Mystéria, alchymie, tantra...

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
Antony52 (2016-11-19 14:01:08)Kamilka (2016-08-10 06:44:18)strejczbrna (2016-07-17 18:57:18)krudox (2016-07-14 16:03:35)lera (2016-06-03 10:18:44)Dalihrob (2016-02-28 09:38:29)sixtap (2015-08-26 23:50:05)chenrezig777 (2015-07-27 18:01:46)Cho (2015-06-14 00:54:40)therion666 (2015-06-08 13:37:43)roman.espanol (2015-05-24 23:54:33)GrafDesBlutes (2015-01-03 12:40:04)slavidan (2014-11-23 14:19:49)xxxxxxx777 (2014-06-08 14:21:57)Dona_Yllenn_Nocturne (2013-12-22 19:47:52)strolll (2013-11-11 12:36:50)Vesna (2013-11-08 21:59:43)
Mystéria, alchymie, tantra...
Založeno: 31. 10. 2013 | Příspěvků: 405 | Členů: 17
Správci: Antony52 (hlavní), Kamilka

Starověké duchovní nauky které byly dlouhá staletí tajeny a předávány pouze mezi zasvědcenci.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 12Mellissa12
    12Mellissa12, 8.7.16 08:51:36  

Nevím, kam tady to mám napsat,ale viděla jsem v noci něco co mě dost viděsilo a vůbec nevím do které kategorie to tady patří :( záhadné světlo,zvláštní zvuky,dodivné věci co jsem viděla z okna na protějším doma a zvláštní pocit,že mě někdo sleduje a přítomnost něčeho nehmotného v mém pokoji.
    Naštěstí mám patrovou postel a jediný přístup po žebříku,přestal mi fungovat internet v mobilu a najednou jsem neměla kredit abych napsala příteli. Bylo to děsivé a já se bála a dělala jakože spím.
    Co si myslíte?? a ne,tohle není detail toho co jsem viděla,jen zhrnutí,popřípadě kam se obrátit
    Děkuji za odpověd

• Antony52
      Antony52, 8.7.16 10:03:40  

Mno, divné věci na protějším domě by nevypadaly na ducha který by tobě chtěl uškodit.

• 12Mellissa12
        12Mellissa12, 8.7.16 11:35:47  

no divné světlo uprostřed noci,podivná záře z oken naproti a to ze v jednom okne bylo pri rozsvícení něco opravdu kuriozního co tam nebylo,čidlo na plyn z toho blblo,mě tu zablikala světla z digestoře. A jak rudě zářily ty okna,tak mi tu zavrzala podlaha,což je nemožné,když tu mam betonovou podlahu a lino a jediná věc co tak vrzá jsou moje dveře,které byly zavřené, pak jako by někdo neviditelný/viděla jsem jako by se hýbal vzduch u postele a pak jako kdyby něčí malá noha šlápla na matraci,včetně toho že mi přestal fungovat mobil, hrozný strach že se mi něco stane. Dělala jsem že spím

• 12Mellissa12
          12Mellissa12, 8.7.16 11:47:56  

Bylo to tak:
          ležím si a tu najednou zahoukalo čidlo,které tohle dělá jen při výpadku proudu,naproti se rozvítily 2 okna vedle sebe a 2pod nimy a pak zase zhasly. Nemají ty horní 2 okna závěsy,tak šlo vidět že tam nikdo není.A v tom spodním patře/kde je sice koupelna ale je tam vidět jen baterie a umyvadlo, tak tam najednou místo toho byla velká sprcha a sprchoval se tam chlap od pasu nahoru šl vidět,ale je to blbost,to tam nic takového není.To se stalo při 3 zahoukání čidla,to se rozsvítila okna 4 a v tom jednom jsem videěla tohle,ale mají záclony navíc a v tu chvíli tam nebyly.
          Pak se to opakovalo ještě 2krát ale s tím,že čidlo začalo šumět na 1 a na dům začalo zářit silné světlo /bylycca 2 hodiny ráno,prostě tma jak v pytli. No apak zesílilo, pak taková šedá mřížka jako při skenu. Pak se rozzářily ty 2 horní okna zvláštní září,která se nepodobala žádnému umšlému světlu a postupně to mizlo až do úplně černoty,tak že tam byla větší tma než venku,nebo v jiných oknech. Pak začala černá rudnou a chytla krvavý nádech, pak to čidlo dělalo ted zvuk,jako kdyby zaznamenávalo něco jiného než má. Zavrzala tu ta /v tu chvíli jsem myslela že podlaha,ale ted si myslím že to byly dveře. A ten vlnící vzduch,ale aby mi někdo mohl takhle koukat do postele tak by musel mít tak 2,15 metru. A pak jako kdyby někdo šlápl na matraci,cítila jsem jak se pod něčí tíhou prohnula a já se bála,že jestli zjistí,že jsem to viděla a dokonce chtěla někomu zdělit že se mi stane něco hrozného/mobil přestal fungovat a kredit na simkarte pri pokusu poslat sms zmizel. A kočka,zvíře které by na to mělo být citlivé,nic.

• Antony52
            Antony52, 10.7.16 12:13:36  

Občas se stávají divné věci. Ale nemohlo dojít třeba ke krátkodobému výpadku proudu? Mě se juž také doma stalo že najednou zhaslo světlo, zároveń mi vypnul počítač, přestala hučet lednička a po několika - možná 10 - 20 vteřinách se zase rozsvítilo. Pokud ti zahoukalo čidlo které to dělá při výpadku proudu tak je to možné. Jinak nevím.

• Antony52
            Antony52, 10.7.16 12:15:01  

A co se týká některých třeba pracovišť, v případě výpadku proudu se zapíná nouzové osvětlení. To je k tomu protějšímu domu.

• magic.music
    magic.music, 14.7.15 00:51:24  

Všem doporučuji tyto stránky. Určitě vám články dají odpovědi na vaše otázky! http://svetlovsude.blogspot.cz/

• Haifa.M
    Haifa.M, 20.4.15 13:16:46  

http://witches-and-magic.blog.cz/1107/jihlavske-podzemi
    https://www.youtube.com/watch?v=8N4g6SKulMo#t=817

Hitler na zemi spodobňoval zlo na pekelném světě.

• Antony52
      Antony52, 22.4.15 07:11:17  

No myslím že to by patřilo jinam. Ale neva. :6:

• strejczbrna
    strejczbrna, 18.2.15 19:58:51  

Tohle mluví samo za sebe.

Po světě máme plno univerzit, které nabízejí studium křesťanství, buddhismu, islámu atd. Znalost hlavních světových náboženství a jejich dějin je pro nás důležitá. Koneckonců každý by měl tušit, čemu věří, v jakém kontextu jeho víra vznikala a jak se během historie vyvíjela. Je proto zajímavé, že ateismus (dnes velice dominantní vyznání) nikde studovat nelze. Zvláštní. Člověk by se přece měl, opakuji, zhruba vyznat v tom, čemu věří.

http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/264970-ateismus-jako-nabozenstvi

• Antony52
      Antony52, 20.4.15 06:25:22  

S článkem si dovolím nesměle nesouhlasit. I ateismus lze občas studovat. Jako součást ideologie marxismu leninismu. Takzvaný vědecký ateismus a dialektický materialismus. Do roku 1989 to byla povinná součást učiva některých vysokých škol. :1: :1:
      Ale jinak to nemá nic moc společného s ténmatem tohoto fóra.
      Protože toto fórum je o starých většinou Neveřejných duchovních naukách. :15:

• meleq
    meleq, 17.2.15 20:22:27  

Koukam, ze Lojza uz tu neni...
    Odesel sam nebo byl odejit?
    ...
    Dik za pripadne info

• Antony52
      Antony52, 18.2.15 05:53:13  

Vědí bozi a možná ještě adminové. :8:

• Antony52
    Antony52, 13.9.14 20:31:35  

Zajímavá anglická stránka týkající se alchymie.

http://www.levity.com/alchemy/

• pepan.z
      pepan.z, 31.1.15 07:17:43  

Dost obsáhlá. Jen aby člověk vše přečetl tak by mu nestačil jeden život. :8:

• Kamilka
    Kamilka, 17.7.14 17:18:21  

http://www.slunovrat.eu/view.php?cisloclanku=2007010006
    Samragdová deska Herma Trismegista.

Co vy na to?

• Isisis777
      Isisis777, 17.7.14 20:38:27  

Klasika. A celá Pravda jednoduše a geniálně řečena - Co je dole, to je nahoře a co je nahoře to je dole. To je celé, všechno ostatní, tisíce stran duchovní literatury je vysvětlující omáčka.:2:

• Antony52
      Antony52, 18.7.14 05:51:53  

No, je to zajímavý text, ale dost náročný na pochopení.
      Pouze v tom kontextu doporučuji knihu od J. Frazera - Zlatá ratolest.
      http://uloz.to/xPNEifZ/frazer-james-george-myty-o-puvodu-ohne-rar
      tam je také pár odstavců o duši a těle. Zajímavé porovnání.
      Jen s tím, že v onom textu smaragdové desky je že tělo nemůže zemřít, když v něm není duch a ve Frazerově textu když v něm není duše.

• Kamilka
        Kamilka, 18.7.14 07:40:26  

Jsou ty různé texty občas trochu zmotané. Aby se v tom prase vyznalo. :8:

• Antony52
          Antony52, 18.7.14 09:14:06  

No, aby to člověk dokázal správně pochopit, nesmí se tím zabývat pouze povrchně a zírat s otevřenými ústy co jaký starý mudrc napsal. Kdo to chce opravdu zvládnout musí si probrat více různých textů z různých dob a zemí a trochu je porovnat. Jinak může spalakat na d výdělkem.

• pepan.z
            pepan.z, 20.7.14 06:31:09  

Zvlášť i vzhledem k tomu, že řada textů může být zkomolených.

• Antony52
          Antony52, 18.7.14 09:16:14  

Naštestí je většina takových textů již volně přístupná na netu i ve velkých knihovnách takže to chce pouze trochu znát jazyky.
          Ale vzheldem ke gůgle překladači ani to vždy nemusí být zásadní.

• Lojza
            Lojza, 26.7.14 12:46:52  

Hej Antony...
            Co je prioritní???
            To čemu jses rozhodl věřit,nebo to co bude následovat???
            Magie bez víry a přesvědčení..,je jako rostlina bez vody..
            Když něčemu věříš...poroste to...bude se to vyvíjet a růst kvůli tvé víře....
            Jsi to ty kdo tomu věří....,ostatní se můžou přidat,nebo nemusí...
            Nevěřím na staré texty...věřím na to co se odvíjí přede mnou...
            Staré texty jsou minulost....To co máš před sebou je skuečnost...
            Jsi ...a to co jsi,přitahuje další věci....
            Nebo to vnímáš jinak????
            Mqagie jako taková...má háček.musí to tak vnímat i ostaní lidé
            Přesvědč je o své pravdě nebo lži....,nepřesvědčuj a dívej se...co z toho vnikne... :4:
            Rozlom zámky svých třináctých komnat..otevři je...a neposuzuj...
            Buď upřímný v tom co píšeš
            dívej se do svého nitra a nech události co už nejsou plynout....
            Jsi inteligentní osoba...dovol si přijmout pravdu a zkusit to jinak....
            Člověk nemůže dát víc než prožil....
            Pohodu tobě kámo...přeji ... :4: :2:

• Isisis777
              Isisis777, 26.7.14 13:41:38  

Řekla bych, že přesvědčovat druhé o lži je děsná dřina, vnitřní pravdu stačí jen žít a všechno okolo se poskládá samo od sebe. :2:

• Antony52
              Antony52, 26.7.14 16:04:55  

Lojzo, to nemá vůbec, ale skutečně vůbec nic společného s nějakou bohapustou vírou. :6:
              Meditační a koncentrační techniky jsou po tisíce let ověřované adepty fšech duchovních systémů. Fšech bez vyjímky.

A prosím tě, nesnaž se mně poučovat o Pravdě. :1: :1:
              To už zkouší na zdejších fórech mnoho různých Individuí. Problém je, ža každé z oněch Individuí tvrdí něco jiného a hádají se i navzájem mezi sebou. :14:
              Pokud si děláš patent na rozum a pravdu tak se jdi Vycpat, milý Lojzo. Vycpat. :14:

• Lojza
                Lojza, 26.7.14 18:15:12  

:1: ....
                Děkuji za výzvu :2:
                Ale to čemu věříš má mnohem větší váhu než to čemu ne... :6:
                Takže klídek... a žádné emoce prosím :4:
                Koncentrační techniku můžeš použít právě v tento okamžik...než ťukneš do klávenice :2:
                Netvrdím že děláš něco špatně,Jen po svém...takže se prosím nečil :4: :2:
                Starověké techniky mají smysl jen tehdy když je prakticky používáme..a máme vlastní zkušenost jak fungují a ty to dobře víš...takže klídek příteli :4: :2:

• Antony52
                  Antony52, 26.7.14 22:15:43  

Do čílení mám daleko. :2:

• meleq
              meleq, 17.2.15 20:17:35  

Jo, to se mi libi...pro me moc pekne napsany, dik...
              ...x...

• Isisis777
    Isisis777, 7.7.14 10:25:08  

Magická cesta versus Mystická cesta.
    Docházím k poznání, že člověk má v sobě Mystika i Mága a pokud se vydá jen mystickou cestou nebo jen magickou cestou a druhou složku sama sebe potlačí, zapře, dostává se do nerovnováhy. Mystik bez Mága je ideální obětí pro hmotné i nehmotné manipulátory, kteří ho zneužijí pro vlastní cíle a Mág zase svou umanutou vůlí láme Universum přes koleno, což se mu pochopitelně vrací. Podle mě nejlepší dát v duchovní cestě prostor pro obě složky, nechat si vůli a dokázat se i v pravý čas odevzdat. :2: Co vy na to? :4: Nehledě co se píše v moudrých prastarých knihách...Ono občas mě napadá i myšlenka, jestli nám nebyla některá moudra o výběru cesty buď Mystik nebo Mág podstrčena ve smyslu - Rozděl a panuj. :2:

• krudox
      krudox, 7.7.14 10:33:22  

čau!

• Isisis777
        Isisis777, 7.7.14 11:18:54  

A co se týče jarních debat. I po určitých pochybách a podrobnějších zkoumání v meditacích mi stále vychází, že Nejvyšší je Láska, Světlo a harmonie, blaženost a svoboda. Pokud se napojím na tento Zdroj dodá mi to energii a radost. Násilí, nenávist, strach je všechno odklon od Zdroje, energetické strádání. Je pravda, že v našem pozemském světě jsem zataženi do hry duality a tudíž třeba i v sebeobraně fyzické či psychické násilí nuceni použít. Přináší nám to ale více energie, radosti, blaženosti nebo nás to energeticky srazí a psychicky zhasneme?
        Mám ale takový pocit, že tvé Nebe je taky Láska, Světlo a Svoboda. Nebo spíše Pravda? Hledač pravdy jsi, dobře si to pamatuju? :4:

• krudox
          krudox, 7.7.14 11:48:06  

tak nějak :4:

• Kamilka
      Kamilka, 7.7.14 11:26:17  

Jak se to vezme. Jde o to, co si představuješ pod pojmem mystika a pod pojmem magie. Myslím, že některé věci opravdu nejdou skloubit dohromady.
      Pokud třeba východní mystik - jogin - podle východních mistrů chce ukončit svou existenci jak ve fyzickém tak v duchovních světech, nesmí prý síly siddhi které k němu v mediatci přijdeou nijak využít. Takový příkald citátů východních mistrů.
      http://www.srichinmoy.org/czech/knihovna/vydane_knihy/astrologie/od_duchovni_sily/jsou_psychicke_sily
      Psychická síla nám nijak nepomáhá realizovat Boha. Ale poté, co nám Bůh dal seberealizaci, může být, měla by být a musí být použita, je-li to Vůle Božského. Jeden z velkých indických duchovních Mistrů, Sri Ramakrišna, říkával, že získání psychické síly znamená zničení možnosti seberealizace. Dosáhnete psychické síly, ale Bůh vám bude odepřen, říkával.

To jen jako takových příkaldádek, našlo by se toho podsatně víc. Žeano.

• Isisis777
        Isisis777, 7.7.14 12:11:10  

Já tyto moudrosti moc nečtu, dávám na sebe, ne na to, jak bych měla co dělat a nedělat a co smím a nesmím. Příšerně složité, teď ta terminologie, která člověka leda tak zmate... :1:
        Nicméně textem jsem se prokousala a zahlédla slovíčka, které také používám, zaručeně jinak. Seberealizaci beru jako své duchovní poslání pro tuto inkarnaci, to co jsem si uložila a naplánovala ve fázi mezi životy a co za mé pozemské inkarnace střeží mé Vyšší já, na jehož vedení se musím napojit. To je duchovní úkol č.1., odhalit své životní poslání a napojit se na pravého rádce a průvodce, no a potom zbývá seberealizaci bezezbytku naplnit. :2: A jak jsem psala, většinou na to je potřeba jak vůle si svou seberealizaci prosadit /okolí se to nemusí líbit a nemusí to chápat/, tak odevzdání se svému úkolu a svému Vyššímu já, pravému vedení.

• Kamilka
          Kamilka, 8.7.14 15:44:20  

To není ani tak o "moudrostech" jako spíše o různých názorech. Názorech lidí kteří tomu často věnují celý život. A někteří z nich i dosáhli jistého přímého poznání. :8:
          Ale tak to již na světě chodí že názory lidí se různí.

• Isisis777
            Isisis777, 8.7.14 18:10:34  

Určitě si taky něco občas přečtu, je zajímavé porovnání k čemu došel někdo jiný a jak se to shoduje s mými duchovními zkušenostmi. Ale fakt moje poznání je na prvním místě, ostatní beru jen orientačně i když mě samozřejmě těší, když někam duchovně nahlédnu a potom si přečtu, že podobnou zkušenost měl i někdo jiný a když je to nějaký uznávaný velemistr, tak mě to těší dvojnásob. :1: Ale spíše si zpětně ověřuju mé zkušenosti i mě to tak vnitřně vede, obráceně by mi to přišlo potom, že mě přečtené dost ovlivnilo.

• pepan.z
              pepan.z, 12.7.14 06:39:10  

Samozřejmně že přečteš. :1: Kdyby jsi si nic nepřečetla, tak by jsi ani nevěděla že exïstuje nějaká mystika. :1:

• Isisis777
                Isisis777, 12.7.14 07:55:41  

Možná, že právě proto, že čtu tak moc /všeobecně, nejen duchovně zaměřené knížky/, tak si uvědomuju relativitu napsaného. Přímo knížky o mystice ale fakt moc nečtu, třeba Zlatý květ mi nesedí formou.

• Antony52
                  Antony52, 12.7.14 09:52:03  

Jenže ono právě třeba ono Tajemství zlatého květu má dost daleko k mystice. Respektive k mystickému cíli splynutí s Bohem.

Citátek:
                  http://jlswbs.files.wordpress.com/2008/05/tazlakve.pdf

Duchovní princip (schopný dále samostatně žít jako duchovní tělo vytvořené vlastními silami) opustí pozemské tělo, a to pak zbude jako vyschlá slupka, asi jako kukla po vylíhlé cikádě.

To je spíše o magické cestě posílení Individuality.

• Isisis777
                    Isisis777, 12.7.14 10:59:41  

Jj, přesně do toho odkazu jsem nakoukla a začala číst a na mě příliš strohé a tuším /už je to déle, co jsem nahlížela, tak kdyžtak oprav/,že jsou ty meditace hodně časově náročné a že jsem si říkala, to je dobré, tak já budu hodiny meditovat, abych si prodloužila život a zdraví a ty meditace mi ten život tady a teď při zcela pozemském vědomí a užívání si života pěti smysly vlastně berou. :2: Ne že bych měla něco proti meditacím, občas se jima nabíjím a relaxuju, ale maximálně tak čtvrťhoďku denně.

• Isisis777
                    Isisis777, 12.7.14 13:22:26  

V časopisu Sféra jsem četla zajímavý článek právě o Tantře a tao. A charakterizovali to takto:
                    Tantra se svým oslovováním všeho, tancem, vědomým dotekem, otevřeným srdcem je ženská a Tao se svými technikami, vědeckým přístupem, fakty a precizností mužská./Podle mě Zlatý květ, který je tao není úplně čtení pro ženské. Třeba Osho mi sedí daleko více. :-)/
                    A ještě tyto krásné a moudré větičky:
                    Tao říká: Existuje Dobro i Zlo, ale obojí je Láska.
                    Tantra říká: Přijímej vše takové, jaké to je. Tím tomu dáváš Lásku.

• pepan.z
                    pepan.z, 12.7.14 17:07:16  

Myslím že to madam pořádně nečetla. :4: Protože kdyby onu knihu četla skutečně pořádně, zjistila by že je tam psané cosi o průběžném zaměření se ... nevím jak bych tomu jinak řekl - i během běžné denní činnosti. Tedy nikoliv stálé sedění v meditaci, ale naprosto běžný normální život, ale se stálým zaměřením na požadovaný cíl.... :11:

• Isisis777
                    Isisis777, 12.7.14 18:45:09  

No jo no, tak zase vím více. :2:

• Kamilka
                    Kamilka, 27.7.14 04:39:04  

Pepane, to už je takoví lidská vlastnost že někteří kritizují knížku, aniž by ji přečetli. :1:

• Lojza
          Lojza, 26.7.14 18:55:42  

Napojit se na pravého rádce...
          Co je to???
          Vnitřně to víš cítíš to ...víš jak co udělat ...
          a přesto...
          Seberealizace znamená,že žijeme tak abychom se z toho mohli těšit.
          Vnitřní vedení máme..každý..víme co nás vyzývá..
          No a tak to děláme..nebo ne...
          Bez ohledu na duchovní pindy.... :4: :2:

• Isisis777
            Isisis777, 26.7.14 20:50:54  

Duchovní pindy mě poslední dobou nadobro přešly.
            Je to tak jak píšeš.

• Lojza
              Lojza, 26.7.14 21:17:55  

:2:

• Antony52
      Antony52, 8.7.14 16:33:53  

Mystik bez Mága je ideální obět...........

Dovolím si okomentovat. :6:
      Co je myšleno pod Mystickou cestou?
      Co je myšleno pod Magickou cestou?

Mág nemusí lámat universum přez koleno. To je pitominka.
      Mág posiluje svoji individualitu. Ale to nemá nic společného s lámáním Universa. Mág třeba může páchat evokace = vyvolání mocností onoho světa aby v dalším životě přešel mezi ně.
      Ale to není lámání ničeho přez koleno. :6:

Píše se třeba ve východních spisech myslím staré vydání Bhagavadgity pro příklad -"Kdo se obrací na bohy přijde k bohům...." Tedy mága následně strhává to, k čemu se obrací.

Mystik se obvykle zaměřuje na "nejvyššího". Na "absolutno"...
      Když se bude obracet na nižší bytosti, bude jej to strhávat zpět. Je to tím pádem vážná překážka v mystické cestě.

• Isisis777
        Isisis777, 8.7.14 18:04:39  

Ty píšeš o Mázích a Mysticích z knížek a já o úplně normálních lidech, kteří se zabývají Magií nebo Mystikou, jak je mám vypozorované v reálu i virtuálu. :2:

• Antony52
          Antony52, 8.7.14 20:31:58  

Nikoliv o "knižních", i když semo tamo někteří ty knížky napsali. Jenže i to byli či jsou normální = obyčejní lidé. A popsali v oněch knížkách často svou Osobní praxi.
          Žádné prastaré moudré knihy. :8: Spisky novodobých či alespoň poměrně nedávných praktiků.

• Isisis777
            Isisis777, 9.7.14 04:44:05  

OK. Nepřu se. Osobně ale potkávám jak Mystiky, tak Mágy jejichž cílem není ambice rozplynout se posmrtně v absolutnu nebo stát se posmrtně bohem ale nejčastěji najití vhodného partnera, dostatečné finanční zabezpečení a pevné zdraví. Ale možná to je tím, že vrána k vráně sedá. :2: Osobně medituju a rozplývám se v absolutnu /kterého jsem schopna dosáhnout, což asi absolutní absolutno nebude :-)/ pro nabrání životní energie a relaxaci a duchovní bytosti žádám o splnění přání a to vše za účelem hladkého plnění životního poslání tady na zemi, které se týká obyčejného života ne posmrtného.

Nakousl si ale zajímavé téma - bohové. Kdo to vlastně jsou, jsou to původně lidské bytosti, které plně zrealizovali svůj potenciál a posmrtně se z nich stali stvořitelé v malém? Ne celého Universa, ale určité části včetně nových lidských bytostí?:4: Já to nevím, evokace bohů neprovádím, jen komunikuju s určitými světleji zaměřenými entitami plus afirmace a to mi na mé skromné přáníčka stačí. Jestli ale víš, písneš tady?

• Antony52
              Antony52, 9.7.14 05:16:31  

Jestli si třeba nepleteš duchovní magickou cestu s využitím pár zvláštních sil, (říkejme jim čáry a kouzla :1: ) k nějakému krátkodobému prospěchu.
              To se od sebe podle takových těch jejichž dílka jak píšeš číst nemusíš od sebe krapet liší. :8:

• Isisis777
                Isisis777, 9.7.14 07:03:34  

Já jim říkám čáry-máry. :15:

• Antony52
              Antony52, 9.7.14 05:35:51  

K druhé věci. Podle různých starověkých duchovních nauk, krásně je to rozvedené třeba v hinduistické filosofii Sánkhja, existuje cosi jako vývoj. Podle oné hinduistické filosofie od života zárodkového přez rostliny a zvířata až k člověku. Tomu ona filosofie říká sedm stupňů nevědomosti. Člobrdíci na onom sedmém stupni se podle oné filosofie mohou rozhodnout mezi několika cestami.
              Buď se dál bez cíle plácat v koloběhu zrození a zániků (v to počítaje i život v ráji či pekle), nebo se dát na cestu návratu do původního nerozlišitelného stavu - Nirvána buddhistů či Paramatman joginů - nebo se dát na cestu poznání přez různé světy polobohů a bohů až k Trimůrti, Brahma, Višnu, Šiva.
              Oné cestě návratu se obvykle říká mystická. Cestě rozvoje magická.
              Na této filosofii staví kromě jiného třeba kašmírský šivaismus.
              Podobně se prý třeba mezi bohy které uctívali mohli přenést úřastnící antických mystérií. Podobný názor mají Africké animistické kmeny = které ještě nepřijaly Islám či Křesťanství a které tvrdí že duše šamana (kouzelníka) nepřijde mezi duchy obyč. smrtelníků ale mezi bytosti nadpřirozené......
              Podobný názor má Taoismus a některá jeho "tajná" učení k tomu mají vést. Viz pro příklad Tajemství zlatého květu. Přeložil Richard Willhelm. ATP.

• Isisis777
                Isisis777, 9.7.14 07:15:11  

A nám nezbývá než tomu věřit...Dost dlouho jsem brala, co je psáno, to je dáno, ale je to opravdu dáno? Co když je to celé jinak? Je vůbec jen jedno absolutno, jedna Jednota? Přišla jsem totiž na to, že plno věcí se bere za samozřejmost, protože se o tom píše tam a tam, ale nejde to ověřit, musí se tomu jen věřit. :2: Vlastní duchovní výšiny mám ověřené, ty prostě Jsou, tutovka, materialismus mám osobně vyvrácen, ale jde o to, kam až mé Nebe sahá, není to jen takový můj záhumenek? :2: Není můj Bůh - Zdroj - Světlo,Láska, Svoboda jen jedním z mnoha Stvořitelů? To asi není v mých silách se toto dozvědět a mám dvě možnosti, buď si lpět na svém Nejvyšším jako na Absolutnu a všechny jiné alternativy zavrhnout jako nesmysly, nepravdy, mýlky anebo se smířit s omezeností poznání.:2:

• Antony52
                  Antony52, 9.7.14 08:14:36  

Já tedy - ehm - patřím mezi individua která o absolutnu tak nějak neuvažují. Je to cosi nad moji přízemní úroveň. :14:
                  Také si - co se týká onoho "absolutna" těžko mohu něco v praxi ověřit. To se může týkat až tak budoucího života, za přepokladu že bude existovat.
                  A existenci nižších "bůžků" si skutečný zájemce může ověřit kdykoliv, není na tom nic těžkého. Opakování božího jména (eventuálně jména nižší bytosti) správným způsbobem po dostatečně dlohou dobu vede k viditelnému a často i slyšitelnému projevu takové bytosti. A třeba i ke splnění některých přízemních hloupých přání, pokud to magik spáchá za takovým účelem. :14:
                  To, že pak člobrdík přijde mezi bytosti na které se obrací je samozřejmně již otázkou víry v texty kter to tvrdí. :8: Ofšem vzhledem k tomu že v ostatním co se týká vyvolání a zjevů takových bytostí jsou pravdivé, tak mohu důvodně předpokládat že jsou pravdivé i v tomto.
                  Nějaké pomyslné "absolutno" a co může dále náseldovat je ofšem již záležitostí obyčejné bohapusté víry a ničeho jiného.
                  Protože v tom si člověk prakticky v tomto ftělení ověří akorát ..... pardon. :8:

• Isisis777
                Isisis777, 9.7.14 07:18:34  

Třeba je můj Zdroj také jenom jeden z bohů. Ale protože je to Láska, Světlo, Svoboda tak mi dovolí bez nějakých trestů i pochybovat. :2:

• Isisis777
                Isisis777, 9.7.14 07:24:25  

Jinak důkaz, že můj Zdroj - Bůh - Láska, Světlo, Svoboda existuje je, že funguje jako Zdroj energie. Těžko si vymyslet energii a nabít se s ní. Tak to jen na okraj pro případné časté dotazy pochybovačů - materialistů nebo fanatiků jednoho duchovního směru či dogmatického náboženství. Samozřejmě tebe do té kategorie nezahrnuju. :4:

• Antony52
                  Antony52, 9.7.14 08:19:53  

Někteří se "nabíjejí" třeba energií přírody, objímají stromečky, a neříkají tomu absoluno. :13:

http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20130918081208/necyklopedie/images/4/4b/Objimani_stromu_spravne.png

Jenže onu energii nevidím, neslyším, pouze ji za určitých podmínek mohu "cítit" jako pocit. A to je dost chabý důkaz.

• Isisis777
                    Isisis777, 9.7.14 09:08:07  

Energie přírody - Země je trochu jiná než energie Nebe, jiná kvalita. /Poznámka na okraj: Teda, teda, upřímně, zaplaťpámbů za moje víceméně jedničky. :15:/ Přírodou se pročišťuji, vysává ze mě energetickou nečistotu a samozřejmě také nabíjí, ale je to prostě něco jiného, jiná kvalita, frekvence. Třeba jsem zkoušela přímo sílu země jako takové, aby mnou proudila skrze ruce přes celé tělo a nohama se vracela zpět do země a první pocit nádherný, ale potom tu mě rozbolelo toto, tu ono. Možná je to pro lidi, co nemají v sobě jediný blok, protože jinak energie země ho objeví, nějak se tam namotá či co a nic moc. :2: Nemám s tímto dobrou zkušenost i když nevím čím to přesně je. Stromy a hlavně procházky lesem, zelení to je naprosto OK. Ale přímo ta země je na mě asi moc hutná. Nevím. Nejvíc mi sedí na nabití Andělská energie. Je fakt, že když jsem se někdy snažila v meditaci dostat výše skrze oblaka k vysloveně k čistému světlu, tak jsem si zavařila také na zdravotní problémy. Mám zkušenost, nabíjet se musím přesně energií s frekvencí pro mě, jak přírodní, tak nebeskou a do ostatních koutů jen nahlížet. Ale každý to může mít jinak. :2:

• Isisis777
                    Isisis777, 9.7.14 12:23:57  

Dnes jsem se na procházce soustředila na rozpoznání a odlišnost energií Nebe - Příroda - Země a došla jsem k tomuto závěru.
                    Nebe povznáší a posiluje ducha, Příroda zrcadlí a očišťuje duši, rozpouští negativní emoce a Země /půda, hlína, kameny, skála/ souvisí s fyzických tělem.
                    A potom ještě existuje obrácená energie podsvětí a tu netřeba zkoumat, není dobré se napojovat, tam prostě člověk spadne jak do černé jámy, když ho tam uvrhne osud a pobyt v ní souvisí s hloubkou poznání.

• Isisis777
                    Isisis777, 11.7.14 19:43:56  

...Poznání uvězněných částí duše s možností jejich osvobození...

• pepan.z
                    pepan.z, 13.7.14 14:27:10  

Ještě takový malý skromný dotázek. Co jsou to části duše? :8:
                    To jako třeba ručičky a nožičky? Nebo křidýlka? :7:

• Isisis777
                    Isisis777, 13.7.14 17:11:37  

Abys pochopil, co jsem to vůbec psala, tak si v životě musíš něčím projít. Ono totiž nějvětší duchovní učitel je život, meditace a různá duchovní cvičení podle knížek jsou jen takové hrátky na to jaké by to bylo. Pravou podstatu černé jámy poznáš až tě osud do ní hodí. To nevyčteš a nevymedituješ, do takové hloubky se nikdy nedostaneš uměle. Mysli si, že jsem povýšená, že tady píšu blbosti, tituluj mě jak chceš - mě to je jedno, jde to okolo mě, virtuální diskuze jsou jen taková intelektuální zábavička na rozptýlení od opravdového života a taky zdroj informací. Prostě jsi zase další trapák, který si tady na někoho hloupě dokazuje a stejně mu to je houbelec platné, protože pravda je v podstatě života ne ve virtuálních silných řečech, to je jediný co si o tvých posledních dvou příspěvcích myslím.

• Antony52
                    Antony52, 14.7.14 06:08:06  

http://vedabase.com/cs/bg/2/24
                    Tuto individuální duši nelze rozetnout, rozpustit, spálit ani vysušit. Existuje trvale, je všudypřítomná, stálá, nehybná a věčně stejná.

• Isisis777
                    Isisis777, 14.7.14 06:49:52  

Jo, je stále celistvá, přesto některé její části jsou uvězněny v temnotě a ta temnota bere člověku přes tyto části energii, svobodu, harmonii. Když tě něco dostane v životě na kolena, tak se dostaneš do takového stavu vědomí, kdy se ti otevřou brány podsvětí a ty jasně vidíš v čem spočívá tvá osobní, rodinná karma, vidíš jasně své bludné kruhy, kterých sis nebyl vědom. Tím že si je uvědomíš, máš šanci je změnit.

• Antony52
                    Antony52, 14.7.14 13:25:55  

Pokud je celistvá tak těžko mohou být uvězněné části. Buď celá, nebo nic. :8:

• Isisis777
                    Isisis777, 14.7.14 16:04:45  

Dá se to říci různě. Mně to připadá a nazývám to uvězněné části, v tom tvém odkazu se o tom mluví jako o znečištění duše, může se tomu říkat i zátěž karmy. Je to ale stále to samé, popis stejného jevu, nevidím v tom nejmenší rozpor. Pokud tam rozpor vidíš, tak ten uvedený odkaz nechápeš do hloubky a pojímáš to jen intelektuálně a lpíš na formě, popisu, na který jsi zvyklý. Vidíš formu a ne obsah.