Smrt a život

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
milda (2019-01-20 17:17:38)Jessie (2019-01-20 08:06:56)milada948 (2019-01-19 14:36:24)Kamilka (2018-12-01 18:48:14)bejbi (2016-12-08 18:34:17)
Smrt a život
Založeno: 16. 2. 2014 | Příspěvků: 4 486 | Členů: 5
Správci: Jessie (hlavní)

Je dobré znát datum své smrti? A tisíc dalších otázek souvisejících s tématem Smrt. Také o tom, co po nás zůstává, o přání být nesmrtelnými, o strachu i naději a smíření. Možná i o smrti Satanky.

https://janica9.wordpress.com/
jessie9@seznam.cz

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• milda
    milda, 13.1.19 12:00:40  

Dnes, kdybych si chtěl zaběhat - jako že nechci - musel bych obout gumáky nebo jiné boty do bahna. Ještě že nechci :4:

• Jessie
      Jessie, 13.1.19 15:38:10  

Mně se dneska taky nechtělo, výjimečně zvítězila lenost.

• milda
        milda, 13.1.19 15:44:04  

Ještě včera spousta sněhu, dnes sračka,bahno. Má to zmrznout, bude sranda.

• Jessie
          Jessie, 13.1.19 15:58:06  

No, to bude... Silnice v pohodě, ale od nás nevyjedu :6:

• Jessie
    Jessie, 10.1.19 14:32:22  

Dnes ráno jsem si byla zaběhat v zasněženém lese - je to nádhera. Ještě pořád je u nás krásně.

• milda
      milda, 10.1.19 15:58:59  

Tady jedině na lyžích. Jak já ten sníh nenávidím...

• Jessie
        Jessie, 10.1.19 17:44:59  

Vždyť je to skvělé, bude dost vody, nemuselo by být takové strašné sucho, jako loni.

• milda
          milda, 11.1.19 11:03:38  

Asi se nemusíš prohazovat, abys mohla vyjet třeba nakoupit...

• Jessie
            Jessie, 11.1.19 13:30:21  

Víš, a mně by se to zrovna líbilo :2:. Taková parádní romantika :2:. Zásobila bych se předem a zapadnout sněhem někde daleko od civilizace, to bych si zrovna přála.

• milda
              milda, 11.1.19 15:30:25  

A medvěd, vlci a jiná havěť by se Ti tam líbila?

• Jessie
                Jessie, 11.1.19 15:44:19  

Líbila :2:

• milda
                  milda, 11.1.19 16:14:52  

A smysl tohoto fóra, život a smrt, by se Tvým sežráním naplnil

• Jessie
                    Jessie, 11.1.19 19:51:24  

Vážně, ty tam máš vlky a medvědy? Nebo divočáky? To už snad dneska ani v lesích nežije. Srnku občas vidím, liška nám zakousne slepice, něco krade vajíčka. Zvířata jsou zázrak :2: .

• milda
                    milda, 11.1.19 20:01:31  

Mraky divočáků,potkáváme je pravidelně. Dag je kříženec Něm. ovčáka a vlka. Divočák mi ho před lety málem zabil. Medvědi tu nejsou. :4: Lišku zakousl Dag loni, nějak se dostala na dvorek. A byl z toho fofr, jestli nemá vzteklinu, přišel jsem s ní do styku i já. Srnu utopil Dag v potoce. Kuna na půdě. Máme tu se zvířátka veselo.

• Jessie
    Jessie, 4.1.19 11:02:54  

Je čas na novoroční předsevzetí :2:
    Je čas nových začátků...

• milda
      milda, 8.1.19 16:20:27  

Předsevzetí? K čemu? Aby bylo co nesplnit?
      Nové začátky? Blbost.
      Téma fóra je mi z jistých důvodů blízké. Ale už dřív jsem ho opustil, pro jednoho, řekněme, blba. S někým se prostě nedá diskutovat, má svojí neochvějnou pravdu a za tu se bije. Bez ohledu na pravdu skutečnou.
      Tomuto fóru přeju, aby se mu dařilo.

• Jessie
        Jessie, 8.1.19 16:50:06  

Zdravím, Mildo, tebe ráda vidím :-). Často vzpomínám na naše hovory na Tušení, bylo mi s tebou moc hezky.

Já začínám pořád znovu, i když si zároveň říkám, že už tu za rok nemusím být, ale stejně začínám :2:.

A taky ti přeju, aby se ti dařilo, ve všem.

• milda
          milda, 8.1.19 21:17:21  

Ale jo. Začínat znovu, to je nekonečný cyklus. S tím nic nenadělám, ať se mi líbí nebo ne. Ovšem - není to záležitost jen začátku roku.

• Jessie
            Jessie, 9.1.19 13:56:27  

To jistě ne, jen je to takový zvyk :2: .

Četla jsem, že jsi dal Dagouška do kuchyně, to je dobře. Tohle pro ně můžeme udělat, nenechávat je samotné, aby se nebáli. Jsme pro ně celým vesmírem.
            Vždycky si říkám, jestli jedou někdo něco takového udělá pro nás.

• milda
              milda, 9.1.19 15:38:23  

Loni na jaře jsem málem umřel. Po nesprávné aplikaci kortikoidů se mi rozběhla fibrilace síní- víc než 180 tepů.
              Byl jsem za volantem. Ze strany viníků - žádná omluva - tu jsem ani nečekal - ani žádná péče.Můj pejsek určitě dopadne, co se týče péče, lépe, než lidský pacient v péči jednoho oddělení Fakultní nemocnice v Plzni. I když - tam kde mne dali dokupy byli špičkoví. Odd. aplikované farmakologie.

• Jessie
                Jessie, 9.1.19 17:14:45  

To je strašné, co se v našem zdravotnictví může stát. Myslím, že na nižší úrovni, ti skuteční machři na operačních sálech jsou naopak na špičkové úrovni a dokáží divy. Tak hlavně, že tě z toho dostali.
                A pejsci to mají dobré v tom, že jejich člověk si to hlídá a chce pro ně jen to nejlepší. Kolikrát žasnu, jak chudé důchodkyně nelitují peněz pro své psí nebo kočičí miláčky.

• Jessie
                Jessie, 10.1.19 14:34:22  

Dívala jsem se na Tušení - loni na jaře už jsme si tam spolu nepovídali. Asi půl roku předtím jsem to předala Achnatovi. A kde je mu konec...

• milda
                  milda, 10.1.19 15:57:05  

Krásně se zbavil Tušení kvůli jakémusi principu, zvanému 120K. Ono to stejně bylo předloni.

• Jessie
                    Jessie, 10.1.19 17:46:38  

Zbavil, a teď je tvoje. Možná se ti podaří ho rozjet, bylo by to pěkné.

• milda
                    milda, 11.1.19 15:35:36  

Já o něj nestál. A průzkum praví, že není zájem. Spějeme ke konci.

• Jessie
                    Jessie, 11.1.19 15:45:44  

Podle mě je to škoda. Je to památka. Napiš jednou za týden/měsíc pár slov, pozdravte se.

• milda
                    milda, 11.1.19 16:20:27  

Já jsem Tušení pro nezájem zavíral. A ti, kteří mne v tom nechali, mi to vyčítali. Rychle zapomněli a sama vidíš - jeden za druhým postupně odpadli. Já tohle fórum padnout nenechám. I kdybych si tu měl povídat sám.

• milda
                    milda, 11.1.19 17:55:47  

Ale možná svoje stanovisko ještě přehodnotím.

• Jessie
                    Jessie, 11.1.19 19:47:39  

Docela hezky se tam čte. Což se o většině fór říct nedá.

• komboj
    komboj, 27.10.18 12:04:30  

Jeden můj známý (75) mně říkal : Stáří se nesmíš bát.

• milada948
      milada948, 23.11.18 15:48:42  

Pokud jsi zdraví tak né,ale horší když si sám a nemocný,nebo nemohoucně,to už je špatné.

• milada948
        milada948, 24.11.18 15:20:57  

A proto jsem ráda že jsem zatím fit ,jsem tady ráda nemusím změnu. :4: :4:

• milada948
    milada948, 22.7.18 23:40:42  

http://www.imagehosting.cz/?v=3k9ajqvqv.jpg

• Jessie
      Jessie, 23.7.18 08:47:41  

To je moc krásné, Miládko, děkuji :2:

• Divobyj
    Divobyj, 17.6.18 23:29:47  

Ahoj Jessie,i Vy všichni ostatní!
    Název fora mne sem k Vám přilákal,takže jsem si jej dal do oblíbených.Rád probírám otázky života a smrti a předpokládám,že vy také.
    Snad si budeme rozumět :8: :2:

• Jessie
      Jessie, 17.6.18 23:34:26  

Je to věčné téma, dá se probírat z mnoha pohledů a stran. Viz umění, literatura, existuje mnoho krásných citátů. A nebo jen tak, ze života.

• Divobyj
        Divobyj, 17.6.18 23:52:13  

samozřejmě :1:
        Citáty filosofů,nebo teologů na tohle téma bývají velmi zajímavé.
        Ale snad se nebudeš zlobit,když budu používat citáty své :1:

• Jessie
          Jessie, 18.6.18 12:35:15  

Jasně, že ne, naopak :2:.

• Divobyj
            Divobyj, 23.6.18 22:03:45  

Takže můj první a doufám,že ne taky poslední :8:
            "Okamžik smrti je to nejpříjemnější dobrodružství,které může člověk zažít"

• Jessie
              Jessie, 24.6.18 00:00:27  

To je divné :5:. Nevěřím tomu. Lidé by museli mít ve tváří výraz štěstí - a to nemají...

• Divobyj
                Divobyj, 24.6.18 00:27:42  

Výraz tváře je obrazem fyzična v okamžiku smrti.
                Zemře-li člověk při autonehodě,nebo spadne-li na něj strom,v jeho tváři je vidět vyděšení,překvapení.Zemře-li člověk na následky bezprostřední bolesti,jeho tvář je zkřivena utrpením.Zemře-li člověk klidně,vnitřně smířen,pak má ve tváři klid,někdy i lehký úsměv.
                Ovšem-je třeba napsat,že prožitky duše,která již tělo opustila mají s tím na Zemi zanechaným tělem už málo co společného.

• Jessie
                  Jessie, 24.6.18 00:31:37  

Víš, já se u všeho ptám - jak to víme? Upřednostňuji empirickou zkušenost, jakou taky jinou...

• Divobyj
                    Divobyj, 24.6.18 00:36:59  

Tomu se nedivím.
                    Mě osobně bylo dáno prožít proces,který probíhá v období tzv.klinické smrti.
                    Naprosto chápu,že věci,které se při tom dějí jsou pro ty,kterým toto dáno nebylo většinou neuvěřitelné,nepřijatelné.

• Jessie
                    Jessie, 24.6.18 13:08:48  

Já jsem to možná zažila při porodu :2:. Takový zvláštní okamžik. Jenže nikdy nevíme, co je náš subjektivní, nic neznamenající pocit, a co něco víc.

• Divobyj
                    Divobyj, 25.6.18 13:33:09  

Hmmm.
                    Můžeš mi jen krátce napsat,co jsi zažila?Prosím :8:

• Jessie
                    Jessie, 25.6.18 17:56:18  

No, byla jsem především od začátku silně rozrušená, dýchala jsem jako o závod, a trvalo to dlouho. Pan doktor byl mladíček a byl to jeho první porod, smál se mi, co tak dýchám a věčně byl někde zalezlý se setřičkou. To píšu jen abych ukázala, v jakém stavu jsem byla, sama a dlouho, po dlouhém trápení mě najednou už nic nebolelo a dostavil se blažený pocit, který se dá těžko popsat, ale nikdy na něj nezapomenu. Něco jako přenesení se do jiného světa. Pak přišla stará zkušená porodní asistentka, lehla si mi na břicho a dítě bylo na světě, živé a zdravé, jen ho chvíli křísili.

• Divobyj
                    Divobyj, 25.6.18 18:16:05  

Díky,Jessie,škoda jen,že se ten tvůj pocit blaženosti dá,jak píšeš těžko popsat. :5:

• Jessie
                    Jessie, 26.6.18 23:37:38  

A je to důležité, to popsat? Vždyť je to jen způsob lidského pociťování a prožívání určité situace. Neexistuje to jinde, než v té konkrétní mysli, jako sen při spánku, opojení z alkoholu, halucinace z drogy.

• Divobyj
                    Divobyj, 27.6.18 10:17:24  

K ničemu tě nechci nutit.
                    Když je to podle tebe nedůležité,pak to nebudeme řešit.

• Jessie
                    Jessie, 27.6.18 13:24:32  

Ale já jsem napsala, proč jsou pro mě takové věci nedůležité - protože to jsou jen subjektivní lidské pocity. A to je právě podstata věci - jsou, nebo nejsou? Znamená to nějaký odraz podstaty vesmíru a našeho bytí, nebo je to jen ten "sen".

• Jessie
    Jessie, 10.6.18 15:11:17  

„Hezké chvilky mezi mužem a ženou jsou velikou hodnotou a pravděpodobně na tomto světě jedinou jistotou.“ Jarmila Loukotková

Moudrá žena tohle ví. Modrá punčocha káže o morálce.

• kikinka
      kikinka, 10.6.18 15:26:17  

Ano, souhlasím.