Pudl

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
EnnyForMe (2017-08-18 22:06:24)Everka (2017-08-16 21:10:43)debri (2017-08-01 23:06:15)oovenka (2017-06-27 19:40:51)ramira (2016-09-17 18:20:50)Jari (2016-05-12 18:02:33)Bohiki (2015-10-16 00:21:28)marta.svobodova (2014-12-24 20:36:12)Ryzetka (2014-08-01 13:59:06)Anlie (2014-03-09 11:54:59)truksy (2014-01-17 17:49:37)camaro (2014-01-10 17:59:42)EvaLerry (2013-12-06 14:35:59)
Pudl
Založeno: 13. 11. 2013 | Příspěvků: 894 | Členů: 13
Správci: EnnyForMe (hlavní)

Dikuze pro chovatele a příznivce pudlů všech velikostních rázů a barev.O společných radostech i starostech ,chovu,zdraví,úpravě,výstavách,úsměvně i vážně o všem,co nás provází v soužití s těmito úžasnými společníky v našem životě.

Na toto fórum lze přispívat.Je nastaveno na otevřené.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• alaram
    alaram, 9.7.17 22:30:45  

Poraďte prosím, zkušené a moudré chovatelky a milovnice pudlíků, uvítám rady a tipy, co se týče omezení štěněcího kousání u trpasličích pudlů. Náš stafbul kousat nesměl ani jako úplné mrně, prostě dostal pohlavec po papuli a rychle si to odvykl, jenže tohle plemeno má práh bolesti někde v nebeských výšinách a bere to sportovně. Pudlík je citlivka, na což jsme byli připraveni, jenže když se rozdovádí, jsou ty jeho zoubky nejen protivné, ale pro stářím tenkou kůži mých rodičů i poněkud nebezpečné. Na okřiknutí reaguje ukázkově, omluví se olíznutím, ale za chvilku v tom zase "lítá" ...

Vím , že je to přirozené a vím, že se to zlepší, až se přezubí, ale pokud máte nějaký trik, jak mu tenhle konkrétní projev lásky zarazit, respektive změnit ho v něco pro křehkou kůži méně rizikového, velmi ho uvítám. Pejsek je jinak zlatý, dokonce poslouchá (na což jsem u jeho předchůdce, míněno prvního pejska rodičů, pražského krysaříka nebyla zvyklá :1: ).

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 10.7.17 12:16:13  

To je problém mléčných zubů a věku :9: Citlivka necitlivka,a žádný nějak jiný práh bolesti.Rozívený rozmazlenec :14: Ke štěňátku se musí jako v jeho smečce.Když si tohle dovolí na mímu-fenu,majzne ho zubama až zaječí a taky jí proto nepřestane mít rád.Jen ví co si nesmí dovolit.Já nikdy nepoužívám tělesné tresty,ale v tomto teda přes tu pr.. dostali štiplavou citelně.Jste jeho smečka a tam je třeba dodržovat nějaký žebříček a on musí být ten poslední,i když se už tímto snaží na ten post vůdce dostat on.A to mu musíte důsledně vysvětlit kdo je ten nadřazený.To je důležité pro celý jeho život s vámi.

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 10.7.17 12:34:10  

On reaguje na okřiknutí,ale neví,že to bolí,to co dělá.Reaguje-tohle přestat teď,ale neví že už nemá dělat nikdy.Např.dítěti řekneš nesahej na ty kamna,tak teď nesáhne.Ale nesáhne na ně už nikdy,až když zjistí zpětnou reakci těch kamen že pálí.

• alaram
        alaram, 10.7.17 12:54:10  

Jsem ho plácla, když mě kousl do bosé nohy, to fakt bolelo a navíc jsem to nečekala - asi pět minut předstíral, že jsem se ho pokusila zavraždit, ale nikdo jiný než já ho neviděl, což bylo docela blbý ... :1:

No, zkusíme ho nějak cvičit, vhodné hračky na "hlodání" má - měkké i tvrdší.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 10.7.17 13:12:55  

No,nějak se stím musíte porovnat :15: Ono to přejde,ale stejně musíte počítat při výchově s tím,že ti pudli jsou velice akční,chytří a hlavně učenliví a co se naučí,to spolehlivě dělají celý život.Ale bohužel i špatné manýry.Ne zrovna to kousání,to přejde,ale všechno další.Výhoda v té výchově,že jsou ochotní se cokoli učit a nejsou paličatí.A jsou snaživí,mají rádi úspěch a obdiv za své výkony:1:

• alaram
            alaram, 10.7.17 13:31:44  

To je dobře, že jsou snaživí :15:. On je jinak vážně hodný, když ho táta venku na bezpečném místě vypustí, běhá si spokojeně kolem něj, dva metry maximálně a spolehlivě se vrátí na zavolání. Jeho předchůdce krysař po vypuštění z vodítka (i nechtěném) okamžitě zdrhnul. A nepřišel, když se za ním člověk rozeběhl, tak zalehnul a čekal, až bude sebrán - doslova a do písmene. To už by teď táta nedal. :6:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 10.7.17 16:29:54  

Bude k radosti,uvidíš :4: :2: ,jen co přežijete tu psí pubertu :8: :1:

• alaram
                alaram, 10.7.17 17:14:11  

Určitě :6: . No, tak se holt obrníme trpělivostí ... a naši nasadí rukavice. :1:

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 12.7.17 11:52:36  

No jo,no :5: Ale ta ochota reagovat na přivolání,je k nezaplacení.Není nic protivnějšího, než pes na kterého v tomhle není spoleh.To pak všechno komplikuje a nakonec jeho vlastní ochranu,před nějakým nebezpečím.Dobře naučené přivolání ,je z mého pohledu, snad nejdůležitější věc. :4: :2:

• alaram
                    alaram, 12.7.17 16:53:22  

Souhlas!

• psimama
    psimama, 6.7.17 19:25:48  

Musím se pochlubit. Od neděle mám z Bibinky junior šampiona . Už splnila všechny podmínky k udělení titulu :4:

• alaram
      alaram, 6.7.17 19:30:55  

To je ta černá fešanda? Je roztomilá. :15:

• psimama
        psimama, 7.7.17 15:57:08  

ano to je ta černá a je nejmladší

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 7.7.17 22:34:27  

Jenom už vypadá trochu jinak,než tohle střapaté mimčo :1: :1:

• psimama
            psimama, 9.7.17 12:34:39  

jj už vypadá jako dospělák

• debri
      debri, 6.7.17 19:33:37  

Tak to moc gratuluji :13:

• psimama
        psimama, 7.7.17 15:57:22  

děkujeme

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 6.7.17 21:41:59  

:1: A proč mě to nepřekvapuje ?!? :1: :1: :1:
      Mamko velká gratulace!Povedla se ti,mám radost :4: :2: :2:

• psimama
        psimama, 7.7.17 15:57:41  

moc děkujiiii

• alaram
    alaram, 25.6.17 19:36:41  

Dneska mě hrozně potěšilo první setkání tatínkova pudlího prcka s naším pětiletým stafordšírským bulteriérem. Konalo se v bytě u mých rodičů, aby byl pinďa doma, ale asi by to klaplo kdekoliv - chovali se k sobě hrozně hezky, až jsme na to všichni zůstali zírat a skoro posmrkávat (a mě samozřejmě ani nenapadlo to vyfotit, kruci! :10: ). Náš "dacan" je teda na malé pejsky zvyklý a bez problému je toleruje, ale olizovat si od nich frňák fakt jen tak nenechá. Od Mikiho jo.

Kéééž by jim to vydrželo! Musí držet spolu, kluci, až bude potřeba. :15:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 25.6.17 20:09:49  

To je hezké :2: Z těhle psů,co máš jsou všeobecné obavy.Ale ono záleží,kdo toho psa má,že? :4:Tak se hlavně navštěvujte často,aby byli zvyklí,že k sobě patří.A příště foťák sebou!I mobil stačí :1: :1: :1: :1:

• alaram
        alaram, 25.6.17 20:24:08  

Enny, u stafbulů vážně hrozně moc záleží na výchově a ten náš ji měl přísnou (stejně jako první, máme už zkušenosti). Přesto bych za něj ruku do ohně nedala, co se týče velkých plemen a samozřejmě bull - anglický, nebo i buldoček, to by bylo složitější. Ale s malými plemeny má Leo trénink od čivavy a mrňavých teriérů (na chatě), takže byl asi příjemně překvapený, že to pro něj podivně chlupaté stvoření na něj neňafe a nekouše ...

Ty jo, jsem naměkko jak vajíčko :1:. Příště oba pesany vytáhneme na prochajdu a tentokrát si foťák NEZAPOMENU (si dávám pohlavek, ale naštěstí to není ani zdaleka setkání poslední! :15: ).

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 26.6.17 11:08:50  

Alarm vím :6: Toto jsou plemena,která nepatří do rukou magorům,ale vyrovnaným lidem s hlavou,kteří si s tou výchovou a vstupem do života psa dají trochu práce.Žádné násilí,ale s láskou a důsledností.Kdo na to nemá,neměl by si to vůbec brát.Už to je vidět,že víš přesně co děláš,když rozlišuješ ty situace,kdy a s jakým psem ano a kdy ne.Jsem ráda když potkám někoho,jako tebe,co v podstatě zachraňuje těmto plemenům jejich čest tím,že je dovede vychovat v kvalitního psa :4: :6: Lidi bohužel na nich svou nevědomostí a nesprávným přístupem páchají přímo zločiny :9:

• debri
            debri, 26.6.17 12:55:28  

Přesně tak Enny a jsou lidi kterým nepatři do ruk ani plyšak, jsou schopni zprominutim z......it i čivavu. Nejhorši že media vzdycky vnímaji jen to že bull nebo nektere z většich plemen zaútoči ...ovšem nikdy se nikdo nepta na to podstatné PROČ :11:
            A pritom i piťas může byt i asistak :-) /a to pominu že přiběh Jarka a to jak mu Rasta pomoh je hotová červena knihovna
            https://m.youtube.com/watch?v=iKgBiugwUF4
            přibyla i psí slecna /american bully/
            https://m.youtube.com/watch?v=jpkGAntOnZS
            Oba dělaji bul sporty stejně jako canisku
            https://m.youtube.com/watch?v=ukuGRwKxj08

• debri
              debri, 26.6.17 13:08:24  

Oprava video 2
              https://m.youtube.com/watch?v=jpk6AntOnZs

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 26.6.17 13:19:13  

Tak oni s lidmi většinou problém nemívají,ale s ostatními psy.Tam třeba klást větší důraz a věnovat se socializaci již od útlého věku.Jejich hry jsou razantnější a musí se naučit jak k těm jiným přistupovat a jak s kým si hrát.Např.Enča,pudl,kde teoreticky nic nehrozí,ale přes to.Že se jí dala příležitost,kolem yorka chodí jak baletka a kouká kam šlape,a s velkým psem jskou to hrátky dravé a hravé :15:

• debri
                debri, 26.6.17 13:47:05  

Jj to ja vim Enny..ale myslela jsem to ve smyslu,ze o pruserech se píše..a podobne pripady se rozhodně neprezentují

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 26.6.17 13:52:58  

Jasně,jak to není krvák a senzace,tak nezajímá. :10: Úroveň,čím nás živí naše média je otřesná všemi směry.

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 26.6.17 13:47:08  

http://www.imagehosting.cz/?v=obrzkyrkr.jpg
                http://www.imagehosting.cz/?v=201411zdz.jpg
                :1: :1: :1:
                http://www.imagehosting.cz/?v=p10406bib.jpg
                http://www.imagehosting.cz/?v=p10406bob.jpg
                http://www.imagehosting.cz/?v=p1040671.jpg
                a pak klídek :1:
                http://www.imagehosting.cz/?v=cimg05xxx.jpg

• debri
                  debri, 26.6.17 15:32:21  

Krasny fotky...copak je to za kraťandu? :13:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 26.6.17 20:29:29  

Krátkosrstá collie s PP,mírně spasená žravka :1: :1: :1:

• debri
                    debri, 26.6.17 21:25:18  

Ja myslela čí? Jestli si nepořidila Eny kámošku. :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 26.6.17 21:30:27  

To je našich přátel,jsme jak rodina a holky jsou zvyklé tam i tady.Vůbec i jinak máme nějak samé známé se psy :1: ,tak je tu pořád nějaký i víc najednou :1: :1: :1:

• debri
                    debri, 27.6.17 05:29:13  

Tak oni psi jaksi eliminuji..ja je beru skoro všude...takze znamý mam psí a rodinu bohužel nepsí. Ono stači videt mamku kdyz prijde ke mne řeši chlupy,kdyz jim dava pamlsek tak ma ruku v úrovni hrudniku a diví se že se po něm sápou.

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 27.6.17 09:19:12  

No jo,no :5: ,ale už sis zvykla,ne? :1: :1:
                    S tímhle zvedání rukou s pamlskem,to taky rostu :8: :8: :1:

• debri
                    debri, 27.6.17 10:18:03  

Co mi zbejva :1: vysvetlit nekomu ze existuje povel sedni a pamlsek se dava v rovine cumaku je zbyteč. Fakt nevim jestli mne nevyměnili v porodnici :1: :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 27.6.17 17:48:57  

:1: :1: :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 20.7.17 12:02:20  

Já mám jak víte 2 malé neteřinky....jedna psa miluje a pamlsek mu dává i tak že si do zubů vezme piškot a pes si to od ní vezme.....
                    Druhá naopak za náma nejde ani ven jak vidí že je tam pes. Vůbec nevím že je zde (ta druhá jak tu je tak je jako můj stín)

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 20.7.17 14:37:18  

Tohle v člověku buď je a nebo není.Kde není,nenaučíš a kde je, z hlavy nevytlučeš ani násilím :1: :1: :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.7.17 06:31:53  

Ony jsou obě extrém ale každá jinej. O té starší říká sestra (její máma) že je jako já a že sem ju zblbnul atd..... Ta to umí s naším psem líp jak moje paní a to ho neteřinka vidí jen občas.
                    Ta druhá se bojí i mouchy a psa vidí jen na fotce a bojí se. Ne jen našeho ale všech...... Já bych to chápal kdyby ji nějakej pes či zvíře ublížilo, ale ne..... tak nechápu tu její povahu

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 21.7.17 11:11:59  

Na tom není co chapat,nebo ne.Prostě nejsou všechny lidi stejný.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 19.7.17 17:28:12  

http://www.imagehosting.cz/?v=dsc09883.jpg
        Mojeho už znáte ne?
        Ten od alaram je stejně starý...tuším jen o 3 měsíce mladší jak můj

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 22.6.17 09:18:32  

:1: :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=cimg06ovo.jpg

• alaram
      alaram, 22.6.17 19:04:20  

To je hezký! :15:

• psimama
      psimama, 25.6.17 21:02:44  

no já takhle naši holkám ukázat ptáčka tak nevím nevím hehe :1:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 26.6.17 10:59:07  

Ale no to víš,že by si mysleli,že je to na hraní,nějaká pískací hračka :1: :1: Ale naši vždycky byli u těch zvířat s námi od malička a žádné pískací hračky.Písknutí nějaké znamená u nás "au" a nemuchlat :1: :1: A tak k tomu přistupují.Všechno se dá naučit,když je to potřeba a u nás to potřeba je :15: :15: :15: :15:

• psimama
          psimama, 28.6.17 13:26:59  

jj oni mají právě hodně pískací hraček to je pravda , venku ptáček a holub to je jejich ale jen kdyby ptáček neulít a postavil se proti nim tak budou utíkat pryč a bát se ho :1: