Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
kobylatko (2018-05-25 20:09:39)EnnyForMe (2018-05-25 19:58:16)Monicicinka (2018-05-25 14:50:55)Lin (2018-05-25 14:18:34)mat.yz (2018-05-24 21:50:30)Andulka (2018-05-24 09:04:52)avi.lut (2018-04-12 17:46:56)anaj (2017-02-02 17:26:38)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 20 803 | Členů: 8
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Monicicinka
    Monicicinka, 19.5.18 13:20:58  

Naše kukuřice se konečně dočkali focení :D
    https://hanackepsisko.rajce.idnes.cz/Kurata_-_kveten_2018/

• Lin
      Lin, 19.5.18 15:01:44  

pěkný holky :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 19.5.18 22:04:19  

Pěkné je máš :4: :2: Já přivezla dneska 10 kuřátek z.Velsumek.Zatím jsem strčila kvočně 4,aby z toho neměla šok :1:,zítra zkusím ty ostatní.Zdá se mi to moc,těch 10,aby se pod ní vešly a nenastydly.

• Monicicinka
        Monicicinka, 19.5.18 22:49:46  

Děkuju :) snad už se nic nepokazí.
        Aby kvočna neměla šok, že se pod ní kuřata dělí a množí :D

• Lin
          Lin, 20.5.18 09:30:27  

:1: :1:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 20.5.18 20:23:37  

Se mi nesmějte!! :1: Jsem od přírody empatická,no :1: :1: Dovedu se vžít do situace,kdy se ti z ničeho nic netušeně narodí desaterčata.To jasně musí být trauma :1: :1: Dneska jsem přidala ostatní a pečuje holka šikovná,pečuje :2: :15: :15:

• mat.yz
              mat.yz, 22.5.18 15:08:58  

:1: naše kachna bude mit i kurata,to bude :-D

• Lin
                Lin, 22.5.18 15:48:22  

ať ti je neutopí :7: :1: :1:

• mat.yz
                  mat.yz, 24.5.18 21:49:45  

A jo ! :-) ale budou driv,tak ji je odeberu ;-)

• Lin
                    Lin, 25.5.18 14:18:34  

budeš odchovávat kuřata v kuchyni? :15:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 22.5.18 15:49:14  

Tvoje kachna jde s dobou,je "multi" :14: :1: :1: :1:

• Lin
                  Lin, 22.5.18 16:14:53  

:15: :1:

• mat.yz
                  mat.yz, 24.5.18 21:50:29  

:1: :1:

• mat.yz
      mat.yz, 20.5.18 22:06:44  

Ty jo,ty jsou :-) :-) :-) pěkně tmavy :-)

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 16.5.18 15:27:22  

Loňský kohouti :1: Jsou na farmě u známých,co chovají ovečky a prodávají vejce a chov.potřeby.Protože je tam zima,tak chtěl kohouty bez hřebínku a taky menší a čilé,a aby hlídali a konali potřebné :1: Velké kohouty nechtějí,protože nemnoží.Těch slepic hodně,tak chtěli 4.
    A pohoda :2: Každý si udělal svou skupinu a místa hafo,tak si vůbec nevadí.
    Tak kříženci na objednávku,Vesumka+Wyandota:
    http://www.imagehosting.cz/?v=wp2018yqy.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=wp2018ele.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=wp2018fhf.jpg

• Lin
      Lin, 16.5.18 15:57:44  

ty jo,u těch světlých bych neřekla, že jsou křížený :7:
      moc pěkný a super jak se podělili :15:
      on je ten hřebínek dominatní což? rouslíny ho taky měli a chlupatý nohy :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 16.5.18 19:44:26  

Jj,vypadají jako bůh ví co :14: Jednoho už na ní někdo vyloudil :1: :1: :1:

• mat.yz
        mat.yz, 19.5.18 00:06:20  

Ahoj Lin,zdravim.Tak kolik už máš morcatek ? :-)

• Lin
          Lin, 19.5.18 11:27:45  

11 :1:
          pět "děvčat", jedna babča, jeden volnomyšlenkářský útěkář (jsem ho dlouho neviděla, myslela jsem, že už ho nemáme, seče trávu pod autama za stodolou :15: ) a čtyři mimina.

• mat.yz
      mat.yz, 19.5.18 00:02:23  

Všechny zdravim a čtu.Prirustky všude :-) Ja letos odchov 1 kuře ! Slepice usedla na vejce a bylo z nich jedno kuratko :-D.No,jako zacatek dobrý :1: mam mladé kralicky a kachna sedí uz 14'dni i na podstrcenych slepicich vejcich...tak treba bude ještě jedno kuřatko :-)

• Lin
        Lin, 19.5.18 11:29:07  

ty jo, jedno kuře :1: to nebude mít těžký mateřství :1: :1:

• Lin
        Lin, 19.5.18 11:37:45  

co klučík, jak zlobí? :15:

• mat.yz
          mat.yz, 19.5.18 12:29:03  

Jo,jedno..vis jak,neni to pořádný plemeno a vejce zastadla...jinak mam ještě pod kachnou,tak uvidime.Klucik zatim dobrý...škola ok,ale nějaké drzosti semtam utrousi,tak je pořád co dělat.Morcat dost :-D

• mat.yz
          mat.yz, 19.5.18 12:32:10  

Co tvoji hoši ? My uz mame tabor na prazdiny,at se synek zocelí,taky tyden florbalovy kemp a já budu doma a v práci :-D max.tak u nádoby,tvářící se jako bazem :-D A vy?

• Lin
            Lin, 19.5.18 12:39:15  

drzosti se učí rychle, kolikrát koukám, co to domů "dotáhnou" :8:
            jako ty, mají dva tábory dohromady na tři týdny (loni jsem si nestihla všimnout, že jsou pryč) a zbytek se nějak udělá. taky máme "bazének" :1: člověk se omočí, děti půlku vycákaj... :1:

• mat.yz
              mat.yz, 20.5.18 22:21:24  

Víš co,hlavně že jsou zdraví a radostni :-P

• mat.yz
      mat.yz, 19.5.18 00:05:37  

Enny,co je to za plemeno na 3ti fotografii( myslim tu kachnu ) :-) ...kohouty máš krásný ;-)

• Monicicinka
        Monicicinka, 19.5.18 13:49:59  

Na druhé fotce je husa :D pravděpodobně pomořanská

• mat.yz
          mat.yz, 20.5.18 22:01:31  

Ahaaaa :-D

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 19.5.18 21:59:14  

Ahoj Matyz :2: Jj,jak píše Moni,houser pomořanský.

• mat.yz
          mat.yz, 20.5.18 22:02:07  

Njn.ja vidim kachnu :-D

• Monicicinka
    Monicicinka, 6.5.18 20:46:50  

Tak zase jednou zpátky ke kuřátkům :)
    Araukany se včera kroužkovali, nakonec překvápko - ze 4 kuřat jeden kohout a 3 slepice :)
    A Amroksek zůstalo nakonec 6 :/ ale vypadá to taky nadějně - 1 kuře má pěkné vlnky, zbylé černé flekaté- tak že by 1 kohout a 5 slepic (?)

• Lin
      Lin, 7.5.18 06:50:54  

tak to by vyšlo super s těma kohoutama, že jo? :1:

• Monicicinka
        Monicicinka, 7.5.18 13:03:07  

Už jen, aby amroksák měl dobrý hřeben :D :D nebuďme moc nároční :D

Ale jo, je možné, že letos je rok slepic :) Ale u nás to loni nebylo zase tak hrozné - byli přibližně na půl.

• Lin
          Lin, 7.5.18 16:04:21  

držím palce :4:
          já vzala jen pět kuřat vlašek modrých (asi štěpený, modře vypadá jedno, jiný jsem nesehnala) pro kamarádčinu babičku na vejce a pět "kalimer" (můžem uzavřít sázky jestli to bude zmasilý :1: ) na konzum. letos nic pro nás

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.5.18 09:43:19  

Tak že by byl letos "holčičí"rok :1: Já to měla loni přesně obráceně :1:

• Monicicinka
    Monicicinka, 29.4.18 23:45:54  

Holky, tak včera na závodech se zase dařilo :) až nad očekávání dobře :D :)

Tim poprvé v těžké třídě, poprvé v dálce, podruhé ve skoku vysokém (poprvé na trávě :D ) výsledkem je 2. místo z rovinky (12 překážek za 13. a 11s, nejrychlejší běh, bohužel 1 chyba - sčítaly se výsledky obou běhů), 2 místo ve skoku vysokém - 85cm, 90cm uteklo o patu na zadní noze :D :/ 1. místo v těžkém parkuru a 160 cm ve skoku dalekém, což je jeho maximum.

Fly byl 6. v rovince, protože hloupé chyby, ale v parkuru byl 2., i když teda taky hloupé chyby.

A Dibla poslední v rovince, protože za každou překážkou dělal odmítačku. Ale výšku vyhrál, skočil 85 cm a v těžkém parkuru skončil překvapivě 3. Když sice měl chyby za odmítačky, ale překážku neshodil ani jedinou.

Celkově ten parkur zvládli oba berani suprově, za oba běhy neudělali tolik chyb, co zbytek za jeden - Tim dohromady 3 (1+2) chyby, Fly myslím 4 (2+2). Dibla už teda 7 (5+2). Další samice měla dohromady 10, další 15 za jeden běh a druhý ani nevím a zbylí 2 králíci hned první kolo nedoběhli - jednou to vzdala majitelka, jednou králík skočil špatnou překážku.

https://www.youtube.com/watch?v=ATKohy_9eE4&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/khstepanov/posts/442976759476806

• Lin
      Lin, 30.4.18 06:51:58  

dibla je rebel :1:
      krásně skáčou, to jsou vejšky. kdo je vaše největší konkurence?
      jak jim ukazuješ cestu, jenom vodítkem?
      berani nad překážkou vypadají, jakoby plachtili s těma ušiskama :1:

• Monicicinka
        Monicicinka, 30.4.18 12:59:37  

Dibla je krapet šílenec, no :D :D proto jsem rovnou říkala, ať ho na parkury ani nenatáčí - raději prezentovat jen 3. místo bez důkazů :D

Ve výšce, jako jsou lepší králíci v republice. Aktuálně je asi 6 závodících králíků, co se na závodech, za poslední rok, pokoušelo překonat český rekord ve skoku vysokém (aktuálně je metr). Ale přesto, za poslední rok, Dibla 4 z toho alespoň jednou porazil, přestože se o rekord nikdy nepokoušel :D jsou hrozně náladoví,vůbec se se psy nedají srovnávat.

A jako třeba na výšku by se asi Tim bez vodítka pustit mohl. Otázkou je, kdo by ho za výškou chytil :D Ale tenhle těžký parkur rozhodně ne, však je tam moc dobře vidět, ve kterých zatáčkách odmítali zatáčet, protože se jim na tu překážku nechtělo - první 2 překážky pohoda, třetí celkem taky, tu velkou nesnášeli. Pak zase třeba ty zatáčky na kříž a velký oblouk šli krásně, bez vodění, ty se jim líbily.

A vodění - jsou naučení, že se jde dopředu, že nemají zastavovat, že se mají snažit běžet na překážky. Přijde mi, že minimálně Tim, je na takové úrovni, že si uvědomuje, že každá překážka se skáče jen jednou, a proto když ji skočí, už ji ignoruje. Někteří králíci se dají ovlivnit tím, kde stojíš - běží od tebe. Proto se snažím jít vnějším obloukem zatáčky, ne vždy se to daří. Ne vždy je to realizovatelný a někdy je to prostě o tom, že jsi ráda, že králíka vedeš, víš trasu a nemáš sílu řešit, po který straně jdeš :D

• Lin
          Lin, 1.5.18 07:34:29  

pravda, když to popisuješ, tak to fakt vidím :1:
          ta skosená se jim nechce. ale i tak skáčou ochotně, jakmile se k překážce dostanou. kdyby fakt nechtěli, tak by asi zalehli, ne?
          jsem ze srandy zkoušela ivánka na nizoučké skoky. jak to pochopil, tak to ho to bavilo. chvilku. dvakrát skočil trojskok a pak že už nám šaška dělat nebude :1: :1:
          prej jde radši spodem, krtek jeden :1:
          kdo teda drží rekord?
          leda to tam ohradit, aby Tim neodběhl :15: mě se ty výšky moc nelíbí. když koukám na koně, doskok musí být pro ně záhul. králíci jsou aspoň lehoučcí.

• Monicicinka
            Monicicinka, 1.5.18 13:26:24  

Já taky vždy raději skok daleký. No králíci jsou jiného názoru. Asi neumím tu dálku správně trénovat :/

Samozřejmě, kdyby opravdu nechtěli, tak zalehnou, vyhnou, cokoli. A nebo ještě lépe, pokud by zákeřně nechtěli, tak skočí a schválně shodí :D No a s ohrazením je to problém - když je učíš skákat metr do výšky - myslíš, že je cca 70cm plot, jako je třeba občas vidět na tom videu, zastaví? :D

Rekord je aktuálně metr, má ho samice Royal Princess Magic Star, český odchov, ale po švédech a dánech. Za dědu má bratra aktuální držitelky světového rekordu. Byl skočený u nás ve Štěpánově a samice je teda celkem festovní. Určitě tak velká jak Tim.
            https://www.youtube.com/watch?v=0XlT_07QoEE

Aktuální králíci, co se pokoušejí o rekord jsou spíš lehčí, buď přímo polishové (zakrslí zaječí) a nebo stavbou jim podobní - dlouhé nohy, lehké tělo.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 30.4.18 11:43:35  

No teda!!!Pěkné :4: To už vypadá,že kdyby jsi je tam pustila bez toho vodítka,že to přeskáčou sami :1: :1: :1:

• Lin
        Lin, 30.4.18 11:58:20  

no viď?

• Monicicinka
    Monicicinka, 14.4.18 23:30:09  

Tak se nám líhnou kuřátka :) zatím jsou vylíhlá 2, další naklubaná :) tyhlety jsou nějaká klidná mi přijde - v líhni pěkně spí, odpočívají a moc necestují. Ty minulá pořád kopala do vajíček, stále někam chtěla :D

Tento víkend je výstava pár vesnic od nás, tak jsem tam dávala slepice, 4 voliéry, jen bez kohoutů - amroksky a araukany loňské a potem žluté a koroptví černě vlnité plymutky. Ty mají teda minimálně 4 roky :D ale vypadají teď moc pěkně, tak měli výlet. ČC nedostaly, oceňováky uvidím až zítra.

A včera jsme byli s Timem a Happym trénovat výšku. Happy zkoušel poprvé, skočil 55cm. Je zatím takový o ničem, trochu bojácný, trochu necílevědomý, hodně kopající do tyček :D a Tim trénoval podruhé (+ jednou skákal na závodech) poprvé na tréninku skočil 75cm a víc jsme ani nezkoušeli. Teď to zlepšil na 90cm a víc jsme zase nezkoušeli :D Překvapil - skáče úplně jinak než Dibla, takže je to pro mě nezvyk, ale je šikovný, nemá strach z překážek. To je fajn :) 28.4 jedeme na závody do Čáslavi.

https://www.facebook.com/khstepanov/videos/436377976803351/

• Lin
      Lin, 15.4.18 08:37:58  

to je vejška :7:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 15.4.18 11:43:37  

No máš to nabitý,ten program :1: Druhá várka,pak referuj kolik :2: Proč jsi nedala k slepicím kohouty?
      Hopáci paráda :4: A jak je každý jiný v tom pojetí závodu.No, tým,to už je práce :1: :1: :1:

• Monicicinka
        Monicicinka, 15.4.18 23:12:03  

Z 16 vajec aktuálně 10 vylíhnutých a další po vylíhnutí umřelo. Zbylých 5 vajíček se netváří aktivně. Ale ani tentokráte se nedaří - někteří špatně vstřebali žloutky, takže uvidíme, co z toho ještě bude.

Kohouti neexistují :D Amroksák už je vrácen původnímu majiteli, araukan dojel minulou neděli, protože se naskytla příležitost. Ale je červencový, hubený, má ustřižené křídlo a podezřívám ho, že ani barva nebude standardní. Ale to je jedno - líhnout se po něm letos rozhodně nebude - a doma kohout nebyl, tak jsme se domluvili, že toho jednoho kohouta uživíme. v srpnu se nechá ocenit a pak se rozhodneme a buď doma zůstane nebo se na podzim prodá někam dál. No a plymuťáci doma nejsou už vůbec :D

• Lin
          Lin, 16.4.18 08:59:03  

z čeho to může být? špatná teplota, nebo třeba vitamín? nebo od rodičů?

• Monicicinka
            Monicicinka, 17.4.18 19:09:52  

No, nejpravděpodobněji moc teplo v líhni. Někde jsem četla, že se líheň chladí právě proto, že to nutí kuře chvíli vyrábět si teplo samo, čímž spotřebovává energii a zpracovává rychleji žloutek a vyjde mu to teda tak, že se líhne akorát. Ale jestli je to pravdou...

Nakonec se vylíhnulo, se značnou nápomocí, ještě dneska dopoledne jedno. Včera naopak jedno umřelo, takže jsme stále na 10 kuřatech.

• Lin
              Lin, 17.4.18 19:13:47  

no, to není tak špatný :4:
              zkusíte příště poštelovat tu teplotu?
              zlatá kvočna :1:

• Monicicinka
                Monicicinka, 17.4.18 19:17:59  

Mně se do toho moc nechce, protože v návodu doporučují, nechat teplotu tak, jak má líheň továrně nastaveno a raději bych příští rok o pár minut déle větrala.
                Táta je naopak proti větrání, že si četl článek, kde píšou, že větrání je blbost a chce štelovat teplotu....

I ty kvočny jsou letos zklamáním :D Babička právě, než se kuřata líhly, příšla, že dvě araukany začaly kvokat. A ani jedna nevydržela přestěhování - měly pod sebou vejce, vůbec si ho nevšímaly a při první příležitosti utekly, takže kuřata nemají náhradní mámu...

• Lin
                  Lin, 17.4.18 19:30:38  

co jsem tak pochytila, tak větrání by být mělo. jsem pro tvůj názor. dyť i pipina slejzá a někdy i nadlouho (když se na ní zapomene) a jak pěkně líhne :4:
                  mě seděla snad dva měsíce (no fakt hodně dlouho) ta žlutá wyandotka. když řekla kamarádka, ať jí nasadím pár vajec, tak slezla :1:
                  křížené araukany kvokají tak nějak za pochodu a ta stará osvědčená kříženka taky moc neposedí.
                  a honzík (nej kvočna) měla trochu zdravotní problém, tak na mě prdínkuje :15:
                  jsou divný ty slípky letos :1: