Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Monicicinka (2016-12-10 22:28:14)EnnyForMe (2016-12-10 22:04:30)kobylatko (2016-12-10 12:36:44)Lin (2016-12-09 05:38:45)mat.yz (2016-12-08 20:12:52)Andulka (2016-11-29 16:24:27)avi.lut (2016-07-18 07:53:45)Liberec (2016-01-20 17:06:01)veri (2015-09-28 23:03:53)Ryzetka (2015-02-25 11:22:09)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 18 538 | Členů: 10
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 10.12.16 22:04:28  

Zlatý naše slepičky :15: :15:

http://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/20331/Jsou-opravdu-vajicka-volne-chovanych-slepic-zdravejsi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• Monicicinka
    Monicicinka, 7.12.16 20:39:38  

Holky já opožděně píšu-v pátek jsme měli stolní ocenění králíků-účast teda zase nic moc :/ my měli 3 strakáčky, ten starší, který objel celý výstavní léto dostal výluku, kvůli zlomenému ocasu :/ jestli ho někde zapomněl :/ pak tam byli 2 mladší, jeden měl 93 a druhý myslím 94 :) a albínů 5-kolekci mladých, kde dva samci měli 95b a dvě samičky 94 a potom nově koupeného chovného, ten měl 94 s tím, že se mu dělá lalok, tak si na to máme dát pozor, aby to nepředával dál.
    A pak jen jeden chovatel dovezl kolekci dalmatinských rexic :) kdy 2 měli 96b, jedna 95 a jedna 94,5 (myslím), takže vyhrál posuzování :) A rexice byli milounké :D :) To jsou obě ty 96b :D :D ale byla to sranda-na mě milá, předala jsem majiteli, králice mu skončila až na zádech, tak jsem ji zase vzala a ani se nehla :D :D na té druhé fotce si takhle nechala i zuby kontrolovat :D
    http://www.imagehosting.cz/?v=img226ioi.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=img227jrj.jpg
    A před 14 dny jsme byli v Lysé na závodech u výstavy-procházet to nebyl moc čas ani nálada-je tam toho hrozně moc, hrozně moc lidí a úzké uličky. Fly byl 4. v rovince (o půl vteřiny) a 6. v parkuru. kdyby se trošku víc snažil (byl trochu rychlejší nebo ještě líp neshodil, tak byl do 3. místa a byl by se kvalifikoval na mistrovství ČR :/ )
    A dovezli jsme si Elizabetu :D :D
    http://www.imagehosting.cz/?v=img215wjw.jpg (je trošku pootočená, ale aspoň bude rozcvička krku :D :D )

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 7.12.16 21:17:31  

Vy teda máte ty víkendy nadupaný.Ale krásně :1: :1: Rexi 96,pane!!!Museli mít perfekt kresbu asi.
      Na závody asi zima,i když asi někde v hale.Elizabet je fešanda,jak vymodelovaná :15: Co na to domácí frajeři?Ocenili to,takovou top modelku ?:1: :1: :1: :1:

• Monicicinka
        Monicicinka, 7.12.16 21:55:24  

Snad teď už bude trochu klid :D
        Rexičky byly krásné-byly to 4 samičky do kolekce 2+2.
        Posuzovatel je z nich unešený každoročně :D protože srstí jsou to naprostí sameťáci, ale hlavně právě chválí kresbu-že na hlavě už mají jen ty kroužky, nic na nose, natožpak slzy a hlavně na fotce je vidět ty půlené uši :D to už je prý naprostá dokonalost....o nadšení, když objevil tečku i na konci ocásku a 2 puntíky na břiše ani nemluvím :D :D
        V holubníku je zmatek :D Mladí se začínají projevovat, do toho už ty, co nechceme, dáváme do druhé voliéry a tak u chovných je ale asi přebytek holubů...naštěstí jsou to klidné "slepice" :D :D

• Lin
          Lin, 8.12.16 16:03:28  

ty o tom tak krásně píšeš, vždycky se těším na nový příběh :15:
          fly se polepší. je vidět, že na ty zvířata máš dobrou auru :1:

• Lin
    Lin, 4.12.16 19:15:41  

už jsem to konečně probrala a stavy drůbeže klesly. přeživší dostali hned odčervovák, za dva týdny znova a měsíc jsme bez vajec :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 4.12.16 19:17:53  

Když to není na furt.Bez vajec :14: :1: :1: :1:

• Lin
        Lin, 4.12.16 20:09:01  

a co ty tvoje potvory, ještě tě tahaj za nos? :15:

• Lin
        Lin, 4.12.16 20:20:54  

no, ty velké wyandotky fakt nedoporučím. nekvokala žádná, snáška nic moc, vejce malá a i přes "dietu" maj sklony k zatučnění.
        leda opravdu na kombinovanou užitkovost. první rok nějaká vejce, druhej už přesun do kuchyně.
        krásný jsou, to jo :15:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 5.12.16 11:34:15  

Však taky ty velké W chová málo kdo.Ty zdrobnělé jsou úplně o něčem jiném.Sice nesou méně a menší vajíčka než velsumky,ale jejich výhoda je v tom,že kdo žije někde,jako tady ty hory,tak zW nevadí a nepřekvapí ani -20,hlavně že mají suchý větraný kurník a jejich,i když ta menší snůška je mormální.Tak že ,pro některé chovatele je to často jediné zdravě prospívající plemeno.A mám to i osobně vyzkoušené.Jiné než W jsem si mohla pořídit až když jsme se odstěhovali trochu níž.Jinak např.ty velsumy jsem zkusila dvě,tři a vždycky měli zdr.problémy i nepřežili.Wyandoty čilé,zdravé a courali spokojeně v pohodě venku.

• Lin
            Lin, 7.12.16 05:38:42  

honzík dává dost velký vejce, na to si stěžovat nemůžu :1:
            a ještě jsou to moc pěkný a rozumný slípky. někdy až vychcaný :1:

• mat.yz
      mat.yz, 4.12.16 21:46:00  

já asi proberu až na jaře..na hnízdech vidím samé staré slepice a ty nové,mladé-klecovky nic...normálně mi připadá,že u hybridek nesou i přes zimu spíše staré slépky ,než mladé !!! :DD fakt.

• Lin
        Lin, 5.12.16 05:46:33  

u nás to teda drží ty velsumky a zdrobnělá vlaška. taky to potom ještě proberu na kvalitu vajec, na to je čas.
        je to možný, že ty starý slípky mají jiný rytmus.
        kolik ti dávaj?

• mat.yz
          mat.yz, 6.12.16 20:30:34  

Dnes 12 ks. 10 klecovek z jara a 2O 5,5 letek :-)))

• mat.yz
            mat.yz, 6.12.16 20:31:53  

12 vajec,tamto je počet slepic :-))

• Lin
            Lin, 7.12.16 05:39:46  

5 a půl roku je na hybridku hodně vysoký věk :1:
            ta snáška je parádní na zimu :4:

• mat.yz
              mat.yz, 8.12.16 20:10:32  

že jo..holky jak se držej !!! :DDD

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 5.12.16 11:47:22  

Tohle je plus hybridek,že nesou více či méně pořád.On je tam ten cyklus gen.potlačený.Hodně lidi má nějaké plemeno a k tomu pár těhle pro ten jejich užitek.Akorát se musí častěji obměňovat.Když si je někdo vezne z jara a mají ten čas se pěkně zregenerovat,nemaj chybu.Všechno má svá + a -,a záleží co kdo.Akorát,když se nechce člověk zabívat nějakým plemenem,nebo chovatelstvím,tak když chce teda ta svá kuřátka je nutné k těm hybridám kohouta opravdu nějakého plemene,ne zase ty od nich.Protože tam ta pyramida gen.je na špičce a dál se t.zv hroutí.Tedy ne dobré.Je třeba oživit,přisolit,jakoby zase začít stavět :4: :1:

• mat.yz
          mat.yz, 6.12.16 20:33:52  

není.mně 3 roky od listopadu do unora nesmesli ani vejce . Čím jsou starší tím nesou i přes zimu :-DDDale jasný,musím už nakoupit z jara další novou várku :-)

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 6.12.16 20:58:38  

To je ale divný a někde musí být důvod,protože by to mělo být jak píši.Ale ten důvod nemusí být u tebe.Stačí aby udělali někde novou linii v přesvědčení vylepšení a ono to dopadne jinak.Nakříží jiná plemena a úplně všechno je jinak.Např.pokus o prodloužení užitkovosti ze dvou na tři roky např. a ono se jim posune o rok,či dva vrchol produkce a ne užitkovost :14: Jo,i takové věci se stávají :1: A těch důvodů může být spousta.Ty změny počasí je matou a kde co.Já mám letos bezvejcovo a taky nevím proč :15:

• Lin
              Lin, 7.12.16 05:35:23  

ještě furt nic?

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 7.12.16 13:38:03  

Sem tam,nic moc.Ta zima je evidentně štve :1: Ale nic jim nechybí,jak jsem uvažovala,protože co snesou,tak jsou krásná vajíčka.Pevná hladká skořápka a krásně žlutý a velký žloutek.Rozklepla jsem svoje a koupené,a to koupené i když větší,tak mělo poloviční žloutek a bílek řídký jak vodu.

• Lin
                  Lin, 7.12.16 16:01:31  

aha. tak aspoň sem tam. lepší než úplný útlum. a že jsou pěkný, to je dobré znamení.
                  mě dělaly už trochu šišaté, snad je to jen únavou. směsku jim skoro nedávám a vypadá to, že i ty zarputilky snad hodí pauzu, včera 2, dneska nic. beztak bych ty vejce vyhodila.
                  uvidíš, hned po vánocích se ti roznesou :1:

• mat.yz
              mat.yz, 8.12.16 20:12:50  

No,nevímkde soudruzi udělali chybu,fakt,čím starší tím lepší :)))

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 8.12.16 20:28:38  

Jsou dobrý ,děvčata/tak jim říká Kobylátková :1: /,fakt že jo :4:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 1.12.16 22:36:47  

Dneska pipiny vůbec nechtěli ven,i když jsem jim kolem vymetla sníh.A zázrak,vejce :7: :1: :1: :1: :1:

• mat.yz
      mat.yz, 1.12.16 22:40:12  

:-))) tak začínají ! připrav plata !!! :-)))))

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 1.12.16 22:42:37  

No,to jo :1: :1: :1:

• mat.yz
          mat.yz, 1.12.16 22:43:55  

:-DD jo !!! :DDDD

• Lin
      Lin, 2.12.16 18:20:29  

hezky, tak jdete na to jo? :1:
      jsem psala, že se mi mladé roznášely když přišla první sněhová kalamita a první větší mráz? asi se nudily :15:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 3.12.16 12:33:26  

Neškodilo by.Tohle bylo asi na ukázku,co by jako,kdyby se jim chtělo,nebo co :1: :1: :1:

• Lin
          Lin, 3.12.16 14:00:46  

nene, už se to chystá :1:

• Lin
    Lin, 28.11.16 17:33:50  

už nám to začíná. mrzne, sem tam vločka a hlavně, milé dámy, zamrzlé napáječky :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 28.11.16 17:40:40  

Napaječky nemám,ale už taky ,první cesta z postele,ven s teplou vodou :14: :1:

• Lin
        Lin, 28.11.16 18:05:14  

a kastroly taky :1:
        a auto pfffřřřř

• Monicicinka
          Monicicinka, 28.11.16 18:48:09  

budu muset vyměnit už asi vážně králíkům napaječky :/ z pevných na kuličkový, schovávací :D

• Lin
            Lin, 28.11.16 19:16:08  

schovávací? :15:

• Monicicinka
              Monicicinka, 28.11.16 19:52:22  

no dokud to jde, tak mají tyhle a jen se dolívá :) http://pet.shop5.cz/cz-detail-821396-napajecka-bibber-400ml.html
              po tom, co začne mrznout maj obyčejný napaječky přichycený přes drátek, který se každej večer schovávají a ráno vracej....a budu je muset popsat, ať se jim nestřídají :/

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 28.11.16 20:01:28  

Taky mám schovávací,ale misky.V UH kyblíku,dám a vezmu ty s ledem.Do rána rozmrznou a tak dokola :1:

• mat.yz
                  mat.yz, 1.12.16 22:17:22  

tedy ,schovávat je,mě tedy nanapadlo /taková triviálnost a já nic/ !!! :O a :)))))))

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 1.12.16 22:28:00  

Jo,do toho UH kýble se mi jich vejde asi deset a nemám zdvojené.Zvlášť na grancle a zvlášť na vodu.Rozdám suché,posbírám ty s ledem a prchám :15: :15:

• Lin
                Lin, 29.11.16 15:53:08  

jo ahá, takhle schovávací :1:
                mám dvě niplovky u morčat http://www.driml-napajecky.cz/cz/drubez-holubi/napajecky/napajecka-niplova-s-nadobou-1-l-2012172.html holkám slouží moc dobře, akorát jsem musela trochu prostříhat pletivo na dvířkách, klukům jsem jí nestihla dát a teď do mrazu nic lepšího, než schovávací kuličkové nemám :1:
                mám ještě niply, tak bych chtěla ještě něco podobnýho spáchat do kurníku, jen to domyslet :15:

• mat.yz
                  mat.yz, 29.11.16 20:22:04  

ahááá,no já mám hňáty.. :-DDDD tak běhám :-)

• Lin
                    Lin, 30.11.16 16:55:58  

já už jsem dospěla do stádia, že si cením každé zjednodušené maličkosti :1:

• mat.yz
                    mat.yz, 1.12.16 22:15:27  

To věřím...nějak to taky pořeším,hlavně u králíků .)

• mat.yz
      mat.yz, 28.11.16 20:16:05  

Ani mi nemluv,s teplou vodou se zase ulítám :-)) teď je u nás -6 st. Auto taky,hlavně ,že v garáži je tera :DDD

• Lin
        Lin, 29.11.16 15:46:36  

tera :1:
        to je nějaký nový typ? :1:

• mat.yz
        mat.yz, 29.11.16 20:21:19  

to je traktůrek !!! :-DDDD a muž si s garáže udělal dílnu,ptže neměl kde tvořit.... takže garážujem zatím oba venku....snad to nějak vymyslíme,ale zastovovat pozemek se mi už nechce. Stejně mám oba starý felicie :-)))),starý,ale dobrý !!! .)

• Lin
          Lin, 30.11.16 16:52:50  

já mám taky starší auto, malé leč pojízdné, narychlo z nouze koupené. dneska už jsem si zvykla, ani nechci jiné. ovšem přitahuje havárky.
          akorát s prvním embéčkem se mi povedlo ťuknout sympatickému chlapíkovi do koule (na autě) a jednou jsem lízla malinko okap, víc nepamatuju.
          ale co se děje poslední roky s touhle plechovkou... :8:

• Lin
          Lin, 30.11.16 16:54:03  

no, zastavovat pozemek je vcelku škoda, taky by se mi nechtělo. a ten traktůrek asi potřebujete :1:

• mat.yz
            mat.yz, 1.12.16 22:13:49  

:-) ano,traktůrek máme na dřev a tak .-))) .Holky já vám to jednou vyfotím tu cestu naší i ten terén po kterým jezdím dolů do vsi...to cojste viděli v Tv hadr :-))),ale má to takový dˇoury,že když mrzne je terém zhrubělý-trochu výhoda,ale ložiska a celý podvozek dostává záhul !!! .)

• Lin
              Lin, 2.12.16 18:19:23  

ahá, tomu se u nás říká hočiminka a naštěstí tam jezdím jen velmi vyjímečně a zcela dobrovolně.
              mě se dneska asi něco škvařilo v motoru, smrad jak z pálených pneumatik, pan domácí je v klidu. a co, hasičák mám, hodím ho do auta. nebo auto ze srázu :13:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 1.12.16 22:33:52  

Nechat teru venku,i kdyby pod nějakou plachtou,tak ji dlouho mít nebudeš.Auto v některé garáži trpí víc,než celoročně venku,ale je to protivný,no.

• mat.yz
            mat.yz, 1.12.16 22:43:27  

Ano Enny to říkal i můj muž ,takže měl pravdu,když to říkáš i ty :-)))) vadí mi to oprašování sněhu a drápání,já jak to nemám pořádně očistěné,nevyjedu...takže klidně půl hodiny trávím škrábáním,rozehříváním oken ap...ale víš jak,jsou i horší věci. Zimy zase nejsou tak tuhé jak bývaly .... a odpoledne už je to většinou ok. Rána jsou kruější :)

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 2.12.16 01:02:02  

My jsme u minulého baráku neměli garáž a muž byl fanda do Warťasů a vždycky to stálo venku a ráno před šestou do práce :8: :1: Dávali jsme na okno i zadní takové to ,vypadá to jako prošívaný alobal/za pár korun v mototech.a to bylo dobré./

• mat.yz
                mat.yz, 4.12.16 21:43:37  

já vím co,taky mě napadlo něco jako folie-jako alobal, jak se dáva na prochladnutí ! Jo,koupím!!!!

• Lin
              Lin, 2.12.16 18:25:29  

do -5 polévám studenou vodou. což má za následek zmrznutí gumiček stěračů :1: to přední fakt nejde ani při menším mraze. nechápu proč, u jiných aut takové problémy nemám. boční jsou v pohodě, ty jdou škrábat, zadní roztopí káblík a boční zadní ráno neřeším.
              asi něco pořídím, jak píše enný