Smrt a život

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
milada948 (2019-08-19 00:01:58)milda (2019-08-12 08:30:55)Jessie (2019-08-08 13:58:26)Kamilka (2018-12-01 18:48:14)bejbi (2016-12-08 18:34:17)
Smrt a život
Založeno: 16. 2. 2014 | Příspěvků: 4 635 | Členů: 5
Správci: Jessie (hlavní)

Je dobré znát datum své smrti? A tisíc dalších otázek souvisejících s tématem Smrt. Také o tom, co po nás zůstává, o přání být nesmrtelnými, o strachu i naději a smíření. Možná i o smrti Satanky.

https://janica9.wordpress.com/
jessie9@seznam.cz

Stránky Satanky, dnes jsou už jen v internetové paměti:
http://web.archive.org/web/20130506035231/http://www.satanka.estranky.cz:80/

Archivy komentářů:
http://www.archiv.estranky.cz/
http://www.archiv2.estranky.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jessie
    Jessie, 7.8.19 18:03:23  

Je okurková sezona. Máme jich plnou zahradu, tak přemýšlím, co s nimi. Škoda, že se nedá uchovat okurkový salát. Zkusila jsem sterilovat, to je strašný blaf. Tak jsem zkusila zmrazit jako tříšť. Vtip je v tom, že se to musí zhruba každou hodinu až do zmrznutí zamíchat. Vypadá to docela dobře, i chutná.

• milda
      milda, 7.8.19 21:08:30  

Neporadím, okurky nemaje. Rád bych je měl :4:

• Jessie
        Jessie, 8.8.19 13:30:50  

Kdybys byl blíž, tak bych tě zásobila :2:. Letos rozdávám okurky, rajčata, saláty na potkání :4:.

• milda
    milda, 21.5.19 10:12:59  

https://www.jogadnes.cz/joga/nadi-sodhana-322/

• Jessie
      Jessie, 22.5.19 14:12:11  

No výborně, to jsem ráda, že to tam čtu - některá nosní dírka bývá méně průchodná. Já si už myslela, že jsem ojedinělá zrůdička :6:. Právě tu levou mám průchodnou méně.
      Jinak s několika cviky jógy žiju od svých sedmnácti let, kdy jsem ji objevila. Denně, nevynechám nikdy, potřebuju to. Dýchací cviky šly zatím mimo mě.

• milda
        milda, 22.5.19 18:56:02  

Cvičíval jsem Rišikéšskou sérii podle van Lysebetha, ještě nedávno. Celá pranájáma není pro nás, dlouhé výdrže po nádechu jsou dost o hubu. Teď se věnuju čchi kungu a přejdu na Falung gong, zdá se mi být zajímavý.

• Jessie
          Jessie, 26.5.19 18:29:15  

Už jsme se o tom jednou bavili, na smazaném foru. Určitě je to přínosné, jinak by to necvičilo takové množství lidí, nemělo by to takovou tradici. Pro mojí mentalitu to ale není. Počínaje "pozdravem slunci" pro mě tahle cvičení končí, jsou nad rámec mé trpělivosti, tohle prostě necítím. Nepřinutím se k tomu, a proto by to nebylo ono.

• milda
            milda, 27.5.19 15:47:29  

Jsou systémy, k nimž nemůžeš přistupovat s nechutí. Tvoje problémy se znásobí.

• Jessie
              Jessie, 2.6.19 11:38:29  

To jsi vyjádřil přesně.
              Ještě si myslím, že tohle cvičení potřebuje vnitřní klid, vyrovnanost, sílu. To mě vždycky napadne, když vidím třeba Japonce, jak to cvičí někde v parku. Ten výraz tváře, jiný svět, než my.

Jinak odjíždím, byla jsem líná zařídit si připojení na internet, takže nevím, jak tu budu.

• milda
                milda, 2.6.19 21:25:23  

Tak si to užij.

• Jessie
                  Jessie, 24.7.19 23:13:23  

Jo, byla to paráda. Odvykla jsem si pít kávu a zírat přitom do monitoru, už jsem ani nevěděla, že to jde :-). Žít bez písmenek je krásné :-).

• milda
                    milda, 25.7.19 07:53:09  

Jde to. Těžko, ale jde. Když ale vidím děti, jak bez PC nebo mobilu jsou úplně mimo, je mi smutno. Sakra, jak jsme my mohli bez toho existovat?

• Jessie
                    Jessie, 25.7.19 15:17:50  

Existovali jsme krásně :2:. Jsem ráda, že jsem prožila dětství bez internetu. Ale co hlavně - měla jsem maminku, která nezírala do monitoru a nehádala se s cizími lidmi, ale byla s námi a věnovala se nám.

• milda
                    milda, 25.7.19 18:10:59  

Trochu jsem se pousmál. To je tím, že jsem trochu starší. Dětství a Internet? Dětství a hry, lumpárny, sport. Monitor?
                    Snad jen televizní obrazovka, černobílá. Večer. PC? Nebylo, ještě ho nevymysleli. Ale tykat mi můžeš dál :2: :1:

• Jessie
                    Jessie, 26.7.19 13:35:54  

To jsme si špatně rozuměli, za mého dětství internet nebyl, a nebyl dokonce ani v době, kdy jsem já sama měla malé děti. Takže i já jsem se jim mohla věnovat a užívat si ten čas naplno. Proto když dnes vidím mladé maminky, jak tráví na internetu spoustu času a dávají do toho plno emocí, představím si, jak to asi vypadá u nich doma, co asi dělají ty děti, když maminka je nepřítomná - duchem :2:

• Jessie
    Jessie, 20.5.19 13:16:44  

Dneska leje, nádhera. Běhala jsem kolem sudů, různě to regulovala, takže máme všechno plné. Asi deset sudů, možná víc, vana. A prší. Chtělo by to větší zásobníky. Měli bychom se naučit s vodou hospodařit a nenechat ji zbůhdarma odtékat.

• Jessie
    Jessie, 14.5.19 18:13:53  

Každá nosní dírka má vliv na jinou funkci mozku. Nadechování pouze pravou nosní dírkou se označuje jako "sluneční dech" a aktivuje levou polovinu mozku. Ta má vliv na schopnost prosazovat se, umění říci ne a snazší rozhodování, stimuluje krátkodobou paměť a logické myšlení. Naproti tomu dýchání levou dírkou, tzv. "měsíční dech", aktivuje pravou polovinu mozku a intuitivní složky - schopnost vcítění se a citového prožívání a také podněcuje dlouhodobou paměť.

Dýchání levou nosní dírkou má pomáhat usnout. Nevím, zatím jsem to nezkoušela, ale připadá mi to zajímavé.

• milda
      milda, 17.5.19 17:35:50  

Jedna z jógových dýchacích pozic - střídavé dýchání. Funguje.

• Jessie
        Jessie, 20.5.19 13:14:11  

Tou levou dírkou to prý uklidňuje. Zkusila jsem to na tlaku: dýchám normálně, mám 145/92, několikrát měřím a je to podobné. Pak jsem chvíli dýchala tou levou dírkou - a 136/85. Kdyby to tak fungovalo pořád, byla by to paráda.

• Jessie
    Jessie, 10.5.19 17:02:43  

Mám tolik práce... Když přijdu domů, to trvá, než obejdu zahradu a očuchám fialový, růžový a bílý šeřík :2:.

• milda
      milda, 13.5.19 08:01:23  

Já se těším, až odkvete - tedy nejen ten šeřík. Alergie je pěkná svině...

• Jessie
        Jessie, 13.5.19 11:54:38  

To chápu, vím, jak to vypadá. Já naštěstí na tohle alergii nemám, ale jiné ano. Například se mi z ničeho nic objevila alergie na hroznové víno. Prostě mi po něm oteče pusa, jako kdybych byla na plastice :6: . Což by mi nevadilo, jenže člověk neví, co to udělá uvnitř těla. No a pak jsem neodolala a vzala si hrozen z našeho skleníku - a nic! Žádná alergie! Takže mám alergii jen na hrozny z dovozu v supermarketech. Oni to zřejmě něčím stříkají. Člověk aby se bál jíst něco jiného, než si sám vypěstuje.

• milda
    milda, 15.4.19 11:32:36  

Trochu života je tu třeba...

• Jessie
      Jessie, 18.4.19 13:51:11  

Myslíš? Tady už by to neoživil snad ani návrat Satanky. Tedy myslím zázrak. Všechno jednou končí, vracíme se do reálu, všechno už bylo řečeno.

• milda
        milda, 19.4.19 10:06:02  

...a co Nazaretskej?...V podstatě máš recht.

• Jessie
          Jessie, 19.4.19 17:36:59  

Tomu jsem neporozuměla, jak to myslíš s tím Nazaretským.

Ale zas tak recht nemám, uvědomila jsem si to hned, jak jsem ten smutný příspěvek odeslala. Protože zase docela loučit se nechci.

• milda
            milda, 19.4.19 20:09:58  

Promiň, myslel jsem Ježíše. Věčné téma a teď zrovna živé. Hezké Velikonoce.

• Jessie
              Jessie, 20.4.19 14:01:29  

To samozřejmě vím, že jsi myslel Ježíše. No, co by nám asi řekl, to by mě zajímalo. Co by řekl tomu žvanění na internetu, té spoustě času, co tomu mnozí věnují.
              Jinak velikonoce jsou pro mě svátky jara. Bývá mi v této době odjakživa nejhůř z celého roku (a ještě do toho ty barbarské zvyky s pomlázkou :6:), ale pak se to začne rychle zlepšovat.

• milda
                milda, 20.4.19 19:21:56  

U mne dojde ke zlepšení až odkvetou stromy. Letos mne to bere zvlášť silně.
                Kdyby tu Ježuldabyl, asi by ho zlikvidovali ještě rychleji.
                Pokud by nemlčel.

• Jessie
                  Jessie, 23.4.19 17:57:48  

Ježulda :1: Moje děti zase říkaly Ježíškovi Ježich :4:.
                  Ale co by s ním bylo dneska, to netuším. On se nehodil ani tehdy, ani potom, po smrti ho neustále zrazovali, ti mocní. Ale lidé by za ním zřejmě šli. Kam by nás vedl? K revoluci ne, revolucionář nebyl.

• Jessie
    Jessie, 25.3.19 18:46:49  

Zemřela jedna paní, co občas psávala ke mně na blog. Moc trefné a vtipné básničky, mimo jiné. Občas se tam lidé i hádají, občas jsou na sebe zlí, i na ni někteří byli, když už byla vážně nemocná, což jsme nevěděli. Říkám si, jak opravdu nevíme, kdo je na druhé straně virtuálního setkání. A měli bychom být opatrní a vnímaví, pozorní a ohleduplní ke všem.

• milada948
      milada948, 26.3.19 11:27:37  

To máš pravdu,taky mně zemřela jedna kamarádka s kterou jsem začínala na Lidech,pořád byla dobrá,pak něco příjde a za pár měsícu už nebyla.

• Jessie
        Jessie, 27.3.19 20:14:02  

Je to tak, zrovna je nějaká divná doba, jeden za druhým odchází. Taky kamarádka, co chovala psy, odešla. Chudáci ti psi, už nikdo se o ně tak nepostará, už nikdy nedostanou tolik lásky. Člověk se trápí, ale pochopí to, zvíře neví, co se stalo.

• milada948
          milada948, 28.3.19 11:24:44  

To máš pravdu,a kor když není už nikoho ,kdo by je opatřil.Proto když nám naposledy zemřel náš psík,tak jsme už nechtěli jiného,protože už by jsme ho asi nedochovali a navíc když jsem viděla když umíral jak po nás koukal,to už nechci zažit.Ale máme ho na zahrádce ,takže nezapomeneme.

• Jessie
            Jessie, 29.3.19 13:15:59  

To chápu. Je to hrozně těžké rozhodování - žít bez zvířete, když už je člověk starý, nebo se strachovat, co s ním bude, až se o něj nebudu moct starat. Já prozatím nedokážu žít bez černého perského kocoura, a vůbec bez koček.

• milada948
              milada948, 29.3.19 15:04:59  

Taj dcera mají jorkštírka,tak občas je u nás když jedou pryč.

• milada948
              milada948, 29.3.19 15:06:55  

http://www.2i.dfklub.cz/25080d27f4

• Jessie
                Jessie, 29.3.19 19:31:17  

Ten je nádherný :2:.

• milada948
                  milada948, 30.3.19 18:28:04  

Je to miláček :4:

• Jessie
                    Jessie, 30.3.19 19:03:11  

Líbí se mi, že není překrmený. Moje kamarádka má z podobného psa (taky malá rasa, ale jiná) úplnou kouli, a to není ani hezké, ani zdravé.

• milada948
                    milada948, 31.3.19 09:26:50  

Tak to mám zákaz ji cpát,oni nechtějí aby byla tlustá,není to prý zdravé.

• milda
    milda, 18.3.19 18:32:54  

První motýl, včera. Dnes je mu asi zima.

• Jessie
      Jessie, 18.3.19 20:53:18  

Mně taky je zima :6:. Ale už žiju nadějí, že bude líp :4: . Tohle období těšení se mám ráda. Dneska jsem hledala podběl, potřebovala bych na čaj, koukala jsem po žlutých kvítkách, ale zatím nic.

• milda
        milda, 19.3.19 15:27:44  

Ještě vydrž. Tady je prosluněné místo, kde bývá první. Ale není.

• Jessie
    Jessie, 15.3.19 17:35:44  

Dnes myslím na tebe, Mildo, a na tvůj Nový Zéland. Je to šok, myslela jsem, že je to kraj bezpečný a mírumilovný. PROČ tohle?

• milda
      milda, 15.3.19 19:45:08  

Měl jsem tam touhle dobou být. Nevím, co se děje. Zdá se, že začíná vadit roztahovačnost muslimů.
      Christchurch jsem navštívil po tom velkém zemětřesení. Byla tam jedna mešita, zdá se, že přibývají. Pravda, je to už 8 let. Ten čas letí.

• Jessie
        Jessie, 16.3.19 14:48:47  

Asi jo... Tohle prostě nedělá dobrotu, mísení kultur nefunguje.

• milda
    milda, 13.3.19 20:09:53  

Koukám, jak se plaší koně. A ona bachyně s malými prasátky.
    Byla tak malinká, že jsem je málem přehlédl. Nepřecházet silnici, neviděl bych je. Ovšem matka, ta se přehlédnout nedala. Ještě že jsem neměl sebou psa. Už jednou mi ho prase napáralo.

• Jessie
      Jessie, 14.3.19 14:46:20  

Ale to musí být krásné :2:. Mě mateřství zvířat hrozně dojímá.
      A ty jezdíš s koněm, jak ti to závidím :2:.

• Jessie
    Jessie, 13.3.19 17:30:37  

Už dávno jsem dumala o tom (nevím, proč jsem se na to jednoduše nezeptala :2: ), jak člověk získá psa, které je napůl pes a napůl vlk. Ale jen jestli se ti chce o tom psát...

• Jessie
    Jessie, 11.3.19 15:41:15  

Včera procházka v lese, to byl adrenalin :6:.

• milda
      milda, 12.3.19 20:54:29  

To mi povídej. Já mám rozdělaný dřevo, musel jsem přerušit. Ale musím, než mi ho někdo ukradne. Dnes na hřbitově byly hroby zavalené stromy.

• Jessie
        Jessie, 13.3.19 12:45:57  

No jo, po dřevě je scháňka. U rybníka spadlé stromy a hned je u nich někdo s pilou, ráno za šera :6: .