Pro vyléčené z drog

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
lafytka (2016-12-04 19:21:22)osoba (2016-12-02 00:15:15)ala31 (2016-10-29 23:39:23)Cordell (2016-10-28 23:50:39)pitralona (2016-10-08 12:32:50)veri (2016-10-02 20:20:07)Quick (2016-09-22 21:55:25)sixtap (2015-10-17 22:08:41)Ryzetka (2014-06-15 20:56:31)
Pro vyléčené z drog
Založeno: 9. 1. 2014 | Příspěvků: 107 | Členů: 9
Správci: osoba (hlavní)

Pro ty, kterých vůle a chuť žít, byla silnější :) Toto fórum slouží k povyprávění si vlastních zkušeností a svěření se o tom, jak bylo, je a bude..
Taky pro ty, kdo mají někoho závislého na drogách, a hledají pomoc.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• stage5
    stage5, 1.12.16 11:07:15  

Dobrý den,

píšu ve jménu Kontaktního a poradenského centra závislostí STAGE 5, které sídlí v Praze.
    Vážím si každého, kdo se snaží řešit svoje potíže s užíváním návykových látek. Ze své praxe vím, že už samotné rozhodnutí zkusit dělat něco jinak a konfrontovat se svou současnou situací stojí hodně sil.
    V našem kontaktním centru pracujeme s lidmi, kteří drogy pořád aktivně užívají, nebo s nimi experimentují a nabízíme jim pomoc v různých oblastech jejich života (řešení samotného užívání drogy, pomoc s hledáním bydlení, kontaktem s úřady, nebo se zdravotnickými institucemi. Pokud klient chce, můžeme mu pomoct zařídit nástup do v podstatě jakéhokoliv léčebného zařízení v České republice).

Naše služby poskytujeme i rodině, partnerům a jiným blízkým osobám uživatelů drog. Poskytujeme jim informace o závislosti, návykových látkách a informace o možnostech léčby. Nabízíme krátkodobé i dlouhodobé poradenství zaměřené na porozumění užívání drog blízkého člověka, pomoc ve vztahu a v komunikaci s člověkem experimentujícím nebo zneužívajícím návykové látky. Abstinujícím klientům pomáháme při udržení abstinence.

Máte-li nějaký dotaz, týkající se užívání drog můžete využít naší poradenskou linku, která je vám k dispozici v době našich otevíracích hodin.

Přeji hezké dny.

Miroslav Giljan

Kontaktní a poradenské centrum STAGE 5
    Mahenova 4, 150 00 Praha 5
    Poradenská linka: 605 319 926
    http://www.progressive-os.cz/
    https://www.facebook.com/kcstage5/
    https://www.facebook.com/os.Progressive

• osoba
    osoba, 8.10.16 18:13:01  

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/316298380030003-faktor-jezis/

• Waafle
    Waafle, 11.7.16 21:48:53  

Všem, kteří chtějí vidět, jak člověk může dopadnout doporučuji tento článek
    http://fanmag.cz/10-celebrit-ktere-zmenily-drogy-k-nepoznani-tyhle-fotky-jen-tak-nestravite/

• Cordell
    Cordell, 3.12.15 00:24:58  

Snidane je zaklad... :2:
    http://style.iprima.cz/nova-studie-ukazala-lsd-k-snidani-z-vas-udela-lepsiho-cloveka

• osoba
    osoba, 8.11.15 19:56:13  

http://www.milost.tv/m/i0qsqxSgm

• Cordell
    Cordell, 30.9.15 04:55:09  

Tohle je paradni knizka, kdyby si nekdo chtel pocist:
    https://www.kosmas.cz/knihy/127453/dmt-molekula-duse/

• Cordell
    Cordell, 6.8.15 22:53:42  

Heaven Knows What
    http://www.csfd.cz/film/385461-heaven-knows-what/videa/ Inteligentní lidé mají kladný vztah k drogám

http://www.radostnezpravy.cz/inteligentni-lide-chodi-pozde-spat-maji-vice-sexu-a-kladny-vztah-k-drogam/
    :2:

• Cordell
    Cordell, 6.1.15 03:42:29  

S lekama se musi zachazet s rozmyslem a citem, nejsou to lentilky :2:

• veri
      veri, 9.5.15 18:25:56  

Máš na mysli drogy? :5:

• Cordell
        Cordell, 12.5.15 03:48:07  

Ano droga nebo taky se tomu rika leky, lecivo.
        http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/63896/objev-film-lsd-made-in-cssr-odhaluje-kdo-experimentoval-s-drogou-gott-i-zeman.html

• veri
          veri, 13.5.15 14:59:55  

Je to zajímavý článek, ale drogy nejsou léky.

• osoba
            osoba, 23.5.15 21:18:52  

Někdo se jimi snaží "vyléčit" prázdnotu svého života a srdce, pak potřebuje "léky" k pokusu o řešení následků.

• veri
              veri, 25.5.15 18:25:58  

Drogama si nikdo prázdnotu svého života a srdce nevyléčí, ale já si myslím, že to je jako s cigaretami, s alkoholem, nejdříve z blbosti a už se vezou.

• osoba
                osoba, 26.5.15 00:44:38  

Ta blbost je právě reakce na vnitřní prázdnotu. Drogy slibují "zážitek, relax", uvolnění, alkohol a cigarety prý "uklidní". Nebylo by toho zapotřebí, kdyby si tím člověk nechtěl kompenzovat ten pocit prázdnoty a utíkat od potřeby najít správnou náplň (NE nějakou chabou náhražku, jak to všichni dělají).

• Cordell
                  Cordell, 3.6.15 06:24:58  

osoba: drogy nic takovy neslibuji, to je jen tvoje dedukce. Zalezi na typu dane latky a co popisujes. Latky se nedeli na typ droga a alkohol.
                  Dana droga muze bejt pro nekoho uvolneni, jina muze bejt cesta poznani, dalsi muze bejt lek a pomoc u psychickych potizi. Leciva mas hromady, rozdil je jen ten ze jedny mas na predpis, dalsi zakazany to proto ze vlada co neuzna nebo nezna radeji rovnou zakaze. Mas to jako treba EU, kde ti rovnou zakaze napr vysavace s vykonem tolik a tolik ci zarovky :1:
                  Jsou podle samani spatny lidi? Ayahuasca je taky droga a pouziva se k lecbe. Coca se ji v Peru a je to taky droga. Iboga je legalni koren pro odstraneni zavislosti (alkoholiku, kuraku) a taky je to droga. Paralen, Ibalgin, Nalgesin (volne prodejne), Ritalin (dava se detem s ADHD) mas tez drogy a presto je lidi dnes a denne berou :1:
                  Nakonec uz dnes je mozne videt kam to pokracuje, zakazy a opet vraceni leku zpet pro vyzkum.
                  http://www.rozhlas.cz/leonardo/clovek/_zprava/267930
                  http://psychologie.cz/halucinogeny-v-medicine-v-terapii/
                  Proc jsou ty lidi zavisly? Protoze to mas lidi s nejakym problemem, ktery zacnou danou vec brat proto aby mohli bejt v pohode. Ne proto, ze chtej neco poznat.

• Cordell
            Cordell, 3.6.15 06:11:06  

veri: hmm a co ti podava doktor kdyz mas nemoc? :1: Drogu...

• veri
              veri, 4.6.15 18:28:19  

Já vím, že to jsou také svým způsobem drogy, ale já mám na mysli pervitin atp. Člověk, který bere nějaký lék, tak si dává pozor, aby nesedl za volant, když ho na to lékař upozorní, ale drogově závislí, těm je to jedno. Já vím, co drogy dokážou a jak dovedou člověka zničit. :6:

• Cordell
                Cordell, 11.6.15 12:30:15  

Toz to dokaze i dobre treba alkohol :1: Zalezi kdo to uziva a jestli je zavislej. Piko - pro lidi ktery maj nejaky zajmy, maj radi i nejaky jiny drogy, tak je to spis rychle vomrzi a nebudou koncit u tohodle. Stejne tak nebudou s tim sedat za volant :4: Kamos treba da lsd, uzije si to v prirode a rano uz kdyz je ok tak jede autem.

• veri
                  veri, 2.7.15 22:11:39  

Mám pravdu, alkoholici, to je také velký problém, zrovna tak jako závislost na automatech, ta se prý také špatně léčí. :5:

• osoba
                    osoba, 3.7.15 01:04:14  

No jo, když léčba závislosti se podobá snaze řešit problém mokré podlahy pod děravou střechou bez opravení střechy. Dokud je ve střeše díra a prší, bude pořád mokro a nemá smysl pořád jen utírat podlahu. Je nutné věnovat pozornost příčině problému: podlaha je mokrá kvůli děravé střeše. Každá závislost má mnohem hlubší příčinu, než aby ji dokázala "vyřešit" nějaká lidská snaha, která tu příčinu ignoruje.

• anonymka1988
    anonymka1988, 26.8.14 23:07:33  

KURVA TO BYLA MOJE MÍSTNOST, MŮJ NÁPAD A VEDE TO TU TAKOVÁ MORALISTKA?? ZALOŽÍM NOVOU A LEPŠÍ :4:

• osoba
      osoba, 11.9.14 16:41:03  

Konstatování faktů o skutečném zdroji a řešení drogových závislostí klidně nazývej moralizováním, ale svými výhradami na tom nic nezměníš. Stejně to zůstane pravda a můžeš to respektovat nebo ignorovat. Obojí s adekvátním výsledkem.

• anonymka1988
    anonymka1988, 26.8.14 23:03:40  

Teď mám fajn období :) a přeju všem, kteří měli podobný trable jako já.. mám fajn práci, svěřili mi zástup vedoucí :D doma vše o.k. a jsem čistá jako lilie :) a pochopila jsem, že takhle je mi prostě dobře :)

• anonymka1988
    anonymka1988, 20.6.14 11:16:48  

Zkusila jsem ho v 16.. s přestávkami do 26 let.. pády byly veliký a tvrdý a pokud si to necháš připustit k tělu, šance že vyhraješ je mizivá..Je to boj se svým vlastním já, je to hra na to co vydržíš..a hlavně je to o tom, co si potom v duši poneseš dál..Myslíš, že je to v pohodě, ale není, jen to nevnímáš, nechceš nebo jsi zaslepená. Jednou si věříš na tolik, že bys přemohla klidně celej svět silou vůle.. a najednou si uvědomíš, že si zase kupuješ nějak častěji a častěji. Zapomeneš na sliby, na přesvědčení.. Je úspěch na drogy říct "A vlastně, proč jo?" než "Proč ne..." A největší prohra je to, že jsi prohrála sama se sebou.. omlouvám se, vy tady jedete pozitiva, ale potřebuji se ventilovat..

• veri
      veri, 1.7.14 13:31:25  

To je v pořádku, vůbec se nemáš zač omlouvat, já jsem ráda, že to říkáš, protože bych o tom chtěla vědět víc. Myslím si, že by měla být větší osvěta, aby to normální člověk nikdy nechtěl okusit. Ale puberťák není normální ale myslím že i na ně by měl být nějaký program. A také větší postih, to co je u nás, to je výsměch.
      Ty už víš, že je to špatně, ale nemůžeš se z toho vymanit. Je to asi normální, potřebovala bys najít člověka, pro kterého by ti stálo za to přestat. Budu ti držet palečky. :4:

• osoba
      osoba, 1.7.14 18:24:23  

Můj bráška by ti o tom mohl vyprávět - a taky ti pomoci z toho ven. býval feťák a moc nescházelo, aby ho to úplně zničilo.

• anonymka1988
        anonymka1988, 5.7.14 04:08:27  

Děkuji všem za reakce.. jako dokážu si udržet nějaké meze.. ale proč se to muselo stát součástí mého života? Zbytečně.. Nejsem nějaká troska na ulici a ani by mě na to nikdo netipoval, což je trochu výhoda.. Myslím, že to spraví miminko, který si tak přeju :) a kvůli novýmu životu v sobě se na to vykašlu určitě :2:

• osoba
          osoba, 5.7.14 11:59:39  

Nedělej si iluze, že závislost nebo sklony k ní "vyřeší" cokoli jiného než skutečné vysvobození. V tomto stavu je bezohledné vůči tomu dítěti slibovat si, že bude pro tebe tím, co tě z toho zachrání. Spíš to může dopadnout opačně.

• sence.of.life.is
            sence.of.life.is, 7.7.14 21:04:25  

Dokonalý vysvobození, dokonalej mír, stejný práva a spravedlnost pro všechny. Uvědomuje si tu někdo, že je obrovskej úspěch brát drogy jenom o hodně míň než bylo dlouhou dobu ve zvyku? Lidi se vraždí, umírají hladem, děti mají nedokonalý rodiče a život jde dál. Někdo žije líp, někdo hůř, ale ti, co čekají na osvícení, těm život protíká mezi prsty. Nedokonalost je tu už od počátku věků a kam by měla zmizet?

Schválně. Koho by bavil film/hra/knížka/(život), kde neexistujou problémy, zlo, NEDOKONALOST? Aby se člověk mohl z chyb učit, tak je musí dělat. Ne se izolovat od situací, kde je snadný se chyb dopustit. A to je přesně problém všech kodexů, moralistů, osvícenců a slušňáků- bojí se chyb, nedokonalosti a především ŽIVOTA.

• osoba
              osoba, 9.7.14 13:29:05  

Možná je úspěch brát drogy trochu míň, než bylo ve zvyku, ale to není řešení. Drogová závislost není řešitelná silou vůle, omezováním se. Podstata drogové závislosti není ovlivnitelná vlastní vůlí.
              Život bez nedokonalosti momentálně neexistuje, to ale není důvod zbytečně dělat problémy sobě nebo někomu jinému a tomu říkat "naplnění života". To by asi bylo opravdu "strašné", kdyby si lidé nevymýšleli náhražky skutečného smyslu života - natož ty destruktivní a respektovali vyšší autoritu než vlastní ego!!

• sence.of.life.is
                sence.of.life.is, 9.7.14 17:14:52  

Sice nevím, proč bych měl poslouchat jakoukoliv autoritu, ale jinak s tebou souhlasím.

• osoba
                  osoba, 23.7.14 14:39:48  

Kolik ti je, že nevíš, k čemu jsou dobré autority?? Je to velmi prospěšné, pokud lidé v postavení nezneužívají moc, což u Toho, kdo má nejvyšší autoritu, nehrozí - na rozdíl od jeho rádoby náměstka. Kdo si myslí, že nemusí respektovat žádnou autoritu (natož Jeho), považuje vlastní ego za svrchovanou autoritu, které se zcela otrocky a k vlastní škodě oddává. Neexistuje život bez autority, i drogová závislost je forma špatné volby autority pro svůj život.

• sence.of.life.is
                    sence.of.life.is, 25.7.14 21:36:51  

Není to nízkým věkem, dobrovolně přijímám roli psance, který neposlouchá autority (ani JEHO). Bůh ví, že z celého srdce chci takovou cestu.

• osoba
                  osoba, 26.7.14 19:33:27  

Měl by sis včas zjistit, PROČ poslouchat autority - hlavně Jeho. Jednáš jako pomatenec, ignoruješ cíl své cesty. To se vážně tolik nenávidíš??? Nemáš rodinu, že??

• osoba
                  osoba, 27.7.14 19:03:47  

Jako individuum ignorující autority nejsi kompetentní k posuzování toho, co se opovažuješ nazývat hovadinami, a kritizovat něco, čemu vůbec nerozumíš. Se mnou nemáš proč soucítit, ale ty sám jsi k politování - a rozhodně ne jen kvůli prožitému traumatu. Chudák, který své ego staví jako svrchovanou autoritu vesmíru a vším, co ho přesahuje nadutě opovrhuje. Raději si ověř pravdivost mých výroků, místo své stupidní kritiky.

• sence.of.life.is
                  sence.of.life.is, 27.7.14 22:47:27  

Jasně, jediná alternativa k braní JEHO jako autority je mít nabubřelý ego. Ahoj.

• anonymka1988
            anonymka1988, 2.8.14 02:28:39  

Jenže ty mě vůbec neznáš.. Neříkám, že moje sklony se vypaří!! A opačně to v mém případě určitě nedopadne! Nebudu se ti tady zpovídat.. vím jaká jsem a vím jak reaguju a chovám se..

• osoba
              osoba, 2.8.14 10:14:36  

Nemusím znát tebe, abych věděla, že mé výroky jsou objektivní. Nemá to NIC společného s tím, jaká jsi a jak se chováš. Znám podstatu drogové závislosti a tu nevyřeší tvé iluze, že ti dítě nebo jakákoli jiná vnější okolnost pomůže. Dokud nejsi DOKONALE SVOBODNÁ, je dítě spíš přítěží a možnou obětí, než "východiskem", k němuž se naivně upínáš. Dost výstižně jsi to popsala v tom 1. příspěvku a mělo by ti z něj být JASNÉ, že neexistuje žádné jiné východisko, než úplné VYSVOBOZENÍ. A dítě nebo cokoli jiného, do čeho dáváš svou planou naději, rozhodně NENÍ tím vysvoboditelem.

• anonymka1988
                anonymka1988, 26.8.14 22:30:51  

Asi neznáš depresi co? Nebo depresema umíráš.. Byla jsem fakt moc a snažila se tím vzkazem někoho chránit a upozornit.. Nesuď mě, už mě to nebaví.. Věřím, že jsou tady lidi, kteří mají nad věcí mnohem větší nadhled a "věří" to je směšný, tohle fórum jsem zakládala já a řeším tady tohle :D

• osoba
                  osoba, 28.8.14 13:23:30  

Deprese znám mnohem líp než ty. Nesoudím tě, jen konfrontuju mylné názory s realitou, která se ti nelíbí a domníváš se, že tvůj názor ji nějak změní. Pokud si chceš nechat své problémy, klidně dál oponuj a ignoruj nesympatickou pravdu. Pokud chceš problémy řešit, nazývej věci pravými jmény a respektuj pravdu bez ohledu na vlastní názory. Nezapomeň na zodpovědnost za důsledky svého rozhodnutí, mohou být tragické!!

• anonymka1988
    anonymka1988, 20.6.14 11:00:30  

Všechny Vás moc zdravím, tuto místnost jsem kdysi zakládala já :) Má tady někdo zkušenost s pervitinem??

• lafytka
      lafytka, 1.7.14 08:09:18  

Jo, ale ne osobní. Minulou sobotu přišel jeden zpikovanej klučina a byl tak protivnej, agresivní a podobně, že na něj byla celá hospoda naštvaná..někteří se ho báli, já byla připravená ho zpacifikovat. :5:
      To je ale blbá droga :10:
      Já vím, že chceš někoho, kdo si sám dává/l, aby jsi mohla porovnávat nebo se navzájem přesvědčovat, že to nejde....ale jedině radikální řez ti může pomoct. Pokud jsi výš nahoře psala, je jasné, že ti to moc dobrýho nedává.
      Za lidi, co s fetkama přichází do kontaktu a vůbec se jim to nelíbí ti můžu říct jen jedno: BOJUJ S TÍM! :4:

• Cordell
      Cordell, 6.1.15 03:41:24  

anonymka1988: jiste ze ma, zalezi co od toho chces nebo na co konkretniho se kdo pta :1:

Lafytka: neni treba widet wse cerne, problem je spis w lidech nez leku samotnem :2: Kazdopadne situace to byla nemila, asi jako kdyz te nekdo pobleje :2:

• Ona_neexistuje
    Ona_neexistuje, 29.5.14 00:31:12  

Ahoj, jsem vyléčená ze závislosti na pervitinu, na kterém jsem byla cca 2 roky. Dnes jsou to přesně dva roky, kdy jsem si řekla, že už to tak dál nejde. Začátky byly těžký a to dost, sny představy, neskutečná duševní bolest z něčeho, co tak hrozně chci a zároveň nechci. A také stesk po lidech, se kterými jsem se musela přestat stýkat. 2 roky jsem úplně čistá, protože se tomu vyhýbám, ale vím, že kdyby to přede mně někdo nasypal, tak stejně neodmítnu. Nejhorší na celé závislosti bylo, že jsem absolutně ztratila kontakt s mou rodinou, s čistými kamarády, všichni mně odsoudili, bylo mi to tenkrát jedno, dneska je dokážu pochopit a odpustit jim. Nikdy ale neodpustím sobě, jaká zrůda z mého nitra vyplula na povrch, byla jsem tak bezcitná... Samozřejmě, že spoustu špatných vlastností, stíh, lability a rozhašenosti jsem si z toho období odnesla do mého momentálního života a nejspíš mě tyhle ďáblové budou pronásledovat i nadále. Proto budu bojovat dál a jednou si řeknu,"sakra, vždyť já už vlastně nemám žádný problém s minulostí, to všechno je za mnou a já jsem natolik silná, že se mě tahle skutečnost vůbec netýká..."

• lafytka
      lafytka, 29.5.14 07:46:30  

To je zajímavé přemýšlení, řekla bych, že jsi na dobré cestě...zatím chápeš, že to bylo špatně.
      Ještě zbývá rvát se s tou potřebou...pokud by před tebe někdo něco položil a tys to vzala...to je zatím pořád nedobrý.
      Zkoušej nahrazovat, hledat lidi co tě posunou někam jinam, koníčky, kamarády...sladit rodinný vztahy - ty by měly být nejdůležitější(pokud to ještě jde)...nežeň se moc do kajícnosti, to není nutné, jen zdravý postoj typu: ano, udělala jsem hroznou chybu, ale je to za mnou a snažím se být lepší.
      Kdo v životě neudělal nic špatně?

• osoba
      osoba, 29.5.14 14:18:57  

Nikdy nebudeš sama v sobě dost silná, aby tohle bylo za tebou a už tě to neovlivňovalo. velmi přesně jsi použila označení "ďáblové", protože to skutečně JE jejich práce. neodpuštění komukoli včetně sebe, ať se jedná o cokoli, je destruktivní stejně jako drogová závislost, takže sis moc nepomohla tím, že JENOM už nebereš drogy. Dál si škodíš, jen to nestojí peníze a neničí tak zjevně tělo a psychiku. Můžeš být dokonale vysvobozená (vč. odolnosti vůči nabídce..) a obnovená, včetně rozbitých vztahů. Jestli opravdu chceš???

• veri
      veri, 29.5.14 21:37:18  

Ahoj, také si myslím, že jsi na dobré cestě a moc ti přeji, abys to, co si přeješ brzy dokázala. Dnešní svět není jednoduchý ani pro lidé bez drog, proto se nevzdávej. :13:

• Ona_neexistuje
      Ona_neexistuje, 30.5.14 07:25:15  

Děkuji vám za názory a podporu. Ještě bych dodala, že s rodiči mám teď úžasný vztah, oni nejlépe vidí tu změnu kterou jsem prošla během těch dvou let. Velmi mi pomáhá i můj přítel, který byl jeden z prvních impulzů, které mně donutili s tím seknout.
      Nyní chodím na individuální terapii, kde mi psycholožka pomáhá vyrovnat se sama se sebou a s okolím. Velmi mi také pomáhá meditace, četba, dodělávám si maturitu, mám nové přátele. První rok jsem také měsíc co měsíc navštěvovala centrum, kde jsem se léčila, na přetestování, nyní už jen jednou za půl roku... Jsem rozhodnutá, že to zvládnu :4:

• veri
        veri, 2.6.14 18:19:34  

Moc ti držím pěsti, abys vydržela. ♥♥♥

• lafytka
        lafytka, 11.6.14 02:04:45  

No vida..to je povzbudivé čtení :4: