Šikana - řešení a následky

Otevřená diskuze | Kategorie: Škola
Millagros115 (2016-11-13 21:18:46)jednatakova (2016-09-18 16:45:19)minoki (2016-05-12 13:04:38)od10k5 (2016-05-11 21:47:47)andie418 (2015-12-28 23:00:53)
Šikana - řešení a následky
Založeno: 14. 11. 2013 | Příspěvků: 128 | Členů: 5
Správci: Millagros115 (hlavní)

Máte zkušenosti se šikanou? Potřebujete poradit nebo se svěřit?
Prosíme slušně, bez CapsLocku.
Co může pomoci?
http://www.minimalizacesikany.cz/
http://www.sikana.cz/sikana_prav_rozb.html
http://www.sikana.cz/
http://www.sikanavpraci.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jednatakova
    jednatakova, 10.5.16 14:36:14  

"Já poznávám na sobě že si to nesu dál už 24 let.
    Pro ně to zřejmě byla jen hra, jen spestření školní docházky."

Tak to mám úplně stejné a nejhorší je,že vím,že těm,co mě šikanovali,se teď daří daleko líp,než mně

• od10k5
      od10k5, 10.5.16 18:52:29  

To já nevím jak se jim a daří a jsem moc rád že je nevidím.
      Když mi to nic nepřipomene, tak to jde, ale když se někomu povede mi to připomenout, tak to na mně dolehne.

• jednatakova
        jednatakova, 10.5.16 19:56:39  

chápu

• Millagros115
        Millagros115, 10.5.16 22:00:22  

Co chvíli se s tím potykam, prostě mám děti a sem tam se problém vyskytne....

• jednatakova
          jednatakova, 11.5.16 12:52:59  

jakože tvoje děti někdo šikanuje :5: ?

• Millagros115
            Millagros115, 11.5.16 13:32:07  

Jeden blbecek Mel takovou tendenci... Ale evidentně se mě bojí, takže je klid.

• jednatakova
    jednatakova, 12.1.16 19:49:05  

Děkuji za přijetí na fórum. Zajímaly by mě vaše zkušenosti se šikanou. Já jsem byla šikanována 7 let a dodnes z toho mám trauma. Šlo o důsledně propracovanou psychickou šikanu.

• od10k5
      od10k5, 17.2.16 17:02:21  

Zkušenosti se šikanou mám velmi špatné.
      Byl jsem šikanován 3 roky na střední škole, šlo o psychickou a fyzickou šikanu a jak zjišťuji, tak následky si stále nesu sebou.

• minoki
        minoki, 23.2.16 14:07:52  

Ja to stale nechapu,je urcita hranice a kdyz se naseru...jdu do krajnosti a sla bych i proti vsem

• od10k5
          od10k5, 23.2.16 14:13:10  

Bohužel i jedinec agresor byl silnější než já, takže mně rád vyprovokoval abych se na něj vrhnul a on mi mohl názorně na mně ukázat jak ho naučily na karate kopat lidi do břicha. A podobně. Čelil jsem tam šesti agresorům.

• minoki
            minoki, 2.3.16 15:24:56  

Tak ja bych se stoprocentne nevrhala prvni i slovo je silne..a pockala bych,az zautoci on-vlastne b ych ho umyslne vyprovokovala nakonec ja a pak se neadekvatne branila jistymi prostredky-tudiz bych si vzala na pomoc nejakou "pomucku".
            Ale neveris,jakou zbrani je smich ci ignorace.
            A to je prave ono,byt snadny terc,byt citlivy znamena v risi hovad slaby-vyprovokuji te jednou a vi jak na to,citi slabinu a dela to nizkym lidem poteseni,dokud neprijde nekdo silnejsi a nerozbije jim-a to i mnetalne hubu,pak se oklepou a najdou jinou obet.
            Ja mela trenink v rodine,takove trosku lyncovani a napadani,presto mi bratr vycetl,ze nikdy u mne nevidel strach (prestoze jsem ho kolikrat byla plna a dalsich emoci-nejsem totiz psychopat) a to je zaklad."Poker face" at se deje,co se deje.

• od10k5
              od10k5, 3.3.16 17:44:09  

Tam bohužel nokdo silnější než agresoři nebyl, většina třídy byla ochotná a ráda se přidala na jejich stranu až asi na 2 lidi kteří byly morálně dostatečně na výši.
              Řešil jsem to s mými rodiči, učitely, i ředitelem. Jednou jsem udělal velkou chybu - po nějakém čase šikany mi ředitel nabídnul že zařídí, že se mně už nikdo ani nedotkne ale že budu ve třídě jako bych tam byl sám. A já blbec to nepřijal, odpověděl jsem mu "to snad nebude nutné", později jsem litoval že jsem to nepřijal.

Asi 5 let potom co škola skončila, jsem potkal jednoho z největších darebáků v Kauflandu a on se ke mně měl jako ke kamarádovi, tak jsem jenom dělal že ho nevidím, ale nejraději bych ho poslal pod drn za to co mi udělal.

• od10k5
                od10k5, 3.3.16 17:52:49  

A to jsem se už tady na diskutníkách v jiné debatě setkal u dvou uživatelů s názorem že takto těžce nabité zkušenosti jsou jen mou doměnkou nebo výplodem mysli nějakého adolescenta. Bych těmhle chytrákům přál aby si něco takového zažili na vlastní kůži.

• Millagros115
                Millagros115, 3.3.16 23:07:19  

Přesně s tou situaci, co popisujes, mám také zkušenost. Prostě kamarádi, jako by se nic nestalo.
                A přitom ja jsem z toho v riti ještě po deseti letech.

• od10k5
                  od10k5, 3.3.16 23:59:13  

Já poznávám na sobě že si to nesu dál už 24 let.
                  Pro ně to zřejmě byla jen hra, jen spestření školní docházky.
                  Před pár lety jsem se setkal s klukem co nedávno skončil školu a byl v pohodě protože podle toho co mi vyprávěl se podílel na šikaně jiného spolužáka, který se z toho dostal do blázince, tak si pak prý snadno našli náhradu. Grrrr, blbě se mi to poslouchalo.

• Millagros115
                    Millagros115, 4.3.16 11:10:44  

já u tohohle nevydržím zůstat klidná. Okamžitě startuju a většinou toho dotyčnýho úplně zafackuju do země.

• od10k5
                    od10k5, 5.3.16 14:06:18  

To bych nemohl, bylo to v práci v kabině jeřábu několik metrů nad zemí.

• minoki
                    minoki, 9.3.16 02:56:14  

Svet je plny lidi,co zranuji i slovy a vubec je nenapadne,ze delaji neco spatneho.Rika se tomu "debilita".Tyto osoby jsou proste burani na nizsim stupni vyvoje,nerada pouzivam nadavku jako "krava","vul"..protoze to jsou uzitecna i sympaticka zvirata.
                    Ale videt ten sok a udiv,kdyby jsi mu po letech rekl:"co chces ty kryple?" Mozna i v te makovici by mu to zasrotovalo a ver,ze by mu prijemne nebylo.Jak se rika,nejlepsi pomsta je zastudena,i kdyz nejsem priznivcem pomst,nekdy se to nabizi samo-nebot mozna debilek vyzral a nakonec si to uvedomi a kdyz ne,muzes odkracet navzdy pryc.
                    Co se tyce toho,kdyz mi nekdo sdeluje,ze on sikanoval,povetsinou jiz o charakteru dane osoby mam svuj nazor.Nic s tim neudelam,ale rozhodne si ji nepustim k telu na vic nez jak 10 metru(pomyslne) ci ji budu ignorovat uplne.

• Z.D.E.N.E.K.8
                    Z.D.E.N.E.K.8, 7.4.16 21:22:37  

minoky : Velmi zajímavé to číst od někoho kdo má sám sklony šikanovat. :4:

• minoki
                    minoki, 7.4.16 22:56:00  

:7: :7: :7: ??????

Kohopak?????

• minoki
                    minoki, 8.4.16 10:50:05  

Nejsi to ty,co mel Vic nicku,vcetne zenskeho?Jen si nepamatuji,ze bychom se spolu bavili ci melo konflikt.Mozna si me s nekym pletes. :4:

• Z.D.E.N.E.K.8
                    Z.D.E.N.E.K.8, 9.4.16 23:56:38  

Nepletu...

Z.D.E.N.E.K.8, 14.8.15 15:59:43 smazat@!!!
                    To je ono.Ubližovat a radost z nouze druhého, to je skutečný cíl uživatelů těchto spousty for.

minoki
                    minoki, 15.8.15 02:25:42 @!!!
                    Zalez do te sve diry a nevylejzej.dekuji :4: :1:

minoki
                    minoki, 15.8.15 02:26:28 @!!!
                    Jsi uz zde znama schizofrenicka a psycho postavicka.

• Millagros115
                    Millagros115, 10.4.16 00:34:14  

Zdenku, tebe ale evidentně sikanuje úplně každej a úplně všude... Ty jsi fakt tak proflaklej.
                    Ale utkvele představy jsou svinstvo, já vím..

• minoki
                    minoki, 10.4.16 02:05:07  

Tak to jsem asi mela pravdu.Rozhadal jsi cele forum a vsechny napadal jako prvni.Tohle neni sikana prece :4: :1:

• minoki
                    minoki, 11.4.16 13:27:18  

Vazne? Zase je ti ouvej,tak jdes napadat? To ti nepomuze :9:

• Z.D.E.N.E.K.8
                    Z.D.E.N.E.K.8, 24.4.16 21:22:57  

Proč myslíš, že napadám? Nechci napadat. Chtělo by to třeba se zamyslet nad řádky co psala milagros, jestli tak trochu ony nejsou napadáním. :4:

• Millagros115
                    Millagros115, 29.4.16 11:19:36  

mně nerozhodíš bouráku... ;)

• jednatakova
                    jednatakova, 11.5.16 12:53:51  

Zděněk 8 je velmi problematický nick

• Butters
    Butters, 11.10.15 09:44:58  

Kdys jsem byl obětí šikany taky a dneska šikanuji já :1:

• Millagros115
      Millagros115, 11.10.15 10:00:06  

Hodně lidí k tomu má sklony.

• minoki
      minoki, 11.10.15 13:00:53  

Koho?Klobrca? :1:

• minoki
    minoki, 22.5.15 21:38:25  

http://www.firstclass.cz/2015/05/7-zpusobu-jak-se-vyrovnat-s-jedovatymi-lidmi-primo-ve-sve-rodine/2/#sthash.dPudiD6d.4qj8Jnwj.dpbs

• black.cat
    black.cat, 6.4.15 18:30:35  

Závažným stupněm do kterého se může šikanovaný v práci dostat je fáze zlomenosti. Pokud nemáte kolem sebe nikoho kdo by vás podpořil, chtěl vám pomoci s tím, že vás někdo šikanuje.
    V téhle fázi člověk příjme za své, že je opravdu tak neschopný a že si to zlé jednání vlastně zaslouží. Z tohohle se velice blbě dostává jak mohu potvrdit z vlastní zkušenosti a je to pro šikanujícího mimořádný úspěch.
    Šikana je bestiální šlápnutí do nejhlubšího nitra pocitu vlastní hodnoty a musí se řešit pokud možno hned.
    Někdy může trvat roky než člověk vůbec najde zase pocit vlastní ceny.
    https://www.youtube.com/watch?v=WrUTnD2A_Dc

• black.cat
    black.cat, 6.4.15 15:38:10  

Já byla šikanovaná a dodnes mám lehký třes rukou, když jsem pod větším tlakem a nadměrný a panický strach z lidí, když jdu někam na brigádu s kterým musím furt bojovat.
    Radím vám všem řešte to, pokud vás někdo šikanuje co nejdříve.
    Z následků se hned tak nevyléčíte. Já je mám chronický, jen proto, že to nebylo vyřešeno včas.

• Millagros115
      Millagros115, 6.4.15 15:58:25  

mám to stejně...

• Z.D.E.N.E.K.8
        Z.D.E.N.E.K.8, 11.4.16 00:45:34  

Tebe šikanuje úplně každý, nejdřív škola, pak vedoucí v práci, že :4: to chce jít do sebe zamyslet se čím jim vadíš a polepšit se. :4:

• Butters
    Butters, 1.4.15 09:36:53  

Našel jsem něco, co si dej na nástěnku www.sikanavpraci.cz

Je tam zajímavé počtení :2:

• Millagros115
      Millagros115, 1.4.15 10:26:24  

Přesně tenhle odkaz jsem ti chtěla hdoit, a nějak mi to vypadlo...

• Butters
    Butters, 22.3.15 16:06:11  

Nedávno jsem řešil něco s kamarádem na Fejsbuku. Jeho mamka má rok + 8 měsícu do důchodu. Chce dodělat tenhle rok, přiští zůstat těch 8 měsícu na podpoře a pak jít do duchodu ( šla by o rok dopředu ) Ale problém je v tom, že jí začala šikanovat její vedoucí v práci, začala já zhazovat před ostatníma, začala jí prostě nadávat, ponižovat, zesměšnovat.. spolupracovnicim to bylo jedno.. A to je o deset let mladčí než jeho matka, a dovoluje si na ní hrozně. Dokonce i její šéf je v klidu protože jeho podřízená práci udělá a více ho nezajíma.. buď ji chce vyštípat o něco dřívě, enabo jí dáva na jevo, že nechci aby šla vubec..

• Millagros115
      Millagros115, 22.3.15 16:33:19  

klasická šikana v práci. Takyto tak v práci máme. Máme jendu vedoucí, která xdělá všechno nejlépe, a my ostatní neděláme nic. Já to vyřešila neschopností a rizikovým těhotenstvím. Není to řešení nastálo, protože to bdu řešit, až se budu z mateřské vracet.
      Jinou práci asi paní ve svém věku nesežene, že?
      Pracuje v soukromé firmě? Nebo v nějaké velké společnosti?
      Zkus si projít tyhle stránky. Je otázkou, jetsli to paní vůbec stojí za to, aby se nechala od nějaké megery takhle buzerovat.

• black.cat
        black.cat, 6.4.15 18:33:44  

Až nastoupíš nečekej, že se to vypařilo, je nutný to pak řešit hned. Jinak tě to zničí. I kdyby jsi měla dát výpověď.

• black.cat
      black.cat, 6.4.15 15:22:27  

Měla by to rozhodně řešit co nejdříve. Šikana může mít hrozné následky na psychice. Pokud k tomu bude přistupovat tak, že to jednou odejde a pasivně si to nechá líbit, ta vedoucí si bude dovolovat více a více, stupňovat teror a projevy nelidskosti.
      Třeba ta vedoucí je jen frustrovaná ženská ,která si vybíjí frustrace a když se ta mamka tvého kamaráda ohradí, stáhne se.
      Když se nestáhne znamenalo by to, že jde skutečně o osobnost se ,,sadistickou´´ zálibou v teroru. Pak bych poradila aby tvoje mamka odešla ještě dříve než plánuje, co nejdříve prostě. Šikana má takový obrovský vliv, že jí to osobnostně může závažně ublížit do konce života ,že bude muset být na lécích.

• veri
    veri, 25.9.14 07:15:20  

Harry Potter nemohl chodit na střední školu, protože v anglojazyčných státech se nechodí na střední školu, ale chodí se na vysokou školu. A z vysoké školy na univerzitu.

• Millagros115
      Millagros115, 5.10.14 17:24:38  

jejich vysoká odpovídá našé střední ;)

• Danca1961
        Danca1961, 16.11.14 21:02:18  

Věk Harryho Pottera na škole v Bradavicích odpovídá naší základní škole.

• Millagros115
          Millagros115, 16.11.14 21:37:07  

jenže jejich základka trvá od pěti, do deseti let. V jedenácti nastupují na střední, která trví až do 18, a pak jdou na univerzitu. Kapišto?
          V USa to mají dělenž na ničší střední, a vyšší střední.
          Nedělejte ze mě blbce, něco o tom vím.

• andie418
      andie418, 4.12.14 16:56:16  

To je věc překladu..

• pan.sponka
    pan.sponka, 11.9.14 22:21:17  

Děti jsou vě školách šikanovány samotnými učiteli.... a někdy i s tragickými následky
    http://zpravy.idnes.cz/divka-zemrela-pri-telocviku-na-srdecni-vadu-feg-/domaci.aspx?c=A011010_193606_ostr_zpravy_inc

• Millagros115
      Millagros115, 12.9.14 09:55:20  

"Mohla umřít ve spaní, cestou na autobus, kdykoliv," řekla lékařka."
      Stačí?

Nerchci se učitelů zastívat, někteří jsou pěkná grázlíci, ale nezlob se, tohle je fakt nehoda, nikoli úmysl.

• 872014
        872014, 14.9.14 12:30:56  

ŽE SI STĚŽOVALA ZA BOLEST TĚ JAKSUI NEZAJÍMÁ

• Millagros115
          Millagros115, 14.9.14 16:03:43  

Spousta dětí si stěžují na bolest, protože prostě cvičit nechtějí. Není v tom nic jiného. Jak říkám, tragická nehoda.

• 872014
            872014, 14.9.14 22:46:55  

HLAVNĚ, ŽE SE TI LÍBÍ SMRT A MÁŠ Z NÍ RADOST!

• Millagros115
              Millagros115, 14.9.14 22:48:27  

a jiank jsi normální? Samozřejmě, že slečny je mi líto, i celé její rodiny, ale tvoje argumenty jsou dosat mimo. sry

• veri
        veri, 25.9.14 07:20:48  

Ta holka byla šikanována svou učitelkou - to je prostě fakt.
        A nechápu způsob, jakým tuto šikanu omlouváš "mohla zemřít kdykoliv a proto byla šikana v pořádku" - pro boha! kde na takové názory chodíš Milagros!
        I kdyby ta holčina přežila, tak to nic nezmění na faktu, že byla šikanována a ponese si celý život hnusnou vzpomínku... ale to je ti jaksi u prdele Milagros!

• Millagros115
          Millagros115, 26.9.14 14:19:35  

já svoje myšlení nikomu omlouvat nemusím a nebudu. Po zkušenostech z tábora, kdy děcka nejsou schopný udělat krok navíc se k otomuto tématu opravdu vyjadřovat dále nebudu. :4: