Smrt a život

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Jessie (2018-05-24 20:31:50)Kamilka (2018-05-20 19:49:17)Shana (2018-03-09 22:13:06)bejbi (2016-12-08 18:34:17)
Smrt a život
Založeno: 16. 2. 2014 | Příspěvků: 4 369 | Členů: 4
Správci: Jessie (hlavní)

Je dobré znát datum své smrti? A tisíc dalších otázek souvisejících s tématem Smrt. Také o tom, co po nás zůstává, o přání být nesmrtelnými, o strachu i naději a smíření. Možná i o smrti Satanky.

Nově příchozí jsou vítáni, a to všichni bez výjimek, přihlašte se bez obav. My tady jsme spravedliví :-).

Zvu vás také na svůj blog http://janica9.wordpress.com/

http://miniaplikace.blueboard.cz/shoutboard.php?hid=bk3eb4i72sxmfk7d6re7cb7umx6msa

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • Jessie
  Jessie, 23.4.18 18:12:39  
   

  Když někdo blízký nebo dlouholetý známý zemře, mívám takové chvíle, kdy se zastavím v úžasu a říkám si: "A to už je všechno? Nic dál už nebude?"

  • 69beran
   69beran, 25.4.18 23:34:21  
    

   Bude.

   • Jessie
    Jessie, 26.4.18 13:39:35  
     

    Ale s tím člověkem už ne, žádné slůvko už nepronikne TAM.

    • Kamilka
     Kamilka, 5.5.18 06:54:06  
      

     Ono může být také všechno jinak. Někteří lidičkové jsou velmi zvídaví a provádí různé hokusy-pokusy, protože se nespokojí s tím co jim předhodí pan farář na straně jedné, či zarytý skeptik a ateista na starně druhé. A výsledky oněch pokusů občas zveřejní na internetu, takže se každý může poučit a pokud má pochybnosti, může si takový pokus sám zopakovat. I když to někteří předměti zatracují jako černou mágii a jiní zesměšňují jako fantazii.
     Abych uvedla příkldáky. Třeba Oxfordská lóže Golden down, jejíž členové některé pokusy které spáchali zveřejnili na netu, viz následující odkázek.
     http://www.lawbright.com/logdos/

     Viz The Evocation of a Planetary Sphere Entity
     The Evocation of the 55th Spirit of the Shemhamphorash
     Evocations of Olympic Spirit of Luna
     Evocations of Olympic Spirit of Mercury
     Evocation of Olympic Spirit of Venus

     Samozřejmně že podobných příkladů lze naléz povícero. A potřebné literatury je volně na netu i ve velkých knihovnách habakuk. Každý kdo chce může také spáchat aby se přesvědčil že existuje i cosi jiného než jen to na co si můžeme obrazně řečeno šáhnout. Může sám-sama takovou bytůstku vyvolat zeptat se jí, co si o tom všem myslí on-ona. Obvykle stačí dlouhá meditace (u níže postavených bytůtek v oné duchovní hierarchii nějaký měsíc) o jménu s příslušným přáníčkem. Případně pro urychlení lze využít spánek, respektive poslední myšlenky před usnutím jako to páchali staří řekové a egypťani, viz překlady papyrů.
     V každém případě je ale dobré neobracet se na ducha zemřelé osoby, ale na nějakou bytpůstku vyšší. Před vyvoláním zemřelého = nekromancie většina těch co se tím vážně zabývají důrazně varuje.

     • Jessie
      Jessie, 5.5.18 14:14:39  
       

      Kamilko, to je moc zajímavé, co píšeš. Jsem praktický člověk, tak mě zajímají reálné dopady, a nejvíc mě zaujalo, že se vyvolávání přímo zemřelého nedoporučuje. Jestli sem ještě nakoukneš - nevíš, proč je to nebezpečné?

      • Kamilka
       Kamilka, 11.5.18 05:36:45  
        

       Tak to nevím. Vím jen co jsem o tom vyčetla v chytré knížce. :8:

  • anika
   anika, 19.5.18 10:01:45  
    

   Takhle mě zasáhla zpráva, že 17.4. zemřel Míra Fikar - nick Pejsek, je mi to moc líto,ač jsme se osobně neznali, přesto spolu prokecali spoustu času na fejsu i Diskutnících

   • Jessie
    Jessie, 19.5.18 14:57:06  
     

    Na toho jsem taky při psaní myslela, Aniko. Tak to je, najednou je konec...

    • anika
     anika, 24.5.18 18:51:53  
      

     :8: Bude mi chybět, vlastně už chybí.

     • Jessie
      Jessie, 24.5.18 20:31:49  
       

      Mně taky, moc mi chybí. Je to zvláštní, jaké vznikají přes internet mezi lidmi vazby. A kdo odejde, odnáší i kus nás...

 • eremir
  eremir, 28.1.18 21:04:12  
   

  https://www.diskutnici.cz/forum/3371-ateisticka-vs-teisticka-inteligence/

 • Jessie
  Jessie, 21.1.18 17:45:44  
   

  Starší článek, moc zajímavý.
  http://blog.aktualne.cz/blogy/margit-slimakova.php?itemid=28786

  • metal-warrior
   metal-warrior, 21.1.18 19:33:07  
    

   Ne že bych nesouhlasil se vším, ale docela dost zásadně nesouhlasím se sacharidy a to jak s přibíráním tuků tak i léčby cukrovky II. typu.
   Existuji pouze tři prokázané diety které dokáží zvrátit rozvinutý diabetes. Což se od zdejších doktorů cukrovkář jen tak nedozví z důvodů které jsem již zmínil. (přednáška z TedX jako zdroj není zrovna nejvhodnější).
   A dál jsem se v článku několikrát pomyslně plácnul do čela.
   Jessie, četla si to, co jsem psal? Nebo něco z toho co jsem ti posílal?
   Ano lidé chtějí stále jíst svá oblíbená jídla s klidným svědomím a tak stále hledají výmluvy jako argumenty. Internet je jich plný. Otázka je, budeš raději věřit příjemné "pravdě" a nebo ověřeným informacím které už ale nejsou tak příjemné?
   Jestli chceš, najdeš články tom jak je kouření zdraví prospěšné (nedělám si legraci) a prakticky na cokoliv budeš chtít. Jsou to články napsané většinou lidmi, kteří se nechtějí omezovat, nechtějí se vzdát kouření a nechtějí mít při kouření špatné svědomí.

  • metal-warrior
   metal-warrior, 21.1.18 19:57:19  
    

   zdvižený prst s apelací na soudné posouzení.
   Podíval jsem se na přednášku Sarah Hallberg, která je zmiňovaná v uvedeném odkaze a většina informací je vycucaná právě z téhle přednášky.
   Sarah Hallberg zlepšila stav cca 50pacientů s nízkosacharidovou dietou.
   Pak je tu ale doktor Neal Barnard, který vyléčil stovky pacientů s diabetem a další stovky, né-li tisíce pacientů s CVD pomocí vysokosacharidové diety.

   A teď k zamyšlení. Vůbec se nedívej na čísla kolik kdo koho, to je nepodstatné. Ale pokud Sarah Hallberg tvrdí, že sacharidy jsou zlo a jsou příčinou nemoci, jak je možné, že že se pacienti vyléčí na vysokosacharidové dietě? Tady přece něco nehraje, něco není tak jak má být.

   Chceš opravdu znát pravdu a nebo najít informaci která pasuje do tvé představy?

   • Jessie
    Jessie, 21.1.18 21:55:51  
     

    Samozřejmě, že chci znát pravdu. I když přiznávám, že čtu účelově, namátkově. Je toho strašně moc a systematicky studovat jsem nikdy nedokázala. A ano, skládám si některé věci, které mě oslovily, jako takový základ kolem kterého soustřeďuju to ostatní, něco pasuje, něco ne.
    Ty jsi v těchto věcech odborník, profesionál? Potom pro tebe určitě nejsem vhodný partner k hovoru. Děkuju za všechno až dosud, ale bylo by ode mě nefér tě zatahovat do dalších debat. Když tak jen tu a tam ťuknout, na víc prostě nemám.

    Ten článek mě zaujal tím bořením mýtů. Přiznávám, že jsem si ho spíš založila pro další nahlédnutí, protože ty termíny jsou pro mě nesrozumitelné a co z toho autorka vyvozuje nedokážu posoudit. Prostě mě nadchla tou kritikou stávajících dogmat.

    • metal-warrior
     metal-warrior, 22.1.18 07:25:21  
      

     Neber to prosím nijak špatně.
     Jedno z narušení dogmat lze nabídnout. Dřív se myslelo, že diabetes II. typu způsoboval cukr. Jeho časté kolísání přešlo v inzulínovou rezistenci. Ale tak to není.
     9 z 10 lékařů řekne jako příčinu cukrovky právě tohle a právě proto nedovedou žádnému pacientovi říct, že mají naději na léčbu a cukrovka se má za nevyléčitelné onemocnění.

     • Jessie
      Jessie, 23.1.18 18:15:06  
       

      Warriore, neberu to nijak špatně, jen se omlouvám, že se tomu nevěnuju tolik, kolik bych si sama přála. Protože mě to opravdu hodně zajímá, ale nestíhám. Teď zrovna je krušné daňové období, hodně práce a stres.

      To s tou cukrovkou - takže jde vážně vyléčit? Nemyslím ani tak léky, jako spíš stravou a změnou životního stylu.

      • metal-warrior
       metal-warrior, 23.1.18 18:59:40  
        

       Omlouvám se jestli to vyznělo nějak ofenzivně. A ty se rozhodně nemáš za co omlouvat. Je to diskuze a ta se bude odvíjet tak, jak budeš chtít. Nemusíš ani reagovat na mé věty a nebo můžeš reagovat až budeš mít čas. Kouzlo internetové diskuze je v tom, že ty věty se tu nikde neztratí :2:

       Ale tedy k věci. Ano cukrovka 2. typu lze zvrátit a vyléčit. Říkám si někdy, kéž bych tyhle informace věděl dřív a mrzí mě, že to nevědí ti, na které se nejvíce spoléhá. Proto se o informace rád podělím a klidně se ptej na cokoliv uznáš za vhodné.
       Neexistuje hloupá otázka, pouze hloupá odpověď.

       Léčba pramení z pochopení co to vlastně je cukrovka a inzulinová rezistence. Studie byly provedeny již na desítkách tisíc pacientů.
       Pokud máš zájem, mohu se o tom více rozepsat. S daněmi ale mo nepomohu, sám v tom kolikrát tápu :1:

 • metal-warrior
  metal-warrior, 19.1.18 10:02:45  
   

  Jessie. Znám jedno video o člověku jménem Amun Ra od Markuse Rothkranze. Je to člověk, kulturista, který se stravuje pouze jednou denně a to ke všemu vegansky. Pro mě je to nepředstavitelné, ale musím uznat, že jeho výklady korespondují s vědeckými poznatky a mnohdy převyšuje mé znalosti.
  Narazil jsem na video které je v titulcích přeloženo, možná by tě mohlo zajímat.
  https://www.bennu.cz/dr-nun-amen-ra-kulturista-vegan-ktory-jedno-jedlo-denne-18045/

  • Jessie
   Jessie, 19.1.18 13:35:46  
    

   Tak to si poslechu s velkým zájmem. Zatím jen poznámka k tomu jídlu jednou denně - to je zase to samé - celý život nám vtloukají, že jíst se má pětkrát denně malé porce.

  • metal-warrior
   metal-warrior, 19.1.18 14:13:18  
    

   O výživě koluje do teď spousty mýtů a nepravd. Do teď si pamatuji učitelku na základní škole jak nám povídala informace, které nejsou pravdivé.
   Další věc je, že když se přijde na něco nového, trvá to i desítky let, než to přejde do povědomí lidí.
   A největší zlo v tomhle, ačkoliv nezaviněně, jsou praktičtí lékaři. Praktik má pouze elementární znalosti o výživě, ale zároveň je veřejně vnímán jako autorita snad někdy i patent na zdraví.

   Uvedené video je spíše pro zajímavost protože nelze nijak prokázat zda-li si pan Amun Ra nevymýšlí. Každopádně pokud ano, má to velmi dobře obhájené.
   To, že je světový rekordman v mrtvém tahu lze snadno ověřit. Ověřit jak se stravuje je již obtížnější.

   • Jessie
    Jessie, 19.1.18 20:43:05  
     

    Praktičtí lékaři jsou navíc pod tlakem, myslím, že se snaží jet v tom zajetém a ani se nesnaží o vlastní pohled. Kdyby byl malér, tak aby byli krytí. Oni nebudou riskovat. Proto je beru s tím vědomím, že má člověk uvažovat vlastní hlavou. Což samozřejmě taky nemusí být dobře, ty rozsáhlé znalosti ze studia a praxe nemůžu mít. Spoléhám na intuici a když se něco tvrdí, tak bych ráda věděla, proč to tak je. Proč jíst jednou denně, nebo proč jíst 5x denně, například. Ale jsem si vědoma toho, že i tahle zdůvodnění mohou být z různých stran, více či méně pravdivá, něco se může zdát jako úžasný objev, a přitom to může být omyl.
    (Ještě jsem se na to nepodívala, pořád mi někdo straší za zády...)

    • metal-warrior
     metal-warrior, 19.1.18 21:44:58  
      

     Ano to krytí hraje určitě důležitou roli. Ale jak říkám, praktický lékař, nebo respektive absolvent medicíny má pouze základní znalosti o výživě.
     Další věc je ta, že zdejší poznatky mnohdy ustrnuly v sedmdesátých letech minulého století. Školy si neplatí nové studie nejezdí se na konference tak jak by se mělo. Nejsou na to peníze.
     A zdravotnická organizace WHO je ve svých rozhodnutích velmi opatrná a tudíž i pomalá, někdy až politická.
     Jsou ale lékaři, kteří se nad to snaží povznést a hledají příčiny nemoci namísto léčby pouhých symptomů jako u tradiční medicíny. Například mudr. Jan Vojáček je v tom poměrně známý.

  • Jessie
   Jessie, 20.1.18 19:08:48  
    

   Tak jsem to shlédla a mám smíšené pocity. Zkusila jsem o tom něco najít:
   http://strongerfastervegan.com/crushing-dr-amen-ras-dietary-bullsh1t-science/
   Vystihují mé pocity v tom, že mluví strašně šroubovaně, abych tomu rozuměla, musela bych si pořád něco vyhledávat. Tenhle styl mi zrovna moc nesedne a vzbuzuje nedůvěru.
   Pak tam poznamenávají, že tolik kalorií, co přijímá on, měli vězni v koncentráku, a byli vyhublí na kost. Taky divné. I když zase na druhé straně jsou velcí savci, co jsou vegetariáni.
   Když jsem na něj koukala, říkala jsem si, že se asi cítí dobře. Ale zároveň jako by úplně nežil. Dokážu cvičit denně, i činky pravidelně - ale jen opravdu pár minut. Všechno tomu podřídit, to by se mi nechtělo.

   • metal-warrior
    metal-warrior, 21.1.18 19:35:20  
     

    Souhlasím. Množství kalorií které konzumuje není oficiálně dostatečné pro přežití.
    Avšak z jeho slov mu v jeho studiu stravování šlo především o dlouhověkost. Je pak logické snížit množství kalorií na minimum.
    Lidé totiž mají zakodovaný maximální čas jak dlouho na světě mohou strávit přímo ve své DNA. To co snižuje životnost každé buňky jsou právě kalorie. Hypoteticky snížit množství kalorií na 0 by znamenalo věčný život ... až do vyhladovění :2: Je v tom tenhle nepříjemný paradox.
    S pojmem řízené hladovění jsem se však nesetkal poprvé. Znám pár lidí kteří to praktikují avšak zdaleka nevypadají jako tenhle pořízek :1:

    Jinak moc nerozumím tvé větě " I když zase na druhé straně jsou velcí savci, co jsou vegetariáni."
    Největší savci na světě jsou býložravci. A je to jako by si touhle věto říkala, že vegetariánská strava nemá dost kalorií. Proč by neměla?

    • Jessie
     Jessie, 21.1.18 21:43:13  
      

     Vegetariáni, býložravci, tak nějak mi to splývá v jedno :-). A že má vegetariánská - rostlinná strava méně kalorií, než maso, to je přece pravda.

     • metal-warrior
      metal-warrior, 22.1.18 07:01:17  
       

      Pokud srovnáváš jednotlivé potraviny, tak asi ano. Vege strava bude mít méně kalorií. Ale pokud se bavíme o celkovém příjmu energie, vege strava může mít i víc kalorií. Záleži co a kolik toho se bude jíst.
      Ořechy, semena, avokádo jsou velmi kalorická rostlinná jídla a vegetarián klidně může trpět nadváhou.

 • Jessie
  Jessie, 4.1.18 19:05:06  
   

  Jiří Pomeje, pokračování: https://www.super.cz/545748-s-rakovinou-a-zapalem-plic-bojujici-jiri-pomeje-mel-namale-nemohl-dychat-musel-na-operaci.html

  Hladovka rakovinu "jen" zastavila - ale to je přece úžasný úspěch, když nádor byl předtím agresivní a doktoři v podstatě nevěděli, co s ním! Předtím ho tuším už dvakrát ozařovali a nepomohli mu tím nijak. Přitom nedržel úplnou hladovku, pil zeleninové šťávy.
  Všechny jeho současné problémy, začaly až po ukončení té polohladovky.
  Měl vydržet, přidat zeleninu a podobně, nějaký rybí olej, panenské oleje (meruňkový s vitamínem b17) a případně další prvky.

  • metal-warrior
   metal-warrior, 4.1.18 21:16:30  
    

   Zeptal bych se na to, čím ukončil tu hladovku. Jak jsem naznačil níže, po hladovce bude narušená střevní mikroflóra.
   Střevní mikrobiom je alfa-omega celého těla. Právě tam sídlí imunitní systém.
   Pro zajímavost v lidském těle sídlí víc bakterií než vlastních buněk a většina z nich je právě ve střevě. Technicky jsme víc bakterie než my :1:

   Ale proč zrovna olej??? Tuk má ze všeho nejlepší schopnost vázat pesticidy, které se dnes používají téměř všude. Pesticidy jsou známe pro své vysoce karcinogenní účinky.
   Ryby jsou nebezpečným zdrojem rtuti - když se nedoporučují těhotným ženám a dětem, proč je doporučovat nemocným?
   Zároveň tuk funguje v těle oxidačně. Při onemocnění rakovinou by se mělo příjímat co nejvíce antioxidantů jejichž největším zdrojem jsou zelené čaje, machu a pak ovoce a zelenina. Tím se nejlépe supluje imunitnímu systému.

   Nechápu ale tu mentalitu lidí řešit své problémy tím, že přidají nějakou záchrannou pilulku. Přijde mi to jako neustále plnit děravý košík. Lidé jsou nejradši když nemusí změnit nic na svých zvycích, jen něco přidají a vše se vyřeší.
   Ale to je chyba. Pokud se v těle rozvine nemoc a u civilizačnich chorob to platí obzvláště (a dvojnásob u tak sofistikované nemoci jako je rakovina), tak se dělalo prostě něco špatně.
   Hlavní snaha má být změnit to, co nás do toho stavu dovedlo. Léky, vitamíny i hladovka atd. jen suplují ten boj s nemocí.

   • Jessie
    Jessie, 4.1.18 21:49:17  
     

    Střevní mikroflóra a přechod po hladovce, to dává smysl. I když si pořád myslím, že při pití zeleninových šťáv střeva fungují. A vůbec to pro ně nemusí být špatné.

    A ty nenasycené oleje... Mně před nedávnem naměřili cholesterol, k mému překvapení, protože jsem dost štíhlá. Doktor mi hned chtěl cpát prášky, přesvědčila jsem ho, aby mi dal možnost to upravit dietou. Odjela jsem na chatu a měsíc nejedla absolutně žádné tuky, ani olej, ani maso. Značně jsem zhubla, i když jsem jedla dost. Ale cholesterol mi klesl jen málo. Prášky jsem stejně odmítla, že to ještě zkusím. A pak jsem se dočetla o těch nasycených a nenasycených tucích, a začala používat ty "dobré" - saláty s panenskými oleji, ne suché. Jinak jsem si dost zahřešila, co se týká diety. A světe div se, on ten cholesterol klesl výrazněji, až na normál.
    A jak to souvisí s rakovinou - jednoduše, panenský olej je vlastně syrová strava. Takže i ořechy a podobně bych klidně zařadila. To je přece výživa jako hrom, na tom se dá bez strádání žít.

    • metal-warrior
     metal-warrior, 4.1.18 22:01:39  
      

     Musel bych vidět tvůj celý jídelníček abych řekl víc.

     Cholesterol se zvedá pouze ze dvou důvodů:
     1) nadbytek přijímaný ve stravě
     2) špatná metabolíza - cholesterol se neodvádí z těla. Na tom se může podílet třeba stres a další faktory.

     velice často se stává, že lidem se zjistí vysoký cholesterol, lidé začnou stresovat, přemýšlet nad každým jídlem a bum, cholesterol jde zase nahoru. Pak to přestanou řešit prostě jedí a cholesterol se sníží protože se upraví jeho metabolíza.

     Jinak jak jsem psal i na IQ diskuzi, není výjimkou, že štíhlý člověk může mít cholesterol vysoký.

     Tvůj krok v poznání nasycených a nenasycených tuků byl rozhodně prospěšný. Protože zásadní informací je, že není tuk jako tuk.

     • Jessie
      Jessie, 4.1.18 22:05:26  
       

      Ano, to s tím stresem je možné. To působí určitě.
      A to, že může být vysoký cholesterol i při štíhlosti mi doktor vysvětloval taky. Moje kamarádka, co k němu taky chodí, má přes metrák a žádný cholesterol :2:.

  • metal-warrior
   metal-warrior, 4.1.18 21:22:08  
    

   uvedu tématický příklad který dokonale vystihuje mou pointu.

   Existují tzv. modré zóny. To jsou oblasti a místa kde lidé jsou zdravější, dožívají se vyššího věku, netrpí na kardiovaskulární choroby, rakovinu, cukrovku, AD apod. Jednou z tech lokalit jsou například obyvatelé Okinawy.

   Léta se zjišťovalo co mají ti lidé společného. Konzumují snad nějaký vitamín?
   Přišlo se na to, že všichni mají vyšší obsah vlákniny ve stravě.
   Udělal se doplněk stravy "vláknina"
   A výsledek? Žádný!
   Až po mnoha letech metodou pokusů a omylu se zjistilo že to není tím co ti lidé jedí, ale co naopak nejedí.

   • Jessie
    Jessie, 4.1.18 21:52:16  
     

    Ano, to o té vláknině jsem četla v některém z tvých odkazů, to je zajímavé. Co nejíst je důležitější, než co jíst... To je třeba mít na paměti.

    • metal-warrior
     metal-warrior, 4.1.18 22:06:15  
      

     No spíš jsem chtěl říci, že je důležitější odstranit příčinu.
     Strava pro člověka jako palivo pro auto. Když dáváme špatné palivo, tělo špatně jede.

 • Jessie
  Jessie, 3.1.18 20:41:10  
   

  Hladovka Jiřího Pomeje: https://stars24.cz/celebrity/ceske-celebrity/1442-hladovka-jiriho-pomeje-53-porazi-rakovinu
  A už jedou, jak se dalo čekat. Vrcholem je prohlášení "odborníka", že je oslabený vůči další léčbě. Prostě ho tou "léčbou" dorazí stůj co stůj. Neměl by se nechat.

  • metal-warrior
   metal-warrior, 3.1.18 21:44:01  
    

   nutriční specialisté jsou obecně proti hladovění. Velká zátěž na tělo.
   Problém je pouze v tom, že nemají aktuální data.
   Publikovaný článek o hladovění (3dny) kompletně restartuje imunitní systém a snižuje hladinu hormonů asociovaných s růstem rakoviny včetně igf-1
   článek: http://anonhq.com/study-fasting-three-days-can-regenerate-entire-immune-system-humans/
   Studie: http://www.cell.com/cell-stem-cell/fulltext/S1934-5909(14)00151-9

   • Jessie
    Jessie, 3.1.18 21:49:49  
     

    Tak bych to taky viděla - tři dny nebo týden hladovka a potom syrová strava, případně rostlinná. Osobně jsem zatím nevydržela hladovět ani jeden den :8: :4:. On prý pil zeleninové šťávy, takže to není vlastně hladovka.
    Díky za odkazy, prohlížím si je postupně.

    • metal-warrior
     metal-warrior, 4.1.18 07:21:20  
      

     Ve studii šlo o hladovění na vodě.
     Co se týče imunitního,systému prý není rozdíl u hladovění nad tři dny. Ale nevím jak je to se střevní mikroflórou.
     Je pak asi dobré ukončit hladovění něčím probiotickým nebo prebiotickým.

 • Jessie
  Jessie, 30.12.17 15:38:55  
   

  „Bláznivé výroky“ nezodpovědných hlupáků…

  Je-li drážděna lékařem, který nezná víc než řezání, nádorová nemoc se rozlobí. Po řezání vždy následuje smrt. Arábie, cca 500 př.n.l.

  Na nádorovou nemoc je lepší nepoužít žádné pálení nebo léčení nožem. Použije-li se, pacient zemře. Nepoužije-li se, pacient se může udržet déle, a dokonce se sám vyléčit. Hippokrates, cca 450 př.n.l.

  Nedílnou součástí vyléčení je přání a vůle se vyléčit; pacient se léčí, lékař jen pomáhá. Seneka, cca 40 n.l.

  Po řezání nádoru se nemoc vrátí a zapříčiní smrt, přičemž většina pacientů dosáhne dlouhého věku, léčí-li se jemně. Celsus, cca 100 n.l.

 • Jessie
  Jessie, 1.12.17 22:02:40  
   

  https://www.super.cz/540827-vyhladovel-rakovinu-pomeje-ma-po-22-dnech-tvrde-diety-spoustu-kil-dole-a-energie-na-rozdavani.html
  Tak tohle mě moc zajímá - jak to dopadne? Odjakživa věřím, že hladovkou a syrovou stravou se tahle zlá nemoc dá vyléčit. Držím mu palce.

  • metal-warrior
   metal-warrior, 27.12.17 21:40:53  
    

   Ano je provedených mnoho studii, že když se rakovině neposkytuje palivo pro růst, především v množství komplexních aminokyselin, nádory rostou pomaleji a dává to možnost tělu se s tím vypořádat.
   V posledních letech se hodně doporučuje omezení masa, to světová zdravotnická organizace WHO postavila do tabulky karcinogenů jako rizikový faktor pro vznik a růst rakoviny.
   Též obsahuje hem-železo, které v těle funguje oxidačně. Mnoho studií ukazuje, že omezení masa hraje důležitou roli nejen v prevenci ale i léčbě této nemoci.

   • Jessie
    Jessie, 27.12.17 21:52:53  
     

    Zdravím, ráda tě vidím.
    Četla jsem, že jako úplně první při zjištění této nemoci by se měl vyloučit cukr. A potom mléko.
    Je toho velká spousta, co se lze dočíst. Škoda, že se to seriózně nezkoumá.

    • metal-warrior
     metal-warrior, 27.12.17 22:00:04  
      

     Také zdravím.
     Zkoumá se to velmi seriozně, ale ty informace se k nám nedostávají.
     Ano mléko je rovněž rizikový faktor protože zvedá hladinu hormonu IGF-1, což je palivo pro rakovinu a také estrogen jehož přemíra je asociována s rakovinou prsu u žen a rakovinou prostaty u mužů.

     Cukr, to je dnes takový hitler mezi jídly a přičítá se mu kde jaká špatnost. Ano klasický kuchyňský rafinovaný cukr není moc zdravý, ale není aby se na něj pořádal takový hon.

   • Jessie
    Jessie, 28.12.17 19:55:38  
     

    Ještě k tomu masu - jsou nějaké statistiky, srovnávající onemocnění rakovinou u vegetariánů s ostatní populací?

    A k tomu, jak tyhle věci prokazovat - jsem skeptická. Když vezmeme příklad Jiřího Pomeje: v první řadě on už je zřejmě léčen tradičně, a to se na něm jistě podepsalo.
    Za druhé - musel by mít doktora, který by do toho takzvaně šel, a v případě úspěchu hladovky měl odvahu to publikovat (potvrdit, oznámit). Dovedu si představit, jaký by z toho byl poprask. Jak by všichni zkostnatělí a zainteresovaní útočili. Ten doktor by se tím možná sám odepsal.

    Pak je tu ještě možnost, že doktora nenavštívím a budu se prostě starat o své zdraví sama. Stravou, případně brát vitamín b17 a podobně. Dejme tomu, že ani žádná nemoc nepropukne, nebo propukla a já jsem ji vyléčila. Jenže tohle se spolehlivě nedozvím, že jsem rakovinu měla nebo mohla mít a svým přičiněním jsem se tomu ubránila. Bez diagnózy nevím, jestli jsem ji měla, a ani svatý Petr mi neřekne, že bych ji byla bývala dostala při jiném životním stylu.

    (Jen jsem chtěla vyjádřit, jak je v tomhle těžké dělat nějaké závěry.)

    • metal-warrior
     metal-warrior, 29.12.17 00:21:10  
      

     "Ještě k tomu masu - jsou nějaké statistiky, srovnávající onemocnění rakovinou u vegetariánů s ostatní populací?"

     Na těch se to právě poznalo. Dlouho se zkoumaly nejdéle žijící a nezdravější komunity na světě. Proč jsou zdravější? Mají vyšší obsah vlákniny ve stravě - myslelo se.
     Začaly se dělat doplňky stravy s vlákninou. Výsledek? Žádný.
     Až po mnoha letech se vylučovací metodou zjistilo, že to není tím co jedí, ale tím co naopak nejedí.

     Vegetariáni(včetně veganů) mají nižší riziko vzniku:
     kardiovaskulárních chorob o 68%
     Cukrovky o cca 54%
     Rakoviny cca 40% (záleží jakého druhu, výskyt kolorektální rakoviny je dokonce mnohem nižší riziko)

     Zpracované maso je od roku 2013 kasifikováno jako karcinogen 1a, tedy skupina s velmi silnými údaji. V této skupině je například kouření tabáku a nebo plutonium.
     Studie byly provedeny na několika stovkách tisíců lidí.

     Co se týče "vyhladovění" rakoviny to zkoumal velice uznávaný doktor T. Colin Campbell a sepsal ve své knize Čínská studie. Tam právě zjistil, že rakovinové bujení roste mnohem rychleji na beta-kaseinu.

     ke zbytku se rád vyjádřím v následujícím komentáři.

     • Jessie
      Jessie, 29.12.17 09:04:21  
       

      Beta-kasein, to je mléko, že. Tohle jsem četla už dříve: http://www.uspesna-lecba.cz/prsa/
      Pokud je to pravda, páchají lékaři hodně zla doporučováním mléka a mléčných výrobků. Ty věčné jogurty...
      S tím masem bych byla opatrná, třeba já mám krevní skupinu 0 a maso mi vyloženě dělá dobře. Kousek masa a k němu hodně zeleniny. Nic z pšenice a z mléka.

      • metal-warrior
       metal-warrior, 29.12.17 10:32:32  
        

       Zajímavý článek.
       Ano, kasein je mléčný protein. S mlékem je to těžké a až mi to trochu nahánělo hrůzu jak moc jsou lidé klamáni.
       Každý zná "pijte mléko, budete mít silné kosti" že?
       Ve skutečnosti to tak ani není. Mléko sice obsahuje vápník ale je také velmi zásadité a s tou zásaditostí se tělo musí nějak vyrovnat a proto bere fosfáty z vlastních kostí aby se kyselost vyrovnala.
       Když se porovnal příjem vápníku, ukázalo se, že úplně stejné množství vyšlo ven s močí. A prakticky není žádný rozdíl v síle kostí těch, co mléko pijí a co mléko nepijí.
       Ale zpět k věci, mléko je asi 80% zdrojem estrogenů přijímaných ve stravě. To protože kráva musí být březí aby dávala mléko. A také velmi výrazně zvedá růstový hormon IGF-1, to proto aby tele rychle vyrostlo.
       Drtivá většina populace je alergická na laktózu a mléko nepijí a v těch oblastech, kde se mléko nepije se rakovina prsu a prostaty téměř nevyskytuje.
       Ale v západních zemích to jsou první příčky...
       Mimochodem také mám krevní skupinu O

    • metal-warrior
     metal-warrior, 29.12.17 00:41:07  
      

     Ta publikace nějakých výsledků, o tom právě věda je.
     Když se na něco přijde, výsledky jsou konfrontovány jinými odporníky. Experimenty se opakují a navzájem doplňují.
     Pokud budu publikovat nějaký svůj výsledek, kolegové třeba z Číny jej zkusí zopakovat protože si myslí, že se mýlím a dojdou třeba ještě k lepším výsledkům a nebo ty mé zcela popřou.
     A když udělám výzkum, který neodhalí žádnou souvislost, tak i to je cenná informace ze které lze vycházet.

     Každá nemoc má své příznaky. Hypoteticky pokud rakovinu dostaneš a vyléčíš si ji aniž by to kdokoliv zregistroval, stále je silná specifikace oproti tomu, kdo rakovinu dostal a nevyléčil ji.
     Takže pokud ze 100tis lidí konzumující maso dostane rakovinu 65tis a ze 100tis lidí ve stejném městě nekonzumující maso dostane rakovinu jen 50, tak to silně napovídá nějakou souvislost. To je tzv. populační studie.
     Ale k tomu aby bylo něco fakt, musí k tomu vést i mechanické a experimentální studie, které většinou na ty populační navazují.

     To proč tu lékaři ustrnuli vědomostně v 70. letech je na delší povídání, každopádně jestli máš zájem, mohu poskytnout mnoho odborných a originálních dokumentů (v angličtině) kde jsou i srovnání s vegetariány.

     • Jessie
      Jessie, 29.12.17 09:09:09  
       

      Děkuji ti, zajímá mě to. Na odkazy v angličtině se podívám ráda, zvlášť když budou "přefiltrovány" od někoho, jako jsi ty. Dá mi to práci porozumět, a kdybych to hledala na internetu sama, těžko posoudím v cizím jazyce serióznost.

      • metal-warrior
       metal-warrior, 29.12.17 10:55:43  
        

       Moc rád pomohu to přelouskat ale obávám se, že většinu těch dokumentů mám doma v elektronické podobě a spíš by byl asi vhodný mail pro zaslání.
       Nicméně:
       https://www.iarc.fr/en/media-centre/iarcnews/pdf/Monographs-Q&A_Vol114.pdf
       - soubor otázek a odpovědí o zařazení masa do tabulky karcinogenů oficiálně od Světové zdravotnické organizace WHO. Je zmíněno, že například hem-žlezo se v těle chová velmi oxidačně.

       http://samples.jbpub.com/9780763779764/Messina_ch02.pdf
       -malé shrnutí a srovnání všežravců, vegetariánů a veganů.
       Zajímat tě možná bude strana 31 o tom, že mezinárodní studie ukázaly vztah mezi masovými a mléčnými dietami se vznikem různých typů rakoviny.

       https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4073139/
       tato studie ukazuje například, že lidé na čistě rostlinné stravě mají nižší riziko vzniku cukrovky o 80%
       V tabulkách jde vidět i výranzně nízká rizika vzniku CVD a rakoviny.

       https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/1710093
       - zde je studie provedená na momentálně nejdéle žijící a nejzdravější komunitě na světě. Jsou jimi Kalifornští adventisté kteří vylučují živočišné produkty ze stravy kvůli náboženským důvodům. Takže to jsou lidé kteří i kouří a necvičí a přesto jsou zdravější než zbytek populace.

       • Jessie
        Jessie, 29.12.17 15:14:13  
         

        Děkuji, čtu si to po chvilkách. Moc zajímavé věci. Potěšilo mě, že k tomuto přístupu jsi vstřícný, pamatuju si na náš spor ohledně tradiční medicíny :2:.
        Našla jsem i tu Čínskou studii, bohužel i její kritiku (ale blbne mi spojení, teď sem odkaz nedám).
        Mail mám Jessie9zavináčseznam.cz

        • metal-warrior
         metal-warrior, 30.12.17 16:29:20  
          

         Pamatuji si náš rozpor o vědě, nejsem si vědom rozporu o medicíně.
         Zde jsem prezentoval opravdu jen vědecké poznatky a jak často prohlašuji, věda je jen nástroj a záleží na tom jak se používá.
         Jinak ke zbytku jsem poslal mail a tady to můžeš smazat aby ti třeba nepsal maily nějaký náhodný kolemjdoucí :13:

      • metal-warrior
       metal-warrior, 29.12.17 11:02:51  
        

       Jinak malý dodatek k tomu všemu.
       Na internetu je obrovské množství informací. Proto je potřeba třídit relevantní od těch ostatních.
       1.Každý vědecký článek má uvedeného autora.
       Noname články ani nečti.
       2.každá vědecká a seriozní publikace má uvedené odkazy na zdroje.
       3. většinou jsou uvedeny instituce fundování výzkumu. Pokud studii na výrobek AX funduje organizace, která vyrábí AX, tak už je to podezřelé.
       4. Mnoho médií interpretuje pouze abstrakt a nebo závěry studie, když si ale konkrétní studii vyjedu, mnohdy vidím velkou dezinterpretaci.