Karma - víc než osud

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
9marie04 (2018-01-19 19:43:24)Antony52 (2018-01-19 03:19:56)KarelKeslly (2018-01-18 14:55:26)vecerlib (2018-01-13 09:22:40)chatka88 (2016-11-20 10:19:53)andie418 (2016-05-08 04:18:19)biznasizna (2015-02-13 21:49:40)vita.minore (2015-01-24 19:11:18)karty.janina (2014-10-20 22:44:16)Ariwen (2014-07-02 12:40:49)Tynush1992 (2014-06-19 19:05:25)Qwerty (2014-02-05 19:04:14)
Založeno: 15. 11. 2013 | Příspěvků: 184 | Členů: 12

Cestu člověka provázejí kroky.Každý krok zanechá stopu.Karma je tvořena z našich stop. www.reikido.cz

Prevod z lide.cz

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 18.1.18 14:55:26  

http://media1.717.cz/files/media1:4b7b1883ae18f.pdf.upl/Thomas%20Cleary%20-%20Zenov%C3%A1%20h%C5%AFl.pdf

kdysi, je tomu už řadu let, jsem chápal vše a vím, že každou část jsem si prožil a to doslova tak jak je tam napsáno,do posledního písmenka... dnes po letech rozumím cirka tak polovině a nevyznám se v některých věcech a nad něčím marně uvažuju - pochopení bylo jen na určitou dobu dá se říci... ale i přesto je to hodně moudrá kniha a stojí za přečtení... je to o zenbuddhismu, příběhy mistrů, tak jak je zaznamenali kdysi dávno :15: :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 18.1.18 14:51:02  

http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1203-Mazanek-Karel-Keslly-Placen-za-zivot
    zde se též dotýkám karmy... ale tak trochu z jiného pohledu, tak trochu humornou cestou... tak zkoukněte :4:

• rose66
    rose66, 17.12.17 20:04:15  

U Jana 3:13 čteme, že Ježíš řekl: „Žádný člověk . . . nevystoupil do nebe, jen ten, který sestoupil z nebe, Syn člověka.“

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 18.1.18 13:58:34  

jsme boží děti, mám etu samou moc co on, takjako kristus, jen si toneuvědomujeme... skrze nás přicházejí zázraky a naplnění božího poslání zde na zemi...a pokud budeme plnit co se od nás žádá, taki ten nahoře bude plnit přísliby... kdo bude po levici a kdo po pravici závisí čistě jen na nás samých, jak se dokážeme s tímto poprat...

• rose66
    rose66, 27.9.17 10:46:04  

s karmou nesouhlasim, Buh je laska a spravedlnost

Miliony lidí dnes problém lidského utrpení vysvětlují zákonem karmy. Takoví věřící obvykle přijímají své utrpení i utrpení druhých bez přílišného znepokojení. Faktem ale zůstává, že tento koncept nedává žádnou naději, že se špatné věci přestanou dít. Jediná možnost úlevy podle hinduistů spočívá v tom, že se člověk jako jednotlivec vymaní z koloběhu znovuzrození tak, že bude jednat společensky přijatelně a získá zvláštní poznání. Tyto názory se pochopitelně velmi liší od toho, co říká Bible.

• pepan.z
      pepan.z, 4.11.17 20:57:35  

No jo. Korán s kamrmou taky nesouhlasí. :8:

• Kamilka
        Kamilka, 8.12.17 18:24:01  

Ale Korán taky říká něco jiného než Bible. :8: A přitom taky nesouhalsí s Karmou, že. Zvláštní. :8:

• Antony52
          Antony52, 9.12.17 05:04:01  

Problém je že každé "svaté" písmo říká něco trochu odlišného. A přitom se každé svaté písmo prohlašuje za jediné pravdivé. A třeba podle Koránu vyznavači Bible skončí v pekle. :8: :8: Takže tradši Bibli neberu. :9: :8:

• rose66
            rose66, 17.12.17 11:02:07  

kecas, Bible je jedina, lisi se preklady, najdi si presny a studuj, Bible je proti karme, kazdy clovek je original a sam si nese odpovednost za sve ciny...

• Antony52
              Antony52, 25.12.17 14:32:52  

Korán je taky jediný. :11: A Avesta je taky jediná.

• rose66
                rose66, 10.1.18 11:53:23  

a zakazali prekladat a tak lidi nevi, cemu very a tim vznika fanatizmus. Zakaz prekladat koren z arabstiny vedl k tomu, co delala katolicka cirkev. Zakazala prekladat Bibli z latiny a pak ovladala masy a vedla je ke krizackym vypravam. Nearabsky mluvici muslim very svemu vykladaci a udela co mu naridi a mas tady terorizmus!

• rose66
                  rose66, 10.1.18 11:53:57  

veri, sorry, PC mi to prepisuje na angl slovo very

• Antony52
                  Antony52, 10.1.18 15:59:34  

Korán jsem viděl již v 70. tých letech kompletnmí česky. :11:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 18.1.18 14:04:06  

co se lásky boha týče, ta zalistuj do starého zákona... ona tě ta láska přejde... upřdnosťnování vyvolených, boje, mojšíš vztažené ruce vzhůru, aby jeho lid vyhrál v boji s nepřáteli... to je trošičku mimo ne?

samo sebou NZ je psán poněkud odlišně, ale přitom stejně... je to o člověku, jak má jednat, aby byl přijat na nebesa... když si za krista dosadíš sebe, tak co uvidíš? shoduje se ta tvá cesta s tou tvojí? pokud ano takse nějaký ten zázrak stane... ač si třebas myslíš, že ne... ae když si budeš myslet, že zázrak nenastane, takse dle tvé víry staň... a tak to je,... je to učení o víře o budován sebevedomí, o nepodlehnutí bludům, nestažení do propasti, víry v sebe sama...

každý člověk co četl bibli se k ní nějak postavil a buď se nechal zlákat výkladdem taký nebo onakým... když budeš číst bibli a budeš porovnávat to, co se ti v životě děje, tak nakonec dojdeš k závěru, že je vlastně o tobě, ač je toneuvěřitelné a některé pasáže mohou tím pádem plně kopírovat tvůj život, ale to chce víc než jen citovat texty, ale taky se nad nimi zamyslet :4:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 18.1.18 14:28:14  

mimochodem, já poznal, že bůh je i není... je topro nás jen taková berlička... moc rád tuto problematiku připodobňuji k hodinovému strojku, kdy je jedno kolečko velké, jiné malé a starají se nazájem o ty, co jsou okolo a až na ně dojde řada, tak jsou nejdůležitější ze všech... i malý čin může mít dalekosáhlé následky... a i velký čin, může být zapomenut a v toku čas bezpředmětný...

vidím to tak, že podobu kdy se kolečko netočí, tak zastupuje tzv. opraváře, kteří se starají o to soukolí kolem,keteré se točí a postupem času se celý tento strojhejbe, nahru a dolů do stra a ǘšemožně jinak, takže až bude na tom kolečku řada, tak bude "the best of", to též se týká onoho opraváře, který postupem času dojde do stádia, kdy bude vrchním opravářem všech... jako vrchní opravář bude vidět celek a bude se snažit opravovat to, co škodí celku a nebude vidět drobnosti, ty vidí ti opraváři, co jsou tzv.kdesi daleko pod ním, kam už on nedohlédne a ti kolečko buĎ vymění -překují za nové, nevo ho opraví, tak aby se tocelénezastavilo, ale z pohledu vrchního oraváře to nemá smysl, byť je topodstatné... toš tak nějak :4: :4: :4: to je mé poznání... a vůbec si toneodporje s karmou ani s biblí...

• rose66
    rose66, 27.9.17 10:45:15  

Pokud jde o nauku o karmě, je užitečné všimnout si toho, co Bible říká o smrti. V zahradě Eden, kde má lidstvo svůj původ, Stvořitel prvnímu člověku Adamovi řekl: „Z každého stromu zahrady smíš do sytosti jíst. Ale pokud jde o strom poznání dobrého a špatného, z toho jíst nebudeš, neboť v den, kdy z něho pojíš, určitě zemřeš.“ (1. Mojžíšova 2:16, 17) Kdyby Adam nezhřešil tím, že neposlechl Boha, mohl žít věčně. Smrt byla trestem za neposlušnost Božího zákazu. Když se pak lidem začaly rodit děti, „smrt [se] rozšířila na všechny“. (Římanům 5:12) Lze tedy říct, že „mzdou za hřích je . . . smrt“. (Římanům 6:23, Jeruzalémská bible) Bible také vysvětluje, že kdo „zemřel, je zproštěn svého hříchu“. (Římanům 6:7) Jinými slovy, smrt všechny hříchy vymaže a člověk už za ně nepyká.

• vecerlib
      vecerlib, 27.9.17 11:27:11  

Každým životem si část své karmy umazeš a splatíš, pokud pochopiš, proč se ti dějí všechny "špatné věci." Přestaneš bojovat proti "zlu" a prijmeš vše s pokorou. Přestaneš mít negativní emoce. Budeš pouze konat tělem, co je právě třeba.Smrtí se karma nesmaže. Vždy pokračuješ, při dalším narození, tam, kde jsi skončil a co jsi nepochopil, to znovu opakuješ v dalším životě.

• pepan.z
        pepan.z, 4.11.17 20:59:32  

A taky může být všechno úplně, ale skutečně úplně jinak. Karma jsou následky činů. Všech, dobých i zlých. I každá myšlenka vytváří odpovídající karmu.

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 18.1.18 14:19:16  

ano, tak toje a lze dojít tak daleko, že s e ti karma bude tzv. plnit hned aniž se naděješ...mě třeba se dost věcí vrací buď následující den, či týden... už jsem došel do takového stavu, kdy ji mám jakžtakž vyváženou, ybť ne zcela...

na tomto místě musím podotknout jednu věc... ona se tak karma nesmaže, pokračuje - je jen výslednicí toho co děláme, tak jak si to psal ty :15: a o tom to je... a pak tu máš ještě "hříchy" které třebas už zapomněl a tudíž o nich nevíš a tak to může vypadat tak, že tě život trápí, ale jednou až budeš před božím soudem, tak si na ně vzpomeneš... já už jakýmsi vážením duše prošel, tak to mohu porovnat... a byť si nejsem jist, zda šlo o realitu, nebo ne, tak to ve mě zanechalo hlubokou stopu... každopádně u toho budeš spravedlivý a budeš to dělat sám, s tím, že porota bude jen přihlížet, bude nad tebou tzv. ohnivý meč a proto nelze být nepoctivý... ono taky dost věcí se ti vybaví z tvého podbvědomí, co ho tíží nejvíce... a toprávě budeš vyvažovat... následné dny, týdny, měsíce roky se pak budeš pokoušet to jednat tak, aby to všechnoklapalo tak jak má a budeš si dávat daleko větší pozor... mě třeba neděsí smrt ani umírání... ae kdo ví, třeba tobude bolestivé, ale já jsem připraven... žiji tzv. ze dne na den, těším se ze všeho, co je kolem mě a sám taky radost rozdávám, tam kde je třeba, ale taky tonení vždy... není tosluníčkaření, alepochopení věci, kdy už jsi na jinékoleji než většina lidí kolem tebe...jdeš jinou cestou ..už víš... a tak smířen s životem můžeš kdykoli s čistým svědomím umřít...jaké je totam nahoře se neodvažuji tvrdit,aleasi nastane něco podobného,cojsem si prožil s tím vážením duše a dletoho se asi pak volí cesta... osobně si to představuji tak, že co nevyvážíš na bvahách, to se ti přetransformuje do dalšího života, ae tak, aby jsi tounesl, protože vždy dostaneš jen tolik,kolik uneseš... co dokáže unést každý... a pokud toneuneseš, tak je to čistě jen tvůj probléma má to za cíl položit tě tona kolena a přibít k zemi na tak dlouho, dokud v sobě nenajdeš sílu se s tím svým břemenem zvednout

• rose66
        rose66, 17.12.17 19:59:43  

filozoficke kecy, ktere jsou jeste k tomu lez!

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 18.1.18 14:20:52  

každý máme nějaké poznání... tam kde končí pravda začíná lež... aneb aby byla pravda poznat, musí být vždy jedna lež a obráceně..stejně tak aby bylo poznat dobro, musí být jeden tvor zlý... a obráceně :4: a je čistě na svobodném rozhodnutím tvora, co přijme a co nikoli a jakou cestou se dá... :4: :4: :4:

• rose66
    rose66, 27.9.17 10:44:00  

marie nepochopilas

• 9marie04
      9marie04, 28.9.17 20:49:03  

Rose...karma je nejspravedlivější zákon Boží. Bůh není pro hinduisty či Budhisty jiný , než pro židy a křesťany. Je to jen o tom, že my všichni lidé procházíme ve svém duchovním vývoji všemi stadii poznání dobrého a zlého, což začalo jak píšeš v porušení toho, co Bůh prvotním lidem "zakázal". Věděl, co bude následovat, když poznáme zlo, tedy budeme se tak chovat a věděl, že existuje stupeň, kde každá příčina bude mít svůj důsledek. Toto je Zákon karmy. Na toto navazuje vývojový stupeň židovství, kde se účty vyřizují stejné stejným, oko za oko,co zasejeme sklidíme, to je Zákon, nyní pojmenovaný St. zákon. A po tomto stupni přichází Bůh vtělený v Pánu Ježíši jako Spasitel, který učí, jak z toho negativního vyjít a o tom je Nový Zákon. Přesto je Bůh Láska, protože až si my lidé projdeme SZ a vejdeme s Pánem Ježíšem do NZ, nebudeme-li již podle návodu od Ježíše Krista působit zlo /nevracet stejným/- zasévat zlo, nebudeme již muset zlo dostávat- sklízet zpět. Ať to chápeme nebo ne, přijímáme nebo odmítáme, věříme nebo nevěříme, jsou to zákony stálé a spravedlivé pro všechny,všichni musíme těmi stadii projít, platné pro bohaté i chudé, protože je nejde uplatit.

• rose66
        rose66, 17.12.17 14:30:49  

Mary, zapominas, kdo je ted vladcem sveta, ten odplati zlodejum dobrem a prave nasledovniky bude pronasledovat jako jezise, cti si Bibli a udelej si jasno, lidske filizofie te pletou a to hodne!

• 9marie04
    9marie04, 20.8.17 20:33:47  

Rose...nesouhlasíš se spravedlností Boží, která říká, abychom opustili špatné jednání? Protože dostaneme-sklidíme zpět všechno, co jsme kdy způsobili-zaseli? Je to ale nejen zlé, i dobré? Co je na tom nespravedlivého od soudce, který ve SZ dal pravidla..a porušení se opravovalo stejné stejným, oko za oko? Pokud připouštíš , že jsme duše a dokonce nesmrtelná, pak je logické, že každá duše je odpovědná za svou minulost, přítomnost a tím i budoucnost? V minulosti si duše stvořila přítomnost a nyní si v příromnosti tvoří budoucnost. Proto je odpovědná za své činy a spravedlivost Boží je v tom, že každý dluh se musí zaplatit a to takové množství, jaké jsme si vypůjčili, tedy stejné stejným, asi málokdo by půjčil někomu milion a stačilo by mu , že mu dlužník vrátil 100 tisíc? Boží spravedlnost je v tom, že měří každé duši stejným metrem, tedy za stejné dostane stejné.Co jinému jsi učinil, sobě jsi učinil, ..Nečiň jinému, co nechceš, aby druzí činili tobě...co zasejete-sklidíte. Až bude duše z mnoha vtělení tak zkušená, že už je schopna neporušovat Desatero a myslet, mluvit a jednat v pravdě-tedy nelhat, pak dokončuje duch. vývoj v 8. přik. Nepodáš křivého svědectví proti bliž. svému, tehdy je duchovně blízko místa vyjítí z porušenosti, kde nastává možnost , o které učil PJK a to, dodržovat Desatero a vejít na Cestu PJK, kde je možnost ..zaplatit do posledního haléře...neodejdeš, dokud nezaplatíš do posledního haléře-JK a už nedělat dluhy, které by opět musela spácet. Nezasévat , co nechce sklízet. Pak lze dosklidit, co již bylo zaseto v minulostech . Když duše-člověk v přítomnosti sklízí a nezasévá již negaci, jde po Cestě PJK 1. V Lásce k Bohu / důvěřuje Mu, že cokoliv se mu děje je dobré a co Bůh činí, dobře činí pro očištění duše / a 2. V lásce k bliž. svému, jako k sobě samému, když již chápe a přijímá , že co učinil jinému, sobě učinil a již negaci nevrací stejnou negací, dokončí starou sklizeň a nová je již jiná, bez negace, ubližování. Tak mohou být naplněna slova...staré pomine a bude vytvořeno nové . Toto je Spása, která vyvede duši z kola zrozování do negace. A pak již je duše vysvobozena z Musu , vracet se tam, kde má dluhy, kde smilnila, někomu ubližovala, kradla, křivě svědčila-lhala. Může tak vejít do přibližujícího se Kr. Božího, do lásky, k Otci,KR.B., do kterého, jak učil PJK nevejdou smilníci /6. přik., zloději/ 7. přik.,lháři 8. přik. a cizoložníci /9. přik. JK řekl...kdo Mne miluje, dodržuje Desatero, kdo Mne vyzná / přijme/ před lidmi, toho i já vyznám před svým Otcem. Vezmi SVUJ kříž / co to je? Kde se vzal?/ a následuj Mne, Já jsem ta Cesta, Pravda, Život. Nikdo nevejde k Otci, než skrze Mne, / tedy skrze tu Cestu /. :2:

• pepan.z
      pepan.z, 6.9.17 06:45:08  

A co když nedal pravidla ve Starém zákoně ale v Avestě. :8: :8:

• 9marie04
        9marie04, 8.9.17 23:44:52  

Pepan...abych pravdu řekla, já se o tom dozvěděla až ve St. zákoně, ale vím, že židovství je vývojově poračováním budhismu, který já neznám, jen vím, že vrcholem budh. je poznání a přijetí zákona karmy. A já v tomto životě byla křesťanka, která nic neznala hlouběji, to až před 25i lety, když jsem se octla na dně a "ptala se" , proč to mám takové, jak mám? A kupodivu mi byla vysvětlována karma, v té době nebyly o karmě žádné knihy,vůbec jsem neslyšela o reinkarnaci a MŽ a popírala jsem to. Až s učením karmy toto všechno přišlo, po karmě přišel zpět Bůh a později Ježíš Kristus. přicházelo mi to v meditacích. Takže dnes již dobře vím, že duch. vývoj nezačíná St. Zákonem, že ten je pokračováním předchozího a zase křesťanství - NZ , ve kterém se vysvětluje Zákon setí a sklizně. V podstatě totéž, co karma, jen s tím, jak z toho vyjít, což učil PJK a je pokračováním předchozího- St. zákona.Tak to vše a nejen toto spolu souvisí. A poznání SZ a NZ-setí a sklízení souvisí se současnými vztahy,nemocemi a dalším .Tím se zabývám. :2:

• Antony52
          Antony52, 9.9.17 06:33:04  

Židovství není pokračování buddhismu, protože buddhismus neuznává Boha.

• rose66
          rose66, 17.12.17 14:36:10  

Kristus svým učedníkům řekl, že vládce tohoto světa již nad ním nemá moc, ale že zvítězil nad světem, a jako důsledek toho je svět souzen a jeho vládce má být vyvržen. (Jan 12:31; 14:30)

• rose66
        rose66, 17.12.17 14:35:16  

Marie, kdo je vladcem tohoto sveta?
        PISATELÉ evangelií zaznamenali několik situací, které od Ježíše vyžadovaly, aby dal najevo svůj postoj k politickým záležitostem. Například krátce potom co byl ve svých asi 30 letech pokřtěn, mu Ďábel nabídl postavení vládce světa. Později ho dav chtěl udělat králem. A jindy se ho lidé snažili přimět, aby se stal politickým aktivistou. Připomeňme si, jak Ježíš v těchto situacích reagoval. odmitl!

• rose66
      rose66, 25.9.17 11:23:20  

o tom to neni, ale Buh neni Karma a konecne trestani jeste prijde.
      Precti si Bibli a pochopis ze Buh nepouziva karmu

• rose66
      rose66, 17.12.17 14:32:58  

mary, jsi obeti lidskych filozofii, cti cistou pravdu z Bible a osvobodis se!

• rose66
      rose66, 10.1.18 11:54:42  

ale zakon je zakon Bozi, ne nejaka blab karma

• rose66
      rose66, 10.1.18 12:00:08  

Buh Ti dal svedomi a svobodu rozhodovat se. Sam nas bude soudit, neponecha to nejake hloupe bezduche karme. Udela to, az bude svetu vladnout, ted mu vladne Satan.
      Kristus svým učedníkům řekl, že vládce tohoto světa již nad ním nemá moc, ale že zvítězil nad světem, a jako důsledek toho je svět souzen a jeho vládce má být vyvržen. (Jan 12:31; 14:30)
      2. Korintanum 4: 4 mezi nimiž bůh tohoto systému věcí zaslepil mysl nevěřících, aby [ji] neprozářilo osvícení slavnou dobrou zprávou o KRISTU, který je Božím obrazem.

• rose66
    rose66, 19.8.17 12:14:41  

proste s tim nesouhlasim, je to proti zakonu spravedlnosti I proti osobe Boha a jeho laskavosti

• vecerlib
      vecerlib, 19.8.17 13:17:52  

Souhlasit s tím nemusíš.....ale je to tak. :4: :2:

• rose66
        rose66, 1.9.17 18:07:04  

haha, neni to tak
        bude tak, az nastane Bozi soud, zatim svetu vladne satan, pouziva k tomu politiku, cirkve a prasule, ale ne Bozi spravdlnost

• rose66
          rose66, 25.12.17 19:39:25  

Karma neni od boha, je to blabol vychodnich nabozenstvi hlavne hinduizmu
          nic pro krestana

Karma jóga — „Cesta činu neboli karma jóga, metoda činu. V základu znamená karma márga konat svou dharmu podle svého místa v životě. Jisté povinnosti se vyžadují ode všech lidí, jako ahinsá a zdrženlivost od alkoholu a masa, ale specifická dharma každého jednotlivce závisí na kastě a životním stádiu osoby.“ — Great Asian Religions (Velká asijská náboženství).

• rose66
    rose66, 19.8.17 12:13:58  

Skličující koloběh bytí
    základním článkem vír hindu, který ovlivňuje hinduistickou etiku a chování, a jedním z nejpodstatnějších, je učení o karmanu. Je to zásada, že každý čin má své následky, ať už pozitivní nebo negativní; karman určuje každé bytí stěhující se neboli převtělené duše. Jak vysvětluje Garudapurána:
    „Člověk je stvořitelem vlastního osudu, a již ve svém zárodečném životě je ovlivněn dynamikou skutků svého předešlého bytí. Ať uzavřen v horské pevnosti, nebo houpán v náručí moře, ať bezpečný na klíně své matky, nebo zvedán vysoko nad její hlavu, člověk nemůže uprchnout před účinky svých vlastních předešlých činů. . . Cokoli se má člověku stát v určitém věku nebo čase, to ho jistě tehdy a v ten den dostihne.“
    Garudapurána pokračuje:
    „Poznání získané člověkem při jeho předešlém zrození, bohatství rozdané na almužnách v jeho předešlém bytí a skutky jím učiněné v předcházejícím vtělení předcházejí jeho duši v jejím pobývání.“
    22 Na čem spočívá tato víra? Pro učení o karmanu je podstatná nesmrtelnost duše a karman odlišuje hinduistický pohled na duši od pohledu křesťanstva. Hinduista věří, že každá osobní duše, džíva neboli prána, prochází mnoha převtěleními a možná „peklem“. Musí usilovat o splynutí s „Nejvyšší skutečností“ nazývanou také brahman nebo brahma (nezaměňovat s hinduistickým bohem Brahmou). Nauky křesťanstva zase nabízejí duši výběr mezi nebem, peklem, očistcem nebo limbem, a to podle náboženského přesvědčení. — Kazatel 9:5, 6, 10; Žalm 146:4.

• 9marie04
    9marie04, 14.8.17 23:29:27  

Pro ty, kdo věří na Zákon karmy, příčina = důsledek. Když bude muž ženě nevěrný, jakou má přichystanou karmu? Jak se mu to v budoucnu v praktickém životě projeví?

• Antony52
      Antony52, 15.8.17 09:41:04  

Třeba tak že bude žena nevěrná jemu. :15:

• 9marie04
        9marie04, 15.8.17 12:18:52  

Antony..třeba. Co když ale žena nemá šanci být nevěrná např.je starší a on si najde mladou a odejde k ní. Pak to tomu nevěrnému manželovi nevadí, nebolíh ho to, jako to bolelo a bolí manželku. Jak se to vyrovná? :2:

• Antony52
          Antony52, 17.8.17 19:13:48  

No tak v příštím životě. :1: :1:

• 9marie04
            9marie04, 17.8.17 19:28:38  

Antony... ano, příští životy to budou řešit a to tak tvrdě, jak tvrdě si šel za svým,kolik bolesti způsobil, ale vysvětlit tomu, kdo žádné příští životy neuznává to nejde, je třeba počkat,je to nastaveno tak, že každý to jednou pochopí, až se mu to bude dít a on se bude jen ptát PROČ ? :2:

• rose66
              rose66, 17.12.17 20:04:02  

vsichni kecate, cele to povidani je zalozeno na 1. lzi "nezemrete"
              jenom ze on mel pravdu Buh a pri smrti koncisw se vsim vsudy, Satan podporuje lez !nezemrete!, a tak vymysli 1000 nauk, jak zivot pokracuje jinde, kde si to neoveris. Ale z duchovni rise prisel jezis a rekl velmi jasne

U Jana 3:13 čteme, že Ježíš řekl: „Žádný člověk . . . nevystoupil do nebe, jen ten, který sestoupil z nebe, Syn člověka.“

• rose66
            rose66, 1.9.17 18:08:16  

nesmysl, je to proti zakonu jakekoliv logiky a spravedlnosti. Trestat deti za hrichy rodicu je nesmysl

• rose66
      rose66, 22.11.17 11:11:37  

to neni karman, pletes si osud s pricinou a nasledkem, precti si, co uceni o karmanu vlastne je a nebudes placate!!!

• rose66
    rose66, 16.7.17 11:07:19  

Bible jasně ukazuje, že naše rozhodování bude mít na náš osud vliv. Uveďme si příklad. Bůh se obrací na provinilce a říká jim: „Obraťte se zpět, prosím, každý od své špatné cesty a od špatnosti svých jednání . . ., abych vám nezpůsobil neštěstí.“ (Jeremjáš 25:5, 6) Kdyby Bůh již předtím určil osud každého jednotlivce, neměla by tato výzva žádný smysl. A v Božím slově kromě toho čteme: „Čiňte tedy pokání a obraťte se, aby byly vaše hříchy vymazány, aby přišla období osvezeni

• Antony52
      Antony52, 9.8.17 09:45:29  

To ukazuje i Korán. :14:

• rose66
        rose66, 27.9.17 10:46:48  

Koran opisuje Bibli, alespon 5 knih Mojzise

• rose66
          rose66, 27.9.17 10:48:22  

bible 1500 pnl
          Koran 700 nl