O Bibli

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
nikdoinic (2016-12-02 16:22:55)eremir (2016-12-01 12:30:28)chenrezig777 (2016-11-15 21:13:06)osoba (2016-10-28 22:10:35)poko (2016-10-25 19:19:29)beranek (2016-03-03 21:37:34)chere123 (2015-10-31 20:02:10)AYA12 (2015-07-06 08:43:42)IGNACIUS-mec.pravdy (2015-04-26 10:20:16)xxxxxxx777 (2014-06-08 15:04:44)stihac (2014-04-11 11:06:47)notallowed (2014-02-13 14:18:06)
O Bibli
Založeno: 2. 2. 2014 | Příspěvků: 672 | Členů: 12
Správci: nikdoinic (hlavní)

Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo byl Bůh.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• chenrezig777
    chenrezig777, 7.10.16 00:49:28  

Otroctvi a bible

https://www.youtube.com/watch?v=TIakvoPZAXw

• nikdoinic
      nikdoinic, 7.10.16 09:24:12  

Jan 8
      "Jestliže zůstanete v mém slově, jste opravdu mými učedníky.
      32 A poznáte pravdu a pravda vás vysvobodí."

2. Korintským 3
      17 Kde je Duch Páně, tam je svoboda.

• osoba
    osoba, 2.10.16 21:06:49  

I zarytý ateista dokázal nezvrtnou pravdivost Bible a faktů o Ježíši. TO se děje pořád.
    https://gloria.tv/video/YFVvd6rzumtW4cRmeBng1F6PD

• chenrezig777
      chenrezig777, 7.10.16 00:49:17  

ale prosim Te)))

Takovych videi Ti natocim... Hlavne, kdyz se na tom vydelava. Jer to business

• chenrezig777
    chenrezig777, 17.9.16 23:59:19  

genesis 1. 6 a 7.. Zde je videt, ze obloha je neco, jako strecha cirkusu.. sapito.... voda je i za oblohou, i pod oblohou. bible jasne vylucuje existenci vesmiru

• nikdoinic
    nikdoinic, 2.9.16 16:23:39  

Filipským 2
    13 Bůh zajisté jest, kterýž působí v vás i chtění i skutečné činění, podle dobře libé vůle své.

• chenrezig777
    chenrezig777, 23.8.16 09:54:34  

Proc, kdyz lide veri na panbicka, tak jim panbicek udelal stejne rozmnozovani, jako ma dobytek?

• nikdoinic
      nikdoinic, 24.8.16 19:29:22  

Ja si jako dobytek být nepřipadám:-).

• chenrezig777
        chenrezig777, 25.8.16 12:29:26  

no, to neni odpoved. Napriklad by se lide mohli mnozit myslenkou....

Odpadla by znasilneni, nechtena tehotenstvi atd....

• nikdoinic
          nikdoinic, 26.8.16 07:50:35  

Jojo myšlenkou to ja fakt :-)
          To by chtělo nějakej inovační projekt:-).
          Ono když se myšlenka vysloví tak už je to posun k realizaci:-)..
          Tak například když se řekne Moruši odejdi do moře tak tam odejde, ale to je jenom příklad, co by moruše v moři dělala, že.

Bůh tak tvořil, i řekl Bůh..
          I stalo se.

• nikdoinic
    nikdoinic, 6.8.16 07:29:05  

Trojjedinný Bůh je podvod, trojjedinného Boha si někdo jenom vymyslel aby svedl mnohé, v Bibli o Trojjedinném Bohu nic není, slovo "trojjedinný" se v Bibli vůbec nikde nevyskytuje.

Jan 17
    17 Posvěť je svou pravdou; tvé slovo je pravda.
    18 Jako jsi poslal na svět mne, tak jsem i já poslal na svět je.
    19 A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
    20 "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
    21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
    22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
    23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.
    24 Otče, chci, aby i ti, které jsi mi dal, byli se mnou tam, kde jsem já, aby hleděli na mou slávu, kterou jsi mi dal; neboť jsi mne miloval před založením světa.
    25 Spravedlivý Otče, svět tě nepoznal, ale já jsem tě poznal a i tito poznali, že jsi mě poslal.
    26 A oznámil jsem jim tvé jméno a ještě oznámím, aby láska, kterou jsi mě miloval, byla v nich a já v nich."

Bůh mnohých se jmenuje: JSEM.
    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=NBK&b=1&k=3

• arecuk
      arecuk, 9.9.16 19:47:54  

Do slova „trojjediný“ nepatří dvojjediné N, ale pouze jediné.

• nikdoinic
        nikdoinic, 14.9.16 04:05:24  

No jasně:-) 666sátý je tento Tvůj pčíspěvek:-)

" Příspěvků: 666 "

Tak jo, gramatika moc nejde, ni nikdy nešla, Bůh mi nadělil jiné ... :-)¨.

• chenrezig777
    chenrezig777, 27.7.16 22:46:10  

bible hlavne obsahuje zcela protichudna tvrzeni

https://www.facebook.com/notes/ahmed-dietrich/jasn%C3%A9-rozpory-v-biblii-%C4%8Das%C5%A5-i/1562687977366367

• chenrezig777
      chenrezig777, 28.7.16 10:43:29  

Rozpor 4. Boh dáva Dávidovi vybrať si medzi tromi druhmi trestu. Jedným z nich je, že Boh dopustí hlad v krajine. Koľko rokov má trvať?
      a) sedem ( 2.Samuelova 24:13)
      b) tri ( 1.Kronická 21:12)
      Či má nastať sedem rokov hladu v tvojej krajine?( 2.Samuelova 24:13)
      Vyber si: buď tri roky hladu, alebo tri mesiace porážky pred tvojimi nepriateľmi. ( 1.Kronická 21:12)

• chenrezig777
        chenrezig777, 28.7.16 10:44:02  

stejna udalost, po kazde jinak.....

• nikdoinic
          nikdoinic, 31.7.16 11:19:08  

Když točejí o někom a nebo o něčem filmy , tak také je každý jinej, každý tvůrce to zdokumnetuje nějako jinak.

• chenrezig777
            chenrezig777, 23.8.16 09:36:40  

jenze zcela rozdilne udaje jasne ukazuji, ze prinejmensim jeden je lzivy

• nikdoinic
              nikdoinic, 2.9.16 16:21:52  

I mistr tesař se někdy utne.

• 31.1.Marika
    31.1.Marika, 4.7.16 08:32:17  

jak je možné, že pokud je v bibli zaznamenáno boží slovo, tak si ho různí lidé vykládají jinak /stačí projít hádky o bibli na diskutnících/...proč bůh do bible nenechal zaznamenat naprosto jasné pokyny, neumožňující různý výklad?

• nikdoinic
      nikdoinic, 4.7.16 10:50:08  

Oni si mnozí vymysleli uplně nějaké jiné "písmo" a vyznávají co v Bibli vůbec ani není, jako třebas Trojjedinného Boha a nebo milovati jej nade všechno, takto o tom v Bibli vůbec není a při tom to takto vyznávají skoro všichni..jako by se nechumelilo:-).

Tak Jehovisté Ti alespoň toho Trojjedinného Boha nepřijímají neb o něm vskutku v Bibli nic není..je to blud, milovati máme Boha svého/svou celým svým ..., a bližní své tak jako sebe.
      http://www.biblenet.cz/app/bible/passage?passagePath.path=matous%2022,37-40
      Což skráceně je to takto:
      Galatským 5
      14 Vždyť celý Zákon se naplňuje v jednom slově, totiž v tomto: "Budeš milovat svého bližního jako sám sebe/jako samu sebe."
      http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=NBK&b=47&k=5&v=0

No tak ja tam vkládám i ten ženský rod, což v Bibli také není, ale Bible by se měla přeložit do všech řečí světa, tedy i do řeči ženy:-).

• chenrezig777
        chenrezig777, 1.9.16 00:26:29  

zato v bibli stoji, ze Zeme stoji na pilirich, Slunce obiha okolo Zeme.... mesic sviti vlastnim svetlem podle bible, zatimco prijima odrazene od slunce

• nikdoinic
          nikdoinic, 2.9.16 16:20:58  

Země je pevně ukotvena že nepohneš s ní a jo jsou dvě světla na obloze, měsíc svítí v noci a slunce ve dne a ty jsi jak malej jarda:-)když ti to porád musím vysvětlovat:-)...

• osoba
      osoba, 19.7.16 11:03:35  

V Bibli jsou i docela jasné pokyny a informace, ale některé náboženské organizace si dělají vlastní výklad a nauky povýšené nad autoritu Božího slova. Stačí se podívat na názorný příklad - rádoby "boží náměstek" propaguje pravý opak toho, co řekl Bůh. Katolíci používají stejnou Bibli (tu nejrozšířenější - ekumenický překlad) a navzdory jasným výrokům v ní hlásají opak.
      Dokud lidé berou Bibli jen jako literu - slova, teorii, vždycky si to mohou překroutit podle vlastních názorů a zájmů (mocenských). Ale nejde o to věřit hlavou nějaké teorii, podstatou skutečného křesťanství je osobní vztah s autorem Bible. A srovnej si všechna náboženství s tímto faktem. Náboženství se od křesťanství (biblického) liší právě tím, že lidem předkládá vlastní výklady a názory na Boží slovo, nebo ho úplně popírá a vnucuje lidem povinnosti, domněle nezbytné k získání Boží přízně (absolutně v rozporu s tím, co říká Bůh).

• chenrezig777
        chenrezig777, 27.7.16 22:46:58  

jedna informace tvrdi pravy opak toho, co prvni.....

• nikdoinic
    nikdoinic, 14.6.16 20:34:32  

1Jan1
    1 Co bylo od počátku, co jsme slyšeli, co jsme svýma očima viděli, co jsme spatřili a čeho se naše ruce dotýkaly: o Slovu života.
    2 Ten život byl zjeven a my jsme viděli a svědčíme a oznamujeme vám ten věčný život, který byl u Otce a byl nám zjeven.
    3 Co jsme viděli a slyšeli, to vám oznamujeme, abyste i vy měli společenství s námi; a naše společenství je s Otcem i s jeho Synem Ježíšem Kristem.

• osoba
      osoba, 22.6.16 12:46:18  

Tohle mnohem víc vystihuje podstatu evangelia - jeho účelu, než "uvěř, nebo skončíš v pekle".
      ""Jan zde nemluví o tom, že by měl nějakou doktrínu, učení, přesvědčení. Neříká, že má pravidla, dogma, vyznání, krédo, nebo "dělejte tohle". Jan začíná: "My jsme se dotkli Boha, prožili jsme Ho, viděli jsme Ho." Mluvil o osobě Boha, o realitě Boha, ne o nějakém pravidlu nebo nařízení. Verš 2 Ten život byl zjeven a my jsme viděli a svědčíme a oznamujeme vám ten věčný život, {nezapomeňte, že podle Písma věčný život neznamená jen žít věčně, ale intimně znát Boha a Ježíše} který byl u Otce a byl nám zjeven. 3Co jsme viděli a slyšeli, to vám oznamujeme, {a zde vidíte důvod, proč:} abyste i vy měli společenství s námi; a naše společenství je s Otcem i s jeho Synem Ježíšem Kristem. - Jan napsal tuto knihu, aby lidi přivedl ke vztahu. Jan tam nenapsal, že to píše, abyste se vyhnuli peklu, abyste nešli do pekla, nebo abyste navždy unikli zkáze pekla. Důvod, proč Jan psal tuto knihu, byl, aby lidi přivedl k obecenství s Bohem, aby je přivedl do vztahu. Většina "křesťanů" přichází k Bohu, protože slyšeli, že za své hříchy půjdou do pekla, takže činí pokání, aby do pekla nešli. A i když to je určitým způsobem pravda, a pokud by spasení bylo jenom o tom, tak by to bylo pořád lepší, než abychom dostali, co si zasloužíme, takže pokud by spasení nebylo víc, tak bych to tak kázal, ale spasení je mnohem víc! Vyhnout se peklu je ve skutečnosti nevýznamné. Sice to zní hrozně, ale v porovnání s tím "znát Boha", je vyhnutí se peklu nevýznamné. Cílem spasení je mít vztah s Ním a znát Ho, ne se vyhnout peklu..." A.W. Poznání Boha

• poko
    poko, 21.5.16 09:40:23  

https://www.diskutnici.cz/forum/3669-cipovani-lidi/

• poko
    poko, 16.5.16 17:01:41  

Dnes mě přišlo toto, je to na mě dlouhé takže zatím nemohu odpovídat.
    http://svobodnenoviny.eu/k-placi-diakonie-ceskoslovenske-cirkve-evangelicke-haji-islamske-vrahy-a-islamizaci/

• lastovka
    lastovka, 13.5.16 12:56:46  

Pro nikdoinic: "Hm literární postavy se většinou zrodějí někomu v hlavě, nějakému spisovateli, že a vy znáte autora?"
    Už nebyla možnost "reagovat", tedy alespoň takto.
    Autora ne. To by bylo bádání pro historiky. Já se jen domnívám, že jsem objevil, čím se autor nechal inspirovat.

• osoba
      osoba, 19.8.16 15:36:28  

Brát Ježíše jako reálnou osobu, k tomu chybí odvaha, že? Jen polemizovat a snažit se popírat realitu, která se nehodí vlastnímu samospravedlivému JÁ, je pohodlnější. Autor Bible je Bůh, čímpak by se asi mohl inspirovat ten, kdo je původcem všeho (kromě zla, které pochází ze vzdoru proti Jeho zákonům)?

• chenrezig777
        chenrezig777, 1.9.16 01:35:09  

je li autorem bible buh, musi byt pravdou, ze Zeme je placata a stoji na pilirich

• nikdoinic
          nikdoinic, 2.9.16 16:18:22  

Je placatá, podívej se pod svoje nohy a je pevně ukotvena neb nepohneš s ní..

• poko
    poko, 12.5.16 19:10:10  

http://www.utopie.cz/tema/kniha-pro-kterou-se-umiralo?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Retargeting+(C)&utm_content=3-5

• osoba
    osoba, 8.5.16 22:48:10  

lastovka, 8.5.16 05:12
    ""Opakuji, já nechci vědět, že nic nevím. Opravdu. Ve svém věku už opravdu nemám důvod lhát.
    A také netvrdím, že to-že Evangelia jsou psána řecky, znamená, že Křesťanství není hebrejského původu. Je to jen první z mnoha indicií, jež naznačují, jak Křesťanství skutečně vzniklo.""
    1. jakoukoli informaci znehodnocuješ polemizováním o tom, jak jinak by to mohlo být a co když to tak není - paradoxně ale zcela mylné" informace přijímáš bez těchto postojů. Výsledkem je neustálé připomínání, že víš, že nic nevíš, jako by sis to chtěl za každou cenu obhájit proti nebezpečí, že něco přece jen poznáš. Nejhorší na tom je, že věříš dvěma tragickým lžím: že prý nic nevíš a že prý to nemůžeš změnit. Až se odvážíš obojímu se vzepřít, poznáš vysvobozující pravdu.

• lastovka
      lastovka, 9.5.16 00:54:20  

Možná jsem se vtom ztratil. Zkuste mít prosím trpělivost. Mám se odvážit přijmou informace. Já je nějak minul. Můžete prosím zopakovat jednu pravdivou informaci, jež bych mněl přijmout.
      Pro srozumitelnost, prosím napište mi pouze JEDNU takovou informaci.

• poko
        poko, 9.5.16 06:53:44  

Jan 14:6 Ježíš mu odpověděl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Jan 5:24 Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a nepodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života.

• lastovka
          lastovka, 10.5.16 14:18:06  

Děkuji. Ale nechápu. Jestliže je tato informace pravdivá, tak co já s ní?

"Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne."
          Já k otci nechci, já chci nebýt.

"...kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný..."
          Život věčný, to je to čeho se bojím. Já nechci věčně žít, já chci přestat být a to teď hned.

• poko
            poko, 11.5.16 20:44:25  

Tak jako jsi si život nedal nemůžeš ani rozhodnout o zániku a neexistenci můžeš akorát svobodně rozhodnout svým životem zda skončíš u Boha nebo u ďábla

• lastovka
              lastovka, 11.5.16 21:38:09  

Já ovšem nechci skončit ani u jednoho z nich. Já chci nebýt. Vy křesťané přeci věříte, že Bůh nám dal svobodnou vůli. Je-li mou svobodnou vůlí nebýt, proč mi to Bůh upírá?

• poko
                poko, 12.5.16 19:14:32  

Chtít můžeš co chceš dokonce si to i vysnít, fantazii se meze nekladou, otázka je, jak na to máš velkou sílu svoje slovo zrealizovat
                k Bohu nechceš tak Ti ani na to nemůže dát Bůh Svoje slovo k ďáblu taky ne, pak si tedy musíš svoje slovo sám zrealizovat

• lastovka
                  lastovka, 13.5.16 12:41:23  

Souhlasím. Ale jak?

• poko
                    poko, 16.5.16 17:05:20  

Nijak, nemáš na to ani autoritu ani moc aby jsi si mohl svoje slovo garantovat a negarantovaná víra někým, kdo má autoritu a moc a na co dá svoje slovo a to dodržuje, tak negarantovaná víra je na dvě věci, můžeš hádat na jaké?

• osoba
                osoba, 28.5.16 16:47:42  

Bůh kvůli tobě nezruší své zákony a nepopře svůj charakter. Stvořil člověka jako věčnou bytost a nebude to kvůli mindrákům nějakého neznaboha měnit. kdybys přestal polemizovat o tom, že "víš, že nic nevíš", a raději Ho poznal,pochopil bys to a přestal fantazírovat a takové stupiditě, jako je "chtít nebýt" a dožadovat se u Boha "svého práva" na to.

• chenrezig777
                  chenrezig777, 5.6.16 10:24:41  

vuli byt maji i cervy v lejne.... To se mas cim chlubit....

• poko
            poko, 11.5.16 20:53:58  

Skončit u ´ďábla to je jednodušší, to pro to nemusíš udělat vůbec nic. Ani o to co učil Ježíš ze nemusíš zajímat ****kam se strom naklání tam padá***

• lastovka
              lastovka, 11.5.16 21:48:21  

Celý život se řídím zásadou, jednat tak, abych nikomu neublížil. Což je v podstatě základ morálního jednání. Chcete říci, že přesto skončím v pekle, jen proto, že nemiluji Boha? To jsou dost sobecky, krutá pravidla. Vy opravdu věříte v takto egoistického Boha, který odsoudí člověka do věčných muk, jen proto-že k němu nehoří láskou?
              Tedy já si o Bohu nemyslím nic dobrého, ale-že by byl až takový zmrd, to by mne nenapadlo.

• poko
                poko, 12.5.16 20:21:12  

K Bohu nechceš, nabízenou cestu odmítáš, pak už Ti zbývá ta druhá možnost, pro tu nemusíš udělat vůbec nic, dokonce ani hnout prstem, to přijde automaticky a Ti pro které jsi vykonal dobro Ti rádi poděkují, ale co se týká spásy a vykoupení z moci ďábla ,tak jenom tohle nestačí .

Bůh se bude zajímat, co jsi udělal s Jeho Synem kterého i kvůli Tobě na zem poslal

• lastovka
                  lastovka, 13.5.16 12:49:20  

Já ho o to, aby na zem poslal svého syna, nežádal. Ani jsem ho nežádal, aby sem poslal mne. To on stvořil nebe a zemi. To on stvořil život. To on stvořil mne. O jakých mích rozhodnutích to mluvíte? Vše je vůle a dílo Boží. Tedy i jeho zodpovědnost.
                  A dovolte mi dotaz. Vám opravdu přijde, že když Boha žádám o nebytí, tak toho po něm chci moc? Proč furt nějaké cesty, rozhodnutí, podmínky, smlouvy, zodpovědnost atd...?
                  Prožil jsem peklo na zemi a to jediné o co Boha žádám, je mé nebytí. Vám opravdu přijde, že toho žádám moc? Vždyť méně už žádat ani nejde.

• poko
                    poko, 21.5.16 09:42:54  

o svobodných rozhodnutích v rámci už stvořeného.

• poko
                    poko, 21.5.16 09:46:05  

Ptal se snad konstruktér auta zda ho může vyrobit, neptal, prostě ho vyrobil. A každý konstruktér má právo na to, aby to makalo podle jeho pravidel...

• chenrezig777
                    chenrezig777, 5.6.16 10:28:43  

svobodne rozhodnuiti by znamenalo na panbickovi nezavisly hodnotici system...
                    Pokud Luciferuv hodnotici system byl vyroben panbickem, tak jeho dusledkem byl pad... Znamena to, ze kvalita systemu byla prave takova, ze vedla k padu....

• chenrezig777
            chenrezig777, 5.6.16 10:22:54  

moudry hoch. Byti je k nicemu, ale nevyzrali lide to nepochopi....
            Ja JSEM je zakladni podminka sebeuvedomeni....

• chenrezig777
          chenrezig777, 5.6.16 10:26:03  

Ve skutecnosti JA JSEM je byti bez vlastnosti.... a postupne prechazi v nebyti....