem nebo si stoupne do cesty a hrozně důležitě povídá a nadává. Pak se nechá chytit, jdeme na procházku a nadává stále :D Minule si dokonce sedla v holubníku na přepravku a pomáhala chystat holuby na výstavu :D
    Křivozubka už není-začala hubnout a posedávat, tak jí babička zkrátila trápení :/
    Jinak arakuše snesla první vejce u nás na výstavě :D Tedy 13. 8. a od té doby snáší, i když se nepřetrhnou :D Amroksky začaly asi o týden později (a přijde mi to podezřele brzy).
    A nakonec k úspěšnému minulému víkendu -> kromě Diblíčkova dokončení Šampionátu ve skoku vysokém, Timových umístěních a Flyova uražení a nespolupráci :/ jsme dovezli ještě 3 čestné ceny z výstavy. Na Amroksky (kolekce 94,95,94b) a na zbylé dvě za holuby- na Giganty a na Moravské pštrosy černé ( ti moji :D ).
    Protože jsou holubi rozpelichaní, tak jsem oprášila zase po roce 7 letého seniora a překvapivě dovezl čestnou cenu. Ale už se jel rozloučit se svou kariérou, protože děda zavelel, že na podzim už nastane jeho čas...i tak ale dodržel svoji tradici, že kam jel na výstavu, tak dostal 95 nebo 96 bodů a dovezl ČC (hned v roce, kdy se narodil, objel asi 8 výstav, dokonce vyhrál nejlepšího výletka výstavy). Taky bych ho měla ještě zkusit vyfotit :)

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 21.9.17 12:22:03  

:1: ,tak to je přímo výroční zpráva tohle :1: :1:
      Ti kohouti :7: ,no to je trošku rozdíl no :1: Teď jde o to,jestli je to jen chovatelem a jeho "péčí"a něco do chovu přinesou,nebo je takové má.Jinak všechno a výsledky,parádní.A Povídalka :1: :1: :1:

• Monicicinka
        Monicicinka, 21.9.17 12:59:53  

Když už, tak se musí informovat pořádně :D
        S tím kohoutem uvidíme no....je pravdou, že z nás měli na hody srandu, když se posuzovatel zeptal, čím je krmíme, že jsou tak krásný a dozvěděl se, že si kromě obilí a obyčejného krmení, žerou také tvaroh a podmáslí....prý jsou to s takovou zlaté slepice :D :D

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 21.9.17 15:13:15  

Zlatý slepice :1: Jo,zlatý.Ono je na rozhodnutí,jestli chceš vejce 1,- nebo BIO za 3,- a nebo normální opravdový,ale za 5,- :1: :1: :1: :1:

• Monicicinka
            Monicicinka, 21.9.17 15:36:24  

Tak hlavně nedopřej jim, když potom vidíš, jak jim to prospívá :D a jsou totálně bezprolémové (kromě toho, že i v půl roce potřebují rozsvíceno v kurníku a zahánět na dobrou noc :D )

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 21.9.17 15:48:07  

Proč svítit?Mají tam tmu?Já mám okno a když je světlo venku,tak tam taky.
              http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0724.jpg
              A nezaháním,až když si tam vlezou sami.A to když jsou dlouhé dny,tak kolikrát až v 9 hodin :1: :1:

• Lin
                Lin, 21.9.17 15:57:04  

haha a já myslela, že okno s žaluzkou je luxus a oni tam maj i muškáty :1:

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 21.9.17 16:09:38  

:1: :1: :1: Ono je na to vidět odevšad z baráku,tak aby to vypadalo nějak :15: :1: Ale zas pořád vidím,co se tam děje.Sednem si na terasu ke kafi a všechny v řadě u plotu,jestli něco zbyde :1: :1: :1:

• Lin
                    Lin, 21.9.17 16:27:04  

:1: :1:
                    to vypadá líp než náš barák :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 21.9.17 18:47:19  

Nepovídej :1: Stačí dát kytku na okno a je to :1: :1: :1:

• Lin
                    Lin, 21.9.17 19:49:43  

kdž jí budeš jezdit zalévat :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 21.9.17 22:08:08  

Tak to by asi nedopadlo.Já mám v truhlíkách jen pelargonie a ty vydrží i pár dní :1: :1: Náročná květena není moje parketa.

• Lin
                    Lin, 22.9.17 15:23:15  

to mi napiš prosím na jaře, ať vím co koupit.
                    letos jsem měla milion bells. pěkný, ale strašně chlastaj a asi to chce i o dost víc hnojiva.
                    a já na to moc nejsem, abych kolem toho denně nějak poletovala :1:

• Monicicinka
                Monicicinka, 21.9.17 21:00:33  

Mají tam okno, i když kolem toho je holubí voliéra, ale hlavně tam mají normální vchodové dveře :D
                Jenže raději chodí spát na hromadu dřeva, co je poskládaná a schovaná pod střechou ma zimu na topení. A venku je spát přeci nenecháme :)

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 21.9.17 22:05:47  

No to ne,to by je něco mohlo sebrat.Mě si jednou kuřata zamanula,že budou bydlet na stromě.Každý večer jsem je s baterkou a Enčou sundavala :8: ,Enča dohledávala ty co mi spadly.Bylo jich 16 :14:

• Lin
                    Lin, 22.9.17 15:23:39  

:1:

• Lin
                  Lin, 22.9.17 15:24:13  

že si občas takhle vzpomenou :1:

• Lin
      Lin, 21.9.17 16:01:52  

eh, škoda toho holuba.
      moc pěknou drůbež máte, na to se dobře kouká :4:
      křivozobka jo no. naše pak taky zaostávala, prostě se jim hůř žere.
      povídalce fandím :1: mám tu taky takové. zdr.vlaška pořád něco žvaní a když o něco zakopnu, je to loňská velsumka s modrým kroužkem. neuvěřitelně drzý tvor :1:

• Lin
    Lin, 18.9.17 11:27:07  

morčíny už mám pár dní zazimované v králíkárně, spíš teda morčatárně. poslední jejich letošní práce je "posekat" dvorek.
    když je vyndám na pastvení, přiběhne ke kleci ten sameček co tu lítá navolno a dělá mezi holkama brajgl. vrká na ně zvenčí, holky se začnou žďuchat a nahlas hádat :1:
    a nesekaj :1: :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 18.9.17 11:50:08  

Se jim divíš?Frajer z venčí a ony budou sekat,jo? :14: :1: :1: Taky pořebuji ještě posekat,ale furt mokro,jinak by v tom nic nebránilo,protože tady mi nikdo nezavrká :1: :1: :1: :1:

• Lin
        Lin, 18.9.17 11:54:01  

tohle dej přečíst chlapovi, třeba vrkne :1:
        jsem si objednala vertikutační hrábě, jestli budou něco platné na popenec.
        hele a jak poznám, že je pepino zralé?
        pár plodů možná bude :2:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 18.9.17 12:26:15  

To mě nebere,já myslela nějakého co lítá navolno venku :14: :1:
          Na popenec asi ani ty hrábě nic moc.Jedině trávníkové hnojivo
          https://www.eleshop.cz/hnojivo-agro-kt-travin-20-kg
          ale je to drahé a nevěřím moc na tu neškodnost.Já jsem s tím udělala kus zahrady a opravdu rozdíl,ale psa jsem tam tři týdny nepouštěla,pro jistotu.
          A pepíno je zralé až je sytě žluté a ty fialové proužky jsou jakoby do hněda.
          http://www.imagehosting.cz/?v=cimg04bpb.jpg
          A teď už je na něj zima,měl by byt někde vevnitř a dozrává postupně až do listopadu.

• Lin
            Lin, 18.9.17 13:11:44  

to je mazec ta cena :7:
            taky nemyslím, že by popenec nějak zmizel, ale třeba zlepším travní porost a nebude tak průrazný.
            ono tím škubáním si vůbec nepomůžu, páč nevytáhnu všechny kousíčky, někde je přisedlej.
            aha, tak to má ještě pepíno chvíli čas :15:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 18.9.17 16:01:52  

Já myslím,že stejně nic nenaděláme,že to je těmi několika nenormálními roky,špatná zima a hlavně ta sucha.Tady se vyrojily plevele v trávě,které tu nikdy nebyly,nebo jen sem tam na nějakém úhoru,nebo rumišti.Navíc se letos urodilo chroustů babek a v zemi je statisíce jejich larev a ty žerou kořínky trávy. A to mám taky na zahradě.Kosáci a jiní ptáci je loví,obracejí ty drny,které bez kořínků v zemi nedrží/koukni na ně na Googlu na ty larvy/a zničené půl trávníku:
              http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0803.jpg
              A kde je neloví,tak stejně ta tráva ubývá a šíří se jen ten nechutnej plevel.A psali,že jsou úplně všude :9:

• Lin
                Lin, 18.9.17 17:22:32  

tý fole, tohle je tvoje zahrada? :7: potěš koště teda, to je jak kdyby se prošlo stádo prasat :8:
                ty larvy jse taky vyhrábla, jsou hodně šťavnatý brrr
                bývalo normální, že každej druhej rok se vyrojili a navečer dělali nálety. to letos není, jen ty larvy fuj.
                hm...tak nějak přestávám mít iluzi o pastvě, holt jen nějaký výběh.
                je to všechno nějaký divný, nic pořádně nefunguje :15:

• Lin
    Lin, 17.9.17 10:30:50  

je tohle normální línání králíka?
    najednou pustila celou "deku", pod tím má takové kraťounké chloupky.
    chlupy "škubu" ručně co jde lehounce, páč mi nefunguje žádný kartáč/hřeben co mám, ani nově koupený :1:

• Lin
      Lin, 17.9.17 10:31:00  

aha
      https://www.diskutnici.cz/data/foto/117348.jpg

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 17.9.17 10:43:40  

Tak je to hodně intenzivní.Stává se.U mladých,když první línání přijde do počasí nějakých velkých teplotních změn,nebo samice po letních vrzích.Je dobře timu pomáhat tím škubáním,ale jak píšeš,jen lehounce.Na hřbetě to jde dobře,ale na zadku,kolem ocásku a všude tam vzadu,je ta kůže jak papírek,plstí to a lehce se zatrhne.Tam je někdy lepší to nejdřív sestříhnout a pak ,ono se to rozvolní a pak doškubat.Normální by to nebylo,kdyby tam byly plotny lupů na té kůži.

• Lin
          Lin, 17.9.17 11:05:58  

máš pravdu, spodek ani zatím nejde. kůže vypadá zdravě.
          nevím, proč mi tohle dělaj. pes taky vylínal "dohola" veškerou podsadu, má jen krycí dlouhé chlupy no jako loni a tahle má zas jenom kraťounkého ježka.
          asi je to normální a dosrstí na mrazy.
          zato morčíny jsou po létě krásně v srsti (na morčata :1: )
          zuzka už stará bába, už se vyloupli neduhy, no zatím je čilá a žravá :15:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 17.9.17 11:27:45  

Aspoň tak,že morčíni.U nich asi to je jinak,nemají podsadu,že?
            Jinak myslím,že příroda je zmatená a tak zmatky dělá a nějak jí nejde s tím co se děje porovnat.Např.slepice pelichají tak,že mají peřím podestláno.Kdyby se dalo podle toho soudit,tak by byla zima už v říjnu a v dalším roce 10 měs.zima a 2 měs.chladno :11:

• Lin
              Lin, 17.9.17 15:13:30  

nemaj.
              tady se taky pelichá, není to tak hrozný.
              podle tohohle to asi nebudem brát, loni v mrazech měly holé prdelky :1:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 17.9.17 17:44:15  

No teda ale doufám,že to nemyslí tak,že si přepelichaj a zrovna hodí zimní přestávku a první vejce mi vypr... na MDŽ :14: Asi jim preventivně začnu ukazovat hrnec na polévku :1: :1: :1:

• Lin
                  Lin, 17.9.17 17:56:04  

u mě teda snáška už delší dobu nic moc. dneska vejce, včera tři, předtím třeba nic.
                  pohrávám si s myšlenkou odčervit už teď. těch pár vajec lehko oželím.
                  letos teda žádná sláva. jestli fakt jsem něco nedotáhla s těma bídnýma kuřatama :8:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 17.9.17 18:09:52  

To snad né.Myslíš nějaké cizopasníky?Nebo spíš,on ten letošní rok je nějak divnej úplně na všechno už od začátku.

• Lin
                    Lin, 17.9.17 20:09:55  

uvidíme. však do jara času dost :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 16.9.17 11:06:23  

Kroužkovala jsem teď ty výrostky kuřata.Dělají jak kdybych jim dala na nohu železnou kouli,přitom je to lehounký :1: :1: :1: Na víc,každý rok mají jinou barvu a letos jsou žluté a tak mají snahu je jeden druhému sežrat :1: I ostatní slepice koukají co to mají.Blbá barva,jiných si jindy vůbec nevšímají.No,za pár hodin už jin to nepřijde :15:

• Lin
      Lin, 16.9.17 11:30:40  

:1: jsou prčovní :15:

• Lin
    Lin, 13.9.17 16:42:46  

nevíte, proč slepice zahrabává v hnízdě pravidelně vejce? i cizí :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 13.9.17 20:55:31  

:7: jsem si nikdy nevšimla :1: A nedělá si teda hnízdo na sezení a že by si je takhle schovávala,než nanese ostatní?Asi blbost,ale nic jiného mě nenapadlo :1: :1:

• Lin
        Lin, 14.9.17 10:02:50  

mě taky ne :1: taky jen ta příprava na kvok :15:
        každej den je jedno hnízdo rozhrabaný a v něm zahrabaný vajíčka. myslím, že to dělá žluťanda.
        tuhle snesla do pravého, pak přesedla do levého hnízda ke snášející kolegyni a tam pak bylo zase zahrabáno :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 14.9.17 10:33:12  

Je divné,že často k podzimu mají nutkání sedět.Často slyším,o kuřatech v říjnu a tak.Vždyť je to proti přírodě.Jestli jsou už tou domestifikací tak zblblý?Ve volné přírodě se to snad neděje.

• Lin
            Lin, 14.9.17 11:28:53  

pravda, je to hodně často. nebo možná je to vymakaný právě pro šelmy, aby měly v zimě co žrát :1:
            nebo toho maj plný zuby, když jim celý léto kradem vejce a zvedá se vlna anarchie a prostestů alá "prd dostaneš" :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 14.9.17 12:07:37  

Plný zuby asi :1: Taky říkám mému,nechoď tam a neděs je,dobře vědí,že jim kradeš a k snídani žereš děti :14: :1: :1:

• Lin
                Lin, 14.9.17 12:36:50  

:1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 6.9.17 17:00:52  

Úspěchy se začínají zviditelňovat v neodvratné realitě.Ze šesti kuřat,jedna slepička :8: a už si cvičí boje parchatni mrňavý :14:

• Lin
      Lin, 7.9.17 07:27:51  

tak to je hodně blbej poměr :1: kdyby to bylo naopak...
      bude polívka?

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 7.9.17 09:52:39  

Ne,naštěstí jsou všichni zadaní.Taky klika :1: :1: :1:

• Lin
          Lin, 7.9.17 10:24:36  

:1: to máš dobře zařízený :15:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 7.9.17 15:52:25  

Spíš náhoda.Jinak,jasně lázně :1: :1: :1: :1:

• Lin
              Lin, 7.9.17 15:59:08  

tohle je lepší než lázně :4:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 7.9.17 16:04:18  

Muž říkal,že kdyby si měl vybrat mezi "lázněma" a patnácti manželkama,že bere ty lázně :14: :1: :1: :1:

• Lin
                  Lin, 7.9.17 16:35:43  

neví o co přichází :1:

• Monicicinka
          Monicicinka, 7.9.17 23:46:51  

No tak když tu má někdo pořadník na kohouty....ti to vlastně vyšlo dle zájmu :D :D

U nás si byl o víkendu ten Slovák pro 2 kohouty. Měl nám výměnou dovézt jeho jako cizí krev. Ale dovezl 2 takové dorostence, ještě to má oranžové obličeje, jeden má dokonce špatný hřeben :/ A to jsou přibližně stejně staří, jak ti naši.
          Prý mu na dvůr vletěl pes a letošní odchovy mu téměř vysbíral. Že mu zůstalo asi 6 kohoutů, z toho si jednoho nechal na tu velkou výstavu, co bude v Nitře a 2 další nejlépe vypadající dovezl nám. Nejsem z nich moc nadšená. Teoreticky by prý ale byl ochoten nám nechat toho z Nitry, pokud bude pěkný, tak ještě uvidíme

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 8.9.17 10:56:48  

To jsou překvápka,co? :1: Taky se mi jednou podobně stalo.Dospělého kohouta zW po výstavě a že mi dá stejného pro mou kamarádku.Taky donesl dorostence,chůdě a ještě to nebyl ani kohout,ani slepice :7: ,hrůza.To jsem fakt nevěděla,jestli je úplnej blbec,nebo si myslel, že já :1: :1: :1: