Klinická smrt

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
jmsw (2016-11-23 10:24:38)KarelKeslly (2016-11-22 07:03:48)krudox (2016-11-08 15:27:43)pavucina.k (2016-10-27 21:45:02)martindoubrava (2016-08-04 12:25:57)andie418 (2015-12-04 15:07:33)chere123 (2015-10-31 20:03:25)Evellinenn (2015-09-11 14:24:36)sixtap (2015-08-27 18:28:02)Tynush1992 (2015-01-14 17:05:58)
Klinická smrt
Založeno: 26. 3. 2014 | Příspěvků: 81 | Členů: 10
Správci: jmsw (hlavní)

Dostali jste se za hranice fyzické smrti a zpět? Máte milé i nepříjemné vzpomínky?

Prosím bez OT

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 7.11.16 18:07:36  

https://www.diskutnici.cz/forum/3743-kazdy-den-jeden-zazrak/ zvačka :4:

• arreaux
    arreaux, 2.12.15 10:01:51  

Dobrý den, trochu se přidám a něco počtu :)

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 27.7.15 11:03:13  

trochu z jiného soudku...

O životě a životě po životě

laň je kousek něhy,
    vidíš ty její běhy?
    ladně si skáče
    a má milá doma pláče.
    co jsem zas proved nevím já,
    ve mě se nikdo nevyzná.
    slůvko jsem upustil,
    jí jsem na svobodu propustil.
    už není milá má,
    už je za horama.
    tak já jdu tou širou ulicí,
    vidím hvězdy zářící.
    kam až dohlédne okomé,
    zrak mě přeci neklame.
    vidím mléčnou dráhu,
    po jediném teď prahnu.
    vidím hvězdy jasné,
    na světě je mi krásně.
    slyším, kroky za mnou jdou,
    je to lupič, ou.
    rozběhnu se a běžím,
    svoji peněženku střežím.
    slyším výstřel, krvácím,
    krev z žil ztrácím.
    krátký byl život můj,
    neslyšel jsem slovo stůj.
    letím, letím tunelem za září,
    bůh obrací se ke mě tváří.
    záře to je veliká,
    marně se mi polyká.
    nemám údy, nemám tělo,
    vrátit by se mi chtělo.
    říká: zůstaň aspoň na chvíli,
    podívej se na to, co jsme spolu prožili.
    ukazuje mi ten život můj
    a já křičím stůj!!!
    vždyť co jsi to dopustil,
    proč jsi mě v poslední chvíli opustil?
    a on říká: místo vedle mě teď máš,
    ještě hodně věcí neznáš.
    tak já jak ovce jsem,
    už vychází nový den.
    posílá mě na zem, jsem jak duch,
    ještě štěstí, že nebolí mě břuch.
    sem na tom místě kde mě střelili
    a jak tak vidím ještě mě dobili.
    nebyl to jeden, ale tři
    a teď jsou v rozepři.
    já měl u sebe deset tisíc,
    a na ně tehdy svítil měsíc.
    to bůh posvítil si na ně
    a oni se snaží rozdělit peníze marně.
    tohle prostě nevychází, já mám málo,
    však se dohodnem, tohle za to jistě stálo.
    kdeže další výstřel slyšet je
    a jeden jde do nebe...
    jak to? co tu dělá,
    vždyť rozpálen zlostí je doběla.
    bůh však praví,
    on si své činy opraví...
    bude v těle nemluvněte,
    bude ve válečném světě.
    aha, tak to chodí,
    tohle lidi neví, tak zlobí.
    ano ano, je to tak,
    z tebe bude brzy pták.
    cože??? já a pták??? to snad vážně nemyslíš???
    uvaž to, než si to rozmyslíš...!!!
    anděl a ptá je to samé,
    budeš moci navštívit všechny tvoje drahé.
    zpívat jim pro potěchu,
    ku tanci i ku poslechu.
    a zas jsem v koncích,
    a já myslel, že bloudit budu po nocích.
    světe div se, křídla já jsem dostal,
    prý že jsem se nebohých zastal.
    nevím o čem on to mluví,
    co se člověk jen nedoví.
    dívá se na mě a vidí, že su zmaten,
    tak mi to ukáže znova... heleď tamten.
    ahááá, už to chápu,
    on tehdy přišel pro mou radu.
    na něj už jsem dávno zapomněl,
    äle bůh mi to teď připoměl.
    a tak je to se vším, co jsi udělal,
    vždy jsem při tobě byl, abych se o tebe postaral.
    přemýtám a přemýšlím, pravdu má,
    on mě opravdu, jak málokdo zná.
    no nech už toho a leť,
    čeká na tebe celý svět...

• mnavii
    mnavii, 14.7.15 19:36:44  

Klinickou smrt zazil i Jezis. Kdyz byl ukrizovan, tak nezemrel, pouze byl ve stavu klinicke smrti. Drive to bylo brano jako vzkriseni, ale fakticky to vzkriseni nebylo.

• jmsw
      jmsw, 14.7.15 20:29:36  

Možná ano, ale v tom případě nesedí čas. To by spíš byl zombie, než po klinické smrti. Ten třetí den tomu odpovídá. Klinická smrt není v tak dlouhém časovém období možná. Duchovně si to mohu představovat jak chci, ale tělo je v té době již v rozkladu a mozek jde jako první. To tělo byy bylo bez nervů a to je nesmysl. Srdeční sval také nevydrží tak dlouho... je toho hodně, proč to nebyla klinická smrt :4:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 18.11.16 06:54:29  

nopokud se probral za nedlouho po tom,co ho "zazdili" tak proč ne těch pár dní o hladu vydrží každý

• jmsw
          jmsw, 21.11.16 15:10:55  

O hladu ano, ale co voda.

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 21.11.16 16:05:09  

prý 3 dne... co ta trojka ve skutečnosti znamená je jiná věc...

• cernica
    cernica, 23.4.15 06:49:41  

Dobré ráno, mám na vás dotaz. Zkoušel někdo z vás holotropní dýchání?

• klokan.cz
    klokan.cz, 5.2.15 17:47:04  

Nemůžu se na to nezeptat. Jak vidíš knihu R. Moodyho, konkrétně ten zpětný pohled na život? Slouží to jen k nějakému pochopení, nebo je v tom i nějaký postoj dobře/špatně? Ty zkušenosti mají být k čemu? :3:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 5.2.15 17:50:44  

ty zkušenosti jsou pro tápající, co se s tím setkali prvěn a neví, čemu mají věřit a čemu ne, je to známý fenomén... už za socializmu...

• klokan.cz
        klokan.cz, 5.2.15 17:58:43  

Tak jsem to nemyslel, myslel jsem, k čemu jsou životní zkušenosti, prostě tu na zemi něco prožiješ a? k čemu to je duši.

• krudox
          krudox, 5.2.15 20:31:20  

http://empatia.cz/mala-duse-slunce

• klokan.cz
            klokan.cz, 6.2.15 04:09:54  

Hovory s Bohem jsou určitě inspirativní, ale konkrétně tady u toho vysvětlení jsem měl vždy pocit, že je to pro mě nepřesvědčivé, tím neříkám, že to tak nějak nemůže být, ale vzbuzuje to u mě pochybnosti, minimálně v tom, zda to je celé vysvětlení.

• krudox
              krudox, 6.2.15 08:24:03  

chápu, tak já to taky neberu jako úplné vysvětlení všeho, spíš takového základního principu a ještě jen na té úrovni, abychom tomu rozuměli...

• KarelKeslly
                KarelKeslly, 6.2.15 12:28:28  

tak ono se to v podstatě celé popsat nedá, to se musí zažít...jenže jakmile to zažiješ, tak se z té přemíry informací zblázníš... pak léky, PL a už se vezeš... prášky ti seberou víru v sebe sama, ale nahlodané ego stále furt hledá otázky na odpovědi, tak do toho spadneš znova... je to kolotoč, kdo jednou skončil v PL, tak tam skončí po čase zas...ale už dobrovolně......... jelikož si už pak neví zase rady... a doktoři to prostě nechápou, jen lékama tlumí tvé vlastní myšlenky, tvoji osobnost... aby si nebyl pro okolí nebezpečný... já takto málem při jednom nočním výletu nasedl do letadla, byly tam klíče, tak sem kolem něho chodil a rozhodoval se, zda se proletím či ne, nemám na to papíry a létat neumím, ale bylo to tak silné, že jsme jen z těží odolal... ještě že tak, třeba bych se zabil...

• klokan.cz
                klokan.cz, 7.2.15 08:22:38  

Ty Hovory s Bohem mi ovšem hodně daly. Bohužel už jsem všechny díly odnesl do antíku, mám na to takový systém, že co strávím, posílám dál, ovšem v tomhle případě si vždycky řeknu, měl jsem si to nechat. :2:

Ovšem ta otázka proč tu jsme, to je v podstatě otázka, zda jsme se narodili na diskotéce, nebo v jakési škole. Osobně si myslím, že asi to tady má být obojí najednou. Taky jsem se tehdy mohl toho světla zeptat, ale nenapadlo mě to. Nenapadlo mě ptát se na sebe, jsem měl myšlenky úplně jinde. Otázka je, jestli by mi to chtělo říct, zdá se, že naše schopnosti jsou tady na Zemi z nějakého důvodu omezené, asi proto, abychom se moc neodchýlili od toho, co máme prožít. Myslím, že někteří autoři se o tom zmiňují, že jsme si ten život tak nějak dopředu naplánovali a odchylky od plánu obvykle nebývají velké, ledaže by to tomu člověku šlo natolik dobře, že by jakoby postoupil na vyšší vývojovou úroveň.

• krudox
                  krudox, 7.2.15 22:56:02  

mám je stažené z uložto :4:

• klokan.cz
                    klokan.cz, 8.2.15 12:00:17  

dobrý tip, díky

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 7.2.15 23:12:06  

ano, tak to tak=é cítím... :2: :4:

• klokan.cz
    klokan.cz, 1.2.15 21:42:51  

Ahoj! Pročetl jsem zdejší diskuzi, moc by mě zajímalo, jak je to v tom stavu, kdy je člověk individualitou a současně vším. Jak k tomu dojde? A jak se pak "člověk" cítí? Je možné v tom stavu něco dělat? Díky.

• jmsw
      jmsw, 4.2.15 23:06:34  

Jak se cítí "člověk", tak to opravdu nevím, ono mu do toho vlastně vůbec nic není. Je to jen schránka, jak hotel, dočasné útočiště...
      Pro mě, jako bytostní podstatu, je tam vlastně domov, takže se tam cítím "jako doma". Pocity tam jsou jiné, než na tomto světě. Rozplynout se v domovině je nádherné, individualita zůstat musíš už jen proto, aby sis to mohl vychutnat :4: :13: :6:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 5.2.15 01:23:57  

je to tedy propojení se vším a na všechno? vím, že se zdá že je to drobet disharmonie, ale není... je tomu tak? jen by mě zajímalo jak ty věci jako bytost obsáhneš a jak jim rozumíš...

• jmsw
          jmsw, 5.2.15 16:21:05  

Ano, je to takové propojení. A je to navíc velice harmonické propojení.
          Nesmíš zapomenout, že tam máš jiné vnímání, oproti tomuto světu je téměř neomezené. Včetně schopnosti porozumět. Ve své podstatě nepotřebuješ ani porozumět, když jsi sám součástí toho vědomí a jsi tedy zároveň i majitelem oněch vědomostí všech.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.11.14 04:12:26  

jmsw:
    jak si vysvětluješ to, že někteří v tom "předpokoji" mluví s božím hlasem? mluví to jejich podvědomí k nim samým, nebo co? je to opravdu nějaká vyší moc? (nechce se mi říkat bůh, spíš něco jako všehomír - něco jako myšlenky všech na zemi i v onom světě, které mají k tomu co říct)

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 21.11.14 04:13:47  

ty si byl v tom předpokojji, kdy se ještě zajímáš o lidi na zemi, nebo si přešel rovou do všehomíra?

• jmsw
      jmsw, 21.11.14 23:55:38  

Asi bude nejlepší popsat celou svoji cestu - tedy alespoň přibližně, přesně to nejde (to víš dobře :4: ):

Jako první, kde jsem se "objevil", bylo místo, které se asi považuje za předpokoj. Je to místo plné silného bílého světla, jsou tam tisíce duší a pomalu postupují k jakémusi průchodu do další dimenze (??). Občas si to připomínám jako obrovskou bílou stěnu s dvířky :2: Ty duše tam čekají, až budou vpuštěny. Mají stále ještě částečnou podobu lidské bytosti. Asi podobnou, jako je na obrázku v záhlaví fóra. Je to místo, kde kladeš otázky, ale hlavně sobě. Něco v tom smyslu - kde to jsem, kdo jsem, proč tu jsem... na smysluplné otázky jsou odpovědi, někdo je zodpovídá.

Tou branou, dírou, vrátky... či co já vím co to je... jsem ybl vpuštěn dál. Tam už ale světlo není a ani ta "stěna" už není bílá. Dokonce zmizí zcela. Mizí tam i cesta, jsi zároveň individualita a zároveň jsi rozpuštěn ve všem. Můžeš s někým komunikovat a zároveň komunikovat se vším. Jsi jak kapka deště, která padla do oceánu. Prostě jsi a nejsi zároveň....
      -------------
      Je zvláštní, že mě odtamtud vlastně nikdo nevyexpedoval. Bylo mi připomenuto, že jsem tam (tedy vlastně tady) chtěl být déle. Ale rozhodnutí bylo na mě. Nikdo mě nezdržoval, nevracel. To já byl nakonec ten, kdo se chtěl vrátit. Našel jsem k tomu důvod. Dodnes mi trochu vrtá hlavou. Vzpomněl jsem si na to, že jsem tu "zapomněl" ženu. Já ji i viděl... vypadala jinak, než ta moje skutečná pozemská. Po probuzení jsem tomu už moc nevěnoval pozornost. Ale několik let po té jsem se seznámil s někým, kdo byl kdysi mojí ženou v minulosti. Dneska je mi jasné, kvůli komu jsem se vracel...

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 22.11.14 09:13:05  

" na smysluplné otázky jsou odpovědi, někdo je zodpovídá." a právě tohle mě zajímá, co si myslíš o tom, kdo nebo co to je?

• jmsw
          jmsw, 22.11.14 23:17:37  

Popravdě řečeno to vlastně ani nevím. Byl jsem tam krátce na to, abych nad tím vůbec začal přemýšlet. Mnohem víc toho vím o tom dál.

• klokan.cz
          klokan.cz, 1.2.15 21:46:33  

Ta univerzální inteligence si vytvoří jakési dočasné osobní centrum, aby s člověkem mohla komunikovat tak, aby ji člověk mohl vnímat a rozumět...

• jmsw
            jmsw, 4.2.15 23:01:30  

Tak tohle nesedí. Jde o to, že tam jsi vším, ale také sám sebou a můžeš komunikovat s těmi ostatními. Ti s kterými jsem komunikoval já, mě znají a už dost dlouho. Celé to mělo svůj hluboký význam. Oni mě vlastně ani nemohli vrátit zpět, to rozhodnutí nebylo na nich. Museli by být v hierarchii jinde. To rozhodnutí bylo celé na mě a bylo součástí mého plánu, jak si probudit propojení mezi světy. Tady je to příliš veřejné, než abych to tu ventiloval.
            Na druhou stranu, jestli chceš, aby to tam vypadalo tak jak říkáš... :6:

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 5.2.15 01:19:27  

ono se říkáí, jaký si to uděláš, takový to máš... platí to tedy i o tom, že když je člověk celý život pozitivně naladěn, že dojde ráje a když je naladěn spíše špatně, tak pekla? nemám na mysli přímo ono nebe (boha) či peklo (ďábla), ale stavy prožívání jako takové... je tedy možné, že se to jen zrcadlí naše povaha v universu?

• jmsw
                jmsw, 5.2.15 16:18:10  

Nezrcadlí se. Pokud potřebuješ dojít k nějakému pochopení, něco poznat, něco prožít, někomu pomoci v pochopení a poznání, jdeš podle toho na svět vybaven nejen fyzicky, ale také třeba i tou optimistickou nebo pesimistickou náladou, zlobou, lítostivostí...
                Prostě tento svět a tamten svět jsou si podobné jako nebe a dudy :4:

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 5.2.15 16:23:11  

aha, takže když teď začnu být sketa, tak v dalším životě budu zase dobrák, jo? to je fikané... s tím už se dá kalkulovat do třiceti sketa a pak dobrák... to by šlo...
                  :1: :1: :1: :1: :1: :14:

• jmsw
                    jmsw, 5.2.15 16:25:30  

:1: :1: :1: Tak jednoduchý to není :13: :13: :13:
                    Ale jako teorie je to výborné, hned bych to bral :14: :14:

• klokan.cz
              klokan.cz, 5.2.15 17:56:20  

Já radši nechci nic, mohlo by se to pak splnit. :13: Ale součástí jednoho mého zážitku (nebyl jsem mrtvý), bylo prostě to, že mi jakási síla vytáhla přes páteř vědomí mimo tělo. Pak jsem se jakoby ztratil v takovém zlatém světle. A poněvadž jsem fakt nevěděl, co se to děje, tak se v tom světle vynořil jakýsi inteligentní bod, se kterým jsem mohl komunikovat přímo z mysli do mysli, bez slov... Tedy ono to bylo inteligentní mnohem více než já, prostě to přeplo na můj software, aby se dalo mluvit. Kdybych věřil na Ježíše, promluvil bych si s Ježíšem, kdybych věřil na Červenou Karkulku, asi by se stalo to samé. :11:

• PavelS
    PavelS, 25.9.14 12:27:41  

Ano přesně před 20 lety. :4:

• jmsw
      jmsw, 25.9.14 23:57:34  

Tak vítej v klubu :2: Předpokládám zajímavý a nepopsatelný zážitek, který rapidně mění názor na život i smrt :4: :6:

• krudox
    krudox, 7.5.14 09:52:59  

kdo například nesmí být přítomen?

• blahu
      blahu, 7.5.14 11:16:05  

pokud jde o spiritismus doporučuji úžasný film o slavném brazilské médiu a léčiteli Chico Xavierovi

https://www.youtube.com/watch?v=PNu0BX72dKM

samozřejmě jako všude i v této oblasti se najdou osobnosti falešné či víceméně povrchní, které jen tahají důvěřivé za nos a tahají z nich peníze nebo je touží ovládat

...
      a na stranu druhou skuteční Bohem obdarovaní jedinci, kteří jsou autentičtí a své daty používají ne pro své sobecné zájmy, ale obětují celý svůj běžný život tomu, aby s jejich pomocí mohli pomáhat těm, kteří to potřebují a tak skutečně naplnili to, proč jim byly tyto dary dány

Z toho filmu i autentických závěrů pana Xaviera cítím silně, že on patřil určitě do té druhé skupiny...

opravdu úžasný film o neobyčejném lidském příběhu a zároveň hlubokém vhledu do skutečného - pravého Spiritismu a všech jeho praktických stránkách ..
      :2:

• krudox
        krudox, 7.5.14 12:14:38  

díky...

• blahu
          blahu, 7.5.14 12:35:30  

• jmsw
      jmsw, 15.9.14 12:23:29  

Jak vždycky říkala moje prababička, tak nesměl být přítomen nikdo s nečistými myšlenkami. Často si ale vybírají právě ti z té druhé strany a jako první žádají o vyhoštění některého z účastníků. důvod také přiloží - jednou je to kvůli vyzbě na nějakou další osobu, jednou někomu prostě jenopm nesedne, jindy zase je to někdo, s kým už mají nějakou špatnou zkušenost.... Důvodů je hodně a mnohdy ani není jasné, proč to vlastně bylo. Ale pokud má k nějaké komunikaci dojít, tak je dobré dělat kompromisy :2:

• blahu
    blahu, 28.4.14 19:47:26  

Jednou během meditačního soustředění mluvil Váju (Dr. Houser) o smrti a o tom, že smrt je jako „dát si malé kafe“ a přitom vyzval jednu z meditujících žen a svou dobrou přítelkyni, která kdysi po velmi těžké nemoci prodělala autentickou zkušenost klinické smrti: „Dášo, pojď jim říct, jak jsi umřela ... a vem to stručně, za pět minut máme oběd, tak ať nám to nevystydne.“

A další vzpomínky na Dr. Housera na http://www.byti.eu/vzpominky.html

.. a koho by třeba tato stále živá zenová škola zaujala, je srdečně zván na aktuální pokračování Vesakových soustředění Dr. Housera v květnu v krásné přírodě Jeseníků ...

http://www.byti.eu/vesak.html

• joostas
    joostas, 4.4.14 20:15:55  

W.Allena nejvíce zajímalo,zda se může po smrti osprchovat. :4:

• jmsw
      jmsw, 7.4.14 15:20:54  

to myslím, že by mu asi nešlo :6:

• krudox
        krudox, 7.4.14 20:10:01  

:1:

• chere123
      chere123, 1.5.14 20:31:01  

Může se koupat ve světle.

• jmsw
        jmsw, 1.5.14 21:52:44  

Světlo je příliš fyzické, aby tam dosáhlo :6: Navíc si myslím, že když už se do té sféry někdo dostane... tak přijde na úplně jiné myšlenky, než na tělesná blaha :4: :6:

• chere123
          chere123, 4.5.14 13:33:00  

Znáš někoho kdo umřel a nebylo tam světlo?

• jmsw
            jmsw, 5.5.14 00:05:54  

sebe :4: :6: Je tam toho mnohem víc, než nějaké "světlo" :4: Světlo je jen takový "předpokoj", teprve když jím projdeš, jsi tam na té "druhé straně". Ale tam už žádné "světlo" není, ani žádná "tma". Dokud jsi v tom tzv. "světle", jsi člověkem se vším, co k tomu patří. Tedy i s pocit tělesnosti (hlava, trup, ruce, nohy...). Když to "světlo" skončí (projdeš jím??), skončí i tělesnost a rozplyneš se v prostoru. Stáváš se myšlenkou, bytostí, která je na různých místech současně, komunikuje na různých úrovních současně, vnímá svoje okolí ve všech směrech. Neexistuje nahoře, dole, vlevo, vpravo, vepředu a ani vzadu. Je to svět "za oponou", kde děj znamená něco úplně jiného, než o čem se mezi lidmi spekuluje.
            To je asi tak ve velké zkratce, co člověka čeká po smrti. Osobně jsem poněkud přetáhl dobu "mozkové smrti". Měla by nastat po 4 minutách úplné oběhové zástavy. Podle lékařských záznamů jsem se "probral" 24 minut po prohlášení smrti a ukončení resuscitace. Zážitek to byl velmi poučný... a příjemný... :4: :6:

• Prototype.alex.mercer
              Prototype.alex.mercer, 5.5.14 01:01:27  

A jake to je, za tim svetlem, kdyz se rozplyne telesnost? Citis se lepe nez v tomto svete, hure, nebo nijak? Co kdyz se ti zachce byt bytost s rukama, nohama, trupem, tim nemyslim reinkarnace do fyzickeho tela, spis zit v tom svetle a uzivat si, muzes?

• jmsw
                jmsw, 6.5.14 01:01:10  

Cítíš se jinak, to je tomu asi nejbližší. Nedá se to srovnat s ničím tělesným, proto to ani nesrovnávám. Po tělesnosti se ti tam opravdu nestýská a asi těžko b ses k tomu chtěl vracet. Připodobnil bych to asi k provazu. Tělesnost je provaz, kterým Tě někdo dost těsně svázal. Provaz z Tebe spadne a Ty jsi volný. Budeš ještě toužit po svázání a nesvobodě? Moc lidí asi ne :4: :6:

• Prototype.alex.mercer
                  Prototype.alex.mercer, 7.5.14 02:06:25  

Takze je to predpokladam lepsi pocit nez v "svazany" v tele.

A jak se divas na teorii reinkarnace? Kdyz sam tvrdis, ze by tezko nekdo touzil byt znovu svazan a nesvobodny, pak je reinkarnace budto vymysl, nebo prinucena, proti vuli one svobodne duse, souhlasis?

• jmsw
                    jmsw, 7.5.14 19:12:59  

Asi jsi mě špatně pochopil. Ta "svázanost" se projevuje jen v tom "světle". Tam je to jako by Tě někdo nacpal do krabičky od sirek. Fyzické tělo je něco jiného. V něm se takhle nikdo necítí.

• krudox
              krudox, 5.5.14 09:10:19  

jaký názor máš Ty se svými zkušenostmi na spritismus - komunikaci s mrtvými?

• jmsw
                jmsw, 6.5.14 00:56:47  

Moje rodina se zabývá spiritismem už více jak 200 let :6: Jen to nemá nic společného s tím, co běžně čtu na diskuzích a jiných stránkách internetu. Nejblíže k tomu jsou starší anglické filmy :6:

• krudox
                  krudox, 6.5.14 14:29:07  

a neškodí?

• jmsw
                    jmsw, 6.5.14 20:21:51  

Ten spiritismus, jak ho znám já, tak ten neškodí. Platí tam ale přísná pravidla a také ne každý může být přítomen.

• chere123
              chere123, 23.5.14 08:45:58  

Zajímavé.A dobré vědět.