Dokažte existenci boha

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Smrtelne.vazny.Johnny (2016-12-11 02:22:39)paravan (2016-12-10 09:01:34)arecuk (2016-12-09 14:05:22)Pavel.Hangurbadzo (2016-12-09 13:54:26)Hosamen (2016-12-05 08:37:23)punisherr (2016-11-28 22:25:20)sirStanley (2016-11-27 13:56:10)chenrezig777 (2016-11-27 00:46:18)poko (2016-10-19 12:26:09)barb19 (2016-10-01 18:41:06)nordic.pride (2016-09-05 22:10:37)lastovka (2016-08-02 02:15:18)vsemohouci (2016-04-24 22:20:43)slavidan (2016-04-23 08:24:25)IGNACIUS-mec.pravdy (2016-01-04 19:57:38)caw.com (2016-01-04 14:20:08)mnavii (2015-07-15 18:41:03)AYA12 (2015-07-06 08:43:18)xxxxxxx777 (2014-06-17 20:06:46)therion666 (2014-03-25 11:53:57)
Založeno: 3. 11. 2013 | Příspěvků: 2 425 | Členů: 20
Správci: chenrezig777 (hlavní)

Veškeré důkazy existence Boha jsou iluzí...
Každý důkaz obsahuje chyby a neprokazatelné předpoklady...
Není jediný důkaz pro existenci boha.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Pavel.Hangurbadzo
    Pavel.Hangurbadzo, 16.11.16 13:38:11  

Tady máte dalšího boha, věřící inteligenti! :15: :15: :15:
    http://tinyurl.com/joqv9mo

• Domecek
    Domecek, 11.11.16 13:52:49  

Existuje Bůh? Jsme na to stejně, jako embrya v následujícím příběhu:
    V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka. První se druhého zeptalo: „Věříš v život po porodu ?“ „Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto, abychom se připravili na to, co bude pak.“ „Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat…“ „To přesně nevím, ale určitě tam bude víc světla, než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.“ „ No to je přece nesmysl! Běhat se nedá. A jíst pusou, to je úplně směšné! Živí nás přece pupeční šňůra. Něco ti řeknu: Život po porodu je vyloučený – pupeční šňůra je už teď moc krátká.“ „Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno jinak, než jsme zvyklí.“ „Ale nikdo se přece odtamtud nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život není nic, než velká stísněnost v temnu.“ „No, já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.“ „Máma? Ty věříš v mámu? A kde má jako podle tebe být?“ „No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom vůbec nebyli.“ „Tomu nevěřím! Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.“ „No, ale někdy, když jsme z ticha, můžeš zaslechnout, jak zpívá, nebo cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom…“
    Křesťané věří, že smrtí to nekončí, stejně jako fiktivní miminko v příběhu.
    Fyzik Pascal řekl: „Jestliže v Boha věříš a Bůh není, nic jsi tím neztratil. Jestliže však v Boha nevěříš a Bůh je, ztratil jsi všechno.“

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 11.11.16 14:39:15  

Takové dokazování se řadí mezi logické klamy. U věřících to ani jinak nejde, protože nemají ani náznak nějakého důkazu, že ten jejich pánbíček opravdu existuje.

• chenrezig777
      chenrezig777, 12.11.16 04:14:15  

posmortny zivot nijak nesouvisi s existenci boha...Napriklad v ateistickych nabozenstvich buh neni, ale posmrtna existence ano

• Antony52
        Antony52, 12.11.16 09:13:24  

Opravdu? A nějaké konkrétní podání by se nenašlo? Ve kterých ateistických náboženstvích konkrétně?
        Máš li na mysli buddhismus tak ten existenci boha nepopírá. Pouze jej neuznává a tvrdí že je součástí "samsáry" ze které chtějí uniknout. :11:

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 12.11.16 09:25:29  

Konkretně je známo, že bohy si lidé vymýšleli, na kde co, Až prolhaný Mojžíš, v té záplavě bohů udělal pořádek, a vymyslel jednoho boha na všechno. Doufám, že teď už pochopíš, že všechna náboženství odvozená z Judaismu, stojí na prolhaném Mojžíšovi, a křesťanství navíc na prolhaném Ježíškovi.

• chenrezig777
          chenrezig777, 12.11.16 23:16:18  

to neni buh....buh je nevhodny preklad slova deva

• Smrtelne.vazny.Johnny
        Smrtelne.vazny.Johnny, 11.12.16 02:18:39  

V souvislosti s jógou nebo buddhismem jsem slyšel o bozích spíš jako o bytostech, které obívají tzv. božské světy, jsou mocný, ale pořád omezený.

Co se týče systémů jako je jóga/buddhismus, jihoamerický šamanismus, tam figuruje jako prazdroj veškerý existence tzv. absolutno, což by se dalo možná brát jako ekvivalentní s termínem boha ze západních náboženství.

Květoslav Minařík pak vysvětluje v nějaké ze svých knih, že je bezpředmětné, jestli se člověk upíná na boha jako na bytost disponující dokonalými vlastnostmi a nebo na ty vlastnosti sami o sobě, jde jen o vztah k těm vlasnostem a nezáleží na tom už z principu. Když pominu nějakej náboženskej balast, myslim si, že definování boha jako bytosti nebo jeho nedefinování jako bytosti vůbec je jen otázka volby specifickýho přístupu, který se liší napříč kontinenty. Minaříka doporučuju, pokud někoho vážně zajímá podstata vesmíru. Sice mi rozhodil myšlení takovym způsobem, že sem se s tim ještě úplně nevyrovnal a možná ani úplně nevyrovnam, ale věřim mu.

• punisherr
    punisherr, 6.10.16 21:23:16  

https://youtu.be/qq_WqYFiLvc
    >> 5:21
    :4:

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 7.10.16 04:46:31  

Je tam zajímavá věta: Člověk může dělat co chce, ale nemůže chtít, co chce.

• poko
        poko, 19.10.16 11:48:46  

I chtít můžeš co chceš, otázka je, kdo Ti to splní?

• Hosamen
          Hosamen, 19.10.16 18:32:14  

To ovšem nezáleží na tobě.

• Smrtelne.vazny.Johnny
          Smrtelne.vazny.Johnny, 29.10.16 21:10:43  

Možná je to myšleno v rámci hry mezi vědomím a podvědomím. Např. spousta lidí vědomě chce mít úspěšnou a silnou osobnost, ale podvědomě si libují v roli oběti. Pak nedokážou udělat něco, k čemu vede víceméně přímočará cesta, protože sami sobě hazí klacky pod nohy.

Něco takovýho si pod tou zajímavou větou představím já.

• osoba
    osoba, 2.10.16 21:02:30  

Existenci Boha perfektně dokazují zarytí ateisté, když ve snaze najít důkazy proti němu nacházejí nezvratné argumenty o opaku.
    https://gloria.tv/video/YFVvd6rzumtW4cRmeBng1F6PD

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 3.10.16 07:01:41  

Nechce se mi dvě hodiny čumět na rozvláčné video. Můžeš v krátkosti popsat důkazy, objevené ateisty, které svědčí o existenci Boha? :8:

• arecuk
        arecuk, 6.10.16 19:15:49  

Nemůže.

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 6.10.16 19:31:42  

Vypadá to tak. Jinak by tu už vítězoslavně řičela! :15: :15: :15:

• Hosamen
      Hosamen, 23.10.16 11:07:35  

Víš, podívej se na domorodce po celém světě. Pokud člověka stvořil Bůh, měli by si být podobní svými tělesnými znaky. Nejsou.

• chenrezig777
      chenrezig777, 2.11.16 23:33:52  

smula opicko. Nikdo Ti ty kraviny nezbasti

• Pavel.Hangurbadzo
    Pavel.Hangurbadzo, 1.10.16 19:11:32  

Kde je Bůh:
    http://tinyurl.com/jaledo6
    Po načtení je nutné kliknout na tlačítko: Originální.

• medan
    medan, 22.9.16 22:12:50  

Jsem přesvědčen že Bůh neexistuje vem si války,záplavy,jak říkají křesťané že Bůh je láska,tak se chová láska sakra lidi přemýšlejte

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 23.9.16 04:28:22  

Věřící mají přikázáno nemyslet, a tak se toho drží! :15: :15: :15:

• Hosamen
      Hosamen, 2.10.16 10:25:39  

Pokud vím, tak právě nejvíce zločinů, násilí a válek dělají lidé, kteří Bibli neno něco jiného nečetli ale věří. Je směšné, pokud po příznivcích bohů přibývají mrtvoly a někdo tvrdí, že Bůh je láska.
      Je směšné, když jeden věřící tvrdí, že má lepšího (jediného) boha než jiný.

• poko
        poko, 19.10.16 11:46:52  

Nejvíce lidé umírají na lůžku a v leže.

• Domecek
      Domecek, 11.10.16 20:20:38  

Bůh stvořil dokonalý svět. První člověk nepotřeboval žádné sáhodlouhé instrukce, aby žil s Bohem v láskyplném vztahu. Avšak po hříšném jednání prvních lidí, Adama a Evy, to šlo s lidstvem s kopce. Bůh musel dát Izraelitům dosti rozsáhlé zákony, aby viděli, kde jsou určité hranice ve vztazích a aby mohli obnovit láskyplný vztah s Bohem. Bůh není tvůrcem utrpení (válek apod.), ale sklání se k těm největším ubožákům, aby jim v jejich soužení pomáhal. Přitom, kdyby nebyl láska, už dávno by se na lidstvo vykašlal, protože člověk si dělá vše po svém a tvrdí, že Boha nepotřebuje. Bůh je ale nesmírně trpělivý a touží po vztahu s úplně každým člověkem. I s těmi, které lidská společnost zavrhuje. Tomu říkám láska.

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 11.10.16 21:36:50  

Koho mi tyhle žvajsty jenom připomínají? :8: Že by toho otrapu Pepu? :8: :15: :15: :15:

• punisherr
    punisherr, 20.9.16 21:23:03  

Michael Talbot - Synchronicity and the Holographic Universe
    https://youtu.be/6rgYz_BU2Ew

Zajímavý rozhovor

• punisherr
    punisherr, 5.9.16 18:07:24  

http://www.bbc.com/earth/story/20160901-we-might-live-in-a-computer-program-but-it-may-not-matter

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 13.9.16 12:06:53  

Má to stejné problémy, jako víra v bohy. Nejde dokázat, že bůh neexistuje. Stejně tak nejde dokázat, že nežijeme v simulaci.
      V takovém případě platí: Dokaž že existuje nějaký bůh, dokaž, že žijeme v simulaci.

• punisherr
        punisherr, 20.9.16 21:14:42  

S tím nelze než souhlasit.

• punisherr
    punisherr, 9.8.16 23:33:29  

http://poctiva-filosofie.webnode.cz/jak-zkoumat-nitro/

"Pokud se upneme na cokoli v zevním světě, je to pomijivé, nestálé a výsledkem je utrpení."

Nemusíme se upínat ale stejně tak nemusíme od zevního utíkat, ne? Nemyslím si, že útěkem do onoho "vnitřího světa který si utváříme sami" se stáváme nějak dokonalejšími...
    A k té vnitřní radosti - to si má např. vězeň vzpomenout jak se kdysi smál a to ho má spasit? Dost zvrácená představa :11:

• chenrezig777
      chenrezig777, 16.8.16 23:38:35  

Vezen? Jack London Tulak po hvezdach. Vezen, ktery nasel vnitrni svobodu.... Roman od velmi znameho autora. Cely se odehrava ve vezeni, az po poravu dotycneho....

-------------------------------------
      Epiktetos: Nektere veci jsou v me moci, nektere v me moci nejsou.... V me moci neni (cokoli ve svete, tyto veci jsou otrocke). V me moci je pouze nalezite uzivani predstav. Epiktetos byl stoik...

• punisherr
        punisherr, 17.8.16 22:08:26  

Problém je v tom, že nebýt zasažen vnějšími okolnostmi je velmi těžké, ono by to bylo svým způsobem až nelidské, kdyby nevznikaly žádné reakce na to co se nám děje...
        Např. já jsem byl dnes v práci a kolem mně seděli 3 další lidi kteří se bavili v holandštině a skoro si mně nevšímali. I když jsem si říkal, že prostě budu dělat svoje a nenechám se tím ovlivnit (stoicismus - hlavně Marcus Aurelius je mi dobře znám, a ocěnuji jej) ale na konci dne mně to psychicky hodně zdeptalo. Den předtím tam byli jiní 3 lidé, a parádně jsme si pokecali v anličtině o všem možném a to mně zase samozřejmě pozitivně naladilo.
        Možná bych se podle stoicismu tím neměl zabývat protože to není v mé moci (přízeň ostatních atd.) ale reakce mojeho aparátu se stejně dostaví...

• chenrezig777
          chenrezig777, 23.8.16 10:16:59  

ano, a co umyslne vytvareni dobrych nalad? Tim muzes si z oskliveho dne udelat krasny... Relaxace smichem) Vyborna terapie....

Tim vlastne ovlivnujes sve nitro... Asi bych si dal spunty do usi, aby me hovor nerusil.

• punisherr
            punisherr, 25.8.16 21:31:14  

Jenomže nálady se střídají, nelze být neustále v dobré náladě... to funguje tak trochu jako střídání dne a noci.
            Pokoušet si uměle vytvářet dobrou náladu když tě vnější okolnosti ženou do pravého opaku je jako pokoušet se zažívat příjemno když tě zrovna akutně bolí zub...
            Maximum co lze, je možná vytvořit si určitý odstup jakožto nezávislý pozorovatel a zmírnit tak negativní vliv vnějších okolností.

• chenrezig777
              chenrezig777, 26.8.16 01:45:55  

Nekteri lide maji vybornou obranu. Kdyz jsou v zoufale situaci, vse hodi za hlavu a zacnou se smat....

Vis, kdyz clovek ziska urcity odstup od situaci, je spise pozorovatelem,vetsinu neprijemnych veci proziva mene neprijemne....

Pokud fyzicky netrpi, nema bolesti, tak vlastne o nic nejde...
              Dusevni utrpeni, to je zpusobene lpeni na necem, co neni v me moci...

To se da cvicit. Chce to silnou vuli... Recti stoikove ji cvicili tak, ze v parnem lete lehali do horkeho pisku a v zime objimali sochy...
              Dokonce i tak, ze kdyz meli velkou zizen, napili se v horku vody a pak ji vyplivli... Coz chce opravdu silnou vuli.

K posilovani vule pomahaji i pusty.. Sveho casu jsem drzel pust 4x mesicne.. Pri uplnku, ctvrtich a novu...

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 27.8.16 08:27:27  

Půsty jsou vynikající věc. Pravidelně se opakující půst způsobí, že se organizmus na něj adaptuje, a v době půstu nemá ani hlad.
                Tohohle přizpůsobení se podmínkám, nejsou schopny nádorové buňky, a to dává organizmu možnost rozlišit, že se jedná o nedisciplinované buňky, a tím pádem je izolovat, nebo likvidovat.

• Smrtelne.vazny.Johnny
      Smrtelne.vazny.Johnny, 26.8.16 16:08:55  

V tom článku je hodně zjednodušeně naznačený něco, co je jádro původní jógy nebo Buddhismu, kde se přikazuje se od vnějšího světa odvrátit. Odvrátit v tom smyslu, že se člověk přestane vyžívat ve vnějších impulsech (sex, jídlo pro chuť atd.. prostě vzruchy). Úplně odstranit reflexní, impulsivní přemýšlení a nahradit jej sebekontrolou. Rozvíjet bezpříčinnou radostivost, ale neztratit přehled o okolí a akceschopnost. Ten kodex jógy je něco natolik cizího a zvláštního, že jsem celkem přesvědčenej, že ho v současný době na Zemi nedodržuje nikdo. Nejlíp na tohle téma podle mě píše Květoslav Minařík.

Ale jinak co se týče trochu normálnějšího života, myslim si, že bez odstupu od světa nejde mít pořád dobrou náladu. Můžu se snažit jak chci bejt pořád v pohodě, ale v určitou chvíli zjistím, že v sobě dusím vztek nebo smutek. Možná to tak musí být už z principu. Ale zase jde tou vůli situaci alespoň zlepšit pěstováním nějakýho nadhledu, děláním si z věcí srandu atd.

• chenrezig777
        chenrezig777, 26.8.16 23:25:41  

ono i v zivote muzes byt svedkem, pozorovatelem, je to spise otazka cviku.

Jinak Minarik byl vyborny

• Smrtelne.vazny.Johnny
          Smrtelne.vazny.Johnny, 27.8.16 08:00:44  

Zrovna třeba v tom Minaříkovo kodexu bylo i podléhání svým pudům špatně a to mi přijde už docela hard.

• chenrezig777
            chenrezig777, 10.9.16 14:29:33  

no, tvrdy to bylo, ale je fakt, ze totalni kontrolu nad sebou samym jinak tezko ziskas

• chenrezig777
              chenrezig777, 10.9.16 14:30:08  

alternativou muze byt tantra

• Smrtelne.vazny.Johnny
                Smrtelne.vazny.Johnny, 13.9.16 14:51:20  

Zajímavá alternativa je brát svět jako klec, nějakou celu, kterou si můžeš užívat dle libosti, bourat zdi třeba tim, že nebudeš tak sociálně podmíněnej atd.

Takovej pohled člověka neodřízne od pocitovýho prožívání, ale zároveň nepodlehne iluzi, že by něčim, co může udělat k NĚČEMU směřoval.

Tohle je pro mě dobrý. Jako člověk, co přičichnul k Minaříkovo učení a podobným věcem, už nemůžu ani se nechci vracet ke klasickýmu světskýmu životu, ale vzdát se unášení se pocity taky nechci.

• chenrezig777
                  chenrezig777, 1.10.16 17:54:02  

jj. Clovek si muze vyvolat stesti silou vule......

• chenrezig777
    chenrezig777, 7.8.16 05:50:24  

http://www.poctiva-filosofie.webnode.cz

Svet, ani hmotu nelze dokazat

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 7.8.16 06:52:09  

Kdo vyjde z chybných předpokladů, zákonitě dojde k chybným závěrům. Předpokládá, že žijeme v simulaci, nebo ve snu, ale ani jedno nemůže prokázat.

• chenrezig777
        chenrezig777, 7.8.16 10:56:07  

pokud vychazim z predpokladu, ze jsem si sebe vedom, nelze dokazat existenci sveta. Principialne nelze....

Ty nazyvas vedomi sebe chybnym predpokladem?

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 7.8.16 18:48:38  

Ne. Chybný předpoklad je ten, že žijeme v simulaci, nebo ve snu.

• chenrezig777
            chenrezig777, 7.8.16 20:16:00  

nedokazes, ze je chybny.... nemuzes totiz bvedet, co je mimo JA JSEM.

Nevis, jestli Te receptory informuji o realite

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 7.8.16 20:35:20  

Není na mně, abych dokazoval, že to tak není. Je na tobě, aby jsi dokázal, že to tak je.

• chenrezig777
                chenrezig777, 9.8.16 11:09:05  

mylis se.... Ty, pokud existujes, vse odvozujes z vjemu, u kterych nevis, zda li jsou pravdive

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 9.8.16 11:46:13  

A co by způsobilo, že nejsou pravdivé?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 9.8.16 12:07:55  

Protoze nevis, na co jsou receptory napojeny.....

• chenrezig777
                    chenrezig777, 9.8.16 12:09:13  

Nevis li, na co jsou napojeny, tak informace, na co jsou napojeny nemusi byt pravdiva.... jinymi slovy, veskere informace mohou byt podvrh.....

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 9.8.16 13:32:41  

ch: Smysly ti dodávají informace o okolí. Z jakého důvodu, jim nejde věřit?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 9.8.16 14:28:16  

to je uplne stejne, jako kdyz tvrdis, ze bible rika pravdu, protoze to bible tvrdi....

Nemuzes vedet, jestli jsi napojen na virtualni realitu, nebo skutecnou realitu....

Pokud na virtualni, jsi informovan lzive, ze vnimas realitu....
                    Proto nemuzes z receptoru odvozovat, ze jde o skutecnost

• punisherr
                    punisherr, 9.8.16 22:25:09  

A nejsou ty receptory to jedine co mame? Z ceho jineho jinak usuzovat kdyz ne z tech receptoru?
                    Pokud se od nich chces odriznout, tak muzes zit odpoutane jako napr. Ramana maharshi, ale co z toho...

• chenrezig777
                    chenrezig777, 16.8.16 23:29:19  

samozrejme. Jenze usuzovat, ze jsou napojeny na realitu je jen vira.... A proto je to nedokazatelne...

Maharishi byl v pohode

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 17.8.16 06:24:37  

Tam jsou dva stavy: Jsou napojeny na realitu, nejsou napojeny na realitu.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 23.8.16 23:11:39  

ano, a nelze rozhodnout, co plati

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 24.8.16 18:29:18  

Slyšel jsi o Buridanovu oslovi? Ten pošel hlady, mezi dvěma kupkami sena. Nemohl se rozhodnout, kde začít jíst. :15: :15:

• chenrezig777
                    chenrezig777, 25.8.16 04:06:28  

Ty hromady byly totozne.... Problem jestli zijeme, ci nezijeme v simulaci, tvori zcela jinou skutecnost

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 25.8.16 06:43:07  

Tak se rozhodni, jestli žijeme v simulaci, nebo ne.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 25.8.16 13:40:17  

To je otazka viry, nekam se priklanet. Ja jsem bezverec, takze nevim.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 27.8.16 08:32:21  

To je otázka chybného tvrzení. Zavádět možnost, že žijeme v simulaci, kterou nejde dokázat, navozuje možnost věřit, že to tak je. Princip je stejný, jako s pánbíčkem - nedokazatelné tvrzení.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 9.10.16 21:38:25  

mylis se. Ty nemuzes vedet, zda li Te receptory informuji pravdive, nebo falesne.... Nevis, zda li vnimaji skutecnost, nebo simulaci....

• chenrezig777
                    chenrezig777, 9.10.16 21:40:49  

s panbickem je to tak, ze muzes prohlasit, ze muze existovat libovolne jinych panbicku.. letajici spagetove monstrum, vesmir mohl vysmrknout z nosu velky, zeleny krecopazout atd....

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 10.10.16 06:31:04  

To všechno je tvrzení bez důkazů. Stejně jako tvrzení, že žijeme v simulaci. Já tvrdím, že receptory, nás informují pravdivě. Jestli máš pochybnosti, dokaž že se mýlím.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 27.11.16 00:46:17  

Nemas dukaz, zda li receptory informuji pravdive

• sirStanley
                    sirStanley, 27.11.16 13:56:08  

důkazní břemeno je na tvé straně