Psí akce a závody

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Monicicinka (2017-12-14 12:36:48)vogi1 (2017-11-24 14:31:44)www.kamzik (2016-12-03 21:23:48)rpg-1 (2015-05-28 12:46:36)
Psí akce a závody
Založeno: 6. 11. 2013 | Příspěvků: 558 | Členů: 4

Pojďte sem vložit jakoukoliv akci s pejsky či závody a výstavy :))

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• intago
    intago, 23.11.17 13:04:01  

výborný nápad pro pejskaře
    http://www.pesopark.cz/
    K množství článků vzpomínek lidí na Waldu přidávám, že nás navštívil koncem šedesátých let v našem tehdejším domě ve Vratislavicích, nyní Liberec 30, v Obvodní ulici. Přijel si pro štěně. Já bohužel nebyl doma, ale na prázdninách na statku prarodičů v jižních Čechách.

Moje matka totiž ve Švédsku v polovině šedesátých let sehnala chovatele a ti přivezli fenku agfánského chrta, tehdy úplnou novinku. Jmenovala se Rashna el Kandahar a měli jsme ji moc let, až se jí udělal nádor na krku. Vzpomínám, jak jsem ji učil skákat přes překážky, až si zlomila přední nohu a dostala sádru. Pak ji měla trochu zdeformovanou, ale běhala jak divá dál a nikoho neposlouchala, jak mají afgáni ve zvyku, inu aristokratický pes, na povely neslyší. Zato koček a králíků zakousla bezpočet.

Úplně prvního afgána měl pan Badalec, ředitel liberecké ZOO. Matka založila chovnou stanici el Raja, nebo Rajah, už si nevzpomenu. Hned první vrh štěňat se vyvedl, pomáhal jsem u porodu a jak bylo v chovatelství zvykem, jedno štěně připadlo majiteli psa za nakrytí. Pro něj sehnal pan Badalec majitele -samotného Waldu. Psovi jsme dali hrdé jméno Samuraj Asaraj el Raja(h?) přijel. Dlouhá léta vycházely v novinách a časopisech fotografie Waldy s velkými chundelatými bílými psy.

Několik let nám Walda posílal novoroční přání s fotografií sebe, Oliny a psů,. Zde je druhá strana se vzkazem. O jeho chovatelských úspěších ale nic nevím.

Se slečnou Blechovou se Walda seznámil prý právě v libereckém ZOO přes pana Badalce. Afgány v ZOO měli za jednou klecí se zvířaty. Také jsem chodíval s naší Rašnou je společně pouštět do horního velkého výběhu.

V článku v novinách jsem se dočetl, že Walda říkal psovi Sam, ačkoliv se jmenoval Asaraj, toho samuraje tam matka přidala jaksi navíc. A jeho partnerka, co přivezli z Německa, byla Ina, viz foto a Waldův zápis na zadní straně foto.

Také pamatuji, jak pan Badalec naší Rašně zabil jedno štěně a zahrabal u nás na zahradě, bylo jaksi navíc, nedostalo by průkaz. Litovali jsme pak, že jsme ho neschovali.

A na závody v libereckém letišti i jinde jsme také jezdili, jen Rašna častokrát ani nevyběhla, nechtělo se jí. Pamatuji i na praktiky ohledně hodnocení jednotlivých afgánů. I tehdy ze známosti šlo leccos... Pan Badalec i jiní zasloužilí chovatelé měli vždy to nejvyšší hodnocení pro své psy...
    http://intago.sweb.cz/Walda.jpg
    http://yuung.sweb.cz/Walda1.jpg

• clen.putinovy.revolucni.rady
    clen.putinovy.revolucni.rady, 12.1.17 13:30:22  

dobrý den,
    prosím vás . .koupil jsem čivavě dva oblečky velikost 30, 34 a je mu to velké.
    nechtěl byste někdo z Prahy nejlépe si je ode mě odkoupit?
    nevím co s nima páč jsou mu velké přes zadeček
    za každý chci jenom 130 kč /stáli 260 jeden/
    moc byste mi pomohli, piště do vzkazníku
    https://nahraj.to/1CV1
    https://nahraj.to/1CV4

• www.kamzik
    www.kamzik, 12.10.16 18:11:18  

Na podzim se nechystáte na žádnou akci? :) Nebo nějaké foceníčko, nebo jen společné setkání? :)

• debri
    debri, 2.6.16 03:56:42  

Jinak mi to nejde než přes galerii.. :9: tak přidany fotečky Tarči z agility. A Peti z vystav. pokud chcete mrknout na videa na youtube pod Petra Kolegarova. :4:

• kobylatko
    kobylatko, 10.1.16 21:38:48  

Wulfi který jedete letos výstavy s šarplošema a pak ty s Cyrem ?

• Wulfina
      Wulfina, 10.1.16 22:07:25  

nevim :1: :1: :1:
      No, ráda bych s Tarem ještě Polsko, ať s ním dodělám Interšampiona a s Cyrem, bych jela zatim jen ČR...

• Monicicinka
        Monicicinka, 10.1.16 22:09:18  

V únoru Brno asi nejedete, co?

• Wulfina
          Wulfina, 10.1.16 22:21:09  

nejedu, Cyrovi bude v únoru 5 měsíců, a to je pro mě naprostá ztráta času... pojedem v březnu klubovku a 1x prahu (to bude ve třídě dorostu) a od června pojedem třída mladých a sbírat CAJCE... :2:

• kobylatko
            kobylatko, 10.1.16 22:28:07  

Tak pak dej vědět až pojedete Brno :15: :1: .

• Wulfina
              Wulfina, 10.1.16 22:31:26  

Někdy na podzim :4:

• kobylatko
                kobylatko, 5.2.16 21:39:02  

A kde to tam bývá ?a prý jestli je tam i stánek s pivem a rybářskýma potřebama :1: .

• Monicicinka
                  Monicicinka, 5.2.16 21:59:15  

V Brně je to normálně na brněnským výstavišti. Stánků s občerstvením je tam dost :) Ryby asi nevedou :D

• Wulfina
                  Wulfina, 5.2.16 22:17:06  

Na výstavišti, ne rybí potřeby tam nejsou, ale stánky s pivem tam dost často bývaj...

• kobylatko
                  kobylatko, 5.2.16 22:18:19  

Kují :2: .

• Monicicinka
            Monicicinka, 10.1.16 22:38:53  

škoda :( Pokud by to klaplo, tak bych měla dělat zapisovatelku někde :) (ale asi to nevyjde :( )

• kobylatko
              kobylatko, 10.1.16 23:26:54  

Já budu doufat v to že mi výjde nějaká ta výstava na čumendu :2: .

• kobylatko
        kobylatko, 10.1.16 22:10:13  

Bych se právě někdy chtěla na vás přijít mrknout :2: ,je jedno jestli s Cyrem nebo se Sharislands :15: .

• Wulfina
          Wulfina, 10.1.16 22:21:38  

Já nejezdím vystavovat s chovatelskou stanicí Sharislands, pouze s Tarem...

• Monicicinka
    Monicicinka, 6.1.16 15:11:15  

Zjistila jsem úžasnou věc :) Pro vyřízení Interšampiona už ani není potřeba mít potvrzené kartičky :) Na stránkách ČMKÚ je formulář, kde vyplníte informace o psovi, o majiteli, a potom datum a místo konání výstavy, rozhodčího a katalogové číslo psa. Přidáte k tomu kopii obou stran rodokmenu a odešlete mailem a oni si to podle dodaných výsledků zkontrolují a vyřídí :)

• Wulfina
      Wulfina, 6.1.16 20:46:37  

aha, a oni ti pak pošlou nějaký potvrzení, že to zkontrolovali?

• Monicicinka
        Monicicinka, 6.1.16 21:29:09  

Prý odpovídají na ty maily, když to odešleš. Tak ti buď napíšou, že to brzo pošlou nebo v čem je zádrhel :)

• Monicicinka
          Monicicinka, 6.1.16 21:30:21  

Dneska jsem to odeslala,tak dám vědět :)

• Wulfina
            Wulfina, 7.1.16 09:32:22  

..."že to brzo pošlou nebo v čem je zádrhel"

A co by ti měli poslat? Jako diplom?

• Monicicinka
              Monicicinka, 7.1.16 10:02:26  

Ten normálně poštou, na dobírku....cenu jsem ještě neobjevila :D

• Wulfina
                Wulfina, 7.1.16 16:19:22  

počkej, počkej, nechápu... co ti přijde poštou? ověření cacibů? nebo co?

• Monicicinka
                  Monicicinka, 7.1.16 16:47:35  

Titul Interšampion. To ověření by právě už nemělo být potřeba. Oni by si to měli zkontrolovat ve výsledcích sami, dle toho katalogového čísla a pak ti rovnou poslat vyřízený titul :)

• Wulfina
                    Wulfina, 8.1.16 21:46:04  

aháááá

• kobylatko
    kobylatko, 2.10.15 22:07:15  

Kdo máte v plánu :1: ? 17. 10. Oficiální závody agility psi v Litovli .

• Wulfina
      Wulfina, 2.10.15 22:12:57  

To makám... :-)
      Já jsem přihlášená do Nitry...

• kobylatko
      kobylatko, 2.10.15 22:16:27  

No já si zatím užívám flákání :1: i když je to už fakt kolikrát děsný a otrava,práce by se šikla.

• kobylatko
      kobylatko, 16.10.15 16:46:26  

Tak se těším na zítřejší agility :15: ,tak doufám v to že se něco nepodělá,jestli tam bude zas stáneček tak děckám něco dovezu asi jako teda vždy něco dovezu zvířounům :1: :1: ,stejně tak i příští týden kdy lezu na pracák :8: a já si pořídím tak max. zimní bundu ať v zimě nezmrznu.Twl na ven mám hader jak nas ... :1: :1: a do mesta jen pár kousků :1: :1: .

• Wulfina
        Wulfina, 16.10.15 16:49:48  

Já se půjdu podívat do práglu do Letňan na Duo cacib :4: Chci pro Cyrona výstavní vodítko, půjdu pozdravit kamarádku, se kterou se vidíme jen párkrát za rok a půjdu se podívat, jak na tom bude Tarova sestra a půjdu se jen tak mrcasit :1:

• kobylatko
          kobylatko, 16.10.15 17:45:47  

Takže nakonec máš volno ?

• Wulfina
            Wulfina, 16.10.15 19:25:18  

No, když mám do 3.11. dovolenou, tak ano, mám volno :4:

• kobylatko
              kobylatko, 16.10.15 21:07:03  

Si to někde psala :1: :1: ?

• Wulfina
                Wulfina, 16.10.15 22:28:19  

aha :1:

• kobylatko
                  kobylatko, 16.10.15 23:59:36  

Vpoho :1: :1: ,se stává :1: .

• Monicicinka
          Monicicinka, 16.10.15 17:59:36  

Jaký vodítko vybíráš? :)

• Wulfina
            Wulfina, 16.10.15 19:26:56  

No, chtěla bych klasický...
            http://obojky-nubika.wbs.cz/vystavni_voditka/vystavni_voditko1_original.jpg

třeba takový :2: A nebo možná hádě :-)
            Tara vystavuju normálka na řetízkáči a 40cm velkym vodítku (kdyby něco, tak vim, že to nepřerve), u Cyrona to nebude potřeba :4:

• Monicicinka
              Monicicinka, 16.10.15 19:44:52  

Taky korálky :) :D My máme zatím jednoduchý vodítko-jen tu tkaničku, bez ozdob :D Ale právě uvažuju, jestli si někde objednat/nechat vyrobit pro entlu takový...jen si nejsem jistá, jestli se to s těma korálkama nebude naopak moc motat a nebude to spíš nepříjemný do ruky na vystavování...

• Wulfina
                Wulfina, 16.10.15 19:47:06  

právě, chci si to zkusit :4:
                Ale taky uvažuju nad hádětem - stříbrný a k tomu něco krátkýho do ruky...

• vogi1
                  vogi1, 16.10.15 19:50:31  

Mám hádě pro Izzy, ale moc se mně to nelíbí. Když zatáhla, tak se škrtila. Teď už bych si pro ni pořídila polostahovací řetízkovej obojek.

• Monicicinka
                    Monicicinka, 16.10.15 19:51:44  

Ája ho má zapnutý na nestahování. Já celkové myslela, že je ve výstavním řádu, že nesmí být stahovací obojek a přitom u dobrošů a tak to používají pořád...

• vogi1
                    vogi1, 16.10.15 19:53:44  

To jsem měla strach, aby se nevyvlíkla. A naštěstí nám nikdo nikdy nic neřekl.

• Wulfina
                    Wulfina, 16.10.15 20:33:19  

Taky mám stahovák...

• Monicicinka
                  Monicicinka, 16.10.15 19:50:43  

tak jsem vystavovala původně-hádě+černý (celkem) tenký vodítko :D už mám koupený i tenčí :) A raději ho beru vždy sebou na výstavu-kdyby Ája nějak blbla, že bych si prostě nebyla něčím jistá, tak bych se k němu vrátila. Aspoň mám jistotu, že z něj by se vyvlíknout neměla...

• vogi1
                vogi1, 16.10.15 19:47:30  

Si zvykneš :15:

• Monicicinka
                  Monicicinka, 16.10.15 19:52:14  

Když já jsem zvyklá si vodítko smotávat do ruky, podle potřeby....ale ty vodítka s korálky se mi líbí :) :D

• vogi1
              vogi1, 16.10.15 19:47:02  

Téda, ty neotálíš :1:
              Pěkný vodítko :6:

• Wulfina
                Wulfina, 16.10.15 19:47:24  

Tak když už tam budu :4:

• vogi1
                  vogi1, 16.10.15 19:56:57  

Seš jako já, taky mám už asi rok doma ohrádku pro štěňata a nedávno jsme koupili prkna na zhotovení porodní bedny :1: :1:

• Wulfina
                    Wulfina, 16.10.15 20:33:38  

:1: :1:

• kobylatko
      kobylatko, 17.10.15 18:07:10  

Tak něco málo z dneška :15: :1: http://kobylatko.rajce.idnes.cz/17.10.2015_-_Agility_Litovel_-_Dvur_Nove_Zamky# .

• Wulfina
        Wulfina, 17.10.15 21:02:36  

Pěkný :4: