Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Monicicinka (2017-06-24 00:29:30)EnnyForMe (2017-06-23 18:53:34)Lin (2017-06-23 17:55:09)kobylatko (2017-06-21 14:32:16)mat.yz (2017-06-16 21:44:11)Andulka (2017-05-30 17:39:15)avi.lut (2017-04-29 20:21:18)anaj (2017-02-02 17:26:38)Liberec (2016-01-20 17:06:01)veri (2015-09-28 23:03:53)Ryzetka (2015-02-25 11:22:09)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 051 | Členů: 11
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 22.6.17 17:50:34  

Seno,seno,seno :8: :9: :9: :9:

• Lin
      Lin, 22.6.17 17:54:07  

sušíte, nebo máte sucho?

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 22.6.17 19:26:07  

Nesušíme.Suším :10: :1: :1:

• Lin
          Lin, 23.6.17 17:55:08  

sama ju?
          ti přijdu pomoct, chceš? za rohlík a limču :1:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 23.6.17 18:53:33  

Posekal samosebou.Ale pak se kolem toho musí chodit,a než se rozhoupe,tak to mám už podruhé pbrácené :1: :1:

• Monicicinka
          Monicicinka, 24.6.17 00:29:30  

My máme už tak 4 týdny usušeno a schováno :D :) za chvíli nás čeká druhé kolo :)
          Ale táta jezdí na kontroly po farmách, tak jsem byla ve středu s ním, a všichni taky teprve poprvé suší. My to stihli nějak brzy :)

• Lin
    Lin, 19.6.17 19:00:19  

podává hlášení.
    nebožtíka kuře jsem včera musela vrátit kvočně, páč by bylo moc dlouho bez péče když jsem v práci. pařátky se mu stáčeli pořád do "pěsti", po chvilkách akce bylo unavené...
    dneska normálně běhá v houfu, už se mu nožky nekroutí, jen je má malinko viklací/slabší.
    a aby toho honzík neměla málo, dostala ještě jediné vylíhlé kuře ze včerejška.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 20.6.17 11:04:58  

:1: Ty jsi jako já,jedno kuře :1: :1:
      http://www.imagehosting.cz/?v=eva153.jpg
      Teda ne letos,ale taky.A ještě to byl kohout a s tím křivým zobákem :8: :1:
      A tamto piplaný.Bůh ví,co to bylo.Jen slabší jedinec,nebo právě silný a překonal nějakou nemoc?Moc jsem nevěřila,že to ustojí :2:

• Lin
        Lin, 20.6.17 17:42:41  

hezkej prcek. to to měla mamka jednoduchý na hlídání :1:
        tady všechno v pořádku, akorát na dvoře jeden mírně sušenej netopýr :8:

• Lin
        Lin, 21.6.17 19:37:14  

jedno křivozobé jsme měli taky. nevíš čím to je?
        zaostávalo jen růstem, jinak aktivní.
        s honzíkem jsme měli velké štěstí :1:
        teď kohouty neřeším. ty nosný kuřata jdou komplet pryč a z těch ostatních bude polívka a jednoho kohoutka pro slípky nechám, ten náš zdr.vlašák šel obšťastňovat 30 hybridek :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 21.6.17 22:57:11  

Asi už nějak ve vajíčku je blbě.Tenhle to měl hned,ale malinko a nějak to nevadilo.Až pak když mu ten zobák vyrostl.Ze země nějak nic moc nesbral,ale ty granule ,to mu šlo dobře,tak rostl úplně normálně a bal moc pěkný,až ta ten zobák a neviděl na jedno oko :1: ,fešák no.A měli jsme ho dost dlouho,kohout mu nic nedělal,protože když se na něj šprajcoval a ten ho neviděl,tak nereagoval a starej se teda na něj vykašlal :1: :1: :1:

• Lin
            Lin, 22.6.17 15:53:28  

hehe, tak to je pěkný s tím kohoutem :1: :1:
            někdy je nejlepší obrana ignorace :15:
            u našeho jsem si všimla až dýl, že se mu křiví zobák. a fakt váhově tak poloviční.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 21.6.17 22:57:55  

Prcek vlašák,erotoman :14: :1:

• Lin
            Lin, 22.6.17 15:50:44  

snad bude skákat, je velkej jak naše vlaška, tak by to mělo klapnout. taky nechtěj přidřeplý pipiny :15:
            kupujou si jen ty vynešenky, jsou s nima spokojení a pipiny mají chvíli krásnej slepičí život :4:

• Monicicinka
      Monicicinka, 21.6.17 20:50:30  

U nás hlásím, že araukaňáci už začali kokrhat :D a mám pocit, že úplně přeskočili takový to nešikovný období a hned to zní k světu :D
      Křivozobka roste pěkně-přesněji, ona nemá zobák křivej do stran, ale dolů a nahoru (nebo jak to popsat) a jinak nic zajímavého :D

• Lin
        Lin, 22.6.17 15:59:55  

jůůů, vy nemáte mutující supy? :1:
        mě to vždycky pobaví a potěší, když s tím začnou :15:
        křivozobu někdy vyfoť, jestli budeš chtít :4:

• Lin
    Lin, 16.6.17 15:39:46  

tralalá, tak včera 6 vajec :1:
    pod žluťandami zůstali 2 vejca, do zítřka by se měli vyklubat, anebo nic. kdyžtak je hodím pod honzu (měla by to vzít) a žluťandy snad nějak odkvokám.
    letos je to divný. i z těch koupených kuřat už jedno pošlo a jedno vypadá povadle.

• mat.yz
      mat.yz, 16.6.17 21:44:00  

že je to takové divné letos.... ale já držím vše !!!!! pak se vychlub ! .)

My pořád nic,kachna sedí ,cca za týden by měla,ale má tam jen 3 vejce.... nevím. Už to zatím neřeším. A to mému sousedovi sedí běžci,hned 3 kachny! :) Dostanu od něj kačátka.... tak takhle u nás na dvorku.....se tu množí jen plevel a králíci,ale díky Bohu za to .)

Ale zase mám letos krásnou zeleninu,jahody..jen třešně pomrzli.....

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 16.6.17 21:52:15  

Jj,musíme to brát,jak to jde a nezakejsnout :1: :1:
        A třešně.Tak ty asi nepomrzli,ale letos jako v r.2012,monolioza,jestli to píši správně.Je to všude,ty suché střapce z květů i nějakého listí.Je to úplně všude /višně,třešně,meruňky/i tam kde vůbec nemrzlo,jako třeba tady,kde kvetlo až po mrazech a mají to všechny všude :9:

• Lin
      Lin, 17.6.17 16:12:05  

tak mám doma nebožtíka. dopoledne jedno kuře leželo, ale dýchalo. je u horké petky, stříkačkou dostává nějaké nakopávačky ze slepičí lékárničky...
      teď poposedá, pípá, padá na zobák páč nožky nějak neposlouchají, něco i sezoblo.
      něco mám špatně.

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 17.6.17 18:57:35  

A to koupené,nebo tvoje.Nepřinesla jsi si něco s těmi koupemými?

• Lin
          Lin, 17.6.17 22:22:17  

koupené. možná jo a možná je chyba jinde. mám směsku odjinud, mojí neměli.
          to kuře už pak bylo uřvaný až protivně :1: a to bylo ráno placatý a neudrželo hlavu.
          teď chrápe vedle ve tmě a klidu, v noci na něj párkrát juknu.
          napít dostává ze stříkačky, pak už zobalo, chruplo, řvalo, zobalo, na nohy se staví, ale pařátky jsou zkroucené jakoby v pěst a bez síly. narovnat se dají bez násilí.
          na markovku to snad nevypadá (ťuk ťuk), možná vitamíny a minerály? radši už je přidávám do směsky a pro jistotu antikokcu.
          to povadlý ze včerejška bylo dneska čipernější. včera mělo prázdné vole, dávala jsem pít a stavěla k zobání, dneska už ve volátku mělo, jen jsem ho pro jistotu trochu "napila".
          no uvidíme, ono to nějak dopadne :4:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 17.6.17 23:40:44  

Sakra,no :10: Tak držím palce,ať to dobře dopadne a není to něco cosi. :9: Ty směsky jsou všude stejné to složení,leda by tam byly nějaké plísně semleté.

• Lin
    Lin, 8.6.17 20:49:35  

teda nevím jak u vás, ale tady je bída co se týče snášky. sbírám tak tři za den. čekala bych každý den minimálně 6.
    jak je to u vás?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 8.6.17 22:47:11  

U mě dobrý :1: :1: /hláška z filmu :1: /Jo nesou normálně a ty nové teď denně.Ale ty moje měli letos strašně dlouhou pauzu,tak to asi teď vynahrazují :15:

• mat.yz
      mat.yz, 14.6.17 21:49:12  

Ahojte! U mě slepice přepeřují,takže tyden kolem 8-1O ti kusů. Ano snůška polevila :) Prostě odpočinek :)

• Lin
    Lin, 5.6.17 18:38:03  

začnu chovat mravence :14:
    jsou všude a je jich mraky.
    prochází se to po lince, nejde to na ovoce, nejde to na maso, oblejzali jen sklenici s medem a to spíš vlažně. akorát po mě furt nějakej lozí, když se snažím vykonávat domácí práci. jen se jich zbavím a smažu cestičky, za chvilenku jsou tam zas.
    pastičky bez zájmu, prášek obcházej, biolit funguje jen na zasažené.
    venku to samý. tam maj dálnici po kurníku nahoru.
    ty svoje krávy zelený pasou na rybízu a jostě :10:
    letos mě fakt štvou

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 5.6.17 20:30:18  

Takoví malí černí,že jo?No,všude je jich hafo.Dneska jsem koukala jak štrádujou v několika stupu po králíkárně a vůbec nevím odkud kam :8:Ségře sežrali rebarboru :7: Každý rok se vys... nějaké jiné svinstvo.

• Lin
        Lin, 6.6.17 14:45:23  

u mě i tradiční velký. ono se to tu nějak potkává, občas nesou ulovenou konkurenci.
        bacha na tu králíkárnu, někdo říkal o nějakým průseru asi s mladýma.
        já už nevím co s nima :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 6.6.17 19:47:13  

No to máš pravdu,že by to mohlo být nějak blbý.Vždyď hoď žížalu,do mraveniště a za chvíli je po ní.Možná,jestli jsou spiš na živou stravu než rostlinou,tak by se mohli pustit do novorozenců možná.Šiš ještě něco takového chybí :9: :10:

• Lin
            Lin, 8.6.17 16:50:56  

první pomoc je postříkat nohy (králíkárny) repelentem :1:
            to když nám v noci chtěli lozit do postele a já nevěděla honem co, abych nebudila rodinu...
            fungovalo to :15:

• mat.yz
      mat.yz, 14.6.17 21:54:43  

a jaj,my zatím jen venku !!! Ale před cca 4 lety jsem je měla i v posteli ! Už mi to bylo fuk :DDDD,pak jsme se jich konečně zbavili nějakým hubidlem ale venku,kde měli sídlo ....

• Lin
        Lin, 15.6.17 12:13:12  

někdy fakt už nevědí, co by roupama :1:
        tenkrát už jsem řešila jen postel, páč přilehlý štípali a ostatní jsem pořešila...třeba cukr v lednici a tak :1:
        na lince už nepochodují. nevím jestli zabraly nějaké nástrahy, nebo jim vadí sbíječka :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 4.6.17 13:43:58  

Dnešní vážení na 3měs.,za vydatné pomoci Enči :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0675.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0676.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0683.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0692.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0691.jpg

• Lin
      Lin, 4.6.17 13:47:02  

enny přímo září :1:
      kolik mají? už půjdou na pekáč, nebo někam na chov?

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 4.6.17 14:04:17  

Však píši,kontrola váhy na 3 měs. :15: Příští týden otetujem a koncem srpna jsou na krajskou.Tohle jsou dvě samice a ještě mají bráchu,ten je jasně už zvlášť :14: ,tak jdou tři jako kolekce mláďat.
        Ještě jedno připustím,snad pak zbyde i na nás :1: :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 4.6.17 14:04:57  

ne jedno,ale jednou :1:

• Lin
          Lin, 4.6.17 15:18:04  

a jo, výstava. tak to jsem fakt zvědavá

• mat.yz
            mat.yz, 14.6.17 21:52:58  

To já taky ! :)

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 15.6.17 11:47:03  

Ale no,žádný extra boom to nebude :1: ,už jsem měla lepší,ale jsou bez jakékoliv vady.Samičku si chci nechat,tak potřebuji obodovat.Pro nějaký můj chtěný úspěch potřebuji samce s plášťovou kresbou a nějak nemohu najít dle mé představy.

• mat.yz
                mat.yz, 16.6.17 21:40:05  

Jako nepodceňuj je,děvče :)))) Taký krásňučký jsou! Když se líbí nám,musí se líbit i bodovatelům !!!!!!! :DDD a :)

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 16.6.17 21:47:31  

Jasně!Jen ať si zkusí,že ne,viď?!? :1: :1: :1:

• Lin
      Lin, 4.6.17 13:50:42  

šmarja, ty pacinky a čumáčky! :15:

• mat.yz
      mat.yz, 14.6.17 21:52:18  

No ty jsou...ty ouška...legrační. Ale Enča je dost dobrá asistentka !!! :)))))) jak vyzitýruje :DDDD

• Lin
    Lin, 4.6.17 08:14:57  

včera jsem prosvítila "hybridí" vejce a je to bída. většina šla pryč.
    tak jsem dneska sjela na burzu, nakoupila nějaký kuřata, nakrmila je a jala se je podstrkovat žlutým kvočenám.
    honzík vedle zaslechla švitoření kuřat a začla jim povídat...
    tož jsem zas kuřata zpod žlutých posbírala a nastrkala honzíkovi.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 4.6.17 10:13:06  

Tys žena činu a Honzík poklad :2: :2: :2: To je hezký :2: A jaké jsi koupila a kolik?

• Lin
        Lin, 4.6.17 10:45:30  

burza je jednou za měsíc, není čas čekat :1:
        5 vlašek, 5 leghornek a pro srandu 5 barneveldek?
        velký jsou slíbený, s malýma se pobavíme. prý jakžtakž snášej i v zimě
        aspoň mě to donutí protřídit pipky, některá nese pravidelně otřepky, některá snad vůbec.

• Lin
          Lin, 4.6.17 10:48:42  

no, prostě tam nesmím chodit, já vím :8:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 4.6.17 10:56:43  

Vlašky jsem měla dvě a byly moc hodný :2: ,leghorny jsou top a krásné,ty se mi moc líbí,ale tady je na ně moc drsné podnebí.A barneveldky,to jsem zvědavá,ty mají mezi chovateli dost příznivců.Pěkné :4: :15: :15:

• Lin
            Lin, 4.6.17 11:57:00  

vlašku mám poslední stařenku. pořád nese, ale už to není žádná sláva a na ostatní je jak carevna vzhledem k velikosti.
            vlašky jsou moc fajn, nemůžu si stěžovat. pěkná snáška, velký vejce, klidná povaha.

• Monicicinka
            Monicicinka, 4.6.17 15:05:46  

Za nás - barneveldky tu vůbec v okolí nejsou, co vím :D vlašky mi přijdou divoký a leghorny teda ještě horší a hodně lítavý :D
            U mně osobně asi vyhrávají plymutky-jsou přátelšejší než ty amroksky, ale ty jsou dlouhá léta vysněný kvůli kresbě :D a teď mě příjemně překvapují ty araukaní kuřata, jak jsou zvědavá :D a i araukaní kvočny nejsou protivky :D

• Lin
              Lin, 4.6.17 16:51:50  

tak co se týče kvočen, já jsem spokojená. některé ďobou, ale vesměs to ani nebolí. sem tam se některá rozdivočí a pak když si mě splete, to je znát i ďupka, nic tragickýho.
              vlašky jsem měla (a kor tahle poslední) drzé. braly z ruky, nechaly se i pohladit. ten nej vlašák byl mazel, nechal si masírovat laloky a zamilovaně dudunkoval :1:
              jo, jako kuřičkám jsem jim nadávala do vlaštovek, ale pak ztěžkly :15:
              leghornku bych ráda zkusila, jen ze zvědavosti. no, uvidíme. nemyslím, že by to byl extra magor. dyť i zdr.vlaška, co tu několikrát prolítla málem všechny střechy se zklidnila a je přidrzlá. kohout to samý a teď se mi točí kolem nohou (už pošilhávám kdy skočí :1: zatím mu věřím)
              já jsem fakt hrozná v tomhle, chci zkoušet a porovnávat, to mě asi nepustí.

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 4.6.17 17:04:00  

Jé,to já bych taky!!!!Utrpení pro mě,když jdu na nějakou výstavu,a ještě jsou tam i prodejci se vším možným :1: Klika,že mám to chov.zařízení jen to co mám a žádnou kůlnu,ani stodolu.Jinak...... :1: :1: :1: :1:

• Lin
                  Lin, 4.6.17 17:20:09  

mě jsi strašně moc pomohla s těma kuřatama. já se s nima složitě piplala pryč od slepic, než dorostli...
                  takhle je to lepší, trajdaj rovnou v hejnu a péče je výrazně jednodušší.

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 4.6.17 20:15:37  

Taky to upředňostňuji,pokud se zadaří :15: Nejen,že je to téměř bez práce,ale jsou otužilí a vychovaný,život vstřebávají pěkně jak se pozvolna má a nikdo jim neubližuje.Když mám bez kvočny,tak mi chůďata přijdou jak z děcáku,když je v patnácti vystrčí do života. :1: :1:

• Lin
                    Lin, 4.6.17 21:35:48  

jo, vypadají tak :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 4.6.17 11:02:31  

Když takhle píšeš o té Honzíkovi,tak vždycky vzpomenu.Kdysi jsem měla mezi těmi šedivými W.jednu a ta vzala kuřata kdykoliv.Nikdy neseděla,ale jak jsi jí je vysypala do ohrádky,v momentě to byla matka :1: To bylo tak fajn :15: Muž jí říkal Ponožka.Prý jak jsou tak proužkované,že jako upletené a prý kdyby jí nějak chytl za nějaké brko,tak se vypárá :1: :1: :1:

• Lin
        Lin, 4.6.17 11:51:21  

ty jo, to byla super mamina, vždy připravená :1:
        to už by honzík asi nedala.
        jsou moc krásné, fakt jak pletené, měl pravdu :4: