Rizika alternativní medicíny

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
nordic.pride (2016-11-21 22:26:09)A.C.Dupin (2016-10-25 15:16:14)jitule111 (2016-09-28 20:06:06)Adel (2016-09-03 09:29:27)Xashman (2016-07-18 07:11:25)Rusalka (2016-01-26 19:01:46)Kasssandra04 (2014-04-03 21:21:28)
Založeno: 11. 11. 2013 | Příspěvků: 413 | Členů: 7
Správci: A.C.Dupin (hlavní), TX.2010

Skutečně je alternativní medicína bez rizik? Nebo nějaká má? SciPOV je nadávkou jen na české Wikipedii, zde to je preferovaný modus operandi.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Antony52
    Antony52, 26.11.16 07:15:34  

A něco na odlehčení. Bývalý člen Sysifa :1: :14: k alternativní medicíně. Nelekejte se že má článek politický nadpis.
    http://www.lidovky.cz/aby-clovek-porozumel-politikum-mel-by-mit-zaklady-psychiatrie-rika-hnizdil-1bq-/lide.aspx?c=A161125_074346_lide_bri

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 21.10.16 10:12:45  

Pokud by snad někdo měl pocit, že tzv. alternativní lobby neexistuje: http://mediahub.cz/komunikace-35809/homeopaticky-gigant-boiron-chce-cenzuru-videa-slovenskeho-novinare-ve-kterem-si-dela-legraci-z-homeopatie-video-1058848
    Pravda, takhle nějak se chová třeba slon v porcelánu, ale stejně...

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 29.8.16 09:05:08  

http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/chaba-pamet-vody-a-homeopatie--1644210
    Další konstatování, že "vědečtí" homeopati jsou idioti nejen z hlediska medicíny (absence důkazů účinnosti), ale i z hlediska fyziky/fyzikální chemie.

• Antony52
    Antony52, 28.8.16 06:58:02  

Lidové moudro:
    "Čas od času navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí z něčeho žít.
    Potom dojdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít.
    Následně ty léky vyliji do kanálu – protože i já chci žít."
    Mark Twain

• A.C.Dupin
      A.C.Dupin, 29.8.16 09:10:30  

1. Lidové moudro je anonymní, v zásadě moudré a nadčasové. Citát připisovaný konkrétnímu spisovateli není anonymní, není nadčasový a při letmém zamyšlení je evidentní, že není ani moudrý.

2. Je "malý" rozdíl mezi dobou Twaina a medicínou zhruba od druhé poloviny 20. století. Jen hlupáky a šarlatány to neskutečně štve, protože vedle skutečně nebezpečných "oficiálních" postupů letěli na smetiště dějin i kašpařiny jako homeopatie, nejrůznější "tradiční" i tradiční postupy,... Ale chápu to, pro hlupáky a pro demagogy je mnohem snazší se vypořádat se slaměným panákem - a když jim v tom pomáhá falešná autorita, má to jistý úderný potenciál. Na jiné hlupáky to působí.

• delfinsk
        delfinsk, 14.9.16 14:51:37  

Souhlasím s úvodními slovy druhého odstavce. Hned při startu druhé poloviny 20. století se u nás radikálně změnila i výuka na většině VŠ (aby byl splněn požadavek vládnoucí strany). Jak vidno, minulost se jen tak lehce vymazat nedá.

• nordic.pride
    nordic.pride, 15.8.16 20:55:57  

Akupunktura u zvířat http://a-svet.cz/a/akupunktura-pro-zvirata/ u lidí funguje placebo efekt, jak vysvětlit akupunkturu a zvířat?

• A.C.Dupin
      A.C.Dupin, 22.8.16 02:18:56  

Placebem u zvířat (dtto u dětí). V širším pojetí všeho, co se může projevovat jako placebo, je třeba vzít v potaz následující efekty:
      1. Placebo v užším slova smyslu, tedy vlastně očekávání zlepšení. V závislosti na druhu může být vyjádřeno více nebo méně, někdy prakticky vůbec. Ale nejspíš to nebude jen specialita našeho druhu.
      2. Učení. Lze se naučit i tomu, že po "rituálu léčení" přináší úlevu, takže se zlepší chování. U některých nemocí to může přinést i jisté zlepšení.
      3. Placebo by proxy. Jde o to, že subjektivní zlepšení neinterpretuje nemocný, ale jeho majitel příp. ošetřovatel.
      4. Řada nemocí má tendenci se lepšit bez ohledu na konání okolí. Víra akupunkturistů, tedy tupé "religiózní" přesvědčení, že nabodávání není jen čínskými komunisty vzkříšený historický omyl, v hodnocení efektu silně podporuje selektivní paměť, tedy pamatují si jen pozitivní případy (tedy koincidenci zákroku a přirozeného průběhu choroby nebo vlivu současné skutečné terapie), neúspěchy ne. To je normální rys, ale zatímco skutečný lékař je (měl by být) schopen korekce podle výsledků statistické analýzy, akupunkturisté tohoto schopni nejsou.
      5. Magické myšlení, okolnosti jako výše.
      6. Lež a podvod. Něco, co se objevuje i ve skutečné medicíně (a odhaluje se a trestá se), ale co je pravidlem u tzv. alternativní medicíny (ani náhodné odhalení obvykle nevede ke trestu).

• delfinsk
      delfinsk, 25.8.16 04:05:10  

Nebo druhá varianta - nejde o placebo efekt. (Zeměplacka se taky dlouho neotáčela. A i když se už někdy někde otáčela, správní vědci za tento názor stále upalovali.)
      Protože zvířata nemají tak velkou psychickou nadstavbu (vyvolávající obavy neb zbytečné snahy o velké poznání, nečtou dalekosáhlé články o poznatcích vědy, nečekají na rady fyzioterapeutů), zcela přirozeně reagují na "nepatrné" změny snahou o přirozený pohyb (rehabilitaci). Proto jsou u zvířat lepší výsledky. Ještě doplním - pod akupunkturou se skrývá povícero variací (stejně tak jako u masáží a nebo koneckonců i u operací žlučníku) a pro úplnost, i zde se mohou najít podvodníci.

• A.C.Dupin
        A.C.Dupin, 25.8.16 16:15:00  

Jistě. A gravitace také může být jen poloviční a za zbytek je odpovědný inteligentní stlačovač...

Ke vší tvé smůle je existence placeba v širším slova smyslu u zvířat experimentálně opakovaně potvrzena. Takže když už tady máváš historickými paralelami (či spíše anekdotami), tak je tomu spíš tak, že ty a tobě podobní jste v roli těch omezenců, kteří se nechtěli podívat do dalekohledu, protože oni to od Aristotela vědí lépe.

• delfinsk
          delfinsk, 25.8.16 16:45:12  

Kdo chce kam. Jak vidno - status quo ante. Opět připomínám, husy jsme spolu nepásli. Stále si vážím Vaší věty : "V bytech vytápěných ústředním topením je relativní i absolutní vlhkost velmi nízká, protože se nemá kde vzít voda". I přes Vaše hodnocení mé osoby chápu, co je to absolutní vlhkost a také vím, že nekolísá, ale jde o neměnné hodnoty. Je mým zvykem vyjadřovat se k tématům, kde netápu. Pěkný den.

• A.C.Dupin
            A.C.Dupin, 26.8.16 14:48:12  

http://cs.lipsum.com/

• delfinsk
              delfinsk, 26.8.16 16:31:35  

Lituji, ale toto pro mne asi 40 let novinka není. Ale nechápu proč by měl být tento odkaz směrován na (zde teď nevyřčené) fyzikální tabulky pro základní školy. Nevím jak dnes, ale před šedesáti lety platily a informace o změnách těchto veličin jsem nezaznamenal.

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 16.10.15 15:28:14  

http://www.tribune.cz/clanek/37433-temer-procent-cechu-jen-omezene-rozumi-otazkam-zdravi

To není moc veselé...

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.10.15 18:47:38  

Není možná, všiml sis co je canců o zdraví (a "kráse") v ilustrovaných týdenících? :1: :1:
      Myslím, že nejlepší je zkušenost, pak se člověk začne zajímat, i když také ne každý. U mě v srpnu akutní zánět tračníku, v září prakticky totéž, jen moje intestinum crassum je kratší o dvacet čísel. Takže extra péče o stravu a pravidelnost. Ale to pak stejně musí člověk sám - zhruba bezezbytková dieta, střídmá nebo šetřící dieta, ale ----- musím prý vědět sám, co a jak (tedy kromě jasně daných zákazů). Každý druhý ale asi moc nehledá.

Člověk tomu rozumět nemusí, to má pak zas plno chytrých keců ..... , ale měl by si promyslet, co má dělat. Jak celkově žít.

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 6.10.15 19:35:49  

http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/10/nobelova-cena-za-lekarstvi-pro-takzvanou-tradicni-cinskou-medicinu/

Stojí za přečtení, protože mimo jiné i díky Respektu a Prymulovi začne být brzy internet plný skazek o zázracích tzv. tradiční čínské medicíny.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.10.15 22:46:29  

Jak to? Snad jezuitská kůra/prášek neboli chinin?

Jo to se hned objeví. Inspirace pisálků.

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 30.9.15 08:12:58  

Dnes vyšel v Lidových novinách poměrně obsáhlý text o alternativní medicíně - a vůbec není alternativcům nakloněn :-)

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 10.9.15 11:08:49  

http://www.novinky.cz/koktejl/380128-kongres-homeopatiku-skoncil-fiaskem-predavkovali-se-halucinogeny.html

Tak se pánové a dámy sjeli - ryze syntetickou drogou :D

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.9.15 23:46:48  

Tohle miluju. Konečně něco zajímavějšího, než že si třeba dala nějaká kráva zvětšit kozy. Tohle už je z vědeckého prostředí :))) Ale taky snad mohli dávat pozor - tedy na zbytečné zvědavce.

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 3.8.15 19:42:20  

Tak to vypadá, že padá mýtus o tom, že by přidávání homeopatik ke skutečné terapii snižovalo celkové náklady: http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0134657

• A.C.Dupin
    A.C.Dupin, 27.7.15 11:37:33  

http://www.tribune.cz/clanek/36759-szpi-varovala-pred-pripravky-z-internetu-mohou-byt-nebezpecne

• TX.2010
    TX.2010, 24.10.14 20:12:09  

Koukám, že nic, žena v pohodě asi svlékla kůži, takže jdu povečeřet :)

• zenavpohode
      zenavpohode, 9.2.15 20:38:24  

Nesvlekla, byla pracovne mimo CR. A ted kouka, jak to tady jede. :1:

• TX.2010
        TX.2010, 13.2.15 13:19:25  

V Edinburghu? Já jezdím raději do Sychrova.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.10.14 21:33:00  

Ať mi Bůh a správce odpustí - tady bych se mohl nakazit pitomostí zenyvpohode, ač jinak stojím poměrně pevně na zemi.
    Adios :))))

• A.C.Dupin
      A.C.Dupin, 10.10.14 14:11:26  

Správce tě může proklet udělením pravomoci poslat ji (opět) na banánovou dietu;-)

• zenavpohode
      zenavpohode, 12.10.14 21:12:42  

Mohl bys dopadnout i hůř. :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.10.14 11:12:25  

Pravda. Moh bych bejt zenavpohode :))))

-----------------------------

Burma Jones sedí v Matoušově zacházce a povídá p. Matoušovi: Mám to blbý. Negr bez práce, policajti mě pořád buzerujou, tuhle u mě našli v krámě ořechy kešu - vsadil bych se, že mi je dal do kapsy krámskej fízl ....
        P. Matouš: Mohlo by to bejt horší. A dej si ještě plechovku piva.
        Burma Jones: To teda jó, taky bych moh bejt tlustoprdem se zelenou loveckou ušankou, kterej má dva doktoráty, ale prodává po ulici párky v rohlíku s hořčicí .... jenže moc jich neprodá, protože většinu sežere sám :1:

(John Kennedy Toole)

• zenavpohode
          zenavpohode, 9.2.15 20:40:53  

Moh, kdyz se stesti unavi, sedne i na vola.

• vanilka46
      vanilka46, 11.1.15 14:36:45  

Tak jsem to tu našla

• 31.1.Marika
    31.1.Marika, 9.10.14 06:03:12  

kdybych věděla, co mě čeká v porodnici praha 2, londýnská, tak bych tam nikdy nešla, porod doma by horší být nemohl :10:, lékaři i sestry se chovali otřesně jak po lidské, tak po profesionální stránce, maminám, co se rozhodnou rodit doma se nedivím, jen by měly mít u porodu alespoň porodní asistentku

• A.C.Dupin
      A.C.Dupin, 9.10.14 17:31:38  

Tak o porodnici v Londýnské vypovídají své dvě věci: Byla zrušena (v roce 1995) a byla domovským hnízdem obrježibaby I.K.

• Rusalka
    Rusalka, 15.9.14 18:00:44  

k těm dole řešeným domácím porodům - ne, nikdy bych do toho nešla, a můžu říct, že moje vlastní matka je lékařka, já jsem se narodila v porodnici (asi věděla, proč tam jde) a bylo to tak dobře - protože máma při porodu ztratila moc krve a "na chvíli umřela" - prošla klinickou smrtí. pochybuju, že kdyby se jí to stalo doma, že by jí někdo dostal zpátky.

• Millagros115
      Millagros115, 16.9.14 08:49:36  

Porod doma je prostě riskantnía já bych do toho prostě nešla. KOlik porodů by mohlo skončit fatálně, kdyby na sále do dvou minut nebyl k dispozici veškěerý komfort, lékaři, sestry, přístroje, jak pro to mrně, tak pro rodičku.
      Domácí rodičky jsou podle mě nezodpovědné nány. Každý, co má všech pět pohormadě, by do tohohle rizika nikdy nešel.

• pacientka
        pacientka, 16.9.14 10:37:22  

přesně tak,v dnešní době,kdy je neonatologická péče na vysoké úrovni je nonsens rodit doma

• Millagros115
          Millagros115, 16.9.14 11:20:46  

ale hlavně je to prostě rizikový. A to, jak ty ženský operují s tím, že je v porodnicích nutí k něčemu, co nechtějí... já nevím. Já byla u porodu MArkéty, a já, ani žena nemáme pocit, že by ženu kněčemu nutili...

• pacientka
            pacientka, 16.9.14 11:25:22  

myslím si,že většina porodnic je dnes baby-friendly,vzhledem k tomu,že ženy odsouvají mateřství

• TX.2010
            TX.2010, 1.10.14 12:30:47  

Domácí rodičky i "porodní báby" nemusí být nezodpovědné nány. Jen jim prostě nedochází, že po ruce nejsou všechny potřebné věci" k porodu, když dojde ke komplikacím; může dojít k těžkému fatálnímu průseru.

• zenavpohode
              zenavpohode, 1.10.14 22:10:54  

A myslíš si, že k fatálnímu průseru nemůže dojít i ve špitále pod dozorem pomazaných hlav?? Těm ženám dochází, že může dojít doma k průseru, ale řeknou si: A proč právě JÁ bych měla být tou, které se něco stane či umře "bibo"? A jdou do toho. Co je na tom tak těžko pochopitelné? Ony prostě uvažují jinak.

• Rusalka
                Rusalka, 2.10.14 00:23:01  

jo. tak přesně tohle kdyby si řekla moje máma, tak můžeme bejt mrtvý obě. jí zachránilo jenom to, že po ruce byl ten lékařskej tým, kterej jí zase "nahodil", dostala transfuzi a nakonec se z toho vyhrabala. to by mě zajímalo, jak by si taková ženská poradila sama doma, nebo klidně i s porodní bábou doma.

• zenavpohode
                  zenavpohode, 2.10.14 10:06:32  

A není tvoje máma lékařka?????? :7: :8: Nesrovnávej odborníka s laikem.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.10.14 14:19:32  

zenavpohode je možná v pohodě, ale zároveň je dost pitomá. Názor!!! :1: Nebo spíš kecy? :) K fatálnímu průseru může dojít všude a ve všem, ale nejprve je dobré podívat se do statistik. Já bych - být ženou :) - snad ani nerodil, kdybych věděl/a, že se mi může narodit "mongoloid" s pravděpodobností 1: 600 až 800, u jiných postižení to jsou tisíce, desetitisíce nebo statisíce ....Nikdo si nemůže říct, že se ho to netýká - týká! - proto je rozumné snížit pravděpodobnost průseru v porodnici; i to postižení pak nemusí být nejhorší a poslední ránu :))) tomu dá např. Vojtova metoda praktikovaná ve spec. ústavu. U menšiny postižení, rozumí se.

Domácí porod bych neriskoval ani za nic.

• zenavpohode
                    zenavpohode, 8.10.14 22:54:42  

No to se ani nedivím, že bys neriskoval. Určitě jsi měl na mysli, kdybys byl žena, že, kapitáne! :1: NIKDO nemůže říct...??? Tyhle výkřiky si nechej k pivu. Může si říct. A neotírej se o statistiku. Alespoň ne v naší zemi. Zjevně nemáš ponětí, jak se taková přesvědčivá statistika "páchá". Jo, a ještě, ať neumřu úplně blbá, mi vysvětli svou hlášku "...a proto je rozumné snížit pravděpodobnost průseru v porodnici". :1: Co jsi tím chtěl, kapitáne, říct? :7:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.10.14 21:27:28  

:1: :1:

• vanilka46
                    vanilka46, 11.1.15 14:38:48  

No vidíš,já se narodila doma a snad to celkem dobře dopadlo

• A.C.Dupin
                A.C.Dupin, 2.10.14 10:54:57  

Chyba v logice: Podle tvého způsob "argumentace" by mělo být jedno, zda je při ruské ruletě pět prázdných nábojnic a jedna ostrá i naopak. Je lidské nezvládat práci s riziky na vyšší úrovni - ale tohle už je prostě moc.

• zenavpohode
                  zenavpohode, 2.10.14 14:10:46  

V tvé? To jo, s tím souhlasím. A jaké moje argumenty? Nemám co obhajovat. Už jsem řekla, že domácí porody ani neobhajuji, ani nezatracuji. Jsi ty vůbec schopen "pobrat", že někdo jiný uvažuje jinak než ty (či jiní zde)? A teď mám na mysli budoucí rodičky. Jsi schopen akceptovat, že každý má právo se rozhodovat podle svého? Ta neschopnost akceptovat rozhodnutí jiného mi přijde zrovna tak "zhovadilá", jako jistý názor od vedle, že přece od nastávajícího manžele (manželky) se předpokládá, že se po svatbě změní k obrazu druhého. (A proč by to, kriste, dělal, ptám se.)

• A.C.Dupin
                    A.C.Dupin, 2.10.14 15:14:09  

Pokud si chceš jen tak plkat, čiň tak jinde. "Názor" nepodložený ničím jiným než názorem je jen na přednost povýšenou blbostí. Tečka.

• zenavpohode
                    zenavpohode, 8.10.14 22:56:23  

Jaký názor?

• TX.2010
                    TX.2010, 12.10.14 11:12:24  

Tady nakonec nemusíš mít nějaké argumenty, ale měla bys respektovat názory jiných osob (individuální názor - může být sebeblbější) či hnutí apod., pokud mají nějaký společný názor daný jejich pravidly. Obviňuješ z "neschopnosti akceptovat" --- zkus to nejdřív u sebe :)))
                    Jde o stanoviska, postoje apod., ale tak či onak musí mít nějaký základ. Názor podepřený názorem :1: :1:

• zenavpohode
                    zenavpohode, 12.10.14 21:28:53  

Psala jsem ..."Jsi schopen akceptovat, že každý má právo se rozhodovat podle svého? Ta neschopnost akceptovat rozhodnutí ...". Tobě to zní jako obviňování? Mně jako otázka. Alespoň podle otázníku. A JÁ bych měla respektovat? "Děláš si kozy", viď? Podle vás tady je žena, co se rozhodla rodit doma, slušně řečeno padlá na hlavu, ale mně doporučuješ, abych se učila akceptovat názory druhého??? To je odzbrojující logika! Na to se nedá nic říct. A argumenty? Prosím tě, čím tady kdy kdo argumentoval? Co je vlastně tohle na fórum? Jeden hodí link a druzí ho pouze komentují. Toť vše. :7: :8: Tohle je tedy "squadra azzura"!

• zenavpohode
        zenavpohode, 18.9.14 22:57:45  

No, a ti co mají všech pět pohromadě, tak ti do toho jdou. To je tak, co člověk, to názor. :7: :1:

• Millagros115
          Millagros115, 19.9.14 09:38:35  

jo, ale až se něco stane, bude ta ženská žalovat PA, doktora, že ji neupozornil na rizika atd. To už tu jednou bylo.. :6: :6:

• pacientka
            pacientka, 19.9.14 10:35:59  

millagros: žena v pohodě tu měla ban :4: ,to jen pro pochopení situace :4:

• zenavpohode
              zenavpohode, 28.9.14 20:21:52  

Neplýtvej slovy a šetři nás.

• zenavpohode
            zenavpohode, 28.9.14 20:21:15  

Je vždycky jednodušší, hledat viníka všude kolem, jen ne začít u sebe. A obzvlášť to platí u velmi traumatizujících událostí. Tam se většina lidí vyhýbá byť jen na okamžik sipřipustit, že by mohla mít na neštěstí podíl. A nedej bože ještě "lví".

• A.C.Dupin
          A.C.Dupin, 19.9.14 15:11:00  

Názor, který je v rozporu s fakty, má hodnotu nanejvýš tak literární. To je podstata toho způsobu myšlení, díky které sedíš na židli a bušíš do klábosnice s pocitem, že sděluješ něco k věci, místo abys dřepěla na břehu potoka a bušila kamenem do hladiny s pocitem, že dříve nebo později ulovíš nějakou poživatelnou žoužel.

• zenavpohode
            zenavpohode, 28.9.14 20:23:50  

Tos opsal nebo vymyslel? :1: A zlato, nemám potřebu nic sdělovat. Chodím se sem bavit. Sdělovat své názory tady chodíš jen ty. Jo a ještě millagros. :1:

• A.C.Dupin
              A.C.Dupin, 28.9.14 23:58:00  

Beruško, tak se choď bavit třeba na veřejné WC.

• zenavpohode
                zenavpohode, 29.9.14 19:29:55  

Vlastní zkušenost, to WC? Trochu ujeté, ale proti gustu... Zlatíčko, zůstanu věrná lepší společnosti. :1:

• TX.2010
                  TX.2010, 1.10.14 12:33:27  

Tak se bav, ale neponoukej lidi k sebevraždě. Někdo by tomu třeba mohl i uvěřit :)))

• TX.2010
          TX.2010, 25.9.14 09:24:48  

Názor musí na něčem stát. Měl by mít nějakou základnu. Když jsem byl v děcáku, tak slovo "názor" se chovancům (pardon, klientům) hodilo ke všemu.

• zenavpohode
            zenavpohode, 28.9.14 20:36:42  

Nevím sice, co jsi chtěl říct, ale asi tak. Já jsem tady svůj názor na domácí porody nevyjádřila. A to zcela záměrně. Byl by postavený na vodě. Své dva porody jsem si odbyla v nemocnici a zaměstanala jsem lékaře s různou erudací na dost dlouhou. Přežila jsem já i moje děti. A za to děkuji. Ale že bych byla zdravotnictvím až tak nadšená, že bych nevolila jinou alternativu, než porod v nemocnici, to taky ne. Ale protože mému prvnímu porodu předcházely dva potraty ve vyšším stupni těhotenství, tak jsem vůbec neváhala. A neváhala bych ani dnes. Náhoda je hrozná "sviňa". Jenže tak uvažují ti, co mají nějakou negativní zkušenost. A ještě Millagros, i když porodní sál asi viděla jen ve Hře o jablko. :1: Ty, co mají celé těhoteství v pohodě, žádný problém až do pátého kolena celé rodiny, tak proč by si ony neměly říct, proč ne doma? Já tomu docela rozumím.
            A děcáky? To je téma ne sem. :4:

• Millagros115
              Millagros115, 29.9.14 10:34:06  

Byla sjem u porodu své partnerky, ale kdyby sis přečetla mé příspěvky, dočetla by ses to tam. Takže ještě jednou pro tebe, ani žena/rodička/ ani já, coby doprovod nemám pocit, že by někdo k něčemu někoho tlačil, žena si v podstatě řekla, kdy už bude chtít tlačit, sestra se jí ptala, jetsli chce klistýr, a častý argument, že miminku svítí do očí ostrá světla, je vyloženě směšný. DOktor si rtozsvítil akorát aby ženu mohl zašít, jinak bylo pořád zhasnuto a rozsvícená jenom lampička.
              Tak mě laskavě přestaň napadat a zalez zase pod ten šutr, zpod kterého jsi vylezla.

• zenavpohode
                zenavpohode, 29.9.14 19:31:56  

Ty bys snad dokázala barvitě popsat i pocity chlapa při orgasmu! :1: :1:

• Millagros115
                  Millagros115, 29.9.14 22:47:42  

pol mi šos. :6:

• A.C.Dupin
                  A.C.Dupin, 30.9.14 10:45:20  

Jen směle pokračuj v činnosti na hraně trollingu a vydáš se vstříc další babánové kůře.

• zenavpohode
                    zenavpohode, 30.9.14 16:24:53  

Nevyhrožuj, už nejsi ve školce. Jak jsem zde již uváděla, jsou pocity nepřenositelné. A jde-li o prožitky, platí to dvojnásob. Proto mě vždy uvede v úžas, jak někdo dokáže plamenně horovat za něco, o čem může mít jen představu. A to nezřídka mlhavou. Proto jsem užila příměr orgasmu, protože to je snad nejvýstižnější. Takže pochop, když nevím, protože nemohu vědět, tak držím "zobák" a poslouchám. A banánovat můžeš. Tím jen podepřeš názor na toto fórum, že zde platí jediný názor, a to tvůj. A to je i ten důvod, proč se sem chodím bavit. Přijde mi to velmi úsměvné, zvláště po vypjatém pracovním dni, kterých mám požehnaně.

• Millagros115
                    Millagros115, 30.9.14 22:39:06  

proč proboha nechápeš, že mluvím ze zkušenosti? JAkože jsem nerodila? TY jsi taky dobrá :1: :1: :1: :1:

• TX.2010
                    TX.2010, 1.10.14 12:41:43  

Japonci nazývají orgasmus přibližně - hromy, blesky a vichřice :1: Nebo tak nějak :))) A také nejspíš litují - jako my - že trvá tak krátce :1: :1:

• TX.2010
                    TX.2010, 1.10.14 12:50:30  

zenavpohode -
                    - co jsem chtěl říct 25.9.?
                    Za posledních 20 let se rozšířilo slovo/výraz názor na úplně všechno. Můžeme blábolit a je to názor :1: :1: Děkujeme za váš názor, říká moderátor vysloveným idiotům. Jakmile to slovo zaslechnu, hned se mi vztyčí ---- uši :))) v očekávání nějaké kraviny.

• zenavpohode
                    zenavpohode, 1.10.14 22:03:10  

TX: abys svým názorem (= náhledem, stanoviskem, míněním, představou, hlediskem...) neplival do vlastních řad. :1: Já názory moc nesděluji, většinou nasírám okolí tím, že tvrdím, že mám pravdu v tom, co sděluji. A to jsem si tady ještě nedovolila. :1: :1: Bojím, bojím, že dostanu banán. :9: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.10.14 12:34:21  

Sděluješ kraviny a nemůžeš se toho nasytit. Jako každá neurotička.

• delfinsk
        delfinsk, 30.10.14 11:02:54  

Rizika jsou z různých důvodu možná na obou stranách. http://www.novinky.cz/domaci/352026-maly-vojta-jehoz-porod-nezvladla-vinohradska-nemocnice-zemrel.html
        Problematických porodů v nemocnicích bylo daleko víc. I když fandím domácím porodům, nebovolil bych si nikdy tvrdit nic špatného o ženách rodících v nemocnici, zrazovat je nebo urážet. Obě varianty mají své přednosti i své zápory.

• A.C.Dupin
          A.C.Dupin, 30.10.14 12:11:31  

Klíčové je, že rizika "doma" jsou mnohem vyšší. Teprve po dosti vydatném statistickém rybaření lze prohlásit, že rizika jsou srovnatelná u zhruba 1/3 rodiček (za předpokladu kvalitně vzdělaných porodních asistentek a rychle dostupné lékařské pomoci).

• A.C.Dupin
          A.C.Dupin, 30.10.14 13:09:50  

A ještě k tomuto případu, protože si zaslouží vyzdvihnout, jak mimózní je jeho zmiňování v této souvislosti: Chlapec zemřel, protože nebyl k dispozici dostatečně kvalifikovaný personál. Naznačovat, že kdyby byla k dispozici "expertka" typu Königsmarkové, dopadl by lépe, je na doporučení vyšetření kognitivních funkcí.

• delfinsk
            delfinsk, 30.10.14 19:47:54  

PS Nejsem stavěn na hádky ani urážky. Nic jsem nenaznačoval, pouze jsem konstatoval skutečnost, že rizika mohou být na obou stranách (riziko nemocnice bylo potvrzeno A.C.Dupin, 30.10.14 13:09:50). Další (lékařské doporučení) je přesně riziko, které jsem naznačovasl.