Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
kobylatko (2017-08-18 15:57:51)EnnyForMe (2017-08-18 10:56:23)Monicicinka (2017-08-17 23:52:34)Lin (2017-08-17 19:29:38)mat.yz (2017-08-06 19:14:09)Andulka (2017-07-24 18:09:32)avi.lut (2017-04-29 20:21:18)anaj (2017-02-02 17:26:38)Liberec (2016-01-20 17:06:01)veri (2015-09-28 23:03:53)Ryzetka (2015-02-25 11:22:09)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 235 | Členů: 11
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 16.8.17 10:32:10  

Kuřátka :15: Ta mladá kvočnička je tak úžasná mamka :2: :2: Včera jsem je pustila volně,vzala si křížovky a hlídala :8: :1: :1: Prckové mají tři týdny,ještě jsou to prťavky,ale všechno hrdině zkoušejí co ona jim ukáže a dokonce je zavedla už i do kurníku.A jak to braly opatrně dolů pak po tom žebříčku :1: :1:Tam je vzala jen na exkurzi a pak šup ke svému domečku,nažrat a spát.Vede přísnej režim holka :1: :1: :1:

• Lin
      Lin, 16.8.17 15:54:14  

šiš, úplně to vidím :1:
      honzík má "pod křídlem" vlašky a leghornky, no už jsou vyšší než maminka a poslouchaj jak hodinky :15:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 17.8.17 11:26:16  

Jsem zvědavá,co pak ty na ty Leghorny.To jsou bezva slepičky,jen se jim všude nedaří,jako třeba tady v tom drsnějším podnebí.

• Lin
          Lin, 17.8.17 11:32:55  

nejsou pro mě, půjdou pryč hned jak je bude mít čas a chuť odvézt :1:
          už hudruju, tak snad si chvátne. ač se s nima snažím mít absolutně minimální kontakt, leghornky i vlašky mají tendence být mazlíci :8:
          možná indy zkusím.
          nechám si ty barneveldky na zkoušku.
          a hrabe mi. vlaška nějakou dobu nenese...dneska se mi zdálo, že zanáší a je tam tak velká hromada vajec, že se z toho líhnou sovy :1:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 17.8.17 11:37:30  

Ty máš teda divoké sny :1: :1: :1:
            Některé už začínají pelichat.Nějak brzo.Kohout nemá ocas :8: :1: :1:

• Lin
              Lin, 17.8.17 11:57:31  

taky to vidím. no lepší, než když jsou nahaté v mrazech :1:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 17.8.17 12:08:01  

Jo,to se stává a to jsem vždycky z toho nesvá :5:
                Už blbnu :8: Letím ven,co zas kdo těm kuřatům dělá,a on Matuška v rádiu Slavíci z Madridu :8: :8: :1: :1:

• Lin
                  Lin, 17.8.17 18:41:29  

:1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 13.8.17 19:22:22  

Teď šel muž číhat s pistolí na straky.Mrchy jedny.Jak mám furt otvřené dveře z obýváku,slyším pípat kuřata.Tak kouknu ven a v ohrádce s kuřaty 4 straky a kvočna už by to nezvládla.Jak sršně ty mrchy jedny :10: :10: A to mám celý ten výběh se slepicemi i s kuřatama pár metrů před,nikde stranou,pořád tam někde chodíme,pes běhá,žádný dlouhý klid a nic jim nevadí,drzounům :10:

• Lin
      Lin, 13.8.17 20:00:25  

to jsou ale potvory, přeju dobrou mušku!
      kdyby nechali ty prcky na pokoji, ale tohle teda ne. snad ti žádné nechybí :8:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 14.8.17 09:40:10  

Jo,zakročila jsem včas,díky tomu,že na to vlastně pořád vidím.Být to někde stranou :8: Kamarádce jednou takhle zamordovali 16 takhle malých.Měla je v ohrádce a přikryté takovým tvrdým jako igelitem a i to si sundaly.Ale neměla k nim kvočnu.To moje hrdinka bojovala,chudinka malá :5:
        Neulovil nic,ono to jde strašně špatně,jsou hrozně mazaný.Jednou se trefil,ale jen jí škrtnul,že odlétlo nějaké peří a rok byl pokoj.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 14.8.17 09:44:25  

....a taky když jsou tady ty kvíčaly,těch se strašně bojí a zmizí neznámo kam.Ale ty v červenci někam odletí a straky jsou v tu ránu zpátky.Jinak kdyby ta kuřata byla z jara a začátkem léta,tak díky jim by to bylo v pohodě.Tak snad příští rok si kvočky vzpomenou dřív.

• Lin
            Lin, 14.8.17 10:54:53  

tak aspoň, že tak. kamarádka měla velkou smůlu s těma potvorama.
            chjo, to jsou starosti :8:

• Monicicinka
    Monicicinka, 12.8.17 22:28:34  

Holky, máme výstavu - starostí až nad hlavu, zítra ještě závody, vydat ceny, odvézt všechny zvířata zpět domů atd :D
    Ale výsledky dnešního posuzování:
    Králíci-albíni i strakáčci mají Čestné ceny, strakáčci se letos moc povedli, u albínů krapet horší.
    Holubi- 3 voliéry po 4 kusech, 3 různé druhy- všichni 94-96 bodů, 2 čestné ceny.
    Slepice-3 voliéry amroksek, 3 voliéry araukan (byly volné voliéry, tak proč toho nevyužít :D )
    Araukany i Amroksky značně lepší než zbytek výstavy-dohromady 4x95bodů (2x amrokska, 2x arakuše - všechno slepice). Přesně si nepamatuju, ale určitě tam není nikdo horší než DB, takže nikdo nemá méně než 93bodů. Ze zbylých zvířat (cca 70 kusů) jen jedno další 95bodové zvíře.
    Takže jsem měla na výběr, kdo teda má být Vítěz výstavy a kdo má jen Čestnou cenu :D Vítězem nakonec Amroksky, přeci jen jsou čistě naše už 3 roky :)
    A z toho pramení i celkový vítěz výstavy (v součtu mezi kategoriemi...ano uznávám, jsou jen 3 chovatelé, co tu vystavují a mají drůbež, holuby i králíky)
    Jedinou smutnou zprávou je to, že mi bylo oznámeno, že koroptví araukany nikdy oficiálně neexistovaly :( a jediná možnost je teda mít divoce zbarvené araukany, tak asi budeme shánět kohouta :D
    Ale jinak mi přijde, že bylo letos nad míru špatných známek, výluk, hubených zvířat atd...

• Lin
      Lin, 13.8.17 09:31:24  

ty jo, tak to jsou zprávy, super :1:
      ty máš koroptví araukany?
      co to, že bylo tolik špatných zvířat?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 13.8.17 10:15:28  

Jé,pěkný!!! :4: :15: :15: A co počasí?vám to nekazilo?My měli naplánovanou Jilemnici,jen návštěvu,celý rok se těším a houby :9: V pátek ta bouřka,v sobotu jsme zachraňovali mrazáky půjčenou benz.trafačkou a podobně :10:
      To zbarvení slepic :8: Já měla kdysi Wyandoty v takové té přírodní barvě a nikdy se nemohli dohodnout,každý posuzovatel tvrdil něco jiného.Jednou koroptví,jednou divoce zbarvené,pak nakonec tmavě vlnité.A v těch vlnitých zbarveních taky zmatky.Pak jsem si nechala poslat kmen tmavě vlnitých a přišly mi ty co mám těď :1:

• Monicicinka
        Monicicinka, 13.8.17 22:41:21  

U nás bylo škaredě v týdnu, to se tu lámaly stromy :/ I nachystané králikářské klece byly poshazované. Naštěstí pak jen v pátek navečer začalo foukat, ale to jsme tam ještě byli a zvířat nebylo moc, takže to všemožně zajišťovalo a vše tedy vydrželo.
        A včera a dneska sice bylo pod mrakem a chladno, ale nepršelo, takže pohoda :)

Ale ony byly (a ty 2 doma jsou) krásně koroptví jak vlaška. Klidně je někdy přímo vyfotím. Posuzovatel z nich byl nadšený, bez váhání je posoudil jako koroptví. Ale pak jsme náhodou koukli do vzorníku a ten barevný ráz vůbec není uznaný. Nejde o to, že by byly nějak divně barevný, ale jen o to, že to není standardní barva :/

• Monicicinka
      Monicicinka, 13.8.17 23:18:36  

A dneska jsme k tomu ještě přidali dalších 5 pohárů :)
      Guliver - 3. místo v lehké rovince! :)
      Diblíček - 2. místo ve skoku vysokém (80cm)
      Fly - 1. místo v těžké rovince a 3. místo v těžkém parkuru (vždy měl nejlepší čas - v rovince 12s a další nejrychlejší měl 27s a v parkuru měl 24s a další nejrychlejší měl 34s) a vítěz závodů ze Štěpánovských závodníků
      Tim - 5. místo v lehké rovince a 4. místo v lehkém parkuru :)

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=479160849087147&id=100009797071429

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 14.8.17 09:31:49  

Fly je teda pašák! :15: A vůbec ten víkend :7: To někdo nenasbírá za celý život,co ty za jednu akci :1: :1:
        Tak to gratulka,to teda jo :4: :2: :2:

• Lin
          Lin, 14.8.17 10:55:34  

viď? mě ty výstavy teda vůůůůbec neberou, ale smekám před lidma, kteří umí :4:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 14.8.17 11:04:31  

Neberou :15: Tak je to radost,to soutěžení a pochlubit se svými výsledky v chovu,ale hlavně je to o společnosti,setkávání.U takových akcí padají bariéry vzdělání a postavení,mluví každý s každým,je o čem,spoustu se dozvíš a je to prostě takové pohodové uvolnění a i té legrace je kolem :15: :15: :15:

• Lin
              Lin, 14.8.17 11:08:35  

to věřím :1:
              kdybych nemusela dát první auto pryč, tak jezdím veterány :15: prostě pro srandu

• Monicicinka
          Monicicinka, 14.8.17 14:09:38  

Děkuju :) já jsem překvapená hlavně z toho Gulivera. Když si vezmu, jak jsme bojovali na jaře a teď je 3. Nejrychlejší z 42 králíků...a to ani žádný králík s chybou nebyl rychlejší.
          A výstavy-dřív jsem to brala spíš tak jako odvezeme tam zvířata, pak si pro ně zase jedeme a na co tam budeme 3 hodiny odpoledne čekat, procházet si to a povídat. Ale k tomu musí člověk taky tak nějak dorůst. Já třeba až tak poslední rok mám pocit, že mě vážně začali brát jako právoplatnýho člena kolektivu :D přestože se na výstavách motám hned od malička

• Lin
            Lin, 14.8.17 14:36:46  

no vida, jak se guliver vyloupl. šikuláááá :1:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 14.8.17 16:53:45  

Moni,to je jednoduché.Už nejsi dítě :1: :1: :1: a svět už tě bude brát víc vážně a taky na tebe klást víc nároků :15:

• Monicicinka
              Monicicinka, 14.8.17 20:47:58  

Ale to já samozřejmě vím, že je to kus i kvůli tomu....na druhou stranu dítě už pár let taky nejsem :D
              I když je pravdou, že minule jsem jela s tátou na 2 farmy - na jedné mě táta představoval "vzal jsem s sebou dceru, má po zkouškách, tak ať má výlet" a ten pán na mě "omlouvám se, že se ptám, ale to už jste jako odmaturovala?" A na druhé farmě bylo "no, tobě kávu ani nabízet nebudu"....nevím, kde dělám chybu, že mi nechtějí věřit, že mám hoovej druhý rok na vysoké :1: :1: :1:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 15.8.17 11:00:34  

Jakou chybu? :1: :1: Zvykni si.Někdo vypadá v patnácti jak mamina,někdo ani v padesáti :1: Mě se taky klidně ve třiceti někdo na ulici optal,holčičko kolik je hodin a taky žiju :1: :1: :1: :1:

• Monicicinka
                  Monicicinka, 15.8.17 15:48:00  

Samozřejmě :1: :1: nerozmlouvám jim to...naopak to celkem oceňuju, protože mi víc vyhovuje, když mi ostatní tykají než vykají :D

• Lin
                Lin, 15.8.17 11:56:48  

ono je lepší vypadat mladší, dýl to vydrží :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 3.8.17 20:02:17  

Kuřátka už lítaj s mámou venku,statečně překonávají šílené překážky,jako třeba list jitrocele a podobně :1: :1:Všechny mají nějak podezřele stejná a dlouhá křidélka.Tak že by samé slepičky,když mám zamluvené dva kohouty :1: :1:Nebo samí kohouti :8: To jsem teda zvědavá :1: :1:

• Lin
      Lin, 4.8.17 13:22:48  

:1: :1: sladký, co?
      já to poznávám spíš podle hlavy u tohohle barevného rázu.

• mat.yz
      mat.yz, 6.8.17 09:46:49  

To je dobře...me pomalu vychcipava cely chov kraliku :-( Zřejmě mor...sousedovi nic...jsem naštvana :-(

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 6.8.17 09:59:50  

No neříkej :9: :9: Kde se ti to tam vzalo,sakra,a soused nic.Neočkuješ?Já teda odvážně taky ne,jen ty co jdou na výstavu.Tady daleko široko nikdo nic nechová a komáři tu nejsou,zatím se mi nestalo,riskuju asi :5:

• mat.yz
          mat.yz, 6.8.17 10:20:20  

Neockuju...a kde se to vzalo,cert vi.Komari ti jsou,sosedi maj rybniky...nevim,fakt nevim.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 6.8.17 10:30:04  

Nebuď smutná,je rok vyjimečně na h... úplně ve všem,nedaří se vůbec nic a ničemu.Zvířatům,ovoci,lidem....
            Loni slepice,letos králíci a prasata,pořád něco.Jestli ti něco zůstane,nebo časem přikoupíš,asi to pak tak v únoru dej oočkovat,když tam máte ty rybníky.V tomhle počasí,co je se komáři líhnou jak divý.Nic víc pro to nejde udělat.

• mat.yz
              mat.yz, 6.8.17 19:05:57  

Jj.je to na hovno...sedi kachna :-D,tak budou zade zaprdky :-D

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 6.8.17 19:11:20  

Možná zrovna ne.Už je dost pozdě a ani s tím nepočítáš,tak by to mohlo dopadnout :1: :1:

• Lin
            Lin, 6.8.17 11:28:42  

taky důvod, proč nechci králíky. ten jeden mazel nebude extra ztráta, kdyby něco.
            co jsem se tak doslechla, tak chovný si nechávaj očkovat, neočkují pekáčový a myslím, že se to vyplatí. taky bych to dělala tak nějak....asi.
            hele, ale teď to chcípá hodně, asi jede nějaká vlna....

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 6.8.17 14:34:55  

Proti moru ti vet píchne třeba i jednoho.Já tam teď byla se třema.Ale proti myxomatoze je ta dávka na 80ks a musí se spotřebovat do několika hodin,a musela by se tedy zaplatit celá.Tak se dohodnout,aby dal vědět až ji bude mít otevřenou,nebo se na myxu vykašlat,ta myslím stejně nehrozí,nepamatuji vůbec.

• Monicicinka
                Monicicinka, 6.8.17 14:43:41  

I myxematoza už se očkuje různě -> je myslím 10 a 20, to se ředí a dává pod kůži a pak je 50, kdy se dává do uší. Což já hrozně nemám ráda, tak vždy s vetem domlouvám, aby to naředil jinak a dal pod kůži....
                A pro jednotlivce se hlavně dá naočkovat kombinovanou vakcínou na mormyx a ta se prodává samostatně.

• mat.yz
              mat.yz, 6.8.17 19:03:29  

Potvrzeno veterinarem,v okoli je mor.Ani to co ockovali se navyhli uhynu.Je to nova forma,neni vakcina...ale pry je agresivnější,neb uhyn trva dele.

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 6.8.17 19:07:28  

No,tak to je teda paráda :10: To je to,jak psala před nedávnem Monici.

• mat.yz
                  mat.yz, 6.8.17 19:10:14  

Ano,je to ono...

• mat.yz
                  mat.yz, 6.8.17 19:11:59  

Ockovani pry maji větší šanci,ze preziji,ale chcipaji chovatelum tez,rikala veterinářka...

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 6.8.17 19:18:17  

Chtěla jsem ještě jednou připustit,ale kašlu na to.Počkám co bude.Je to k vzteku,už jen ta investice peněz a času,když nepočítám to ostatní,zážitek a tak :9:

• Lin
                Lin, 6.8.17 20:05:32  

ááá tak to je průser :8:

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 6.8.17 20:11:26  

Prý se to šíří z Německa.Bůh ví,kdo to odkud přitáh na hadrech a botách :10: Nebo africký mor prasat.Taky dobrý,ne? :10:

• Lin
                    Lin, 6.8.17 20:20:30  

redukce divočáků by nebyla na škodu, ale králíky si pipláš pro sebe a nedělají nikde žádnou škodu

• Monicicinka
    Monicicinka, 30.7.17 23:19:49  

Holky, tak o víkendu se dařilo :)
    Gulíček na své poměry strašně pěkně běhal,
    Timmíček úžasný :) dneska skončil 3. v parkuru :)
    Diblíček dálka hrůza, výška fajn-skočil 80cm a v těžké rovince poprvé děs, ale podruhé ji zaběhl za 7s, bez jakéhokoli zádrhelu, jen udělal 2 chyby :/
    A nejlepší na konec- Fly se v zpamatoval, v pátek byly neoficiální soutěže - v duelech (běží 2 králíci a pomalejší/ten co udělá víc chyb vypadává) skončil 2., ve vyřazovacím skákání (překážky se každé kolo ztěžují a kdo udělá víc než 2 chyby, vypadává) skončil 4. (obojí cca z 30 králíků). V parkuru udělal bohužel 2 chyby, jednu naprosto hloupou, jinak byl 4 (a měl i tak 3. nejrychlejší čas) a v rovince běžel bez chyby, za 10s a skončil 2. :) hned za svým bráchou, který v této kategorii je už téměř rok. A tím se kvalifikoval na Mistrovství České Republiky 2018
    A dovezla jsem si domů mimino, je skvělé, malé, zvědavé, hodné, nechá se nosit bez problémů :) je divoce zbarvěný, ale jakoby stříbřitý, takže uvidíme, jak nakonec přelíná :)
    https://www.facebook.com/khstepanov/posts/331088150665668?pnref=story

• mat.yz
      mat.yz, 30.7.17 23:26:06  

Joooo !!! :2: ,vsem gratuluji,Fly se mi vždycky libil,jo šampión :4:

• mat.yz
      mat.yz, 30.7.17 23:28:29  

Fota vidim z mobilu,jo super,mas tam like,kdybys chtela :-) jak pozuje u poharu :-)

• Lin
      Lin, 31.7.17 16:03:00  

no tak to je paráda, gratulka :1:
      taky jsem zvědavá na mimčo a jak bude skákat :4: