Pudl

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Everka (2017-05-23 10:36:45)EnnyForMe (2017-05-22 12:26:52)debri (2017-05-21 14:09:13)alaram (2017-05-21 10:53:41)ramira (2016-09-17 18:20:50)oovenka (2016-07-20 15:19:58)Jari (2016-05-12 18:02:33)Bohiki (2015-10-16 00:21:28)marta.svobodova (2014-12-24 20:36:12)Ryzetka (2014-08-01 13:59:06)Anlie (2014-03-09 11:54:59)truksy (2014-01-17 17:49:37)camaro (2014-01-10 17:59:42)EvaLerry (2013-12-06 14:35:59)
Pudl
Založeno: 13. 11. 2013 | Příspěvků: 842 | Členů: 14
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Dikuze pro chovatele a příznivce pudlů všech velikostních rázů a barev.O společných radostech i starostech ,chovu,zdraví,úpravě,výstavách,úsměvně i vážně o všem,co nás provází v soužití s těmito úžasnými společníky v našem životě.

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Everka
    Everka, 19.5.17 14:41:57  

Zkoušíme i sportovat :-)
    http://files.carlenewhiteandblack.webnode.cz/system_preview_detail_200001754-e68fde785e/IMG_0831.PNG
    http://files.carlenewhiteandblack.webnode.cz/system_preview_detail_200001753-2b95d2c0d1/IMG_0830.PNG
    http://files.carlenewhiteandblack.webnode.cz/system_preview_detail_200001751-2609527017/IMG_0828.PNG
    - běh po rovné dráze za střapcem - dog racing

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 19.5.17 20:10:36  

Tak tohle by mě nenapadlo :1: :1: S chrtama jsme jezdili běhat za kůžičkou.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 21.5.17 09:58:53  

Taky jsme zkoušeli a pes hned poprvé co to běžel (bez jakékoliv přípravy) byl druhý (mezi psama co běhaj na licenci a závodně)

• debri
        debri, 21.5.17 10:11:31  

I Aguska měla par sranda běhů. No nakonec je to toy afgán

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 17.5.17 19:39:23  

Dnes jsem byl v Ostravě a stál na semaforech a po chodníku šla paní a měla 2 velké pudlíky ale černé. Byli v super výstavním střihu.... Lidi se otáčeli.
    Já osobně zatím viděl jen bílého jako má např Enný ale černýho nyní poprvé - a byli hned dva

• psimama
      psimama, 17.5.17 20:02:20  

no a já když jdu po městě z mojí smečkou tak jich mám na vodítku 4. Taky po nás lidi koukají a pouští nás přes silnici. Ale nemám krále ale trpaslíky a toje

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 17.5.17 20:24:22  

Aby ne :1: To už je smečka :15: a taky to máš ve výstavním,tak je koukat na co :2:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 17.5.17 20:25:03  

A jsou taky krásní,viď :4:

• psimama
        psimama, 17.5.17 21:53:46  

jj všichni jsou ve výstavním střihu

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 18.5.17 10:41:57  

Jo,však je to krásné :4: Ty jsi v tomhle profík,já když si představím,že bych měla fidlat čtyři,tak bych se asi picla :1: :1: Tu modernu co Enča nosí, myslím udělám dobře/Iva mě naučila/,ale trvá mi to chvíli teda :15:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 18.5.17 17:20:42  

Jj nádhera. Fakt se lidi otáčeli. Já osobně mám ale nejraději na pudlech bílou barvu - (řekl bych to i kdyby Ennynka byla černá :14: )

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 18.5.17 23:58:56  

Mě by se líbilo mít oba,Black and White:1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 19.5.17 10:13:26  

Jj to by taky mohlo být super.
            Já delší dobu uvažoval o tomhle u mého plemene. Pes je černý a tak se doma řešila bílá fenka :4:

• Everka
              Everka, 19.5.17 14:30:43  

Byla by to super dvojka, určitě! Jen fakt myslet na to, že po procházce blátem nestačí jen sprcha :4:
              Mám v okolí jednoho podobného pejska, jako máš Ty, je to úžasný kámoš, ale bohužel si s ním může Carlene hrát jen občas.. On jí dokáže totálně zabahnit i v nejsušší den, během pouhých několika minut.. stylem hraní. Od jiných psů bývá max. třeba oslintaná, nebo trochu urousaná, tento jí zvalchuje špinavýma packama celý kožich - hraje si výhradně předníma packama. Ale je to strašná psina, koukat na ně. No, i proto se Carlene koupe každých 14 dnů.. Kámoš je kámoš :1:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 19.5.17 17:24:23  

No stafbulíci mají trošku drsný styl hraní to jsme si už všiml. ten můj by nějakou kámošku potřeboval jako sůl - dá se říci že nezná hru se psem. jak byl malý měl ok socializaci a jezdili jsme na srazíky a do ZOO a všude ale nyní se ho každej bojí (neprávem) a lidi maj svoje záliby, nikdo nemá čas atd....

• debri
                  debri, 19.5.17 18:16:53  

Tak to bulíci celkově jsou prostě drsnějši. Treba tTarča si hřála s odrostlým štěndem bulíka/amstafa/,ale ten jeho styl byl na ni moc a začla se bát.

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 19.5.17 20:07:50  

Taky záleží,jak který.Třeba Tondův Barney je na stafíka docela jemný pes.Ono záleží,kdo toho psa má.Fakt,že někteří psi,ať jakcíkoliv, by si moc rádi hráli,ale moc to neumí :1: :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.5.17 09:57:47  

Enný jak to ymslíš že Barney je jemný pes? je fakt to co píšete obě a to to že stafbulíci (vše bull) jsou takoví akčnější a hrr a maj svůj styl. No a můj je právě ještě akčnější než většina bulíků - už jako malej měl přezdívku REDBULL a to nejen díky červené mašličce ale spíš díky tomu energi drinku :1:
                    Je ale hodně důležité KDO psa vychovává - nejhorší kombinace je akční nevybitý a nevychovaný pes s páníčkem alkoholikem či nějakou smažkou - to je pak peklo :12:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.5.17 10:00:39  

Nyní máme ten problém že se MOC zadýchává...takže s ním ani nejde v létě chodit ven (jen k řece) a nebo dělat jakékoliv sporty....MVDr nám řekl že kdyby se jen o 10% zklidnil bude ok ale on je jak raketa.....

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 21.5.17 10:12:27  

To myslím jako v projevu k všemu ostatnímu živému.Na nic a nikoho se nevrhá a po nikom nešlape.A jak píšeš.Kdo toho psa má.Sebeakčnější pes,při adekvátní výchově nemusí být nepříjemný a demolovat okolí.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.5.17 10:14:19  

Souhlas s tebou Enný :4:
                    No ale kdybys ho někdy zažila naživo (mojeho) tak možná skončíš na zádech a celá oslintaná :1:
                    Je ale pravda že on ví jak se ke komu chovat. Zcela jinak reaguje na mou neteřinku než na mou starší mámu která špatně chodí a má nemocné klouby (pes ví že musí být opatrný)

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 21.5.17 10:18:11  

Zadýchává :9: Jako všechna plemena s kratším stopem,a tihle navíc nějak moc neřeší,že už mají dost a měli by zvolnit.Tak je to na tobě.Jak říkáš,v horku žádné tůry a podobně,no :4: :2:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.5.17 10:23:30  

Enný já to srovnávám s jinýma stafbulama. Znám lidi co se psem tahají pneumatiky v červenci a ok. jak je horko pouze dýchají - ten můj je schopen se udusit při obyč procházce v létě. takže ven jen ráno a nebo k řece - vodu miluje a asi má v PP bobra.

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 21.5.17 10:30:17  

To nemůžeš takhle posuzovat.Já jsem taky zdravá a nemohu držet krok s trénovaným sportovcem.Bych zdechla :1:
                    A když na něm vet.nic neshledal,tak asi tak.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.5.17 10:42:07  

Veterinář řekl je moc akční a moc se raduje ze života a neumí to občas udýchat tu radost a akčnost. Kdyby se prý o trošilinku zklidnil byl by ok. Né že ok není ..ale víš jak to myslím.

• Everka
      Everka, 19.5.17 14:38:24  

Černí jsou nádherní, mají nejlepší srst, ale chce to mít fakt super zrak na údržbu. Já měla černou střeďandu, a při stříhání jsem viděla fakt jen černo, žádné obrysy (nemám dobrý zrak). Je to i vidět při fotografování - černý pes se hodně špatně fotí.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 19.5.17 17:25:19  

Pokud jde o to focení tak nejhůř se fotí černý s bílým dohromady. To je prý i pro profi fotografa oříšek.....

• psimama
    psimama, 14.5.17 18:18:45  

taky vás tu všechny po dlouhé době zdravím

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 14.5.17 21:00:42  

Ahoj Mamko,jak se máte?Všechno dobrý,ne?My jsme oslavili 9,strašně to letí :11: Možná víš,Iva má malou bílou královajdu :15: :15: :15:

• psimama
        psimama, 17.5.17 12:25:53  

ahojky Enny. JJ u nás je vše v pohodě. Z Bibinkou chodíme na výstavy a dělá nám jen radost Ano vím, že Ivča má královandu od paní Benkové že, Moc jim to sluší. Hrozně jí závidím.Měla jí vyfocenou na netu jak si jí od paní bere.právě jsem si na tebe vzpomněla jestli to víš a ejhle víš hehe :1: :1: No ale letí to co 9let.tak přeji hodně zdravíčka

• alaram
    alaram, 25.4.17 20:47:53  

Zdravím a s dovolením se přidávám. A mám dotaz:

Od soboty máme nové štěně trpasličího pudla. Mým rodičům před Vánoci zemřel starý krysařík, tak dostali nového společníka, kterého si táta přál - ale zodpovědná za péči jsem a budu já. A mám problém: je chlupatý jak medvídek, potřebuje pořádně učesat a já se koukám na ty kovové hřebeny, co mi ve "zveráku" cpou a představuju si to malé tělíčko ... tak se radši blbě zeptám - jaký hřeben nebo kartáč je pro takového devítitýdenního prcka nejlepší?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 25.4.17 22:00:20  

http://eshop.salonoliver.cz/kartace/714-Kart%C3%A1%C4%8D-Doggy-Man-mal%C3%BD-b%C3%ADl%C3%BD-8x3-cm
      http://www.imagehosting.cz/?v=ae51c5dd0j.jpg

• alaram
        alaram, 25.4.17 22:05:20  

Tak takový mi nenabízeli - ale není problém zajít jinam, díky moc! :15:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 25.4.17 22:08:51  

kovový hřeben s delšími zuby a ten kartáč.Bez toho kartáče se neobejdeš a hřebenem neučešeš.Ten kartáč se používá tak:netlačit.Přejedeš po srsti tahem.Pak proti srsti od hlavy k zadku ne tahem,ale jako když kopeš motyčkou :1:,a zase ne hrubě abys ho nepoškrábala.Ono se to těžko vysvětluje,to by to měl někdo ukázat.Neklíp zajít někam do salonu a oni ti ukážou jak se to dělá.A taky by se měl už poprvé ostříhat, a to by sis taky měla dát udělat.Nůžkami to nejde a strojkem ti to taky musí někdo ukázat jak.Jo,pudlík je úžasné zvíře,ale ta nutná péče o strst halt je problém :5:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 25.4.17 22:11:02  

Enča první stříhání v 10 týdnech :15:
          http://www.imagehosting.cz/?v=150620vpv.jpg

• alaram
            alaram, 25.4.17 22:19:46  

No tak tohle je úplně SUPER! :15:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.4.17 12:36:45  

Jako laika mne zaujalo že je nějaká dohněda a kór na uších a nyní je bílá jako snížek.

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 27.4.17 20:35:17  

Ano :15: Všechna pudlí,ale i některá jiná plemena, štěňata bílé barvy mají po krátkou dobu toto zažloutlé zbarvení a to znamená,že to není albín.
              Tady podívej,za dva měsíce,jak to mizí:
              http://www.imagehosting.cz/?v=p10000kqk.jpg

• alaram
                alaram, 27.4.17 20:42:09  

Já zkusím tu mrkvičku, co jí bude pinďa říkat. Jestli se bude ošklíbat, tak zbytek osolím a zblajznu ji sama. Ne jemu z misky, teda. :1:

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 27.4.17 20:50:53  

Jemu teda misku fakt nevylizuj,mohl by od tebe něco chytit :1: :1: :1: :1: :1: :1:
                  Ne,chutná jim to.Třeba poprvé bude koukat,co to je,ale myslím,ža ani to ne :15:

• alaram
                    alaram, 27.4.17 20:57:47  

Přesně tak, lidi jsou samej bacil. Vezmu si vlastní. :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 27.4.17 21:03:31  

:1: :1: :1:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 28.4.17 07:07:16  

Ty jsi kopie mojí ženy - vše načančané, krásné a všude plno kytiček. Taky to tak mám rád. Nemám co říct...krása Enný :15:

• Everka
                Everka, 28.4.17 09:59:27  

To je opravdu krásná fotečka, štěněcí krása :-)

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 28.4.17 10:03:58  

Já jsem přes pudlíky totální laik Enčo. Co jsem ale osobně viděl bílé stafbulíky tak ti byli jako snížek už malincí

• Everka
                  Everka, 28.4.17 10:08:15  

Fakt? Já mám zkušenost jen s labuťátky, kladrubáky (koňmi) a bílými pudlíky - Ti všichni vybělují časem. Pudlíci teda mají jen takový aprikotí či nažloutlý odstín na začátku.

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 28.4.17 10:58:03  

:1: Jo,u těch pudlů je to podobné jak u těch koní.Barevní se vždycky rodí mnohem tmavší,než v dospělosti budou a stříbrní se rodí úplně černí,jen u kořene chlupů je světlejší náznak :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 28.4.17 11:16:47  

Bílej Kladrubák se rodí černý ne?
                    nebo se pletu....

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 28.4.17 11:24:38  

No :1: ,podobné,to jsem myslela ,jako že se narodí jinak ,než pak opravdu bude.

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 28.4.17 10:54:30  

U hladkých,krátkostrstých psů to není.Je to geneticky jiná struktura a hlavně,v genetice zbarvení je strakatost,např.všichni bull,ruslové a spousta dalších.A i když tam jsou už třeba celé linie bílé,nějaký ohraničený flek se najde,prostě tam ta barva pracuje asi jako když kápneš olej do vody,nerozpustí se.V původu třeba těch pudlů,žádný gen strakatosti není.Sice se podařilo udělat v poslední době strakaté,ale stejně je to rozmazané a zmatečné.

• Everka
            Everka, 28.4.17 10:04:09  

My máme taky fotku z prvního stříhání u nás - v 11 týdnech:
            http://files.carlenewhiteandblack.webnode.cz/200001231-397983a75e-public/Carlene11.jpg

Předtím byla stříhaná i u paní chovatelky, takže už zvyklá od malinka :-)

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 28.4.17 11:07:41  

No jo,parádnice jedna :1: Vy jste jí hned střihli do bejbinky princeznu :4: :1: To já to brala nakrátko,paráda neparáda,ať to rychle odroste ta štěněčí :1: :1: :1:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 6.5.17 09:47:50  

Krasavec ten pes :7:
              To by byl ženich pro Ennynku :14:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 6.5.17 11:56:35  

To jo,ale je to taky holka :1: :1: A Enča už je na štěňátka stará. :15:

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 9.5.17 10:34:46  

To je fenka? :7:
                  Já myslel pes....ale nyní jsme si uvědomil že zde jsou 2 velcí pudlové a já si holky diskutnice pletu.

• alaram
          alaram, 25.4.17 22:26:29  

Našla jsem psí salonek kousek od baráku našich, je dobře hodnocený, tak tam prcka objednám. S péčí o srst se počítalo předem, ovšem stříhat sama asi ... no, uvidíme ale ne dřív, než vyroste :15: . Každopádně se ho naučím česat, to je nutnost.

Drápky zvládnu, v tom jsem cvičená, ale ještě se zeptám: co koupání?

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 25.4.17 22:36:33  

Pokud se ti vyloženě někde nesprasí :1: a neobalí bahnem,což taky dovedou,tak není třeba a ani dobře nějak často.Ta jejich srst je na tohle výborná,vezmeš tím kartáčem a hřebenem a je čistý.Mě lidi říkají,jé to musíte pořád koupat,že je tak krásně bílá :5: Ne,jednou za dva měsíce když se stříhá.To se musí,protože bez vykoupání a vyfenování to stříhat nejde.Tedy šlo by,ale neuděláš fazonu žádlou a byl vy střapatej.

• alaram
              alaram, 25.4.17 22:43:43  

Paráda! Ono se dá na netu a v knížkách vyčíst ledacos, ale není nad rady zkušené. Moc díky, seženu hřebínky a budu trénovat česání. A příští týden půjde pinďa na stříhání, už má být teplo, tak nezmrzne. Ať je tak hezký jako tvoje Enča - taky se pochlubím :6: .

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 25.4.17 22:46:23  

Škoda,že nejsi sousedka :1: Udělala bych a i naučila :2:

• alaram
                  alaram, 25.4.17 22:52:23  

Já se na to těším, tak se to snad všechno postupně naučím. A jsem ráda, že ti nevadí mi radit, protože tu určitě nejsem naposled s nějakými "blbými" dotazy. :15:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 26.4.17 10:26:22  

:2: Žádný dotaz není blbý.Blbí jsou lidi,kteří neshání informace,když se do něčeho pustí,ať je to cokoliv, a nesnaží se si to usnadnit.

• alaram
                    alaram, 26.4.17 12:05:06  

To já si usnadňuju ráda :15:.