Mít nebo nemít děti?

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
alaram (2018-05-26 08:46:19)Dopaminka (2018-05-24 06:46:18)temeleke (2018-05-16 11:13:11)amorek23 (2018-05-13 13:18:39)Quick (2018-05-12 12:06:50)od10k5 (2018-05-09 19:36:33)Braddock (2018-05-09 16:58:09)p.jojo (2018-05-09 14:33:09)beLIEve (2018-05-09 11:27:51)Nessy (2018-05-09 11:06:34)Saxana (2018-04-19 21:54:11)WhiteRose (2018-01-27 15:29:52)Clementine (2017-12-26 14:08:29)lafytka (2017-09-13 18:31:27)kalipsao (2017-09-09 12:09:01)veri (2017-07-01 15:13:22)Krapetka (2017-05-13 17:27:38)Reagujici (2017-05-09 19:41:22)KikissaMcKelly (2017-02-24 21:51:14)Barbucha (2016-07-21 23:26:58)amour.et.paix (2016-06-21 22:55:43)tssunami (2016-03-24 13:46:21)v.e.l.b.l.o.u.d (2015-03-28 11:30:00)
Mít nebo nemít děti?
Založeno: 30. 11. 2013 | Příspěvků: 13 308 | Členů: 28
Správci: Saxana (hlavní), beLIEve, Nessy, alaram

SLUŠNÁ diskuze o tom, zda děti mít či nemít.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Tenzing
    Tenzing, 29.4.18 09:47:27  

Děti,2, už sem vychoval, ne sice moje, ale měl sem je rád jako vlastní. No a to mi stačilo. Ono, mít děti, je velká zodpovědnost. Mnoho rodin si "udělá mimčo" jak oni tomu termínu říkají a pak to "mimčo" roste jak dříví v lese a rodiče se chovají jak hovada. Možná, jste tu převážně ženy, se vám nebude líbit co teď napíšu. Je to závazek na minimálně 18 let...takové "odnětí svobody". Je mi 46 a myslím že to je čas se začít věnovat sám sobě a svým zálibám. Dost dobře nechápu ty pány, známe či neznámé osoby, příklady těch známých známe, kteří je jim okolo 60 a plodí vesele dál potomky... . Je to i nezodpovědnost, jak se takovej starej pandrhola chce naplno věnovat dítěti, vždyť mu to zdraví postupně nebude dovolovat a to ještě se nemusí dožít ani plnoletosti svého potomka. Takže tak asi je můj názor na to mít či nemít děti. Howgh :6:

• alaram
      alaram, 29.4.18 11:05:49  

Tak ženy jsou tu převážně buď matky, nebo dobrovolně bezdětné, nebo prostě dostatečně inteligentní na to, aby si ten závazek uvědomovaly. :6:

• amorek23
        amorek23, 1.5.18 09:59:39  

no nevím, v neděli jsme s manželem šli na oběd, pak jsme si koupili zmrzku a sedli jsme si do parku. Jako největší puberťáci jsme na mobilech lovili na co půjdeme večer do kina. Šly kole, nás dvě slečny, jedna té druhé barvitě vysvětlovala, jak jí přítel podvedl, a že utratil jejich peníze atd. atd. říkala jsem si no jo, holka nalítla, až když se vracely zpět, jsem si všimla, že ta co vyprávěla o nezodpovědném příteli je ve vysokém stavu těhotenství... bylo mi sakra líto toho dítěte. Tak manželovi říkám horlivě: "Vidíš to, vidíš to, všichni po nás chtějí dítě a naše dítě by mělo žít s takovýmahle! co jim to neklape a pořídí si dítě? Nudí se pořídí se dítě..." no pořádně jsem se rozvášnila a slečny prchaly jak když jim hoří koudel u zadku... mimochodem, bylo jim tak 20... a fakt mi bylo líto toho dítěte...

• alaram
          alaram, 1.5.18 10:12:34  

Znám docela dost slečen, svobodných matek, ve věku svého syna, tedy něco přes dvacet. Nepohybuje se zrovna mezi intelektuální, ambiciózní vrstvou mládeže, tak je to vcelku normální. Žádné z těch dětí není na politování: holky se starají, ne vždy s podporou rodičů, výživné obvykle platí rodiče otce, kteří to na něm následně vymáhají, ale ve štychu ty holky nenechávají. Tři si při mateřské dodělaly výuční list, na který se původně vyflákly a všechny si přivydělávají. Nejsou uštvané a už vůbec ne nešťastné, neměnily by. Hodně lidem, nejen matkám, srovná dítě život.

• amorek23
            amorek23, 2.5.18 09:21:20  

nevím, já jsem jedna z těch, co raději lítá ke hvězdám a mine, než být šťastná na kopě hnoje... tyhle neambiciozní lidé s nízkými cíli mě rozčilují, i když vím, že je to asi "normální" a že je důležité, aby byli šťasný... ale narovinu, mě to prostě rozčiluje.

• temeleke
              temeleke, 2.5.18 10:53:13  

"jsem jedna z těch, co raději lítá ke hvězdám a mine, než být šťastná na kopě hnoje... " to je nějaký citát? Smím si to půjčit na svůj fb na zeď (jako největší puberťák)? :1:

• beLIEve
                beLIEve, 2.5.18 10:57:56  

Je to super. :1:

• amorek23
                amorek23, 2.5.18 13:14:30  

ano "lepší mířit ke hvězdám a minout než na kopu hnoje a trefit" říkali nám to na jednom školení, strašně se mi to líbilo, takže to mám také půjčené...

• alaram
              alaram, 2.5.18 11:10:35  

Je dobré respektovat, že každý jsme nějaký. Pýcha předchází pád. :6:

• amorek23
                amorek23, 2.5.18 13:17:42  

já to respektuji, proto píši, že je hlavně důležité, být šťastný, ale nenávidím, když si člověk něco způsobí sám a pak si akorát stěžuje... kamkoliv jdu, všichni si stěžujou a mě to rozčiluje :1: :1: :1: svět je krásnej, je skvělá doba, kdy má člověk na výběr a stejně si všichni jen stěžují, o víkendu mě čekají tři oslavy narozenin a přemýšlím, kde sehnat nějakou drogu po které mi bude všechno jedno :1:
                Nejsem pyšná, i když to tak vyznělo, spíš mi je líto dětí, jejichž rodiče jsou nezodpovědní imbecilové a pořídili si je jen proto, že to dělají všichni. Znám takové, bydlí vedle nás a dětem neřeknou jinak než vy debilové - a to je jeden z mírnějších termínů. Přeci když chci děti vím, že je to sakra zodpovědnost, odříkání...

• temeleke
                  temeleke, 2.5.18 13:22:13  

s tou odpovědností velký souhlas, právě většina lidí (většina mužů a část žen) si to vůbec neuvědomují. Berou to tak, že děti přeci mohou mít všichni, dokonce na to mají právo, stejně jako si dnes myslí, že mohou všichni mít psa nebo koně, přeci na to mají právo, a pak to dopadá všelijak... Zajímavé je, že se stále častěji volá po zkouškách pro majitele psů nebo koní, ale nějak nikdo zatím nemá potřebu prověřovat rodiče (krom těch, co chtějí adoptovat - ti zase aby se snad upsali ďáblu pomalu...) :4:

• alaram
                    alaram, 2.5.18 13:51:04  

Jen tak pro zajímavost - co bys u těch zájemců o rodičovství prověřovala?

• amorek23
                    amorek23, 2.5.18 17:27:43  

jj, když jsem dodělala vysokou školu, měla jsem problém najít práci, potkala jsem tenkrát "známeho" který mi říká, no jo, jsi ženská, máš i další možnost.Naivně jsem se zeptala jakou, odpověděl mi, že si můžu pořídit dítě. Dodnes mi to zní v uších. On sám pak zbouchnul holku, co jí museli zplnoletňovat, aby se před narozením dítěte mohli vzít. Občas si říkám, jestli já jsem ta divná a nebo jsou divný všichni okolo :1: :1: :1:

• temeleke
                    temeleke, 3.5.18 08:58:40  

přece totéž, co se prověřuje u těch, co žádají o adopci? Zda mají povědomí, vhodné zázemí (třeba i rodinné), dostatečný příjem, netuším, co se vše prověřuje u těch adoptujících. Samozřejmě je to blbost, ale nějaké zvýšení odpovědnosti rodičů vůči dětem by si situace zasloužila. Rok a půl jsem učila na základce, zodpovědných rodičů tam bylo 10 %. Někteří rodiče byli zodpovědní jen v některých oblastech - např. maminka samoživitelka, která chodila do dvou zaměstnání a synáček třináctiletej zákeřnej parchant měl nejnovějšího ajfouna a značkové botičky a mikinčičky. Ale neměl doma matku. Strhaná chodila na každé třídní schůzky, na každou pozvánku do školy, ale s chováním svého syna nemohla udělat nic, protože ze sebe dřela kůži, aby měl synek pohodlíčko, zatímco on doma neumyl ani nádobí. To mi přijde nezodpovědné nejen k dítěti, ale i k sobě například. A to je věc, kterou prostě napadnout jaksi nemůžeš a ani ji nezjistíš při nějakých testech dopředu... no, každý má holt priority jinde... ale co z toho kluka vyroste...

• alaram
                    alaram, 3.5.18 10:22:57  

Vyroste z něj parchant, ale až to s matkou sekne, život mu to vrátí. Pokud jiné zázemí než ji nemá, boží mlýny zafungují naprosto spolehlivě.

• alaram
                  alaram, 2.5.18 13:38:44  

Uf, jsem fakt ráda, že žiju v úplně jiných končinách, kde je stěžující si spíš exot. A děti jsou milované, i když vznikly omylem. :6:

• amorek23
                    amorek23, 2.5.18 17:25:30  

je to téměř půl roku, co jsem se přestěhovala a snažím se vybudovat nové vztahy. Člověk, když v tom celý život vyrůstá, tak mu to ani nepřijde divné. Já jsem od dětství optimista, i v tom zlém se snažím najít dobré a naprosto mě ubíjí lidi, co si jen stěžují.
                    Je skvělé mít takové okolí :4: také se snažím výhradně obklopovat lidmi, co jsou chytřejší než já, ale někdy to prostě nejde.

• temeleke
                  temeleke, 3.5.18 11:19:27  

zato já jsem věčný stěžovatel... moje okolí je... ani nevím, protože se s lidmi nestýkám. Snažím se je navíc svým stěžovatelstvím moc neoběžovat :-)

• amorek23
                    amorek23, 6.5.18 10:02:44  

každej si občas stěžuje, ale třeba včera jsem byla na oslavě narozenin a tam si stěžovali všichni na všechno a přitom nejsou schopni se stávajícím stavem něco udělat. Naopak si myslím, že jsou spokojení a stěžování si, je takovej národní zvyk :1:

• Dopaminka
                    Dopaminka, 6.5.18 10:56:47  

Tak to trochu souhlasím s Amorkem, stěžování si je pro Čechy dost "in".

Nevím, jestli je lepší překrývat realitu malováním na růžovo...ale od Čechů je asi stěžování si slyšet nejčastěji.

když jsem byla v minulém povolání, kde jsem se cítila naprosto šťastná (nebyla časově náročná, byla dobře placená, vyžadovala ale specifický talent a silné nervy), měla jsem skoro obavu to mezi kolegy říct, jak super máme práci. Prostě se to nehodilo do toho standardu. Něco jako "být spokojen, šťastný" je pořád trošku TABU.

• temeleke
                    temeleke, 7.5.18 12:42:17  

tyjo to je fakt, v minulé práci jsem také díky kolektivu (jak zjišťuji čím dál více) a díky náplni byla šťastná. Taky jsem to nesměla říct, málem jsem lidi kolem sebe urážela těmihle výroky. Měli problém s pracovištěm, mzdou, nadřízenými, se vším.... a když jsem řekla, že mají na výběr, tak mě málem udali za kažení firemní morálky a nabádání k výpovědi! Ale jak se mihnul kolem šéf, tak cukrbliky a vše je v pořádku, ano pane, prosím pane, děkuji pane, máme se tu dobře, díky vám pane... jsem vůbec nechápala jako. A přitom já na stejné pozici jsem s šéfem jednala naprosto věcně, když se mi něco líbilo, řekla jsem to, když se mi nelíbilo, taktéž. Nikdy jsem neměla žádné problémy. A když s šéfem začaly problémy, místo výkřiků, jak je co nefér, jsem se sebrala, a našla si jinou práci. Ani se nijak moc nesnažil mě udržet u nich... a pak že to nejde. Teď mám sice horší náplň a kolektiv neexistuje, ale šéf je chlap na svém místě, dá se všechno domluvit, a peníze božské.

• temeleke
      temeleke, 30.4.18 09:20:23  

kdybych měla jistotu, že chlap bude za něco stát a dítěti se bude věnovat, tak bych byla schopná o tom trochu začít uvažovat. Ale když si právě toto ti producenti dříví v lese neuvědomují, tak pak nemám jednu chuť. Hlavně když jim začnu vysvětlovat, že dítě bude jejich, tak se budou starat oni (školka, škola, doktoři, očkování, pleny, šaty, boty, kroužky, záliby, sociální začleňování alá narozeninové párty a společné výlety do zoo s dalšími apod.), tak se jim to příčí. Ale já se vážně o dítě starat nechci, děkuji. Vím, že je to závazek, u mě například na 30 let, takže počítám reálných 30 let i pro nějaké to budoucí dítě, ti potenciální otcové mají představu, že je to bude omezovat akorát dva roky, když budou muset jednou za dva dny vstát k přebalování a jednou za měsíc pohlídat dítě na jeden den, a pak to přeci vše zvládne matka. Proč ne, ale jiná matka než já :1:

• beLIEve
        beLIEve, 30.4.18 12:34:35  

Pro chlapa je holt snadné dítě chtít.

• amorek23
          amorek23, 1.5.18 10:00:13  

přesně...

• amorek23
        amorek23, 1.5.18 10:00:58  

můj manžel by byl skvělej táta, ale ani to mě nedonutí to dítě chtít... podle mě se s tím člověk prostě narodí, a mě v mozku to mateřské centrum prostě chybí...

• 69beran
        69beran, 8.5.18 14:06:29  

Zkráceně řečeno-dítě bys brala, ale s tím, že se o něj bude starat chlap :7: :1: Taky supr přístup. Ty radši dítě neměj.

• 69beran
          69beran, 8.5.18 14:07:19  

JEN chlap tam mělo být.

• temeleke
          temeleke, 9.5.18 08:59:50  

nene, já dítě nechci. Jakože vůbec. Takže pokud si můj chlap bude chtít dítě pořídit, tak mu s tím do začátku pomohu, ale pak prostě bude jeho. To je jako kdyby si chtěl pořídit motorku. Určitě ho budu v jeho touze podporovat, třeba mu na ni přispěju, ale nemůže ode mě očekávat, že s ní budu jezdit na technickou a leštit mu ji voskem... A neboj, já děti mít nebudu.

• alaram
            alaram, 9.5.18 09:16:23  

Jen faktická: odnosit, porodit a předat do péče někomu jinému smí oficiálně jen náhradní matka. Biologická má za něj odpovědnost, ať se jí to líbí nebo ne.

• temeleke
              temeleke, 9.5.18 09:58:09  

joo jooo, nad tím jsem sice nepřemýšlela, ale asi bych neměla potřebu se vzdát odpovědnosti. Jen bych se prostě nechtěla starat. Bylo by mi celkem jedno, zda by se to zařídilo tak, že by se staral chlap a nebo chůva/hospodyně. To jen já bych to prostě nechtěla řešit. Jak říkám, nechystám se mít dítě. Tímhle jen straším chlapy, aby pochopili, že se mnou ho fakt mít nemůžou.

• amorek23
      amorek23, 1.5.18 10:01:52  

přesně... vidím to stejně, byla bych skvělej nevlastní taťka... jenže jsem žena... tak do toho chlapům radši nefušuju a mám prostě psa...

• alaram
    alaram, 27.4.18 20:49:01  

Jen takový soukromý postřeh - k těm mužům, kteří nechtějí děti:

Jsou tací, kteří prostě nechtějí měnit způsob života a tak. Jako třeba manžel amorka (pardon, že si tě beru do prstů, ale popsala jsi to naprosto dokonale :4: ): naprosto normální, pohodový chlap, bez dětí se obejde, ve svazku se stejně naladěnou ženou ani jednomu nic nechybí, teda děti. Pak jsou takoví, kteří děti nechtějí z důvodu obav předání nějakých nepříznivých zdravotních dispozic, nebo obav, že by kvůli nim výchovu potomků nezvládl, případně obojí - jako příklad mě napadá Marek Vašut, který o tom kdysi otevřeně mluvil. Opět je to nijak netrápí a jsou vhodnými kandidáty pro dobrovolně (i nedobrovolně) bezdětné ženy.

Ale pak jsou tací, kteří do čtyřiceti plus tvrdí, že děti rozhodně néééééé ... a pak vesele plodí. Prostě změní názor, většinou pod vlivem (výrazně) mladší ženy, pokud jsou ve svazku s dobrovolně bezdětnou, opouští ji. A nad svým ve zralém věku zplozeným potomkem blahem učůrávají - opět mě napadá známé jméno Filip Renč, který ovšem nikoho neopustil, pokud vím, byl single.

No a nakonec, když už tu takhle v pátek večer píšu romány :1: , jsou dobrovolně (??) velmi často bezdětní muži, o které ženy z nějakého důvodu (většinou je jich víc) nestojí ... a často ani sexuálně nežijí. Nebo si za sex platí. :6:

Sorry za román, občas mě to popadne. :1:

• amorek23
      amorek23, 28.4.18 11:04:52  

no pozor, s mým manželem to nebylo úplně jasné od začátku. Je to kluk s vesnice, který měl zažitý vzorce - škola- práce- první auto - manželka - barák - děti - smrt
      sem tam nějaká dovolená v Jugoslávii. Pak potkal mě, pošuka co má každou chvíli jiný sen a přání s velkou potřebou ho realizovat. Ovšem, když jsem manžela potkala, bylo mu třicet a byl bezdětný. Věděla jsem, že bych ho jen okrádala o čas, takže jsem s ním jednala narovinu od prvního dne. Nechtěla jsem, aby mi do budoucna něco vyčítal. Protože já, to mám fakt srovnaný. Nechci úplně říkat, že jsem mu otevřela oči to ne, spíš mu díky mě došlo, že dítě není povinnost. A jak jsem říkala, do třiceti jich mohl mít kopici. Spíš mi přijde hrozně smutné, že opravdu spoustu mužů mít děti bere jako povinnost a jsou schopni se přizpůsobit... no moc nevěřím v to, že narozením dítěte to v nich z vteřiny na vteřinu probere super otcovské city.

No a zapomněla jsi na jednu významnou skupinu a to jsou chorobní mamánci. Jednoho jsem měla tu čest poznat tento týden, je mu 70 let, nikdy se neoženil, protože pro maminku nebyla dost dobrá. Maminka stále žije a on se jí přizpůsobuje i ve svých sedmdesáti letech...

• alaram
        alaram, 28.4.18 11:20:27  

Mamánky bych šoupla do kategorie "nezajímaví a sexuálně nežijící". :6:

Mimochodem, zhusta to bývají homosexuálové, kteří svoji orientaci nechtějí přiznat ani sami sobě. Takoví opravdu upřímně souhlasí s tím, že žádná žena pro ně není dost dobrá. :15:

• amorek23
          amorek23, 28.4.18 11:44:53  

Taky pravda, takže tvá kategorizace je naprosto dokonalá :1:

• alaram
        alaram, 28.4.18 11:27:47  

A jinak, s tou povinností ... ono je to kolikrát dost složitější, než to vypadá, ale rozhodně mi to nepřipadá smutné. Protože každý člověk má na výběr, jak chce žít - včetně toho, jestli chce podlehnout nějakému tlaku, nebo si prostě jít svou vlastní cestou proti většině. Nerodíme se jako otroci, aspoň ne v těchto končinách.

• amorek23
          amorek23, 28.4.18 11:46:44  

také pravda... spíš je smutné to, že si lidé ještě neumí dupnout a jít tou vlastní cestou... protože je to naprosto skvělé, když člověk žije tak, jak žít chce ...

• alaram
            alaram, 28.4.18 11:55:44  

A tak ... při troše dobré/silné vůle si nakonec spousta lidí najde svoji vlastní cestu i na té, na kterou byli původně vmanipulování. Ne, že by frustrátů bylo málo, ale aspoň tady, v mém okolí, rozhodně nepřevažují. :15:

• amorek23
              amorek23, 28.4.18 12:20:34  

Já se přiznám, že jsem se spousty lidí, které jsem mívala ráda, ukončila vztah a nevídáme se, právě kvůli tomu, jak si pořád na něco stěžují. A vytvořila jsem si nové okolí... snažím se stýkat výhradně s lidmi, kteří jsou chytřejší než já a jdou svou cestou... A teď už je to v pohodě, jen návštěvy švagra a švagrové na vesnici mě deptají... čeká mě to příští týden, už si psychicky připravuji na to, až se dozvím, kdo, kdy, kde s kým, kde je jaká sleva a co bych po roce manželství měla dělat. Odpovím na tisíc dotazů, proč ještě nemám děti. Díky bohu tam mívají hodně alkoholu :1:

• beLIEve
        beLIEve, 28.4.18 17:18:21  

Potvrzuju, dělala jsem s ním rozhovor. :1:

• amorek23
          amorek23, 28.4.18 19:21:33  

jj, to bylo vtipný, hrozně se chudák styděl :1:

• temeleke
    temeleke, 26.4.18 10:46:44  

znáte chlapy, co nechtějí mít děti? Ne, že nemohou, ale programově nechtějí. Jsem z vesnice, tady každý druhý za vrchol svého životního snažení považuje "vychovaného" (rozuměj z hnízda vylétnutého) potomka. Nějak se nesetkávám s chlapy, kteří by vyloženě měli racionální argumenty proč děti nemít.

• temeleke
      temeleke, 26.4.18 10:49:15  

a samozřejmě mě zajímá i důvod, proč ty děti nechtějí :-)

• beLIEve
      beLIEve, 26.4.18 10:51:51  

Jo, ale jen pár.

• temeleke
        temeleke, 26.4.18 11:38:36  

a znáš důvod? Nebo odhadneš? Jsou to lidé, kteří se nechtějí vázat a floutkové, kteří prostě nechtějí kouli na noze, a nebo jsou to lidé, kteří si to i zdůvodní nějak prakticky?

• beLIEve
          beLIEve, 26.4.18 12:27:15  

No prostě netouží po dítěti.

• od10k5
      od10k5, 26.4.18 17:56:37  

Racionální argumenty nemám, ale prostě nechci, neláká mně to.
      Mám nějaké dost osobní důvody proč je pro mně dobré nemít děti, ale ty nezveřejňuji.
      U nás v práci je jeden co mu bude asi za dva roky 50 let a taky děti nemá, ale ten je asi ještě víc zvláštní než já. :1:

• amorek23
        amorek23, 27.4.18 17:33:49  

mě štve, že člověk, co nechce děti je automaticky zvláštní... oni si ničí tělo, dělohu, roztahují vagínu, nechají se rozříznout jak králici a považují se za normální???? co????

• od10k5
          od10k5, 27.4.18 18:00:58  

Já o něm píšu že je zvláštní ne proto že nechce děti, ale pro jeho život. Například když chce něco koupit, tak stále hledá důvody proč to nekoupit. - Touží po koupi baráku s velkými pozemky, ale ať mu lidé nabízejí, ukazují nebo seženou cokoliv, tak vždy na tom shledá něco špatného a tudíž kupuje barák už asi 10 let nebo víc. Stejné je to s ním teď když občas chce jiné auto. Leckdo už nad ním zlomil hůl.

• amorek23
            amorek23, 28.4.18 10:55:58  

jo takhle... hele, výběr auta je hrozný... manžel měl před měsícem nehodu, kdy naše drahá oktávečka skončila bez motoru na odpis. No a ač jsme oba klidní a vyrovnaní, výběr auta nás stál hádky, pláč, a dvě láhve drahého alkoholu než jsme se shodli a vybrali jsme :1: ale jsme vzorní zákazníci, nesrovnalosti jsme si vyřešili doma a pak jsme už šli na jistotu... :1:

• od10k5
              od10k5, 28.4.18 21:38:15  

Já sem před rokem kupoval auto. Stanovil sem si maximální cenu, nějaké jeho vlastnosti a parametry, poslouchal sem rady kolegy v práci a vybral sem si auto co se mi líbilo a vzal sebou na kup kolegu z práce a ten udělal důkladnou prohlídku a zaujal stanovisko - zásadně proti koupi, tak sem ho poslech a cestou domů sme náhodou v jednom bazaru narazili na mé auto v pěkném stavu a dle kolegy velmi dobré. Sem s ním moc spokojen. Je to to červené v mém profilu.

• Nessy
                Nessy, 29.4.18 12:05:38  

JO, je fajn jet s někým, kdo tomu rozumí.

• Nessy
              Nessy, 29.4.18 12:06:53  

Já teď přemýšlím nad novým autem... Chtěla bych něco, kde by se dalo bez zadních sedaček spát. Kam bych hodila psy a prostě bychom jeli... Jenže zas nechci nějakého obra, takže tápu.

• beLIEve
                beLIEve, 29.4.18 16:16:22  

No my zvažujeme dodávku. Aby se daly dozadu naložit motorky.

• Nessy
                  Nessy, 29.4.18 18:27:38  

Právě dodávka už je pro mě obr.
                  Koukám spíš jestli není nějakej delší pick up - aby to mělo vzadu tak dva metry.

• beLIEve
                    beLIEve, 29.4.18 18:49:43  

No je, ale pick-upy jsou většinou náročnější na řízení, než dodávky. Spát na rovině se psama můžeš podle mě i v obyčejmém kombíku.

• beLIEve
                    beLIEve, 29.4.18 18:52:19  

A taky nejsou dodávky jako dodávky. Nemusí to být skříňová...

Podívej se třeba jak vypadá transit connect nebo courier.

• Nessy
                    Nessy, 29.4.18 18:57:03  

Fakt? :7: Já tomu prd rozumím...

• beLIEve
                    beLIEve, 29.4.18 19:00:48  

No...tohle je třeba starej connect.

https://www.sbazar.cz/zephyr1100/detail/28381594-ford-transit-connect-18-tdciklima2xsoupacky

• beLIEve
                    beLIEve, 29.4.18 19:02:29  

Nebo si lidi hodně na spaní předělávají caďáka...

https://www.sauto.cz/inzerce/osobni/volkswagen/caddy

• beLIEve
                    beLIEve, 29.4.18 19:04:17  

Ale já třeba v pohodě spím v mámině focusu combi. Stačí, aby se tam daly složit sedačky do roviny.

• Nessy
                    Nessy, 29.4.18 19:19:30  

Ten ford nevypadá špatně.
                    Ten caddy á vzadu dva metry? Připadá mi to nějaké malé...

• beLIEve
                    beLIEve, 29.4.18 19:35:26  

To si nejsem jistá, dělají nějakou variantu caddy maxi a ta má určitě dva metry.

• temeleke
                  temeleke, 30.4.18 09:07:08  

mám Renault Grand Espace III. Ale bohužel nosnost je tak na jednu motorku (500 kg). Nicméně dalo by se. A se psy upe bez problému - jako na hotelu:-)

Co se týče dvou motorek, netuším, jak je máte těžké, ale asi fakt budete muset vybírat podle nosnosti vozu, a osobně bych vám doporučila dozadu lepší pérování, buď zesílené pružiny a nové tlumiče, a nebo možná ještě lépe vyměnit za listová pera, ta pomáhají i boční stabilizaci.

• beLIEve
                    beLIEve, 30.4.18 09:13:29  

Mno...nevím, jestli máš představu, kolik váží motorka. :1:

• temeleke
                    temeleke, 30.4.18 09:24:50  

právěže mám dojem, že by to mohlo začínat tak na 300 kg...? Fakt nemám tucha. Dobrá, tak se podíváme na net... tak to nebyl špatný odhad. Takový nějaký pěkný zástupce Kawasaki Z 750 pohotovost 203, maximálka 406, takže to docela odpovídá. Honda Varadero 1000 do 300 kg i maximálka. Počítám nějaké enduro bude lehčí, chopper stejně do toho auta nedostanete, takže hmotnost je mimo zájem:-))

• beLIEve
                    beLIEve, 30.4.18 09:50:51  

650 o s benzínem má něco málo přes dvě stě. Grand espace je snad mpv, ne? Tam se asi těžko vejdou na stojato. Myslím dodávku typu transitu. Problém je, že dostávají od těch firem na prdel.

• beLIEve
                    beLIEve, 30.4.18 09:52:38  

A ty mají listová péra standardně.

• temeleke
                    temeleke, 30.4.18 11:11:03  

on ten espace je vevnitř dost vysoký. Nemám tucha, jak je vysoká motorka, ale kolo se nám tam na výšku vejde ještě s rezervou 20 - 30 cm. Ano, je to MPV.

Však si kup dodávku, nic proti. Já bych asi operovala i s tím, kolikrát do roka tu motorku povleču, a zřejmě bych spíš pořídila přívěs než auto. Do 750 kg nepotřebuješ rozšíření řidičáku, asi by byl i nebržděný, na zimu ho strčíš pod plachtu a na technickou vyměníš akorát tu žárovku, co nesvítí - údržba za koruny.

• beLIEve
                    beLIEve, 30.4.18 12:26:05  

Vozík si můžu půjčit od bratra, ale jezdit s ním přes tři sta kiláků devadesátkou není úplně moje hobby. Navíc Beruna stejně nemá kouli.

• beLIEve
                    beLIEve, 30.4.18 12:31:35  

Jinak to MPV je na motorku fakt blbost. Vejde se tam max jedna a ještě to bude strašnej porod ji tam narvat a pak ji vyndat.

• temeleke
                    temeleke, 30.4.18 13:04:22  

však si kup dodávku, kdo ti brání :-D

• temeleke
                    temeleke, 30.4.18 13:06:11  

s těmi listovými pery to standard rozhodně není, mají to starší tranzity, to ano, ale jinak dnes aby novější dodávku pohledal. Ví bůh proč. Jednu dobu jsem uvažovala o dodávce na koně, tak jsem to měla proštudované.

• beLIEve
                    beLIEve, 30.4.18 13:11:26  

No já jsem pracovala pro Ford a tvoje nadšení pro listová péra úplně nesdílím. Jo, má to svoje výhody a fakt na většině transitů to bylo...ale i svoje nevýhody, jako všechno. Úplně mi na nich teda nezáleží.

• temeleke
                    temeleke, 30.4.18 14:14:43  

tak já nejsem kdovíjaký nadšenec, daleko hůř se to udržuje, vyměňuje. Ale na koně bych bývala byla za. Kdybych vozidla něco neživého, co mi nebude běhat ze strany na stranu pozor teď, tak by mi to bylo šumák. Nakonec je nejlepší řešení pro mě ten přívěs. Což bych si vybrala i na ty motorky. Mimochodem přívěsy se dělají pochopitelně i s omezenkou na 110 nebo 130 km/h. Nikomu do ničeho chraň bůh nekecám, jen naznačuji možnosti:-)

• beLIEve
                    beLIEve, 30.4.18 18:11:15  

No, já mám problém vůbec na sídlišti stájit motorku...natož vozejk. Na koně je to dobrá volba, ale na tohle moc ne, i hůře se to tam nakládá.

• amorek23
      amorek23, 27.4.18 17:32:41  

jasný, jsem za něj vdaná... má rád svůj klid, pohodu, miluje svou práci, kamion by za fakana nevyměnil... Asi prostě nepotřebuje genetickou modifikaci, abychom byli šťastní, nám stačí pes :1: :1: :1:

• Nessy
      Nessy, 27.4.18 17:43:57  

Znám jich pár na netu, když takhle chodím na seznamkách (nebo na FB skupinách). A pak nějaké osobně, s kterými jsem se sešla. Ale moc jich bohužel není.
      (A proč by kruci člověk měl mít důvod pro to něco nechtít?!)

• temeleke
        temeleke, 30.4.18 09:09:36  

no protože se mě na ty důvody pořád někdo ptá. Protože jak psala amorek, není normální nechtít. A nejlepší je, když někteří, ještě mě ani neznají, mají pocit, že mě "přemluví":-DD A pak zjistím, že bydlí u rodičů, práci mají tak nějak sotva že vyjdou - tyhle lidi mě chtěj přesvědčit k dětem?

• Nessy
          Nessy, 2.5.18 17:54:10  

Mě se na ně občas někdo zeptá a mě to vytáčí...