Dialog náboženství

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
nordic.pride (2018-10-30 12:15:31)krudox (2018-09-03 05:44:03)9marie04 (2018-09-02 23:16:19)radiac (2018-07-15 14:30:00)Cho (2018-06-25 18:56:27)Rusalka (2018-06-15 10:31:21)slavidan (2018-06-01 20:58:10)chatka88 (2018-01-29 19:35:45)martindoubrava (2016-08-04 12:23:39)
Založeno: 18. 1. 2014 | Příspěvků: 1 577 | Členů: 9

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• michalborek
    michalborek, 13.8.18 00:53:25  

Sem trochu pokradl (stydím se) novou ikonku pro toto DF. :)

• krudox
      krudox, 13.8.18 05:41:02  

dobrá :1:

• michalborek
    michalborek, 5.8.18 11:25:53  

Člověk nesmí nikdy ztratit naději
    http://denikreferendum.cz/clanek/28067-clovek-nesmi-nikdy-ztratit-nadeji

Nedovedl jsem si představit, koho může vynést do čela státu přímá volba prezidenta, ani to, že povládne velkokapitalistický oligarcha s estébáckou minulostí, opřený o podporu komunistů, výborně si notujících s krajní pravicí, a že katolický fašismus z doby druhé republiky opět oživne a bude mne zásobovat anonymy, identickými – až do stejných gramatických hrubek a vulgarit – s těmi, které dostával po Mnichovu Karel Čapek.

Ani bych se nedivil, kdyby dostával nějaké anonymy slovensky od visitora77 zde z diskutníků :)

• krudox
      krudox, 5.8.18 19:17:56  

myslím, že ho přeceňuješ, ale kdoví... :1:

• krudox
    krudox, 11.5.18 21:42:08  

https://www.youtube.com/watch?v=zLodfPPlnPc

• jonatan
    jonatan, 7.5.18 00:34:22  

Všechna náboženství nevycházejí z jedné pravdy.Některá ji mají víc než druhá. Křesťané rozptýleni v různých náboženstvích mají o Bohu nejvíc pravdy a i o morálce mají nejvíc pravdy.Proto nemohou jiná náboženství křesťany moc obohatit jelikož co je v jiných náboženstvích dobrého to už křesťanství má nebo obsahuje. Například Budhismus je ateistická filozofie a není to náboženství.

• krudox
      krudox, 8.5.18 10:41:37  

naprostý sebeklam křesťánka...

• jonatan
        jonatan, 10.5.18 19:33:10  

To co jsem napsal je pravda a ty nemáš argument

• michalborek
          michalborek, 10.5.18 20:23:41  

Proti tvrzení, že křesťanství je nejlepší a basta se těžko argumentuje už přinejmenším proto, že žádné takové křesťanství s jednou pravdou a morálkou neexistuje. V podstatě ho rozdělil už na počátku Pavel z Tarsu, jež ač nebyl Ježíšovo učedníkem ale naopak honcem takových, přesto nakonec Ježíšovo čistě židovskou sektu pro svůj celosvětový projekt ovládl a značně proměnil, to ovšem nebyl konec, další zásadní rozdělení se objevilo při velkém schizmatu, pak ještě odštěpení katolíci se dopustili chyby, že Písmo se dostalo mezi obyčejné lidi a nedalo se dělat nic než církev znova rozdělit a to byly jen ty velké události. Někteří navíc z minulosti svůj pohled na křesťanství už ani nepoví, protože podobně jako ty, tu byli tací, jež viděli pravdu jen u sebe a byli přesvědčení, že názor jiný je lepší včas vyhladiti a to včetně textů i jejich pisatele.

• jonatan
            jonatan, 10.5.18 23:07:36  

To co píšeš tak trochu nechápu akorát jsem pochopil že říkáš co se dělo v minulosti a k tomu divné důvody proč to tak bylo.Křesťané jsou hříšníci nemají vy jímku největší problém mají že jsou rozděleni to díky jejich hříšnosti a nesvornosti.Ty ale pokud chceš abych neměl pravdu musíš argumentovat že to a to náboženství říká to a to a je to daleko víc pravdivější než to co říkají křesťané a to ty si neřekl. Proto zatím platí že křesťané mají nejvíc pravdy co se týče Boha a morálky.

• michalborek
              michalborek, 11.5.18 02:46:40  

To je těžké, když nechápeš, že se liší nejen ve vedení tyhle náboženské větvě křesťanství, ale i ve věrouce a věříš tedy jen v nějakou chiméru, co nazýváš křesťanství. Nebo-li krom toho, že neznáš ostatní náboženství, s nimiž křesťanství srovnáváš, tak neznáš ani to své, protože není jedno křesťanství ale mnoho a tudíž si nejdříve vyber, jaké větvi věříš a jež je tedy podle tebe ta, co všechno zná nejlépe, abychom se vůbec mohli o něčem bavit, zatím používáš slovo, jež zahrnuje příliš mnoho a nevykládá ho každý stejně.

Navíc i až se vůbec identifikuješ s nějakou tou konkrétní křesťanskou vírou, tak to ještě nebude jednoznačné, protože nakonec stejně je ta víra silně individuální záležitostí, kde společenství a představení tvoří jen podhoubí, na němž teprve může vzrost vlastní duchovní praxe a poznání. Přesto pro většinu lidí je to jen o té příslušnosti k davu a vůbec ne o nějakém nacházení Pravdy, typicky právě u těch, co říkají, že jejich víra je prostě nejvíc, ale v podstatě žádnou nemají, jen prostě vyřvávají my jsme Sparta, bla, bla, bla, ale zatím není žádná skutečná víra, žádná skutečná praxe, žádné hledání, žádné nacházení.

• jonatan
                jonatan, 12.5.18 23:33:50  

Jsi trochu mimo mísu jelikož já jsem nehovořil o náboženství ty ale o něm hovoříš.Náboženství mě nezajímá já jsem hovořil o křesťanech. (I když například protestanté,katolíci a pravoslavní říkají to samé). Křesťané něčemu věří a mají nějakou morálku tyto jejich vlastnosti poznání jsou nejdokonalejší nikdo nemá něco lepšího pravdivějšího. Zároveň není více druhů křesťanů s jinými vlastnostmi je jen jeden druh se stejnými vlastnostmi a poznáním.

• jonatan
                  jonatan, 12.5.18 23:38:14  

Pokud by se našla nějaká odchylka tak se to dá kalibrovat učením Ježíše a zjisti se že odchylka není křesťanstvím a daná osoba používá slovo křesťan neoprávněně.

• michalborek
    michalborek, 21.4.18 22:07:47  

Setkání evangelického faráře Pavla Klineckého s římskokatolickým knězem profesorem Tomášem Halíkem v pořadu Uchem jehly - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10314156487-uchem-jehly/218562216200002/

• jonatan
      jonatan, 7.5.18 00:37:11  

Ani jsem se na odkaz nedíval jelikož Halík je podvodník a narcista bohužel si říká křesťan.

• krudox
        krudox, 8.5.18 10:42:24  

sám jsi podvodník a narcista, čemu nerozumíš, na to pliveš :13:

• jonatan
          jonatan, 9.5.18 23:38:44  

říkám že jsem na to neklikl nevím o co jde akorát říkám co je Halík to mě stačí abych na to neklikal

• krudox
            krudox, 10.5.18 05:40:01  

nevíš, co je Halík, ale vidíš v něm podvodníka...

• jonatan
              jonatan, 10.5.18 23:21:18  

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Halik-Kdo-da-hlas-Zemanovi-provini-se-proti-Ceske-republice-519031

• krudox
                krudox, 11.5.18 05:39:36  

nevěř propagandě... :2:

• jonatan
              jonatan, 10.5.18 23:33:37  

Několik let starý text:
              Je Tomáš Halík anální lezec a komunista nebo nepochopil znamení doby? (12.7.2007)
              Tomáš Halík
              Několikrát jsem viděl v televizi Tomáše Halíka a vždy se zdálo, že tomu co říká rozumí.
              Později jsem pochopil, že je jenom dobrý řečník.
              V televizi odsoudil mladou generaci, která bojuje za hladovějící v Africe.
              Halík má jak se zdá špatně poskládané životní hodnoty.

NEPOCHOPENÍ DOBY?
              V Praze probíhalo výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu-MMF a Světové banky-SB.
              MMF a SB pracháči kteří mají na svědomí chudobu v rozvojových zeních.
              Například jejich zasedání v Praze bylo ozdobeno 200 000 květinami doveženými z Holandska.

Komentář Halíka: "Odpůrci globalizace" zářijovou bitvu v pražských ulicích v očích veřejnosti morálně, psychologicky a politicky tvrdě prohráli, zůstaly po nich rozbité hlavy a výlohy, ideologicky šablonovitá hesla a trapný dojem z lídrů, snažících se pubertálně vylhat z odpovědnosti.“

Nebyli to odpůrci globalizace, jak říká Halík, ale odpůrci následků globalizace.
              Mladí lide vidí hladové v africe a není jim to lhostejné.
              Bohatí okrádají chudé, proto vyšli do ulic.
              Bojují s policajty o most? no a co mají dělat? když policisté brání ty zloděje!

ANÁLNÍ LEZECVÍ DO EU
              Prof. Halík je členem kolegia, které má formulovat vizi působení křesťanů v EU tzv. „Rada moudrých.“
              V radě je také prof. Michel Camdessus, bývalý generální ředitel MMF-Mezinárodního měnového fondu.
              Halík chce řídit tento svět, proto se dal do spolku s bývalým zlodějem a vytváří vize v EU.

KOMUNISTICKÉ MYŠLENÍ
              V televizi při referendu o vstupu do EU Halík řekl:
              “Každý rozumný člověk bude jistě hlasovat pro vstup do EU“

Jo tak podle Halíka jsem bez rozumu prostě debil, byl jsem proti vstupu.
              Jenže těch debilu je mnoho, jelikož na Vysočině to bylo skoro 50% na 50%.
              Halík si neváži lidí s jiným názorem, hned je odsoudí označí za nerozumné.
              To je komunistické myšlení: „My máme pravdu a nikdo jiný.“

MYSLÍ SI ŽE BY MOHL BÝT PRESIDENT
              Halík říká:
              „Jestliže by šlo o to, že prezident má být spíše tím morálním a intelektuálním reprezentantem, tam se domnívám, že bych této společnosti mohl něco nabídnout.
              Šel bych do toho ale jenom za předpokladu, že bych tady neviděl nikoho, kdo by jednoznačně ztělesňoval podobné hodnoty,..“

A když byl Klaus několik let presidentem začalo se spekulovat dál:

KOMUNISTICKÁ NADUTOST
              Kdo by se mohl stát příštím prezidentem? Objevuje se jméno kněze a sociologa Tomáše Halíka.
              On však takovou výzvu odmítá, prý by ho na hlavu státu bylo škoda. Radši bude dál přednášet, kázat a diskutovat.
              „Takhle jsem lidem prospěšnější“, říká.

MYSLÍ SI ŽE JE KRISTUS
              Halík nejen že není prospěšný je to nadutý amatér, řiťolezec, komunista, nepochopil znamení doby, myslí si že bude řídit svět že je k tomu povolán.

Prostě má v sobě syndrom Ježíše Krista.

• jonatan
              jonatan, 10.5.18 23:41:08  

V říjnu 1998 se na Pražkém hradě konalo diskusní Fórum 2000. Probíraly se tam filozofické otázky a mimo jiné tam hovořil i teolog Tomáš Halík. Ten se tam pokusil vysvětlit, jak je možné, že je tolik rozdílných náboženství. Vysvětloval to tam tezí, že existuje jakási nadčasová, absolutní, nejmocnější, nejmoudřejší... atd. síla, která vše řídí a že se pouze nazývá v každém náboženství poněkud jinak. Že je nutno, aby různá náboženství spolupracovala a nehledala pouze rozdíly ... Jak krásné. Ale to by znamenalo, že by zcela konkrétní věci, v Bibli uváděné, ztrácely na své absolutní pravdě, protože v jiných náboženstvích je to jinak, tam například nejsou Izraelci milovaným a vyvoleným národem a Kristus tam například chybí zcela, nebo tam sice je, ale pod jiným jménem a se zcela jinými životními osudy. A navíc, pokud tato síla je taková univerzální, proč například trpí a nejen trpí, ale i přikazuje nerovnoprávnost žen - u muslimů jednoznačně, ale i u katolické církve například žena nesmí být vysvěcena. A proč tato síla má pokaždé za vyvoleného někoho jiného. Proč nařizuje vyvražďovat - Jericho atd, proč nařizuje zavraždit Salmana Rushdieho, proč se v jejím jméně konala a koná genocida a jiné hrozné zločiny?

• krudox
                krudox, 11.5.18 05:38:20  

a to je to povrchní vidění světa...

• michalborek
    michalborek, 31.3.18 23:03:59  

V dubnu vyjde film o https://cs.wikipedia.org/wiki/Guru_N%C3%A1nak - https://youtu.be/WJ6F9NG2UWo

• krudox
      krudox, 1.4.18 12:32:30  

tak jsem si o něm včera něco našel, ale nikde jsem neviděl, že by svítil, jako v té upoutávce na film... :4:

• michalborek
    michalborek, 10.3.18 20:00:47  

Počítáte mantry, modlitby apd. - tak dnes takto https://www.svetchytre.cz/veci-chytre/acer-nabizi-buddhistum-chytre-korale/ :)

• krudox
      krudox, 10.3.18 20:09:18  

:2:

• michalborek
    michalborek, 3.2.18 21:52:53  

https://www.novinky.cz/veda-skoly/462391-archeologove-hlasi-objev-stoleti-v-guatemale-odkryli-obri-sit-ztracenych-mayskych-mest.html

• michalborek
    michalborek, 23.1.18 23:40:58  

Bývalého pražského imáma a jeho příbuzné obvinila policie z terorismu. Všichni tři jsou na útěku
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/prazsky-imam-terorismus-muslimove-syrie_1801230635_mos

• krudox
    krudox, 23.1.18 12:29:11  

Tak k volbám se asi chystám a budu volit Drahoša...
    Fakt dosť bolo Zemana...

• krudox
      krudox, 23.1.18 12:33:07  

aneb "kdo nevolí, volí Zemana" :1: :1:

• michalborek
        michalborek, 23.1.18 14:40:14  

Ne, kdo nevolí volí Drahoše :) a mně je to fuk :)

• krudox
          krudox, 23.1.18 14:54:13  

takže bych tam ani nemusel chodit? :2:

• michalborek
            michalborek, 23.1.18 14:56:35  

To záleží, jak moc tě ta volba tíží :), neb to může být i naopak :)

• krudox
              krudox, 23.1.18 15:05:24  

asi je to u mě tím, že nezkoumám Drahoša, ale lži a špíny Zemana a nechci, aby byl dál prezidentem, v tom mám tedy jasno, v Drahošovi jasno nemám...

• michalborek
                michalborek, 23.1.18 18:08:08  

tak pak tedy ať zvolíš dobře :)

• krudox
                  krudox, 23.1.18 18:11:09  

snad mě to nevyjde příliš Draho...

• michalborek
    michalborek, 15.1.18 09:49:00  

Tak co půjdete k druhému kolu voleb? Osobně jsem alergický na bezchybné všemi protěžované kandidáty a třebaže z druhé strany je Jabba Hutta, tak to vůbec neznamená, že ten další týden napochoduji někoho volit a co Vy?

• krudox
      krudox, 15.1.18 11:31:28  

nepůjdu...

• 31.1.Marika
        31.1.Marika, 16.1.18 07:52:25  

tím, že nepůjdeš, volíš zemana

• michalborek
          michalborek, 16.1.18 08:42:49  

S tím nesouhlasím, stejně tak to lze říct i naopak a v podstatě je to manipulace pro svoji volbu.

• 31.1.Marika
            31.1.Marika, 16.1.18 08:48:01  

zeman své voliče má, je jich necelých 40%, drahoš voliče může získat tím, že ho nerozhodnutí půjdou volit, pokud nepůjdou, nahrávají zemanovi

• michalborek
              michalborek, 16.1.18 09:16:51  

Tak je zjevné z průzkumů, že i Drahoš má své voliče a vidno nikdo nemá nic jisté, ale já mám právo se té volby vzdát a třebaže zpětně lze říct, že jsem volil vítěze, tak ne, nevolit je také volba a jiná než všechny ostatní.

• 31.1.Marika
                31.1.Marika, 16.1.18 10:12:33  

Nevolit je alibismus lidi, kteri si pak stezuji, jak blbe zvolili.

• michalborek
                  michalborek, 16.1.18 10:48:20  

Tak jistě, než abych si stěžoval, co jsem si zvolil, stěžuji si na to, co jste mi zvolili :)

• 31.1.Marika
                    31.1.Marika, 16.1.18 13:02:44  

:1: no, vzdyt pisu, ze je nevolit je alibismus

• krudox
          krudox, 16.1.18 11:23:22  

já si to ještě možná rozmyslím, podle toho, co se do té doby ještě stane, ukáže, vynese na světlo...

• 31.1.Marika
            31.1.Marika, 16.1.18 17:56:58  

Tak jo

• michalborek
            michalborek, 16.1.18 22:54:33  

Tak přinejmenším budou ty debaty, kde tedy jediné co čekám nového, je to v jakém stavu je vlastně Jabba Hutta, protože zatím mi přijde jako těsně před výpravou do Neznáma. Možná by se i pod návalem žabákovo mluvy mohl taky andílek, trochu debílek projevit, ale nečekám zase zázraky.

• krudox
              krudox, 16.1.18 23:50:39  

:2:

• chatka88
      chatka88, 15.1.18 19:11:49  

já půjdu a volím Zemana stejně jako v prvním kole..

• krudox
      krudox, 15.1.18 20:39:51  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jabba_Hutt#/media/File:Jabba_the_Hutt_(10585038414).jpg

• chatka88
        chatka88, 15.1.18 20:45:35  

))))) jabadaba du..v překladu to zní já jdu..v minulých volbách jsem ho nevolila,ale ted si myslím,že je jiná situace a tak teda jdu podle svého vědomí a svědomí..))

• 31.1.Marika
          31.1.Marika, 16.1.18 07:53:00  

v pohodě, na dlouho to není

• chatka88
            chatka88, 16.1.18 12:17:14  

je to možný..taky mě to napadlo,ale zajímá mě jak to všekno na úrovni vlády chce udělat a naopak mě dráždí kecy ve stylu to já bych to udělal jinak..

• 31.1.Marika
              31.1.Marika, 16.1.18 13:02:02  

Jak myslis na urovni vlady?

• chatka88
                chatka88, 16.1.18 13:59:18  

no s Babišem

• 31.1.Marika
      31.1.Marika, 16.1.18 08:04:45  

půjdu, volím drahoše, ale volila bych proti zemanovi kohokoliv z prezidentských kandidátů, kteří byli v prvním kole, kromě haniga a hynka