Holotropní dýchání

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
andie418 (2016-11-11 13:10:45)kolibrik111 (2014-12-06 23:25:00)Ravabi (2014-08-18 15:53:26)
Holotropní dýchání
Založeno: 23. 2. 2014 | Příspěvků: 105 | Členů: 3
Správci: andie418 (hlavní)

Popovídání o holotropním dýchání, holotropní terapii a také o různých mimořádných stavech vědomí. Zkušenosti, otázky, diskuze.
Každý je vítán.
Nesouvisející reklama a hrubé chování bude smazáno.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Holotropní_dýchání
http://holotropnidychani.cz/
http://holos.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Sasa
    Sasa, 19.5.16 21:19:33  

Další video ve kterém mluví Prof. MUDr. Stanislav Grof, M.D., Ph.D o svém žiovtě a holotropním dýchání.
    Tentokrát na serveru "Cesty k sobě"

http://cestyksobe.cz/spojeni-vnitrniho-a-vnejsiho-sveta-prof-mudr-stanislav-grof-m-d/13648

• Sasa
    Sasa, 1.5.16 12:12:30  

Holotropní dýchání umožní člověku prožít peklo i ráj, říká Stanislav Grof, který tuto metodu vyvinul. Holotropní dýchání podle něj dokáže přinést informace z lidského nevědomí, podobně jako psychedelika. Člověk může mít až karmické prožitky.

http://video.aktualne.cz/dvtv/holotropni-dychani-muze-cloveku-umoznit-prozit-peklo-nebo-ra/r~2c0cdd300d3311e680b40025900fea04/

• Sasa
      Sasa, 1.5.16 13:51:07  

V dokumentu se mluví především o psychoterapii, o tom jak to začínalo, jak metoda vznikala, čeho se její pomocí dá dosáhnout. Zmínil se o sebeobranných mehcanizmech nevědomí a přirozené nechuti zažívat něco traumatizujícího. Probírá jak jsme tvořeni odštěpením z univerza (dimenze vědomí) mnoho dalšího jako klinické důkazy atd.

• intago
    intago, 10.4.16 12:26:50  

tady to spí jak v pohádce. Jak je možné, že na webu skoro neseženete zážitky z HD. Včera jsem koukal na film na DVD o dr.Grofovi. To bylo aspoň něco, ale v mnohém bych ho uargumentoval...
    Zrovna sem přijede a tady ticho. Ale i transpersonálním webu se skoro nic neděje.
    http://www.tacz.org/ smutné... :11:
    To já dnes udělal 10 000 příspěvek na
    https://www.diskutnici.cz/forum/2368-intuice-channeling-a-transcendentno/
    Přibyly právě dva silné transpersonální zážitky....

• kolibrik111
    kolibrik111, 6.12.14 23:24:59  

dekuji za prijeti

• andie418
      andie418, 7.12.14 11:59:38  

vítej mezi nás :)

• intago
    intago, 18.11.14 07:21:04  

Milí přátelé,

s potěšením vás zveme na pokračování přednáškového cyklu se Stanislavem Grofem, který navštíví ČR opět ve dnech 15. - 16. 12. 2014.

Přednášená tématika:

•Psychospirituální krize - pochopení a léčba transpersonálních krizí
    •Architektura emočních a psychosomatických poruch: poznatky z výzkumu holotropních stavů vědomí
    Jako přednášenou tématiku jsme vybrali oblasti, ve kterých si myslíme, že je potřeba veřejnosti přinést informace, které napomohou v současné době vnímat psychické zdraví člověka i jiným způsobem. Věříme, že zájem odborné i laické veřejnosti, s ohledem na probíhající reformu psychiatrické péče v ČR, bude velký. Přednáška je určena nejen lidem, kteří psychospirituální krizí prošli, ale také terapeutům, psychologům, psychiatrům a všem, kdo s touto tématikou pracují nebo se zajímají o spirituální rozvoj osobnosti.

Přednáška proběhne v Centru současného umění DOX ve dnech 15.-16.12.2014, vždy od 16 do 22 hodin. Stanislav Grof bude přednášet v českém jazyce.

Vstupenky je možné zakoupit již nyní v předprodeji na webu www.stanislavgrof.cz. Počet míst je omezen.

• andie418
      andie418, 25.9.15 18:32:26  

Mám informaci, že Stanislav by měl přijet do čr také tento rok.

• intago
    intago, 10.11.14 13:58:35  

wwww.holos.cz
    Milí přátelé,
    dovolujeme si vás pozvat na Mezinárodní seminář holotropní dýchání ve vodě v Metylovicích již tento víkend 14. - 16. listopadu, kde ještě zbývá několik volných míst.
    Přihlášky zde.
    Holotropní dýchání ve vodě pomáhá k hlubšímu prožití celého holotropního procesu, včetně materiálu perinatálních matric a možných vhledů do minulých životů.
    Jak se holotropní dýchání ve vodě liší od obvyklých sezení? Dýchání probíhá ve trojicích, každý dýchající má k dispozici dva asistující. Dýchající dýchá ve vodě na plovoucích pontonech. Pro zesílení prožitku je voda v bazéně neustále ohřívána na tělesnou teplotu. K navození změněných stavů vědomí využívá tato metoda zrychleného dýchání a evokativní hudby. Tyto stavy otevírají člověku přístup ke všem rovinám lidských zážitků, umožňují poznávat kořeny našeho neproduktivního chování, potlačovaných emocí a energií, které jsou v tomto procesu uvolňovány a přetvářeny.
    Malou ukázku holotropního dýchání ve vodě můžete vidět v našem traileru k dokumentu.
    Podívejte se na fotky z minulého ročníku.
    Děkujeme za přečtení a budeme se těšit na viděnou!
    Tým os Holos.

• intago
      intago, 10.11.14 19:54:16  

já včera zažil:
      Zatím podstatu , část. Když před sebou vidíte Boha ve formě jakéhosi Slunce vřícího nekonečnem archetypů, kde se zjevně Vše vytváří, ale vše je tam totálně Jiné, dá se vlastně nazvat až šílené, ultrapodivné. Šlo o to rozhodnout, co uděláte, když se k Němu blížíte.
      Jasné je jedno, jak vletíte jako meteorit do Slunce, rozprsknete se na základní částice-archetypy a ty se smísí s ostatními. Bude to tedy váš totální konec, nelze se vrátit zpět. Přitom jste žili miliardy let, prošli jste stovkami životů, postupujete stále výš.
      Stejně Tam skončíte, jen jeden rychleji, druhý pomaleji, není jiná možnost. Máte tři možnosti:
      1/skočit do Boha, ale skok by byl děsný, asi by vás ta změna rozervala na kusy, jako gravitace při pádu do černé díry. Máte také strach, že vše, čím jsme byli, nadobro skončí, i vy jako entita. Je to sice hlavním přáním buddhismu, ale kdyby to zažívali, jak to je, mluvili by jinak…
      2/brzdit se co nejvíc, oddalovat vstup do Boha a konce sebe. To se děje běžně, proto je 99% lidí vlastně ateisty. Nechtějí změnu, a konec už vůbec ne.
      3/nechat to být, ani neurychlovat, ani nebrzdit
      Co byste si zvolili a proč? Ale po pravdě!

• Petr.P
    Petr.P, 15.10.14 10:54:55  

o semináře čehokoliv nemám zájem

• andie418
      andie418, 15.10.14 20:46:58  

No tak jo. A co tě sem tedy přivedlo? :15:

• intago
    intago, 10.10.14 07:31:31  

přišlo mi-Milí přátelé,
    dovolujeme si vám zaslat naší aktuální nabídku mimořádných akcí, které v blízké době pořádáme.
    Na semináři holotropního dýchání v Opavě - 11. - 12.10. se nám právě uvolnilo jedno místo, které je tak pro vás k dispozici. Přihláška zde.
    Pro velký zájem pořádáme seminář rodinných konstelací s Janou Petrečkovou a to již 25.10. Přihlášky zde. Pro zájemce jsou otevřena dvě místa pro rezervaci stavění vlastní konstelace. Kdo bude chtít, může zůstat do neděle na Drakiádu.
    7. 11. pak proběhne v Brně přednáška na téma "Vliv porodního traumatu na psychický vývoj člověka", která bude pokračovat víkendovým seminářem holotropního dýchání. Přihlášky zde. Níže najdete plakátky na tyto akce, prosíme o rozeslání, případně vylepení v místě bydliště.
    O víkendu 14. - 16. 11. se pak bude konat Mezinárodní seminář holotropní dýchání ve vodě v Metylovicích. Přihlášky zde.
    Děkujeme za přečtení a budeme se těšit na viděnou na některé z akcí.
    Tým os Holos.

• intago
    intago, 29.9.14 21:02:54  

to je divné, tady je debata o HD a zážitky nikde. Musím si je najít jinde. V přílože Pátek Lidových novin z 26.9. popisuje Ludek Sobota svůj a velmi zajímavě... Oskenujte to někdo, please...
    Ty jeho řečičky o Oshovi ale neberu :11:

• andie418
      andie418, 11.10.14 21:30:06  

Škoda, že se dívám až zpětně, jinak bych si ty noviny koupila... :5:

• intago
    intago, 10.9.14 09:04:55  

vida, jak pěkně píše můj učitel HD, tak jsem mu vděčný.
    Ale že dýchači nějak moc nepíšou ani tam ani tady??
    http://holotropnidychani.cz/aspekty-holotropni-dychani/

• intago
      intago, 14.9.14 19:20:22  

tolik lidí chce do vyššího levelu majetku, společenské, vědecké i odborné či sportovní úrovně. Jsou pro to ochotni hodně udělat, léta namáhavě pracovat, snažit se. Ale jít do vyššího levelu a vyšší civilizace, to tak populární není, chápete to??
      Já tedy ne :7:

• PavelS
        PavelS, 14.9.14 19:40:15  

já ano ..každý k moři dopluje někdo dříve a někdo později..oni si tím musí projít chápeš? :4:

• Sasa
          Sasa, 15.9.14 08:13:18  

Já myslím, že chápe, ale je to takový ventil jak vypustit přebytečnou páru :2:

• intago
            intago, 16.9.14 11:48:42  

zasnu stale, proc MsFly umi a ostatni ne, zahada.
            Mobily kdekdo ovládá na výbornou, ale tohle je španělská ves :11:

• intago
    intago, 28.7.14 07:01:31  

Vážení přátelé, milí příznivci transpersonální psychologie,
    je nám potěšením oznámit Vám, že koncem srpna 2014 v České republice přivítáme zakladatele transpersonální psychologie, objevitele techniky holotropního dýchání, prof. MUDr. Stanislava Grofa. Stanislav Grof přijíždí na pozvání občanského sdružení HOLOS a české sekce BUDAPEŠŤSKÉHO KLUBU, kteří pro vás připravili následující program a setkání se Stanislavem Grofem.
    Více info o akcích a přihlašování se na ně:

www.stanislavgrof.cz

Zdravím vás a těším se na osobní setkání s vámi při tak výjimečné události pro Českou republiku.

MUDr. Milan Hrabánek
    Předseda OS HOLOS

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 28.7.14 07:31:07  

Fungující odkaz:
      https://www.stanislavgrof.cz/cs/

• intago
        intago, 29.7.14 12:19:42  

jdete tam někdo? Dal bych mu pár otázek, ale pochybuji, že by na ně chtěl veřejně odpovědět... ale odpovědi jistě zná...

• andie418
          andie418, 12.8.14 02:47:57  

Chtěla jsem, ale je to docela pálka..to raději pojedu na 5 obyč dýchání..

• intago
            intago, 25.8.14 06:53:12  

jo, souhlas, řeči jsou jen řečičky, hlavní je zkušenost rozšířeného vědomí. Četli jste rozhovor s Ottou Plachtem v příloze LN Pátek z 15,8.?
            Maluje ze zkušeností z ayahuascy, to je větší síla než to dýchání...

• andie418
              andie418, 11.10.14 21:28:55  

To rozhodně, já se na takovou věc ještě necítím připravená..dýchání za sebou nemám mnoho. A ty noviny jsem nečetla, nemůžete to někdo naskenovat? :))

• intago
                intago, 20.10.14 07:14:34  

zkusím někoho ukecat. Zatím si posluž těmito mystika.mysteria.cz/meditace.htm :7:

• andie418
                  andie418, 21.10.14 21:24:11  

děkuji :)

• intago
                    intago, 29.10.14 09:13:20  

a co tomu říkáš, či říkáte? Síla, že jo. No jo... je. :7:

• andie418
                    andie418, 29.10.14 21:22:51  

jistě :6:

• intago
    intago, 17.6.14 07:28:48  

dr.Hrabánek píše, že zemřela http://www.grof-holotropic-breathwork.net/profile/ChristinaGrofMemorial

HD jako vzpomínka?
    Mě vzbudila božská intuice o páté a vyzvala mne k meditaci. Byl jsem trochu rozespalý, ale úúúžasných středně dynamických 49% by probudilo i mrtvolu.
    Až do šesté to pokračovalo, až 48%!! Proč ale bez filozofického výkladu jako ve velkých meditacích? Dostáváš maximum toho, co můžeš dostat, řeklo mi božské. Takže je to jasné-filozofie je moc drahá, bude vůbec ještě?
    Je to teda síííla...
    :7:

• intago
      intago, 17.6.14 07:31:34  

jsem Grofovým za mnoho vděčen, i za tohle, být v HD skoro stále... To je výsledek 22 let HD :4: I nyní To cítím, pocit, který vlastně není lidský, ale božské intuice.

• intago
    intago, 29.5.14 11:21:54  

Já, kdybych přišel mezi zkušené vodáky, to by byl malér. Pádluju jako ponocný, sotva sjedu Sázavu. Na divoký vodě bych byl rozklepaný jak sulc :9:
    Ale je mi divné, že tolik dobrých vodáků je, i těch, co dokonale zvládaj chytré mobily, kterým se vyhýbám. Nebo mluví několika jazyky. Sám jsem se žádný pořádně nenaučil...
    Ale zkušeného mystika jen tak nenajdeš, desetiletí je hledám. Jak je to možný??? Je to stejná práce jako sport, věda, umění... ale nikde tolik hlouposti a diletanticmu nenajdeš jak právě v tzv.duchovnosti :11:

• PavelS
      PavelS, 30.5.14 09:18:19  

To je jednoduché..pravdu skutečný mystik nemá zapotřebí své zkušensti sdělovat..a pokud tak činí je to pouze ze soucitu :4:

• intago
        intago, 2.6.14 11:34:51  

spousta mystiků napsalo spoustu knih, ale nikdo je nestudoval, to je problém... :11:

• intago
        intago, 3.6.14 07:23:21  

stahni si film http://www.csfd.cz/film/10132-kontakt/
        Ten vymyslel někdo, kdo zážitky rozšířeného vědomí mě, hol.dých. či jinak... Skutečně to takhle zažíváme...

• Sasa
          Sasa, 3.6.14 09:47:49  

Koukal jsem na ten film a zkoušel meditovat jak jsi mi poradil. 50+ nádechů, červené víno, hudbu. Myslel jsme, že si s tím průletem děláte srandu, ale když jsem se řídil těmi radami začaly se mi před očima dělat záblesky světla a začal jsem vnímat hloubku. Dál jsme se zatím nedostal. Při dalších pokusech byl jen příjemný klid. Něco ve mě chce zpomalit. Cítím vnitřní pnutí. :2:

• intago
            intago, 3.6.14 12:20:27  

no jo, strach, ten má každý, ale občas ho někdo překoná :2:

• Sasa
              Sasa, 3.6.14 13:49:44  

Jak píšeš, říkala mi to už i Ms.

• intago
                intago, 3.6.14 20:44:54  

ale pokusil ses a to má velkou cenu, napovídaji mi... snad to priste bude lepsi, dodavaji...

• Sasa
                  Sasa, 4.6.14 09:10:58  

Mám maličkou otázku. Zasvěcením, resp. zasvěcencem se myslí co. V reiki jsem byl zvyklý, že se udělá obřad, předají se znalosti a udělá se jakoby otevření se proudu energie a přijmutí do kruhu vyvolených (lepší slovo mě nenapadlo). Jak to probíhá zde. Je to v okamžiku kdy mi BS samy řeknou, že jsme navázali bližší kontakt a máme svazek? Nebo je zasvěcenec už jen ten co má hlubší zájem.

• intago
                    intago, 5.6.14 06:58:07  

zasvěcenec už musí mít zkušenosti a vůli jít dál, dodávají :4:

• Ms.Fly
            Ms.Fly, 3.6.14 22:23:52  

Super, že ses pokusil. Konečně někdo, kdo sebral odvahu a zkusil to. Však nemusíš pospíchat, až se na to budeš cítit, můžeš to zkusit znovu.
            Když si lidé myslí, že jen kecáme, tak ať to sami zkusí. Proč si spousta lidí neřekne: Já si myslím, že kecají a vyzkouším to, abych jim pak mohl říct: Vyzkoušel jsem to, ale nefunguje to. Ne, všichni radši budou dělat bla bla bla a nic z toho..

A s tím strachem - kdybys viděl můj první pokus. :1: Tedy, já nejdřív začala channelingem, nezkoušela jsem rovnou víno a dýchání. Ale když jsem to potom zkoušela něco podobného, co ty, šok byl obrovský, bála jsem se hrozně, srdce mi asi nebušilo nikdy rychleji. Ale přešlo to a zkusila jsem to znovu, tentokrát za asistence Intaga a Miloše - měla jsem větší jistotu, že mi poradí a pomohou se zorientovat. A přestala jsem se bát až po několika další. Ta změna vnímání je fakt nezvyklá a také se to nedá moc popsat..člověk to musí vyzkoušet. A hlavně v dobrých podmínkách, v klidu a bezpečí.

• PavelS
              PavelS, 9.6.14 11:34:09  

To je právě to ego víš? lidi velmi dobře ví že to nefunguje nebo že je to výmysl. :1: Může být ale nikdy to nezkusí. :4: ale kecat budou dál. :6: :1:

• Ms.Fly
                Ms.Fly, 9.6.14 23:26:22  

Pokud něco nefunguje, je třeba hledat do té doby, dokud člověk nenajde něco, co funguje. Já jsem to našla a vystřídala jsem toho už hodně.
                Ale pokud hledají a vlastně nic nechtějí najít, umějí to dobře zamaskovat. Spousta filmů o tom je. Například teď jsem viděla film Kontakt. Lidé prohlašují, jak chtějí zjistit, jestli jsme ve vesmíru opravdu sami, nebo nejsme. Pokud by o to lidé opravdu stáli, měli by se radovat, že je naděje na důkaz. Ale co oni udělají? Začnou zlehčovat situaci, jsou skeptici, všechno shazují. Ale proč, když o to tolik stáli? Nejspíš proto, že ve skutečnosti nestáli..

• Sasa
                  Sasa, 10.6.14 09:13:47  

Co kdyby se ukázalo, že je tu nad námi někdo podstatně mocnější před kterým je naše velikost, všechny naše myšlenky, vynálezy, a činy, jen hrou. Že nám vidí do všech karet a nic se nedá skrýt.. Co by na to řekli mocní tohoto světa? S kvičením by utekli do skříně a všechno chtěli zakázat.

• Ms.Fly
                    Ms.Fly, 12.6.14 11:40:25  

:1: :1:
                    pak všechna moc ztrácí na své důležitosti.

• Sasa
                    Sasa, 12.6.14 13:57:17  

Přesně tak a když žiješ ve strachu a čekáš od všech, že ti vrazí kudlu do zad, chctěla bys aby nad tebou byl někdo nepostižitelný, který vlastní všechny kudly na světě? Že i dobro je na bíledni :4:

• Ms.Fly
                    Ms.Fly, 13.6.14 19:44:39  

Jo, moc je druh pojistky. Alespoň v některých případech vychází potřeba moci ze strachu. Když člověk má moc, má víc prostředků, jak se vyhnout nechtěné situaci.

• Sasa
                    Sasa, 13.6.14 19:55:55  

To mi znělo jako víc moci, víc stagnace. Aspoń u lidských impérií to tak bylo a všechna se nakonec rozpadla. Jako Babylonskou věž i dnes budují mocní "stavby" jaké ještě svět neviděl. A všechny nakonec spadnou jak domeček z karet :2:

• PavelS
            PavelS, 9.6.14 11:55:32  

Taky chci radu 50 nádechů s kombinací víno :1: to neznám :1:

• Sasa
              Sasa, 9.6.14 12:27:47  

Metod je mnho, tohle je jedna z nich, šamani jdou ještě dál, dervišové to dělají zase jinak jak to děláš ty?

• PavelS
                PavelS, 9.6.14 12:30:38  

Tak točení okolo osy jsem vynechal i když jsem cvičil kdysi 7 tibetanů a později mě to problémy nedělalo ale chtělo se mě blinkat. :1: Používal jsem hodně často meditace smrti..od Oscho. Td dokázu meditativní stav navodit kdykoli a kdekoli téměř.. :4:

• Ms.Fly
        Ms.Fly, 9.6.14 11:14:17  

ze soucitu? A proč ze soucitu?
        Když psychologové popisují své metody práce s klienty, které se nějak liší od stávajících, popř. metody kombinují, upravují stávající a následně o nich napíšou publikace, přednášejí apod, dělají to ze soucitu? Já myslela, že spíš proto, aby se vědělo, že někdo další přišel na jiný způsob a zveřejněním a popsáním metody nabízejí ostatním kolegům, aby ji zkusili také. Následně může vzniknout i nový obor apod. Ale určitě to nikdo nedělá ze soucitu. Metoda práce je metoda práce. I duchovno má svou metodu, a pokud metoda duchovna nepřináší žádné výsledky, není to dobrá metoda. Mně se to zdá docela logické.

• PavelS
          PavelS, 9.6.14 11:39:22  

No já to myslel trochu jinak.. :6: řekněme oprvadu osvícený člověk nikoliv vědec atd. Tento člověk má defakto hotovo "již se znovu nenarodí" nemusí nikomu nic vysvětlovat,dokazovat a jede si již svoje, svůj kruh uzavřel a čeká již na opuštění schránky. Zároveň však vidí jak vše do sebe zapadá a jak se ostatní v tom ještě plácaj..tak tehdy nastoupí a sdělují své poznatky ze soucitu. :4: Tedy ten pravý :1: A nebo nastoupí chytrolín a začne své poznatky sdělovat za hmotné statky ať už je forma jakákoli nebo manipulací. :6:

• Sasa
            Sasa, 9.6.14 12:13:14  

A jak to děláš ty a co při tom zažíváš? :4:

• PavelS
              PavelS, 9.6.14 12:39:13  

No "osvícený" určitě nejsem a chuť někomu něco vysvětlovat také nemám..asi mě chybí ještě hodně soucitu. :1: Né obecně rád debatuji ale nikomu svou názor nevnucuji a neříkám, že ta má cesta je ta jediná správná. Na druhou stranu sy vyslechnu i druhé pokud mě nezačne přesvědčovat právě o té jeho cestě. :6: :4: