Rusko a ruština

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
Magdalena.Katka (2017-01-23 05:01:10)mytomamejiste (2017-01-22 21:47:27)Valika (2017-01-22 18:37:35)ceska.chatra.XYX (2017-01-21 16:57:05)Hosamen (2017-01-18 18:10:12)Didus.Ineptus (2017-01-16 00:23:03)Zitaebr (2016-12-18 18:34:05)monsiner (2016-11-30 15:32:43)klokan.Vendelin.u.D1 (2016-11-19 18:48:36)chenrezig777 (2016-10-29 17:41:13)kiwiboy (2016-08-15 09:18:56)zita09 (2015-08-22 09:16:29)johy (2015-06-25 00:49:59)Odin.of.Valhala (2015-04-03 07:13:16)Huples (2014-04-29 16:54:35)
Rusko a ruština
Založeno: 26. 1. 2014 | Příspěvků: 4 945 | Členů: 15
Správci: mytomamejiste (hlavní)

Rusko - největší a devátá nejlidnatější země světa s největšími zásobami přírodních zdrojů, nerostných surovin, ropy, zemního plynu, dřeva a pitné vody.

Мельница (группы)
https://www.youtube.com/watch?v=klmlXaYcUkk
https://www.youtube.com/watch?v=jmjhIpSIJNg
https://www.youtube.com/watch?v=EtXeA6VnlHc
https://www.youtube.com/watch?v=eI0QhDhIIA8#t=36
----------------------
http://prekladacvetonline.cz/cesko-rusky-prekladac/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• mytomamejiste
    mytomamejiste, 21.1.17 16:47:13  

Sláááva ! ....poslední dotaz :15: :15: :15:

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 21.1.17 17:53:38  

Jen jestli nemyslí poslední pro dnešek. Asi se s ním jinde nebaví,tak trolluje tady.

• mytomamejiste
        mytomamejiste, 21.1.17 18:04:48  

Když mně je ho chudáka líto. Komunisti ho nenechali vystudovat, nebyl dál než na Hostýnku. Trochu to umí se zámečnickým vercajkem, což je jistě hodno obdivu - ale tady hraje proti přesile a to nemá být :15:

• Magdalena.Katka
          Magdalena.Katka, 22.1.17 04:57:17  

Mně ani moc ne, kdo provokuje ,říká si o pár přes hubu. I když tady jen virtuálních. Jinak by sem asi nešel.

• mytomamejiste
            mytomamejiste, 22.1.17 06:59:06  

Jenomže někdo neopatrný může dopadnout jako Pavel. Nebo Radollko :10:

• mytomamejiste
    mytomamejiste, 21.1.17 09:46:32  

Chtěla bych tu zbytečnou debatu ukončit.Přečtěte si tohle
    https://www.novinky.cz/domaci/427101-krute-mrazy-konum-turum-ani-zubrum-nevadi.html

Před třiceti roky to byl žírný kraj - hlavní plodina řepa cukrová, v blízkosti jelo několik cukrovarů.Pěstoval se i sladovnický ječmen a další obiloviny. Dneska je to pustina, kam lidská noha nevkročí. Těžko mě může někdo přesvědčovat že to tak bylo špatně a dneska je to dobře. Těžko mě může někdo přesvědčit že je lépe nakupovat od jiných států to, co jsme si vždycky vyráběli doma. První, koho postihla nezaměstnanost, byli lidé-zemědělci. A nikoho to tehdy netrápilo. Stali se z nich podivní obchodníčci, bílé koně, bezdomovci. A ti, kteří začali soukromě hospodařit jsou hříčkou v rukách obchodních řetězců. Žila jsem v polabské vesnici. Dnes je tam prosperující zeměmdělský podnik. Prosperující proto, že hospodaří na pozemcích které zcelilo JZD. Stál tam také moderní kravín. Dnes v té vsi není jediná kráva. Zelenina tam vypěstovaná umělými hnojivy je asi velkým přínosem na náš stůl. Udělaly se i správné věci - vesnice má kanalizaci a čističku odpadních vod. Ale jsem si jistá, že pokrok by se byl nezastavil, čistička by byla stejně, tak jako byla postavena moderní samoobsluha, která nahradila krámek do kterého se vešli tři zákazníci.
    Zničit česká pole, zničit české lidičky - to s povedlo. Já nad tím nejásám.

• hrdy.moravak
      hrdy.moravak, 21.1.17 11:06:24  

A co to má společného s Ruskem?

• ceska.chatra.XYX
      ceska.chatra.XYX, 21.1.17 16:57:05  

Tak pole si taky potřebují odpočinout - a cukrová řepa s umělými hnojivy může být pro půdu stejně zhoubná jako dnes řepka olejná - ale to už je opravdu úplně jiné téma, které se sem asi nehodí...:4:

• mytomamejiste
        mytomamejiste, 22.1.17 06:57:40  

Z okna vidím na pole, odhadem 90 ha. Naposled na něm byl v roce 1992 hrách. Majitel je živ z dotací za to že dvakrát ročně ho poseká. Takových pozemků a takových vlastníků je kolem Jetřichovic - vlastně všechno. Ta pole jsou nejen odpočinutá, ale tak zdevastovaná, že se z toho jentak nevzpamatují. Kdyby to sloužilo aspoň jako pastviny, ale proč se trápit s nějakým dobytkem, když jdou peníze vydělat snadněji.
        Cukrovka je dokonalá plodina, takřka není při výrobě odpad. Chrást a řízky se vždycky silážovaly, šáma sloužila pro vápnění. Nevím jak to bylo s čištěním vody, v době řepné kampaně bylo Labe samá pěna, teď je určitě čistší. Ale nedávno jsem vzpomínala, že nebyl problém koupit u řezníka skopové, teď už jsem ho dávno neviděla. A jehněčí teprve ne.

• mytomamejiste
    mytomamejiste, 20.1.17 07:50:46  

Přátelé,
    děkuji vám za vaše názory, přednesené slušně a věcně. Jen tak náhodou jsem si všimla, že jsme tu vlastně samá děvčata, o třech z nás vím, že věku který mluví o osobních zkušenostech, žádné mládí nevybouřené :15: a hlavy prázdné, do kterých jde nalít něco demagogie a temných vášní. Vážím si vás a mám radost.

• mytomamejiste
    mytomamejiste, 18.1.17 18:18:13  

https://www.youtube.com/watch?v=TN9hV7yUr2E

• mytomamejiste
      mytomamejiste, 18.1.17 18:19:02  

Vladimír Putin na mezinárodní konferenci, které se zúčastnili zejména zástupci zpravodajských agentur z Francie, Španělska, USA, Velké Británie, Kanady, Německa, Číny, Japonska, Indie a Itálie, pronesl silná a znepokojivá slova. Ostře se vyhranil směrem k USA, které dle jeho slov zbrojí a ohrožují světový mír. Putinův úkol je vytvořit rovnocennou protiváhu spojených států, aby mohl "udržet světový mír".

• hrdy.moravak
        hrdy.moravak, 19.1.17 07:41:06  

Ty to máš taky v té hlavě slušně domotané! Putin je nebezpečím pro svět, Jestli to nedokážeš poznat, je mě tě líto!

• mytomamejiste
          mytomamejiste, 19.1.17 13:38:19  

.

• Magdalena.Katka
            Magdalena.Katka, 19.1.17 15:54:51  

Moraváček zase opruzuje? Nevíš, kterou psychiatrii oblažil svým pobytem?

• Valika
          Valika, 19.1.17 16:46:11  

Čím a proč je tak nebezpečný,jako to o něm říkáš? Jistě máš v tom jasno, tak nás pouč...snad se vylodila jeho armáda u břehů USA,anebo má své základny v Mexiku na hranicích s USA, jako je to v Pobaltských státech s vojsky NATO a vojsky USA v Polsku -připravenými k boji?

• hrdy.moravak
            hrdy.moravak, 19.1.17 18:19:13  

Putin testuje, jak svět zareaguje, když napadne jiný stát. Anektoval Krym - svět protestoval, ale jináč nic. Poslal diverzanty na Ukrajinu, podporuje protistátní sily - svět protestuje, alejináč velice nic. Provokuje, zbrojí, hrozí. Stejně tak postupoval Stalin v éře SSSR. Skončilo to napadením Polska, Finska. Tam kde získal vliv, tvrdě trestal pokusy sa z tohoto vlivu vymanit, (Maďarsko, Československo!
            Člověk který chce žit svobodně a v míru, když toto vidí, má strach. Já mám strach. A svět má z Ruska strach.
            Sadím sto k jedné, že to nepochopíš...

• ceska.chatra.XYX
              ceska.chatra.XYX, 19.1.17 23:41:54  

Tvůj strach je způsobený asi tou protiruskou propagandou, která ti vymývá mozek. Proč myslíš, že by Krym měl zůstat součástí Ukrajiny, když víc než 80% obyvatel Krymu chtěla být součástí RF? Rozhodně se tím zabránilo občanské válce, která by jinak na Krymu propukla ještě s větší silou než v Donbasu a zabránilo se tak velkému krveprolití...

Naštěstí se většina politiků a politologů začíná shodovat v tom, že podobné projevy rusofobie jsou přežitek, a že zvolení Trumpa bude pravděpodobně znamenat obrat od studené války kterou propagují tobě podobní, ke spolupráci mezi oběmi velmocemi, která prospěje jak Rusku tak i USA...

• hrdy.moravak
                hrdy.moravak, 20.1.17 12:41:00  

Můj strach je způsobený zkušenostma které sem popsal. Rusko napadlo sousední stát, řeči o zabránění občanské válce jsou jenom hloupé kecy! Stejně jak domnělá touha obyvatel Krymu, stat sa součástí Ruska!!
                Nevím jestli si to uvědomuješ, ale jesli schvaluješ postup Ruska, schvaluješ zároveň postup Hitlera a nacistického Německa při zabrání Sudet.
                Němci ze Sudet taky chtěli dom, do říše! Takže jak, schvaluješ co tenkráť Hitler udělal?

• Magdalena.Katka
                  Magdalena.Katka, 20.1.17 14:04:42  

Ale jdi, ty Punťo. Řekni panu doktorovi, ať ti dá silnější prášky. Už i hodně rusofobů obrací- jo, fouká vítr odjinud- tak aby to u tebe nezastydlo.

• hrdy.moravak
                    hrdy.moravak, 20.1.17 16:31:09  

To je zdejší praxe? Když néni argument, tož sa vysmívat, útočit?

• Magdalena.Katka
                    Magdalena.Katka, 20.1.17 16:43:23  

A jaký argument chceš použít na takové dětinské bláboly, které produkuješ? To i ti svazáci padesátých let občas uvažovali samostatně, na rozdíl od tebe. Jo, a Němci po odsunu opravdu šli "dom" do Říše. Sudety Německu nikdy nepatřily, Krym Rusku jo.

• Valika
                  Valika, 20.1.17 17:22:02  

Argumenty nemáš ty. Fínsko SSSR obsadil za války po tajné dohodě s fínským prezidentem,když se Hitler chystat obsadit Fínsko, aby Rusi neměli přístup k Baltu...Přečti si Kissingera Roky obnovy.Tam najdeš hodně věci, o kterých se dodnes nemluví pravda.Polsko se taky věrně zavázalo sloužit Hitlerovi a Rus z nutnosti zabral Polsko,aby Hitler přes Polsko neměl usnadněný přístup do SSSR.I o tom se v knize píše...Vím,že i Kissingerova fakta v knize lze odmítnout, co někteří s chutí dělají, bez toho, aby se snažili dopátrat,jestli bylo možné jiné řešení...

• ceska.chatra.XYX
                  ceska.chatra.XYX, 21.1.17 16:52:24  

Ta "domnělá touha" krymských Rusů stát se součástí Ruska je mnohem reálnější a oprávněnější než například touha kosovských albánců odtrhnout se od Srbska a vyhnat kosovské Srby z odtrženého území - ale to zase nechápeš ty, co?:4:

Jinak, co říkáš na to, že i sama Savčenková navrhla vzdát se Krymu a "uložit ho do spodního šuplíku"?:1:

Asi na rozdíl od tebe ví, že Krym už ukrajinský nikdy nebude a nedělá si zbytečné iluze...:14:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/426851-savcenkova-navrhla-vzdat-se-nacas-krymu-za-mir.html

• Valika
              Valika, 20.1.17 17:12:45  

To opravdu nechápu... :15:
              Proč nemáš strach z těch ,co zabíjeli na Korey,ve Vietnamu,co pustili atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki,co postupně ničili a rozkládali jiné země a všude si zakrvavili ruce...
              "proč tvůj strach není založen na faktech o tom,kdo je nebezpečný a schopný páchat ve svém zájmu zlo kdykoli a kdekoli,kde to voní ropou"...posledně to bylo v Sýrii.
              Tvůj strach je založen na fámách o tom,co by mohlo Rusko, kdyby chtělo...ale jak vidíš,Rusko nechce válku,ani nebaží po cizí ropě a nerostném bohatství, ale tobě se vštěpil strach právě vůči němu a ten strach v tobě roste,ač nemáš důvod těm fámám o Rusku a jeho krvežíznivosti věřit.
              Je pravdou, že Rusko se nepodařilo zničit ani Turkům-Tatarům,kterí dlouho vládli ve stepích Tatarské republiky i Krymu a nakonec v míru Krym podarovali Kateřině Velké jako vítězné vládkyni Ruska,proto je jejich a jim patří.Nezničil je ani Napoleon ,ani Hitler...a věřím,že Rusko nezničí ani naše panstvo -EU pomocí NATO a Ameriky. :2:
              Taky nechápu proč mnozí tady chovají v sobě tolik nenávisti vůči lidem na východ od nás...jsme přece Slované,jako oni, jen z jakýchsi důvodů se někteří pasovali na jakousi odnož germánských kmenů po kulturní stránce,ale historickou v úvahu brát odmítají...Pokud nebudeme chtít vědět,kdo opravdu jsme a kdo je náš přirozený přítel,tak budeme kličkovat a poskakovat kolem těch ,co v nás nikdy neviděli plnohodnotný národ i proto, že svůj původ zapíráme a stydíme se za své slovanství...(říkám my,aby mě někdo nenařkl,že nadávám někomu...nerada vidím ,když příslušníci jednoho národa se dělí na my a vy; tolik na vysvětlení z mé strany.

• Magdalena.Katka
                Magdalena.Katka, 21.1.17 05:03:50  

Díky, to jsi napsala dobře, některé věci jsem nevěděla. Tu knihu Roky obnovy se pokusím sehnat a přečíst.

• Valika
                  Valika, 22.1.17 18:26:34  

Mnoho věci,o kterých se taky mlčelo (např.proč Stalin děla to,co dělal,proč USA sezapojili do války,až po souhlasu V.Britanie,vztahy Eisenh. s Churchillem a Stalinem apod.)najdeš v denníku-rozsáhlé knize pobočníka Eisenhowera - HarryC.Butcher "Tři roky s Eisenhowerem (2.svazky)

• vesmirablbostjsounekonecne
                vesmirablbostjsounekonecne, 21.1.17 11:24:29  

Ano,tak to je. :4:

• Valika
          Valika, 22.1.17 18:36:17  

A z tohohle se na tebe nevalí strach? Je to událost našich dnů a je to hodně nebezpečné,ač jsou "jenom v Polsku... :5: :4:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/427155-v-polsku-havaroval-kamion-americke-armady-vysypaly-se-z-nej-delostrelecke-granaty.html

V Polsku havaroval kamión americké armády, vysypaly se z něj dělostřelecké granáty...proti komu je v Evropě potřebují Američané? :5:

vesmirablbostjsounekonecne, 18.1.17 21:25:59  

Vladimír mluví jasně a k věci.Jen doufám,že RF buduje svoje síly opravdu tak,aby udržely tu mírotvornou rovnováhu.

• mytomamejiste
        mytomamejiste, 18.1.17 22:23:40  

Vždycky vystupuje klidně a sebevědomě, nepouští se do zbytečných konfrotací a má spolehlivý tým. To je pro vojevůdce důležité. Na opačné straně vidím hysterii, podrazy, zlovůli. Dej Bůh, ať už tyhle temné síly ztratí moc a sílu.

• hrdy.moravak
        hrdy.moravak, 19.1.17 07:36:00  

Děláš čest svojému nicku, to sa mosí nechat!

vesmirablbostjsounekonecne, 19.1.17 09:26:48  

Zkus něco vtipnějšího.Tohle je jen taková moravská blitka. :13:

• mytomamejiste
            mytomamejiste, 19.1.17 13:38:07  

Zdravím tě :15:
            Asi bych měla vymazat ten útok na tebe, ale promiň, neudělám to. Ten človíček takhle zasviňuje více fór a nechť u má svou vizitku.Protože vypovídá sám o sobě.

• Valika
      Valika, 19.1.17 16:57:30  

Ale i tvá hrdost vypovídá,že je na místě...
      skrze snahu tobě vlastní - položit "nepřítele USA"- Putina na lopatky naivním strašením o tom,že chce zaútočit na svět a chystá se proti všem!
      Takhle vidět tohoto schopného vůdce národa a nadaného politika Ruska může jenom "hrdinný hrdý Moravak"...anebo zaplacený protiputinovský propagátor. :5:

• Valika
        Valika, 22.1.17 18:14:36  

To bylo určeno hrdému moravakovi. Děkuji.

• mytomamejiste
    mytomamejiste, 14.1.17 21:02:24  

budeme postrádat Pavla:

Blokován do 12. 2. 2017 00:00:00

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 15.1.17 05:10:25  

Proč? Za co?

• mytomamejiste
        mytomamejiste, 15.1.17 07:14:19  

Taková je doba. Teď. Já se spíš ptám co budemem dělat. A mám chuť protestovat v sedě.Tohle je druhý případ, kdy bylo naše fórum významně poškozeno. První případ byl Radollko.

• Valika
          Valika, 15.1.17 17:07:31  

Pavel přece nepíše o ničem jiném ,jen jako my všichni.Kde dostal tu blokaci,na kterém fóru?.

• mytomamejiste
            mytomamejiste, 15.1.17 19:23:42  

Nevím, přišla jsem na to náhodou.

• Magdalena.Katka
          Magdalena.Katka, 16.1.17 04:44:44  

Považuju za sprosté, že ho někdo blokne na jednom fóru a nemůže psát ani na dalších.

• mytomamejiste
            mytomamejiste, 16.1.17 10:53:01  

Některá vyjádření jsou opravdu nepřijatelná a admin opatření dělat musí. Mně vadí ten udavač.

• Magdalena.Katka
              Magdalena.Katka, 16.1.17 14:06:47  

To jo, samozřejmě. Ale proč nejde bloknout jenom tam, kde se "provinil"?

• mytomamejiste
                mytomamejiste, 16.1.17 14:42:47  

To by každý z nás musel mít za prndelí jednoho dozorce. Byla jsem ráda, když se pokoušel o provokace i u nás, že jsme to zvládli, že jsme ho ignorovali. Ale, bohužel, se to k nám dostává takhle oklikou.