Mít nebo nemít děti?

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
amorek23 (2018-09-24 17:11:38)Dopaminka (2018-09-21 21:36:01)incorruptible6 (2018-09-21 12:08:09)Braddock (2018-09-21 07:35:37)alaram (2018-09-17 18:23:22)od10k5 (2018-09-17 18:04:23)p.jojo (2018-09-17 13:36:50)Nessy (2018-09-17 12:45:21)beLIEve (2018-09-17 12:25:31)temeleke (2018-09-17 12:06:51)Saxana (2018-09-15 19:51:33)veri (2018-08-13 13:15:10)Marionette (2018-08-04 20:11:35)ErzebethBathory (2018-07-11 09:46:52)Clementine (2018-06-09 23:14:53)WhiteRose (2018-06-04 16:21:29)lafytka (2017-09-13 18:31:27)kalipsao (2017-09-09 12:09:01)Krapetka (2017-05-13 17:27:38)Reagujici (2017-05-09 19:41:22)KikissaMcKelly (2017-02-24 21:51:14)Barbucha (2016-07-21 23:26:58)amour.et.paix (2016-06-21 22:55:43)
Mít nebo nemít děti?
Založeno: 30. 11. 2013 | Příspěvků: 15 612 | Členů: 30
Správci: Saxana (hlavní), beLIEve, Nessy, alaram

SLUŠNÁ diskuze o tom, zda děti mít či nemít.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• running.simon
    running.simon, 16.9.18 14:22:23  

Některé jedince snad opravdu raději bych doporučil nereprodukovat :2: http://umsle.peklo.biz/img/1535220738.jpg

• running.simon
    running.simon, 16.9.18 14:13:40  

https://pbs.twimg.com/media/DmKg-T2XsAEku6z.jpg

• alaram
      alaram, 16.9.18 14:18:04  

:1: :1:

• running.simon
        running.simon, 16.9.18 14:44:06  

No ale pozor! :1: Opravdu je třeba si neustále na něco dávat pozor! :14: http://umsle.peklo.biz/img/1534266624.jpg

• amorek23
          amorek23, 16.9.18 14:52:46  

:1:

• alaram
          alaram, 16.9.18 14:56:32  

Život je tááák nebezpečnej! Ještěže se vždycky najdou dobří lidé, kteří alespoň nějaká rizika svými jedinečnými vynálezy eliminují. :1: :1:

• amorek23
      amorek23, 16.9.18 14:52:56  

znám, skvělé...

• alaram
    alaram, 6.9.18 18:54:14  

U rodičů, jejichž děti vylétly z hnízda, je pořízení si a rozmazlování zvířete (obvykle psa) celkem běžný způsob, jak to hnízdo znovu zaplnit. A někdy, když si ho nepořídí sami, je to sebeobrana dospělých dětí před jejich přílišnou péčí - teď píšu o sobě. Maminka mi jeden čas kecala do rodiny takovým způsobem, že jí jednoho krásného dne přistál v náručí krysařík, i s pelíškem, obojkem, mističkami, hračkami … :1: Ani jsem ji moc nevarovala, ale byla chytrá a z mých narážek, že chci k našemu stafbulovi ještě nějakýho "malýho, roztomilýho pejska" tak nějak vytušila, že nebude až tak úplně pro nás. :15:

Nutno dodat, že jsem jim hodila štěně na krk s dodatkem, že když to nebude klapat, tak klidně ty dva psy mít budeme, ale byl jejich už za pět minut. Akorát táta se šklebil, že takovou myš venčit nebude :1: :1: .

• Dopaminka
      Dopaminka, 6.9.18 19:36:22  

myš... :1:

• alaram
        alaram, 6.9.18 19:39:20  

On byl takovej prcíček malej, že chudáci naši chodili měsíc doma po špičkách. :1: :1:

• p.jojo
        p.jojo, 6.9.18 20:01:39  

Docela se me libil paradox.
        Mnoho svalnatych muzu poridi svym krehkym "blondineckam" podobne mysi na hrani. Pak vidim tyhle tvrde chlapy venci voditko pripadne se mazlit a vypada to smesne.
        Ma byvalka me taky presvedcila ze si poridi psa byl to pitbul ... od tech dob na kazdeho pitbula sislam jako na male decko a kdyz me to panicek dovoli tak se s nim pomazlim protoze tihle blby psy jsou neuveritelni mazlove.

• Dopaminka
          Dopaminka, 6.9.18 20:06:21  

Mně se tenhle druh psů (bulíci a spol) nelíbí. Mám ráda takové ty psy, co se blíží vlkovi nebo lišce.
          A pak ty velké hodné blbounky typu retrívr.

• beLIEve
            beLIEve, 6.9.18 22:27:56  

Corgies!

• Dopaminka
              Dopaminka, 6.9.18 22:48:50  

to je nějaká nadávka?

• beLIEve
                beLIEve, 6.9.18 22:50:20  

Ne, to jsou psi britské královny. Je to teda z waleštiny a znamená to trpasličí pes...Tak nevím.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 6.9.18 22:50:54  

už jsem googlila. nemá to nohy.

• beLIEve
                    beLIEve, 6.9.18 22:51:52  

Ale jsou to lišky.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 7.9.18 09:04:06  

lišky mají nohy.

• beLIEve
                    beLIEve, 7.9.18 12:09:07  

Jezevčík je taky nemá. Jsou to pastevečtí psi na pomníky, no.

• beLIEve
                    beLIEve, 8.9.18 15:32:46  

Poníky, telefone debilní.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 8.9.18 15:51:21  

aha, to leccos vysvětluje. :15:

• temeleke
                    temeleke, 10.9.18 12:05:45  

nooo... poníci mě napadli :1: ale uvažovala jsem i o možnosti, že pomníky se nehýbou....

• Dopaminka
                  Dopaminka, 7.9.18 12:36:20  

nemaj, no.
                  Mne se kdy si hrozně líbil drsnosrsty jezevčík...
                  ale jak říkám, zamiluju se snad do jakehokoliv psa
                  dokonce i do té holé kočičky bez chlupů. jsou to pro mě miláčci hodní lásky a péče.
                  ale kdybych si mohla vybrat, tak pořádnou kočku (serval) nebo vlčáka. nebo velkého knírače. to by šlo.
                  ale energii na psí vychovu velkých plemen nemám. tak jen obdivuji.

• p.jojo
                    p.jojo, 16.9.18 20:54:59  

Jezevcici jsou nevypocitatelni vcetne toho co mam v nicku mel sem ho rad ale obcas mu ruplo v kouli pro nic za nic.

• alaram
                alaram, 6.9.18 22:50:30  

https://www.obrazky.cz/?q=corgi&fulltext&mm=2#utm_content=obrazky&utm_term=corgi&utm_medium=hint&utm_source=undefined&id=596301a2f472346c

• Dopaminka
                  Dopaminka, 8.9.18 13:26:19  

no! Nemá nohy, chudák
                  I kočka tohodle typu existuje. Vím. bych je litovala a nosila do schodů...

• beLIEve
                    beLIEve, 8.9.18 15:33:30  

Munchkina tu ale neseženeš.

• p.jojo
            p.jojo, 6.9.18 23:23:58  

Dop ja nejsem psickar i kdyz muj otec byl policejni psovod. Nikdy sem k nim nemel vztah ale proste dik souziti pro me pitbul je mazlivy hravy blbecek kteremu strcim prsty do tlamy shodim ho z postele omylem si na nej sednu a vse ten blbec bere jako hru navic na vlastni oci sem videl jak 3 leta holcicka ho pokousala a on vydesene utelk nechapajic proc to dela. :1:

• Dopaminka
              Dopaminka, 7.9.18 09:03:41  

nevím nic o jejich povaze a výchově, sama bych si na to netroufla. psala jsem, že se mi líbí psi, kteří se vzhledem blíží svým (snad) prapredkum.

ale jsem si jistá, že bych se zamilovala do jakehokoliv psa.

• p.jojo
                p.jojo, 8.9.18 08:53:18  

Pitbulove prapuvodne psy k malym detem z duvodu jejich snizeneho prahu bolesti a respektu smecce. Ja videl rust pitbula vedle 3 lete holcicky ktera opravdu byla drsna.
                S tim psem mrstit o zem kdyz ti sedne na postel on to bere jako hru ...

• Dopaminka
                  Dopaminka, 8.9.18 09:10:52  

tak to je hnus, že tohle rodiče té holce dovolí, už dvouleté dítě je schopno empatie. pes není hračka, a i když to zacházení "vydrží", není to prospěšné pro nikoho.

• temeleke
                    temeleke, 10.9.18 12:06:57  

on s ní pak ten pes taky mrskne a bude si myslet, že je to hra

• Dopaminka
                    Dopaminka, 10.9.18 12:14:06  

může být...

• p.jojo
                    p.jojo, 10.9.18 19:45:17  

Dop ta holka mela 3 roky a znala ho od stenete kdy se s nim nesmela sama hrat jen hladit kdyz ho jeji matka drizela.
                    Tem ten pitbul do ni jemne zduchal kdyz delala neco spatneho ale vetsinou odesel ... Samozrejme jsme je pozorovali tak aby holka o tom nevedela tak jsme se dozvedeli ze ona kousla jeho ona ho bouchla a ten pes byl vzorny napriklad jezevcik by ji rafl ...

• Dopaminka
                    Dopaminka, 10.9.18 21:14:18  

no a to není v pořádku.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 11.9.18 06:31:10  

postiženému dítěti tím tuplem nedávám do dosahu zvířata, kterým by mohlo ubližovat. když mu to nevysvetlim. ale pochybuji, že by se jednalo o takové postižení, které by se projevovalo potřebou tyrat zvířata. to sis zase něco vybajil

• temeleke
                    temeleke, 11.9.18 10:46:54  

jojo každé zvíře má hranici, kdy řekne "dost", je jen otázka, zda a kdy k ní to dítě dojde... a jestli si všimne včas náznaků před tím. Pokud by tomu psovi vadilo tak moc, co mu dělá, tak s ní vytře podlahu. Nebezpečí tkví ne v povaze psa, ale v jeho fyzických dispozicích a v tom, že dítě je s ním bez dozoru. Stačí, aby ten pes dítě povalil vhodným způsobem....

• p.jojo
                    p.jojo, 11.9.18 23:45:09  

Tem okolo kazdeho z nas se pohybuje spousta magoru a to lidskych tak zvirecich a nikdy jakekoli dite neochranis uplne.
                    To dite ver never potrebuje zvirata okolo sebe a miluje jako ty kone uz te holce je tusim 11 let. To ze je agresivni a "kousave" je bezne stejne jako to bylo bezne u toho pitbula. V jeho tlame jsem mel prsty snad tisickrat a stipl me s nimi nescetnekrat ale opravdove kousnuti sem zazil od toho jezevcika co mam v profilu ktery byl tezce zraneny a on me rafl kdyz sem ho presunoval na podlozku.
                    Znovu opakuju pitbul je pes na hrani s malymi detmi prave proto ze na rozdil od bisonka nebo jezevcika neciti tak intenzivne bolest a male dite ma mizivou sanci mu ublizit. Samozreme to ma sva pravidla a ten pes musi byt s ditetem srostly a jeho pan musi zjistit zda je magor.

• amorek23
      amorek23, 8.9.18 11:02:33  

já úplně nemám ráda zvířecí dárky, ale ty jsi to měla vymyšlené dobře. Já sama mám pejska z útulku, co děti omrzel, tak ho vyhodili u popelnic. Je to strašně vděčnej pejsek, ale nese si známky týrání dodnes.

• Saxana
      Saxana, 15.9.18 19:51:33  

No hezky si to vymyslela :1:

• alaram
    alaram, 5.9.18 10:19:06  

Celkem nedávno (protože vypadá hodně mladě a teprve nedávno jsem se dozvěděla, že je jí už čtyřicet) se ukázalo, že už pár let spolupracuji s další dobrovolně bezdětnou. Které by dítě překáželo v kariéře - podniká minimálně ve třech oborech a ve všech na plné pecky, včetně toho že má zaměstnance. Má partnera, možná už manžela, její jméno je její firma, tak ho určitě nikdy měnit nebude. A PSA.

Je poměrně ostrá, ono to jinak nejde, když pracuje s lidmi i jako zaměstnavatel, na fotkách vypadá naprosto skvěle profesionálně … akorát že ten pes je na 99% z nich :1: . Zažila jsem ho v akci, je to takové sladké hyperaktivní třeštiprdlo, které miluje lidi a hned se tulí, poměrně ošklivé, z útulku. Je to její "dítě".

Tímhle zdlouhavým úvodem (dnes mám až odpolední a co dělám doma, mě nebaví, tak se nevyjadřuju stručně) chci říct, že i když si žena ušetří starosti s dětmi, neušetří si starosti s někým jiným. Obvykle se psem, ale i s parterem. Zastánkyně rovnosti pohlaví se teď asi pokakají do výšky, ale faktem je, že ženě je přirozené o někoho pečovat. A když nejsou děti, najdou si náhradní objekt. A tím pádem si prožívají i ty méně šťastné stránky života.

• temeleke
      temeleke, 5.9.18 10:59:09  

já vždycky říkám, že mám místo dětí koně. Teď je to velká pravda. Potřebovala bych si od nich odpočinout, chvíli vypadnout, ale prostě to nejde. Nemůžeš to dát na týden pohlídat sousedce... Takže za mě, určitě je to možné.

• temeleke
        temeleke, 5.9.18 11:00:52  

také vidím, jak o koně pečují děti, které ke mně chodí, a já. Děti je mají jako hračky - hrají si s nimi, a kdybych to nekorigovala, testovaly by, co hračka vydrží, a buď by se hračka rozbila a nebo by to vydržela (ale mohla by omrzet). Zatímco já vnímám koně jako vnímající bytosti, které něco bolí, mohou mít strach, mohou mít hlad, může jim být zima, a v tomhle kontextu se snažím jim zajistit komfortní prostředí.

• p.jojo
          p.jojo, 6.9.18 08:27:23  

Tem jen technicka ...
          Kdykoli cokoli zamenujes za dite a tvrdis ze je to tve dite je to jen tva iluze a sebeklam to dokonce i kdyz jsi pujcujes dite sestry nebo z decaku ci z ulice.
          Neber to zle ale i ja obcas tomuto sebeklamu propadam.
          Druha vec je ze mnozi rodice nejsou rodicema i kdyz dite zplodily a vychovavaji :4:

• temeleke
            temeleke, 6.9.18 08:30:09  

já netvrdím, že koně jsou mé děti

• p.jojo
              p.jojo, 6.9.18 08:43:22  

OK ale i "jako" je iluze a sebeklam.
              Kone jsou kone a v pripade hladu je podriznes a sezeres ver tomu coz u ditete udela malokdo.

• temeleke
                temeleke, 6.9.18 08:56:50  

:1: to mě neznáš. Věř, že ty koně bych sežrala, ani bych nemrkla.

• temeleke
                  temeleke, 6.9.18 08:59:35  

přirovnávám koně k dětem zejména v případě, že má někdo kecy, že mě to stojí čas a peníze - nebo při jednání se zaměstnavatelem. Proč bych já nemohla mít stejné výhody jako zasloužilé matky, a když mi někdo zavolá ze školy (rozuměj třeba že mi přivezou seno nebo mi policajt volá, že koně lítaj po okolí, nebo mi někdo dá vědět, že koně vypadají nemocně), tak mě zaměstnavatel s pochopením uvolní, abych mohla situaci řešit. Mám upravenou pracovní dobu na úkor zaměstnavatele tak, abych mohla vyzvedávat dítě ze školy (rozuměj pohodlně se starat o koně, v zimě je vidět ještě za světla...) atp.

• p.jojo
                    p.jojo, 6.9.18 17:51:33  

Co si vyhadas to budes mit pokud pro sefa budes nejak dulezita. :1:
                    Ochrana matek ma ale jiny princip nez tve kone do salamu, zakladem je ochranit jakoukoli matku i kdyz je v praci nedulezita a nahraditelna. To chapu i ja bezdetny hajzlik a je to spravne. Vetsina sefu a jejich sefu jsou lidske zrudy ktere se zlidstuji jen pod tlakem vymahatelnych zakonu a sefove sefu reaguji jen na brutalni ztraty pripadne jmena firmy ... nikdy nic nedelaji z dobreho srdce ...

• temeleke
                    temeleke, 7.9.18 11:36:59  

asi jsi nepochopil, v čem spočítá podobnost mých požadavků s těmi, které mají matky. Tyto požadavky nemají oporu v zákoně a zaměstnavatel je plnit nemusí. A odpust si laskavě ten salám.

• temeleke
                    temeleke, 7.9.18 11:37:36  

"spočívá"

• Dopaminka
        Dopaminka, 5.9.18 11:06:37  

tem, pokud ti děláš vědomě, a máš to takhle, tak naprostý souhlas. měj koně, neměj deti, pak budou vsichni spokojeni. koně, ty. i ty děti, co by se narodily "jen aby musely", protože to společnost, otec, babicka.... chce.

• temeleke
          temeleke, 5.9.18 11:19:18  

nejlepší - po návratu z vejšky se máma začala věnovat "kariéře" a koně jsem dostala plně na starost já. Takže jsem je pět let "vychovávala". A teď, když "babička" je v důchodu (přestala dělat dvě zaměstnání a k tomu vysokou školu, už je zase jen v jednom zaměstnání), tak si je občas od ní nechám pohlídat a nebo jí je dám na víkend, abych si mohla jet vyhodit z kopýtka :1: :1: :1:

• p.jojo
            p.jojo, 6.9.18 08:49:05  

Ale pokud mas sebemensi pochybnosti a ty pochybnosti narustaji pak budes mit hodne velky pruser.

• temeleke
              temeleke, 6.9.18 09:00:27  

pochybnosti o čem :7:

• p.jojo
                p.jojo, 6.9.18 19:55:34  

Pisu "pokud", o zda mit potomka.

• temeleke
                  temeleke, 7.9.18 11:38:26  

proč by to měl být průser? Průser by to byl, pokud bych si ho pořídila, o tom nikdo pochyby nemá :1: :1: :1:

• Nessy
        Nessy, 5.9.18 22:55:22  

Já "to" klidně na týden odložit můžu, ale nechci :1:

• temeleke
          temeleke, 6.9.18 09:01:32  

no však :-)

• beLIEve
      beLIEve, 5.9.18 11:18:31  

Proč si muži pořizují zvířata? :1:

• alaram
        alaram, 5.9.18 11:20:28  

Aby nebyli sami.

• temeleke
        temeleke, 5.9.18 11:21:47  

u mužů sleduji spíš trend chovat se ke koním jako ke strojům - "když ti zajistím servis, tak budeš makat". Málokterý chlap ty koně má prostě jen aby se na ně koukal z okna. Samozřejmě mívají i jiná zvířata, ale i u psů zpravidla to zvíře má plnit nějaký účel nebo dokládat společenský status (jako u mého bývalého), přičemž žena si pořídí pejska prostě "aby nebyla sama". Ono se to jistě prolíná stejně jako mužská a ženská mentalita v těch jedincích. Přijde mi to ale že to má tyhle tendence.

• temeleke
          temeleke, 5.9.18 11:23:28  

a nebo stejně jako ty děti - je to hračka

• alaram
          alaram, 5.9.18 11:23:39  

Taky to pozoruju - u mužů. A spíš než psy nebo kočky si pořizují rybičky, hady, ještěry.

• Dopaminka
            Dopaminka, 5.9.18 11:27:10  

tak zrovna tyhle druhy jsou tak... studenokrevne, neosobní... jako by se báli skutečné blízkosti.

• alaram
              alaram, 5.9.18 11:31:13  

Hlavně nijak urputně nevyžadují přítomnost člověka. Vlastně se bez jeho fyzické přítomnosti rádi obejdou, když mají vše ostatní zajištěné.

• beLIEve
            beLIEve, 5.9.18 11:47:18  

Napsala, aby nebyli sami. Tem to popírá.

• beLIEve
              beLIEve, 5.9.18 11:50:27  

Napsalas.

• alaram
                alaram, 5.9.18 11:51:05  

Nechápu.

• beLIEve
                  beLIEve, 5.9.18 11:53:08  

No že dle tebe muž nechce být sám, proto si pořídí zvíře...Tem to zase přisuzuje ženám.

Podle mě to s pohlavím moc nesouvisí. Vztah ke zvířatům je individuální záležitost.

• alaram
                    alaram, 5.9.18 12:00:54  

Vztah ke zvířatům ano. Ale tady je řeč konkrétně o bezdětných lidech, u kterých může být - a zhusta JE - vztah ke zvířatům jiný, než u lidí dětných. A jsou rozdíly mezi pohlavími v tom, že pro muže je zvíře spíš kámoš, který žije stejně jako páníček: někde spí, něco jí, když je špinavý, utře se žínkou, něco spolu dělají. A když marodí, není ponechán ve štychu. Ženy utrácí majlant za pelíšky, oblečky, oboječky, známečky, v koupelně má pejsek (nebo kočička) zvláštní skříňku, nemoc je národní tragédie.

• beLIEve
                    beLIEve, 5.9.18 12:07:04  

No...A taky jsou dobrovolně bezdětní, co nechtějí ani zvíře. Nebo dětí se zvěřincem. Dítě a zvíře jsou dvě různé věci.

• beLIEve
                    beLIEve, 5.9.18 12:11:07  

*dětní

• alaram
                    alaram, 5.9.18 12:16:26  

Ano, jsou. Dobrovolně bezdětné ženy nejsou schopné citového pouta k dítěti, ale jsou schopné lásky rovnající se mateřské vůči zvířeti.

O tom můj úvodní příspěvek je.

A mimochodem: spíš si pořizují zvířata osamělé bezdětné ženy než muži ve stejné situaci. Když muž zatouží po společnosti, zajde si do hospody, kde potká kámoše. Navíc se o osamělé muže přátelé víc starají: zvou je na různé akce, ženy jim šoupnou kastrůlek, aby měli něco teplého. U ženy se předpokládá, že se o sebe postará sama - a navíc ji minimálně do jistého věku zadané ženy vnímají jako riziko pro jejich vztah. Pejsek nebo kočička nezradí, mají pochopení, bezvýhradně milují.

Prej, na našich to moc nepozoruju. :1:

• Nessy
                    Nessy, 5.9.18 22:52:53  

Ehm... Mám doma milion zvířat. Štěně má jeden obojek a pár vodítek (podle potřeby krátké, dlouhé, pružné), pes má cca dva obojky a nejspíš ych je dlouho hledala a zase pát vodítek, která bych taky myusela hledat. Oblečků pár má, zase podle funkčnosti od méně teplých po teplé a nepromokavé, nosí je, když je venku aspoň pět pod nulou a jdeme na víc jak hodinu ven. Štěněti jsem zatím nekoupila žádný pelech, jen klec (a teď auto :1:), dospělému jsem koupila v životě asi dva pelechy. Nemají svou skříňku, ani jediný šampon. Majlant utrácím za kvalitní granule. Studenokrevné krmím sporadicky a žijí si svým životem.

Ok, chápu, jsem chlap...

• Nessy
                    Nessy, 5.9.18 22:54:34  

Ale jinak máš pravdu - kdybych si mohla místo děcka porodit psa, rodím jak na běžícím páse.

Nikdy bych ale nesrovnávala děcko se zvířetem - sice se o obojí staráš, ale je to něco úplně jiného a i ta starost je jiná.

• alaram
                    alaram, 5.9.18 23:33:40  

Máš "milion" zvířat, Nessy. Ne jedno. Pečuješ o "milion" zvířat, takže ta péče není tak extrémní jako u jednoho, ale JE to péče. A ty city vůči zvířatům sílí věkem.

• Saxana
                    Saxana, 6.9.18 12:23:53  

A co ti lidé, kteří už mají dospělé děti a přesto mají vztah ke zvířatům jiný? Konkrétně moje máma... já říkám, že psy má pomalu jako děti. Hrozně je miluje a prostě je šíleně rozmazluje. Řekla bych, že je má možná raději než psy. A přitom své děti má - mě a ségru... :4:

• Dopaminka
                    Dopaminka, 6.9.18 14:31:01  

tak možná proto, že už jste odrostly... tak někam tu svou intenzivní péči potřebuje směřovat.

• Nessy
                    Nessy, 6.9.18 16:29:42  

Začínala jsem jedním.
                    Pes a plaz je něco úplně jiného, psy mám dva.
                    To je jedno.

• amorek23
            amorek23, 5.9.18 17:09:43  

kéž by, manžel vidí hada a leze po stropě, i když je to třeba jen slepýš... takže hady mám zakázané :1: a já je tak miluju

• alaram
              alaram, 5.9.18 17:49:36  

Hadi jsou fajn. Teda, ne ti jedovatí. A ještěři taky. Akorát jsou protivní s tou teplotou, máme dost studený barák a to by byl problém … no, pravda, kočky jsou větší. Zvlášť ta malá hračička. :1:

• amorek23
                amorek23, 5.9.18 18:13:38  

já je zbožňuji, mým snem bylo mít aspoň užovčičky, ale nechci mít doma nic, čeho by se bál... mě by se taky nelíbilo kdyby choval třeba... nic mě nenapadá ze zvířecí říše, snad jen moučné červy, těch se lehce štítím... ale nemám problém na ně šáhnout, ale nesnědla bych je :1:

• beLIEve
          beLIEve, 5.9.18 11:49:57  

Ke koni mám taky takovou "mužskou" tendenci, nikdy jsem nebyla ten pubertální případ zamilovaný do koně... naopak co sleduju u svého bratra nebo přítele, nadšených kočkařů, tak ti to, cos napsala, dost popírají.

• alaram
            alaram, 5.9.18 11:52:42  

Tvůj bratr a přítel si pořídili kočku, když žili pár let sami?

• alaram
              alaram, 5.9.18 11:53:03  

Aby se měli o koho starat, ještě dodám?

• beLIEve
              beLIEve, 5.9.18 11:54:57  

Ne. A já taky ne. :1: Ale ta kočka je u nich mazlíček, na kterého šišlají, neplní účel navýšení společenského statusu.

• temeleke
                temeleke, 5.9.18 13:04:14  

a cože to mají za kočky?

• beLIEve
                  beLIEve, 5.9.18 13:49:28  

Vesnickou

• beLIEve
              beLIEve, 5.9.18 11:57:56  

Navíc kdyby sami žili, tak by si stejně kočku pořídili.

Těm lidem, co zaplašují jen samotu, se spíš stává, že "partner nerad zvíře...jsme těhu...Tak zvíře letí"... jeho účel skončil. Nic moc.

• alaram
                alaram, 5.9.18 12:03:03  

Je docela odvážné mluvit za jiné. Ale to je fuk.

Pokud si někdo pořídí zvíře proto, že to "frčí" a je to "trénink na mimino" a pak se ho zbavuje, zaslouží si pár facek. Ale takových lidí je menšina - jen jsou hodně vidět.

• beLIEve
                  beLIEve, 5.9.18 12:10:47  

No, za jiné tu mluvíš právě ty. Nebo nevím, co myslíš. Že by si ti kluci pořídili kočku i sami? To vím naprosto jistě. Jeden akorát má deset let přítelkyni a druhý žili s dalším studenty, tak to nešlo.

Bohužel jako dobrovolník, co se angažoval kolem kočičích útulků...můžu říct, že minimum jich bohužel nebylo.

• alaram
                    alaram, 5.9.18 12:20:13  

Mluvím obecně. Ty konkrétně.

Ne, není jich většina. Možná v Praze. Tady se v útulcích objevují (hlavně) psi, které jejich majitelé nezvládli, buď fyzicky, časově, nebo finančně, případně všechno dohromady. Fifinky, které přestaly plnit svůj účel, se tam moc nevyskytují - ale nevylučuju, že je původní majitelé rozdávají mezi příbuzenstvo, o tom jsem už nejednou slyšela, jak rodiče vyfásli psa od dětí.

• Jerry_71
        Jerry_71, 5.9.18 12:34:28  

Kupříkladu já kočku kvůli myším a případného psa kvůli hlídání domu.

• amorek23
      amorek23, 5.9.18 13:43:40  

chvíli jsem si myslela, že píšeš o mě :1: až na ty firmy a jméno - vzala jsem si manželovo příjmení to sedí i na psa z útulku, ale není to třeštidlo, je to taková povalečka stará. Fakt je stará, letos jí je cca 18, takže je plnoletá a já jsem bez starostí :1: Samozřejmě o ní pečuji - svým způsobem, ráno vstanu dřív a jdeme ven, místo oběda běhám domu a venčím. A když má manžel déle, tak i večer. Ale většinou to máme rozdělené spravedlivě na směny, já dopoledne manžel odpoledne. Řekla bych, že manžel je větší pečovatelka než já. Fakt, i v noci k ní je schopen vstát on, mě prostě nevzbudí :1:
      Podle mě je super, že jsem našla někoho takového, který toleruje to, že nevařím, nejsem žádná hospodyňka a ni naši domácnost moc nezútulňuji, kaktus co jsem dostala od kamarádky uschnul... ale pejska miluju, to je pravda.

• alaram
        alaram, 5.9.18 17:53:43  

Taky si ostrá, jo? Párkrát jsem s ní jednala a můžu ti říct … se jí stačilo jen PODÍVAT a měla jsem chuť zalézt. A to jsem nic špatného neprovedla. :1: :1: Jsem si myslela, že to umím taky, ale kam se na ni hrabu! Ale na pejska je hodná tahá ho všude s sebou. :15:

• alaram
          alaram, 5.9.18 17:54:54  

I když je horší než dítě, všude vleze a ŇAFE. Ten pes. :1:

• amorek23
          amorek23, 5.9.18 18:16:31  

umím být hodně ostrá, proto jsem částečně skončila na reklamačním oddělení, umím si poradit s naštvanými lidmi, srovnat si je, ale na druhou stranu jsem empatická, milá a umím věci rychle řešit...
          Když nám na dovolené pohnojili ubytování a já se "hádala" s řekyní, co uměla trochu anglicky, manžel řekl, že se mě bál a to jsem nekřičela a ani nebyla vulgární... takže jo, umím to moc dobře..

• alaram
            alaram, 5.9.18 18:36:04  

Takže si píšu: "u amorka nic nereklamovat" ... :1: Se směju, ale co si kolikrát vyslechnou třeba ženské v nákupu … i kráva tam padla, když jsem se u toho náhodou jednou přichomýtla. Ovšem ta konkrétní paní, na kterou to mířilo, je úžasně asertivní. Ta toho burana zdolala neskutečně trpělivým vysvětlováním, to bych chtěla taky umět. :15:

• temeleke
              temeleke, 5.9.18 22:35:40  

já jsem zase neostrá, ale umím tu díru do hlavy vymluvit. Se zvířaty musíš mít prostě trpělivost, zejména s těmi útěkovými (lovná zvěř - koně). Aplikuji na blbé lidi.

• amorek23
              amorek23, 6.9.18 09:03:51  

já jsem hodná :4: ale pokud se to nedá rozumě řešit, musíš být ostrá, pak jsou jako beránci a začnou poslouchat, co po nich chceš :4: