Město Písek ve vzpomínkách

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
Allegretto (2016-11-20 17:06:27)M.Povltavska (2016-10-07 15:14:59)777_kolemjdouci (2016-10-07 05:41:42)ra43 (2014-12-30 08:30:41)
Založeno: 17. 11. 2013 | Příspěvků: 101 | Členů: 4
Správci: Allegretto (hlavní)

budeme si psát o minulosti města, různých významných místech, rodácích, památkách, prostě vzdáme hold tomuto krásnému městu a místní občané nám přiblíží píseckou současnost - co je tam nového.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 5.10.16 11:33:44  

Musím vám sdělit, že v Písku u starého mostu letošní pískové sochy ještě stojí. Stejně si myslím, že je škoda, že časem musí pryč, vždyť těm lidem daly tolik práce!

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 5.10.16 15:34:34  

V Karlových Varech taky ještě stojí všechny tři.
      http://www.yoom.cz/img/16100515304484_source.jpg
      http://www.yoom.cz/img/16100515315920_source.jpg
      http://www.yoom.cz/img/16100515325339_source.jpg
      http://www.yoom.cz/img/16100515334649_source.jpg - dokonce i copánek ve vlasech Karla je na svém místě.

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 5.10.16 17:54:33  

To je dobře, jsem ráda, že vandalové je ještě nenašli.

• 777_kolemjdouci
          777_kolemjdouci, 5.10.16 19:13:11  

Jsou tam všude kamery a lidi to vědí.

• M.Povltavska
            M.Povltavska, 5.10.16 19:32:20  

To je dobře, není to tak dávno, co sochy v Písku rozbili asi po týdnu, dokonce nějaké, které si tam postavily děti, já ty děti náhodou znala. To je opravdu smutná ukázka.

• 777_kolemjdouci
              777_kolemjdouci, 6.10.16 12:39:26  

Viděl jsem to TV. Šli v noci dva mladíci se slečnou a jeden si kopnul do Karla a než ušli pár metrů přijeli "měšťáci" a bylo vymalováno.
              Lidi jsou hrozní. Představ si, že než jsem jel z Varů domů tak jsem byl svědkem toho, že někdo uvázal malého pejska ke stojanu na kola před Globusem. To jsem tedy neviděl (naštěstí pro toho dotyčného :14: ) akorát toho pejska potom a uvnitř asi 6x vyvolávali ať si jeho majitel k němu jde. A nic. Pak přijela odchytová služba a toho malého chudinku odvezli do útulku. Neskutečné, čeho jsou někteří lidé schopni!!! Byl jsem uvnitř toho Globusu asi 2 hodiny - nákup, cukrárna, káva, zákusek a ten malý tam celou dobu mrznul. Kdoví jak dlouho už tam byl uvázaný před tím než jsem přijel já.

• M.Povltavska
                M.Povltavska, 6.10.16 14:43:48  

Takoví lidé by vůbec neměli žádná zvířata mít. Když si pořídím zvíře, beru na sebe určitou zodpovědnost. Jak by se asi tomu páníčkovi nebo té paničce líbilo, kdyby ji někdo na půl dne uvázal venku na dešti? Když někdo není ochoten pro to zvíře něco udělat,nemusí si ho přece pořizovat!
                U nás v domě nemá zvířata nikdo, po zkušenost zrovna s mými předchůdci nechtějí nikoho se psem. Ti lidé prý měli 3 pejsky, ti byli celý den zavřeni doma, pak už to nemohli vydržet a močili i káleli po schodech, ti lidé to pochopitelně neuklidili. Teď asi mají zahradu, tak aspoň ti psi s proběhnou. V jakém stavu zanechali byt, se radši nešířím, jen jsem všude říkala, že by měli vrátit třetinu peněz, co jsem za byt zaplatila, to jsme si mákli!

• 777_kolemjdouci
                  777_kolemjdouci, 6.10.16 16:21:41  

Je to děs jak se někteří lidé chovají. Teď jsem koukal na stránky Psího útulku Karlovy Vary a už tam toho pejska mají vyfoceného. Koukni sama, jak mohl někomu vadit natolik, že ho nechal u toho obchodu?!

http://www.yoom.cz/img/16100616174678_source.jpg

• M.Povltavska
                    M.Povltavska, 6.10.16 18:43:38  

Když už ho tedy nechtěli mít, tak ho mohli nejdříve někomu nabídnout, jistě by si ho někdo rád vzal. To třeba rodiče ženy mého bratra si vzali psa, kterému zemřela panička, která asi byla osamělá. Pře tím měli fenku z útulku a ještě před ní také nějakého opuštěného vlčáka. A jak ti psi jsou vděční! Tenhle jejich současný mě poznal hned, ač mě dlouho neviděl, pře tím jednou, já se zprvu divila, že se k mně žene neznámý pes, teprve pak jsem zaregistrovala pána. Jo, chudáci zvířata, když se dostanou do drápů zlých lidí.

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 31.8.16 10:15:02  

V sobotu 10.9. má jet parní vlak na trase Protivín - Zdice, tedy i přes Písek. Tedy, jestli pojede jako 25.6. v Blatné, tedy cca s dvouhodinovým zpožděním, tak se diváci a pasažéři mají na co těšit. Prý mívají problémy s technickými stavy lokomotiv. To se sice dá pochopit, ale ať oni také pochopí ty rodiče s malými dětmi, když musí třeba v horku někde čučet a očekávaný vlak nikde!

• Allegretto
      Allegretto, 31.8.16 15:28:09  

tak to by bylo opravdu nemilé! Někdy se něco vyvrbí, ale většinou selže ne stro, ale člověk - nedbalá příprava před akcí. Tak jsem zvědavá, co budeš psát, jak to dopadlo. :15:

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 7.9.16 14:15:29  

Dnes jsem byla v Písku, koukala jsem z autobusu na sochy na nábřeží, ještě tam jsou, ale už se pomalu rozpadávají.
        Ten vlak asi v Písku nebude, asi pojede jenom ze Zdic do Březnice, velké slavnosti chystají v Příbrami.
        Ten blatenský dost lidí odradil, pokud jsem s někým mluvila, nejeví zájem, tvrdí, že na dráhy není spoleh.

• Allegretto
          Allegretto, 23.9.16 08:45:54  

To je škoda, mohla by to být příjemná atrakce.

• M.Povltavska
            M.Povltavska, 23.9.16 09:43:08  

Ony se hlavní slavnosti konaly v Příbrami, historický vlak jel ze Zdic do Březnice, al táhla ho lokomotiva, které se říká brejlovec, motorová, ta parní jen stála na kolejích, na trať ji nepustili kvůli velkému suchu, byly oprávněné obavy, že by mohlo dojít k požáru.
            Byla jsem tam s malou vnučkou, lokomotivu jsme si prohlédly, svezly se stařičkými vozy po vlečce do Kovohutí a zpět, vlezly do starobylého nákladního vagónu, koukaly na pákovou drezínu, na té jsme se svézt nestačily, zato jsme dojely autobusem na Svatou Horu a projely se turistickým vláčkem po staré Příbrami. Tak toho malá viděla a užila dost.

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 24.8.16 06:22:09  

Já se tam o dovolené nedostal. Mrzí mne to, moc. Těšil jsem se na Písek... :9:

• M.Povltavska
      M.Povltavska, 24.8.16 06:45:02  

No, však se tam někdy dostaneš. Pak si zajdi na oběd k Reinerům třeba na to jejich vyhlášené grilované koleno.
      Já se v posledních měsících Písku záměrně vyhýbala, protože v zimě jsem si v tamní nemocnici pobyla dost dlouho.
      Neměla jsem špatnou vyhlídku, koukala jsem na Písecké hory, i hřebčinec byl trochu vidět. Jenomže kdo by rád měl taková místa jako je nemocnice! Proto se divím stále výrokům některých našich politiků, kteří mleli cosi o tom, že někteří starší lidé se chodili válet do nemocnic, aby ušetřili. Pročež pak Julínek zavedl poplatky za pobyt v nemocnici.
      Mohu jen konstatovat, že jsem se nesetkala s nikým, kdo by hospitalizaci v nemocnici záměrně vyhledával.

• 777_kolemjdouci
        777_kolemjdouci, 24.8.16 07:13:11  

Tak pod to se ti klidně podepíši. Taky jsem prošel "pár" nemocnic a nikdo tam neležel, proto, že by se mu tam líbilo a chtěl ušetřit náklady za domácnost. :10:

• M.Povltavska
          M.Povltavska, 24.8.16 18:42:20  

Zrovna tak neznám nikoho, kdo by chodil do čekárny lékaře jen proto, aby si tam pokecal s lidmi a potom šel k lékaři. Jo, když tam potkám známé, tak pokecáme, aspoň nám to rychleji uteče, ale jinak? Kdo nemusí, tak k lékaři neleze a sami přece říkají, že je lepší přijít třeba s blbostí než pak něco prošvihnout, tak nevím, proč páni politici remcali. Jim šlo o to, vytáhnout lidem z kapes peníze, o nic jiného, stejně ty peníze zmizely v jisté černé díře!

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 23.8.16 15:49:46  

Koukám, že nikdo sem ani nic nenapíše. Copak, nelíbí se vám město Písek? Teď je tam opravdu pěkně. Všude plno kytek a zeleně, zvlášť U Václava, tam byla původní osada rýžovníků zlata a je známo, že mladičký král,pozdější zakladatel Písku, se tam zkoupal v Otavě, když si hrál s dětmi těch prospektorů.
    Kolem Václava bude v Písku na Výstavišti pouť, slavná, tak se přijeďte podívat.

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 29.4.16 13:30:24  

Ahoj, letos budou slavnosti Dotkni se Písku 10.-12.6., tak kdybyste chtěli, přijeďte.

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 30.4.16 16:06:49  

V červnu se tam nedostanu ale mám to v plánu v létě. Zajít na most, Prácheňské muzeum, pojíst v restauraci U Rainerů... :4:

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 30.5.16 17:54:24  

O restauraci U Reinerů píše ve svých knihách písecký rodák Ladislav Beran, píše krimipříběhy, hlavně příběhy skutečné, protože pracoval na kriminálce, v těch jho příbězích jsem ho dokonce poznala, říká si tam Studnička.
        Tak v té restauraci mají prý výborná grilovaná vepřová kolena, tak si můžeš jedno dát na zkoušku.

• 777_kolemjdouci
          777_kolemjdouci, 31.5.16 05:40:31  

Děkuji za tip na to koleno. Už se těším.

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 22.12.15 16:28:57  

http://www.yoom.cz/img/15122216200917.jpg
    Hezké Vánoce

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 9.6.15 14:30:51  

Tak vážení, v Písku u starého mostu se tyčí asi 5 nových soch z písku, pořádně velkých. Zatím jsem j zahlédla jen z autobusu, al určitě se jim zas povedly, tak kdybyste neměli co na práci, přijďte se na ně podívat, ostatně již tento pátek začínají písecké slavnosti, tak jste srdečně zváni.

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 16.4.15 11:44:06  

Kdybyste někdo měli zájem, tak 12.-14.6. bude opět probíhat slavnost Dotkni se Písku. To ono bude v centru města opět veselo. Program určitě najdete na Googlu.

• Allegretto
      Allegretto, 17.4.15 12:14:53  

Jéémine, díky za info, moc ráda bych se zúčastnila - byla jsem tam na té slavnosti už v roce 1995 - tenkrát jsem slyšela to pozvání v TV - mluvil tehdejší písecký starosta Tom Zajíček. Tak jsem mu napsala krásný, dlouhý, obsažný dopis na téma já a moje působení v Písku. No a on mi odepsal, moc dojatě poděkoval a poslal mi pozvánku a kompletní seznam pozvaných hostů - no a bylo to moc krásné setkání a večer jsem hodila taneček v jedné super osvěžovně - byla jsem naprosto šťastná.

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 18.4.15 10:47:56  

Takže když to půjde, jistě si návštěvu Písku ráda zopakuješ a doufám, že opět budeš spokojená.

• 777_kolemjdouci
          777_kolemjdouci, 19.4.15 10:40:22  

Když to klapne tak v létě taky navštívím Prácheňské muzeum a pochopitelně nesmí chybět procházka po nejstarším mostě.

• M.Povltavska
            M.Povltavska, 23.4.15 16:37:57  

Tak se zajdi také mrknout do Křižíkovy elektrárny, je to pár kroků od mostu, určitě se ti to bude líbit.

• 777_kolemjdouci
              777_kolemjdouci, 3.5.15 06:22:50  

Když bude jen trochu času tak ho využiji tou návštěvou.
              Loni jsem byl na Lipně a ještě teď mne mrzí, že jsem prišvihl exkurzi do tamní vodní elektrárny. Třeba se to ještě někdy povede.

• M.Povltavska
                M.Povltavska, 3.5.15 15:44:17  

Třeba by tě také zajímalo, že původně bylo v celém starém Písku pouze 5 lamp veřejného osvětlení napojené právě na tuto elektrárnu.

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 7.4.15 12:45:30  

Dnes byl Písek ráno jak z Ladova obrázku, všude sníh, stromy celé bílé, do toho svítilo slunce a sníh se třpytil. Vypadalo to nádherně, nicméně jsem byla ráda, když kolem poledne se obrázek ustálil na normálu, tedy sníh odtál.

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 7.4.15 16:53:38  

Zdravím, fotku asi nemáš viď? Muselo to být kouzelné.

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 13.4.15 15:25:19  

Bohužel nemám, vlastně mě to ani nenapadlo, jela jsem totiž k zubaři, tak si dovedeš představit, v jakém rozpoležení jsem asi mohla být.

• 777_kolemjdouci
          777_kolemjdouci, 13.4.15 18:31:07  

Tak to je mi jasné, úplně to vidím v barvách.

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 4.4.15 16:59:34  

Velikonoce:
    https://www.email.cz/web-office/N2_d2IC7adN-e8sf9_vt_uJvwRq6IdADjeb1ZsMqS72-OeWSfF1_DbWIv1JBlEte_KDXLqg/vesele_velikonoce%20H.pps

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 23.2.15 15:11:27  

Částečné zatmění slunce 20.3.2015
    http://www.planetarium.cz/?p=4771

• M.Povltavska
      M.Povltavska, 25.3.15 14:43:21  

Já to tentokrát ani neviděla, protože jsem neměla čím se koukat, bohužel.

• 777_kolemjdouci
        777_kolemjdouci, 27.3.15 06:36:31  

Škoda, bylo to nádherné.

• M.Povltavska
          M.Povltavska, 29.3.15 12:37:46  

Já viděla některé fotky na internetu, opravdu, nebylo to špatné. Tak snad příště budu mít větší štěstí.

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 20.1.15 19:14:32  

Okolí Písku
    Můžete se zajet kouknout do Putimi, to vůbec není špatná obec. Jestli tam opravdu bydlel Pepek Vyskoč, to s neví. Ale na místním hřbitově můžete najít hrob Jana Cimbury i s tím veršíkem na kříži. Hrob je nápadný už tím, že se liší od ostatních, zůstal původní. Pak můžete dojít pěšky do Ražic neo do Heřmaně, trať tam tvoří ten známý trojúhelník, jak o tom psal J:Š.Baar v knize Jan Cimbura. V okolí je hodně rybníků, největší Řežabinec.

• M.Povltavska
    M.Povltavska, 5.1.15 14:08:18  

K tomu budování iglů ze sněhu bych ráda něco také dodala. Je to pro děti dobrá zábava, učí se trpělivosti a vzájemné pomoci. Když si hoši budovali zátarasy, byli najednou velmi svorní.
    Moje dcera s kamarádkami si kdysi také vybudovaly iglů ze sněhu, v kbelících tvarovaly stavební tvárnice nebo jak tomu říkaly, trvalo jim to několik volných odpolední, než byla stavba hotová. Měl z toho patřičnou radost, ale hoši kolem mlsně obcházeli s úmyslem ničit. Tak mezi nimi nejdříve došlo k pořádné koulovačce a nakonec holky nežaby nechaly svou stavbu zničit klukům, radši celou tu krásnou stavbu zničily samy.
    Ty pískové sochy v Písku tentokrát vydržely hodně dlouho, ještě koncem záři jsem je zahlédla z autobusu. Teď se můžeme už těšit na nové.

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 5.1.15 14:33:55  

Taky jsme si takové iglů stavěli ze sněhu a potom jsme machrovali kdo uvnitř vydrží nejdéle, dokonce i svíčku jsme tam měli, aby nebyla tma. Jóóó kde jsou ty časy kdy nám bylo moře po kolena a nic nebyl problém...

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 5.1.15 16:47:35  

A je pravda, že ta svíčka to vyhřeje? Někde jsem to četla, tak by mě zajímalo, jak to funguje v našich podmínkách.
        Ty máš dobré zkušenosti, tak se o něs námi poděl. :4:

• 777_kolemjdouci
          777_kolemjdouci, 5.1.15 18:06:54  

Zima tam nebyla, ale odstonali jsme to všichni. Znáš to promočené boty, tepláky, rukavice... :1:

• M.Povltavska
            M.Povltavska, 6.1.15 12:34:47  

Jasně, a v tom oblečení jste zůstali celé odpoledne. Aspoň jste si posílili imunitu a jistě jste uvítali, že jste se mohli pár dní ulít z školy.
            Ještě k tomu sochání ze sněhu: jako malá holka jsem si chtěla postavit leduláka, že až přijdou kluci ho rozbít, tak se o ten led pěkně otlučou. Postavila jsem krásného sněhuláka a začala ho kropit ze zahradní konve. No a místo aby to zledovatělo, milý sněhulák se mi rozmočil. Takže už tehdy jsem se z vlastní škody poučila :2:

• Allegretto
              Allegretto, 6.1.15 17:23:40  

Huráááá - zdravím naši staronovou diskutérku a navíc rodilou Písečanku Marii - však Mirotice jsou co by kamenem dohodil. Mám radost, že se diskuze opět probudila.Město Písek miluju od dětství a jistě si naši přízeň plně zaslouží - takže díky za každý nový vstup!

• M.Povltavska
                M.Povltavska, 7.1.15 14:18:59  

Čauky, já se ale narodila kousek dál, ve Strakonicích, ale Písek mám zmapovaný lépe, mívám tam častěji co do činění. Včera jsem tam zrovna byla, sice jen na otočku, tak jsem stačila zaznamenat, že ty hrozné kasárny už začali přestavovat.
                No a obec Krašovice je už delší čas něčím jako satelitní obcí Písku - je tam soustředěno nově dost průmyslu.

• Allegretto
                  Allegretto, 8.1.15 12:54:02  

Hmm, tak to já už nevím. Ale u Písku je obec - snad Prosetice (nevím přesně) a tam bydlí moje kamarádka z dětství,měli tam jeden čas hospůdku.

• M.Povltavska
                    M.Povltavska, 8.1.15 15:26:04  

Prosetice? To jsem nikdy neslyšela. Nejsou to třeba Předotice?
                    Byla jsi někdy u ní? Pokud ano,jistě si pamatuješ, kudy jste jeli. Přes Předotice byste pravděpodobně jeli, kdybyste jeli od Prahy. Pak podobně znějí Bernartice, to je směrem na Tábor.
                    Tam a v Podolí I. se natáčel seriál Nejmladší z rodu Hamrů.
                    Jinak v těsném sousedství, dokonce dnes některé součásti Písku jsou např. Smrkovice, Semice, Hradiště, Putim, Oldřichov, Dobešice - nic z toho asi nepadá v úvahu, že?

• Allegretto
                    Allegretto, 8.1.15 17:00:31  

No, já jsem u ní nebyla, jen jednou jsem to slyšela od mého bratrance - ale ani ty Předotice mi na to moc nesedí. To vůbec nevadí.Řekli jsme si s bratránkem, že až bude hezky přijedu do Příbrami k němu a pojedeme do Písku - je to město našeho dětství.

• M.Povltavska
                    M.Povltavska, 10.1.15 18:51:57  

Já také občas jezdím do Příbrami, začátkem prázdnin tam bývá slavná prokopská pouť, to se koná v části zvané Březové Hory - kdysi samostatné město. Je tam parádní hornický skanzen a o pouti je tam do všech objektů symbolické vstupné. Můžeš se svézt důlním vláčkem, prohlédnout vodní štoly, hornický domek, krásné kameny, dokonce na dole Drkolnov si můžeš zkusit, jak "fárali" jízdou po zadku, ale ty lišty mají zvlhlé a místo aby to frčelo, je potřeba se odrážet. Každopádně je to báječné, stojí to za kouknutí, krom toho se tam předvádějí starodávná řemesla, chodí se s cechovními korouhvemi a podobně. Jinak jsou expozice přístupné asi po celý rok.
                    V létě měli další zvláštnost - jezdil takový ekovláček na Svatou horu přes starou Příbram, tak pěkné. Tak určitě přijeď a nezapomeň něco z toho navštívit.

• Allegretto
                    Allegretto, 11.1.15 10:09:51  

V tom skanzenu jsem byla právě s bratrancem a ještě sestřenicí, bylo to moc zajímavé a koupila jsem si tam pohlednice, dokumentující to úžasné dílo našich předků.Na Březových Horách je kostel CČS husitské a tam v kolumbáriu odpočívají naši nejbližší.

• M.Povltavska
                    M.Povltavska, 11.1.15 13:36:44  

A což Svatou Horu jsi také navštívila? Mají tam teď nějaké problémy s těmi schody, co vedou nahoru z města, prý se nějak propadají, zřejmě kvůli poddolování. Asi před 20 lety byla provedena celková rekonstrukce, bohužel se tam stahovaly všelijaké živly, lidé, kteří se neváží ničí práce a podle toho to tam začalo zase vypadat.
                    Jinak je možno se MHD dopravit až nahoru, případně na nedaleké parkoviště. V krámcích s poutním zbožím mají výborné svatohorské oplatky - vhodný dárek pro kohokoliv.

• Allegretto
                    Allegretto, 11.1.15 19:01:29  

Tam jsem byla vícekrát, ještě když byli bratrancovi synci malí. Bylo mi neskutečně líto těch mladých krásných seminaristů - upsali se takovému nesmyslnému úzusu - celibátu - škoda jich - a stejně by byli úplně sami proti sobě i proti přírodě, kdyby občas nezhřešili. :15:

• M.Povltavska
                    M.Povltavska, 12.1.15 20:33:33  

Ale Příbram je také celkem sympatické město, ráda tam jezdím, někdy jen tak na otočku, zajdu do řeznictví u Soukupů na gyros, tam mají snad nejlepší, co jsem kdy jedla. Pak naproti kašně u sochy sv.Václava je pěkná vinotéka, je tam sympatická paní, ráda zajdu na skleničku, zvlášť když je burčák.
                    U autobusáku je velmi šikovný bazar, nakupuje tam levné knihy, také tam mají spoustu hezkých upomínkových předmětů i jiné věci.
                    Bývaly tam obchody s levným textilem, ale ty bohužel už zanikly.
                    Na Dořákově nábřeží se ráda zastavím a krmím ryby, je legrační sledovat, jak se o žrádlo přetahují s kachnami.
                    Také se mi líbí, jak na upomínku jedné velké důlní katastrofy vždycky je śloužena mše svatá v tom hornickém kostelíku na Březových Horách. To je dobře, že tam máš příbuzné, můžeme o Příbrami pokecat.

• M.Povltavska
                  M.Povltavska, 12.1.15 14:48:21  

Dnes jsou z nich starší páni faráři, ale většinou jsou tam polští kněží, někteří skoro ani česky nehovoří.
                  Voda, jak jsme z Písku přejely do Příbrami!

• Allegretto
                    Allegretto, 12.1.15 17:49:44  

Taky koukám ...

• Allegretto
                    Allegretto, 13.1.15 20:01:41  

V Příbrami se mi moc líbilo v plavecké hale s tou restaurací nad bazénem.

• M.Povltavska
                    M.Povltavska, 14.1.15 09:41:28  

V té restauraci jsem nebyla, ale plavečák tam mají pěkný.

• Allegretto
                    Allegretto, 15.1.15 19:06:57  

Já tam byla opakovaně - a v bazénu v té vířivce.

• 777_kolemjdouci
                    777_kolemjdouci, 16.1.15 06:35:58  

Relax jak má být.

• Allegretto
                    Allegretto, 16.1.15 10:06:51  

Ahojky, kamaráde, nějak jsem Tě dlouho neviděla nikde - asi jsem špatně koukala. Napiš , co nového - třeba do hospůdky. :15:

• M.Povltavska
              M.Povltavska, 16.1.15 14:47:11  

To je od tebe, Kamile, hezké, žes mezi nás zavítal.

• 777_kolemjdouci
                777_kolemjdouci, 18.1.15 15:16:25  

Člověk dělá co může, že?! Dámy moc vás zdravím.

• Allegretto
                  Allegretto, 19.1.15 09:22:58  

Kamile, Ty jsi jednička mezi zdejšími mužskými diskutéry - tmelíš fóra a za to jsem Ti moc vděčná.