Smrt a život

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Jessie (2017-11-15 19:12:03)Kamilka (2017-10-20 18:44:21)debri (2017-10-18 16:10:27)Shana (2017-09-03 17:06:56)bejbi (2016-12-08 18:34:17)LuXa (2016-04-11 21:35:09)liyliyth (2015-02-09 20:19:23)
Smrt a život
Založeno: 16. 2. 2014 | Příspěvků: 4 315 | Členů: 7
Správci: Jessie (hlavní)

Je dobré znát datum své smrti? A tisíc dalších otázek souvisejících s tématem Smrt. Také o tom, co po nás zůstává, o přání být nesmrtelnými, o strachu i naději a smíření. Možná i o smrti Satanky.

Nově příchozí jsou vítáni, a to všichni bez výjimek, přihlašte se bez obav. My tady jsme spravedliví :-).

Zvu vás také na svůj blog http://janica9.wordpress.com/

Klíče u správce: https://www.diskutnici.cz/forum/3015-nebezpecne-internetove-znamosti/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jessie
    Jessie, 27.8.17 19:04:50  

Jedlá soda:
    http://www.uspesna-lecba.cz/strava/soda-bicarbona-nocni-mura-farmaceutickeho-prumyslu/

• anika
      anika, 29.8.17 17:44:07  

:7: :7: :7:

• Jessie
        Jessie, 29.8.17 18:20:08  

Zdravím, aniko, proč ty smutné smajlíky :2: ?
        Tohle je naopak moc zajímavé a povzbudivé. Nevím, jestli tomu věřit, nebo ne, ale zdá se mi to rozumné.
        Kniha Jedlá soda od Dr.Marka Sirouse je momentálně hitem, v knihovně se pomalu nedá vypůjčit.

Mě velmi zajímá alternativní léčba, protože oficiální medicíně prostě nevěřím.

• anika
          anika, 29.8.17 18:50:44  

Nejsou smutní, jsou vykulení, jako že se divím

• Jessie
            Jessie, 29.8.17 18:58:50  

Aha, to jo, to já taky :4:.

• pejsek
      pejsek, 15.10.17 15:40:34  

ano, beru ji 3x denně-Vitarsodu

• Jessie
        Jessie, 16.10.17 12:14:06  

A to máš od doktorů předepsané, nebo to bereš sám od sebe? Jaký to má účinek?

• pejsek
          pejsek, 17.10.17 18:16:05  

vyrovnává mi to hladinu minerálů, dávkování od lékaře podle aktuálních výsledků odběrů

• Jessie
            Jessie, 17.10.17 19:21:17  

Aha, dík za vysvětlení.

• pejsek
              pejsek, 17.10.17 20:57:50  

ona dialýza sice pomůže, ale dlouhodobě ti rozhodí celý organismus a devastuje tělo, přijdou neuropatie, náhlé poklesy cukru, artritida, nedostatek pigmentu a citlivost na slunce, je toho dost a průběhy jsou individuální. U mne se už projevila neuropatie dolních končetin a Hypoglykémie, po ránu nemohu vstát z postele a nohy se mi klepou jako ratlíkovi.

• Jessie
                Jessie, 17.10.17 22:20:31  

Bojuješ, viď. Co taky jiného zbývá. Hledáš taky na internetu, co by mohlo pomoct?

• pejsek
                  pejsek, 17.10.17 22:33:39  

ani ne, všechny vyčerpávající informace mám od ošetřujících lékařů, sem tam něco pomůže, jako například - odvary z hřebíčku a výplachy úst mi pomohly velmi účinně zbavit se hnisání pod zuby a zachránil jsem 5 zubů, jinak bych chodil a nemohl se zachechtat :1:

• Jessie
                    Jessie, 17.10.17 22:39:20  

No vidíš, tak to jsme každý úplně jiný, já se zase léčím zásadně sama :2:.
                    Bylinky a takové věci jsou moc dobré.

• pejsek
                    pejsek, 17.10.17 23:21:51  

určitě ano, ale u mne je problém, že při 17 druzích léků denně, nemohu jen tak s bylinkama experimentovat, kvůli možnému předávkování něčím, v lécích jsou účinné bylinky obsaženy také, ale s tím hřebíčkem z netu se mi to povedlo :2:

• debri
                debri, 18.10.17 05:47:42  

Když pomineme zvyseny riziko hepatitid...verim neuro patie je bomba :9: ja mam kombi diabeticke neuro a angio patie. No a kdyz se ktomu prida ješte artoza v kolinkach tak mam dny kdy sotva lezu. Ale pac mam od dr přikazan pohyb tak mne prostě psi holky donuti...kdyz nad tim tak přemyslim,neměla by zdr.pojištovna proplacet krmeni a veterinu?? :14: :1:

• anika
                  anika, 18.10.17 07:55:07  

:4:

• Jessie
                  Jessie, 18.10.17 08:58:42  

Pes je opravdu léčivka, obrovská :2:.
                  U té neuropatie, já nevím, do jaké míry je to ovlivnitelné vůlí a cvičením. Jestli nutit se chodit pomáhá, nebo spíš škodí.

• pejsek
                    pejsek, 18.10.17 11:35:57  

je to chemie, špatný přenos vzruchu po nervech,...tady se můžeš vůlí snažit o stošest a je to prd platný

• Jessie
                    Jessie, 18.10.17 13:46:19  

A škodí to, nebo pomáhá, když se přesto snažíš? To mě zajímá, jestli si tím, že s tím bojuješ a přemáháš se, nemůžeš nějak uškodit.

• pejsek
                    pejsek, 18.10.17 16:02:56  

přemáhám se, když chci po ránu někam dojít, když musím vstát, jinak čekám až to přejde.

• Kahaja
    Kahaja, 18.7.17 14:06:42  

Nedávno jsem viděla na jednom videu zajímavé povídání...ten člověk tam říkal,že smrtící je v podstatě všechno,co nás obklopuje a jen si to neuvědomujeme...pak přijde smrt třeba z minuty na minutu :6:

• Jessie
      Jessie, 18.7.17 14:55:52  

To je zvláštní, jak může být třeba vzduch smrtící ? Tomu nerozumím.

• Kahaja
        Kahaja, 18.7.17 14:59:14  

I vzduch tě může zabít za určitých podmínek :2:

• Kahaja
    Kahaja, 18.7.17 12:19:25  

Ahoj,tady se snad bude diskutovat dobře :2:

• Jessie
      Jessie, 18.7.17 14:54:35  

Tady to spíš usnulo, Kahajo :4:. Třeba to zase ožije, byla bych ráda. Ale všechno prostě nestíhám.....

• milda
        milda, 21.8.17 11:02:24  

Mrtvo je všude. Něco jsem provedl s tím Haiku níže, s dovolením.

• Jessie
    Jessie, 30.5.17 17:36:43  

Zvířata jsou bezmocná proti tomu, co s nimi provádějí páníčkové v dobré víře v moudrost, odbornost a kompetenci veterinářů. Ono je to tak i s lidmi, ale člověku to patří, když nemá vlastní rozum.

Dokáže si někdo představit, jak jsou zničená střeva po několikadenním průjmu? A na to dá veterinář antibiotika, která dále střeva masivně ničí. Antibiotika oni dávají na všechno univerzálně, zas tak moc tím nepokazí, snad i někdy pomohou, zvíře většinou přímo nezabijí. Ach jo...

• anika
      anika, 30.5.17 21:30:40  

:11:

• Kamilka
      Kamilka, 4.6.17 13:24:48  

Asi se to liší případ od případu. Mě když měl nebožtík pejsek průjem veterinář žádná antibiotika nikdy nedal. Spíše nějaká probiotika, živočišnné uhlí a tak podobně.

• Jessie
        Jessie, 4.6.17 15:59:24  

Kéž by, Kamilko. Mně když dá veterinář pro zvíře jako první antibiotikum, a přitom to nemá jasný důvod, k čemu jsou antibiotika určena, tak jdu od něj. Při příjmu jasně to, co píšeš. Pokud to není nějaká infekce, ale to by musel mít nejdřív výsledky z laboratoře.

• debri
          debri, 4.6.17 20:13:09  

Je to naprd cpat zbytečně ATB jak do zvírat tak do lidi.Pak se mikroby stavaji rezistentnimi a na průsvihy typu nehojicich se ran,tězko lécitelnych infekcí je zadělano :9: :10:

• Jessie
            Jessie, 4.6.17 20:43:05  

Přesně tak, debri. Oni to snad mají doktoři jako alibi, nebo co. Já jsem děti radši nechala pár dní se vyležet, nechodila jsem s každou maličkostí k doktorům, právě aby to do nich necpali. At si učitelky třeba nadávaly.

• anika
              anika, 4.6.17 20:51:39  

:4:

• Jessie
    Jessie, 30.5.17 08:50:08  

Léta se vědci mýlili - škodlivý je cukr, nikoliv živočišné tuky: http://blog.aktualne.cz/blogy/margit-slimakova.php?itemid=29326
    To vím už dávno.

• Jessie
    Jessie, 29.5.17 19:25:33  

Srdce léčí chůze.

Z přírodního ruského léčitelství.

• Jessie
    Jessie, 22.5.17 17:22:19  

Malý test schopnosti vytvořit ze scény obraz, ukážu na stylu haiku:

Na lesní cestě
    náušnice s fialovým kamínkem

Toto je scéna.
    Jak z ní vytvořit obraz?
    Nechám to tu nějaký čas na zkoušku :2:.

• Jessie
      Jessie, 29.5.17 19:26:05  

(budu pokračovat)

• Jessie
        Jessie, 17.8.17 18:56:50  

Na lesní cestě
        náušnice s fialovým kamínkem
        není to ta moje

• Jessie
          Jessie, 17.8.17 19:00:20  

Trvalo mi to, napadala mě spousta možností, jak to dokončit. Vybrala jsem tuhle. Je v tom trochu lítosti ("ta moje" znamená, že jsem ji taky ztratila), trochu marnivosti (nosíme náušnice i do lesa...) a kdoví co ještě. Haiku je těžké vysvětlovat.

• milda
            milda, 21.8.17 11:00:57  

Ovšem Haiku dodržuje určitý rytmus, a to 5-7-5.
            Na lesní cestě
            fialový kamínek
            borůvky pláčou

• Jessie
              Jessie, 21.8.17 12:53:43  

A to se ti povedlo, moc hezké.

Jinak s tím rytmem, to vědomě nedodržuju. To říká západní haiku a psal to i Bandy. Není to nejdůležitější a ani by mě to nezaujalo, na haiku jsou úchvatná jiná pravidla, vnitřní filosofie blízká přímočarosti bojových umění.
              Pořád se chystám si to v bodech sepsat...

• 666999
              666999, 29.8.17 22:31:06  

5-7-5 ano
              obsahem ne

• Jessie
                Jessie, 30.8.17 13:05:30  

???
                Napiš lepší.

• Jessie
    Jessie, 21.5.17 20:32:15  

Je několik fór určených ke zveřejňování vlastních literárních pokusů menšího rozsahu. Bohužel nenacházím na nich nikoho, s kým bych byla na stejné vlně.

Přemýšlím o tom, jak nudné mohou být takové vyprávěné životní vzpomínky na něco, co mě sice nesmírně bere a dojímá, ale druhého člověka, který to mnou napsané má číst, to prostě nezajímá, nezaujme. A přitom se vyskytují lidé, kteří taková vyprávění ze života dokáží napsat nesmírně poutavě i pro čtenáře. Čím to může být?

Psaním vytvoříme SCÉNU - a to ještě není ono. Musíme vytvořit OBRAZ.
    Rozdíl mezi scénou a obrazem je obtížně pochopitelný, někdo ho možná nepochopí nikdy. Ale tady je možná začátek umění poutavě psát.

• anika
      anika, 22.5.17 04:25:15  

Ráda jsem četla Simonu Monyovou, mám všechny její knihy. Těšila jsem se na každou nově vydanou. Pak ji Boris zabil a mně to bylo tak líto, jako by mi umřel člen rodiny...
      Její knížky byly útlé rozsahem a silné příběhem, četla jsem je jedním dechem, vracím se k nim pořád i když je znám nazpaměť.

• Jessie
        Jessie, 22.5.17 17:18:00  

Ta paní uměla psát, byla to krásná a zajímavá žena. Škoda jejího života a zmařeného talentu.
        I když já jsem její knížky nevyhledávala, právě kvůli těm tématům, na které prostě nemám sílu. Vyhýbám se takovým věcem, moc těžce prožívám, když si lidé, zvlášť ti blízcí, ubližují.

• milada948
          milada948, 5.7.17 15:11:35  

Já mám taky všechny i tu poslední a taky mě do dneška chybí,to její psaní.

• Jessie
            Jessie, 5.7.17 19:57:16  

A já mám ráda lidi, co ještě dneska čtou. Jakoby se to ze života vytrácelo, lidi si prohlížejí internet a hloupé časopisy a přečíst knihu už málokoho zajímá.

• anika
              anika, 6.7.17 07:22:46  

Já čtu pořád, i když pravda, teď míň :11:

• Jessie
    Jessie, 30.4.17 15:17:24  

Dnes večer by všichni měli sedět u ohně a dívat se do jeho plamenů.

Proč je to důležité, to je popsáno v tomto krásném článku. http://www.kaaden.ufouni.cz/pub/Kniha/str41.htm

Ti, co už tu nejsou, možná najdou světélko a na chvíli mlčky přijdou.

• Jessie
    Jessie, 12.4.17 16:01:39  

Zaujal mě vlaštovičník. Naložila jsem si ho do vinného octa, jako první pokus.

VLAŠTOVIČNÍK - ÚČINKY:

choleretikum (zvyšuje tvorbu a vylučování žluči)

cholagogum (zvyšuje vylučování žluči ze žlučníku); cholelitiáza (žlučové kameny); léčí játra, dvanácterník a slezinu; dle Mattioliho Herbáře vlaštovičník uvolňuje "ucpaná" játra a slezinu

spasmolytikum (uvolňuje hladkou svalovinu vnitřních dutých orgánů při křečovitých bolestech žlučových či močových cest, bronchů, v trávicím systému)

antitusikum (tlumí dráždivý kašel)

antiastmatikum ve smyslu PREVENCE: dovede předcházet astmatickým záchvatům

sedativum (zklidňuje) s centrálním účinkem a analgetikum (proti bolesti)

vazodilatans (roztahuje srdeční cévy: zúžení věnčitých tepen se stává problémem při angině pectoris)

kardiotonikum (posiluje činnost srdce); tlumí bušení srdce

uterotonikum (tonizuje dělohu)

hypotonikum (na vysoký krevní tlak)

emmenagogum (reguluje menstruaci): nepravidelná menstruace; amenorea (vynechání menstruace)

diuretikum (močopudný)

diaforetikum (podporuje pocení)

laxativum (projímavé účinky)

fytoncidní/baktericidní účinky (proti bakteriím, zvláště na grampozitivní druhy) i antiprotozoikum (proti některým prvokům: např. proti Trichomonas vaginalis, tj. bičence poševní způsobující poševní výtoky)

cytostatikum (protirakovinné účinky)

metabolikum (podporuje látkovou výměnu)

• Jessie
      Jessie, 12.4.17 17:14:19  

V období kolem velikonoc je mi vždycky nejhůř z celého roku...

• anika
        anika, 12.4.17 19:07:49  

:8:

• Jessie
          Jessie, 13.4.17 07:12:47  

Správně, :8:
          A ještě toho vaření, té práce, a ty barbarské velikonoční zvyky :10: .
          Už aby to bylo za námi.

Jinak při pohledu na tebe jsem si uvědomila, že v dobách, kdy jsem byla zamilovaná, jsem ani tohle roční období nevnímala negativně, prostě jsem se vznášel :2: :4:

• anika
            anika, 13.4.17 16:53:53  

Nevím jestli jsem zamilovaná, ale připadám si milovaná....a to je tak hezký pocit, že o něj nechci přijít :15:

• Jessie
              Jessie, 13.4.17 18:34:27  

Věřím :2:. Děláš správně, že si to užíváš :4:.