Cykloturistika

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
bikerrm (2017-03-29 21:34:48)herbertboss (2017-03-25 06:00:43)kolbaba71 (2017-03-24 18:37:11)SAMAN47 (2017-03-24 14:13:10)anina (2017-03-24 09:57:45)divoky.lev (2016-06-16 10:37:49)sslunce (2015-10-06 18:11:10)tonnyk (2015-05-19 09:36:44)Petr.t.m. (2015-03-15 11:57:09)rorejs (2015-01-04 09:50:47)Huples (2014-05-01 14:42:54)jaroslav.266 (2013-12-17 19:03:04)
Cykloturistika
Založeno: 8. 11. 2013 | Příspěvků: 693 | Členů: 12
Správci: SAMAN47 (hlavní)

Putování na kole. Po naší vlasti i v zahraničí. Na těžko i na lehko,sám nebo s přáteli. Tipy a zážitky. Trasy, místa, doporučení...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• anina
    anina, 23.3.17 21:07:26  

Koupila jsem si novou helmu v takové té neonově zelené barvě..to mě nemůže přehlédnout ani slepý!! :4:

• bikerrm
      bikerrm, 24.3.17 09:31:07  

jů, ukaž

• anina
      anina, 24.3.17 09:57:43  

nejdou mi fotečka - ale mrkni - Decathlon...celá neonově zelená světlá...pěkná,skvěle sedí,už jsem měla starou... :4:

• anina
    anina, 18.3.17 12:33:45  

Jste příznivci blikaček na helmě? :7:

• bikerrm
      bikerrm, 18.3.17 12:39:26  

já ne,z více důvodů, hyzdí helmu,zvyšuje její hmotnost,není vidět jestli svítí,to na rámu kola při otočení vidím, že je vše v pořádku

• kolbaba71
      kolbaba71, 18.3.17 12:45:51  

Já jsem nad tím ani neuvažoval. Používám klasicky blikačku pod sedlem.

• anina
        anina, 18.3.17 13:57:34  

jen se ptám - teď to snad dělají přímo na helmě někde...viděla jsem to venku už na někom...zatím mi to připadá zbytečné.Svítíte prostě pořád nebo jen na silnici?
        :7:

• kolbaba71
          kolbaba71, 18.3.17 22:36:41  

Myslíš světlem vepředu nebo blikačku?

• anina
            anina, 19.3.17 08:46:24  

blikačky vpředu 2,vzadu také 2.-mám,užívám stále. :4:

• kolbaba71
              kolbaba71, 19.3.17 11:45:04  

Klasickou červenou blikačku používám jen vzadu. Vepředu mám silný led světlo. To má taky blokaci mód, jenž večer s výhodou využívám jako světelnou houkačku. Je to účinnější než zvonek. Nedokážu si představit, že by moje jediný přední osvětlení byla blikačka. V naprosté tmě to blikání musí být psycho. Já jak jsem tu kdysi psal, zadní blikačku používám vždy, kdy si myslím, že bych se špatně viděl, když bych sám sebe potkal. Pokud jedu s partou, tak když už jednou blikačku kvůli šeru zapnu, většinou ji nevypínám, i když jedem po polňačce. Jelikož casto pak jedeme po silnici a já nemám čas ji zapnout. Jelikož až na výjimky (úplná tma a blízké předměty od kterých se blikání odráží) neumím bez zastavení zjistit, zda blikačka funguje či nikoliv. Ptát se neustále kamarádů s každou změnou polňačka / silnice mě přijde otravné.

• herbertboss
      herbertboss, 18.3.17 13:58:53  

Čelovka je dobrá do lesa v noci, vidíš kam jedeš nebo kam bys mohla apod

• anina
        anina, 18.3.17 14:02:46  

jinak - ty botky/Tvůj tip/ jsou super,mám pánské,ale je to jedno..super.Děkuju. :4: :2:

• herbertboss
          herbertboss, 18.3.17 14:10:57  

Teď si nepamatuji..
          Jestli sis je nespletla

• herbertboss
            herbertboss, 18.3.17 14:11:08  

Mě nespletla...

• anina
              anina, 18.3.17 16:38:24  

Promiň,spletla - mám tip od Bikerrma,takže Bikerrmi - díky za tip..jsou super! :2:

• bikerrm
                bikerrm, 19.3.17 08:53:23  

tak kerý model sis kúpila nakonec?

• anina
                  anina, 19.3.17 10:08:12  

Ty máš červené,já bílé... :2:

• bikerrm
                    bikerrm, 20.3.17 10:52:46  

bílá je trochu nepraktická, sú krásné když sú nové,pak se musí uržovat,jinak budú škaredé,co ti doporučili na ošetřování?

• anina
    anina, 16.3.17 16:38:46  

Jak jste jezdili v tomhle krásném počásku? :7:

• kolbaba71
      kolbaba71, 16.3.17 20:29:51  

Já byl včera po práci. Pro nabrání kondice. Pohodová asi 60km projížďka podél vody. Nejradši bych jezdil obden, ale jsem omezen přítelkyní, počasím a prací. :6:

• kolbaba71
    kolbaba71, 13.3.17 22:44:38  

Tak jsem byl v sobotu na lehké projížďce z Kolína do Poříčan podél Labe. Narazili jsme na medvědí česne a spousty bahna v lese. :6:

Fotky
    http://tinyurl.com/judpusu
    Trasa
    http://tinyurl.com/gtmkxrt

• bikerrm
      bikerrm, 13.3.17 23:50:58  

nestavili ste se na slavníkovském hradišti?

• kolbaba71
        kolbaba71, 14.3.17 05:59:40  

Nestavili.

• bikerrm
          bikerrm, 14.3.17 11:28:25  

škoda,má to tam svoje kouzlo a co na soutoku?

• kolbaba71
            kolbaba71, 15.3.17 09:03:58  

Já jsem se nechal vést vedoucím výpravy, jenž to zorganizoval. Na soutoku lidi byli, ale nezdálo se, že je něco otevřenýho a tak jsme jeli dál.

• bikerrm
              bikerrm, 15.3.17 13:01:22  

proto jezdím sám, pohádal bych se s vedoucím výpravy na prvním rozcestníku

• kolbaba71
                kolbaba71, 15.3.17 21:28:02  

Já jak kdy, ale skupinkou sympatických lidí nepohrdnu. Nesmí to být ale chrti.

• bikerrm
                  bikerrm, 16.3.17 09:15:23  

chrti nejsú cykloturisti to sú závoďáci

• kolbaba71
                    kolbaba71, 16.3.17 14:17:11  

Otázkou co je zač cyklistka, co najela za tři týdny natěžko v průměru necelých 200 km/den.

• bikerrm
                    bikerrm, 16.3.17 16:27:35  

která?

• kolbaba71
                    kolbaba71, 16.3.17 20:27:38  

Její jméno neznám, ale asi by šla dohledat na internetu. Držela tak před 5 lety světový rekord v ujeté vzdálenosti, ale už nevím, jak se přesně ta disciplína jmenovala. Specializovala se na ultramarotony.

• anina
      anina, 14.3.17 07:49:05  

Vypadá to moc pěkně-podle foteček,osada Labe je fakt osada nebo trampíci? Vypadá to ,po rovince,/foto/,pohodově,bahno Tě neminulo - nebo jen ,viděl v lese,? :7:

• kolbaba71
        kolbaba71, 15.3.17 09:23:23  

Co jsme z osady zahlédli, tak to spíš připomínalo zahrádkářskou kolonii - přímo osadou jsme neprojížděli. Bahno bylo převážně jen v lese. Většinou tak cenimetr na rozbité asfaltce. Místy i hlubší. Ale to byly spíš izolované ostrůvky, jenž se většinou nevyplatilo objíždět.Mimo les na cestách byly sem tam napůl vyschlý bahnitý louže - nejspíš následek deště den předtím.

• bikerrm
        bikerrm, 17.3.17 08:50:00  

opravdu to nemá s trempíkama nic společného

• anina
    anina, 8.3.17 20:04:00  

tak mám kolečko u odborníka-bývalého závodníka-říkal ,už jsem se na Vás těšil, - asi má málo práce,lidi zatím jezdí bez předsezonky,není asi na ně moc teplo.Takže v garáži jen ,starší kolo,.na předstarším už jezdit nebudu - odvezu do sběr.dvora pro Afriku.Koupila jsem si náramek SOS,tak vše OK na sezonu.Jak vy - jezdíte? :2: :7:

• bikerrm
      bikerrm, 8.3.17 20:21:28  

u fišery?

• anina
        anina, 9.3.17 16:23:06  

ne,u ,Minji, Nováka /Michal/.....Vysočina.myslím,že jsem se už jednou ptala,ale doporučte nové botičky na kolo,staré 7leté Lake LXSdl s půlenou podrážkou už se mi rozpadly.Nevím,jestli objednat z Číny...máte s botama odtamtud zkušenost? :7:

• bikerrm
          bikerrm, 9.3.17 21:10:46  

lake sem měl taky než se po hodně kilometrech rozpadly,teď mám na mtb spešle, na zimu exustary a na silnic mám SIDI, to sú nejlepší tretry co sem gdy měl

• kolbaba71
      kolbaba71, 9.3.17 18:47:31  

Já byl včera po práci. Nic extra obtížnýho, jen kolem Vltavy a Berounky. Ale jak jsem byl na kole v neděli a předtím až někdy loni na koncí října, tak mě těch necelých 60km dalo docela zabrat. Zvláště ta část trasy od Vltavy domů, kde musím nastoupat nějakých 120m. Můžu buď provozem po asflatu, ale raději jsem to vzal po běžných kostkách. Kousek ve vedlejší ulici jsou i klasický kočičáky a ty jet na treku stojí i jen dolů. Jednou jsem ta jel a příště radši ne. Byl jsem pěkně vyklepaný a vykoukaný. Mezery mezi některými kostkami se blížily šířce pláště mého treku a nechtěl jsem riskovat let přes řidítka, kdyby se náhodou do té škvíry vešel.

• anina
        anina, 9.3.17 19:26:34  

Kočičáky jsou strašlivé,vždycky mám hrůzu,že slítnu -dostat se mezi 2 palice.To sis dal dneska docela zabrat,rozjíždíš to ve velkém stylu-chápu,čeká Tě štreka...Itálie. Jseš borec! :4:

• kolbaba71
          kolbaba71, 9.3.17 20:53:46  

Já mám obavy z prudkýho klouzavýho kopce. Nebo spíš obecněji řečeno z technických sjezdů. Jeden jsem kdysi napůl dobrovolně sjel. Nechal jsem se ukecat. Kopec vypadal celkem v pohodě, ale pak když mě přišlo, že už je to na hranici mých schopností, tak už nešlo bez pádu zastavit a to jsem ještě netušil, že "nejlepší" část mě ještě čeká. Najednou se kopec zalomil a z rozumnýho kopce byl rázem krpál.Ze začátku vypadal v pohodě, ale pak to byl jílový tobogán mezi stromy. Ty jsem občas míjel o centimetry a s každým stromem jsem si říkal, zda škrtnu o ten co je na řadě, nebo ten následující. Taky jsem si říkal, zda se mezi ty stromy vůbec vejdu. Jak by šel někdo pěší naproti, tak to by byl konec. Brzdit neplno bylo nesmysl ( z kola by se staly neovladatelný sáně) a když jsem brzdil jen mírně, aby se kola trochu protáčely, tak jsem se dolů řítil tak 30km/h. Není to nějaká závratná rychlost, ale vzhledem k tomu, že touto rychlostí jsem jel s mírným bržděním, rozhodně jsem nehodlal brzdy pustit. Naštěstí jsem to nějak zázrakem zvládnul, ale musel jsem snad 10 minut to rozdejchávat, než jsem byl schopen zase nasednout na kolo a jet dál.Od tý doby jsem se zas posunul dál a zkouším větší a větší kopečky, ale jak si nejsem jistý, raději sesednu a kopec sejdu. Už se nenechávám vyhecovat i když občas někdo vezme moje kolo a ukáže mě, že to jde i s mým kolem. Jednou mě to stačilo. Podruhý by to vyjít nemuselo.

• kolbaba71
    kolbaba71, 5.3.17 21:40:41  

Konečně jsem dneska odpoledne i přes mírný odpor přítelkyně vyrazil na kolo. Necelých 40 km po rovině mírným tempem bylo přesně to co jsem potřeboval, abych si první letošní vyjížďku užil.

• anina
      anina, 5.3.17 22:44:08  

Včera jsme si vyjeli taky,byl silný protivítr,ale dalo se.Dneska jen pěší vandr,bohužel zítra práce,tak jen 1 den.Je fajn,že je už takhle teplo,i když jsem trochu smutnila-před 20 lety v únoru jsme přespávali pod převisem,dneska pěkně v teplíčku a pohodě..inu,stárneme a ,líneme,...Pěkný začátek týdne :2: :2:

• kolbaba71
        kolbaba71, 5.3.17 23:15:03  

V srpnu bych chtěl v srpnu na cyklodovolenou do Itálie. Takže bych chtěl mít něco najeto. Pokud by se o povedlo, tak bych nejraději najel do června minimálně to, co loni za celý rok, abych to bez problémů zvládnul.

• anina
          anina, 6.3.17 08:19:41  

máš 4 měsíce - to máš co dělat tak,aby to tělo dobře zvládlo.Jedeme s kamarádama o prázdninách trans-sibiřskou magistrálu=vlakem ovšem,kola sebou...máme jízdenky zabukované,ale v Rusku nic není jisté..chce to dobrou přípravu.Na itálii dopustit nedám,Dolomity jsou prostě super! Jen jednou jsem měla špatný zážitek,pěší tůry při kterých mi zčernaly nehty na nohou/nic zvláštního/,ale bylo potřeba je ,stáhnout, -to fakt bylo ,výživný,přesto bych to šla znova.Kolik vás jede a máš doprovodné auto nebo busík? :2: :7: :7:

• kolbaba71
            kolbaba71, 6.3.17 12:04:12  

Ještě není úplně jisté, že pojedu. Dneska Chci zajít do cestovky. Skupina se kterou chci jet to objednali asi před týdnem, ale přítelkyně se pořád nemohla vymáčknout. Nakonec jsme se dohodli, že pojedu sám. Je to na celých 5 dní. Tak doufám, že není vyprodaný. Budou se jezdit hvězdicový výlety z penzionu. Neměly by to být žádný extra náročný výlety. I když jsem s touhle skupinou byl v Taurech, tak to náročnější bylo. Ale to jsem měl najeto. Z 6 dnů 4 pršelo, jefen totálně lilo, takže se nikam nejelo. Jeden den bylo jen pod mrakem a asi na 20 minut vysvitlo sluníčko. Bylo to pod vrcholem nějaké hory, poté, co jsme odhadem na 8 km zvládli 700m převýšení. Pravdou je, že poslední stovky metrů jsme svorně tlačili, i když cesta byla vcelku slušná a nebyla to jako první den hluboká šotolina. Ta byla tak na 1/2 trasy, jenž vedla převážně do kopce a na trekový kolo, co mám to moc nebylo. Ale příroda nádherná.

• anina
              anina, 6.3.17 14:29:27  

paráda.Koukala jsem na 1 cestovku na příští měsíc na Kanárské os. s kolem - ale je to tam po rovině stále afakt jen vyjížděčky na 7 - 10km...bohužel.v době matur.písemek-takže není šance na volno. Který měsíc vyjedeš? :2: :7:

• kolbaba71
                kolbaba71, 6.3.17 20:42:51  

Na konci srpna. Jinak fotky mám z posledního cyklozájezdu zde - http://tinyurl.com/z6vl88j . První byl ten, kam jsem málem neodjel. Mezi tím byly tuším jeden - dva další.

• bikerrm
                  bikerrm, 7.3.17 10:01:37  

nemám rád tyhle zájezdy, kde ti někdo nalinkuje co a jak máš dělat,vytvoří ti umělé dobrodružství a všechno ti nachystá,škoda dovolené, miluju volnost, zbalím si bágly na nosič a vyrazím někam ,plán na hrubo a pak jenom dolaďuju, to je to pravé dobrodrůžo, nevědět kde budeš další noc spát

• herbertboss
                    herbertboss, 7.3.17 11:38:52  

Taky bych nechtěl

• kolbaba71
                    kolbaba71, 7.3.17 16:41:58  

Kdybych měl takovou kondici jako známí kamaráda, co si udělali cyklodovolenou do Chorvatska natěžko, tak bych se možná do nějakého dobrodružství pustil. Jeli tam i zpět po vlastní ose. Za tři týdny najeli asi 3500km. Ale takhle jsem rád, že nebudu jezdit natěžko a někam se podívám s lidma co jenž jsem až na jednu vyjímku viděl před 4 lety. Vyrazit na kolo sám mě neláká a nejspíš by mě to ani u přítelkyně neprošlo, jelikož ač na kole jezdí, by si na to nejspíš netroufla.

• anina
                  anina, 7.3.17 19:31:46  

taky jezdím jen s partou,nechci jezdit do ciziny sama,nejen pro bezpečnost a zdraví,ale taky je větší legrace...letos na transsibiř.pojede i táta Jirky-tomu je kolem 60...ale je naprosto ve formě a úžasnej!Takže ve věku to není...musíme teď něco najezdit,je hloupé,že prší,ale i tak... :4:

• kolbaba71
                    kolbaba71, 7.3.17 19:51:56  

Já v té partě budu skoro nejmladší. S touto partou jezdil i 80 pán. Vše bravůrně zvládal, ale už mu táhne na 90 a tak letos už nejede. http://tinyurl.com/jul85fd