Cykloturistika

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
bikerrm (2017-05-22 13:03:57)kolbaba71 (2017-05-18 22:14:16)SAMAN47 (2017-05-18 06:47:44)herbertboss (2017-05-12 18:32:26)anina (2017-05-11 11:09:17)divoky.lev (2016-06-16 10:37:49)sslunce (2015-10-06 18:11:10)tonnyk (2015-05-19 09:36:44)Petr.t.m. (2015-03-15 11:57:09)rorejs (2015-01-04 09:50:47)Huples (2014-05-01 14:42:54)jaroslav.266 (2013-12-17 19:03:04)
Cykloturistika
Založeno: 8. 11. 2013 | Příspěvků: 755 | Členů: 12
Správci: SAMAN47 (hlavní)

Putování na kole. Po naší vlasti i v zahraničí. Na těžko i na lehko,sám nebo s přáteli. Tipy a zážitky. Trasy, místa, doporučení...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• kolbaba71
    kolbaba71, 8.5.17 22:50:30  

Tak jsem tenhle prodloužený víkend strávil dost na kole. V sobotu jsem si vyrazil s přítelkyní na medvědí česnek do Šárky. Včera jsem se chtěl zlehka projet do Klecánek, ale moc se to nepovedlo, jelikož byl silný protivítr, takže o pohodovém projetí nemohla být řeč. Pohodově jsem se chtěl projet proto, že dneska jsem byl s partou v Brdech a tak jsem se chtěl šetřit, což se díky protivětru nepovedlo. Ale to počasí k projížďce přímo vybízelo. Díky tomu, jak jsem se vyšťavil včera při boji s protivětrem to byl dnešní výlet v Brdech docela očistec a některé kopce jsem nebyl schopen vyjet a byl nucen vytlačit. Nicméně po sjezdu k Berounce a pozdním oběde v hospodě jsem si odpočinul a dojel až domů po vlastní ose. Vlastní výlet byl tento - http://tinyurl.com/lg88nb8 Naštestí jsme se nechali od Berounky vyvést cyklobusem, jelikož to bych asi otočil a dál nejel. Jelikož ten 4,5km dlouhý kopec s 280m převýšená bych asi nevyjel. Nebo vyjel, ale byl bych pak úplně odrovnaný. Počasí bylo dneska docela nevyzpytatelný, ale měli jsme kliku, jelikož to nejhorší jsme přečkali pod dvěma přístřešky. 2x byl pořádný liják a došlo i na kroupy a několik blesků. Takže za tento víkend jsem najel necelých 150km a něco přes 1200 nastoupaných (a trochu taky vytlačených) metrů a z toho 2/3 dneska většinou po nepříliš kvalitních lesních cestách.

• anina
      anina, 9.5.17 09:22:54  

To bylo docela dobrodružný výjezd,hlavně,že jste dobře dojeli.Počasí je fakt nevyzpytatelné,teď mně trochu ulevilo v suplu,takže budu moci vyrazit také i s kolegou,kterého,jak říká , pálí pedály,...hubnutí a zpevňování postavy mu jde dobře, už mu je velké oblečení,vypadá daleko lépe.Nemá plnou zásuvku sladkých tyčinek,jí pravidelně a daleko zdravěji.Dokonce se mu hodně zlepšily i krevní testy.Překvapil mě tím,že by s naší partou vyjel o prázdninách tu trans-sibiř magistrálu..to musím probrat s klukama.Už se nemůžu dočkat,až vyjedu a se závistí jsem přečetla Tvůj příspěvek...jak já se těším do důchodu!!!!!!za těch 25 let... :4: :2: :2: :2:

• kolbaba71
        kolbaba71, 9.5.17 17:51:15  

Já to mám do důchodu úplně stejně daleko. Ale nevyhlížím ho jako spásu. Spíš mě přijde, že jsem společnosti posloužil a teď už mě společnost (stát) nepotřebuje a tak mě odložil.

• anina
          anina, 9.5.17 18:46:33  

Jako spásu nevyhlížím - jen s nadějí,že budu mít víc času na sport,ovšem,pokud zdraví dovolí-toť otázka. :4:

• kolbaba71
            kolbaba71, 10.5.17 18:28:23  

Zatím všichni známí, co šli do důchodu, tak mají v lepším případě stejně, v horším ještě méně času, než když pracovali. Vše jim trochu déle trvá, ale hlavně si na ně "vzpomene" široké příbuzenstvo a neustále žádají nějakou výpomoc, jelikož má důchodce "mraky času" se kterým neví co si počít.

• anina
              anina, 11.5.17 11:09:17  

Tak to u mě nehrozí.Těším se,ale je to daleko,mám nejbližší těšení - prázdniny-ahooj,Dobře dojeď! :4: :2:

• kolbaba71
    kolbaba71, 30.4.17 19:19:25  

Tak jsem byl po nachlazení dnes konečně opět na kole. Bylo docela hezky a tak byla cyklostezka plná lidí. Přítelkyni málem sestřelil jeden cyklista, co začal náhle objíždět chodce, ale už tak 10m od nich. Mě se pokusil předjet cyklista zleva a vzápětí odbočit doprava, což nestihnul, takže vzal naštěstí pořádně za brzdy. Naštěstí, jelikož já jsem do posledního okamžiku netušil, že chce hned odbočovat, haj mě nimul, ale podcenil moji rychlost, ač jsem nejel nijak rychle. Ukázat změnu směru se nenamáhal. U přívozu v Klecánkách udělali z cyklopruhu zahrádku před restaurací a na cyklopiktogramech u Rudolfína, kde je ještě navíc zákaz zastavení, tak vesele parkují auta.

• anina
      anina, 3.5.17 12:23:04  

To nám to pěkně začíná,když tohle čtu.Snad jste v pořádku dojeli.Nevyjela jsem teď - jsou praktické maturity,takže jsem celé dny pryč - vyučující mají hodně nemocné děti,takže k tomu supluju...nato se připravují přijímačky,takže mě už ředitel strašil dozorem.Bezdětná = vždy k dispozici. Užívejte si pěkně krásny dny a dobře dojeďte! :3: :2:

• anina
    anina, 24.4.17 19:35:51  

Ahooj,jak se vám dneska jelo? Taky jste měli silný protivítr - já si myslela,že chvilku snad potupně kolo povedu,pralo to tak,že jsem myslela,že mě to porazí... :7:

• kolbaba71
      kolbaba71, 24.4.17 19:52:32  

Nijak. Byl jsem do 18 hodin v práci. :9:

• anina
        anina, 25.4.17 08:15:15  

Ráda bych měla práci,kterou můžu udělat rychle a mít víc volna-bohužel.Na dnešek hlášeny deště,zatím azuro-tak snad to vydrží do odpoledne.Vyjedeš? :4: :7:

• kolbaba71
          kolbaba71, 25.4.17 14:14:18  

Nejspíš nevyjedu. Když budu dělat v práci rychleji, tak dostanu víc práce. Takže nemá smysl se nějak víc honit.

• anina
            anina, 25.4.17 15:24:59  

jaké máš zaměstnání - jestli to není příliš osobní otázka =jinak omluva.Znám to s přidáváním práce-já supluju snad za každého. :9:

• kolbaba71
              kolbaba71, 25.4.17 19:07:04  

Dřív jsem dělal konstruktéra. Teď dělám v letecký firmě a jelikož na letadla nemám vzdělání, tak tam dělám v cadu co je potřeba pro konstruktéry.

• anina
                anina, 25.4.17 19:42:35  

To je zajímavá práce - páni-zajímavý člověk jseš.Tady se pěkně zatáhlo,takže začíná doba dešťů. :5:

• avi.lut
    avi.lut, 21.4.17 17:54:01  

Ahoj lidi chtel bych se zeptat zda je mozne projet labskou cyklostezku od pardubic az do lovosic na trekingovem kole nebo jsou tam useky ze je potreba horske?

• bikerrm
      bikerrm, 21.4.17 18:30:37  

ahoj,úplně v pohodě na trekovém kole

• anina
        anina, 21.4.17 19:31:20  

Znám - pohoda trek... :4:

• bikerrm
          bikerrm, 21.4.17 20:07:53  

znám taky,jel jsem to na cykločundru sice na horském,ale pamatuju si, že to byla úplná pohoda

• anina
            anina, 21.4.17 20:22:26  

přesně - jela jsem loni..nové potahy na silnicích - pohodička :4:

• avi.lut
            avi.lut, 21.4.17 21:25:23  

Dik budu vam verit

• anina
    anina, 18.4.17 14:57:16  

Tak minulý týden jsem si vyjela s kolegou,který začíná s kolem - bere to spíš jako akci se zhubnutím/kromě diety/..jeli jsme fakt pomalu/tak kolem 18km/hod/,což je namáhavé,ale ujel tak kolem 30km - víc jsem nechtěla,bylo vidět,že má dost.Myslela jsem,že nebude příště chtít mě ani vidět,ale překvapil mě - už se hlásil,kdy ,vyrazíme,...bere to asi vážně.Dietu,myslím,ani nějakou hubnoucí,mít nemusí - spíš se zamyslel nad stravou-to bylo u něj asi to zásadní-naprosto nezdravé potraviny a chaotické nepravidelnosti...uvidíme - byl by to skoro zázrak,ale doufám. Nikde tady nikdo,asi jste všichni na cestách! Jo - kolo,na kterém jel/půjčené/ je - podle mě-malé,až bude slušnější počásko - zajedeme koupit nové.Zdravím vás -dobře dojeď!

• avi.lut
      avi.lut, 21.4.17 18:02:00  

Jsem cykloturista a jezdim v prumeru asi 20km/h tak se me zda ze jet 18km/h je docela dost na nekoho kdo s kolem zacina

• anina
        anina, 21.4.17 19:31:47  

rovinka... :4:

• avi.lut
          avi.lut, 21.4.17 21:26:48  

Tak to jo

• anina
            anina, 22.4.17 08:04:10  

Dneska jsme se domluvili na plavání ,vyrážím teď- tak jsem zvědavá,jestli bude chtít pokračovat ve změně živ.stylu dál,změnil jídelníček - má zatím 8 kilo od Vánoc dole,ale ještě pořád je prostě tlustej,každý úspěch se ale počítá,takže zatím dobrý.Tedy to,jak jedl - něco neuvěřitelného,jak může někdo dobrovolně takhle ničit sám sebe-chytrý,vzdělaný pán....držte palce! :4:

• bikerrm
        bikerrm, 22.4.17 20:49:24  

jako cykloturista jet s báglama 18km/h je opravdu dost

• anina
          anina, 23.4.17 08:48:48  

S báglama asi ano,my jeli jen po rovince nalehko...30km asi s 3 pauzama ,aby se vydechnul,...to snad jsem ho nehnala moc,nebo ano? :7:

• kolbaba71
            kolbaba71, 23.4.17 16:58:06  

Pokud jste jeli 18km/h i nelehko a máte to včetně přestávek, tak je to hodně rychlý. Já jezdívám na pohodu nalehko tak 16km/h jízdní čas. S přestávkáma se dostávám tak na 10-12km/h. Zase pokud jedu naplno (nalehko) kratší (do těch 30km) a rovinatější trasu , tak když to rozjedu, mívám občas průměr i k 25km/h. Ale to nesmím nikde stavět víc jak 1x na max 5 minut. Ale takhle běžně nejezdím. Hlavně proto, že vždycky se najde kopec, co ten průměr citelně srazí. Navíc jezdím pro potěchu těla a duše na ne závody, takže plnou rychlostí vyrazím tak 1-2x do roka.

• anina
              anina, 23.4.17 19:50:44  

Kolbabo,to jsem ho teda hnala moc...kruci,příště dám větší pohodičku.Nechci ho odradit,je to fajn chlap a má velkou snahu.Hlásil mi dneska úbytek váhy další kilčo,takže 9 kilo od Vánoc - což je taky dosti-měl by míň-ale má dosti pohybu.Teď mu vypíšu jídelníček na další týden a sportovačku.Chudák - neví,na koho se obrátil!ahooj :1: :2:

• avi.lut
                avi.lut, 23.4.17 20:38:52  

Kamos ktery nema takovou fyzycku jako ja jezdi jako prvni a urcuje rychlost i prestavky a docela to funguje

• kolbaba71
                kolbaba71, 23.4.17 21:43:11  

Asi jsem tě vystrašil zbytečně. Pozapomněl jsem na jeden zásadní aspekt ježdění po Praze a blízkém okolí - nelze udržet (moji) ideální cestovní rychlost 20km/h a tak pokud jste jeli někde, kde jste jen jeli, ten průměr 18km/h by nemusel být pro kamaráda tak smrtící. Zeptej se ho, jak to na něj bylo rychlý a podle toho se zařiď příště.

Jak jsem Ujel tak před měsícem 30km za 1:20 i s cca 10 minutama na otočce u stánku, tak jsem pak týden pěkně cítil v nohách. Přitom jsem pár dní předtím ujel 90km na pohodu a už obden jsem o ničem nevěděl a přitom jsem jezdil letos na kole jen měsíc. Pokud bude tvůj kamarád jezdit na pohodu tak jednou týdně a najede takto alespoň 1500 km a to překvapivě i po rovině, tak se pak může s klidem může pustit do kopců. Já jsem to před lety vyzkoušel a nechápal jsem, jak jsem získal kondici na rovině i do těch kopců. Byl to jediný rok, kdy jsem vyjel jeden slušný kopec 2x a podruhý jsem měl v nohách nějakých 80km. Docela mě to překvapilo. Ten kopec mám jako testovací. Pokud ho vyjedu bez zastavení, tak už mám svoji základní kondici. Je to tento https://mapy.cz/s/1AdKB Zvláště v prvním okliku je pořádný stoupání. Pa se to lehce narovnává. Teď, jak je nový asfalt, je to celkem v pohodě, ale když byl původní, tak mě to při jízdě dolů málem vyrazilo říditka z ruky - můj trek nemá slušnou vidli. Mám i vedeo ze sjezdu - https://youtu.be/QC7_xFtnnek U startu je asi 150m prudší, pak až k lesu mírný a v lese se to zas zalomí. Pokud vyjedu zespoda z lesa, tak vím, že mám na 99% vyhráno, jelikož v tom malým stoupání si do toho posledního prudšího tak 150m úseku stihnu odpočinout.

Jak jsem zjistil, rychlost dokáže být hodně relativní. Před lety jsem si půjčil na půjčovacím víkendu silničku. Pocitově jsem jel tak 25-30km/h a jaký bylo moje překvapení, když jsem projel kolem radaru a ten ukázk skoro 50km/h. Takže i ta rychlost je relativní. To půjčený kolo nemělo tachometr a tak jsem neměl aktuální rychlost z čeho jinak zjisit.

• anina
                  anina, 23.4.17 22:26:19  

Máš pravdu,prostě to s ním proberu,jen jsem chtěla dodat,že jezdit pomaleji než obvykle je dřina - možná tím,že jezdím ještě s těmi seniory a tak toho je až dost.Nejradši jezdím sama-to zná každý,sám si jedeš jak chceš,rychle,jak chceš atd. Jinak test.kopec co máš - dobré místo a video - páni - to je sjezd.Já jsem vždycky při sjezdech ostražitá - jednou mi vyběhl za autem pes - vše dobré,ale od té doby dávám větší pozor.Rychlost nesleduju,jen tentokrát se šnekem .

• kolbaba71
                    kolbaba71, 24.4.17 20:08:14  

Já třeba malý kopečky dlouhý tak do 10m radši vyjíždím setrvačností. Pod ním to rozjedu a setrvačností vyjedu skoro až nahoru, nebo úplně až nahoru. Záleží jak hodně se rozjedu nebo jak je kopeček dlouhý či strmý. Celkem nerad dojedu krokem pod takový kopeček a pak se soukám nahoru na lehký převod.

Ohledně rychlosti jsem to přehnal. Ale bylo to, že jsem dal na skupinu, se kterou jsme jel. Jeli jsme natěžko někde v okolí Dačic a byla krásná hladká silnice, kolem pole, žádný stromy. A houpák. Dolů tak 200m a prakticky totéž nahoru. Kopec trochu strmější, asfalt krásně hladký, auta nikde - byla to vedlejší silnice. Tak jsme to pustili s tím, že vyjedeme alespoň do 2/3 protějšího kopce jen setrvačností. Vyjeli jsme, ale když jsem se dole podíval na tachometr a viděl tam něco lehce přes 60kn/h a jak nám to jelo různě rychle, tak jsme jeli dolů v houfu ve dvou řadách, tak se mě docela sevřely půlky. Jelikož kdyby se cokolik někomu stalo, tak člověk by nestačil začít brzdit, natož aby to ubrzdil. Ale dopadlo to dobře a nic se nestalo. Rychlejc s bagáží jsem zatím nejel ani sám. A i nalehko jezdím většinou do těch 50km/h i na přehledným úseku, jenž dobře znám. Z toho kopce jsem jel většinou lehce na 40km/h. 50km/h mívám v té vleké levé serpertině a pak ke konci, jak se objeví značka s šipkami - to vím, že musím pořádně přibrzdit, jelikož tam je rychlost 30km/h docela na hraně, aby mě to nevyneslo do protismšru. Já rychlost sleduju spíš jen kvůli tomu, zda se nejede příliš rychle. Když se jede tak 18-22km/h, je to ideál a vydržím nejvíc. Pokud se jede pod 10km/h či nad 25km/h, zak mě to brzy unavím a tak se snažím o to, aby se tempo upravilo do oblasti, kolem těch 20km/h. Mám samozřejmně na mysli rychlost po rovině. Když vyjíždím ten svůj testovací kopec, tak jedu tak 12-15km/h. Kromě té skororovinky mezi lesem a posdedním strmějším stoupáním, kde se dá jet v pohodě zas těch 20kn/h bez nějaké veůké námahy.

• kolbaba71
                    kolbaba71, 24.4.17 20:11:43  

P.S. Snažím se, když jedu s přítelkyní, abychom jeli alespoň 10km/h. Posledně, když jsme jeli do krátkého mírného kopečka snad ani ne 5km/h, tak jsem si chtěl přeřadit na lehčí převod, ale nepovedlo se mě to, jelikož jak jsem přestal šlapat, tak jsem v tu chvíli stál a měl co dělat, abych se nenatáhnul, jelikož mě nedošlo, že i na tak mírný kopeček mám příliš malou rychlost a chtěl jsem jak jsem zvyklý přehodit řetěz, když není v tahu. Holt jedna z nevýhod spd. :1:

• avi.lut
              avi.lut, 23.4.17 20:56:55  

Ja pocitam jen cisty cas jizdy kdyz zapocitam celkovy cas tak prumer bude take nekde okolo 10 km/h jezdim take pro radost nejde me o zadne rekordy ale kdyz me to jede tak proste slapu a je prumer vyssi a kdyz se nedari tak je nissi vetsinou jezdim na 2 vylety jeden den tam a druhy zpet jezdim jen kolem komima az letos se me snad podari delsi vylet

• anina
                anina, 23.4.17 22:28:28  

Jasně,u mě stejné,nač rekordy - to bylo zpočátku=sledovala jsem přesně časy atd. Jde o to se pořádně projet,něco vidět,zažít. :4:

• bikerrm
            bikerrm, 24.4.17 16:22:12  

30kmúh je opravdu hodně, to zvládne už trénovaný cyklista, pokud je začátečník tak mu cyklistiku zošklivíte

• anina
              anina, 24.4.17 19:34:53  

Dneska jsem vyjela se seniory,mrkla na časoměrku - průměr 18km/hod.,no - byli jsou to lidi kolem 70let,kteří nejezdili průběžně.Takže na ně asi dobrý...S kolegou to příště zmírním,Biker má pravdu - aby ho to neodradilo...Díky za rady. :2:

• kolbaba71
                kolbaba71, 24.4.17 20:14:02  

Znám jednoho 80+ letýho pána, na kterýmu začínají konečně stačit i průměrný cyklisti, jako jsem třeba já. :6:

• anina
                  anina, 25.4.17 08:18:21  

Tohle jsou lidi,kteří v životě -kdysi dávno v pravěku-popojížděli,takže dneska jsou to vlastně začátečníci.Ale jsou snaživí.Jinak mám známé z potkávání se na odpočívadlech s lidma staršíma,kteří fakt ,závodí,,tohohle věku se ani nedožiju,natož takhle sportovat. :4:

• bikerrm
                  bikerrm, 25.4.17 10:30:14  

u nás na cyklostezce jezdí franta 72 let, na silničním kole po rovině 27 km/h, to je sakra dobrá jízda, celý život fotbalista, vymlácené klouby, endoprotéza a dochtoři mu poradili kolo

• anina
                    anina, 25.4.17 12:00:40  

Dokud se člověk hýbe-žije,jak se tělo začnš přespříliš šetřit,je zle.Přiměřeně-přiměřeně.. :4:

• SAMAN47
    SAMAN47, 5.4.17 21:04:15  

http://win.gs/RBRampage16

• anina
      anina, 6.4.17 09:40:10  

super! :3: :2: :2:

• kolbaba71
      kolbaba71, 6.4.17 19:43:52  

Vypadá to pěkně, i když tohle si pod pojmem "cykloturistika" nepředstavuju. :4:

• anina
        anina, 6.4.17 20:53:17  

je to adrenalin,to je..

• anina
    anina, 2.4.17 19:43:11  

Jak se vám jezdilo v tyto krásné dny? Mně parádně... :2:

• kolbaba71
      kolbaba71, 2.4.17 20:44:24  

Byl jsem několikrát. Ve čtvrtek jsem si to nátáhnul. A pak včera a dnes kratší. Ve čtvrtek to bylo lepší, jelikož o víkendu vyrazil snad každý. Na kole, pěšky, koloběžce, inlajnech apod.

• anina
        anina, 2.4.17 22:27:36  

Včera byly davy-rodiny s dětmi a psy,do toho brusláci,běháci...chvílema až moc,lidi chodí jako stádo.Dneska lepší-pořád to vypadalo k bouřce,takže vyjeli jen skalní.Pátek nejlepší-volné trasy,málo duší... :4:

• bikerrm
    bikerrm, 30.3.17 12:50:19  

znáte reklamní slogan z cyklozájezdů- "Malorca je nejvíc"
    kamarádi od Kolína si to předělali- "Polabí je nejvíc"
    a je to pravda v těchto dnech je u nás počasí lepší jak na malorce

• anina
      anina, 30.3.17 13:11:19  

Pravda pravdoucí..heč - máme se líp než Mallorčané!Jen dnes je pod mrakem - ale nevadí,je teplo,to je hlavní.Nějaký občasný deštíček nás nezlomí od výjezdu.Jakou máte pláštěnku nebo bundu? Stále to roky měním,nic se mi zatím neosvědčilo úplně..bundy,půoku jsou lehké,nevydrží=propustí,pokud jsou silnější - jsou neprodyšné a koupu se v potu.Navlékací pláštěny jsou hned roztržené a velké se mi nechce tahat sebou.Jak vy? :7:

• bikerrm
        bikerrm, 30.3.17 13:33:05  

ahoj na cyklotůry mám od O2 celý komplet, lepší sem zatím neměl, membrána která opravdu funguje,není jak igelit, jel sem hodně velkých lijákách a oravdu pohoda,tady je odkaz sú tam komplety nebo jenom kalhoty nebo bundy, skladná s lehoučkého a přitom pevného materiálu
        http://czbmi.cz/obleceni-do-deste

• bikerrm
          bikerrm, 30.3.17 13:41:26  

já sem si kúpil tento komplet (viz.odkaz) a pohoda, jel sem cykločundr po hřebenu orlických hor a večer mě chytla velká búřka, největší co mě venku na kole chytla a byl sem vysmátý bundu s kapucú nepromokavé kalhoty a na tretrách neoprenové návleky, vod po mě stekla né do bot ,ale na zem
          http://czbmi.cz/obleceni-do-deste/cyklo-komplet-profi-o2-primary-222-detail

• anina
            anina, 30.3.17 15:53:41  

fakt ti neprotekla ani kapka?co já už měla bund atd...nic nebylo dobré. :7: líbí se mi modrý komplet.

• kolbaba71
            kolbaba71, 1.4.17 19:58:45  

Sice stojí dost, ale pokud opravdu funguje, tak bych o nějaké taky začal uvažovat. Jelikož to co mám, tak sice funguje (až na zip, co se poslední dobou neustále zasekává), ale není to moc prodyšný, takže se v tom člověk lehko zpotí.

• anina
              anina, 1.4.17 20:10:15  

to právě nechci - mám a nesnáším neprodyšnost ...takže objednána modrá souprava - zkusím,uvidím... :4: :2:

• bikerrm
                bikerrm, 2.4.17 13:08:49  

v té firmě sú velice ochotní lidé, pokud neco nepasuje, dá se to v pohodě vyměnit, nebo pokud to máš blízko,tak si to přímo přijet vyzkúšat

• anina
                  anina, 2.4.17 19:42:39  

vyměním-pokud nebude,nebo daruju a koupím nové=žádný problém,hlavně,aby fungovalo...díky za tip. :4: :2:

• anina
      anina, 1.4.17 20:13:10  

Pamatuju si na Labskou stezku od ústí do Konigsteinu a Drážďan.Potkali jsme tam v Dolním Žlebu/přívoz/ Američanku,jela s námi potom do Děčína,kde spala.Paní 74 roků projížděla si evropské cyklostezky..neuvěřitelné.U nás mi kolikrát známé holky-ve 35 letech-řeknou ,na to už nemám věk,....Je tam tak nádherně - ten kaňon s pískovcema nad tím - prostě nádhera!!!!! :2: :2: :2: :2: :2:

• bikerrm
        bikerrm, 2.4.17 13:21:52  

vím,mám to tam projeté, dokonce sem spal za hřenskem u potoka suchá kamenice,který se vlévá do labe, ale tím naším polabím myslím okolo kolína (mám tam přiženěného bráchu)buď směrem k soutoku s cidlinů, nebo k pardubicím a tam sú roviny