Dokažte existenci boha

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
arecuk (2017-06-09 21:20:25)paravan (2017-06-02 05:22:41)Pavel.Hangurbadzo (2017-05-30 18:51:57)Hosamen (2017-05-29 12:01:54)sirStanley (2017-05-29 08:59:45)punisherr (2017-05-28 22:01:30)nordic.pride (2017-03-31 22:05:14)IGNACIUS-mec.pravdy (2017-01-16 21:50:04)Smrtelne.vazny.Johnny (2016-12-23 15:11:22)poko (2016-10-19 12:26:09)barb19 (2016-10-01 18:41:06)vsemohouci (2016-04-24 22:20:43)slavidan (2016-04-23 08:24:25)mnavii (2015-07-15 18:41:03)AYA12 (2015-07-06 08:43:18)xxxxxxx777 (2014-06-17 20:06:46)therion666 (2014-03-25 11:53:57)
Založeno: 3. 11. 2013 | Příspěvků: 2 490 | Členů: 17

Veškeré důkazy existence Boha jsou iluzí...
Každý důkaz obsahuje chyby a neprokazatelné předpoklady...
Není jediný důkaz pro existenci boha.

http://www.poctiva-filosofie.webnode.cz

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• punisherr
    punisherr, 28.5.17 22:01:29  

http://www.imagehosting.cz/images/zappa.jpg
    "Anybody Who wants Religion is Welcome to It, as Far as I'm Concerned -- I Support Your Right to Enjoy It. However, I would Appreciate It if You Exhibited More Respect for the Rights of Those People Who Do Not Wish to Share in Your Dogma, Rapture, or Necrodestination."
    ~ Frank Zappa (1940 - 1993)

• chenrezig777
    chenrezig777, 14.5.17 00:17:49  

http://avalon.wz.cz/Dusevni_rust/Dogmaneomylnosti.htm

• chenrezig777
    chenrezig777, 6.5.17 15:10:50  

laskyplne dopisy https://videacesky.cz/video/milostne-dopisy-richardu-dawkinsovi

• lastovka
    lastovka, 26.3.17 23:30:01  

"Není jediný důkaz o existenci boha."

Stejně tak není jediný důkaz o neexistenci boha.

Jestli-že bůh neexistuje, pak je nesmyslné a nemožné jeho existenci dokazovat.

Jestli-že bůh existuje, pak jediné co o něm víme je, že nechce dát najevo svou existenci. Tedy i v tomto případě je nesmyslné a nemožné jeho existenci dokazovat.

Nejde o to, zdali bůh existuje či ne. Jde o to, si přiznat, že to nemůžeme vědět.

Teisté i antiteisté si to přiznat nechtějí. Nechápu proč.

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 27.3.17 06:50:02  

... a právě nemožnost dokázat neexistenci, drží víru v bohy, při životě. Ale myslícím lidem by mohl pomoci poznatek, že s jedním bohem "na všechno", přišel prolhaný Mojžíš. :15: :15: :15:

• lastovka
        lastovka, 28.3.17 00:37:23  

Děkuji za reakci, ale nechápu. Není jedno, zdali je jeden bůh, nebo jich je více? Žádný z bohů nechce dát najevo svou existenci.

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 28.3.17 05:18:02  

Kolik je bohů - stvořitelů?

• lastovka
            lastovka, 28.3.17 10:12:44  

Nerozumím otázce? Když nevím zdali je nějaký bůh a už vůbec ne jaký je, nač se ptát kolik je bohů a zda jsou stvořitelé?
            Opakuji... o bohu, jestliže nějaký existuje, víme jen jedno jediné, nechce dát o sobě najevo nic, ani to zdali existuje.

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 28.3.17 10:59:15  

Existuje nějaký bůh?

• chenrezig777
                chenrezig777, 6.4.17 00:37:19  

vzhledem k tomu, ze nelze dokazat existenci jineho cloveka, pak je stejne nemozne dokazat nejakeho boha

• lastovka
                  lastovka, 22.4.17 00:51:30  

To jste mne překvapil. Máte pravdu, jen jsem překvapen, že to chápe i někdo jiný, nežli jen já.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 03:32:11  

Oba vycházíte z mylných předpokladů, proto docházíte k mylným závěrům. Proč si myslíte, že nejde dokázat existenci hmoty? :8:

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 04:04:05  

Zkuste to. Na fóru z názvem "Hledání důkazu existence hmoty" jsem na to vypsal finanční odměnu.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 06:39:28  

lastovka: Proč si myslíš, že nejde dokázat existence hmoty?

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 18:50:23  

Já si nemyslím, že existenci hmoty nelze dokázat, jen žádný takoví důkaz neznám.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 22.4.17 19:19:29  

navstivte moje stranky http://www.poctiva-filosofie.webnode.cz

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 19:47:32  

Pro chenrezig777: Děkuji za pozvání. Navštívil jsem. Jsou moc pěkný a píšou se tam moudrá slova. Bohužel tam není možnost pro diskuzi.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 22:35:22  

lastovka: Jasně: Když ti dám facku, je to jenom vjem, o kterém nemůžeš vědět odkud přišel. Spi dál! :1: :1: :1:

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 22:40:17  

Pro Pavel.H... Proč ta agresivita?

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 22:46:58  

lastovka. To není agresivita. Zkus o tom přemýšlet.

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 22:50:13  

Pavel.H.... Když v diskuzi použijete slova "...ti dám facku...", jde zřetelně o agresivitu. Vy o tom zkuste přemýšlet.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 23:08:47  

lastovka: To ti nedošlo, že reaguji na tento tvůj příspěvek:
                    lastovka, 22.4.17 18:50:23
                    Já si nemyslím, že existenci hmoty nelze dokázat, jen žádný takoví důkaz neznám.

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 23:13:06  

Pavel.H Já to pochopil, to co tím chcete říci, jen jsem nepochopil, proč jste použil tak agresivní příklad. Dotykových vjemů je mnoho a mnoho, ale vy jste použil facku. Což je zřetelný projev agrese, jinak by jste použil třeba dotek.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 23:18:45  

lastovka: Je to na stejné úrovni jako štípnutí, nebo majznutí lopatou! :15:

• arecuk
      arecuk, 30.3.17 11:18:34  

Jenže pak už by nešlo jen o „bůh – ano či ne“, ale o „cokoliv si vymyslíme – ano či ne“. U žádné smyšlené nadpřirozené bytosti nemůžeš přece dokázat její neexistenci. Karkulka, Dlouhý, Široký, Bystrozraký, vodník…

• lastovka
        lastovka, 22.4.17 00:54:12  

Správně. Moudrost spočívá v tom, rozeznat od sebe to, co vědět můžeme od toho, v co můžeme pouze věřit respektive nevěřit.

• chenrezig777
      chenrezig777, 1.4.17 10:12:22  

nemuze ji dat najevo.Kdyz bude konat zazraky,muzeme chovat hypotezu, ze zijeme v simulaci a jde o zasah programatora do systemu

• lastovka
        lastovka, 22.4.17 00:59:01  

To ale neznamená, že svou existenci najevo dát nemůže, to jen znamená, že i když ji najevo dá, tak to lze odmítnout, popřít zkrátka tomu nevěřit.
        Bůh svou existenci najevo dát může, ale nedělá to. Tedy, cituji sám sebe: "Jestli-že bůh existuje, pak jediné co o něm víme je, že nechce dát najevo svou existenci."

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 03:36:08  

Odkud víš, co Bůh nechce? Chodíš s ním na pivo? :8:

• lastovka
            lastovka, 22.4.17 04:06:34  

Trefný postřeh. Tedy upřesnění: "Jestli-že bůh existuje, pak jediné co o něm víme je, že nechce, nebo nemůže dát najevo svou existenci."

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 06:38:22  

Odkud víš, že nechce dát najevo svoji existenci? To, že nemůže dát najevo svoji existenci je přesné, protože neexistuje. Celého si ho totiž vymyslel, prolhaný Mojžíš.

• lastovka
                lastovka, 22.4.17 19:00:33  

Víra v boha existovala dávno před Mojžíšem, který ještě k tomu nejspíše nikdy nežil a je čistě literární postavou.

Zdá se mi, že jste si pořádně nepřečetl co jsem v úvodu napsal. Napsal jsem: Bůh buď neexistuje a nebo existuje a to jediné co o něm víme je, že nechce dát najevo svou existenci. To se dá snadno odvodit od toho, že ji na jevo nedává. Po vašem upozornění jsem to upřesnil na to, že je tu ještě třetí možnost, že ji na jevo dát nemůže.
                Netvrdím, že to vím, jen jsem popsal možnosti jež se dají odvodit s pozorování tohoto světa.

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 22:49:53  

Napsal jsi: Jestli Bůh existuje...

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 22:51:54  

Ano...a co?

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 22.4.17 23:11:08  

lastovka: A teď jsi napsal:
                    Napsal jsem: Bůh buď neexistuje a nebo existuje a to jediné co o něm víme je, že nechce dát najevo svou existenci.
                    Buď si nepamatuješ, co jsi napsal, nebo vědomě lžeš.

• lastovka
                    lastovka, 22.4.17 23:16:55  

Pavel.H.. Nepoužil jsem doslova stejnou formulaci, ale obsah sdělení zůstal stejný. O co vám jde? To jste nějaký trol?

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 23.4.17 07:23:30  

O srozumitelnou a přesnou formulaci. Jestli existuje, nezastupuje jednoznačně, že neexistuje. Proto obsah nemůže být totožný.

• chenrezig777
          chenrezig777, 23.4.17 00:01:15  

nemuze prave proto, ze si mohu myslet, ze jde o simulaci....

cili, jakekoli zjevni nemuze byt dukaz.... Principialne nemuze... Protoze zadny dukaz nemuze byt prukazny

• lastovka
            lastovka, 23.4.17 02:20:24  

Možná-že teď jen slovíčkařím, ale já neříkám, že bůh může svou existenci dokázat, já říkám, že ji nedává najevo. Já teď tím, že toto píšu, dávám najevo svou existenci, ale nijak tím svou existenci Vám nedokazuji. Pro vás jsou to jen písmena, beroucí se bůh ví odkud.
            A bůh svou existenci najevo nedává a s toho nijak přeci nevyplívá, že ji dát najevo nemůže. Když mohu dávat najevo svou existenci já, proč by to nemohl dělat i Bůh?

• chenrezig777
              chenrezig777, 23.4.17 03:06:06  

No, davat najevo by ji mohl, a vy by jste ji nemusel vnimat....

Ano, muze ji dat najevo ve stejnem smyslu, jako Vy.

Ovsem, je otazka, zda li Vy davate najevo vlastni existenci.

Jedine, co mohu vnimat jsou vstupni data... Jak mam poznat, ze davate svoji existenci najevo, kdyz nevim, zda li existujete....?

• Antony52
      Antony52, 5.4.17 17:04:35  

Co meditace o jménu. Jako to páchají bhaktijogini či někteří křesťanští mystici...... etc.
      Jako příkladjsem zde již uváděl Ramakrišnu jemuž se prý po delší mediatci o jménu viditelně projevila bohyně Kali.
      To byl třeba pro Ramakrišnu důkaz o existenci Bohyně. :13:

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 5.4.17 17:24:13  

Ve skutečnosti to byl důkaz úspěšné autosugesce.

• lastovka
        lastovka, 22.4.17 01:07:41  

Jistě, ale já nemluvím o osobních, subjektivních zážitcích. Osobně jsem se s Bohem také setkal, ale to pro zbytek lidstva nic neznamená, je to jen můj nepřenositelný zážitek. Z Vašeho hlediska jsou má slova jen slova a nic víc. A to platí pro jakákoli slova, tedy i ta Ramakrišnuova.

• chenrezig777
          chenrezig777, 22.4.17 19:17:43  

stale ale muzes byt v pocitacove simulaci, takze buh nemusi byt bohem....

• lastovka
            lastovka, 22.4.17 19:50:40  

Jistě, v tom se shodujeme. Vím, že nic nevím.

• chenrezig777
              chenrezig777, 23.4.17 00:05:52  

to uz by jste neco vedel.... Pokud by jste vedel, ze nevite nic....

takze spise vim, ze temer nic nevim...

• lastovka
                lastovka, 23.4.17 02:27:08  

Jistě. Já nejsem zrovna nejchytřejší, ale zas snad nejsem takový idiot, abych nechápal, že věta "Vím, že nic nevím.", sama sebe rozporuje.
                Ale máte samozřejmě pravdu a vzhledem k tomu, že svět je plný idiotů, který takové věci nechápou, tak nemůžete vědět, jestli nejsem jeden z nich.

• chenrezig777
                  chenrezig777, 23.4.17 03:01:04  

ten vyrok je pripisovan Sokratovi, v originale byl ale takto:
                  Vím, že nic nevím“

Výrok Sókratovi připisovaný, alespoň mezi lidmi, pocházející nejspíše z příliš odvážné interpretace Platónových dialogů, především snad dialogu Theaitétos (150c, 210c). Stručně a snad i do určité míry výstižně o věci vypovídají dva níže uvedené úryvky.

Zašel jsem ke kterémusi z mužů podle zdání moudrých, abych buď tam anebo nikde usvědčil věštírnu z nepravdy a ukázal její odpovědi: „Tento muž je nade mne moudřejší, a ty jsi tvrdila, že já jsem moudřejší.“ A tu, když jsem ho prozkoumával – nepotřebuji ho totiž uvádět jménem, ale byl to jeden z politiků, u kterého se mi něco takového stalo, občané athénští, když jsem ho zkoumal a rozmlouval s ním –, nabyl jsem mínění, že se tento muž zdá moudrým, jak mnoha jiným lidem, tak obzvláště sám sobě, ale že moudrý není; a potom jsem se pokoušel mu ukazovat, že se domnívá, že je moudrý, ale že není. Tu jsem si tím znepřátelil i jeho i mnohé z přítomných; avšak odcházeje uvažoval jsem sám u sebe, že proti tomuto člověku jsem já opravdu moudřejší; bezpochyby totiž ani jeden ani druhý z nás neví nic dokonalého, ale tento se při svém nevědění domnívá, že něco ví, kdežto já ani nevím, ani se nedomnívám, že vím; podobá se tedy, že jsem nad něho moudřejší aspoň o něco málo, právě o to, že co nevím, ani se nedomnívám, že vím.
                  (Obrana Sókrata, překlad F. N.)

Euth. Nuže tedy mi odpověz: jest něco, co znáš? Soc. Ovšem, děl jsem já, a to mnoho věcí, arci malých.
                  (Euthydémos, překlad F. N.)

• chenrezig777
    chenrezig777, 11.2.17 15:45:34  

muze vsemohouci panbicek, najit vyssi sude prvocislo, nez 2?

• paravan
    paravan, 5.2.17 11:09:29  

Chcípl vám tady pes?