Dokažte existenci boha

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
sirStanley (2017-10-16 19:31:30)Pavel.Hangurbadzo (2017-10-16 06:41:17)poko (2017-10-16 00:15:54)NewGod (2017-10-15 13:57:19)paravan (2017-10-09 11:59:01)punisherr (2017-10-07 23:48:39)Hosamen (2017-09-29 13:46:01)Alena.Kopfova (2017-09-27 16:07:30)sarka732 (2017-09-09 16:01:58)arecuk (2017-07-27 00:47:31)nordic.pride (2017-03-31 22:05:14)IGNACIUS-mec.pravdy (2017-01-16 21:50:04)Smrtelne.vazny.Johnny (2016-12-23 15:11:22)barb19 (2016-10-01 18:41:06)vsemohouci (2016-04-24 22:20:43)slavidan (2016-04-23 08:24:25)mnavii (2015-07-15 18:41:03)AYA12 (2015-07-06 08:43:18)xxxxxxx777 (2014-06-17 20:06:46)therion666 (2014-03-25 11:53:57)
Založeno: 3. 11. 2013 | Příspěvků: 2 595 | Členů: 20

Veškeré důkazy existence Boha jsou iluzí...
Každý důkaz obsahuje chyby a neprokazatelné předpoklady...
Není jediný důkaz pro existenci boha.

http://www.poctiva-filosofie.webnode.cz

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• poko
    poko, 16.10.17 00:15:53  

https://www.diskutnici.cz/forum/1974-svedkove-jehovovi/

• nikdoinic
    nikdoinic, 11.10.17 03:40:08  

Harry Potter
    Tak že zlý čaroděj lord Voldemort, nejobávanější a nejkrutější čaroděj všech dob je její(autorky) bývalý manžel?
    Odzrcadluje se často v románech spisovatelů a spisovatelek jakási stínová a nebo polostínová autobiografie, že jo.

• NewGod
      NewGod, 13.10.17 22:02:17  

Nejsem znalec Harryho Pottera a Potterství, jen jsem o nich slyšel.
      Autorce se zjevil HP na koštěti a odvyprávěl ji svůj život. Takže nemohla přece znát lorda Voldemorta a být za něj vdána. Před příchodem HP nevěřila autorka ani v žádné kouzla.
      Otázka je jestli Satan je autora/autoru bible syn, bratr nebo otec? A Bůh nebo Mojžíš je autora/autoru vysněna postava, kterou chtěli být?

• nikdoinic
        nikdoinic, 13.10.17 23:11:30  

To sis jenom vymysles: Autorce se zjevil HP na koštěti a odvyprávěl ji svůj život.

• NewGod
          NewGod, 15.10.17 13:56:24  

To je křivé nařčení. Můžeš to dokázat? Nemyslím si, že mé tvrzení ,existenci HP nebo existenci Boha můžeš jakkoliv dokázat nebo vyvrátit. V tom je kouzlo vymyšleného, nemá žádné hranice.

• nikdoinic
        nikdoinic, 13.10.17 23:13:13  

Z tebou bude diskuze asi vždy jenom o bludech, o jiném Ti to nešmakuje:-).

• NewGod
          NewGod, 15.10.17 13:57:19  

Nápodobně a děkuji za kompliment.

• NewGod
    NewGod, 9.10.17 10:38:09  

nikdoinic: Možná se pletu ale to opravdu alibizmus není. Alibizmus se vztahuje na Vaše náboženství. Kde připisujete zlým skutkům přemlouvaní Satana a tudíž se snažíte vyhnout odpovědnosti.

• nikdoinic
      nikdoinic, 9.10.17 10:47:02  

O jakém náboženství mluvíš?
      ja nepatřím k nijakému náboženství, nejsem ani pokřtěná

• NewGod
        NewGod, 9.10.17 11:03:31  

Vzhledem k tomu, že věříš v boha a recituješ tu bibli stáry i novy zákon usuzuji, že si křesťanka a nebo tomu aspoň věříš a to vyjde nastejno. Tak i tak věříš, že za všechno dobro muže vůle boží a za zlo muže Satan. Otázka je jestli Bůh chce abych testoval viru ostatních a nebo satan abych jejich viru zničil?

• nikdoinic
          nikdoinic, 9.10.17 11:04:21  

Nemůžeš mi vnucovat svoji teologii.

• NewGod
            NewGod, 9.10.17 11:11:48  

Já ti nic nevnucuji pouze podotýkám fakta.

• NewGod
            NewGod, 9.10.17 11:20:59  

A navíc mohu. Žádný trest mě za vnucovaní čehokoliv nečeká. Opět když se podíváme na historii křestané vnucovali svoji viru každému kdo jim do cesty přišel a to dokonce strachem a násilím.

• nikdoinic
      nikdoinic, 9.10.17 10:48:53  

Ale možná nějaké náboženství založím:-)
      To ještě nevim jaká je vůle boží:-)..

• NewGod
        NewGod, 9.10.17 11:04:20  

Abys nedopadla jako většina náboženství v historii, které křestané vyhladily.

• rose66
    rose66, 25.9.17 11:10:20  

dokaz neexistenci

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 25.9.17 18:50:47  

Že neexistenci nejde dokázat, věděli už staří Řekové. A teď si spočítej, kolik tisíc roků jsi zaostal, za učenci starého Řecka, müsliteli! :15: :15: :15:

• Alena.Kopfova
      Alena.Kopfova, 27.9.17 16:07:29  

Proč? Záhlaví tohoto fóra nijak netvrdí, že neexistenci boha lze dokázat, jen upozorňuje na fakt, že nelze nijak dokázat jeho existenci.

• NewGod
      NewGod, 2.10.17 14:29:43  

Je vskutku podivné aby někdo kdo v něco nevěří dokazoval, že to neexistuje ale pokud někdo věří měl by byt schopen dokázat, že to existuje nebo se pletu? Hned potom co mi dokážete neexistenci jakékoliv pohádkové bytosti (vodník, šmoula, víla zuběnka a tak dále)? Budu tak laskav a dokážu vám neexistenci boha nebo bohu. Nemohu se dočkat až mi otevřete obzory a odpovíte na mou otázku. Bohužel ale budu asi velmi zklamán a žádné odpovědi se nedočkám.

• nikdoinic
      nikdoinic, 4.10.17 18:40:39  

Obraz Boha a podobenství Boha je člověk, muž a žena.

• NewGod
        NewGod, 5.10.17 17:40:40  

To nějak nechápu. Co to má společného s neexistenci? Také je pro mě záhadou, když je člověk vytvořen k obrazu boha. Proč se od sebe obě pohlaví tolik liší ať už povahově nebo fyzicky a proč je na světe vice ras? Co je Bůh muž, žena nebo mužožena? Podle bible a Adama tipuji, že Bůh je muž. Je Bůh bily, žlutý nebo černý? Podle historie křesťanu tipuji, že je běloch k ostatním se chovali velmi krutě.

• nikdoinic
          nikdoinic, 6.10.17 04:26:10  

Genezis 1
          26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují ..
          27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 6.10.17 05:47:23  

Teď to chce už jenom jedno: Dokázat, že nějaký bůh, opravdu existuje.

• nikdoinic
              nikdoinic, 6.10.17 09:09:32  

Nepotřebuji nic dokazovat je mi šumafuk co si kdo myslí, a taky co by jsi ty nepříklad s jakýmkoliv důkazem učinil?
              Znehodnotil by jsi jej, perly se přeci neházejí nepatřičnými směry:-).

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 6.10.17 09:28:25  

Potvrzuješ poznatek, že ten kdo se chce dostat to toho imaginárního nebíčka, které slibují svatí podvodníci, tak ten se musí vzdát zdravého rozumu. :15: :15: :15:

• nikdoinic
                  nikdoinic, 6.10.17 09:39:47  

To ty se tam chceš dostat těma všema negacema svejma:-), to je taky způsob, vždyť ani na nic jiného nemyslíš, a nebo jo?
                  Víš co se říká, odříkaného chleba největší krajíc:-).

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.10.17 09:47:32  

Ale kdeže. Když si uvědomíš, že bohy si lidé začali vymýšlet od okamžiku, kdy začali myslet, potom je jasné, že žádné nebe neexistuje.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 6.10.17 09:50:28  

Ale jo jedno nebe je určitě, plují po něm mraky a z nich teť prší, ale ty by jsi nejraději zapudil o to:-).

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.10.17 11:07:51  

nic: Co tím výkřikem, chceš dokázat? :8:

• NewGod
                NewGod, 8.10.17 15:29:44  

Tak tohle se Vám opravdu povedlo, dlouho jsem se tak nezasmál.
                Myslíte, že kdyby někdo našel důkaz, že bude mít odvahu ho znehodnotit?

• nikdoinic
                  nikdoinic, 8.10.17 21:59:16  

hodně lidí by tak učinilo, nehodilo by se jim to totiž "do krámu".

• nikdoinic
                  nikdoinic, 8.10.17 22:04:06  

Těší mně že jsem Vám polechtala bránici:-).

• nikdoinic
                  nikdoinic, 8.10.17 22:05:31  

Možná by ten důkaz jenom zametli pod koberec, což on tam zametený asi že je.

• NewGod
                    NewGod, 8.10.17 22:37:36  

Tak to jste mě vůbec nepochopila. Řekněme, že někdo najde důkaz boží existence. V tom případě ten někdo nemůže pochybovat o jeho existenci a nepůjde dobrovolně do věčného zatraceni v pekle jen kvůli tomu aby zničil jakýsi důkaz. Nechápu co by s toho dotyčný měl kromě pekla.Bohužel Vás musím zklamat ale nikdo nikdy neobjevil a neobjeví žádný důkaz.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 9.10.17 05:02:10  

To může být jenom vaše utkvělá představa které věříte.

• NewGod
                    NewGod, 9.10.17 09:25:35  

nikdoinic: Ano, ale založena na selském rozumně a logice. Zkusím to ještě jednou. Takže důkaz muže najít věřící i nevěřící. Věřící nemá žádný důvod tento důkaz zničit a nebude riskovat hněv boží. Nevěřící když najde důkaz sám uvěří a stane se věřícím a v tom případě opět nebude riskovat boží hněv. Upřimně Vaše tvrzení absolutně nechápu. Kde berete jistotu, že někdo důkaz zničí nebo dokonce už zničil? Není prostší a logičtější řešeni, že žádný důkaz neexistuje.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 9.10.17 09:56:01  

To je alibizmus.

• NewGod
            NewGod, 8.10.17 15:26:53  

Velmi děkuji, že jste mi odrecitoval kus Vaši oblíbené pohádky ačkoliv to vůbec nic neprokazuje a navíc to neodpovídá na žádnou mou otázku. Zeptám se tahle existuji čarodějové? Dokazuji knihy o Harry Potterovi, že opravdu existuji?

• nikdoinic
              nikdoinic, 8.10.17 21:58:19  

nikdoinic je ona

• nikdoinic
              nikdoinic, 8.10.17 22:01:47  

..čarodějové existují zrovna tak jako dobrodějové, to je jenom nějakej děj a odehrávající se v nějakých čarách..někdy taky vznikne zlý děj.

• NewGod
                NewGod, 8.10.17 22:38:48  

Vůbec nechápu. Takže knihy o Harry Potterovi vypraví skutečné události? Jen mi hlava nebere proč tedy nikdo nelita na koštěti.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 9.10.17 05:00:59  

Harryho Pottera jsem nečetla ni na takové pitominy nekoukám ale autorka psala ze své fantazie pokuď vím

• NewGod
                    NewGod, 9.10.17 09:27:53  

Ano, stejně také bibli psaly lide podle své fantazie. Přesto nemůžete nijak dokázat, že Harry Potter je pouze výplod lidské mysli. Neexistuje žádný důkaz, že není skutečny a nelítá na koštěti v bradavicích.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 9.10.17 09:56:39  

To že "bibli psaly lide podle své fantazie" je křivé nařčení.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 9.10.17 10:01:01  

ja jsem o autorce Harry Potter četla že se rozvedla a našla si jiný smysl života psát knížky o Harry Potter.

• NewGod
                    NewGod, 9.10.17 10:39:40  

nikdoinic: No, Potterovcí tvrdí, že Harry Potter se J. Rowlingové zjevil na koštěti a odvyprávěl ji své příběhy. Všechno ostatní je křivé nařčení.

• NewGod
                    NewGod, 9.10.17 10:42:45  

nikdoinic: Uznávám, že jsem se spletl. Bibli nenapsaly podle své fantasie ale podle fantasii ostatních kterou vykradli.

• nikdoinic
          nikdoinic, 6.10.17 04:30:04  

Jan 17
          17 Posvěť je svou pravdou; tvé slovo je pravda.
          18 Jako jsi poslal na svět mne, tak jsem i já poslal na svět je.
          19 A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
          20 "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
          21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
          22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
          23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.

• NewGod
            NewGod, 8.10.17 15:32:58  

Znovu děkuji, že jste si našel čas na další ukázku Vaši oblíbené pohádky a nemohu jinak než Vám to oplatit ať také vité jak vypadá skutečné psaní.

Slunce stoupalo pomalu, jako by váhalo nad tím, zda to vůbec stojí za tu námahu. Začínal úsvit dalšího zeměplošského dne, ale začínal pomalu, a to z následujících důvodů: Když se světlo dostane do silného magického pole, ztratí smysl pro rychlost. Okamžitě zpomalí. A na Ploše byla magie neuvěřitelně silná, a proto hebké žluté světlo svítání plynulo nad spící krajinou jako laskání něžného milence nebo, jak by řekli jiní, jako nazlátlý sirup. Zastavovalo se, aby naplnilo údolí. Pomalu se vršilo na horských úbočích. Nakonec dosáhlo Cori Celesti, deseti mílového sloupu z šedého kamene a zeleného ledu, který představuje Střed Plochy a je sídlem jejích bohů. Tam se navrstvilo do nepředstavitelné výšky, aby se nakonec v obrovské líné vlně tsunami zbortilo a tiché jako samet přelilo do krajiny za Středem. Bylo to něco, co jste nemohli vidět na žádném jiném světě. Samozřejmě že jiný svět také neputoval hvězdným nekonečnem na zádech čtyř obrovských slonů, stojících na krunýři gigantické želvy. Její, nebo podle jiných učení jeho, jméno bylo
            Velká A’Tuin. Ona, nebo možná také on, nebude hrát v následujícím vyprávění nijak důležitou roli, ale každý, kdo chce porozumět podstatě Plochy, si musí uvědomit, že ona, nebo on, tam je. Rozprostírá se tam dole, hluboko pod doly, mořským dnem a falešnými zkamenělinami, které tam umístil Stvořitel s jediným zlomyslným úmyslem – poplašit archeology a nasadit jim do hlav ty nejnesmyslnější nápady.
            Velká A’Tuin, vesmírná želva, s krunýřem pokrytým zmrzlým metanem, zbrázděným krátery po meteoritech a zašlým
            prachem asteroidů. Velká A’Tuin, s očima rozměrů prastarých moří, s mozkem rozlohy světadílu, v němž se myšlenky pohybují rychlostí malých lesklých ledovců. Velká A’Tuin, jejíž obrovské smutné ploutve a svrchní krunýř nesou nesmírnou váhu Zeměplochy galaktickou nocí. Je potřeba říci, že to filozofové všechno pochopili špatně.
            Velká A’Tuin si to neobyčejně užívá. Velká A’Tuin je jediný tvor v celém vesmíru, který ví, kam
            jde.

• nikdoinic
              nikdoinic, 8.10.17 21:57:28  

..našla si čas..

• Alena.Kopfova
    Alena.Kopfova, 15.9.17 01:11:53  

Pro zakladatele tohoto fóra.

Navštívila jsem vaše stránky "http://www.poctiva-filosofie.webnode.cz" a žasla.

Zřetelně patříte mezi tu malou hrstku lidí, jež se zásadně řídí logikou a odmítají slepou víru. Nevím zdali jste to jen vyčetl ze Sartra a Schopenhauera, a nebo k tomu jako oni či já dospěl sám, ale zřetelně jste dospěl k naprosto správným a absolutně nevyvratitelným odpovědím na ty nejzákladnější otázky.

Jste zřetelně to, co Nietzsche myslel, když psal o "nadčlověku". Bravo. Nevěřila jsem, že bych na těchto fórech mohla někoho takového objevit. Kdo jste?