Démonologie

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
Kamilka (2016-11-04 10:05:25)Antony52 (2016-10-30 05:28:07)liyliyth (2015-08-18 08:57:20)therion666 (2015-07-08 09:11:51)Gorodet (2014-10-16 08:23:29)DominikaPalkova (2014-09-19 11:57:50)Ariwen (2014-07-02 12:43:38)Tynush1992 (2014-06-19 18:44:56)Dona_Yllenn_Nocturne (2014-04-18 19:38:34)nostromo (2014-02-07 10:42:55)
Démonologie
Založeno: 14. 12. 2013 | Příspěvků: 52 | Členů: 10
Správci: Kamilka (hlavní)

Literatura týkající se démonologie.

Josef Dürr, Experimentální démonologie
http://media1.webgarden.cz/files/media1:5105b0aada11e.pdf.upl/Josef+Durr+-+Experimentalni+demonologie.pdf

dr. Johanne Faust, magia innaturalis
http://www.uloz.to/xgTEqRG/dr-faust-johannes-zip

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Dewillboy
    Dewillboy, 6.10.16 10:41:50  

Je tu nekdo kdo se chce tomuto tématu věnovat hlouběji?

• Frtipirko
      Frtipirko, 15.10.16 16:45:39  

Dr.Hejlík hodně studuje historické anály.Má to rád hluboko.Můžete studovat spolu! :14:

• Noznoroch
    Noznoroch, 21.8.15 13:48:36  

1-Založil jsem diskuze demonologie a čarodějnice.Ze dne na den má můj nick odepřený přístup na démonologii.

2-Dát do blokace toho ,kdo ji založil jen co se oběví,aby se náhodou nechtěl tázat kde má své diskuze a proč jsou obě diskuze v rozkladu?

Nevím zda je pro vás tohle správcovství na mém dvorku nějak osobně důležité,nebo zda se ráda chlubíte cizím peřím,nebo přebýráte cizí démony,ale pokud chcete vzít majiteli jeho diskuzi a ještě ho dát pro jistotu do blokace,budete muset přebrat i to zlo ,které k tomu patří. :14: :14:

• Antony52
      Antony52, 21.8.15 16:44:40  

Synku, jak to že zde píšeš když má tvůj "nick" odepřený přístup?
      To by mne tedy docela zajímalo. :14:

• Noznoroch
        Noznoroch, 21.8.15 18:56:47  

Protože nepíšu ze svého nicku ? :4: chjo s tímhle materiálem se nedá vážně pracovat a bohůžel je jich až moc. :1: :4:

• dymbo
    dymbo, 11.8.15 10:48:33  

Joj,zde čisí strach a hrůza………... :14:

• Frtipirko
      Frtipirko, 18.8.15 00:29:33  

Aha! :2:

• FutureJob
      FutureJob, 18.8.15 00:41:32  

Mám hrůzu z toho...

• Noznoroch
      Noznoroch, 31.8.15 01:53:00  

Já mám hrůzu z lidské hlouposti.

• lilith.oliv
        lilith.oliv, 8.4.16 19:38:03  

V tom případě pro tebe musí být nevýslovná hrůza pohled do zrcadla.

• Noznoroch
          Noznoroch, 27.9.16 00:25:31  

Chudáčku ,asi máš hodně život na houby,když tu i po letech strašíš a komentuješ co jsem dávno zapomněl a co pro mě ztratilo význam.Měl by ses probrat chlapče. :14: Mrknul jsem sem po roce a vidím ,že se tu nic nezměnilo.Snažíš se naběhnout si sebevědomí na diskuzích o ano to je vskutku velice duchaplná zábava Zdenku.Jak už jsem řekl před lety....když mě chceš urážet ,tak do očí ,ale ne na dálku jako zbabělec hezky schovaný pod nicky a klávesnicí na kilometry daleko....na druhou stranu pro mě by nebyl problém tě i na sebevětší vzdálenost proklít....opravdu nevíš proč se ti nedaří od té doby co jsme se stali nepřáteli?Přemýšlej chlapče,třeba ti to dojde,že jsi prokletý....ale proč házet perly sviním jako jsi ty že? :1: :14: :14: Hodně štěstí chlapče....budeš ho potřebovat :14: :14: :14: :14:

• vojtisek06
    vojtisek06, 9.4.15 12:49:35  

Ahojte, vy věříte v démony?? Myslíte, že opravdu něco existuje? :)Já sem fanoušek démonických hororů ....a miluju strach....chtěl bych démona vidět a mluvit s ním ....

• Antony52
      Antony52, 9.4.15 16:34:12  

To není otázka nějaké bohapusté víry, ale praktických pokusů. :6: Každý, kdo má skutečný zájem může spáchat pokus nazývaný evokace a přesvědčit se o existenci takových bytostí sám.
      Návodů je volně na netu habaděj, viz jen pro příklad dvě knížky v záhlaví ale je jich na internetu volně ke stažení mnohem více. Většinou jako pdf. Takže kdo má trochu odvahy a základní inteligence, může si snadno zjistit potřebné informace a sám se o existenci takových bytůstek přesvědčit. :14:

• vojtisek06
        vojtisek06, 9.4.15 19:56:39  

Jde do toho nekdo se mnou ?? :) vyvolame satana :)

• Antony52
          Antony52, 10.4.15 06:09:12  

Ve většině případů je lepší, když člobrdík páchá takové pokusy sám. Protože do lidí nevidí a neví, kdy při takovém pokusu někomu rupne v "kouli". Viz příklad předsedy prvorepublikové Universálie, společnosti českých hermetiků Jana Kefera, o kterém se traduje že pořádal myslím v roce 1938 evokaci s několika dalšími členy Universálie. Jeden z nich prý psychicky nevydržel a vyběhl z kruhu čímž prý ostatním přivodil vážné následky. takže osobně bych evokaci takové mocnosti rozhodně nepáchal s nikým koho roky dobře neznám.
          :11:

• vojtisek06
            vojtisek06, 10.4.15 09:58:00  

Hele znamená to tedy....že ty v démona věříš z nějakých pokusů? Nebo věříš ve zlo které je na zemi??

• Antony52
              Antony52, 10.4.15 10:47:00  

Kdysi jsem s tím nějaké hokuspokusy páchal. A nebylo jich málo.
              Jeden z posledních v polovině devadesátých let, kdy nás bylo povícero v pražzském klubu KPU. Sice se nic viditelně neprojevilo, ale došlo k takovým jevům že většina dostala strach a pokus jsme museli přerušit.
              Takže od té doby pokusy takového druhu vždy radši sám.

• vojtisek06
                vojtisek06, 10.4.15 11:25:38  

Hustýý :-)...já si taky fakt něco někdy vyzkouším....ale si pamatuju slova z jednoho filmu " Pro démona je největší úspěch člověk nevěřící " Tak abych pak někde neprocházel a aby tam třeba nezačlo hořet... :)

• Antony52
                  Antony52, 10.4.15 16:31:03  

Záleží koho - co chceš vyvolat. Nejdříve by jsi si o tom měl něco málo proštudovat. Literatury je dnes volně na netu habakuk.
                  Dvě knížky v záhlaví, dále je volně Claviculae Salomonis - Klíčky šalamounovy, Heptameron Petra z Abanu, František Kabelák; Magia nigrae. Anglicky se dá najít Almadel, Ars notoria, Lemegeton a mnoho dalších.

• Kamilka
                  Kamilka, 22.4.15 07:27:39  

Myslím že aby začalo někde hořet proto že se tam pouze procházíš nehrozí. Pouze neznalému začátečníkovi může hrozit že mu diblík uškodí, pokud bude vyvolávat něco zlého bez ochrany, či se špatnou ochranou.

• Antony52
                    Antony52, 10.6.15 05:16:02  

Může se to stát i zkušenému. Záleží na spoustě okolností.

• Kamilka
                    Kamilka, 27.6.15 15:33:25  

No, taky by mohloi, když si bude hrát s něčím na co nestačí. Ale zkušenější by měl vědět na co stačí jeho síly. Co si může dovolit.-

• vojtisek06
                    vojtisek06, 27.6.15 18:23:01  

A ty veris Kamilko ? :2:

• Kamilka
                    Kamilka, 27.6.15 20:20:57  

U mně to není záležitost nějaké víry. Říká ti něco termit "hokus-pokus"? :14:

• vojtisek06
                    vojtisek06, 27.6.15 20:31:59  

Tak neco vyzkousime spolu beres ?? :14:

• Kamilka
                    Kamilka, 5.7.15 20:01:23  

Nezkouším s někým koho roky dobře neznám. Takvý pokus není legrace.

• Z.D.E.N.E.K.8
      Z.D.E.N.E.K.8, 10.6.15 03:48:19  

Začni se zrcadlem. :1:

• Antony52
        Antony52, 10.6.15 05:18:38  

Osobně bych začal docela obyčejnou pitomou meditací.
        Ale před tím než bych s ní začal bych si velice dobře rozmyslel na koho - co a z jakého důvodu se obracím, aby to náhodou nevzalo nedobrý konec.

• Antony52
    Antony52, 10.11.14 06:40:33  

Indičtí démoni.
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/The_three-headed_rakshasa_Trishiras_sits_in_lalitasana_on_a_throne_facing_a_fire_altar_in_which_a_severed_head_is_burning.jpg

http://www.tropicalisland.de/DPS%20Bali%20Rakasa%20protecting%20demon%20b.jpg

• DominikaPalkova
    DominikaPalkova, 19.9.14 11:57:39  

Démon je každá duše zemřelého.
    Potvrďte/vyvraťte

• Antony52
      Antony52, 19.9.14 16:10:49  

Vyvrátím. V mystické, magické a jiné chytré literatuře je duše zemřelého duší zemřelého. Většina takových nauk (mystika a magie v každém případě) uznává takzvanou reinkarnacei. A ona duše zemřelého se podle oněch nauk může stát v dalším životě sice diblíkem, ale také andělíčkem, znovu člověkem, zvířátkem...............
      Démoni jsou podle toho nadpřirozené bytosti, nikoliv duchové zemřelých. :10:

• Kamilka
        Kamilka, 10.10.14 18:46:55  

Duchové zemřelých jsou ale z toho pohledu také nadpřirozené bytosti, nebo ne?

• Antony52
          Antony52, 19.10.14 10:00:15  

celkem vzato bych řekl, že ono "nadpřirozené" i když jsem to slovo použil je takový trochu zavádějící pojem.

• pepan.z
    pepan.z, 3.9.14 08:26:00  

https://www.youtube.com/watch?v=1skf-cFQVKc

Evokace. Aůe tak nějak bez zjevení, takže asi nepovedená. :10:

• Kamilka
      Kamilka, 4.9.14 13:07:59  

Asi se dotyčný pouze předvádí.

• Kamilka
    Kamilka, 13.8.14 17:39:09  

Ukázka evokace démona ve filmu.
    https://www.youtube.com/watch?v=7TCfNFckx6Q

• Kamilka
    Kamilka, 6.8.14 15:21:15  

http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9mon
    Démon je v mytologii a náboženských představách bytost nebo nadpřirozená síla, lidem prospěšná či škodlivá nebo nižší bůh, héros. V křesťanské tradici pak zlý duch či padlý anděl například ďábel.
    V hermetismu
    Démoni jsou zde entity obývající astrál a reprezentující určité vlastnosti a síly přírody či psychiky člověka. Démona je možné vyvolat (evokace) např. rituální magií a přimět ho k zodpovězení otázky nebo k vykonání nějakého úkolu, který spadá pod jeho schopnost a pravomoc.

• therion666
    therion666, 21.1.14 14:22:25  

Ujasněme si pojmy:
    Démon – toto slovo pochází z řečtiny a znamená původně "osud". Později byl užíván též termín ,daimonion', který vyjadřoval to, co osud způsobuje (latinsky ,genius', u Sókrata ,vnitřní hlas', svědomí). Staří Egypťané totéž nazývali ,nutar', Indové ,devatas'.

Teprve u Homéra a později v katolické teologii jsou démoni ztotožňováni se ,zlými silami', v teologii s ďábly.

V teologii se za středověku rozvinula celá nauka o démonech, démonologie. Profesor dogmatiky Ch. Héris (1925), dominikán, který o démonech hovoří jako o ďáblech, je považuje za padlé anděly.
    Bohatou démonologii měli však již Babylóňané.

Jeden z prvních démonologických systémů vytvořil byzantský učenec Michael Psellos (1018-1078). C. Agrippa (De occulta philosophia).
    Mravy a praktiky démonů' popsal podrobně Gougenot des Mosseaux (1854), který démony chápe zcela v katolickém smyslu jako ,padlé anděly'.
    Teologický pojem démona je však příliš široký: s ďábly je stotožnil zejména Guaccio (1608) a jiní "démonologové".
    A. de Spina (1467) mezi démony počitá též inkuby a sukkuby a další okultní bytosti, zejména živlové duchy, což činil také neoplatonik Jamblichos. Jiní ztotožňovali démóny se ,zlými místy' (pustými krajinami, bažinami, pouštěmi atd.). Teprve v období romantiky dostal pojem démona specifický esoterní smysl - jaký má i v hermetismu - a ztratil jednoznačně negativní akcent, který mu dala teologie.

Takže o kterém směru "démonologie" se budeme tady bavit? :6:

• nostromo
      nostromo, 5.2.14 19:08:48  

:1: A je zas ticho po pěšině...
      Sama za sebe-nevím.Středověkou démonologii shledávám zajímavou a zábavnou-toť asi vše.
      Osobně démony považuji za více či méně skryté obsahy psychického světa-ovšem upřímně i v tomto pohledu shledávám nevyjasněné otázky.
      ------------------------------------
      Poslední dobou jsem narazila na něco, co mě opravdu zajímá-a to právě v oblasti démonologie.
      Jedná se o tzv. "Zapomenuté"-jiným popisem "Těmi za zády".Souvisí s nejpradávnějšími sklony a instinkty.Žel nedokážu o nich najít více informací.

• therion666
        therion666, 6.2.14 15:25:32  

Magickou entitou myslíme "bytosti" s nimiž přicházíme do styku prostřednictvím magické praxe. Jedná se o entity v určitém smyslu analogické běžným organickým bytostem, jako jsou rostliny, živočichové a lidé.
        Můžeme je brát jako samostatné bytosti, nadané určitou inteligencí, které ale neexistují fyzikálně, ale jako útvary bytující v odlišné úrovni reality, která má velice blízko k vědomí a je nadřazená běžné fyzikální úrovni. Díky této spojitosti vědomí a nevnímané úrovni, kde tyto bytosti existují, můžeme skrze tuto úroveň dojít ke kontaktu s čímkoliv, co existuje ve vědomí.
        Tyto zdánlivě samostatné bytosti můžeme zredukovat pouze na archetypy (předobrazy) z nevědomí - jsou to archetypální obrazy z hlubin našich myslí, určité úseky, aspekty našeho vědomí.
        Jak dokazuje zkušenost - tak jako bytosti tyto zkontaktované útvary mají velice mnoho vlastností, dokazujících jejich psychologický původ - a jejich podoba se mění v průběhu věků s tím, jak se mění kolektivní nevědomí lidstva.
        Někdy totiž tyto entity jednají spíše jako podvědomé části z hlubin naší psychiky, než jako samostatné bytosti.
        To, co vnímáme jako jednotlivé bytosti - nebo archetypy Jungovy psychologie - můžeme vyjádřit i jako energie, slepé síly, které Adept užívá jak chce. Jen jeho mysl jim dává podobu bytostí, aby bylo snadné jejich "uchopení" podobně, jako malíř užívá barvy na paletě....
        :6:

• nostromo
          nostromo, 6.2.14 16:03:35  

:4: hezky napsané.Vytanula mi při tom na mysl scéna ze starého dobrého Hellraisera-Leviathan,Pán Labyrintu.

• Kamilka
          Kamilka, 30.7.14 09:57:53  

therion666, 6.2.14 15:25:32
          Někdy totiž tyto entity jednají spíše jako podvědomé části z hlubin naší psychiky,............

Takže pana doktora Fausta odnesla dírou ve stropě podvědomá část z hlubin jeho psychiky......... Zajímavé.

https://www.youtube.com/watch?v=7TCfNFckx6Q

:14: :14:

• Rapinoh
    Rapinoh, 3.1.14 18:23:56  

Dobrý den, ahoj! Začal jsem se zabývat studiem démonologie a ocenil bych možnost seznámit se s někým již praktikujícím. Přes většinu času jsem v Praze, ale bral bych i nějaký kontakt na někoho s kym bych si mohl psát a diskutovat. Můj e-mail je savenda@seznam.cz

• Alois.Faust666
    Alois.Faust666, 25.12.13 21:13:47  

kakt.fr - 21.09.11 11:15:43

RobLord magie-intuice
    Že se taky přidám: Zcela nelogicky jsem použil určité metody, které fungovaly. Odkud se vzaly, odtud se vzaly. Lidská logika to asi nevysvětlí. Ostatně- je to vůbec potřeba?

Chanoor Chanoor - 22.09.11 11:53:23

RE: RobLord magie...
    ,,kosmická knihovna" Tok
    informací a znalostí,který
    proudí vesmírem.Duchové z
    tohoto toku dokáží brát
    informace,ten tok nemá žádných
    mezí,ani času. obsahuje jak
    informace/vize/obrazy/znalosti/
    činy minulé,tak i přítomné a
    budoucí. Ta vesmírná síla jest
    Alpha et Omega,ta vesmírná síla
    ze které jsou stvořeny světy jak
    duchovní,tak myšlenkové a
    hrubohmotné.
    Jsme stvořeni kosmickou energií
    a ta nám dala tu moc VLASTNÍHO
    VĚDOMÍ.
    Zvířata mají znalosti jak se
    chovat v přírodě,aniž by jim je
    někdo vysvětlil,zvířata vidí
    duchy a vycítí předem různé
    katastrofy,kde se bere ta jejich
    intujice?
    Intujice?Lidé ji také v sobě
    mají,byla jim dána,ale
    neuvědomují si ji a sami se tím
    blokují.

ribekom ribekom - 23.09.11 07:30:10

RE: RobLord...
    Taky by mě zajímalo, kde se taková intujice bere.
    Ale asi nebude v pravidlech českého pravopisu, že Lojzíku? ;-)

• lilith.oliv
      lilith.oliv, 8.4.16 19:42:08  

Spam chudáka.

• Noznoroch
        Noznoroch, 30.10.16 00:38:56  

Hlupáku.Tvá arogance je tvým pádem.

• Alois.Faust666
    Alois.Faust666, 25.12.13 21:13:17  

Adbaka@email.cz - 30.09.11 14:35:40

Dobrý deň.
    Rada sa občas pripojím k diskuzii. Pokiaľ téma nebude súvisieť s diskuziou, nebudem sa vyjadrovať. Ak máte spor, prosím vyriešte si to mezi sebou na inej pode. Ak sa mám vyjadriť k otázke Devila, tento nick si Faust neprivlasnil a može ho používať. Doména seznam a email sú odlišné, aj keď obe strany používajú devila. Narobili ste tu chaos. Ak neviete diskutovať ohľadne tém ktoré súvisia s touto diskuziou, tak prosím vynechajte z toho moju osobu. Prajem Vám krásny deň

Thortless-Devil Thortless-Devil - 30.09.11 15:45:08

RE: Dobrý deň.
    Souhlasím s Abdakou.
    Myslím si ,že zbytečné urážky,kletby a pomluvy zde na demonologii nejsou na místě.Toto je neutrální půda.
    P.S:Teší mě,že jsi zde napsala,vím že to není tvůj zvyk... Alois

Adbaka@email.cz Adbaka@email.cz - 30.09.11 16:01:58

Ahoj Ali.Ano, mám za to, že každý, kto sa venuje niečomu tak individuálnemu ako je demonologia,alebo mágia, mal by mať nielen pusu plné jedu, ale aj nejaké vedomosti. Tie sa majú zužitkovať a hlavne by sa malo s takými poznatkami narábať opatrne. Ak sem niekto niečo napíše, tak by to malo mať hlavu i patu. Ani jeden profil o ktorý sa tu začalo pár ľudí hádať, nesúvisí s faktom, že je ešte jeden. Čo sa týka narážky na moju osobu, nevidím dovod, prečo by som sa mala k tomuto vyjadrovať. Je pod moju dostojnosť súdiť, alebo posudzovať hádky a nedorozumenia dvoch strán, ktoré nemajú základné znalosti prekladu nicku, ktorý vlastní viac ľudí. A je určený na iné veci. Ak nám je umožnené dozvedieť sa čo i len malú časť z tajomstiev ukrytých v poznaní, mali by sme byť vďační a mali by sme s úctou a bázňou produkovať myšlienky a vedomosti starých mágov a skúsených učiteľov mágie. Nevyužívať a hlavne nezneužívať tento uzlík poznania na útoky a ubližovanie. To je všetko, čo k tomu možem povedať.

Thortless-Devil Thortless-Devil - 30.09.11 16:20:08

Ano.Kletby a urážky na mou osobu nikam nevedou.Mág ,který ví,nevyžaduje po lidech ,ani úctu poddaných,ani bázeň,mág na vyšší duchovní úrovni neproklíná,ani se nehádá a už vúbec se nepovišuje nad nevědomostí ostatních.Protože ví že to nemá smysl.Zlo je jen nedokonalost rozumu.Pokud jest ono společenství na takové úrovni,že mě tu veřejně uráží,pak s klidným svědomím mohu říci,že je to špatné společenství.

Adbaka@email.cz Adbaka@email.cz - 30.09.11 16:42:30

Tak moment. To platí na každého, nevyjímajúc teba. Niekedy sa vážne prekonávaš..Stejne kliatby, ktoré sú použité a stiahnuté z google, majú nevýhodu. Nefungujú.. :-)) Nestačí poznať písmenká. treba sa presvedšiť o správnej formulácii..A niekedy preklad zodpovedá nulovej hodnote.Legendy a povery..Ani jeden skutočný zasvetený nebude na sklo dávať svoje tajomstvá. Niekedy žasnem nad polemikou niektorích diskutujúcich. Ale musím uznať, že je tu pár jedincov, ktorí vedia čo píšu. A hlavne, rozumejú tomu, čo píšu.....O tom to je. :-D

DiegoShooter DiegoShooter - 30.09.11 16:56:50

Kletby nejsou vždy na místě... pokud se bavím s vyloženě nějakým ignorantem nebo člověkem, z něhož vyzařuje zlá síla, zvážím, jestli má cenu na něj plýtvat energií nebo jestli nebude lepší mu pár klidnými slovy promluvit do duše...

Adbaka@email.cz Adbaka@email.cz - 30.09.11 17:04:59

Súhlasím. Ale moja narážka je mierená inam. Nemám nič proti ničomu a proti nikomu, pokiať sa to nedotkne mojej maličk

• lilith.oliv
      lilith.oliv, 8.4.16 19:40:10  

A koho to zajímá?

• Noznoroch
        Noznoroch, 15.10.16 16:35:46  

Zhrzený CHUDÁČKU :1: :14: :14:

• Alois.Faust666
    Alois.Faust666, 25.12.13 21:08:29  

Vratilo se mnoho lidi z lide cz .....vratili se sem,ale ne ke me....skryvaji se predemnou na jinych diskuzich ,kde ziji ve sve pohadkove dimenzi o ruzove magii :14: :15: :15: :1:

• lilith.oliv
      lilith.oliv, 8.4.16 19:41:42  

Úchylné sebevědomí losera.

• Noznoroch
        Noznoroch, 27.9.16 00:26:38  

Zase mluvíš o sobě....mě tvoje kvílení nezajímá chudinko :14: