Pudl

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
EnnyForMe (2019-07-15 19:11:04)alaram (2019-06-17 15:52:37)Everka (2019-04-08 09:00:42)oovenka (2017-06-27 19:40:51)ramira (2016-09-17 18:20:50)Jari (2016-05-12 18:02:33)
Pudl
Založeno: 13. 11. 2013 | Příspěvků: 972 | Členů: 6
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Dikuze pro chovatele a příznivce pudlů všech velikostních rázů a barev.O společných radostech i starostech ,chovu,zdraví,úpravě,výstavách,úsměvně i vážně o všem,co nás provází v soužití s těmito úžasnými společníky v našem životě.

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 26.5.19 11:23:10  

A máme novou kamarádku,hovawartí slečnu Annii si pořídili naši přátelé:15: :15:
    http://www.yoom.cz/img/23iwwfrk_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/40amfdrm_source.jpg

• alaram
      alaram, 26.5.19 11:33:10  

Hezký - obě. :15:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 26.5.19 11:38:00  

Umřel jim napodzim briard,12let,už dalšího nechtěli,měli dva a oba prodělali torzi žaludku.Tak jsem jim k jejich potřebám a nátuře vybrala tohle.A jsou spokojeni,je úžasná,rozoumek :15: Roste jak z vody teď už je pomalu jak Enča,teď už má 5měs.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 26.5.19 11:53:33  

Když jsme pro ní byli.Loučení s maminkou,jak kdyby mi dávala rady,abysme jí měli rádi :2: :15: :15:
          http://www.yoom.cz/img/84i5rhpc_source.jpg

• alaram
            alaram, 26.5.19 19:24:32  

Je-e, to je krásný! :15: Když jsme si přijeli pro našeho stafbula, tak se ho matka, zatímco jsme vyřizovali papíry, pokusila zadupat do země. Ani to nebylo legrační. Přitom to byla kočička mazlivá, stejně jako její matka, která si přiběhla pro pohlazení … pak ještě přiběhl mastif pro pohlazení … :1: :1: To by člověk nevěřil, jak vděčně se takový kus dospělého psa dokáže mazlinkovat s cizími lidmi. :15:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 26.5.19 19:51:10  

No je to vždycky zážitek,když se po dlouhém těšení jede pro prcka :15:

• alaram
          alaram, 26.5.19 19:17:40  

Hovawarta má švagrová - už druhého. První se jim dožila neuvěřitelných patnáct let, ale poslední měsíce už byla opravdu chudák … i když, ona si to tak nebrala, že tahá prdelku za sebou, protože se už pořádně nezvedla, byla pořád při chuti a všichni ji rozmazlovali. Druhou si pořídili ještě za jejího života, aby ji trochu proháněla - vycházely spolu dobře. A stejně jako z první i z druhé vyrostlo "tele". :1:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 26.5.19 20:06:00  

Tak že víš o co jde :15: Jsou to fajn psi,nemusí se nic moc učit,zžijí se a to oni potřebují,kámoše :2: :2:
            A to stáří u těch psů :9: ,ty roky letí jak blázen.
            Jo a my teď máme ještě jednoho kamaráda,a právě stafbulíka.Tady kolem našeho domu je "venčící zóna",všichni tudy chodí na louku a začal tu chodit ml.chlápek s krásmým stafíkem,modrým.Urostlý,parádní.Nejdřív jsem se bála je potkat,moc neposlouchá :1: Ale pak jsem se optala jestli je přátelaský a pán si postěžoval,že se mu všichni vyhýbají a odchází a že pes se nemá ani s kým pobavit.A opravdu,pejsek učiněný gentleman a nadšený,že Enča dělá opičky :2: Moc hezké,vždycky čeká u brány a celý se vrtí,abych jí pustila na chvilku ven :2: :2: :2: :2:

• alaram
              alaram, 26.5.19 20:34:34  

Náš stafík na starší kolena (8 let) trochu blbne, vyjíždí po větších psech. Ale k malým je tolerantní a k fenám taky.

Zrovna dneska šly kolem plotu dvě puberťačky se štěňaty: australským ovčákem a jezevčíkem. "Socializovaly" přes plaňky - náš blboň ho málem zbořil, jak chtěl od holek hladit a štěnda mu mohla být ukradená :1: . Mimochodem, ten jezevčíček byl kouzelný, takový jemný, něžný …

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 26.5.19 20:45:21  

Nějaký velký ho asi naštval.A on není PánBůh aby odpouštěl :1: :1:

• alaram
                  alaram, 27.5.19 23:29:07  

Sousedi na chatě si pořídili pitbula. Když mi to syn (který je tam častěji než my a bere psa s sebou) sdělil, pěkně ve mně hrklo, protože tam nemáme plot. Ale oni to dělají se psy chytře, když se sedí, tak se všichni "sesypají" dohromady, staří mladí, velcí malí … a asi jak vidí, že se v pohodě baví mezi sebou lidi, tak se taky nervou. A pitbul je naštěstí slečna, tak to SNAD nebude v pubertě zkoušet.

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 28.5.19 10:07:25  

Co si budeme povídat,znáš to,jaký pán,takový pes :11: A taky žádný pes se nenarodí špatný,až na vyjímky /zděděná agrese/,cvoky z nich dělají lidi.A když se budou znát takhle od mala,měli by být kamarádi,a dobře že fenka.A jak píšeš "sesypají se" :1: ,to mají psi rádi,berou to jako smečku.Jeslti tam jste často,ne jednou za půl roku,mohlo by to vyjít.Ale hárání bude legrace :8: :14:

• alaram
                    alaram, 28.5.19 19:55:24  

Osobně jsem byla svědkem, jak se z dominantního kokršpaněla sousedů z vedlejší chaty, který buzeroval našeho stafíka, když byl štěně, stala do roka a do dne jeho hračka :1: :1: .

On ten kokřík není vůbec špatný, sousedi tam bydlí celoročně a zvlášť v zimě potřebují malinko ostřejšího hlídače, který ovšem dokáže rozeznat (v mém případě teda po pořádném "seřvuňku", když na mě vrčel na společné příjezdové cestě), kdo je místní. V pořadí za těch pětadvacet let asi čtvrtý, protože sousedi si berou psy zásadně z útulku, zásadně dospělé a zásadně zlaté kokry, kteří dostávají stejné jméno: Eddie. :1: Mají s nimi krásný život, ti psi teda, a zatím jim byli všichni neskutečně oddaní a spolehliví a něžní co se týče jejich dětí a vnoučat. Na sousedy občas blafnou nebo vrčí, ale to je normální, než si zvyknou. :15:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 28.5.19 20:55:45  

Nedávno jsem četla nějakou statistiku od jakých psů bylo nejvíc ošetřeno pokousaných lidí.Na prvním místě byl kokr,na druhém jezevčík :1: No,ale věř jim,dneska se dočteš blábolů :8: Já zatím žádného neurotického kokra neznám,jezevčika jo,to jsou někteří hysterky :1: :1: :1:

• alaram
                    alaram, 28.5.19 21:08:22  

Enny, jak jsi psala: Jaký pán, takový pes. I díky těm sousedovic raťafákům vím, že kokr není úplně ňunínek, je to lovec - a pokud nemá šanci se dostatečně se vylítat, vyčuchat … prostě, pokud nespálí přebytečnou energii fyzickou a "duševní", tak prostě občas z předráždění rafne. Já jim osobně taky moc nevěřím, ALE - ať na mě na chatě vrčí jakýkoliv Eddie, když jsem na svém, tak mu to naprosto nekompromisně slovně vysvětlím a on to pochopí. Protože má dostatečný pohyb, zábavu, pevné vedení - i když zdrhne - a to mu pomáhá přirozeně rozlišit, kde je jeho území 100%, a kde už … si jen MYSLÍ, že je to jeho území. :1: Nejsou blbí. :15:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 29.5.19 11:28:48  

Domluvíte se :1: :1: Ono taky tobě je zcela jasné,jak pes myslí a pak,podle toho jak se občas bavíme,jsi přirozená autorita.To se nedá naučit,takový prostě člověk je,nebo ne.A zvířata mají pro tohle ohromný cit,přesně vědí.Jak píšeš,nejsou blbí :1: :1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 23.12.18 12:48:36  

Krásné svátky a šťastný Nový rok 2019!!!!!!!
    http://www.yoom.cz/img/18122312465165_source.jpg

• alaram
      alaram, 4.1.19 07:32:10  

Opožděně i tobě! :15:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 4.1.19 12:27:57  

:2: :2: :2:

• alaram
          alaram, 4.1.19 14:33:12  

A hned tě využiju, potřebuju poradit.

Tatínek pejska pekelně rozmazlil, což v podstatě nevadí, protože je to zvíře dost submisivní a nejsou s tím velké problémy doma ani venku - až na žrádlo. Absolutně odmítá granule, je schopný radši bídně zemřít hlady, než je pozřít, tvrdí táta a řeší to kapsičkami a konzervami. A bere, co mu v krámě přijde pod ruku.

Pes zdravý, bobky taky (občas ho venčím), ale přece jen bych ráda pohlídala kvalitu takového krmení. I kvůli lepšímu zbarvení srsti, na aprikota má teď příliš světlou. Měla bys nějakou radu, co se týče značky konzerv/kapsiček, nebo přímo vařených příkrmů pro mlsouny? :15:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 4.1.19 19:16:47  

Mladí pudli jsou často strašný nežravky.A spousta všelijakých psů ty granule nechce.Ještě tak nějaké ty levné,protože je to šrot a navoněný :11:
            Nějaké kvalitní granule by ale do něj měli dostat,protože tam jsou vitamíny,minerály a další ve správném poměru a množství,což člověk nikdy správně nenamíchá,když to koupí samostatně.Asi bych já takhle:Granule některé z BritCare a k tomu salánek Brit.Ten je bez konzerv.,Eček,barviv a je to 95%maso a 5% rýže.To může jako krmení a nebo tím ty granule opatlat.Ty všelijaké konzervy a kapsičky,na to je můj názor,že je to svinstvo,kterým mu odrovnají tak akorát slinivku.V životě bych to psovi nedala.Ale jak říkám,čistě můj názor.Kdyby někdy,no,ale soustavně? :11: Ono je to ale těžké.Nesměl by dostávat nic mimo,jasně že by nějakou dobu raději nežral,nebo se v tom jen rejpal,trvá to.Ty ostatní věci,co se samosebou dávají,nejaké naso,kostičky s kuřete/mimo ty duté/ a tak,vždycky zamíchat do toho žrádla a nedávat samostatně.
            Stejně se to asi nepodaří,když to nebudeš dělat ty,ale tak ať mu dávají alespoň něco zdravého,ne ty sr...kapsičkový :9:Na tu barvu-nahrubo nastrohat mrkev a podusit na másle a to do krmení,nebo samotné.Psi to většinou rádi,máto chuť podobnou masu.Syrová a bez tuku nemá účinek.My to dávali psům na barvu,třeba berňákům a to byli pak jak malovaný :15:
            https://www.zvireci-potreby.cz/salamy-pro-psy-a566
            No,o něco se pokus :4: :2: ,tohle by mohl i jako žrádlo a když mu to bude chutnat,tak by třeba vzal i ty grancle v tom opatlaný.

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 4.1.19 19:35:51  

https://www.zvireci-potreby.cz/brit-care-dog-adult-small-breed-lamb-rice-3kg-p9327

• alaram
                alaram, 4.1.19 21:12:12  

Britem krmím našeho staforda, ale s ním se nebavím, když nechce žrát. Proženu ho venku a granulky se "vypaří". :1:

Zkusím vykoumat aspoň něco zdravějšího v konzervě, ono to není všechno svinstvo. Zajdu na veterinu, tam maj v krámku nějaké krmivo (a nic špatného by nebrali), tak udělám tátovi zásobu.

• alaram
              alaram, 4.1.19 21:07:01  

Dík! Ono je to těžký, táta nevydrží, když na něj čumí a dělá hladové oči, ale zkusím s tím něco porobit. :6:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 4.1.19 22:42:23  

U nás byl stejný problém :1: :1: PD taky musí a musí a ona to s ním umí :14: Furt jí dával kde co a hlavně salám :8: Tak jsem začala kupovat ty Brit salámy/on to není salám,ale taky konzerva,ale ne v plechu/,mám je v chladničce a tak jí dává to, a má to vlastně součást žrádla a je pokoj.Taky si to nedal vymluvit,že jí vlastně ubližuje,tak jsem to vyřešila tímhle :15:

• alaram
                  alaram, 4.1.19 22:49:36  

Koupím. Možná se do něj občas pustí maminka, děsně ráda slídí v lednici, ale určitě se neotráví. :15:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 4.1.19 22:54:55  

:8: :1: :1: :1: :1:

• alaram
                    alaram, 4.1.19 22:56:22  

Se směješ, ale kámoška si takhle na psím salámu u dcery pochutnala. Jediná stížnost: byl málo slanej. Tak ho polila kečupem a dobrý. :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 4.1.19 23:04:52  

Věřím,já to taky olízla,jaké to je :14: A v marketu jsem nejednou viděla různá individua,jak to tam probírají :1: :1: :1: Asi bysme byli zdravější,jíst psí žrádlo.Akorát někde je soja a ta je pro psy moc špatná,lidem nevadí.Když se podělá někde horda psů,je z toho mezinárodní malér,odškodnění,soudy a firma jde do háje.Když se po... ty po salátu od chemika Varmuži,tak je to tvůj problém,šptaně jsi to snědla :1: :1: :1: :1:

• alaram
                    alaram, 4.1.19 23:10:52  

Jednou jsem někde četla, jak se studenti a důchodci dělí o své zkušenosti, které psí konzervy jsou nejlepší a jak je ochutit. Nebyl to vtip, jen to posbírali různě po netu a dali dohromady. Člověk se bezděčně ušklíbne, ale … víme prd, co je v paštikách, salámech, salátech pro lidi, máš pravdu, že chemie je horší, než nějaká … kostní moučka, či co do těch konzerv cpou.

Ale chemie voní líp než psí konzervy, to je její plus. :1:

• madame.Corall
    madame.Corall, 18.11.18 17:20:17  

Staré anglické přísloví říká:
    Chcete mít vyprané ponožky a teplou večeři? Ožeňte se.
    Chcete mít bezpodmínečnou, věčnou lásku? Pořiďte si psa.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 18.11.18 18:18:55  

Zdravím tě Madame.C. :7: :2: :2:
      Jj,svatá pravda.Oženit se nemohu,uvařím si sama a jistím to tím psem :1: :1: :1: Pánové to mají snažší,ti si mohou pořídit všechno dohromady :14:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 2.12.18 20:32:13  

:1: :1: :1:
      http://www.imagehosting.cz/?v=dotazjovo.jpg

• Everka
    Everka, 16.11.18 17:25:44  

Tak nám asi skončilo teplé počasí, dnes mi bylo poprvé zima. Ale Carlene je z toho nadšená, zimu má raději než teplo. Tady ještě poslední vzpomínka na teplo - foto z minulého týdne:
    http://www.imagehosting.cz/?v=43b4738a64.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 16.11.18 20:08:46  

No jo,jim to blbý počasí nevadí.A navíc ta tvoje,jak koukám,kozačky už má,tak houby zle :1: :1: :1:

• debri
    debri, 8.10.18 07:24:54  

https://img31.rajce.idnes.cz/d3102/15/15570/15570616_613242f9d006d4f3eccf140ab4740022/images/20181008_003723.jpg
    https://img31.rajce.idnes.cz/d3102/15/15570/15570616_613242f9d006d4f3eccf140ab4740022/images/20181008_001117.jpg
    https://img31.rajce.idnes.cz/d3102/15/15570/15570616_613242f9d006d4f3eccf140ab4740022/images/20181008_001042.jpg

Pár pudliku bylo včera na umisťovaci výstavě

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 8.10.18 10:02:27  

Dívala jsem se na všechny ty fotky,co jsi dávala jinde.Hezká akce,a počasí přálo,tak se vydařilo :4: :2:

• debri
        debri, 8.10.18 10:07:01  

Jj počasí bylo na říjen luxus sice spadlo pár kapek, ale nejsme z cukru že :1: :14:

• psimama
      psimama, 27.10.18 15:18:31  

moc pěkný

• psimama
    psimama, 30.9.18 18:48:25  

tak koukám že je to tady opuštěný škoda

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 30.9.18 19:03:32  

Ahoj Mamko :2: Nepudlí se,no :15: A ani moc pudlů není vidět.Teď je móda jiných plemen.Před těmi asi 12lety ,ještě na Lidech.cz,to nás tam bylo,co? :1: :1:

• psimama
        psimama, 27.10.18 15:17:38  

ahojky no to bylo super . Pořád jsme drbali že .

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 27.10.18 18:11:53  

Mám Enču v pohodě po kastraci.Poslední dvě hárání vždy dvakrát,opakovaně,tak bylo doporučeno preventivně.U zdravého psa,ne až v zánětu,je ten průběh bez problémů. :4:

• psimama
    psimama, 28.8.18 15:06:53  

ahojky jak se všichni máte ?

• Everka
    Everka, 14.6.18 19:51:49  

http://www.imagehosting.cz/?v=img3938.jpg

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 14.6.18 21:05:51  

Ahoj Everko! :4: :2: Krásný,radost ,co? :15: :15: :15: Je moc pěkná.

• Everka
        Everka, 12.7.18 19:56:48  

Ahoj Enny, je s ní legrace pořád. Letos nejsme výstavní, mám nějaké bolesti v rukách, ale o to víc může řádit - ostříhaná nakrátko.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 13.7.18 11:50:46  

Ale no jo :4: :15: ,ať si holka užije.Kontík je paráda,bez diskuze,ale přeci jen omezuje :5:
          Taky mě bolí loket a rameno,nevím proč :7: ,to neznám a pěkně to vadí :10:

• psimama
      psimama, 6.7.18 18:41:06  

pěkná

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 26.3.18 19:51:19  

Je jaro,konečně!!! :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=p10108aha.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=p10108dkd.jpg

• psimama
      psimama, 31.3.18 12:54:12  

super může se dovádět venku

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 1.4.18 10:50:36  

Nádhera Enný...je na té fotce vidět tu radost kterou Enča má...jak nadhazuje ten zadek

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 1.4.18 10:57:01  

Ona tu zimu,mokro a sníh nějak nemusí a evidentně se nudí. :1:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 1.4.18 11:00:20  

Škoda že nejsme sousedi.... taková psí kámoška by se hodila jako sůl a byla by to ok dvojka...černý stafík a bílá pudlina :1:
          Z té fotky jak Enča nadhazuje zadek tak z té fotky ta její radost vyloženě stříká. Moc krásné foto fakt :4: takové velmi pozitivní

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 1.4.18 11:08:18  

Určitě ano,ona se umí kamarádit.K malinkým je opatrná s většími v pohodě i trochu toho veselého boje z legrace :15: