Teraristika

Moderovaná diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
TondaSchumacher (2016-12-10 18:50:31)Nessy (2016-12-10 15:32:16)Banaltruth (2016-12-09 22:52:24)Codex (2016-12-09 19:52:35)Andulka (2016-12-09 18:48:23)MOSTecak (2016-12-08 05:09:53)nikola.vegetarian (2016-11-27 15:40:40)amazonia.exotic (2016-11-27 13:51:24)BRITSKY.SLECHTIC (2016-11-25 16:07:35)Krab (2016-03-06 18:28:23)
Teraristika
Založeno: 3. 1. 2009 | Příspěvků: 1 919 | Členů: 10
Správci: Nessy (hlavní), TondaSchumacher

Vše o plazech :) a hlavně o leguánech zelených

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 8.12.16 11:49:50  

Píšu vedlo ale dám i sem -

Tak terárko konečně hotovo a ode dneška jsme zapl testovací provoz - čili světla a topení a vše jede jako by tam už želvičky byly. Musím nyní sledovat jaks e drží teploty a vlhkost atd.... případně pak doladit.
    Zde nějaké foto:
    http://www.imagehosting.cz/?v=dscn3457.jpg
    ...
    http://www.imagehosting.cz/?v=dscn34xix.jpg
    ...
    http://www.imagehosting.cz/?v=dscn34pop.jpg
    ...
    Je tam jako hlavní světlo zářivková trubice, pak v květináči výhřevná bodovka 40w a jako UVB zdroj (nahrazuje sluníčko) je tam spešl světlo taky. Dolů jsem dal i pod ten substrát topnou fólii ale ta bude tipuju vyplá a je to jen jako rezerva pokud by nestačila ta topná žárovka a nebo se to zapne občas aby to dělalo ok vlhkost. Pod terárkem ve skříňce je díky tomu "malá elektrárna" ale není nic vidět takže ok :4:

• Banaltruth
      Banaltruth, 9.12.16 18:25:06  

a vlastně co to tedy bude :4: I když mladé se tam vejdou bezpečně jakékoliv :4:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 9.12.16 18:41:09  

http://euzelva.cz/geochelone-pardalis-zelva-pardali

Na 90% 2 kousky této želvičky. Za 2 roky to budu dělat znova a ještě mne čeká venkovní velkej výběh ale to má čas.
        Pokud by tam byly hermanky nebo margináty tak toto maj nafurt :4:
        Je fakt že furt řešíme druh ale ty "pardálky" vedou......

• Banaltruth
    Banaltruth, 3.12.16 13:12:29  

Mazel..
    https://www.novinky.cz/koktejl/422481-americky-par-chova-opravdu-netradicniho-domaciho-mazlicka.html

• Banaltruth
    Banaltruth, 26.11.16 22:14:50  

Na jaře dám taky nějaké rybičky ven, psa ale nemám :4:
    http://www.imagehosting.cz/?v=koiqvq.jpg

• amazonia.exotic
      amazonia.exotic, 26.11.16 23:45:43  

Moc pěkné :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 27.11.16 08:48:06  

hezké.....hele jak jseš daleko s jezírkem? Myslím že jsi psal že tam budou ryby už v zimě - jsou tam nebo teprve je budeš kupovat?

• Banaltruth
        Banaltruth, 27.11.16 11:44:12  

nechal jsem to zaběhnout a mimo dvou ostroretek (předskokané), které jsem měl v malé venkovní nádrži se zámraznou hloubkou,aby mě lovily komáří larvy jsem tam nic nedával. Ve sklepě mám jeseny, které jsem také dříve dával ven a na zimu do sklepa :15: Asi si tam dám i kapřiky roční ... až vyrostou mám v práci známého co má 50 m3 a k tomu filtrační nádrž asi podobného rozměru anebo .... (ale to pšt at to neslyší moc nahlas rodina byť jsem jim to naznačil, že ještě jeden rybník by časem nebyl špatný nápad :15:

• Nessy
      Nessy, 27.11.16 09:02:48  

Pěkný :2:

• Banaltruth
    Banaltruth, 17.11.16 16:16:25  

to muže být opravdu kyslíková bomba :4:
    https://www.novinky.cz/cestovani/420157-nejstarsi-cinsky-bambusovy-les-slouzi-jako-prirodni-kyslikovy-bar.html

• nikola.vegetarian
      nikola.vegetarian, 19.11.16 09:45:41  

to bych chtěla vidět, musí to být krása :)!!

• Banaltruth
    Banaltruth, 6.11.16 16:21:30  

Ták Terrabazar v pohodě.
    Spíše jsem dokupoval kytky ... i venkovní. Hmyzožravku co má vydržet mínus 30 a v létě by měla v pohodě vegetovat v pobřežní zóně jezírka :15:
    A drobnosti (např. zde mech)
    http://www.imagehosting.cz/?v=p10408plp.jpg
    i když jsem jim přivezl i nového kámoše...
    http://www.imagehosting.cz/?v=p1040869.jpg
    zde kytku napravo
    http://www.imagehosting.cz/?v=p1040870.jpg
    a
    http://www.imagehosting.cz/?v=p1040873.jpg
    a jako bonus :4: zajímavý vánočný dárek, například Nessy ví :15:

• Codex
    Codex, 3.11.16 19:19:20  

opravdu, ptát se na radu na iFauně, to je úplně k ničemu... žárovka a lampička je podle nich to samé...
    Věta "Ráda lezla tam kam neměla a houpala se na lampičce" je pro ně 100% důůkaz toho, že říkám, že se houpala z radosti.... :10:

• Banaltruth
      Banaltruth, 3.11.16 23:39:33  

Je to ale fakt baví a navíc hřeje... Agama mě skákala na takovou tu keramickou od Exo terra .. jednak jsem se chvilku bál o to že se popálí .. ale to se jí nestalo nikdy nic a když vyrostla tak naopak mě jí rozkývala tak, že jsem se bál o terárko :4:

• Banaltruth
        Banaltruth, 3.11.16 23:40:27  

Když má osvětlení nad terárkem nad pletivem pak jo ... jenže to zase nemusí stačit a je to zbytečně daleko od místa kde se chtějí vyhřívat.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 4.11.16 17:30:24  

Tam bych ani nelezl - samá chytrá pubertačka :4: :1:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 29.10.16 19:01:19  

Nessy co ta Lysá?..
    jak bylo?

• Nessy
      Nessy, 29.10.16 19:24:48  

Celkem fajn :4: Něco jsem vyfotila, ale blbne mi připojení mobilu k ntb, tak to do něj nemůžu nahrát :8: Občas dám kabel a on se zeptá na připojení, občas jen začne nabíjet a nic. Teď už dva dny nabíjí :10: Prodejních zvířat tam naštěstí moc nebylo :2:
      Ale byly tam bílé korely, což chci, tak jsem si napsala jména vystavovatelů a už snad bude jednodušší si je zjistit.

• Nessy
    Nessy, 29.10.16 18:57:11  

Tak mám venku dvě agamky a zatím (!) vypadají dobře. Třetí zůstala ve vajíčku a moc nadějně to nevidím. Pro jistotu ji nechám ještě chvíli v inkubátoru, ale asi nic...

• Nessy
      Nessy, 29.10.16 18:58:06  

Jinak poslední vajíčka již rostou. :4:

• Banaltruth
    Banaltruth, 26.10.16 22:30:55  

taky mám doma dost pavouků, ve sklepě a tak, ale takové ne....
    https://www.novinky.cz/koktejl/418634-pavouk-tahnul-po-stene-mrtvou-mys.html

• Nessy
      Nessy, 27.10.16 07:26:05  

No, šikula. Polovina ženských z práce by asi omdlela něco takového vidět doma.

• nikola.vegetarian
        nikola.vegetarian, 27.10.16 16:24:12  

"fuj, nežer to, nevíš, kde se to válelo" :D:D

• Nessy
          Nessy, 27.10.16 18:54:32  

Jo, bůh ví, kde to vyštrachal :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 27.10.16 17:26:21  

Polovina?... 95% (ty 2% ženské populace zastupuješ Ty :1: )
        A věřím že i většina mužů.....

• amazonia.exotic
          amazonia.exotic, 1.11.16 00:02:36  

No já pavouky choval a nevěřili by jste kolik je takových chovatelek sklípkanů.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 1.11.16 17:43:47  

Jj já ti to věřím - to jsou ty co by mne zajímaly kdybych byl singl.

• Andulka
        Andulka, 28.10.16 11:16:01  

Vůbec si nedovedu představit, co bych dělala. :7:

• amazonia.exotic
      amazonia.exotic, 31.10.16 23:16:05  

No je to velké sousto na tak malého pavoučka.Tady je něco většího. https://www.youtube.com/watch?v=B5q5X7GspNo

• Nessy
        Nessy, 1.11.16 07:14:53  

Ty jo! To musí být ale brutálně přežranej, ne?
        A mám blbý otázky - na co ta myš umře? Jako jí prokous mozek? On přeci nemá jed, ale vypouští nějaké trávicí kyseliny, ne? Já se o pavouky nikdy nezajímala... A co to hodování pak? Myslela jsem, že do hmyzáka vypustí šťávy, ono ho to rozpustí a chitin to zadrží uvnitř, aby to mohl vysát. Ale myš nemá žádné brnění, aby se neroztekla celá...

• amazonia.exotic
          amazonia.exotic, 1.11.16 17:04:33  

Tak může mít po takovém soustě i na pár měsíců vystarané,ale myš pro tenhle druh sklípkana ještě jde.Slyšel jsem už ale i že je schopný zabít i středně velkého potkana.Každej pavouk má jed.Je sice pravda že tenhle druh moc jedovatý není a většinou jejich kořist zemře na následky zranění.Ze všech krmných zvířat ale nejvíc odolává šváb,ten je schopný žít u méně jedovatých druhů ještě za několik hodin a žerou ho vlastně za živa,myš to má relativně rychlo za sebou.Pavouk svoji kořist v žádném případě nevysaje v tem směru že by z ni zbyla jenom slupka ale tráví ji postupně kdy konzumuje natrávenou kašovitou hmotu.Jejich trávicí enzymy jsou dost silné že rozpustí kostí,kůži i chitin u hmyzu.Pavouk po hodování odhodí pouze malou kuličku ve které se nacházejí pouze zbytky co se mu strávit nepodařilo.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 1.11.16 17:45:26  

kámoš měl tropickou mnohonožku. Koupil ji na burze tuším za 7 stovek a byla velká...asi 20cm
            Normálně to sežralo myš :7: :1:
            To už vypadalo jak z hororu a i já na to koukal z dálky ale pak jsem ji bral i na ruku a žasl...boží

• amazonia.exotic
              amazonia.exotic, 1.11.16 17:52:05  

Nebyla to stonožka?Mnohonožky jsou většinou neškodné a živí se převážně rostlinnou stravu.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 1.11.16 17:56:46  

jo sorry máš pravdu :8: :1:
                ale jen tak mimo - tu měl taky ten kamarád :4:

• Nessy
            Nessy, 1.11.16 17:58:21  

Dík

• Nessy
    Nessy, 26.10.16 18:00:47  

Tak už jsem začla s terkem pro odchov agamek. Včera jsem uřízla jednu stranu z akvárka a dneska nalepila police a vyleptala benzínem. Odcházela jsem, když to bylo v ideálním stavu, tak jen doufám, že benzín ještě nějak nepokročí :4: Abych to třeba neměla úplně sežrané :1: Nechala jsem to venku, ať se to vyvětrá... V pondělí musím zajít ke sklenářce a nadiktovat si skla.

Vypadá to, že Majda se nakladením své první snůšky nějak uklidnila a už nezalézá, když má otevřené terko, to mě taky těší :4:

• Banaltruth
      Banaltruth, 26.10.16 19:36:08  

kolik máš vajíček ? :15:

• Nessy
        Nessy, 26.10.16 19:51:41  

3 takový divný, z nich nevím, jestli něco bude, měli by se líhnout cca za 14 dní, a 18 jako první snůšku od poslední samice. A vzhledem k tomu, že jsou pravidlem tři snůšky, tak ještě něco bude. (I když tahle samice je rebelka, takže bůh ví.)

• Nessy
          Nessy, 26.10.16 19:52:11  

A ta se budou líhnout za dva měsíce.

• Banaltruth
            Banaltruth, 26.10.16 22:22:47  

akorát, že agamek je na burzách hrozně moc (pokud to není nějaká yellow, red ) tak nechci se mýlit, ale mám pocit, že se prodávají tak za stovku. Nemyslím, že by jsi to dělala zrovna pro money, ale když už se pipláš :4:

• Nessy
              Nessy, 27.10.16 07:23:34  

No tak za stovku jsem fakt ještě neviděla.
              Ale ano, nejsou drahé.

• Nessy
          Nessy, 27.10.16 20:32:10  

Tak ne za 14 dní, ale dnes :7:
          Kouknu do inkubátoru a tam čumáček... Ještě ale nevlám hurá - jak jsem psala, vajíčka byla podezřelá, tak uvidím, co se ne/vylíhne a jestli to bude životaschopné.

Jinak benzín vyleptal pozadí krásně jak jsem chtěla, takže ho po víkendu nalepím a začnu natírat.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 28.10.16 07:08:37  

Opět se budu opakovat ale....Ty se mi zdáš holka.
            Pánové to je baba co? Asi 90% by ječela jak vidí hada a neumí to ani vařit natož něco vyleptat a ona vyrábí pozadí, má doma štíry - prostě boží :1:
            Já jsem zadanej ale Vy co jste singl tak neseďte na zadku a ... mlčím :14:

• Nessy
              Nessy, 28.10.16 09:46:22  

:1: :1: :1: Ty dohazovačko! :1:
              Tady asi žádnej takovej není...

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 28.10.16 09:53:34  

Kdybych neměl suprovou ženu tak ..... :4:

• nikola.vegetarian
                  nikola.vegetarian, 28.10.16 11:12:21  

Ukaž doma diskusi a také Tě vyleptá benzínem :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 28.10.16 11:18:16  

Nevyleptá - čte to tu a ví že je pro mne Nessy bohyně :4:
                    Mám hodně tolerantní a fajn babu...žádnou semetriku co by něco nakazovala a přikazovala

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 28.10.16 11:18:58  

Navíc píšu KDYBYCH NEMĚL .. a to by nemělo vadit žádné ne?

• Andulka
                    Andulka, 28.10.16 11:21:43  

To by ses divil...
                    Mě by vadilo, kdyby pro mého muže byla bohyně nějaká jiná žena. Ještě k tomu reálná.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 28.10.16 11:24:55  

Andulko moje že mne zná a ví že ji miluju.
                    Věříme si natolik že ji mohu říct která žena se mi moc líbí a ...prostě ji mohu říct vše - nelžeme si v ničem. Umíme si číst myšlenky.
                    Ona mi taky může říct kterej chlap je pro ní skvělej...a dokonalej atd. :4:

• Andulka
                    Andulka, 28.10.16 11:35:10  

Jo, když ti přijde v pořádku, aby ti žena říkala, že je pro ni dokonalej někdo jinej. A ty jí. Tak neni, co řesit. Vyhovovat to musí vám.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 28.10.16 11:38:35  

Nedělej z toho zas to co zde není...... :10:
                    Nevidím jediný problém jak žena poví muži jaký se jí líbí muž a naopak. Kór jak se mají oba rádi a maj v srdci jen sebe navzájem......
                    Mimochodem žena i ví koho zde nemusím.... :4:
                    Takže zde řešme teraristiku ok?

• Andulka
                    Andulka, 28.10.16 11:39:57  

Ty se uklidni.
                    Píšu, že to musí vyhovovat vám. Ne nám.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 28.10.16 11:41:54  

Nám to vyhovuje jelikož si nelžeme a věříme se...mohu říct ženě hele tam ta holka má ok zadek co?....tam ta má super zájmy a má doma plno zvířat...ta je boží....
                    Ona mi za to nenafackuje..... věří mi. Známe se jako boty :4:

• Banaltruth
                    Banaltruth, 28.10.16 13:51:14  

no a navíc kdo říká, že ta jeho doma je "bohyně" jestli tak trochu nekecá bo nikdo není dokonalej :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 28.10.16 16:08:43  

Já mám doma super babu..... díky bohu :4:
                    Kdybys chodil na forum o tchýních tak to tam píšu leta - šílená tchýně ale její dcera čili má paní je opak.... takže jsem spokojen

• nikola.vegetarian
                    nikola.vegetarian, 28.10.16 20:59:36  

Jejda to je diskuse za jeden vtip... hlavně, že vám to sedí ;). Jinak my máme skvělé tchýně :1: :1: :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 27.10.16 17:25:09  

Já už mám terko pro želvičky ok...i světla namontované a v provozu. A to jsme na to měl celou zimu :1:

• Nessy
        Nessy, 27.10.16 18:54:12  

Já se rozhodla, že o skla si řeknu až po výplatě - mám dost času a teď nemám peníze :6:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 27.10.16 19:06:43  

Vůbec nemám odhad jak je to se sklem cenově. J8 to dělal taky z velkého 230 litrového akvárka. Vyřízl jsem zadní stěnu (sklo použiju až budu dělat výběh na zahradě) a místo toho tam dal lamino desku v buku kterou mi na míru uřízli v OBI. Do toho jsem dělal kulaté větrací otvory, nalepil tapetu, dal světla atd.....
          Kdy bude želva nevím..... pokud ji budu brát od toho pána co jsem zde psal tak jsou ještě ve vajíčku a budou se teprve líhnout...času dost :4:

• Nessy
            Nessy, 27.10.16 19:16:08  

No, odhaduju tak tři stovky, maximálně pět. Ale do výplaty je fůra času, tak se jich nechci zbavovat :4:
            Zítra jedu na Exotiku do Lysé, ale jen pokoukat. To bych měla vydržet, protože peníze teď fakt nejsou :4: A ještě k tomu budou Vánoce... Snad za týden prodám nějaké hady.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 27.10.16 19:20:55  

Na Lysou bych rád mrkl ale mám to přes celou čr tak nehrozí - pak podej hlášení co tam bylo atd

• Nessy
                Nessy, 27.10.16 19:33:54  

Minule to bylo slabší, tak jsem zvědavá.