Smrt a život

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
milada948 (2019-03-22 09:38:25)milda (2019-03-19 20:25:18)Jessie (2019-03-19 18:04:17)Kamilka (2018-12-01 18:48:14)Shana (2018-09-05 20:57:16)bejbi (2016-12-08 18:34:17)
Smrt a život
Založeno: 16. 2. 2014 | Příspěvků: 4 594 | Členů: 6
Správci: Jessie (hlavní)

Je dobré znát datum své smrti? A tisíc dalších otázek souvisejících s tématem Smrt. Také o tom, co po nás zůstává, o přání být nesmrtelnými, o strachu i naději a smíření. Možná i o smrti Satanky.

https://janica9.wordpress.com/
jessie9@seznam.cz

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• milda
    milda, 18.3.19 18:32:54  

První motýl, včera. Dnes je mu asi zima.

• Jessie
      Jessie, 18.3.19 20:53:18  

Mně taky je zima :6:. Ale už žiju nadějí, že bude líp :4: . Tohle období těšení se mám ráda. Dneska jsem hledala podběl, potřebovala bych na čaj, koukala jsem po žlutých kvítkách, ale zatím nic.

• milda
        milda, 19.3.19 15:27:44  

Ještě vydrž. Tady je prosluněné místo, kde bývá první. Ale není.

• Jessie
    Jessie, 15.3.19 17:35:44  

Dnes myslím na tebe, Mildo, a na tvůj Nový Zéland. Je to šok, myslela jsem, že je to kraj bezpečný a mírumilovný. PROČ tohle?

• milda
      milda, 15.3.19 19:45:08  

Měl jsem tam touhle dobou být. Nevím, co se děje. Zdá se, že začíná vadit roztahovačnost muslimů.
      Christchurch jsem navštívil po tom velkém zemětřesení. Byla tam jedna mešita, zdá se, že přibývají. Pravda, je to už 8 let. Ten čas letí.

• Jessie
        Jessie, 16.3.19 14:48:47  

Asi jo... Tohle prostě nedělá dobrotu, mísení kultur nefunguje.

• milda
    milda, 13.3.19 20:09:53  

Koukám, jak se plaší koně. A ona bachyně s malými prasátky.
    Byla tak malinká, že jsem je málem přehlédl. Nepřecházet silnici, neviděl bych je. Ovšem matka, ta se přehlédnout nedala. Ještě že jsem neměl sebou psa. Už jednou mi ho prase napáralo.

• Jessie
      Jessie, 14.3.19 14:46:20  

Ale to musí být krásné :2:. Mě mateřství zvířat hrozně dojímá.
      A ty jezdíš s koněm, jak ti to závidím :2:.

• Jessie
    Jessie, 13.3.19 17:30:37  

Už dávno jsem dumala o tom (nevím, proč jsem se na to jednoduše nezeptala :2: ), jak člověk získá psa, které je napůl pes a napůl vlk. Ale jen jestli se ti chce o tom psát...

• Jessie
    Jessie, 11.3.19 15:41:15  

Včera procházka v lese, to byl adrenalin :6:.

• milda
      milda, 12.3.19 20:54:29  

To mi povídej. Já mám rozdělaný dřevo, musel jsem přerušit. Ale musím, než mi ho někdo ukradne. Dnes na hřbitově byly hroby zavalené stromy.

• Jessie
        Jessie, 13.3.19 12:45:57  

No jo, po dřevě je scháňka. U rybníka spadlé stromy a hned je u nich někdo s pilou, ráno za šera :6: .

• milda
    milda, 9.3.19 19:09:31  

Někdo mi pořád loupe perníček...

• Jessie
      Jessie, 10.3.19 14:06:31  

Vítr :2: ? Ten je pořádný...

• milda
        milda, 11.3.19 09:57:40  

Teď je příšerná chumelenice. Trošku blbé, že?

• Jessie
          Jessie, 11.3.19 15:39:44  

Doufám, že už to pomine a přijde teplo.
          V zimě v mrazech jsem vzala domů opuštěného kocourka. Dala jsem ho do nepoužívaného pokoje, zalezl tam pod postel a nedá se tam odtud vyhnat. V noci sežere granule, použije kočičí záchůdek, a zase zaleze. Nepodařilo se mi ho ochočit, jak jsem doufala, ani jednou se nenechal pohladit. Žádné Exupéryho návody jak ochočit lišku na něj nezabraly...
          Tak teď jen čekám na teplo, abych ho nějak vyhnala ven.

• milda
            milda, 12.3.19 20:56:30  

Možná se jen bojí, že ho vyhodíš. Patrně se mu to stalo.

• Jessie
              Jessie, 13.3.19 12:43:08  

Myslíš? Mně naopak všichni nadávají, že jsem ho uvěznila, že jsem mu tím ublížila. Taky myslím, že to není pravda, je takový hezoučký, čistý, pěknou srst. Ne jako ty otrhané špinavé příšerky plné klíšťáků venku. Stejně ho budu muset dát ven, nemohla bych nikam odjet, nestarali by se o něj.

• Jessie
                Jessie, 13.3.19 17:28:44  

Kocourka pod postelí jsem vyfotila a dala jsem fotku na profil. Kromě toho taky kytičky, co sázím kolem stromků, a svoje špičkové profi chlebíčky :2: .

• milda
                  milda, 13.3.19 19:43:22  

Kdysi dávno ke mně přišel na zahradu krásný kocour, byl dost potrhaný. Byl u mne asi měsíc a pak se ztratil. Docela nevděčník, potom, co jsem se o něj staral. Vůbec to mám u dobytka dobrý. Většinou jsme brzy kamarádi.

• milda
                  milda, 13.3.19 19:45:00  

Ty chlebíčky máš tedy nadupaný...

• Jessie
                    Jessie, 14.3.19 14:48:13  

Jo, podávám k nim dezertní vidličku, slabší povahy neotevřou tolik pusu :4:. A saláty dělám sama, vajíčka domácí.

• Jessie
    Jessie, 5.3.19 17:37:06  

Dneska jsem myslela, že nevstanu, jak se mění počasí (padaly kroupy!), tak se mi strašně motá hlava... Naštěstí mám první pomoc - čaj ze lžičky chilli nebo pálivé papriky -okamžitý účinek. A pak teprve kafe.

• milda
      milda, 6.3.19 16:21:33  

Co na to říká žaludek?

• Jessie
        Jessie, 6.3.19 16:32:03  

Dobrá otázka :6:. Žaludek se dá vytrénovat a přivyknout. Vem to tak, že některé národy jedí hodně pálivé, a prospívá jim to, hlavně na tyhle kardiovaskulární choroby. Já jsem odjakživa pálivé milovala, takže nemám problém. A chilli účinkuje podobně jako acylpyrin, ale bez jeho nežádoucích vedlejších účinků.
        Jinak snídám ovoce, momentálně většinou jablka, takže to žaludek taky srovná.

• Jessie
          Jessie, 6.3.19 16:32:32  

Doufám, že nad tou mou životosprávou někdo neomdlí :4: :15:

• milda
          milda, 9.3.19 19:13:10  

Nejde jen o žaludek - kdybys měla hemoroidy, dost by se plašily...A těch slzí... :4:

• Jessie
            Jessie, 10.3.19 14:09:43  

Tak v podstatě nikdy u ničeho člověk s jistotou neví, čemu to může škodit. Asi se nemá nic přehánět, to je jediný způsob, jak se nežádoucích účinků vyvarovat. Já to dost přeháním, to je pravda, mám sklon myslet si čím víc, tím líp...

• Jessie
    Jessie, 28.2.19 16:13:36  

Zemřel Jiří Pomeje. O jeho pokusu "vyhladovět rakovinu" jsme tady mluvili, zde a potom i na dalších následných vláknech:
    https://www.diskutnici.cz/forum/2911-smrt-a-zivot/tree/4577

Faktem je, že se nádor v krku působením hladovky zmenšil, nerostl, a to je víc, než dokázala celá lékařská věda. Tohle je pro mě nejdůležitější fakt, prokázaná skutečnost, kterou nikdo nepopírá.
    Jiří pak sice podlehl naléhání svého okolí a lékařů a svěřil se do jejich péče, a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Já bych prostě žila tak, že bych střídala období hladovky a syrové stravy, případně opatrně vegetariánské.

• milda
    milda, 24.2.19 16:20:05  

Pro Tebe
    http://www.yoom.cz/img/l7n0v8xb_source.jpg

• Jessie
      Jessie, 24.2.19 16:28:08  

To už letos? Nádherné, děkuji :2:

• milda
    milda, 23.2.19 08:50:40  

A sněženky, ten něžný posel jara, už u nás kvetou. Zatím 4.
    Čekám konipasa - Rusové mu říkají ledolamka - ten přivolává jaro. Hnízdívá u mne.

• milda
      milda, 23.2.19 17:04:33  

Smrt a život - zima a jaro. Věčný koloběh.

• Jessie
        Jessie, 24.2.19 15:45:03  

Koloběh, kéž by. Mou smrtí pro mě všechno skončí :4:.

• milda
          milda, 24.2.19 16:11:36  

Ne pro Tvou duši...

• Jessie
            Jessie, 24.2.19 16:31:31  

O duši nevím, ani když spím - spí i duše. Takže možná duše bude i po smrti, ale co s tím, když o tom nebudu vědět :4:.

• milda
              milda, 24.2.19 18:29:15  

Duše, nebo to co nazýváme duší, opustí Tvé tělo a začne si žít svůj nový příběh. Najde si jiné tělo. Už to nebudeš Ty, ale někdo s Tvými zkušenostmi, které mu předá.

• Jessie
                Jessie, 25.2.19 16:57:06  

Mildo, nerada bych tě svými postoji k tomu nějak podráždila, tak když překročím míru tvé tolerance, tak to prostě nech být :2:.
                K tomu, co píšeš, mám otázku - jak tohle může někdo zjistit?

• milda
                  milda, 25.2.19 18:13:34  

Vědecký postoj, ten by asi vyhověl. Jsou věci ,které věda nevysvětlí - např. funkčnost čínské medicíny, auru a další.
                  Napadá mne, jestli to není tím, že na to věda ještě nedorostla.
                  Promiň, teď jsem si uvědomil, že tohle téma mezi námi už bylo. Já ani věda nevysvětlíme, proč je vidět aura. A přesto jí vidím.
                  Opouštím tohle téma, je lepší se bavit o kytkách.

• milda
                    milda, 25.2.19 18:20:27  

Podívej se na tu pitomou včelu. Napase se, ale stojí jí to život, vyletěla brzy.
                    http://www.yoom.cz/img/car8bkln_source.jpg

• Jessie
                    Jessie, 25.2.19 18:45:33  

Vůbec ne vědecký přístup, spíš naopak - empirie, vlastní zkušenost, ověřitelnost smysly, to bych ráda. Čínská medicína je staletími odzkoušená, kdybych si mohla vybrat, dala bych přednost čínskému doktorovi před naší chemií. A aura, tomu se dá bez problémů věřit, že ji prostě někteří lidé vidí, protože je jich dost na to, aby to byla pravda, i když já ji nevidím. Je to možné, je to přijatelné, není to nic neskutečného.

• Jessie
                    Jessie, 25.2.19 18:47:15  

Taky mi jedna včelička dnes lezla po ruce, když jsem čistila skalku. Proč by měla zahynout? Věřím, že přežije.

• Jessie
    Jessie, 13.2.19 17:12:30  

"Chtěli bychom žít tolika různými životy, na tolika krásných místech. Pohleďme na toho krásného motýla - usedne na hromadu hnoje a je spokojen"
    To napsal Joseph Conrad, chtěl tím vyjádřit tu věčnou lidskou touhu, která přináší jen nepokoj duše. Vzpomenu si na ta slova vždycky, když si prohlížím krásné fotografie třeba zrovna z toho Zélandu, a toužím tam být. Jenže těch míst, kde bych chtěla žít, je tak strašně moc, naše Země je tak krásná :2: .

• milda
      milda, 22.2.19 18:25:49  

Motýla na hnoji jsem ještě neviděl. Možná až tak spokojený nebyl - odletěl raději na kytku. Tam ho lze spatřit. Tam zklidní svůj duševní nepokoj.

• Jessie
        Jessie, 24.2.19 15:46:59  

Tak já často, na kompostu - oni se živí tak, že pijí, jakoukoli tekutinu. Takže klidně i ten hnůj, je lepší, než cokoli jiného.
        Mimochodem, vždycky si vzpomenu na Luďka Munzara, říkával, že mu hnůj nesmrdí. Mám to taky tak :2:.

• milda
          milda, 24.2.19 16:10:02  

Kompost a hnůj jedno nejsou. Pan Munzar, koňák jako já. Hromada koňského hnoje - halda vůně.

• Jessie
    Jessie, 13.2.19 17:08:01  

Ve vzduchu je předjaří, na zahradě se pod sněhem objevily rašící lístky sněženek.

• Jessie
    Jessie, 6.2.19 13:26:45  

Tak jsem si říkala s koncem ledna už je to dobrý, přežila jsem nejhorší měsíc v roce, a ony přijdou mrazy :6:

• milda
      milda, 6.2.19 15:51:00  

Až v únoru tu napadly spousty sněhu, překazilo mi to všechny plány.

• Jessie
        Jessie, 6.2.19 18:44:14  

Tak snad to nebude dlouho trvat, ten sníh a mráz. A práce ti určitě ještě přibyla, u nás v lese se ani nedá jít po cestách, jak to pod tíhou sněhu popadalo. Normálně i zlomená krásná borovice. O starých stromech a ulámaných větvích nemluvě.

• milda
          milda, 6.2.19 18:53:58  

Nejspíš něco padlo, zatím si do lesa netroufám. Času dost, nemůžou ani zloději.
          Skypoval jsem s kámošem - u nich mají teď léto. Měl jsem tam být, ale bohužel, zdravíčko mi to nedovolilo. Těch cca 25 hodin v letadle by mi asi moc dobře neudělalo. Teď bych se pomalu chystal domů.

• Jessie
            Jessie, 6.2.19 23:27:59  

Na Zélandu? Jo, taky bych to brala. Ale dlouhý let by mě odradil. Jsem v letadle jak na trní, počítám každou minutu, nebaví mě to, a k tomu ten časový posun. Na Zéland bych letěla, jen pokud bych tam chtěla zůstat natrvalo.

• milda
              milda, 7.2.19 09:14:18  

Posun mi ani nevadil, ani hodinky si nemusíš přeřizovat - teda pokud máš s ručičkama nebo 12ti hodinový režim. Asi bych tam mohl zůstat, ale to jsem nechtěl z různých důvodů.
              Let je dlouhý, ale máš dost možností si ho "zkrátit". Líbilo se mi tam, ale už jsem zvažoval, že nepoletím. Zdraví to vyřešilo za mne - bohužel.

• Jessie
                Jessie, 7.2.19 12:57:31  

Poslali ti fotky? Vzpomínám, že jsi něco dával na Tušení, odkazy na tu krásnou přírodu?

• milda
                  milda, 7.2.19 21:49:14  

Neposlali, lumpové. :4: Ale na Netu je fotek mračno. A hezčích. Poprvé jsem nefotil, podruhé něco ano, mám to doma. Až pojedu domů, snad nezapomenu :4: