Smrt a život

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Jessie (2017-05-26 16:52:17)Kamilka (2017-05-25 06:08:08)debri (2017-05-23 05:09:14)anika (2017-05-22 17:48:00)bejbi (2016-12-08 18:34:17)LuXa (2016-04-11 21:35:09)liyliyth (2015-02-09 20:19:23)
Smrt a život
Založeno: 16. 2. 2014 | Příspěvků: 4 270 | Členů: 7
Správci: Jessie (hlavní)

Je dobré znát datum své smrti? A tisíc dalších otázek souvisejících s tématem Smrt. Také o tom, co po nás zůstává, o přání být nesmrtelnými, o strachu i naději a smíření. Možná i o smrti Satanky.

Nově příchozí jsou vítáni, a to všichni bez výjimek, přihlašte se bez obav. My tady jsme spravedliví :-).

Zvu vás také na svůj blog http://janica9.wordpress.com/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jessie
    Jessie, 22.5.17 17:22:19  

Malý test schopnosti vytvořit ze scény obraz, ukážu na stylu haiku:

Na lesní cestě
    náušnice s fialovým kamínkem

Toto je scéna.
    Jak z ní vytvořit obraz?
    Nechám to tu nějaký čas na zkoušku :2:.

• Jessie
    Jessie, 21.5.17 20:32:15  

Je několik fór určených ke zveřejňování vlastních literárních pokusů menšího rozsahu. Bohužel nenacházím na nich nikoho, s kým bych byla na stejné vlně.

Přemýšlím o tom, jak nudné mohou být takové vyprávěné životní vzpomínky na něco, co mě sice nesmírně bere a dojímá, ale druhého člověka, který to mnou napsané má číst, to prostě nezajímá, nezaujme. A přitom se vyskytují lidé, kteří taková vyprávění ze života dokáží napsat nesmírně poutavě i pro čtenáře. Čím to může být?

Psaním vytvoříme SCÉNU - a to ještě není ono. Musíme vytvořit OBRAZ.
    Rozdíl mezi scénou a obrazem je obtížně pochopitelný, někdo ho možná nepochopí nikdy. Ale tady je možná začátek umění poutavě psát.

• anika
      anika, 22.5.17 04:25:15  

Ráda jsem četla Simonu Monyovou, mám všechny její knihy. Těšila jsem se na každou nově vydanou. Pak ji Boris zabil a mně to bylo tak líto, jako by mi umřel člen rodiny...
      Její knížky byly útlé rozsahem a silné příběhem, četla jsem je jedním dechem, vracím se k nim pořád i když je znám nazpaměť.

• Jessie
        Jessie, 22.5.17 17:18:00  

Ta paní uměla psát, byla to krásná a zajímavá žena. Škoda jejího života a zmařeného talentu.
        I když já jsem její knížky nevyhledávala, právě kvůli těm tématům, na které prostě nemám sílu. Vyhýbám se takovým věcem, moc těžce prožívám, když si lidé, zvlášť ti blízcí, ubližují.

• Jessie
    Jessie, 30.4.17 15:17:24  

Dnes večer by všichni měli sedět u ohně a dívat se do jeho plamenů.

Proč je to důležité, to je popsáno v tomto krásném článku. http://www.kaaden.ufouni.cz/pub/Kniha/str41.htm

Ti, co už tu nejsou, možná najdou světélko a na chvíli mlčky přijdou.

• Jessie
    Jessie, 12.4.17 16:01:39  

Zaujal mě vlaštovičník. Naložila jsem si ho do vinného octa, jako první pokus.

VLAŠTOVIČNÍK - ÚČINKY:

choleretikum (zvyšuje tvorbu a vylučování žluči)

cholagogum (zvyšuje vylučování žluči ze žlučníku); cholelitiáza (žlučové kameny); léčí játra, dvanácterník a slezinu; dle Mattioliho Herbáře vlaštovičník uvolňuje "ucpaná" játra a slezinu

spasmolytikum (uvolňuje hladkou svalovinu vnitřních dutých orgánů při křečovitých bolestech žlučových či močových cest, bronchů, v trávicím systému)

antitusikum (tlumí dráždivý kašel)

antiastmatikum ve smyslu PREVENCE: dovede předcházet astmatickým záchvatům

sedativum (zklidňuje) s centrálním účinkem a analgetikum (proti bolesti)

vazodilatans (roztahuje srdeční cévy: zúžení věnčitých tepen se stává problémem při angině pectoris)

kardiotonikum (posiluje činnost srdce); tlumí bušení srdce

uterotonikum (tonizuje dělohu)

hypotonikum (na vysoký krevní tlak)

emmenagogum (reguluje menstruaci): nepravidelná menstruace; amenorea (vynechání menstruace)

diuretikum (močopudný)

diaforetikum (podporuje pocení)

laxativum (projímavé účinky)

fytoncidní/baktericidní účinky (proti bakteriím, zvláště na grampozitivní druhy) i antiprotozoikum (proti některým prvokům: např. proti Trichomonas vaginalis, tj. bičence poševní způsobující poševní výtoky)

cytostatikum (protirakovinné účinky)

metabolikum (podporuje látkovou výměnu)

• Jessie
      Jessie, 12.4.17 17:14:19  

V období kolem velikonoc je mi vždycky nejhůř z celého roku...

• anika
        anika, 12.4.17 19:07:49  

:8:

• Jessie
          Jessie, 13.4.17 07:12:47  

Správně, :8:
          A ještě toho vaření, té práce, a ty barbarské velikonoční zvyky :10: .
          Už aby to bylo za námi.

Jinak při pohledu na tebe jsem si uvědomila, že v dobách, kdy jsem byla zamilovaná, jsem ani tohle roční období nevnímala negativně, prostě jsem se vznášel :2: :4:

• anika
            anika, 13.4.17 16:53:53  

Nevím jestli jsem zamilovaná, ale připadám si milovaná....a to je tak hezký pocit, že o něj nechci přijít :15:

• Jessie
              Jessie, 13.4.17 18:34:27  

Věřím :2:. Děláš správně, že si to užíváš :4:.

• Jessie
    Jessie, 4.3.17 20:25:16  

Omlouvám se vám všem, kdo tu setrváváte, za usnutí tohoto fóra v současné době. Je to tak, že člověk prostě nestíhá všechno. Tak se na mě, prosím, nezlobte, a doufám, že vás budu potkávat i jinde, nebo tady, až dozraje čas a naskytne se vhodné téma.

• anika
      anika, 5.3.17 04:30:40  

Já to chápu, co jsem začala chodit do práce, nemám čas sem ani zajít.
      Tak hezkou neděličku :13:

• Jessie
        Jessie, 5.3.17 08:56:35  

Tobě taky, Aniko, často si na tebe vzpomenu. Přeju ti, at jsi v práci spokojená.

• anika
          anika, 31.3.17 07:23:49  

Ani ne tak v práci, ale v osobním životě. Prožila jsem obrovskou bolest, a teď si našla láska mně. Je to teprve dva týdny - teď mě napadá - Dva týdny štěstí, takže příliš brzo dělat nějaké závěry. Už jsem se dostala za hranici, kdy jsem odmítala muže, protože mi bylo, jako bych se chystala podvést manžela, prostě poprvé po osmi měsících od jeho smrti ŽIJU....

• Jessie
            Jessie, 31.3.17 13:31:10  

Aniko, to je krásné, a moc jsi mě tím potěšila :2:. Ano, život jde dál, láska k němu patří, zvlášt ke krásné ženské, jako jsi ty. Je zvláštní, že přichází nečekaně, je to dar. Přeju ti sílu ten dar přijmout. Vím, co píšu, někdy to přeroste přes hlavu :4:.

• anika
              anika, 31.3.17 15:18:50  

Děkuji ti za odpověď, i kdyby to skončilo, jsem ráda, že se to vůbec stalo. Myslela jsem, že se už nikdy nezamiluju .

• Jessie
                Jessie, 31.3.17 15:24:30  

To znám - vždycky, když začnu být skálopevně přesvědčená, že už se nikdy nezamiluju, tak to přijde :2:.

• anika
                  anika, 31.3.17 17:40:54  

Připadám si jako puberťačka, přemýšlím co na sebe, zase se maluju...je to hezké

• Jessie
                    Jessie, 31.3.17 18:10:17  

Tak to má být :4:.
                    Já vždycky v takovém období hodně zlepšila svůj vzhled. Takže i když to pominulo, něco prospěšného mi z toho zůstalo. Kromě krásných vzpomínek, samozřejmě. Prostě jsem udělala něco pro sebe.
                    Taky jsem si hodně věcí ušila sama, nelíbilo se mi to v obchodech, takže i šít jsem se naučila.

• anika
                    anika, 31.3.17 18:19:28  

No vidíš, láska je nejen krásná, ale i prospěšná věc :15:

• Jessie
                    Jessie, 31.3.17 18:25:27  

A chlapi taky :2:. Mezi námi si to můžeme říct :4:

• anika
                    anika, 31.3.17 19:00:51  

život je s nimi veselejší i když mi občas připadají jako jiný živočišný druh :15:

• Jessie
    Jessie, 23.2.17 17:33:58  

Část smazaného dopisu Jaroslava Janoty. Přál si, aby ho lidé četli, a poslední přání plní i krutí barbaři. To jen náš stát to nerespektuje.

Když vám vezmou právo rozhodovat o svém životě. Potom už vám toho mnoho nezbývá. Ani naděje. Zbývá vám jen to poslední právo a poslední svoboda. Svoboda rozhodnout o své vlastní smrti.
    A tuto poslední svobodu už si nesmíte nechat nikým vzít. Je třeba myslet na heslo všech revolucionářů a bojovníků proti diktátorům. Svobodu, nebo smrt. Když vás někdo záměrně a bůhví z jakých malicherných příčin připraví o vaši svobodu, zbývá už jenom smrt. Je lépe čestně a svobodně zemřít, než existovat jako otrok. Nejhorším druhem otroctví je totiž otroctví dobrovolné.
    Vždycky jsem ji považoval osobně za selhání a zbabělost. Ale někdy je člověk zatlačen do kouta a nemá jiný čestný únik z beznadějné situace.
    Než se nechat zavřít na 12 let do vězení a nechat se šikanovat, beztrestně urážet či ponižovat od sadistických vězňů či dokonce dozorců, tak je lépe definitivně odejít. Ale jako svobodný člověk.
    Policie, státní zástupce a soudy si udělají čárku a hodí to za hlavu. Mrzí mne takový konec. Překonat silný pud sebezáchovy je opravdu těžké. Ale musím jej překonat. Žádná jiná možnost mi zkrátka nezbyla. Líbilo se mi tady, ale asi jsem se měl narodit v nějakém právním státě. Možná příště. Toto je můj definitivně poslední blog. Sbohem a Amen

• anika
      anika, 24.2.17 15:44:09  

Podle mně mu vyměřili vysoký trest, nikoho nezabil ani nezranil, ano vystřelil...ale 12 let to je pálka za vraždu.

• Jessie
        Jessie, 24.2.17 16:20:14  

Přesně tak, Aniko. Stačí to srovnat s tresty za skutečné vraždy, kolikrát to není ani těch 12 let. Někde uváděli příklady, je to neskutečné.

Byl to statečný chlap. Málokdo by se odhodlal. Když jsem to četla poprvé, nevěřila jsem, že to opravdu udělá.

• 666999
          666999, 24.2.17 18:16:52  

http://www.novarepublika.cz/2017/02/kosovsky-albanec-za-strelbu-na.html

Co k tomu víc dodat.

• Jessie
            Jessie, 24.2.17 19:23:56  

Je to fakt na mašli.
            Ještě bych poznamenala, co bych před takovou dobrovolnou smrtí udělala, ale to nemůžu, aby mě taky nezavřeli.

• 666999
              666999, 24.2.17 19:43:43  

Není těžké si domyslet.

• anika
                anika, 25.2.17 07:35:27  

Myslela jsem, nový člen - a smazán na vlastní žádost :11:

• Jessie
                  Jessie, 25.2.17 08:29:35  

To je starý známý, Aniko :2:. A vždycky se smaže, abych mu nemohla psát milostné dopisy :4: :2:

• Jessie
                    Jessie, 25.2.17 16:09:39  

To byl jen vtip :4:. Já většinou nikomu nepíšu. Popravdě nechápu, proč lidi zakládají a ruší profily pořád dokola.

• anika
                    anika, 25.2.17 16:31:31  

:1: :1: :1:

• anika
                    anika, 25.2.17 16:32:33  

Jako můj známý s nickem Plachej, už je zase tu na Hádej kdo jsem z filmu :1:

• Jessie
                    Jessie, 25.2.17 16:53:17  

To není špatné fórum, díky za tip :2:.

• anika
                    anika, 25.2.17 16:54:47  

Hlavně se tam nehádáme :1: :4:

• Jessie
                    Jessie, 25.2.17 16:58:14  

Ale tak zase hádky někdy diskuzi okoření emocemi :4:. Jde hlavně o to UMĚT se hádat na úrovni. S hlupáky a sprosťáky to nemá cenu se ani hádat, ani normálně bavit.

• Jessie
    Jessie, 22.2.17 19:01:00  

Tak tohle mě šokovalo, ten člověk oznamuje svou sebevraždu. Patrně je nanejvýš zoufalý.
    http://janota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588508

• anina
    anina, 17.2.17 10:15:02  

Mží a přes to sluníčko - pohled jarní,ovšem sníh se zatím docela drží,takže na lyže to půjde.Užijte si pěkný pátek a celý víkend!Pejsku,ať se pěkně procházkuje! :4: :2:

• Jessie
      Jessie, 17.2.17 12:22:13  

U nás už samé bláto :4:. Ale sluníčko svítí. Užij si lyže :2:.

• anina
        anina, 17.2.17 13:24:40  

Děkuju,moc se těším,po týdnu neustálého suplu si to opravdu zasloužím! Pěkný víkend všem! :3: :2:

• anina
    anina, 14.2.17 12:20:18  

Všem vám přeju pěkně stráveného Valentýna! :2:

• Jessie
      Jessie, 14.2.17 14:01:08  

Tobě taky, Anino :2:.

• pejsek
        pejsek, 14.2.17 14:53:14  

ta aninka,...to je ale správná baba,...má v krvi solidní chování. Jenom,...kdyby více psala :15:

• anina
          anina, 14.2.17 20:14:26  

Nakoukla jsem,mám teď spoustu suplování,chodím domů v podvečer...příští týden bude líp.Pěkný večer ! :2:

• Jessie
            Jessie, 14.2.17 20:29:03  

Taky práce, viď, to chápu. Já zase sedím u daní, teď je nejhorší doba. A jak mě lidi mají rádi :2: :6:.
            Nejhorší je, že jak sedím, tak už mě vážně bolí... všechno...

• anina
              anina, 14.2.17 23:04:48  

Tak to já po 8 hodinách neustálého mluvení sípám...zítra to samé,zlatý internet - tady se mlčí :2:

• anina
              anina, 14.2.17 23:05:50  

ve škole každým rokem podepisuji nějaké-asi-daňové přiznání-teď jsem si uvědomila,že ani nevím,co to vlastně je = jen doufám,že jsem někomu nedarovala ledvinu! :7:

• Jessie
                Jessie, 15.2.17 19:22:29  

Neboj, vaše účetní určitě vědí, co dělají :2:. My jsme solidní řemeslo.

Ale vážně, já jsem kdysi taky pracovala s mládeží, asi deset let na jednom intru. Milovala jsem tu práci. Když jsem pak začala dělat účetnictví, bylo to hrozné. Ani ne tak ta práce, ale chyběli mi ti mladí lidé, ten ruch, atmosféra, to se nedá popsat. Byla jsem potom najednou celý den v práci jen s jednou kolegyní, zavřené v jedné kanceláři. Myslela jsem, že chcípnu...

• anina
                  anina, 15.2.17 20:55:11  

Obdivuju lidi,kteří mohou pracovat tak,jak jsi popsala.Nemám pro tuto práci vlohy,i když se říká-nikdy neříkej nikdy.Miluju práci se studenty/tkami,do práce=školy se vysloveně těším.Jsou stresové situace-např.maturity,apod.,ale vždycky se to ,přežene,..potom prázdniny=relax.V půlce srpna už se začínám těšit. :2:

• pejsek
                    pejsek, 15.2.17 22:00:35  

vždycky jsem čekal až se přeženou stresové situace. Nikdy jsem je neměl rád. Ale naučil jsem je zvládat. Učení bylo peklo,m dnes je to brnkačka s tím rozumem.

• Jessie
                    Jessie, 16.2.17 14:50:30  

Anino, oni ti lidé v tom "vyrostli" a jinou práci nepoznali. Jsou v těch kanclech jako ryby ve vodě :2: . Zato mně se dodnes zdá o velkém domě s mnoha místnostmi plnými lidí... :4: . Takový zvláštní sen a ne a ne se ho zbavit.

• anina
          anina, 14.2.17 23:21:09  

Pejsku,máš zajímavé názory - chodíš někdy na Hyde park? :7:

• pejsek
            pejsek, 15.2.17 17:42:08  

ne, nechodím, měl bych někomu zvednout mandle? :15:

• anina
              anina, 15.2.17 20:55:57  

Ano - spousta příspěvků by si to zasloužila! :10: