Boží soud

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
a.l.tereza (2016-12-10 11:07:42)Carbon.de.Castel-Jaloux (2016-12-10 09:56:12)radkojaga (2016-12-10 08:04:55)kontrhel (2016-12-10 06:18:14)Pavel.Hangurbadzo (2016-12-10 05:45:36)Pavla.119 (2016-12-10 05:36:04)arecuk (2016-12-09 23:29:23)visitor77 (2016-12-09 23:28:23)Divobyj (2016-12-09 23:22:52)Josef.z.hor (2016-12-09 23:17:44)Hosamen (2016-12-08 21:21:51)MimVig123 (2016-12-08 18:23:39)eremir (2016-12-06 08:31:40)TX.2010 (2016-12-02 08:43:12)osoba (2016-11-28 11:15:04)strejczbrna (2016-11-04 14:56:53)profesorateista (2016-10-25 08:27:28)Kostic33 (2016-10-20 17:12:43)jelito (2016-10-10 13:30:39)ruda.kostelnik (2016-08-30 23:34:58)poko (2016-08-24 16:54:50)krudox (2016-08-23 22:48:05)martindoubrava (2016-08-04 12:23:13)
Boží soud
Založeno: 20. 3. 2014 | Příspěvků: 13 145 | Členů: 33
Správci: strejczbrna (hlavní), eremir, Pavla.119, a.l.tereza

VOLNÁ DISKUZE O VŠEM O BOHU
a hlavně proč ateisté nechápou
BOHA a jeho systém.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Josef.z.hor
    Josef.z.hor, 6.12.16 23:19:50  

https://www.youtube.com/watch?v=ZwMunB5riD4

Velice zajímavý dokument(nejsem věřící protože vím)C.G.Jung atd.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.12.16 18:35:18  

Tam jsou samé nezpochybnitelné šokující dokumenty a důkazy ... Tedy ta ostatní videa. :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.12.16 18:40:40  

Jinak já jsem pro paralelní světy, jak je znám ze sci-fi. Tam je to stejné jako tady, ale všechno úplně jiné. :1: Jiná nohavice času :))) Co tam (někde ) asi tropíme?

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 9.12.16 23:17:43  

Příteli dočkej času jako husa klasu. To chce trpělivost. Inu to čekání. :1:

• osoba
    osoba, 28.11.16 11:15:02  

http://jdem.cz/cpqav3

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 28.11.16 11:44:33  

Trapná agitka, která má v lidech vzbudit pocit viny, a přimět je zařadit do do stáda tupých ovcí, aby svatí kozli mohli i nadále, vést život ve věčné zahálce!

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 28.11.16 16:15:16  

od kdy je jedno z Božích přikázání - jak avizují ve výše uvedeném videu - "NEBUDEŠ LHÁT"? :7:

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 28.11.16 17:30:01  

To je převzaté z Egyptské Knihy mrtvých. Duše zemřelých předstupují před boha, a zpovídají se ze svých činů: Nelhal jsem, nekradl jsem, atd.

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 2.12.16 23:36:14  

Existuje sedm knih podobného charakteru. Doporučuji ti přečíst křesťanskou knihu mrtvých. To vše jsou jen snahy odvést pozornost od skutečného života v Bohu.

• Hosamen
            Hosamen, 5.12.16 08:11:30  

Nevěřím v neprokazatelné. Už naši předkové říkali: Papír snese všechno, věděli tedy o možnosti upravit nebo padělat všechno.

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 5.12.16 08:16:58  

Tohle nepochopí, nemá na to! :15: :15: :15:

• Pavla.119
                Pavla.119, 5.12.16 08:19:28  

Věřte si, pánové, čemu chcete. Vaše volba.

• Hosamen
                  Hosamen, 5.12.16 08:31:44  

Moji předkové byli v té době evangelíci v Praze a katolíci na Hané, tedy rozlišovali skutečnosti v životě a víru. Já jsem byl první, kdo žádal důkazy pro vše.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 5.12.16 08:35:52  

Dělej si co chceš, věř si čemu chceš, nikdo ti to nebbere. Informací máš dost.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 5.12.16 08:41:01  

Pavla: Opět dokazuješ nad vší pochybnost, že nemáš žádné argumenty! :1: :1: :1: :1: :1:

• kontrhel
                    kontrhel, 5.12.16 09:21:12  

Hosamen...Já jsem byl první, kdo žádal důkazy pro vše.

Tím se vychloubáš nebo si stěžuješ? To druhé by šlo pochopit tak, že na tom stále ještě nejsi tak zle. V případě, že je to ale vychloubání, pak u tebe už evoluce opravdu dosáhla své závěrečné fáze. Tak, jako v přírodě pozorujeme vývoj v rozkladu hmoty, u některých myslících bytosti pozorujeme rozklad soudného myšlení. Trochu se obávám, že proti tomuhle vývoji není obrany. Tak ti přeji, alespoň v rámci daných možností, příjemné vánoční svátky.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 5.12.16 09:35:32  

kontrhel: Chápání textů ti moc nejde. Mluví o své rodině. Už to chápeš? Asi ne, že? :8: :8:

• kontrhel
                    kontrhel, 5.12.16 09:42:06  

Obávám se, že to nejsem já, kdo nerozumí textu. Ale vysvětlovat to tobě je naprostou ztrátou času.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 5.12.16 12:22:57  

Takže jsi nic nepochopil. Jako vždy! :15: :15: :15: Ale napovím ti: Mluví o své rodině. Pořád nic? Žádný docvak? :8: :8:

• kontrhel
                    kontrhel, 5.12.16 14:19:29  

Právě proto, že píše o své rodině, platí to, co jsem napsal a co ty se svou "výbavou" prošlou obdobným vývojem také nejsi schopen pochopit. Tak se už nezesměšňuj, pokud to není výslovně tvá životní potřeba.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 5.12.16 14:55:22  

kontrhel. Ano. Platí to, že jsi totálně vedle. A vůbec mě to nepřekvapuje! :15: :15: :15:

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 5.12.16 18:24:51  

No a co jsi ty? Proč se odvoláváš na předky? Žiješ snad v minulosti? Jsi tady nyní a teď. Převezmi odpovědnost za svůj život a nevymlouvej se.

• Hosamen
                    Hosamen, 7.12.16 09:40:00  

Nevím, co je vychloubání, pokud se dítě ptá na to co neví.
                    Pokud mám v rodině lidi tří náboženství, kteří se dokázali dohodnout na ceně nákupu ale ne na tom, jak vykládají náboženství, jednou muselo dojít k tomu, že jsem se zeptal: Jak to víš?
                    Pak jsem se celkem nechtěně dostal ke klasické logice, podmíněným tvrzením, do tá doby jsem znal částerčně jen matematickou.
                    No, od té doby vím, že se prokazuje jedna pravda a nevyvrací se vzájemně tři tvrzení. ani nemám povinnost vyvracet neprokázané. Prokázané existuje bez ohledu jestli jde o nákup nebo správného Boha.

• kontrhel
                    kontrhel, 7.12.16 09:57:50  

No, když jsi u té logiky, tak ti snad nebude dělat potíže s její pomoci uvést počátek existenci libovolného, bez předchozí příčiny. Pokud by ti logika tvrdila, že to logicky nelze, doporučil bych ti udělat hloubkovou revizi dosavadních logických závěrů.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 7.12.16 17:42:38  

co existuje bez příčiny? :15:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.12.16 18:27:05  

Podívej, Terezko, on už je tak daleko, že na něj nemáme. Jako ti filosofové (pravda, není jich moc:))), kteří tvrdí (a dokazují to!), že je to ve skutečnosti naopak - nejprve je následek a teprve potom příčina. My hloupí jsme pořád pozadu :9: :9: :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.12.16 18:31:45  

(Já jsem nenapsal kdo, viď? On se pozná:))))

• kontrhel
                    kontrhel, 7.12.16 18:32:53  

Jestli brečíte nade mnou, tak jste opravdu na špatném hrobě. Protože bez příčiny nic není, tak jsem požádal, aby to přece jen některý stoupenec materialismu s pomoci své neomylné logiky prověřil.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.12.16 18:42:59  

Ne, vůbec ne :)))
                    Hangurbadzo zvaný Argument a jemu podobní :)

• Hosamen
                    Hosamen, 8.12.16 17:19:15  

No právě, jakou příčinu má náboženství, bohové a jiná havěť?

• kontrhel
                    kontrhel, 8.12.16 17:27:51  

Kdyby jsi zainvestoval trochu času a píle, dávno bys to už věděl. Dokonce bys věděl i mnohé o Bohu, ne jen o bozích a havěti. Kolik je ti let a cos dělal do dneška, že se ptáš na tyhle věci?

• Hosamen
                    Hosamen, 8.12.16 17:52:01  

Není nutné studovat neprokazatelné, tam totiž zase najdu slova jiných, která prokázat nemohou.

• Hosamen
                    Hosamen, 8.12.16 18:14:53  

Nejkrásnější zjištění je, že jsem zjistil, jak věřící vykládali, co je Bůh, proč existuje a zjistil jsem, jsou to přebrané argumenty.
                    Na druhé straně ateisté, vlastně vše bylo založeno na úvaze, jak se staly určité události a při pravdivosti náboženství se stát nemohly.
                    Jeden člověk mi řekl, proč věří on a celkem to sedělo. Jak tu bylo řečeno, nic se neděje bez příčiny, příčinu Boha mi neřekl.
                    Já jsem začal uvažovat obráceně, co je prokazatelné, má příčinu a existuje nebo je pravdivé. Nezáleží na znalosti příčiny, protože to je.
                    Pokud někdo tvrdí, že logika je materialistická, Aristoteles materialista nebyl. Logika neprokazuje nepravdy. Pleteš se v jednom, mohu vědět že určitá příčina má určitý následek, obráceně to vědět nemusím.

• kontrhel
                    kontrhel, 8.12.16 19:49:29  

Rozumím tomu správně tak, že argumenty o Bohu ztrácejí ve tvých očích váhu proto, že jsou převzaté? Jak se tedy díváš třeba na Archimédův zákon?
                    Ateisté skutečně mohou, za předpokladu, že neporozumí zdrojům, ze kterých čerpají informace o křesťanství, tvrdit, že se popis události nemohl odehrávat tak, jak to stojí v bibli. Proto dochází k tomu, že ateista použije nesprávně pochopený biblický text a ten pak vyvrátí.
                    Příčina Boha je Bůh. Já vím, zní to nezvyklé, ale je to tak. K pochopení je potřebná nezbytná úroveň abstraktního myšlení. Není to ale, podle mne, nic složitého. Když si představím dva protilehlé stavy, jeden nazvu „bytí“ a druhý „nebytí“. Pokud v „nebytí“ bude obsaženo vše, co je, nebude vlastně nic. Vše musí být v „bytí“. A to „bytí“ je jednou z podstat Boha. Aby něco mohlo mít příčinu, musí stále být stav „bytí“. Ten stav nemůže mít počátek ani konec, jelikož není součásti ničeho počátečního ani konečného. V tom „bytí“ lze nalézt dalšími rozumovými způsoby Boha. Je celkem dost těch, kteří tam Boha opravdu našli, vědí o něm, ale je velmi obtížné se o tohle vědění podělit s těmi, kteří k tomu nejsou ochotní.
                    Mně naprosto stačí to, že uznáváš, že bez příčiny nic není. Jen to trochu doplním tím, že bez příčiny není nic, co má počátek. Pokud se nalezne něco, co počátek nemá, může to bez příčiny být.
                    Netvrdím, že logika je materialistickou disciplínou. Napsal jsem, že jsou někteří myslitelé, kteří logiku pojímají materialistický.
                    K tomu, v čem se podle tebe pletu, napíši tohle. Když víš, že určitá příčina má určitý následek, tak současně přece víš, že následek by zde nebyl bez příčiny.

• Hosamen
                    Hosamen, 8.12.16 21:14:55  

Neprokazatelnému můžeš věřit, neprokazatelné není pravdivé ale je to hypotéza, po prokázání z toho bude pravda.

• Hosamen
                    Hosamen, 8.12.16 21:21:31  

Problém je v tom, že pokud někdo nedokáže říci příčinu Boha, nemohu pochopit, jak v něj může věřit.

• radkojaga
                    radkojaga, 8.12.16 21:41:54  

hmmm, myslím že to není problém, je to přesně naopak. Kdyby mi někdo prokázal přičinu Boha, pak v takového Boha nemohu věřit. tedy vyloučí se to

• kontrhel
                    kontrhel, 9.12.16 06:06:33  

Hosamen:
                    Neprokazatelnému můžeš věřit, neprokazatelné není pravdivé ale je to hypotéza, po prokázání z toho bude pravda.
                    kontrhel:
                    S tím nemohu souhlasit. Dejme tomu, že archeolog našel kosterní pozůstatky. On, ale i ostatní jeho kolegové, vytvářejí kolem tohoto nálezu různé hypotézy. To je fakt, který ovšem nemůže zpochybnit, že o tomto nálezu, o jeho vlastnostech, existuje a vždy existovala pravda. Pokud jsou to ostatky lidoopa, nikdy se nestane pravdou, že to budou někdy ostatky člověka. Pokud ten lidoop uhynul před rokem, nikdy se nestane pravdou, že uhynul před deseti léty. Pravda o tom, čí jsou to ostatky a kdy ten tvor uhynul, se nezmění žádnou hypotézou, ani jiným „zázrakem“. Otázkou je, zda se tu pravdu povede nalézt a prokázat. Pravda je trvalá a neměnná hodnota. Mění se pouze stupeň jejího poznání.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 06:35:27  

kontrhel: Snažíš se používat logický klam. To, že existuje jedna pravda o kosterním pozůstatku, nejde napasovat na existenci Boha, protože jeho existenci, ještě nikdo nikdy neprokázal.

• kontrhel
                    kontrhel, 9.12.16 06:44:46  

K tomu, aby tahle úvaha o pravdě šla "napasovat" i na přemýšlení o Bohu zcela postačuje skutečnost, že Boží bytí ještě nikdo nevyvrátil.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 10:14:21  

kontrhel: Dokazování neexistence, je nesmyslná činnost, to věděli už učenci, ve starém Řecku. Tvoje "důvodění", je v podstatě požadavek dokazování neexistence. A teď si sám můžeš spočítat, kolik roků jsi zaostal za starými Řeky. :15: :15: :15:

• kontrhel
                    kontrhel, 9.12.16 12:16:43  

To, že tvůj myslící aparát, inteligenci neposkvrněn, pokládá Boha za neexistujícího, to je tvůj problém. Mě s tím nezatěžuj, já tě, ve tvém dětství, po hlavičce netloukl.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 12:38:57  

kontrhel: To, že pánbíček existuje, je jenom víra. A kdyby všichni lidé na světě věřili, že ten pánbíček existuje, jeho existenci to pořád nedokazuje. Pořád ti to nedochází, že? :8:
                    Ale naproti tomu myslící jedinec, si snadno v samotné Bibli ověří, že Mojžíš, který přišel s jedním bohem na všechno, byl prolhaný. Jeho tvrzení, že 40 dní a nocí ležel před Jehovou, je bohapustá lež! V tamních polopouštních podmínkách, by vydržel maximálně šest dní! A na tvrzení prolhaného Mojžíše, stojí všechna náboženství, odvozená od Judaismu. A křesťané věří navíc dalšímu podvodníkovi Ježíšovi, který se vydával za syna toho boha, kterého si vymyslel Mojžíš. A jedinec postižený inteligencí se ptá: Je možné, aby vymyšlený bůh, měl syna? A jedinec nedotčený inteligencí, těm přesvatým kravinám, prostě jenom věří! :15: :15: :15:

• kontrhel
                    kontrhel, 9.12.16 12:48:41  

Tebe omlouvá snad jen to, že všem tady musí být už dávno jasné, že ty nemůžeš vědět, co se děje v hlavě myslícího jedince. Tím, že stéle meleš, až do otravnosti, těch pár slov, které tvoří tvou slovní vybavenost, jen potvrzuješ, že tvůj rozum už hodně dávno zamrzl a že se nevyvíjí. Komunikace s tebou je tím pádem naprostá ztráta času.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 12:51:17  

kontrhel: Tak dokaž, že pravdu máš ty, a přestanu je používat, jako nepravdivé. Nebo s dokazováním máš problém? :8: :8: :8:

• kontrhel
                    kontrhel, 9.12.16 12:56:49  

Tobě to dokázat nejde. Našeho kocoura také neučím číst.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 13:00:32  

Nemůžeš nic dokázat, protože nemáš žádné argumenty. Smiř se s tím. :1: :1: :1: Pořád budeš muset jenom věřit, těm přesvatým nesmyslům! :15: :15: :15:

• visitor77
                    visitor77, 9.12.16 15:59:32  

Hosamen, my veríme, my nedokazujeme priamo-experimentálne...veríme i z nepriamych skutočností, indícií, tradície, skúsenosti iných i svojej...to si všetko v živote dokazujete?, - že kým nevidíte, necítite - neuveríte?..bez viery/dôvery sa nepohneme ani o krok, my veríme Kristovi, jeho slovo je dôveryhodné - ak sa zmýlime, ak je naša viera nereáolna, falošná, ak je len snom (veríme však, že sa nemýlime) nič nestratíme, ale tí, čo VEDOME neprijmú ponúknutú vieru v Boha, stratia všetko - telo, dušu i ducha, - všetko, čo v živote dosiahli, mali radi, stratia všetky myšlienky, spomienky, zážitky - všetko, po čom túžili, neostane nič, le tuuposť ducha, vymazaná myseľ a utrpenie - i o tom je Boží súd skrze zaťatosť neviery...

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 16:43:07  

visitor:
                    Kde nejsou znalosti, tam nastupuje víra. To se táhne od úsvitu lidské historie. Na co neznáme odpověď, na to si vymyslíme boha. Udělal to bůh, a je vysvětlené. A jak moc hodnotíš slovo jedince, který se vydával za syna toho boha, kterého si vymyslel Mojžíš? Ty těm svatým hloupostem věříš proto, že si přeješ, aby to byla pravda. Jenomže věřit takovým podvodníkům a lhářům, jako byli Ježíš s Mojžíšem, dokazuje akorát to, že nemáš ani tolik rozumu, aby ti došlo, že náboženství, je největší podvod všech dob. :15: :15: :15:

• visitor77
                    visitor77, 9.12.16 16:50:00  

Pavle, opak je pravdou: viera je tam, kde je láska, nádej, znalosť, veda, vzdelanie, umenie, kultúra, tradícia...v pohode sa to dá dokázať stovkami/tisíckami veriacich z týchto oblastí...neviera, znamená nevedomosť, tuposť ducha, bezcitnosť, a ako píšem vyššie, večnú smrť, vylúčenie osoby a vedomia z dobra - a keby len to!...

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 16:57:17  

visitor: Teď už chybí jenom to, aby jsi začal dokazovat, že ve všech společenství lidí mají své bohy, protože tušili, že je něco "nad námi". :15: :15: :15:
                    Nevyvratitelnou pravdou ale zůstává, že za vznikem všech bohů, je neznalost příčin dějů v přírodě!
                    Pořád nic? Žádný docvak? :8: :8: Asi nic, musel by jsi myslet, že? :8: :8: :8:

• arecuk
                    arecuk, 9.12.16 23:27:32  

Visitore, k prvnímu příspěvku: to nevidíš, jak se sám popíráš?
                    ak sa zmýlime… nič nestratíme

Pokud se mýlíte, ztratíte přece úplně všechno, stejně jako my.
                    A tvůj přístup, který nám doporučuješ, tj. „radši věřit, i když to vypadá jako blbost, protože co kdyby přece jenom…“ nemůže rozumný člověk myslet vážně. Víš, na kolik způsobů by musel každý věřit zároveň, aby měl jistotu, že nic nezanedbal?

A ke druhému: Tisícovkami nevěřících z oněch oblastí lze dokázat pravý opak toho, co říkáš v první části. A druhá část – to je prostě výkřik ubožáčka, zatlačeného do kouta, jenž se snaží obhájit svou pravdu urážením protistrany, která bohužel jako argumenty nepřijme papouškování frází pana faráře.

Svými výlevy tu neustále dokazuješ, že tupost ducha je naopak nesena vírou. Tedy fanatickou, slepou vírou, jíž jsi učebnicovým příkladem!

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 5.12.16 18:22:21  

Jsi zřejmě nakloněn tomu negativnímu. Ve všem hledáš negaci. To není však život. Ten má stálé dobré hodnoty.

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 5.12.16 21:41:18  

Alespoň mu to myslí, na rozdíl od věřících! :1: :1: :1:

• Pavla.119
                  Pavla.119, 6.12.16 05:37:54  

Tenhle příspvek patří na forum Vtipy, tady jsi s ním OT :1:

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.12.16 08:21:50  

Tak sa užer do řiti! :15: :15: :15:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 6.12.16 13:03:42  

Copak tě tak rozhodilo, Pavlíčku? To nic.... spinkej dál... haj hou...

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.12.16 14:24:43  

Pavla: Chápání textů máš pořád těžce v mínusu! :15: :15: :15:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 6.12.16 14:58:22  

Spi dál

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.12.16 16:06:51  

Pavla: A to ti pomůže chápat psaný text? :8: :15: :15: :15:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 6.12.16 18:34:51  

Klidně tomu věř....

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 12:48:03  

Pavla: U tebe se snadno dá poznat, kdy jsi v koncích s rozumy! Když jsi v koncích s rozumy, tak vždycky reaguješ takto! :15: :15: :15: :15: :15:

• Divobyj
                    Divobyj, 9.12.16 16:42:55  

Nebude to dlouho trvat,a budu schopen obsah Vaší konverzace předpovídat :6: Zázrak? :7: Kdepak,jen zkušenost :1:

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 16:48:22  

Divobyj: Tady je snadné předpovídat. :15: Pavla, když je v koncích s rozumy, začne s "kolovrátkem", klidně tomu věř! :15: :15: :15: Tak je tomu neustále! :15: :15: :15:

• Divobyj
                    Divobyj, 9.12.16 17:00:37  

No jo a ty se s inovací obsahu vašeho vzájemného dialogu taky moc netrápíš,takže-prostě klasika.Status quo.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 17:04:01  

divobyj: A jak chceš jinak na ty její blitky reagovat jinak? :8:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 9.12.16 18:02:55  

Divobyji, víš, když si s Pavlíčkem takhle "povídám" na jedné diskuzi, tak ho zaměstnám, on neotravuje jinde a nezasírá další diskuze. Zkušenost. Občas se takhle obětuje i někdo jiný, komu se Pavlíčka zželí :4: (třeba herbertboss :1: ) Já se snažím s ním "diskutovat" na diskuzi, kde jsem správcem :4: abych to v případě potřeby mohla smáznout (pokud by se rozjela opravdovaá diskuze, tak aby ty žvajsty nerušily)

• Divobyj
                    Divobyj, 9.12.16 18:08:16  

:1: Já vím,Pavlo,Ty jsi taková dobrá duše :1: :1: :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 9.12.16 18:27:54  

Pavli, to je opravdu dobrý skutek :1:

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 18:28:13  

Divobyj: A máš to vysvětlené! Z toho, že reaguje jak obecní blb, dělá přednost! :1: :1: :1: :1: :1:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 9.12.16 18:33:40  

Já mám toho Pavlíčka opravdu ráda, takže to není zas tak těžké. Chápu ho, za těch víc než 10 let co se s ním na diskuzích potkávám vím, jak a proč si myslí to co si myslí... on se nikam neposunul. S některými lidmi diskutuji přibližně stejnou dobu a vidím posuny a změny... někdy k horšímu ale většinou, díky Bohu, k lepšímu! Něco si od spoludiskutujících vzali... a zase jsem potkala nové, další, od kterých mohu brát já...

• Divobyj
                    Divobyj, 9.12.16 19:00:23  

Pavle,ty to máš tady dobrý.Pavla si tě tu chová jako v bavlnce.Ona je se svou láskou,porozuměním,citem a dobrým srdcem vzorem pro všechny křesťany.
                    Ty bys občas potřeboval,aby tě za ušima podrbal nějaký inkviSitor! :1: :4:

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.12.16 19:05:25  

divobyj: Nedělej si iluze. Pavla neustále svoje lži, vydává za pravdu. :15: :15: :15:

• Divobyj
                    Divobyj, 9.12.16 19:30:03  

Pavla ti nelže.Alespoň ne vědomě.Neznám ji tak dlouho,jako ty,ale ona není špatným člověkem.

• Pavla.119
                    Pavla.119, 9.12.16 21:26:01  

Víš, mně kdysi Pavel velmi pomohl, byť nechtěně... tehdy jsem na vlastní kůži zřetelně poznala, jak Bůh dovede zlé obrátit v dobré.

• Divobyj
                    Divobyj, 9.12.16 21:57:04  

A zase zpátky dobré ve zlé...Život přináší různé veletoče.
                    Mě například dojímají současné snímky ze Syrského Alepa.Mainstreemová media se předhánějí v ukázkách utrpení tamních obyvatel a spoléhají na to,že lidé jsou neinformovaní a mají krátkou paměť.Oni se snaží vyvolat dojem,že za vše může Asad a Rusové.
                    Jenomže vše přece začalo pokusem USA o svržení neposlušného "diktátora" Asada.Tím byla vyvolána válka,která trvá dodnes.Za její oběti přece mohou ti,kteří válku vyvolali.
                    To je stejné,jako kdybychom řešili zvěrstva,která páchala armáda Slovenského štátu na Moravě za II.svět. války.Příčinou byl přece Hitler a jeho mašinerie.Kdyby nebylo Hitlera,nic takového by se nemohlo dít :10:

• arecuk
                    arecuk, 9.12.16 23:28:41  

To rád slyším, to s tím Hitlerem. Doufám, že to neplatí jen pro slovenskou armádu…

• Hosamen
        Hosamen, 3.12.16 07:22:55  

Neřekneš křivou přísahu proti bližnímu svém SZ.
        Ježíš říká "nepřísahejte"
        Z toho je hřích lež, do té doby to byla jen v přísaze.

• nikdoinic
        nikdoinic, 5.12.16 21:50:09  

8.přikázání