Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
EnnyForMe (2017-05-24 07:30:14)Monicicinka (2017-05-24 00:06:43)mat.yz (2017-05-23 22:09:02)kobylatko (2017-05-23 17:43:35)Lin (2017-05-23 16:49:09)avi.lut (2017-04-29 20:21:18)Andulka (2017-03-06 19:51:17)anaj (2017-02-02 17:26:38)Liberec (2016-01-20 17:06:01)veri (2015-09-28 23:03:53)Ryzetka (2015-02-25 11:22:09)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 19 937 | Členů: 11
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• mat.yz
    mat.yz, 23.5.17 22:09:01  

Holky,přivezla jsem si od tchýně kvočnu i s vejci,trochu včera byla po převozu vyjukaná,ale zdá se,že bude sedět...mám radost. Jo a pro sychr jsem dala nějaká vajíčka ještě pod tu mou velkou kachnu,tu 4 letou co je hybrid,ale sedí jako přilepená,pižmovka slezla z hnízda,tak teď je vše na hybridce. Ale jak to dá,bude se mít ze všech kačen nejlíp,i na procházky s ní budu chodit :)))))) .... .)

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 23.5.17 22:58:10  

Jéje,no to držím palce a když bude potřeba i domácímu,aby se ti to vyvedlo :15: :15: :15: :15:

• Monicicinka
    Monicicinka, 23.5.17 15:45:27  

Tak konečně jsem nafotila kuřátka...no teda spíš slepičí dorostence už :)
    A rovnou jsem přidala i hrdličky, letošní mladé gigantíků (Enny, roste ti tam malá Šupina :) )a ušouny :)
    Jinak kuřátka jsou stále všechny, už i všichni nakroužkovaní :) Do místnosti se k nim nastěhovala pára vlaštovek, už si staví hnízdo, tak uvidíme, co vymyslí :)

http://hanackepsisko.rajce.idnes.cz/Jaro_2017/

• Lin
      Lin, 23.5.17 16:49:08  

no krásný, fakt moc :4:

• mat.yz
      mat.yz, 23.5.17 22:04:05  

Moni ,koukám na to starší foto v profilu,ale černá vpravo jak kouká přímo do objektivu je jako sůvička,ta mne fascinuje a moc se mi líbí !!!! Má takové soví oči. Zústává jim to v dospělosti ? .)

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 23.5.17 23:00:11  

No,fakt jsou jak sůvičky :1: :1: :1:

• Monicicinka
        Monicicinka, 24.5.17 00:02:04  

Fotky vyměněny :) máš tam jednu novou kuřátek a taky všechny 4 ušouny :)

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 23.5.17 23:04:34  

Jj,krásné všechno ty chovatelko,moc pěkné :4: :15: A Šupinka,hned bych brala,ale tady ne.Já nemám voliéru a stejně bych to pouštěla,a to tu nejde.Zase se nám tu usadili hrdličky a zase je něco sežralo,jen peří všude :9:

• Monicicinka
        Monicicinka, 23.5.17 23:57:57  

Šupinka nelítá, Šupinka by zapadla mezi slepice :D :)
        Když nám utekli, protože táta nezavřel voliéru, tak je babička zaháněla smetákem :D
        Letos budeme muset prodat starou Šupinu, tak mladá asi zůstane doma :)
        A samozřejmě děkuju :)

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 24.5.17 07:30:13  

Co se tu usídlila kolonie kvíčal,už druhý rok,jestřábi zmizeli.Ale pošolek je tu hodně.Na ty je slepice velká,ale holubi tady nikomu mimo voliéru neobstojí,a ty hrdičky mám dojem mordují ony.

• Lin
    Lin, 21.5.17 10:24:23  

:6:
    https://www.diskutnici.cz/data/foto/116103.jpg
    https://www.diskutnici.cz/data/foto/116101.jpg
    https://www.diskutnici.cz/data/foto/116100.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 21.5.17 10:34:19  

Jéje :7: :7: ,to je fešák!! :15: Máte mazlíka?Budete konkurovat Moni na Hopu,ne? :1: :1:

• Lin
        Lin, 21.5.17 11:26:39  

další ze "sekáče" aneb zvíře z druhé ruky.
        do hopu nepůjdem. nevím, jak moni dělá, ale já jsem ráda, když mě nepodrápe, natož někam skákat :1:
        měla by to být roční holka, v kotci je ostřejší, při braní drápe, na ruce už to jde, hladit se nechá, z ruky si nic nevezme.
        momentálně je s cuyema, vycházejí dobře ačkoliv si udržují vzájemně trochu odstup, "hejno" jí uklidňuje.
        bála jsem se jídelníčku, zatím bez problémů, tak snad to tak vydrží, rizika tam jsou, že...

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 21.5.17 18:45:38  

Tahleta drobnější plemena a jejich kříženci jsou trochu raplové,ale ona si na manipulaci zvykne :4: :15: Drápe při braní.Musíš jí vzít celou rukou za co nejvíc kůže na lopatkách a druhou pak strčíš ze zadu mezi zadní nohy a nemůže tě podrápat.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 21.5.17 19:00:15  

:1:
            https://youtu.be/BrWD_VPl63k

• Lin
              Lin, 21.5.17 20:01:26  

šiš, ten je chlupatej :7: :15:
              já si jí za kůži vyndám a šoupu hned do náruče. ale jo, zvyká si. jak moc, to ukáže čas :15:

• Lin
            Lin, 21.5.17 19:50:07  

měla by být zakrslá, má kilo třicet :1:
            jojo, beru za kůži, jinak to zatím nejde.
            raplík to je, ale jen malinkej :1:
            cuye mi nejde rozmazlit, jsou to fakt plašani. jen samec si dneska došel pro mrkev až mě klofl do prstu :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 21.5.17 20:08:08  

Je moc hezká :4: :15: A těch cuy máš kolik?Škoda že se nechtěji kamarádit a mazlit.Mě se líbí,to už je něco do ruky :15:

• Lin
                Lin, 21.5.17 20:29:13  

věřím, že by to šlo, kdyby se nechalo jedno samotné morče a furt ho "otravovat". stejně to nebude jak o obyč, že nějaké bafneš, dáš ho někomu do náruče a ono bude čumět.
                tihle při sebemenším úleku letí kamikaze klidně z vejšky na čumák.
                mám jen ty dva rodiče a tři dětičky. snažím se vymazlit maličkou samičku, to je strašný pometlo. to už i její brácha je o kousek klidnější.
                oni jak neprošli laborkama, tak nemají ten pud sebezáchovy tak potlačenej jako obyč morčouni :1:
                samci jsou asi malinko víc v pohodě bych řekla

• Monicicinka
                  Monicicinka, 22.5.17 08:04:41  

Já myslela, že jsi měla 2 chovné samičky a samce?

• Lin
                    Lin, 22.5.17 15:14:45  

opačně :1:
                    jeden samec bohužel uhynul a zrovna ten nerozmnožený a typově lepší.
                    no nic no.

• mat.yz
                    mat.yz, 23.5.17 22:05:27  

Lin jak zvládáš práci,děti ,zahradu a ta zvířata ? Já zvládám,ale je to fuška,ještě,že mám doma už jen synka,ale stačí ! :))

• mat.yz
          mat.yz, 23.5.17 21:59:17  

Lin,ten je pěknej !!! A ty kšíry máš na co ?? Já mám samce uplně dole v kotci,když mu otevřu dvířka a jdu pro seno,on se zatím proběhne,jak se blížím hupne zpět do kotce,má 2krát denně vycházky.... :) že bych ho vzala na delší vycházku,kšíry mám . .))

• Monicicinka
            Monicicinka, 24.5.17 00:06:42  

To jsi mi připomněla Gulivera :D Asi ho přešla jarní depka (vážně nevím, jak jinak si to vysvětlit :D ) a milý Guliver si začal chodit na noční procházky (teď už chodí kdykoli). Přesně jak říkáš-otevřu kotec mu, protože je na zemi, dám seno a pomazlím všechny ostatní, jdu zavřít kuřata a mezitím Guliver lítá po dvoře, hází zadkem ve vzduchu z radosti, občas se šel kamarádit za kachnama, když nocovaly venku a pak se nechá nahánět, aby šel zpět domů :D Tím, že ho učím, aby se nebál, tak si klidně proběhne těsně kolem mě, protože stejně ví, že ho nechytím, protože se mi líbí, jak tím zadkem hází :D
            A teď to ještě vylepšil, protože se chodí kamarádit za výstavníma králíkama, kde jsou 3 řady králikáren na nohách, tak ho pak naháním mezi jednotlivýma řadama :D
            Ale taky ho začlo pořádně bavit hopsání a na závodech dal dráhu o 10 překážkách za 10s (na začátku dubna to byla minuta a 58s). A Diblíček dráhu o 10cm těžší zvládl na závodech za 6s :D

• mat.yz
    mat.yz, 15.5.17 19:18:01  

Okotila se mi třetí samice,nechtěně..jednou nám zdrhli králíci a muž je naházel do kotce,pak jsme je hned třídili a ejhle,samice si jako z ničeho nic začala trhat chlupy,tak jsme ji oddělili..jenže se okotila ,jak byly ráno ty mrazy,tak ani chlupy nepomohly...všechny 4 pomrzli,nestačila je uklidit do hnízda.... :( njn.stalo se.

Dvě kachny mi před 3 dny zasedly...tak uvidím.Slepice omezili snůšku,zima,no ! :)
    Pařník mám osázený,lítala jsem pořád s textílii...no a k tomu ještě práce a mladej študent,takže večer padám/mj.začínám trénovat gymnast.průpravu malých mažoretek :))/... takže mne omluvte,já pak vše vysypu najednou :). A ještě,s mladým jsme měli střevní virozu,mladej 3 dny imrvére ... a mně zatím 2 den :) to by se jeden pos.... :))) Holky,zdravím vás a ať vám to roste,kvete a Lin -nezlobí/ty jo,blíží se prázdniny :D/.

Snad už bude hezky,dnes tu byla průtž a já zrovna jela pro syna do školy,stála jsem na louce,nedalo se řídit.... :)

• mat.yz
      mat.yz, 15.5.17 19:36:32  

Ještě,kočka se mi okotila,před plánovanou kastrací,neb mi připdala ještě malá,tak jsem vyčkávala :D koťata schovala,tak nevím ,kolik jich vyleze :))) A dcera mi sehnala statného kohouta a ten jim utekl-uletěl a kokrhá někde u lesa.... :))) Tak snad mi ho chytí dřív,než ho něco uloví ! .)

• Lin
      Lin, 15.5.17 20:42:46  

téda, ty jsi v jednom kole, jak to všechno zvládáš? :7:

• mat.yz
        mat.yz, 18.5.17 21:43:17  

s vyplazeným jazykem,ale zase,mám i volno,dnes jsem se fakt povalovala .)))

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 15.5.17 20:57:28  

Teada Matyz :1:,nemám slov :1: :1: :1: Pak že je život nuda.Ne ne boj. :1:
      Hlavně že zvládáš,a občas to takhle shrň,ať víme :4: :15: :15:

• mat.yz
        mat.yz, 18.5.17 21:44:57  

Zvládám a když ne,tak...co se vleče neuteče :)))

Koťata se stále neukázala,ještě jsou malé,ale kam je ta potvora schovala nevím .)))

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 18.5.17 22:59:18  

Piňďula jedna,kdyby je přinesla,udělala by lépe.To jsem zvědavá kolik a jaká budou :15: Chceš si něco nechat?

• mat.yz
            mat.yz, 20.5.17 21:11:29  

No,jednu bych si nechala . Jinak nevím komu je dám,ale už jsem rozhodila sítě :) Budou asi divoké,tak uvidíme.

• Lin
          Lin, 19.5.17 15:09:22  

já vždycky sledovala u dědy kočku a většinou jsem našla :1:
          někdy ale ty potvory zanášej k sousedům, to pak těžký když přivede divoké potomky

• mat.yz
            mat.yz, 20.5.17 21:13:36  

2. den mňukala na seníku,ale jak jsme tam vlezli nic jsme nenašli,tak je asi přenesla...já ji sleduji a mám pocit,že budou asi taky u souseda ... a zrovna u toho,co s náma nemluví....

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 20.5.17 21:15:19  

No,lépe si vybrat nemohla :8:

• Lin
              Lin, 20.5.17 21:17:43  

to je koza róza :8:

• mat.yz
              mat.yz, 20.5.17 21:26:48  

Ty vo,to vám povím!!!! Chodí za plot.... no,nebudu rozvíjet fantazie.... Víte,ona je strašně podobná jeho kočce/kocour....tvrdil,že mu tam přišla/ale,že je vykastrovaná/ý!!! Ale já mám pocit,že tomu tak není...jednou se u nás objevila, loni na podzim jako kotě a je stejné barvy/želvovinová/, jako ta jeho velká..... divný,že by tu někdo vyhodil podobnou i má krátký nohy,jako jeho.... a dost často tam chodí. Já si prvně myslela,že je to jeho,jenže bylo to kotě,on má už dospělce/kyni. !!!

• Lin
                Lin, 20.5.17 21:29:11  

želvovinové jsou pouze kočky, kocour to určo nejní

• mat.yz
                  mat.yz, 20.5.17 21:35:45  

On tvrdil,že k němu přišla,byl s ní na veterině a je kastrovaná..... :DDDDDDDDDD tvl,já taky každýmu věřím :))))))))))))))))))))))). Když ji vidím,je moje úplná kopie :))) a hlavně,má krátké nohy,jako jeho ...

• mat.yz
                  mat.yz, 20.5.17 21:38:04  

Fakt ? To jsem nevěděla,ale říkal kočka.... napadlo mě,když jsou podobné,že to mohl být kocour... já fakt nevíííím :))))) a že ji někdo vyhodil kastrovanou??? No,moji tedy ne.... kdoví jak to je :DDDDDDDDD

• Lin
                    Lin, 21.5.17 08:11:00  

je to celé nějaké podivné :1:

• mat.yz
                    mat.yz, 23.5.17 21:54:03  

Lin,úplná záhada Bléééérvič !!!

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 20.5.17 21:33:01  

Asi jo,asi to tak bude,že se mu okotil "kocour" :1:

• mat.yz
                  mat.yz, 20.5.17 21:34:06  

:DDDDDDDDDDDDDDD smííích!!!!!

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 20.5.17 21:44:29  

To bys nevěřila,co lidí nerozezná julču od pindíka.Teda u koček :1: :1:

• mat.yz
                    mat.yz, 23.5.17 21:53:16  

:DDD

• Lin
                  Lin, 21.5.17 08:10:24  

:1: :1:

• Lin
    Lin, 13.5.17 19:26:35  

enný?
    jak dlouho zvykat králíka na trávu, než se mu dá "neomezeně"?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 13.5.17 20:45:43  

Jé,no tak to nevím.Krmím gr.+seno,mám strach z kokcidiozy.Ale musí se po troškách,ale jak dlouho fakt nevím.A taky tam nesmí být ty žluté kytičky-pryskyřník.Neusušený je jedovatý a tady je ho všude mraky.

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 13.5.17 20:52:06  

Pryskyřník rolní
        http://www.imagehosting.cz/?v=pryskyrnik.jpg

• Lin
          Lin, 13.5.17 21:40:39  

jojo, tu mrchu mám za stodolou :8:
          naštěstí jen na kousku.
          u morčat je to jednoduchý. hned jak začne malinko růst tráva, tak trhám a co na natrhám, to dostanou.
          dneska teda už mají měkké bobky, páč ta tráva je fakt šťavnatá a je jí letos hrozně moc a na pastvě žvejkaj jak o závod to nejšťavnatější :1:
          napaječky bych mohla zrušit, jsou zbytečné :15:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 13.5.17 22:02:17  

Morčouni tu kokcid.nemaji,že ne?

• Lin
              Lin, 13.5.17 22:38:36  

prý mají, nevím :1:
              myslím, že to není jak u králíků, který tím ochotně trpí při každý příležitosti. víš, že se s nima nějak zvlášť nemažu, morčecí kokcu neznám.
              třeba se jí taky dočkám, možný je všechno.
              mě chytali mladý při odstavu často svrab, nejspíš ze sena jak do něj lezly kuny/myši...se zažíváním problémy nejsou a to krmím v zimě i hodně zelí.
              králík mi v tomhle směru přijde hodně háklivej, což je škoda

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 14.5.17 10:46:22  

Ona je všudypřítomná u všech živočichů,jak jsem se dočetla,ale každý druh má své spec.,tak že se mezi sebou nenakazí.Třeba králík nenakazí,kuřata,kozu atd.Problémy mívají děsně ti králíci,a pak kuřata taky,ale ne tak.

• Lin
                  Lin, 14.5.17 15:57:04  

jo, kuřata taky. pod kvočnou jsem jí taky nezažila, domácí odchov byl horší, ale dá se to podchytit beze strát.

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 14.5.17 16:12:41  

Taky ne.Spíš jsem to viděla někde,kde jich bylo hodně a na t.zv.unaveném prostředí.Kuřata chtějí čisto a sucho.Ty Kvočny jsou nej,marná sláva :15:

• Lin
                    Lin, 14.5.17 18:00:25  

to jo :15:
                    už mi sedí další žlutá, kdyby sedla druhá soudružka, zkusila bych naklubat nějaké ty hybridy, jak ze mě mámili kuřata už loni...

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 14.5.17 20:54:09  

To je paráda teda :15: A co kuřátka?Fotni :1:

• Lin
                    Lin, 15.5.17 16:09:49  

no krásný :1:
                    cvaknu, neboj.

• mat.yz
              mat.yz, 15.5.17 19:38:31  

Mají,mají ji všechna zvířata,ale u králíků se projeví nejvíce... hlavně proto,že požírají svůj vlasní trus .)

• mat.yz
          mat.yz, 15.5.17 19:02:18  

jj.i blatouch bahenní .)

• mat.yz
      mat.yz, 15.5.17 19:01:19  

Není třeba ho zvykat,je k tomu uzpůsoben. Tedy ráno granule,seno...místo sena dáš trávu,večer,než padne rosa,aby tráva nebyla zapařená...ale já už krmím jen suchým. Kokcidu roznáší vysoká zvěř ap,jsme u lesa a po zkušenostevj z kokcidou krmím jen seno,granle,žito,trochu tvrého chleba,občas jablko,mrkev v malém množství .)... jo a na ty blatouchy pozor,my je tu nemáma,ale raději pozor...