Smrt a život

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
milada948 (2018-07-17 11:15:12)Jessie (2018-07-13 16:35:45)Kamilka (2018-07-12 16:40:25)Dopaminka (2018-07-12 09:53:00)Shana (2018-03-09 22:13:06)bejbi (2016-12-08 18:34:17)
Smrt a život
Založeno: 16. 2. 2014 | Příspěvků: 4 453 | Členů: 6
Správci: Jessie (hlavní)

Je dobré znát datum své smrti? A tisíc dalších otázek souvisejících s tématem Smrt. Také o tom, co po nás zůstává, o přání být nesmrtelnými, o strachu i naději a smíření. Možná i o smrti Satanky.

Pokec trochu jinak: https://miniaplikace.blueboard.cz/shoutboard.php?id=498535&hid=bk3eb4i72sxmfk7d6re7cb7umx6msa&status=

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jessie
    Jessie, 12.7.18 08:37:37  

Jen info: Dopaminko, čekala jsem do dnešního dne, jestli si dáš NIZ do oblíbených, ale když nechceš, zrušila jsem ti přístup. Měl by tam být jen ten, koho ostatní vidí na liště. Není to nic osobního z mé strany proti tobě. V případě zájmu ti to zase obnovím.

• Divobyj
    Divobyj, 17.6.18 23:29:47  

Ahoj Jessie,i Vy všichni ostatní!
    Název fora mne sem k Vám přilákal,takže jsem si jej dal do oblíbených.Rád probírám otázky života a smrti a předpokládám,že vy také.
    Snad si budeme rozumět :8: :2:

• Jessie
      Jessie, 17.6.18 23:34:26  

Je to věčné téma, dá se probírat z mnoha pohledů a stran. Viz umění, literatura, existuje mnoho krásných citátů. A nebo jen tak, ze života.

• Divobyj
        Divobyj, 17.6.18 23:52:13  

samozřejmě :1:
        Citáty filosofů,nebo teologů na tohle téma bývají velmi zajímavé.
        Ale snad se nebudeš zlobit,když budu používat citáty své :1:

• Jessie
          Jessie, 18.6.18 12:35:15  

Jasně, že ne, naopak :2:.

• Divobyj
            Divobyj, 23.6.18 22:03:45  

Takže můj první a doufám,že ne taky poslední :8:
            "Okamžik smrti je to nejpříjemnější dobrodružství,které může člověk zažít"

• Jessie
              Jessie, 24.6.18 00:00:27  

To je divné :5:. Nevěřím tomu. Lidé by museli mít ve tváří výraz štěstí - a to nemají...

• Divobyj
                Divobyj, 24.6.18 00:27:42  

Výraz tváře je obrazem fyzična v okamžiku smrti.
                Zemře-li člověk při autonehodě,nebo spadne-li na něj strom,v jeho tváři je vidět vyděšení,překvapení.Zemře-li člověk na následky bezprostřední bolesti,jeho tvář je zkřivena utrpením.Zemře-li člověk klidně,vnitřně smířen,pak má ve tváři klid,někdy i lehký úsměv.
                Ovšem-je třeba napsat,že prožitky duše,která již tělo opustila mají s tím na Zemi zanechaným tělem už málo co společného.

• Jessie
                  Jessie, 24.6.18 00:31:37  

Víš, já se u všeho ptám - jak to víme? Upřednostňuji empirickou zkušenost, jakou taky jinou...

• Divobyj
                    Divobyj, 24.6.18 00:36:59  

Tomu se nedivím.
                    Mě osobně bylo dáno prožít proces,který probíhá v období tzv.klinické smrti.
                    Naprosto chápu,že věci,které se při tom dějí jsou pro ty,kterým toto dáno nebylo většinou neuvěřitelné,nepřijatelné.

• Jessie
                    Jessie, 24.6.18 13:08:48  

Já jsem to možná zažila při porodu :2:. Takový zvláštní okamžik. Jenže nikdy nevíme, co je náš subjektivní, nic neznamenající pocit, a co něco víc.

• Divobyj
                    Divobyj, 25.6.18 13:33:09  

Hmmm.
                    Můžeš mi jen krátce napsat,co jsi zažila?Prosím :8:

• Jessie
                    Jessie, 25.6.18 17:56:18  

No, byla jsem především od začátku silně rozrušená, dýchala jsem jako o závod, a trvalo to dlouho. Pan doktor byl mladíček a byl to jeho první porod, smál se mi, co tak dýchám a věčně byl někde zalezlý se setřičkou. To píšu jen abych ukázala, v jakém stavu jsem byla, sama a dlouho, po dlouhém trápení mě najednou už nic nebolelo a dostavil se blažený pocit, který se dá těžko popsat, ale nikdy na něj nezapomenu. Něco jako přenesení se do jiného světa. Pak přišla stará zkušená porodní asistentka, lehla si mi na břicho a dítě bylo na světě, živé a zdravé, jen ho chvíli křísili.

• Divobyj
                    Divobyj, 25.6.18 18:16:05  

Díky,Jessie,škoda jen,že se ten tvůj pocit blaženosti dá,jak píšeš těžko popsat. :5:

• Jessie
                    Jessie, 26.6.18 23:37:38  

A je to důležité, to popsat? Vždyť je to jen způsob lidského pociťování a prožívání určité situace. Neexistuje to jinde, než v té konkrétní mysli, jako sen při spánku, opojení z alkoholu, halucinace z drogy.

• Divobyj
                    Divobyj, 27.6.18 10:17:24  

K ničemu tě nechci nutit.
                    Když je to podle tebe nedůležité,pak to nebudeme řešit.

• Jessie
                    Jessie, 27.6.18 13:24:32  

Ale já jsem napsala, proč jsou pro mě takové věci nedůležité - protože to jsou jen subjektivní lidské pocity. A to je právě podstata věci - jsou, nebo nejsou? Znamená to nějaký odraz podstaty vesmíru a našeho bytí, nebo je to jen ten "sen".

• Jessie
    Jessie, 10.6.18 15:11:17  

„Hezké chvilky mezi mužem a ženou jsou velikou hodnotou a pravděpodobně na tomto světě jedinou jistotou.“ Jarmila Loukotková

Moudrá žena tohle ví. Modrá punčocha káže o morálce.

• kikinka
      kikinka, 10.6.18 15:26:17  

Ano, souhlasím.

• milada948
    milada948, 9.6.18 16:33:12  

Ještě napíši jednu věc,před pár lety tatínek žil u nás,mamka již asi 3 roky pžed tím zemřela.Otec byl zdraví měl 80 let jezdil na kole .Jeden den jel na hřbitov ráno pozalévat,to byla taky ty vedra v červenci,přijel a říká,že si jde lehnout,že je unavený.Asi za půl hodiny se vzbudil a chtěl čistou košili,že je spocený a říkal co se mu za tu chvilku zdálo.Prý za ním přišel taký velký člověk v černém kabátě a černém klobouku a říká mu,pojď už musíš jít.Za pár minut zachrčel,spadl na gauč uplně zmodral.Máme v ulici lékařku,takže hned přišla a už jen potvrdila,že je mrtví.Prasklo mu prý srdce.Takže do dneška věřím,že prostě něco je.

• Jessie
      Jessie, 9.6.18 21:42:36  

Miládko, to je úžasný příběh, děkuju ti, že jsi ho napsala. Asi máme předtuchu smrti, někdy a někdo. Všichni určitě ne, je tolik náhlých nečekaných úmrtí. Ale někteří ano.

• milada948
        milada948, 9.6.18 23:40:22  

Je ,to jsme byly s dcerou doma sami,chlapi byli v práci,takže jsme s dcerou byly s toho uplně vedle.Takže jsme byly uplně mimo,doktorka nám musela dát injekci na sklidnení a než přijel pohřebák,jsme ho museli umýt a obléct,nikdy na ten den nezapomenu a dcera taky né.

• Jessie
          Jessie, 10.6.18 13:54:34  

Tak to věřím, Miládko. My už dneska jsme těmto věcem vzdáleni, málokdo umře doma, většinou v nemocnici.

• milada948
            milada948, 23.6.18 18:36:12  

Ale i dnes hodně lidí umírá doma na zástavu srdce vidělas na Pejska-Mirka.

• Jessie
              Jessie, 24.6.18 00:02:42  

Teď možná bude někomu připadat, že se rouhám, ale taková rychlá smrt, to je štěstí.

• kikinka
                kikinka, 24.6.18 14:22:02  

Pro toho umírajícího rozhodně, Jessie, souhlasím stoprocentně! Prakticky ze vteřiny na vteřinu neví už nic,...pro toho, kdo je toho svědkem a navíc jeho nejbližším člověkem absolutní šok !:9: Ale člověk nesmí být tak sobecký, aby přál tomu, koho miluje dlouhé a pomalé umírání jen proto, aby ho měl pro sebe za každou cenu co nejdéle a už vůbec ne za cenu bolesti a utrpení toho, koho miluje...

• Jessie
                  Jessie, 24.6.18 16:11:10  

Ano, je to tak jak píšeš.
                  Někdy si říkám, co by si tak člověk vybral - lehkou a rychlou smrt o deset let dřív (můj táta), nebo strašnou a bolestnou o deset let později (tátův bratr). Já bych radši tu rychlou dřív.

• kikinka
                    kikinka, 24.6.18 16:27:10  

Já stejně tak a i Mirek si to takhle přál, tak se mu to splnilo,...víš, on si dobře uvědomoval, co by ho dál čekalo, kdybych ho tenkrát dala do nemocnice...dlouhé pomalé umírání, kdy je člověk naprosto bezbranný připojený různými hadičkami a jen přístroje udržujíty lidi kolikrát dlouhé týdny a měsíce při životě, nejednou to při svých pobytech v nemocnicích viděl a mne prosil, abych to nikdy nedopustila. Slíbila jsem mu, že to nikdy nedopustím a slib, který jsem mu dala, jsem splnila. Vyplním mu i náš druhý slib, který jsme si spolu dali a sice, že po něm už nikdy nikdo nebude v mém srdci...a já stoprocentně vím, že nebude, Jessie, na to jsem ho příliš moc milovala,...

• Jessie
                    Jessie, 25.6.18 12:48:25  

Odcházel šťastný, dostal od života aspoň v jeho posledním období velký dar. A to, jestli bude ještě někdo další, to dělej, jak cítíš. Ale život máme jen jeden a může přinést nejedno překvapení :2: .

• kikinka
                    kikinka, 25.6.18 13:00:13  

Jessie, doufám,...ne, pevně věřím tomu, že odcházel šťastný. Vždyť mi to nakonec mnohokrát opakoval, že to nejlepší ho potkalo až na konci života. Škoda, že kardiologové zamítli tu transplantaci ledviny, ale věděli proč, nepřežil by ji :9: kdyby měl "jen" ty ledviny, to bychom pořešili a mohli jsme spolu žít ještě mnoho let a věřím tomu, že oba šťastni. Jenže člověk je příliš krátký na to, co chce osud nebo Bůh,...ať si každý doplní...
                    Jen jedno dodnes nepochopím a nikomu se to zatím nepodařilo mi vysvětlit...PROČ ho nenahodil ten jeho defibrilátor?
                    Vždyť právě z tohoto důvodu mu ho dávali! Ani jeden výboj!...a že jich už pár v minulosti dostal...

• Jessie
                    Jessie, 25.6.18 13:10:21  

Tak ony ty přístroje mohou mít poruchu, jako všechno. Zvláštní náhoda, souhra okolností, co my víme. Vysvětlili to nějak lékaři? Jestli jsi tedy měla sílu se na to vůbec ptát. My jsme celá rodina byli v podobné situaci tak ochromení, že jsme se neptali na nic, smutek nás úplně přemohl.

• kikinka
                    kikinka, 25.6.18 13:20:39  

Jessie, jak píšeš, dodnes jsem nebyla schopná na to kardiocentrum do Karlových Varů zavolat, natož tam zajet. Vím jen jedno. Musel s tím přístrojem chodit co čtyři měsíce na kontrolu. Naposledy, když tam byl 19.prosince, něco mu tam v tom přeměřovali, nevyznám se v tom, ale jedno si pamatuji jistě a sice to, že se divili, že ty baterie tak dlouho drží, že je tam má už o dva roky déle, než mají životnost, měl je tam od samého začátku, tedy 9 let. A že při další návštěvě rozhodnou, zda je ještě nechají nebo mu je vymění. Příští návštěva měla být právě to odpoledne 17.dubna, kdy zemřel :9: ještě tam dopoledne volal, že se nedostaví, že mu není dobře a oni, jo, v pohodě a objednali ho na červen :7:
                    Ten přístroj je americké výroby a stojí cca 340 tisíc korun, takže asi i ty baterie budou drahé. ALE pokud už se šetří i takhle, tak ať jde naše zdravotictví někam!

• kikinka
                    kikinka, 25.6.18 13:28:03  

A nemyslím si, že by mělo nějaký smysl se teď ptát, co, proč a jak....oni by stejně svou chybu nepřiznali, ikdyby byly na vině ty baterie, jen se zase rozčílím a budu volat rychlou, jako ten večer, kdy Mirek odešel :9: A soud s nimi ještě, myslím, nikdo nevyhrál, ne, nebudu se už v tom pitvat, jemu už to stejně život nevrátí :9:
                    A opravdu, Jessie, fakt už nikoho nechci. Nikoho!
                    Chlapi mi jdou na nervy a jeho mi stejně nenahradí nikdo :9:

• Jessie
                    Jessie, 25.6.18 17:46:16  

Máš pravdu, k čemu by to bylo po tom pátrat a třeba se i soudit. Už se to odčinit nedá.
                    A samozřejmě, že nás berou na hůl, kdybychom věděli všechno, byl by to asi horor.

• kikinka
                    kikinka, 26.6.18 17:26:13  

Tak mi to přece nedalo a dnes jsem tam jela.
                    Neměla jsem to dělat.
                    Selhání funkce defibrilátoru naprosto vyloučené, baterie na to neměly vliv :7: jak jinak, že,...akorát jsem se tam rozčílila,...:9:

• Jessie
                    Jessie, 26.6.18 23:39:00  

To se dalo čekat. Doktoři vždycky drželi při sobě.

• kikinka
                    kikinka, 26.6.18 23:47:59  

Ano.

A soudit se s nimi?

1. Obávám se toho, že výsledek by byl stejný.
                    2. Život Mirkovi to stejně nevrátí.

Takže naprosto zbytečná věc. Už nebudu nic řešit, nechám to tak, Jessie, úplně mi to pokazilo den a vrátilo mne to zase o dva měsíce zpátky,...

• Jessie
                    Jessie, 26.6.18 23:58:49  

To chápu, je to hrozná beznaděj, že takovou věc zaviní nějaký šlendrián. I když zase na druhou stranu pro něho udělalo zdravotnictví dost, vážil si toho a oceňoval to. Ber to jako osud.

• kikinka
                    kikinka, 27.6.18 00:35:39  

Ano, máš pravdu, Jessie. Je to tak a budu to brát jako osud.
                    Děkuji Ti,...

• Jessie
    Jessie, 27.5.18 23:47:33  

"Moje bolest a lítost je velká, ještě neuplynul čas, který by ránu zacelil. Živě se mi promítá chvíle, když jsem v noci seděla v pokoji, který byl jen jeho královstvím. Bylo tam ticho, pusto, prázdno. Seděla jsem a tekly mi slzy. Ani nevím, jak dlouho jsem tam takhle byla, když jsem najednou uslyšela zvuk, připomínající slabé jiskření elektřiny, něco jako - zzzzzz -, několikrát po sobě. Hledala jsem odkud ten zvuk přichází, ale nebylo možné určit odkud, prostě byl v místnosti. Pak to ustalo, chvíli byl klid a pak se najednou rozblikal mobil jako když mi ohlašuje příchod SMS, nebo volání. Vzala jsem mobil do ruky a čekala, jenže nic, žádná zpráva, mlčel. Tohle se stalo 3x během 20 minut. Měla jsem divný pocit který dovršila žárovka. Neblikala, ale najednou se začala měnit intenzita světla, chvíli svítila jasně a za chvilku jako by byl její výkon poloviční. Několikrát se to opakovalo a pak nastal klid. Odešla jsem, ale do rána jsem nespala. Dokáže mi tohle někdo vysvětlit??"

Satanka - Existuje život po životě?

• Jessie
      Jessie, 27.5.18 23:54:05  

Také jsem několikrát zažila něco podobného...

• Carbon.de.Castel-Jaloux
        Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.6.18 06:54:48  

Doporučuji:
        C.S. Lewis: Svědectví o zármutku.
        Egon Bondy - jeho úvahy, eseje ... Třeba sbírka Sklepní práce nebo Prvních deset let.

• milada948
        milada948, 6.6.18 10:43:01  

Věřím,že něco po smrti existuje,kdybych tomu nevěřila,tak mě život přestane bavit.A nikdo mě nepřesvědší,že je to jinak.

• Jessie
          Jessie, 6.6.18 12:28:57  

Něco ano, ale naše vědomí sebe sama už ne, to tady psal i M. ...

• milada948
            milada948, 9.6.18 16:23:07  

Tak myslím,že to opravdu nikdo neví,z toho světa se ještě nikdo nevrátil,takže si každý může myslet co chce.Já tomu věřím,můj muž nevěří v nic a jsme spokojení oba dva,každý má svoji pravdu ,vyvracet to někomu,je hloupost,pokud to nikdo nezažil .

• Jessie
              Jessie, 9.6.18 21:39:34  

Já to beru logicky - nepamatujeme si nic předtím, tak proč by mělo být potom. Leda to brát tak, že duše vzniká až s člověkem - a nezaniká. Jenže v tom případě kolik by jich muselo někde být, to je nepředstavitelné.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.5.18 13:13:30  

Zvláštní stavy. To se mi párkrát stalo, ještě když jsem bral mnohem víc imunosupresiv než dneska.

• Jessie
        Jessie, 28.5.18 13:26:37  

Člověče, tak tohle bych neřekla, že pod vlivem chemie a podobných svinstev tyhle věci fungují. Naopak, nejvíc by to mělo fungovat u lidí "čistých", přírodních. Hodně citlivé mimosmyslové vnímání, ne chemické halucinace.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.5.18 14:41:28  

Ale ano. Přidej k některým lékům magnetické anomálie, skvrny na Slunci, tlak ... Vliv včerejší těžké večeře ...
          Neodmítám žádné vlivy, ani když se zdají zcela nesrovnatelné (nepatří k sobě, nemají evidentně nic společného).

• Jessie
      Jessie, 28.5.18 19:20:14  

Zkopírováno odtud, bohužel už je to jen v internetové paměti:
      http://web.archive.org/web/20120114131514/http://www.satanka.estranky.cz:80/clanky/zivot-po-zivote.html
      V diskuzi pod článkem je nějaký Mirek, ale jestli je to Mirek-pejsek, to vážně nevím. A asi se to už nikdy nedozvím.

• Jessie
    Jessie, 27.5.18 18:20:24  

Info ke skrytému NIZ - odebrala jsem nicky, které nebyly na liště (neměly fórum v oblíbených). Tímto zvu všechny, kdo mají o vstup na NIZ zájem, aby se mi ozvali, obratem je přidám do členů. Samozřejmě týká se jen známých nicků. Jediná podmínka/prosba - nevynášet z fóra.