Autogenní trénink

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
delfinsk (2016-12-06 17:54:24)od10k5 (2016-11-09 19:40:07)Kamilka (2016-04-26 20:17:50)Ryzetka (2014-06-15 23:08:16)
Založeno: 11. 1. 2014 | Příspěvků: 21 | Členů: 4
Správci: delfinsk (hlavní), atuinzelva

Fórum pro ty, kteří mají zkušenost, nebo ji chtějí získat.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• delfinsk
    delfinsk, 25.3.16 13:17:44  

Příjemné svátky Velikonoční

• delfinsk
    delfinsk, 31.12.15 16:22:20  

Dnes uvolníme mysl, protrénujeme mezižeberní svaly a bránici pozvolným neukvapeným zakmitáváním tak, aby ranní probuzení bylo ráno a příjemné.

• delfinsk
    delfinsk, 15.12.15 18:00:05  

Dnešní autogenní tréning.
    Lehneme si, uvolníme tělo a říkáme si - máme uklizeno, navařeno, napečeno, nakoupeno, zabaleno, vycíděno ...

• delfinsk
    delfinsk, 8.12.15 19:00:58  

Hluboko v minulém tisíciletí, na jednom oddělení, pravidelně od devíti do deseti probíhala primářská porada. Nezřídka se ani vše řádně neprobralo. Když se věnovalo 10 minut na autogenní tréning, všichni rychleji chápali druhé, nebylo třeba opakování a vysvětlovat vysvětlivky. Porady pak končily 20 min před desátou.

• Kamilka
    Kamilka, 5.4.15 15:44:50  

Takový autogení trénik se dá využít k lecčemu.
    http://www.astrohled.cz/clanky/zvyky-a-tradice/prirodni-bytosti-8211-naucte-se-mluvit-s-vilami-a-skritky/

• delfinsk
      delfinsk, 6.4.15 13:29:12  

Na každém šprochu pravdy trochu, ale toto je hodně vzdálená disciplína. Z mého pohledu nejde o poznávání, ale o reklamu diskutabilních služeb.

• delfinsk
        delfinsk, 11.9.15 14:54:46  

Znalost autogenního tréningu mi pomohla, když jsem byl jednou nucen měsíc táhnout dvě zaměstnání. Denní, noční(dvanáctka), denní , vyspat. Při té noční byla nárazová práce, nesměl jsem spát, ale odpočívat a sedět ano. Moc volna jsem neměl, ale i na zábavu se našla chvilička.

• delfinsk
    delfinsk, 4.4.15 09:58:34  

Pěkné Velikonoce všem.

• delfinsk
    delfinsk, 23.12.14 18:02:02  

Příjemné prožití svátků, klid a pohodu v novém roce všem.

• 69beran
    69beran, 10.8.14 13:15:24  

Jen blbnete, ono vam to jednou rachne pod zadkem! :1:

• Kamilka
      Kamilka, 10.8.14 15:01:43  

:7: :7: :8: A co jako řachne? Autogenní trénik nemá vůbec, ale skutečně vůbec nic společného s autogenem, pokud jsi měl na mysli toto. :1:

• atuinzelva
      atuinzelva, 19.12.14 20:45:12  

:1: a na to se těším :1: :1: :1:

• delfinsk
        delfinsk, 22.12.14 10:46:23  

Jen se těš!!! Pomsta je sladká. Jukni vzhůru, zodpovědnosti neutečeš :1: I já se mohu ocitnout někdy bez internetu.

• atuinzelva
          atuinzelva, 23.12.14 02:21:41  

a mám to................ :1:

• Walker87
    Walker87, 11.2.14 23:01:59  

ahoj lidi, jsem tu nový. Můžete mi někdo z vás poradit, jak správně provádět autogenní tréning? Nikdy se mi totiž nepovedlo.

• Ryzetka
      Ryzetka, 15.6.14 01:36:59  

Ahoj. Já jsem ještě novější :2: . Nevím jestli má AT nějaká pravidla... Já mám problém v uzavřeném prostoru, ideální je zahrada, bez jakékoli podložky. Lehnu a několik minut jen odpočívám, pak se začnu soustředit na teplo, dýchání, končetiny, vizualizaci, většinu holky popsaly... Je dobré dotáhnout to do konce, do konečků prstů.
      Úžasná úleva a odpočinek!

• delfinsk
      delfinsk, 27.11.14 22:19:37  

Někomu se to zadaří hned, jinému to trvá dlouho. Není nenormální, že se začnou dařit první úspěchy až po víceměsíčním pravidelném cvičení.
      Jak správně? To takhle jednoduše a zároveň seriozně odpovědět nejde. Příklad chůze. Nejdřív se nedaří ani jeden krůček. Pak.... Něco jde a pád. Pak když už to ťapká a přijde rada: "špičky od sebe", v dospělosti má tutově platfus. Pokud rada nepřijde, během dospívání se postoj samovolně změní. Záleží na tom, kdo, kdy a komu radí.
      Hned na začátku není možno docílit "to co by se mělo". Nejdřív jen se snažit uvést do klidu a vydržet (jen tak, bez snažení, samovolně) bez jakýchkoliv dalších aktivit a myšlenek cca 2 vteřiny. Když to jde, tak zkoušet pomalu prodlužovat. Stejně tak pomaličku postupovat s přidáváním dalších stupňů. Prostě - na jistotu.

• atuinzelva
    atuinzelva, 19.1.14 12:44:22  

Někde jsem četla, že autogenní trénink má 6 fází, někdy, když je pro mě těžké se "nesoustředit na hlavou běžící myšlenky ", soustředím se na tlukot srdce. Tím "srovnám neposednou hlavu s tlukotem srdce". Pak si najednou uvědomím dýchání a to, že mám teplo v podbřišku a studené čelo (bod 4, 5 a 6 jdou bez mého přičinění, uvědomím si tíhu v končetinách), pak přidám vizualizaci a bezvadně mi to funguje. Asi to nedělám úplně podle návodu a nevím, zda tedy mohu použít termín autogenní trénink, ale přizpůsobila jsem si to a jsem spokojená. Jak to děláš Ty, Kamilko ?

• Kamilka
      Kamilka, 19.1.14 17:47:26  

Myslím že na návodech a jejich přesném dobržování až tak moc nezáleží. Návodů a postupů je mnoho různých. Já třeba před usnutím se uvolním a projdu v myšlenkách tělo, jak se to dělá při autogením tréninku, nebo v joze když se cvičí šavasana. Vlastně jde takřka o jedno a to samé pod jiným názvem. Na teplo a studené čelo nemylím, rovnou přejdu k vizualizaci.

• atuinzelva
        atuinzelva, 19.1.14 20:23:31  

Pokusím se projít tělo. Díky ! Myslím, že mě to zase kousek posune.

• Kamilka
    Kamilka, 18.1.14 05:10:19  

Vynikající věc. A dá se praktikovat i v době před usnutím, čímž zabere několik minut denně. A účinky jsou skutečně skvělé. Jinak se mu také říká Joga.
    http://jenia.sweb.cz/sank.html
    Zajímavý článeček z doby dlouho před sameťárnou. Postup v něm popsaný využívá poslední mylšenky před spaním. Jen místo formulace krátké věty doporučené v článku je v Některých /ne vždy) případech lepší využít obraznou představu.