Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
EnnyForMe (2017-03-27 23:54:34)Monicicinka (2017-03-27 21:22:16)Lin (2017-03-27 20:29:21)avi.lut (2017-03-27 09:04:52)mat.yz (2017-03-26 20:25:57)kobylatko (2017-03-13 19:26:19)Andulka (2017-03-06 19:51:17)anaj (2017-02-02 17:26:38)Liberec (2016-01-20 17:06:01)veri (2015-09-28 23:03:53)Ryzetka (2015-02-25 11:22:09)
Drůbež - hrabavá, vodní i čistokrevná
Založeno: 18. 4. 2014 | Příspěvků: 19 554 | Členů: 11
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Pro všechny co je zajímá toto téma,a nejen to.I o všech ostatních zvířatech,co kolem vás doma běhají.

A motto od Enn: Pro radost, krásu a užitek :-).

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Monicicinka
    Monicicinka, 27.3.17 19:01:14  

Tak u nás je zase celkem dost novinek :)
    Kuřátka krásně rostou, musím zaklepat jsme bez úhynů a v araukaničkách jsou 2 nebo 3 světlejší kuřátka, tak se mi možná nějaký to koroptví přimotalo, jinak jsou to tmavouši :D :) to mi připomnělo a fotila jsem pro vás- nahoře je právě koroptví vlaška, vlevo divoce zbarvená araukana a vpravo je plymutka koroptví černě vlnitá :) Na porovnání, jak to vypadá takhle vedle sebe :)
    http://www.imagehosting.cz/?v=slepiclol.jpg

A já si včera jela pro dalšího sporťáčka-čerstvě 2 měsíčního "Timiho" :) bude z něj pravděpodobně obřík, protože jsme dovezli ještě jedné rodině divoce zbarvenou samičku, ta má už 3 měsíce a má 1.5kg a Timi už má 1.6kg :D
    Společná fotka: http://www.imagehosting.cz/?v=spolenvsv.jpg
    A Timi sám: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=413589502310949&id=100009797071429&pnref=story

Timi je zatím celkem strašpytel, ale když už teda musí být v cizím, tak zvědavení mu taky nedělá problém :D a tváří se, že hnedka pochopil princip záchodu. Nejvtipnější je ale teďka Diblíček, který si mě včera důkladně očuchal-rukáv, potom bradu a pak seděl a koukal, jakoby se mu rozpadl veškerý smysl života :D a dneska už se mu to asi rozleželo, naštěstí dobrým směrem, a tak mě sice taky očuchal, ale pak se mi hnedka natáhl k obličeji, obradičkoval(=přivlastnil se :D ) mi bradu, celý nos, čelo, obroučky od brýlí a tvářil se, že teď už je zase všechno v pořádku :D

A v sobotu jsou závody v Kroměříži, tak bude mít Guli premiéru, ale očekávám spíš ostudu než nějaký úspěch :D Za to Diblíček se teďka celkem zklidnil, tak uvidíme, jak to půjde mu :)
    A ještě se mi podařila jedna krásná fotka Guliho: https://www.facebook.com/khstepanov/photos/a.247137575727393.1073741830.247132322394585/274645999643217/?type=3&theater

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 27.3.17 19:42:48  

Mě se líbí ty koroptví vlnité u všech plemen.
      Tak teď máš tři sporťáčky,že?Ten Timi je fešák :1: To jsem na něj zvědavá ! :15: Klukům budem držet palce,dej pak vědět :4: :15: :15:

• Monicicinka
        Monicicinka, 27.3.17 20:12:35  

3 sporťáčky a Guliho k tomu :D :)

• Lin
      Lin, 27.3.17 20:09:09  

ta černě vlnitá je parádní.
      a králíček zase moc pěkňoučkej, povedenej :4:
      guli ostudu neudělá, jsem zvědavá co napíšeš po závodě :15:

• Monicicinka
        Monicicinka, 27.3.17 20:14:14  

Děkuju, vyřídím :)
        Uvidíme, v pátek jsme trénovali, v chovatelském areálu u nás ve Štěpánově a byla to hrůza od Guliho-nechtělo se mu běhat, pořád se zastavoval, rozhlížel, uvidíme, co řekne na závodech, když tam ještě bude spousta lidí, cizí překážky...

• Lin
          Lin, 27.3.17 20:29:19  

taky se potřebuje rozkoukat no. stejně jsou ti ušáci machři, když vůbec skáčou v cizím prostředí a s tolika bubákama kolem :4:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 27.3.17 16:21:55  

Dneska měsíc,vážení - všechny přes 40 dkg,mají mít 40 :15:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0557.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0554.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0552.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg0563.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg05wqw.jpg

• Lin
      Lin, 27.3.17 18:47:56  

jééé, buchtičky krásný :15:
      a proncezna jak si je hlídá :15:

• Lin
    Lin, 24.3.17 19:03:13  

dneska jsem odvezla vetovi dvě žluté wyandotky, snad mu budou kvokat.
    jedna žlutá soudružka už pár dní posedává na hnízdě. když jsem jí vyhodila, měla typický přikrčený postoj, hodila bobek jak od psa....mám nasazovat?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 24.3.17 19:13:27  

Ani mi to neříkej :9:
      A nasazovat?No jasněééééé :1: :1: Maximálně pár vajec vyhodíš,když si to rozmyslí.Já bych jo :15: :15:

• Lin
        Lin, 24.3.17 19:22:39  

dvě žluťandy pořád hledají nový domov :9:
        máš recht, zkusím potkat sousedka a obrat ho o pár vajec.

• mat.yz
          mat.yz, 24.3.17 20:14:07  

Jistě,nasaď ji! :)))

• Lin
            Lin, 25.3.17 13:15:57  

tak nemám co, sousedka neprodá ani nevymění, sbírá někomu na velikonoce :13:

• mat.yz
              mat.yz, 25.3.17 13:22:20  

krkna :))))

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 25.3.17 16:17:56  

A chceš poslat???Ale mám jen ty z.velsumy.Nebo jaké jsi chtěla třeba někoho znám.

• Lin
                Lin, 25.3.17 16:36:05  

ále jenom "něco" na vajíčka. pro takové lidi je velsumek škoda, takže si nelámej hlavu :4:
                jsi moooc hodná a vážím si toho, že tě znám :15:

• Lin
      Lin, 24.3.17 19:13:40  

a v trávě na zahrádce se mi strašně roztáhl nějaký popenec nebo co. loni to podusilo pěkný kousek trávy, letos se to klube všude.
      jelikož potřebuju trávu (pastvu) a tohle morčouni nežerou, musím vymyslet co s tím. vytrhávat pomůže leda kolem zídky, v trávě se to akorát zdrobní a zhoustne :8:
      postřik nééé, pampelišky, jitrocel atd. vyhubit nechci :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 24.3.17 19:30:16  

Ty žádné jedy nemůžeš a ty přesně,zase vyhubí všecko.Jedině nerovný boj-trhat trhat.A to jsme už říkali se ségrou a každá na jiném konci repub.Za ty poslední tři roky tím suchem se strašně rozmohlo těhle různých plevelů a věcí,které bývaly v únosné míře.Živelně se rozrostl žebříček,jitrocel a spousta všelijakých různých plazivých ptevítů a tráva jim ustupuje.Já měla vždy krásný hustý trávník a teď je to hrůza.

• Lin
          Lin, 24.3.17 19:51:27  

no právě. když jsme se nastěhovali, byly tam kopřívy a bodláky metr a půl. sem tam nějaká zapomenutá kytka. teď je to nějaká tráva, po loňské pastvě bych řekla že možná i hezčí, hustější. bylinky nevadí, pampelišku, žebříček a úzkej jitrocel jim šmakuje, docela to morčečí péčí prořídlo (škoda). tohle popínavý svinstvo se mi vůbec nelíbí. jak to škubnu v trávě, stejně tomu zůstane kousíček někde, to zhoustne a připlácne se víc k zemi, je to drobný a jakoby přilepený :8:
          nějak omezit to musí jít :4:

• avi.lut
            avi.lut, 24.3.17 21:59:11  

na všechno je nějaky postřik a když ho použivaš s rozumem tak je to dobry pomocnik ale musíš vědět co chceš vyhubit a podle toho použit selektivní postřik

• Lin
              Lin, 25.3.17 19:01:34  

já tě chápu.
              jde o to, že pampelišky, jitrocel, šťovík, ty zbytky kopřivy a podobné vyhubit opravdu nechci, naopak jsou neocenitelným doplňkem jídelníčku.
              takový postřik není.

• avi.lut
                avi.lut, 27.3.17 09:01:19  

víš možna je někdy lepši použít total herbicit zavčas a na menši ploše připadně jen bodově zlikvidovat plevel ktery tam nechci než chodit pořad dokola a vykopavat ale každy je chytry jinak

• Lin
                  Lin, 27.3.17 15:11:36  

no jo, v tomhle máš pravdu.
                  já viděla jen stříkání celé plochy (pracovní deformace), páč je to rozeseté po kousíčkách všude, ale určitě jde stříknout i 5cm.
                  popřemýšlím o tom, díky :4:

• avi.lut
          avi.lut, 24.3.17 22:08:02  

když pěstuješ okrasný trávnik a chceš ho mít krasný musíš hnojit a použivat postřiky bez toho to nejde

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 24.3.17 22:56:26  

Ne okrasný.Normální.
            http://www.imagehosting.cz/?v=p1020586.jpg
            Před 11 lety,když se dostavělo,tak mi namíchali v semenářském podniku přímo na tuto půdu a polohu zahradní směs odolnou proti prošlapu.Úžasná věc a ani to nepřišlo dráž,než kdybych koupila ty pytlíky v krámě.Jak hustý koberec a ani kolem plotu od psů cestičky.Ty dva roky sucha to vypálilo velké fleky a uchytly se plevely co před tím neměly šanci.Zalévat celé dny 1300 m2 z vodovodu :9: Snad se zase zmůže.Hnojivo jsem koupila,tak asi teď nejak,ne?

• Lin
              Lin, 25.3.17 07:09:04  

tak to je super, že ti takhle namíchají trávu! a jak drží bez cestiček, to je výborný. no jo no, sucho s tím fakt zamává, studnu asi nemáš. tady studna je, pumpa není funkční, čerpadlo mi tam dát nechce.
              bych potřebovala pastevní směs :1: :1:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 25.3.17 11:33:17  

Bylo to pěkné,a ta rychlost,jak to bylo hned zelené.Osívali jsme dvě parcely po 1300 m2,srovnané bagrem :8: Namíchali podle určené lokality,spočítali kolik potřeba a dovezli dva pytle.Je to už těch 11 let.Ty stránky mají vylepšené :1: a nevím jak jsou na tom dneska s tím mazáním se se zákazníkem :1: :1: Studnu nemám :9:
                http://www.osevauni.cz/

• mat.yz
        mat.yz, 24.3.17 20:16:06  

škubat,vyrývat..jinak se to rozleze,nic jiného nefunguje :)my jak jsme u lesa,zak zamechováváme,ale vypichujem ho .)

• Lin
          Lin, 24.3.17 20:43:44  

kolegyně si chválila nějaké hnojivo s přidavkem proti mechu, ale to jde dost mimo mě.

• mat.yz
            mat.yz, 24.3.17 21:19:04  

jj.jsou na to přípravky,ale z lesa to nafouká cobydup :)ségra má takový mechoničič-je to jako dloubačka-sekačka-ničička na mech :)

• avi.lut
          avi.lut, 24.3.17 22:04:13  

na mech použij hnojivo s obsahem vápna a nebo počkat do podzimu a pozemek povapnit kde roste mech tam je kysela puda

• mat.yz
            mat.yz, 25.3.17 13:21:51  

Někde jsem to četla.... tak až na podzim :)

• avi.lut
              avi.lut, 27.3.17 09:04:51  

včera jsem se dověděl že na mech jsou nejlepší slepice ty pry ho dokažou zlikvidovt bezpečně

• Lin
          Lin, 25.3.17 19:06:12  

asi jsem levá na obě ruce a budu se opakovat.
          v trávě je to droboulinké, hodně usazené. trhnu jen pidilísteček a vypichuju víc trávy než toho bordelu :10:
          ale já se nedám!
          a budu muset pořádně zahnojit.
          hnojem jsem srovnávala nějaké díry a okolo toho je tráva, že se to nedá srovnávat s okolím.
          holky, myslíte, že když rozmíchám slepičáky (hodně naředím) ve vodě, že tím můžu rovnou zalít trávu?

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 25.3.17 19:55:40  

Když hodně naředíš tak myslím,že jo.Já mám samosebou slepičí bobky ve výběhu,zaprší a taky se nic neděje a tráva krásná.
            http://www.imagehosting.cz/?v=cimg00xnx.jpg

• Lin
              Lin, 25.3.17 21:45:01  

ty máš všechno krásný :15:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 25.3.17 22:01:02  

Ále prdlajs !! :1: Prostě si jen blbý a nepovedený věci nefotím :1: :1: Nebo i jo,ale nikde je neukazuji :1: :1: :1:

• mat.yz
              mat.yz, 26.3.17 20:24:41  

nálev. Naložit slepičince do nádoby s vodou 1:10 a nechat 3 týdny kvasit. Pak ředit 1:5 na trávník. Je to dobré hnojivo,jen nedávat přímo,spálíš si trávu ještě víc .)

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 26.3.17 20:36:49  

Tak jo,když říkáš.Musím sehnat něco,třeba ten UH sud.

• Lin
                  Lin, 27.3.17 15:08:08  

vono to smrďánkuje, tak je potřeba na to mít místo :1: :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 27.3.17 16:13:11  

Fakt,jo? :1: :1: :1: Né,no jasně :15:

• Lin
    Lin, 20.3.17 19:22:00  

s jarní náladou jsme s dětma nakoupili primulky a ozdobnou velkou sedmikrásku.
    přes víkend hnusně, tak jsem celé plato kytiček posadila pěkně na deštík, však tam pár dní vydrží.
    no, dneska koukám, sedmikráska oholená, jedna primulka posečená, další okousaná. náš morčák posvačil. následovně se šel dorazit ke kočičímu kastrolu hovězí polívkou s kapáním...

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 22.3.17 12:05:46  

:1: :1: No jo,no :1: Sedmikrásky jsou zdravé,to mu nevysvětlíš,že je to na parádu.Ty si z veř.bůčku taky neděláš bytovou dekoraci :1: A polívčičku na doražení :1: Asi jim to neřijde nejedlé.Někteří králíkáři,ale to jsem už leta nikde nezaslechla,dávají samici v den porodu hov.vývar,že jako aby nesežrala nějaké mládě,že to jako dělají,že se jim tím porodem prudce sníží něco,co je v mase.Já osobně myslím,že je to nějaká babská chýra a příčina je úplně jiná,ale je fakt,že si to prý vezmou.Ovšem jestli ne proto,že tam nic jiného k napití není :11: :1:

• Lin
        Lin, 23.3.17 15:55:04  

u myší a podobné havěti se dává bílkovina, králíkům teda nevím :1:
        ty o které jsem se kdysi starala dostávali ředěné mléko od krávy. samice i s mladýma. je pravda, že mladé se nenafukovali, žádnou chcípačku jsem nezažila. a krávy dostávaly po porodu chleba s medem :1:
        no co, má naprosto volnou packu, ať si dělá co chce :4:
        když mu nestačí seno, zelenina, ovoce, směska, ať si třeba skočí do kurníku pro vejce :1:
        když se podíváš na psa, jak se dusí s hlavou v kýblu se šrotem pro slepice a pečlivě luxuje spadané zrní, už ti toho moc divnýho nepříjde :1:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 23.3.17 18:16:22  

Jo,člověk se občas nestačí divit,na co se vrhnou :1: :1:
          A ty věci,co se dřív dělaly,některé dneska vůbec nefungují,nebo špatně.Jestli je to výrobou,třeba to mléko,nebo svět se mění :11: Třeba kokcidiózu v podstatě vůbec neznali.

• Lin
            Lin, 24.3.17 16:08:19  

co si budem povídat, krabicový mlíko není tak úplně mlíko.
            jo, když jsem šla pod krávu s hrnkem, abych měla do kafe, to bylo jak smetana :1:

• mat.yz
              mat.yz, 24.3.17 21:20:56  

Ano,beru stále mléko od paní ,smetana je navrchu.... :) Jen syn to pozná a nepije. Pouze v palačinkách atd.to nepozná :) a slepicím jak šmakuje,když zkysne :)

• Lin
                Lin, 25.3.17 07:03:12  

a jak je dobrý viď? slípky určitě, to milují. já jim můžu dávat jen ten kefír, který dělá kefirová houbička, tady krávu nikdo nemá.

• mat.yz
        mat.yz, 23.3.17 19:20:27  

Hmm,zajímavé...ale vařit jim ji nebudu,ikdyž právě jsem dovařila hovězí vývar!!!! :)))))) maso snědli kluci a vývar...ne,nedáááám :)))))

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 23.3.17 20:32:44  

Já taky ne :1: :1: :1:

• mat.yz
            mat.yz, 24.3.17 15:05:28  

:DDD ,já už hovězí vývar neměla hodně dlouho,takže ne,samice nedostanou :)..pak by chtěli řízky...:D

• mat.yz
      mat.yz, 23.3.17 19:18:19  

:)))) Smíííích. Neboj to vše obrazí :)))

• Lin
        Lin, 24.3.17 16:04:37  

mě to nevadí, však ať si taky užije jaro :1:
        vypadá podstatně spokojenějc, jak už může trajdat po trávě a to zas dělá radost mě :4: